Об определении категории физических лиц и перечня документов, необходимых для оказания социальной помощи
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 12 июля 2012 года N 4/9-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 06 августа 2012 года N 2633. Утратило силу решением Шемонаихинского районного маслихата от 21 июля 2014 года N 21/6-V
Сноска. Утратило силу решением Шемонаихинского районного маслихата от 21.07.2014 N 21/6-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями 5678920 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года № 2247 «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», статьей 2 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 «О жилищных отношениях», подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 14) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить следующие категории физических лиц для оказания социальной помощи:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны и лица, приравненные к ним по льготам и гарантиям;
2) пенсионеры по возрасту;
3) инвалиды, в том числе лица, воспитывающие ребенка-инвалида до 18 лет;
4) жертвы политических репрессий;
5) оралманы;
6) многодетные матери, награжденные подвесками «Алтын алқа», «Күмiс алқа», орденами «Материнская Слава» I и II степени или ранее получившие звание «Мать-Героиня»;
7) многодетные семьи, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, после среднего образования, высших учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия (до достижения двадцатитрехлетнего возраста);
8) дети, в том числе дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей, выпускники детских домов, а также студенты из малообеспеченных семей;
9) малообеспеченные граждане, с доходами ниже прожиточного минимума;

Әлеуметтік көмек көрсету үшін жеке тұлғалардың санаттарын және қажетті құжаттардың тізбесін айқындау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012 жылғы 12 шілдедегі N 4/9-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 06 тамызда N 2633 тіркелді. Күші жойылды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2014 жылғы 21 шілдедегі N 21/6-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 21.07.2014 N 21/6-V шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі № 2247 Заңының 5678920–баптарына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94 Заңының 2–бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабы 1–тармағының 15) тармақшасына, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысының 1–тармағының 14) тармақшасына сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Әлеуметтік көмек көрсету үшін жеке тұлғалардың мынадай санаттары айқындалсын:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соларға теңестірілген адамдар;
2) жасына байланысты зейнеткерлер;
3) мүгедектер, соның ішінде 18 жасқа дейінгі мүгедек баланы тәрбиелейтін тұлғалар;
4) саяси қуғын–сүргін құрбандары;
5) оралмандар;
6) «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен, І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» орденімен наградталған немесе бұрын «Ардақты Ана» атағын алған көп балалы аналар;
7) бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан да көп балалары бар, соның ішінде орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін ұйымдарда, кәмелеттік жасқа толғаннан кейін жоғары оқу орындарының (жиырма үш жасқа толғанға дейін) күндізгі бөлімінде оқитын балалары бар көп балалы отбасылары;
8) балалар, соның ішінде жетім балалар және ата–аналарының қамқорынсыз қалған балалар, балалар үйінің түлектері, сондай–ақ тұрмысы төмен отбасыларынан шыққан студенттер;
9) күн көріс деңгейінен төмен табысы бар тұрмысы төмен азаматтар;

10) граждане, имеющие онкологические заболевания, и больные различной формой туберкулеза;
11) граждане, попавшие в трудную жизненную ситуацию (пожар, стихийные бедствия).
2. Определить перечень документов, необходимых для оказания социальной помощи:
1) заявление;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
4) исключен решением Шемонаихинского районного маслихата от 14.06.2013 № 14/6-V;
5) сведения о доходах семьи;
6) документ, подтверждающий статус заявителя;
7) документ, подтверждающий наступление трудной (чрезвычайной) жизненной ситуации, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом;
8) документы, подтверждающие фактические финансовые затраты или предстоящие финансовые затраты на лечение, либо направление органов здравоохранения на лечение по жизненным показаниям;
9) акт обследования жилищно-бытовых условий;
10) справка с противотуберкулезного кабинета;
11) счет в банке второго уровня.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях, подлинники после сверки возвращаются заявителю.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением  Шемонаихинского районного маслихата от 14.06.2013 № 14/6-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Н. Серохвостова
Секретарь Шемонаихинского
районного маслихата                        А. Баяндинов

10) онкологиялық сырқаттармен және туберкулездің түрлі түрлерімен ауыратын азаматтар;
11) өмірдің қиын жағдайына ұшыраған азаматтар (өрт, табиғат апаттары).
2. Әлеуметтік көмек көрсету үшін мынадай қажетті құжаттардың тізбесі айқындалсын:
1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы не селолық және/немесе ауылдық әкімдердің анықтамасы);
4) алынып тасталды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 14.06.2013 № 14/6-V шешімімен;
5) отбасының табысы туралы мәліметтер;
6) өтініш берушінің мәртебесін растайтын құжат;
7) тиісті уәкілетті орган беретін қиын (төтенше) жағдайдың болғанын растайтын құжат;
8) емделуге нақты қаржылық шығынды немесе алдағы қаржылық шығынды растайтын құжаттар, немесе өмірлік көрсеткіштері бойынша емделуге денсаулық сақтау органдарының жолдамасы;
9) тұрғын үй-тұрмыстық жағдайын тексеру актісі;
10) туберкулезге қарсы кабинеттен анықтама;
11) екінші деңгейдегі банкте жеке шот.
Құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, түпнұсқалары салыстырғаннан кейін өтініш берушіге қайтарылып беріледі.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шемонаиха аудандық мәслихатының 14.06.2013 № 14/6-V (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Шемонаиха аудандық
мәслихатының хатшысы
Н. Серохвостова
Ә. Баяндинов