Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 02 мая 2013 года N 97. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 29 мая 2013 года N 4459
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, "О жилищных отношениях" от 16 апреля 1997 года и Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер и порядок оказания жилищной помощи согласно приложению.
2. Признать утратившим силу решение Аральского районного маслихата от 26 сентября 2012 года N 56 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4329, опубликовано в районной газете "Толқын" от 07 ноября 2012 года N 90) "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи".
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
пятнадцатой сессии Аральского
районного маслихата Б. Турахметов
Секретарь Аральского
районного маслихата К. Данабай
Приложение к решению
внеочередной пятнадцатой сессии
Аральского районного маслихата
от "02" мая 2013 года N 97
Размер и порядок оказания жилищной помощи
Настоящий размер и порядок оказания жилищной помощи разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", а также "Правилами предоставления жилищной помощи", утвержденными Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314.
1. Порядок оказания жилищной помощи
1. Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из направлений, указанных в пункте 2 "Правил предоставления жилищной помощи", утвержденных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314.
Доля предельно допустимых расходов устанавливается в размере 12 процентов от совокупного дохода семьи (гражданина).

Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2013 жылғы 02 мамырдағы N 97 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 29 мамырда N 4459 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2017 жылғы 8 қарашадағы № 103 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 08.11.2017 № 103 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Заңдарына, және "Тұрғын үй көмегiн көрсету Ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 Қаулысына сәйкес Арал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібі қосымшаға сәйкес айқындалсын.
Арал аудандық мәслихатының 2012 жылғы 26 қыркүйектегі "Тұрғын үй көмегін көрсетудің Қағидасын бекіту туралы" N 56 шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 4329 нөмірімен тіркелген, аудандық "Толқын" газетінің 2012 жылы 07 қарашадағы N 90 санында жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Арал аудандық мәслихатының
кезектен тыс он бесінші
сессиясының төрағасы Б. Турахметов
Арал аудандық
мәслихатының хатшысы К. Данабай
Арал аудандық мәслихатының
2013 жылғы "02" мамырдағы
кезектен тыс он бесінші сессиясының
N 97 шешіміне қосымша
Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібі
Осы тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібі "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Заңына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 қаулысымен бекітілген "Тұрғын үй көмегiн көрсету ережесiне" сәйкес әзірленді.
1. Тұрғын үй көмегін көрсету тәртібі
1. Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегін есептеуге қабылданатын шығыстары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 қаулысымен бекітілген "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесінің" 2-тармағында көрсетілген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретінде айқындалады.
Шекті жол берілетін шығыстар үлесі отбасының (азаматтың) жиынтық табыстың 12 пайызы мөлшерінде белгіленеді.

Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Аральского районного маслихата Кызылординской области от 14.08.2013 N 113 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
2. Назначение жилищной помощи осуществляется коммунальным государственным учреждением "Аральский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" (далее-уполномоченный орган).
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Аральского районного маслихата Кызылординской области от 05.05.2015 N 232 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
3. Исключен решением Аральского районного маслихата Кызылординской области от 18.02.2014 N 147 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения возникшие с 01.01.2014).
4. Для назначения жилищной помощи семья (гражданин) обращается в уполномоченный орган с заявлением и представляет документы, указанные в пункте 4 "Правил предоставления жилищной помощи", утвержденных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314.
2. Размер оказания жилищной помощи
5. Назначение жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) производится в соответствии с нижеследующими нормами потребления:
1) Нормы потребления электроэнергии на 1 месяц:
на 1 человека – 70 киловатт;
на 2 человека – 140 киловатт;
на 3 и более человека – 150 киловатт.
2) Нормы потребления газа на 1 месяц:
до 4-х человек – 10 килограмм;
на 4 и более человека – 20 килограмм.
3) потребления топлива на отопительный сезон:
до 4-х человек – 0,5 тонн;
на 4 и более человека – 1 тонна.
4) водоснабжение - в месяц на 1 человека согласно тарифу предоставленных уполномоченным органом.
5) содержание жилья – ежемесячно 18 квадратных метров на 1 человека.
3. Порядок выплаты жилищной помощи
6. Выплата жилищной помощи осуществляется через банки второго уровня путем перечисления начисленных сумм на лицевые счета получателей жилищной помощи.

Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 14.08.2013 N 113 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
2. Тұрғын үй көмегін тағайындау "Арал аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі-уәкілетті орган) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 05.05.2015 N 232 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Алынып тасталды - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 18.02.2014 N 147 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2014 бастап пайда болған қатынастарға таралады).
Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін отбасы (азамат) уәкілетті органға өтінішпен жүгінеді және Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 қаулысымен бекітілген "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесінің" 4-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
2. Тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері
Аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін тағайындау төмендегі пайдалану нормаларына сәйкес жүргізіледі:
1) Электр қуатын пайдалану нормалары 1 айға:
1 адамға - 70 киловатт;
2 адамға – 140 киловатт;
3 және одан да көп адамға – 150 киловатт.
2) Газ пайдалану нормалары 1 айға:
4 адамға дейін – 10 килограмм;
4 және одан да көп адамға – 20 килограмм.
3) отын пайдалану от жағу маусымына:
4 адамға дейін – 0,5 тонна.
4 және одан да көп адамға – 1 тонна.
4) сумен жабдықтау – 1 айға 1 адамға тиісті уәкілетті органдардың берген тарифі бойынша.
5) тұрғын үйді күтіп ұстау – ай сайын 1 адамға 18 шаршы метр.
3. Тұрғын үй көмегін төлеу тәртібі
Тұрғын үй көмегін төлеу есептелген сомаларды тұрғын үй көмегін алушылардың жеке шоттарына екінші деңгейдегі банктер арқылы аудару жолымен жүзеге асырылады.