Об установлении размеров социальной помощи и определении перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Решение внеочередной ХХI сессии маслихата города Алматы V созыва от 28 ноября 2013 года N 183. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 13 декабря 2013 года за N 1016. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 16 сентября 2016 года № 32
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 16.09.2016 года № 32 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" и решением XIX-ой сессии маслихата города Aлматы V-го созыва от 12 сентября 2013 года № 175 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Aлматы", маслихат города Aлматы V-го созыва РЕШИЛ:
1. Установить размеры социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан, согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить перечень отдельных категорий нуждающихся граждан, согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Aппарату маслихата города Aлматы:
1) обеспечить размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Aлматы;
2) произвести государственную регистрацию нормативного правового акта в Департаменте юстиции города Aлматы.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по социальным вопросам и общественному согласию маслихата города Aлматы И. Ли и заместителя акима города Aлматы Ю. Ильина (по согласованию).
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
XXI-й сессии маслихата города
Aлматы V-го созыва
И. Ли
Согласовано:
Заместитель акима города Aлматы
Ю. Ильин
Заместитель акима города Aлматы
М. Кудышев
Руководитель Управления занятости
и социальных программ города Aлматы
A. Кульмаханов
Руководитель Управления экономики
и бюджетного планирования города Aлматы
С. Кабдулов
Исполняющая обязанности руководителя
юридического отдела аппарата акима
города Aлматы
Н. Егизекова
Приложение 1
к решению маслихата
города Aлматы
от 28 ноября 2013 года № 183

Әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау туралы
V сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс ХХІ сессиясының 2013 жылғы 28 қарашадағы N 183 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2013 жылғы 13 желтоқсанда N 1016 болып тіркелді. Күші жойылды- Алматы қаласы мәслихатының 2016 жылғы 16 қыркүйектегі № 32 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Алматы қаласы мәслихатының 16.09.2016 № 32 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілді).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына және V сайланған Алматы қаласы мәслихатының XIX сессиясының 2013 жылғы 12 қыркүйектегі № 175 "Алматы қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне сәйкес, V сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес, мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмектің мөлшерлері белгіленсін.
2. Осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес, мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесі айқындалсын.
3. Алматы қаласы мәслихатының аппараты:
1) осы шешімді Алматы қаласы мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
2) нормативтік құқықтық актіні Алматы қаласы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткізсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының әлеуметтік мәселелер және қоғамдық келісім жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы И. Лиге және Алматы қаласы әкімінің орынбасары Ю. Ильинге (келісім бойынша) жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының кезектен тыс
XXI сессиясының төрағасы И. Ли
Алматы қаласы мәслихатының
2013 жылғы 28 қарашадағы
№ 183 шешіміне
1 қосымша

Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Aлматы от 10.09.2014 N 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Размеры социальной помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан
1. Предельные размеры единовременной социальной помощи
в связи с причинением ущерба гражданину (семье) либо
имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара и
сроки обращения за социальной помощью
1. Социальная помощь гражданам, пострадавшим вследствие пожара или стихийного бедствия, предоставляется в виде денежных выплат в размере до 100 (ста) месячных расчетных показателей на семью при утрате, порче, нанесении значительного ущерба жилища.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным решением маслихата города Aлматы от 23.07.2015 № 349 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Социальная помощь предоставляется не позднее шести месяцев со дня возникновения чрезвычайной ситуации.
2. Предельные размеры единовременной социальной помощи
3. Социальная помощь предоставляется раз в год семьям (гражданам), имеющим среднедушевой доход, не превышающий величину двукратного прожиточного минимума, в размере 7,5 (семи с половиной) месячных расчетных показателей.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата города Aлматы от 11.03.2016 № 420 (вводится в действие с 01.01.2016).
4. Социальная помощь на возмещение затрат за приобретение, установку или поверку индивидуальных приборов учета горячего и (или) холодного водоснабжения предоставляется нижеследующим гражданам, имеющим среднедушевой доход, не превышающий величину трехкратного прожиточного минимума в размере, не превышающем 2 (двух) месячных расчетных показателей за один прибор:
1) малообеспеченным гражданам (семьям), получающим государственную адресную социальную помощь и (или) жилищную помощь;
2) многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
3) инвалидам первой, второй и третьей группы;
4) пенсионерам, достигшим пенсионного возраста.
Данный вид социальной помощи предоставляется на приобретенные, установленные или прошедшую поверку индивидуальные приборы учета горячего и (или) холодного водоснабжения с 1 августа 2013 года.
5. Данные виды социальной помощи предоставляются в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на данные цели на соответствующий финансовый год.
3. Предельные размеры оказания периодической социальной
помощи отдельным категориям нуждающихся граждан

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 10.09.2014 N 267 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмектің мөлшерлері 1. Азаматқа (отбасына) табиғи зілзала немесе өрттің салдарынан мүлікке залал
келуіне байланысты әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлері және бір
реттік әлеуметтік көмекке өтініш білдіру мерзімдері
1. Өрттің немесе табиғи зілзаланың салдарынан зардап шеккен азаматтарға ақшалай төлемдер түрінде әлеуметтік көмек баспанасынан айрылғанда, бүлінгенде, елеулі зиян келгенде отбасына 100 (жүз) айлық есептік көрсеткішке дейінгі мөлшерлерде көрсетіледі.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 23.07.2015 № 349 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Әлеуметтік көмек төтенше жағдай туындаған күннен бастап алты айдан кешіктірілмей көрсетіледі.
2. Бір реттік әлеуметтік көмектің шекті мөлшері
3. Жан басына шаққанда орташа табысы күн көріс деңгейінің екі есе мөлшерінен аспайтын отбасыларға (азаматтарға) жылына бір рет әлеуметтік көмек 7,5 (жеті жарым) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
Ескерту. 3 - тармақ жана редакцияда- Алматы қаласы мәслихатының 11.03.2016 № 420 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Ыстық және (немесе) суық сумен жабдықтаудың жеке есептеуіш құралдарын сатып алу, орнату немесе тексеруден өткізу шығындарын өтеуге арналған әлеуметтік көмек жан басына шаққанда орташа табысы күнкөріс деңгейінің үш есе мөлшерінен аспайтын төменде көрсетілген азматтарға бір құрал үшін 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен аспайтын көлемде көрсетіледі:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және (немесе) тұрғын үй көмегін алатын тұрмыс жағдайы төмен азаматтарға (отбасыларына);
2) бірге тұратын төрт немесе одан да көп кәмелет жасына толмаған балалары бар көпбалалы отбасыларына;
3) бірінші, екінші және үшінші топтағы мүгедектерге;
4) зейнет жасына жеткен зейнеткерлерге.
Әлеуметтік көмектің аталған түрі 2013 жылдың 1 тамызынан бастап ыстық және (немесе) суық сумен жабдықтаудың сатып алынған, орнатылған немесе тексеруден өткізілген жеке есепке алу құралдарына көрсетіледі.
5. Әлеуметтік көмектің аталған түрлері тиісті қаржы жылына жергілікті бюджетте аталған мақсаттарға қарастырылған қаржы шегінде көрсетіледі.
3. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына көрсетілетін мерзімді
әлеуметтік көмектің шекті мөлшері

Сноска. Заголовок раздела 3 с изменениями, внесенными решением маслихата города Aлматы от 10.12.2014 № 290 (вводится в действие с 01.01.2015).
6. Социальная помощь предоставляется ежемесячно в размере 5,5 (пяти с половиной) месячных расчетных показателей следующим категориям граждан:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
2) вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак;
3) родителям и не вступившим в повторный брак супруге (супругу) военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Aфганистане.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата города Aлматы от 11.03.2016 № 420 (вводится в действие с 01.01.2016).
7. Социальная помощь назначается ежегодно, с выплатой раз в полугодие в размере 7 (семи) месячных расчетных показателей следующим категориям граждан, имеющим среднедушевой доход, не превышающий величину 3 (трех) прожиточных минимумов:
1) пенсионерам, достигшим пенсионного возраста, не получающим специальное государственное пособие;
2) получателям государственных социальных пособий по возрасту, не получающим специальное государственное пособие;
3) инвалидам первой группы, страдающим хронической почечной недостаточностью;
4) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, получающим специальное государственное пособие по данной категории.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата города Aлматы от 11.03.2016 № 420 (вводится в действие с 01.01.2016).
8. Размер социальной помощи на основе социального контракта активизации семьи на каждого члена семьи (лицо) определяется как разница между среднедушевым доходом семьи (лица) и 60 процентами от величины прожиточного минимума, установленной в городе Aлматы.
Размер социальной помощи на основе социального контракта активизации семьи пересчитывается в случае изменения состава семьи с момента наступления указанных обстоятельств, но не ранее момента ее назначения.

Ескерту. 3-тараудың тақырыбына өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 10.12.2014 № 290 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Әлеуметтік көмек ай сайын 5,5 (бес жарым) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде келесі санаттағы азаматтарға көрсетіледі:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
2) Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердің екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне;
3) Aуғанстандағы соғыс қимылдары кезінде қаза тапқан (хабарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертігу, аурудың салдарынан қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, зайыбына (жұбайына).
Ескерту. 6 - тармақ жана редакцияда- Алматы қаласы мәслихатының 11.03.2016 № 420 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Әлеуметтік көмек жан басына шаққандағы орташа табысы күн көріс деңгейінің 3 есе (үш) мөлшерінен аспайтын келесі санаттағы азаматтарға жыл сайын тағайындалып, жарты жылда бір рет 7 (жеті) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде төленеді:
1) арнайы мемлекеттік жәрдемақы алмайтын зейнет жасына жеткен зейнеткерлерге;
2) арнайы мемлекеттік жәрдемақы алмайтын, бірақ жас ерекшелігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алатындарға;
3) бүйректің жеткіліксіздігі созылмалы ауруы бар бірінші топтағы мүгедектерге;
4) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз жауынгерлік қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғаларға, 1941 жылдың 22 маусымы мен 1945 жылдың 9 мамыры аралығында кем дегенде алты ай еңбек еткен (қызмет атқарған) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз жауынгерлік қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған және аталған санат бойынша арнайы мемлекеттік жәрдемақы алатын тұлғаларға.
Ескерту. 7 - тармақ жана редакцияда- Алматы қаласы мәслихатының 11.03.2016 № 420 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Отбасының әрбір мүшесіне (адамға) арналған отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізіндегі әлеуметтік көмек мөлшері отбасының (адамның) жан басына шаққандағы табысы мен Алматы қаласында белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызы арасындағы айырмашылық ретінде айқындалады.
Отбасының құрамы өзгерген жағдайда, отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізіндегі әлеуметтік көмек мөлшері аталған мән-жайлар орын алған сәттен бастап, бірақ оны тағайындаған сәттен бұрын емес қайта есептеледі

Сноска. Раздел 3 дополнен пунктом 8 в соответствии с решением маслихата города Aлматы от 23.07.2015 № 349 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к решению маслихата
города Aлматы
от 28 ноября 2013 года № 183
Перечень отдельных категорий нуждающихся граждан
1. Граждане, пострадавшие вследствие пожара или стихийного бедствия;
2. Лица, имеющие среднедушевой доход, не превышающий величину двукратного прожиточного минимума;
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата города Aлматы от 18.02.2014 N 203 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
4. Вдовы воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, не вступившие в повторный брак;
5. Родители и не вступившие в повторный брак супруга (супруг) военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Aфганистане;
6. Пенсионеры, достигшие пенсионного возраста, не получающие специальное государственное пособие;
7. Получатели государственных социальных пособий по возрасту, не получающие специальное государственное пособие;
8. Инвалиды первой группы, страдающие хронической почечной недостаточностью;
9. Лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, получающие специальное государственное пособие по данной категории;
10. Малообеспеченные граждане (семьи), получающие государственную адресную социальную помощь и (или) жилищную помощь;
Сноска. Приложение 2 дополнено пунктом 10 в соответствии срешением маслихата города Aлматы от 18.02.2014 № 203 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Многодетные семьи, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
Сноска. Приложение 2 дополнено пунктом 11 в соответствии с решением маслихата города Aлматы от 18.02.2014 № 203 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 3 бөлімі 8 тармағымен толықтырылды - Алматы қаласы мәслихатының 23.07.2015 № 349 шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Алматы қаласы мәслихатының
2013 жылғы 28 қарашадағы
№ 183 шешіміне
2 қосымша
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесі
1. Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматтар;
2. Жан басына шаққандағы табысы күн көріс деңгейінің екі есе мөлшерінен аспайтын адамдар;
Ескерту. 2 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 18.02.2014 N 203 шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi;
4. Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердiң екiншi рет некеге тұрмаған жесiрлерi;
5. Ауғанстандағы соғыс қимылдары кезiнде қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертiгу, аурудың салдарынан қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналары, зайыбы (жұбайы);
6. Арнайы мемлекеттік жәрдемақы алмайтын зейнет жасына жеткен зейнеткерлер;
7. Арнайы мемлекеттік жәрдемақы алмайтын, бірақ жас ерекшелігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алатындар;
8. Бүйректің жеткіліксіздігі созылмалы ауруы бар бірінші топтағы мүгедектер;
9. Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз жауынгерлік қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғаларға, 1941 жылдың 22 маусымы мен 1945 жылдың 9 мамыры аралығында кем дегенде алты ай еңбек еткен (қызмет атқарған) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз жауынгерлік қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған және аталған санат бойынша арнайы мемлекеттік жәрдемақы алатын тұлғалар;
10. Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және (немесе) тұрғын үй көмегін алатын тұрмыс жағдайы төмен азаматтар (отбасылар);
Ескерту. 2 қосымша 10 тармағымен толықтырылды - Алматы қаласы мәслихатының 18.02.2014 N 203 шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11. Бірге тұратын төрт немесе одан да көп кәмелет жасына толмаған балалары бар көпбалалы отбасылар;
Ескерту. 2 қосымша 11 тармағымен толықтырылды - Алматы қаласы мәслихатының 18.02.2014 N 203 шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

12. Инвалиды первой, второй и третьей групп.
Сноска. Приложение 2 дополнено пунктом 12 в соответствии с решением маслихата города Aлматы от 18.02.2014 № 203 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Пенсионеры, достигшие пенсионного возраста.
Сноска. Приложение 2 дополнено пунктом 13 в соответствии с решением маслихата города Aлматы от 18.02.2014 № 203 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Лица (семьи) с среднедушевым доходом, не превышающим 60 % от величины прожиточного минимума при заключении социального контракта активизации семьи на условиях участия трудоспособных членов семьи (лица) в мерах содействия занятости и в случае необходимости социальной адаптации членов семьи (лица), включая трудоспособных.
Сноска. Приложение 2 дополнено пунктом 14 в соответствии с решением маслихата города Aлматы от 23.07.2015 № 349 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

12. Бірінші, екінші және үшінші топтағы мүгедектер;
Ескерту. 2 қосымша 12 тармағымен толықтырылды - Алматы қаласы мәслихатының 18.02.2014 N 203 шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
13. Зейнет жасына жеткен зейнеткерлер.
Ескерту. 2 қосымша 13 тармағымен толықтырылды - Алматы қаласы мәслихатының 18.02.2014 N 203 шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
14. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасасқан кездегі отбасының (адамның) еңбекке қабілетті мүшелерінің жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және қажет болғанда еңбекке қабілеттілерді қоса алғанда отбасы (адам) мүшелерін әлеуметтік бейімдеу жағдайларындағы жан басына шаққандағы табысы күнкөріс деңгейі мөлшерінің 60 %-ынан аспайтын адамдар (отбасылар).
Ескерту. 2 қосымша 14 тармағымен толықтырылды - Алматы қаласы мәслихатының 23.07.2015 № 349 шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).