Об утверждении Правил регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 5 сентября 2013 года № 270-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 октября 2013 года № 8791. Утратил силу приказом Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 302-Ө
Сноска. Утратил силу приказом Министра окружающей среды и водных ресурсов РК от 31.07.2014 № 302-Ө (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 51-10) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.
2. Признать утратившим силу приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 июля 2012 года № 17-03/369 «Об утверждении Правил регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящихся под угрозой исчезновения» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7847, опубликован «Казахстанская правда» от 26.09.2012 г. № 326-327 (27145-27146).
3. Комитету рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Н. Каппаров
Утверждены
приказом Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 5 сентября 2013 года № 270-Ө
Правила
регистрации в административном органе физических и юридических
лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды
которых включены в приложения I и II Конвенции о международной
торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой
исчезновения

Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ - қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды жасанды өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 05 қыркүйектегі № 270-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 09 қазанда № 8791 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 302-Ө бұйрығымен
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 31.07.2014 № 302-Ө (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң 2014 жылдың 21 қарашасынан бұрын емес мерзімде қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Заңының 9-бабының 51-10) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ – қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды жасанды өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу қағидасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің «Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ – қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды жасанды өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу қағидасын бекіту туралы» 2012 жылғы 19 шілдедегі № 17-03/369 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7847 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 26.09.12 ж. № 622-630 (27701) ресми жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                         Н. Қаппаров
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2013 жылғы 05 қыркүйектегі
№ 270-ө бұйрығымен
бекітілген
Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің
халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына
түрлері енгізілген жануарларды жасанды өсіруді жүзеге асыратын
жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу
қағидасы

1. Общие положения
1. Настоящие Правила регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее - Правила), разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира» и определяют порядок регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) административный орган – уполномоченный государственный орган в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
2) искусственное разведение объектов животного мира - содержание и разведение видов животных в неволе и (или) полувольных условиях;
3) заявитель - физическое или юридическое лицо, представившее в административный орган заявку о регистрации искусственного разведения животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.
2. Порядок регистрации
3. Заявитель представляет в административный орган заявку на регистрацию физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее - заявка) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
4. К заявке прилагаются копии:
1) учредительных документов и справка о государственной регистрации (перерегистрации) для юридического лица, свидетельство о государственной регистрации (для индивидуального предпринимателя), документов, удостоверяющих личность (для физического лица);
2) документов, подтверждающих происхождение вида животного (договор купли-продажи с приложением разрешения на пользование животным миром (прежнего владельца), разрешение на пользование животным миром, разрешение на ввоз в Республику Казахстан животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения).
5. Административный орган рассматривает заявку и прилагаемые к ней документы, и в течение трех рабочих дней производит оформление свидетельства о регистрации физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее – свидетельство) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, либо направляет письменный мотивированный отказ, в случаях неполного представления документов, предусмотренных пунктами 3 и 4 настоящих Правил.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды жасанды өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу қағидасы (бұдан әрі – Қағида) «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды жасанды өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) әкімшілік орган - жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган;
2) жануарлар дүниесі объектілерін жасанды өсіру - жануарлар түрлерін қолда және (немесе) жартылай ерікті жағдайларда ұстау және өсіру;
3) өтінім жасаушы - Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды жасанды өсіру туралы әкімшілік органға өтінім берген жеке немесе заңды тұлға.
2. Тіркеу тәртібі
3. Өтінім беруші осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды жасанды өсіруді тіркеуге әкімшілік органға өтінім береді.
4. Өтінімге:
1) құрылтай құжаттары мен мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің (заңды тұлға үшін), мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (жеке кәсіпкер үшін), жеке адамды куәландыратын құжаттардың (жеке тұлға үшін);
2) жануар түрінің шығу тегін растайтын құжаттардың (жануарлар дүниесін пайдалануға берілген рұқсат тіркелген сауда-саттық шарты (бұрынғы иесінің), жануарлар дүниесін пайдалануға берілген рұқсаты; Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды Қазақстан Республикасына әкелуге рұқсаты) көшірмелері қоса тіркеледі.
5. Әкімшілік орган өтінімді және оған қоса тіркелген құжаттарды қарап, Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды жасанды өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды тіркеу туралы куәлікті (бұдан әрі – куәлік) осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша үш жұмыс күні ішінде рәсімдейді, не осы Қағиданың 3 және 4-тармақтарында көзделген құжаттар толық берілмеген жағдайларда жазбаша дәлелді бас тарту жолдайды.

6. Свидетельство оформляется на фирменном бланке административного органа и выдается заявителю или другому лицу по доверенности заявителя, под роспись в журнале регистрации физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее – журнал), по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
7. Номер свидетельства ставится в соответствии с нумерацией регистрации в журнале.
8. Журнал пронумеровывается, прошнуровывается и скрепляется печатью административного органа.
Приложение 1
к Правилам регистрации в
административном органе физических
и юридических лиц, осуществляющих
искусственное разведение животных,
виды которых включены в приложения I
и II Конвенции о международной
торговле видами дикой
фауны и флоры, находящимися
под угрозой исчезновения
Форма
Заявка
на регистрацию физических и юридических лиц, осуществляющих
искусственное разведение животных, виды которых включены в
приложения I и II Конвенции о международной торговле
видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой
исчезновения
Прошу выдать свидетельство о регистрации физических и
юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных,
виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной
торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой
исчезновения
Наименование видов
животных:____________________________________________________________
(на государственном, русском и латинском языках)
Происхождение видов
животных:____________________________________________________________
(разведен в неволе или полувольных условиях)
Количество, возраст и пол (пол – для половозрелых рыб)
животных:____________________________________________________________
Адрес:_______________________________________________________________
(физического лица/ индивидуального
предпринимателя/ юридического лица)
__________ 20 ____г. __________________________________________
(дата подачи заявки)        (подпись, Фамилия, имя, отчество (при наличии).
Место печати
Приложение 2
к Правилам регистрации в
административном органе физических
и юридических лиц, осуществляющих
искусственное разведение животных,
виды которых включены в приложения I
и II Конвенции о международной
торговле видами дикой
фауны и флоры, находящимися
под угрозой исчезновения
Форма
Свидетельство № ___
о регистрации физических и юридических лиц, осуществляющих
искусственное разведение животных, виды которых включены в
приложения I и II Конвенции о международной торговле видами
дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Выдано ______________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) владельца/наименование организации)
Адрес местонахождения: ______________________________________________
в том, что осуществляет искусственное разведение следующих видов
животных:
п\п
Вид животного
Приложение
Конвенции
На государственном
языке
На русском
языке
Латинское
название
Количество,
возраст и пол
(пол – для
половозрелых
рыб) животных
Дата выдачи «__» _______ 20 __ г.
Свидетельство действительно в течение трех лет с момента выдачи.
________________________________________________       ______________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) М.П.            (подпись)
Приложение 3
к Правилам регистрации в
административном органе физических
и юридических лиц, осуществляющих
искусственное разведение животных,
виды которых включены в приложения I
и II Конвенции о международной
торговле видами дикой
фауны и флоры, находящимися
под угрозой исчезновения
Форма
Журнал
регистрации физических и юридических лиц, осуществляющих
искусственное разведение животных, виды которых включены в
приложения I и II Конвенции о международной торговле видами
дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
п/п
Номер и
дата
свидетельства
Фамилия, имя,
отчество (при
наличии)
физического лица/
индивидуального
предпринимателя/
наименование
юридического лица
Адрес местонахождения
животных, виды которых
включены в приложения I
и II Конвенции о
международной торговле
видами дикой фауны и
флоры, находящимися под
угрозой исчезновения
Подпись
Выдавшего
Получателя

6. Куәлік осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік органның фирмалық бланкісінде рәсімделеді және өтінім берушіге немесе өтінім берушінің сенімхаты бойынша басқа тұлғаға Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды жасанды өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды тіркеу журналына (бұдан әрі – журнал) қол қойғызып беріледі.
7. Куәлік нөмірі журналдағы тіркеудің нөмірленуіне сәйкес қойылады.
8. Журнал нөмірленеді, тігіледі және оған әкімшілік органның мөрі басылады.
Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі
төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы
конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері
енгізілген жануарларды жасанды өсіруді жүзеге
асыратын жеке және заңды тұлғаларды
әкімшілік органда тіркеу қағидасына
1-қосымша
Нысан
Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің
халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына
түрлері енгізілген жануарларды жасанды өсіруді жүзеге асыратын
жеке және заңды тұлғаларды тіркеуге
өтінім
Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды жасанды өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды тіркеу туралы куәлік берулеріңізді сұраймын.
Жануарлар түрлерінің
атауы: ______________________________________________________________
(мемлекеттік, орыс және латын тілдерінде)
Жануарлар түрлерінің
шығу тегі: __________________________________________________________
(еріксіз немесе жартылай ерікті жағдайларда өсірілді)
Жануарлардың саны, жасы және жынысы (жынысы – балықтардың жыныс
мүшелері жетілген жағдайда): ________________________________________
Мекенжайы: __________________________________________________________
(жеке тұлғаның/жеке кәсіпкердің/заңды тұлғаның)
20___жылғы _________     ____________________________________________
(өтінім берілген күн)   (қолы, Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда)
Мөр орны
Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі
төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы
конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері
енгізілген жануарларды жасанды өсіруді жүзеге
асыратын жеке және заңды тұлғаларды
әкімшілік органда тіркеу қағидасына
2-қосымша
Нысан
Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің
халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және
ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды жасанды өсіруді
жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды тіркеу туралы
№ ___ куәлік
__________________________________________________________ берілген
(жануар иесінің тегі, аты және әкесінің аты (бар болған кезде) ұйымның атауы)
Орналасқан жерінің мекенжайы: _______________________________________
мына жануарлар түрлерін жасанды өсіртуді жүзеге асырады:
р/с№
Жануар түрлері
Конвенцияның қосымшасы
Мемлекеттік тілде
Орыс тілінде
Латын тілінде
Жануарлардың саны, жасы және жынысы (жынысы - балықтардың жыныс мүшелері жетілген жағдайда)
Берілген күні 20__ ж. «__» _______
Куәлік берілген сәттен бастап үш жыл ішінде жарамды.
____________________________________________   ______
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде))   (қолы)
Мөр орны
Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі
төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы
конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері
енгізілген жануарларды жасанды өсіруді жүзеге
асыратын жеке және заңды тұлғаларды
әкімшілік органда тіркеу қағидасына
3-қосымша
Нысан
Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің
халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына
түрлері енгізілген жануарларды жасанды өсіруді жүзеге асыратын
жеке және заңды тұлғаларды тіркеу журналы
р/с №
Куәліктің нөмірі және күні
Жеке тұлғаның/жеке кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)/заңды тұлғаның атауы
Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарлар орналасқан жердің мекенжайы
Қолы
Беруші
Алушы