Об утверждении квалификационных требований к категориям административных государственных должностей корпуса "Б" Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 17 марта 2014 года № 86. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2014 года № 9287. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 1 сентября 2015 года № 895
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 01.09.2015 № 895.
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
2. Департаменту административно-кадровой работы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Арыстанов А.К.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
3. Департаменту административно-кадровой работы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Арыстанов А.К.) направить для согласования квалификационные требования к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департамент административно-кадровой работы (Арыстанов А.К.)
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан–Министр
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан                       А. Исекешев
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
___________________ А. Байменов
20 марта 2014 года
Утверждены приказом
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министра
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 17 марта 2014 года № 86
Квалификационные требования
к категориям административных государственных
должностей корпуса «Б» Министерства индустрии и
новых технологий Республики Казахстан
Советник Министра,

Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдары санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 17 наурыздағы № 86 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 01 сәуірде № 9287 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 895 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 01.09.2015 № 895 бұйрығымен.
«Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 13-бабы 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар Министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті (А.К. Арыстанов) заңмен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күннің ішінде оны бұқаралық ақпарат құралдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті (А.К. Арыстанов) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдары санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне келісуге жіберсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Әкімшілік-кадр жұмысы департаментіне (А.К. Арыстанов) жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күннің ішінде қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы Индустрия
және жаңа технологиялар
министрі                                        Ә.Исекешев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің Төрағасы
____________ Ә. Байменов
2014 жылғы 20 наурыз
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы Индустрия
және жаңа технологиялар министрінің
2014 жылғы 17 наурыздағы
№ 86 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдар санаттарына біліктілік талаптары
Министрдің кеңесшісі,

категория С-3 (1 единица), № 02-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство), Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация, координация и осуществление контроля за своевременным рассмотрением и подготовкой к докладу руководству поступающих документов в рамках реализации Стратегии индустриально-инновационного развития, в том числе бюджетных научно-технических программ, Общенационального плана мероприятий, по вопросам вступления Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию, а также подготовка материалов по инфраструктуре индустриально-инновационного развития. Осуществление контроля за правильностью оформления документов, представляемых на подпись руководству, оказание методической и практической помощи в организации делопроизводства структурным подразделениям Министерства, территориальным органам и организациям, находящимся в ведении Министерства. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством Министерства.
Советник Министра,
категория С-3 (1 единица), № 02-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация работы структурных подразделений министерства по вопросам взаимодействия со средствами массовой информации, подготовка информационно–аналитических материалов, взаимодействие с пресс-службами Правительства Республики Казахстан, Сената, Мажилиса Парламента Республики Казахстан, Правительств стран Соодружества независимых государств. Проведение мониторинга средств массовой информации по материалам относительно государственных служащих, имеющих отношение к коррупционным проявлениям, публикация опровержений. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством Министерства.
Советник Министра,

С-3 санаты (1 бірлік), № 02-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Индустриялық-инновациялық даму стратегиясын, оның ішінде, бюджеттік ғылыми-техникалық бағдарламаларды, іс-шаралардың Жалпы ұлттық жоспарды іске асыру шеңберінде, Қазақстан Республикасы Дүниежүзілік сауда ұйымға кіру мәселелері бойынша келіп түскен құжаттардың уақтылы қаралуын және басшылықтың баяндамасына дайындауды ұйымдастыру, үйлестіру және бақылауды жүзеге асыру, сондай-ақ, Қазақстан Республикасы кластерлік бастамашылығы және индустриялық-инновациялық даму инфрақұрылымы бойынша материалдарды дайындау. Басшылыққа қол қоюға берілген құжаттардың дұрыс ресімделуіне бақылауды жүзеге асыру, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің, Министрліктің қарауындағы аумақтық органдар мен ұйымдарға іс жүргізуді ұйымдастыруға әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Министрлік басшылығы жүктеген өзге өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Министрдің кеңесшісі,
С-3 санаты (1 бірлік), № 02-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл, ақпараттық-талдамалық материалдарды дайындау, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының, Мәжілісінің, Тәуелсіз мемлекеттер достастығы елдері Үкіметтерінің Баспасөз қызметтерімен өзара іс-қимыл мәселелері жөніндегі министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің жұмыстарын үйлестіру. Бұқаралық ақпарат құралдарына сыбайлас жемқорлық көріністеріне қатысы бар мемлекеттік қызметшілерге қатысты материалдар бойынша мониторинг жүргізу, жоққа шығаруларды жариялау. Министрлік басшылығы жүктеген өзге өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Министрдің кеңесшісі,

категория С-3 (1 единица), № 02-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Наличие опыта работы в области защиты государственных секретов. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Контроль за обеспечением режима секретности при проведении всех видов секретных работ в Министерстве, при осуществлении международных торгово-экономических, научно-технических и иных связей. Выявление и закрытие возможных каналов утечки секретных сведений в процессе деятельности Министерства. Организация и координация работы по противодействию техническим средствам разведки и контроль за ее эффективностью. Осуществление контроля за прохождением секретных документов. Организация проведения профилактической работы с сотрудниками Министерства и подведомственных организаций по соблюдению требований режима секретности. Обеспечение защиты информации для служебного пользования. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством Министерства.
Директор Департамента защиты государственных
секретов и мобилизационной подготовки,
категория С-1 (1 единица), № 03-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или гуманитарные науки или образование или технические науки и технологии или военное дело и безопасность или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области защиты государственных секретов и мобилизационной подготовки, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство департаментом. Обеспечение разработки планов по обеспечению режима секретности и мобилизационной подготовки, их утверждения и предоставления в уполномоченный орган. Контролирование за реализацией планов. Обеспечение Министра и по его поручению, руководства Министерства необходимой информацией по вопросам защиты государственных секретов и мобилизационной подготовки. Участие в работе Межведомственных комиссий (рабочих групп) по поручению руководства Министерства по вопросам защиты государственных секретов и мобилизационной подготовки. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством Министерства.
Руководитель
управления защиты государственных секретов
Департамента защиты государственных секретов
и мобилизационной подготовки,

С-3 санаты (1 бірлік), № 02-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Мемлекеттік құпияларды қорғау саласында жұмыс тәжірибесінің болуы. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктегі құпия жұмыстардың барлық түрлерін жүргізу кезінде, халықаралық сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және өзге байланыстарды жүзеге асыру кезінде құпиялық режимін қамтамасыз етуге бақылау. Министрлік қызметінің үдерісінде құпия мәліметтердің жария болуы мүмкін арналарын анықтау және жабу. Барлаудың техникалық құралдарына қарсы әрекет ету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру мен үйлестіру және оның тиімділігін бақылау. Құпия құжаттардың өтуіне бақылауды жүзеге асыру. Құпиялық режим талаптарын сақтауы бойынша министрлік қызметкерлері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарымен алдын алу жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру. Қызметтік пайдалану үшін ақпаратты қорғауды қамтамасыз ету. Министрлік басшылығы жүктеген өзге өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру
дайындығы департаментінің директоры,
C-1 санаты (1 бірлік), № 03-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе гуманитарлық ғылымдар немесе білім немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әскери іс және қауіпсіздік немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру дайындығы аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаментті жалпы басқару. Құпиялылық және жұмылдыру дайындығы режимін қамтамасыз ету жөнінде жоспарларды әзірлеуді қамтамасыз ету, оларды бекіту және уәкілетті органға ұсыну. Жоспарлардың іске асырылуын бақылау. Министрді және оның тапсырмасы бойынша министрлік басшылығын мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру дайындығы мәселелері бойынша қажетті ақпаратпен қамтамасыз ету. Мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру дайындығы мәселесі бойынша Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша Ведомствоаралық комиссия (жұмыс тобына) жұмысына қатысу. Министрлік басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру
дайындығы департаменті Мемлекеттік құпияларды қорғау
басқармасының басшысы,

категория С-3 (1 единица), № 03-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или гуманитарные науки или образование или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области защиты государственных секретов, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением. Организация контроля за исполнительской дисциплиной, определение полномочий и обязанностей работников управления. Организация своевременного и качественного исполнения возложенных на управление задач и осуществление им своих функций. Разработка нормативных правовых актов и методических пособий по вопросам обеспечения защиты государственных секретов. Осуществление контроля за своевременным исполнением в центральном аппарате Министерства секретных поручений Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Сената и Мажилиса Парламента Республики Казахстан, государственных органов и руководства Министерства. Проведение проверки деятельности структурных подразделений и подведомственных организаций с оказанием практической и методической помощи структурным подразделениям и подведомственным организациям Министерства. Принятие участия в работе по разработке ведомственных перечней сведений, подлежащих засекречиванию. Проведение работ по вопросам допуска и доступа лиц к секретным сведениям. Организация работы секретного делопроизводства. Проведение работ по выявлению и закрытию возможных каналов утечки секретных сведений в процессе осуществления деятельности. Обеспечение режимных требований при проведении всех видов секретных работ. Участие в проведении служебных расследований по вопросам обеспечения режима секретности. Исполнение планов работы управления. Предоставление отчетности в уполномоченный орган по обеспечению режима секретности. Контроль за своевременностью и качеством отчетов, представляемых подведомственными организациями в соответствии с законодательством. Контроль за ведением учета сейфов, металлических шкафов, спецхранилищ и других режимных помещений, а также ключей к ним. Обеспечение руководства Министерства соответствующей информацией и справками. Обеспечение эффективного и своевременного исполнения управлением поручений руководства Министерства и департамента. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Главный эксперт
управления защиты государственных секретов
Департамента защиты государственных секретов
и мобилизационной подготовки,

С-3 санаты (1 бірлік), № 03-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе гуманитарлық ғылымдар немесе білім немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық жасау. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық тәртіптілігіне бақылау ұйымдастыру, өкілеттіктері мен міндеттерін айқындау. Басқармаға жүктелген міндеттерді және өз функцияларын уақтылы және сапалы орындауды ұйымдастыру. Мемлекеттік құпияны қорғауды қамтамасыз ету мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және әдістемелік құралдарды әзірлеу. Министрліктің орталық аппаратында Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасының Парламенті Сенаты мен Мәжілісінің мемлекеттік органдардың және Министрлік басшылығының құпия тапсырмаларын уақтылы орындауды бақылауды қамтамасыз ету. Министрлік құрылымдық бөлімшелеріне және ведомствоға бағынысты ұйымдарға тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелері мен ведомствоға бағынысты ұйымдар қызметіне тексеру жүргізу. Құпиялыққа жататын ведомстволық мәліметтер тізбесін әзірлеу бойынша жұмысқа қатысу. Құпия мәліметтерге қол жеткізу және тұлғаларға рұқсат беру мәселелері бойынша жұмысты жүргізу. Құпия іс-жүргізу жұмыстарын ұйымдастыру. Қызметті жүзеге асыру процесінде құпия мәліметтердің өтуінің мүмкін арналарын анықтау және жабу бойынша жұмыстарды жүргізу. Құпия жұмыстардың барлығын жүргізу кезінде режимдік талаптарды қамтамасыз ету. Құпиялық режимін қамтамасыз ету мәселелері бойынша қызметтік тексерулер жүргізуге қатысу. Басқарманың жұмыс жоспарларын орындау. Құпиялық режимін қамтамасыз ету бойынша уәкілетті органға есептілікті ұсыну. Заңнамаға сәйкес ведомствоға бағынысты ұйымдар ұсынатын есептің уақтылығы мен сапасын бақылау. Сейфтер, металл шкафтар, арнайы қоймалар және басқа режимдік үй-жайлар, сондай-ақ оларға кілттер есебін жүргізуді бақылау. Министрлік басшылығын тиісті ақпаратпен және мәліметтермен қамтамасыз ету. Министрлік және департамент басшылығы тапсырмаларын Басқарманың тиімді және уақтылы орындауын қамтамасыз ету. Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру дайындығы
департаменті Мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасының
бас сарапшысы,

категория С-4 (1 единица), № 03-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или гуманитарные науки или образование или военное дело и безопасность или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области защиты государственных секретов, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления в отсутствии руководителя. Обеспечение режимных требований при проведении всех видов секретных работ. Разработка нормативных правовых актов и методических пособий по вопросам обеспечения защиты государственных секретов. Проведение проверки деятельности структурных подразделений и подведомственных организаций с оказанием практической и методической помощи структурным подразделениям и подведомственным организациям Министерства. Проведение работ по вопросам допуска и доступа лиц к секретным сведениям. Организация работы секретного делопроизводства. Проведение работ по выявлению и закрытию возможных каналов утечки секретных сведений в процессе осуществления деятельности. Регистрирование секретных приказов Министерства. Исполнение планов работы управления. Предоставление отчетности в уполномоченный орган по обеспечению режима секретности. Контроль за своевременностью и качеством отчетов, представляемых подведомственными организациями в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Участие в проведении служебных расследований по вопросам обеспечения режима секретности. Разработка с привлечением руководителей структурных подразделений номенклатуры дел особой важности, совершенно секретных и секретных дел, а также номенклатуры особой важности, совершенно секретных и секретных дел Министерства. Организация и проведение работ с шифрованной связью. Контроль за обеспечением установленного законодательством порядка по размножению секретных документов. Подготовка и предоставление в установленные сроки соответствующих отчетов в уполномоченный орган. Осуществление контроля за изготовлением, учетом, хранением, выдачей и использованием бланков служебных удостоверений (пропусков), печатей и штампов Министерства, а также металлических и мастичных печатей с индивидуальными учетными номерами. Участие в обеспечении пропускного и внутриобъектового режима. Контроль за ведением учета сейфов, металлических шкафов, спецхранилищ и других режимных помещений, а также ключей к ним. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Главный эксперт
управления защиты государственных секретов
Департамента защиты государственных секретов
и мобилизационной подготовки,

C-4 санаты (1 бірлік), № 03-1-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе гуманитарлық ғылымдар немесе білім немесе әскери іс және қауіпсіздік немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басшы болмаған кезде басқармаға жалпы басшылық жасау. Құпия жұмыстардың барлық түрлерін жүргізу кезінде режимдік талаптарды қамтамасыз ету. Мемлекеттік құпияны қорғауды қамтамасыз ету мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және әдістемелік құралдарды әзірлеу. Министрлік құрылымдық бөлімшелеріне және ведомствоға бағынысты ұйымдарға тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелері мен ведомствоға бағынысты ұйымдар қызметіне тексеру жүргізу. Құпия мәліметтерге қол жеткізу және тұлғаларға рұқсат беру мәселелері бойынша жұмысты жүргізу. Құпия іс-жүргізу жұмыстарын ұйымдастыру. Қызметті жүзеге асыру процесінде құпия мәліметтердің жария болуы мүмкін арналарын анықтау және жабу бойынша жұмыстарды жүргізу. Министрліктің құпия бұйрықтарын тіркеу. Басқарманың жұмыс жоспарын орындау. Құпиялық режимін қамтамасыз ету бойынша уәкілетті органға есептілікті ұсыну. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ведомствоға бағынысты ұйымдар ұсынатын есептің уақтылығы мен сапасын бақылау. Құпиялық режимін қамтамасыз ету мәселелері бойынша қызметтік тексерулер жүргізуге қатысу. Құрылымдық бөлімшелер басшыларын тарта отырып, аса маңызды істер, өте құпия және Министрліктің құпия істер номенклатурасын әзірлеу. Шифрлық байланыспен жұмысты ұйымдастыру және жүргізу. Құпия құжаттарды көбейту бойынша белгіленген заңнамалық тәртіппен қамтамасыз етуді бақылау. Уәкілетті органға тиісті есептерді белгіленген мерзімде дайындау және ұсыну. Министрліктің қызметтік куәлік бланктерін (пропусктерін), мөрлерін және мөр таңбаларын, сондай-ақ жеке есептік нөмірі бар металл және мастикті мөрлерді дайындауды, есепке алуды, сақтауды, беруді және пайдалануды бақылауды жүзеге асыру. Өткізу және объект ішіндегі режимді қамтамасыз етуге қатысу. Сейфтер, метал шкафтар, арнайы қоймалар және басқа режимдік үй-жайлар, сондай-ақ оларға кілттер есебін жүргізуді бақылау. Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру дайындығы
департаменті мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасының
бас сарапшысы,

категория С-4 (1 единица), № 03-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или гуманитарные науки или образование или военное дело и безопасность или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области защиты государственных секретов, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Прием, контроль и обработка первичной входящей и исходящей особой важности, совершенно секретной и секретной документации. Составление описи постоянного и временного сроков хранения. Обработка секретного архива. Обеспечение режимных требований при проведении всех видов секретных работ. Разработка нормативных правовых актов и методических пособий по вопросам обеспечения режима секретности, оказывает практическую и методическую помощь структурным подразделениям и подведомственным организациям Министерства. Проведение проверки деятельности структурных подразделений Министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента Оформление, переоформление допуска лиц к секретным сведениям. Оформление и подшивка секретных корреспондентских и специальных (личных) дел. Осуществление контроля за изготовлением, учетом, хранением, выдачей и использованием бланков служебных удостоверений (пропусков), печатей и штампов Министерства, а также металлических и мастичных печатей с индивидуальными учетными номерами. Участие в обеспечении пропускного и внутриобъектового режима. Ведение учета сейфов, металлических шкафов, спецхранилищ и других режимных помещений, а также ключей к ним. Контроль за обеспечением установленного законодательством порядка по размножению секретных документов. Внесение предложения по всем вопросам своей работы руководству, осуществляет иные права в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан. Соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Руководитель
управления мобилизационной подготовки
Департамента защиты государственных секретов
и мобилизационной подготовки,

C-4 санаты (1 бірлік), № 03-1-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе гуманитарлық ғылымдар немесе білім немесе немесе әскери іс және қауіпсіздік немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Аса маңызды істер, өте құпия алғашқы кіріс және шығыс құжаттамаларды қабылдау, бақылау және өңдеу. Тұрақты және уақытша сақтау мерзімдерінің тізілімін жасау.құпиялық мұрағатты өңдеу. Құпия жұмыстардың барлық түрлерін жүргізу кезінде режимдік талаптарды қамтамасыз ету. Мемлекеттік құпияны қорғауды қамтамасыз ету мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және әдістемелік құралдарды әзірлеу, Министрліктің құрылымдық бөлімшелеріне және ведомствоға бағынысты ұйымдарға тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету. Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлік құрылымдық бөлімшелер қызметіне тексеру жүргізу. Құпия мәліметтерге тұлғаларға рұқсат беруді ресімдеу, қайта ресімдеу. Құпия хат-хабарды және арнайы (жеке) істерді ресімдеу және тігу. Министрліктің қызметтік куәлік бланктерін (пропусктерін), мөрлерін және мөр таңбаларын, сондай-ақ жеке есептік нөмірі бар металл және мастикті мөрлерді дайындауды, есепке алуды, сақтауды, беруді және пайдалануды бақылауды жүзеге асыру. Өткізу және объект ішіндегі режимді қамтамасыз етуге қатысу. Сейфтер, метал шкафтар, арнайы қоймалар және басқа режимдік үй-жайлар, сондай-ақ оларға кілттер есебін жүргізуді бақылау. Құпия құжаттарды көбейту бойынша белгіленген заңнамалық тәртіппен қамтамасыз етуді бақылау. Өз жұмысының барлық мәселелері бойынша басшылыққа ұсыныстар енгізу, қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыру. Орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау. Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру дайындығы
департаменті Жұмылдыру дайындығы басқармасының басшысы,

категория С-3 (1 единица), № 03-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: военное дело и безопасность, социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или гуманитарные науки или образование или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области мобилизационной подготовки, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением. Организация контроля за исполнительской дисциплиной, определение полномочий и обязанностей работников управления. Организация своевременного и качественного исполнения возложенных на управление задач и осуществление им своих функций. Организация работы управления по разработке нормативных правовых актов в области мобилизационной подготовки и мобилизации, бронированию военнообязанных на период мобилизации и на военное время, участию в военно-экономических и командно-штабных учениях по мобилизационному развертыванию и выполнению мероприятий в организациях, Вооруженных Силах Республики Казахстан, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, научно-методическому обеспечению мобилизационной подготовки и мобилизации, а также повышению квалификации специалистов мобилизационных органов, координации деятельности организаций, имеющих мобилизационный заказ в области мобилизационной подготовки и мобилизации, международному сотрудничеству в области мобилизационной подготовки и мобилизации. Планирование мероприятий в области мобилизационной подготовки и мобилизации. Участие в разработке и реализации мероприятий Стратегии национальной безопасности страны, осуществляемых в рамках компетенции Министерства. Участие на совещаниях в государственных органах, иных заинтересованных организациях по вопросам мобилизационной подготовки и мобилизации. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации. Запрашивание и получение от сотрудников Министерства и других государственных органов информацию, материалы и документы, относящиеся к вопросам своей деятельности. Вступление во взаимодействие со структурными подразделениями Министерства для решения оперативных вопросов деятельности, входящих в компетенцию управления. Внесение предложений по всем вопросам своей работы руководству. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Главный эксперт
управления мобилизационной подготовки
Департамента защиты государственных секретов
и мобилизационной подготовки,

С-3 санаты (1 бірлік), № 03-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әскери іс және қауіпсіздік немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе гуманитарлық ғылымдар немесе білім немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жұмылдыру дайындығы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық жасау. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық, тәртіптілігіне бақылау ұйымдастыру, өкілеттіктері мен міндеттерін айқындау. Басқармаға жүктелген міндеттерді және өз функцияларын уақтылы және сапалы орындауды ұйымдастыру. Жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру, жұмылдыру кезеңінде және соғыс уақытында әскери міндеттілерді брондау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша басқарма жұмысын ұйымдастыру, ұйымдарда, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, Қазақстан Республикасының басқа да әскерлерінде және әскери құрылымдарында жұмылдыруды өрістету және іс-шараларды орындау бойынша әскери-экономикалық және команда-штабтық оқуларға қатысу, жұмылдыру дайындығы және жұмылдыруды, сондай-ақ жұмылдыру органдары мамандарының біліктілігін арттыруды ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету, жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласындағы жұмылдыру тапсырысы бар ұйымдар қызметін үйлестіру, жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласындағы халықаралық ынтымақтастық. Жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласындағы іс-шараларды жоспарлау. Министрлік құзыреті шеңберінде жүзеге асырылатын елдің Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының іс-шараларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру мәселелері бойынша мемлекеттік органдарда, өзге де мүдделі ұйымдарда мәжіліске қатысу. Кіріс және шығыс ақпарат бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы даярлауды қамтамасыз ету. Министрлік және басқа да мемлекеттік органдар қызметкерлерінен өз қызметіне жататын ақпараттарды, материалдарды және құжаттарды сұрату және алу. Басқарма құзыретіне кіретін қызмет мәселелерін жедел шешу үшін Министрлік құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимылға түсу. Өз жұмысының барлық мәселелері бойынша басшылыққа ұсыныстар енгізу. Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру дайындығы
департаменті Жұмылдыру дайындығы басқармасының бас сарапшысы,

категория С-4 (1 единица), 03-2-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: военное дело и безопасность или социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или гуманитарные науки или образование или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области мобилизационной подготовки, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления в отсутствии руководителя. Организация работы управления по разработке нормативных правовых актов в области мобилизационной подготовки и мобилизации, бронированию военнообязанных на период мобилизации и на военное время, участию в военно-экономических и командно-штабных учениях по мобилизационному развертыванию и выполнению мероприятий в организациях, Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан Республики Казахстан, научно-методическому обеспечению мобилизационной подготовки и мобилизации, а также повышению квалификации специалистов мобилизационных органов, координации деятельности организаций, имеющих мобилизационный заказ в области мобилизационной подготовки и мобилизации, международному сотрудничеству в области мобилизационной подготовки и мобилизации. Подготовка и рассмотрение документов в области мобилизационной подготовки и мобилизации, сбор и анализ информации, подготовка ответов на входящую корреспонденцию. Планирование мероприятий в области мобилизационной подготовки и мобилизации. Ведение учета по бронированию граждан Республики Казахстан на период мобилизации и на военное время. Участие в разработке и реализации мероприятий Стратегии национальной безопасности страны, осуществляемых в рамках компетенции Министерства. Участие на совещаниях в государственных органах, иных заинтересованных организациях по вопросам мобилизационной подготовки и мобилизации. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации. Запрашивание и получение от сотрудников Министерства и других государственных органов информации, материалов и документов, относящихся к вопросам своей деятельности. Вступление во взаимодействие со структурными подразделениями Министерства для решения оперативных вопросов деятельности, входящих в компетенцию управления. Внесение предложений по всем вопросам своей работы руководству. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Директор Департамента
внешнеэкономического сотрудничества,

C-4 санаты (1 бірлік), № 03-2-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әскери іс және қауіпсіздік немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе гуманитарлық ғылымдар немесе білім немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жұмылдыру дайындығы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басшы болмаған кезде басқармаға жалпы басшылық жасау. Жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру, жұмылдыру кезеңінде және соғыс уақытында әскери міндеттілерді брондау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша басқарма жұмысын ұйымдастыру, ұйымдарда, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, Қазақстан Республикасының басқа да әскерлерінде және әскери құрылымдарында жұмылдыруды өрістету және іс-шараларды орындау бойынша әскери-экономикалық және команда-штабтық оқуларға қатысу, жұмылдыру дайындығы және жұмылдыруды, сондай-ақ жұмылдыру органдары мамандарының біліктілігін арттыруды ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету, жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласындағы жұмылдыру тапсырысы бар ұйымдар қызметін үйлестіру, жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласындағы халықаралық ынтымақтастық. Жұмылдыру даярлығы және жұмылдыру саласындағы құжаттарды дайындау және қарау, ақпаратты жинақтау және талдау, кіріс хат-хабарға жауап дайындау. Жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласындағы іс-шараларды жоспарлау. Министрлік құзыреті шеңберінде жүзеге асырылатын елдің Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының іс-шараларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру мәселелері бойынша мемлекеттік органдарда, өзге де мүдделі ұйымдарда мәжіліске қатысу. Кіріс және шығыс ақпарат бойынша материалдар мен қорытындыларды уақытылы даярлауды қамтамасыз ету. Министрлік және басқа да мемлекеттік органдар қызметкерлерінен өз қызметіне жататын ақпараттарды, материалдарды және құжаттарды сұрату және алу. Басқарма құзыретіне кіретін қызмет мәселелерін жедел шешу үшін Министрлік құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасасу. Өз жұмысының барлық мәселелері бойынша басшылыққа ұсыныстар енгізу. Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Сыртқы экономикалық ынтымақтастық департаментінің директоры,

категория С-1 (1 единица), № 04-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или гуманитарные науки. Желательно наличие академической степени магистра наук или PhD, научной степени кандидата или доктора наук.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области развития международного сотрудничества, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного и английского языков
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента. Обеспечение эффективной работы Департамента в соответствии с положением Департамента. Организация и проведение, а также участие в работе Межправительственных комиссий (заседаний комитетов, подкомитетов, рабочих групп) по поручению руководства Министерства, входящие в компетенцию. Общая координация и контроль работы структурных подразделений. Обеспечение реализации возложенных на Департамент задач и функций. Координация разработки и контроль за реализацией государственной политики по развитию торгово-экономических отношений Республики Казахстан с зарубежными государствами.
Заместитель директора
Департамента внешнеэкономического сотрудничества,
категория С-2 (1 единица), № 04-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или гуманитарные науки. Желательно наличие академической степени магистра наук или PhD, научной степени кандидата или доктора наук.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области развития международного сотрудничества, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного и английского языков
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента. Обеспечение эффективной работы департамента в соответствии с положением департамента. Организация и проведение, а также участие в работе Межправительственных комиссий (заседаний комитетов, подкомитетов, рабочих групп) по поручению руководства Министерства, входящие в компетенцию Министерства. Общая координация и контроль работы структурных подразделений. Обеспечение реализации возложенных на Департамент задач и функций. Координация разработки и контроль за реализацией государственной политики по развитию торгово-экономических отношений Республики Казахстан с зарубежными государствами.
Руководитель управления
двустороннего сотрудничества и протокола
Департамента внешнеэкономического сотрудничества,

C-1 санаты (1 бірлік), № 04-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе гуманитарлық ғылымдар. Мүмкіндігінше PhD және ғылымдар магистрі академиялық, ғылым докторы немесе ғылым кандидаты ғылыми дәрежесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, халықаралық ынтымақтастықты дамыту саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы басшылық жасау. Департаменттің ережесіне сәйкес Департаменттің тиімді жұмысын қамтамасыз ету. Министрліктің құзыретіне кіретін басшылық тапсырмасы бойынша Үкіметаралық комиссияның жұмысын (комитеттердің, кіші комитеттердің, жұмыс топтарының отырысын) ұйымдастыру және жүргізу, сондай-ақ қатысу. Құрылымдық бөлімшелердің жұмысын жалпы үйлестіру және бақылау. Департаментке жүктелген міндеттер мен функцияларды іске асыруды қамтамасыз ету. Шетелдермен Қазақстан Республикасының сауда-экономикалық қатынастарын дамыту жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыруды әзірлеуді және бақылауды үйлестіру.
Сыртқы экономикалық ынтымақтастық департаменті
директорының орынбасары,
C-2 санаты (1 бірлік) № 04-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе гуманитарлық ғылымдар. Мүмкіндігінше PhD және ғылымдар магистрі академиялық, ғылым докторы немесе ғылым кандидаты ғылыми дәрежесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, халықаралық ынтымақтастықты дамыту саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы басшылық жасау. Департаменттің ережесіне сәйкес Департаменттің тиімді жұмысын қамтамасыз ету. Министрліктің құзыретіне кіретін Министрліктің басшылығының тапсырмасы бойынша Үкіметаралық комиссияның жұмысын (комитеттердің, кіші комитеттердің, жұмыс топтарының отырысын) ұйымдастыру және жүргізу, сондай-ақ қатысу. Құрылымдық бөлімшелердің жұмысын жалпы үйлестіру және бақылау. Департаментке жүктелген міндеттер мен функцияларды іске асыруды қамтамасыз ету. Шетелдермен Қазақстан Республикасының сауда-экономикалық қатынастарын дамыту жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыруды әзірлеуді және бақылауды үйлестіру.
Сыртқы экономикалық ынтымақтастық департаменті
Екі жақты ынтымақтастық және хаттама
басқармасының басшысы,

категория С-3 (1 единица), № 04-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: гуманитарные науки или социальные науки, экономика и бизнес или право. Желательно наличие академической степени магистра наук.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области развития международного сотрудничества, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного и английского языков.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разработка проектов нормативных правовых актов, направленных на совершенствование законодательства в области развития международного сотрудничества. Разработка предложений по совершенствованию системы управления в сфере международных отношений в пределах компетенции управления, организация и руководство работой управления, определение обязанностей и полномочий работников управления, осуществление контроля за исполнением документов, входящих в компетенцию управления.
Главный эксперт
управления двустороннего сотрудничества и протокола
Департамента внешнеэкономического сотрудничества,
категория С-4 (1 единица), № 04-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: гуманитарные науки или социальные науки, экономика и бизнес или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области развития международного сотрудничества, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание состояния и возможных перспектив двустороннего торгово-экономического сотрудничества Республики Казахстан с зарубежными государствами. Желательно знание государственного и английского языков, а также других иностранных языков.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по вопросам, входящим в компетенцию управления. Участие в организации и проведении межправительственных комиссий, заседаний подкомиссий, рабочих групп, входящих в компетенцию Министерства. Проведение мониторинга деятельности развития двусторонних торгово-экономических отношений с зарубежными государствами, в разработке соглашений, договоров, программ, планов действий, дорожных карт в области развития двустороннего сотрудничества с зарубежными государствами.
Эксперт управления
двустороннего сотрудничества и протокола
Департамента внешнеэкономического сотрудничества,

С-3 санаты (1 бірлік) № 04-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: гуманитарлық ғылымдар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық. Мүмкіндігінше ғылымдар магистрі академиялық дәрежесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, халықаралық ынтымақтастықты дамыту саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттіліктері
Халықаралық ынтымақтастықты дамыту саласындағы заңнаманы жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу. Басқарманың құзыреті шегінде халықаралық қатынастар саласында басқару жүйесін жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу, Басқарма жұмысын ұйымдастыру және басшылық жасау, басқарма қызметкерлерінің міндеттіліктері мен өкілеттіктерін айқындау, басқарманың құзыретіне кіретін құжаттардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру.
Сыртқы экономикалық ынтымақтастық департаменті
Екі жақты ынтымақтастық және хаттама
басқармасының бас сарапшысы,
C-4 санаты (1 бірлік) № 04-1-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: гуманитарлық ғылымдар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, халықаралық ынтымақтастықты дамыту саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Шетел мемлекеттерімен Қазақстан Республикасының екі жақты сауда-экономикалық ынтымақтастығының жай-күйін және мүмкін болатын перспективаларын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін, сонымен бірге басқа шет тілдерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу. Министрліктің құзыретіне кіретін үкіметаралық комиссияларды, кіші комиссиялардың отырыстарын, жұмыс топтарын ұйымдастыруға қатысу және өткізу. Шетел мемлекеттерімен екіжақты ынтымақтастықты дамыту саласындағы келісімдерді, шарттарды, бағдарламаларды, іс-қимыл жоспарларын, жол карталарын әзірлеуде шетел мемлекеттерімен екіжақты сауда-экономикалық қатынастарды дамыту қызметіне мониторинг жүргізу.
Сыртқы экономикалық ынтымақтастық департаменті
Екі жақты ынтымақтастық және хаттама
басқармасының сарапшысы,

категория С-5 (4 единицы), № 04-1-3, № 04-1-4,
№ 04-1-5, № 04-1-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или гуманитарные науки.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области развития международного сотрудничества, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного и английского языков, а также других иностранных языков.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и проведение межправительственных комиссий, заседаний подкомиссий, рабочих групп, входящих в компетенцию Министерства. Подготовка отчетов по вопросам развития торгово-экономического сотрудничества с зарубежными государствами в Администрацию Президента Республики Казахстан и Правительство Республики Казахстан. Подготовка материалов к проведению визитов, встреч руководства Министерства с представителями зарубежных государств. Выработка предложений по вопросам развития двустороннего торгово-экономического сотрудничества Республики Казахстан с зарубежными государствами. Обеспечение протокольных мероприятий по организации встреч руководства Министерства по вопросам торгово-экономического сотрудничества Казахстана с представителями зарубежных государств. Разработка соглашений, договоров, программ, планов действий, дорожных карт в области развития двустороннего, торгово-экономического сотрудничества с зарубежными государствами.
Руководитель управления
взаимодействия с международными организациями
Департамента внешнеэкономического сотрудничества,

C-5 санаты (4 бірлік), № 04-1-3, № 04-1-4,
№ 04-1-5, № 04-1-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе гуманитарлық ғылымдар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, халықаралық ынтымақтастықты дамыту саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін, сонымен бірге басқа шет тілдерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрлік құзыретіне кіретін үкіметаралық комиссияларды, кіші комиссиялардың, жұмыс топтарының отырыстарын ұйымдастыру және өткізу. Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне шетел мемлекеттерімен сауда-экономикалық ынтымақтастықты дамыту мәселелері бойынша есептерді дайындау. Министрлік басшылығының шетел мемлекеттерінің өкілдерімен сапарларды, кездесулерді өткізуге материалдарды дайындау. Қазақстан Республикасының шетел мемлекеттерімен екі жақты сауда-экономикалық ынтымақтастығын дамыту мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу. Шетел мемлекеттерінің өкілдерімен Қазақстанның сауда-экономикалық ынтымақтастық мәселелері бойынша Министрлік басшылығының кездесулерін ұйымдастыру жөніндегі хаттамалық іс-шараларды қамтамасыз ету. Шетел мемлекеттерімен екі жақты, сауда-экономикалық ынтымақтастықты дамыту саласындағы келісімдерді, шарттарды, бағдарламаларды, іс-қимыл жоспарларын әзірлеу.
Сыртқы экономикалық ынтымақтастық департаменті
Халықаралық ұйымдармен өзара әрекеттесу басқармасының басшысы

категория С-3 (1 единица), № 04-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: гуманитарные науки или социальные науки, экономика и бизнес или право. Желательно наличие академической степени магистра наук.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области развития международного сотрудничества, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного и английского языков, а также других иностранных языков.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по развитию сотрудничества Казахстана с международными организациями, фондами и финансовыми институтами, в частности проведение совместных семинаров, конференций, участие в реализации программ, проектов. Проведение мониторинга деятельности в Казахстане международных организаций, фондов и финансовых институтов. Разработка предложений по повышению эффективности сотрудничества с международными организациями, фондами и финансовыми институтами, в пределах компетенции управления. Организация и руководство работой управления, определение обязанностей и полномочий работников управления, осуществление контроля за исполнением документов находящихся в управлении.
Главный эксперт
управления взаимодействия с международными организациями
Департамента внешнеэкономического сотрудничества,

С-3 санаты (1 бірлік), № 04-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: гуманитарлық ғылымдар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық. Мүмкіндігінше ғылымдар магистрі академиялық дәрежесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, халықаралық ынтымақтастықты дамыту саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін, сонымен бірге басқа шет тілдерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Қазақстанның халықаралық ұйымдармен, қорлармен және қаржы институттарымен ынтымақтастығын дамыту жөніндегі ұсыныстарды әзірлеуге қатысу, атап айтқанда, бірлескен семинарларды, конференцияларды өткізу, бағдарламаларды, жобаларды іске асыруға қатысу. Қазақстандағы халықаралық ұйымдардың, қорлардың және қаржы институттарының қызметіне мониторинг жүргізу. Басқарма құзыреті шегінде халықаралық ұйымдармен, қорлармен және қаржы институттарымен ынтымақтастықтың тиімділігін арттыру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу. Басқарма жұмысын ұйымдастыру және басшылық жасау, Басқарма қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін айқындау, Басқармадағы құжаттардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру.
Сыртқы экономикалық ынтымақтастық департаменті
Халықаралық ұйымдармен өзара әрекеттесу басқармасының
бас сарапшысы,

категория С-4 (2 единицы), № 04-2-2, № 04-2-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или гуманитарные науки. Желательно наличие академической степени магистра наук.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области развития международного сотрудничества, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного и английского языков, а также других иностранных языков.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка анализа развития сотрудничества Казахстана в рамках международных организаций, фондов и финансовых институтов. Выработка предложений по разработке мероприятий, программ по вопросам, входящим в компетенцию управления. Участие в выработке предложений по развитию сотрудничества Казахстана с международными организациями, фондами и финансовыми институтами. Организация и проведение, семинаров, конференций с участием международных организаций, фондов и финансовых институтов по вопросам международного сотрудничества. Развитие нормативной правовой базы в сфере военно-технического сотрудничества.
Главный эксперт
управления взаимодействия с международными организациями
Департамента внешнеэкономического сотрудничества,
категория С-4 (1 единица), № 04-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или гуманитарные науки.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области развития международного сотрудничества, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного и английского языков, а также других иностранных языков.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка отчетов о реализации протокольных решений в рамках сотрудничества с международными организациями, фондами и финансовыми институтами. Выработка предложений по развитию сотрудничества Казахстана с международными организациями, фондами и финансовыми институтами. Проведение работы по организации мониторинга деятельности в Казахстане международных организаций, фондов и финансовых институтов, в частности проведение совместных семинаров, конференций, участие в реализации программ, проектов. Проведение мониторинга эффективности деятельности в Казахстане международных организаций, фондов и финансовых институтов. Ведение анализа развития сотрудничества Казахстана в рамках международных организаций, фондов и финансовых институтов. Подготовка информационно - справочных и аналитических материалов по развитию сотрудничества с международными организациями, фондами и финансовыми институтами.
Эксперт управления
взаимодействия с международными организациями
Департамента внешнеэкономического сотрудничества,

C-4 санаты (2 бірлік), № 04-2-2, № 04-2-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе гуманитарлық ғылымдар. Мүмкіндігінше ғылымдар магистрі академиялық дәрежесінің болуы
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, халықаралық ынтымақтастықты дамыту саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін, сонымен бірге басқа шет тілдерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Қазақстанның халықаралық ұйымдар, қорлар және қаржы институттары шеңберінде ынтымақтастығын дамытуға талдауды дайындау. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша іс-шараларды, бағдарламаларды әзірлеу жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу. Қазақстанның халықаралық ұйымдармен, қорлармен және қаржы институттарымен ынтымақтастығын дамыту жөніндегі ұсыныстарды әзірлеуге қатысу. Халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша халықаралық ұйымдардың, қорлардың және қаржы институттарының қатысуымен семинарларды, конференцияларды ұйымдастыру және өткізу. Әскери-техникалық ынтымақтастық саласындағы нормативтік құқықтық базаны дамыту.
Сыртқы экономикалық ынтымақтастық департаменті
Халықаралық ұйымдармен өзара әрекеттесу басқармасының
бас сарапшысы,
C-4 санаты (1 бірлік), № 04-2-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе гуманитарлық ғылымдар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»,  «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, халықаралық ынтымақтастықты дамыту саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін, сонымен бірге басқа шет тілдерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Халықаралық ұйымдармен, қорлармен және қаржы институттарымен ынтымақтастық шеңберінде хаттамалық шешімдерді іске асыру туралы есептерді дайындау. Қазақстанның халықаралық ұйымдармен, қорлармен және қаржы институттарымен ынтымақтастығын дамыту жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу. Қазақстандағы халықаралық ұйымдардың, қорлардың және қаржы институттарының қызметіне мониторингті ұйымдастыру жөніндегі жұмысты жүргізу, атап айтқанда бірлескен семинарларды, конференцияларды өткізу, бағдарламаларды, іске асыруға қатысу. Қазақстандағы халықаралық ұйымдардың, қорлардың және қаржы институттарының қызметінің тиімділігіне мониторинг жүргізу. Қазақстанның халықаралық ұйымдар, қорлар және қаржы институттары шеңберінде ынтымақтастығын дамытуға талдау жүргізу. Халықаралық ұйымдармен, қорлармен және қаржы институттарымен ынтымақтастықты дамыту жөніндегі ақпараттық-анықтамалық және талдау материалдарын дайындау.
Сыртқы экономикалық ынтымақтастық департаменті
Халықаралық ұйымдармен өзара әрекеттесу
басқармасының сарапшысы,

категория С-3 (1 единица), № 04-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: гуманитарные науки или социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или право. Желательно наличие академической степени магистра или кандидата наук.
Профессиональная компетенция
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области развития международного сотрудничества, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Наличие аналитического и креативного мышления. Знание государственного языка на деловом уровне. Желательно знание английского и других иностранных языков.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Опыт работы в сфере внешнеэкономического сотрудничества, а также в отраслях промышлености в том числе в государственных органах, международных организациях, исследовательских институтах. Опыт ведения переговоров в рамках двустороннего и многостороннего международного сотрудничества. Опыт работы в разработке проектов программных и отраслевых документов государственных органов, учредительных договоров международных экономических организаций и интеграционных объединений. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и руководство работой управления, проведение анализа проводимой Министерством работы по вопросам интеграции. Выработка предложений и рекомендаций по интеграционным процессам. Координация работы сотрудников управления, а также структурных подразделений Министерства по вопросам международной экономической интеграции. Обеспечение качественной проработки и своевременного исполнения находящихся в компетенции Министерства документов и поручений по вопросам интеграционных процессов. Взаимодействие с регулирующими наднациональными органами интеграции через уполномоченный государственный орган и внешнеполитическое ведомство Республики Казахстан. Взаимодействие со структурными подразделениями Министерства, подведомственными организациями, отраслевыми ассоциациями и бизнес-сообществом Республики Казахстан по вопросам интеграционных процессов по курируемым направлениям деятельности Министерства. Согласование и рассмотрение документов, нормативных правовых актов и решений Евразийской экономической комиссии по курируемым направлениям деятельности Министерства, а также в части ее международной деятельности и дальнейшего развития направлений интеграции. Участие в работе консультативных, совещательных органов, рабочих и экспертных групп при Евразийской экономической комиссии. Участие в переговорном процессе в составе рабочей группы по вступлению Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию, а также в подготовке Доклада по вступлению Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию. Участие в разработке проекта Договора о Евразийском экономическом союзе. Выработка предложений по развитию интеграционных процессов в рамках Евразийского экономического пространства и Всемирной торговой организации по курируемым направлениям Министерства. Участие в выработке позиций Республики Казахстан и в целом Министерства, в частности, в рамках интеграционных процессов, а также переговоров с третьими странами по курируемым направлениям Министерства. Выявление угроз и рисков, связанных с развитием интеграционных процессов. Проведение анализа и мониторинг принимаемых решений, проектов документов, планируемых к принятию в рамках наднациональных органов интеграции по курируемым направлениям деятельности Министерства. Проведение оценки влияния принимаемых и принятых документов, решений наднациональных органов интеграции по курируемым направлениям деятельности Министерства.
Главный эксперт
управления координации международной экономической интеграции
Департамента внешнеэкономического сотрудничества,

С-3 санаты (1 бірлік), № 04-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: гуманитарлық ғылымдар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе құқық. Мүмкіндігінше магистр немесе ғылым кандидаты дәрежесі бойынша академикалық дәрежесінің болуы
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, халықаралық ынтымақтастықты дамыту саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.Әлемдегі сауда-экономикалық жүйені реттейтін, халықаралық шарттарды, сондай-ақ Кеден одағы мен (ЕурАзЭҚ) Бірыңғай экономикалық кеңістікті құрайтын нормативтік-құқықтық базаны білу. Еуразиялық кеңістікте болып жатқан интеграциялық процестердің тарихын және қазіргі таңдағы жай-күйін білу. Интеграция бойынша серіктес мемлекеттердің өнеркәсіп, ғылыми-техникалық, инвестициялық және энергетикалық саясат салаларындағы заңнаманың негізгі ережелерін білу. Қазақстан Республикасының экономикалық дипломатия саласындағы басымдықтарын білу. Талдамалық және креативтік ойлау қабілетінің болуы. Іскерлік деңгейде мемлекеттік тілді білу. Мүмкіндігінше ағылшын және өзге шет тілдерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Сыртқы экономикалық ынтымақтастық және өнеркәсіп салаларында, сондай-ақ мемлекеттік органдарда, халықаралық ұйымдарда, зерттеу институттарында жұмыс тәжірибесінің болуы. Екі жақты және көп жақты халықаралық ынтымақтастық шеңберінде келіссөздерді жүргізу бойынша тәжірибесінің болуы. Мемлекеттік органдардың бағдарламалық және салалық құжаттарының, халықаралық экономикалық ұйымдар мен интеграциялық бірлестіктердің құрылтайшылық шарттарының жобаларын әзірлеу шеңберінде тәжірибесінің болуы. Компьютерде жұмыс істеу білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру және басқару, Министрліктің интеграция бойынша атқарып жатқан жұмысына талдау жасау. Интеграциялық процестер бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар жасау. Басқарма қызметкерлерінің, сондай-ақ Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің халықаралық экономикалық интеграция мәселелері бойынша жұмысын үйлестіру. Мәселелердің сапалы пысықталуына жәрдемдесу, сондай-ақ Министрліктің құзыретіндегі құжаттарды және интеграциялық процестер мәселелері бойынша тапсырмаларды уақтылы орындауды қамтамасыз ету.
Уәкілетті мемлекеттік орган және Қазақстан Республикасы сыртқы саяси ведомствосы арқылы интеграция бойынша ұлттық органнан жоғары тұрған органдармен әрекеттесу. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен, ведомствоға қарасты ұйымдармен, Қазақстан Республикасының салалық қауымдастықтарымен және бизнес-қоғамдастықпен интеграциялық процестер мәселелері бойынша Министрлік жетекшілік ететін бағыттарда әрекеттесу. Министрлік жетекшілік ететін бағыттарда Еуразиялық экономикалық комиссияның құжаттарын, нормативтік-құқықтық актілерін және шешімдерін келісу және қарау, оның ішінде халықаралық қызметі шеңберінде одан әрі интеграцияны бағыттарын дамыту. Еуразиялық экономикалық комиссияның консультативтік, кеңесшілік органдарында, жұмыс және сараптамалық топтардың жұмысына қатысу. Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру бойынша жұмыс тобын құрамында келіссөздер процесіне, сондай-ақ Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру бойынша баяндаманы әзірлеу жұмыстарына қатысу. Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың жобасын әзірлеуге қатысу. Бірыңғай экономикалық кеңістік және Дүниежүзілік сауда ұйымы бойынша Министрлік жетекшілік ететін бағыттарда Интеграциялық процестер бойынша ұсыныстар жасау. Министрлік жетекшілік ететін бағыттар бойынша Интеграциялық процестер бойынша, сондай-ақ үшінші мемлекеттермен келіссөздер шеңберінде Қазақстан Республикасының жалпы және Министрліктің ұстанымын айқындау жұмысына қатысу. Интеграциялық процестердің дамуына байланысты қауіп-қатерліктерді және тәуекелдерді анықтау. Интеграция бойынша ұлттықтан жоғары тұрған органдардың шеңберінде қабылданады деп жоспарланған шешімдер мен құжаттардың жобасы бойынша Министрлік жетекшілік ететін бағыттарда талдау жасау және мониторинг жүргізу. Интеграция бойынша ұлттықтан жоғары тұрған органдардың шеңберінде қабылданған және қабылдауға жоспарланып жатқан құжаттардың және шешімдердің Министрлік жетекшілік ететін бағыттарда әсерін бағалау.
Сыртқы экономикалық ынтымақтастық департаменті Халықаралық
экономикалық интеграцияны үйлестіру басқармасының
бас сарапшысы,

категория С-4 (2 единицы), № 04-3-2, № 04-3-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: гуманитарные науки или социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или право или услуги (оценка).
Профессиональная компетенция
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области развития международного сотрудничества, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание международных договоров, регулирующих мировую торгово-экономическую систему, а также формирующих нормативно-правовую базу Таможенного союза и Единого экономического пространства (ЕврАзЭС). Знание государственного языка на высоком уровне. Желательно знание английского и других иностранных языков.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Желательно наличие опыта работы в сфере внешнеэкономического сотрудничества в государственных органах, международных организациях, исследовательских институтах. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Взаимодействие с регулирующими наднациональными органами интеграции через уполномоченный государственный орган и внешнеполитическое ведомство Республики Казахстан согласно отведенным обязанностям и полномочиям. Проведение анализа проводимой Министерством работы по вопросам интеграции. Выработка предложений и рекомендаций по интеграционным процессам. Взаимодействие и координация работы структурных подразделений Министерства по вопросам интеграции. Согласование и рассмотрение документов, нормативных правовых актов и решений Евразийской экономической комиссии по курируемым направлениям деятельности Министерства. Участие в разработке проекта Договора о Евразийском экономическом союзе. Выработка предложений по развитию интеграционных процессов в рамках Евразийкого экономического пространства и Всемирной торговой организации по курируемым направлениям Министерства. Проведение анализа и мониторинг принимаемых решений, проектов документов, планируемых к принятию в рамках наднациональных органов интеграции по курируемым направлениям деятельности Министерства. Проведение оценки влияния принимаемых и принятых документов, решений наднациональных органов интеграции по курируемым направлениям деятельности Министерства. Организация и проведение рабочих совещаний и встреч с представителями наднациональных органов, экономических организаций, государственных органов и бизнес-сообщества. Координация исполнения принятых документов, решений, поручений по вопросам экономической интеграции. Реализация достигнутых договоренностей руководства Министерства с иностранными государствами и международными организациями. Подготовка информационно-справочных и аналитических материалов по вопросам экономической интеграции. Участие в выработке позиций Республики Казахстан, и в целом Министерства, в частности, в рамках интеграционных процессов, а также переговоров с третьими странами по курируемым направлениям Министерства.
Эксперт управления
координации международной экономической интеграции
Департамента внешнеэкономического сотрудничества,
категория С-5 (2 единицы), № 04-3-3, № 04-3-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: гуманитарные науки или социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетенция
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области развития международного сотрудничества, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Желательно знание английского и других иностранных языков.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Взаимодействие с регулирующими наднациональными органами интеграции через уполномоченный государственный орган и внешнеполитическое ведомство Республики Казахстан согласно отведенным обязанностям и полномочиям. Взаимодействие и координация работы структурных подразделений Министерства по вопросам интеграции. Согласование и рассмотрение документов, нормативных правовых актов и решений Евразийской экономической комиссии по курируемым направлениям деятельности Министерства. Участие в разработке проекта Договора о Евразийском экономическом союзе. Выработка предложений по развитию интеграционных процессов в рамках Евразийского экономического пространства и Всемирной торговой организации по курируемым направлениям Министерства. Проведение анализа и мониторинг принимаемых решений, проектов документов, планируемых к принятию в рамках наднациональных органов интеграции по курируемым направлениям деятельности Министерства. Проведение оценки влияния принимаемых и принятых документов, решений наднациональных органов интеграции по курируемым направлениям деятельности Министерства. Организация и проведение рабочих совещаний и встреч с представителями наднациональных органов, экономических организаций, государственных органов и бизнес-сообщества. Координация исполнения принятых документов, решений, поручений по вопросам экономической интеграции. Реализация достигнутых договоренностей руководства Министерства с иностранными государствами и международными организациями. Подготовка информационно-справочных и аналитических материалов по вопросам экономической интеграции. Участие в выработке позиций Республики Казахстан, в целом, и Министерства, в частности, в рамках интеграционных процессов, а также переговоров с третьими странами по курируемым направлениям Министерства.
Департамент развития местного содержания
Директор Департамента развития местного содержания,

C-4 санаты (2 бірлік), № 04-3-2, № 04-3-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: гуманитарлық ғылымдар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе құқық немесе қызметтер (бағалау).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, халықаралық ынтымақтастықты дамыту саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Әлемдік сауда-экономикалық жүйесін, сонымен қатар, Кеден Одағының және (ЕурАзЭҚ-ның) Бірыңғай экономикалық кеңістігін реттейтін халықарлық шарттарды білу. Мемлекеттік тілді жоғары деңгейде меңгеру. Мүмкіндігінше ағылшын және басқа шет тілдерін білу керек.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Мемлекеттік органдарда, халықаралық ұйымдарда, зерттеу институттарында сыртқы экономикалық ынтымақтастық саласында жұмыс тәжірибесі болуы керек. Компьютерде жұмыс істеу білу.
Функционалдық міндеттері
Уәкілетті мемлекеттік орган және Қазақстан Республикасы сыртқы саяси ведомствосы арқылы интеграция бойынша ұлттық органнан жоғары тұрған органдармен әрекеттесу. Министрліктің интеграция бойынша атқарып жатқан жұмысына талдау жасау. Интеграциялық процестер бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар жасау. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің халықаралық экономикалық интеграция мәселелері бойынша жұмысын үйлестіру.
Министрлік жетекшілік ететін бағыттарда Еуразиялық экономикалық комиссияның құжаттарын, нормативтік-құқықтық актілерін және шешімдерін келісу және қарау. Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың жобасын әзірлеуге қатысу. Бірыңғай экономикалық кеңістік және Дүниежүзілік сауда ұйымы бойынша Министрлік жетекшілік ететін бағыттарда Интеграциялық процестер бойынша ұсыныстар жасау. Министрлік жетекшілік ететін бағыттарда интеграция бойынша ұлттық органнан жоғары тұрған орган қабылдайтын және қабылдаған құжаттардың, шешімдердің әсерін бағалау. Ұлттық органнан жоғары тұрған орган, экономикалық ұйымдар мемлекеттік органдар және қоғамдық бірлестіктер өкілдерімен жұмыс мәжілістер мен кездесулерді ұйымдастыру және өткізу. Экономикалық интеграция мәселелері бойынша қабылданған құжаттарды, шешімдерді, тапсырмаларды орындауды үйлестіру. Министрлік басшылығының шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен қол жеткізілген уағдаластықтарды ұйымдастыру. Экономикалық интеграция мәселелері бойынша ақпараттық-анықтамалық және талдамалық материалдарды дайындау. Министрлік жетекшілік ететін бағыттар бойынша Интеграциялық процестер бойынша, сондай-ақ үшінші мемлекеттермен келіссөздер шеңберінде Қазақстан Республикасының жалпы және Министрліктің ұстанымын айқындау жұмысына қатысу.
Сыртқы экономикалық ынтымақтастық департаменті Халықаралық
экономикалық интеграцияны үйлестіру басқармасының сарапшысы,
C-5 санаты (2 бірлік), № 04-3-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: гуманитарлық ғылымдар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, халықаралық ынтымақтастықты дамыту саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білуі, ағылшын және басқа шет тілдерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Уәкілетті мемлекеттік орган және Қазақстан Республикасы сыртқы саяси ведомствосы арқылы интеграция бойынша ұлттық органнан жоғары тұрған органдармен әрекеттесу. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен, интеграциялық мәселелері бойынша жұмыстарды әрекеттесу және үйлестіру. Министрлік жетекшілік ететін бағыттарда Еуразиялық экономикалық комиссияның құжаттарын, нормативтік-құқықтық актілерін және шешімдерін келісу және қарау. Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың жобасын әзірлеуге қатысу. Бірыңғай экономикалық кеңістік және Дүниежүзілік сауда ұйымы бойынша Министрлік жетекшілік ететін бағыттарда Интеграциялық процесстер бойынша ұсыныстар жасау. Министрлік жетекшілік ететін бағыттарға интеграция бойынша ұлттық органнан жоғары тұрған орган қабылдайтын және қабылдаған құжаттардың, шешімдерің әсерін бағалау. Ұлттық органнан жоғары тұрған орган, экономикалық ұйымдар мемлекеттік органдар және қоғамдық бірлестіктер өкілдерімен жұмыс мәжілістер мен кездесулерді ұйымдастыру және өткізу. Экономикалық интеграция мәселелері бойынша қабылданған құжаттарды, шешімдерді, тапсырмалары орындауды үйлестіру. Министрлік басшылығының шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен қол жеткізілген, уағдаластықтарды ұйымдастыру. Экономикалық интеграция мәселелері бойынша ақпараттық-анықтамалық және талдамалық материалдарды дайындау. Министрлік жетекшілік ететін бағыттар бойынша Интеграциялық процестер бойынша, сондай-ақ үшінші мемлекеттермен келіссөздер шеңберінде Қазақстан Республикасының жалпы және Министрліктің ұстанымын айқындау жұмысына қатысу.
Жергілікті қамтуды дамыту департаментінің директоры

категория С-4 (1 единица), № 05-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или право или сельскохозяйственные науки или естественные науки.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области развития местного содержания, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление мероприятий, связанных с реализацией проектов, программ, планов мероприятий и других документов в пределах компетенции управления, ведение аналитических материалов по вопросам, входящим в компетенцию управления, подготовка предложений для заключений по проектам, государственным программам, законопроектам и иным нормативным правовым актам в пределах компетенции управления. Ведение мероприятий направленных на развитие местного содержания. Осуществление других заданий, определяемых руководством управления и департамента в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Эксперт управления
развития перспективных проектов
Департамента развития местного содержания,
категория С-5 (1 единица), № 05-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или право или сельскохозяйственные науки или естественные науки.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области развития местного содержания, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление мероприятий, связанных с реализацией проектов, программ, планов мероприятий и других документов в пределах компетенции управления, ведение аналитических материалов по вопросам, входящим в компетенцию управления, подготовка предложений для заключений по проектам, государственным программам, законопроектам и иным нормативным правовым актам в пределах компетенции управления. Ведение мероприятий направленных на развитие местного содержания. Осуществление других заданий, определяемых руководством управления и департамента в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель
управления мониторинга местного содержания
Департамента развития местного содержания,

C-4 санаты (1 бірлік), № 05-1-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе құқық немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары немесе жаратылыстану ғылымдары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жергілікті қамтуды дамыту саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыреті шеңберінде жобаларды, бағдарламаларды, іс-шаралар жоспарларын және басқа да құжаттарды іске асыруға байланысты іс-шараларды жүзеге асыру, басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша талдау құжаттарын жүргізу, басқарма құзыреті шеңберінде жобалар, мемлекеттік бағдарламалар, заң жобалары бойынша және басқа да нормативтік құқықтық актілер қорытындысы үшін ұсыныстар дайындау. Жергілікті қамтуды дамытуға бағытталған іс-шараларды жүргізу.Қазақстан Республикасын заңнамасына сәйкес департамент және басқарма басшылығы айқындаған басқа да тапсырмаларды жүзеге асыру.
Жергілікті қамтуды дамыту департаменті
перспективалық жобаларды дамыту басқармасының сарапшысы,
C-5 санаты (1 бірлік), № 05-1-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе құқық немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары немесе жаратылыстану ғылымдары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жергілікті қамтуды дамыту саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыреті шеңберінде жобаларды, бағдарламаларды, іс-шаралар жоспарларын және басқа да құжаттарды іске асыруға байланысты іс-шараларды жүзеге асыру, басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша талдау құжаттарын жүргізу, басқарма құзыреті шеңберінде жобалар, мемлекеттік бағдарламалар, заң жобалары бойынша және басқа да нормативтік құқықтық актілер қорытындысы үшін ұсыныстар дайындау. Жергілікті қамтуды дамытуға бағытталған іс-шараларды жүргізу. Қазақстан Республикасын заңнамасына сәйкес департамент және басқарма басшылығы айқындаған басқа да тапсырмаларды жүзеге асыру.
Жергілікті қамтуды дамыту департаменті
жергілікті қамту мониторингі басқармасының басшысы,

категория С-3 (1 единица), № 05-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или право.
Профессиональная Компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области развития местного содержания, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы управления, участие в разработке программ, планов мероприятий и других документов в пределах компетенции управления, подготовка аналитических материалов по вопросам мониторинга и анализа проектов, по иным вопросам, входящим в компетенцию управления, осуществление мониторинга местного содержания в закупках товаров, работ и услуг, участие в подготовке заключений по отраслевым программам, законопроектам и нормативным правовым актам в пределах своей компетенции.
Главный эксперт управления
мониторинга местного содержания
Департамента развития местного содержания,
категория С-4 (1 единица), № 05-2-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или право.
Профессиональная Компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области развития местного содержания, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организует рассмотрение предложений центральных и местных исполнительных органов по вопросам мониторинга, участие в разработке программ, планов мероприятий и других документов в пределах компетенции управления, подготовка аналитических материалов по вопросам мониторинга, по иным вопросам, входящим в компетенцию управления, участие в подготовке заключений по отраслевым программам, законопроектам и нормативным правовым актам в пределах своей компетенции. Осуществление других полномочий, определяемых руководством управления и департамента в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Эксперт управления
мониторинга местного содержания
Департамента развития местного содержания,

С-3 санаты (1 бірлік), № 05-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе құқық
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жергілікті қамтуды дамыту саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру, басқарма құзыретінің шегінде бағдарламаларды, іс-шаралар жоспарларын және басқа құжаттарды әзірлеуге қатысу, мониторинг мәселелері бойынша, басқарманың құзыретіне кіретін өзге де мәселелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау, тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алудағы жергілікті қамту мониторингін жүзеге асыру, өз құзыреті шегінде салалық және мемлекеттік бағдарламалар, заң жобалары және нормативтік құқықтық актілер бойынша қорытындылар дайындауға қатысу.
Жергілікті қамтуды дамыту департаменті
жергілікті қамту мониторингі басқармасының бас сарапшысы,
C-4 санаты (1 бірлік) № 05-2-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жергілікті қамтуды дамыту саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Мониторинг мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардың ұсыныстарын қарауды ұйымдастырады, басқарма құзыретінің шегінде бағдарламаларды, іс-шаралар жоспарларын және басқа құжаттарды әзірлеуге қатысу, басқарманың құзыретіне кіретін өзге де мәселелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау, өз құзыреті шегінде салалық және мемлекеттік бағдарламалар, заң жобалары және нормативтік құқықтық актілер бойынша қорытындылар дайындауға қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқарма және департамент басшылығы айқындайтын өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Жергілікті қамтуды дамыту департаменті
Жергілікті қамту мониторингі басқармасының сарапшысы,

категория С-5 (2 единицы), № 05-2-3, № 05-2-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области развития местного содержания, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участвует в разработке программ, планов мероприятий и других документов в пределах компетенции управления, подготовка аналитических материалов по вопросам мониторинга, по иным вопросам, входящим в компетенцию управления, участие в подготовке заключений по отраслевым программам, законопроектам и нормативным правовым актам в пределах своей компетенции. Осуществление других полномочий, определяемых руководством управления и департамента в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Директор Департамента недропользования,
категория С-1 (1 единица), № 06-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация работы департамента, участие в разработке и реализации государственной политики в сфере недропользования, участие в государственном регулировании правовых отношений в сфере изучения, использования и охраны недр Республики Казахстан, рассмотрение и определение основных условий и параметров при заключении контрактов с недропользователями включая экономическую модель проекта и систему налогообложения, участие в обеспечении контроля за соблюдением исполнительными органами и недропользователями законодательства в области недропользования и установленного порядка пользования недрами.
Заместитель директора
Департамента недропользования,

C-5 санаты (2 бірлік), № 05-2-3, 05-2-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жергілікті қамтуды дамыту саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі..
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыретінің шегінде бағдарламаларды, іс-шаралар жоспарларын және басқа да құжаттарды әзірлеуге қатысады, мониторинг мәселелері бойынша, басқарманың құзыретіне кіретін өзге де мәселелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау, өз құзыреті шегінде салалық және мемлекеттік бағдарламалар, заң жобалары және нормативтік құқықтық актілер бойынша қорытындылар дайындауға қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқарма және департамент басшылығы айқындайтын өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Жер қойнауын пайдалану департаментінің директоры,
C-1 санаты (1 бірлік), № 06-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше жер қойнауын пайдалану саласындағы шаруашылық және басқарушылық қызметтің талдау негіздерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысын жалпы басқару және үйлестіру, жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік саясатты әзірлеу және іске асыруға қатысу, ҚР жер қойнауын зерттеу, пайдалану және қорғау саласында құқықтық қатынастарды мемлекеттік реттеуге қатысу, жобаның экономикалық моделі мен салық салу жүйесін қоса алғанда, жер қойнауын пайдаланушылармен келісімшарт жасасу кезінде негізгі талаптар мен параметрлерді қарау және айқындау, атқарушы органдар мен жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын пайдалану саласындағы заңнаманы және жер қойнауын пайдаланудың белгіленген тәртібін сақтауды қамтамасыз етуге қатысу.
Жер қойнауын пайдалану департаменті директорының орынбасары,

категория С-4 (1 единица), № 06-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание основ анализа хозяйственной и управленческой деятельности в области недропользования.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация деятельности управления в части: организация проведения анализа по соблюдению недропользователями контрактных обязательств, обеспечение исполнения и расторжения контрактов на недропользование, сбор и анализ информации по исполнению недропользователями контрактных обязательств, переписка с недропользователями по условиям выполнения контрактных обязательств, подготовка уведомлений о нарушении контрактных обязательств, участие в работе комиссий и специально создаваемых рабочих групп по вопросам недропользования, сбор и обмен информацией в рамках информационной системы управления недропользованием с государственными органами, организация и участие в проверках деятельности недропользователей на местах по подземной воде, твердым полезным ископаемым, анализ выполнения недропользователями лицензионно-контрактных обязательств по твердым полезным ископаемым, систематизация всей информации о состоянии недропользования, подготовка, сбор материалов к судебным разбирательствам, представление интересов министерства по вопросам недропользования в суде.
Главный эксперт управления
исполнения контрактных обязательств
Департамента недропользования,

C-4 санаты (1 бірлік), № 06-1-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше жер қойнауын пайдалану саласындағы шаруашылық және басқарушылық қызметтің талдау негіздерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін мынадай бөлігінде ұйымдастыру: жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарт міндеттемелерін сақтауы бойынша талдау жүргізу ұйымдастыру, жер қойнауын пайдалануға келісімшарттарды орындау мен бұзуды қамтамасыз ету, жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарт міндеттемелерін орындауы бойынша ақпаратты жинау және талдау, жер қойнауын пайдаланушылармен келісімшарт міндеттемелерін орындау талаптары бойынша хат алмасу, жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі комиссиялар мен арнайы құрылған жұмыс топтарының жұмысына қатысу, мемлекеттік органдармен жер қойнауын пайдалануды басқарудың ақпараттық жүйесі шеңберінде ақпараттар жинау және алмасу, жерасты сулары, қатты пайдалы қазбалар орындарында жер қойнауын пайдаланушылардың қызметін тексеруді ұйымдастыру және қатысу, қатты пайдалы қазбалар бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың лицензиялық - келісімшарттық міндеттемелерді орындауын талдау, жер қойнауын пайдаланудың жай-күйі туралы барлық ақпаратты жүйелеу, сот талқылауына материалдарды жинау, дайындау және жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша министрліктің мүддесін білдіру.
Жер қойнауын пайдалану департаменті
Келісімшарттық міндеттемелерді орындау басқармасының
бас сарапшысы,

категория С-4 (1 единица), № 06-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание специфики проведения геологоразведочных работ.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация деятельности управления в части: организация проведения анализа по соблюдению недропользователями контрактных обязательств, обеспечение исполнения и расторжения контрактов на недропользование, сбор и анализ информации по исполнению недропользователями контрактных обязательств, переписка с недропользователями по условиям выполнения контрактных обязательств, подготовка уведомлений о нарушении контрактных обязательств, участие в работе комиссий и специально создаваемых рабочих групп по вопросам недропользования, сбор и обмен информацией в рамках информационной системы управления недропользованием с государственными органами, подготовка уведомлений о нарушении контрактных обязательств организация и участие в проверках деятельности недропользователей на местах по подземной воде, подготовка проектов решений по приостановлению и отзыву лицензий по твердым полезным ископаемым и подземной воде, приостановлению и расторжению контрактов по твердым полезным ископаемым и подземной воде, подготовка, сбор материалов к судебным разбирательствам, представление интересов Министерства по вопросам недропользования в суде, иные поручения руководства в рамках компетенции управления.
Главный эксперт управления
исполнения контрактных обязательств
Департамента недропользования,

C-4 санаты (1 бірлік), № 06-1-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»,  «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы»Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Геологиялық барлау және тау-кен жұмыстарын жүргізудің ерекшелігін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін мынадай бөлігінде ұйымдастыру: жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарт міндеттемелерін сақтауы бойынша талдау өткізуді ұйымдастыру, жер қойнауын пайдалануға келісімшарттарды орындау мен бұзуды қамтамасыз ету, жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарт міндеттемелерін орындауы бойынша ақпаратты жинау және талдау, жер қойнауын пайдаланушылармен келісімшарт міндеттемелерін орындау талаптары бойынша хат алмасу, келісімшарт міндеттемелерінің бұзылуы туралы хабарламаларды дайындау, жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі комиссиялар мен арнайы құрылған жұмыс топтарының жұмысына қатысу, мемлекеттік органдармен жер қойнауын пайдалануды басқарудың ақпараттық жүйесі шеңберінде ақпараттар жинау және алмасу, жер асты сулары орындарында жер қойнауын пайдаланушылардың қызметін тексеруді ұйымдастыру және қатысу, қатты пайдалы қазбалар және жерасты сулары бойынша лицензияларды тоқтату және кері қайтарып алу, қатты пайдалы қазбалар және жерасты сулары бойынша келісімшарттарды тоқтату және бұзу бойынша шешімдердің жобаларын дайындау, сот талқылауына материалдарды дайындау, жинау, соттта жер қойнауын пайдаланушылардың мәселелері бойынша Министрлік мүддесін білдіру, басқарманың құзыреті шеңберінде басшылықтың басқа да тапсырмалары.
Жер қойнауын пайдалану департаменті
Келісімшарттық міндеттемелерді орындау басқармасының
бас сарапшысы,

категория С-4 (1 единица), № 06-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание специфики проведения геологоразведочных и горных работ.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Контроль за исполнением недропользователями условий контрактов по подземной воде и твердым полезным ископаемым, анализ выполнения недропользователями лицензионно-контрактных обязательств по подземной воде, твердым полезным ископаемым, участие в проверках деятельности недропользователей на местах, участие в работе комиссий и специально создаваемых рабочих групп по вопросам недропользования, подготовка материалов для рассмотрения до судебных и судебных споров по искам недропользователей по вопросам расторжения контрактов и отзыва лицензий в пределах компетенции, подготовка информационных материалов по вопросам исполнения недропользователями контрактных обязательств и условий лицензий, подготовка уведомлений о нарушении контрактных обязательств, подготовка информации для рассмотрения на экспертной комиссии, переписка с государственными органами, переписка с недропользователями, иные поручения руководства в рамках компетенции управления, подготовка, сбор материалов к судебным разбирательствам, представление интересов Министерства по вопросам недропользования в суде, подготовка проектов приказов на расторжение контрактов на недропользование, подготовка проектов приказов на возобновление контрактов на недропользование, подготовка периодической информации по мониторингу деятельности ряда компаний в Администрацию Президента и Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
Эксперт управления
исполнения контрактных обязательств
Департамента недропользования,

C-4 санаты (1 бірлік), № 06-1-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Геологиялық барлау және тау-кен жұмыстарын жүргізудің ерекшелігін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жер қойнауын пайдаланушылардың қатты пайдалы қазбалар және жерасты сулары бойынша келісімшарттардың талаптарын орындауын бақылау, жер қойнауын пайдаланушылардың қатты пайдалы қазбалар және жерасты сулары бойынша лицензиялық- келісімшарттық міндеттемелерді орындауын талдау, орындарда жер қойнауын пайдаланушылардың қызметін тексеруге қатысу, жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі комиссиялар мен арнайы құрылған жұмыс топтарының жұмысына қатысу, құзыреті шегінде жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарттарды бұзу және лицензияларды кері қайтарып алу талаптары бойынша сотқа дейінгі және сот дауларын қарауға арналған материалдарды дайындау, жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарттық міндеттемелер мен лицензиялар шарттарын орындау мәселелері бойынша ақпараттық материалдарды дайындау, келісімшарт міндеттемелерінің бұзылуы туралы хабарламаларды дайындау, сараптау комиссиясында қарау үшін ақпарат дайындау, мемлекеттік органдармен хат алмасу, жер қойнауын пайдаланушылармен хат алмасу, басқарманың құзыреті шеңберінде басшылықтың өзге де тапсырмалары, сот талқылауларына материалдарды дайындау, жинау, жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша министрліктің мүддесін сотта білдіру. Жер қойнауын пайдалану келісімшарттарын бұзуға арналған бұйрықтардың жобаларын дайындау, жер қойнауын пайдалану келісімшарттарын жаңартуға арналағн бұйрықтардың жобаларын дайындау, Президент Әкімшілігіне мен Премьер-Министрдің Кеңсесіне бір қатар компаниялар қызметінің мониторингі бойынша кезеңдік ақпарат дайындау.
Жер қойнауын пайдалану департаменті
Келісімшарттық міндеттемелерді орындау басқармасының сарапшысы,

категория С-5 (1 единица), № 06-1-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание специфики проведения геологоразведочных и горных работ.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Контроль за исполнением недропользователями условий контрактов по подземной воде и твердым полезным ископаемым, анализ выполнения недропользователями лицензионно-контрактных обязательств по подземной воде, твердым полезным ископаемым, участие в проверках деятельности недропользователей на местах, участие в работе комиссий и специально создаваемых рабочих групп по вопросам недропользования, подготовка материалов для рассмотрения досудебных и судебных споров по искам недропользователей по вопросам расторжения контрактов и отзыва лицензий в пределах компетенции, подготовка информационных материалов по вопросам исполнения недропользователями контрактных обязательств и условий лицензий, подготовка уведомлений о нарушении контрактных обязательств, подготовка информации для рассмотрения на экспертной комиссии, переписка с государственными органами, переписка с недропользователями, иные поручения руководства в рамках компетенции управления, подготовка, сбор материалов к судебным разбирательствам, представление интересов Министерства по вопросам недропользования в суде.
Руководитель управления
контрактов Департамента недропользования,

C-5 санаты (1 бірлік), № 06-1-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Геологиялық барлау және тау кен жұмыстарын жүргізудің ерекшелігін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жер қойнауын пайдаланушылардың қатты пайдалы қазбалар және жерасты сулары бойынша келісімшарттардың талаптарын орындауын бақылау, жер қойнауын пайдаланушылардың қатты пайдалы қазбалар және жерасты сулары бойынша лицензиялық-келісімшарттық міндеттемелерді орындауын талдау, орындарда жер қойнауын пайдаланушылардың қызметін тексеруге қатысу, жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі комиссиялар мен арнайы құрылған жұмыс топтарының жұмысына қатысу, құзыреті шегінде жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарттарды бұзу және лицензияларды кері қайтарып алу талаптары бойынша сотқа дейінгі және сот дауларын қарауға арналған материалдарды дайындау, жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарттық міндеттемелер мен лицензиялар шарттарын орындау мәселелері бойынша ақпараттық материалдарды дайындау, келісімшарт міндеттемелерінің бұзылуы туралы хабарламаларды дайындау, сараптау комиссиясында қарау үшін ақпарат дайындау, мемлекеттік органдармен хат алмасу, жер қойнауын пайдаланушылармен хат алмасу, басқарманың құзыреті шеңберінде басшылықтың өзге де тапсырмалары, сот талқылауына материалдарды дайындау, жинау, жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша Министрліктің мүддесін сотта білдіру.
Жер қойнауын пайдалану департаменті
Келісімшарттар басқармасының басшысы

категория С-3 (1 единица), № 06-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности управления, контроль над подготовкой и организацией проведения переговоров Компетентного органа с недропользователями по обсуждению условий контракта на недропользование, рассмотрение и определение основных условий и параметров при заключении контрактов с недропользователями, проверка, организация проведения экспертиз, подготовка к подписанию проектов контрактов на недропользование и дополнений к ним, участие в комиссиях по вопросам недропользования, привлечение независимых консультантов и экспертов, исполнение поручений Администрации Президента и Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, участие в реализации государственных и отраслевых программ в пределах компетенции управления, иные поручения руководства в рамках компетенции управления.
Главный эксперт управления
контрактов Департамента недропользования,

С-3 санаты (1 бірлік), № 06-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Жер қойнауын пайдалану, инвесторлармен жұмыс саласындағы шаруашылық және басқарушылық қызметтің талдау негізін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық және үйлестіру, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт талаптарын талқылау бойынша Құзыретті органның жер қойнауын пайдаланушылармен келіссөздер жүргізуін дайындау және ұйымдастыруды бақылау, жер қойнауын пайдаланушылармен келісімшарттар жасасу кезінде негізгі талаптар мен өлшемдерін қарау және айқындау, сараптамалар өткізуді ұйымдастыру, тексеру, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардың жобалары мен оларға қосымшаларды қол қоюға дайындау, жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі комиссияларға қатысу, тәуелсіз консультанттар мен сарапшыларды тарту, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің және Премьер-Министрі Кеңсесінің тапсырмаларын орындау, Басқарманың құзыреті шеңберінде мемлекеттік және салалық бағдарламаларды іске асыруға қатысу, басқарманың құзыреті шеңберінде басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Жер қойнауын пайдалану департаменті
Келісімшарттар басқармасының бас сарапшысы

категория С-4 (1 единица), № 06-2-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание основ анализа хозяйственной и управленческой деятельности в области недропользования, работы с инвесторами.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация подготовки проектов контрактов по твердым полезным ископаемым и подземным водам, организация проведения переговоров с недропользователями по обсуждению условий контракта на недропользование, рассмотрение и определение основных условий и параметров при заключении контрактов с недропользователями, проверка, организация проведения экспертиз, подготовка к подписанию проектов контрактов на недропользование и дополнений к ним, участие в комиссиях по вопросам недропользования, привлечение консалтинговых компаний по крупным и сложным проектам, привлечение независимых консультантов и экспертов, исполнение поручений Администрации Президента и Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, участие в реализации государственных и отраслевых программ в пределах компетенции управления, организация и ведение работы архива контрактов на недропользование, иные поручения руководства в рамках компетенции управления.
Главный эксперт
управления контрактов
Департамента недропользования,

C-4 санаты (1 бірлік), № 06-2-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуеметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Жер қойнауын пайдалану, инвесторлармен жұмыс саласындағы шаруашылық және басқарушылық қызметтің талдау негіздерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Қатты пайдалы қазбалар және жерасты сулары бойынша келісімшарт жобаларын дайындауды ұйымдастыру, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт талаптарын талқылау бойынша жер қойнауын пайдаланушылармен келіссөздер жүргізуді ұйымдастыру, жер қойнауын пайдаланушылармен келісімшарттар жасасу кезінде негізгі талаптар мен өлшемдерді қарау және айқындау, сараптамалар өткізуді ұйымдастыру, тексеру, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт жобаслары мен оларға қосымшаларды қол қоюға дайындау, жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі комиссияларға қатысу, ірі және күрделі жобалар бойынша консалтингтік компанияларды тарту, тәуелсіз консультанттар мен сарапшыларды тарту, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің және Премьер-Министрі Кеңсесінің тапсырмаларын орындау, басқарманың құзыреті шеңберінде мемлекеттік және салалық бағдарламаларды іске асыруға қатысу, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардың мұрағаты жұмысын ұйымдастыру және жүргізу, басқарманың құзыреті шеңберінде басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Жер қойнауын пайдалану департаменті
Келісімшарттар басқармасының бас сарапшысы

категория С-4 (1 единица), № 06-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание специфики проведения геологоразведочных и горных работ и проведения операций по недропользованию.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение ведения переговоров по обсуждению условий проектов контрактов с недропользователями по твердым полезным ископаемым, подземным водам, организация проведения согласования проектов контрактных документов, рассмотрение вопросов внесения дополнений в контракты на недропользование, рассмотрение проектов контрактов и дополнений, участие в рабочих группах по недропользованию, подготовка информационно-аналитических материалов по вопросам недропользования. Подготовка и рассмотрение проектных документов на заседания Центральной комиссии по разведке и разработке полезных ископаемых, анализ заключенных контрактов на недропользование, подготовка информационных материалов руководству.
Эксперт
управления контрактов
Департамента недропользования,
категория С-5 (1 единица), № 06-2-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание специфики проведения геологоразведочных работ и проведения нефтяных операций.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение ведения переговоров по обсуждению условий проектов контрактов с недропользователями по твердым полезным ископаемым, организация проведения согласования проектов контрактных документов, рассмотрение вопросов внесения дополнений в контракты на недропользование, участие в рабочих группах по недропользованию, подготовка информационно-аналитических материалов по вопросам недропользования, иные поручения руководства в рамках компетенции управления, рассмотрение и определение основных условий и параметров при заключении контрактов с недропользователями, проверка, организация проведения экспертиз, подготовка к подписанию проектов контрактов на недропользование и дополнений к ним, привлечение консалтинговых компаний по крупным и сложным проектам, привлечение независимых консультантов и экспертов, участие в реализации государственных и отраслевых программ в пределах компетенции управления.
Руководитель управления
по предоставлению права недропользования
Департамента недропользования,

C-4 санаты (1 бірлік) № 06-2-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше геологиялық барлау және тау кен жұмыстарын жүргізудің және жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізудің ерекшелігін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Қатты пайдалы қазбалар, жерасты сулары бойынша жер қойнауын пайдаланушылармен келісімшарт жобаларының талаптарын талқылау бойынша келіссөздер жүргізуді қамтамасыз ету, келісімшарттық құжаттардың жобаларын келісуді өткізуді ұйымдастыру, жер қойнауын пайдалануға келісімшарттарға толықтырулар енгізу мәселелерін қарау, келісімшарттардың жобалары мен толықтыруларды қарау, жер қойнауын пайдалану жөніндегі жұмыс топтарына қатысу, жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша ақпараттық-талдамалық материалдарды дайындау. Пайдалы қазбаларды барлау және дайындау бойынша орталық комиссия отырысының жобалық құжаттарын дайындау және қарау, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт қорытындысын талдау, басшылыққа ақпараттық құжаттарды дайындау.
Жер қойнауын пайдалану департаменті
Келісімшарттар басқармасының сарапшысы
C-5 санаты (1 бірлік) № 06-2-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Геологиялық барлау жұмыстарын жүргізу және мұнай операцияларын жүргізу ерекшелігін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Қатты пайдалы қазбалар бойынша жер қойнауын пайдаланушылармен келісімшарт жобаларының талаптарын талқылау бойынша келіссөздер жүргізуді қамтамасыз ету, келісімшарттық құжаттардың жобаларын келісуді өткізуді ұйымдастыру, жер қойнауын пайдалануға келісімшарттарға толықтырулар енгізу мәселелерін қарау, жер қойнауын пайдалану жөніндегі жұмыс топтарына қатысу, жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша ақпараттық-талдамалық материалдарды дайындау, басқарманың құзыреті шеңберінде басшылықтың өзге де тапсырмалары, жер қойнауын пайдаланушылармен келісімшарттар жасасу кезінде негізгі талаптар мен өлшемдерді қарау және айқындау, сараптамалар өткізуді ұйымдастыру, тексеру, жер қойнауын пайдалануға келісімшарттардың жобалары мен оларға қосымшаларды қол қоюға дайындау, ірі және күрделі жобалар бойынша консалтингтік компанияларды тарту, тәуелсіз консультанттар мен сарапшыларды тарту. Басқарманың құзыреті шегінде мемлекеттік және салалық бағдарламаларды іске асыру.
Жер қойнауын пайдалану департаменті
Жер қойнауын пайдалану құқығын беру басқармасының басшысы

категория С-3 (1 единица), № 06-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности управления, контроль над организацией прямых переговоров с недропользователями на предоставление права недропользования, организация деятельности экспертной комиссии по рассмотрению обращений недропользователей, рассмотрение вопросов по изменению и дополнению лицензионных и контрактных условий и передача права недропользования в залог, регистрация договора передачи права недропользования в залог, контроль над формированием перечня участков недр, подлежащих выставлению на конкурс на получение права недропользования, предоставление необходимой информации при рассмотрении досудебных и судебных споров по вопросам недропользования, иные поручения руководства, в рамках компетенции управления.
Главный эксперт
управления по предоставлению права недропользования
Департамента недропользования,

С-3 санаты (1 бірлік), № 06-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалану туралы заңнамасын білуі, жер қойнауын пайдалану саласындағы шаруашылық және басқарушылық қызметтің талдауының негіздерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық және үйлестіру, жер қойнауын пайдаланушылармен жер қойнауын пайдалану құқығын ұсынуға тікелей келіссөздер өткізуді ұйымдастыруды бақылау, жер қойнауын пайдаланушылардың өтініштерін қарау жөніндегі сараптамалық комиссияның қызметін ұйымдастыру, лицензиялық және келісімшарттық талаптардың өзгеруі мен толықтырулар және жер қойнауын пайдалану құқығын кепілге беру бойынша мәселелерді қарау, жер қойнауын пайдалану құқығын кепілге беру шартын тіркеу, жер қойнауын пайдалану құқығын алуға конкурсқа шығаруға жататын жер қойнауы учаскелерінің тізбесін жасауды бақылау, жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша сотқа дейінгі және сот дауларын қарау кезінде қажетті ақпаратты ұсыну, басқарманың құзыреті шеңберінде басшылықтың өзге де тапсырмалары.
Жер қойнауын пайдалану департаменті
Жер қойнауын пайдалану құқығын беру басқармасының
бас сарапшысы

категория С-4 (1 единица), № 06-3-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание основ и анализа хозяйственной и управленческой деятельности в области недропользования.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация деятельности управления в части: контроль над подготовкой и организацией конкурса по предоставлению права недропользования на проведение разведки, добычи и совмещенной разведки и добычи, участие в работе по подготовке и утверждению участков недр, подлежащих выставлению на конкурс на получение права недропользования, участие в подготовке извещения в средствах массовой информации о проведении конкурса, подготовка и разработка предложений по перечню участков недр, подлежащих выставлению на конкурс на получение права недропользования, рассмотрение заявок на участие в конкурсе, обеспечение работы конкурсной комиссии, подготовка материалов к рассмотрению на заседаниях конкурсной комиссии, оформление протоколов заседания конкурсной комиссии, оформление протоколов заседания рабочей комиссии по прямым переговорам, оформление протоколов заседания экспертной комиссии, разработка предложений компетентного органа для отмены решений комиссии в связи с нарушением сроков процедуры заключения контрактов победителями конкурсов, планирование финансовых средств для обеспечения деятельности конкурсной комиссии, контроль и организация проведения прямых переговоров с недропользователями на предоставление права недропользования, контроль за своевременной подготовкой, сбором необходимых документов для проведения прямых переговоров, организация проведения прямых переговоров по предоставлению права недропользования, контроль и организация проведения заседаний экспертной комиссии по вопросам изменения лицензионно-контрактных обязательств, контроль за своевременной подготовкой, сбором необходимых документов для проведения заседаний экспертной комиссии ведет переписку с недропользователями.
Эксперт управления
по предоставлению права недропользования
Департамента недропользования,

C-4 санаты (1 бірлік), № 06-3-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Жер қойнауын пайдалану саласындағы шаруашылық және басқарушылық қызметтің талдауының негіздерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін мынадай бөлігінде ұйымдастыру: барлауды, өңдеуді және бірлескен барлау мен өңдеуді жүргізуге жер қойнауын пайдалану құқығын беру бойынша конкурсты дайындау және ұйымдастыруды бақылау, жер қойнауын пайдалану құқығын алуға конкурсқа шығаруға жататын жер қойнауы учаскелерін дайындау және бекіту жұмысына қатысу, конкурсты өткізу туралы бұқаралық ақпарат құралдарына хабарлама дайындауға қатысу, жер қойнауын пайдалану құқығын алуға конкурсқа шығаруға жататын жер қойнауы учаскелерінің тізбесі бойынша ұсыныстарды дайындау және әзірлеу, конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарау, конкурстық комиссияның жұмысын қамтамасыз ету, материалдарды конкурстық комиссия отырыстарында қарауға дайындау, конкурстық комиссия отырысының хаттамаларын ресімдеу, тікелей келіссөздер бойынша жұмыс комиссиясының отырыс хаттамаларын ресімдеу, сараптамалық комиссия отырысының хаттамаларын ресімдеу, конкурс жеңімпаздарымен шарттар жасасу рәсімі мерзімдерінің бұзылуына байланысты комиссия шешімдерін бұзу үшін құзыретті органның ұсыныстарын әзірлеу, конкурстық комиссия қызметін қамтамасыз ету үшін қаржылық құралдарды жоспарлау, жер қойнауын пайдаланушылармен жер қойнауын пайдалану құқығын беруге тікелей келіссөздер жүргізуді бақылау және ұйымдастыру, тікелей келіссөздерді жүргізу үшін қажетті құжаттардың уақтылы дайындалуы мен жиналуын бақылау, жер қойнауын пайдалану құқығын беру бойынша тікелей келіссөздер жүргізуді ұйымдастыру, лицензиялық-келісімшарттық талаптардың өзгеруі мәселелері бойынша сараптамалық комиссияның отырыстарын өткізуді бақылау және ұйымдастыру, сараптамалық комиссиясының отырыстарын өткізуге қажетті құжаттардың уақтылы дайындалуы мен жиналуын бақылау, жер қойнауын пайдаланушылармен хат алмасуды жүргізеді.
Жер қойнауын пайдалану департаменті
Жер қойнауын пайдалану құқығын беру басқармасының сарапшысы,

категория С-5 (1 единица), № 06-3-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание основ и анализа хозяйственной и управленческой деятельности в области недропользования.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке проектов постановления Правительства Республики Казахстан об утверждении перечня участков недр, подлежащих выставлению на конкурс, участие в обеспечении работы конкурсной комиссии, регистрация заявок и конкурсных предложений на получение права недропользования, участие в подготовке материалов к рассмотрению на заседаниях конкурсной комиссии, оформление протоколов заседания конкурсной комиссии, переписка с заявителями, подготовка информационных материалов по проводимым конкурсам, учет и хранение конкурсных документов, формирование архивных материалов, переписка с недропользователями, обеспечение учета и хранения обращений недропользователей и протоколов заседаний межведомственной комиссии.
Эксперт управления
по предоставлению права недропользования
Департамента недропользования,
категория С-5 (1 единица), 06-3-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание основ и анализа хозяйственной и управленческой деятельности в области недропользования.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке материалов к рассмотрению на заседаниях рабочей группы по проведению прямых переговоров по предоставлению права недропользования, оформление протоколов заседаний рабочей группы по проведению прямых переговоров по предоставлению права недропользования, организация проведения конкурсов в соответствии с законодательством о государственных закупках, учет и хранение заявок на прямые переговоры, формирование архивных материалов, подготовка материалов для заседаний экспертной комиссии, рассмотрение заявок недропользователей о внесении изменений в лицензионно-контрактные обязательства, оформление протоколов заседания экспертной комиссии, подготовка ответов недропользователям о результатах заседания экспертной комиссии, учет и хранение протоколов заседания экспертной комиссии, переписка с организациями и ведомствами при подготовке материалов на заседания экспертной комиссии.
Эксперт управления
по предоставлению права недропользования
Департамента недропользования,

C-5 санаты (1 бірлік), № 06-3-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Жер қойнауын пайдалану саласындағы шаруашылық және басқарушылық қызметтің талдауының негіздерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Конкурсқа шығаруға жататын жер қойнауы учаскелерінің тізбесін бекіту туралы Қазақстан Ресрубликасы Үкіметінің қаулы жобаларын дайындауға қатысу, конкурстық комиссияның жұмысын қамтамасыз етуге қатысу, жер қойнауын пайдалану құқығын алуға өтінімдер мен конкурстық ұсыныстарды тіркеу, материалдарды конкурстық комиссия отырыстарында қарауға дайындауға қатысу, конкурстық комиссия отырысының хаттамаларын ресімдеу, өтініш берушілермен хат алмасу, өткізілген конкурс бойынша ақпараттық материалдар дайындау, конкурстық құжаттарды есепке алу және сақтау, жер қойнауын пайдаланушылармен хат алмасу, жер қойнауын пайдаланушылардың өтініштері мен ведомствоаралық комиссия отырыстарының хаттамаларын есепке алу және сақтауды қамтамасыз ету.
Жер қойнауын пайдалану департаменті
Жер қойнауын пайдалану құқығын беру басқармасының сарапшысы,
C-5 санаты (1 бірлік), № 06-3-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Жер қойнауын пайдалану саласындағы шаруашылық және басқарушылық қызметтің талдауының негіздерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жер қойнауын пайдалану құқығын беру бойынша тікелей келіссөздерді өткізу жөніндегі жұмыс тобының отырыстарында қарауға материалдар дайындауға қатысу, жер қойнауын пайдалану құқығын беру бойынша тікелей келіссөздерді өткізу жөніндегі жұмыс тобы отырыстарының хаттамаларын ресімдеу, мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес конкурстар өткізуді ұйымдастыру, тікелей келіссөздерге өтінімдерді есепке алу және сақтау, мұрағат материалдарын қалыптастыру, сараптамалық комиссияның отырыстарына материалдар дайындау, лицензиялық-келісім шарттық міндеттемелерге өзгерістер енгізу туралы жер қойнауын пайдаланушылардың өтінімдерін қарау, сараптамалық комиссия отырысының хаттамаларын ресімдеу, жер қойнауын пайдаланушыларға сараптамалық комиссия отырыстарының нәтижелері туралы жауаптар дайындау, сараптамалық комиссия отырысының хаттамаларын есепке алу және сақтау, сараптамалық комиссия отырысына материалдар дайындау кезінде ұйымдармен және ведомстволармен хат алмасу.
Жер қойнауын пайдалану департаменті
Жер қойнауын пайдалану құқығын беру басқармасының сарапшысы,

категория С-5 (1 единица), 06-3-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание основ и анализа хозяйственной и управленческой деятельности в области недропользования.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке материалов для заседаний экспертной комиссии, формирование архивных материалов, рассмотрение заявок недропользователей о внесении изменений в лицензионно-контрактные обязательства учет и хранение протоколов заседания экспертной комиссии, переписка с организациями и ведомствами при подготовке материалов на заседания экспертной комиссии.
Руководитель управления
анализа и развития недропользования
Департамента недропользования,
категория С-3 (1 единица), № 06-4-1
Критерии
Образование
Образование
Высшее образование: право или технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство работой управления, организация работы, контроль и участие в разработке законодательных и нормативно-правовых документов по вопросам недропользования, концепций, планов стратегического развития недропользования и связанных с ним мероприятий на краткосрочный и долгосрочный периоды, инвестиционных программ отрасли, организации взаимовыгодного международного сотрудничества в целях привлечения в отрасль инвестиций, осуществление функций претензионно-исковой работы.
Главный эксперт управления
анализа и развития недропользования
Департамента недропользования,

C-5 санаты (1 бірлік), № 06-3-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Жер қойнауын пайдалану саласындағы шаруашылық және басқарушылық қызметтің талдауының негіздерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Сараптамалық комиссия отырыстарында материалдар дайындауға қатысу, мұрағат материалдарын қалыптастыру, лицензиялық-келісімшарттық міндеттемелерге өзгерістер енгізу туралы жер қойнауын пайдаланушылардың өтінімдерін қарау, сараптамалық комиссия отырысының хаттамаларын есепке алу және сақтау, сараптамалық комиссия отырысына материалдар дайындау кезінде ұйымдармен және ведомстволармен хат алмасу.
Жер қойнауын пайдалану департаменті
Жер қойнауын пайдалануды талдау және дамыту басқармасының
басшысы, С-3 санаты (1 бірлік), № 06-4-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Жер қойнауын пайдаланудың негізгі проблемалары, бағыттарын, салалық құжаттарды білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына басшылық жасау, жұмыстарды ұйымдастыру, жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі заңнамалық және нормативтік құқықтық құжаттарды, жер қойнауын пайдаланудың стратегиялық дамыту жоспарларын, тұжырымдамаларын және олармен байланысты қысқа және ұзақ мерзімді кезеңдерге арналған іс-шараларды, саланың инвестициялық бағдарламаларын әзірлеуге қатысу және бақылау, салаға инвестицияларды тарту мақсатында өзара тиімді халықаралық ынтымақтастықты ұйымдастыру, талап-арыз жұмыстарының функцияларын жүзеге асыру.
Жер қойнауын пайдалану департаменті
Жер қойнауын пайдалануды талдау және дамыту басқармасының
бас сарапшысы,

категория С-4 (1 единица), № 06-4-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право или технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание основных направлений развития недропользования, зарубежного и отечественного передового опыта внедрения новых технологий и инноваций в недропользовании.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке концепций стратегического развития недропользования, контроль и организация проведения заседаний межведомственной комиссии по вопросам приобретения государством отчуждаемых прав на недропользование (их части) и (или) долей участия (пакетов акций) в юридическом лице обладающем правом недропользования, участие в подготовке и организации проведения заседаний межведомственной комиссии по вопросам приобретения государством отчуждаемых прав на недропользование (их части) и (или) долей участия (пакетов акций) в юридическом лице, обладающем правом недропользования, рассмотрение вопросов передачи права недропользования, обеспечение необходимых документов на заседания межведомственной комиссии, участие в подготовке протоколов заседания межведомственной комиссии, обеспечение своевременного уведомления членов межведомственной комиссии о заседании, принятие необходимых организационных мер в случае изменений в составе межведомственной комиссии, подготовка ответов недропользователям о результатах заседаний межведомственной комиссии, переписка с недропользователями, обеспечение учета и хранения обращений недропользователей и протоколов заседаний межведомственной комиссии, переписка с недропользователями, участие в работе комиссий и специально создаваемых рабочих групп по вопросам недропользования, исполнение поручений Администрации Президента и Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, иные поручения руководства в рамках компетенции управления.
Эксперт управления
анализа и развития недропользования
Департамента недропользования,

C-4 санаты (1 бірлік), № 06-4-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Жер қойнауын пайдалану қатынастарын, жер қойнауын пайдалануды дамытудың негізгі бағыттарын, жер қойнауын пайдалануға жаңа технологиялар мен инновацияларды енгізудің шетелдік және отандық озық тәжірибесін реттейтін, нормативтік және құқықтық актілерді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жер қойнауын пайдаланудың стратегиялық дамыту тұжырымдамасын әзірлеуге қатысу, жер қойнауын пайдалануға иеліктен шығару құқығын және (немесе) жер қойнауын пайдаланушылардың құқығына (оның бөлігін) ие заңды тұлғалаларға қатысу үлесін (акция пакетін) мемлекетпен сатып алу мәселелері бойынша ведомствоаралық комиссияның отырысын бақылау және ұйымдастыру, жер қойнауын пайдалануға иеліктен шығару құқығын және (немесе) жер қойнауын пайдаланушылардың құқығына (оның бөлігін) ие заңды тұлғалаларға қатысу үлесін (акция пакетін) мемлекетпен сатып алу мәселелері бойынша ведомствоаралық комиссияның отырысын дайындауға және оны жүргізуді ұйымдастыруға қатысу, жер қойнауын пайдалануға құқығын беру мәселелерін қарау, ведомствоаралық комиссия отырысында қажетті құжаттармен қамтамасыз ету, ведомствоаралық комиссия отырысының хаттамаларын дайындауға қатысу, отырыс туралы ведомствоаралық комиссия мүшелерін уақтылы хабарландыруды қамтамасыз ету, ведомствоаралық комиссия құрамына өзгерістер енгізілген жағдайда қажетті ұйымдастырушылық шараларды қабылдау, ведомтвоаралық комиссия отырыстарының нәтижелері туралы жер қойынуын пайдаланушыларға есептер дайындау, жер қойнауын пайдаланушылармен хат алмасу, жер қойнауын пайдаланушылардың өтініштерін және ведомствоаралық комиссия отырысының хаттамаларын есепке алуды және сақтауды қамтамасыз ету, жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша комиссияның және құрылатын арнайы жұмыс топтарыны жұмысына қатысу, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің және Қазақстан Республикасы Премьер-Министр Кеңсесінің тапсырмаларын, басқарма құзыреті шегінде басшылықтың өзге тапсырмаларын орындау.
Жер қойнауын пайдалану департаменті
Жер қойнауын пайдалануды талдау және дамыту
басқармасының сарапшысы,

категория С-5 (1 единица), № 06-4-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право или технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание технологических направлений развития недропользования.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка проектов отраслевых решений и законодательных инициатив, проведение работы по мониторингу нормативных-правовых актов, участие в разработке концепций стратегического развития недропользования, осуществление взаимодействия с государственными органами, юр/физ. лицами, участие в работе комиссий и специально создаваемых рабочих групп по вопросам недропользования, исполнение поручений Администрации Президента и Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, иные поручения руководства в рамках компетенции управления.
Эксперт управления
анализа и развития недропользования
Департамента недропользования,
категория С-5 (1 единица), № 06-4-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право или технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание технологических направлений развития недропользования.
Практический опыт

C-5 санаты (1 бірлік), № 06-4-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше жер қойнауын пайдалануды дамытудың технологиялық бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Салалық шешімдер мен заңнамалық бастамалардың жобаларын дайындау, нормативтік құқықтық актілерге мониторинг жұмысын жүргізу, жер қойнауын пайдалануды дамыту стратегиясының тұжырымдамасын әзірлеуге қатысу, мемлекеттік органдармен, заңды/жеке тұлғалармен өзара әрекет етуді жүзеге асыру, жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша комиссия және арнайы құрылған жұмыс тобынаның жұмысына қатысу, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің және Премьер-Министрі Кеңсесінің тапсырмаларын, басқарма құзыреті шеңберінде басшылықтың тапсырмаларын орындау.
Жер қойнауын пайдалану департаменті
Жер қойнауын пайдалануды талдау және дамыту
басқармасының сарапшысы,
C-5 санаты (1 бірлік), № 06-4-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше жер қойнауын пайдалануды дамытудың технологиялық бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка проектов отраслевых решений и законодательных инициатив, участие в работе комиссий и специально создаваемых рабочих групп по вопросам недропользования, исполнение поручений Администрации Президента и Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, иные поручения руководства в рамках компетенции управления, организация работы по осуществлению реализации бюджетных программ в отрасли.
Директор Департамента
новых технологий и энергосбережения,
категория С-1 (1 единица), № 07-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или естественные науки или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области новых технологий и энергосбережения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан на 2010-2014 годы.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство департаментом. Обеспечение контроля за работой в области формирования государственной политики в сфере инновационной деятельности, энергосбережения и энергоэффективности, технологического развития обрабатывающих отраслей промышленности, по вопросам развития высокотехнологичных отраслей и сервисной индустрии, инновационной инфраструктуры. Участие в формировании государственной политики в рамках компетенции департамента в области инновационной деятельности, энергосбережения и энергоэффективности, технологического развития обрабатывающих отраслей промышленности, развития высокотехнологичных отраслей и сервисной индустрии, инновационной инфраструктуры. Участие в разработке концепций и программ развития курируемых отраслей, выработке стратегических направлений их развития, подготовка аналитических докладов и материалов по вопросам, входящим в компетенцию департамента, осуществление иных полномочий, возложенных руководством Министерства. Осуществление других полномочий, определяемых руководством Министерства.
Заместитель директора
Департамента новых технологий и энергосбережения,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Салалық шешімдер мен заңнамалық бастамалардың жобаларын дайындау, жер қойнауын пайдалану бойынша комиссия және арнайы құрылған жұмыс тобының жұмысына қатысу, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің және Премьер-Министрі Кеңсесінің тапсырмаларын, басқарманың құзыреті шеңберінде басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау, саладағы бюджеттік бағдарламаларды іске асыру жұмысын жүзеге асыруды ұйымдастыру.
Жаңа технологиялар және энергия үнемдеу
департаментінің директоры,
C-1 санаты (1 бірлік), № 07-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жаңа технологиялар және энергия үнемдеу саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасының үдемелі индустриялық-инновациялық дамуының 2010-2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаментті жалпы басқару. Инновациялық қызмет, энергия үнемдеу және энергия тиімділік, өнеркәсіптің өңдеуші салаларын технологиялық дамыту, жоғары технологиялық салалар мен сервистік индустрияны, инновациялық инфрақұрылымды дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру саласындағы жұмысты бақылауды қамтамасыз ету. Департаменттің құзыреті шеңберінде инновациялық қызмет, энергия үнемдеу мен энергия тиімділік, өнеркәсіптің өңдеуші салаларын дамыту, жоғары технологиялық салалар мен сервистік индустрияны, инновациялық инфрақұрылымды дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысу. Жетекшілік ететін салалардың тұжырымдамалары мен даму бағдарламаларын әзірлеуге, оларды дамытудың стратегиялық бағыттарын әзірлеуге, талдамалық баяндамалар мен департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдарды дайындауға қатысу, Министрліктің басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру. Министрліктің басшылығы айқындаған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Жаңа технологиялар және энергия үнемдеу департаменті
директорының орынбасары,

категория С-2 (1 единица), № 07-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или естественные науки или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения области новых технологий и энергосбережения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан на 2010-2014 годы.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация и организация работы департамента в области формирования государственной политики в сфере инновационной деятельности. Участие в разработке концепций и программ развития курируемых отраслей промышленности, выработке стратегических направлений их развития, подготовка аналитических докладов и материалов по вопросам, входящим в компетенцию департамента. Осуществление контроля за исполнительской дисциплиной в департаменте, осуществление иных полномочий, возложенных руководством Министерства и департамента.
Руководитель управления инновационной политики
Департамента новых технологий и энергосбережения,
категория С-3 (1 единица), № 07-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения области новых технологий и энергосбережения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

C-2 санаты (1 бірлік), № 07-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жаңа технологиялар және энергия үнемдеу саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасының үдемелі индустриялық-инновациялық дамуының 2010 - 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Инновациялық қызмет аясында мемлекеттік саясатты қалыптастыру саласындағы департамент жұмысын үйлестіру және ұйымдастыру. Жетекшілік ететін өнеркәсіп салаларының тұжырымдамалары мен даму бағдарламаларын әзірлеуге, оларды дамытудың стратегиялық бағыттарын әзірлеуге, талдамалық баяндамалар мен департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдарды дайындауға қатысу. Департаменттегі атқарушылық тәртіпті бақылауды жүзеге асыру, Министрліктің және департаменттің басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Жаңа технологиялар және энергия үнемдеу департаменті
Инновациялық саясат басқармасының басшысы
С-3 санаты (1 бірлік), № 07-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»,  «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жаңа технологиялар және энергия үнемдеу саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін,  «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасының үдемелі индустриялық-инновациялық дамуының 2010 - 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын білуі.
Практикалық тәжірибе

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы управления, участие в разработке программ, планов мероприятий и других документов в пределах компетенции управления, подготовка аналитических материалов по вопросам инновационной деятельности, по иным вопросам, входящим в компетенцию управления, участие в подготовке заключений по отраслевым и государственным программам, законопроектам и нормативным правовым актам в пределах своей компетенции, осуществление контроля за исполнением документов, находящихся в управлении. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством.
Главный эксперт управления инновационной политики
Департамента новых технологий и энергосбережения,
категория С-4 (3 единицы), № 07-1-2, № 07-1-3, № 07-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или право или естественные науки.
Профессиональная Компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения области новых технологий и энергосбережения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан на 2010-2014 годы.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организует рассмотрение предложений центральных и местных исполнительных органов по вопросам, направленным на совершенствование законодательства в области инновационной деятельности, осуществляет разработку и подготовку заключений по проектам нормативных правовых актов, направленных на совершенствование законодательства в области инновационной деятельности, проведение анализа действующего законодательства Республики Казахстан по вопросам, направленных на совершенствование законодательства в области инновационной деятельности, координирует взаимодействие с государственными органами и организациями по вопросам, направленным на совершенствование законодательства в области инновационной деятельности. Разрабатывает проекты нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию управления. Осуществление других полномочий, определяемых руководством.
Руководитель управления
технологического развития сервисной индустрии
Департамента новых технологий и энергосбережения,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттер
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру, басқарманың құзыреті шегінде бағдарламаларды, іс-шаралар жоспарын және басқа да құжаттарды әзірлеуге қатысу, инновациялық қызмет мәселелері бойынша, басқарманың құзыретіне кіретін басқа да мәселелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау, өз құзыреті шегінде салалық және мемлекеттік бағдарламалар, заң жобалары және нормативтік құқықтық актілер бойынша қорытындыларды дайындауға қатысу, басқармадағы құжаттардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру. Басшылыққа жүктелген басқа да өкілеттіліктерді жүзеге асыру.
Жаңа технологиялар және энергия үнемдеу департаменті
Инновациялық саясат басқармасының бас сарапшысы,
C-4 санаты (3 бірлік), № 07-1-2, № 07-1-3, № 07-1-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе құқық немесе жаратылыстану ғылымдары.
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын жаңа технологиялар және энергия үнемдеу саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасының үдемелі индустриялық-инновациялық дамуының 2010-2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын білуі.
Практикалық тәжірибе
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Инновациялық қызмет саласындағы заңнаманы жетілдіруге бағытталған мәселелер бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардың ұсыныстарын қарастыруды ұйымдастырады, инновациялық қызмет саласындағы заңнаманы жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілер жобалары бойынша қорытындыларды әзірлеуді және дайындауды, инновациялық қызмет саласындағы заңнаманы жетілдіруге бағытталған мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына талдау жүргізуді жүзеге асырады, инновациялық қызмет саласындағы заңнаманы жетілдіруге бағытталған мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара әрекеттесуді үйлестіреді. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлейді. Басшылық айқындайтын басқа да өкілеттіліктерді жүзеге асыру.
Жаңа технологиялар және энергия үнемдеу департаменті
Сервистік индустрияны технологиялық дамыту
басқармасының басшысы,

категория С-3 (1 единица), № 07-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право технические науки и технологии или естественные науки.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения области новых технологий и энергосбережения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы управления, разработка программ, планов мероприятий и других документов в пределах компетенции управления, подготовка аналитических материалов для Администрации, Правительства и руководства Министерства по вопросам развития технологичных отраслей и сервисной индустрии, инновационной инфраструктуры и иным вопросам, входящим в компетенцию управления, подготовка заключений по отраслевым и государственным программам, законопроектам и нормативным правовым актам в пределах своей компетенции, осуществление контроля за исполнением документов, находящихся в управлении. Осуществляет иные полномочия, возложенные руководством Министерства и департамента.
Главный эксперт управления
технологического развития сервисной индустрии
Департамента новых технологий и энергосбережения,
категория С-4 (2 единицы), № 07-2-2, № 07-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии или естественные науки.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области новых технологий и энергосбережения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан на 2010-2014 годы.
Практический опыт

С-3 санаты (1 бірлік), № 07-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары.
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жаңа технологиялар және энергия үнемдеу саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасының үдемелі индустриялық-инновациялық дамуының 2010-2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын білуі.
Практикалық тәжірибе
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттер
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру, басқарманың құзыреті шегінде бағдарламаларды, іс-шаралар жоспарын және басқа да құжаттарды әзірлеу, технологиялық саланы және сервистік индустрияны, инновациялық инфрақұрылымды дамыту және басқарманың құзыретіне кіретін басқа да мәселелер бойынша Әкімшілік, Үкімет пен Министрлік басшылығы үшін талдамалық материалдарды дайындау, өз құзыреті шегінде салалық және мемлекеттік бағдарламалар, заң жобалары мен нормативтік құқықтық актілер бойынша қорытындыларды дайындау, басқармадағы құжаттардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру. Министрлік пен департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асырады.
Жаңа технологиялар және энергия үнемдеу департаменті
Сервистік индустрияны технологиялық дамыту басқармасының
бас сарапшысы,
C-4 санаты (2 бірлік), № 07-2-2, № 07-2-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары.
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жаңа технологиялар және энергия үнемдеу саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасының үдемелі индустриялық-инновациялық дамуының 2010 - 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын білуі.
Практикалық тәжірибе

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организует рассмотрение предложений центральных и местных исполнительных органов по вопросам совершенствования законодательства в области инновационной деятельности, осуществляет разработку и подготовку заключений по проектам нормативных правовых актов, направленных на совершенствование законодательства по вопросам развития технологичных отраслей и сервисной индустрии, инновационной инфраструктуры, а также проведение анализа действующего законодательства Республики Казахстан по данным вопросам, координирует взаимодействие с государственными органами и организациями по вопросам, направленным на совершенствование законодательства в области инновационной деятельности. Осуществление других полномочий, определяемых руководством управления и департамента.
Главный эксперт
управления технологического развития сервисной индустрии
Департамента новых технологий и энергосбережения,
категория С-4 (1 единица), № 07-2-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области новых технологий и энергосбережения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан на 2010-2014 годы.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке и согласовании основных направлений государственной инновационной политике в курируемых отраслях, анализ производственных показателей развития курируемых отраслей. Исполнение поручений Администрации и Правительства Республики Казахстан по вопросам, входящим в компетенцию управления, участие в разработке и подготовке заключений по нормативным правовым актам по вопросам развития технологичных отраслей и сервисной индустрии, инновационной инфраструктуры. Осуществление других полномочий, определяемых руководством управления и департамента.
Эксперт управления
технологического развития сервисной индустрии
Департамента новых технологий и энергосбережения,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттер
Инновациялық қызмет саласындағы заңнаманы жетілдіруге бағытталған мәселелер бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардың ұсыныстарын қарастыруды ұйымдастырады, технологиялық саланы және сервистік индустрияны, инновациялық инфрақұрылымды дамыту мәселелері бойынша заңнаманы жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілер жобалары бойынша қорытындыларды әзірлеуді және дайындауды, сондай-ақ осы мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына талдау жүргізуді жүзеге асырады, инновациялық қызмет саласындағы заңнаманы жетілдіруге бағытталған мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара әрекеттесуді үйлестіреді. Басқарма және департамент басшылығы айқындайтын басқа да өкілеттіліктерді жүзеге асыру.
Жаңа технологиялар және энергия үнемдеу департаменті
Сервистік индустрияны технологиялық дамыту басқармасының
бас сарапшысы,
C-4 санаты ( 1 бірлік), № 07-2-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жаңа технологиялар және энергия үнемдеу саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасының үдемелі индустриялық-инновациялық дамуының 2010 - 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын білуі.
Практикалық тәжірибе
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттер
Жетекшілік ететін салаларда мемлекеттік инновациялық қызметтің негізгі бағыттарын әзірлеуге және келісуге қатысу, жетекшілік ететін салаларды дамытудың өндірістік көрсеткіштерін талдау. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің және Үкіметінің тапсырмаларын орындау, салалар мен технологиялық сервистік индустрияны, инновациялық инфрақұрылымды дамыту мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер бойынша қорытындыларды әзірлеуге және дайындауға қатысу. Басқарманың және департаменттің басшылығы айқындайтын басқа да өкілеттіліктерді жүзеге асыру.
Жаңа технологиялар және энергия үнемдеу департаменті
Сервистік индустрияны технологиялық дамыту
басқармасының сарапшысы

категория С-5 (2 единицы), № 07-2-5, № 07-2-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области новых технологий и энергосбережения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке и согласовании основных направлений государственной инновационной политике в курируемых отраслях, анализ производственных показателей развития курируемых отраслей. Исполнение поручений Администрации и Правительства Республики Казахстан по вопросам, входящим в компетенцию управления, участие в разработке и подготовке заключений по нормативным правовым актам по вопросам развития технологичных отраслей и сервисной индустрии, инновационной инфраструктуры. Осуществление других полномочий, определяемых руководством управления и департамента.
Руководитель управления
энергосбережения и энергоэффективности
Департамента новых технологий и энергосбережения,
категория С-3 (1 единица), № 07-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес или естественные науки.
Профессиональная Компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области новых технологий и энергосбережения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

С-5 санаты ( 2 бірлік), № 07-2-5, № 07-2-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жаңа технологиялар және энергия үнемдеу саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибе
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттер
Жетекшілік ететін салаларда мемлекеттік инновациялық қызметтің негізгі бағыттарын әзірлеуге және келісуге қатысу, жетекшілік ететін салаларды дамытудың өндірістік көрсеткіштерін талдау. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің және Үкіметінің тапсырмаларын орындау, технологиялық салалар мен сервистік индустрияны, инновациялық инфрақұрылымды дамыту мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер бойынша қорытындыларды әзірлеуге және дайындауға қатысу. Басқарманың және департаменттің басшылығы айқынтайтын басқа да өкілеттіліктерді жүзеге асыру.
Жаңа технологиялар және энергия үнемдеу департаменті
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігі басқармасының басшысы
С-3 санаты (1 бірлік), № 07-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе жаратылыстану ғылымдары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»,  «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жаңа технологиялар және энергия үнемдеу саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасының үдемелі индустриялық-инновациялық дамуының 2010-2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы управления, участие в разработке программ, планов мероприятий и других документов в пределах компетенции управления, подготовка аналитических материалов по вопросам энергосбережения, энергоэффективности, по иным вопросам, входящим в компетенцию управления, участие в подготовке заключений по отраслевым и государственным программам, законопроектам и нормативным правовым актам в пределах своей компетенции, осуществление контроля за исполнением документов, находящихся в управлении. Осуществляет иные полномочия, возложенные руководством департамента.
Главный эксперт
управления энергосбережения и энергоэффективности
Департамента новых технологий и энергосбережения,
категория С-4 (1 единица), № 07-3-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес или естественные науки.
Профессиональная Компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области новых технологий и энергосбережения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан на 2010-2014 годы.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организует рассмотрение предложений центральных и местных исполнительных органов по вопросам, направленным на совершенствование законодательства в области энергосбережения и энергоэффективности, осуществляет разработку и подготовку заключений по проектам нормативных правовых актов, направленных на совершенствование законодательства в области энергосбережения и энергоэффективности, проведение анализа действующего законодательства Республики Казахстан по вопросам, направленных на совершенствование законодательства в области энергосбережения и энергоэффективности, координирует взаимодействие с государственными органами и организациями по вопросам, направленным на совершенствование законодательства в области энергосбережения и энергоэффективности. Разрабатывает проекты нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию управления. Осуществление других полномочий, определяемых руководством управления и департамента.
Эксперт управления
энергосбережения и энергоэффективности
Департамента новых технологий и энергосбережения,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру, басқарма құзыреті шегінде бағдарламаларды, іс-шаралар жоспарын және басқа да құжаттарды әзірлеу, энергия үнемдеу, энергия тиімділігі мәселелері бойынша, басқарма құзыретіне кіретін өзге де мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау, өз құзыреті шеңберінде салалық және мемлекеттік бағдарламалар, заң жобалары мен нормативтік құқықтық актілер бойынша қорытындылар дайындауға қатысу, басқармадағы құжаттардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру. Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Жаңа технологиялар және энергия үнемдеу департаменті
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігі басқармасының
бас сарапшысы
C-4 санаты (1 бірлік), № 07-3-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе жаратылыстану ғылымдары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жаңа технологиялар және энергия үнемдеу саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасының үдемелі индустриялық-инновациялық дамуының 2010 - 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың энергия үнемдеу және энергия тиімділігі саласындағы заңнамасын жетілдіруге бағытталған мәселелер бойынша ұсыныстарын қарауды ұйымдастырады, энергия үнемдеу және энергия тиімділігі саласындағы заңнаманы жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілер жобалары бойынша қорытындылар әзірлеуді және дайындауды, энергия үнемдеу және энергия тиімділігі саласындағы заңнаманы жетілдіруге бағытталған мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына талдау жүргізуді жүзеге асырады, мемлекеттік органдармен және ұйымдармен инновациялық қызмет саласындағы заңнаманы жетілдіруге бағытталған мәселелер бойынша өзара іс-қимылды үйлестіреді. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлейді. Басқарма және департамент басшылығы айқындаған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Жаңа технологиялар және энергия үнемдеу департаменті
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігі басқармасының сарапшысы

категория С-5 (3 единицы), № 07-3-3, № 07-3-4, № 07-3-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес или естественные науки.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области новых технологий и энергосбережения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке и согласовании проектов программ, планов мероприятий по государственной политике в сфере энергосбережения и энергоэффективности, мониторинг экономических и производственных показателей, подготовка обобщающих аналитических записок (отчетов) о положении дел в сфере энергосбережения и энергоэффективности, разработка и совершенствование методологии анализа в сфере энергосбережения и энергоэффективности, осуществление мониторинга хода реализации государственной политики в области энергосбережения и энергоэффективности, взаимодействие с государственными органами и организациями, независимо от форм собственности по вопросам, входящим в компетенцию департамента, участие в разработке и подготовке заключений по нормативным правовым актам по вопросам энергосбережения и энергоэффективности, обеспечение исполнения поручений Правительства Республики Казахстан и Администрации Президента Республики Казахстан в установленные сроки. Осуществление других полномочий, определяемых руководством управления и департамента.
Директор Департамента
электроэнергетики и угольной промышленности,

C-5 санаты (3 бірлік), № 07-3-3, № 07-3-4, № 07-3-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе жаратылыстану ғылымдары.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жаңа технологиялар және энергия үнемдеу саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасының үдемелі индустриялық-инновациялық дамуының 2010-2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігі саласындағы мемлекеттік саясат жөніндегі бағдарламалардың, іс-шаралар жоспарларының жобаларын әзірлеуге және келісуге қатысу, экономикалық және өндірістік көрсеткіштердің мониторингі, энергия үнемдеу және энергия тиімділігі саласындағы істің жағдайы туралы жалпылаушы талдамалық жазбаларды (есептерді) дайындау, энергия үнемдеу және энергия тиімділігі салаларындағы талдаудың әдіснамасын әзірлеу және жетілдіру, энергия үнемдеу және энергия тиімділігі саласында мемлекеттік саясаттың іске асырылу барысына мониторингті жүзеге асыру, департаменттің құзыретін кіретін мәселелер бойынша меншік нысанына қарамастан мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасасу, энергия үнемдеу және энергия тиімділігі мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілер бойынша қорытындылар әзірлеуге және дайындауға қатысу, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің тапсырмаларын белгіленген мерзімде орындауды қамтамасыз ету. Басқарма және департаменті басшылығы айқындаған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаментінің

категория С-1 (1 единица), № 08-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание зарубеженного и передового отечественного опыта в области электроэнергетики и угольной промышленности. Знание новых технологий и инноваций в области электроэнергетики и угольной промышленности.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой департамента, координация вопросов по функционированию и развитию предприятий электроэнергетического и угольного комплексов, участие в разработке предложений по совершенствованию нормативных правовых актов в области электроэнергетического и угольного комплекса, разработке индикативных планов социально- экономического развития электроэнергетического сектора, разработке и реализации единой нормативно-технической политики в электроэнергетической области, контроль за реализацией экономического развития электроэнергетического сектора, разработке и реализации единой нормативно-технической политики в электроэнергетической области, контроль за реализацией стратегии развития отраслей, координация деятельности рынков электроэнергии, участие в разработке инвестиционных программ по совершенствованию структуры экспорта-импорта продукции, взаимодействие с центральными и местными исполнительными органами, межведомственными и международными организациями по вопросам электроэнергетического и угольного комплексов.
Заместитель директора
Департамента электроэнергетики и угольной промышленности,

директоры C-1 санаты (1 бірлік), № 08-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Энергетика және көмір өнеркәсібі саласындағы шетелдік және озық отандық тәжірибені білуі. Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі саласындағы жаңа технологияларды және инновацияларды білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысына жалпы басшылық жасау, электр энергиясын және көмір кешендерінің кәсіпорындарын жұмыс істету және дамыту жөніндегі мәселелерді үйлестіру, электр энергетикасы және көмір кешені саласындағы нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру жөніндегі жұмыстарды әзірлеуге қатысу, электр энергетикасы секторын әлеуметтік-экономикалық дамытудың индикативтік жоспарын әзірлеу, электр энергетикасы саласындағы бірыңғай нормативтік-техникалық саясатты әзірлеу және іске асыру, салалардың дамыту стратегиясының іске асырылуын бақылау, электр энергетикасы нарығының қызметін үйлестіру, өнімнің экспорт-импорт құрылымын жетілдіру жөніндегі инвестициялық бағдарламаларды әзірлеуге қатысу, электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдармен, ведомствоаралық және халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті
директорының орынбасары,

категория С-2 (2 единицы), № 08-02, № 08-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание зарубеженного и передового отечественного опыта в области электроэнергетики и угольной промышленности. Знание новых технологий и инноваций в области электроэнергетики и угольной промышленности.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство и организация работы департамента, участие в разработке заключений по крупным угледобывающим объектам, участие в разработке и реализации единой научно-технической политики в энергетической и угольной отраслях, предложений по реструктуризации и приватизации объектов электроэнергетического и угольного комплексов, контроль за исполнением инвесторами обязательств, контроль за проведением анализа и мониторинга работы инвесторов, прогнозирование, организация работы и подготовка решений по повышению эффективности деятельности электроэнергетического и угольного комплексов, участие в мероприятиях по реализации стратегии развития отраслей, организация работы по социальному партнерству с работодателями и профсоюзами в угольной промышленности, участие в рассмотрении вопросов международного сотрудничества со странами Содружеств независимых государств в области электроэнергетики и угольной промышленности, контроль за разработкой научно-технической документации в электроэнергетике и угольной промышленности.
Руководитель управления
анализа и развития угольной промышленности,
Департамента электроэнергетики и угольной промышленности

C-2 санаты (2 бірлік), № 08-02, № 08-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Энергетика және көмір өнеркәсібі саласындағы шетелдік және озық отандық тәжірибені білуі. Энергетика және көмір өнеркәсібі саласындағы жаңа технологияларды және инновацияларды білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысына жалпы басшылық жасау, ірі көмір өндіруші объектілері бойынша қорытындыларды әзірлеуге қатысу, энергетика және көмір салаларындағы бірыңғай ғылыми-техникалық саясатты, электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі кешендерінің қайта құрылымдау және жекешелендіру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеуге және іске асыруға қатысу, инвесторлардың міндеттемелерін орындауын бақылау, инвесторлардың жұмысына талдау және мониторинг жүргізуді бақылау, электр энергетикасы және көмір кешендері қызметінің тиімділігін арттыру бойынша жұмысты ұйымдастыру және шешімдерді дайындау, салаларды дамыту стратегияларын іске асыру жөніндегі іс-шараларға қатысу, көмір өнеркәсібіндегі жұмыс берушілермен және кәсіподақтармен әлеуметтік әріптестік жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру, электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі саласында ТМД елдерімен халықаралық ынтымақтастық мәселелерін қарастыруға қатысу, электр энергетикасы және көмір өнеркәсібінің ғылыми-техникалық құжаттамасының әзірлемесін бақылау.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті
Көмір өнеркәсібін талдау және дамыту басқармасының басшысы

категория С-3 (1 единица), № 08-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание зарубеженного и передового отечественного опыта, новых технологий и инноваций в угольной промышленности.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство работой управления, организация работы по вопросам развития угольной промышленности, определению приоритетных направлений научно-технического процесса, участие в разработке законодательных и нормативно-технических документов по вопросам развития угольной отрасли, концепций, схем и планов стратегического развития угольной промышленности на краткосрочный и долгосрочный периоды, инвестиционных программ отрасли, организации взаимовыгодного международного сотрудничества в целях привлечения в отрасль инвестиций, разработке топливно-энергетических балансов, организации работы по социальному партнерству с работодателями и профсоюзами в угольной промышленности, контроль за объемами добычи и поставок угольной продукции внутренним и внешним потребителям. Осуществление контроля за реализацией бюджетных программ в угольной отрасли.
Главный эксперт
управления анализа и развития угольной промышленности
Департамента электроэнергетики и угольной промышленности,
категория С-4 (1 единица), № 08-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание основных направлений развития в угольной промышленности, зарубеженного и передового отечественного опыта внедрения новвых технологий и инноваций в угольной промышленности.
Практический опыт

С-3 санаты (1 бірлік), № 08-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Көмір өнеркәсібіндегі негізгі салалық нормативтік техникалық құжаттарды білуі. Көмір өнеркәсібіндегі шетелдік және отандық озық тәжірибені, жаңа технологиялар мен инновацияларды білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық жасау, көмір өнеркәсібін дамыту, ғылыми-техникалық процестегі басым бағыттарды айқындау мәселелері бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, көмір саласын дамыту мәселелері жөніндегі заңнамалық және нормативтік - техникалық құжаттарды, қысқа және ұзақ мерзімді кезеңдерге арналған көмір өнеркәсібін стратегиялық дамыту тұжырымдамаларын, схемалары мен жоспарларын, саланың инвестициялық бағдарламаларын әзірлеуге, салаға инвестицияларды тарту мақсатында өзара тиімді халықаралық ынтымақтастықты ұйымдастыруға, отын-энергетикалық теңгерімін әзірлеуге, көмір өнеркәсібіндегі жұмыс берушілермен және кәсіподақтармен әлеуметтік әріптестік бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға қатысу, сыртқы және ішкі тұтынушыларға көмір өнімдерін өндіру мен жеткізу көлемдерін бақылау. Көмір саласындағы бюджеттік бағдарламаларды іске асыруға бақылауды жүзеге асыру.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті
Көмір өнеркәсібін талдау және дамыту басқармасының
бас сарапшысы
C-4 санаты (1 бірлік), № 08-1-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»,  «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы»Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Көмір өнеркәсібін дамытудың негізгі бағыттарын, көмір өнеркәсібі саласына шетелдік және озық отандық тәжірибені, жаңа технологиялар мен инновацияларды енгізуді білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы по вопросам развития угольной промышленности с предприятиями угольной отрасли в целях обеспечения благоприятных условий их развития в условиях рыночной экономики, определение приоритетных направлений научно-технического процесса, участие в разработке законодательных и нормативно-технических документов по вопросам развития угольной отрасли, концепций и схем стратегического развития угольной промышленности, подготовке планов и прогнозов на краткосрочный и долгосрочный периоды, разработке топливно-энергетических балансов, организация координации позиций работодателей, профсоюзов и Министерства по вопросам социально-экономического партнерства в угольной отрасли, подготовка, с учетом позиции Министерства, Отраслевого тарифного соглашения, мониторинг за объемами добычи и поставок угольной продукции внутренним и внешним потребителям.
Главный эксперт
управления анализа и развития угольной промышленности
Департамента электроэнергетики и угольной промышленности,
категория С-4 (1 единица), № 08-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание технологических направлений развития угольной отрасли.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы по вопросам развития угольной промышленности с предприятиями угольной отрасли в целях обеспечения благоприятных условий их развития в условиях рыночной экономики, определение приоритетных направлений научно-технического процесса, участие в разработке законодательных и нормативно-технических документов по вопросам развития угольной отрасли, отраслевых нормативно-технических актов, концепций и схем стратегического развития угольной промышленности, топливно-энергетических балансов, подготовке планов и прогнозов на краткосрочный и долгосрочный периоды, проводить работу по созданию условий для перехода угольной отрасли на систему технического регулирования, соответствующую международным требованиям, участие в разработке проектов годовых, среднесрочных и перспективных индикативных планов развития, проведение технической экспертизы проектов контрактов на недропользование и лицензий на право эксплуатации угледобывающих производств. Реализация бюджетных программ в угольной отрасли.
Эксперт управления
анализа и развития угольной промышленности
Департамента электроэнергетики и угольной промышленности,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Нарықтық экономика жағдайларында оларды дамытудың қолайлы жағдайын қамтамасыз ету мақсатында көмір саласының кәсіпорындарымен көмір өнеркәсібін дамыту, ғылыми-техникалық процестегі басым бағыттарды айқындау мәселелері бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, көмір саласын дамыту мәселелері жөніндегі заңнамалық және нормативтік-техникалық құжаттарды, көмір саласын дамыту мәселелері жөніндегі заңнамалық және нормативтік-техникалық құжаттарды, көмір өнеркәсібін стратегиялық дамыту тұжырымдамаларын, схемалары мен жоспарларын, қысқа мерзімді және ұзақ мерзімді кезеңге арналған жоспарлар мен болжамдарды дайындауға, отын-энергетика теңгерімін әзірлеуге қатысу, көмір саласындағы әлеуметтік-экономикалық әріптестік мәселелері бойынша жұмыс берушілердің, кәсіподақтардың және Министрліктің ұстанымын үйлестіруді ұйымдастыру, Министрлік ұстанымын есепке ала отырып, салалық тарифтік келісімді дайындау, ішкі және сыртқы тұтынушыларға көмір өнімдерін өндіру және жеткізу көлемінің мониторингі.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті
Көмір өнеркәсібін талдау және дамыту басқармасының
бас сарапшысы
C-4 санаты (1 бірлік), № 08-1-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Көмір саласының дамуының технологиялық бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Нарықтық экономика жағдайында көмір саласын қолайлы жағдаймен қамтамасыз ету мақсатында көмір саласындағы кәсіпорындармен көмір өнеркәсібін дамыту мәселесі бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, ғылыми-техникалық процестердің басымдылық бағыттарын анықтау, көмір саласын дамыту мәселелері бойынша заңнамалық және нормативті-техникалық құжаттарды, салалық нормативті-техникалық актілерді, көмір өнеркәсібінің стратегиялық даму схемаларын және тұжырымдамаларын, отын-энергетикалық теңгерім әзірлеуге, қысқа және ұзақ мерзімді кезеңдерде жоспарлар және болжамдар дайындауға қатысу, көмір саласын халықаралық талаптарға сәйкес техникалық реттеу жүйесіне өту үшін жағдай жасау жұмыстарын жүргізу, жылдық, орта мерзімдік және перспективалық индикативті даму жоспарларын әзірлеуге қатысу, жер қойнауын пайдалануға келісімшарт және көмір өндіруші кәсіпорындарды пайдалану құқығына лицензия жобаларына техникалық сараптама жүргізу. Көмір саласындағы бюджеттік бағдарламаларды іске асыру.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті
Көмір өнеркәсібін талдау және дамыту басқармасының сарапшысы

категория С-5 (1 единица), № 08-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание технологических направлений развития угольной отрасли.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка проектов отраслевых решений и законодательных инициатив в сфере своей компетенции, участие в разработке текущих и перспективных балансов производства и потребления угольной продукции, концепций и схем стратегического развития угольной промышленности, проектов годовых, среднесрочных и перспективных индикативных планов развития, проведении технической экспертизы проектов контрактов на недропользование и лицензий на право эксплуатации угледобывающих производств, организации взаимовыгодного международного сотрудничества в целях привлечения инвестиций в отрасль, обновлении и разработке отраслевых нормативно-технических актов.
Руководитель управления
анализа, мониторинга и технологической политики
Департамента электроэнергетики и угольной промышленности,
категория С-3 (1 единица), № 08-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание основных проблем и направлений развития энергетики, отраслевых нормативно-технических документов.
Практический опыт

C-5 санаты (1 бірлік), № 08-1-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Көмір саласының дамуының технологиялық бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде салалық шешімдер мен заңнамалық бастамалардың жобаларын дайындау, көмір өнеркәсібінің өнімдерін өндірудің және тұтынудың ағымдағы және перспективалық теңгерімдерін, көмір өнеркәсібін стратегиялық дамыту тұжырымдамаларын және схемаларын, жылдық, орта мерзімдік және перспективтік индикативтік даму жоспарларының жобаларын әзірлеуге, жер қойнауын пайдалану келісімшарттарының жобаларына және көмір өндіруші өндірісті пайдалану құқығына лицензияларды техникалық сараптамадан өткізуге, салаға инвестиция тарту мақсатында өзара тиімді халықаралық ынтымақтастықты ұйымдастыруға, салалық нормативтік құқықтық актілерді жаңартуға және әзірлеуге қатысу.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті
Талдау, мониторинг және технологиялық саясат
басқармасының басшысы
С-3 санаты (1 бірлік), № 08-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Энергетиканы дамытудың, салалық нормативтік-техникалық құжаттардың негізгі проблемалары мен бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Желательно знания английского языка. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство работой управления, организация работы по реализации программ и планов в области энергетики, участие в разработке и реализации единой научно-технической политики в области энергетики, а также в анализе, разработке и мониторинге законодательных, нормативных правовых актов, нормативно-технических документов по вопросам развития электроэнергетического комплекса, предложения по внедрению на строящихся и действующих энергопредприятиях современных и передовых отечественных и зарубежных технологий и инноваций. Осуществления контроля за ходом подготовки энергообъектов и прохождения ими осенне-зимнего периода.
Эксперт управления анализа,
мониторинга и технологической политики
Департамента электроэнергетики и угольной промышленности,
категория С-5 (2 единицы) № 08-2-2, № 08-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание Закона Республики Казахстан «Об электроэнергетике».
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Работа по реализации программ и планов в области энергетики, определение приоритетных направлений научно-технического процесса, участие в анализе и мониторинге законодательных, нормативных правовых актов, нормативно-технических документов по вопросам развития электроэнергетического комплекса, разработка предложений по совершенствованию законодательной и нормативной базы в электроэнергетической отрасли, предложения по внедрению на строящихся и действующих энергопредприятиях современных и передовых отечественных и зарубежных технологий и инноваций, контроль за ходом подготовки энергообъектов и прохождения ими осенне-зимнего периода, оперативные вопросы деятельности энергопредприятий.
Эксперт управления анализа,
мониторинга и технологической политики
Департамента электроэнергетики и угольной промышленности,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білуі. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына басшылық жасау, энергетика саласындағы бағдарламалар мен жоспарларды іске асыру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, энергетика саласында біртұтас ғылыми-техникалық саясатты әзірлеуге және іске асыруға, электр энергетикасы кешенін дамыту мәселелері бойынша заңнамалық, нормативтік құқықтық актілерді, нормативтік-техникалық құжаттарды, салынып жатқан және қолданыстағы энергия кәсіпорындарына қазіргі заманғы және озық отандық және шетелдік технологиялар мен инновацияларды енгізу бойынша ұсыныстарды әзірлеуге және мониторингіне қатысу. Энергия объектілердің күздік-қысқы мерзімге дайындығын жүргізуін және өтуін бақылауды жүзеге асыру.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті
Талдау, мониторинг және технологиялық саясат
басқармасының сарапшысы
C-5 санаты (2 бірлік), № 08-2-2, № 08-2-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Электр энергетика туралы» Қазақстан Республикасының заңын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Электрика саласындағы бағдарламалар мен жоспарларды іске асыру бойынша жұмыстар, ғылыми-техникалық процестерінің басым бағыттарын айқындау, электр энергетикасы кешенін дамыту мәселелері бойынша заңнамалық, нормативтік құқықтық актілерді, нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеуге және мониторингіне, электр энергетика саласындағы заңнамалық және нормативтік базаны жетілдіру бойынша ұсыныстарды, салынып жатқан және қолданыстағы энергия кәсіпорындарына қазіргі заманғы және озық отандық және шетелдік технологиялар мен инновацияларды енгізу бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу, энергия объектілерінің күздік-қысқы мерзімге дайындығын және өтуін, энергия кәсіпорындарының жұмысының жедел мәселелерін бақылау.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті
Талдау, мониторинг және технологиялық саясат
басқармасының сарапшысы

категория С-5 (2 единицы) № 08-2-4, № 08-2-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере. Желательно знание английского языка.
Функциональные обязанности
Работа по реализации программ и планов в области энергетики, участие в разработке и реализации единой научно-технической политики в области энергетики, а также в анализе и мониторинге законодательных, нормативных правовых актов, нормативно-технических документов по вопросам развития электроэнергетического комплекса, предложений по совершенствованию законодательной и нормативной базы в электроэнергетической отрасли, контроль за ходом подготовки энергообъектов и прохождения ими осенне-зимнего периода, оперативные вопросы деятельности энергопредприятий.
Руководитель
управления развития рынка электроэнергии
Департамента электроэнергетики и угольной промышленности,
категория С-3 (1 единица), № 08-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание программ развития электроэнергетики и государственной тарифной политики в области электроэнергетики.
Практический опыт

C-5 санаты (2 бірлік), № 08-2-4, № 08-2-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. «Электр энергетикасы туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білуі.
Функционалдық міндеттері
Энергетика саласындағы бағдарламалар мен жоспарларды іске асыру бойынша жұмыстар, энергетика саласындағы бірыңғай ғылыми-техникалық саясатын әзірлеу және іске асыруға, сондай-ақ электр энергетика кешенін дамыту мәселелері бойынша заңнамалық, нормативтік құқықтық актілерді, электр энергетика саласындағы заңнамалық және нормативтік базаны жетілдіру бойынша ұсыныстарды талдауға және мониторингіне қатысу, энергия объектілерінің күздік-қысқы мерзімге дайындығы және өту барысын, энергия кәсіпорындарының жұмысының жедел мәселелерін бақылау.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті
Электр энергиясы нарығын дамыту басқармасының басшысы
С-3 санаты (1 бірлік), № 08-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»,  «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы»Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Электр энергетикасы саласын дамыту бағдарламаларын және электр энергетика саласындағы тарифтік саясатты білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением, участие в разработке законодательных, нормативных правовых актов, нормативно-технических документов по вопросам развития электроэнергетического комплекса, совершенствования и развития оптового рынка электроэнергии Казахстана и его секторов, стратегии энергетической безопасности, нормативной методической базы по формированию и расчету тарифов на услуги электроэнергетических организаций, координация работы по разработке и подготовке соглашений по принятию инвестиционных обязательств электростанциями, мониторинг и анализ их исполнения, организация мониторинга технико-экономических показателей эффективности функционирования электростанций, осуществление мониторинга функционирования оптового и региональных рынков электроэнергии.
Главный эксперт
управления развития рынка электроэнергии
Департамента электроэнергетики и угольной промышленности,
категория С-4 (3 единицы), № 08-3-2, № 08-3-3, № 08-3-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание основных проблем и программ развития электроэнергетики, отраслевых нормативно-технических документов.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Опыт аналитической работы. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке законодательных актов, разработка нормативных правовых актов и нормативных технических документов по вопросам развития электроэнергетического комплекса, совершенствования оптового и розничного рынков электрической энергии Казахстана, тарифной и ценовой политики в электроэнергетике, разработка планов и программ развития оптового и розничного рынков электрической энергии, разработка программ и предложений по дальнейшей реструктуризации и приватизации объектов электроэнергетического комплекса, совершенствованию нормативно-правовой базы в области приватизации, функционирования государственных предприятий и Акционерных обществ, участие в разработке предложений по совершенствованию законодательной и нормативной базы в области функционирования государственных предприятий и акционерных обществ.
Главный эксперт
управления развития рынка электроэнергии
Департамента электроэнергетики и угольной промышленности,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық жасау, электр энергетикасы кешенін дамыту, Қазақстанның электр энергетикасының көтерме нарығын және оның секторларының, эенергетикалық қауіпсіздік стратегиясын, электр энергетикалық ұйымдар қызметіне тарифті қалыптастыру және есептеу бойынша нормативтік әдістемелік базаны жетілдіру және дамыту мәселелері бойынша заңнамалық және нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеуге қатысу, электр станциялардың инвестициялық міндеттемелерін қабылдау бойынша келісімдерді әзірлеу және дайындау бойынша жұмысты үйлестіру, оларды орындау мониторингі және талдау, электр станцияларының жұмыс істеу тиімділігінің техникалық-экономикалық көрсеткіштер мониторингін ұйымдастыру, электр энергияның көтерме және өңірлік нарықтарының жұмыс істеу мониторингін жүзеге асыру.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті
Электр энергиясы нарығын дамыту басқармасының бас сарапшысы
C-4 санаты (3 бірлік), № 08-3-2, № 08-3-3, № 08-3-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Электр энергетикасын дамытудың негізгі проблемаларын және бағдарламаларын, салалық нормативтік-техникалық құжаттарды білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Талдау жұмысы тәжірибесі болуы. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Заңнамалық актілерді әзірлеуге қатысу, электр энергетика кешенін дамыту, Қазақстанның электр энергиясының көтерме және бөлшек сауда нарығын, электр энергетикадағы тарифтік және бағалық саясатты жетілдіру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер және нормативтік техникалық құжаттарды әзірлеу, электр энергиясының көтерме және бөлшек сауда нарығының жоспарлары мен бағдарламаларын әзірлеу, электр энергетика кешені объектілерін одан әрі қайта құрылымдау және жекешелендіру, мемлекеттік кәсіпорындар мен акционерлік қоғамдарды жекешелендіру, олардың жұмыс істеуі саласындағы нормативтік-құқықтық базаны жетілдіру бойынша бағдарламалар мен ұсыныстарды әзірлеу, мемлекеттік кәсіпорындар мен акционерлік қоғамдардың жұмыс істеу саласындағы заңнамалық және нормативтік базаны жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті
Электр энергиясы нарығын дамыту басқармасының бас сарапшысы

категория С-4 (1 единица), № 08-3-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание программ развития электроэнергетики и государственной тарифной политики в области электроэнергетики.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке законодательных актов, разработка нормативных правовых актов и нормативных технических документов по вопросам развития электроэнергетического комплекса, совершенствования, балансирующего, оптового и розничного рынков, централизованных торгов электрической энергии Казахстана, тарифной и ценовой политики в электроэнергетике, разработка планов и программ развития централизованных торгов, балансирующего, оптового и розничного рынков электрической энергии, разработка Правил функционирования автоматизированной системы коммерческого учета электрической энергии для субъектов оптового рынка электрической энергии, разработка программ и предложений по дальнейшей реструктуризации и приватизации объектов электроэнергетического комплекса, совершенствованию нормативно-правовой базы в области приватизации, функционирования государственных предприятий и акционерных обществ, участие в разработке предложений по совершенствованию законодательной и нормативной базы в области функционирования государственных предприятий и акционерных обществ.
Руководитель управления развития электроэнергетики
Департамента электроэнергетики и угольной промышленности,

C-4 санаты (1 бірлік), № 08-3-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Электр энергетикасын дамытудың негізгі проблемаларын және бағдарламаларын және электр энергетика саласындағы мемлекеттік тарифтік саясатты білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Заңнамалық актілерді әзірлеуге қатысу, электр энергетика кешенін дамыту мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер және нормативтік техникалық құжаттарды әзірлеу, Қазақстанның электр энергиясының орталықтандырылған сауда-саттығын, теңгерімдеуші, көтерме және бөлшек нарығын, электр энергетикадағы тарифтік және бағалық саясатты жетілдіру, электр энергияның орталықтандырылған сауда-саттығын, теңгерімдеуші, көтерме және бөлшек нарығының жоспарлары мен бағдарламаларын әзірлеу, электр энергиясының көтерме сауда нарығының субъектілері үшін электр энергиясын коммерциялық есепке алудың автоматтандырылған жүйесінің жұмыс істеу қағидаларын әзірлеу, одан әрі қайта құрылымдау бойынша бағдарламалар мен ұсыныстарды әзірлеу, және электр энергетика кешені объектілерін жетілдіру, мемлекеттік кәсіпорындар мен Акционерлік қоғамдарды жекешелендіру, жұмыс істетуі саласындағы нормативтік-құқықтық базаны жетілдіру, мемлекеттік кәсіпорындар мен акционерлік қоғамдар жұмыс істеуі саласындағы заңнамалық және нормативтік базаны жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті
Электр энергетикасын дамыту басқармасының басшысы,

категория С-3 (1 единица), № 08-4-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство работой управления, участие в формировании и реализации государственной политики в сфере электроэнергетики, осуществление межотраслевой координации государственных органов в сфере развития электроэнергетики, разработка программ развития электроэнергетики, утверждение прогнозных балансов электрической энергии и мощности.
Главный эксперт Управления развития электроэнергетики
Департамента электроэнергетики и угольной промышленности,
категория С-4 (1 единица), № 08-4-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание основных проблем и программ развития электроэнергетики.
Практический опыт

С-3 санаты (1 бірлік), № 08-4-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Электр энергетикасын дамытудың негізгі проблемалары мен бағдарламаларын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Талдау жұмысы тәжірибесі болуы. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына басшылық жасау, электр энергетикасы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға және қалыптастыруға қатысу, электр энергетиканы дамыту саласында мемлекеттік органдардың салааралық үйлестіруді жүзеге асыру, электр энергетиканы дамыту бағдарламаларын әзірлеу, электр энергетикасының болжамдық теңгерімін және қуатын бекіту.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті
Электр энергетикасын дамыту басқармасының бас сарапшысы
C-4 санаты (1 бірлік), № 08-4-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Электр энергетикасын дамытудың негізгі проблемаларын және бағдарламаларын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики в сфере электроэнергетики, осуществление межотраслевой координации государственных органов в сфере развития электроэнергетики, обеспечение мер по реализации и мониторингу инвестиционных проектов в области электроэнергетики, международное сотрудничество в области электроэнергетики, взаимодействие с международными финансовыми и экономическими организациями, разработка, согласование и утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых актов и программных документов в области электроэнергетики, разработка программ развития электроэнергетики и осуществление контроля за их выполнением, утверждение совместно с государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках инвестиционные программы (проекты), учитываемые при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней, тарифных смет, перечень видов деятельности, технологически связанных с регулируемыми услугами (товарами, работами) электросетевых компаний, согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередач и подстанций, схем выдачи мощности, утверждение прогнозных балансов электрической энергии и мощности, рассмотрение проектов в области электроэнергетики для включения в республиканскую карту индустриализации.
Главный эксперт управления развития электроэнергетики
Департамента электроэнергетики и угольной промышленности,
категория С-4 (1 единица), № 08-4-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание основных проблем и программ развития электроэнергетики и основ делопроизводства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Электр энергетикасы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға және қалыптастыруға қатысу, электр энергетиканы дамыту саласында мемлекеттік органдардың салааралық үйлестіруді жүзеге асыру, электр энергетикасы салаларының инвестициялық жобаларын іске асыру және мониторингілеу бойынша шараларды қамтамасыз ету, электр энергетикасы саласындағы халықаралық ынтымақтастық, халықаралық қаржы және экономикалық ұйымдармен өзара әрекеттесу, өз құзыреті шеңберінде электр энергетикасы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді және бағдарламалық құжаттарды әзірлеу, келісу және бекіту, электр энергетиканы дамыту бағдарламаларын әзірлеу және олардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру, табиғи монополиялар саласында және реттелетін нарыққа басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органмен берлесіп тарифті (баға, алымдар ставкасын) немесе олардың шекті деңгейін, тарифті сметаны бекіту кезінде ескеретін, инвестициялық бағдарламаларды (жобаларды), электр желілері компаниялардың реттелетін қызметтерімен(тауарлар, жұмыстар) технологиялық байланысты қызмет түрлерінің тізбесін бекіту, қосалқы (шунтталатын) электр тарату желілерін және қосалқы станцияларды жобалауды және құрылысын, қуат беру схемаларын келісу, электр энергетикасының болжамдық теңгерімін және қуатын бекіту, республикалық индустрияландыру картасына енгізу үшін электр энергетикасы саласындағы жобаларды қарастыру.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті
Электр энергетикасын дамыту басқармасының бас сарапшысы
C-4 санаты (1 бірлік), № 08-4-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше электр энергиясын дамытудың негізгі проблемаларын және бағдарламаларын және іс жүргізудің негізін білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики в сфере электроэнергетики, осуществление межотраслевой координации государственных органов в сфере развития электроэнергетики, обеспечение мер по реализации и мониторингу инвестиционных проектов в области электроэнергетики, разработка, согласование и подготовка к утверждению в пределах своей компетенции нормативных правовых актов и программных документов в области электроэнергетики, разработка программ по развитию электроэнергетики и осуществление контроля за их выполнением, подготовка к утверждению совместно с государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, инвестиционных программ (проектов), учитываемых при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней, тарифных смет, рассмотрение и подготовка к утверждению схем выдачи мощности электростанций, рассмотрение проектов в области электроэнергетики для включения в республиканскую карту индустриализации.
Главный эксперт управления развития электроэнергетики
Департамента электроэнергетики и угольной промышленности,
категория С-4 (1 единица), № 08-4-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание основных проблем и программ развития электроэнергетики и основ делопроизводства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики в сфере электроэнергетики, осуществление межотраслевой координации государственных органов в сфере развития электроэнергетики, обеспечение мер по реализации и мониторингу инвестиционных проектов в области электроэнергетики, разработка, согласование и утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых актов и программных документов в области электроэнергетики, разработка программ развития электроэнергетики и осуществление контроля за их выполнением, международное сотрудничество в области электроэнергетики, взаимодействие с международными финансовыми и экономическими организациями, утверждение совместно с государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, инвестиционных программ (проектов), учитываемых при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней, тарифных смет, переченя видов деятельности, технологически связанных с регулируемыми услугами (товарами, работами) электросетевых компаний, согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередач и подстанций, схем выдачи мощности, рассмотрение проектов в области электроэнергетики для включения в республиканскую карту индустриализации.
Главный эксперт управления развития электроэнергетики
Департамента электроэнергетики и угольной промышленности,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Электр энергетикасы саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу, электр энергетиканы дамыту саласында мемлекеттік органдардың салааралық үйлестіруді жүзеге асыру, электр энергетикасы салаларының инвестициялық жобаларын іске асыру және мониторингілеу бойынша шараларды қамтамасыз ету, өз құзыреті шегінде электр энергетикасы саласында нормативті құқықтық актілерді және бағдарламалық құжаттарды әзірлеу, келісу және бекітуге дайындау, электр энергетиканы дамыту бағдарламасын әзірлеу және олардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру, табиғи монополиялар саласында және реттелетін нарыққа басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органмен берлесіп тарифті (баға, алымдар ставкасын жинақтау) немесе олардың шекті деңгейін, тарифті сметаны бекіту кезінде ескеретін, инвестициялық бағдарламаларды (жобаларды), электр станцияға қуат беру схемаларын қарастыру және бекітуге дайындау, республикалық индустрияландыру картасына енгізу үшін электр энергетикасы саласындағы жобаларды қарастыру.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті
Электр энергетикасын дамыту басқармасының бас сарапшысы
C-4 санаты (1 бірлік), № 08-4-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше электр энергиясын дамытудың негізгі проблемаларын және бағдарламаларын және іс жүргізудің негізін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Электр энергетикасы саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу, электр энергетиканы дамыту саласында мемлекеттік органдардың салааралық үйлестіруді жүзеге асыру, электр энергетикасы салаларын инвестициялық жобаларын іске асыру және мониторингілеу бойынша шараларды қамтамасыз ету, өз құзыреті шегінде электр энергетикасы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді және бағдарламалық құжаттарды әзірлеу, келісу және бекіту, электр энергетиканы дамыту бағдарламасын әзірлеу және олардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру, электр энергетикасы саласындағы халықаралық ынтымақтастық, халықаралық қаржы және экономикалық ұйымдарымен өзара әрекеттесу, табиғи монополиялар саласында және реттелетін нарыққа басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органмен берлесіп тарифті (баға, алымдар ставкасын жинақтау) немесе олардың шекті деңгейін, тарифті сметаны бекіту кезінде ескеретін, инвестициялық бағдарламаларды (жобаларды), электр желілері компанияларының реттелетін қызметтерімен (тауарлар, жұмыстар) технологиялық байланысты қызмет түрлерінің тізбесін бекіту, қосалқы (шунтталатын) электр тарату желілерін және қосалқы станциялардың жобалауды және құрылысын, қуат беру схемаларын келісу, республикалық индустрияландыру картасына енгізу үшін электр энергетикасы саласындағы жобаларды қарастыру.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті
Электр энергетикасын дамыту басқармасының бас сарапшысы

категория С-4 (1 единица), № 08-4-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание основных проблем и программ развития электроэнергетики.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики в сфере электроэнергетики, осуществление межотраслевой координации государственных органов в сфере развития электроэнергетики, обеспечение мер по реализации и мониторингу инвестиционных проектов в области электроэнергетики, разработка, согласование и подготовка к утверждению в пределах своей компетенции нормативных правовых актов и программных документов в области электроэнергетики. Осуществление формирования бюджетных программ и контроля за реализацией бюджетных программ в сфере электроэнергетики. Планирование и прогнозирование потребности рынка труда в квалифицированных кадрах для формирования государственного образовательного заказа на подготовку кадров в области электроэнергетики.
Эксперт управления развития электроэнергетики
Департамента электроэнергетики и угольной промышленности,
категория С-5 (1 единица), № 08-4-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание зарубежного и передового отечественного опыта новых технологий и инноваций в области электроэнергетики.
Практический опыт

C-4 санаты (1 бірлік), № 08-4-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Электр энергиясын дамытудың негізгі проблемаларын және бағдарламаларын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Электр энергетикасы саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу, электр энергетиканы дамыту саласында мемлекеттік органдардың салааралық үйлестіруді жүзеге асыру, электр энергетикасы салаларының инвестициялық жобаларын іске асыру және мониторингілеу бойынша шараларды қамтамасыз ету, өз құзыреті шегінде электр энергетикасы саласындағы нормативті құқықтық актілерді және бағдарламалық құжаттарды әзірлеу, келісу және бекітуге дайындау. Электр энергетикасы саласында бюджеттік бағдарламаларды қалыптастыруды және бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуына бақылау жүргізуді жүзеге асыру. Электр энергетикасы саласында техникалық және кәсіби білім беруді дамыту және кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын қалыптастыру үшін еңбек нарығының білікті кадрларға сұранысын жоспарлау мен болжау.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті
Электр энергетикасын дамыту басқармасының сарапшысы
C-5 санаты (1 бірлік), № 08-4-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Электр энергиясы саласындағы жаңа технологиялық және инновациялық шетелдік және озық отандық тәжірибесінің болуы.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики в сфере электроэнергетики, осуществление межотраслевой координации государственных органов в сфере развития электроэнергетики, обеспечение мер по реализации и мониторингу инвестиционных проектов в области электроэнергетики, международное сотрудничество в области электроэнергетики, взаимодействие с международными финансовыми и экономическими организациями, разработка, согласование и утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых актов и программных документов в области электроэнергетики, утверждение совместно с государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках инвестиционные программы (проекты), учитываемые при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней, тарифных смет, перечень видов деятельности, технологически связанных с регулируемыми услугами (товарами, работами) электросетевых компаний, схем выдачи мощности, утверждение прогнозных балансов электрической энергии и мощности, рассмотрение проектов в области электроэнергетики для включения в республиканскую карту индустриализации.
Эксперт управления развития электроэнергетики
Департамента развития электроэнергетики и угольной
промышленности, категория С-5 (1 единица, № 08-4-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание основных проблем и программ развития электроэнергетики, отраслевых нормативно-технических документов.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттіліктері
Электр энергетикасы саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу, электр энергетиканы дамыту саласында мемлекеттік органдардың салааралық үйлестіруді жүзеге асыру, электр энергетикасы салалардың инвестициялық жобаларды іске асыру және мониторингілеу бойынша шараларды қамтамасыз ету, электр энергетикасы саласындағы халықаралық ынтымақтастық, халықаралық қаржы және экономикалық ұйымдарымен өзара әрекеттесу, өз құзыреті шегінде электр энергетикасы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді және бағдарламалық құжаттарды әзірлеу, келісу және бекіту, табиғи монополиялар саласында және реттелетін нарыққа басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органмен берлесіп тарифті (баға, алым ставкасын жинақтау) немесе олардың шекті деңгейін, тарифті сметаны бекіту кезінде ескеретін, инвестициялық бағдарламаларды (жобаларды), электр желік компаниялардың реттелетін қызметтерімен (тауарлар, жұмыстар) технологиялық байланысты қызмет түрлерінің тізбесін, қуатты беру схемасын бекіту, электр энергиясының болжамды теңгерілік және қуатты бекіту, республикалық индустрияландыру картасына енгізу үшін электр энергетикасы саласындағы жобаларды қарастыру.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті
Электр энергетикасын дамыту басқармасының сарапшысы
C-5 санаты (1 бірлік), № 08-4-7
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Электр энергиясын дамытудың негізгі проблемаларын және бағдарламаларын, салалық нормативтік техникалық құжаттарды білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики в сфере электроэнергетики, осуществление межотраслевой координации государственных органов в сфере развития электроэнергетики, международное сотрудничество в области электроэнергетики, взаимодействие с международными финансовыми и экономическими организациями, а также с интеграционными объединениями, обеспечение мер по реализации и мониторингу инвестиционных проектов в области электроэнергетики, разработка, согласование и утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых актов и программных документов в области электроэнергетики, разработка программ развития электроэнергетики и осуществление контроля за их выполнением, утверждение совместно с государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках инвестиционные программы (проекты), учитываемые при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней, тарифных смет электросетевых компаний, согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередач и подстанций, мониторинг хода реализации проектов в области электроэнергетики включенных в республиканскую карту индустриализации, определение потребности в кадрах по проектам строительства новых электроэнергетических объектов реализуемых в рамках республиканской карты индустриализации.
Эксперт управления развития электроэнергетики
Департамента электроэнергетики и угольной промышленности,
категория С-5 (1 единица), № 08-4-8
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области электроэнергетики и угольной промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание основных проблем и программ развития электроэнергетики.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Электр энергетикасы саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу, электр энергетиканы дамыту саласында мемлекеттік органдардың салааралық үйлестіруді жүзеге асыру, электр энергетикасы саласындағы халықаралық ынтымақтастық, халықаралық қаржы және экономикалық ұйымдарымен, сондай-ақ интеграциялық бірлестктермен өзара әрекеттесу, электр энергетикасы салалардың инвестициялық жобаларды іске асыру және мониторингілеу бойынша шараларды қамтамасыз ету, электр энергетикасы саласындағы өз құзыреті шегінде нормативті құқықтық актілерді және бағдарламалық құжаттарды әзірлеу, келісу және бекіту, электр энергетиканы дамыту бағдарламасын әзірлеу және олардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру, табиғи монополиялар саласында және реттелетін нарыққа басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органмен берлесіп тарифті (баға, алымдар ставкасын жинақтау) немесе олардың шекті деңгейін, тарифті сметаны бекіту кезінде ескеретін, инвестициялық бағдарламаларды (жобаларды) бекіту, қосалқы (шунтталатын) электр беретін желілерді және қосалқы станциялардың құрылысын және жобалауды келісу, республикалық индустрияландыру картасына енгізілген электр энергетикасы саласындағы жобаларды іске асыру барысының мониторингі, республикалық индустрияландыру картасы шеңберінде іске асырырлатын жаңа электр энергетикалық объектілердің құрылысы жобалары бойынша кадрларға деген қажеттілікті анықтау.
Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті
Электр энергетикасын дамыту басқармасының сарапшысы,
C-5 санаты (1 бірлік), № 08-4-8
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетика және көмір өнеркәсібінің қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Электр энергиясын дамытудың негізгі проблемаларын және бағдарламаларын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики в сфере электроэнергетики, осуществление межотраслевой координации государственных органов в сфере развития электроэнергетики, обеспечение мер по реализации и мониторингу инвестиционных проектов в области электроэнергетики, разработка, согласование и утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых актов и программных документов в области электроэнергетики, разработка программ развития электроэнергетики и осуществление контроля за их выполнением.
Директор Департамента административно-кадровой работы,
категория С-1 (1 единица), № 09-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или образование или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих вопросы делопроизводства и документирования, кадрового обеспечения, внутреннего администрирования и развития государственного языка. Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство департаментом. Обеспечение эффективной работы департамента в соответствии с положением департамента.
Обеспечение формирования профессионального аппарата Министерства, способного реализовать государственную стратегию в сфере индустрии и новых технологий Республики Казахстан. Анализ использования кадров, разработка мер по оптимизации, повышению профессионализма и эффективного использования кадров. Руководство и координация деятельности Министерства по ведению единого порядка документационного обеспечения в соответствии с нормативно-правовыми актами, регулирующими вопросы делопроизводства и документирования. Координация работы по обеспечению развития государственного языка в Министерстве. Организация работы комиссий входящих в компетенцию Департамента. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством Министерства.
Заместитель директора
Департамента административно-кадровой работы,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Электр энергетикасы саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу, электр энергетиканы дамыту саласында мемлекеттік органдардың салааралық үйлестіруді жүзеге асыру, электр энергетикасы салалардың инвестициялық бағдарламаларын іске асыру және мониторингілеу жүзеге асыру бойынша шараларды қамтамасыз ету, электр энергетикасы саласындағы өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді және бағдарламалық құжаттарды әзірлеу, келісу және бекіту, электр энергетиканы дамыту бағдарламасын әзірлеу және олардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру.
Әкімшілік-кадр жұмысы департаментінің директоры,
C-1 санаты (1 бірлік), № 09-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, іс-жүргізу және құжаттамалық, кадрлық қамтамасыз ету, ішкі әкімшілік және мемлекеттік тілді дамыту мәселелерін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жалпы басшылық ету. Департамент ережесіне сәйкес Департаменттің тиімді жұмысын қамтамасыз ету. Министрліктің Қазақстан Республикасы индустрия және жаңа технологиялар саласындағы мемлекеттік стратегияны іске асыруға қабілетті кәсіби аппаратын қалыптастыруды қамтамасыз ету. Кадрларды пайдалануды талдау, оларды оңтайландыру жөніндегі шараларды әзірлеу, кадрлардың кәсібилігін және оларды тиімді пайдалануды арттыру. Іс жүргізу және құжаттау мәселелерін реттейтін нормативтік-құқықтық актілерге сәйкес құжаттамалық қамтамасыз етудің бірыңғай тәртібін жүргізу бойынша Министрлік қызметіне басшылық ету және үйлестіру. Министрлікте мемлекеттік тілді дамытуды қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды үйлестіру. Департамент құзыретіне кіретін комиссиялар жұмысын ұйымдастыру. Министрліктің басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті директорының орынбасары,

категория С-2 (1 единица), № 09-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере обслуживания, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать в Единой системе электронного документооборота, а также на компьютере.
Функциональные обязанности
Контроль за обеспечением функционирования информационных систем Министерства. Курирует работу управления внутреннего администрирования. Обеспечение эффективного и своевременного исполнения департаментом поручений руководства Министерства. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством Министерства.
Заместитель директора
Департамента административно-кадровой работы,
категория С-2 (1 единица), № 09-02-1
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или образование или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих вопросы делопроизводства и документирования, кадрового обеспечения и развития государственного языка, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

C-2 санаты (1 бірлік), № 09-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, қызмет көрсету аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде, сондай-ақ компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің ақпараттық жүйесі қызметтерін қамтамасыз етуге бақылау жасау, Ішкі әкімшілік ету басқармасының жұмысына жетекшілік етеді. Министрлік басшылығының тапсырмаларын департаментпен тиімді және уақтылы орындауын қамтамасыз ету. Министрліктің басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті директорының орынбасары
C-2 санаты (1 бірлік), № 09-02-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, іс-жүргізу және құжаттамалық, кадрлық қамтамасыз ету және мемлекеттік тілді дамыту мәселелерін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Курирует работу управления кадровой работы, управления документооборота и контроля, управления развития государственного языка. Осуществление контроля за ведением единого порядка документационного обеспечения в соответствии с нормативно-правовыми актами, регулирующими вопросы делопроизводства и документирования. Ведение своевременного контроля за прохождением, исполнением входящих и исходящих документов министерства. Контроль работы с программным обеспечением в Единой системе электронного документооборота. Организация работы руководства Министерства по приему граждан по личным вопросам. Осуществление контроля за исполнительской и служебной дисциплиной сотрудников Департамента. Обеспечение эффективного и своевременного исполнения департаментом поручений руководства Министерства. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством Министерства
Руководитель управления внутреннего администрирования
Департамента административно-кадровой работы,
категория С-3 (1 единица), № 09-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или образование или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере обслуживания, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления. Осуществление контроля за исполнительской и служебной дисциплиной сотрудников управления. Организация материально - технического обеспечения Министерства. Осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан и поручениями руководства Министерства.
Работа по приемке мебели, хозяйственных товаров, организация их поставки, приемки, учета и списания. Обеспечение структурных подразделений канцелярскими принадлежностями, оборудованием, мебелью, хозяйственными товарами, ведение учета их расходования. Обеспечение сохранности мебели, хозяйственного инвентаря, принятие мер по их восстановлению и ремонту в случаях гибели или повреждения. Контроль по организации деятельности сотрудников по выполнению задач и функций, возложенных на Управление. Своевременность и качество исполнения заявок структурных подразделений Министрества. Хозяйственное ведение дел, сохранность собственности Министерства. Соблюдение сотрудниками управления трудовой и производственной дисциплины.
Главный эксперт управления внутреннего администрирования
Департамента административно-кадровой работы,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде, сондай-ақ компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Кадр жұмысы басқармасының, құжат айналымы басқармасының және мемлекеттік тілді дамыту басқармасының жұмысына жетекшілік етеді. Іс жүргізу және құжаттау мәселелерін реттейтін нормативтік-құқықтық актілерге сәйкес құжаттамалық қамтамасыз етудің бірыңғай тәртібін жүргізу бақылауды жүзеге асыру. Министрліктің кіріс және шығыс құжаттарының уақтылы өтуіне, орындалуына бақылауды жүргізу. Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесіндегі бағдарламалық қамтамасыз ету жұмысын бақылау. Министрлік басшылығының азаматтарды жеке мәселелер бойынша қабылдауы жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру. Департамент қызметкерлерінің орындаушылық және қызметтік тәртібіне бақылауды жүзеге асыру. Министрлік басшылығының тапсырмаларын департаменттің тиімді және уақтылы орындауын қамтамасыз ету. Министрлік басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті
Ішкі әкімшілік ету басқармасының басшысы
С-3 санаты (1 бірлік), № 09-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, қызмет көрсету аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық жасау. Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және қызметтік тәртіп үшін бақылауды жүзеге асыру. Министрліктің материалдық-техникалық қамтамасыз етуді ұйымдастыру. Қазақстан Республикасы заңнамасына және Министрлік басшылығы тапсырмаларына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру. Жиһазды, шаруашылық тауарларды қабылдау бойынша жұмыс, оларды жеткізуді, қабылдауды, есепке алуды және есептен шығаруды ұйымдастыру. Құрылымдық бөлімшелерді кеңсе заттарымен, жабдықтармен, жиһазбен, шаруашылық тауарлармен қамтамасыз ету, оларды шығындаумен есеп жүргізу. Жиһазды, шаруашылық мүкәммалын сақтауды, сынуы немесе зақымдану жағдайында оларды қалпына келтіру және жөндеу бойынша шараларды қабылдауды қамтамасыз ету. Басқармаға жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау бойынша қызметкерлер қызметін ұйымдастыруды бақылау. Министрліктің құрылымдық бөлімшесі өтінімдерін уақтылы және сапалы орындау. Министрліктің шаруашылық істерді жүргізу, меншікті сақтау. Басқарма қызметкерлерінің еңбек және өндірістік тәртібін сақтау.
Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті
Ішкі әкімшілік ету басқармасының бас сарапшысы,

категория С-4 (1 единица), № 09-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или образование или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере обслуживания, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация материально-технического обеспечения Министерства. Осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан и поручениями руководства Министерства. Работа по приемке мебели, хозяйственных товаров, организация их поставки, приемки, учета и списания. Обеспечение структурных подразделений канцелярскими принадлежностями, оборудованием, мебелью, хозяйственными товарами, ведение учета их расходования. Обеспечение сохранности мебели, хозяйственного инвентаря, принятие мер по их восстановлению и ремонту в случаях гибели или повреждения. Контроль по организации деятельности сотрудников по выполнению задач и функций, возложенных на Управление. Своевременность и качество исполнения заявок структурных подразделений Министерства. Хозяйственное ведение дел, сохранность собственности Министерства. Соблюдение сотрудниками Управления трудовой и производственной дисциплины.
Эксперт управления внутреннего администрирования
Департамента административно-кадровой работы,
категория С-5 (1 единица), № 09-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или образование или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере обслуживания, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

C-4 санаты (1 бірлік), № 09-1-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім немесе техникалық ғылымдар және технология.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, қызмет көрсету аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрлікті материалдық-техникалық қамтамасыз етуді ұйымдастыру. Қазақстан Республикасы заңнамасына және Министрлік басшылығы тапсырмаларына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру. Жиһазды, шаруашылық тауарларды қабылдау бойынша жұмыс, оларды жеткізуді, қабылдауды, есепке алуды және есептен шығаруды ұйымдастыру. Құрылымдық бөлімшелерді кеңсе заттарымен, жабдықтармен, жиһазбен, шаруашылық тауарлармен қамтамасыз ету, оларды шығындаумен есеп жүргізу. Жиһазды, шаруашылық мүкәммалын сақтауды, сыну немесе зақымдану жағдайында оларды қалпына келтіру және жөндеу бойынша шараларды қабылдауды қамтамасыз ету. Басқармаға жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау бойынша қызметкерлер қызметін ұйымдастыруды бақылау. Министрліктің құрылымдық бөлімшесінің өтінімдерін уақтылы және сапалы орындау. Министрліктің шаруашылық істерді жүргізу, меншікті сақтау. Басқарма қызметкерлерінің еңбек және өндірістік тәртібін сақтау.
Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті
Ішкі әкімшілік ету басқармасының сарапшысы,
C-5 санаты (1 бірлік), № 09-1-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім немесе техникалық ғылымдары мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, қызмет көрсету аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация материально - технического обеспечения Министерства. Работа по приемке мебели, хозяйственных товаров, организация их поставки, приемки, учета и списания. Обеспечение структурных подразделений канцелярскими принадлежностями, оборудованием, мебелью, хозяйственными товарами, ведение учета их расходования. Обеспечение сохранности мебели, хозяйственного инвентаря, принятие мер по их восстановлению и ремонту в случаях гибели или повреждения. Контроль по организации деятельности сотрудников по выполнению задач и функций, возложенных на Управление. Своевременность и качество исполнения заявок структурных подразделений Министерства. Хозяйственное ведение дел, сохранность собственности Министерства. Осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан и поручениями руководства Министерства.
Руководитель управления документооборота и контроля
Департамента административно-кадровой работы,
категория С-3 (1 единица), № 09-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или образование или гуманитарные науки или технические науки и технологии.
Профессиональная Компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере делопроизводства и документирования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать в Единой системе электронного документооборота, а также на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство и координация деятельности по данному направлению. Обеспечение организации за соблюдением требований Регламента Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и Министерства. Осуществление контроля за ведением единого порядка документационного обеспечения в соответствии с нормативно-правовыми актами, регулирующими вопросы делопроизводства и документирования. Общее руководство и определение полномочий, обязанностей сотрудников управления. Контроль за своевременным прохождением, исполнения входящих и исходящих документов Министерства. Осуществление общего контроля за сроками рассмотрения обращений и снятие с контроля поступающей в Министерство. Организация работы руководства Министерства по приему физических лиц и представителей юридических лиц по личным вопросам, регистрации и отчета. Обеспечение контроля за подготовкой доклада еженедельной информации руководству Министерства по исполнительской дисциплине. Составление ежеквартальных и ежемесячных отчетов по внутреннему электронному документообороту и отчетов по вопросам документооборота. Участие в разработке Регламента, Правил документирования и управления документацией в Министерстве и сводной номенклатуры дел Министерства. Обеспечение и контроль работы с программным обеспечением в Единой системе электронного документооборота. Организация работы ведомственного и электронного архива. Регистрация приказов по основной деятельности.
Главный эксперт управления документооборота и контроля
Департамента административно-кадровой работы,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрлікті материалдық-техникалық қамтамасыз етуді ұйымдастыру. Жиһазды, шаруашылық тауарларды қабылдау бойынша жұмыс, оларды жеткізуді, қабылдауды, есепке алуды және есептен шығаруды ұйымдастыру. Құрылымдық бөлімшелерді кеңсе заттарымен, жабдықтармен, жиһазбен, шаруашылық тауарлармен қамтамасыз ету, оларды шығындаумен есеп жүргізу. Жиһазды, шаруашылық мүкәммалын сақтауды, сыну немесе зақымдану жағдайында оларды қалпына келтіру және жөндеу бойынша шараларды қабылдауды қамтамасыз ету. Басқармаға жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау бойынша қызметкерлер қызметін ұйымдастыруды бақылау. Министрліктің құрылымдық бөлімшесінің өтінімдерін уақтылы және сапалы орындау. Министрліктің шаруашылық істерін жүргізу, меншікті сақтау. Қазақстан Республикасы заңнамасына және Министрлік басшылығы тапсырмаларына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті
Құжат айналымы және бақылау басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік), № 09-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім немесе гуманитарлық ғылымдар немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, іс жүргізу және құжаттау аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде, сондай-ақ компьютерлікде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Осы бағыт бойынша қызметке басшылық жасау және үйлестіру. Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрліктің Регламенті талаптарын сақтауды ұйымдастыруды қамтамасыз ету. Іс жүргізу және құжаттау мәселелерін реттейтін нормативтік-құқықтық актілерге сәйкес құжаттамалық қамтамасыз етудің бірыңғай тәртібін жүргізуге бақылауды жүзеге асыру. Жалпы басшылық және басқарма қызметкерлерінің өкілеттіктерін, міндеттерін белгілеу. Министрліктің кіріс және шығыс құжаттарының уақтылы өтуін, орындалуын бақылау. Министрлікке түсетін өтініштерді қарау мерзімдерін жалпы бақылауды жүзеге асыру және бақылаудан алу. Жеке мәселелер бойынша жеке тұлғаларды және заңды тұлғаларды өкілдерін қабылдау бойынша Министрлік басшылығының жұмысын ұйымдастыру, тіркеу және есеп беру. Атқарушылық тәртіп бойынша Министрліктің басшылығына апта сайынғы ақпараттық баяндаманы дайындауға бақылауды қамтамасыз ету. Ішкі электрондық құжат айналымы бойынша тоқсан сайынғы және жылдық есептерді және құжат айналымы мәселелері бойынша есептерді жасау. Министрліктің Регламентін, Министрліктегі құжаттау және құжаттамаларды басқару қағидасын және Министрлік істерінің жиынтық номенклатурасын әзірлеуге қатысу. Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесіндегі бағдарламалық қамтамасыз ету жұмысын қамтамасыз ету және бақылау. Ведомстволық және электрондық мұрағат жұмысын ұйымдастыру. Негізгі қызмет бойынша бұйрықтарды тіркеу.
Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті
Құжат айналымы және бақылау басқармасының бас сарапшысы

категория С-4 (2 единицы) № 09-2-2, № 09-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или образование или гуманитарные науки или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере делопроизводства и документирования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать в Единой системе электронного документооборота, а также на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и ведение делопроизводства в министерстве, обеспечение единого порядка документирования, организация учета и анализа состояния документооборота, соблюдения структурными подразделениями требований Правил документирования и управления документацией в министерстве, своевременное осуществление работ по документообороту в министерстве и структурных подразделениях. Организация работы по оптимизации информационного обеспечения документооборота. Прием, обработка документов поступающих в министерство. Регистрация документов. Обеспечение и контроль за своевременным направлением документов руководству и структурным подразделениям министерства. Контроль за своевременным внесением резолюций руководства приемными в базу данных. Формирование нормативных актов, сдача дел в ведомственный архив Министерства. Участие в разработке Регламента, Правил документирования и управления документацией в министерстве. Обеспечение и контроль работы с программным обеспечением в Единой системе электронного документооборота. Организация работы по подготовке документов для передачи в ведомственный архив Министерства на бумажных и электронных носителях, согласно номенклатуры дел. Участие в работе ведомственного архива.
Главный эксперт управления документооборота и контроля
Департамента административно-кадровой работы,

C-4 санаты (2 бірлік), № 09-2-2, 09-2-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім немесе гуманитарлық ғылымдар немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, іс жүргізу және құжаттау аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде, сондай-ақ компьютерлікде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктегі іс жүргізуді ұйымдастыру және жүргізу, құжаттаудың бірыңғай тәртібін қамтамасыз ету, құжат айналымы жағдайын есепке алуды және талдауды, құрылымдық бөлімшелердің Министрліктегі құжаттау және құжаттамаларды басқару қағидасының талаптарын сақтауын ұйымдастыру, министрліктегі және құрылымдық бөлімшелердегі құжат айналымы жөніндегі жұмыстарды уақтылы жүзеге асыру. Құжат айналымын ақпараттық қамтамасыз етуді оңтайландыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру. Министрлікке келіп түсетін құжаттарды қабылдау, өңдеу. Құжаттарды тіркеу. Министрліктің басшылығына және құрылымдық бөлімшелеріне құжаттарды уақтылы жіберуді қамтамасыз ету және бақылау. Басшылықтың қарарларын қабылдау бөлмелерінің дерекқорға уақтылы енгізуіне бақылау. Нормативтік актілерді қалыптастыру, істерді Министрліктің ведомстволық мұрағатына тапсыру. Министрліктің Регламентін, Министрліктегі құжаттау және құжаттамаларды басқару қағидасын әзірлеуге қатысу. Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесіндегі бағдарламалық қамтамасыз ету жұмысын қамтамасыз ету және бақылау. Істер номенклатурасына сәйкес қағаз және электрондық тасығыштарда ведомстволық мұрағатқа беру үшін құжаттарды дайындау бойынша жұмысты ұйымдастыру. Ведомстволық мұрағат жұмысына қатысу.
Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті
Құжат айналымы және бақылау басқармасының бас сарапшысы

категория С-4 (2 единицы), № 09-2-4, № 09-2-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или образование или гуманитарные науки или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере делопроизводства и документирования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать в Единой системе электронного документооборота, а также на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и ведение делопроизводства в министерстве, обеспечение единого порядка документирования, организация учета и анализа состояния документооборота, соблюдения структурными подразделениями требований Правил документирования и управления документацией в Министерстве, своевременное осуществление работ по документообороту в министерстве и структурных подразделениях. Организация работы по оптимизации информационного обеспечения документооборота. Осуществление приема, обработки входящей корреспонденции Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и Парламента Республики Казахстан и входящей корреспонденции. Регистрация документов и установление срока исполнения. Обеспечение и контроль за своевременным направлением документов руководству, внесением резолюций в базу данных приемными руководства и передачи документов в структурные подразделения. Участие в разработке Регламента, Правил документирования и управления документацией в Министерстве. Обеспечение и контроль работы с программным обеспечением в Единой системе электронного документооборота. Организация работы по подготовке документов для передачи в ведомственный архив Министерства на бумажных и электронных носителях, согласно номенклатуры дел. Участие в работе ведомственного архива.
Главный эксперт управления документооборота и контроля
Департамента административно-кадровой работы,

C-4 санаты (2 бірлік), № 09-2-4, № 09-2-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім немесе гуманитарлық ғылымдар немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, іс жүргізу және құжаттау аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде, сондай-ақ компьютерлікде жұмыс істей білуі.
Функциональные міндеттері
Министрліктегі іс жүргізуді ұйымдастыру және жүргізу, құжаттаудың бірыңғай тәртібін қамтамасыз ету, құжат айналымы жағдайын есепке алуды және талдауды, құрылымдық бөлімшелердің Министрліктегі құжаттау және құжаттамаларды басқару қағидасының талаптарын сақтауын ұйымдастыру, Министрліктегі және құрылымдық бөлімшелердегі құжат айналымы жөніндегі жұмыстарды уақтылы жүзеге асыру. Құжат айналымын ақпараттық қамтамасыз етуді оңтайландыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру. Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінен, Қазақстан Республикасы Үкіметінен және Қазақстан Республикасы Парламентінен кіріс хат-хабарды және кіріс хат-хабарды қабылдауды, өңдеуді жүзеге асыру. Құжаттарды тіркеу және орындау мерзімін белгілеу. Басшылыққа құжаттарды уақтылы жіберуді, басшылықтың қабылдау бөлмелерінің дерекқорына қарарларды уақтылы енгізуін және құрылымдық бөлімшелерге құжаттарды беруді қамтамасыз ету және бақылау. Министрліктің Регламентін, Министрліктегі құжаттау және құжаттамаларды басқару қағидасын әзірлеуге қатысу. Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесіндегі бағдарламалық қамтамасыз ету жұмысын қамтамасыз ету және бақылау. Істер номенклатурасына сәйкес қағаз және электрондық тасығыштарда ведомстволық мұрағатқа беру үшін құжаттарды дайындау бойынша жұмысты ұйымдастыру. Ведомстволық мұрағат жұмысына қатысу.
Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті
Құжат айналымы және бақылау басқармасының бас сарапшысы,

категория С-4 (1 единица), № 09-2-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или образование или гуманитарные науки или технические науки и технологии или услуги (оценка).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере делопроизводства и документирования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать в Единой системе электронного документооборота, а также на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и ведение делопроизводства в министерстве, обеспечение единого порядка документирования, организация учета и анализа состояния документооборота, соблюдения структурными подразделениями требований. Правил документирования и управления документацией в Министерстве, своевременное осуществление работ по документообороту в министерстве и структурных подразделениях. Организация работы по оптимизации информационного обеспечения документооборота. Осуществление приема, обработки входящей и исходящей корреспонденции Министерства. Регистрация обработка исходящих документов в Администрацию Президента, Правительства Республики Казахстан, Парламент Республики Казахстан, в государственные органы и другие, так же в электронном виде. Обеспечение и контроль за соблюдением оформления документов, согласно Правил документирования, проведение ежемесячного анализа за надлежащим оформлением документов в разрезе структурных подразделений. Регламента, Правил документирования и управления документацией в Министерстве, Обеспечение и контроль работы с программным обеспечением в Единой системе электронного документооборота. Организация работы по подготовке документов для передачи в ведомственный архив Министерства на бумажных и электронных носителях, согласно номенклатуры дел. Участие в работе ведомственного архива. Ведение учета по почтовым маркам.
Эксперт управления документооборота и контроля
Департамента административно-кадровой работы,

C-4 санаты (1 бірлік), № 09-2-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім немесе гуманитарлық ғылымдар немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе қызметтер (бағалау).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, іс жүргізу және құжаттау аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде, сондай-ақ компьютерлікде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктегі іс жүргізуді ұйымдастыру және жүргізу, құжаттаудың бірыңғай тәртібін қамтамасыз ету, құжат айналымы жағдайын есепке алуды және талдауды, құрылымдық бөлімшелердің Министрліктегі құжаттау және құжаттамаларды басқару қағидасының талаптарын сақтауын ұйымдастыру, Министрліктегі және құрылымдық бөлімшелердегі құжат айналымы жөніндегі жұмыстарды уақтылы жүзеге асыру. Құжат айналымын ақпараттық қамтамасыз етуді оңтайландыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру. Министрліктің кіріс және шығыс хат-хабарын қабылдауды, өңдеуді жүзеге асыру. Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігіне, Қазақстан Республикасы Үкіметіне Қазақстан Республикасы Парламентіне, мемлекеттік органдарға және басқаларға шығыс хат-хабарды, сондай-ақ, электрондық түрде тіркеу. Құжаттау қағидаларына сәйкес құжаттарды ресімдеудің сақталуын қамтамасыз ету және бақылау, құрылымдық бөлімшелер бөлінісінде құжаттардың тиісінше ресімделуге ай сайынғы талдауды жүргізу. Министрліктің Регламентін, Министрліктегі құжаттау және құжаттамаларды басқару қағидасын әзірлеуге қатысу. Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесіндегі бағдарламалық қамтамасыз ету жұмысын қамтамасыз ету және бақылау. Істер номенклатурасына сәйкес қағаз және электрондық тасығыштарда ведомстволық мұрағатқа беру үшін құжаттарды дайындау бойынша жұмысты ұйымдастыру. Ведомстволық мұрағат жұмысына қатысу. Пошта маркалары бойынша ай сайынғы есеп.
Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті
Құжат айналымы және бақылау басқармасының сарапшысы,

категория С-5 (1 единица), № 09-2-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или образование или гуманитарные науки или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере делопроизводства и документирования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и ведение делопроизводства в министерстве, обеспечение единого порядка документирования, организация учета и анализа состояния документооборота, соблюдения структурными подразделениями требований Правил документирования и управления документацией в Министерстве, своевременное осуществление работ по документообороту в министерстве и структурных подразделениях. Организация работы по оптимизации информационного обеспечения документооборота. Прием и регистрация входящей и исходящей корреспонденции и обращений физических и юридических лиц. Осуществление контроля, установление срока исполнения и снятие с исполнения документов поступающих в министерство. Обобщение материалов и составление отчетов по исполнительской дисциплине. Обеспечение контроля по своевременному исполнению обращений граждан в бумажном и электронном виде, формирование ежеквартальных отчетов. Учет и составления актов сдачи и списание фирменных бланков. Участие в разработке Регламента, Правил документирования и управления документацией в Министерстве и сводной номенклатуры дел Министерства. Обеспечение и контроль работы с программным обеспечением в Единой системе электронного документооборота. Организация работы по подготовке документов для передачи в ведомственный архив Министерства на бумажных и электронных носителях, согласно номенклатуры дел. Участие в работе ведомственного архива.
Эксперт управления документооборота и контроля
Департамента административно-кадровой работы,

C-5 санаты (1 бірлік), № 09-2-7
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім немесе гуманитарлық ғылымдар немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, іс жүргізу және құжаттау аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерлікде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктегі іс жүргізуді ұйымдастыру және жүргізу, құжаттаудың бірыңғай тәртібін қамтамасыз ету, құжат айналымы жағдайын есепке алуды және талдауды, құрылымдық бөлімшелердің Министрліктегі құжаттау және құжаттамаларды басқару қағидасының талаптарын сақтауын ұйымдастыру, министрліктегі және құрылымдық бөлімшелердегі құжат айналымы жөніндегі жұмыстарды уақтылы жүзеге асыру. Құжат айналымын ақпараттық қамтамасыз етуді оңтайландыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру. Кіріс хат-хабарларын және жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қабылдау және тіркеу. Бақылауды жүзеге асыру, Министрлікке келіп түскен құжаттардың орындалу мерзімін белгілеу және орындаудан алу. Материалдарды жинақтау және атқарушылық тәртібі бойынша есептерді жасау. Қағаз және электрондық түрде азаматтардың өтініштерін уақтылы орындау бойынша бақылауды қамтамасыз ету, тоқсан сайынғы есептерді жасау. Фирмалық бланкілерді тапсыру және есептен шығару актілерін есепке алу және жасау. Министрліктің Регламентін, Министрліктегі құжаттау және құжаттамаларды басқару қағидасын және Министрлік істерінің жиынтық номенклатурасын әзірлеуге қатысу. Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесіндегі бағдарламалық қамтамасыз ету жұмысын қамтамасыз ету және бақылау. Істер номенклатурасына сәйкес қағаз және электрондық тасығыштарда ведомстволық мұрағатқа беру үшін құжаттарды дайындау бойынша жұмысты ұйымдастыру. Ведомстволық мұрағат жұмысына қатысу.
Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті
Құжат айналымы және бақылау басқармасының сарапшысы,

категория С-5 (1 единица), № 09-2-8
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или образование или гуманитарные науки или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере делопроизводства и документирования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и ведение делопроизводства в министерстве, обеспечение единого порядка документирования, организация учета и анализа состояния документооборота, соблюдения структурными подразделениями требований Правил документирования и управления документацией в Министерстве, своевременное осуществление работ по документообороту в министерстве и структурных подразделениях. Организация работы по оптимизации информационного обеспечения документооборота. Регистрация поступающей в министерство входящей корреспонденции в бумажном также в электронном виде. Прием и обработка нормативных правовых актов. Подготовка и исполнение поручений, данных руководством министерства. Участие в разработке нормативных актов и методических пособий по вопросам документирования. Формирование документов и сдача дел в ведомственный архив. Участие в разработке Регламента, Правил документирования и управления документацией в Министерстве и сводной номенклатуры дел Министерства. Обеспечение и контроль работы с программным обеспечением в Единой системе электронного документооборота. Организация работы по подготовке документов для передачи в ведомственный архив Министерства на бумажных и электронных носителях, согласно номенклатуры дел. Участие в работе ведомственного архива.
Эксперт управления документооборота и контроля
Департамента административно-кадровой работы,

C-5 санаты (1 бірлік), № 09-2-8
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім немесе гуманитарлық ғылымдар немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, іс жүргізу және құжаттау аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктегі іс жүргізуді ұйымдастыру және жүргізу, құжаттаудың бірыңғай тәртібін қамтамасыз ету, құжат айналымы жағдайын есепке алуды және талдауды, құрылымдық бөлімшелердің Министрліктегі құжаттау және құжаттамаларды басқару қағидасының талаптарын сақтауын ұйымдастыру, министрліктегі және құрылымдық бөлімшелердегі құжат айналымы жөніндегі жұмыстарды уақтылы жүзеге асыру. Құжат айналымын ақпараттық қамтамасыз етуді оңтайландыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру. Қағаз, сондай-ақ, электрондық нұсқада министрлікке келіп түсетін кіріс хат-хабарды тіркеу. Нормативтік құқықтық актілерді қабылдау және өңдеу. Министрлік басшылығы берген тапсырмаларды дайындау және орындау. Құжаттау мәселелері бойынша нормативтік актілерді және әдістемелік құралдарды әзірлеуге қатысу. Құжаттарды қалыптастыру және істерді ведомстволық мұрағатқа беру. Министрліктің Регламентін, Министрліктегі құжаттау және құжаттамаларды басқару қағидасын және Министрлік істерінің жиынтық номенклатурасын әзірлеуге қатысу. Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесіндегі бағдарламалық қамтамасыз ету жұмысын қамтамасыз ету және бақылау. Істер номенклатурасына сәйкес қағаз және электрондық тасығыштарда ведомстволық мұрағатқа беру үшін құжаттарды дайындау бойынша жұмысты ұйымдастыру. Ведомстволық мұрағат жұмысына қатысу.
Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті
Құжат айналымы және бақылау басқармасының сарапшысы,

категория С-5 (1 единица), № 09-2-9
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или образование или гуманитарные науки или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере делопроизводства и документирования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и ведение делопроизводства в министерстве, обеспечение единого порядка документирования, организация учета и анализа состояния документооборота, соблюдения структурными подразделениями требований Правил документирования и управления документацией в Министерстве, своевременное осуществление работ по документообороту в министерстве и структурных подразделениях. Организация работы по оптимизации информационного обеспечения документооборота. Прием, обработка и регистрация нормативных правовых актов. Осуществление контроля, постановка и снятие с исполнения поступающих нормативных правовых актов в министерство. Обобщение материалов и составление отчетов по нормативным правовым актам, документообороту. Регистрация и учет приказов министерства по основной деятельности. Подготовка и исполнение поручений, данных руководством министерства. Участие в разработке нормативных актов и методических пособий по вопросам документирования. Формирование документов и сдача дел в ведомственный архив. Участие в разработке Регламента, Правил документирования и управления документацией в Министерстве и сводной номенклатуры дел Министерства. Обеспечение и контроль работы с программным обеспечением в Единой системе электронного документооборота. Организация работы ведомственного архива. Подготовка электронных документов в архив.
Руководитель управления кадровой работы
Департамента административно-кадровой работы,

C-5 санаты (1 бірлік), № 09-2-9
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім немесе гуманитарлық ғылымдар немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, іс жүргізу және құжаттау аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктегі іс жүргізуді ұйымдастыру және жүргізу, құжаттаудың бірыңғай тәртібін қамтамасыз ету, құжат айналымы жағдайын есепке алуды және талдауды, құрылымдық бөлімшелердің Министрліктегі құжаттау және құжаттамаларды басқару қағидасының талаптарын сақтауын ұйымдастыру, министрліктегі және құрылымдық бөлімшелердегі құжат айналымы жөніндегі жұмыстарды уақтылы жүзеге асыру. Құжат айналымын ақпараттық қамтамасыз етуді оңтайландыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру. Нормативтік құқықтық актілерді қабылдау, өңдеу және тіркеу. Министрлікке түсетін нормативтік құқықтық актілерді бақылауға қоюды және орындаудан алуды жүзеге асыру. Нормативтік құқықтық актілер, құжат айналымы бойынша материалдарды жинап, қорыту және есептер жасақтау. Министрліктің негізгі қызметі бойынша бұйрықтарын тіркеу және есепке алу. Министрлік басшылығы берген тапсырмаларды дайындау және орындау. Құжаттау мәселелері бойынша нормативтік актілер мен әдістемелік құралдарды әзірлеуге қатысу. Құжаттарды жасақтау және істерді ведомстволық мұрағатқа тапсыру. Министрліктің Регламентін, Министрліктегі құжаттау және құжаттамаларды басқару қағидасын және Министрлік істерінің жиынтық номенклатурасын әзірлеуге қатысу. Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесіндегі бағдарламалық қамтамасыз ету жұмысын қамтамасыз ету және бақылау. Ведомстволық мұрағат жұмысын ұйымдастыру. Электрондық құжаттарды мұрағатқа дайындау.
Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті
Кадр жұмысы басқармасының басшысы,

категория С-3 (1 единица), № 09-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или образование или гуманитарные науки или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области кадрового обеспечения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением, определение должностных обязанностей и полномочий работников управления, руководство комплексом работ, связанных с прохождением государственной службы: проведение конкурсов на замещение вакантных административных должностей, аттестации госслужащих и укомплектование квалифицированными кадрами, контроль за соблюдением этики, ограничений, связанных с пребыванием на госслужбе, организация обучения, переподготовки и повышения квалификации сотрудников, участие в разработке и реализации государственных программ в области совершенствования и повышения эффективности государственной службы. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством министерства.
Главный эксперт управления кадровой работы
Департамента административно-кадровой работы,
категория С-4 (3 единицы), № 09-3-2, № 09-3-3, № 09-3-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или образование или гуманитарные науки или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области кадрового обеспечения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

С-3 санаты (1 бірлік), № 09-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім немесе гуманитарлық ғылымдар немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, кадрлық камтамасыз ету саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық, басқарма қызметкерлерінің лауазымдық міндеттемелері мен өкілеттіктерін айқындау, мемлекеттік қызметті өткерумен байланысты жұмыстар кешеніне басшылық жасау: бос әкімшілік лауазымдарды ауыстыруға арналған конкурстарды өткізу, мемлекеттік қызметшілерді аттестаттау және білікті кадрлармен толықтыру, мемлекеттік қызметте болуына байланысты этиканың, шектеулердің сақталуын бақылау, қызметкерлерді оқытуды, қайта даярлау және біліктіліктерін арттыруды ұйымдастыру, мемлекеттік қызметті жетілдіру және тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Министрлік басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті
Кадр жұмысы басқармасының бас сарапшысы,
C-4 санаты (3 бірлік), № 09-3-2, № 09-3-3, № 09-3-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім немесе гуманитарлық ғылымдар немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, кадрлық камтамасыз ету саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса мероприятий, связанных с прохождением государственной службы: проведение конкурсов на замещение вакантных должностей административных государственных служащих, аттестации, контроль за соблюдением этики, ограничений, связанных с пребыванием на госслужбе, ведение отчетности по установленным формам, предоставление информационного, аналитического и справочного материала по курируемым направлениям работы, оформление решений, связанных с прохождением государственной службы. Осуществление других полномочий, определяемых руководством управления.
Эксперт управления кадровой работы
Департамента административно-кадровой работы,
категория С-4 (1 единица), № 09-3-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или образование или гуманитарные науки или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области кадрового обеспечения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение качественного ведения и хранения личных дел и трудовых книжек работников Министерства и руководителей организаций, находящихся в ведении министерства, ведение делопроизводства отдела, осуществление контроля за соблюдением государственными служащими ограничений, связанных с пребыванием на госслужбе, подготовка и регистрация приказов по личному составу, командировкам и отпускам. Подготовка материала по курируемым направлениям работы. Осуществление других полномочий, определяемых руководством управления.
Руководитель управления развития государственного языка
Департамента административно-кадровой работы,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметті өткерумен байланысты іс-шаралар кешенін жүзеге асыру: бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарды ауыстыруға арналған конкурстарды өткізу, аттестаттау, мемлекеттік қызметте болуына байланысты этиканың, шектеулердің сақталуына бақылау, белгіленген нысандар бойынша есептілікті жүргізу, жұмыстың жетекшілік ететін бағыттары бойынша ақпараттық, талдау және анықтама материалдарын беру, мемлекеттік қызметті өткерумен байланысты шешімдерді ресімдеу. Басқарма басшылығы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті
Кадр жұмысы басқармасының сарапшысы,
C-4 санаты (1 бірлік), № 09-3-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім немесе гуманитарлық ғылымдар немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, кадрлық камтамасыз ету саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрлік қызметкерлерінің және министрліктің қарауындағы ұйымдар басшыларының жеке істері мен еңбек кітапшаларын сапалы жүргізуді және сақтауды қамтамасыз ету, басқармада іс жүргізу, мемлекеттік қызметте болумен байланысты шектеулерді мемлекеттік қызметшілердің сақтауына бақылауды жүзеге асыру, жеке құрам, іссапарлар және еңбек демалыстары бойынша бұйрықтарды дайындау және тіркеу. Жұмыстың жетекшілік етілетін бағыттары бойынша материал дайындау. Басқарма басшылығы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті
Мемлекеттік тілді дамыту басқармасының басшысы,

категория С-3 (1 единица), № 09-4-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или образование или гуманитарные науки.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере обеспечения развития государственного языка, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере. Наличие практического опыта (стажировки) в государственных органах, умение работать на компьютере. Опыт перевода и редакционной экспертизы проектов законов, актов Президента и Правительства Республики Казахстан.
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением. Участие в разработке планов работы Министерства, департамента на краткосрочную, среднесрочную и долгосрочную перспективу. Контроль за исполнительской и служебной дисциплиной сотрудников управления. Руководство по контролю исполнения документов в управлении. Координация работы по обеспечению развития государственного языка в Министерстве. Оказание методической и консультативной помощи структурным подразделениям по вопросам развития государственного языка. Организация мероприятий по развитию государственного языка. Осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан и поручениями руководства Министерства.
Главный эксперт управления
развития государственного языка
Департамента административно-кадровой работы,
категория С-4 (3 единицы), № 09-4-2, № 09-4-3, № 09-4-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или образование или гуманитарные науки.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере обеспечения развития государственного языка, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Практический опыт

С-3 санаты (1 бірлік), № 09-4-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім немесе гуманитарлық ғылымдар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, мемлекеттік тілді дамытуды қамтамасыз ету аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Мемлекеттік органдарда практикалық тәжірибесінің (тағылымдамасының) болуы, компьютерде жұмыс істей білуі. Қазақстан Республикасы Заңдарының жобаларын, Президенті актілерінің мен Үкімет қаулыларының жобаларын аудару және редакциялық сараптама жасау тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық жасау. Министрліктің, Департаменттің қысқа, орта және ұзақ мерзімді перспективаға арналған жұмыс жоспарларын әзірлеуге қатысу. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және қызметтік тәртібін бақылау. Басқармадағы құжаттардың орындалуын бақылау бойынша басшылық жасау. Министрліктегі мемлекеттік тілді дамытуды қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты үйлестіру. Мемлекеттік тілді дамыту мәселелері бойынша құрылымдық бөлімшелерге әдістемелік және консультациялық көмек көрсету. Мемлекеттік тілді дамыту жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына және Министрлік басшылығының тапсырмаларына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті
Мемлекеттік тілді дамыту басқармасының бас сарапшысы,
C-4 санаты (3 бірлік), № 09-4-2, № 09-4-3, № 09-4-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім немесе гуманитарлық ғылымдар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, мемлекеттік тілді дамытуды қамтамасыз ету аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Наличие практического опыта (стажировки) в государственных органах, умение работать на компьютере. Опыт перевода и редакционной экспертизы проектов законов, актов Президента и Правительства Республики Казахстан.
Функциональные обязанности
Экспертиза документов на государственном языке, анализ документов, представление отчетов и информации о работе Управления. Оказание методической и консультативной помощи структурным подразделениям по вопросам развития государственного языка. Организация мероприятий по обучению государственного языка. Мониторинга по документообороту на государственном языке, подготовки отчетов по мониторингу. Осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан и поручениями руководства Министерства.
Эксперт управления развития государственного языка
Департамента административно-кадровой работы,
категория С-5 (1 единица), № 09-4-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или образование или гуманитарные науки.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере обеспечения развития государственного языка, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере. Опыт перевода и редакционной экспертизы проектов законов, актов Президента и Правительства Республики Казахстан.
Функциональные обязанности
Ведение делопроизводства управления. Экспертиза документов на государственном языке. Регистрация исходящих и входящих документов поступающих на редактирование. Организация заседении терминологической рабочий группы. Разработка номенклатуры дел. Проведение анализа документов поступающих на редактирование. Осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан и поручениями руководства Министерства.
Директор Департамента стратегического планирования,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Мемлекеттік органдарда практикалық тәжірибесінің (тағылымдамасының) болуы, компьютерде жұмыс істей білуі. Қазақстан Республикасы Заңдарының жобаларын, Президенті актілерінің мен Үкімет қаулыларының жобаларын аудару және редакциялық сараптама жасау тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік тілде құжаттарды сараптау, талдау, басқарма жұмысы туралы есептер мен ақпараттар ұсыну. Мемлекеттік тілді дамыту мәселелері бойынша құрылымдық бөлімшелер мен бағынысты ұйымдарға әдістемелік және консультативтік көмек көрсету. Мемлекеттік тілді оқыту жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Мемлекеттік тілде құжат айналымы бойынша мониторинг жүргізу, мониторинг бойынша есептер әзірлеу. Қазақстан Республикасының заңнамасына және Министрлік басшылығының тапсырмаларына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Әкімшілік-кадр жұмысы департаменті
Мемлекеттік тілді дамыту басқармасының сарапшысы,
C-5 санаты (1 бірлік), № 09-4-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім немесе гуманитарлық ғылымдар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, мемлекеттік тілді дамытуды қамтамасыз ету аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі. Қазақстан Республикасы Заңдарының жобаларын, Президенті актілерінің мен Үкімет қаулыларының жобаларын аудару және редакциялық сараптама жасау тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқармада іс жүргізу. Мемлекеттік тілдегі құжаттарды сараптау. Басқармаға сараптамаға түскен кіріс және шығыс құжаттарды тіркеу. Терминологиялық жұмыс тобының отырысын ұйымдастыру. Іс номенклатурасын әзірлеу. Редакциялык сараптамага келіп түскен құжаттарға талдау жасау. Қазақстан Республикасының заңнамасына және Министрлік басшылығының тапсырмаларына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Стратегиялық жоспарлау департаментінің директоры

категория С-1 (1 единица), № 10-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Общее руководство департаментом. Обеспечение эффективной работы департамента в соответствии с положением департамента.
Участие в разработке концепций и программ развития, выработке стратегических направлений их развития. Обеспечение формирования стратегического плана Министерства и координация информационно-аналитической работы. Обеспечение мониторинга форсированного индустриально-инновационного развития. Обеспечение первого руководителя Министерства и, по его поручению, руководства Министерства необходимыми аналитическими, информационными материалами, входящими в компетенцию департамента. Участие в работе межведомственных комиссий (рабочих групп) по поручению руководства Министерства. Организация проведения коллегии Министерства. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством Министерства.
Заместитель директора
Департамента стратегического планирования,
категория С-2 (1 единица), № 10-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или естественные науки (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

C-1 санаты (1 бірлік), № 10-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жалпы басшылық. Департамент ережесіне сәйкес Департаменттің тиімді жұмысын қамтамасыз ету. Даму тұжырымдамасын және бағдарламасын әзірлеуге, оларды дамытудың стратегиялық бағыттарын әзірлеуге қатысу. Министрліктің стратегиялық жоспарын қалыптастыруды және ақпараттық-талдамалық жұмысты үйлестіруді қамтамасыз ету. Үдемелі индустриялық-инновациялық даму мониторингін қамтамасыз ету. Министрді және оның тапсырмасы бойынша министрлік басшылығын қажетті талдамалық, ақпараттық және өзге де материалдармен қамтамасыз ету. Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша ведомствоаралық комиссиялардың (жұмыс тобының) жұмысына қатысу. Министрліктің алқасын өткізуді ұйымдастыру. Министрлік басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Стратегиялық жоспарлау департаменті директорының орынбасары,
C-2 санаты (1 бірлік), № 10-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе жаратылыстану ғылымдары (математика).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Организация работы департамента в области осуществления мониторинга межотраслевой координации индустриально-инновационного развития. Участие в разработке концепций и программ развития, выработке стратегических направлений их развития, подготовка аналитических докладов и материалов по вопросам, входящим в компетенцию департамента. Подготовка проекта доклада Главе государства по диверсификации экономики по итогам полугодия и года. Организация проведения коллегии Министерства. Осуществление контроля за исполнительской дисциплиной в департаменте, осуществление иных полномочий, возложенных руководством Министерства и департамента.
Заместитель директора
Департамента стратегического планирования,
категория С-2 (1 единица), № 10-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или естественные науки (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Организация работы департамента в формировании стратегического, операционного, ежеквартального планов Министерства. Координация информационно-аналитической работы. Участие в разработке концепций и программ развития, выработке стратегических направлений их развития. Обеспечение первого руководителя Министерства и, по его поручению, руководства министерства необходимыми аналитическими, информационными, и иными материалами. Участие в работе межведомственных комиссий (рабочих групп) по поручению руководства Министерства. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством Министерства.
Руководитель управления стратегического планирования
Департамента стратегического планирования,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Индустриялық-инновациялық дамуды салааралық үйлестіру мониторингін жүзеге асыру саласындағы Департамент жұмысын ұйымдастыру. Даму тұжырымдамасын және бағдарламасын әзірлеуге, оларды дамытудың стратегиялық бағыттарын әзірлеуге қатысу, Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық баяндамалар мен материалдар дайындау. Жартыжылдық және жыл қорытындылары бойынша экономиканы әртараптандыру бойынша Мемлекет басшысының баяндама жобасын дайындау. Министрліктің алқа мәжілісін өткізуді ұйымдастыру. Департаментте атқарушы тәртіпті бақылауды жүзеге асыру, Министрлік және Департамент басшылығына жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Стратегиялық жоспарлау департаменті
Стратегиялық жоспарлау департаменті директорының орынбасары,
C-2 санаты (1 бірлік), № 10-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе жаратылыстану ғылымдары (математика).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің стратегиялық, операциялық, тоқсан сайынғы жоспарларын қалыптастыруда Департамент жұмысын ұйымдастыру. Ақпараттық-талдамалық жұмысты үйлестіру.
Даму тұжырымдамасын және бағдарламасын әзірлеуге, оларды дамытудың стратегиялық бағыттарын әзірлеуге қатысу. Министрді және оның тапсырмасы бойынша министрлік басшылығын қажетті талдамалық, ақпараттық және өзге де материалдармен қамтамасыз ету. Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша ведомствоаралық комиссиялардың (жұмыс тобының) жұмысына қатысу. Министрліктің алқасын өткізуді ұйымдастыру. Министрлік басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Стратегиялық жоспарлау департаменті
Стратегиялық жоспарлау басқармасының басшысы,

категория С-3 (1 единица), № 10-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением. Организация работы по разработке и утверждению стратегического, операционного и ежеквартального планов деятельности Министерства и отчетов по их исполнению. Координация работы по утверждению Меморандума между Премьер-Министром Республики Казахстан и Министром индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
В пределах своей компетенции участвует в разработке и осуществлении мониторинга стратегических программных документов, в том числе: Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2050 года, стратегических планов развития государственных органов, программ Правительства Республики Казахстан. Участие в разработке прогнозных показателей республиканского бюджета и индикативного планирования. Обеспечение эффективного и своевременного исполнения управлением поручений руководства Министерства и департамента. Обеспечение руководства Министерства необходимыми аналитическими, информационными, и иными материалами. Участие в разработке нормативных правовых актов, входящих в компетенцию Министерства. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Главный эксперт управления стратегического планирования
Департамента стратегического планирования,
категория С-4 (1 единица), № 10-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

С-3 санаты (1 бірлік), № 10-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарманы жалпы басшылық ету. Министрлік қызметінің стратегиялық, операциялық және тоқсан сайынғы жоспарларды және оларды орындау бойынша есептерді әзірлеу және бекіту бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі мен Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрі арасындағы меморандумды бекіту бойынша жұмысты үйлестіру. Өз құзыреті шегінде стратегиялық бағдарламалық құжаттар мониторингін, оның ішінде: Қазақстанның 2050 жылға дейінгі даму стратегиясы, мемлекеттік органдардың стратегиялық даму жоспарын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің бағдарламаларын әзірлеуге және жүзеге асыруға қатысады. Республикалық бюджет және индекативтік жоспарлаудың болжамдық көрсеткіштерін әзірлеуге қатысу. Басқарманың Министрлік және департамент басшылығының тапсырмаларын тиімді және уақтылы орындауын қамтамасыз ету. Министрлік басшылығын қажетті талдамалық, ақпараттық және өзге де материалдармен қамтамасыз ету. Министрлік құзыретіне кіретін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Стратегиялық жоспарлау департаменті
Стратегиялық жоспарлау басқармасының бас сарапшысы,
C-4 санаты (1 бірлік), № 10-1-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Формирование и утверждение стратегических, операционных и ежеквартальных планов деятельности Министерства, Меморандума между Премьер-Министром Республики Казахстан и Министром индустрии и новых технологий Республики Казахстан. Участие в разработке прогнозных показателей республиканского бюджета и индикативного планирования. Обеспечение мониторинга по улучшению показателей Глобального индекса конкурентоспособности. Обеспечение эффективного и своевременного исполнения управлением поручений руководства Министерства и департамента. Участие в разработке нормативных правовых актов, входящих в компетенцию Министерства. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Главный эксперт управления стратегического планирования
Департамента стратегического планирования,
категория С-4 (1 единица), № 10-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии или услуги (туризм).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Формирование и утверждение стратегических, операционных и ежеквартальных и планов деятельности Министерства и мониторинг их реализации. Формирование и утверждение Типового Меморандума между Премьер-Министром Республики Казахстан и Министром индустрии и новых технологий Республики Казахстан. Координация работы в Министерстве по разработке и подписанию межсекторальных соглашений между Министром индустрии и новых технологий Республики Казахстан и заинтересованными государственными органами по достижению показателей Меморандума между Премьер-Министром Республики Казахстан и Министром индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
Согласование поступающих в Министерство и исходящих нормативных правовых актов и программных документов. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Руководитель управления стратегического мониторинга
Департамента стратегического планирования,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Министрлік қызметінің стратегиялық, операциялық және тоқсан сайынғы жоспарларды және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі мен Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрі арасындағы меморандумды қалыптастыру және бекіту. Республикалық бюджет және индикативтік жоспарлау болжамды көрсеткішті әзірлеуге қатысу. Жаһандық бәсекеге қабілеттік индексін көрсеткіштерін жақсарту бойынша мониторингті қамтамасыз ету. Басқарманың Министрлік және департамент басшылығының тапсырмаларын тиімді және уақтылы орындауын қамтамасыз ету. Министрлік құзыретіне кіретін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Стратегиялық жоспарлау департаменті
Стратегиялық жоспарлау басқармасының бас сарапшысы,
C-4 санаты (1 бірлік), № 10-1-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе қызметтер (туризм).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Министрлік қызметінің стратегиялық, операциялық және тоқсан сайынғы жоспарларды қалыптастыру және бекіту. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі мен Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрі арасындағы үлгілік меморандумды қалыптастыру және бекіту.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі мен Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрі арасындағы үлгілік меморандумдардың көрсеткіштеріне қол жеткізу бойынша ҚР Индустрия және жаңа технологиялар және мүдделі мемлекеттік органдар арасындағы сектораралық келісімдерді әзірлеу және қол қою бойынша министрлікте жұмысты үйлестіру. Министрлікке түсетін және шығыс нормативтік құқықтық актілер мен бағдарламалық құжаттарды келісу. Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Стратегиялық жоспарлау департаменті
Стратегиялық мониторинг басқармасының басшысы,

категория С-3 (1 единица), № 10-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Обеспечение эффективной работы управления в соответствии с положением подразделения. Осуществление мониторинга стратегических программных документов, в том числе: стратегического плана развития Республики Казахстан до 2050 года, стратегических планов развития государственных органов, программ Правительства Республики Казахстан. Обеспечение мониторинга улучшения показателей Глобального индекса конкурентоспособности. Обеспечение эффективного и своевременного исполнения управлением поручений руководства министерства и департамента. Обеспечение руководства министерства необходимыми аналитическими, информационными, и иными материалами. Участие в разработке нормативных правовых актов, входящих в компетенцию Министерства. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Главный эксперт управления стратегического мониторинга
Департамента стратегического планирования,
категория С-4 (4 единицы), № 10-2-2, № 10-2-3,
№ 10-2-4, № 10-2-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии или услуги (туризм).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Обеспечение внесения предложений в ходе разработки государственных, отраслевых (секторальных) и региональных программ развития отраслей и сфер деятельности, курируемых Министерством, а также обеспечение мониторинга их исполнения пунктов, закрепленных за Министерством, относящихся к компетенции управления. Координация в Министерстве разработки основных программных документов Правительства Республики Казахстан и Администрации Президента Республики Казахстан и мониторинг их исполнения, в том числе: программ Правительства Республики Казахстан, Общенационального плана по реализации ежегодных посланий Главы государства народу Казахстана, плана по исполнению Общенационального плана по реализации ежегодных посланий Главы государства народу Казахстана. Обеспечение эффективного и своевременного исполнения поручений руководства Министерства и департамента. Участие в разработке нормативных правовых актов, входящих в компетенцию Министерства. Осуществление иных функций, возложенных руководством департамента, относящихся к компетенции управления, в том числе по исполнению документов, касающихся государственных секретов.
Эксперт управления стратегического мониторинга
Департамента стратегического планирования,

С-3 санаты (1 бірлік), № 10-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Бөлімше ережесіне сәйкес басқарманың тиімді жұмысын қамтамасыз ету. Стратегиялық бағдарламалық құжаттар, оның ішінде: Қазақстанның 2050 жылға дейінгі даму стратегиясын, мемлекеттік органдардың стратегиялық даму жоспарын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің бағдарламаларын, мониторингін жүзеге асыру. Жаһандық бәсекеге қабілеттік индексін көрсеткіштерін жақсарту бойынша мониторингті қамтамасыз ету. Басқарманың Министрлік және департамент басшылығының тапсырмаларын тиімді және уақтылы орындауын қамтамасыз ету. Министрлік басшылығын қажетті талдамалық, ақпараттық және өзге де материалдармен қамтамасыз ету. Министрлік құзыретіне кіретін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Стратегиялық жоспарлау департаменті
Стратегиялық мониторинг басқармасының бас сарапшысы,
C-4 санаты (4 бірлік), № 10-2-2, № 10-2-3, № 10-2-4, № 10-2-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе қызметтер (туризм).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Министрлік жетекшілік ететін қызметі саласын мемлекеттік, салалық (сектораралық) және өңірлік салаларды дамытудың бағдарламаларды ұсыныстар енгізуді қамтамасыз ету, сондай-ақ олардың басқарманың құзыретіне жататын Министрлікке бекітілген тармақтардың орындалу мониторингін қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің негізгі бағдарлама құжаттарының әзірлемелерін Министрлікте үйлестіру және олардың орындалу мониторингі, оның ішінде: Қазақстан Республикасы Үкіметінің бағдарламалары, Мемлекет басшысының жылсайынғы Қазақстан халқына жолдауларын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық жоспары, Мемлекет басшысының жылсайынғы Қазақстан халқына жолдауларын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық жоспарын орындау жөніндегі жоспары. Министрлік және департамент басшылығының тапсырмаларын тиімді және уақтылы орындауын қамтамасыз ету. Министрлік құзыретіне кіретін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Департамент басшылығы жүктеген, басқарманың құзыретіне жататын, оның ішінде мемлекеттік құпияларға қатысты құжаттардың орындау бойынша өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Стратегиялық жоспарлау департаменті
Стратегиялық мониторинг басқармасының сарапшысы,

категория С-5 (1 единица), № 10-2-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или услуги (туризм).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Формирование и обеспечение отчета мониторинга стратегических, операционных и ежеквартальных планов деятельности Министерства и других программных документов закрепленных за Министерством. Мониторинг реализации Меморандума между Премьер-Министром Республики Казахстан и Министром индустрии и новых технологий Республики Казахстан. Мониторинг реализации работы по исполнению межсекторальных соглашений между Министром индустрии и новых технологий Республики Казахстан и заинтересованными государственными органами по достижению показателей Меморандума между Премьер-Министром Республики Казахстан и Министром индустрии и новых технологий Республики Казахстан. Обеспечение мониторинга по улучшению показателей Глобального индекса конкурентоспособности. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Руководитель управления мониторинга
индустриально-инновационного развития
Департамента стратегического планирования,
категория С-3 (1 единица), № 10-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или право или естественные науки (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

C-5 санаты (1 бірлік), № 10-2-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе қызметтер (туризм).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Стратегиялық жоспарды іске асыру және Министрліктің жедел жоспарын орындау бойынша жыл сайынғы есебін қалыптастыру және қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі мен Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің арасындағы Үлгілік меморандумды қалыптастыру және бекіту және оны іске асыру мониторингі. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі мен Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрі арасындағы меморандум көрсеткіштеріне қол жеткізу бойынша Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі мен мүдделі мемлекеттік органдар арасындағы сектораралық келісімді орындау бойынша жұмысты іске асыру мониторингі.
Жаһандық бәсекеге қабілеттік индексін көрсеткіштерін жақсарту бойынша мониторингті қамтамасыз ету. Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Стратегиялық жоспарлау департаменті
Индустриялық-инновациялық даму мониторингі
басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік), № 10-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғалымдар мен технология немесе құқық немесе жаратылыстану ғылымдары (математика).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Организация работы управления. Организация работы Координационного совета по форсированному индустриальному развитию. Координация деятельности структурных подразделений Министерства в рамках форсированного индустриально-инновационного развития и формирование отчета по реализации Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию. Мониторинг и анализ реализации отраслевых программ в рамках Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию и формирование отчета. Подготовка заключений по законопроектам и нормативным правовым актам в пределах своей компетенции. Осуществление контроля за исполнением документов, находящихся в управлении. Осуществляет иные полномочия, возложенные руководством Министерства и департамента. Взаимодействие с государственными органами и организациями, независимо от форм собственности по вопросам, входящим в компетенцию департамента.
Главный эксперт управления мониторинга
индустриально-инновационного развития
Департамента стратегического планирования,
категория С-4 (2 единицы), № 10-3-2, № 10-3-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или право или естественные науки (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Осуществляет организацию деятельности Координационного совета по форсированному индустриальному развитию Координация деятельности государственных органов по приоритетным секторам экономики, мониторинг и формирование отчета по реализации Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию. Участвует в разработке предложений центральных и местных исполнительных органов по вопросам совершенствования законодательства и нормативных правовых документов в области индустриально-инновационного развития. Проведение совещаний в рамках Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию. Проведение анализа действующего законодательства Республики Казахстан по вопросам, направленным на совершенствование в области индустриально-инновационного развития. Осуществляет разработку и подготовку заключений по проектам нормативных правовых актов, направленным по совершенствованию законодательства Республики Казахстан в области индустриально-инновационного развития. Осуществляет иные полномочия, возложенные руководством департамента. Взаимодействие с государственными органами и организациями, независимо от форм собственности по вопросам, входящим в компетенцию департамента.
Эксперт управления мониторинга
индустриально-инновационного развития
Департамента стратегического планирования,
категория С-5 (4 единицы), № 10-3-4, № 10-3-5,
№ 10-3-6, № 10-3-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или право или естественные науки (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Участие в организации деятельности Координационного совета по форсированному индустриальному развитию. Участвует в разработке предложений центральных и местных исполнительных органов по вопросам совершенствования законодательства в области индустриально-инновационного развития. Взаимодействие с государственными органами и организациями, независимо от форм собственности по вопросам, входящим в компетенцию департамента. Участие в разработке и подготовке заключений по нормативным правовым актам по вопросам индустриально-инновационного развития. Формирование отчетов по реализации инструментов государственной поддержки в рамках индустриально-инновационного развития.
Руководитель управления организационной работы
Департамента стратегического планирования,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру. Үдемелі индустриялық даму жөніндегі үйлестіру кеңесінің жұмысын ұйымдастыру. Үдемелі индустриялық-инновациялық даму шеңберінде Министрлік құрылымдық бөлімшелер қызметін үйлестіру және үдемелі индустриялық-инновациялық даму жөніндегі мемлекеттік бағдарламаны іске асыру бойынша есеп дайындау. Үдемелі индустриялық-инновациялық даму бағдарламасы шеңберінде салалық бағдарламаны іске асыру мониторингі мен талдау және есепті қалыптастыру. Өз құзыреті шеңберінде заң жобалары мен нормативтік құқықтық актілер жөніндегі қорытындыларды дайындау. Басқармада тұрған құжаттардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру. Министрлік пен Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша меншік нысанына қарамастан мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл.
Стратегиялық жоспарлау департаменті
Индустриялық-инновациялық даму мониторингі басқармасының
бас сарапшысы,
C-4 санаты (2 бірлік), № 10-3-2, № 10-3-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғалымдар мен технология немесе құқық немесе жаратылыстану ғылымдары (математика).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Үдемелі индустриялық даму жөніндегі үйлестіру кеңесінің қызметін ұйымдастыруды жүзеге асыру. Экономикалық басым секторлары бойынша мемлекеттік органдар қызметін үйлестіру, мониторинг және Үдемелі индустриялық-инновациялық даму жөніндегі мемлекеттік бағдарламаны іске асыру бойынша есеп дайындау. Индустриялық-инновациялық даму саласындағы заңнаманы жетілдіру мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардың ұсыныстарын әзірлеуге қатысу. Үдемелі индустриялық-инновациялық даму мемлекеттік бағдарламасы мәжіліс өткізу. Индустриялық-инновациялық даму саласындағы заңнаманы жетілдіруге бағытталған мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына талдау жүргізу. Индустриялық-инновациялық даму саласындағы заңнаманы жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобалары бойынша қорытындылар әзірлеуді және дайындауды жүзеге асыру. Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша меншік нысанына қарамастан мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл.
Стратегиялық жоспарлау департаменті
Индустриялық-инновациялық даму мониторингі
басқармасының сарапшысы,
C-5 санаты (4 бірлік), № 10-3-4, № 10-3-5, № 10-3-6, № 10-3-7
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғалымдар мен технологиялар немесе құқық немесе жаратылыстану ғылымдары (математика).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Үдемелі индустриялық даму жөніндегі үйлестіру кеңесінің жұмысын ұйымдастыруға қатысу. Индустриялық-инновациялық даму саласындағы заңнаманы жетілдіру мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардың ұсыныстарын әзірлеуге қатысу. Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша меншік нысанына қарамастан мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Индустриялық-инновациялық даму саласындағы заңнаманы жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобалары бойынша қорытындылар әзірлеуге және дайындауға қатысу. Индустриялық-инновациялық даму шеңберінде мемлекеттік қолдау құралдарын іске асыру бойынша есептерді қалыптастыру.
Стратегиялық жоспарлау департаменті
Ұйымдастырушылық жұмыс басқармасының басшысы,

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Обеспечение подготовки материалов к коллегиям Министерства, заседаниям и селекторным совещаниям Правительства Республики Казахстан, поездкам руководства Министерства в регионы. Проведение мониторинга, анализа и контроля за исполнением Плана работы Министерства. Участие в разработке и проведении экспертизы нормативных правовых актов, входящих в компетенцию Министерства. Подготовка материалов руководству Министерства к заседаниям, селекторным совещаниям Правительства Республики Казахстан и поездкам руководства Министерства в регионы. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Директор Юридического департамента,
категория С-1 (1 единица), № 11-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Желательно наличие опыта работы в структурах республиканского уровня, с международными экспертами, организациями по разработке совместных проектов. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой департамента. Участие в разработке нормативных правовых актов в целях совершенствования действующего законодательства в рамках компетенции Министерства, разработке стратегических планов Министерства, департамента на краткосрочную, среднесрочную и долгосрочную перспективу. Организация, контроль и координация деятельности структурных подразделений департамента. Осуществление контроля над исполнительской дисциплиной в департаменте. Координация деятельности подразделений по мониторингу нормативных правовых актов. Осуществление контроля над соответствием требованиям законодательства представляемых на подпись руководству проектов нормативных правовых актов, проектов приказов Министерства, писем и иной документации правового характера, решение организационных и административно-хозяйственных вопросов департамента. Осуществление контроля за соблюдением сотрудниками департамента антикоррупционного законодательства, исполнительской и трудовой дисциплины. Участие в рабочих группах, создаваемых в Парламенте, Правительстве Республики Казахстан, других государственных органах по разработке нормативных правовых актов. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством.
Заместитель директора Юридического департамента,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің алқа мәжілісіне, Үкімет отырыстарына, селекторлық мәжілістеріне және өңірлерге сапарына шеңберінде материалдар дайындауды қамтамасыз ету. Министрліктің жұмыс жоспарының орындалуына мониторинг, талдау және бақылау жүргізу. Министрліктің құзыретіне кіретін нормативтік құқықтық актілердің сараптамаларын әзірлеуге және өткізуге қатысу. Үкімет отырыстарына, селекторлық мәжілістерге және Министрлік басшылығының өңірлерге сапарына Министрлік басшыларына материалдар дайындау.
Заң департаментінің директоры,
C-1 санаты ( 1 бірлік), № 11-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Республикалық деңгейдегі құрылымдарда бірлескен жобаларды әзірлеу жөніндегі халықаралық сарапшылармен, ұйымдармен жұмыс тәжірибесінің болуы. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысына жалпы басшылық. Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі құзыретінің шеңберіндегі қолданыстағы заңнамаларды жетілдіру мақсатында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге, Министрліктің, Департаменттің қысқа, орта және ұзақ мерзімді перспективадағы стратегиялық жоспарларын әзірлеуге қатысу. Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру, бақылау және үйлестіру. Департаментте атқарушылық тәртібін бақылауды жүзеге асыру. Құрылымдық бөлімшелердің нормативтік құқықтық актілерді мониторингілеу қызметін үйлестіру. Басшылыққа қол қоюға берілген Министрліктің нормативтік құқықтық актілер жобаларын, бұйрық жобаларын, хаттардың және құқықтық сипаттағы өзге құжаттардың, Департаменттің ұйымдастырушылық және әкімшілік-шаруашылық мәселелерінің шешімін заңнама талаптарына сәйкестігіне бақылауды жүзеге асыру. Департамент қызметкерлерінің сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы, атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын бақылауды жүзеге асыру. Нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша Қазақстан Республикасының Парламентінде, Үкіметінде, басқа мемлекеттік органдарында құрылатын жұмыс топтарына қатысу. Басшылық жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Заң департаменті
Заң департаменті директорының орынбасары,

категория С-2 (1 единица), № 11-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.Желательно наличие опыта работы в структурах республиканского уровня, с международными экспертами, организациями по разработке совместных проектов. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация работы управлений департамента. Участие в разработке предложений по совершенствованию законодательства, в разработке стратегических планов работы Министерства, Департамента на краткосрочную, среднесрочную и долгосрочную перспективу, осуществление контроля над соответствием требованиям законодательства представляемых на подпись руководству проектов нормативных правовых актов, приказов по Министерству, писем и иной документации правового характера, решение организационных и административно-хозяйственных вопросов департамента. Координация деятельности подразделений по правовому мониторингу нормативных правовых актов. Осуществление контроля за соблюдением сотрудниками департамента антикоррупционного законодательства, исполнительской и трудовой дисциплины. Участие в рабочих группах, создаваемых в Парламенте, Правительстве Республики Казахстан, других государственных органах по разработке нормативных правовых актов. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством.
Руководитель управления правового мониторинга и анализа
Юридического департамента,
категория С-3 (1 единица), № 11-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

C-2 санаты (1 бірлік), № 11-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Республикалық деңгейдегі құрылымдарда бірлескен жобаларды әзірлеу жөніндегі халықаралық сарапшылармен, ұйымдармен жұмыс тәжірибесінің болуы. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент басқармаларының жұмыстарын жалпы басқару және үйлестіру. Заңнамаларды жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеуге, Министрліктің, Департаменттің қысқа, орта және ұзақ мерзімді перспективадағы стратегиялық жоспарларын әзірлеуге қатысу, басшылыққа қол қоюға берілген Министрлік бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын, бұйрық жобаларын, хаттардың және құқықтық сипаттағы өзге құжаттардың, Департаменттің ұйымдастырушылық және әкімшілік-шаруашылық мәселелерінің шешімін заңнама талаптарына сәйкестігіне бақылауды жүзеге асыру. Құқықтық нормативтік актілер мониторингі бойынша бөлімшелер қызметін үйлестіру. Департамент қызметкерлерінің сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы, орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын бақылауды жүзеге асыру. Нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша Қазақстан Республикасының Парламентінде, Үкіметінде, басқа мемлекеттік органдарында құрылатын жұмыс топтарына қатысу. Басшылық жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Заң департаменті
Құқықтық мониторинг және талдау басқармасының басшысы,
С-3 санаты ( 1 бірлік), № 11-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать с нормативными правовыми базами данных.
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением. Координация деятельности структурных подразделений по правовому мониторингу нормативных правовых актов, в том числе по сбору, оценке, анализу информации о состоянии законодательства Республики Казахстан, а также по прогнозу динамики его развития и практики применения в целях выявления противоречащих законодательству Республики Казахстан устаревших и коррупциогенных норм права, оценки эффективности их реализации, подготовка аналитической информации, внесение предложений руководству по вопросам правового мониторинга, участие в разработке и экспертизе проектов нормативных правовых актов в целях совершенствования действующего законодательства в рамках компетенции Министерства, участие в рабочих группах, создаваемых в Парламенте, Правительстве Республики Казахстан, других государственных органах по разработке нормативных правовых актов. Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками Управления. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством.
Главный эксперт
управления правового мониторинга и анализа
Юридического департамента,
категория С-4 (1 единица), № 11-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере. Желательно умение работать с нормативными правовыми базами данных.
Функциональные обязанности
Участие в организации проведения правового мониторинга нормативных правовых актов, в том числе по сбору, оценке, анализу информации о состоянии законодательства Республики Казахстан, а также по прогнозу динамики его развития и практики применения в целях выявления противоречащих законодательству Республики Казахстан устаревших и коррупциогенных норм права, оценки эффективности их реализации, участие в подготовке аналитической информации, внесение предложений руководству по вопросам правового мониторинга, участие в разработке и экспертизе проектов нормативных правовых актов в целях совершенствования действующего законодательства в рамках компетенции Министерства, участие в рабочих группах, создаваемых в Парламенте, Правительстве Республики Казахстан, других государственных органах по разработке нормативных правовых актов. Осуществление иных полномочий возложенных руководством.
Эксперт управления правового мониторинга и анализа
Юридического департамента,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі. Нормативтік құқықтық деректер базасымен жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету. Құрылымдық бөлімшелердің нормативтiк құқықтық актiлердiң құқықтық мониторингі бойынша қызметтерін үйлестіру, оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келетiн, ескiрген және сыбайлас жемқорлықты тудыратын құқық нормаларын анықтау, олардың iске асырылуының тиiмдiлiгiн бағалау мақсатында Қазақстан Республикасы заңнамасының жай-күйi туралы ақпаратты жинау, бағалау, талдау, сондай-ақ оның даму серпiнiн және қолданылу практикасын болжау бойынша тұрақты негiзде жүргiзiледi. Нормативтік құқықтық актілерге талдамалық ақпаратты әзірлеу, құқықтық мониторинг мәселелері бойынша басшылыққа ұсыныстар енгізу, Министрліктің құзыреті шеңберіндегі қолданыстағы заңнамаларды жетілдіру мақсатында нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге және сараптама жүргізуге қатысу, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша Қазақстан Республикасының Парламентінде, Үкіметінде, басқа мемлекеттік органдарында құрылатын жұмыс топтарына қатысу. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауды бақылау. Басшылық жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Заң департаменті
Құқықтық мониторинг және талдау басқармасының бас сарапшысы,
C-4 санаты (1 бірлік), № 11-1-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі. Нормативтік құқықтық деректер базасымен жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық актілерге құқықтық мониторинг жүргізуді ұйымдастыруға қатысу, оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келетiн, ескiрген және сыбайлас жемқорлықты тудыратын құқық нормаларын анықтау, олардың iске асырылуының тиiмдiлiгiн бағалау мақсатында Қазақстан Республикасы заңнамасының жай-күйi туралы ақпаратты жинау, бағалау, талдау, сондай-ақ оның даму серпiнiн және қолданылу практикасын болжау бойынша тұрақты негiзде жүргiзiледi, талдамалық ақпаратты әзірлеуге қатысу, басшылыққа құқықтық мониторинг мәселелері бойынша ұсыныстар енгізу, Министрліктің құзыреті шеңберінде қолданыстағы заңнаманы жетілдіру мақсатында нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге және сараптама жүргізуге қатысу, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша Қазақстан Республикасының Парламентінде, Үкіметінде, басқа мемлекеттік органдарында құрылатын жұмыс топтарына қатысу. Басшылық жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Заң департаменті
Құқықтық мониторинг және талдау басқармасының сарапшысы,

категория С-5 (1 единица), № 11-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Участие в организации правового мониторинга нормативных правовых актов, участие в разработке проектов нормативных правовых актов в целях совершенствования действующего законодательства в рамках компетенции Министерства, Обеспечение в соответствии с поручениями руководства сбора и свода информации, поступающей от структурных подразделений министерства с целью подготовки качественных исходящих документов Министерства по исполнению поручении Главы государства, Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, руководства Министерства и департамента по вопросам правового мониторинга.
Руководитель управления экспертизы
внешних нормативных правовых актов
Юридического департамента,
категория С-3 (1 единица), № 11-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере. Умение работать с нормативными правовыми базами данных.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация работы управления, организация и участие в разработке и экспертизе проектов нормативных правовых актов в целях совершенствования действующего законодательства в рамках компетенции Министерства, участие в рабочих группах, создаваемых в Парламенте, Правительстве Республики Казахстан, других государственных органах по разработке нормативных правовых актов. Правовое сопровождение проектов нормативных правовых актов, разрабатываемым Министерством, контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками управления. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством.
Главный эксперт управления
экспертизы внешних нормативных правовых актов
Юридического департамента,

C-5 санаты (1 бірлік), № 11-1-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі. Нормативтік құқықтық деректер базасымен жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық актілерге құқықтық мониторинг жүргізуді ұйымдастыруға қатысу, Министрліктің құзыреті шеңберінде қолданыстағы заңнаманы жетілдіру мақсатында нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге және сараптама жүргізуге қатысу, Басшылықтың тапсырмасы бойынша министрліктің құрылымдық бөлімшелерден түсетін ақпаратты Мемлекет басшысына, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігіне, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесіне, Министрлік басшыларына және құқықтық мониторинг мәселелері бойынша департаменттің тапсырмаларын сапалы орындау мақсатында министрліктің шығыс құжаттарды жинауды және жинақтауды қамтамасыз ету.
Заң департаменті
Сыртқы нормативтік құқықтық актілерді сараптау
басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік), № 11-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі. Нормативтік құқықтық деректер базасымен жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық және үйлестіру, Министрліктің құзыреті шеңберіндегі қолданыстағы заңнамаларды жетілдіру мақсатында нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеу мен сараптауды ұйымдастыру және қатысу, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша Қазақстан Республикасының Парламентінде, Үкіметінде, басқа да мемлекеттік органдарда құрылатын жұмыс топтарына қатысу. Министрлік әзірлейтін нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын құқықтық сүйемелдеу, Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауды бақылау. Басшылық жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Заң департаменті
Сыртқы нормативтік актілерді сараптау басқармасының
бас сарапшысы,

категория С-4 (2 единицы), № 11-2-2, № 11-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере. Желательно умение работать с нормативными правовыми базами данных.
Функциональные обязанности
Участие в разработке и экспертизе проектов нормативных правовых актов в целях совершенствования действующего законодательства в рамках компетенции Министерства, участие в рабочих группах, создаваемых в Парламенте, Правительстве Республики Казахстан, других государственных органах по разработке нормативных правовых актов. Подготовка материалов к заседаниям межведомственных комиссий по вопросам совершенствования законодательства. Проведение анализа исполнения плана законопроектных работ Правительства. Подготовка еженедельной информации о продвижении проектов нормативных правовых актов, разработанных Министерством. Осуществление иных полномочий возложенных руководством.
Эксперт управления экспертизы
внешних нормативных правовых актов
Юридического департамента,
категория С-5 (2 единицы), № 11-2-4, № 11-2-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

C-4 санаты (2 бірлік), № 11-2-2, 11-2-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі. Нормативтік құқықтық деректер базасымен жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құзыреті шеңберінде қолданыстағы заңнаманы жетілдіру мақсатында нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге және сараптама жүргізуге қатысу, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша Қазақстан Республикасының Парламентінде, Үкіметінде, басқа мемлекеттік органдарында құрылатын жұмыс топтарына қатысу. Заңнаманы жетілдіру мәселелері бойынша ведомствоаралық комиссияның отырыстарына материалдарды әзірлеу. Үкіметтің заң жобалау жұмыстары жоспарының орындалуына талдау жүргізу. Министрлік әзірлеген нормативтік құқықтық актілер жобаларын жылжыту туралы апта сайынғы ақпаратты даярлау. Басшылық жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Заң департаменті
Сыртқы нормативтік құқықтық актілерді сараптау
басқармасының сарапшысы,
C-5 санаты (2 бірлік), № 11-2-4, № 11-2-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере. Желательно умение работать с нормативными правовыми базами данных.
Функциональные обязанности
Участие в разработке и экспертизе проектов нормативных правовых актов в целях совершенствования действующего законодательства в рамках компетенции Министерства, участие в рабочих группах, создаваемых в государственных органах по разработке нормативных правовых актов. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством.
Руководитель управления экспертизы
правовых актов и претензионно-исковой работы
Юридического департамента,
категория С-3 (1 единица), № 11-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать с нормативными правовыми базами данных. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением. Участие в проверках деятельности структурных подразделений Министерства, подведомственных организаций по вопросам, входящим в компетенцию департамента. Проведение анализа состояния претензионно-исковой работы Министерства, выработка и внесение предложений руководству Министерства по устранению недостатков. Подготовка и подача исковых заявлений, отзывов на исковые заявления, апелляционных, кассационных и надзорных жалоб. Подготовка заключений по договорам, в том числе по государственным закупкам, рассмотрение жалоб физических и юридических лиц. Проведение экспертизы проектов приказов, представляемых на подпись руководству Министерства. Юридическое оформление прав Министерства на владение и пользование государственными долями и пакетами акций юридических лиц, подведомственных Министерству и/или по отношению которым Министерство наделено правами акционера. Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками управления. Участие в проведении служебных расследований. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством Министерства и департамента.
Главный эксперт управления экспертизы
правовых актов и претензионно-исковой работы
Юридического департамента,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі. Нормативтік құқықтық деректер базасымен жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құзыреті шеңберінде қолданыстағы заңнаманы жетілдіру мақсатында нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге және сараптама жүргізуге қатысу, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша мемлекеттік органдар құратын жұмыс топтарына қатысу. Басшылық жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Заң департаменті
Құқықтық актілерді сараптау және талап-арыздар жұмысы
басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік), № 11-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі. Нормативтік құқықтық деректер базасымен жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық жасау. Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің, ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметін тексеруге қатысу. Министрліктің талап-арыз жұмысының жай-күйіне талдау жүргізу, кемшіліктерін жою бойынша Министрлік басшылығына ұсыныстар әзірлеу және енгізу. Талап-арыздарын кері қайтарып алу, аппеляциялық, кассациялық және қадағалау шағымдарын әзірлеу және ұсыну. Шарттар бойынша, оның ішінде, мемлекеттік сатып алу, жеке және заңды тұлғалардың шағымдарын қарау бойынша қорытындылар әзірлеу. Министрлік басшылығына қол қоюға ұсынылған бұйрық жобаларына сараптама жүргізу. Министрлікке ведомстволық бағынысты және/немесе оған қатысты Министрлік акционер құқығымен бөлінген заңды тұлғалардың мемлекеттік үлесі мен пакеттерін иеленуге және пайдалануға Министрлік құқығын заңды ресімдеу. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауына бақылау жасау. Қызметтік тексерулер жүргізуге қатысу. Министрлік және Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Заң департаменті
Құқықтық актілерді сараптау және талап-арыздар жұмысы
басқармасының бас сарапшысы,

категория С-4 (2 единицы), № 11-3-2, № 11-3-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать с нормативными правовыми базами данных. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в служебных расследованиях в составах комиссии. Участие в проверках деятельности структурных подразделений, подведомственных организаций по вопросам, входящим в компетенцию департамента. Подготовка и подача исковых заявлений, отзывов на исковые заявления, апелляционных, кассационных и надзорных жалоб. Ведение регистров по исковым производствам Министерства в целях сбора, учета и хранения информации о претензионно-исковой работе. Подготовка заключений по договорам, в том числе по государственным закупкам, рассмотрение жалоб граждан, в том числе на действия и решения должностных лиц министерства. Экспертиза представляемых на подпись руководству проектов приказов Министерства. Подготовка в случаях, предусмотренных законодательными актами, разъяснений от имени Министерства по правовым вопросам, относящимся к его компетенции. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента и управления.
Эксперт управления экспертизы
правовых актов и претензионно-исковой работы
Юридического департамента,
категория С-5 (2 единицы), № 11-3-4, № 11-3-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сферах деятельности, курируемых Министерством, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

C-4 санаты (2 бірлік), № 11-3-2, 11-3-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі. Нормативтік құқықтық деректер базасымен жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Комиссия құрамындағы қызметтік тексерулерге қатысу. Заң департаментінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін тексеруге қатысу. Талап-арыздарды, талап-арыздарды кері қайтарып алу жұмыстары, аппеляциялық, кассациялық және қадағалау шағымдар дайындау және ұсыну. Талап-арыз жұмысы туралы ақпаратты жинау, есепке алу және сақтау мақсатында Министрліктің талап-арыз өндірістері бойынша тізілімін жүргізу. Шарттар бойынша, оның ішінде, мемлекеттік сатып алулар, азаматтардың, оның ішінде, министрліктің лауазымды тұлғаларының іс-әрекеттері мен шешімдеріне шағымдарды қарау бойынша қорытындылар дайындау. Басшылыққа қол қоюға ұсынылған Министрліктің бұйрықтар жобаларына сараптама жасау. Құқықтық мәселелері бойынша, оның құзыретіне кіретін Министрлік атынан түсініктемелерді заңнамалық актілерде көзделген жағдайларда даярлау. Департамент және Басқарма басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Заң департаменті
Құқықтық актілерді сараптау және талап-арыздар жұмысы
басқармасының сарапшысы,
C-5 санаты (2 бірлік), № 11-3-4, № 11-3-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать с нормативными правовыми базами данных. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в проверке деятельности структурных подразделений, подведомственных организаций по вопросам, входящим в компетенцию департамента. Подготовка и подача исковых заявлений, отзывов на исковые заявления, апелляционных, кассационных и надзорных жалоб. Ведение регистров по исковым производствам Министерства в целях сбора, учета и хранения информации о претензионно-исковой работе. Подготовка заключений по договорам, в том числе по государственным закупкам, рассмотрение жалоб граждан, в том числе на действия и решения должностных лиц Министерства. Экспертиза представляемых на подпись руководству проектов приказов Министерства. Юридическое оформление прав Министерства на владение и пользование государственными долями и пакетами акций юридических лиц, подведомственных Министерству и/или по отношению которым Министерство наделено правами акционера. Участие в служебных расследованиях в составах комиссии. Управление правового мониторинга. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента и управления.
Директор Департамента финансов,
категория С-1 (1 единица), № 12-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области финансового обеспечения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі. Нормативтік құқықтық деректер базасымен жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Заң департаментінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен ведомстволары, ведомстволық бағынысты ұйымдары қызметін тексеруге қатысу.
Талап-арыздарын кері қайтарып алу жұмыстары, аппеляциялық, кассациялық және қадағалау шағымдарын әзірлеу және ұсыну. Талап-арыз жұмысы туралы ақпаратты жинау, есепке алу және сақтау мақсатында Министрліктің талап-арыз өндірістерінің тізілімін жүргізу. Шарттар бойынша, оның ішінде, мемлекеттік сатып алулар, азаматтардың, оның ішінде, министрліктің лауазымды тұлғаларының іс-әрекеттері мен шешімдеріне шағымдарды қарау бойынша қорытындыларды дайындау. Басшылыққа қол қоюға ұсынылған Министрліктің бұйрық жобаларына сараптама жасау. Министрлікке ведомстволық бағынысты және/немесе оған қатысты Министрлік акционер құқығымен бөлінген заңды тұлғалардың мемлекеттік үлесі мен пакеттерін иеленуге және пайдалануға Министрлік құқығын заңды ресімдеу. Комиссия құрамдарында қызметтік тексерулерге қатысу.
Министрлікте құқықтық жалпыға бірдей оқытуды ұйымдастыру, заңнаманы түсіндіру және насихаттауды жүргізу. Департамент және басқарма басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Қаржы департаментінің директоры,
C-1 санаты (1 бірлік), № 12-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Министрлік жетекшілік ететін қызмет аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой департамента. Обеспечение эффективной работы департамента в соответствии с положением департамента. Организация контроля за соблюдением сотрудниками департамента исполнительской и трудовой дисциплины. Обеспечение контроля за формированием сводной бюджетной заявки по Министерству, разработки 7-го раздела Стратегического плана. Обеспечение мониторинга исполнения бюджета и предоставления отчетности по Министерству. Осуществление контроля за работой по оценке эффективности деятельности государственного органа по критерию «Управлению бюджетными средствами». Обеспечение Министра руководства Министерства необходимой информацией по вопросам финансовой деятельности. Информирование руководства Министерства о ходе исполнения бюджета, о состоянии и проблемах в области финансовой деятельности. Участие в работе межведомственных комиссий (рабочих групп) по поручению руководства Министерства по вопросам финансовой работы. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством Министерства.
Заместитель директора Департамента финансов,
категория С-2 (1 единица), № 12-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области финансового обеспечения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Общее руководство работы двумя управлениями департамента.
Организация контроля за соблюдением сотрудниками департамента исполнительской и трудовой дисциплины. Обеспечение эффективной работы департамента в соответствии с положением департамента. Обеспечение контроля за формированием сводной бюджетной заявки по Министерству, разработки 7-го раздела Стратегического плана. Обеспечение контроля за разработкой планов финансирования по обязательствам и платежам администратора бюджетных программ, их утверждения и предоставления в уполномоченный орган. Контроль за реализацией планов финансирования и проведение мониторинга за освоением бюджетных средств, целевых трансфертов и средств из резерва Правительства Республики Казахстан. Осуществление работы по оценке эффективности деятельности государственного органа по критерию «Управлению бюджетными средствами». Организация обеспечения руководителя департамента, а в период его отсутствия руководство Министерства, необходимой информацией по вопросам финансовой деятельности. Участие в работе межведомственных комиссий (рабочих групп) по поручению руководителя департамента по вопросам финансовой работы. Осуществление иных полномочий, возложенных руководителем департамента.
Руководитель управления
бюджетного планирования
Департамента финансов,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысына жалпы басшылық жасау. Департамент ережесіне сәйкес Департаменттің тиімді жұмысын қамтамасыз ету. Департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін орындауына бақылауды ұйымдастыру. Министрлік бойынша бюджеттік өтінімді қалыптастыруды, Стратегиялық жоспардың 7-бөлімін әзірлеуді қамтамасыз ету. Бюджетті орындау мониторингін және Министрлік бойынша есептілікті ұсынуды қамтамасыз ету. «Бюджеттік қаражатты басқару» өлшемі бойынша мемлекеттік органның қызметі тиімділігін бағалау бойынша жұмысты бақылауды жүзеге асыру. Министрді, Министрлік басшылығын қаржылық қызмет мәселелері бойынша қажетті ақпаратты қамтамасыз ету. Министрлік басшылығын бюджеттің орындалу барысы туралы, қаржылық қызмет саласындағы жағдайлар мен проблемалар туралы хабардар ету. Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша ведомствоаралық комиссияның (жұмыс топтарының) қаржылық жұмыс мәселелері жөніндегі жұмысына қатысу. Министрлік басшылығы жүктеген өзге өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Қаржы департаменті директорының орынбасары,
C-2 санаты (1 бірлік), № 12-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің екі басқармасының жұмысына жалпы басшылық жасау. Департамент ережесіне сәйкес департаменттің тиімді жұмысын қамтамасыз ету. Департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін орындауына бақылауды ұйымдастыру. Министрлік бойынша бюджеттік өтінімді қалыптастыруды, Стратегиялық жоспардың 7-бөлімін әзірлеуді қамтамасыз ету. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің міндеттері мен төлемдері бойынша қаржыландыру жоспарларын әзірлеуді қамтамасыз ету, оларды бекіту және уәкілетті органға ұсыну. Қаржыландыру жоспарларын іске асыруды бақылау және бюджеттік қаражатты, нысаналы трансферттер мен Қазақстан республикасы Үкіметінің резервінен қаражатты игеру бойынша мониторинг жүргізу. «Бюджеттік қаражатты басқару» өлшемі бойынша мемлекеттік органның қызметі тиімділігін бағалау бойынша жұмысты бақылауды жүзеге асыру. Департамент басшылығын, ал ол болмаған кезеңде Министрлік басшылығын қаржылық қызмет мәселелері бойынша қажетті ақпаратпен қамтамасыз етуді ұйымдастыру. Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша ведомствоаралық комиссияның (жұмыс топтарының) қаржылық жұмыс мәселелері жөніндегі жұмысына қатысу. Министрлік басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Қаржы департаменті
Бюджеттік жоспарлау басқармасының басшысы,

категория С-3 (1 единица), № 12-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области финансового обеспечения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением. Контроль за исполнительской дисциплиной, определение полномочий и обязанностей работников управления. Организация работы по формированию сводной бюджетной заявки Министерства и 7-го раздела Стратегического плана. Организация работы по уточнению бюджета Министерства и 7-го раздела Стратегического плана. Осуществление контроля за соответствием бюджетных заявок структурных подразделений требованиям бюджетного законодательства и Правилам по их составлению. Обеспечение контроля за предоставлением полного пакета документов структурными подразделениями при выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан. Участие в разработке и проведении экспертизы проектов нормативных правовых актов, связанных с бюджетными средствами и входящих в компетенцию Министерства. Обеспечение руководства департамента соответствующей информацией и справками. Обеспечение эффективного и своевременного исполнения управлением поручений руководства Министерства и департамента. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Главный эксперт управления
бюджетного планирования
Департамента финансов,
категория С-4 (1 единица), № 12-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области финансового обеспечения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

С-3 санаты (1 бірлік), № 12-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық жасау. Атқарушылық тәртіпті бақылау, басқарма қызметкерлерінің өкілеттіктері мен міндеттерін айқындау. Министрліктің жиынтықты бюджеттік өтінімдерін және Стратегиялық жоспардың 7-бөлімін қалыптастыру бойынша жұмысты ұйымдастыру. Министрліктің бюджетін және Стратегиялық жоспардың 7-бөлімін нақтылау бойынша жұмысты ұйымдастыру. Құрылымдық бөлімшелердің бюджеттік өтінімдерінің бюджеттік заңнамаға және олардың жасалуы бойынша Қағидаларға сәйкестігіне бақылауды жүзеге асырады. Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу кезінде құрылымдық бөлімшелердің құжаттардың толық пакетін ұсынуына бақылауды қамтамасыз ету. Бюджет қаражатымен байланысты және Министрліктің құзыретіне кіретін нормативтік-құқықтық актілер жобаларының сараптамаларын әзірлеуге және жүргізуге қатысу. Департамент басшылығын тиісті ақпаратпен және анықтамалармен қамтамасыз ету. Министрлік және департамент басшылығы тапсырмаларын Басқарманың тиімді және уақтылы орындауын қамтамасыз ету. Департамент басшылығы жүктеген өзге өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Қаржы департаменті
Бюджеттік жоспарлау басқармасының бас сарапшысы,
C-4 санаты (1 бірлік), № 12-1-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Участие в работе по формированию сводной бюджетной заявки Министерства и 7-го раздела Стратегического плана. Участие в работе по уточнению бюджета Министерства и 7-го раздела Стратегического плана. Осуществление работы по проверке бюджетных заявок закрепленных структурных подразделений на соответствие требованиям бюджетного законодательства и Правилам по их составлению. Работа по формированию базы данных «Бюджет». Предоставление руководителю управления департамента необходимых сведений для включения их в сводные информации, предоставляемые в дальнейшем руководству Департамента, Министерства и другие государственные органы.
Обеспечение эффективного и своевременного исполнения поручений руководства Министерства и департамента, а также руководителя управления. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента. Участие в разработке и проведении экспертизы проектов нормативных правовых актов, связанных с бюджетными средствами и входящих в компетенцию Министерства. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Главный эксперт управления бюджетного планирования
Департамента финансов,
категория С-4 (2 единицы), № 12-1-3, № 12-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области финансового обеспечения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің жиынтықты бюджеттік өтінімдерін және Стратегиялық жоспардың 7-бөлімін қалыптастыру бойынша жұмысқа қатысу. Министрліктің бюджетін және Стратегиялық жоспардың 7-бөлімін нақтылау бойынша жұмысқа қатысу. Құрылымдық бөлімшелердің бюджеттік өтінімдерінің бюджеттік заңнамаға және олардың жасалуы бойынша Қағидаларға сәйкестігіне бақылауды жүзеге асырады. «Бюджет» дерекқор базасын қалыптасыру бойынша жұмыс. Департаменттің басқарма басшысына кейіннен Департамент, Министрлік басшылығына және басқа да мемлекеттік органдарға ұсынылатын жиынтық ақпаратты қосу үшін қажетті ақпаратты ұсыну. Министрлік пен департамент басшылығының, сондай-ақ басқарма басшысының тапсырмаларын тиімді және уақтылы орындауды қамтамасыз ету. Бюджет қаражатымен байланысты және Министрліктің құзыретіне кіретін нормативтік-құқықтық актілер жобаларының сараптамаларын әзірлеуге және жүргізуге қатысу. Департамент басшылығы жүктеген өзге өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Қаржы департаменті
Бюджеттік жоспарлау басқармасының бас сарапшысы,
C-4 санаты (2 бірлік), № 12-1-3, № 12-1-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері

Участие в работе по формированию сводной бюджетной заявки Министерства и 7-го раздела Стратегического плана. Участие в работе по формированию уточнения бюджета Министерства и 7-го раздела Стратегического плана. Осуществление работы по проверке бюджетных заявок закрепленных структурных подразделений на соответствие требованиям бюджетного законодательства и Правилам по их составлению. Предоставление руководителю управления департамента необходимых сведений для включения их в сводные информации, предоставляемые в дальнейшем руководству департамента, Министерства и другие государственные органы.
Обеспечение эффективного и своевременного исполнения поручений руководства Министерства и департамента, а также руководителя управления. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента. Участие в разработке и проведении экспертизы проектов нормативных правовых актов, связанных с бюджетными средствами и входящих в компетенцию Министерства. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Руководитель управления учета и отчетности
Департамента финансов,
категория С-3 (1 единица), № 12-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области финансового обеспечения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением. Контроль за исполнительской дисциплиной, определение полномочий и обязанностей работников управления. Организация бухгалтерского учета и исполнения бюджета по Центральному аппарату Министерства. Контроль за правильностью учета и полнотой оприходования основных средств, товарно-материальных ценностей и материалов. Организация и участие в проведении ежегодной инвентаризации активов и малоценных и быстроизнашивающихся предметов. Контроль за правильностью начисления и своевременной выплатой заработной платы, социальных отчислений и командировочных расходов. Контроль за своевременной регистрацией договоров с поставщиками товаров, работ и услуг в органах Казначейства. Контроль за своевременным перечислением целевых трансфертов местным исполнительным органам и трансфертов физическим лицам. Обеспечение контроля за предоставлением полного пакета документов структурными подразделениями при выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан. Организация осуществления мониторинга исполнения бюджетных программ Министерства, целевых трансфертов, выделяемых местным исполнительным органам, средств из резерва Правительства Республики Казахстан. Предоставление отчетности в уполномоченный орган по исполнению бюджета. Контроль за своевременностью и качеством отчетов, предоставляемых структурными подразделениями, в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Контроль за представлением в установленные сроки соответствующих отчетов и деклараций в налоговые органы и органы статистики. Обеспечение составления штатного расписания министерства и его территориальных органов. Контроль за своевременным заключением договоров с материально-ответственными лицами Министерства. Контроль за сохранностью бухгалтерских документов. Обеспечение руководства департамента соответствующей информацией и справками. Обеспечение эффективного и своевременного исполнения управлением поручений руководства Министерства и департамента. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Главный эксперт управления учета и отчетности
Департамента финансов,
категория С-4 (4 единицы), № 12-2-2, № 12-2-3,
№ 12-2-4, № 12-2-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области финансового обеспечения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Ведение бухгалтерского учета Центрального аппарата по закрепленному участку. Прием, контроль и обработка первичной документации по соответствующим участкам бухгалтерского учета. Правильность ведения учета и полноты оприходования основных средств, товарно-материальных ценностей и материалов. Составление Планов финансирования, внесение изменений в них. Правильное, эффективное и целевое использование средств в соответствии с бюджетными заявками, Стратегическим планом Министерства и планами финансирования с учетом внесенных в установленном порядке изменений. Осуществление своевременного перечисления бюджетных средств по планам финансирования. Своевременная регистрация договоров с поставщиками товаров, работ и услуг в органах Казначейства. Ведение кассовых и банковских операций, в том числе оплата по представительским расходам, осуществление расчетов с поставщиками товаров, работ и услуг. Составление квартальных и годовых балансов. Подготовка и внесение на подписание договоров о материальной ответственности лиц Министерства. Разработка и внесение на согласование в уполномоченный орган по планированию штатного расписания министерства и его территориальных органов. Сбор к отчетности информации по бюджетным программам со структурных подразделений, в т.ч. по инвестиционным проектам, подготовка оперативной информации по ожидаемому исполнению, справок по фактическому исполнению бюджета. Обеспечение полного пакета документов структурными подразделениями при выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан. Осуществление мониторинга исполнения бюджетных программ Министерства, целевых трансфертов, выделяемых местным исполнительным органам, средств из резерва Правительства Республики Казахстан. Подготовка и представление в установленные сроки соответствующих отчетов в уполномоченный орган. Обеспечение своевременности и качества отчетов, предоставляемых структурными подразделениями в соответствии с законодательством. Предоставление отчетности в уполномоченный орган по исполнению бюджета. Контроль за сохранностью бухгалтерских документов. Участие в проведении ежегодной инвентаризации активов и малоценных и быстроизнашивающихся предметов. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента и руководителем управления.
Главный эксперт управления учета и отчетности
Департамента финансов,

Министрліктің жиынтықты бюджеттік өтінімдерін және Стратегиялық жоспардың 7-бөлімін қалыптастыру бойынша жұмысқа қатысу. Министрліктің бюджетін және Стратегиялық жоспардың 7-бөлімін нақтылау бойынша жұмысқа қатысу. Құрылымдық бөлімшелердің бюджеттік өтінімдерінің бюджеттік заңнамаға және олардың жасалуы бойынша Қағидаларға сәйкестігіне бақылауды жүзеге асырады. Департаменттің Басқарма басшысына кейіннен Департамент, Министрлік басшылығына және басқа да мемлекеттік органдарға ұсынылатын жиынтық ақпаратты қосу үшін қажетті ақпаратты ұсыну. Министрлік пен департамент басшылығының, сондай-ақ басқарма басшысының тапсырмаларын тиімді және уақтылы орындауды қамтамасыз ету. Бюджет қаражатымен байланысты және Министрліктің құзыретіне кіретін нормативтік-құқықтық актілер жобаларының сараптамаларын әзірлеуге және жүргізуге қатысу. Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Қаржы департаменті
Есеп және есептілік басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік), № 12-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық жасау. Атқарушылық тәртіпті бақылауды ұйымдастыру, басқарма қызметкерлерінің өкілеттіктері мен міндеттерін айқындау. Министрліктің Орталық аппараты бойынша бухгалтерлік есепті ұйымдастыру және бюджетті орындау. Негізгі қаражаттың, тауарлық-материалдық құндылықтар мен материалдарды есепке алу мен толық кіріске алудың дұрыстығын бақылау. Активтер мен аз бағалы және тез тозатын заттарға жылсайын түгендеу жүргізуді ұйымдастыру және қатысу. Еңбекақыларды, әлеуметтік аударымдар мен іссапар шығыстарын есептеудің және уақтылы төлеудің дұрыстығын бақылау. Қазынашылық органдарында тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді жеткізушілермен шарттарды уақтылы тіркеуді бақылау. Жергілікті атқарушы органдардың нысаналы трансферттерін және жеке тұлғалар трансферттерін уақтылы есептеуді бақылау. Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу кезінде құрылымдық бөлімшелердің құжаттардың толық пакетін ұсынуына бақылауды қамтамасыз ету. Министрліктің бюджеттік бағдарламаларын, нысаналы трансферттер, Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен жергілікті атқарушы органдарға бөлінетін қаражаттарды орындау мониторингін жүзеге асыруды ұйымдастыру. Бюджетті орындау жөніндегі уәкілетті органға есеп беру. Қазақстан республикасы заңнамасына сәйкес құрылымдық бөлімшелерге ұсынылатын есептердің уақтылығы мен сапалығын бақылау. Салық органдарына және статистика органдарына белгіленген тәртіпте тиісті есептер мен декларацияларды ұсынуды бақылау. Министрліктің және оның аумақтық органдарының штаттық кестесін жасауды қамтамасыз ету. Министрліктің материалдық-жауапты тұлғаларымен шарттарды уақтылы жасасуды бақылау. Бухгалтерлік құжаттардың сақталуын бақылау. Департамент басшылығын тиісті ақпаратпен және анықтамалармен қамтамасыз ету. Министрлік және департамент басшылығы тапсырмаларын Басқарманың тиімді және уақтылы орындауын қамтамасыз ету. Департамент басшылығы жүктеген өзге өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Қаржы департаменті
Есеп және есептілік басқармасының бас сарапшысы,
C-4 санаты (4 бірлік), № 12-2-2, № 12-2-3, № 12-2-4, № 12-2-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім:  әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Бекітілген учаске бойынша Орталық аппараттың бухгалтерлік есебін жүргізу. Бухгалтерлік есепке алудың тиісті учаскелері бойынша бастапқы құжаттамаларды қабылдау, бақылау және өңдеу. Негізгі қаражаттың, тауарлық-материалдық құндылықтар мен материалдарды есепке алу мен толық кіріске алудың дұрыстығы. Қаржыландыру жоспарларын жасау, оларға өзгерістер енгізу. Бюджеттік өтінімдерге, Министрліктің стратегиялық жоспарына және белгіленген тәртіпте енгізілген өзгерістерді есепке ала отырып, қаржыландыру жоспарына сәйкес қаражатты дұрыс, тиімді және мақсатты пайдалану. Қаржыландыру жоспары бойынша бюджеттік қаражатты уақтылы аударуды жүзеге асыру. Қазынашылық органдарында тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді жеткізушілермен шарттарды уақтылы тіркеуді бақылау. Кассалық және банктік операцияларды жүргізу, оның ішінде өкілеттік шығыстар бойынша төлемдер, тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді жеткізушілермен есеп айырысуларды жүзеге асыру. Тоқсандық және жылдық теңгерімдерді жасақтау. Министрліктің материалдық жауапты тұлғалары туралы шарттарды дайындау және қол қоюға енгізу. Министрліктің және оның аумақтық органдарының штаттық кестесін әзірлеу және жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға келісуге енгізу. Есептілікке құрылымдық бөлімшелердің бюджеттік бағдарламалары бойынша, оның ішінде инвестициялық жобалары бойынша ақпаратты жинау, күтілетін орындау бойынша оперативтік ақпаратты дайындау, бюджетті іс жүзінде орындау бойынша анықтамалар. Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу кезінде құрылымдық бөлімшелердің құжаттардың толық пакетін ұсынуды қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен жергілікті атқарушы органдарға бөлінетін қаражаттарды орындау мониторингін жүзеге асыру. Заңнамаға сәйкес құрылымдық бөлімшелерге ұсынылатын есептердің уақтылығы мен сапалығын қамтамасыз ету. Бюджетті орындау бойынша уәкілетті органға есептерді ұсыну. Бухгалтерлік құжаттардың сақталуын бақылау. Активтер мен аз бағалы және тез тозатын заттарға жылсайын түгендеу жүргізуді ұйымдастыру және қатысу. Департамент басшылығы және басқарма басшысы жүктеген өзге өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Қаржы департаменті
Есеп және есептілік басқармасының бас сарапшысы,

категория С-4 (2 единицы), № 12-2-6, № 12-2-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области финансового обеспечения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Ведение бухгалтерского учета Центрального аппарата по закрепленному участку. Прием, контроль и обработка первичной документации по соответствующим участкам бухгалтерского учета. Правильное, эффективное и целевое использование средств в соответствии с бюджетными заявками, Стратегическим планом Министерства и планами финансирования с учетом внесенных в установленном порядке изменений. Осуществление своевременного перечисления бюджетных средств по планам финансирования. Правильность начисления заработной платы, социальных отчислений и командировочных расходов. Своевременное осуществление выдачи заработной платы, дополнительных и компенсационных выплат, перечисление социальных отчислений и командировочных расходов. Своевременное перечисление целевых трансфертов местным исполнительным органам и трансфертов физическим лицам. Подготовка и представление в установленные сроки соответствующих отчетов и деклараций в налоговые органы и органы статистики. Участие в проведении ежегодной инвентаризации активов и малоценных и быстроизнашивающихся предметов. Контроль за сохранностью бухгалтерских документов.
Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента и руководителем управления.
Директор Департамента управления активами,
категория С-1 (1 единица), № 13-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области управления активами, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного языка.
Практический опыт

C-4 санаты (2 бірлік), № 12-2-6, № 12-2-7
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім:  әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Бекітілген учаске бойынша Орталық аппараттың бухгалтерлік есебін жүргізу. Бухгалтерлік есепке алудың тиісті учаскелері бойынша бастапқы құжаттамаларды қабылдау, бақылу және өңдеу. Бюджеттік өтінімдерге, Министрліктің стратегиялық жоспарына және белгіленген тәртіпте енгізілген өзгерістерді есепке ала отырып, қаржыландыру жоспарына сәйкес қаражатты дұрыс, тиімді және мақсатты пайдалану. Қаржыландыру жоспары бойынша бюджеттік қаражатты уақтылы аударуды жүзеге асыру. Еңбекақыларды, әлеуметтік аударымдар мен іссапар шығыстарын есептеудің және уақтылы төлеудің дұрыстығын бақылау. Еңбекақыларды беруді, қосымша және өтемдік төлемдерді төлеуді, әлеуметтік аударымдар мен іссапар шығыстарын аударуды уақтылы жүзеге асыру. Жергілікті атқарушы органдардың нысаналы трансферттерін және жеке тұлғалар трансферттерін уақтылы аудару. Салық органдарына және статистика органдарына белгіленген тәртіпте тиісті есептер мен декларацияларды ұсынуды бақылау. Активтер мен аз бағалы және тез тозатын заттарға жылсайын түгендеу жүргізуге қатысу. Бухгалтерлік құжаттардың сақталуын бақылау. Департамент басшылығы және басқарма басшысы жүктеген өзге өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Активтерді басқару департаменті Активтерді басқару департаментінің директоры,
C-1 санаты (1 бірлік), № 13-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, активтерді басқару саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Общее руководство и организация работы департамента. Обеспечение эффективной работы департамента. Участие в разработке и рассмотрении нормативных правовых актов по правовому регулированию государственной собственности.
Обеспечение руководства Министерства необходимыми информационными и иными материалами по вопросам управления активами, формирования эффективной системы корпоративного управления в подведомственных организациях, институтах развития, их реорганизации либо ликвидации.
Организация работы с подведомственными организациями Министерства и комитетами, институтами развития, по внедрению системы корпоративного управления в подведомственных организациях, контроль за соблюдением ими принципов и норм корпоративного развития, по вопросам разработки и внедрения ими внутренних документов в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан. Внесение предложений по повышению эффективности деятельности подведомственных организаций и организаций, находящихся в доверительном управлении. Рассмотрение планов развития подведомственных организаций и организаций, находящихся в доверительном управлении, рассмотрение материалов Совета директоров акционерных обществ. Взаимодействие со структурными подразделениями Министерства, иными государственными органами, подведомственными организациями Министерства и организациями, находящимися в доверительном управлении, по вопросам, входящим в компетенцию департамента. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством министерства.
Заместитель директора
Департамента управления активами,
категория С-2 (1 единица), № 13-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области управления активами, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного языка.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жалпы басшылық және жұмысты ұйымдастыру. Департаменттің тиімді жұмысын қамтамасыз ету. Мемлекеттік меншікті құқықтық реттеу жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің әзірлеуге және қарауға қатысу. Министрлік басшылығын қажетті ақпараттармен және активтерді басқару мәселелері бойынша өзге де материалдармен, ведомстволық бағынысты ұйымдарда, даму институттарында корпоративтік басқарудың тиімді жүйесін қалыптастыру, оларды қайта ұйымдастыруды немесе таратуды қамтамасыз ету. Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарымен, даму институттарымен және комитеттермен, корпоративтік басқару жүйесін ведомстволық бағынысты ұйымдарда енгізу бойынша жұмысты ұйымдастыру, Қазақстан Республикасы заңамасының талаптарына сәйкес ішкі құжаттарын әзірлеу және енгізу мәселелері бойынша олардың корпоративтік басқару қағидаттары мен нормаларын ұстануын бақылау. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың және сенімгерлік басқаруда тұрған ұйымдардың қызметі тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың және сенімгерлік басқаруда тұрған ұйымдардың даму жоспарларын қарастыру, акционерлік қоғамдардың Директорлар кеңесінің материалдарын қарастыру. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен, басқа да мемлекеттік органдармен, Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарымен сенімгерлік басқаруда тұрған ұйымдарымен өзара әрекеттесу. Министрлік басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Активтерді басқару департаменті директорының орынбасары,
C-2 санаты (1 бірлік), № 13-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, активтерді басқару саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Координация и методологическое обеспечение работы управлений департамента. Обеспечение руководства департамента информационными и иными материалами по вопросам управления активами, формирования эффективной системы корпоративного управления в подведомственных организациях, организациях, находящихся в доверительном управлении, их реорганизации либо ликвидации. Участие в разработке и рассмотрении нормативных правовых актов по правовому регулированию государственной собственности. Рассмотрение планов развития подведомственных организаций и организаций, находящихся в доверительном управлении, рассмотрение материалов Совета директоров акционерных обществ, ведение переписки с подведомственными организациями и организациями, находящимися в доверительном управлении. Ведение работы с государственными органами, комитетами, подведомственными организациями Министерства и организациями, находящимися в доверительном управлении, по внедрению системы корпоративного управления, контроль за соблюдением ими принципов и норм корпоративного развития, по вопросам разработки и внедрения ими внутренних документов в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан. Проведение мероприятий по реорганизации подведомственных организаций Министерства. Внесение предложений по повышению эффективности деятельности подведомственных организаций и организаций, находящихся в доверительном управлении. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством министерства.
Руководитель управления
по работе с подведомственными организациями
Департамента управления активами,
категория С-3 (1 единица), № 13-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области управления активами, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного языка.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департамент басқармаларының жұмысын үйлестіру және әдіснамалық қамтамасыз ету. Департамент басшылығын қажетті ақпараттармен және өзге де активтерді басқару жөніндегі материалдармен қамтамасыз ету, ведомстволық бағынысты ұйымдарда, сенімгерлік басқаруда тұрған ұйымдарда тиімді корпоративті басқару, оларды қайта ұйымдастыру немесе тарату жүйесін қалыптастыру. Мемлекеттік меншікті құқықтық реттеу жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге және қарауға қатысу. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың және сенімгерлік басқаруда тұрған ұйымдардың даму жоспарларын қарастыру, акционерлік қоғамдардың Директорлар кеңесінің материалдарын қарастыру, ведомстволық бағынысты ұйымдармен және сенімгерлік басқаруда тұрған ұйымдармен өзара хат алмасу. Мемлекеттік органдармен, комитеттермен, Министрліктің және ведомстволық бағынысты ұйымдарымен және сенімгерлік басқаруда тұрған ұйымдармен корпоративтік басқару жүйесін енгізу бойынша жұмыс жүргізу, Қазақстан Республикасы заңмасының талаптарына сәйкес ішкі құжаттарын әзірлеу және енгізу мәселелері бойынша олардың корпоративтік басқару қағидаттары мен нормаларын ұстануын бақылау. Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарды қайта ұйымдастыру жөніндегі іс-шараларды өткізу. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың және сенімгерлік басқаруда тұрған ұйымдардың қызметінің тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу. Министрлік басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Активтерді басқару департаменті
Ведомстволық бағынысты ұйымдармен жұмыс басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік), № 13-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, активтерді басқару саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Бағалы қағаздарды шығаруды (акцияларды шығару проспектісі) тіркеу үшін азаматтық-құқықтық және еңбек шарттарын, құжаттарды құрастыру, заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) үшін құжаттарды дайындау, заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру, жылжымайтын мүлік құқығын тіркеу, заңды тұлғалардың ішкі құжаттарын әзірлеу тәжірибелік дағдысының болуы. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением. Обеспечение своевременного и оперативного рассмотрения документов и поручений руководства Министерства, поступающих в управление, а также систематизация и сохранность документов управления. Работа с подведомственными организациями Министерства и комитетами по внедрению системы корпоративного управления в подведомственных организациях, контроль за соблюдением подведомственными организациями принципов и норм корпоративного управления. Внесение предложений по повышению эффективности деятельности подведомственных организаций Министерства. Ведение досье на каждую подведомственную организацию. Обеспечение мониторинга соответствия внутренних документов подведомственных организаций Министерства, требованиям законодательства Республики Казахстан, внесения соответствующих изменений и дополнений в целях приведения их в соответствие с законодательством Республики Казахстан. Обеспечение проведения мероприятий по передаче Министерству и его комитетам прав владения и пользования государственными пакетами акций (долей участия) подведомственных организаций.
Осуществление на постоянной основе мониторинга и ежеквартального анализа финансово-хозяйственной деятельности подведомственных организаций. Рассмотрение материалов по вопросам повесток дня заседаний Советов директоров акционерных обществ. Проведение мероприятий по созданию, реорганизации либо передаче в доверительное управление подведомственных организаций. Внесение предложений по вопросам формирования эффективной системы управления в подведомственных организациях. Обеспечение принятия Министерством решений в форме приказов по вопросам, входящим в его компетенцию как уполномоченного органа соответствующей отрасли, а также контроль за их исполнением подведомственными организациями. Обеспечение утверждения в установленные сроки планов развития подведомственных организаций и предоставление ими единому оператору соответствующих электронных отчетов, определение ключевых показателей эффективности для подведомственных организаций.
Выполнение подведомственными организациями требований законодательства Республики Казахстан в части управления государственным имуществом, предписаний государственных органов. Ведение реестра подведомственных организаций, своевременное внесение в него изменений и дополнений. Обеспечение своевременного представления отчетности в соответствующие уполномоченные государственные органы по вопросам управления подведомственными организациями в пределах компетенции. Участие в разработке и рассмотрении нормативных правовых актов в рамках компетенции. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Главный эксперт
управления по работе с подведомственными организациями
Департамента управления активами,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық. Басқармаға келіп түскен Министрлік басшылығының құжаттарын және тапсырмаларын уақтылы және жедел қарастыруды, сондай-ақ басқарма құжаттарының жүйелілігін және сақталуын қамтамасыз ету. Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарымен және комитеттермен корпоративтік басқару жүйесін ведомстволық бағынысты ұйымдарға енгізу бойынша жұмыс, ведомстволық бағынысты ұйымдармен корпоративтік дамудың қағидаттары мен нормаларын сақтауын бақылау. Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдары қызметінің тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу. Әр ведомстволық бағынысты ұйымдарға толық мәлімет жүргізу. Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес ведомстволық бағынысты ұйымдардың ішкі құжаттарына сәйкес мониторингті, оларды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру мақсатында тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуді қамтамасыз ету. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың мемлекеттік акциялар пакетін (қатысу үлесі) пайдалану және иелену құқығын Министрлікке және оның комитеттеріне беру бойынша іс-шаралар жүргізуді қамтамасыз ету. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың қаржы-шаруашылық қызметіне тоқсан сайынғы талдауды және тұрақты негізде мониторингті жүзеге асыру. Акционерлік қоғамдардың Директорлар кеңесі отырыстарының күн тәртібі мәселелері бойынша материалдарды қарастыру. Ведомстволық бағынысты ұйымдарын құру, қайта ұйымдастыру, тарату немесе сенімгерлік басқаруға беру бойынша іс-шаралар жүргізу. Ведомстволық бағынысты ұйымдарда басқарудың тиімді жүйесін қалыптастыру мәселелері бойынша ұсыныстар енгізу. Министрліктің тиісті саланың өкілетті органы ретінде оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтар нысанында шешімдер қабылдауды, сондай-ақ ведомстволық бағынысты ұйымдармен олардың орындалуын бақылауды қамтамасыз ету. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың даму жоспарларын белгіленген мерзімде бекітуді және олардың тиісті электрондық есептерді бірыңғай операторға ұсынуын, ведомстволық бағынысты ұйымдар үшін негізгі тиімділік көрсеткіштерін айқындауды қамтамасыз ету. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың мемлекеттік органдардың (Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру және Қаржылық бақылау комитеттерінің, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің және т.б.) нұсқамаларымен мемлекеттік мүлікті басқару бөлігіндегі Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын орындау. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың тізілімін жүргізу, оған өзгерістер мен толықтыруларды уақтылы енгізу. Өз құзыреті шеңберінде ведомстволық бағынысты ұйымдарды басқару мәселелері бойынша тиісті уәкілеттік мемлекеттік органдарға есептілікті уақтылы ұсынуды қамтамасыз ету. Өз құзыреті шеңберінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге және қарастыруға қатысу. Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Активтерді басқару департаменті
Ведомстволық бағынысты ұйымдармен жұмыс басқармасының
бас сарапшысы,

категория С-4 (2 единицы), № 13-1-2, № 13-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная  компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области управления активами, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Практические навыки составления гражданско-правовых и трудовых договоров, документов для регистрации выпуска ценных бумаг (проспекта выпуска акций), составления документов для регистрации (перерегистрации) юридических лиц, реорганизации юридических лиц, регистрации прав на недвижимое имущество, разработки внутренних документов юридического лица. Желательно знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Работа с подведомственными организациями Министерства и комитетами по внедрению системы корпоративного управления в подведомственных организациях, контроль за соблюдением подведомственными организациями принципов и норм корпоративного управления. Ведение досье на закрепленные подведомственные организации в соответствии с требованиями руководства департамента. Осуществление на постоянной основе мониторинга и ежеквартального анализа финансово-хозяйственной деятельности закрепленных подведомственных организаций. Рассмотрение материалов по вопросам повесток дня заседаний Советов директоров закрепленных акционерных обществ и по стратегическим объектам. Проведение мероприятий по созданию, реорганизации, ликвидации либо передаче в доверительное управление подведомственных организаций Министерства. Обеспечение принятия Министерством решений в форме приказов по вопросам, входящим в его компетенцию как уполномоченного органа соответствующей отрасли, а также контроль за их исполнением закрепленными подведомственными организациями. Рассмотрение в установленные сроки планов развития закрепленных подведомственных организаций и предоставление ими единому оператору соответствующих электронных отчетов.
Разработка проектов постановлений Правительства Республики Казахстан по вопросам подведомственных организаций. Ведение реестра подведомственных организаций, своевременное внесение в него изменений и дополнений. Обеспечение объявления и размещения подведомственными акционерными обществами простых акций в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан, а также их оплаты Министерством за счет выделенных бюджетных средств. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Эксперт управления
по работе с подведомственными организациями
Департамента управления активами,

C-4 санаты (2 бірлік), № 13-1-2, № 13-1-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, активтерді басқару саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Акционерлік қоғамдардың, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекеттік мекемелердің (органдарды құру тәртібі және функциялары, акцияларды шығару және орналастыру тәртібі және т.б.) қызмет саласындағы қатынасты реттейтін Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін білуі. Акцияларды шығаруды тіркеу (акцияларды шығару проспекті) үшін азаматтық-құқықтық және еңбек шарттарын, құжаттарды жасау, заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) үшін құжаттарды әзірлеу, заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру, заңды тұлғалардың ішкі құжаттарын әзірлеу тәжірибелік дағдысының болуы. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді меңгеруі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарымен және комитеттерімен корпоративтік басқару жүйесін ведомстволық бағынысты ұйымдарда енгізу бойынша жұмыс, ведомстволық бағынысты ұйымдармен корпоративтік дамудың қағидаттары мен нормаларын сақтауын бақылау. Департамент басшылығының талаптарына сәйкес ведомстволық бағынысты ұйымдарға бекітілген толық мәлімет жүргізу. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың қаржы-шаруашылық қызметіне тоқсан сайынғы талдауды және тұрақты негізде мониторингті жүзеге асыру. Акционерлік қоғамдардың Директорлар кеңесі отырыстарының күн тәртібі мәселелері бойынша және стратегиялық объектілер бойынша материалдарды қарастыру. Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарын құру, қайта ұйымдастыру, тарату не сенімгерлік басқаруға беру бойынша іс-шаралар жүргізу. Министрліктің бұйрықтар нысанында қабылдаған шешімдер тиісті саланың уәкілетті органы ретінде оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша, сондай-ақ ведомстволық бағынысты ұйымдардың олардың орындалуына бақылауды қамтамасыз ету. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың даму жоспарларын белгіленген мерзімде бекітуді және олардың тиісті электрондық есептерді бірыңғай операторға ұсынуын қарастыру. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын әзірлеу. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың тізілімін жүргізу, оған уақтылы өзгерістер мен толықтырулар енгізу. Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес ведомстволық бағынысты акционерлік қоғамдардың жай акцияларын жариялауын және орналастыруын, сондай-ақ бөлінген бюджеттік қаражаттар есебінен оларды Министрлікке төлеуді қамтамасыз етеді.
Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Активтерді басқару департаменті
Ведомстволық бағынысты ұйымдармен жұмыс
басқармасының сарапшысы,

категория С-5 (1 единица), № 13-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области управления активами, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Работа с подведомственными организациями Министерства и комитетами по внедрению системы корпоративного управления в закрепленных подведомственных организациях, контроль за соблюдением закрепленными подведомственными организациями принципов и норм корпоративного управления.
Ведение досье на каждую закрепленную подведомственную организацию в соответствии с требованиями руководства департамента. Осуществление на постоянной основе мониторинга и ежеквартального анализа финансово-хозяйственной деятельности закрепленных подведомственных организаций. Рассмотрение материалов по вопросам повесток дня заседаний Советов директоров закрепленных акционерных обществ. Проведение мероприятий по созданию, реорганизации либо передаче в доверительное управление подведомственных организаций Министерства. Обеспечение принятия Министерством решений в форме приказов по вопросам, входящим в его компетенцию как уполномоченного органа соответствующей отрасли, а также контроль за их исполнением закрепленными подведомственными организациями. Обеспечение утверждения в установленные сроки планов развития закрепленных подведомственных организаций и предоставление ими единому оператору соответствующих электронных отчетов. Ведение реестра подведомственных организаций, своевременное внесение в него изменений и дополнений. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Руководитель управления
по работе с институтами развития
Департамента управления активами,

C-5 санаты (1 бірлік), № 13-1-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, активтерді басқару саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарымен және комитеттерімен корпоративтік басқару жүйесін ведомстволық бағынысты ұйымдарда енгізу бойынша жұмыс, ведомстволық бағынысты ұйымдармен корпоративтік дамудың қағидаттары мен нормаларын сақтауын бақылау. Департамент басшылығының талаптарына сәйкес әр ведомстволық бағынысты ұйымдарға бекітілген толық мәлімет жүргізу. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың қаржы-шаруашылық қызметіне тоқсан сайынғы талдауды және тұрақты негізде мониторингті жүзеге асыру. Акционерлік қоғамдардың Директорлар кеңесі отырыстарының күн тәртібі мәселелері бойынша материалдарды қарастыру. Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарын құру, қайта ұйымдастыру, тарату немесе сенімгерлік басқаруға беру бойынша іс-шаралар жүргізу. Министрліктің бұйрықтар нысанында қабылдаған шешімдер тиісті саланың уәкілетті органы ретінде оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша, сондай-ақ ведомстволық бағынысты ұйымдардың олардың орындалуына бақылауды қамтамасыз ету. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың даму жоспарларын белгіленген мерзімде бекітуін және тиісті электрондық есептердің бірыңғай операторға ұсынуын қамтамасыз ету. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың тізілімін жүргізу, оған уақтылы өзгерістер мен толықтырулар енгізу. Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Активтерді басқару департаменті
Даму институттарымен жұмыс басқармасының басшысы,

категория С-3 (1 единица), № 13-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право или социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области управления активами, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением. Обеспечение своевременного и оперативного рассмотрения документов и поручений руководства Департамента, поступающих в управление, а также систематизации и сохранность документов управления. Обеспечение рассмотрения планов развития и бюджетов подведомственных организаций, в том числе институтов развития. Работа с подведомственными организациями, в том числе институтами развития, по внедрению системы корпоративного управления, контроль за соблюдением ими принципов и норм корпоративного управления. Внесение предложений по повышению эффективности деятельности подведомственных организаций, в том числе институтов развития. Обеспечение ведения досье на каждую подведомственную организацию, в том числе институтов развития, в соответствии с требованиями руководства департамента. Обеспечение мониторинга соответствия внутренних документов подведомственных организаций, в том числе институтов развития, требованиям законодательства Республики Казахстан, внесения соответствующих изменений и дополнений. Рассмотрение материалов Совета директоров подведомственных организаций, в том числе институтов развития. Обеспечение координации работы управления с другими структурными подразделениями при рассмотрении материалов Совета директоров подведомственных организаций, в том числе институтов развития. Внесение предложений по вопросам формирования эффективной системы управления в организациях, подведомственных организаций, в том числе институтов развития. Разработка и рассмотрение нормативных правовых актов по правовому регулированию государственной собственности в рамках компетенции. Участие в разработке и рассмотрении нормативных правовых актов в рамках компетенции. Осуществление ежеквартального анализа финансово-хозяйственной деятельности подведомственных организаций, в том числе институтов развития. Обеспечение своевременного представления отчетности в соответствующие уполномоченные государственные органы по вопросам управления государственными активами в рамках компетенции. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Главный эксперт управления
по работе с институтами развития
Департамента управления активами,

С-3 санаты (1 бірлік), № 13-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар және технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, активтерді басқару саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық. Басқармаға келіп түскен Департамент басшылығының құжаттарын және тапсырмаларын уақтылы және жедел қарастыруды, сондай-ақ басқарма құжаттарының жүйелілігін және сақталуын қамтамасыз ету. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың, оның ішінде даму институттарының даму жоспарлары мен бюджеттерін қарауды қамтамасыз ету. Ведомстволық бағынысты ұйымдармен, оның ішінде даму институттармен оларда корпоративті басқару жүйесін енгізу бойынша жұмыс атқару, олардың корпоративті басқару қағидаттары мен нормаларын сақтауын бақылау. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың, оның ішінде даму институттарының қызмет тиімділігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу. Департамент басшылығының талаптарына сәйкес ведомстволық бағынысты әрбір ұйымдарға, оның ішінде даму институттарына толық мәлімет жүргізуді қамтамасыз ету. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың, оның ішінде даму институттарының Директорлар кеңесінің материалдарын қарастыру. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың, оның ішінде даму институттарының ішкі құжаттарының Қазақстан Республикасының заңнамасының талаптарына сәйкестігінің мониторингін, оларға тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуді қамтамасыз ету. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың, оның ішінде даму институттарының Директорлар кеңесінің материалдарын қарастыру кезінде басқа да құрылымдық бөлімшелермен басқарманың жұмысын үйлестіруді қамтамасыз ету. Ведомстволық бағынысты ұйымдарда, оның ішінде даму институттарында басқарудың тиімді жүйесін қалыптастыру бойынша ұсыныстар енгізу. Өз құзыреті шеңберінде мемлекеттік меншікті құқықтық реттеу бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және қарастыру. Өз құзыреті шеңберінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге және қарастыруға қатысу. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың, оның ішінде даму институттарының қаржы-шаруашылық қызметінің тоқсан сайынғы талдауын жүзеге асыру. Өз құзыреті шеңберінде мемлекеттік активтерді басқару мәселелері бойынша тиісті уәкілетті мемлекеттік органдарға есептілікті уақтылы ұсынуды қамтамасыз ету. Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Активтерді басқару департаменті
Даму институттарымен жұмыс басқармасының бас сарапшысы,

категория С-4 (1 единица), № 13-2-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области управления активами, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Рассмотрение и оценка стратегий, планов развития и бюджета закрепленных организаций, находящихся в доверительном управлении Министерства, проведение анализа и мониторинга их финансово-хозяйственной деятельности, определение ключевых показателей эффективности. Внесение предложений по повышению эффективности деятельности организаций, находящихся в доверительном управлении Министерства. Работа с закрепленными организациями, находящимися в доверительном управлении, по вопросам разработки и внедрения ими внутренних документов в соответствии с требованиями нормативных правовых актов Республики Казахстан, Акционерного общества «Самрук-Казына». Осуществление мониторинга соответствия внутренних документов закрепленных организаций, находящихся в доверительном управлении Министерства, требованиям законодательства Республики Казахстан, внесение в них соответствующих изменений и дополнений. Ведение досье на каждую закрепленную организацию, находящуюся в доверительном управлении Министерства, в соответствии с требованиями руководства департамента. Работа с закрепленными организациями, находящими в доверительном управлении Министерства, по внедрению системы корпоративного управления, контроль за соблюдением ими принципов и норм корпоративного управления. Рассмотрение материалов по вопросам повестки дня заседаний Совета директоров закрепленных организаций, находящихся в доверительном управлении, и подготовка заключений по ним. Осуществление на постоянной основе мониторинга и ежеквартального анализа финансово-хозяйственной деятельности организаций, находящихся в доверительном управлении Министерства. Разработка проектов решений Министерства, как единственного акционера, по вопросам управления организациями, находящимися в доверительном управлении Министерства. Разработка и рассмотрение нормативных правовых актов по правовому регулированию государственной собственности в рамках компетенции. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Главный эксперт управления
по работе с институтами развития
Департамента управления активами,

C-4 санаты (1 бірлік ), № 13-2-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, активтерді басқару саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндінше мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған бекітілген ұйымдардың стратегияларын, даму жоспарлары мен бюджеттерін қарау және бағалау, олардың қаржы-шаруашылық қызметіне талдау мен мониторинг жүргізу, негізгі тиімділік көрсеткіштерін айқындау. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған ұйымдардың қызмет тиімділігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу. Сенімгерлік басқаруда тұрған бекітілген ұйымдармен, «Самұрық-Қазына» акционерлік қоғамы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес олардың ішкі құжаттарын әзірлеу және енгізу мәселелері бойынша жұмыс атқару. Сенімгерлік басқаруда тұрған бекітілген ұйымдардың ішкі құжаттарының Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі мониторингін, оларға тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуді жүзеге асыру. Департамент басшылығының талаптарына сәйкес Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған әрбір бекітілген ұйымға толық мәлімет жүргізу. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған бекітілген ұйымдармен оларда корпоративті басқару жүйесін енгізу бойынша жұмыс атқару, олардың корпоративті басқару қағидаттары мен нормаларын сақтауын бақылау. Сенімгерлік басқаруда тұрған бекітілген ұйымдардың Директорлар кеңесі отырыстарының күн тәртібі мәселелері бойынша материалдарын қарастыру және олар бойынша қорытындылар дайындау. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған ұйымдардың қаржы-шаруашылық қызметінің тұрақты негізде мониторингін және тоқсан сайынғы талдауын жүзеге асыру. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған ұйымдарды басқару мәселелері бойынша жалғыз акционері ретінде Министрлік шешімдерінің жобаларын әзірлеу. Өз құзыреті шеңберінде мемлекеттік меншікті құқықтық реттеу бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және қарастыру. Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Активтерді басқару департаменті
Даму институттарымен жұмыс басқармасының бас сарапшысы,

категория С-4 (1 единица), № 13-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области управления активами, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Рассмотрение стратегий, планов развития и бюджета закрепленных организаций, находящихся в доверительном управлении, проведение анализа и мониторинга их финансово-хозяйственной деятельности, определение ключевых показателей эффективности. Внесение предложений по повышению эффективности деятельности организаций, находящихся в доверительном управлении Министерства. Работа с закрепленными организациями, находящимися в доверительном управлении, по вопросам разработки и внедрения ими внутренних документов в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан, Акционерного общества «Самрук-Казына». Ведение досье на каждую закрепленную организацию, находящуюся в доверительном управлении Министерства, в соответствии с требованиями руководства департамента. Осуществление мониторинга соответствия внутренних документов закрепленных организаций, находящихся в доверительном управлении Министерства, требованиям законодательства Республики Казахстан, внесение в них соответствующих изменений и дополнений. Работа с закрепленными организациями, находящимися в доверительном управлении, по внедрению системы корпоративного управления, контроль за соблюдением ими принципов и норм корпоративного управления. Рассмотрение материалов по вопросам повестки дня заседаний Совета директоров закрепленных организаций, находящихся в доверительном управлении, и подготовка по ним заключений.
Осуществление на постоянной основе мониторинга и ежеквартального анализа финансово-хозяйственной деятельности организаций, находящихся в доверительном управлении Министерства. Разработка проектов решений Министерства, как единственного акционера, по вопросам управления организациями, находящимися в доверительном управлении. Разработка и рассмотрение нормативных правовых актов по правовому регулированию государственной собственности в рамках компетенции. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Эксперт управления
по работе с институтами развития
Департамента управления активами,

C-4 санаты (1 бірлік), № 13-2-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, активтерді басқару саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған бекітілген ұйымдардың стратегияларын, даму жоспарлары мен бюджеттерін қарау және бағалау, олардың қаржы-шаруашылық қызметіне талдау мен мониторинг жүргізу, негізгі тиімділік көрсеткіштерін айқындау. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған ұйымдардың қызмет тиімділігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған бекітілген ұйымдармен Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, «Самұрық-Қазына» акционерлік қоғамның нормативтік құжаттарына сәйкес олардың ішкі құжаттарын әзірлеу және енгізу мәселелері бойынша жұмыс атқару. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған бекітілген ұйымдардың ішкі құжаттарының Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі мониторингін, оларға тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуді жүзеге асыру. Департамент басшылығының талаптарына сәйкес Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған әрбір бекітілген ұйымға толық мәлімет жүргізу. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған бекітілген ұйымдармен оларда корпоративті басқару жүйесін енгізу бойынша жұмыс атқару, олардың корпоративті басқару қағидаттары мен нормаларын сақтауын бақылау. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған бекітілген ұйымдардың Директорлар кеңесі отырыстарының күн тәртібі мәселелері бойынша материалдарын қарастыру және олар бойынша қорытындылар даярлау. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған ұйымдарды басқарудың тиімді жүйесін қалыптастыру іс-шараларын өткізу. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған ұйымдардың қаржы-шаруашылық қызметінің тұрақты негізде мониторингін және тоқсан сайынғы талдауын жүзеге асыру. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған ұйымдарды басқару мәселелері бойынша жалғыз акционері ретінде Министрлік шешімдерінің жобаларын әзірлеу. Өз құзыреті шеңберінде мемлекеттік меншікті құқықтық реттеу бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және қарастыру.
Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Активтерді басқару департаменті
Даму институттарымен жұмыс басқармасының сарапшысы,

категория С-5 (1 единица), № 13-2-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области управления активами, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Рассмотрение стратегий, планов развития и бюджета закрепленных организаций, находящихся в доверительном управлении, проведение анализа и мониторинга их финансово-хозяйственной деятельности, определение ключевых показателей эффективности. Внесение предложений по повышению эффективности деятельности организаций, находящихся в доверительном управлении Министерства. Работа с закрепленными организациями, находящимися в доверительном управлении, по вопросам разработки и внедрения ими внутренних документов в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан, Акционерного общества «Самрук-Казына». Ведение досье на каждую закрепленную организацию, находящуюся в доверительном управлении Министерства, в соответствии с требованиями руководства департамента. Осуществление мониторинга соответствия внутренних документов закрепленных организаций, находящихся в доверительном управлении Министерства, требованиям законодательства Республики Казахстан, внесение в них соответствующих изменений и дополнений. Работа с закрепленными организациями, находящимися в доверительном управлении, по внедрению системы корпоративного управления, контроль за соблюдением ими принципов и норм корпоративного управления. Рассмотрение материалов по вопросам повестки дня заседаний Совета директоров закрепленных организаций, находящихся в доверительном управлении, и подготовка по ним заключений. Осуществление на постоянной основе мониторинга и ежеквартального анализа финансово-хозяйственной деятельности организаций, находящихся в доверительном управлении Министерства. Разработка проектов решений Министерства, как единственного акционера, по вопросам управления организациями, находящимися в доверительном управлении. Разработка и рассмотрение нормативных правовых актов по правовому регулированию государственной собственности в рамках компетенции. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством департамента.
Руководитель Управления информации,

C-5 санаты (1 бірлік), № 13-2-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, активтерді басқару саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған бекітілген ұйымдардың стратегияларын, даму жоспарлары мен бюджеттерін қарау және бағалау, олардың қаржы-шаруашылық қызметіне талдау мен мониторинг жүргізу, негізгі тиімділік көрсеткіштерін айқындау. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған ұйымдардың қызмет тиімділігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған ұйымдармен Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, «Самұрық-Қазына» акционерлік қоғамының нормативтік құжаттарына сәйкес олардың ішкі құжаттарын әзірлеу және енгізу мәселелері бойынша жұмыс атқару. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған ұйымдардың ішкі құжаттарының Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі мониторингін, оларға тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуді жүзеге асыру. Департамент басшылығының талаптарына сәйкес Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған әрбір бекітілген ұйымға толық мәлімет жүргізу. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған ұйымдармен оларда корпоративті басқару жүйесін енгізу бойынша жұмыс атқару, олардың корпоративті басқару қағидаттары мен нормаларын сақтауын бақылау. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған бекітілген ұйымдардың Директорлар кеңесі отырыстарының күн тәртібі мәселелері бойынша материалдарын қарастыру және олар бойынша қорытындылар даярлау. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған ұйымдарды басқарудың тиімді жүйесін қалыптастыру іс-шараларын өткізу. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған ұйымдардың қаржы-шаруашылық қызметінің тұрақты негізде мониторингін және тоқсан сайынғы талдауын жүзеге асыру. Министрліктің сенімгерлік басқаруында тұрған ұйымдарды басқару мәселелері бойынша жалғыз акционері ретінде Министрлік шешімдерінің жобаларын әзірлеу. Өз құзыреті шеңберінде мемлекеттік меншікті құқықтық реттеу бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және қарастыру.
Департамент басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Ақпарат басқармасының басшысы,

категория С-3 (1 единица), № 14-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или гуманитарные науки.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере развития средств массовой информации, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение эффективной работы Управления в соответствии с положением подразделения. Координация работы по взаимодействию со средствами массовой информации по формированию позитивного общественного мнения о Министерстве. Формирование и утверждение Медиа - плана Министерства. Организация выездов Республиканской информационно-пропагандистской группы в регион. Подготовка сводно-аналитических метариалов для размешения в средствах массовой информации. Участие в разработке и реализации концепции информационной политики Правительства Республики Казахстан. Координация работы структурных подразделений министерства по вопросам взаимодействия со средствами массовой информации. Обеспечение эффективного и своевременного исполнения Управлением поручений руководства Министерства. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством Министерства.
Главный эксперт Управления информации,
категория С-4 (1 единица), № 14-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или гуманитарные науки.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере развития средств массовой информации, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

С-3 санаты (1 бірлік), № 14-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе гуманитарлық ғылымдар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, бұқаралық ақпарат құралдарын дамыту аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлімшенің ережесіне сәйкес Басқарманың тиімді жұмысын қамтамасыз ету. Министрлік туралы оң қоғамдық көзқарасты қалыптастыру бойынша Бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-әрекет бойынша жұмыстарды үйлестіру. Министрліктің медиа-жоспарын қалыптастыру және бекіту. Республикалық ақпараттық-насихаттау тобының өңірлерге баруын ұйымдастыру. Бұқаралық ақпарат құралдарында орналастыру үшін жиынтық-талдамалық ақпаратты дайындау. Қазақстан Республикасы Үкіметінің ақпараттық саясат тұжырымдамасын әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Бұқаралық ақпарат құралдарымена өзара іс-әрекет мәселелері бойынша министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің жұмысын үйлестіру. Министрлік басшылығының тапсырмаларын Басқарманың тиімді және уақтылы орындауын қамтамасыз ету. Министрлік басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Ақпарат басқармасының бас сарапшысы,
C-4 санаты (1 бірлік), № 14-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе немесе гуманитарлық ғылымдар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, бұқаралық ақпарат құралдарын дамыту аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Формирование ежемесячных медиа-планов, формирование еженедельного событийного ряда, формирование плана ключевых мероприятий, разработка технических спецификаций, осуществление ежедневного мониторинга вопросов, поступающих на блог Министра, осуществление мониторинга публикаций и материалов о государственном органе, вышедших в средствах массовой информации, обеспечение наполнения веб - сайта Министерства, формирование информационной базы данных по средствам массовой информации, подготовка ответов на журналистские запросы, подготовка необходимых материалов для интервью руководства Министерства в средствах массовой информации, подготовка и рассылка анонсов, пресс-релизов и информационных сообщений по мероприятиям, проводимым Министерством, проведение аккредитации журналистов, подготовка текстов поздравлений и приветственных слов, подготовка справочных материалов для распространения в средствах массовой информации, организация выездов республиканских информационно-пропагандистских групп в регионы, организация и проведение пресс-конференций, брифингов, встреч с представителями средств массовой информации, организация интервью, выступлений по радио и телевидению представителей государственного органа, осуществление иных полномочий, возложенных руководством Министерства.
Эксперт Управления информации,
категория С-5 (1 единица), № 14-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или гуманитарные науки.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере развития средств массовой информации, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного языка.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Ай сайынғы медиа-жоспарларды қалыптастыру, апта сайынғы оқиғалар қатарын қалыптастыру, негізгі шаралардың жоспарын қалыптастыру, техникалық ерекшеліктерді әзірлеу, Министр блогына түскен сұрақтардың күнделікті мониторингін жүзеге асыру, бұқаралық ақпарат құралдарында шыққан, мемлекеттік орган туралы мақалалар мен материалдардың мониторингін жүзеге асыру,
Министрліктің веб-сайтын толтыруды қамтамасыз ету, бұқаралық ақпарат құралдары бойынша ақпараттық деректер базасын қалыптастыру, журналистер сауалдарына жауаптарды даярлау, Министрлік басшылығының сұхбаты үшін бұқаралық ақпарат құралдарына қажетті материалдарды даярлау, Министрлік өткізетін іс-шаралар бойынша анонстарды, баспасөз-хабарламаларды және ақпараттық хабарламаларды даярлау және Бұқаралық ақпарат құралдарына жіберу, журналистерді аккредиттеуден өткізу, құттықтау сөздерінің мәтіндерін даярлау, бұқаралық ақпарат құралдарында тарату үшін анықтамалық материалдарды даярлау,
республикалық ақпараттық-насихаттау топтарының өңірлерге шығуын ұйымдастыру, бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерімен баспасөз-конференцияларды, брифингтерді, кездесулерді ұйымдастыру және өткізу, радио мен телевизияда Министрлік өкілдерінің сұхбат беруін ұйымдастыру, Министрлік басшылығы жүктеген өзге өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Ақпарат басқармасының сарапшысы,
C-5 санаты (1 бірлік), № 14-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе немесе гуманитарлық ғылымдар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, бұқаралық ақпарат құралдарын дамыту аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Анализ публикаций средств массовой информации о деятельности Министерства, в части недопущения негативных моментов и подготовка дайджестов. Подготовка ответов на журналистские запросы, подготовка необходимых материалов для интервью руководства Министерства в средствах массовой информации, анонсов, пресс-релизов по мероприятиям, проводимыми Министерством. Проведение аккредитации журналистов на мероприятия, проводимые Министерством. Формирование Медиа - плана Министерства. Подготовка материалов к выезду Республиканской информационно-пропагандистской группы в регион. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством Министерства.
Руководитель Управления внутреннего аудита,
категория С-3 (1 единица), № 15-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере. Наличие опыта работы в финансовой сфере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления. Координация и организация работы управления, обеспечение контроля за соблюдением министерством и подведомственными организациями бюджетного и иного законодательства Республики Казахстан в соответствии с Планом контрольных мероприятий управления, принятие мер по выявлению, пресечению и недопущению нарушений при использовании средств республиканского бюджета, а также с учетом определения рисков, общее руководство по организации проверок. В пределах компетенции управления осуществление контроля за соблюдением объектами контроля бюджетного и иного законодательства Республики Казахстан, ведением бухгалтерского учета и финансовой отчетности. Оперативно представлять информационные, аналитические, справочные и отчетные материалы руководству Министерства и в уполномоченный орган.
Главный эксперт
Управления внутреннего аудита,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлік қызметі туралы, келеңсіз сәттерді болдырмау және дайджестерді дайындау бөлігінде Бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланымдарды талдау. Журналистік сауалдарға жауап дайындау, Бұқаралық ақпарат құралдарымен Министрлік басшылығының сұхбат үшін қажетті материалдарды, Министрлік өткізетін іс-шаралар бойынша анонстарды, баспасөз хабарламаларын дайындау. Министрлік өткізетін іс-шараларға журналистерді аккредиттеуді жүргізу. Министрліктің медия жоспарын қалыптастыру. Республикалық ақпараттық-насихаттау тобының өңірлерге баруына материалдар дайындау. Министрлік басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Ішкі аудит басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік), № 15-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, аудиторлық қызмет, бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу. Қаржы саласында еңбек өтілінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына басшылық жасау. Басқарма жұмысын үйлестіру және ұйымдастыру, басқарманың Бақылау іс-шараларының жоспарына сәйкес Қазақстан Республикасының бюджеттік және басқа заңнамасының Министрлікте және ведомстволық бағынысты ұйымдарда сақталуына бақылауды қамтамасыз ету, республикалық бюджет қаражатын пайдалану кезінде бұзушылықтарды анықтау, жою және оларға жол бермеу жөніндегі шаралар қабылдау, сондай-ақ тәуекелдерді анықтауды ескере отырып тексерулерді ұйымдастыру бойынша жалпы басшылық. Басқарманың құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының бюджеттік және басқа заңнамасының бақылау объектілерімен сақталуына, бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілікті жүргізуге бақылауды жүзеге асыру. Министрліктің басшылығына және уәкілетті органға ақпараттық, талдамалық, анықтамалық және есептік материалдарды жедел беру.
Ішкі аудит басқармасының бас сарапшысы,

категория С-4 (4 единицы), № 15-2, № 15-3, № 15-4, № 15-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере. Наличие опыта работы в финансовой сфере.
Функциональные обязанности
Обеспечение контроля за соблюдением Министерством и подведомственными организациями бюджетного и иного законодательства Республики Казахстан в соответствии с Планом контрольных мероприятий управления, принятие мер по выявлению, пресечению и недопущению нарушений при использовании средств республиканского бюджета, а также с учетом определения рисков. В пределах компетенции управления осуществление контроля объектами контроля бюджетного и иного законодательства Республики Казахстан, ведением бухгалтерского учета и финансовой отчетности. Осуществление мероприятий по реализации материалов контроля, подготовка представлений на устранение выявленных нарушений, отчетов о результатах внутреннего контроля и справок на завершение работы по реализации материалов контроля. Осуществление других полномочий определяемых руководством управления.
Руководитель Управления
развития государственных услуг,
категория С-3 (1 единица), № 16-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право или технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области развития государственных услуг, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

C-4 санаты (4 бірлік), № 15-2, № 15-3, № 15-4, № 15-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, аудиторлық қызмет, бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі. Қаржы саласында еңбек өтілінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың Бақылау іс-шараларының жоспарына сәйкес Қазақстан Республикасының бюджеттік және басқа заңнамасының Министрлікте және ведомстволық бағынысты ұйымдарда сақталуына бақылауды қамтамасыз ету, сондай-ақ тәуекелдерді анықтауды ескере отырып республикалық бюджет қаражатын пайдалану кезінде бұзушылықтарды анықтау, жою және оларға жол бермеу жөніндегі шаралар қабылдау. Басқарманың құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының бюджеттік және басқа заңнамасының бақылау объектілерімен сақталуына, бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілікті жүргізуге бақылауды жүзеге асыру. Бақылау материалдарын іске асыру жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру, анықталған бұзушылықтарды жоюға ұсынымдар, ішкі бақылау нәтижелері туралы есептер және бақылау материалдарын іске асыру бойынша жұмысты аяқтауға анықтамалар дайындау. Басқарма басшылығы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді дамыту
басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік), № 16-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді дамыту саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере. Умение работать с нормативными правовыми базами данных. Наличие опыта работы в области развития государственных услуг, информатизации, информационно-коммуникационных технологий.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, мониторинг, подготовка аналитической информации, внесение предложений руководству по вопросам развития государственных услуг, участие в разработке и экспертизе проектов нормативных правовых актов в целях совершенствования действующего законодательства в рамках компетенции Министерства, участие в рабочих группах, создаваемых в Парламенте, Правительстве Республики Казахстан, других государственных органах по разработке нормативных правовых актов. Реализация утвержденных планов и предложений по развитию государственных услуг. Разработка нормативно-технической документации, Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками управления. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством.
Главный эксперт
Управления развития государственных услуг,
категория С-4 (2 единицы), № 16-2, № 16-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право или технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области развития государственных услуг, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере. Желательно умение работать с нормативными правовыми базами данных.
Функциональные обязанности
Координация, мониторинг, участие в подготовке аналитической информации, внесение предложений руководству по вопросам развития государственных услуг. Участие в разработке и экспертизе проектов нормативных правовых актов в целях совершенствования действующего законодательства в рамках компетенции Министерства, участие в рабочих группах, создаваемых в Парламенте, Правительстве Республики Казахстан, других государственных органах по разработке нормативных правовых актов. Реализация утвержденных планов и предложений по развитию государственных услуг Министерства и всех структурных подразделений, осуществление иных полномочий возложенных руководством.
Эксперт Управления
развития государственных услуг,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі. Нормативтік құқықтық дерек қорымен жұмыс жасай білуі. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет, ақпараттандыру, ақпараттық-коммуникациялық технологияларды дамыту саласында жұмыс өтілінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Жалпы басқару, үйлестіру, мониторинг, талдамалық ақпараттарды әзірлеу, басшылыққа мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді дамыту мәселелері бойынша ұсыныстар енгізу, Министрлік құзыреті шеңберінде қолданыстағы заңнаманы жетілдіру мақсатында нормативтік құқықтық актілер жобасын әзірлеуге және сараптауға қатысу, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша Қазақстан Республикасы Парламентінде, Үкіметінде басқа да мемлекеттік органдарда құрылатын жұмыс топтарына қатысу. Министрліктің және барлық құрылымдық бөлімшелердің мемлекеттік көрсетілетін қызметтерін дамыту бойынша бекітілген жоспарларын және ұсыныстарын іске асыру, Министрліктің нормативтік-техникалық құжаттамасын әзірлеу, Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауды бақылау. Басшылық жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді дамыту басқармасының
бас сарапшысы,
C-4 санаты (2 бірлік), № 16-2, № 16-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»,  «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы»Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді дамыту саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі. Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық деректер базасымен жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Үйлестіру, мониторинг, талдамалық ақпараттарды әзірлеуге қатысу, басшылыққа мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді дамыту мәселелері бойынша ұсыныстар енгізу, Министрлік құзыреті шеңберінде қолданыстағы заңдарды жетілдіру мақсатында нормативтік құқықтық актілер жобаларын сараптауға және әзірлеуге қатысу, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша Қазақстан Республикасы Парламентінде, Үкіметінде, басқа да мемлекеттік органдарда жасалған жұмыс топтарына қатысу. Министрліктің және барлық құрылымдық бөлімшелердің мемлекеттік көрсетілетін қызметтерін дамыту бойынша бекітілген жоспарларын және ұсыныстарын іске асыру, Басшылық жүктеген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді дамыту
басқармасының сарапшысы,

категория С-5 (1 единица), № 16-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право или технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес или образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области развития государственных услуг, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов нормативных правовых актов в целях совершенствования действующего законодательства в рамках компетенции Министерства, обеспечение в соответствии с поручениями руководства сбора и свода информации, поступающей от структурных подразделений Министерства с целью подготовки качественных исходящих документов Министерства по исполнению поручении Главы государства, Администраций Президента Республики Казахстан, Канцелярий Премьер-Министра Республики Казахстан, руководства Министерства и департамента по вопросам развития государственных услуг.
Руководитель Управления государственных закупок,
категория С-3 (1 единица), № 17-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере государственных закупок, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

C-5 санаты (1 бірлік), № 16-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе білім.
Кәсіби  құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді дамыту саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрлік құзыреті шеңберінде қолданыстағы заңнаманы жетілдіру мақсатында нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу, Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді дамыту мәселелері бойынша Мемлекет Басшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі, Министрлік және департамент басшыларының тапсырмаларын орындау бойынша министрліктің шығыс құжаттарын сапалы әзірлеу мақсатында министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен келіп түскен ақпараттарды Басшылық тапсырмаларына сәйкес жинақтау және жинауды қамтамасыз ету.
Мемлекеттік сатып алу басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік), № 17-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, мемлекеттік сатып алу аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Опыт работы по процессу подготовки и проведения государственных закупок.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления. Организация работы по проведению процедур государственных закупок по Министерству, разработка и реализация годового плана государственных закупок. Организация подготовки и проведения совместно со структурными подразделениями процесса государственных закупок товаров, работ и услуг от лица Министерства. Осуществление контроля за исполнительской и служебной дисциплиной сотрудников управления. Осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан и поручениями руководства Министерства.
Главный эксперт Управления государственных закупок,
категория С-4 (1 единица), № 17-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере государственных закупок, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Опыт работы по процессу подготовки и проведения государственных закупок.
Функциональные обязанности
Организация и проведение государственных закупок согласно годовому плану государственных закупок способом конкурса, запроса ценовых предложений из одного источника, проведение электронных государственных закупок посредством веб-портала, сбор, обобщение, анализ и формирование отчетности по государственным закупкам посредством веб-портала, осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан и поручениями руководства Министерства.
Эксперт Управления государственных закупок,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Мемлекеттік сатып алуды дайындау және өткізу процесі бойынша жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық жасау. Министрлік бойынша мемлекеттік сатып алу рәсімдерін өткізу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік сатып алу жоспарын әзірлеу және іске асыру. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді Министрлік атынан мемлекеттік сатып алу процесін құрылымдық бөлімшелермен бірлесіп әзірлеуді және өткізуді ұйымдастыру. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және қызметтік тәртіп үшін бақылауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасы заңнамасына және Министрлік басшылығы тапсырмаларына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Мемлекеттік сатып алу басқармасының бас сарапшысы,
C-4 санаты (1 бірлік), № 17-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, мемлекеттік сатып алу аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Мемлекеттік сатып алуды дайындау және өткізу процесі бойынша жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына сәйкес конкурс, баға ұсыныстарына сұрау салу және бір көзден сатып алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу, веб-портал арқылы электрондық мемлекеттік сатып алуды жүргізу, веб-портал арқылы мемлекеттік сатып алу бойынша есептілікті жинақтау, жалпылау, талдау және қалыптастыру. Қазақстан Республикасы заңнамасына және Министрлік басшылығы тапсырмаларына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Мемлекеттік сатып алу басқармасының сарапшысы,

категория С-5 (1 единица), № 17-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право или социальные науки, экономика и бизнес
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере государственных закупок, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Организация и проведение государственных закупок согласно годовому плану государственных закупок способом конкурса, запроса ценовых предложений и из одного источника, проведение электронных государственных закупок посредством веб-портала, сбор, обобщение, анализ и формирование отчетности по государственным закупкам посредством веб-портала. Осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан и поручениями руководства Министерства.
Заместитель председателя Комитета государственного
энергетического надзора и контроля,
категория С-1 (1 единица), № 18-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (электроэнергетика или теплоэнергетика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в энергетике, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание зарубежного и передового отечественного опыта в области электроэнергетики. Знание новых технологий и инноваций в области электроэнергетики.
Практический опыт

C-5 санаты (1 бірлік), № 17-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, мемлекеттік сатып алу аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына сәйкес конкурс, баға ұсыныстарына сұрау салу және бір көзден сатып алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу, веб-портал арқылы электрондық мемлекеттік сатып алуды жүргізу, веб-портал арқылы мемлекеттік сатып алу бойынша есептілікті жинақтау, жалпылау, талдау және қалыптастыру. Қазақстан Республикасы заңнамасына және Министрлік басшылығы тапсырмаларына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті
төрағасының орынбасары,
C-1 санаты (1 бірлік), № 18-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (электр энергетикасы немесе жылу энергетикасы).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетикадағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Электр энергетикасы саласында шетелдік және отандық озық тәжірибені білуі. Электр энергетикасы саласында жаңа технологиялар мен инновацияларды білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Опыт работы в области электроэнергетики. Опыт аналитической работы. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация государственного энергетического контроля за эксплуатацией и техническим состоянием энергетического оборудования электрических станций, электрических и тепловых сетей, а также электрических и теплоиспользующих установок потребителей, за готовностью и прохождением энергетическими организациями осенне-зимнего периода, за проведением квалификационных проверок знаний правил технической эксплуатации и правил безопасности руководителей, специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу и распределение электрической и тепловой энергии и их покупку в целях энергоснабжения, исполнение иных обязанностей, вытекающих из функций Комитета. В период отсутствия председателя Комитета исполняет его обязанности.
Заместитель председателя Комитета государственного
энергетического надзора и контроля,
категория С-1 (1 единица), № 18-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в энергетике, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Опыт аналитической работы. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация государственного энергетического контроля за соблюдением требований нормативных правовых актов в области электроэнергетики, обеспечение соблюдения требований законов Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», «Об электроэнергетике»Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушений и иных законодательных актов при осуществлении государственного энергетического контроля, организация правового обеспечения деятельности Комитета, подготовка предложений по совершенствованию законодательства Республики Казахстан в области электроэнергетики.
Заместитель председателя
Комитета государственного энергетического надзора и контроля,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Электр энергетикасы саласында жұмыс тәжірибесінің болуы. Талдамалық жұмыс тәжірибесінің болуы. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Электр станциялары, электр және жылу желілері, сондай-ақ тұтынушылардың электр және жылу пайдалану қондырғыларын пайдалануға және техникалық жағдайына, энергетикалық ұйымдардың күз-қыс кезеңіне дайындығына және өтуіне, энергиямен жабдықтау мақсатында электр және жылу энергиясын өндіру, тарату және бөлуді жүзеге асырушы ұйым басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану ережелері мен қауіпсіздік ережелерін білуіне қатысты біліктілікті тексеруге мемлекеттік энергетикалық бақылауды ұйымдастыру, Комитет функцияларынан туындайтын өзге де міндеттерді орындау. Төраға болмаған кезде оның міндеттерін орындайды.
Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті
төрағасының орынбасары,
C-1 санаты (1 бірлік), № 18-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетикадағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Талдамалық жұмыс тәжірибесінің болуы. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Электр энергетикасы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарын сақтауға мемлекеттік энергетикалық бақылауды ұйымдастыру, мемлекеттік энергетикалық бақылауды жүзеге асыру барысында «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы», «Электр энергетикасы туралы» Қазақстан Республикасы заңдарының талаптарын, Қазақстан Республикасының әкімшілік құқықбұзушылықтар туралы кодексінің және өзге заңнамалық актілер талаптарын сақтауды қамтамасыз ету, Комитет қызметін құқықтық қамтамасыз етуді ұйымдастыру, электр энергетикасы саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу.
Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті
төрағасының орынбасары,

категория С-1 (1 единица), № 18-04
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (электроэнергетика или теплоэнергетика) или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в энергетике, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Опыт аналитической работы. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация государственного энергетического контроля за выполнением энергосберегающей политики, обследования энергетической эффективности юридических лиц, организация разработки программ, нормативно-методических актов, правовых и экономических механизмов энергосбережения, организация нормативно-технического обеспечения деятельности Комитета.
Территориальные департаменты
Комитета государственного энергетического надзора
и контроля по областям, городам Астана и Алматы
Руководитель департамента, категория С-О-1 (16 единиц),
города Астана (№ 18-17-1), города Алматы (№ 18-18-1),
Акмолинской области (№ 18-19-1),
Алматинской области (№ 18-20-1),
Актюбинской области (№ 18-21-1),
Мангыстауской области (№ 18-22-1),
Атырауской области (№ 18-23-1),
Восточно-Казахстанской области (№ 18-24-1),
Жамбылской области (№ 18-25-1),
Западно-Казахстанской области (№ 18-26-1),
Карагандинской области (№ 18-27-1),
Костанайской области (№ 18-28-1),
Кызылординской области (№ 18-29-1),
Павлодарской области (№ 18-30-1),
Северо-Казахстанской области (№ 18-31-1),
Южно-Казахстанской области (№ 18-32-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (электроэнергетика или теплоэнергетика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в энергетике, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

C-1 санаты (1 бірлік), № 18-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (электр энергетикасы немесе жылу энергетикасы) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетикадағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Талдамалық жұмыс тәжірибесінің болуы. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Энергия үнемдеу саясатының орындалуын, заңды тұлғалардың энергетикалық тиімділігін тексеруді, мемлекеттік энергетикалық қадағалауды ұйымдастыру, энергия үнемдеудің бағдарламаларын, нормативтік-әдістемелік актілерін, құқықтық және экономикалық тетіктерін әзірлеу, Комитет қызметін нормативтік-техникалық қамтамасыз етуді ұйымдастыру.
Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау
комитетінің облыстар,
Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық департаменттері
Департамент басшысы, С-О-1 санаты (16 бірлік), Астана қаласы
(№ 18-17-1), Алматы қаласы (№ 18-18-1), Ақмола облысы
(№ 18-19-1), Алматы облысы (№ 18-20-1), Ақтөбе облысы
(№ 18-21-1), Маңғыстау облысы (№ 18-22-1), Атырау облысы
(№ 18-23-1), Шығыс Қазақстан облысы (№ 18-24-1), Жамбыл облысы
(№ 18-25-1), Батыс Қазақстан облысы (№ 18-26-1), Қарағанды
облысы (№ 18-27-1), Қостанай облысы (№ 18-28-1), Қызылорда
облысы (№ 18-29-1), Павлодар облысы (№ 18-30-1), Солтүстік
Қазақстан облысы (№ 18-31-1), Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша
(№ 18-32-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (электр энергетикасы немесе жылу энергетикасы).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетикадағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттік жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство департаментом. Организация и контроль выполнения плана проведения контрольно-надзорной работы по региону. Осуществление контроля за эксплуатацией и техническим состоянием энергетического оборудования электрических станций, электрических и тепловых сетей, а также электрических и теплоиспользующих установок потребителей. Анализ аварийных технологических нарушений на объектах электроэнергетики. Осуществление контроля за соблюдением технических условий по качеству электрической и тепловой энергии, готовностью электрических станций, электрических и тепловых сетей к работе в зимних условиях, подготовки предложений по совершенствованию законодательств в области электроэнергетики. Осуществление контроля за выполнением технических требований нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере электроэнергетики. Внесение предложения собственникам организаций о привлечении к дисциплинарной ответственности лиц, виновных в допущении аварий, несчастных случаев и иных грубых нарушений технических требований нормативных правовых актов в области электроэнергетики или направлении материалов в соответствующие государственные органы о привлечении к административной или уголовной ответственности лиц, виновных в нарушении законодательства сфере электроэнергетики. Организация квалификационных проверок знаний нормативных правовых актов в области электроэнергетики руководителей организаций, осуществляющих производство, передачу и потребление электрической и тепловой энергии. Организация работ по составлению плана работ территориального подразделения, в соответствии с cистемой оценки рисков. Организация проведения мониторинга и анализа по надежному, безопасному и экономичному функционированию субъектов электроэнергетической отрасли при производстве, передаче, распределении и потреблении энергии, анализ состояния технической эксплуатации, аварийности и травматизма на энергетических объектах. Организация работ по поступившим обращениям физических и юридических лиц.
Заместитель руководителя департамента,
категория С-О-2 (5 единиц),
города Астана (№ 18-17-2), города Алматы (№ 18-18-2),

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жалпы басшылық ету. Өңір бойынша бақылау-қадағалау жұмысын жүргізу жоспарын ұйымдастыру және орындалуын бақылау. Электр станциялары, электр және жылу желілері, сондай-ақ тұтынушылардың электр және жылу пайдалану қондырғылары энергетикалық жабдығының пайдаланылуына және техникалық жағдайына бақылауды жүзеге асыру. Электр энергетикасы обьектілеріндегі авариялық технологиялық бұзушылықтарды талдау. Электр және жылу энергиясының сапасы бойынша техникалық шарттардың сақталуына, электр станцияларының, электр және жылу желілерінің қысқы жағдайдағы жұмысқа дайындығына, электр энергетикасы саласындағы заңнамаларды жетілдіру бойынша ұсыныстар дайындауға бақылауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының электр энергетикасы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің техникалық талаптарының орындалуына бақылауды жүзеге асыру. Аварияларды, жазатайым оқиғаларды және электр энергетикасы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің техникалық талаптарының өзге де өрескел бұзушылықтарын жіберген кінәлі жауапты адамдарды тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы ұйымдардың меншік иелеріне ұсыныстар енгізу немесе электр энергетикасы саласындағы заңнамаларды бұзуға кінәлі адамдарды әкімшілік немесе қылмыстық жауапкершілікке тарту туралы тиісті мемлекеттік органдарға материалдар жіберу. Электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді және тұтынуды жүзеге асыратын ұйым басшыларының электр энергетикасы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білуіне біліктілік тексерулерді ұйымдастыру. Тәуекелдерді бағалау жүйесіне сәйкес аумақтық бөлімшенің жұмыс жоспарын жасау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру. Энергияны өндіру, беру, бөлу және тұтыну кезіндегі электр энергетикасы саласы субъектілерінің сенімді, қауіпсіз және үнемді жұмыс істеуіне мониторинг жүргізуді және талдауды ұйымдастыру. Жеке және заңды тұлғалардан келіп түскен өтініштер бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
Департамент басшысының орынбасары, С-О-2 санаты (5 бірлік),
Астана қаласы (№ 18-17-2), Алматы қаласы (№ 18-18-2),

Восточно-Казахстанской области (№ 18-24-2),
Карагандинской области (№ 18-27-2),
Павлодарской области (№ 18-30-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее - технические науки и технологии (электроэнергетика или теплоэнергетика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в энергетике, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление плана проведения контрольно-надзорной работы по региону. Осуществление надзора и контроля за эксплуатацией и техническим состоянием энергетического оборудования электрических станций, электрических и тепловых сетей, а также электрических и теплоиспользующих установок потребителей и соблюдением энергосберегающей политики. Анализ аварийных технологических нарушений на объектах электроэнергетики. Осуществление надзора за соблюдением технических условий по качеству электрической и тепловой энергии, готовностью электрических станций, электрических и тепловых сетей к работе в зимних условиях, подготовки предложений по совершенствованию законодательств в области электроэнергетики. Осуществление надзора и контроля за выполнением технических требований нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере электроэнергетики. Внесение предложения собственникам организаций о привлечении к дисциплинарной ответственности лиц, виновных в допущении аварий, несчастных случаев и иных грубых нарушений технических требований нормативных правовых актов в области электроэнергетики или направлении материалов в соответствующие государственные органы о привлечении к административной или уголовной ответственности лиц, виновных в нарушении законодательства сфере электроэнергетики. Организация квалификационных проверок знаний нормативных правовых актов в области электроэнергетики руководителей организаций, осуществляющих производство, передачу и потребление электрической и тепловой энергии. Организация работ по составлению плана работ территориального подразделения, в соответствии с cистемой оценки рисков. Организация проведения мониторинга и анализа по надежному, безопасному и экономичному функционированию субъектов электроэнергетической отрасли при производстве, передаче, распределении и потреблении энергии, анализ состояния технической эксплуатации, аварийности и травматизма на энергетических объектах. Подготовка аналитических материалов, баланса производства и потребления электрической энергии на региональном уровне. Рассмотрение поступивших обращений физических и юридических лиц.
Заместитель председателя Комитета промышленности,

Шығыс Қазақстан облысы (№ 18-24-2), Қарағанды облысы
(№ 18-27-2), Павлодар облысы (№ 18-30-2)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (электр энергетикасы немесе жылу энергетикасы)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, энергетикадағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Өңір бойынша бақылау-қадағалау жұмысын жүргізу жоспарын жүзеге асыру. Электр станциялары, электр және жылу желілері, сондай-ақ тұтынушылардың электр және жылу пайдалану қондырғылары энергетикалық жабдығының пайдаланылуына және техникалық жағдайына бақылауды жүзеге асыру. Электр энергетикасы обьектілеріндегі авариялық технологиялық бұзушылықтарды талдау. Электр және жылу энергиясының сапасы бойынша техникалық шарттардың сақталуына, электр станцияларының, электр және жылу желілерінің қысқы жағдайдағы жұмысқа дайындығына, электр энергетикасы саласындағы заңнамаларды жетілдіру бойынша ұсыныстар дайындауға бақылауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының электр энергетикасы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің техникалық талаптарының орындалуына бақылауды жүзеге асыру. Аварияларды, жазатайым оқиғаларды және электр энергетикасы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің техникалық талаптарының өзге де өрескел бұзушылықтарын жіберген кінәлі жауапты адамдарды тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы ұйымдардың меншік иелеріне ұсыныстар енгізу немесе электр энергетикасы саласындағы заңнамаларды бұзуға кінәлі адамдарды әкімшілік немесе қылмыстық жауапкершілікке тарту туралы тиісті мемлекеттік органдарға материалдар жіберу. Электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді және тұтынуды жүзеге асыратын ұйым басшыларының электр энергетикасы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білуіне біліктілік тексеруді ұйымдастыру. Тәуекелдерді бағалау жүйесіне сәйкес аумақтық бөлімшенің жұмыс жоспарын жасау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру. Электр энергетикасы саласындағы талдау материалдарын, шолуларды, анықтамаларды, өңірлер шеңберіндегі электр энергиясын өндіру теңгерімін дайындау. Жеке және заңды тұлғалардан келіп түскен өтініштерді қарау.
Өнеркәсіп комитеті төрағасының орынбасары,

категория С-1 (1 единица), № 19-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Желательно наличие опыта работы в аналогичных структурах республиканского уровня.
Функциональные обязанности
Общая координация за реализацией исполнения государственных и отраслевых (секторальных) программ по отраслям промышленности (в том числе в горнометаллургической, химической, фармацевтической, медицинской, обрабатывающих отраслях промышленности, стройиндустрии и производства стройматериалов, машиностроения, прикладных научно-технических исследований). Контролирует проведение политики по эффективному управлению государственными активами акционерных обществ с участием государства, а так же функции по управлению активами республиканских государственных предприятий, находящихся в ведении Комитета. Организует работы по активизации инновационных процессов, внедрению новых технологических укладов, освоению новых переделов в промышленности. Координирует проведение научных, конструкторских, технологических и инновационных работ, выполняемых за счет средств республиканского бюджета. Курирует вопросы проведения мероприятий по укреплению взаимодействия предприятий отраслей промышленности с научными организациями и институтами развития для функционирования цикла «наука-рынок-производство». Обеспечение регулирования отношений в области экспортного контроля и лицензирования
Заместитель председателя Комитета промышленности,

C-1 санаты (1 бірлік), № 19-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, өнеркәсіп аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Республикалық деңгейдегі осыған ұқсас құрылымдарда мүмкіндігінше жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалардың өнеркәсіптің салалары бойынша, (оның ішінде тау-кен металлургия, химия, фармацевтика, медицина, өнеркәсіптің өңдеуші салалары, құрылыс индустриясы және құрылыс материалдарын өндіру, ірі ауыл шаруашылығы машиналарын жасау, қолданбалы ғылыми-техникалық зерттеулер) орындалуының іске асырылуына жалпы үйлестіру. Мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдардың мемлекеттік активтерін тиімді басқару жөніндегі саясаттың жүргізілуін, сондай-ақ Комитеттің қарамағында тұрған республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың активтерін басқару жөніндегі функцияларды бақылайды. Инновациялық процестерді жандандыру, жаңа технологиялық әдістерді енгізу, өнеркәсіптегі жаңа қайта бөлулерді игеру жөніндегі жұмысты ұйымдастырады. Республикалық бюджет есебінен орындалатын ғылыми, конструкторлық, технологиялық және инновациялық жұмыстарды үйлестіреді. «Ғылым-нарық-өндіріс» циклінің жұмыс істеуі үшін өнеркәсіп салалары кәсіпорындарының ғылыми ұйымдармен және даму институттарымен өзара іс-қимылын нығайту жөніндегі іс-шараларды жүргізу мәселелеріне жетекшілік етеді. Экспорттық бақылау және лицензиялау саласындағы қатынастарды реттеуді қамтамасыз етеді.
Өнеркәсіп комитеті төрағасының орынбасары,

категория С-1 (2 единицы), № 19-03, № 19-04
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или социальные науки, экономика и бизнес или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере промышленности, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Желательно наличие опыта работы в аналогичных структурах республиканского уровня.
Функциональные обязанности
Координирует исполнение государственных и отраслевых (секторальных) программ по отраслям промышленности (в том числе в горнометаллургической, химической, фармацевтической, медицинской, обрабатывающих отраслях промышленности, стройиндустрии и производства стройматериалов, машиностроения) и развития оборонной промышленности. Реализует функции уполномоченного органа в сфере обеспечения интересов казахстанского содержания в контрактах по недропользованию. Обеспечивает контроль за выполнением государственного оборонного заказа. Контролирует проведение политики по эффективному управлению госдарственными активами акционерных обществ с участием государства, а так же функции по управлению активами республиканских государственных предприятий, находящихся в ведении Комитета.
Заместитель председателя Комитета по инвестициям,
категория С-1 (2 единицы), № 20-02, № 20-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или гуманитарные науки или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере инвестиции, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

C-1 санаты (2 бірлік), № 19-03, № 19-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, өнеркәсіп аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Республикалық деңгейдегі осыған ұқсас құрылымдарда мүмкіндігінше жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалардың орындалуын өнеркәсіптің салалары бойынша (оның ішінде тау-кен металлургия, химия, фармацевтика, медицина, өнеркәсіптің өңдеуші салалары, құрылыс индустриясы және құрылыс материалдарын өндіру ірі ауыл шаруашылығы машиналарын жасау) және қорғаныс өнеркәсібін дамытуды үйлестіреді. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі келісімшарттарда қазақстандық қамту мүдделерін қамтамасыз ету саласында уәкілетті органның функцияларын іске асырады. Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыстың орындалуына бақылауды қамтамасыз етеді. Мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдардың мемлекеттік активтерін тиімді басқару жөніндегі саясаттың жүргізілуін, сондай-ақ Комитеттің қарамағында тұрған республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың активтерін басқару жөніндегі функцияларды бақылайды.
Инвестиция комитеті төрағасының орынбасары,
C-1 санаты (2 бірлік), № 20-02, № 20-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе гуманитарлық ғылымдар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, инвестиция аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Желательно наличие опыта работы в аналогичных структурах республиканского уровня.
Функциональные обязанности
Организация и обеспечение деятельности Комитета, проведение переговоров с потенциальными инвесторами, представителями иностранных государств, государственных органов, контроль за своевременным исполнением поручений и рассмотрением обращений, обеспечение взаимодействия работы внутри Комитета, координация работ по разработке и согласованию проектов нормативных правовых и иных актов, связанных с деятельностью Комитета.
Заместитель председателя
Комитета технического регулирования и метрологии,
категория С-1 (2 единицы), № 21-02, № 21-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или право или социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области технического регулирования и метрологии, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного и иностранного языков.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Опыт работы в области технического регулирования и метрологии. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Контроль и координация деятельности управлении, территориальных департаментов Комитета по техническому регулированию и метрологии, планирование основных направлений деятельности Комитета в области государственного контроля, обеспечение делопроизводства, кадровой работой, взаимодействие с местными исполнительными и представительными органами, организация прохождения государственной службы работниками центрального аппарата Комитета и его территориальных подразделений, контроль за соблюдением государственными служащими ограничений, установленных законодательством, координация вопросов переподготовки и повышения квалификации кадров, Единой системы электронного документооборота, разработка мер по осуществлению государственного контроля в области технического регулирования, контроль поэтапного перехода на государственный язык, обеспечение работы веб-сайта, обеспечение издательства журналов «Новости Госстандарта», «Метрология», пропаганда политики в области технического регулирования и метрологии, контроль за своевременным исполнением нормативных правовых актов, поручений и заданий Председателя Комитета. Осуществление работ по совершенствованию системы обеспечения единства измерений и эталонной базы, разработка и рассмотрение законодательных, подзаконных нормативных правовых актов в области технического регулирования и метрологии, формирование приоритетных направлений развития государственной системы технического регулирования, единства измерений, аккредитации и контроль за реализацией, координация и организация разарботки технических регламентов и стандартов, гармонизированных с нормативно-правовыми актами в области технического регулирования, организация процесса формирования бюджета, участие в разработке бюджета на соответствующий год и контроль за текущим освоением бюджетных средств, проведение конкурсов по государственным закупкам, организация сотрудничества в области стандартизации, метрологии и сертификации с международными организациями, представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, за пределами Республики Казахстан, контроль и координация деятельности подведомственных предприятий Республиканских государственных предприятий «Казахстанский институт стандартизациии и сертификации», «Казахстанский институт метрологии», Товарищество с ограниченной общественностью «Национальный центр аккредитации» и Республиканского государственного коммунального предпрития «Координатор».
Территориальные департаменты Комитета технического
регулирования и метрологии по областям,
городам Астана и Алматы
Руководитель территориального Департамента,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Республикалық деңгейдегі осыған ұқсас құрылымдарда мүмкіндігінше жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету, әлеуетті инвесторлармен, шетелдік компаниялардың өкілдерімен, мемлекеттермен, мемлекеттік органдармен келіссөздер жүргізу, өтініштерді қарап және тапсырмалардың дер кезінде орындалуын бақылау, Комитет ішіндегі жұмыстардың өзара іс-әрекетін қамтамасыз ету, Комитеттің қызметіне байланысты нормативтік құқықтық және өзге де актілердің жобаларын келісу және әзірлеу бойынша жұмыстарды үйлестіру.
Техникалық реттеу және метрология комитеті
төрағасының орынбасары,
C-1 санаты (2 бірлік) № 21-02, № 21-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, техникалық реттеу және метрология аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік және шет тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Техникалық реттеу және метрология саласында жұмыс тәжірибесінің болуы, компьютерде жұмыс істеуі.
Функционалдық міндеттері
Техникалық реттеу және метрология комитетінің аумақтық департаменттерінің, басқармаларының қызметтерін үйлестіру және бақылау, мемлекеттік бақылау және қадағалау саласында Комитет қызметінің негізгі бағыттарын жоспарлау, іс-жүргізуді, кадрлық жұмысты, жергілікті атқарушы органдармен және өкілетті органдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету, Комитет орталық аппаратының және оның аумақтық бөлімшелерінің қызметкерлерінің мемлекеттік қызметті өткеруін ұйымдастыру, мемлекеттік қызметшілердің заңнамамен белгіленген шектеулерді сақтауын бақылау, кадрларды қайта даярлау және біліктілігін арттыру мәселелерін үйлестіру, Электрондық құжат айналымы жүйесіндегі, техникалық реттеу саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру бойынша шараларды әзірлеу, мемлекеттік тілге кезең-кезеңімен көшуді бақылау, веб-сайт жұмысын қамтамасыз ету, «Мемстандарт жаңалықтары», «Метрология» журналдарының баспадан шығуын қамтамасыз ету, техникалық реттеу және метрология саласындағы саясатты насихаттау, Комитет төрағасының тапсырмаларын, нормативтік-құқықтық актілерін уақтылы орындалуын бақылау. Өлшем бірлікпен және эталондық базамен қамтамасыз ету жүйесін жетілдіру жөніндегі жұмыстарды жүзеге асыру, техникалық реттеу және метрология саласында заңнамалық, заңға тәуелді нормативтік-құқықтық актілерді қарау және әзірлеу, мемлекеттік техникалық реттеу жүйесін, өлшем бірлігін, аккредиттеуді дамыту бағыттарының басымдықтарын қалыптастыру және олардың іске асырылуын бақылау, техникалық реттеу саласында нормативтік-құқықтық актілермен үйлескен стандарттардың және техникалық регламенттердің әзірленуін ұйымдастыру және үйлестіру, бюджетті қалыптастыру процесін ұйымдастыру, тиісті жылы бюджетті әзірлеуге қатысу және бюджеттік қаражатты ағымдағы игеруді бақылау, мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстарды өткізу, стандарттау, метрология саласында ынтымақтастықты ұйымдастыру, Қазақстан Республикасынан тыс халықаралық ұйымдармен сертификаттау, халықаралық ұйымдарда Қазақстан Республикасының мүдделерін ұсыну, «Қазақстандық стандарттау және сертификаттау институты», «Қазақстандық метрология институты» республикалық мемлекеттік кәсіпорындарын, «Ұлттық аккредиттеу орталығы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі және «Координатор» республикалық мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны, ведомствоға бағынысты кәсіпорындар қызметін бақылау және үйлестіру.

категория С-О-1 (16 единиц),
города Астана (№ 21-01-9-1), города Алматы (№ 21-01-9-2),
Алматинской области (№ 21-01-9-3),
Актюбинской области (№ 21-01-9-4),
Атырауской области (№ 21-01-9-5),
Акмолинской области (№ 21-01-9-6),
Восточно-Казахстанской области (№ 21-01-9-7),
Жамбылской области (№ 21-01-9-8),
Западно-Казахстанской области (№ 21-01-9-9),
Карагандинской области (№ 21-01-9-10),
Костанайской области (№ 21-01-9-11),
Кызылординской области (№ 21-01-9-12),
Мангыстауской области (№ 21-01-9-13),
Павлодарской области (№ 21-01-9-14),
Северо-Казахстанской области (№ 21-01-9-15),
Южно-Казахстанской области (№ 21-01-9-16)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление) или право (юриспруденция, международное право) или технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области технического регулирования и метрологии, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Координация деятельности департамента, осуществление методического руководства по вопросам государственного контроля за выполнением требований, установленных нормативными правовыми актами в области технического регулирования и метрологии, анализ оценки работы департамента по основным направлениям деятельности государственного контроля, планирование государственного контроля за органами по подтверждению соответствия продукции на стадии реализации и испытательными лабораториями, участие в разработке нормативных правовых актов в области технического регулирования и метрологии, текущих и перспективных планов деятельности Комитета, контроль за своевременным исполнением нормативных правовых актов, информации, отчетов по основной деятельности, руководство дисциплинарной практикой сотрудников департамента.
Заместитель руководителя
территориального Департамента,

Техникалық реттеу және метрология комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық департаменттері Аумақтық департамент басшысы С-О-1 санаты (16 бірлік), Астана
қаласы (№ 21-01-9-1), Алматы қаласы (№ 21-01-9-2), Алматы
облысы (№ 21-01-9-3), Ақтөбе облысы (№ 21-01-9-4), Атырау
облысы (№ 21-01-9-5), Ақмола облысы (№ 21-01-9-6), Шығыс
Қазақстан облысы (№ 21-01-9-7), Жамбыл облысы (№ 21-01-9-8),
Батыс Қазақстан облысы (№ 21-01-9-9), Қарағанды облысы
(№ 21-01-9-10), Қостанай облысы (№21-01-9-11), Қызылорда облысы
(№ 21-01-9-12), Маңғыстау облысы (№ 21-01-9-13), Павлодар
облысы (№ 21-01-9-14), Солтүстік Қазақстан облысы
(№ 21-01-9-15), Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша
(№ 21-01-9-16)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, техникалық реттеу және метрология аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттік жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін үйлестіру, техникалық реттеу және метрология саласындағы нормативтік құқықтық актілермен белгіленген талаптардың орындалуына мемлекеттік бақылау мәселелері жөнінде әдістемелік нұсқаулықты жүзеге асыру, мемлекеттік бақылау қызметінің негізгі бағыттары жөніндегі жұмысын бағалау және талдауды жүзеге асыру, өнімді іске сату сатысында сәйкестікті растау жөніндегі органдарға және сынау зертханаларына мемлекеттік бақылауды жоспарлау, Комитет қызметінің ағымдағы және алдағы жоспарларын, техникалық реттеу және метрология саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу, негізгі қызмет жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің, ақпараттардың, есептердің уақтылы орындалуын бақылау, департамент қызметкерлерінің тәртіптік практикасына басшылық ету.
Аумақтық департаменті басшысының орынбасары

категория С-О-2 (4 единицы),
города Астана (№ 21-01-9-1-1),
города Алматы (№ 21-01-9-2-1),
Алматинской области (№ 21-01-9-3-1),
Карагандинской области (№ 21-01-9-10-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление), право (юриспруденция, международное право), технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области технического регулирования и метрологии, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Осуществление методического руководства по вопросам государственного контроля и надзора за выполнением требований, установленных нормативных правовыми актами в области технического регулирования и метрологии, планирование государственного контроля за органами по подтверждению соответствия продукции на стадии реализации и испытательными лабораториями, участие в разработке нормативных правовых актов в области технического регулирования и метрологии, текущих и перспективных планов деятельности Комитета, контроль за своевременным исполнением нормативных правовых актов, информации, отчетов по основной деятельности.
Заместитель председателя
Комитета геологии и недропользования,
категория С-1 (1 единица), № 22-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного и иностранного языков.
Практический опыт

С-О-2 санаты (4 бірлік),
Астана қаласы (№ 21-01-9-1-1), Алматы қаласы (№ 21-01-9-2-1),
Алматы облысы (№ 21-01-9-3-1), Қарағанды облысы
(№ 21-01-9-10-1),
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану, халықаралық құқық), техникалық ғылымдар және технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, техникалық реттеу және метрология аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Техникалық реттеу және метрология саласындағы нормативтік құқықтық актілермен белгіленген талаптардың орындалуына мемлекеттік бақылау мәселелері жөнінде әдістемелік нұсқаулықты жүзеге асыру, өнімді сату сатысында сәйкестікті растау жөніндегі органдарға және сынау зертханаларына мемлекеттік бақылауды жоспарлау, Комитет қызметінің ағымдағы және алдағы жоспарларын, техникалық реттеу және метрология саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу, негізгі қызмет жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің, ақпараттардың, есептердің уақтылы орындалуын бақылау.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті
төрағасының орынбасары,
C-1 санаты (1 бірлік), № 22-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше мемлекеттік және шет тілдерін білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет координацию по обеспечению воспроизводства минерально-сырьевой базы, рационального и комплексного использования недр, мониторинга и контроля за недропользованием в Республике Казахстан. Участвует в разработке и реализации государственных и отраслевых программ в сфере своей компетенции. Представляет в пределах своей компетенции интересы Республики Казахстан в международных организациях. Осуществляет внутренний контроль по направлениям деятельности Комитета с целью повышения качества и производительности его работы. Организует работу по проведению государственной экспертизы недр, утверждению запасов полезных ископаемых, составлению и ведению государственного баланса запасов полезных ископаемых, государственных кадастров месторождений и проявлений полезных ископаемых, опасных геологических процессов, разработке нормативно-технических документов в области экспертизы недр, предоставлению государственным органам информации по государственному балансу запасов полезных ископаемых, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, ведению государственного кадастра техногенных минеральных образований, разработке и согласованию в пределах своей компетенции нормативных правовых актов, разработке и согласованию в пределах своей компетенции программных документов, обоснованию объемов государственных бюджетных ассигнований, необходимых для осуществления государственного геологического изучения недр, экспертизы недр и других целей по вопросам своей компетенции, разработке и утверждению в установленном порядке пообъектного плана по проектам в сфере курируемых направлений, эффективному использованию единой системы цифровой информации о недрах, осуществлению на постоянной основе в пределах своей компетенции мониторинга подзаконных актов, обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в пределах своей компетенции в области защиты государственных секретов, гражданской обороны, мобилизационной подготовки и мобилизации. Обеспечение соблюдения интересов Республики Казахстан посредством экспертизы материалов геолого-экономической оценки месторождений, кондиций на минеральное сырье и подсчета запасов полезных ископаемых, Обеспечение соблюдения условий для рационального и комплексного использования недр, Организация государственной экспертизы недр и подготовка проектов решений об апробации: подсчитанных или пересчитанных запасов полезных ископаемых и постановке их на государственный баланс, кондиций на минеральное сырье, коэффициентов извлечения запасов углеводородного сырья, материалов геолого-экономической оценки месторождений и расчетов их современной стоимости, обоснований ликвидации или консервации месторождений, списании или изменении балансовой принадлежности запасов полезных ископаемых.
Осуществляет контроль, координацию и руководство деятельностью управления экспертизы недр и Государственной комиссии по запасам. Осуществляет проведение государственных закупок по республиканским бюджетным Программе 041 «Мониторинг минерально-сырьевой базы и недропользования, подземных вод и опасных геологических процессов» в части экспертизы недр и осуществляет контроль за исполнением договорных обязательств по данным бюджетной Программе, а также подписывает акты приема работ/услуг по данным бюджетным программам, на основе актов подписанных курируемыми им соответствующими отраслевыми Управлениями. Совместно с акционерном обществом «Казгеология» организует работу по созданию Центра геологических исследований. Взаимодействие с общественными объединениями. Организация работы по переводу запасов на международные системы. Курирует деятельность подведомственных организаций в пределах своей компетенции.
Несет ответственность за исполнение поручений Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан.
Заместитель председателя
Комитета геологии и недропользования,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Минералдық-шикізаттық базаны қамтамасыз ету, жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалану бойынша үйлестіруді, Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалануға мониторинг пен бақылауды жүзеге асырады. Өз құзыреті саласындағы мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысады. Халықаралық ұйымдарда Қазақстан Республикасының мүдделерін өз құзыреті шегінде білдіреді. Комитет қызметінің бағыттары бойынша оның жұмысының сапасы мен өнімділігін арттыру мақсатында ішкі бақылауды жүзеге асыру. Мыналар бойынша жұмысты ұйымдастырады: жер қойнауына мемлекеттік сараптама жүргізу, пайдалы қазбалар қорын бекіту, өсімін қамтамасыз ету, пайдалы қазбалар қорының мемлекеттік теңгерімін құрастыру және жүргізу, кен орындарының және көрініс берген пайдалы қазбалардың, қауіпті геологиялық процестердің мемлекеттік кадастрын жүргізу, жер қойнауын сараптау саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеу, мемлекеттік органдарға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік теңгерімі бойынша ақпарат беру, техногендік минералдық түзілімдердің мемлекеттік кадастрын жүргізу, өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және келісу, өз құзыреті шегінде бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және келісу, өз құзыретіндегі мәселелер бойынша жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеуді, жер қойнауын сараптау және басқа мақсаттарды жүзеге асыру үшін қажетті мемлекеттік бюджеттік қаражат бөліністері көлемдерін негіздеу, жетекшілік ететін бағыттар саласындағы жобалар бойынша объекті бойынша жоспарды белгіленген тәртіпте әзірлеу және бекіту, жер қойнауы туралы цифрлық ақпараттың бірыңғай жүйесін тиімді пайдалану, тұрақты негізде өз құзыреті шегінде заңға тәуелді актілер мониторингін жүзеге асыру, өз құзыреті шегінде мемлекеттік құпияларды қорғау, азаматтық қорғаныс, жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру сласындағы Қазақстан Республикасының заңдарын және өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының мүдделерін минералдық шикізатқа шоғырлануларды және пайдалы қазбалар қорларын есептеу, кен орындарын геологиялық-экономикалық бағалау материалдарына сараптама жасау арқылы қамтамасыз ету, Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалану үшін шарттарды сақтауды қамтамасыз ету, Жер қойнауына мемлекеттік сараптама жасауды ұйымдастыру және мыналарды апробациялау туралы шешімдер жобаларын дайындау: пайдалы қазбалардың есептелген немесе қайта есептелген қорлары және оларды мемлекеттік теңгерімге қою, минералдық шикізатқа шоғырланулар, көмір су шикізатының қорларын алу коэффициенттері, кен орындарының геологиялық-экономикалық бағалау материалдары мен олардың қазіргі заманғы құнының есептері, Кен орындарын жою немесе консервациялау, пайдалы қазбалар қорларының теңгерімдік тиесілігін өзгерту негіздемесі. Жер қойнауын сараптау басқармасының және Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссияның қызметін бақылауды, үйлестіруді және басқаруды жүзеге асырады. 041 «Минералдық-шикізат базасы, жер қойнауын пайдалану, жер асты сулары және қауіпті геологиялық процестер мониторингі» республикалық бюджеттік бағдарламасы бойынша мемлекеттік сатып алуды жер қойнауына сараптама жасау бөлігінде жүзеге асыру және осы бюджеттік бағдарламалар бойынша шарттық міндеттемелерді орындауды бақылауды жүзеге асырады, сондай-ақ олар жетекшілік ететін тиісті салалық Басқармалар қол қойған актілер негізінде осы бюджеттік бағдарламалар бойынша жұмыстарды/қызметтерді қабылдау актілеріне қол қояды. «Қазгеология» акционерлік қоғамымен бірлесіп Геологиялық зерттеулер орталығын құру бойынша жұмысты ұйымдастырады. Қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасасу. Қорларды халықаралық жүйеге аудару бойынша жұмысты ұйымдастыру. Өз құзыреті шегінде ведомстволық бағынысты ұйымдар қызметіне жетекшілік етеді. Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жоғары тұрған органдардың тапсырмаларын орындау үшін жауапты болады.
Геология және жер қойнауын пайдалану
комитеті төрағасының орынбасары,

категория С-1 (1 единица), № 22-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет координацию по обеспечению воспроизводства минерально-сырьевой базы, рационального и комплексного использования недр, мониторинга и контроля за недропользованием в Республике Казахстан. Осуществляет государственный контроль за изучением и использованием недр. Участвует в разработке и реализации государственных и отраслевых программ в сфере своей компетенции. Представляет в пределах своей компетенции интересы Республики Казахстан в международных организациях. Осуществляет внутренний контроль по направлениям деятельности Комитета с целью повышения качества и производительности его работы. Осуществляет проведение государственных закупок по республиканским бюджетным программам 040 «Региональные, геолого-съемочные, поисково-оценочные и поисково-разведочные работы», 041 «Мониторинг минерально-сырьевой базы и недропользования, подземных вод и опасных геологических процессов» и осуществляет контроль за исполнением договорных обязательств по данным бюджетным программам, а также подписывает акты приема работ/услуг по данным бюджетным программам, на основе актов подписанных курируемыми им соответствующими отраслевыми управлениями.
Организует работу по ведению государственного водного кадастра подземных вод, согласованию разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственным водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества, согласованию условий размещения, проектирования, строительства, реконструкции и ввода в эксплуатацию предприятий и других сооружений на водных объектах, водоохранных зонах и полосах, согласованию проектной документации на проведение буровых и других горных работ, проектов строительства коммуникаций через подземные водные объекты, предоставлению права недропользования на разведку и добычу подземных производственно-технических вод в объемах от двух тысяч и более кубических метров в сутки в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании», определению размера исторических затрат, стоимости и условий получения геологической информации о недрах, разработке и утверждению в установленном порядке пообъектного плана по проектам в сфере курируемых направлений, осуществлению мониторинга изучения и использования недр, разработке нормативно-технических документов в области изучения и использования недр, заключению контракта (договора) на государственное геологическое изучение недр, согласованию передачи права недропользования на государственное геологическое изучение недр, предоставленного недропользователю на основе контракта, обеспечению формирования и реализации государственной политики в сфере государственного геологического изучения и мониторинга недр, разработке и согласованию в пределах своей компетенции нормативных правовых актов, разработке и согласованию в пределах своей компетенции программных документов, проведению геологических исследований для государственных нужд, включая научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы, ликвидацию и консервацию самоизливающихся скважин, по составлению, изданию государственных карт геологического, геофизического, геохимического, гидрогеологического, инженерно-геологического содержания, обоснованию объемов государственных бюджетных ассигнований, необходимых для осуществления государственного геологического изучения недр, мониторинга недр и других целей по вопросам своей компетенции, осуществлению на постоянной основе в пределах своей компетенции мониторинга подзаконных актов, обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в пределах своей компетенции в области защиты государственных секретов, гражданской обороны, мобилизационной подготовки и мобилизации. Осуществляет контроль, координацию и руководство деятельностью управления геологии твердых полезных ископаемых, управления гидрогеологии и инженерной геологии. Курирует деятельность подведомственных организаций в пределах своей компетенции. Несет ответственность за исполнение поручений Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан.
Заместитель председателя
Комитета геологии и недропользования,

C-1 санаты (1 бірлік), № 22-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік және шет тілдерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Минералдық-шикізаттық базаны қамтамасыз ету, жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалану бойынша үйлестіруді, Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалануға мониторинг пен бақылауды жүзеге асырады. Жер қойнауын зерделеу мен пайдалануға мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады. Өз құзыреті саласындағы мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысады. Халықаралық ұйымдарда Қазақстан Республикасының мүдделерін өз құзыреті шегінде білдіреді. Комитет қызметінің бағыттары бойынша оның жұмысының сапасы мен өнімділігін арттыру мақсатында ішкі бақылауды жүзеге асыру. 040 «Өңірлік, геологиялық түсіру, іздеу-бағалау, іздеу-барлау», 041 «Минералдық-шикізат базасы, жер қойнауын пайдалану, жер асты сулары және қауіпті геологиялық процесстер мониторингі» республикалық бюджеттік бағдарламалары және Комитеттің басқа да геологиялық зерделеу саласындағы бюджеттік бағдарламалары бойынша мемлекеттік сатып алуды өткізуді ұйымдастыруды, сондай-ақ келісімшарттық талаптардың орындалуына бақылауды жүзеге асыруды ұйымдастыру, Мыналар бойынша жұмысты ұйымдастырады: Жер асты суларының мемлекеттік су кадастрын жүргізу, жер үсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасы бар жер асты суларының жеткілікті қорлары бар аумақтарда ауызсу және шаруашылық сумен жабдықтауға қатысы жоқ мақсаттарға ауызсу сапасы бар жер асты суларын пайдалануға рұқсат беруді келісу, су объектілерінде, су қорғалатын аймақтар мен алқаптарда кәсіпорындар мен басқа да құрылыстарды орналастыру, жобалау, салу, пайдалануға енгізу және қайта жаңарту шарттарын келісу, бұрғылау және басқа да тау-кен істерін жүргізуге жобалық құжаттаманы, жер асты су объектілері арқылы коммуникациялар құрылысы жобаларын келісу, «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасы Заңымен көзделген жағдайларда тәулігіне екі мыңнан және одан көп текше метр көлемде жерасты өндірістік-техникалық суларын барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығын беру, жер қойнауы туралы геологиялық ақпараттарды алуға тарихи шығындар, құны мен талаптарын анықтау, жетекшілік ететін бағыттар саласында жобалар бойынша объект жоспарын белгіленген тәртіпте әзірлеу және бекіту, жер қойнауын зерделеу мен пайдалануға мониторингті жүзеге асыру, жер қойнауын зерделеу мен пайдалану саласында нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеу, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеуге келісімшарт (шарт) жасасу, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеуге келісімшарт негізінде жер қойнауын пайдаланушыға ұсынылған жер қойнауын пайдалану құқығын беруді келісу, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеу және жер қойнауына мониторинг жүргізу саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру мен іске асыруды қамтамасыз ету, құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және келісу, өз құзыреті шегінде бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және келісу, ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды қоса алғанда мемлекеттік қажеттілік үшін геологиялық зерттеулер жүргізу, өздігінен құйылатын ұңғымаларды жою және консервациялау, геологиялық, геофизикалық, геохимиялық, гидрогеологиялық, инженерлік-геологиялық қамтудың мемлекеттік карталарын жасау, шығару, өз құзыретіндегі мәселелер бойынша жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеуді, жер қойнауын сараптау және басқа мақсаттарды жүзеге асыру үшін қажетті мемлекеттік бюджеттік қаражат бөліністері көлемдерін негіздеу, өз құзыреті шегінде тұрақты негізде заңға тәуелді актілердің мониторингін жүзеге асыру, өз құзыреті шегінде мемлекеттік құпияларды қорғау, азаматтық қорғаныс, жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласындағы Қазақстан Республикасының заңдарын және өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету, Қатты пайдалы қазбалар геологиясы басқармасының, Гидрогеология және инженерлік геология басқармасының қызметін бақылауды, үйлестіруді және басқаруды жүзеге асырады. Өз құзыреті шегінде ведомстволық бағынысты ұйымдар қызметіне жетекшілік етеді. Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жоғары тұрған органдардың тапсырмаларын орындау үшін жауапты болады.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті
төрағасының орынбасары,

категория С-1 (1 единица), № 22-04
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции организует работу по обоснованию объемов бюджетных ассигнований, необходимых для осуществления мониторинга недр и недропользования, контролю за рациональным и комплексным использованием недр, мониторингу недр и недропользования, осуществлению контроля за рациональным и комплексным использованием недр, выдаче геологических и горных отводов, проведению согласований контрактов, контролю за выполнением недропользователями лицензионно-контрактных условий, определению совместно с недропользователями размера ущерба, причиненного вследствие нарушения требований в области рационального использования недр, согласованию лицензии, выдаваемой уполномоченным государственным органом таможенного союза, на вывоз геологической информации за пределы таможенного союза, обеспечению функционирования республиканского и территориальных фондов геологической информации недр. Осуществляет функции государственного заказчика на проведение мониторинга недр и недропользования, контроля за рациональным и комплексным использованием недр. Участвует в разработке нормативных правовых актов и нормативно-технических документов. Осуществляет контроль, координацию и общее руководство деятельностью управления мониторинга и контроля за рациональным и комплексным использованием недр и управления геологии углеводородного сырья. Курирует деятельность подведомственных организаций в пределах своей компетенции. Несет ответственность за исполнение поручений Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан.
Заместитель председателя
Комитета геологии и недропользования,

C-1 санаты (1 бірлік), № 22-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»,  «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы»Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік және шет тілдерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде: Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану мониторингі, жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануға бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті бюджеттік қаржы бөлу көлемін негіздеу, жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану мониторингі, жер қойнауын тиімді және кешенді пайдалануға бақылауды жүзеге асыру, геологиялық және тау иеліктерін беру, келісімшарттарды келісу жүргізу, жер қойнауын пайдаланушылардың лицензиялық келісімшарттық талаптарды орындауын бақылау, жер қойнауын ұтымды пайдалану саласындағы талаптардың бұзылуы салдарынан келтірілген шығын көлемін жер қойнауын пайдаланушылармен бірге анықтау, кеден одағынан тыс жерге геологиялық ақпараттарды шығаруға, кеден одағының уәкілетті мемлекеттік органымен берілген лицензияларды келісу бойынша жұмыстарды ұйымдастырады. Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдаланды бақылау, жер қойнауы және жер қойнауын пайдалануға мониторинг жүргізуге мемлекеттік тапсырыс берушінің қызметін жүзеге асырады. Нормативтік құқықтық актілер және нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеуге қатысады. Жер қойнауын ұтымды пайдалану мониторингі және бақылау басқармасының қызметін бақылайды, үйлестіреді және жалпы басшылық етеді. Өз құзыреті шегінде ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметіне жетекшілік етеді. Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жоғары тұрған органдардың тапсырмаларының орындалуына жауапты болады.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті
төрағасының орынбасары,

категория С-1 (1 единица), № 22-05
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участвует в разработке и реализации государственных и отраслевых программ в сфере своей компетенции. Представляет в пределах своей компетенции интересы Республики Казахстан в международных организациях. Осуществляет внутренний контроль по направлениям деятельности Комитета с целью повышения качества и производительности его работы. Осуществляет проведение государственных закупок по республиканским бюджетным программам 001 «Услуги по обеспечению стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, электроэнергетики, геологии, топливно-энергетического комплекса, угольной промышленности и туристской индустрии» и 031 «Капитальные расходы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан» и осуществляет контроль за исполнением договорных обязательств по данным бюджетным программам, а также утверждает акты приема работ/услуг/товаров по данным бюджетным программам на основе актов, подписанных управлением экономики, финансов и государственных закупок. В случае отсутствия Председателя Комитета осуществляет подписание платежных поручений, при наличии подписанных уполномоченными на то лицами актов выполненных работ/услуг, поставки товаров, по бюджетным программам 001 «Услуги по обеспечению стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, электроэнергетики, геологии, топливно-энергетического комплекса, угольной промышленности и туристской индустрии», 031 «Капитальные расходы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан», 040 «Региональные, геолого-съемочные, поисково-оценочные и поисково-разведочные работы», 041 «Мониторинг минерально-сырьевой базы и недропользования, подземных вод и опасных геологических процессов». Организует работу по разработке целей, задач, показателей и индикаторов стратегического плана Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан в сфере геологии и недропользования, формированию и реализации операционного плана, формированию бюджетной заявки в области государственного геологического изучения и мониторинга недр, а также обоснованию объемов государственных бюджетных ассигнований, необходимых для осуществления государственного геологического изучения недр, мониторинга недр и других целей по вопросам своей компетенции, своевременному, целевому и рациональному освоению бюджетных средств, выделенных Комитету для реализации государственной политики в области государственного геологического изучения и мониторинга недр, проведению государственных закупок по бюджетным программам, реализуемым Комитетом, формированию организационной структуры и штатных расписаний Комитета и его подведомственных организаций, а также их согласованию, осуществлению функций органа государственного управления по отношению к подведомственным организациям, а также мониторингу их финансово-хозяйственной деятельности в пределах компетенции, организации бухгалтерского учета и отчетности на основе прогрессивных форм и методов его ведения, проведению государственной экспертизы проектно-сметной документации на проведение работ по государственному геологическому изучению недр и мониторингу, формированию и реализации государственной политики в сфере государственного геологического изучения и мониторинга недр, разработке нормативно-технических документов в области в области государственного геологического изучения и мониторинга недр, разработке и согласованию в пределах своей компетенции программных документов и иных нормативных правовых актов, а также осуществлению на постоянной основе в пределах своей компетенции их мониторинга, обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в пределах своей компетенции в области защиты государственных секретов, гражданской обороны, мобилизационной подготовки и мобилизации. Осуществляет контроль, координацию и руководство деятельностью управления экономики, финансов и государственных закупок, управления правовой, административной работы и защиты государственных секретов. Курирует деятельность подведомственных организаций в пределах своей компетенции. Несет ответственность за исполнение поручений Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан.
Межрегиональные департаменты
Комитета геологии и недропользования
Руководитель межрегионального Департамента,

C-1 санаты (1 бірлік), № 22-05
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік және шет тілдерін білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті саласында мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысады. Өз құзыреті шегінде халықаралық ұйымдарда Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіреді. Комитет жұмысының сапасы мен өнімділікті арттыру мақсатында оның қызметі бағыттары бойынша ішкі бақылауды жүзеге асырады. 001 «Қазақстан экономикасының шикiзаттық емес секторының бәсекеге қабiлеттiлiгiн және оның әлемдiк шаруашылық байланыстары жүйесiне кiрiгуiн, отандық тұтынушы сапасыз өнiмдерден қорғауды, елдi мекендер мен аумақтардың орнықты дамуын қалыптастыруды қамтамасыз ету жөнiндегi, электроэнергетика, геология, отын-энергетика кешенi, көмiр өнеркәсiбi және атом энергетикасын пайдалану саласындағы қызметтi үйлестiру жөнiндегi қызметтер» және 031 «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің күрделі шығындары» республикалық бюджеттік бағдарламалары бойынша мемлекеттік сатып алуды жүргізуді жүзеге асырады және осы бюджеттік бағдарламалар бойынша шарттық міндеттемелерді орындау үшін бақылауды жүзеге асырады, сондай-ақ экономика, қаржы және мемлекеттік сатып алу басқармасы қол қойған актілер негізінде осы бюджеттік бағдарламалар бойынша жұмыстарды/қызметтерді/тауарларды қабылдау актісін бекітеді. Комитет төрағасы болмаған жағдайда, оған уәкілетті тұлғалар қол қойған 001 «Қазақстан экономикасының шикiзаттық емес секторының бәсекеге қабiлеттiлiгiн және оның әлемдiк шаруашылық байланыстары жүйесiне кiрiгуiн, отандық тұтынушы сапасыз өнiмдерден қорғауды, елдi мекендер мен аумақтардың орнықты дамуын қалыптастыруды қамтамасыз ету жөнiндегi, электроэнергетика, геология, отын-энергетика кешенi, көмiр өнеркәсiбi және атом энергетикасын пайдалану саласындағы қызметтi үйлестiру жөнiндегi қызметтер» және 031 «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің күрделі шығындары», 040 «Өңірлік, геологиялық түсіру, іздеу-бағалау, іздеу-барлау», 041 «Минералдық-шикізат базасы, жер қойнауын пайдалану, жер асты сулары және қауіпті геологиялық процесстер мониторингі» бюджеттік бағдарламалар бойынша атқарылған жұмыстар/қызметтер, тауарларды жеткізу актілері болған кезде төлемдік тапсырмаларға қол қоюды жүзеге асырады. Мыналар бойынша жұмысты ұйымдастырады: Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі стратегиялық жоспарының геология және жер қойнауын пайдалану саласындағы мақсаттарын, міндеттерін, көрсеткіштері мен индикаторларын әзірлеу, операциялық жоспар жасау және іске асыру, жер қойнауын мемлекеттік зерделеу және жер қойнауының мониторингі саласындағы бюджеттік өтінімдерді қалыптастыру, сондай-ақ өз құзыретіндегі мәселелер бойынша жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеуді, жер қойнауының мониторингі және басқа мақсаттарды жүзеге асыру үшін қажетті мемлекеттік бюджеттік қаражат бөліністері көлемдерін негіздеу, Комитетке жер қойнауын мемлекеттік зерделеу және жер қойнауының мониторингі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру үшін бөлінген бюджеттік қаражатты уақтылы, мақсатқа сай және ұтымды игеру, Комитет іске асыратын бюджеттік бағдарламалар бойынша мемлекеттік сатып алуды жүргізу, Комитеттің және оның ведомстволық бағынысты ұйымдарының ұйымдық құрылымын және штаттық кестесін қалыптастыру, сондай-ақ оларды келісу, мемлекеттік басқару органының ведомстволық бағынысты ұйымдарға қатысты функцияларын жүзеге асыру, сондай-ақ өз құзыреті шегінде олардың қаржылық-шаруашылық қызметінің мониторингі, бухгалтерлік есепті және есептілікті оны жүргізудің үдерісті нысандары мен әдістері негізінде ұйымдастыру, жер қойнауын мемлекеттік зерделеу және жер қойнауының мониторингі бойынша жұмыстарды жүргізуге жобалық-сметалық құжаттаманың мемлекеттік сараптамасын жүргізу, жер қойнауын мемлекеттік зерделеу және жер қойнауының мониторингі саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру, жер қойнауын мемлекеттік зерделеу және жер қойнауының мониторингі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеу, өз құзыреті шегінде бағдарламалық құжаттарды және өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және келісу, сондай-ақ тұрақты негізде өз құзыреті шегінде мониторингті жүзеге асыру, өз құзыреті шегінде мемлекеттік құпияларды қорғау, азаматтық қорғаныс, жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру саласындағы Қазақстан Республикасының заңдарын және өзге де нормативтік құқықтық актілерін сақтауды қамтамасыз ету. Экономика, қаржы және мемлекеттік сатып алу басқармасының, Құқықтық, әкімшілік жұмыс және мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасының қызметін бақылау, үйлестіру және басшылықты жүзеге асырады. Өз құзыреті шегінде ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметіне жетекшілік етеді. Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жоғары тұрған органдардың тапсырмаларын орындау үшін жауапты болады.
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің
өңіраралық департаменттері

категория С-О-1 (5 единиц),
Восточно-Казахстанский межрегиональный департамент
геологии и недропользования (№ 22-09-1),
Западно-Казахстанский межрегиональный департамент
геологии и недропользования (№ 22-10-1),
Центрально-Казахстанский межрегиональный департамент
геологии и недропользования (№ 22-11-1),
Северо-Казахстанский межрегиональный департамент
геологии и недропользования (№ 22-12-1),
Южно-Казахстанский межрегиональный департамент
геологии и недропользования (№ 22-13-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологической или горной специальностям или нефтегазовое дело).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Желательно опыт работы в области геологического изучения недр в геологических учреждениях и горно-добывающих предприятиях, наличие опыта полевых работ. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и руководство работой межрегионального департамента, связанной с осуществлением функций государственного контроля, координации и регулирования отношений по недропользованию, обеспечение целевого использования бюджетных средств, обоснование объемов государственных бюджетных ассигнований, необходимых для осуществления государственного геологического изучения недр, реализации государственных и отраслевых программ.
Заместитель руководителя межрегионального Департамента,
категория С-О-2 (10 единиц),
Восточно-Казахстанский межрегиональный департамент
геологии и недропользования (№ 22-09-2, № 22-09-3),
Западно-Казахстанский межрегиональный департамент

Өңіраралық департаментінің басшысы, С-О-1 санаты (5 бірлік),
Шығыс Қазақстан геология және жер қойнауын пайдалану өңіраралық
департаменті (№ 22-09-1), Батыс Қазақстан геология және жер
қойнауын пайдалану өңіраралық департаменті (№ 22-10-1), Орталық
Қазақстан геология және жер қойнауын пайдалану өңіраралықдепартаменті (№ 22-11-1), Солтүстік Қазақстан
геология және жер қойнауын пайдалану өңіраралық департаменті
(№ 22-12-1), Оңтүстік Қазақстан геология және жер қойнауынпайдалану өңіраралық департаменті (№ 22-13-1)
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология немесе таукен мамандығы бойынша немесе мұнай-газ ісі).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттік жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік және шетел тілдерін білуі.
Практикалық тәжірибе
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Далалық тау-кен жұмысы немесе тау-кен өндіру саласындағы жұмыс тәжірибесі болуы. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік бақылау функцияларын жүзеге асыруға байланысты, өңіраралық департаменте жұмыстарды ұйымдастыру және басқару, жер қойнауын пайдалану бойынша қатынастарды ретке келтіру және үйлестіру, бюджеттік қаражатты толығымен пайдалануды қамтамасыз ету, жер қойнауына мемлекеттік геологиялық зерделеулерді жүзеге асыру үшін қажетті мемлекеттік бюджеттік қаржы бөлінісі көлеміне негіздеме, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды іске асыру.
Өңіраралық департаменті басшысының орынбасары,
С-О-2 санаты (10 бірлік),
Шығыс Қазақстан геология және жер қойнауын пайдалану өңіраралық
департаменті (№ 22-09-2, № 22-09-3), Батыс Қазақстан геология
және жер қойнауын пайдалану өңіраралық департаменті

геологии и недропользования (№ 22-10-2, № 22-10-3),
Центрально-Казахстанский межрегиональный департамент
геологии и недропользования (№ 22-11-2, № 22-11-3),
Северо-Казахстанский межрегиональный департамент
геологии и недропользования (№ 22-12-2, № 22-12-3),
Южно-Казахстанский межрегиональный департамент
геологии и недропользования (№ 22-13-2, № 22-13-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (по геологической или горной специальностям или нефтегазовое дело).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области недропользования, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Желательно опыт работы в области геологического изучения недр в геологических учреждениях и горно-добывающих предприятиях, наличие опыта полевых работ.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и руководство работой межрегионального департамента, связанной с осуществлением функций государственного контроля, координации и регулирования отношений по недропользованию, обеспечение целевого использования бюджетных средств. Участие в разработке пообъектных планов в области геологического изучения и недропользования, осуществлении контроля за проведением региональных геологических исследований и поисково-разведочных работ для государственных нужд.
Заместитель председателя Комитета индустрии туризма,
категория С-1 (1 единица), № 23-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: услуги (туризм) или гуманитарные науки или социальные науки, экономика и бизнес или право или образование.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере туризма, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

(№ 22-10-2, № 22-10-3), Орталық Қазақстан геология және жер
қойнауын пайдалану өңіраралық департаменті
(№ 22-11-2, № 22-11-3), Солтүстік Қазақстан геология және жер
қойнауын пайдалану өңіраралық департаменті
(№ 22-12-2, № 22-12-3), Оңтүстік Қазақстан геология және жер
қойнауын пайдалану өңіраралық департаменті
(№ 22-13-2, № 22-13-3)
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (геология немесе тау-кен мамандығы бойынша немесе мұнай-газ ісі).
Кәсіби құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, жер қойнауын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік және шет тілдерін білуі.
Практикалық тәжірибе
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Далалық тау-кен жұмыс немесе тау-кен өндіру саласындағы жұмыс тәжірибесі болуы. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік бақылау функцияларын жүзеге асыруға байланысты, өңіраралық департаментте жұмыстарды ұйымдастыру және басқару, жер қойнауын пайдалану бойынша қатынастарды ретке келтіру және үйлестіру, бюджеттік қаражатты толығымен пайдалануды қамтамасыз ету. Геологиялық зерттеулер және жер қойнауын пайдалану саласында объектілер бойынша жоспарларды әзірлеуге қатысу, мемлекеттік қажеттілік үшін өңірлік геологиялық зерттеулерді және іздеу-барлау жұмыстарын жүргізуге бақылауды жүзеге асыру.
Туризм индустриясы комитеті төрағасының орынбасары,
C-1 санаты (1 бірлік), № 23-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: көрсетілетін қызметтер (туризм) немесе гуманитарлық ғылымдар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности управлений стратегии и координации туристских программ, регионального развития и инфраструктуры туризма, обеспечение реализации государственной политики по развитию индустрии туризма и государственных программ, координация вопросов развития въездного и внутреннего туризма, взаимодействия с местными исполнительными органами по вопросам реализации региональных программ развития туризма, анализа статистики, Координация деятельности управления инвестиционной политики и туристских ресурсов. Реализация государственной политики в части привлечения инвестиций в туристскую отрасль, координация вопросов разработки предложений по участию Комитета в привлечении инвестиций в туристскую отрасль и формирование инвестиционных проектов, взаимодействие с государственными органами, повышение квалификации кадров, право подписи на финансовых и иных банковских документах.
Заместитель председателя Комитета индустрии туризма,
категория С-1 (1 единица), № 23-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: услуги (туризм) или гуманитарные науки или социальные науки, экономика и бизнес или право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере туризма, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание иностранного языка.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Опыт работы в туристской отрасли или в сфере рекламных услуг. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности управления формирования имиджа и международных связей, координация вопросов по проведению туристских мероприятий, участию в международных выставочных мероприятиях, информационных турах, разработке рекламно-имиджевой продукции, развитию сувенирного производства, веб-сайта. Координация деятельности управления правового обеспечения и лицензирования, координация вопросов правовой экспертизы документов по Комитету, процедуры государственных закупок, координация вопросов по лицензированию, право подписи на финансовых и иных банковских документах.
Руководитель территориального департамента
Комитета индустрии туризма – Администрация
специальной экономической зоны «Бурабай»,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Стратегия және туристік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының қызметін үйлестіру, өңірлік даму және туризм инфрақұрылымы, туризм индустриясын және мемлекеттік бағдарламаларды дамыту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету, кіру туризмі мен ішкі туризмді дамыту, туризмді дамытудың өңірлік бағдарламаларын іске асыру мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-қимыл жасау, статистиканы талдау мәселелерін үйлестіру, Инвестициялық саясат және туристік ресурстар басқармасының қызметін үйлестіру. Туризм саласына инвестицияны тарту бөлігінде мемлекеттік саясатты іске асыру, Комитеттің туризм саласына инвестицияны тартуға қатысуы және инвестициялық жобаларды қалыптастыру бойынша ұсыныстарды әзірлеу, мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау, кадрлардың біліктілігін арттыру, қаржылық және өзге де банктік құжаттарға қол қою құқығы.
Туризм индустриясы комитеті төрағасының орынбасары,
C-1 санаты (1 бірлік), № 23-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: көрсетілетін қызметтер (туризм) немесе гуманитарлық ғылымдар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, туризм аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мүмкіндігінше шет тілін білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Туризм саласында немесе жарнамалық қызметтер көрсету саласында жұмыс тәжірибесі. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Имиджді қалыптастыру және халықаралық байланыстар басқармасының қызметін үйлестіру, туристік іс-шараларды өткізу, халықаралық көрмелік іс-шараларға, ақпараттық турларға қатысу, жарнама-имидждік өнімдерді әзірлеу, кәдесый өндірісін, веб-сайтты дамыту мәселелерін үйлестіру. Құқықтық қамтамасыз ету және лицензиялау басқармасының қызметін үйлестіру, Комитет бойынша құжаттарға құқықтық сараптама жасау, мемлекеттік сатып алу рәсімі мәселелерін үйлестіру, лицензиялауды бақылау мәселелерін үйлестіру, қаржылық және өзге де банктік құжаттарға қол қою құқығы.
Туризм индустриясы комитетінің аумақтық департаменті -
«Бурабай» арнайы экономикалық аймағы - әкімшілігінің басшысы,

категория С-О-1 (1 единица), (№ 23-08-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: услуги (туризм) или социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или право или гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере туризма, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, координирование вопросов реализации государственной политики по развитию индустрии туризма и государственных программ на территории специальной экономической зоны, реализации государственной политики в части привлечения инвестиций в специальной экономической зоны, координирование вопросов планирования и исполнения бюджета, кадрового и материального обеспечения, документоооборота, назначение на должности и освобождение от должностей работников департамента, издание приказов, утверждение планов работы департамента, право подписи на финансовых и иных банковских документах. координация реализации инвестиционных «прорывных» проектов международного значения на территории специальной экономической зоны, в том числе туристских центров, формирование инвестиционных проектов и привлечение инвестиций, разработка мер по развитию и формированию инфраструктуры туризма на территории специальной экономической зоны, координация мероприятий по вопросам привлечения инвестиций в индустрию туризма на территории специальной экономической зоны, координация деятельности рабочей комиссии по оценке и отбору инвестиционных проектов в сфере туризма. Создание и мониторинг функционирования инфраструктуры специальной экономической зоны, организация пропускного режима на территорию специальной экономической зоны, последующее эксплуатационное обслуживание объектов специальной экономической зоны, мониторинг выполнения проектов участниками специальной экономической зоны и их соответствия целям специальной экономической зоны, регулирование налоговой и земельной политики в соответствии с законодательством Республики Казахстан на территории специальной экономической зоны в пределах своей компетенции.
Заместитель руководителя территориального департамента,

С-О-1 санаты (1 бірлік), (№ 23-08-1)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: көрсетілетін қызметтер (туризм) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе құқық немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, туризм аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттік жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметін жалпы басқару, туризм индустриясын және арнайы экономикалық аймақ аумағында мемлекеттік бағдарламаларды дамыту жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру мәселелерін үйлестіру, арнайы экономикалық аймаққа инвестицияны тарту бөлігінде мемлекеттік саясатты іске асыру, бюджетті жоспарлау және орындау, кадрлық және материалдық қамтамасыз ету, құжат айналымы, департаменттің қызметкерлерін лауазымға тағайындауға және лауазымынан босату мәселелерін үйлестіру, Департаменттің жұмыс жоспарын бекіту, бұйрықтарды шығару, қаржылық және өзге де банктік құжаттарға қол қою құқығы. арнайы экономикалық аймақ аумағында халықаралық маңызы бар инвестициялық «басым сипаттағы» жобаларды, оның ішінде туристік орталықтарды іске асыруды үйлестіру, инвестициялық жобаларды қалыптастыру және инвестицияны тарту, арнайы экономикалық аймақ аумағында туризм инфрақұрылымын дамыту және қалыптастыру жөніндегі шараларды дайындау, арнайы экономикалық аймақ аумағында туризм индустриясына инвестицияны тарту мәселелері жөніндегі іс-шараларды үйлестіру, туризм саласындағы инвестициялық жобаларды бағалау және іріктеу жөніндегі жұмыс комиссиясының қызметін үйлестіру. арнайы экономикалық аймақ инфрақұрылымын жасау және жұмыс істеуіне мониторинг жүргізу, арнайы экономикалық аймақ аумағына рұқсат беру режимін ұйымдастыру, арнайы экономикалық айма объектілерінің кейінгі пайдаланылуы, арнайы экономикалық аймақ қатысушыларының жобаларды орындау мониторингі және арнайы экономикалық аймақ мақсаттарына сәйкес келуі, өзінің құзыреті шеңберінде арнайы экономикалық аймақ аумағында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес салық және жер саясатын реттеу.
Аумақтық департамент басшысының орынбасары,

категория С-О-2 (1 единица), № 23-08-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: услуги (туризм) или социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии или право или гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере туризма, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности организаций, осуществляющих деятельность на территории специальной экономической зоны, реализации туристских программ, развития инфраструктуры туризма и инвестиционных проектов на территории специальной экономической зоны, реализация государственной политики в части привлечения инвестиций в туристскую отрасль на территории специальной экономической зоны, координация вопросов разработки предложений по участию департамента в привлечении инвестиций в туристскую отрасль и формирование инвестиционных проектов, взаимодействие с государственными органами, повышение квалификации кадров, руководство деятельностью департамента в части планирования и контроль мероприятий, необходимых для реализации поставленных задач, координация и контроль финансово-хозяйственной деятельности и делопроизводства департамента, осуществление контроля за своевременным и правильным оформлением документов, за экономным и целевым расходованием бюджетных средств согласно утвержденным сметам, координация работы по составлению планов финансирования, бюджетных заявок департамента, планирование работы и координация деятельности работников, формирование планов работы департамента, контроль за выполнением планов работы, приказов, протоколов аппаратных совещаний.
Заместитель председателя Комитета по атомной энергии,

С-О-2 санаты (1 бірлік), (№ 23-08-2)
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: көрсетілетін қызметтер (туризм) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе құқық немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, туризм аясындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Арнайы экономикалық аймағы аумақ қызметтін жүзеге асыратын ұйымдардың қызметін үйлестіру, туристік бағдарламаларды іске асыру, арнайы экономикалық аймақ аумағында туризм инфрақұрылымын және инвестициялық жобаларды дамыту, арнайы экономикалық аймақ аумағында туризм саласына инвестицияны тарту бөлігінде мемлекеттік саясатты іске асыру, департаменттің туризм саласына инвестицияны тартуға қатысуы және инвестициялық жобаларды қалыптастыру бойынша ұсыныстарды әзірлеу, мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл, кадрлардың біліктілігін арттыру мәселелерін үйлестіру. Қойылған міндеттерді іске асыруға қажетті іс-шараларды жоспарлау және бақылау бөлігіндегі департаменттің қызметіне басшылық жасау, департаменттің қаржы-шаруашылық қызметін және іс жүргізуді үйлестіру және бақылау жасау, құжаттардың дер кезінде және дұрыс ресімделуіне, бекітілген сметаларға сәйкес бюджеттік қаражатты үнемді және мақсатты пайдалануға бақылауды жүзеге асыру, департаменттің қаржыландыру жоспарын, бюджеттік өтінімдерін жасау жұмыстарын үйлестіру, қызметкерлердің жұмысын жоспарлау және қызметін үйлестіру, департаменттің жұмыс жоспарын қалыптастыру, жұмыс жоспарларының, бұйрықтардың, аппараттық кеңес хаттамаларының орындалуына бақылау жасау.
Атом энергиясы комитеті төрағасының орынбасары,

категория С-1 (1 единица), № 24-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии или естественные науки (физика, ядерная физика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере использования атомной энергии, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного, русского и английского языков.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Опыт работы в областях, связанных с организацией лицензирования деятельности, связанной с использованием атомной энергии, бывшими испытательными ядерными полигонами, аварийной готовностью и аварийным реагированием ядерных объектов республики, физической защитой ядерных материалов и ядерных установок, учетом ядерных материалов и источников ионизирующего излучения, экспортным контролем и контролем ядерного импорта, созданием правовой и нормативно-технической базы в области использования атомной энергии, международным сотрудничеством в сфере использования атомной энергии.
Функциональные обязанности
Организация и контроль работы структурных подразделенях Комитета по вопросам ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности, аварийной готовности и аварийного реагирования ядерных объектов Республики Казахастан, лицензирования деятельности, связанной с использованием атомной энергии, бывших испытательных ядерных полигонов, применения гарантий Международного агентства по атомной энергии, международного сотрудничества в сфере использования атомной энергии в части обеспечения мер по режиму нераспространения ядерного оружия, контролю передач, контролю и надзору за безопасностью.
Заместитель председателя Комитета по атомной энергии,

C-1 санаты (1 бірлік), № 24-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары (физика, ядролық физика).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, атом энергиясын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Негізгі проблемаларды, стратегиялық үкімет актілерін және атом энергиясын пайдалану саласын дамыту бағдарламаларын білу, Үкіметтің, Министрліктің регламенттерін және мемлекеттік органдардағы құжат айналымының негіздерін білу. Орталық атқарушы органдардың құрылымын білу. Қазақ, орыс және ағылшын тілдерін білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Атом энергиясын пайдаланумен, бұрынғы ядролық сынақ полигондарымен, республиканың ядролық объектілерінің авариялық әзірлігіне және авариялық ден қоюға, ядролық материалдар мен ядролық қондырғыларды физикалық қорғаумен, ядролық материалдар мен иондаушы сәуле көздерін есепке алумен, экспорттық бақылаумен және ядролық импортты бақылаумен, атом энергиясын пайдалану саласында құқықтық және нормативтік-техникалық база жасаумен, атом энергиясын пайдалану саласындағы халықаралық ынтымақтастықпен байланысты қызметті лицензиялауды ұйымдастырумен байланысты салаларда жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздігі, Қазақстан Республикасының ядролық объектілерінің авариялық әзірлігі мен авариялық ден қою, атом энергиясын пайдаланумен байланысты қызметті лицензиялау, бұрынғы ядролық сынақ полигондары, атом энергиясы халықаралық агенттігінің халықаралық кепілдіктерін қолдану, ядролық қаруды таратпау режимі,беруді бақылау, қауіпсіздікті бақылау және қадағалау мәселелері бойынша жұмысын ұйымдастыру және бақылау.
Атом энергиясы комитеті төрағасының орынбасары,

категория С-1 (1 единица), № 24-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес или право или образование или технические науки и технологии или естественные науки (физика, ядерная физика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере использования атомной энергии, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание государственного, русского и иностранного языков.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Опыт работы в областях, связанных с организацией административной деятельности, управления проектами и программами, бюджетом организации, планированием и техническим обеспечением деятельности организации, реализацией промышленной политики Правительства, международным сотрудничеством, знакомство с делопроизводством, включая секретное.
Функциональные обязанности
Организация и контроль работы структурных подразделений Комитета по управлению проектами и бюджетными программами, содействию в планировании и управлении бюджетом Комитета, материально- техническому обеспечению деятельности Комитета, административно-хозяйственной и финансово- экономической деятельности, включая организацию и проведение государственных закупок, планированию и развитию деятельности подведомственных организаций, созданию правовой и нормативной базы, реализации государственной стратегии развития атомной промышленности и энергетики, международного сотрудничества в части исполнения международных договоров и соглашений.

C-1 санаты (1 бірлік), № 24-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе білім немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар немесе жаратылыстану ғылымдары (физика, ядролық физика).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, атом энергиясын пайдалану саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Негізгі проблемаларды, стратегиялық үкімет актілерін және атом энергиясын пайдалану саласын дамыту бағдарламаларын білу, Үкіметтің, Министрліктің регламенттерін және мемлекеттік органдардағы құжат айналымының негіздерін білу. Орталық атқарушы органдардың құрылымын білу. Мүмкіндігінше қазақ, орыс және ағылшын тілдерін білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Атом энергиясын пайдаланумен, бұрынғы ядролық сынақ полигондарымен, республиканың ядролық объектілерінің авариялық әзірлігіне және авариялық ден қоюға, ядролық материалдар мен ядролық қондырғыларды физикалық қорғаумен, ядролық материалдар мен иондаушы сәуле көздерін есепке алумен, экспорттық бақылаумен және ядролық импортты бақылаумен, атом энергиясын пайдалану саласында құқықтық және нормативтік-техникалық база жасаумен, атом энергиясын пайдалану саласындағы халықаралық ынтымақтастықпен байланысты қызметті лицензиялауды ұйымдастырумен байланысты салаларда жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру мен өткізуді, ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін жоспарлау мен дамытуды, құқықтық және нормативтік база құруды, атом өнеркәсібі мен энергетикасын, халықаралық шарттар мен келісімдерді орындау бөлігінде халықаралық ынтымақтастықты дамытудың мемлекеттік стратегиясын іске асыруды қоса алғанда, жобалар мен бюджеттік бағдарламаларды басқару, Комитеттің бюджетін жоспарлау мен басқаруға жәрдемдесу, Комитеттің қызметін материалдық-техникалық қамтамасыз ету, әкімшілік-шаруашылық қызметі және қаржы-экономикалық қызметі жөніндегі жұмысын ұйымдастыру және бақылау.