О социальной помощи отдельным категориям граждан Успенского района на 2013 год
Решение маслихата Успенского района Павлодарской области от 25 января 2013 года N 65/12. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 14 февраля 2013 года N 3420. Утратило силу письмом маслихата Успенского района Павлодарской области от 29 июля 2014 года № 1-28/1-14/136
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Сноска. Утратило силу письмом маслихата Успенского района Павлодарской области от 29.07.2014 № 1-28/1-14/136.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, и в целях оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан, Успенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Социальная помощь предоставляется следующим категориям граждан Республики Казахстан, оралманам, постоянно проживающим на территории Успенского района (далее – граждане):
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) военнослужащие, а также лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик, проходившие в период Великой Отечественной войны службу в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет, для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии;
3) лица вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик, занимавшие штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившиеся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии;
4) граждане, работавшие в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденные медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";

2013 жылға арналған Успен ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек туралы
Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 қаңтардағы N 65/12 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 14 ақпанда N 3420 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2014 жылғы 29 шілдедегі N 1-28/1-14/136 хатымен
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 29.07.2014 N 1-28/1-14/136 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 56-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету мақсатында, Успен аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Успен ауданының аумағында тұрақты тұратын оралмандарға, Қазақстан Республикасы азаматтарының келесі санаттарына әлеуметтік көмек ұсынылады (әрі қарай - азаматтарға):
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары және мүгедектері;
2) қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлiмдерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептелдi қалаларда Ұлы Отан соғысы кезiнде қызмет атқарған әскери қызметшiлер, сондай-ақ бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағы iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары;
3) Ұлы Отан соғысы кезiнде майдандағы армия құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Совет Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағының iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк әскерлерi мен органдарының ерiктi жалдама құрамаларының адамдары, яки сол кездерде қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлiмдерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептеледi қалаларда болған адамдар;
4) қоршаудағы кезеңiнде Ленинград қаласының кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен әрi "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтар;

5) бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
6) военнослужащие Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лица рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза Советских Социалистических Республик (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза Советских Социалистических Республик принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанные, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащие автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащие летного состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик; рабочие и служащие, обслуживавшие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья, либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за участие в обеспечении боевых действий;
7) лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанций в 1986 - 1987 годах;
8) военнослужащие, ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза Советских Социалистических Республик, при исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте;
9) лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик, ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте или выполнением служебных обязанностей в государствах, где велись боевые действия;
10) лица, ставшие инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей;
11) военнослужащие, ставшие инвалидами при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия;

5) екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердiң, геттолардың және басқа да ерiксiз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындары;
6) бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағы үкiмет органдарының шешiмдерiне сәйкес басқа мемлекеттiң аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан - Совет Армиясының, Әскери-Теңiз флотының, Мемлекеттiк қауiпсiздiк комитетiнiң әскери қызметшiлерi, бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағы Iшкi iстер министрлiгiнiң қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшiлердi қоса есептегенде); жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлер; ұрыс қимылдары жүрiп жатқан осы елге жүк жеткiзу үшiн Ауғанстанға жiберiлген автомобиль батальондарының әскери қызметшiлерi; бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмаларды орындау үшiн ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшiлерi; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яки ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшiн бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталған жұмысшылар мен қызметшiлер;
7) 1986 - 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан,адамдар;
8) бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағын қорғау кезiнде, әскери қызметтiң өзге де мiндеттерiн басқа уақытта орындау кезiнде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттерде әскери мiндетiн өтеу кезiнде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшiлер;
9) әскери мiндетiн орындау кезiнде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан, яки майданда болуына немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген мемлекеттерде әскери мiндетiн орындауына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағының iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк органдарының басшы және қатардағы құрамындағы адамдар;
10) Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдар, сондай-ақ ата-анасының бiрiнiң радиациялық сәуле алуы себебiнен генетикалық жағынан мүгедек болып қалған олардың балалары;
11) Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттерде әскери мiндетiн өтеу кезiнде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшiлер;

12) семьи военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия;
13) жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), не вступившие в повторный брак;
14) лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лица, проработавшие (прослужившие) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
15) лица, из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
16) лица, достигшие пенсионного возраста;
17) одинокие и одиноко проживающие престарелые граждане;
18) граждане в возрасте от 100 и более лет;
19) одинокие и одиноко проживающие инвалиды;
20) дети инвалиды до 18 лет;
21) инвалиды 1, 2 группы;
22) женщины инвалиды, имеющие несовершеннолетних детей;
23) малообеспеченные многодетные матери, имеющие четырех и более несовершеннолетних детей;
24) студенты из малообеспеченных семей и детей сирот, оставшихся без попечения родителей;
25) лица, осуществляющие погребение безработных, состоявших на момент смерти на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Успенского района" (далее – уполномоченный орган);
26) лица, освободившиеся из мест лишения свободы;
27) граждане, попавшие в трудную жизненную ситуацию, а именно (длительная более 1 месяца болезнь, пожар и другие);
28) лица, страдающие онкологическим заболеванием;
29) лица, страдающие туберкулезным заболеванием;
30) лица, страдающие заболеванием вирус иммунодефицита человека;

12) Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезеңiнде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасы;
13) қайтыс болған соғыс мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерi (күйеулерi), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргiзген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезiнде зақым алуының нәтижесiнде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетiндерiнен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екiншi рет некеге тұрмаған әйелдерi (күйеулерi);
14) Қайсар еңбегі мен Ұлы Отан соғысы кезіндегі тылда мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағының ордендарымен және медальдарымен марапатталған тұлғалар, 1941 жылдың 22 маусымынан бастап 1945 жылдың 9 мамырына дейін 6 айдан кем емес жұмыс істеген (қызмет еткен) және қайсар еңбегі мен Ұлы Отан соғысы кезіндегі тылда мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағының ордендарымен және медальдарымен марапатталмаған тұлғалар;
15) 1988 - 1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апатының салдарын жоюға қатысқан, Қазақстан Республикасына оқшауланған жерлерден эвакуациаланған (өз еркімен кеткендер) оның ішінде эвакуациаланған куні анасының құрсағындағы балалар;
16) зейнет жасына жеткен тұлғалар;
17) жалғызбасты мен жалғыз тұратын азаматтар;
18) 100 жастан бастап және одан асқан азаматтар;
19) жалғызбастылар мен жалғыз тұратын қарт мүгедектер;
20) 18 жасқа дейінгі мүгедек балалар;
21) 1, 2 топтағы мүгедектер;
22) кәмелетке толмаған балалары бар мүгедек әйелдер;
23) кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары бар, аз қамтамасыз етілген, көп балалы аналар;
24) аз қамтамасыз етілген отбасының студенттері және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жетім балалар;
25) Успен ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде есебінде тұрған жұмыссыздарды қайтыс болған кезде жерлейтін, тұлғалар (әрі қарай- өкілетті орган);
26) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған тұлғалар;
27) өмірдің күтпеген жағдайына тап болған, атап айтқанда (бір айдан аса ұзаққа созылған ауру, өрт және басқа);
28) онкологиялық ауруына шалдыққан тұлғалар;
29) туберкулез ауруына шалдыққан тұлғалар;
30) иммундық тапшылығы вирусына шалдыққан тұлғалар;

31) малообеспеченные семьи, доход которых не превышает размера установленной по области величины продовольственной корзины;
32) врачи, вновь прибывшие для работы в район;
33) дети-инвалиды, направленные на обследование, лечение;
34) безработные граждане, состоящие на учете в уполномоченном органе.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Успенского района Павлодарской области от 10.04.2013 N 81/15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Размер социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации определяет комиссия в зависимости от сложности и затрат, необходимых для выхода из сложившейся ситуации. При определении размера комиссия учитывает акт материально-бытового положения семьи (гражданина), состава и дохода семьи (гражданина), документов, подтверждающих произведенные расходы или потребности в средствах.
3. Уполномоченный орган оказывает единовременную социальную помощь к указанным памятным и праздничным датам в следующих размерах:
ко дню Победы в Великой Отечественной войне:
для категории, указанной в подпункте 1) пункта 1, в размере  75000 тенге, а также на приобретение продуктовых наборов в размере 5000 тенге – на основании списка Успенского районного отделения Павлодарского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики" (далее - уполномоченная организация) с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера;
для категорий, указанных в подпунктах 2)3)4)5)8)9)13)14) пункта 1, в размере 3000 тенге - на основании списка уполномоченной организации с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера;
к международному женскому дню 8 марта:
для категории, указанной в подпункте 23) пункта 1, из числа получателей государственной адресной социальной помощи и государственных пособий семьям, имеющим детей, в размере 4000 тенге – на основании списка уполномоченного органа организации с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера;
ко дню пожилого человека:

31) облыс бойынша белгіленген азық-түлік себетінің көлемінен аспайтын аз қамтамасыз етілген отбасылар;
32) ауданға жұмыс істеу үшін жаңадан келген дәрігерлер;
33) емделуге, тексерілуге жіберілген мүгедек балалар;
34) өкілетті органда есепте тұрған жұмыссыз азаматтар.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 10.04.2013 N 81/15 (жарияланғаннан күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енеді).
2. Өмірдің күтпеген жағдайына тап болғанда, болған жағдайдан шығу үшін қажет әлеуметтік көмектің мөлшерін қиындығына және шығынына қарай комиссия анықтайды. Мөлшерді анықтау барысында комиссия отбасының (азаматтың) материалды-тұрмыстық жағдайының актісін, отбасының (азаматтың) құрамын және табысын, жасалған шығыстары немесе қаражатқа қажеттілігін растайтын құжаттарды есепке алады.
3. Өкілетті орган көрсетілген мерекелік және есте қаларлық күндерге біржолғы әлеуметтік көмек келесі мөлшерде көрсетіледі:
Ұлы Отан соғысының Жеңіс күніне орай:
1-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін 75000 теңге мөлшерде, сонымен қоса, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген "Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрлігінің Зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталығы" Павлодар облыстық филиалының Республикалық мемлекеттік қазыналық мекемесінің Успен аудандық бөлімінен мемлекеттік арнаулы жәрдемақы алатындардың тізімі негізінде ( әрі қарай - өкілетті мекеме) - азық–түлік жиынтығына 5000 теңге мөлшерде;
1-тармақтың 2)3)4)5)8)9)13)14) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген,өкілетті мекеме тізімі негізінде - 3000 теңге мөлшерде;
8 наурыз халықаралық әйелдер күніне орай:
1-тармақтың 23) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар алушылар санынан екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өкілетті мекеме тізімі негізінде - 4000 теңге мөлшерде;
қарт адамдар күніне орай;

для категории, указанной в подпункте 17) пункта 1, в размере 2000 тенге – на основании списков акимов сел и сельских округов, с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера;
для категории, указанной подпункте 18) пункта 1, в размере 5000 тенге - на основании списка уполномоченной организации с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера;
ко дню инвалида:
для категории, указанной в подпункте 19) пункта 1, в размере 4000 тенге – на основании списка уполномоченного органа с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера;
для категории, указанной в подпункте 21) пункта 1, в размере 2000 тенге - на основании списка уполномоченной организации с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера;
ко дню вывода войск из Афганистана:
для категорий, указанных в подпунктах 6)11)12) пункта 1 (только участники боевых действий в Афганистане), в размере 6000 тенге – на основании списка уполномоченной организации с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера;
ко дню аварии на Чернобыльской атомной электростанции:
для категорий, указанных в подпунктах 7)10)15) пункта 1 в размере 6000 тенге - на основании списка уполномоченной организации с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата Успенского района Павлодарской области от 10.04.2013 N 81/15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Единовременная социальная помощь без учета доходов предоставляется:
1) для категории, указанной в подпункте 1) пункта 1, социальная помощь на подписку на периодические печатные издания на государственном или русском языках по выбору подписчиков на сумму не более 5100 тенге, единовременная материальная помощь на ремонт жилья в размере 100000 тенге, единовременная материальная помощь на зубопротезирование в размере 21500 тенге, на основании списка предоставляемого уполномоченной организацией с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера;

1-тармақтың 17) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген ауыл және ауыл округтері әкімдерінің тізімдері негізінде - 2000 теңге мөлшерде;
1-тармақтың 18) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өкілетті мекеме тізімі негізінде - 5000 теңге мөлшерде;
мүгедектер күніне орай:
1-тармақтың 19) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өкілетті мекеме тізімі негізінде - 4000 теңге мөлшерде;
1-тармақтың 21) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өкілетті мекеме тізімі негізінде - 2000 теңге мөлшерде;
Ауғанстаннан әскерлерді шығарған күніне орай:
1-тармақтың 6)11)12) тармақшаларында (тек қана Ауғанстанда ұрыс қимылдары жүргiзуге қатысқандар) көрсетілген санаттар үшін екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өкілетті мекеме тізімі негізінде - 6000 теңге мөлшерде.
Чернобыль атом электр станциясындағы апаты күніне орай:
1-тармақтың 7)10)15) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өкілетті мекеме тізімі негізінде - 6000 теңге мөлшерде.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 10.04.2013 N 81/15 (жарияланғаннан күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енеді).
4. Табысы есепке алынбайтын біржолғы әлеуметтік көмек ұсынылады:
1) 1-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өкілетті мекемемен ұсынылатын тізімі негізінде жазылушылардың таңдауы бойынша мемлекеттік және орыс тіліндегі кезеңдік мерзімді басылымдарына жазылуға 5100 теңге сомасынан аспайтын әлеуметтік көмек, тұрғын үйді жөндеуге 100000 теңге мөлшерде біржолғы материалдық көмек, тісті протездеуге 21500 теңге мөлшерде біржолғы материалдық көмек;

2) для категории, указанной в подпункте 16) пункта 1, социальная помощь на получение санаторно-курортного лечения в размере 49000 тенге, социальная помощь на медицинский осмотр для направления на санаторно-курортное лечение в размере 3 месячных расчетных показателей, на основании заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера, копии удостоверения личности, в случае отсутствия в удостоверении личности индивидуального идентификационного номера, документ, подтверждающий индивидуальный идентификационный номер, ходатайство совета ветеранов, медицинское заключение о необходимости прохождения санаторно-курортного лечения, пенсионное удостоверение;
3) для категории, указанной в подпункте 22) пункта 1, в размере 5 месячных расчетных показателей – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера, копии удостоверения личности, в случае отсутствия в удостоверении личности индивидуального идентификационного номера, документ, подтверждающий индивидуальный идентификационный номер, справки об инвалидности, свидетельств о рождении детей;
4) на погребение для категорий, указанной в подпункте 25) пункта 1, в размере 15 месячных расчетных показателей – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера, копии удостоверения личности, в случае отсутствия в удостоверении личности индивидуального идентификационного номера, документ, подтверждающий индивидуальный идентификационный номер, свидетельства о смерти, справка уполномоченного органа о состоянии на учете на момент смерти;
5) для категории, указанной в подпункте 26) пункта 1, в размере 5 месячных расчетных показателей – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера, копии удостоверения личности, в случае отсутствия в удостоверении личности индивидуального идентификационного номера, документ, подтверждающий индивидуальный идентификационный номер, справки об освобождении;

2) 1-тармақтың 16) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, жеке кәулігінің көшірмесі, жеке кәулігінде жеке сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда, жеке сәйкестендіру нөмірін растайтын құжат, ардагерлер кеңесінің қолдаухаты, санаторлық-курорттық емдеуден өту қажеттілігі туралы медициналық қорытынды, зейнеткер кәулігі, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініш негізінде санаторлық-курорттық емдеу алуына 49000 теңге мөлшерде әлеуметтік көмек санаторлық-курорттық емдеуге жолдау үшін медициналық тексеруге 3 айлық есептік көрсеткіш мөлшерде әлеуметтік көмек;
3) 1-тармақтың 22) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініш негізінде, жеке кәулігінің көшірмесі, жеке кәулігінде жеке сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда, жеке сәйкестендіру нөмірін растайтын құжат, мүгедектігі туралы анықтама, баланың туы туралы куәлігінің көшірмесі - 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерде;
4) 1-тармақтың 25) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жерлеуге, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініш негізінде, жеке кәулігінің көшірмесі, жеке кәулігінде жеке сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда, жеке сәйкестендіру нөмірін растайтын құжат, қайтыс болғаны туралы кәулік, қайтыс болған кезде есепке алынған жағдайы туралы өкілетті мекеменің анықтамасы - 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерде;
5) 1-тармақтың 26) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініш негізінде, жеке кәулігінің көшірмесі, жеке кәулігінде жеке сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда, жеке сәйкестендіру нөмірін растайтын құжат, босатылғаны туралы анықтаманың көшірмесі - 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерде;

6) для категории, указанной в подпункте 28) пункта 1, в размере 10 месячных расчетных показателей – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера, копии удостоверения личности, в случае отсутствия в удостоверении личности индивидуального идентификационного номера, документ, подтверждающий индивидуальный идентификационный номер, справки, подтверждающей болезнь;
7) для категории, указанной в подпункте 29) пункта 1, в размере 5 месячных расчетных показателей – на основании списка, предоставляемого государственным учреждением "Успенская противотуберкулезная больница" с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера;
8) для категории, указанной в подпункте 30) пункта 1, в размере 7 месячных расчетных показателей – на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Успенская центральная районная больница" с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера;
9) для категории, указанной в подпункте 27) пункта 1 (пожар), в размере до 18 месячных расчетных показателей - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера, копии удостоверения личности, в случае отсутствия в удостоверении личности индивидуального идентификационного номера, документ, подтверждающий индивидуальный идентификационный номер, справки соответствующего органа (пожарной части);
10) для категории указанной в подпункте 32) пункта 1, единовременная материальная помощь в размере 500000 тенге - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера, копия удостоверения личности, в случае отсутствия в удостоверении личности индивидуального идентификационного номера, документ, подтверждающий индивидуальный идентификационный номер, копия диплома об окончании высшего учебного заведения, копия приказа о приеме на работу, копия индивидуального трудового договора, копия трудовой книжки, адресная справка;

6) 1-тармақтың 28) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініш негізінде, жеке кәулігінің көшірмесі, жеке кәулігінде жеке сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда, жеке сәйкестендіру нөмірін растайтын құжат, сырқатты растайтын анықтамалар - 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерде;
7) 1-тармақтың 29) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген "Успен туберкулезге қарсы ауруханасы" мемлекеттік мекемесі ұсынатын тізім негізінде – 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерде;
8) 1-тармақтың 30) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген "Успен аудандық орталық аурухана" шаруашылық жүргізу құқындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорын беретін тізім негізінде – 7 айлық есептік көрсеткіш мөлшерде;
9) 1-тармақтың 27) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін (өрт), екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініш негізінде, жеке кәулігінің көшірмесі, жеке кәулігінде жеке сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда, жеке сәйкестендіру нөмірін растайтын құжат, тиісті органның (өртке қарсы бөлімнің) анықтамасы - 18 айлық есептік көрсеткіш дейінгі мөлшерде;
10) 1-тармақтың 32) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініш негізінде, жеке куәлігінің көшірмесі, жеке куәлігінде жеке сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда, жеке сәйкестендіру нөмірін растайтын құжат, жоғары оқу орнын бітіргені туралы дипломның көшірмесі, жұмысқа қабылдағаны туралы бұйрықтың көшірмесі, жеке еңбек келісімшартының көшірмесі, еңбек кітапшасының көшірмесі, мекен-жайы туралы анықтама – 500 000 теңге мөлшерде біржолғы материалдық көмек;";

11) для категории указанной в подпункте 33) пункта 1, единовременная материальная помощь на проезд в размере до 12000 тенге - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера, копия удостоверения личности, в случае отсутствия в удостоверении личности индивидуального идентификационного номера, документ подтверждающий индивидуальный идентификационный номер, копия свидетельства о рождении ребенка, копия направления на лечение или обследование из медицинского учреждения.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением маслихата Успенского района Павлодарской области от 10.04.2013 N 81/15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Единовременная социальная помощь с учетом дохода предоставляется:
для категории, указанной в подпункте 27) пункта 1 (длительная болезнь более 1 месяца и другие), среднедушевой доход которых не превышает размера установленной по области величины прожиточного минимума в размере до 15 месячных расчетных показателей - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера, копии удостоверения личности, в случае отсутствия в удостоверении личности индивидуального идентификационного номера, документ, подтверждающий индивидуальный идентификационный номер, справки медицинского учреждения о потребности в лечении, справки о доходах всех членов семьи;
для категории указанной в подпункте 31) пункта 1, единовременная материальная помощь на развитие подсобного хозяйства в размере 150000 тенге - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера, копия удостоверения личности, в случае отсутствия в удостоверении личности индивидуального идентификационного номера, документ подтверждающий индивидуальный идентификационный номер, справки о доходах членов семьи, акт обследования материально-бытовых условий семьи, предоставляемый участковой комиссией при акимах сел, аульных и сельских округов.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением маслихата Успенского района Павлодарской области от 10.04.2013 N 81/15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

11) 1-тармақтың 33) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініш негізінде, жеке куәлігінің көшірмесі, жеке куәлігінде жеке сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда, жеке сәйкестендіру нөмірін растайтын құжат, баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі, емдеуге немесе тексерілуге медициналық мекемесінен жолдаманың көшірмесі – жолақысына 12000 теңге дейінгі мөлшерде біржолғы материалдық көмек.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 10.04.2013 N 81/15 (жарияланғаннан күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енеді).
5. Табысы есепке алынатын біржолғы әлеуметтік көмек ұсынылады:
1-тармақтың 27) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін (бір айдан аса ұзақ мерзімді сырқат және басқа), екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініш негізінде, жеке куәлігінің көшірмесі, жеке кәулігінде жеке сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда, жеке сәйкестендіру нөмірін растайтын құжат, емделу қажеттілігі туралы медициналық мекеменің анықтамалары, отбасының барлық мүшелерінің табыстары туралы анықтамалар - жан басына шаққанда кірісі облыс бойынша белгіленген күнкөрістік шаманың көлемінен аспайтын 15 айлық есептік көрсеткіш дейінгі мөлшерде;
1-тармақтың 31) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініш негізінде, жеке куәлігінің көшірмесі, жеке куәлігінде жеке сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда, жеке сәйкестендіру нөмірін растайтын құжат, отбасы мүшелерінің кірісі туралы анықтама, село, ауылдық және селолық округтері әкімдігі жанындағы учаскелік комиссиямен ұсынылатын, материалдық – тұрмыстық жағдайын тексеру туралы акті – қосалқы шаруашылығын дамытуға 150 000 теңге мөлшерде біржолғы материалдық көмек;
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 10.04.2013 N 81/15 (жарияланғаннан күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енеді).

6. Ежеквартальная социальная помощь без учета доходов предоставляется:
1) на проезд до областного центра и обратно:
для категории, указанной в подпункте 1) пункта 1, в размере не более 3000 тенге - на основании списка, предоставляемого уполномоченной организацией с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера;
2) на возмещение жилищно-коммунальных услуг:
для категорий, указанных в подпунктах 5)6)7)10)11)13)15) пункта 1 в размере 3,6 месячных расчетных показателей – на основании списка, предоставляемого уполномоченной организацией с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера;
для категории, указанной в подпунктах 18), 20), 21) пункта 1, в размере 2 месячных расчетных показателей – на основании списка уполномоченного органа с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера;
для категории, указанной в подпунктах 17), 19) пункта 1, в размере 2 месячных расчетных показателей – на основании списков акимов сел и сельских округов, с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Успенского района Павлодарской области от 10.04.2013 N 81/15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Ежемесячная помощь без учета доходов:
1) для категории, указанной в подпункте 1) пункта 1, социальная помощь на приобретение лекарств, в размере 1 месячного расчетного показателя, социальная помощь на оплату жилищно-коммунальных услуг, в размере 5 месячных расчетных показателей - на основании списка, предоставляемого уполномоченной организацией с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера;
2) для категории, указанной в подпункте 29) пункта 1, в размере 6 месячных расчетных показателей на питание в период амбулаторного лечения – на основании списка, предоставляемого государственным учреждением "Успенская противотуберкулезная больница" с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера;

6. Табысы есепке алынбайтын тоқсан сайын әлеуметтік көмек ұсынылады:
1) облыстық орталыққа жетуге және қайту жолақысына:
1-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өкілетті мекемемен ұсынылатын тізім негізінде - 3000 теңге мөлшерден аспайтын;
2) тұрғын үй–коммуналдық қызметтерін өтеу үшін:
1-тармақтың 5)6)7)10)11)13)15) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өкілетті мекемемен ұсынылатын тізім негізінде - 3,6 айлық есептік көрсеткіш мөлшерде;
1-тармақтың 18), 20), 21) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өкілетті органның тізімі негізінде – 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерде;
1-тармақтың 17), 19) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өкілетті органның тізімі негізінде – 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерде.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 10.04.2013 N 81/15 (жарияланғаннан күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енеді).
7. Табысы есепке алынбайтын ай сайын әлеуметтік көмек:
1) 1-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өкілетті мекемемен ұсынылатын тізім негізінде дәрі–дәрмек сатып алуға 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерде әлеуметтік көмек, тұрғын үй–коммуналдық қызметтерін төлеуге 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерде әлеуметтік көмек;
2) 1-тармақтың 29) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген "Успен туберкулезге қарсы ауруханасы" мемлекеттік мекемесі ұсынатын тізімі негізінде - амбулаторлық емделу кезеңінде тамақтануға 6 айлық есептік көрсеткіш мөлшерде;

3) для категории, указанной в подпункте 29) пункта 1, в размере 1 месячного расчетного показателя на проезд в медицинское учреждение в период амбулаторного лечения – на основании списка, предоставляемого государственным учреждением "Успенская противотуберкулезная больница" с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера;
4) для категории указанной в подпункте 34) пункта 1, социальная помощь в период прохождения профессионального обучения в размере 5 месячных расчетных показателей - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера, копия удостоверения личности, в случае отсутствия в удостоверении личности индивидуального идентификационного номера, документ подтверждающий индивидуальный идентификационный номер, документ подтверждающий период обучения, справка о регистрации в качестве безработного.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением маслихата Успенского района Павлодарской области от 10.04.2013 N 81/15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Ежемесячная помощь с учетом доходов:
для категории, указанной в подпункте 24) пункта 1, из числа детей из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает размера установленной по области величины прожиточного минимума (2 квартал соответствующего года), детей сирот, оставшихся без попечения родителей (не прошедших конкурс на обладание государственным образовательным грантом) в размере фактической стоимости обучения в высших учебных заведениях – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, индивидуального идентификационного номера, копии удостоверения личности, в случае отсутствия в удостоверении личности индивидуального идентификационного номера, документ, подтверждающий индивидуальный идентификационный номер, договор на оказание образовательных услуг, подписанный акимом, руководителем высшего учебного заведения и студентом;
в период обучения в высших учебных заведениях также предоставляется социальная помощь на проживание, питание и проезд к месту жительства в размере 15235 тенге.

3) 1-тармақтың 29) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген "Успен туберкулезге қарсы ауруханасы" мемлекеттік мекемесі ұсынатын тізімі негізінде - амбулаторлық емделу кезеңінде медициналық мекемесіне жету жолақысына 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерде;
4) 1-тармақтың 34) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініш негізінде, жеке куәлігінің көшірмесі, жеке куәлігінде жеке сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда, жеке сәйкестендіру нөмірін растайтын құжат, оқу кезеңін растайтын құжат, жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтама – кәсіптік оқудан өту кезеңінде 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерде әлеуметтік көмек.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 10.04.2013 N 81/15 (жарияланғаннан күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енеді).
8. Табысы есепке алынатын ай сайынғы көмек:
1-тармақтың 24) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - жан басына шаққанда кірісі облыс бойынша белгіленген күнкөрістік шаманың көлемінен аспайтын (тиісті жылдың 2 тоқсаны бойынша) аз қамтамасыз етілген отбасының балалар санынан, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жетім балалар (мемлекеттік білім грантына ие болу конкурсынан өте алмаған) жоғары оқу орнында оқуы төлемінің нақты мөлшерінде - екінші деңгейдегі банктерде, сонымен қатар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті лицензиясы, жеке сәйкестендіру нөмірі бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі көрсетілген өкілетті мекемемен ұсынылатын тізім негізінде, жеке куәлігінің көшірмесі, жеке кәулігінде жеке сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда, жеке сәйкестендіру нөмірін растайтын құжат, білім беру қызметтерін көрсетуге әкімінің, жоғары оқу орнының басшысының және студенттің, қолдары қойылған келісімшарт;
жоғары оқу орнында оқу кезеңі кезінде, тұруға, тамақтануға және тұрғын жеріне дейінгі жолақысына 15235 теңге мөлшерде әлеуметтік көмек көрсетіледі.

9. Контроль за реализацией данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономике и бюджету.
10. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
секретарь районного маслихата              Р. Бечелова

9. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика және бюджет бойынша тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім бірінші рет ресми жарияланғаннан күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы
аудандық мәслихат хатшысы                  Р. Бечелова