О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2009 года № 89 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 июня 2013 года № 267. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июня 2013 года № 8521. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра финансов РК от 31.07.2014 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 124 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2009 года № 89 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 27 марта 2009 года за № 5612, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2009 год, № 5, ст. 344), следующие изменения и дополнения:
в Правилах составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ, утвержденных указанным приказом:
часть вторую пункта 5 изложить в следующей редакции:
«Государственное учреждение, в соответствии с изменениями, внесенными администраторами бюджетных программ, вносит изменения в свой экземпляр бюджетной отчетности в течение 10 дней со дня момента получения письменного уведомления администратора бюджетных программ.»;
пункт 9:
часть вторую изложить в следующей редакции:
«Бюджетная отчетность государственных учреждений представляется в электронном виде и на бумажном носителе с пронумерованными страницами и оглавлением.»;
часть четвертую изложить в следующей редакции:
«Администраторы республиканских бюджетных программ представляют бюджетную отчетность центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета через информационную систему уполномоченного органа по исполнению бюджета (далее - ИС). Датой представления отчета считается дата его передачи через ИС.»;
части вторуютринадцатуючетырнадцатую и пятнадцатую пункта 12 исключить;
пункт 13 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттiк мекемелердiң және бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бюджеттiк есептiлiктi жасау мен ұсынудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2009 жылғы 27 ақпандағы № 89 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 10 маусымдағы № 267 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 21 маусымда № 8521 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 31.07.2014 № 324 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексі 124-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есептілікті жасау мен ұсынудың ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 27 ақпандағы № 89 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 5612 тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған, № 5, 2009 жыл, 344-бап) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есептілікті жасау мен ұсынудың ережесінде:
5-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік мекеме бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің енгізген өзгерістеріне сәйкес өзінің бюджеттік есептілігінің данасына бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жазбаша хабарламасын алған сәттен бастап 10 күн ішінде өзгерістер енгізеді.»;
9-тармақ:
екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік мекемелерде бюджеттік есептілік электронды түрде және қағаз тасығышта атауы бар және беттері нөмірленген түрінде ұсынылады.»;
төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік есептілікті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға бюджетті атқару жөніндегі ақпарат жүйесі арқылы ұсынады (бұдан әрі - АЖ). Есеп берілген күн оны АЖ арқылы берген күн болып есептеледі.»;
12-тармақтың екінші, он үшінші, он төртінші және он бесінші бөлігі алынып тасталсын;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«13. К годовому и квартальному бюджетным отчетам обязательно прилагается информация с изложением основных факторов, повлиявших в отчетном периоде на выполнение обязательств индивидуального плана финансирования по обязательствам и платежам, плана финансирования бюджетных программ, плана поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), также информации по поступлениям и расходам средств спонсорской и благотворительной помощи.
Информация к годовому и квартальному отчетам отражается в составе пояснительной записки к финансовой отчетности (форма № 5), утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 июля 2010 года № 325 «Об утверждении форм и правил составления и представления финансовой отчетности» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6352) и должна излагаться кратко и содержать пояснения по следующим разделам: общие положения и пояснение по формам бюджетной отчетности.»;
часть четвертую пункта 14 изложить в следующей редакции:
«Кроме того, к бюджетной отчетности прилагается копия приказа о праве предоставления первой и второй подписей в отчетности, за исключением администраторов республиканских бюджетных программ, представляющих отчетность через ИС.»;
пункт 16 изложить в следующей редакции:
«16. Местные исполнительные органы областей, городов Астаны и Алматы, получающие целевые трансферты, представляют администраторам республиканских бюджетных программ, от которых были получены целевые трансферты из республиканского бюджета, форму № 4-20 «Сводный отчет по расходам» и информацию к ней.»;
пункт 18 изложить в следующей редакции:
18. Территориальные органы внутренних дел, содержащиеся за счет республиканского и местного бюджетов, представляют бюджетную отчетность в полном объеме форм по средствам, выделенным из местного бюджета в местные уполномоченные органы по исполнению бюджета, а по средствам, выделенным из республиканского бюджета - администратору республиканских бюджетных программ.»;
пункт 20-1 изложить в следующей редакции:
«20-1. Государственные учреждения, содержащиеся за счет республиканского бюджета, представляют в установленные администраторами бюджетных программ сроки бюджетную отчетность в полном объеме форм, в трех экземплярах, в соответствующие территориальные органы казначейства.
Два экземпляра отчетности с визами и штампом территориальных органов казначейства возвращаются государственным учреждениям, один из которых направляется администратору республиканских бюджетных программ. При установлении расхождений отчет возвращается государственному учреждению с письменным обоснованием за подписью руководителя территориального подразделения казначейства или лица, им уполномоченного.
Администраторы республиканских бюджетных программ, не имеющие подведомственных учреждений, бюджетную и финансовую отчетности в территориальные подразделения казначейства не представляют.»;
пункт 21 изложить в следующей редакции:

«13. Жылдық және тоқсандық есептерге міндетті түрде есепті кезеңде міндеттемелер мен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарының, бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру жоспарының, тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсімдер және ақшаны жұмсау жоспарының, сондай-ақ демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен түсімдер мен қаражатты жұмсау жөніндегі міндеттемелерін орындауға ықпал ететін негізгі факторлар айтыла отырып қоса беріледі.
Жылдық және тоқсандық есептерге ақпарат «Қаржы есептілігін жасаудың және ұсынудың нысаны мен ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 8 шілдедегі № 325 (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6352 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген қаржылық есептілікке түсіндірме жазбада көрсетіледі (№ 5-нысан), бюджеттік есеп нысандары бойынша қысқаша жазылуы және мына бөлімдер бойынша: бюджеттік есептілік нысандары жөніндегі жалпы ережелер мен түсіндірмені қамтуы тиіс.»;
14-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Бұдан басқа, АЖ арқылы есептілікті ұсынатын республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерін қоспағанда, бюджеттік есептілікке бірінші және екінші қол қою құқығы туралы бұйрықтың көшірмесі қоса беріледі.»;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«16. Нысаналы трансферттерді республикалық бюджеттен алатын облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары № 4-20 «Шығыстар бойынша жиынтық есеп» нысаны бойынша алынған қаражат туралы бюджеттік есептілікті және оған ақпаратты жасайды және нысаналы трансферттер алынған республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне ұсынады.»;
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«18. Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын ішкі істер аумақтық органдары бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға жергілікті бюджеттен бөлінген қаражат бойынша бюджеттік есептілікті нысандардың толық көлемінде, ал республикалық бюджеттен бөлінген қаражат бойынша – республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне ұсынады.»;
20-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«20-1. Республикалық бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері белгілеген мерзімде бюджеттік есептілікті толық көлеміндегі нысандарда үш данада тиісті аумақтық қазынашылық органдарына ұсынады.
Бұрыштама және мөртабан қойылған есептіліктің екі данасы мемлекеттік мекемелерге қайтарылады, оның біреуі республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне жолданады. Алшақтық анықталған кезде есеп мемлекеттік мекемеге аумақтық қазынашылық бөлімшесі басшысының не ол уәкілеттік берген адамның қолы қойылған жазбаша негіздемемен бірге қайтарылады.
Ведомстволық бағынысты мекемелері жоқ республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері қазынашылықтың аумақтық бөлімшелеріне бюджеттік және қаржылық есептілікті ұсынбайды.»;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«21. Государственные учреждения и администраторы местных бюджетных программ составляют бюджетную отчетность в полном объеме форм в двух экземплярах, один из которых направляется государственными учреждениями вышестоящему органу, администраторами местных бюджетных программ уполномоченному органу по исполнению бюджета. Прием и проверка бюджетной отчетности администраторами бюджетных программ от подведомственных государственных учреждений и уполномоченными органами по исполнению бюджета от администраторов бюджетных программ осуществляется в соответствии с настоящими Правилами.»;
пункт 56 исключить;
абзац второй части четвертой пункта 58 изложить в следующей редакции:
«по строке 020 - "Всего расходы, в том числе по спецификам" в графе 11 отражается общая сумма кассовых расходов по всем спецификам экономической классификации расходов, а также суммы, перечисленные в бюджет, указанные по строке 021;»;
части седьмую и восьмую пункта 63 изложить в следующей редакции:
«По строке 150 показывается общая сумма поступления запасов за отчетный год с указанием по строкам 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 170 источников их поступления.
Общая сумма выбывших запасов в отчетном году показывается по строке 180 с выделением по строкам 181, 191, 192, 200, 210, 221, 222, 230, 240 за счет чего произошло выбытие запасов.»;
пункты 6769 и 70 исключить;
пункт 75 изложить в следующей редакции:
«75. Сводный отчет по расходам по форме № 4-20 государственные учреждения получают от органов казначейства ежемесячно.
Администраторы республиканских бюджетных программ сформированные сводные отчеты по расходам по форме № 4-20 по состоянию на 1 июля и 1 октября текущего финансового года, на 1 января года, следующего за отчетным направляют в составе бюджетной отчетности, представляемой через ИС.
Администраторы местных бюджетных программ ежеквартально получают от органов казначейства сводный отчет по расходам по форме № 4-20 по состоянию на 1 июля и 1 октября текущего финансового года, на 1 января года, следующего за отчетным, заверяет его подписью и оттиском гербовой печати администратора местных бюджетных программ и представляет его в составе отчета соответствующему местному уполномоченному органу по исполнению бюджета.»;
пункт 76 изложить в следующей редакции:
«76. Кредиторская и дебиторская задолженность в отчетах разделяется на задолженность прошлых лет и задолженность текущего года.
Задолженность прошлых лет - задолженность государственных учреждений, образовавшаяся в годы, предшествующие текущему году.
В отчетах о кредиторской задолженности фиксируется состояние задолженности прошлых лет на начало текущего года и остатка этой задолженности на отчетную дату в случае погашения ее части в текущем году.
В отчетах о дебиторской задолженности показывается состояние дебиторской задолженности прошлых лет на начало текущего года и остатка данной задолженности на отчетную дату в случае взыскания ее части в текущем финансовом году.
Задолженность текущего года - задолженность государственных учреждений, возникшая в текущем году и сложившаяся к отчетной дате.
Отчеты о кредиторской и дебиторской задолженности основываются на данных аналитического учета на отчетную дату.
В ежемесячный (оперативный) и уточненный отчеты по формам ДЗ-Б и КЗ-Б не включаются суммы бюджетных кредитов и трансфертов, передаваемых с одного уровня бюджета на другой, а также не включаются задолженности по оценочным и гарантийным обязательствам, финансовым обязательствам по внешним займам полученным.
Отчеты должны содержать промежуточные итоги по подпрограмме, программе, государственному учреждению, администратору бюджетных программ.
Все стоимостные показатели в отчете отражаются в тысячах тенге. Дробная часть показателей отчета показывается с точностью до одного десятичного знака и отделяется от целой части запятой.»;
абзац шестой пункта 77 изложить в следующей редакции:
«реквизит "Единица измерения" - тысяч тенге в отчетах государственных учреждений и администраторов бюджетных программ.»;
абзац девятый пункта 79 изложить в следующей редакции:
«в графе 11 показывается сумма задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым еще не наступил;»;
пункт 84 изложить в следующей редакции:

«21. Мемлекеттік мекемелер және жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бюджеттік есептілікті нысандардың толық көлемінде екі данада жасайды, оның біреуі мемлекеттік мекемелермен жоғары тұрған органға, жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға жіберіледі. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерден және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар бюджеттік бағдарламалар әкімшілері есептілікті қабылдауы және тексеруі осы Ережеге сәйкес жүзеге асырылады.»;
56-тармақ алынып тасталсын;
58-тармақтың төртінші бөлігінің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«11-бағанда 020 «Шығыстардың барлығы, оның ішінде ерекшеліктер бойынша» деген жол бойынша шығыстардың экономикалық сыныптамасының барлық ерекшеліктері бойынша кассалық шығыстардың жалпы сомасы, оның ішінде бюджетке аударылған сомалар 021-тармақта көрсетіледі;»;
63-тармақтың жетінші және сегізінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«150-жол бойынша 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 170-жолдары бойынша қорлардың түсу көздерін көрсете отырып, есепті жылдағы қорлар түсімдерінің жалпы сомасы көрсетіледі.
Есепті жылы кеткен қорлардың жалпы сомасы олардың есебінен қорлардың кетуі болған 181, 191, 192, 200, 210, 221, 222, 230, 240-жолдар бойынша бөле отырып есепті кезеңдегі қорлар түсімінің жалпы сомасы көрсетіледі.»;
6769 және 70-тармақтар алынып тасталсын;
75-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«75. № 4-20-нысан бойынша шығыстар жөніндегі жиынтық есепті мемлекеттік мекемелер қазынашылық органдарынан ай сайын алады.
Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi № 4-20-нысан жөніндегі шығыстар бойынша қалыптасқан жиынтық есептерді ағымдағы қаржы жылының 1 шілдедегі және 1 қазандағы жағдайы бойынша есептіден кейінгі жылдың 1 қаңтарына АЖ арқылы ұсынылатын бюджеттік есептілік құрамында жібереді.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ағымдағы қаржы жылының 1 шілдедегі және 1 қазандағы, есептіден кейінгі жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша № 4-20-нысан бойынша шығыстар жөніндегі қазынашылық органдарының жиынтық есебін алады, жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің қолымен және елтаңбалы мөрдің бедерімен растайды және оны бюджеттің атқарылуы жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органға береді.»;
76-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«76. Есептердегі кредиторлық және дебиторлық берешек өткен жылдардың берешегі мен ағымдағы жылдың берешегіне бөлінеді.
Өткен жылдардың берешегі – ағымдағы жылдың алдындағы жылы құрылған мемлекеттік мекеменің берешегі.
Кредиторлық берешек туралы есептерде ағымдағы жылдың басындағы өткен жылдар берешегінің жағдайы және ағымдағы жылдың бөлігінде ол өтелген жағдайда есепті кезеңдегі осы берешектің қалдығы тіркеледі.
Дебиторлық берешек туралы есептерде ағымдағы жылдың басындағы өткен жылдар дебиторлық берешегінің жағдайы және ағымдағы қаржы жылының бөлігінде ол өтелген жағдайда есепті күнгі осы берешектің қалдығы көрсетіледі.
Ағымдағы жылдың берешегі – ағымдағы жылы туындаған және есепті күні қалыптасқан мемлекеттік мекемелердің берешегі.
Кредиторлық және дебиторлық берешек туралы есептер есепті күнгі талдамалық есептің деректеріне негізделеді.
ДБ-Б және КБ-Б нысандары бойынша ай сайынғы (жедел) және нақтыланған есептерге бюджеттен бір деңгейінен екіншісіне сомасы бюджеттік кредиттер және трансферттер енгізілмейді, сондай-ақ алынған сыртқы қарыздар бойынша бағалау және кепілдік міндеттемелері, қаржылық міндеттемелері бойынша берешекке енгізілмейді.
Есептер кіші бағдарлама, бағдарлама, мемлекеттік мекеме, бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша аралық қорытындыларды қамтуы тиіс.
Есептегі барлық құндық көрсеткіштер мың теңгеде көрсетіледі. Есеп көрсеткішінің бөлшек бөлігі бір ондық мәнге дейін дәлдікпен көрсетіледі және бүтін бөлігінен үтірмен бөлінеді.»;
77-тармақтың алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Өлшем бiрлiгi» деректемесі - мемлекеттiк мекемелердің және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есептерінде мың теңге.»;
78-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«КБ-Ө (осы Ережеге 26-қосымша) өзге да қаражаттар есебінен ол бойынша мемлекеттік мекеменің және республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің кредиторлық берешегі туралы есеп жасалады.»;
79-тармақтың тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«11-бағанда төлеу мерзімі басталмаған міндеттемелер бойынша берешектің сомасы көрсетіледі;»;
80-тармақтың бірінші, жетінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«КБ-Ө-нысаны бойынша кредиторлық берешек туралы есеп былай толтырылады:
Кейiнгi бағандарды толтыру КБ-Б нысаны бойынша есептердi толтыру үшiн осы Ереженiң 79-тармағында белгiленген тәртiпте жүзеге асырылады.»;
81-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Өзге де қаражаттар (тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақша, демеушілік, қайырымдылық көмектен, жетіспеушілік және талан-таражға түскен ақша, қызметкерлер алған несиелер бойынша берешек және басқалар) есебінен қалыптасқан мемлекеттік мекеме мен бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің дебиторлық берешегі туралы есеп жасалатын ДБ-Ө (осы Ережеге 28-қосымша).»;
83-тармақтың бірінші, жетінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«ДБ-Ө-нысаны бойынша дебиторлық берешек туралы есеп келесi түрде толтырылады:
«Кейiнгi бағандарды толтыру ДБ-Б нысаны бойынша есептердi толтыру үшiн осы Ереженiң 82-тармағында белгiленген тәртiпте жүзеге асырылады.»;
84-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«84. К ежемесячному отчету о кредиторской и дебиторской задолженности по формам КЗ-Б и ДЗ-Б прилагается информация о причинах образования задолженности за счет бюджетных средств согласно приложениям 30 и 31 соответственно к настоящим Правилам, с объяснением причин их образования по каждой бюджетной программе (подпрограмме), специфике.
К ежемесячному отчету о кредиторской и дебиторской задолженности по формам КЗ-П и ДЗ-П прилагается информация о причинах образования задолженности за счет прочих средств согласно приложению 29 к настоящим Правилам, с объяснением причин их образования по каждой бюджетной программе (подпрограмме), коду платных услуг/прочим.»;
пункт 85 изложить в следующей редакции:
«85. Оперативный отчет о кредиторской и дебиторской задолженности представляется ежемесячно:
1) государственными учреждениями - администратору бюджетных программ в устанавливаемые им сроки;
2) администраторами республиканских бюджетных программ – центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным, через ИС;
3) администраторами местных бюджетных программ - уполномоченному органу по исполнению местных бюджетов в устанавливаемые им сроки.
Государственные учреждения, уточненные отчеты о кредиторской и дебиторской задолженности по состоянию на 1 июля, 1 октября текущего финансового года и 1 января очередного финансового года представляют администратору бюджетных программ в установленные им сроки.
Администраторы бюджетных программ, уточненные с данными бухгалтерских балансов отчеты о кредиторской и дебиторской задолженности по состоянию на 1 июля, 1 октября представляют в уполномоченный орган по исполнению бюджета не позднее 10 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, по состоянию на 1 января очередного финансового года (за отчетный финансовый год) - до 12 числа второго месяца, следующего за отчетным финансовым годом в соответствии с графиком сроков представления бюджетной и финансовой отчетности.»;
пункт 86 изложить в следующей редакции:
«86. Отчеты по формам КЗ-Б, ДЗ-Б, КЗ-П и ДЗ-П представляются:
1) государственными учреждениями, содержащимися из республиканского и местных бюджетов, администраторами местных бюджетных программ, заверенными оттиском гербовой печатью и подписью руководителя администратора бюджетных программ или государственного учреждения и главным бухгалтером, с приложением письма, составленного на официальном бланке, за подписью руководителя с указанием сведений об исполнителе;
2) администраторами республиканских бюджетных программ через ИС.»;
пункт 87 исключить;
приложения 1210112728293031 к Правилам составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ изложить в новой редакции согласно приложениям 123456789 к настоящему приказу;
приложения 4151718 к Правилам составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ исключить;

«84. КБ-Б және ДБ-Б-нысандары бойынша кредиторлық және дебиторлық берешек туралы ай сайынғы есепке тиісінше Ережеге 30 және 31-қосымшаларға сәйкес әрбiр бюджеттік бағдарлама (кiшi бағдарлама), ерекшелігі бойынша олардың пайда болу себебiн түсiндiре отырып, бюджет қаражаты есебінен берешектiң пайда болу себептерi туралы ақпарат қоса берiледi.
КБ-Ө және ДБ-Ө-нысандары бойынша кредиторлық және дебиторлық берешек туралы ай сайынғы есепке тиісінше Ережеге 29-қосымшаға сәйкес әрбiр бюджеттік бағдарлама (кiшi бағдарлама), ақылы көрсетілетін қызмет/өзге коды бойынша олардың пайда болу себебiн түсiндiре отырып, басқа қаражаттар есебінен берешектiң пайда болу себептерi туралы ақпарат қоса берiледi.»;
85-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«85. Кредиторлық және дебиторлық берешек туралы жедел есепті ай сайын:
1) мемлекеттік мекемелер – оларға белгіленген мерзімдерде бюджеттік бағдарламаның әкімшісі;
2) республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері – бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға есептіден кейінгі айдың 15-і күнінен кешіктірмей, АЖ арқылы;
3) жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері – оларға белгіленген мерзімдерде жергілікті бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға ұсынады;
Мемлекеттік мекеме ағымдағы қаржы жылының 1 шілдесіндегі, 1 қазанындағы және кезекті қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша кредиторлық және дебиторлық берешектер туралы нақтыланған есептерді оларға белгіленген мерзімдерде бюджеттік бағадарламалардың әкімшісіне береді.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бухгалтерлік теңгерімдердің деректерімен нақтыланған кредиторлық және дебиторлық берешек туралы есептерді 1 шілдедегі, 1 қазандағы жағдай бойынша бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 10 күнінен кешіктірмей, кезекті қаржылық жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша (есепті қаржылық жылда) – есепті қаржылық жылдан кейінгі екінші айдың 12 күніне дейін бюджеттік және қаржылық есептілікті ұсыну кестесіне сәйкес ұсынады.»;
86-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«86. КБ-Б, ДБ-Б, КБ-Ө және ДБ-Ө нысандары бойынша есептерді:
1) республикалық және жергілікті бюджеттерден қамтылатын мемлекеттік мекемелер, жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі немесе мемлекеттік мекемелердің басшысы және бас бухгалтер қол қойған және елтаңба мөрімен бедерленген, ресми бланкте жасалған хаттың қосымшасымен орындаушы туралы мәліметтердің нұсқауымен жетекші қолға;
2) республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері АЖ арқылы ұсынады.»;
87-тармақ алынып тасталсын;
Мемлекеттiк мекемелердiң және бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бюджеттiк есептiлiктi жасау мен ұсынудың ережесiне 121011262728293031-қосымша осы бұйрықтың 12345678910-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Мемлекеттiк мекемелердiң және бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бюджеттiк есептiлiктi жасау мен ұсынудың ережесiне 4151718-қосымшалар алынып тасталсын.

2. Департаменту методологии бюджетных процедур Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З. А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 июня 2013 года № 267
Приложение 1
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Перечень
форм годовой, квартальной и месячной бюджетной отчетности
государственных учреждений и администраторов бюджетных
программ
Номера форм
Наименование форм
Месячная
Квартальная
Годовая
1
2
3
4
4-б
4-б
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)
4-сводная
4-сводная
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)
4-д
4-д
Отчет по деньгам, передаваемым государственному учреждению на условиях их возвратности
4-сп
4-сп
Отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи
4-в
4-в
Отчет о движении средств в иностранной валюте
5-б
5-б
Отчет о движении долгосрочных активов
6
Отчет о движении запасов
7
7
Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты
7-сводная
Отчет об использовании средств, выделенных
Министерству иностранных дел Республики
Казахстан на представительские затраты
8-вп
8-вп
Отчет о выплате пенсии, государственных социальных пособий, специальных государственных пособий, пособий на погребение и других социальных выплат
11-а
Отчет по внешним займам
4-20
4-20
Сводный отчет по расходам
КЗ-Б
КЗ-Б
КЗ-Б
Отчет о кредиторской задолженности
КЗ-П
КЗ-П
КЗ-П
Отчет о кредиторской задолженности
ДЗ-Б
ДЗ-Б
ДЗ-Б
Отчет о дебиторской задолженности
ДЗ-П
ДЗ-П
ДЗ-П
Отчет о дебиторской задолженности
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 июня 2013 года № 267
Приложение 2
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Схема согласования основных показателей по формам
годового и квартальных отчетов государственного учреждения и
администратора бюджетных программ
Проверяемый показатель
Согласуемый с ним показатель
1
2
Показатели финансовой отчетности
Форма 1 Бухгалтерский баланс
Форма 3 Отчет о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам финансирования

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті (З.А. Ерназарова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр                                              Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 10 маусымдағы
№ 267 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң және
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң бюджеттiк
есептiлiктi жасау мен ұсынудың
ережесiне 1-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң және бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң жылдық, тоқсандық және айлық бюджеттiк есептiлiк нысандарының тізбесі
Нысандардың нөмірлері
Нысандардың атаулары
Айлық
Тоқсандық
Жылдық
1
2
3
4
4-б
4-б
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуiнен түскен ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп
4-жиынтық
4-жиынтық
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуiнен түскен ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп
4-д
4-д
Мемлекеттiк мекемеге қайтарымдылық шарттарында беретiн ақша бойынша есеп
4-сп
4-сп
Демеушiлiк пен қайырымдылық көмектен ақшаның түсiмi мен жұмсалуы туралы есеп
4-в
4-в
Шетел валютасындағы қаражат қозғалысы туралы есеп
5-б
5-б
Ұзақ мерзімді активтердің қозғалысы туралы есеп
6
Қорлардың қозғалысы туралы есеп
7
7
Өкiлдiк шығындарға бөлiнген қаражаттардың пайдаланылуы туралы есеп
7-жиынтық
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiне бөлiнген өкiлдiк шығындарға арналған қаражаттардың пайдалануы туралы есеп
8-вп
8-вп
Зейнетақыларды, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды, арнайы мемлекеттiк жәрдемақыларды, жерлеуге және басқа жәрдемақыларды төлеу туралы есеп
11-а
Сыртқы қарыздар бойынша есеп
4-20
4-20
Шығыстар бойынша жиынтық есеп
КБ-Б
КБ-Б
КБ-Б
Кредиторлық берешек туралы есеп
КБ-Ө
КБ-Ө
КБ-Ө
Кредиторлық берешек туралы есеп
ДБ-Б
ДБ-Б
ДБ-Б
Дебиторлық берешек туралы есеп
ДБ-Ө
ДБ-Ө
ДБ-Ө
Дебиторлық берешек туралы есеп
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 10 маусымдағы
№ 267 бұйрығына 2-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң және
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң бюджеттiк
есептiлiктi жасау мен ұсынудың
ережесiне 2-қосымша
Мемлекеттік мекеменің және бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң жылдық және тоқсандық есептілігінің нысандары
бойынша негізгі көрсеткіштерін келісу схемасы
Тексерілетін көрсеткіш
Онымен келісілетін көрсеткіш
1
2
Қаржылық есептілік көрсеткіші
1-нысан Бухгалтерлік баланс
3-нысан Мемлекеттік мекеменің шоттарындағы қаржыландыру көздері бойынша ақша қозғалысы туралы есеп

Строка 010 графы 3,4 за исключением данных по субсчету 1072 «Денежные документы»
Строки 920 и 930 графы 3
Форма 1 Бухгалтерский баланс
Форма 4 Отчет об изменениях чистых активов/капитала
Строки 410, 413, 414 графы 3,4 соответственно
Строки 010 графы 3, 4, 5 соответственно
Строки 410, 413, 414 графы 4 соответственно
Строки 060 графы 3, 4, 5 соответственно
Форма 1 Бухгалтерский баланс
Форма 5 Пояснительная записка
Строка 011 графы 3,4
Строки 030 и 031 графы 8 Таблицы 1
Строка 014 графы 3,4
Строки 030 и 031 графы 3 Таблицы 2
Строка 020 графы 3,4
Строки 030 и 031 графы 8 Таблицы 3
Строка 110 графы 3,4
Строки 030 и 031 графы 8 Таблицы 4
Строка 114 графы 3,4
Строки 040 и 041 графы 11 Таблицы 5
Строка 116 графы 3,4
Строки 040 и 041 графы 5 Таблицы 6
Строка 117 графы 3,4
Строки 040 и 041 графы 5 Таблицы 7
Строка 118 графы 3,4
Строки 040 и 041 графы 9 Таблицы 8
Строка 210 графы 3,4
Строки 010 и 013 графы 6 Таблицы 9
Строка 310 графы 3,4
Строки 010 и 013 графы 6 Таблицы 10
Форма 2 Отчет о результатах финансовой деятельности
Форма 4 Отчет об изменениях чистых активов/капитала
Строки 300 графы 3
Строка 050 графы 5
Строки 300 графы 4
Строка 110 графы 5
Показатели финансовой и бюджетной отчетности
Форма 3 Отчет о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам финансирования
Форма № 4-сп Отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи
Строка 020 графы 3
Графа 3 минус графа 4
Форма 3 Отчет о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам финансирования
Форма № 4-б Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ и услуг)
Строка 030 графы 3
Строка 020 графы 6
Форма 5 Пояснительная записка
Форма № 5-б Отчет о движении долгосрочных активов
Строки 010 и 013 графы 11 Таблицы 5 соответственно
Строка 090 графы 3 и 6 соответственно
Строка 011 графы 11 Таблицы 5
Строка 090 графы 4
Строка 012 графы 11 Таблицы 5
Строка 090 графы 5
Строки 010 и 013 графы 5
Таблицы 6 соответственно
Строка 110 графы 3 и 6 соответственно
Строка 011 графы 5 Таблицы 6
Строка 110 графы 4
Строка 012 графы 5 Таблицы 6
Строка 110 графы 5
Строки 010 и 013 графы 5
Таблицы 7 соответственно
Строка 120 графы 3 и 6 соответственно
Строка 011 графы 5 Таблицы 7
Строка 120 графы 4
Строка 012 графы 5 Таблицы 7
Строка 120 графы 5
Строки 010 и 013 графы 9
Таблицы 8 соответственно

1072 «Ақша құжаттары» қосалқы шоты бойынша деректерді қоспағанда, 3, 4-бағанның 010-жолы
3-бағанның 920 және 930-жолдары
1-нысан Бухгалтерлік баланс
4-нысан Таза активтердің/капиталдың өзгеруі туралы есеп
3, 4-бағандардың 410, 413, 414-жолдары
тиісінше 3, 4, 5-бағандардың 010-жолдары
4-бағандардың 410, 413, 414-жолдары
тиісінше 3, 4, 5-бағандардың 060-жолдары
1-нысан Бухгалтерлік баланс
5-нысан Түсіндірме жазба
3, 4-бағандардың 011-жолы
1-кестінің 8-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 014-жолы
2-кестенің 3-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 020-жолы
3-кестенің 8-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 110-жолы
4-кестенің 8-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 114-жолы
5-кестенің 11-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 116-жолы
6-кестенің 5-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 117-жолы
7-кестенің 5-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 118-жолы
8-кестенің 9-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 210-жолы
9-кестенің 6-бағанының 010 және 013-жолдары
3, 4-бағандардың 310-жолы
10-кестенің 6-бағанының 010 және 013-жолдары
2-нысан Қаржы қызмет нәтижелері туралы есеп
4-нысан Таза активтердің/капиталдың өзгеруі туралы есеп
3-бағанның 300-жолы
5-бағанның 050-жолы
4-бағанның 300-жолы
5-бағанның 110-жолы
Қаржылық және бюджеттік есептілік көрсеткіштері
3-нысан Мемлекеттік мекеменің шоттарындағы қаржыландыру көздері бойынша ақша қозғалысы туралы есеп
№ 4-дк-нысан Демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақшаның түсімдері және жұмсалуы туралы есеп
3-бағанның 020-жолы
3-баған минус 4-баған
3-нысан Мемлекеттік мекеменің шоттарындағы қаржыландыру көздері бойынша ақша қозғалысы туралы есеп
№ 4-б-нысан Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақшаның түсімдері және жұмсалуы туралы есеп
3-бағанның 030-жолы
6-бағанның 020-жолы
5-нысан Түсіндірме жазба
№ 5-б-нысан Ұзақ мерзімді активтердің қозғалысы туралы есеп
Тиісінше 5-кестенің 11-бағанының 010 және 013-жолдары
Тиісінше 3 және 6-бағанның 090-жолы
5-кестенің 11-бағанының 011-жолы
4-бағанның 090-жолы
5-кестенің 11-бағанының 012-жолы
5-бағанның 090-жолы
Тиісінше 6-кестенің 5-бағанының 010 және 013 жолдары
Тиісінше 3 және 6-бағандардың 110-жолы
6-кестенің 5-бағанының 011-жолы
4-бағанның 110-жолы
6-кестенің 5-бағанының 012-жолы
5-бағанның 110-жолы
Тиісінше 7-кестенің 5-бағанының 010 және 013-жолдары
Тиісінше 3 және 6-бағандардың 120-жолы
7-кестенің 5-бағанының 011-жолы
4-бағанның 120-жолы
7-кестенің 5-бағанының 012-жолы
5-бағанның 120-жолы
Тиісінше 8-кестенің 9-бағанының 010 және 013-жолдары

Строка 130 графы 3 и 6 соответственно
Строка 011 графы 9 Таблицы 8
Строка 130 графы 4
Строка 012 графы 9 Таблицы 8
Строка 130 графы 5
Форма 5 Пояснительная записка
Форма № 6 Отчет о движении запасов
Строки 010 и 013 графы 8
Таблицы 3
Строка 140 графы 3 и 4 соответственно
Строка 011 графы 8 Таблицы 3
Строка 150 графы 3
Строка 012 графы 8 Таблицы 3
Строка 180 графы 3
Показатели бюджетной отчетности
Форма № 4-б Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ и услуг)
Форма № 4-б Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ и услуг)
Строка 170 графа 6
Строка 010 плюс строка 020 минус строка 050 графы 6
Форма № 4-сводная Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ и услуг)
Форма № 4-сводная Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ и услуг)
Строка 030 графа 11
Строка 010 графы 11 минус строка 020 графы 11
Форма № 4-д Отчет по деньгам, передаваемым государственному учреждению на условиях их возвратности
Форма № 4-д Отчет по деньгам, передаваемым государственному учреждению на условиях их возвратности
Строка 170 графы 3
Строка 010 плюс строка 020 минус строка 050 минус строка 140 минус строка 141 графы 3
Форма № 4-сп Отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи
Форма № 4-сп Отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи
Графа 9
Графа 3 минус графа 7
Форма № 4-в Отчет о движении денежных средств в иностранной валюте
Форма № 4-в Отчет о движении денежных средств в иностранной валюте
Строка 170 графа 4
Строка 010 плюс строки 020, 021, 030 минус строки 050, 140, 141 графы 4
Форма № 5-б Отчет о движении долгосрочных активов
Форма № 5-б Отчет о движении долгосрочных активов
Строка 090 графы 3, 4, 5, 6
Сумма строк 010, 020, 030, 040, 050, 060, 070, 080 графы 3, 4, 5, 6 соответственно
Строка 090 графы 3 плюс графа 4 минус графа 5
Строка 090 графы 3 плюс строка 160 графы 3 минус строка 170 графы 3
Строка 100 графы 3 плюс графа 4 минус графа 5
Строка 100 графы 3 плюс строка 160 графы 4 минус строка 170 графы 4
Строка 110 графы 3 плюс графа 4 минус графа 5
Строка 110 графы 3 плюс строка 160 графы 5 минус строка 170 графы 5
Строка 120 графы 3 плюс графа 4 минус графа 5
Строка 120 графы 3 плюс строка 160 графы 6 минус строка 170 графы 6

Тиісінше 3 және 6-бағандардың 130-жолы
Тиісінше 8-кестенің 9-бағанының 011-жолы
4-бағанның 130-жолы
Тиісінше 8-кестенің 9-бағанының 012-жолы
5-бағанның 130-жолы
5-нысан Түсіндірме жазба
№ 6-нысан Қорлардың қозғалысы туралы есеп
3-кестенің 8-бағанының 010 және 013-жолдары
Тиісінше 3 және 4-бағандардың 140-жолы
3-кестенің 8-бағанының 011-жолы
3-бағанның 150-жолы
3-кестенің 8-бағанының 012-жолы
3-бағанның 180-жолы
Бюджеттік есептіліктің көрсеткіштері
№ 4-б-нысан Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақшаның түсімдері және жұмсалуы туралы есеп
№ 4-б-нысан Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақшаның түсімдері және жұмсалуы туралы есеп
6-бағанның 170-жолы
6-бағанның 010-жолы плюс 020-жолы минус 050-жолы
№ 4-жиынтық-нысан Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақшаның түсімдері және жұмсау жоспарларының орындалуы туралы есеп
№ 4 -жиынтық-нысан Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақшаның түсімдері және жұмсау жоспарларының орындалуы туралы есеп
11-бағанның 030-жолы
11-бағанның 010-жолы минус 11-бағанның 020-жолы
№ 4-д Мемлекеттік мекемеге қайтарымдылық шартында берілетін ақша жөніндегі есеп
№ 4-д Мемлекеттік мекемеге қайтарымдылық шартында берілетін ақша жөніндегі есеп
3-бағанның 170-жолы
3-бағанның 010-жолы плюс 020-жолы минус 050-жолы минус 140-жолы минус 141-жолы
№ 4-дк-нысан Демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақшаның түсімдері және жұмсалуы туралы есеп
№ 4-дк-нысан Демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақшаның түсімдері және жұмсалуы туралы есеп
9-баған
3-баған минус 7-баған
№ 4-в-нысан Шетел валютасындағы ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп
№ 4-в-нысан Шетел валютасындағы ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп
4-бағанның 170-жолы
4-бағанның 010-жолы плюс 020, 021, 030-жолдары минус 050, 140, 141-жолдары
№ 5-б-нысан Ұзақ мерзімді активтердің қозғалысы туралы есеп
№ 5-б-нысан Ұзақ мерзімді активтердің қозғалысы туралы есеп
3, 4, 5, 6-бағандардың 090-жолы
Тиісінше 3, 4, 5, 6-бағандардың 010, 020, 030, 040, 050, 060, 070, 080-жолдарының қосындысы
3-бағанның 090-жолы плюс 4-бағанның минус 5-баған
3-бағанның 090-жолы плюс 3-бағанның 160-жолы минус 3-бағанның 170-жолы
3-бағанның 100-жолы плюс 4-баған минус 5-баған
3-бағанның 100-жолы плюс 4-бағанның 160-жолы минус 4-бағанның 170-жолы
3-бағанның 110-жолы плюс 4-баған минус 5-баған
3-бағанның 110-жолы плюс 5-бағанның 160-жолы минус 5-бағанның 170-жолы
3-бағанның 120-жолы плюс 4-баған минус 5-баған
3-бағанның 120-жолы плюс 6-бағанның 160-жолы минус 6-бағанның 170-жолы

Строка 130 графы 3 плюс графа 4 минус графа 5
Строка 130 графы 3 плюс строка 160 графы 7 минус строка 170 графы 7
Строка 140 графы 3 плюс графа 4 минус графа 5
Строка 140 графы 3 плюс строка 160 графы 8 минус строка 170 графы 8
Форма № 6 Отчет о движении запасов
Форма № 6 Отчет о движении запасов
Строка 140 графы 3, 4, 5
Сумма строк 010-130 графы 3, 4, 5 соответственно (кроме строк 021-023)
Строка 140 графы 5
Строка 181 плюс строка 200 графы 3
Строка 140 графы 4
Строка 140 графы 3 плюс строка 150 графы 3 минус строка 180 графы 3
Строка 150 графы 3
Сумма строк 151-170 (кроме строк 161-162) графы 3
Строка 180 графы 3
Сумма строк 181-230 плюс строка 240 графы 3
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 июня 2013 года № 267
Приложение 10
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет о движении долгосрочных активов
форма № 5-б
Код
Администратор бюджетных программ_________________________________________________ по ОКПО
Государственное учреждение_________________________________________________________ по ОКПО
на __________________________________________________________
Периодичность: годовая, квартальная________________________________________________________
Единица измерения тыс.тенге_______________________________________________________________
I. Наличие долгосрочных активов
Показатели
Код строки
На начало года
Поступило
Выбыло

3-бағанның 130-жолы плюс 4-баған минус 5-баған
3-бағанның 130-жолы плюс 7-бағанның 160-жолы минус 7-бағанның 170-жолы
3-бағанның 140-жолы плюс 4-баған минус 5-баған
3-бағанның 140-жолы плюс 8-бағанның 160-жолы минус 8-бағанның 170-жолы
№ 6-нысан Қорлардың қозғалысы туралы есеп
№ 6-нысан Қорлардың қозғалысы туралы есеп
3, 4, 5-бағандардың 140-жолы
Тиісінше 3, 4, 5-бағандардың 010-130-жолдарының қосындысы (021-023-жолдардан басқа)
5-бағанның 140-жолы
3-бағанның 181-жолы плюс 200-жолы
4-бағандардың 140-жолы
3-бағанның 140-жолы плюс 3-бағанның 150-жолы минус 3-бағанның 180-жолы
3-бағанның 150-жолы
3-бағанның 151-170-жолдарының қосындысы (161-162-жолдардан басқа)
3-бағанның 180-жолы
3-бағанның 181-230-жолдарының қосындысы плюс 3 бағанның 240-жолы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 10 маусымдағы
№ 267 бұйрығына 3-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң
және бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң бюджеттiк
есептiлiктi жасау мен ұсынудың
ережесiне 10-қосымша
Ұзақ мерзімді активтердiң қозғалысы туралы есеп
№ 5-б-нысаны
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ________ ҚҰБС бойынша
Мемлекеттік мекеме _______________________ ҚҰБС бойынша
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық ____________
Өлшем бірлігі мың теңге _________________
Коды
І. Ұзақ мерзімді активтердiң болуы
Көрсеткiштер
Жол коды
Жыл басына
Түскенi
Шыққаны

159
из них лом и отходы:
черных металлов
231
Поступило от ликвидации долгосрочных активов
160
цветных металлов
232
из них лом и отходы:
черных металлов
161
цветных металлов
162
Оприходовано излишков
170
Прочие
240
Руководитель государственного учреждения/
администратора бюджетных программ
_____________ ___________________
(подпись)      (фамилия и.о.)
М.П.
Главный бухгалтер государственного учреждения/
администратора бюджетных программ
_____________ ___________________
(подпись)      (фамилия и.о.)
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 июня 2013 года № 267
Приложение 27
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет о дебиторской задолженности
______________________________
(наименование государственного учреждения/
администратора бюджетных программ)
на 1 ________ 20 _г.
Форма ДЗ-Б
Вид бюджета_______________________________________
Администратор бюджетных программ__________________
Государственное учреждение _______________________
Периодичность______________________________________
Единица измерения__________________________________
Коды бюджетной классификации
Наименование
План финансирования
бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год
Всего задолженность
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Специфика
задолженность прошлых лет
задолженность текущего года
Итого (гр.10+гр.11)
в том числе
на начало года
сумма задолженности, погашенной в текущем году
остаток с учетом погашения в текущем году (гр.7-гр.8-гр.9)
сумма авансовых платежей (предоплата)
сумма задолженности с истекшим сроком исковой давности
перечислено в доход бюджета
по иным основаниям
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Руководитель государственного учреждения/
администратора бюджетных программ
_____________ ___________________
(подпись)      (фамилия и.о.)
М.П.
Главный бухгалтер государственного учреждения/
администратора бюджетных программ
_____________ ___________________
(подпись)      (фамилия и.о.)
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 июня 2013 года № 267
Приложение 28
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет о дебиторской задолженности
______________________________
(наименование государственного учреждения/
администратора бюджетных программ)
на 1 ________ 20 _г.
Форма ДЗ-П
Вид бюджета_______________________________________
Администратор бюджетных программ__________________
Государственное учреждение________________________
Периодичность_____________________________________
Единица измерения_________________________________
Функциональная
группа
Программа
Подпрограмма
Код
платных
услуг/
прочие
Наименование
платных
услуг и
прочих
источников
Всего задолженность
Задолженность прошлых лет
задолженность
текущего
года
Итого
(гр.9+гр.10)
в том числе
на начало года
сумма
задолженности,
погашенной в
текущем году
остаток с учетом погашения в текущем году
(гр.6-гр.7-гр.8)
сумма
авансовых
платежей
(предоплата)
сумма
задолженности
с истекшим
сроком исковой
давности
перечислено
в доход
бюджета
по
иным
основаниям
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Руководитель государственного учреждения/
администратора бюджетных программ
_____________ ___________________
(подпись)      (фамилия и.о.)
М.П.
Главный бухгалтер государственного учреждения/
администратора бюджетных программ
_____________ ___________________
(подпись)      (фамилия и.о.)
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 июня 2013 года № 267
Приложение 29
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Информация о причинах образования задолженности
________________________________________ за счет прочих        средств
(наименование бюджета)
по состоянию на __________ 20___ года
Вид бюджета ______________________________
Периодичность - месячная, квартальная, годовая
Администратор
Программа
Подпрограмма
Код платных услуг/ прочие
Наименование
Сумма
задолженности,
тыс. тенге
Причины
образования
задолженности
1
2
3
4
5
6
7
Всего
Руководитель государственного учреждения/
администратора бюджетных программ
_____________ ___________________
(подпись)    расшифровка подписи
М.П.
Главный бухгалтер государственного учреждения/
администратора бюджетных программ
_____________ ___________________
(подпись)    расшифровка подписи
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 июня 2013 года № 267
Приложение 30
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Информация о причинах образования дебиторской задолженности
за счет бюджетных средств по состоянию на __ 20_ года
____________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения/администратора бюджетных
программ)
Вид бюджета _____________________________
Периодичность - месячная, квартальная, годовая
Единица измерения тысяч тенге
Администратор
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
Сумма дебиторской задолженности, всего
в том числе:
Причины образования дебиторской задолженности
предоплата текущего года по условиям договоров
предоплата по переходящим (многолетним) договорам
суммы, выданные в подотчет
переплата согласно актам сверок
задолженность, образовавшаяся в связи
прочая задолжен-

159
олардың ішінде сынықтар мен қалдықтар:
қара металлдардың
231
Ұзақ мерзімді активтерді жоюдан түсті
160
түсті металлдардың
232
олардың ішінде сынықтар мен қалдықтар:
қара металлдардың
161
түсті металлдардың
162
Артығын есепке алу
170
Өзгелер
240
Мемлекеттік мекеменің бюджеттік
бағдарлама әкімшісінің басшысы   __________   ______________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
Мемлекеттік мекеменің бюджеттік
бағдарлама әкімшісінің бас бухгалтері _______   _____________________
(қолы)   (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 10 маусымдағы
№ 267 бұйрығына 5-қосымша
Мемлекеттік мекемелердiң және
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң бюджеттiк
есептiлiктi жасау мен ұсынудың
ережесiне 26-қосымша
КБ-Ө нысаны
20 ______________ арналған
_____________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің/бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы)
кредиторлық берешек туралы есебі
Бюджеттің түрі ___________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі _________
Мемлекеттік мекеме _______________________
Кезеңділігі ______________________________
Өлшем бірлігі ____________________________
Функционалдық
топ
Бағдарлама
Кіші
бағдарлама
Ақылы қызмет
коды/өзге
Ақылы қызметтердің және өзге көздердің атауы
1
2
3
4
5
Кестенің жалғасы
Барлық берешек
өткен жылдың
берешегі
ағымдағы
жылдың
берешегі
Жиыны
(7+8)
оның ішінде
жылдың басына
ағымдағы жылғы өтеуді ескергендегі қалдығы
төлеу мерзімі басталмаған міндеттемелер бойынша берешек сомасы
қуыным мерзімі аяқталған берешек сомасы
6
7
8
9
10
11
Мемлекеттік мекеменің бюджеттік
бағдарлама әкімшісінің басшысы __________ ______________________
(қолы)      (аты-жөні )
Мемлекеттік мекеменің бюджеттік
бағдарлама әкімшісінің бас бухгалтері _______ _______________________
(қолы)      (аты-жөні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 10 маусымдағы
№ 267 бұйрығына 6-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың
ережесіне 27-қосымша
ДБ-Б нысаны
20 ____________ арналған
____________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің/бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы)
дебиторлық берешек туралы есебі
Бюджеттің түрі ____________________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі __________________
Мемлекеттік мекеме ________________________________
Кезеңділігі _______________________________________
Өлшем бірлігі _____________________________________
Бюджеттік сыныптаманың кодтары
Атауы
Ағымдағы қаржы жылына бюджеттік бағдарламал арды (кіші бағдарламал арды) қаржыландыру жоспары
Берешектің барлығы
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Өткен жылдардың берешегі
ағымдағы жылғы берешек
Барлығы (б.10+б.11)
оның ішінде
жылдың басында
ағымдағы жылдағы өтелген берешектің сомасы
ағымдағы жылғы өтеу есепке алынға н қалдық (7-бағ ан- 9-баға н- 8-баған)
аванстық төлемнің сомасы (алдын ала төлем)
қуыным мерзімі аяқтал ған берешек сомасы
бюджет кірісіне есептелді
өзге негіздемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Мемлекеттік мекеменің бюджеттік
бағдарлама әкімшісінің басшысы __________  ______________________
(қолы)    (қолды таратып жазу)
Мемлекеттік мекеменің бюджеттік
бағдарлама әкімшісінің бас бухгалтері _______  ______________________
(қолы)    (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 10 маусымдағы
№ 267 бұйрығына 7-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың
ережесіне 28-қосымша
ДБ-Ө нысаны
200__1 ______________ арналған
_____________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің/бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы)
дебиторлық берешек туралы есебі
Бюджеттің түрі ____________________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі __________________
Мемлекеттік мекеме ________________________________
Кезеңділігі _______________________________________
Өлшем бірлігі _____________________________________
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ақылы қызметтердің коды/ өзге
Ақылы қызметтердің және өзге де көздердің атауы
Берешектің барлығы
Өткен жылдардың берешегі
ағымдағы жылғы берешек
Барлығы (б.9+б.10)
оның ішінде
жылдың басында
ағымдағы жылдағы өтелген берешектің сомасы
ағымдағы жылғы өтеу есепке алынған қалдық (6-баған- 7-баған- 8-баған)
аванстық төлемнің сомасы (алдын ала төлем)
қуыным мерзімі аяқталған берешек сомасы
бюджет кірісіне есептелді
тауарлар (жұмыс тар, қызметтер) алынды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Мемлекеттік мекеменің бюджеттік
бағдарлама әкімшісінің басшысы __________ ______________________
(қолы)    (қолды таратып жазу)
Мемлекеттік мекеменің бюджеттік
бағдарлама әкімшісінің бас бухгалтері _______  ______________________
(қолы)   (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 10 маусымдағы
№ 267 бұйрығына 8-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың
ережесіне 29-қосымша
20___ жылғы _____ жағдай бойынша өзге қаражат есебінен
__________________
(бюджеттың атауы)
___________ берешектің қалыптасуының себептері
Бюджет түрі - ____________________
Кезеңділік – айлық, тоқсандық, жылдық
Әкімшілігі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ақылы
қызметтердің
коды/өзге
Атауы
Берешек сомасы,
мың теңге
Берешектің қалыптасуының себептері
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
Мемлекеттік мекеменің
басшысы/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісі      ___________  _____________________
(қолы)     (таратып жазылуы)
Мемлекеттік мекеменің
басшысы/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері             ___________  _____________________
(қолы)      (таратып жазылуы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 10 маусымдағы
№ 267 бұйрығына
9-қосымша
Мемлекеттік мекемелердiң және
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң бюджеттiк
есептiлiктi жасау мен ұсынудың
ережесiне 30-қосымша
20___ жылғы ___ жағдай бойынша бюджет қаражат есебінен
_________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің/бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы)
________________________________дебиторлық берешектің қалыптасуының себептері
Бюджет түрі ___________________ ____________________
Кезеңділік – айлық, тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Атауы
Дебиторлық берешектің сомасы, барлығы
оның ішінде:
Дебиторлық берешектің қалыптасуының себептері
шарттың талаптары бойынша ағымдағы жылдың алдын ала төлемі
ауыспалы (көп жылдық) шарттар бойынша алдын ала төлем
есеп беруге берілген сомалар
салыстыру актілеріне сәйкес артық төлеу
байланысты қалыптасқан берешек

ность (гр.6 - гр.7 - гр.8- гр.9- гр.10 - р.11 - гр.12 -гр.13 -гр.14 - гр.15)
с неисполнением поставщиками договорных обязательств
с неисполнением судебных решений по погашению задолженности
прошлых лет
текущего года
прошлых лет
текущего года
прошлых лет
текущего года
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Руководитель государственного учреждения/
администратора бюджетных программ
_____________ ___________________
(подпись)    расшифровка подписи
М.П.
Главный бухгалтер государственного учреждения/
администратора бюджетных программ
_____________ ___________________
(подпись)    расшифровка подписи
Приложение 9
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 июня 2013 года № 267
Приложение 31
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Информация о причинах образования кредиторской задолженности
за счет бюджетных средств по состоянию на __ 20_ года
_____________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения/администратора бюджетных
программ)
Вид бюджета __________________________________
Периодичность - месячная, квартальная, годовая
Единица измерения тысяч тенге
Администратор
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
Сумма кредиторской задолженности, всего
в том числе:
Причины образования кредиторской задолженности
по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил
краткосрочная задолженность по заработной плате и взносам работодателей (срок оплаты по которым не наступил)
в связи с поздним представлением актов выполненных работ и авансовых отчетов
в связи с невыполнением договорных обязательств поставщиками по поставке товаров (работ и услуг)
в связи с повышением тарифов
задолженность выявленная по актам сверок
в связи с недостаточностью средств по плану по платежам

басқа берешек (6-бағ. - 7-бағ. - 8-бағ. - 9-бағ - 10-бағ.- 11-бағ.- 12-бағ. - 13-бағ. - 14-бағ. - 15-бағ.)
өнім берушілердің шарттық міндеттемелерін орындамауға
берешекті өтеу жөніндегі сот шешімдерінің орындалмауына
өткен жылдардағы
ағымдағы жылғы
өткен жылдардағы
ағымдағы жылғы
өткен жылдардағы
ағымдағы жылғы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Мемлекеттік мекеменің
басшысы/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісі ___________ ______________________
(қолы)      (таратып жазылуы)
Мемлекеттік мекеменің
басшысы/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері         ___________ ______________________
(қолы)      (таратып жазылуы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 10 маусымдағы
№ 267 бұйрығына
10-қосымша
Мемлекеттік мекемелердiң және
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң бюджеттiк
есептiлiктi жасау мен ұсынудың
ережесiне 31-қосымша
20___ жылғы ___ жағдай бойынша бюджет қаражат есебінен
_____________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің/бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы)
___________________________ кредиторлық берешектің қалыптасуының себептері
Бюджет түрі - ____________________
Кезеңділік – айлық, тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Атауы
Кредиторлық берешек сомасы, барлығы
оның ішінде:
Кредиторлық берешектің қалыптасуының себептері
Төлеу мерзімі келмеген міндеттемелер бойынша
Жұмыс б ерушілердің еңбекақы мен жалақысы бойынша қысқа мерзімді берешек (төлеу мерзімі келген)
Орындалған жұмыс актілерінен және аванстық есептердің кеш ұсынылуына байланысты
Өнім берушілердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) жеткізу бойынша шарттық міндеттемелерін орындамауға байланысты
Тарифті көтеруге байланысты
Салыстыру актілері бойынша анықталған берешек
Төлемдер жөніндегі жоспар бойынша қаражаттың жетіспеушілігіне байланысты