Об утверждении норм сбора физическими лицами на территории государственного лесного фонда для собственных нужд лесных ресурсов и ставок платы за лесные пользования в государственном лесном фонде и особо охраняемых природных территориях Акмолинской области на 2014-2016 годы
Решение Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 5С-20-7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 21 января 2014 года № 3975
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 1 статьи 506 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) от 10 декабря 2008 года, Лесным Кодексом Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) нормы сбора физическими лицами на территории государственного лесного фонда Акмолинской области для собственных нужд лесных ресурсов, согласно приложению 1 к настоящему решению;
2) ставки платы за заготовку живицы и древесных соков в государственном лесном фонде и особо охраняемых природных территориях Акмолинской области, согласно приложению 2 к настоящему решению;
3) ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов в государственном лесном фонде и особо охраняемых природных территориях Акмолинской области, согласно приложению 3 к настоящему решению;
4) ставки платы за побочные лесные пользования в государственном лесном фонде и особо охраняемых природных территориях Акмолинской области, согласно приложению 4 к настоящему решению;
5) ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территорий Акмолинской области для нужд охотничьего хозяйства, в научно-исследовательских, оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целях, согласно приложению 5 к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу решение Акмолинского областного маслихата от 15 марта 2011 года № 4С-31-3 «Об утверждении норм сбора физическими лицами на территории государственного лесного фонда для собственных нужд лесных ресурсов и ставок платы за лесные пользования в государственном лесном фонде и особо охраняемых природных территориях Акмолинской области» (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3389, опубликовано в газетах «Арқа ажары» 5 мая 2011 года № 52 и «Акмолинская правда» 5 мая 2011 года № 61).

Ақмола облысының мемлекеттік орман қорының аумағында жеке тұлғалардың өз қажеттіліктері үшін орман ресурстарын жинау нормаларын және мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында орманды пайдаланғаны үшін 2014-2016 жылдарға арналған төлем ставкаларын бекіту туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 5С-20-7 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 21 қаңтарда № 3975 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 506 бабының 1 тармағына, Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексіне, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса берілгендер:
1) Ақмола облысының мемлекеттік орман қоры аумағында жеке тұлғалардың өз қажеттіліктері үшін орман ресурстарын жинау нормалары осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес;
2) Ақмола облысының мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында шайыр және ағаш шырынын дайындауға төлем ставкалары осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес;
3) Ақмола облысының мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында екінші дәрежелі сүрек ресурстарын дайындауға төлем ставкалары осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес;
4) Ақмола облысының мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында жанама орман пайдалануға төлем ставкалары осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес;
5) Ақмола облысының мемлекеттік орман қорының және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарының телімдерін аңшылық шаруашылығы қажеттілігі үшін, ғылыми-зерттеу, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттарына пайдаланғаны үшін төлем ставкалары осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Ақмола облыстық мәслихатының 2011 жылғы 15 наурыздағы № 4С-31-3 «Ақмола облысының мемлекеттік орман қорының аумағында өз қажеттіліктері үшін жеке тұлғалардың орман ресурстарын жинау нормаларын және мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында орманды пайдаланғаны үшін төлем ставкаларын бекіту туралы» (нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3389 тіркелген, «Арқа ажары» газетінде 2011 жылдың 5 мамырында № 52 және «Акмолинская правда» газетінде 2011 жылдың 5 мамырында № 61 жарияланған) шешімнің күші жойылды деп танылсын.

750
7
Огородничество, бахчеводство и выращивание иных сельскохозяйственных культур, для нужд охотничьего хозяйства
гектар
На уровне земельного налога, определенного Налоговым Кодексом Республики Казахстан
Приложение 5
к решению Акмолинского
областного маслихата
от 13 декабря 2013
года № 5С-20-7
Ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территорий Акмолинской области для нужд охотничьего хозяйства, в научно-исследовательских, оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целях
№ п/п
Наименование вида лесного пользования
Единица измерения
Ставка платы за единицу в тенге
Долгосрочное лесопользование
1
Пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства
гектар
0
2
Пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских и оздоровительных целей
гектар

750
7
Көкөніс өсіру, бақша өсіру және аңшылық шаруашылығы қажеттілігі үшін басқа да ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру
гектар
Қазақстан Республикасы Салық кодексімен анықталған жер салығы деңгейінде
Ақмола облыстық мәслихатының
2013 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 5С-20-7 шешіміне
5 қосымша
Ақмола облысының мемлекеттік орман қорының және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарының телімдерін аңшылық шаруашылығы қажеттілігі үшін, ғылыми-зерттеу, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттарына пайдаланғаны үшін төлем ставкалары
№ р/с
Орман пайдалану түрінің атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігі үшін төлем ставкасы, теңге
Ұзақ мерзімге пайдалану
1
Мемлекеттік орман қоры телімдерін аңшылық шаруашылығы қажеттілігіне пайдалану
гектар
0
2
Мемлекеттік орман қоры телімдерін ғылыми-зерттеу және сауықтыру мақсаттары үшін пайдалану
гектар