Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан
Решение маслихата города Павлодара Павлодарской области от 14 сентября 2012 года N 64/10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 09 октября 2012 года N 3233. Утратило силу решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 13 июня 2013 года N 156/20
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 13.06.2013 N 156/20.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, со статьей 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года, Законом Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" от 13 апреля 2005 года, со стандартом государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394, Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Социальная помощь предоставляется следующим категориям граждан:
1) единовременную социальную помощь на погребение в размере пятнадцати месячных расчетных показателей, независимо от дохода и состава семьи (кроме получателей пенсий и государственных социальных пособий) при обращении лица в течение 6 (шесть) месяцев со дня смерти следующих категорий граждан:
работавших на момент смерти;
безработным, состоявшим на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее – Отдел) на момент смерти;
умерших в период прохождения стационарного лечения;
не работавших предпенсионного возраста: мужчин с 58 лет, женщин с 53 лет, независимо от регистрации в Отделе;
не работавших участников боевых действий в Афганистане, ликвидации последствий на Чернобыльской атомной электростанции (далее – ЧАЭС), независимо от возраста и регистрации в Отделе;
умерших вследствие онкологического, туберкулезного заболевания, синдрома приобретенного иммунодефицита;
военнослужащих срочной службы;
детей в возрасте до 18 лет, учащихся средне-специальных учебных заведений и студентов очной формы обучения;
не работавших женщин, имевших детей до 7 лет;
2) ежегодную социальную помощь одиноко проживающим пенсионерам и инвалидам с доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, в размере двух месячных расчетных показателей;

Азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2012 жылғы 14 қыркүйектегі N 64/10 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 09 қазанда N 3233 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2013 жылғы 13 маусымдағы N 156/20 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 13.06.2013 N 156/20 шешімімен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 56-бабы 1-тармағы 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Заңының 20-бабына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысымен бекітілген "Жергiлiктi өкiлетті органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес, Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Әлеуметтік көмек келесі санаттағы азаматтарға көрсетіледі:
1) табысына және отбасы құрамына қарамастан, он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде азаматтардың келесі санаттарының (зейнетақы және мемлекеттік әлеуметтік көмек алатындардан басқа) қайтыс болуы күнінен 6 (алты) ай ішінде тұлға өтініш берсе жерлеуге арналған біржолғы әлеуметтік көмек:
қайтыс болары алдында жұмыс істегендер;
қайтыс болған уақытта "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде (бұдан әрі – Бөлім) есепте тұрған жұмыссыздар;
стационарлық емделуде жүрген кезде қайтыс болғандар;
Бөлімде тіркелуіне қарамастан зейнеткер жасы алдындағы жұмыс істемеген: ерлер 58 жастан, әйелдер 53 жастан;
Бөлімде тіркелуіне және жасына қарамастан, Ауғанстандағы соғыс қимылдарына, Чернобыль атом электр станциясындағы (бұдан әрі - ЧАЭС) апат салдарын жоюға қатысқан жұмыссыздар;
онкологиялық, туберкулез ауруымен ауырғандар, жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгісі ауруынан қайтыс болғандар;
мерзiмдi қызмет әскери қызметшiлер;
18 жасқа дейінгі балалар, орта білім беретін арнаулы оқу орындарының оқушылары және күндізгі оқу бөліміндегі студенттер;
жұмыс істемейтін 7 жасқа дейін балалары бар әйелдер;
2) табысы ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын, жалғыз тұратын зейнеткерлер мен мүгедектерге екі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жыл сайынғы әлеуметтік көмек;

3) ежегодную социальную помощь одиноко проживающим лицам или семейным парам из числа безработных предпенсионного возраста со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума: мужчинам с 58 лет, женщинам с 53 лет, в размере трех месячных расчетных показателей;
4) ежегодную социальную помощь семьям со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, состоящим из:
пенсионеров, пенсионеров и (или) инвалидов, в размере трех месячных расчетных показателей;
пенсионеров и (или) инвалидов в состав семьи которых входят: безработные лица, состоящие на учете в Отделе в качестве безработного, неработающие лица, состоящие на учете в противотуберкулезном, либо онкологическом, либо наркологическом диспансерах, в размере четырех месячных расчетных показателей;
5) Исключен;
6) единовременную социальную помощь лицам со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, перенесшим срочную или плановую хирургическую операцию, обратившимся в течение одного месяца со дня выписки, в размере 15000 (пятнадцать тысяч) тенге;
7) единовременную социальную помощь беременным женщинам, со среднедушевым доходом семьи заявителя ниже размера прожиточного минимума, состоящим на учете по беременности (до 12 недель) в размере шести месячных расчетных показателей;
8) Исключен;
9) единовременную социальную помощь без учета дохода и состава семьи лицам, оставшимся без средств к существованию вследствие пожара, стихийного бедствия, несчастного случая, чрезвычайной ситуации (по заключению Государственного Учреждения "Департамент по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"), в размере тридцати месячных расчетных показателей (независимо от ранее полученной социальной помощи). При частичном повреждении предметов домашнего обихода, вещей квартиры и хозяйственных построек, размер помощи составляет двенадцать месячных расчетных показателей;
10) ежегодную социальную помощь без учета дохода и состава семьи в размере 15000 (пятнадцать тысяч) тенге лицам, страдающим синдромом приобретенного иммунодефицита, ВИЧ-инфицированным, страдающим туберкулезом, получающим лечение амбулаторно (без нарушений режима лечения), онкологическими заболеваниями, получающим активное специальное лечение:
с далеко зашедшими формами злокачественных новообразований (3, 4 стадии и IV клиническая группа независимо от стадии заболевания);
с заболеваниями кроветворной и лимфатической системы (лейкемия, лимфопролиферативные заболевания);
с наличием каловых, мочевых и дыхательных свищей;
детям до 18 лет независимо от диагноза заболевания;

3) жан басына шаққандағы орташа табыстары ең төменгі күн көріс деңгейінен төмен зейнетақы жасы алдындағы жалғыз тұратын жұмыссыз тұлғаларға немесе отбасылық жұптарға: ерлер 58 жастан, әйелдер 53 жастан үш айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жыл сайынғы әлеуметтік көмек;
4) жан басына  шаққандағы орташа табыстары ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын келесі құрамдағы отбасыларына жыл сайынғы әлеуметтік көмек:
зейнеткерлер, зейнеткерлер мен (немесе) мүгедектер, үш айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
зейнеткерлер мен (немесе) мүгедектер, отбасы құрамында: жұмыссыз ретінде Бөлімде есепте тұрған жұмыссыз тұлғалар бар, туберкулезге қарсы, немесе онкологиялық, немесе наркологиялық диспансерлерде есепте тұрған жұмыссыз тұлғалар бар, төрт айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) Алынып тасталды;
6) жан басына шаққандағы орташа табыстары ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын жедел немесе жоспарлы хирургиялық операциядан өткен, есептен шыққан күннен бастап бір ай ішінде өтініш берген тұлғаларға 15000 (он бес мың) теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
7) өтініш берушінің отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен болатын жүктілігі бойынша (12 аптаға дейін) есепте тұратын жүкті әйелдерге алты айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
8) Алынып тасталды;
9) отбасы құрамын және табысын ескермей өрт, дүлей апат, қайғылы жағдай, төтенше жағдай салдарынан тіршілік ету мүмкіндігінсіз қалған тұлғаларға ("Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесінің қорытындысы бойынша) отыз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде (бұрынғы алған біржолғы көмекке қарамастан) біржолғы әлеуметтік көмек. Үй тұрмысы құралдарының, пәтер заттарының және шаруашылық құрылыстарының жартылай зақымданған кезде көмек мөлшері он екі айлық есептік көрсеткішті құрайды;
10) отбасы құрамын және табысын ескермей 15000 (он бес мың) теңге мөлшерінде жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгісімен және АҚТЖ жұқтырған, туберкулезге шалдыққан, амбулаторлық емделудегі (емдеу тәртібін бұзбай), онкологиялық аурулармен ауыратын, арнайы белсенді ем алатын тұлғаларға жыл сайынғы әлеуметтік көмек:
жаңадан пайда болған ісіктің ауыр түрлері (3, 4 кезеңдегі және аурудың кезеңінен тәуілсіз IV клиникалық топтағы);
қан өндіру және лимфатикалық жүйенің ауруларымен (лейкемия, лимфопролиферативтік аурулар);
нәжіс, зәр және тыныс жыланкөздері бар;
аурудың диагнозынан тәуелсіз 18 жасқа дейінгі балаларға;

11) ежегодную социальную помощь без учета дохода и состава семьи лицам, страдающим туберкулезом, на проезд на амбулаторное лечение в размере 10000 (десять тысяч) тенге;
12) ежегодную социальную помощь без учета дохода и состава семьи семьям, имеющим детей, состоящих на учете как туберкулезные больные в первой группе диспансерного учета в лечебно-профилактических учреждениях города, в размере 10000 (десять тысяч) тенге;
13) ежегодную социальную помощь без учета дохода и состава семьи инвалидам 1 группы по зрению в размере четырех месячных расчетных показателей;
14) ежегодную социальную помощь без учета дохода и состава семьи семьям с детьми–инвалидами до 18 лет, больными детским церебральным параличом, на социальную адаптацию и реабилитацию в размере 15000 (пятнадцать тысяч) тенге;
15) Исключен;
16) ежегодную социальную помощь без учета дохода и состава семьи инвалидам-спортсменам для подготовки к зональным, республиканским, международным соревнованиям в размере 10000 (десять тысяч) тенге;
17) ежегодную социальную помощь к празднованию 9 Мая:
труженикам тыла, награжденным медалью "За самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в годы Великой Отечественной войны", награжденным орденами, медалями СССР "За оборону Ленинграда", "За оборону Москвы", "За оборону Сталинграда"; гражданам, награжденным медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда"; бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками; родителям и не вступившим в повторный брак вдовам воинов (погибших, умерших, пропавших без вести) в годы Великой Отечественной войны (далее – ВОВ); не вступившим в повторный брак женам (мужьям) умерших инвалидов ВОВ и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников ВОВ, партизан, подпольщиков; гражданам, награжденным медалью "За оборону Ленинграда"; военнослужащим и лицам вольнонаемного состава, принимавшим участие в боевых действиях на фронтах; партизанам, участникам подполья, военнослужащим вольнонаемного состава в период ВОВ; лицам, награжденным медалью "За Победу над Германией", "За победу над Японией", имеющим удостоверение к этим медалям; гражданам, проработавшим не менее 6 месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года в размере 3000 (три тысячи) тенге;
инвалидам и участникам ВОВ, независимо от полученной в текущем году социальной помощи в размере 68000 (шестьдесят восемь тысяч) тенге;
инвалидам и участникам ВОВ, на подарочные наборы стоимостью не более 5000 (пять тысяч) тенге;

11) отбасы құрамын және табысын ескермей туберкулезбен ауыратын тұлғалардың амбулаторлық емделуге арналған жолақысына 10000 (он мың) теңге мөлшерінде жыл сайынғы әлеуметтік көмек;
12) отбасы құрамын және табысын ескермей қаланың емдеу – алдын алу мекемелерінде диспансерлік есепке алудың бірінші тобында туберкулез аурулары ретінде есепте тұрған балалары бар отбасыларға 10000 (он мың) теңге мөлшерінде жыл сайынғы әлеуметтік көмек;
13) отбасы құрамын және табысын ескермей көзі көрмейтін 1 топтағы мүгедектерге төрт айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жыл сайынғы әлеуметтік көмек;
14) отбасы құрамын және табысын ескермей ми бөлігінің зақымдануынан балалардың сал ауруымен ауыратын 18 жасқа дейінгі мүгедек–балалары бар отбасыларына әлеуметтік сауықтыру мен бейімдеуге 15000 (он бес мың) теңге мөлшерінде жыл сайынғы әлеуметтік көмек;
15) Алынып тасталды;
16) отбасы құрамын және табысын ескермей аймақтық, республикалық, халықаралық жарыстарға дайындалу үшін мүгедек-спортшыларға 10000 (он мың) теңге мөлшерінде жыл сайынғы әлеуметтік көмек;
17) 9 Мамыр мерекесі қарсаңында жыл сайынғы әлеуметтік көмек:
"Ұлы Отан соғысы жылдарындағы жанқиярлық еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін" медалімен марапатталған тыл еңбеккерлеріне: КСРО-ның "Ленинградты қорғағаны үшін", "Мәскеуді қорғағаны үшін", "Сталинградты қорғағаны үшін" ордендерімен, медальдарымен марапатталғандарға; "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған азаматтарға; фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлер гетто, және басқа да мәжбүрлеп ұстау орындарының бұрын кәмелет жасына толмаған тұтқындарына; Ұлы Отан соғысы (бұдан әрі – ҰОС) жылдарында қаза тапқан (қаза тапқан, қайтыс болған, із–түссіз жоғалған) жауынгерлердің ата-атаналары мен қайтадан некеге тұрмаған жесірлеріне; қайтыс болған ҰОС мүгедектері мен оларға теңестірілген мүгедектердің некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне), сонымен қоса қайтыс болған ҰОС қатысушылардың, партизандардың, астыртын әрекет етушілердің әйелдеріне (күйеулеріне); "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен марапатталған азаматтарға; майдандағы соғыс қимылдарына қатысқан әскери қызметшілер мен ерікті жалдамалы құрамының тұлғаларына; партизандарға, астыртын әрекетке қатысқандарға, ҰОС жылдары ерікті жалдама құрамының әскери қызметшілеріне; "Германияны жеңгені үшін", "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған, осы медальдарға куәліктері бар тұлғаларға; 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамыр аралығында кемінде 6 ай жұмыс істеген азаматтарға 3000 (үш мың) теңге мөлшерінде;
ағымдағы жылы біржолғы көмек алғанына қарамастан, ҰОС мүгедектері мен қатысушыларына 68000 (алпыс сегіз мың) теңге мөлшерінде;
ҰОС мүгедектері мен қатысушыларына арналған сыйлықтар жинағына, 5000 (бес мың) теңгеден аспайтын;

18) ежегодную социальную помощь к Дню защитника Отечества:
инвалидам и участникам боевых действий в Афганистане, ликвидации последствий аварии на ЧАЭС в размере пяти месячных расчетных показателей;
19) ежеквартальную социальную помощь участникам боевых действий в Афганистане, участникам ликвидации аварии на ЧАЭС на оздоровление в размере двух месячных расчетных показателей;
20) ежемесячную социальную помощь инвалидам и участникам ВОВ для приобретения лекарств в размере одного месячного расчетного показателя;
21) ежегодную социальную помощь к Международному дню пожилых людей и Дню инвалидов:
Исключен;
гражданам, достигшим пенсионного возраста и получающим пособие либо пенсию в размере, не превышающем минимальный размер пенсии, независимо от полученной в текущем году социальной помощи, пенсионерам, достигшим в текущем году 80 лет и старше, независимо от полученной в текущем году социальной помощи в размере 2000 (две тысячи) тенге;
пенсионерам, достигшим возраста 100 лет и более, независимо от полученной в текущем году социальной помощи в размере 5000 (пять тысяч) тенге;
женщинам-инвалидам с несовершеннолетними детьми, а также полным семьям инвалидов с детьми до семилетнего возраста в размере пяти месячных расчетных показателей;
инвалидам 1, 2 группы и детям-инвалидам до 16 лет независимо от полученной в текущем году ежегодной социальной помощи в размере 2000 (две тысячи) тенге;
22) ежегодную социальную помощь ко Дню вывода войск из Афганистана родителям воинов, погибших в Афганистане, в размере 10000 (десять тысяч) тенге;
23) Исключен;
24) ежеквартальную социальную помощь лицам, ставшим инвалидами вследствие радиационных катастроф, испытания ядерного оружия, в размере трех месячных расчетных показателей;
25) социальную помощь лицам, зарегистрированным в Отделе и направленным на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации. Размер выплаты за один месяц (20 учебных дней) профессионального обучения составляет пять месячных расчетных показателей на одного учащегося. Выплата производится согласно представленных учебными заведениями табелей фактической посещаемости занятий;
26) Исключен;
27) в виде оказания социальной помощи для возмещения затрат по коммунальным услугам:
ежемесячную социальную помощь участникам и инвалидам ВОВ в размере предъявленных к оплате сумм расходов на содержание жилья за предшествующий месяц.
Выплата на приобретение газа, условного топлива (для домов с печным отоплением) производится по месту регистрации заявителя;
ежеквартальную социальную помощь в размере общей суммы горячего и холодного водоснабжения, электроэнергии согласно социальных норм стандартов, применяемых при назначении жилищной помощи на одного человека за квартал, предшествующий кварталу назначения:
военнослужащим, принимавшим участие в боевых действиях в Афганистане;
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС;
не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших в годы ВОВ, родителям воинов, погибших во время военных действий в Афганистане;
гражданам, награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
ежеквартальную социальную помощь в размере двух месячных расчетных показателей:

18) Отан қорғаушылар күніне жыл сайынғы әлеуметтік көмек:
Ауғанстандағы соғыс қимылдарының, ЧАЭС апаты салдарын жоюға қатысушылары мен мүгедектеріне, бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
19) сауықтыру үшін Ауғанстандағы соғыс қимылдарына қатысушыларға, ЧАЭС апаты салдарын жоюға қатысушыларға екі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тоқсан сайын әлеуметтік көмек;
20) дәрі-дәрмек сатып алу үшін ҰОС мүгедектері мен қатысушыларына бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ай сайын әлеуметтік көмек;
21) Мүгедектерді қорғау күні және халықаралық Қарттар күні қарсаңында жыл сайынғы әлеуметтік көмек:
Алынып тасталды;
ағымдағы жылы біржолғы көмек алғанына қарамастан, зейнетақы жасына жеткен ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын зейнетақы немесе жәрдемақы алатын азаматтарға, ағымдағы жылы біржолғы көмек алғанына қарамастан, ағымдағы жылы 80 жасқа толған және асқан зейнеткерлерге 2000 (екі мың) теңге мөлшерінде;
ағымдағы жылы әлеуметтік көмек алғанына қарамастан, 100 және одан да көп жасқа жеткен зейнеткерлерге 5000 (бес мың) теңге мөлшерінде;
кәмелет жасына толмаған балалары бар мүгедек-әйелдерге және де жеті жасқа дейінгі балалары бар толық мүгедек отбасыларға бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
ағымдағы жылы жыл сайынғы әлеуметтік көмек алғанына қарамастан 1, 2 топтағы мүгедектер мен 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға 2000 (екі мың) теңге мөлшерінде;
22) Ауғанстаннан әскерлерді шығару Күніне Ауғанстанда қаза тапқан жауынгерлердің ата-аналарына 10000 (он мың) теңге мөлшерінде жыл сайынғы әлеуметтік көмек;
23) Алынып тасталды;
24) радияциялық апат, ядролық қаруды сынау салдарынан мүгедек болған адамдарға үш айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тоқсан сайын әлеуметтік көмек;
25) Бөлімде тіркелген және кәсіби даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға жіберілген тұлғаларға. Кәсіби оқудың (20 оқу күні) бір айлық төлем мөлшері оқитын бір оқушыға бес айлық есептік көрсеткішті құрайды. Төлемдер оқу мекемесі ұсынған сабаққа нақты қатысу табельдеріне сәйкес төленеді;
26) Алынып тасталды;
27) коммуналдық қызмет бойынша шығындардың орнын толтыру үшін әлеуметтік көмек түрінде:
ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне алдағы айда тұрғын үйді ұстауға төлеуге талап етілген шығындар сомасы  мөлшерінде ай сайынғы әлеуметтік көмек.
Газды, шартты отынды (пешпен жылытылатын үйлер үшін) алу үшін төлем өтініш берушінің тіркелген мекенжайы бойынша төленеді;
алдыңғы тоқсанда тағайындалатын тоқсанда бір адамға тұрғын үй көмегін тағайындауды қабылдау кезінде әлеуметтік стандарттар нормаларына сәйкес электрэнергиясының, ыстық және суық судың жалпы сомасы мөлшерінде тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек:
Ауғанстандағы соғыс қимылдарына қатысқан әскери қызметкерлерге;
ЧАЭС апаты салдарын жоюға қатысқан тұлғаларға;
ҰОС жылдарында қаза болған жауынгерлердің қайта некеге тұрмаған жесірлеріне, Ауғанстандағы соғыс қимылдары кезінде қаза тапқан жауынгерлердің ата-аналарына;
"Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған тұлғаларға;
екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлер гетто, және басқа да мәжбүрлеп ұстау орындарының бұрын кәмелет жасына толмаған тұтқындарына;
екі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек:

одиноко проживающим нетрудоспособным, престарелым гражданам и семейным парам (пенсионеры, пенсионер и инвалид 1, 2 группы, инвалиды 1, 2 группы), не имеющим трудоспособных детей в городе, являющимся владельцами или нанимателями одной единицы жилья. Выплата производится с месяца постановки на учет на основании акта обследования государственного учреждения "Центр социального обслуживания населения города Павлодара";
пенсионерам по возрасту, получающим пенсию до минимального размера включительно;
28) ежегодную социальную помощь на приобретение твердого топлива проживающим в частном секторе:
одиноко проживающим пенсионерам и инвалидам либо семьям, состоящим из пенсионеров и (или) инвалидов;
одиноко проживающим безработным предпенсионного возраста: мужчинам с 58 лет, женщинам с 53 лет, либо неработающим лицам, состоящим на учете в противотуберкулезном, либо онкологическом, либо наркологическом диспансерах, со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер заработной платы, установленный на момент обращения;
семьям со среднедушевым доходом ниже размера продовольственной корзины, установленного на момент обращения;
семьям, состоящим из пенсионеров, инвалидов и безработных лиц, состоящих на учете в качестве "безработного", в том числе предпенсионного возраста, либо неработающих лиц, состоящих на учете в противотуберкулезном, либо онкологическом, либо наркологическом диспансерах, со среднедушевым доходом, не превышающим величину прожиточного минимума, установленного на момент обращения;
специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим в сельской местности.
Размер выплаты составляет шесть месячных расчетных показателей на одну семью. Социальная помощь оказывается во втором полугодии.
Исключен;
29) единовременную социальную помощь на экскурсионную поездку в город Астана для 30 ветеранов города Павлодара в размере 24500 (двадцать четыре тысячи пятьсот) тенге на одного человека;
30) ежегодную социальную помощь для оплаты 15 помощникам инвалидов на сопровождение в санаторий (проживание, питание) в размере 70000 (семьдесят тысяч) тенге на одного человека;
31) единовременную социальную помощь женщинам, родившим тройню в размере 150000 (сто пятьдесят тысяч) тенге;
32) ежегодную социальную помощь для оздоровления пенсионеров по возрасту в санаториях в размере 49000 (сорок девять тысяч) тенге;
33) единовременную социальную материальную помощь инвалидам и участникам ВОВ, согласно акта обследования:
на приобретение и установку отопительных котлов по месту жительства в частном секторе, в размере 100000 (сто тысяч) тенге;

жалғыз тұратын жұмысқа жарамсыз қартайған азаматтарға және тұрғын үйдің бір бірлігіне иегер немесе жалға алушы болып табылатын қалада жұмысқа жарамды балалары жоқ отбасы жұптарына (зейнеткерлер, 1, 2 топ мүгедектері мен зейнеткерлер, 1, 2 топтағы мүгедектер). Төлемдер "Павлодар қаласы үйде әлеуметтік қызмет көрсетудің орталығы" мемлекеттік мекемесінің тексеріс актісіне сәйкес есепке қойылған айдан бастап жүргізіледі;
ең төменгі зейнетақы мөлшерін қоса алғанға дейін зейнетақы алатын жасы бойынша зейнеткерлерге төленеді;
28) жеке меншік секторда тұратындарға қатты отын сатып алуға арналған жыл сайынғы әлеуметтік көмек:
жалғыз тұратын зейнеткерлер мен мүгедектерге немесе зейнеткерлер және (немесе) мүгедектерден тұратын отбасыларға;
жалғыз тұратын зейнетақы жасы алдындағы жұмыссыздарға: ерлер 58 жас, әйелдер 53 жас немесе жан басына шаққандағы орташа табыстары өтініш берген кездегі ең төменгі еңбекақы мөлшерінен аспайтын туберкулезге қарсы, немесе онкологиялық, немесе наркологиялық диспансерлерде есепте тұрған жұмыссыз тұлғаларға;
жан басына шаққандағы орташа табыстары өтініш берген кездегі азық-түлік себеті деңгейінен төмен отбасыларға;
жан басына шаққандағы орташа табыстары өтініш берген кездегі күнкөріс минимум мөлшерінен аспайтын зейнеткерлерден, мүгедектерден тұратын отбасыларға және "жұмыссыз" ретінде есепте тұрған, оның ішінде зейнетақы жасы алдындағы немесе туберкулезге қарсы, немесе онкологиялық, немесе наркологиялық диспансерлерде есепте тұрған жұмыссыз тұлғаларға;
ауылдық елді мекендерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына.
Төлем мөлшері бір отбасына алты айлық есеп көрсеткіштерді құрайды. Әлеуметтік көмек екінші жартыжылдықта беріледі.
Алынып тасталды;
29) Павлодар қаласының 30 ардагеріне Астана қаласына экскурсиялық сапарға бір адамға 24500 (жиырма төрт мың бес жүз) теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
30) санаторийге мүгедектерді ертіп жүруіне 15 көмекшіге (тұру, тамақтану) төлем үшін 70000 (жетпіс мың) теңге мөлшерінде жыл сайынғы әлеуметтік көмек;
31) үшем туған әйелдерге 150000 (жүз елу мың) теңге мөлшерінде бір жолғы әлеуметтік көмек;
32) жасы бойынша зейнеткерлерді шипажайларда сауықтыру үшін 49000 (қырық тоғыз мың) теңге мөлшерінде жыл сайынғы әлеуметтік көмек;
33) ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне тексеріс актісіне сәйкес бір жолғы әлеуметтік материалдық көмек:
тұрғылықты жері бойынша жеке секторда жылыту қазандарын алу және орнату үшін 100000 (жүз мың) теңге мөлшерінде;

на ремонт жилья, по фактическим затратам, но не более 850 000 (восемьсот пятьдесят тысяч) тенге;
34) ежемесячная социальная помощь инвалидам спортсменам имеющим звание мастера спорта, в размере пяти месячных расчетных показателей. Имеющим звание кандидаты мастера спорта три месячных расчетных показателей;
35) ежегодная подписка на периодические печатные издания:
инвалидам и участникам ВОВ;
лицам, принимавшим участие в период ведения боевых действий в Афганистане;
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС;
не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших в годы ВОВ;
гражданам, награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 21.01.2013 N 115/14 (вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Совокупный доход включает доходы всех лиц учтенных в составе семьи на основании представленных гражданами сведений о полученных доходах, фактически полученных в денежной или натуральной форме за квартал, предшествовавший кварталу обращения, кроме жилищной помощи, государственной адресной социальной помощи, государственного пособия семьям с детьми до 18 лет. Среднедушевой доход семьи исчисляется путем деления совокупного дохода, полученного в квартале, предшествовавшем кварталу обращения за социальными выплатами, на число членов семьи и на три месяца.
3. Выплата социальной помощи осуществляется из бюджета города Павлодара путем перечисления денежных средств на текущий банковский счет получателя социальной помощи, через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций.
4. Определить перечень документов необходимых для назначения социальной помощи отдельным категориям граждан, согласно приложению к настоящему решению.
5. Контроль за реализацией настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по социальной политике.
6. Настоящее решение вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Г. Кайдарова
Секретарь городского маслихата             М. Желнов
Приложение
к решению маслихата
города Павлодара
от 14 сентября 2012 год N 64/10
Перечень документов необходимых для назначения
социальной помощи отдельным категориям граждан

тұрғын үйді жөндеуге, нақты шығындар бойынша, бірақ 850 000 (сегіз жүз елу мың) теңгеден аспайтын;
34) спорт шебері атағына ие мүгедек спортсмендерге бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде. Спорт кандидаттары атағына ие мүгедектерге үш айлық есептік көрсеткіш мөлшеріндегі ай сайынғы әлеуметтік көмек;
35) мерзімді баспасөз басылымдарына жыл сайынғы жазылу:
ҰОС мүгедектері және қатысушыларына;
Ауғанстанда соғыс қимылдарын жүргізу кезінде қатысқан тұлғаларға;
ЧАЭС апаты салдарын жоюға қатысқан тұлғаларға;
ҰОС жылдарында қаза болған жауынгерлердің қайта некеге тұрмаған жесірлеріне;
"Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған азаматтарға;
концлагерлердің бұрын кәмелет жасына толмаған тұтқындарына.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 21.01.2013 N 115/14 (жарияланғаннан кейін 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Жиынтық табысына азаматтардың алған табыстары туралы берген мәліметтері негізінде отбасы құрамында жазылған барлық адамдардың табыстары тұрғын-үй және мемлекеттік атаулы әлеуметтік, 18 жасқа дейінге балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақыдан басқа тоқсан үшін өтініш жасаған тоқсан алдындағы ақшалай және заттай түрінде нақты алынған барлық кірістер қосылады. Отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы әлеуметтік төлемақыға жасаған тоқсанның алдындағы тоқсанда алынған жиынтық табысы отбасы мүшелерінің санына және үш айға бөлу арқылы есептеп шығарылады.
3. Әлеуметтік көмек Павлодар қаласы бюджетінен ақшалай қаражатты екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларына Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің лицензиясы бар ұйымдар арқылы әлеуметтік көмек алушының дербес шотына аудару жолымен жүзеге асырылады.
4. Азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті құжаттар тізімі осы шешімге қосымшаға сәйкес анықталсын.
5. Осы шешімнің іске асырылуын бақылау қалалық мәслихаттың әлеуметтік саясат бойынша тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Г. Қайдарова
Қалалық мәслихаттың хатшысы                М. Желнов
Павлодар қалалық мәслихатының
2012 жылғы 14 қыркүйектегі
N 64/10 шешіміне
қосымша
Азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау үшін қажетті құжаттардың тізімі

1. Документы, необходимые для назначения социальной помощи:
заявление лица, обратившегося за социальной помощью, далее Заявитель;
копия документа, удостоверяющего личность Заявителя;
копия регистрационного номера налогоплательщика;
копия социального индивидуального кода;
копия документа, подтверждающего открытие текущего счета Заявителя;
копия документа, подтверждающего регистрацию заявителя на территории города Павлодара, либо справка с адресного стола;
для Заявителя, являющего законным представителем несовершеннолетнего ребенка, копия документа, подтверждающего указанный статус.
2. Дополнительно в зависимости от социальной помощи Заявителями предоставляются следующие документы:
1) для единовременной социальной помощи на погребение:
справка о смерти из органов записи актов гражданского состояния;
копия свидетельства о смерти;
копия документа, подтверждающего регистрацию умершего на территории города Павлодара;
2) для ежегодной социальной помощи одиноко проживающим пенсионерам и инвалидам с доходом, не превышающим минимальный размер пенсии:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
3) для ежегодной социальной помощи одиноко проживающим лицам или семейным парам из числа безработных предпенсионного возраста со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума:
справка о заработной плате;
4) для ежегодной социальной помощи семьям со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, состоящим из пенсионеров, пенсионеров и (или) инвалидов; пенсионеров и (или) инвалидов в состав семьи которых входят безработные лица, состоящие на учете в Отделе в  качестве безработного; неработающие лица, состоящие на учете в противотуберкулезном, либо онкологическом, либо наркологическом диспансерах:
справка о заработной плате;
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
справка из соответствующего медицинского учреждения, подтверждающая нахождение больного на лечении;
5) для ежегодной социальной помощи семьям, воспитывающим детей-инвалидов детства до 18 лет, не получающим пособие на обучение на дому, со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер заработной платы:
справка о заработной плате;
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
6) для единовременной социальной помощи лицам со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, перенесшим срочную или плановую хирургическую операцию, обратившимся в течение месяца со дня выписки:
справка о заработной плате;
справка из соответствующего медицинского учреждения;

1. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті құжаттар:
әлеуметтік көмек сұрап келген тұлғаның өтініші, бұдан әрі –  Өтініш беруші;
Өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі;
әлеуметтік жеке кодының көшірмесі;
Өтініш берушінің ағымдағы шот ашқандығын растайтын құжаттың көшірмесі;
Өтініш берушінің Павлодар қаласының аумағында тіркелімін растайтын құжат, немесе мекенжай бюросының анықтамасы;
кәмелет жасқа толмаған баланың заңды өкілі болып табылатын Өтініш беруші үшін көрсетілген мәртебесін растайтын құжат көшірмесі.
2. Әлеуметтік көмекке байланысты Өтініш берушілермен қосымша келесі құжаттар ұсынылады:
1) жерлеуге арналған біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
азаматтық хал актілерін жазу органдарынан қайтыс болғаны туралы анықтама;
қайтыс болу туралы куәліктің көшірмесі;
қайтыс болған адамның Павлодар қаласының аумағында тіркелімін растайтын құжат;
2) табысы ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын, жалғыз тұратын зейнеткерлер мен мүгедектерге жыл сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
3) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінен төмен зейнетақы жасы алдындағы жалғыз тұратын жұмыссыз тұлғаларға немесе отбасы жұптарына жыл сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
еңбекақысы туралы анықтама;
4) жан басына шаққандағы орташа табыстары ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын құрамында зейнеткерлер, зейнеткерлер мен (немесе) мүгедектерден; зейнеткерлер мен (немесе) мүгедектерден құрамында жұмыссыз ретінде Бөлімде есепте тұрған жұмыссыз тұлғалар бар; туберкулезге қарсы диспансерде, немесе онкологиялық, немесе наркологиялық диспансерлерде есепте тұрған жұмыссыз тұлғалар бар отбасыларға жыл сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
еңбекақысы туралы анықтама;
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
аурудың емдеуде жүргендігін растайтын сәйкес медициналық мекемеден анықтама;
5) жан басына шаққандағы орташа табыстары ең төменгі еңбекақы мөлшерінен аспайтын, үйде оқытуға арналған жәрдемақыны алмайтын, 18 жасқа дейінгі бала жасынан мүгедек–балаларды тәрбиелейтін отбасыларға жыл сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
еңбекақысы туралы анықтама;
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
6) жан басына шаққандағы орташа табыстары ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын жедел немесе жоспарлы хирургиярлық операциядан өткен, есептен шыққан күннен бастап бір ай ішінде өтініш берген тұлғаларға біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
еңбекақысы туралы анықтама;
сәйкес медициналық мекемеден анықтама;

7) для единовременной социальной помощи беременным женщинам, со среднедушевым доходом семьи заявителя ниже размера прожиточного минимума, состоящим на учете по беременности (до 12 недель):
справка о заработной плате;
справка из соответствующего медицинского учреждения;
копия свидетельство о браке;
копия свидетельства о рождении детей;
8) для ежегодной социальной помощи без учета дохода и состава семьи детям, находящимся под опекой по причине уклонения родителей от их воспитания и содержания, кроме получателей пособий по утере кормильца:
копия решение об опекунстве;
документ, подтверждающий факт уклонения родителей от воспитания и содержания детей;
9) для единовременной социальной помощи без учета дохода и состава семьи лицам, оставшимся без средств к существованию вследствие пожара, стихийного бедствия, несчастного случая, чрезвычайной ситуации:
заключение Государственного Учреждения "Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
10) для ежегодной социальной помощи без учета дохода и состава семьи, в размере 15000 (пятнадцать тысяч) тенге, лицам, страдающим синдромом приобретенного иммунодефицита, ВИЧ-инфицированным, страдающим туберкулезом, получающим лечение амбулаторно (без нарушений режима лечения), онкологическими заболеваниями, получающим активное специальное лечение с далеко зашедшими формами злокачественных новообразований (4 стадия и IV клиническая группа независимо от стадии заболевания); с заболеваниями кроветворной и лимфатической системы (лейкемия, лимфопролиферативные заболевания); с наличием каловых, мочевых и дыхательных свищей; детям до 18 лет независимо от диагноза заболевания на основании справки диспансера, заверенной главным врачом:
справка из соответствующего медицинского учреждения, подтверждающая нахождение больного на лечении;
11) для ежегодной социальной помощи без учета дохода и состава семьи лицам, страдающим туберкулезом, на проезд на амбулаторное лечение (после завершения лечения по спискам диспансера):
справка из соответствующего медицинского учреждения, подтверждающая нахождение больного на лечении;
12) для ежегодной социальной помощи без учета дохода и состава семьи семьям, имеющие детей, состоящих на учете как туберкулезные больные в первой группе диспансерного учета в лечебно-профилактических учреждениях:
справка из соответствующего медицинского учреждения, подтверждающая нахождение больного на лечении;
13) для ежегодной социальной помощи без учета дохода и состава семьи инвалидам 1 группы по зрению:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;

7) өтініш берушінің отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен болатын жүктілігі бойынша (12 аптаға дейін) есепте тұрған жүкті әйелдерге біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
еңбекақысы туралы анықтама;
тиісті медициналық мекемеден анықтама;
неке қию туралы куәліктің көшірмесі;
балалардың туу туралы куәліктерінің көшірмесі;
8) отбасы құрамы және табысы ескермей асыраушысынан айрылуына байланысты жәрдемақы алушылардан басқа, ата–анасы оларды тәрбиелеуден және асыраудан бас тарту себебі бойынша қамқорлықта жүрген балаларға біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
қамқорлыққа алу туралы шешімнің көшірмесі;
ата–анасы балаларды тәрбиелеуден және асыраудан бас тартқанын растайтын құжат;
9) отбасы құрамын және табысын ескермей өрт, дүлей апат, қайғылы жағдай, төтенше жағдай салдарынан тіршілік ету мүмкіндігінсіз қалған тұлғаларға біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесінің қорытындысы;
10) отбасы құрамын және табысын ескермей 15000 (он бес мың) теңге мөлшерінде жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгісімен және АҚТЖ жұқтырған, туберкулезге шалдыққан, амбулаторлық емделудегі (емдеу тәртібін бұзбай), онкологиялық аурулармен ауыратын, арнайы белсенді ем алатын тұлғаларға жаңадан пайда болған ісіктің ауыр түрлері (3, 4 кезеңдегі және аурудың кезеңінен тәуілсіз IV клиникалық топтағы); қан өндіру және лимфатикалық жүйенің ауруларымен (лейкемия, лимфопролиферативтік аурулар); нәжіс, зәр және тыныс жыланкөздері бар; аурудың диагнозынан тәуелсіз 18 жасқа дейінгі балаларға, бас дәрігер бекіткен диспансердің анықтамасы негізінде жыл сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
аурудың емдеуде жүргенін растайтын тиісті медициналық мекемеден анықтама;
11) отбасы құрамын және табысын ескермей туберкулезбен ауыратын тұлғалардың амбулаторлық емделуге арналған жолақысына (диспансердің тізімі бойынша емделу аяқталғаннан кейін) жыл сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
аурудың емдеуде жүргенін растайтын тиісті медициналық мекемеден анықтама;
12) отбасы құрамын және табысын ескермей қаланың емдеу – алдын алу мекемелерінде диспансерлік есепке алудың бірінші тобында туберкулез аурулары ретінде есепте тұрған балалары бар отбасыларға жыл сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
аурудың емдеуде жүргенін растайтын тиісті медициналық мекемеден анықтама;
13) отбасы құрамын және табысын ескермей көзі көрмейтін 1 топтағы мүгедектерге жыл сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;

14) для ежегодной социальной помощи без учета дохода и состава семьи семьям с детьми–инвалидами до 18 лет, больными детским церебральным параличом, на социальную адаптацию и реабилитацию:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
копия свидетельства о рождении ребенка;
15) для ежегодной социальной помощи без учета дохода и состава семьи одиноко проживающим лицам с неполным рабочим стажем, получающим социальные пособия по возрасту:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
16) для ежегодной социальной помощи без учета дохода и состава семьи инвалидам-спортсменам для подготовки к зональным, республиканским, международным соревнованиям:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
17) для ежегодной социальной помощи к празднованию 9 Мая:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
18) для ежегодной социальной помощи к Дню защитника Отечества:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
19) для ежеквартальной социальной помощи участникам боевых действий в Афганистане, участникам ликвидации аварии на ЧАЭС на оздоровление:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
20) для ежемесячной социальной помощи инвалидам и участникам ВОВ для приобретения лекарств:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
21) для ежегодной социальной помощи к Международному дню пожилых людей и Дню инвалидов:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
22) для ежегодной социальной помощи к Дню вывода войск из Афганистана родителям воинов, погибших в Афганистане:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
23) для ежеквартальной социальной помощи семьям, воспитывающим и обучающим на дому детей-инвалидов до достижения ими 18-летнего возраста:
копия заключения психолого-медико-педагогической консультации:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
24) для ежеквартальной социальной помощи лицам, ставшим инвалидами вследствие радиационных катастроф, испытания ядерного оружия, для приобретения лекарств:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
копия документа, подтверждающего инвалидность, с указанием причины инвалидности;
25) для ежегодной социальной помощи инвалидам и участникам ВОВ, в виде возмещения стоимости проезда на санаторно-курортное лечение:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
проездной билет;
26) для оказания ежемесячной и ежеквартальной социальной помощи (за исключением ежеквартальной социальной помощи в размере двух месячных расчетных показателей) для возмещения затрат по коммунальным услугам:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий.
Для оказания социальной помощи на приобретение газа, условного топлива:
документ, подтверждающий приобретение газа, условного топлива;

14) отбасы құрамын және табысын ескермей ми бөлігінің зақымдануынан балалардың сал ауруымен ауыратын 18 жасқа дейінгі мүгедек–балалары бар отбасыларға әлеуметтік сауықтыру және бейімдеуге жыл сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
15) отбасы құрамын және табысын ескермей толық емес жұмыс өтілімен жасы бойынша әлеуметтік жәрдемақы алатын жалғыз тұратын тұлғаларға жыл сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
16) отбасы құрамын және табысын ескермей аймақтық, республикалық, халықаралық жарыстарға дайындалу үшін мүгедек-спортшыларға жыл сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
17) 9 Мамыр мерекесін тойлау қарсаңында жыл сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
18) Отан қорғаушылар күніне жыл сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
19) сауықтыру үшін Ауғанстандағы соғыс қимылдарына қатысушыларға, ЧАЭС апаты салдарын жоюға қатысушыларға тоқсан сайын әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
20) дәрі-дәрмек сатып алу үшін ҰОС мүгедектері мен қатысушыларына ай сайын әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
21) Мүгедектер күні және халықаралық Қарттар күні қарсаңында жыл сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
22) Ауғанстаннан әскерлерді шығару Күніне Ауғанстанда қаза тапқан жауынгерлердің ата-аналарына жыл сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
23) 18 жасқа толуына дейін мүгедек балаларды үйде оқытатын және тәрбиелейтін отбасыларға тоқсан сайын әлеуметтік көмек үшін:
психологиялық-дәрігерлік-педагогикалық кеңес беру қорытындысының көшірмесі;
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
24) радияциялық апат, ядролық қаруды сынау салдарынан мүгедек болған адамдарға дәрі-дәрмек сатып алуға тоқсан сайын әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
мүгедектік себебі көрсетілген мүгедектігін растайтын құжат көшірмесі;
25) ҰОС мүгедектері мен қатысушыларына санаторлық-курорттық емдеуге жолақы құнының өтеу түрінде жыл сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
жол жүру билеті;
26) коммуналдық қызмет бойынша шығындардың орнын толтыру үшін ай сайынғы және тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек көрсету үшін (екі айлық есептік көрсеткіш мөлшеріндегі тоқсан сайынғы әлеуметтік көмекті есептемегенде):
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
Газды, шартты отынды алуға әлеуметтік көмек көрсету үшін:
Газды, шартты отынды алғандығын растайтын құжат;

27) для ежегодной социальной помощи на приобретение твердого топлива проживающим в частном секторе:
справка о заработной плате;
копия документа, подтверждающего право собственности (пользования) на жилище;
копия удостоверения получателя пенсий и пособий (для пенсионеров и инвалидов);
для специалистов образования, культуры, социального обеспечения и спорта справка с места работы;
28) для единовременной социальной помощи на экскурсионную поездку в город Астана для 30 ветеранов города Павлодара:
копии проездных билетов сдаются в Отдел, после поездки в течении одного месяца;
29) для ежегодной социальной помощи для оплаты 15 помощникам инвалидов на сопровождение в санаторий (проживание, питание):
индивидуальная программа реабилитации инвалида;
30) для единовременной социальной помощи женщинам, родившим тройню:
копии свидетельства о рождении детей;
31) для ежегодной социальной помощи для оздоровления пенсионеров по возрасту в санаториях:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
32) для единовременной социальной материальной помощи инвалидам и участникам ВОВ на приобретение и установку отопительных котлов по месту жительства:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
копия договора на выполнение работ, оказания услуг;
33) для единовременной социальной материальной помощи инвалидам и участникам ВОВ на ремонт жилья:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
копия договора на выполнение работ, оказания услуг;
копия акта выполненных работ.
34) для ежемесячной социальной помощи инвалидам-спортсменам, имеющим звание мастера спорта:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
35) для ежегодной подписки на периодические печатные издания:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
документ подтверждающий фактические затраты на подписку.

27) жеке меншік секторда тұратындарға қатты отын сатып алуға арналған жыл сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
еңбекақысы туралы анықтама;
тұрғын үйге меншік (пайдалану) құқығын растайтын құжат;
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі (зейнеткерлер мен мүгедектер үшін);
білім беру, мәдениет, әлеуметтік қорғау және спорт мамандары үшін жұмыс орнынан анықтама;
28) Павлодар қаласының 30 ардагеріне Астана қаласына экскурсиялық сапарға біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
жол жүру билеттерінің көшірмелері жол жүргеннен соң бір ай ішінде Бөлімге тапсырылады;
29) санаторийге мүгедектерді ертіп жүруіне 15 көмекшіге (тұру, тамақтану) төлем үшін біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы;
30) үшем туған әйелдерге бір жолғы әлеуметтік көмек үшін:
балалардың туу туралы куәліктерінің көшірмесі;
31) жасы бойынша зейнеткерлерді шипажайларда сауықтыру үшін жыл сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
32) ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне тұрғылықты жері бойынша жеке секторда жылыту қазандарын алу және орнату үшін бір жолғы әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
қызметтерді көрсету, жұмыстарды атқару шартының көшірмесі;
33) ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне тұрғын үйді жөндеу үшін бір жолғы әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
қызметтерді көрсету, жұмыстарды атқару шартының көшірмесі;
атқарылған жұмыстар актісінің көшірмесі.
34) спорт шебері атағына ие мүгедек спортсмендерге ай сайынғы әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
35) мерзімді баспасөз басылымдарына жыл сайынғы жазылу үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
жазылуға нақты шығындарды растайтын құжат.