Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан постоянно проживающих в Теректинском районе
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12 апреля 2012 года № 2-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 8 мая 2012 года № 7-12-121. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 октября 2013 года № 16-3
Сноска. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.10.2013 № 16-3
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь следующим отдельным категориям нуждающихся граждан, постоянно проживающим в Теректинском районе:
1) к государственному празднику Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – 50 000 (пятьдесят тысяч) тенге;
супругу (супруге) погибших в Великой Отечественной войне не вступившим в повторный брак – 10 000 (десять тысяч) тенге;
военнообязанным, призывавшимся на учебные сборы и направлявшимся в Афганистан в период ведения боевых действий – 10 000 (десять тысяч) тенге;
военнослужащим, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия – 10 000 (десять тысяч) тенге;
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавших непосредственно в ядерных испытаниях и учениях – 10 000 (десять тысяч) тенге;
лицам, ставшим инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции– 10 000 (десять тысяч) тенге;
реабилитированным жертвам политических репрессий – 10 000 (десять тысяч) тенге;
семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время – 10 000 (десять тысячи) тенге;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны – 10 000 (десять тысяч) тенге;
женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признаные инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), не вступивших в повторной брак – 5 000 (пять тысяч) тенге;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 5 000 (пять тысяч) тенге;
гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда" – 10 000 (десять тысяч) тенге;
работникам спецформирований Народного комиссариата путей сообщения, Народного комиссариата связи, плавающего состава промысловых и транспортных судов и летно-подъемного состава авиации, Народного комиссариата рыбной промышленности бывшего Союза Советских Социалистических Республик, морского и речного флота, летно-подъемного состава Главсевморпути, переведенных в период Великой Отечественной войны на положение военнослужащих и выполнявших задачи в интересах действующей армии и флота в пределах тыловых границ действующих фронтов, оперативных зон флотов, а также членам экипажей судов транспортного флота, интернированных в начале Великой Отечественной войны в портах других государств – 10 000 (десять тысяч) тенге;
семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия - 10 000 (десять тысяч) тенге;
семьям лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения – 10 000 (десять тысяч) тенге;

Теректі ауданында тұрақты тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 12 сәуірдегі № 2-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 8 мамырда № 7-12-121 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2013 жылғы 22 қазандағы № 16-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 22.10.2013 № 16-3 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы", 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңдарына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Теректі ауданында тұрақты тұратын мұқтаж азаматтардың келесі жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) мемлекеттік мереке Жеңіс күніне:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – 50 000 (елу мың) теңге;
Ұлы Отан соғысында қаза болған тұлғалардың қайталап некеге отырмаған зайыбына (жұбайына) – 10 000 (он мың) теңге;
жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүріп жатқан кезде Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілерге – 10 000 (он мың) теңге;
Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттерде әскери мiндетiн өтеу кезiнде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшiлерге – 10 000 (он мың) теңге;
1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдарға – 10 000 (он мың) теңге;
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарынан мүгедек болып қалған адамдарға – 10 000 (он мың) теңге;
ақталған жаппай саяси қуғын – сүргін құрбандарына – 10 000 (он мың) теңге;
бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасыларына - 10 000 (он мың) теңге;
екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына – 10 000 (он мың) теңге;
қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) – 5 000 (бес мың) теңге;
Ұлы Отан соғысы жылдарындағы тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдерімен наградталған адамдарға – 5 000 (бес мың) теңге;
қоршаудағы кезеңiнде Ленинград қаласының кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтарға – 10 000 (он мың) теңге;
қатынас жолдары халық комиссариаты, Байланыс халық комиссариаты арнайы құрамаларының, кәсiпшiлiк және көлiк кемелерiнiң жүзу құрамы мен авиацияның ұшу-көтеру құрамының, бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы Балық өнеркәсiбi халық комиссариатының, Теңiз және өзен флотының, Солтүстiк теңiз және жолы Бас басқармасының ұшу-көтеру құрамының Ұлы Отан соғысы кезiнде әскери қызметшiлер жағдайына көшiрiлген және ұрыс майдандарының тылдағы шептерi, флоттардың оперативтiк аймақтары шегiнде майдандағы армия мен флот мүдделерiне орай мiндеттер атқарған қызметкерлерi, сондай-ақ Ұлы Отан соғысының бас кезiнде басқа мемлекеттердiң порттарында тұтқындалған көлiк флоты кемелерi экипаждарының мүшелерiне – 10 000 (он мың) теңге;
Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезеңiнде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасыларына – 10 000 (он мың) теңге;
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жою кезінде қаза тапқан адамдардың отбасыларына – 10 000 (он мың) теңге;

лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии – 3 000 (три тысячи) тенге;
2) детям-инвалидам до 18 лет ко Дню защиты детей – 5 000 (пять тысяч) тенге;
3) гражданам, достигшим 100 лет и более единовременно ко дню рождения - 10 месячных расчетных показателей;
4) гражданам, больным онкологическими заболеваниями, туберкулезом проходящих лечение и состоящим на учете в организациях здравоохранения, единовременно на лечение без учета дохода - 15 месячных расчетных показателей;
5) гражданам, пострадавшим от пожара, наводнения или другого стихийного бедствия природного и техногенного характера, по заявлению, единовременно - в размере, установленном соответствующей районной комиссией;
6) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа" или имеющим звание "Мать-героиня", на санаторно-курортное лечение,единовременно, по заявлению - 30 месячных расчетных показателей;
7) малообеспеченным гражданам, инвалидам общего заболевания I-II группы, среднедушевой доход которых не превышает прожиточного минимума, утвержденного по области, при заключении врачебной комиссии териториальной поликлиники о необходимости лечения или потребности в дорогостоящих лекарственных средствах, единовременно, на лечение - 10 месячных расчетных показателей;
8) в случае смерти гражданина со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума, лицу, осуществляющему погребение выплачивается единовременная выплата в размере 10 месячных расчетных показателей, установленного на соответствующий финансовый год на момент смерти гражданина, если обращение за единовременной выплатой на погребение последовало не позднее шести месяцев после смерти гражданина;
9) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988-1989 годах, эвакуированным (самостаятельно выехавшим) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии, лицам, ставшим инвалидами вследствиии ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции, военнослужащим, получившим инвалидность во время прохождения воинской службы на Афганской войне, бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны, супругам военнослужащих, погибших во время Великой Отечественной войне, которые не вступили в повторной брак, единовременно на лечение в размере 5 месячных расчетных показателей.

1988-1989 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан, оқшаулау аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аудартқан (өз еркімен көшкен) адамдар қоныс аудартқан күні анасының құрсағындағы балаларды қоса алғанда – 3 000 (үш мың) теңге;
2) 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға Балаларды қорғау күніне – 5 000 (бес мың) теңге;
3) 100 жасқа толған және одан асқан азаматтарға туған күніне біржолғы көмек – 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) денсаулық сақтау ұйымдарында емделуде жатқан және есепте тұрған онкологиялық, туберкулез ауруымен ауратын азаматтарға, емделу үшін біржолғы 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) өртке, тасқын суға немесе басқа да табиғи және техногендік маңызы бар апаттардың зардабын шеккен азаматтарға өтініштері бойынша, біржолғы – тиісті аудандық комиссия белгіленген мөлшерде;
6) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдерімен наградталған адамдарға, "Алтын алқамен" марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған көп балалы аналарға санаторлық – курорттық емделу үшін біржолғы 30 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) аз қамтылған, жалпы аурудан І, ІІ топ мүгедектеріне жан басына шаққанда орташа табысы облыс бойынша бекітілген ең төменгі күнкөріс деңгейінен жоғары емес отбасыларына қымбат дәрі-дәрмек немесе ем жүргізу үшін аймақтық емхананың дәрігерлік комиссиясының қорытындысы берілген жағдайда біржолғы емделу үшін 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
8) жан басына шаққанда табыстары ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын отбасыларға, азаматтың қайтыс болған кезіндегі материалдық көмек тиісті қаржылық жылға белгіленген 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, егер жерлеуге арналған бірреттік ақыны азаматтың қайтыс болған кезінен бастап 6 ай аспаған болса төленеді;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, 1988-1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан, оқшалау аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аудартқан (өз еркiмен көшкен) адамдар қоныс аудартқан күні анасының құрсағындағы балаларды қоса алғанда, Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарынан мүгедек болып қалған адамдарға, Ауғанстандағы соғысында әскери қызметін өткеру кезінде мүгедек болып қалған адамдарға, екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған фашистік концлагерде болған бұрынғы кәмелетке толмаған тұтқындарға, Ұлы Отан соғысында қаза болған тұлғалардың қайталап некеге отырмаған зайыптарына біржолғы емделу үшін 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.

2. Признать утратившим силу решение Теректинского районного маслихата № 39-3 от 28 июня 2011 года "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан постоянно проживающих в Теректинском районе" (зарегистрированое в государственном Реестре нормативных правовых актов за № 7-12-110 от 18 июля 2011года, опубликованное 22 июля 2011 года в газете "Теректі жаңалығы-Теректинская новь" № 30).
3. Данное решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого офицального опубликования.
Председатель сессии              Ш. Т. Шотанов
Секретарь районного маслихата    А. Ж. Нургалиев

2. Теректі аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 28 маусымдағы № 39-3 "Теректі ауданында тұрақты тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" (2011 жылғы 18 шілдедегі Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7-12-110 нөмірімен тіркелген, 2011 жылғы 22 шілдедегі, "Теректі жаңалығы-Теректинская новь" газетінде № 30 жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  Ш. Т. Шотанов
Аудандық мәслихат хатшысы        Ә. Ж. Нургалиев