О внесении изменений в решение городского маслихата от 22 декабря 2011 года N 55/415 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи населению города Балхаш"
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27 марта 2013 года N 13/111. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 25 апреля 2013 года N 2314. Утратило силу решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26 апреля 2021 года № 4/31
Сноска. Утратило силу решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26.04.2021 № 4/31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 22 декабря 2011 года N 55/415 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи населению города Балхаш" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-4-266, опубликовано в газетах "Балқаш өңірі" от 15 февраля 2012 года N 18 (11836), "Северное Прибалхашье" от 15 февраля 2012 года N 18 (874)), в которое внесены изменения и дополнение решением городского маслихата от 18 июля 2012 года N 6/55 "О внесении изменений и дополнения в решение городского маслихата от 22 декабря 2011 года N 55/415 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи населению города Балхаш" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-4-286, опубликовано в газетах "Балқаш өңірі" от 17 августа 2012 года N 89-90 (11908), "Северное Прибалхашье" от 17 августа 2012 года N 89-90 (984)) следующие изменения:
1) в заголовке решения на русском языке слово "предоставления" заменить словом "оказания";
2) в пункте 1 решения на русском языке слово "предоставления" заменить словом "оказания";
3) в заголовке Правил на русском языке слово "предоставления" заменить словом "оказания";
4) в преамбуле Правил на русском языке после слова "размер" слово "предоставления" заменить словом "оказания";
5) подпункт 9) пункта 1 Правил изложить в следующей редакции:
"9) жилищная помощь – пособие, предоставляемое малообеспеченным семьям (гражданам) для частичного возмещения затрат на оплату суммы следующих расходов:
на содержание жилого дома (жилого здания) семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений;";

Қалалық мәслихаттың 2011 жылғы 22 желтоқсандағы "Балқаш қаласы тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы" N 55/415 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2013 жылғы 27 наурыздағы N 13/111 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 25 сәуірде N 2314 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2021 жылғы 26 сәуірдегі № 4/31 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 26.04.2021 № 4/31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" N 2314 Қаулысына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Қалалық мәслихаттың 2011 жылғы 22 желтоқсандағы "Балқаш қаласы тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы" N 55/415 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-4-266 болып тіркелген, 2012 жылғы 15 ақпандағы N 18 (11836) "Балқаш өңірі", 2012 жылғы 15 ақпандағы N 18 (874) "Северное Прибалхашье" газеттерінде жарияланған), оған қалалық мәслихаттың 2012 жылғы 18 шілдедегі "Қалалық мәслихаттың 2011 жылғы 22 желтоқсандағы "Балқаш қаласы тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы" N 55/415 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" N 6/55 шешімімен өзгерістер мен толықтыру енгізілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-4-286 болып тіркелген, 2012 жылғы 17 тамыздағы N 89-90 (11908) "Балқаш өңірі", 2012 жылғы 17 тамыздағы N 89-90 (984) "Северное Прибалхашье" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) орыс тілдегі шешімінің тақырыбында "предоставления" деген сөз "оказания" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) орыс тілдегі шешімінің 1 тармағында "предоставления" деген сөз "оказания" деген сөзбен ауыстырылсын;
3) орыс тілдегі Ереженің тақырыбында "предоставления" деген сөз "оказания" деген сөзбен ауыстырылсын;
4) орыс тілдегі Ереженің кіріспесінде "размер" деген сөзінен кейін "предоставления" деген сөз "оказания" деген сөзбен ауыстырылсын;
5) Ереженің 1-тармағының 9) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"9) тұрғын үй көмегі – аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) келесі шығындардың сомаларын төлеу бойынша жартылай орнын толтыру үшін берілетін жәрдемақы:
жекешелендiрiлген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттiк тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратын) ұстауға;
тұрғын үйдiң меншiк иелерi немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желiсiне қосылған телефонға абоненттiк төлемақының өсуі бөлiгiнде байланыс қызметтi тұтынуға;
жергiлiктi атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу төлемақысын төлеуге;
жекешелендірілген үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегін есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетілген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретінде айқындалады;";

6) пункт 2 Правил изложить в следующей редакции:
"2. Жилищная помощь оказывается семьям (гражданам) по предъявленным поставщиками счетам на оплату коммунальных услуг на содержание жилого дома (жилого здания), согласно смете, определяющей размер ежемесячных и целевых взносов, на содержание жилого дома (жилого здания), а также счету на оплату стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, устанавливаемого взамен однофазного счетчика электрической энергии с классом точности 2,5, находящегося в использовании в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.";
7) подпункт 6) пункта 23 Правил изложить в следующей редакции:
"6) сведения (квитанция-счет, справка, извещение, договор) о расходах на оплату содержания жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг, услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток;";
8) в заголовках приложений 1, 2, 3 к Правилам на русском языке слово "предоставления" заменить словом "оказания".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Л. Тукбаева
Секретарь городского маслихата
К. Рахимберлина
Согласовано
Аким города
Аубакиров Н.Е.
27 марта 2013 года
Начальник
государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных
программ города Балхаш"
Томпиева Ж.К.
27 марта 2013 года
Начальник
государственного учреждения
"Отдел финансов города Балхаш"
Тлеулесова Ж.М.
27 марта 2013 года

6) Ереженің 2-тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"2. Отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған ай сайынғы және нысаналы жарналардың мөлшерін айқындайтын сметаға сәйкес, тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған коммуналдық қызметтер көрсету ақысын төлеу, сондай-ақ жекешелендірілген тұрғын үй-жайларында (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде пайдалануда тұрған дәлдік сыныбы 2,5 электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің орнына орнатылатын тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге, жеткізушілер ұсынған шоттар бойынша тұрғын үй көмегі көрсетіледі.";
7) Ереженің 23-тармағының 6) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"6) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстау, коммуналдық қызметтерді және телефонға абоненттiк төлемақының өсуі бөлiгiнде байланыс қызметтi тұтынуға, тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құны бойынша шығындарды төлеу туралы мәліметтер (түбіртек-шот, анықтама, хабарлау, шарт);";
8) орыс тілдегі Ережеге 1, 2, 3 қосымшалардың тақырыптарында "предоставления" деген сөз "оказания" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Л. Тукбаева
Қалалық мәслихаттың хатшысы
Қ. Рахимберлина
КЕЛІСІЛДІ
Қала әкімі
Аубакиров Н.Е.
27 наурыз 2013 жыл
"Балқаш қаласының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Томпиева Ж.К.
27 наурыз 2013 жыл
"Балқаш қаласының қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Тлеулесова Ж.М.
27 наурыз 2013 жыл