О назначении социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Актогайского района на 2013 год
Решение маслихата Актогайского района Павлодарской области от 22 января 2013 года N 53/12. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 19 февраля 2013 года N 3424. Утратило силу в связи с истечением срока действия (решение маслихата Актогайского района Павлодарской области от 23 января 2014 года N 105/26)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (решение маслихата Актогайского района Павлодарской области от 23.01.2014 N 105/26).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, в целях оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан, маслихат Актогайского района РЕШИЛ:
1. Социальная помощь предоставляется следующим категориям граждан Республики Казахстан, оралманам, постоянно проживающим на территории Актогайского района (далее - граждане):
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны, в соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", в том числе:
бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
участники боевых действий на территории других государств, а именно:
военнообязанные, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащие автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в период ведения боевых действий; участники Афганской войны;
лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах;
3) лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", в том числе:
военнослужащие, ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, при исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте;
военнослужащие, ставшие инвалидами при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия;

2013 жылы Ақтоғай ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2013 жылғы 22 қаңтардағы N 53/12 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 19 ақпанда N 3424 болып тіркелді. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 қаңтардағы N 105/26 шешімімен)
Ескерту. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 23.01.2014 N 105/26 шешімімен).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 56-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес және жекелеген санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету мақсатында Ақтоғай ауданының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Әлеуметтік көмек Қазақстан Республикасының азаматтарына, Ақтоғай ауданының аумағында тұрақты тұратын оралмандарға беріледі (бұдан әрі – азаматтар):
1) Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушылары;
2) Қазақстан Республикасының "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 6-бабына сәйкес жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғалар, оның ішінде:
екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде фашисттер мен олардың одақтастары құрған гетто, концлагерлердiң, және басқа да ерiксiз ұстау орындарының бұрынғы жасы кәмелетке толмаған тұтқындары;
басқа мемлекеттерде жүргiзiлген ұрыс қимылдарға қатысушылар, атап айтқанда:
ұрыс қимылдары жүргізілген кезеңде оқу жиынына шақырылған және Ауғаныстанға жіберілген әскери міндеттілер; ұрыс қимылдары жүргізілген кезеңде Ауғаныстанға жүк жеткізу үшін жіберілген автомобиль батальонының әскери қызметшілері; Ауған соғысына қатысушылар;
1986-1987 жылдары Чернобыль атом электростанциясы апатының зардабын жоюға қатысушы тұлғалар;
3) Қазақстан Республикасының "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 8-бабына сәйкес жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғалар, оның ішінде:
бұрынғы КСР Одағын қорғау кезінде, ұрыста болуына байланысты басқа да әскери қызмет міндетін атқару кезінде ауруға шалдығудың немесе жараланудың, контузия алудың, зақымданудың салдарынан мүгедек болған әскери қызметшілер;
Ауғаныстанда және ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттерде әскери қызметін атқару кезінде мүгедек болған әскери қызметшілер;

4) другие категории, лиц приравненные по льготам и гарантиям к участникам войны в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", в том числе:
семьи военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия;
жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, не вступившие в повторный брак;
лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, проработавшие (прослужившие) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
5) лица, достигшие пенсионного возраста, в том числе:
не имеющие близких родственников;
получающие минимальный размер пенсии;
граждане в возрасте от 100 и более лет;
6) инвалиды, в том числе:
дети инвалиды до 18 лет;
женщины инвалиды, имеющие несовершеннолетних детей;
семьи, имеющие детей-инвалидов больных детским церебральным параличом;
семьи, воспитывающие и обучающие на дому детей-инвалидов;
7) малообеспеченные многодетные матери, имеющие четырех и более несовершеннолетних детей;
8) студенты из малообеспеченных семей и детей сирот, оставшихся без попечения родителей;
9) малообеспеченные граждане, в том числе:
безработные граждане, состоящие на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района";
дети-сироты;
лица, освободившиеся из мест лишения свободы;
лица, оставшиеся без средств существования, вследствие чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
беременные женщины, вставшие на учет в сроки беременности до 12 недель;
10) граждане, имеющие социально значимые заболевания, в том числе:
лица, страдающие онкологическим заболеванием;
лица, страдающие туберкулезным заболеванием;
лица, больные сахарным диабетом;
лица, страдающие заболеванием вирус иммунодефицита человека.
2. Размер социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации определяет комиссия в зависимости от сложности и затрат, необходимых для выхода из сложившейся ситуации. При определении размера социальной помощи комиссия учитывает акт материально-бытового положения семьи (гражданина), состава и дохода семьи (гражданина), документов, подтверждающих произведенные расходы или потребности в средствах.

4) Қазақстан Республикасының "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 9-бабына сәйкес жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестірілген тұлғалар, оның ішінде:
Ауғаныстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезеңiнде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасылары;
қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдері (күйеулері), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың екінші рет некелеспеген әйелдері (күйеулері);
Ұлы Отан соғысы жылдары тылда атқарған қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестер Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғалар, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда кемінде 6 ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған тұлғалар;
5) зейнет жасына жеткен, оның ішінде:
жақын туыстары жоқ;
ең төменгі мөлшерде зейнетақы алатын тұлғалар;
100 және одан асқан жастағы азаматтар;
6) мүгедектер, оның ішінде:
18 жасқа дейінгі мүгедек балалар;
кәмелетке толмаған балалары бар мүгедек әйелдер;
балалық сал ауруымен ауыратын мүгедек - балалары бар отбасылары;
мүгедек балаларды үйде тәрбиелейтін және оқытатын отбасылары;
7) төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары бар аз қамтамасыз етілген көп балалы аналар;
8) аз қамтамасыз етілген отбасыларының студенттері және ата-ана қамқорынсыз қалған жетім балалар;
9) аз қамтылған азаматтар, оның ішінде:
"Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде жұмыссыз ретінде тіркелген азаматтар;
жетім балалар;
бас бостандығынан айыру орнынан босатылған тұлғалар;
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай салдарынан қаражатсыз қалған тұлғалар;
уақытында, 12 аптаға дейін емдеу мекемесіне жүктілігі бойынша тіркеуге тұру үшін жүгінген жүкті әйелдер;
10) әлеуметтік маңызды науқасы бар тұлғалар, оның ішінде:
онкологиялық аурулармен зардап шегуші тұлғалар;
туберкулез ауруынан зардап шегуші тұлғалар;
қант диабетімен зардап шегуші тұлғалар;
адамның иммунотапшылығы вирусынан зардап шегуші тұлғалар.
2. Қиын өмірлік жағдайы пайда болған кезінде көрсетілетін әлеуметтік көмек мөлшерін осы жағдайдан шығуға қажет күрделілік пен шығынға байланысты комиссия анықтайды. Комиссия әлеуметтік көмек мөлшерін белгілеген кезде отбасының (азаматтың) материалдық-тұрмыстық жағдайы актісін, отбасының (азаматтың) құрамы мен табысын, шыққан шығынды немесе қаражатқа қажеттілікті растайтын құжаттарды есепке алады.

3. Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района" (далее - уполномоченный орган) оказывает единовременную социальную помощь к указанным памятным и праздничным датам в следующих размерах:
ко дню Победы в Великой Отечественной войне:
для категории, указанной в подпункте 1) пункта 1, в размере 75000 тенге, а также на приобретение продуктовых наборов в размере 5000 тенге – на основании списка Актогайского районного отделения Павлодарского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республик (далее – Центр)";
для категорий, указанных в абзаце первом подпункта 2), в абзаце первом подпункта 3), в абзацах втором, третьем подпункта 4) пункта 1, в размере 3000 тенге – на основании списка Центра;
ко дню инвалида:
для категории, указанной в подпункте 6), а также в абзацах первом, третьем данного подпункта пункта 1, единовременная материальная помощь в размере 4000 тенге – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, справка об инвалидности, копия книги регистрации граждан (далее - КРГ) или справка с адресного бюро для детей дополнительно свидетельство о рождении детей;
к международному женскому дню 8 марта:
для категорий, указанной в абзаце втором подпункта 6) пункта 1, единовременная материальная помощь в размере 4000 тенге - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, справка об инвалидности, свидетельство о рождении детей, справка N 4 или свидетельство о смерти отца ребенка, копия КРГ или справка с адресного бюро;
для категории, указанной в подпункте 7) пункта 1, в размере 4000 тенге – на основании списка уполномоченного органа;
ко дню пожилого человека:
для категории, указанной в абзаце первом подпункта 5) пункта 1, в размере 2000 тенге – на основании списка уполномоченного органа;
для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 5) пункта 1, в размере 5000 тенге – на основании списка уполномоченного органа;
ко дню вывода войск из Афганистана:
для категорий, указанных в абзацах втором подпункта 2) и 3) пункта 1, в абзаце первом подпункта 4) пункта 1, в размере 6000 тенге – на основании списка Центра;
ко дню аварии на Чернобыльской АЭС:

3. "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (әрі қарай – уәкілетті орган) атаулы және мереке күндеріне орай келесі мөлшерде біржолғы әлеуметтік көмек көрсетеді:
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күніне орай:
1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін "Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Павлодар облыстық филиалының Ақтоғай аудандық бөлімшесі (бұдан әрі - Орталық) тізімінің негізінде - 75000 теңге мөлшерінде, сондай-ақ азық-түлік жиынтығын сатып алуға 5000 теңге мөлшерінде материалдық көмек;
1-тармағының 2) тармақшасының бірінші абзацында, 3) тармақшасының бірінші абзацында, 4) тармақшасының екінші және үшінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін Орталық тізімінің негізінде – 3000 теңге мөлшерінде;
мүгедектер күніне орай:
1-тармағы 6) тармақшасында, осы тармақтың бірінші, үшінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, мүгедектігі туралы анықтаманың, балалар үшін туу туралы куәлігінің көшірмелері, азаматтарды тіркеу кітабының (әрі қарай - АТК) көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, балаларға қосымша туу туралы куәлігінің көшірмесі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – 4000 теңге мөлшерінде;
8 наурыз Халықаралық әйелдер күніне орай:
1-тармағы 6) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін - жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, мүгедектігі туралы анықтаманың, балалар үшін туу туралы куәлігінің көшірмесі, әкесінің қайтыс болғаны туралы куәлігінің немесе N 4 нысанды анықтама, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – 4000 теңге мөлшерінде материалдық көмек;
1-тармағы 7) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және мемлекеттік жәрдемақы алушы балалары бар отбасы үшін 4000 теңге мөлшерінде – уәкілетті органның тізімі негізінде;
Қарттар күніне орай:
1 тармағы 5) тармақшасының бірінші абзацында көрсетілген санаттар үшін 2000 теңге мөлшерінде – уәкілетті органның тізімі негізінде;
1 тармағы 5) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін 5000 теңге мөлшерінде – уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
Ауғаныстаннан әскерлерді шығару күніне орай:
1-тармағының 2) және 3) тармақшаларының екінші абзацтарында, 4) тармақшасының бірінші абзацында көрсетілген санаттар үшін 6000 теңге мөлшерінде - Орталықтың тізімі негізінде;
Чернобыль АЭС-iндегi апат күніне орай:

для категорий, указанных в абзаце третьем подпункте 2) пункта 1, в размере 6000 тенге – на основании списка Центра;
к 1 сентябрю:
для категорий, указанных в абзаце первом подпункта 6), в подпункте 7), во втором абзаце подпункта 9) пункта 1, социальная помощь в размере 3 месячных расчетных показателей (далее - МРП) - на основании списка уполномоченного органа.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 27.03.2013 N 59/14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Единовременная социальная помощь без учета доходов предоставляется:
1) для категории, указанных в подпункте 1), в абзацах первом, втором, третьем подпункта 2), в абзацах первом, втором подпункта 3), в абзацах первом, втором, третьем подпункта 4), в абзаце втором подпункта 5), в абзацах первом, третьем подпункта 6) пункта 1, социальная помощь на подписку на периодические печатные издания на государственном или русском языках по выбору подписчиков в размере 4 МРП – на основании списка уполномоченного органа.
2) для категории, указанной в подпункте 1), пункта 1, социальная помощь на текущий ремонт жилья в размере 6 МРП на основании списка Центра;
3) для категории, указанной в подпункте 1), пункта 1, социальная помощь на зубопротезирование в размере 30 000 тенге на основании списка Центра;
4) для категории, указанной в подпункте 5) пункта 1, социальная помощь на получение санаторно-курортного лечения в размере 49000 тенге - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия медицинского заключения о необходимости оздоровления, копия санаторно-курортной карты, копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, копия КРГ или справка с адресного бюро;
5) для категории, указанной в абзаце четвертом подпункта 6) пункта 1, социальная помощь в размере 6 МРП для оплаты обучения – на основании заявления одного из родителей с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, копия КРГ или справка с адресного бюро, копия свидетельства о рождении ребенка, справка медико-социальной экспертизы об инвалидности ребенка, заключение государственного учреждения "Психолого-медико-педагогическая консультация города Аксу";

1-тармағының 2) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін 6000 теңге мөлшерінде - Орталықтың тізімі негізінде;
1 қыркүйек күніне орай:
1-тармағының 6) тармақшасының бірінші абзацында, 7) тармақшасында және 9) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін – уәкілетті органның тізімі негізінде - 3 айлық есептік көрсеткіш (әрі қарай - АЕК) мөлшерінде әлеуметтік көмек.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 27.03.2013 N 59/14 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Кірісін есептемеусіз біржолғы әлеуметтік көмек мыналарға ұсынылады:
1) 1-тармағының 1) тармақшасында2) тармақшасының бірінші, екінші, үшінші абзацтарында, 3) тармақшасының бірінші, екінші абзацтарында, 4) тармақшасының бірінші, екінші, үшінші абзацтарында, 5) тармақшасының екінші абзацында, 6) тармақшасының бірінші, үшінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін, уәкілетті органның тізімі негізінде жазылушылардың таңдауымен мемлекеттік немесе орыс тілдерінде мерзімді баспасөз басылымдарына жазылуға 4 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
2) 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, тұрғын үйді ағымдағы жөндеу жұмыстарына Орталықтың тізімі негізінде - 6 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
3) 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, тіс протезін салу үшін Орталықтың тізімі негізінде – 30 000 теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек;
4) 1-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін сауықтыру қажеттілігі туралы медициналық қорытындының көшірмесі, санаторлы-курорттық картаның көшірмесі, жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде - санаторлы-курорттық емделуді алуға 49000 теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек;
5) 1-тармағы 6) тармақшасының төртінші абзацында көрсетілген санаттар үшін оқу төлемақысын төлеуге, баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі, медико-әлеуметтік сараптаманың баланың мүгедектігі туралы анықтамасының көшірмесі, "Ақсу қаласының психологиялық-дәрігерлік педагогикалық кеңес беру" мемлекеттік мекемесінің қорытындысы, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, ата-анасының біреуінің жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – 6 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;

6) для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 6) пункта 1, социальная помощь в размере 3 МРП для поездки в Павлодарский областной реабилитационный центр – на основании заявления одного из родителей с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, копия КРГ или справка с адресного бюро, копия свидетельства о рождении ребенка, справка медико-социальной экспертизы об инвалидности ребенка;
7) на погребение для категории, указанных в абзаце первом подпункте 9) пункта 1, в размере 15 МРП – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, копия свидетельства о смерти, копия КРГ или справка адресного бюро, справка уполномоченного органа о состоянии на учете на момент смерти;
8) для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 9) пункта 1, в размере 5 МРП – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, справка об освобождении из мест лишения свободы, копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, копия КРГ или справка с адресного бюро;
9) для категории, указанной в абзаце четвертом подпункта 9) пункта 1, социальная помощь в размере 18 МРП - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, справка пожарной части  N 20 государственного учреждения "Служба тушения и аварийно-спасательных работ" департамента чрезвычайных ситуаций Павлодарской области Актогайского района, копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, копия КРГ или справка с адресного бюро;
10) для категории, указанной в абзаце пятом подпункта 9) пункта 1, социальная помощь в размере 5 МРП – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, медицинская справка о постановке на учет в казенном коммунальном государственном предприятии "Актогайская центральная районная больница", копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, копия КРГ или справка с адресного бюро;
11) для категории, указанной в абзаце первом подпункта 10) пункта 1, социальная помощь в размере 7 МРП – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, справка о нахождении больного на учете в Павлодарском областном онкологическом диспансере, копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, копия КРГ или справка с адресного бюро;

6) 1-тармағы 6) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін Павлодар облыстық оңалту орталығына бару үшін баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі, медико-әлеуметтік сараптаманың баланың мүгедектігі туралы анықтамасының көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, ата-анасының біреуінің жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде - 3 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
7) 1-тармағы 9) тармақшасының бірінші абзацында көрсетілген санаттар үшін жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, қайтыс болғаны туралы анықтаманың көшірмесі, қайтыс болған сәтінде Бөлімде есепте тұрғаны жөніндегі анықтамасы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініш берушінің өтінішінің негізінде – 15 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек.
8) 1-тармағы 9) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, бас бостандығынан айыру орындарынан босау туралы анықтамасының көшірмесі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде - 5 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
9) 1-тармағы 9) тармақшасының төртінші абзацында көрсетілген санаттар үшін жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, Ақтоғай ауданының өртке қарсы қызметінің анықтамасы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – 18 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
10) 1-тармағы 9) тармақшасының бесінші абзацында көрсетілген санаттар үшін жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, "Ақтоғай аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорында есепке тұрғаны жөнінде медициналық анықтамасы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – 5 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
11) 1-тармағы 10) тармақшасының бірінші абзацында көрсетілген санаттар үшін жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, науқастың Павлодар облысы онкологиялық диспансерінде есепте тұрғаны туралы анықтамасы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде - 7 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;

12) для категории, указанной в абзаце втором подпункта 10) пункта 1, социальная помощь в размере 22 МРП – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, справка о нахождении больного на учете в государственном учреждении "Актогайская противотуберкулезная больница", копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, копия КРГ или справка с адресного бюро, дополнительно студентами предоставляется справка противотуберкулезной больницы с места выявления болезни;
13) для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 10) пункта 1, социальная помощь в размере 5 МРП – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, справка о нахождении больного на учете в казенном коммунальном государственном предприятии "Актогайская центральная районная больница", копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, копия КРГ или справка с адресного бюро, для детей больных сахарным диабетом копия свидетельства о рождении ребенка и вышеперечисленные документы одного из родителей;
14) для категории, указанной в абзаце четвертом подпункта 10) пункта 1, в размере 7 МРП – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, копия КРГ или справка с адресного бюро, справка о нахождении больного на учете в Павлодарском филиале областного центра по профилактике и борьбе со СПИД-ом (синдром приобретенного иммунодефицита).
5. Единовременная социальная помощь с учетом дохода предоставляется:
1) для категории, указанной в подпункте 7) пункта 1, социальная помощь в размере 80 МРП на приобретение крупного рогатого скота или мелкого рогатого скота - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, ходатайства акима сельского округа, акт обследования жилищно-бытовых условий, справки о доходах членов семьи, с места учебы детей, справка ветеринарного врача сельского округа о наличии (отсутствии) скота, копия паспорта на приобретаемый скот, договор-намерение о приобретении скота, копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, копия КРГ или справка с адресного бюро;

12) 1-тармағы 10) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, науқастың "Ақтоғай ауданының туберкулезге қарсы ауруханасы" мемлекеттік мекемесінде есепте тұрғаны туралы анықтамасы, студенттерге қосымша аурудың анықталу жерінен туберкулезге қарсы аурухананың анықтамасы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде - 22 АЕК мөлшерінде материалдық көмек;
13) 1-тармағы 10) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, науқастың "Ақтоғай аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорында тіркеуде тұрғаны туралы анықтамасы, қант диабеті ауруымен ауырған балалар үшін баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі ата-ананың бірінің жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде - 5 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
14) 1-тармағы 10) тармақшасының төртінші абзацында көрсетілген санаттар үшін жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, Павлодар облысы "Жұқтырған қорғаныш тапшылығының белгісімен (ЖҚТБ) күрес және оның алдын алу жөніндегі облыстық орталығының филиалы" есепке тұрғаны жөнінде медициналық анықтамасы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – 7 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек.
5. Кірісін ескере отырып біржолғы әлеуметтік көмек мыналарға ұсынылады:
1) 1-тармағының 7) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін ауылдық округ әкімінің қолдаухаты, тұрғын үй тұрмыстық жағдайларын зерттеу актісі, отбасы мүшелерінің табыстары туралы анықтама, оқу орнынан анықтама, қосалқы шаруашылығы туралы анықтама, жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, малдың бары (жоғы) туралы ауылдық округ ветеринарының анықтамасы, сатып алынатын малдың төлқұжатының көшірмесі, малды сатып алу туралы ниет-шарты, малды сатып алу туралы баламалы ниет-шарт, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – ірі қара мал және ұсақ қара мал сатып алуға 80 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;

2) для категории, указанной в подпункте 7) пункта 1, социальная помощь по фактической цене на установку спутникового телевидения "Отау" - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, ходатайства акима сельского округа, акт обследования жилищно-бытовых условий, справки о доходах членов семьи, справка о подсобном хозяйстве, копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, копия КРГ или справка с адресного бюро;
3) для категории, указанной в подпункте 9) пункта 1, социальная помощь в размере 10 МРП - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, ходатайства акима сельского округа, акт обследования жилищно-бытовых условий, справки о доходах членов семьи, о подсобном хозяйстве, копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, копия КРГ или справка с адресного бюро;
4) для категории, указанной в подпункте 9) пункта 1, социальная помощь в размере 12 МРП на приобретение твердого топлива - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, ходатайства акима сельского округа, акт обследования жилищно-бытовых условий, справки о доходах членов семьи, справка о подсобном хозяйстве, копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, копия КРГ или справка с адресного бюро.
6. Ежеквартальная социальная помощь без учета доходов предоставляется:
1) для категорий, указанной в подпункте 1) пункта 1, социальная помощь на оплату проезда до областного центра и обратно в размере 2 МРП – на основании списка Центра;
2) для категорий, указанной в первом, втором абзаце подпункта 5) пункта 1, социальная помощь на оплату жилищно-коммунальных услуг в размере 2 МРП – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, копия КРГ или справка с адресного бюро, акт обследования жилищно-бытовых условии акимата сельского округа.
7. Социальная помощь предоставляемая один раз в полугодие:
1) для категории, указанной в подпункте 8) пункта 1 социальная помощь на оказание образовательных услуг – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, копия КРГ или справка с адресного бюро, трехсторонний договор на оказание образовательных услуг, подписанный акимом Актогайского района, руководителем высшего учебного заведения и студентом.

2) 1-тармағының 7) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін ауылдық округ әкімінің қолдаухаты, тұрғын үй тұрмыстық жағдайларын зерттеу актісі, отбасы мүшелерінің табыстары туралы анықтама, оқу орнынан анықтама, қосалқы шаруашылығы туралы анықтама, жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – "Отау" спутниктік теледидар қондырғысын орнатуға нақты баға бойынша әлеуметтік көмек;
3) 1-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін ауылдық округ әкімінің қолдаухаты, тұрғын үй тұрмыстық жағдайларын зерттеу актісі, отбасы мүшелерінің табыстары туралы анықтама, оқу орнынан анықтама, қосалқы шаруашылығы туралы анықтама, жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде - 10 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
4) 1-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін көмір сатып алуға ауылдық округ әкімінің қолдаухаты, тұрғын үй тұрмыстық жағдайларын зерттеу актісі, отбасы мүшелерінің табыстары туралы анықтама, оқу орнынан анықтама, қосалқы шаруашылығы туралы анықтама, жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – 12 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек.
6. Кірісін ескермеусіз тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек мыналарға ұсынылады:
1) 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін облыс орталығына бару және кейін қайтудың жол ақысын төлеуге Орталық ұсынған тізімнің негізінде – 2 АЕК мөлшерінде;
2) 1-тармағының 5) тармақшасының бірінші, екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін тұрғын үй-коммуналдық қызметтерін төлеуге жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, ауылдық округ әкімдігінің тұрғын үй тұрмыстық жағдайларын зерттеу актісі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – 2 АЕК мөлшерінде.
7. Жарты жылда бір рет төленетін әлеуметтік көмек:
1) 1-тармағының 8) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, Ақтоғай ауданының әкімінің, жоғарғы оқу орынның басшысының және студенттің қолы қойылған үш жақты келісімшарты, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде білім беру қызметтерін көрсетуге әлеуметтік көмек.

8. Ежемесячная помощь без учета доходов:
1) для категории, указанной в подпункте 1), в абзацах втором, третьем подпункта 2) пункта 1, социальная помощь на приобретение лекарств в размере 5 МРП – на основании списка, предоставляемого Центром;
2) для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 6) пункта 1, социальная помощь в размере 2 МРП - на основании заявления одного из родителей с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия удостоверения личности заявителя с указанием индивидуального идентификационного номера, копия КРГ или справка с адресного бюро, свидетельство о рождении ребенка, справка медико-социальной экспертизы об инвалидности ребенка;
3) для категории, указанной в подпункте 8) пункта 1 социальная помощь – в период обучения в высших учебных заведениях социальная помощь на проживание, питание и проезд к месту жительства в размере 10 МРП - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, копия КРГ или справка с адресного бюро;
4) для категории, указанной в абзаце первом подпункта 9) пункта 1, социальная помощь в размере 5 МРП - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия удостоверения личности с указанием индивидуального идентификационного номера, копия КРГ или справка с адресного бюро.
9. Признать утратившим силу решение Актогайского районного маслихата (V сессия, V созыв) от 30 мая 2012 года N 26/5 "О назначении социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Актогайского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 20 июня 2012 года N 12-4-119).
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актогайского районного маслихата по вопросам социального, культурного развития.
11. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        С.Н. Жуков
Секретарь маслихата                        Т. Муканов

8. Кірісін ескермеусіз ай сайынғы көмек:
1) 1-тармағының 1) тармақшасында2) тармақшасының екінші, үшінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін дәрі-дәрмек сатып алуға және коммуналдық қызметті төлеуге Орталық ұсынған тізімнің негізінде 5 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
2) 1-тармағының 6) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, медико-әлеуметтік сараптаманың анықтамасының, туу туралы куәлігінің көшірмелері, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі ата-анасының біреуінің жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – 2 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
3) 1-тармағының 8) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде жоғарғы оқу орындарында оқуы кезеңінде тұруға, тамақтануға және тұрғылықты жеріне жол жүруге 10 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
4) 1-тармағының 9) тармақшасының бірінші абзацында көрсетілген санаттар үшін жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген жеке куәлігінің көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – 5 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек.
9. Ақтоғай аудандық мәслихаттың (V шақырылған, V кезектен тыс сессия) 2012 жылғы 30 мамырдағы N 26/5 "Ақтоғай ауданының мұқтаж азаматтарының жекеленген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау туралы" шешімінің (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне 2012 жылғы 20 маусымда N 12-4-119 болып енгізілген) күші жойылған деп есептелсін.
10. Осы шешімінің орындалуын бақылау Ақтоғай аудандық мәслихаттың әлеуметтік сала және заңдылық жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
11. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы:                           С. Жуков
Мәслихат хатшысы:                          Т. Мұқанов