Об утверждении регламентов электронных государственных услуг по лицензированию некоторых видов деятельности на территории города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 28 декабря 2012 года N 4/1098. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 20 февраля 2013 года за N 967. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 11 мая 2014 года N 2/338
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 11.05.2014 N 2/338 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктами 21-122-3 пункта 1 статьи 27, статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и статьями 1116 и 17 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления акимата города Алматы от 12.09.2013 N 3/784 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность»;
2) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов»;
3) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии»;
4) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)»;
5) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)»;
6) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами».
2. Управлению экономики и бюджетного планирования города Алматы обеспечить размещение настоящего постановления на официальном сайте акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы М.Кудышева.

Алматы қаласының аумағында қызметтің кейбір түрлерін лицензиялау бойынша электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы N 4/1098 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2013 жылғы 20 ақпанда N 967 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 11 мамырдағы N 2/338 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 11.05.2014 N 2/338 қаулысымен (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 27 бабы 1 тармағының 21-122-3 тармақшаларына, 37 бабына және Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттік қызметтер туралы» Заңының 1116 және 17 баптарына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 12.09.2013 N 3/784 қаулысымен (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Заңды тұлғалардың түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуі және өткізу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
5) «Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
6) «Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің ресми сайтына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары М. Құдышевқа жүктелсін.

4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы                     А.Есимов
Вносит:
Исполняющий обязанности
начальника Управления
экономики и бюджетного
планирования города Алматы            Р.Маймаков
Согласовано:
Министр транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан                             А.Жумагалиев
Заместитель акима
города Алматы                         Е.Шорманов
Заведующий отделом
контроля за соблюдением
качества предоставления
государственных услуг                 М.Суюндуков
Заведующая юридическим
отделом аппарата акима
города Алматы                         А.Касымова
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 28 декабря 2012 года № 4/1098
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на медицинскую деятельность»
1. Основные понятия
1. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) информационная система (далее – ИС) - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) веб–портал «Е-лицензирование» (далее – ИС ГБД «Е-лицензирование») - информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами;
3) шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
4) платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) - автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и «электронного правительства» при осуществлении платежей физических и юридических лиц;
5) государственная база данных «Физические лица» (далее – ГБД ФЛ) - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі                А. Есімов
Енгізуші:
Алматы қаласы Экономика
және бюджеттік жоспарлау
басқармасы бастығының
міндетін атқарушы                      Р. Маймақов
Келісілді:
Алматы қаласы
әкімінің орынбасары                    Е. Шорманов
Мемлекеттік қызметтерді көрсету
сапасының сақталуын бақылау
бөлімінің меңгерушісі                  М. Сүйіндіков
Алматы қаласы әкімі аппараты
заң бөлімінің меңгерушісі              А. Қасымова
Алматы қаласы әкімдігінің
2013 жылғы «28» желтоқсандағы
№ 4/1098 қаулысымен бекітілген
«Медициналық қызметке лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
2) «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» ММБ АЖ) – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылып қойылған, жаңартылған және іс-әрекетін тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиарлар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірлерін бір орталықтан қалыптастыратын лицензияланатын қызметтің түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын, лицензиаттың филиалдары өкілдіктері (нысандар, пункттер, учаскелер) туралы мәліметтер бар ақпараттық жүйе;
3) «электрондық үкіметтің» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) - электрондық қызметтер көрсетуді іске асыру шеңберінде «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе;
4) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) - жеке және заңды тұлғалардың төлемдерін жүзеге асыру кезінде екінші деңгейдегі банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелері арасындағы өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе;
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік мәліметтер базасы (бұдан әрі – ЖТ ММБ) – ақпаратты автоматтандырылған жинау, сақтау және өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу мақсатында жеке сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін құруға және олар туралы мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге, олардың құзыреті шегінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзекті және шынайы мәліметтерді беруге бағытталған ақпараттық жүйе;

6) государственная база данных «Юридические лица» (далее – ГБД ЮЛ) - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
7) индивидуальный идентификационный номер - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
8) бизнес–идентификационный номер (далее – БИН) - уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
9) получатели государственной услуги – юридические и физические лица, обращающиеся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
12) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
13) электронная государственная услуга - государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
14) электронная лицензия - лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
15) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) - перечень структурных подразделений услугодателя, которые участвуют в процессе оказания услуги;
16) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан (далее – ИС ЦОН) - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры, а также соответствующими государственными органами;
17) Управление здравоохранения города Алматы (далее УЗ) – государственный орган, входящий в структуру акимата города Алматы, который осуществляет выдачу заключений на соответствие заявителей и (или) лицензиатов квалификационным требованиям.

6) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік мәліметтер базасы (бұдан әрі – ЗТ ММБ) - ақпаратты автоматтандырылған жинау, сақтау және өңдеуге, Қазақстан Республикасында заңды тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу мақсатында жеке сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін құруға және олар туралы мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге, олардың құзыреті шегінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзекті және шынайы мәліметтерді беруге бағытталған ақпараттық жүйе;
7) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - ЖСН);
8) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) - бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);
9) мемлекеттік қызметті тұтынушылар - оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланушы заңды және жеке тұлғалар;
10) транзакциялық қызмет - электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
11) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ);
12) электрондық құжат - ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
13) мемлекеттік электрондық қызмет - ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
14) электрондық лицензия - қағаз жеткізгіштегі лицензияға тең, ақпараттық технологиялар пайдаланыла отырып ресімделетін және берілетін электрондық құжат нысанындағы лицензия;
15) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – қызмет берушінің қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі;
16) Қазақстан Республикасының Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ХҚКО АЖ) – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) Орталықтар, сондай-ақ тиісті мемлекеттік органдар арқылы қызмет көрсету үдерісін автоматтандыруға бағытталған ақпараттық жүйе;
17) Алматы қаласының Денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі – ДСБ) – Алматы қаласы әкімдігінің құрылымына кіретін мемлекеттік орган, ол өтініш берушілердің және (немесе) лицензиаттардың біліктілік талаптарына сәйкестігіне қорытынды беруді жүзеге асырады.

2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается Управлением экономики и бюджетного планирования города Алматы (далее – услугодатель) на альтернативной основе через Центры обслуживания населения (далее - Центр), а также через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - ПЭП).
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 1) статьи 26 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года № 214 «О лицензировании», стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность» (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности» от 10 сентября 2012 года № 1173, а также на основании Типового регламента электронной государственной услуги, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении Типового регламента электронной государственной услуги» от 26 октября 2010 года № 1116.
4. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Вид оказания государственной услуги: транзакционная.
6. Услугодатель оказывает государственную услугу по подвидам медицинской деятельности, указанным в графе 3 приложения 5 к стандарту.
7. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляет следующие документы:
Услугодателю:
1) заявление по форме согласно приложениям 67 стандарта;
2) копию и оригинал свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе;
3) свидетельство о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
4) документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги - для физического лица;
5) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
6) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями согласно приложению 8 к стандарту.
Услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП, сведения о документах, которые являются государственными электронными информационными ресурсами - свидетельство о государственной регистрации в качестве юридического лица и документа удостоверяющего личность.
При приеме документов сотрудник услугодателя сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.
В случае непредставления оригиналов документов для сверки получателем государственной услуги, предоставляются нотариально заверенные их копии.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, получатель государственной услуги предоставляет следующие документы:

2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметті Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы (бұдан әрі – қызмет беруші) Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы баламалы негізде, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz (бұдан әрі – ЭҮП) веб-порталы арқылы көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы № 214 «Лицензиялау туралы» Заңының 26 бабының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 10 қыркүйектегі № 1173 «Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер стандартын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» (бұдан әрі – стандарт) мемлекеттік қызметтер стандартының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 қазандағы № 1116 «Электрондық мемлекеттік қызметтің үлгі регламентін бекіту туралы» қаулысымен бекітілген электрондық мемлекеттік қызметтің Үлгі регламенті негізінде көрсетіледі.
4. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
6. Қызмет беруші мемлекеттік қызметті стандартқа 5 қосымшаның 3 бағанында көрсетілген медициналық қызметтің кіші түрлері бойынша көрсетеді.
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
Қызмет берушіге:
1) стандартқа 67 қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) өтініш берушіні салық органына есепке қою туралы куәліктің көшірмесі және түпнұсқасы;
3) жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
4) жеке тұлға үшін - мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
5) қызметтің жекелеген түрімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі;
6) стандартқа 8 қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар.
Қызмет беруші порталдың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттар туралы мәліметті - заңды тұлға ретіндегі мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті және жеке басын куәландыратын құжатты алады.
Қызмет берушінің қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде құжаттардың түпнұсқасының дұрыстығын құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, одан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік қызметті алушы құжаттардың түпнұсқасын ұсынбаған жағдайда оның нотариаттық расталған көшірмелері ұсынылады.
Лицензиясы бар қызметтің түрі шеңберінде лицензияға қосымша алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:

1) заявление по форме согласно приложениям 67 стандарта;
2) сведения о лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо копию лицензии и оригинала для сверки (в случае наличия);
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности согласно приложению 8 к стандарту.
Услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП, сведения о документах, которые являются государственными электронными информационными ресурсами - свидетельство о государственной регистрации в качестве юридического лица и документа удостоверяющего личность.
В случае утери, порчи лицензии и (или) приложения к лицензии, получатель государственной услуги вправе получить дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии, и предоставляет следующие документы:
1) заявление о выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии получатель государственной услуги предоставляет следующие документы:
1) заявление о переоформлении (в течение тридцати календарных дней после изменения наименования вида и (или) подвида деятельности);
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий;
3) данные лицензии и приложения к лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо копии лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия).
Услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП, сведения о документах, которые являются государственными электронными информационными ресурсами - свидетельство о государственной регистрации в качестве юридического лица и документа удостоверяющего личность.
Лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в следующих случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества физического лица;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса;
3) реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
4) изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
Получатель государственной услуги при получении переоформленной лицензии возвращает услугодателю ранее выданную лицензию и приложение к лицензии (в случае наличия).
В Центр:

1) стандартқа 67 қосымшаларына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) лицензия туралы мәлімет (www.elicense.kz порталында бар болса) не салыстыру үшін лицензияның көшірмесі және түпнұсқасы (бар болған жағдайда);
3) стандартқа 8 қосымшаға сәйкес қызметтің кіші түріне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар.
Қызмет беруші порталдың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттар туралы мәліметті - заңды тұлға ретіндегі мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті және жеке басын куәландыратын құжатты алады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жоғалған, бүлінген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алуға құқылы және мынадай құжаттарды ұсынады:
1) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру туралы өтініш;
2) телнұсқаны беру үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжат;
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) қайта ресімдеу туралы өтініш (қызмет түрінің атауы және (немесе) түрі өзгергеннен кейін күнтізбелік отыз күн ішінде);
2) лицензияны қайта ресімдеу кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі;
3) лицензия және лицензияға қосымшаның деректері (www.elicense.kz порталында бар болса) немесе лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмелері (бар болған жағдайда).
Қызмет беруші порталдың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттар туралы мәліметті - заңды тұлға ретіндегі мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті және жеке басын куәландыратын құжатты алады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай жағдайларда:
1) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгергенде;
2) жеке кәсіпкерді қайта тіркегенде, оның атауы мен мекенжайы өзгергенде;
3) заңды тұлғаны біріктіру, қосу, бөлу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастыру кезінде;
4) заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгергенде қайта ресімдеуге жатады.
Мемлекеттік қызметті алушы қайта ресімделген лицензияны алған кезде бұрын берілген лицензияны және лицензияға қосымшаны (бар болған жағдайда) қызмет берушіге қайтарады.
Орталыққа:

1) заявление по форме согласно приложениям 67 стандарта;
2) копия и оригинал свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе;
3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
4) документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги - для физического лица;
5) свидетельство о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
6) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями согласно приложению 8 к стандарту.
Сведения документов - свидетельство о государственной регистрации в качестве юридического лица, документа удостоверяющего личность, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему Центров в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.
При приеме документов сотрудник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.
В случае непредставления оригиналов документов для сверки получателем государственной услуги, предоставляются нотариально заверенные их копии.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, получатель государственной услуги предоставляет следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложениям 67 стандарта;
2) сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо копию лицензии (нотариально засвидетельствованную, в случае непредставления оригинала для сверки) (в случае наличия);
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности согласно приложению 8 к стандарту.
Сведения документов - свидетельство о государственной регистрации в качестве юридического лица, документа удостоверяющего личность, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему Центров в форме электронных документов, удостоверенные ЭЦП.
В случае утери, порчи лицензии и (или) приложения к лицензии получатель государственной услуги вправе получить дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии, и предоставляет следующие документы:
1) заявление о выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата (нотариально засвидетельствованный, в случае непредставления оригинала для сверки).
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии получатель государственной услуги предоставляет следующие документы:

1) стандартқа 67 қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) мемлекеттік қызметті алушыны салық органына есепке қою туралы куәліктің көшірмесі және түпнұсқасы;
3) қызметтің жекелеген түрімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі;
4) жеке тұлға үшін - мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
5) жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
6) стандартқа 8 қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар;
Құжаттардың мәліметтерін - мемлекеттік электрондық ақпараттың ресурстар болып табылатын заңды тұлға ретіндегі мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті, жеке басын куәландыратын құжаттарды қызмет беруші ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында Орталықтардың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде Орталық қызметкері құжаттардың түпнұсқасының дұрыстығын құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, одан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік қызметті алушы салыстыру үшін құжаттардың түпнұсқасын ұсынбаған жағдайда олардың нотариаттық расталған көшірмелері ұсынылады.
Лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымша алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) стандартқа 67 қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) лицензия мәліметі (www.elicense.kz порталында бар болса) немесе лицензия көшірмесі (салыстыру үшін құжаттардың түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариаттық куәландырылған) (бар болған жағдайда);
3) стандартқа 8 қосымшаға сәйкес қызметтің кіші түріне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар.
Құжаттардың мәліметтерін - мемлекеттік электрондық ақпараттың ресурстар болып табылатын заңды тұлға ретіндегі мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті, жеке басын куәландыратын құжаттарды қызмет беруші ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында Орталықтардың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жоғалған, бүлінген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алуға құқылы және мынадай құжаттарды ұсынады:
1) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру туралы өтініш;
2) телнұсқаны беру үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқа ұсынылмаған жағдайда нотариаттық куәландырылған).
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:

1) заявление о переоформлении (в течение тридцати календарных дней после изменения наименования вида и (или) подвида деятельности);
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий;
3) данные лицензии и приложения к лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо копии лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия).
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему Центров в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.
Лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в следующих случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества физического лица;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса;
3) реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
4) изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
Получатель государственной услуги при получении переоформленной лицензии возвращает в Центр ранее выданную лицензию и приложение к лицензии (в случае наличия).
На портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП;
2) свидетельство о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе;
3) свидетельство о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя - в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
4) сведения об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП;
5) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 8 к настоящему стандарту - в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу.
Услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП, сведения о документах, которые являются государственными электронными информационными ресурсами - свидетельстве о государственной регистрации в качестве юридического лица и документа удостоверяющего личность.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, получатель государственной услуги предоставляет следующие документы:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП;
2) сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо лицензию в виде сканированной копии, прикрепляемую к электронному запросу;

1) қайта ресімдеу туралы өтініш (қызмет түрінің және (немесе) кіші түрінің атауы өзгергеннен кейін күнтізбелік отыз күн ішінде);
2) лицензияны қайта ресімдеу кезінде қызметтің жекелеген түрімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжат;
3) лицензияның және лицензияға қосымшаның деректері (www.elicense.kz порталында бар болса) не лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмелері (бар болған жағдайда).
Мемлекеттік электрондық ақпараттың ресурстары болып табылатын құжаттардың мәліметтерін қызмет беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында Орталықтардың ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай жағдайларда:
1) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгергенде;
2) жеке кәсіпкерді қайта тіркеген кезде, оның атауы мен мекенжайы өзгергенде;
3) заңды тұлғаны біріктіру, қосу, бөлу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастыру кезінде;
4) заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгергенде қайта ресімдеуге жатады.
Мемлекеттік қызметті алушы қайта ресімделген лицензияны алған кезде бұрын берілген лицензияны және лицензияға қосымшаны (бар болған жағдайда) Орталыққа қайтарады.
Порталға:
1) ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) мемлекеттік қызметті алушыны салық органына есепке қою туралы куәлік;
3) жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәлік- электрондық сауалға сканерленген көшірме түрінде тіркеледі;
4) ЭҮТШ арқылы лицензиялық алымды бюджетке төлегені туралы мәлімет;
5) стандартқа 8 қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар - сканерленген көшірмелер түрінде электрондық сұрау салуға қоса беріледі.
Қызмет беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы Порталдың ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік электрондық ақпараттың ресурстары болып табылатын - заңды тұлға ретіндегі мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, жеке басын куәландыратын құжаттарының мәліметтерін алады.
Лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымша алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) лицензия мәліметі (www.elicense.kz порталында бар болған кезде) не электрондық сұрау салуға қоса берілетін сканерленген көшірме түріндегі лицензия;

3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности согласно приложению 8 к стандарту в виде сканированных копий, прикрепляемых к электронному запросу.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.
При утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии получатель государственной услуги вправе получить дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии, и предоставляет следующие документы:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП;
сведения об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП.
В случае переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии, получатель государственной услуги подает запрос.
Запрос о переоформлении получателем государственной услуги подается в течение тридцати календарных дней с предоставлением следующих данных:
1) сведения об оплате в бюджет лицензионного сбора;
2) данные лицензии и приложения к лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо лицензия и приложение к лицензии в виде сканированных копий, прикрепляемых к электронному запросу.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.
Получатель государственной услуги переоформляет лицензию и (или) приложение к лицензии в следующих случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества физического лица;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса;
3) реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
4) изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением документа (квитанция), подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия медицинской деятельностью.
Лицензионный сбор уплачивается по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» до подачи документов, указанных в пункте 7 настоящего регламента.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства»
9. Сроки оказания государственной услуги:
При обращении в канцелярию услугодателя:

3) стандартқа 8 қосымшаға сәйкес қызметтің кіші түріне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес электрондық сұрау салуға қоса берілетін сканерленген көшірмелер түріндегі мәліметтер мен құжаттар.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді қызмет беруші ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жоғалған, бүлінген кезде мемлекеттік қызметті алушы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алуға құқылы және мынадай құжаттарды ұсынады:
ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы лицензиялық алымды бюджетке төлегені туралы мәлімет.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы сұрау салады.
Қайта ресімдеу туралы сұрау салуды мемлекеттік қызметті алушы мынадай деректерді ұсына отырып күнтізбелік отыз күн ішінде ұсынады:
1) лицензиялық алымды бюджетке төлегені туралы мәлімет;
2) лицензия мәліметтері (www.elicense.kz порталында бар болған кезде) не электрондық сұрау салуға қоса берілетін сканерленген көшірмелер түріндегі лицензияға қосымша.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді қызмет беруші ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік қызметті алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны мынадай жағдайларда:
1) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгергенде;
2) жеке кәсіпкер қайта тіркелген кезде, оның атауы мен мекенжайы өзгергенде;
3) заңды тұлғаны біріктіру, қосу, бөлу немесе қайта құру түрінде қайта ұйымдастыру кезінде;
4) заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгергенде қайта ресімдейді.
8. Мемлекеттік қызмет медициналық қызметпен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжатты (түбіртек) ұсына отырып ақылы негізде көрсетіледі.
Лицензиялық алым осы регламенттің 7 тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырғанға дейін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер (Салық Кодексі) туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген ставкалар бойынша төленеді.
Мемлекеттік қызметті алуға портал арқылы электрондық сұрау салған жағдайда «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭТҮШ) арқылы төлеу жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
Қызмет берушінің кеңсесіне хабарласқан кезде:

1) для получения лицензий на медицинскую деятельность - 15 рабочих дней;
2) для переоформления лицензии на медицинскую деятельность - 10 рабочих дней, получения дубликата - 2 рабочих дня;
3) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более двадцати минут;
4) максимальное допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более двадцати минут;
5) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более двадцати минут.
Сотрудник услугодателя в течение двух рабочих дней с момента получения документов проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов, сотрудник услугодателя в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
По истечении двух рабочих дней со дня приема документов услугодатель не имеет права отказать в предоставлении государственной услуги по причине неполноты документов.
При обращении в Центры:
1) для получения лицензий на медицинскую деятельность - 15 рабочих дней день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
2) для переоформления лицензии на медицинскую деятельность - 10 рабочих дней, получения дубликата - 2 рабочих дня, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
3) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более двадцати минут;
4) максимальное допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более двадцати минут;
5) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более двадцати минут.
При этом, услугодатель предоставляет результат оказания государственной услуги в Центры за день до окончания срока оказания государственной услуги.
При обращении в портал:
1) для получения лицензий на медицинскую деятельность - 15 рабочих дней;
2) для переоформления лицензии на медицинскую деятельность - 10 рабочих дней, получения дубликата - 2 рабочих дня.
3. Порядок деятельности услугодателя по
оказанию электронной государственной услуги
10. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) получатель государственной услуги осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера получателя государственной услуги (осуществляется для незарегистрированных получателей государственной услуги на ПЭП);

1) медициналық қызметке лицензия алу үшін - 15 жұмыс күні;
2) медициналық қызметке лицензияны қайта ресімдеу үшін - 10 жұмыс күні, телнұсқаны алу үшін - 2 жұмыс күні;
3) өтініш жасалған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі ең ұзақ күту уақыты - жиырма минуттан аспайды;
4) өтініш жасалған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ уақыты - жиырма минуттан аспайды;
5) құжаттарды алу кезінде ең ұзақ кезек күту уақыты - жиырма минуттан аспайды.
Қызмет берушінің қызметкері ұсынылған құжаттардың толықтығын оларды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда қызмет берушінің қызметкері өтінішті одан әрі қараудан көрсетілген мерзімде жазбаша дәлелді бас тартады.
Ұсынылған құжаттарды қабылдау күнінен бастап екі жұмыс күнінен кейін қызмет беруші мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға құқығы жоқ.
Орталықтарға хабарласқан кезде:
1) медициналық қызметке лицензия алу үшін - 15 жұмыс күні, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
2) медициналық қызметке лицензияны қайта ресімдеу үшін - 10 жұмыс күні, телнұсқаны алу үшін - 2 жұмыс күні, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
3) өтініш жасалған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі ең ұзақ күту уақыты - жиырма минуттан аспайды;
4) өтініш жасалған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ уақыты - жиырма минуттан аспайды;
5) құжаттарды алу кезінде ең ұзақ кезек күту уақыты - жиырма минуттан аспайды.
Сонымен қатар, қызмет беруші мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін Орталықтарға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады.
Порталға кірген кезде:
1) медициналық қызметке лицензия алу үшін - 15 жұмыс күні;
2) медициналық қызметке лицензияны қайта ресімдеу үшін - 10 жұмыс күні, телнұсқаны алу үшін - 2 жұмыс күні;
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
бойынша қызмет беруші қызметінің тәртібі
10. ЭҮП арқылы қызмет берушінің қадамдық іс-әрекеті және шешімі (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылының № 1 диаграммасы) осы регламентке 1 қосымшада келтірілген:
1) мемлекеттік қызметті тұтынушы ЭҮП тіркелуді өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасының тіркеу куәлігі арқылы жүзеге асырылады, ол мемлекеттік қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (ЭҮП-де тіркелмеген мемлекеттік қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);

2) процесс 1 - прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя государственной услуги регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем государственной услуги пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе государственной услуги через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 - формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации, в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя государственной услуги;
5) процесс 3 - выбор получателем государственной услуги, вывод на экранные формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем государственной услуги формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 - оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
7) условие 2 - проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
9) процесс 6 - выбор получателем государственной услуги регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 - проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя государственной услуги;
12) процесс 8 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя государственной услуги заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 - регистрация электронного документа (запроса получателя государственной услуги) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
14) условие 4 - направление услугодателем запроса в УЗ для дачи заключения на соответствие получателя государственной услуги квалификационным требованиям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя государственной услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
16) процесс 11 - получение получателем государственной услуги результата услуги (электронная лицензия), сформированной ПЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

2) 1-үдеріс – мемлекеттік қызметті тұтынушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті тұтынушының мемлекеттік қызметті алу ЭҮП-ге парольді (авторластыру үдерісі) енгізу үдерісі;
3) 1-шарт - (ЖСН/БИН) логин және пароль арқылы тіркелген мемлекеттік қызметті тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-үдеріс – мемлекеттік қызметті тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторластырудан бас тарту туралы ЭҮП хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс - тұтынушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс - ЭҮПШ қызметтер ақысын төлеу, ал содан кейін бұл ақпарат «Е-лицензиялау» ММБ АЖ-ға түседі;
7) 2-шарт - «Е-лицензиялау» ММБ АЖ-да көрсетілген қызметтерге ақы төлеу деректерін тексеру;
8) 5-үдеріс - «Е-лицензиялау» ММБ АЖ-да көрсетілген қызметтерге төлем жүргізілмегеніне байланысты сұрау салынып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – сұранымды куәландыру (қол қою) үшін мемлекеттік қызметті тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – ЭҮП-де тіркеу куәлігінің мерзімін және шақыртылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ аталған сұранымда ЖСН/БЖН арасында сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін, аталған ЭЦҚ тіркеу куәлігінде ЖСН/БЖН тексеру;
11) 7-үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді) мемлекеттік қызметті тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
13) 9-үдеріс – «Е-лицензиялау» ММБ АЖ-да (мемлекеттік қызметті тұтынушылардың сұранымын) электрондық құжатты тіркеу және «Е-лицензиялау» ММБ АЖ-да сұрау салуларды өңдеу;
14) 4-шарт – лицензия беру үшін мемлекеттік қызметті тұтынушының біліктілік талаптарына сәйкестігіне қорытынды беру үшін ДСБ-ға қызмет берушінің сұранымын жіберу;
15) 10-үдеріс - «Е-лицензиялау» ММБ АЖ-да мемлекеттік қызметті тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11-үдеріс – ЭҮП қалыптастырылған мемлекеттік қызметті тұтынушының қызмет нәтижесін (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдаланумен жасалады.

11. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 - ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 - формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 - выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя государственной услуги;
5) процесс 4 - направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных получателя государственной услуги;
6) условие 2 - проверка наличия данных получателя государственной услуги в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя государственной услуги в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 - заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных получателем государственной услуги и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 - регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 - направление услугодателем запроса в УЗ для дачи заключения на соответствие получателя государственной услуги квалификационным требованиям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя государственной услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 - получение получателем государственной услуги результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП должностного лица услугодателя.
12. Пошаговые действия и решения оператора Центра через ИС ЦОН (диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) функционального взаимодействия при оказании услуги приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 - ввод оператора Центра в ИС ГБД «Е-лицензирование» логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;

11. Қызмет беруші арқылы қадамдық іс-қимыл және шешім (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-әрекеттестіктің № 2 диаграммасы) осы регламентке 1 қосымшада келтірілген:
1) 1-үдеріс – мемлекеттік қызметті көрсету үшін «Е-лицензиялау» ММБ АЖ-да қызмет берушінің логинді және парольді (авторластыру үдерісі) енгізуі;
2) 1-шарт - «Е-лицензиялау» ММБ АЖ-да логин және пароль арқылы қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
3) 2-үдеріс - «Е-лицензиялау» ММБ АЖ-де қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторластырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс - қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және қызмет беруші қызметкерінің мемлекеттік қызметті тұтынушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – мемлекеттік қызметті тұтынушының мәліметтері туралы ЖТ ММБ/ЗТ ММБ-ға ЭҮШ арқылы сұраным жіберу;
6) 2-шарт - ЖТ ММБ/ЗТ ММБ-да мемлекеттік қызметті тұтынушы мәліметтерінің болуын тексеру;
7) 5-үдеріс - ЖТ ММБ/ЗТ ММБ-да мемлекеттік қызметті тұтынушы мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – құжаттардың қағаз нұсқада болуы туралы белгіге қатысты сұрау салу нысанын толтыру және мемлекеттік қызметті тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды қызмет беруші қызметкерінің сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына бекітуі;
9) 7-үдеріс - «Е-лицензиялау» ММБ АЖ-де сұранымды тіркеу және «Е-лицензиялау» ММБ АЖ-де қызметті өңдеу;
10) 3-шарт - лицензия беру үшін мемлекеттік қызметті тұтынушының біліктілік талаптарына сәйкестігіне қорытынды беру үшін ДСБ-ға қызмет берушінің сұранымын жіберу;
11) 8-үдеріс - «Е-лицензиялау» ММБ АЖ-де мемлекеттік қызмет тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс - «Е-лицензиялау» ММБ АЖ-да құрастырылған қызметтер (электрондық лицензия) нәтижесін мемлекеттік қызметті тұтынушының алуы. Электрондық құжат қызмет беруші лауазымды тұлғаның ЭЦҚ-ны пайдаланумен қалыптасады.
12. Қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылының ХҚКО АЖ арқылы Орталық операторының қадамдық іс-әрекеті және шешімі (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылының № 3 диаграммасы) осы регламентке 1 қосымшада келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін «Е-лицензиялау» ММБ АЖ-ға Орталық операторының логин мен парольді (авторластыру үдерісі) енгізуі;

2) процесс 2 - выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных получателя государственной услуги;
3) процесс 3 - направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных получателя государственной услуги;
4) условие 1 - проверка наличия данных получателя государственной услуги в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя государственной услуги в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 - заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем государственной услуги, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса получателя государственной услуги) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
8) процесс 7 - регистрация электронного документа в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
9) условие 2 - проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 стандарта и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя государственной услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
11) процесс 9 - получение получателя государственной услуги через оператора Центра результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование».
13. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz.
14. Способ проверки получателем государственной услуги статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «история получения услуг», а также при обращении к услугодателю либо в Центр.
15. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414), а также по телефонам услугодателя: 8 (727) 271 65 88 и 8 (727) 272 02 60.
4. Описание порядка взаимодействия
в процессе оказания электронной
государственной услуги
16. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) услугодатель;
2) сотрудник Центра;
3) УЗ.
17. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 2 к настоящему регламенту.

2) 2-үдеріс – осы Регламентте көрсетілген қызметті Орталық операторының таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және Орталық операторының мемлекеттік қызметті тұтынушының мәліметтерін енгізу;
3) 3-үдеріс - мемлекеттік қызметті тұтынушының мәліметтері туралы ЖТ ММБ/ЗТ ММБ-ға ЭҮШ арқылы сұраным жіберу;
4) 1-шарт - мемлекеттік қызметті тұтынушы мәліметтерінің ЖТ ММБ/ЗТ ММБ-да болуын тексеру;
5) 4-үдеріс - ЖТ ММБ/ЗТ ММБ-да мемлекеттік қызметті тұтынушы мәліметтерінің жоқтығына байланысты мәліметтерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – Орталық операторының құжаттардың қағаз нұсқада болуы туралы белгіге қатысты сұрау салу нысанын толтыру және мемлекеттік қызметті тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды қызмет көрсетуші қызметкерінің сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына бекітуі және қызмет көрсетуге толтырылған сұраным нысанын ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6-үдеріс – Орталық операторымен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (мемлекеттік қызметті тұтынушы сұранымын) «Е-лицензиялау» ММБ АЖ-ға ЭҮШ арқылы жіберу;
8) 7-үдеріс - электрондық құжатты «Е-лицензиялау» ММБ АЖ-да тіркеу;
9) 2-шарт – қызмет берушінің стандарттың 11 тармағында және қызмет көрсету негіздерінде көрсетілген мемлекеттік қызметті тұтынушы ұсынып отырған құжаттардың сәйкестігін тексеру (өңдеу);
10) 8-үдеріс - мемлекеттік қызметті тұтынушының құжаттарында «Е-лицензиялау» ММБ АЖ-да бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-үдеріс – мемлекеттік қызметті тұтынушының Орталық операторы арқылы «Е-лицензиялау» ММБ АЖ-да құрастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензия) алуы.
13. Қызметтерге сұрау салулар мен жауап нысандарын толтыру www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталында келтірілген.
14. Мемлекеттік қызметті тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша: «электрондық үкімет» порталында «қызметтерді алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ қызмет берушіге немесе Орталыққа өтініш жасаған кезде сұрау салулардың орындалу мәртебесін тексеру тәсілі.
15. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпаратты және кеңесті call-орталыққа: (1414), сондай-ақ қызмет берушінің телефондарына: 8 (727) 271 65 88 және 8 (727) 272 02 60 қоңырау шалу арқылы алуға болады.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипатта
16. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) қызмет беруші;
2) Орталық қызметкері;
3) ДСБ.
17. Осы Регламенттің 2 қосымшасында әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, іс-қимылдардың (функциялар, рәсімдер, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік, кестелік сипаттамасы келтірілген.

18. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
19. В приложении 4 к настоящему регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ).
20. Результаты оказания электронной государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему регламенту.
21. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги получателями государственной услуги:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдения профессиональной этики и культуры;
4) представления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
22. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП;
5) наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
5. Порядок обжалования
23. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) сотрудников услугодателя, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются по адресу: г.Алматы, Площадь Республики, д.4, кабинет 423 - приемная руководителя услугодателя, телефон 8 (727) 271 65 54, либо по телефону доверия 8 (727) 271 66 70.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника Центра можно получить по телефону call-центра (1414) либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 4 к стандарту.
В случае несогласия с результатами государственной услуги, некорректного обслуживания получателей государственной услуги, жалоба подается на имя руководителя услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной Центром государственной услуги, жалоба подается в РГП «Центр», адрес и телефон которого указан в пункте 26 стандарта.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или РГП Центра, в рабочие дни.
В жалобе указываются для физического лица - фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано получателем государственной услуги.
При подаче жалобы указываются должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
К жалобе прикладываются расписка о приеме соответствующих документов и результат оказания государственной услуги.

18. Іс-қимылдың (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты, олардың сипаттамасына сәйкес көрсететін диаграмма осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
19. Осы Регламенттің 4 қосымшасында бланкілердің нысандары, үлгілері ұсынылған, оларға сәйкес электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі ұсынылуы тиіс (шығыс құжат).
20. Мемлекеттік қызметті тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Регламенттің 3 қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
21. Мемлекеттік қызметті тұтынушылардың электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қоятын талаптары:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығының сақталуы;
2) қызметтік борышын орындау кезінде заңдылықтың сақталуы;
3) кәсіби этика мен мәдениеттің сақталуы;
4) жеткілікті және толық ақпараттың берілуі;
5) ақпаратты қорғау және құпиялығының сақталуы;
6) мемлекеттік қызметті тұтынушы бекітілген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
22. Қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) интернетке шығу;
2) электрондық лицензия берілетін тұлғада ЖСН/БСН болуы;
3) ЭҮП авторластыру;
4) тұтынушыда ЭЦҚ болуы;
екінші деңгейлі банкте банк карточкасының немесе ағымдағы шотының болуы.
5. Шағымдану тәртібі
23. Қызмет берушінің қызметкерлерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауда көмек көрсету мына мекенжай бойынша жүзеге асырылады: Алматы қаласы, Республика алаңы, 4 үй, 423 бөлме – қызмет беруші басшысының қабылдау бөлмесі, телефон 8 (727) 271 65 54, немесе сенім телефоны бойынша 8 (727) 271 66 70.
Орталық қызметкерлерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың телефоны (1414) бойынша немесе осы стандартқа 4 қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
Мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген және мемлекеттік қызметті алушыға әдепсіздік көрсетілген жағдайда шағым қызмет беруші басшысының атына беріледі.
Орталықта көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда шағым мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26 тармағында көрсетілген «Орталық» РМК-ге беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
Шағымдар пошта арқылы жазбаша нысанда не қызмет берушінің немесе «Орталық» РМК-нің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымда жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, заңды тұлға үшін - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Шағым берілген кезде әрекетіне шағым жасалған лауазымды тұлғалардың тегі мен аты-жөні, өтініштің себептері мен талаптары көрсетіледі.
Шағымға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі қоса беріледі.

Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя по адресу: г.Алматы, Площадь Республики, д.4, кабинет 322 или в канцелярии РГП «Центр», адрес которого указан в пункте 26 стандарта.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить по телефону приемной руководителя услугодателя либо по телефону доверия и РГП «Центр», телефон которого указан в пункте 26 стандарта.
Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии Центра или РГП «Центр».
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается расписка, в которой указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной
услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при
электронной государственной услуги
через услугодателя
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной
услуги через ИС ЦОН
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на медицинскую
деятельность»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
Таблица 3. Описание действия СФЕ через Центры
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на медицинскую
деятельность»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги:
«качество» и «доступность»
_____________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?

Шағымды қабылдауды растау мына мекенжай бойынша қызмет берушінің кеңсесінде: Алматы қаласы, Республика алаңы, 4 үй, 322 бөлме немесе мекенжайы осы стандарттың 26 тармағында көрсетілген «Орталық» РМК кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Шағымдарды қарау Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңымен бекітілген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы мемлекеттік қызметті алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты қызмет беруші басшысының қабылдау бөлмесінің телефоны бойынша немесе сенім телефоны арқылы және телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген «Орталық» РМК-ден алуға болады.
Қолма-қол келіп түскен және пошта арқылы келген шағымның қабылданғанын растау оны Орталықтың немесе «Орталық» РМК кеңсесінде (шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу күні қойылады) тіркеу болып табылады.
Мемлекеттік қызметті алушыға шағымды қабылдаған тұлға оның шағымының қабылданғанын растау үшін нөмірі, күні, шағымды қабылдаған тұлғаның тегі, байланыс деректері көрсетілген қолхат береді.
«Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта рәсімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет Регламентіне
1 қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету кезіндегі функционалдық өзара
іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік
қызметтерді көрсету кезінде функционалдық
өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
ХҚО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік
қызметтерді көрсету кезінде функционалдық
іс-қимылдың № 3 диаграммасы
«Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта рәсімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет Регламентіне
2 қосымша
1 кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-қимыл сипаттамасы
2 кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ
іс-қимылының сипаттамасы
3 кесте. Орталықтар арқылы ҚФБ іс-қимылын сипаттау
«Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта рәсімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет Регламентіне
3 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтердің
«сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін
анықтауға арналған сауалнаманың нысаны
______________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?

1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на медицинскую
деятельность»
Форма
Лицензия
«___»___________20__года № __________________
Выдана_____________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица/полностью,
___________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (в случае наличия), индивидуальный
идентификационный номер физического лица)
на занятие
___________________________________________________________
наименование лицензируемого вида деятельности в
___________________________________________________________
соответствии с Законом Республики Казахстан «О лицензировании»)
Вид лицензии ______________________________________________
(в соответствии со статьей 9
___________________________________________________________
Закона Республики Казахстан «О лицензировании»)
Особые условия действия лицензии __________________________
(в соответствии со статьей
___________________________________________________________
9-1 Закона Республики Казахстан «О лицензировании»)
Лицензиар _________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
___________________________________________________________
Руководитель (уполномоченное лицо) ________________________
(Ф.И.О. руководителя (уполномоченного лица)
_____________________подпись (для лицензий на бумажных носителях)
Место печати (для лицензий на бумажных носителях)
Место выдачи _____________________________
Форма
Приложение к лицензии
Номер лицензии _________________
Дата выдачи лицензии ________________20__года
Подвид(ы) лицензируемого вида деятельности ________________
(наименование
___________________________________________________________
подвида лицензируемого вида деятельности в соответствии с
___________________________________________________________
с Законом Республики Казахстан «О лицензировании»)
___________________________________________________________
Производственная база _____________________________________
(местонахождение)
Лицензиат _________________________________________________
(полное наименование, местонахождение,
бизнес-идентификационный номер юридического лица/
___________________________________________________________
полностью фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
___________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер физического лица)
Лицензиар _________________________________________________
(полное наименование органа, выдавшего приложение к лицензии)
Руководитель (уполномоченное лицо)_________________________
(Ф.И.О. руководителя (уполномоченного лица)
_______________подпись (для приложений на бумажных носителях)
Место печати (для приложений на бумажных носителях)
Номер приложения ____________
Срок действия __________________
Место выдачи __________________________
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 28 декабря 2012 года № 4/1098
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на осуществление вида
деятельности по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации юридическими лицами
лома и отходов цветных и черных металлов»

1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
«Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта рәсімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет Регламентіне
4 қосымша
Нысан
Лицензия
20__ жылғы «___» ___________               № ____________
__________________________________________________________
(«Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына
сәйкес лицензияланатын қызмет түрінің атауы)
__________________________________________________________
__________________________________________________________
____________айналысуға
__________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке
_________________________________________________ берілді
тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Лицензия түрі_____________________________________________
(«Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасы
Заңының 9-бабына сәйкес)
__________________________________________________________
Лицензияның қолданылуының ерекше шарттары_________________
(«Лицензиялау туралы»
__________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына сәйкес)
Лицензиар________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
__________________________________________________________
Басшы (уәкiлеттi тұлға)___________________________________
(басшының (уәкiлеттi тұлғаның) Т.А.Ә.)
Қолы ______________ (қағаз тасығыштағы лицензиялар үшін)
Мөр орны (қағаз тасығыштағы лицензиялар үшін)
Берілген орны ____________________________
Нысан
Лицензияға қосымша
Лицензияның нөмірі ____________
Лицензияның берілген күні 20__ жылғы ___ ______________
Лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі (лері)___________
(«Лицензиялау туралы»
__________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес лицензияланатын
__________________________________________________________
қызметтің кіші түрінің атауы)
__________________________________________________________
Өндiрiстік база___________________________________________
(орналасқан жерi)
Лицензиат ________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі/
__________________________________________________________
жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған
жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________
Лицензиар ________________________________________________
(лицензияға қосымшаны берген органның толық атауы)
__________________________________________________________
Басшы (уәкiлеттi тұлға)___________________________________
(басшының (уәкiлеттi тұлғаның) Т.А.Ә.)
Қолы ______________ (қағаз тасығыштағы қосымшалар үшін)
Мөр орны (қағаз тасығыштағы қосымшалар үшін)
Қосымшаның № _______________________
Қолданылу мерзiмi __________________
Берілген орны ______________________
Алматы қаласы әкімдігінің
2013 жылғы «28» желтоқсандағы
№ 4/1098 қаулысымен бекітілген
«Заңды тұлғалардың түсті және қара металл сынықтары
мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы,
қайта өңдеуі және өткізу жөніндегі қызмет түрін
жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті

8) бизнес–идентификационный номер (далее – БИН) - уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
9) получатели государственной услуги – юридические лица, обращающиеся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
12) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
13) электронная государственная услуга - государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
14) электронная лицензия - лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
15) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) - перечень структурных подразделений услугодателя, которые участвуют в процессе оказания услуги;
16) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан (далее – ИС ЦОН) - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры, а также соответствующими государственными органами;
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается Управлением экономики и бюджетного планирования города Алматы (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - ПЭП).
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 3) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года № 214 «О лицензировании», стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов» (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» от 31 августа 2012 года № 1130, а также на основании Типового регламента электронной государственной услуги, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении Типового регламента электронной государственной услуги» от 26 октября 2010 года № 1116.

8) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) - бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);
9) мемлекеттік қызметті алушы – заңды тұлғалар, оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланушы;
10) транзакциялық қызмет - электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
11) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ);
12) электрондық құжат - ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
13) мемлекеттік электрондық қызмет - ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
14) электрондық лицензия - қағаз жеткізгіштегі лицензияға тең, ақпараттық технологиялар пайдаланыла отырып ресімделетін және берілетін электрондық құжат нысанындағы лицензия;
15) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – қызмет берушінің қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі;
16) Қазақстан Республикасының Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ХҚКО АЖ) – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) Орталықтар, сондай-ақ тиісті мемлекеттік органдар арқылы қызмет көрсету үдерісін автоматтандыруға бағытталған ақпараттық жүйе.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметті Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы (бұдан әрі – қызмет беруші) көрсетеді, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz (бұдан әрі – ЭҮП) веб-порталы арқылы көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы № 214 «Лицензиялау туралы» Заңының 12 бабының 3) тармақшасының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1130 «Өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» қаулысымен бекітілген «Заңды тұлғалардың түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуі және өткізу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» стандарты (бұдан әрі – стандарт), сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 қазандағы № 1116 «Электрондық мемлекеттік қызметтің үлгі регламентін бекіту туралы» қаулысымен бекітілген электрондық мемлекеттік қызметтің Үлгі регламенті негізінде көрсетіледі.

4. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Вид оказания государственной услуги: транзакционная.
6. Для получения государственной услуги получатель либо его представитель (по доверенности) представляют следующие документы услугодателю либо на портал:
услугодателю:
1) заявление по установленной форме для юридического лица согласно приложению 2 к стандарту;
2) копию свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
3) документ, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия видом деятельности (нотариально засвидетельствованный в случае непредставления оригинала для сверки);
4) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями согласно приложению 3 к стандарту.
При утере, порче лицензии получатель имеет право на получение дубликата лицензии. Для получения дубликата лицензии необходимы следующие документы:
заявление о выдаче дубликата лицензии;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки).
Лицензия подлежит переоформлению в следующих случаях:
при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
В случае изменения наименования вида деятельности получатель имеет право подать заявление о переоформлении лицензии в порядке, установленном настоящим пунктом.
Заявление о переоформлении подается получателем в течение тридцати календарных дней с приложением документов, подтверждающих уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий, копии лицензии (в случае наличия).
Для переоформления лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов необходимы следующие документы необходимы следующие документы:
1) заявление;
2) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки);
3) сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо копия лицензии (в случае наличия).
При приеме документов сотрудник услугодателя сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.
На портал:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя.
Данные документов:
свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве юридического лица - для юридического лица;
информация об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 3 к стандарту - в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу.
Для переоформления лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов необходимо представить:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя;
информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП;
сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо лицензия в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу.
Сведения документов, свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.

4. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
6. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы не оның өкілі (сенімхат бойынша) қызмет берушіге немесе порталға мынадай құжаттарды:
қызмет берушіге:
1) стандартқа 2 қосымшаға сәйкес заңды тұлға үшін белгіленген нысан бойынша өтінішті;
2) мемлекеттік қызметті алушыны салық органына есепке қою туралы куәліктің (салыстыру үшін түпнұсқаларды ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
3) қызметтің жекелеген түрімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымды төленгенін растайтын (салыстыру үшін түпнұсқасы тапсырылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) құжатты;
4) стандартқа 3 қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сай мәліметтер мен құжаттарды тапсырады.
Алушы лицензияны жоғалтқан, бүлдіріп алған кезде лицензияның телнұсқасын алуға құқылы. Лицензияның телнұсқасын алу үшін мынадай құжаттарды:
лицензияның телнұсқасын беру туралы өтінішті;
телнұсқаны бергені үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларды ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырған) көшірмесін тапсырады.
Лицензия мынадай жағдайларда:
заңды тұлғаны біріктіру, қосып жіберу, бөлу немесе өзгерту нысанында қайта құру кезінде;
заңды тұлғаның атауын және (немесе) заңдық мекенжайын өзгерткенде қайта ресімдеуге жатады.
Қызмет түрінің атауын өзгерткен жағдайда, алушы осы тармақта белгіленген тәртіппен лицензияны қайта ресімдеу туралы өтінішті беруге құқылы.
Лицензияның көшірмесін (бар болған жағдайда), лицензияны қайта ресімдеу кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төлегенін растайтын құжаттарды қоса бере отырып, күнтізбелік отыз күн ішінде алушы қайта ресімдеу туралы өтінішті береді.
Заңды тұлғалардың түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуі және өткізуі бойынша қызмет түрін жүзеге асыруға лицензияны қайта ресімдеу үшін мынадай құжаттар қажет:
1) өтініш;
2) бюджетке лицензиялық алымды төленгенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалдық куәландырылған) көшірмесі;
3) лицензия мәліметтері (порталда www.elicense.kz бар болған жағдайда) немесе лицензия (бар болған жағдайда) көшірмелері.
Құжаттарды қабылдау кезінде қызмет берушінің қызметкері негізгі нұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, одан кейін негізгі нұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарып береді.
Порталға:
алушының ЭЦҚ қолы қойылған электронды құжат нысанындағы сұрауы.
Құжаттардың деректері:
заңды тұлға үшін - өтініш берушінің заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
ЭҮТШ арқылы бюджетке лицензиялық алымды төлегені туралы ақпарат;
стандартқа 3 қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар сканерленген көшірмелер түрінде электронды сұрауға бекітіледі.
Заңды тұлғалардың түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуі және өткізуі бойынша қызмет түрін жүзеге асыруға лицензияны қайта ресімдеу үшін:
алушының ЭЦҚ қолы қойылған электронды құжат түріндегі сұрау;
ЭҮТШ арқылы лицензиялық алымды бюджетке төлегені туралы ақпарат;
лицензия мәліметі (порталда www.elicense.kz бар болған жағдайда) не сканерленген көшірмесі түріндегі лицензия электронды сұрауға бекітіледі.
Құжаттардың мәліметтері, мемлекеттік электронды ақпараттық ресурстары болып табылатын өтініш беруші заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қызмет беруші портал арқылы ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.

7. Государственная услуга предоставляется на платной основе.
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в размере и порядке, установленных Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства» (далее - ПШЭП).
8. Сроки оказания государственной услуги в уполномоченных органах или на портале:
выдача лицензии - не позднее пятнадцати рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в первом абзаце пункта 6 настоящего регламента;
переоформление лицензии - в течение десяти рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в шестнадцатом абзаце пункта 6 настоящего регламента;
выдача дубликатов лицензии - в течение двух рабочих дней со дня подачи получателем необходимых документов, определенных в восьмом абзаце пункта 6 настоящего регламента;
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 20 минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя в день обращения - не более 20 минут.
3. Порядок деятельности услугодателя по
оказанию электронной государственной услуги
9. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) получатель государственной услуги осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера получателя государственной услуги (осуществляется для незарегистрированных получателей государственной услуги на ПЭП);
2) процесс 1 - прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя государственной услуги регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем государственной услуги пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе государственной услуги через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 - формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации, в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя государственной услуги;
5) процесс 3 - выбор получателем государственной услуги, вывод на экранные формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем государственной услуги формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;

7. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының кодексімен белгіленген мөлшерде және тәртіппен қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым алынады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алуға электронды сауал берген жағдайда, төлем «электронды үкіметтің» төлем шлюзі арқылы (бұдан әрі - ЭҮТШ) жүзеге асырылады.
8. Уәкілетті органдарда немесе порталда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
лицензия беру - осы регламенттің 6 тармағының бірінші азат жолында айқындалған қажетті құжаттарды алушы тапсырған күнінен бастап он бес жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны қайта ресімдеу - осы регламенттің 6 тармағының он алтыншы азат жолында айқындалған қажетті құжаттарды алушы тапсырған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде;
лицензия телнұсқаларын беру - осы регламенттің 6 тармағының сегізінші азат жолында айқындалған қажетті құжаттарды алушы берген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты - 20 минуттан аспайды;
өтініш берген күні алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты - 20 минуттан аспайды.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша
қызмет беруші қызметінің тәртібі
9. ЭҮП арқылы қызмет берушінің қадамдық іс-әрекеті және шешімі (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылының № 1 диаграммасы) осы регламентке 1 қосымшада келтірілген:
1) мемлекеттік қызметті тұтынушы ЭҮП тіркелуді өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасының тіркеу куәлігі арқылы жүзеге асырылады, ол мемлекеттік қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (ЭҮП-де тіркелмеген мемлекеттік қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – мемлекеттік қызметті тұтынушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті тұтынушының мемлекеттік қызметті алу ЭҮП-ге парольді (авторластыру үдерісі) енгізу үдерісі;
3) 1-шарт - (ЖСН/БИН) логин және пароль арқылы тіркелген мемлекеттік қызметті тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-үдеріс – мемлекеттік қызметті тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторластырудан бас тарту туралы ЭҮП хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс - тұтынушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу);

18. Результаты оказания электронной государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему регламенту.
19. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги получателями государственной услуги:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдения профессиональной этики и культуры;
4) представления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
20. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП;
5) наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) сотрудников услугодателя, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются по адресу: г.Алматы, Площадь Республики, д.4, кабинет 423 - приемная руководителя услугодателя, телефон 8 (727) 271 65 54, либо по телефону доверия 8 (727) 271 66 70.
В случае несогласия с результатами государственной услуги, некорректного обслуживания получателей государственной услуги, жалоба подается на имя руководителя услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, в рабочие дни.
В жалобе указываются для физического лица - фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано получателем государственной услуги.
При подаче жалобы указываются должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
К жалобе прикладываются расписка о приеме соответствующих документов и результат оказания государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя по адресу: г.Алматы, Площадь Республики, д.4, кабинет 322.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить по телефону приемной руководителя услугодателя либо по телефону доверия. Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии услугодателя.
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается расписка, в которой указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
После отправки электронного обращения через портал получателя из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на осуществление вида
деятельности по сбору (заготовке),
хранению, переработке и реализации юридическими
лицами лома и отходов цветных и черных металлов»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной
услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при
электронной государственной услуги
через услугодателя
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на осуществление вида
деятельности по сбору (заготовке),
хранению, переработке и реализации юридическими
лицами лома и отходов цветных и черных металлов»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на осуществление вида
деятельности по сбору (заготовке),
хранению, переработке и реализации юридическими
лицами лома и отходов цветных и черных металлов»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги:
«качество» и «доступность»
_____________________________________
(наименование услуги)

18. Мемлекеттік қызметті тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Регламенттің 3 қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызметті тұтынушылардың электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қоятын талаптары:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығының сақталуы;
2) қызметтік борышын орындау кезінде заңдылықтың сақталуы;
3) кәсіби этика мен мәдениеттің сақталуы;
4) жеткілікті және толық ақпараттың берілуі;
5) ақпаратты қорғау және құпиялығының сақталуы;
6) мемлекеттік қызметті тұтынушы бекітілген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
20. Қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) интернетке шығу;
2) электрондық лицензия берілетін тұлғада ЖСН/БСН болуы;
3) ЭҮП авторластыру;
4) тұтынушыда ЭЦҚ болуы;
5) екінші деңгейлі банкте банк карточкасының немесе ағымдағы шотының болуы.
5. Шағымдану тәртібі
21. Қызмет берушінің қызметкерлерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауда көмек көрсету мына мекенжай бойынша жүзеге асырылады: Алматы қаласы, Республика алаңы, 4 үй, 423 бөлме – қызмет беруші басшысының қабылдау бөлмесі, телефон 8 (727) 271 65 54 немесе сенім телефоны бойынша 8 (727) 271 66 70.
Мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген және мемлекеттік қызметті алушыға әдепсіздік көрсетілген жағдайда шағым қызмет беруші басшысының атына беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
Шағымдар пошта арқылы жазбаша нысанда немесе қызмет берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымда жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, заңды тұлға үшін - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Шағым берілген кезде әрекетіне шағым жасалған лауазымды тұлғалардың тегі мен аты-жөні, өтініштің себептері мен талаптары көрсетіледі.
Шағымға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі қоса беріледі.
Шағымды қабылдауды растау мына мекенжай бойынша қызмет берушінің кеңсесінде: Алматы қаласы, Республика алаңы, 4 үй, 322 бөлме тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Шағымдарды қарау Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңымен бекітілген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы мемлекеттік қызметті алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты қызмет беруші басшысының қабылдау бөлмесінің телефоны бойынша немесе сенім телефоны арқылы алуға болады.
Қолма-қол келіп түскен және пошта арқылы келген шағымның қабылданғанын растау, оны қызмет берушінің кеңсесінде (шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу күні қойылады) тіркеу болып табылады.
Мемлекеттік қызметті алушыға шағымды қабылдаған тұлға оның шағымының қабылданғанын растау үшін нөмірі, күні, шағымды қабылдаған тұлғаның тегі, байланыс деректері көрсетілген қолхат береді.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде шағымды қарау барысы туралы ақпарат (жеткізілгені, тіркелгендігі, орындалуы, қарау нәтижесі туралы белгі) мемлекеттік қызмет алушының жеке кабинетінде қол жетімді болады.
«Заңды тұлғалардың түсті және қара металл
сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы),
сақтауы, қайта өңдеуі және өткізу жөніндегі
қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет Регламентіне
1 қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметтерді
көрсету кезіндегі функционалдық
өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік
қызметтерді көрсету кезінде функционалдық
өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
«Заңды тұлғалардың түсті және қара металл
сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы),
сақтауы, қайта өңдеуі және өткізу жөніндегі
қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет Регламентіне
2 қосымша
1 кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-қимыл сипаттамасы
2 кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ
іс-қимылының сипаттамасы
«Заңды тұлғалардың түсті және қара металл
сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы),
сақтауы, қайта өңдеуі және өткізу жөніндегі
қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет Регламентіне
3 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтердің
«сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін
анықтауға арналған сауалнаманың нысаны
______________________________________________________
(қызметтің атауы)

8) бизнес–идентификационный номер (далее – БИН) - уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
9) получатели государственной услуги – юридические и физические лица, обращающиеся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
12) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
13) электронная государственная услуга - государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
14) электронная лицензия - лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
15) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) - перечень структурных подразделений услугодателя, которые участвуют в процессе оказания услуги;
16) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан (далее – ИС ЦОН) - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры, а также соответствующими государственными органами;
17) Управление предпринимательства и промышленности города Алматы (далее УПП) – государственный орган, входящий в структуру акимата города Алматы, который осуществляет выдачу заключений на соответствие заявителей и (или) лицензиатов квалификационным требованиям.
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается Управлением экономики и бюджетного планирования города Алматы (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - ПЭП).
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года № 214 «О лицензировании», стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии» (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении стандартов государственных услуг в области сельского хозяйства и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» от 31 августа 2012 года № 1108, а также на основании Типового регламента электронной государственной услуги, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении Типового регламента электронной государственной услуги» от 26 октября 2010 года № 1116.

8) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) - бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);
9) мемлекеттік қызметті алушылар – заңды және жеке тұлғалар, оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланушы;
10) транзакциялық қызмет - электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
11) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ);
12) электрондық құжат - ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
13) мемлекеттік электрондық қызмет - ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
14) электрондық лицензия - қағаз жеткізгіштегі лицензияға тең, ақпараттық технологиялар пайдаланыла отырып ресімделетін және берілетін электрондық құжат нысанындағы лицензия;
15) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – қызмет берушінің қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі;
16) Қазақстан Республикасының Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ХҚКО АЖ) – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) Орталықтар, сондай-ақ тиісті мемлекеттік органдар арқылы қызмет көрсету үдерісін автоматтандыруға бағытталған ақпараттық жүйе;
17) Алматы қаласының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы (бұдан әрі – КӨБ) – Алматы қаласы әкімдігінің құрылымына кіретін мемлекеттік орган, ол өтініш берушілердің және (немесе) лицензиаттардың біліктілік талаптарына сәйкестігіне қорытынды беруді жүзеге асырады.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметті Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы (бұдан әрі – қызмет беруші, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz (бұдан әрі – ЭҮП) веб-порталы арқылы көрсетеді.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы № 214 «Лицензиялау туралы» Заңының 29 бабының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Ауыл шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1108 Қаулысымен бекітілген «Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» стандарты (бұдан әрі – стандарт), сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 қазандағы № 1116 «Электрондық мемлекеттік қызметтің үлгі регламентін бекіту туралы» қаулысымен бекітілген электрондық мемлекеттік қызметтің Үлгі регламенті негізінде көрсетіледі.

4. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Вид оказания государственной услуги: транзакционная.
6. Услугодатель оказывает государственную услугу по подвиду деятельности в области ветеринарии, указанному в подпункте 2) пункта 1 стандарта.
7. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги представляют:
через услугодателя:
для выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление;
2) копию свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве юридического лица (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки) - для юридического лица;
3) копию документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги - для физического лица;
4) копию свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки) - для индивидуального предпринимателя;
5) копию свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
6) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
7) документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 2 к стандарту;
для выдачи приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия:
1) заявление;
2) копию лицензии (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
3) документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности, указанные в приложении 2 к стандарту;
для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление;
2) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
3) копию лицензии и (или) приложения к лицензии;
для выдачи дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление об утере или порче лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
через портал:
для выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии:

4. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
6. Қызмет беруші мемлекеттік қызметті стандарттың 1 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген ветеринария саласындағы қызметтің кіші түрі бойынша көрсетеді.
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мыналарды ұсынады:
Қызмет беруші арқылы:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру үшін:
1) өтініш;
2) мемлекеттік қызмет алушының заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің (салыстыру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін - заңды тұлға үшін;
3) мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі - жеке тұлға үшін;
4) мемлекеттік қызмет алушыны жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі - жеке кәсіпкер үшін;
5) мемлекеттік қызмет алушыны салық органында есепке қою туралы куәліктің (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
6) жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық жарнаның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
7) стандартқа 2 қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес құжаттар;
лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымшаны беру үшін:
1) өтініш;
2) лицензияның (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
3) стандартқа 2 қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес құжаттар;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
1) өтініш;
2) жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық жарнаның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
3) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның көшірмесі;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру үшін:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны жоғалтқаны не бүлдіргені туралы өтініш;
2) жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық жарнаның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған) көшірмесі;
портал арқылы:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшасын беру үшін:

1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги;
2) документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 2 к стандарту - сканированные копии прикрепляются к электронному запросу;
3) сведения документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги - для физического лица;
4) сведения свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве юридического лица - для юридического лица;
5) сведения свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя;
6) сведения свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе;
7) сведения об оплате лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности.
Сведения документов, являющихся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП;
для выдачи приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги;
2) документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности, указанные в приложении 2 к стандарту - сканированные копии прикрепляются к электронному запросу;
3) данные лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо лицензия в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу (при наличии лицензии на бумажном носителе).
Сведения документов, являющихся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП;
для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги;
2) сведения свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе;
3) сведения об оплате лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
4) данные лицензии и (или) приложения к лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо лицензия и (или) приложение к лицензии в виде сканированной копии прикрепляются к электронному запросу (при наличии лицензии на бумажном носителе).
Сведения документов, являющихся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП;
для выдачи дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:

1) мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) стандартқа 2 қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес құжаттар - сканерленген көшірмелері электрондық сұрау салуға қоса беріледі;
3) мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтері - жеке тұлға үшін;
4) мемлекеттік қызмет алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің мәліметтері - заңды тұлға үшін;
5) мемлекеттік қызмет алушыны жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің мәліметтері - жеке кәсіпкер үшін;
6) мемлекеттік қызмет алушыны салық органында есепке қою туралы куәліктің мәліметтері;
7) жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық жарнаның төленгені туралы мәліметтері.
Мемлекеттік электронды ақпарат ресурстар болып табылатын құжаттардың мәліметтерін қызмет беруші тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерден ЭЦҚ қойылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады;
лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымшаны беру үшін:
1) мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) стандартқа 2 қосымшада көрсетілген қызметтік кіші түріне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес құжаттар - сканерленген көшірмелері электрондық сұрау салуға қоса беріледі;
3) лицензияның деректері (www.elicense.kz порталында болған кезде) не лицензия сканерленген көшірмесі түрінде (лицензия қағаз тасымалдағышта болған кезде) электрондық сұрау салуға қоса беріледі.
Мемлекеттік электронды ақпарат ресурстар болып табылатын құжаттардың мәліметтерін қызмет беруші тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерден ЭЦҚ қойылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
1) мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) мемлекеттік қызмет алушыны салық органында есепке қою туралы куәліктің мәліметтері;
3) жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық жарнаның төленгені туралы мәліметтері;
4) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның деректері (www.elicense.kz порталында болған кезде) не лицензия және (немесе) лицензияға қосымша сканерленген көшірмесі түрінде (лицензия қағаз тасығышта болған кезде) электрондық сұрау салуға қоса беріледі.
Мемлекеттік электронды ақпарат ресурстар болып табылатын құжаттардың мәліметтерін қызмет беруші тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерден ЭЦҚ қойылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру үшін:

1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги;
2) сведения свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе;
3) сведения об оплате лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности.
Сведения документов, являющихся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП.
8. Государственная услуга оказывается платно.
За оказание государственной услуги (выдачу лицензии, переоформление, выдачу дубликата лицензии) получатель государственной услуги оплачивает в бюджет лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в размере 6 месячных расчетных показателей наличным или безналичным способом.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства».
9. Государственная услуга оказывается в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги к услугодателю либо на портал составляет:
для выдачи лицензии - не позднее пятнадцати рабочих дней;
для переоформления лицензии - в течение десяти рабочих дней; для выдачи дубликата лицензии - в течение двух рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении результата государственной услуги - не более тридцати минут;
4) срок проверки полноты представленных документов для выдачи лицензии с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 7 настоящего регламента, - в течение двух рабочих дней.
В случае, если в установленные сроки не будут выданы лицензия и (или) приложение к лицензии либо мотивированный отказ в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, то с даты истечения сроков их выдачи, лицензия и (или) приложение к лицензии считаются выданными.
3. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
10. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) получатель государственной услуги осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера получателя государственной услуги (осуществляется для незарегистрированных получателей государственной услуги на ПЭП);

1) мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) мемлекеттік қызмет алушыны салық органында есепке қою туралы куәліктің мәліметтері;
3) жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық жарнаның төленгені туралы мәліметтері.
Мемлекеттік электронды ақпарат ресурстар болып табылатын құжаттардың мәліметтерін қызмет беруші тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерден ЭЦҚ қойылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады;
8. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету (лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру) үшін мемлекеттік қызмет алушы жеке қызмет түрлерімен айналысы құқығы үшін бюджетке 6 айлық есептік көрсеткіш мөлшеріндегі лицензиялық жарнаны қолма қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз тәсілмен төлейді.
Портал арқылы лицензияны алуға электронды сұрау салу берілген жағдайда төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
9. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімде көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызмет алушы Комитетке немесе жергілікті атқарушы органға не порталға өтінген сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
лицензияны беру үшін - он бес жұмыс күнінен кеш емес;
лицензияны қайта ресімдеу үшін - он жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру үшін - екі жұмыс күні ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспауы керек;
3) мемлекеттік қызмет нәтижесін алу кезіндегі кезекте күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспауы керек;
4) мемлекеттік қызмет алушы осы регламенттің 7 тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап лицензияны беру үшін ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру мерзімі - екі жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
Егер белгіленген мерзімдерде лицензия және (немесе) лицензияға қосымша не лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден дәлелді бас тарту берілмеген жағдайда, оларды беру мерзімі аяқталған күннен бастап лицензия және (немесе) лицензияға қосымша берілген деп есептеледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
бойынша қызмет беруші қызметінің тәртібі
10. ЭҮП арқылы қызмет берушінің қадамдық іс-әрекеті және шешімі (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылының № 1 диаграммасы) осы регламентке 1 қосымшада келтірілген:
1) мемлекеттік қызметті тұтынушы ЭҮП тіркелуді өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасының тіркеу куәлігі арқылы жүзеге асырылады, ол мемлекеттік қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (ЭҮП-де тіркелмеген мемлекеттік қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);

8) бизнес–идентификационный номер (далее – БИН) - уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
9) получатели государственной услуги – юридические и физические лица, обращающиеся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
12) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
13) электронная государственная услуга - государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
14) электронная лицензия - лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
15) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) - перечень структурных подразделений услугодателя, которые участвуют в процессе оказания услуги;
16) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан (далее – ИС ЦОН) - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры, а также соответствующими государственными органами;
17) Управление предпринимательства и промышленности города Алматы (далее УПП) – государственный орган, входящий в структуру акимата города Алматы, который осуществляет выдачу заключений на соответствие заявителей и (или) лицензиатов квалификационным требованиям.
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается Управлением экономики и бюджетного планирования города Алматы (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - ПЭП).
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 2) статьи 14 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года № 214 «О лицензировании», стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)» (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении стандартов государственных услуг в области сельского хозяйства и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» от 31 августа 2012 года № 1108, а также на основании Типового регламента электронной государственной услуги, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении Типового регламента электронной государственной услуги» от 26 октября 2010 года № 1116.

8) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) - бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);
9) мемлекеттік қызметті алушы - қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланушы заңды және жеке тұлғалар;
10) транзакциялық қызмет - электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
11) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ);
12) электрондық құжат - ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
13) мемлекеттік электрондық қызмет - ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
14) электрондық лицензия - қағаз жеткізгіштегі лицензияға тең, ақпараттық технологиялар пайдаланыла отырып ресімделетін және берілетін электрондық құжат нысанындағы лицензия;
15) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – қызмет берушінің қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі;
16) Қазақстан Республикасының Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ХҚКО АЖ) – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) Орталықтар, сондай-ақ тиісті мемлекеттік органдар арқылы қызмет көрсету үдерісін автоматтандыруға бағытталған ақпараттық жүйе;
17) Алматы қаласының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы (бұдан әрі – КӨБ) – Алматы қаласы әкімдігінің құрылымына кіретін мемлекеттік орган, ол өтініш берушілердің және (немесе) лицензиаттардың біліктілік талаптарына сәйкестігіне қорытынды беруді жүзеге асырады.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметті Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы (бұдан әрі – қызмет беруші) көрсетеді, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz (бұдан әрі – ЭҮП) веб-порталы арқылы көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы № 214 «Лицензиялау туралы» Заңының 14 бабы 2) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Ауыл шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1108 қаулысымен бекітілген «Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» (бұдан әрі-стандарт) стандарты негізінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 қазандағы № 1116 «Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің Үлгі регламентін бекіту туралы» қаулысымен бекітілген электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің Үлгі регламенті негізінде көрсетіледі.

4. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Вид оказания государственной услуги: транзакционная.
6. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги представляют:
через услугодателя:
для выдачи лицензии:
1) заявление;
2) копии свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве юридического лица (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки) - для юридического лица;
3) копию документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги - для физического лица;
4) копию свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки) - для индивидуального предпринимателя;
5) копию свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
6) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
7) документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 2 к стандарту;
для переоформления лицензии:
1) заявление;
2) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
3) копию лицензии;
для выдачи дубликата лицензии:
1) заявление об утере или порче лицензии;
2) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
через портал:
для выдачи лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги;
2) документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 2 к стандарту, - сканированные копии прикрепляются к электронному запросу;
3) сведения документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги - для физического лица;
4) сведения свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве юридического лица - для юридического лица;
5) сведения свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя;

4. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
6. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мыналарды ұсынады:
қызмет беруші арқылы:
лицензияларды беру үшін:
1) өтініш;
2) заңды тұлға үшін - мемлекеттік қызмет алушының заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің (салыстыру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмелері;
3) жеке тұлға үшін - мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесі;
4) жеке кәсіпкер үшін - мемлекеттік қызмет алушының жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
5) мемлекеттік қызмет алушыны салық органына есепке қою туралы куәліктің (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
6) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
7) стандартқа 2 қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес құжаттар;
лицензияны қайта ресімдеу үшін:
1) өтініш;
2) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
3) лицензияның көшірмесі;
лицензияның телнұсқасын беру үшін:
1) лицензияны жоғалтқаны немесе бүлдіргені туралы өтініш;
2) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
портал арқылы:
лицензияларды беру үшін:
1) мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) стандартқа 2 қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес құжаттар - электрондық сұрау салуға сканерленген көшірмесі қоса беріледі;
3) жеке тұлға үшін - мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтері;
4) заңды тұлға үшін - мемлекеттік қызмет алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің мәліметтері;
5) жеке кәсіпкер үшін - мемлекеттік қызмет алушыны жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің мәліметтері;

6) сведения свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе;
7) сведения об оплате лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности.
Сведения документов, являющихся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП;
для переоформления лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги;
2) сведения свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе;
3) сведения об оплате лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
4) данные лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо лицензия в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу (при наличии лицензии на бумажном носителе).
Сведения документов, являющихся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП;
для выдачи дубликата лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги;
2) сведения свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе;
3) сведения об оплате лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности.
Сведения документов, являющихся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП.
7. Государственная услуга оказывается платно.
За оказание государственной услуги (выдачу лицензии, переоформление, выдачу дубликата лицензии) получатель государственной услуги оплачивает в бюджет лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в размере 10 месячных расчетных показателей наличным или безналичным способом.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства».
8. Государственная услуга оказывается в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги к услугодателю либо на портал составляет:
для выдачи лицензии - не позднее пятнадцати рабочих дней;
для переоформления лицензии - в течение десяти рабочих дней;
для выдачи дубликата лицензии - в течение двух рабочих дней;

6) мемлекеттік қызмет алушыны салық органына есепке қою туралы куәліктің мәліметтері;
7) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы мәліметтер.
Мемлекеттік электронды ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттардың мәліметтерін қызмет беруші тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерінен ЭЦҚ қойылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады;
лицензияны қайта ресімдеу үшін:
1) мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) мемлекеттік қызмет алушыны салық органында есепке қою туралы куәліктің мәліметтері;
3) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы мәліметтер;
4) лицензияның деректері (www.elicense.kz порталында болған кезде) немесе электрондық сұрау салуға лицензияның сканерленген көшірмесі түрінде (лицензия қағаз тасымалдағыш болған кезде) қоса беріледі.
Мемлекеттік электронды ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттардың мәліметтерін қызмет беруші тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерінен ЭЦҚ қойылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады;
лицензияның телнұсқасын беру үшін:
1) мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) мемлекеттік қызмет алушыны салық органына есепке қою туралы куәліктің мәліметтері;
3) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы мәліметтер.
Мемлекеттік электронды ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттардың мәліметтерін қызмет беруші тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерінен ЭЦҚ қойылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету (лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру) үшін мемлекеттік қызмет алушы қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды бюджетке 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде қолма-қол немесе қолма-қол ақшасыз тәсілмен төлейді.
Портал арқылы лицензияны алуға электронды сұрау салу берілген жағдайда төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімде көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызмет алушы қызмет берушіге немесе порталға өтінген сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімін құрайды:
лицензияны беру үшін - он бес жұмыс күнінен кеш емес;
лицензияны қайта ресімдеу үшін - он жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру үшін - екі жұмыс күні ішінде;

8) бизнес–идентификационный номер (далее – БИН) - уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
9) получатели государственной услуги – юридические и физические лица, обращающиеся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
12) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
13) электронная государственная услуга - государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
14) электронная лицензия - лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
15) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) - перечень структурных подразделений услугодателя, которые участвуют в процессе оказания услуги;
16) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан (далее – ИС ЦОН) - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры, а также соответствующими государственными органами;
17) Управление предпринимательства и промышленности города Алматы (далее УПП) – государственный орган, входящий в структуру акимата города Алматы, который осуществляет выдачу заключений на соответствие заявителей и (или) лицензиатов квалификационным требованиям.
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается Управлением экономики и бюджетного планирования города Алматы (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - ПЭП).
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 2) статьи 14 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года № 214 «О лицензировании», стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами» (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении стандартов государственных услуг в области сельского хозяйства и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» от 31 августа 2012 года № 1108, а также на основании Типового регламента электронной государственной услуги, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении Типового регламента электронной государственной услуги» от 26 октября 2010 года № 1116.

8) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) - бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);
9) мемлекеттік қызметті алушы - қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланушы заңды және жеке тұлғалар;
10) транзакциялық қызмет - электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
11) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ);
12) электрондық құжат - ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
13) мемлекеттік электрондық қызмет - ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
14) электрондық лицензия - қағаз жеткізгіштегі лицензияға тең, ақпараттық технологиялар пайдаланыла отырып ресімделетін және берілетін электрондық құжат нысанындағы лицензия;
15) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – қызмет берушінің қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі;
16) Қазақстан Республикасының Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ХҚКО АЖ) – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) Орталықтар, сондай-ақ тиісті мемлекеттік органдар арқылы қызмет көрсету үдерісін автоматтандыруға бағытталған ақпараттық жүйе;
17) Алматы қаласының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы (бұдан әрі – КӨБ) – Алматы қаласы әкімдігінің құрылымына кіретін мемлекеттік орган, ол өтініш берушілердің және (немесе) лицензиаттардың біліктілік талаптарына сәйкестігіне қорытынды беруді жүзеге асырады.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметті Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы (бұдан әрі – қызмет беруші) көрсетеді, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz (бұдан әрі – ЭҮП) веб-порталы арқылы көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы № 214 «Лицензиялау туралы» Заңының 14 бабы 2) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Ауыл шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1108 Қаулысымен бекітілген «Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» стандарты негізінде (бұдан әрі-стандарт), сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 қазандағы № 1116 «Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің Үлгі регламентін бекіту туралы» қаулысымен бекітілген электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің Үлгі регламенті негізінде көрсетіледі.