Об оказании единовременной материальной помощи в связи с 68-й годовщиной Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов
Решение внеочередной XV сессии Маслихата города Алматы V созыва от 15 апреля 2013 года N 103. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 25 апреля 2013 года за N 975
В соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», подпунктом 15 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», маслихат города Алматы V-го созыва РЕШИЛ:
1. Установить единовременную материальную помощь ко Дню Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов следующим категориям  граждан, зарегистрированным в установленном порядке и постоянно проживающим в городе Алматы:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 75 000 (семьдесят пять тысяч) тенге;
2) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, статус которых определен статьями 6-8 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года № 2247 «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге;
3) вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак, в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге;
4) родителям и не вступившим в повторный брак супруге (супругу) военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане, в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге.
2. Оказание единовременной материальной помощи осуществляется за счет средств местного бюджета города Алматы на основании списков  перечисленных категорий граждан, представляемых Алматинским  городским филиалом Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан».
3. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на  председателя постоянной комиссии маслихата города Алматы по социальным вопросам и общественному согласию И. Ли и заместителя акима города Алматы Ю. Ильина (по согласованию).
4. Маслихату города Алматы (Мукашев Т.Т.) произвести государственную регистрацию нормативного правового акта в Департаменте юстиции города Алматы.

1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 68 жылдығына байланысты бір реттік материалдық көмек көрсету туралы
V сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс ХV сессиясының 2013 жылғы 15 сәуірдегі № 103 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2013 жылғы 25 сәуірде № 975 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 20 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 15  тармақшасына сәйкес V сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай Алматы қаласында тұрақты тұратын және белгіленген тәртіппен тіркелген келесі санаттағы азаматтарға бір реттік материалдық көмек белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне 75 000 (жетпіс бес мың) теңге мөлшерінде;
2) Жеңілдіктер мен кепілдіктер мәртебесі Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 25 сәуірдегі № 2247 «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 6-8 баптарымен белгіленген Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде;
3) Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің қайта некеге тұрмаған жесірлеріне 30 000 (отыз  мың) теңге мөлшерінде;
4) Ауғанстандағы ұрыс қимылдары кезінде қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, науқастануы салдарынан қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына және қайта некеге тұрмаған зайыбына (жұбайына) 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде.
2. Бір реттік материалдық көмек көрсету «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының» Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Алматы қалалық бөлімшесі ұсынған тізімдері бойынша Алматы қаласының жергілікті бюджетінің қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының қоғамдық келісім мен әлеуметтік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына И. Лиға және Алматы қаласы әкімінің орынбасары Ю.Ильинге  (келісім бойынша) жүктелсін.
4. Алматы қаласының мәслихаты (Т.Т. Мұқашев) нормативтік құқықтық актіні Алматы қаласы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткізсін.

5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
XV-й сессии маслихата
города Алматы V-го созыва     А.Моргунов
Секретарь
маслихата города Алматы
V-го созыва                   Т. Мукашев
Согласовано:
Заместитель акима
города Алматы                    Ю. Ильин
Начальник Управления занятости
и социальных программ города
Алматы                           А. Кульмаханов
Начальник Управления
экономики и бюджетного
планирования города Алматы       С. Кабдулов
Заведующая юридическим
отделом аппарата акима
города Алматы                    А. Касымова

5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының кезектен тыс
ХV сессиясының төрағасы                 А. Моргунов
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы                    Т. Мұқашев
Келісілді:
Алматы қаласы әкімінің
орынбасары                              И. Ильин
Алматы қалалық Жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасының бастығы                   Ә. Құлмаханов
Алматы қаласы Экономика
және бюджеттік жоспарлау
басқармасының бастығы                   С. Қабдолов
Алматы қаласы әкімі аппараты
заң бөлімі меңгерушісі                  А. Қасымова