Об утверждении форм актов государственного инспектора по охране животного мира, Правил их составления и выдачи
Приказ Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 22 апреля 2014 года № 141-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 мая 2014 года № 9466. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 18-04/279
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 30.03.2015 № 18-04/279 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить следующие формы актов государственного инспектора по охране животного мира:
1) протокол об административных правонарушениях по форме согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) протокол об административном задержании по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) протокол о личном досмотре, досмотре вещей находящихся при физическом лице по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) протокол досмотра транспортных и плавучих средств по форме согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) акт проверки по форме согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) предписание об устранении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира по форме согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) предписание о запрещении или приостановлении хозяйственной деятельности физических и юридических лиц по форме согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) постановление о привлечении виновного лица к административной ответственности за нарушение законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира по форме согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) постановление об изъятии огнестрельного оружия, использованного с нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, запрещенных орудий добывания и незаконно добытых объектов животного мира и их продукции для временного хранения до вынесения судебного решения по форме согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Правила составления и выдачи актов государственного инспектора по охране животного мира согласно приложению 10 к настоящему приказу.
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, в установленном законодательством порядке, обеспечить:

Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор актілерінің нысандарын, оларды толтыру және беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 2014 жылғы 22 сәуірдегі № 141-Ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 23 мамырда № 9466 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 18-04/279 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.03.2015 № 18-04/279 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 9-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор актілерінің мына нысандары бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттама;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік ұстау туралы хаттама;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке тексеріс, жеке тұлғада болған заттардың тексерісі туралы хаттама;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көлік, жүзу құралдарының тексерісі туралы хаттама;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тексеру актісі;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықты жою туралы ұйғарым;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке және заңды тұлғалардың шаруашылық қызметіне тыйым салу немесе тоқтата тұру туралы ұйғарым;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнаманы бұзғандары үшін кінәлі тұлғаларды әкімшілік жауаптылыққа тарту туралы қаулы;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасын бұза отырып пайдаланылған атыс қаруын, тыйым салынған олжалау құралдарын және заңсыз олжаланған жануарлар дүниесі объектілері мен олардың өнімдерін сот шешімі шығарылғанға дейін уақытша сақтау үшін алып қою туралы қаулы;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектордың актілерін толтыру және беру қағидасы.
2. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 17-03/522 «Об утверждении форм актов государственного инспектора по охране животного мира, Правил их составления и выдачи» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 68515, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 5 декабря 2012 года № 421-422 (27240-27241)).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                   Н. Каппаров
Приложение 1
к приказу Министра окружающей
среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 141-Ө
Форма
Протокол
об административном правонарушении № ___
Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики
Казахстан __________________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа в области
охраны,
_____________________________________________________________________
воспроизводства и использования животного мира или его
территориального
_____________________________________________________________________
подразделения)
«___» _____ 20__ года _______________________________________________
(место составления протокола (село, поселок,
город, рыбохозяйственный водоем и (или) участок)
1. Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность лица,
составившего протокол _______________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Сведения о лице, совершившем административное
правонарушение:______________________________________________________
_____________________________________________________________________
(для физических лиц: фамилия, имя, отчество (при наличии),
_____________________________________________________________________
место и дата рождения, место жительства,
_____________________________________________________________________
наименование и реквизиты документа, удостоверяющего
_____________________________________________________________________
личность, индивидуальный идентификационный номер,
_____________________________________________________________________
сведения о регистрации по месту жительства, место работы;
_____________________________________________________________________
для юридических лиц: полное наименование,
местонахождение,_____________________________________________________
_____________________________________________________________________
номер и дата
_____________________________________________________________________
государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица,
_____________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер и банковские реквизиты)

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден кейін он күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімді баспасөз басылымдарына және «Әділет» ақпараттық құқықтық жүйесіне жолдауын;
3) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. «Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектордың актілері нысандарын, оларды толтыру және беру қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 15 қазандағы № 17-03/522  бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізіміндегі актінің тіркеу № 68515, «Егемен Қазақстан газеті» 2012 жылғы 6 желтоқсандағы № 802-806 (27877)).
4. Осы бұйрық ол алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн ішінде қолданысқа енгізіледі.
Министр                                             Н. Қаппаров
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 141-Ө бұйрығына
1-қосымша
Нысан
№ _____ Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары
министрлігі _________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы
_____________________________________________________________________
уәкілетті орган ведомствосының немесе оның аумақтық
бөлімшесінің атауы)
20__ жылғы «___» __________ _________________________________________
(хаттама жасалған орын (ауыл, кент, қала,
су айдыны және (немесе) учаскесі)
1. Хаттаманы толтырған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болса)
лауазымы,____________________________________________________________
2. Әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлға туралы мәліметтер:
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғалар үшін: тегі, аты, әкесінің аты (болса),
туған күні,
_____________________________________________________________________
тұрғылықты жері, құжат атауы мен деректемелері,
_____________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат, жеке сәйкестендіру нөмірі,
_____________________________________________________________________
тұрғылықты жері бойынша тіркеу туралы мәлімет,
_____________________________________________________________________
жұмыс орны; заңды тұлғалар үшін: толық атауы, орналасқан жері,
_____________________________________________________________________
заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу нөмірі мен күні,
_____________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі мен банк деректемелері)

3. Место, время совершения и существо административного
правонарушения ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Определить язык производства по рассматриваемому делу ______
_____________________________________________________________________
(государственный, русский или другие языки)
5. Совершено административное правонарушение, предусмотренное
пунктом (пунктами) ______________ статьи (статей) ___________________
Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года «Об
административных правонарушениях».
6. Свидетели (фамилия, имя, отчество (при наличии), место
жительства, телефоны) _______________________________________________
_____________________________________________________________________
Свидетелям разъяснены их права и обязанности, предусмотренные
статьей 594 Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года «Об
административных правонарушениях».
7. Объяснение лица, совершившего административное
правонарушение
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Правонарушителю разъяснены его права и обязанности,
предусмотренные статьей 584 Кодекса Республики Казахстан от 30 января
2001 года «Об административных правонарушениях».
С протоколом ознакомлен(а) ____________________________________
(подпись правонарушителя)
Объяснения и замечания по содержанию протокола ________________
_____________________________________________________________________
С протоколом согласен, не согласен ____________________________
_____________________________________________________________________
(если не согласен, то изложить мотив отказа от подписания)

3. Әкімшілік құқық бұзушылықтың сипаты, орны және аяқталу
уақыты ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Қаралып отырған іс бойынша өндіріс тілін анықтау ___________
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік, орыс немесе басқа да тілдер)
5. Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы
«Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексінің ______ бабының
(баптарының)_____ тармағымен (тармақтарымен) көзделген әкімшілік құқық бұзушылық жасалды.
6. Куәгерлер (тегі, аты, әкесінің аты (болса), тұратын жері,
телефоны)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Куәгерлерге Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы
«Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексінің 594-бабында көзделген
ондағы құқықтар мен міндеттер түсіндірілді.
7. Әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлғаның түсініктемесі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Құқық бұзушыларға Қазақстан Республикасының
2001 жылғы 30 қаңтардағы «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы»
кодексінің 584-бабында көзделген олардың құқықтары мен міндеттері түсіндірілді.
Хаттамамен таныстым ___________________________________________
(құқық бұзушының қолы)
Хаттама мазмұны бойынша түсініктеме мен ескерту _______________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Хаттамамен келісемін, келіспеймін _____________________________
_____________________________________________________________________
(егер келіспейтін болсаңыз, қол қоюдан бас тарту себебін айту)

8. Сведения об осмотре местности ______________________________
_____________________________________________________________________
(указать условия погоды, освещенность, применение фото,
видео-аудио записи)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Перечень продукции и объектов животного мира (их частей и
дериватов), являющихся объектом правонарушения, изъятых у лиц, в
отношении которого возбуждено дело __________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Перечень и описание изъятых документов и вещей, являющихся
орудием правонарушения ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Извещен о том, что решение по делу будет принято
должностным лицом ___________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа
_____________________________________________________________________
или его территориального подразделения,
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии), должностного лица, должность)
по адресу _____________________________________________________(дата,
время) ______________________________________________________________
Подписи:
Лицо, составившее протокол ____________________________________
Лицо, совершившее административное правонарушение _____________
Свидетели _____________________________________________________
Копию протокола получил (а) ___________________________________
(подпись правонарушителя)
«___» ____________ 20___ года
Приложение 2
к приказу Министра окружающей
среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 141-Ө
Форма
Протокол №______
об административном задержании
Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики
Казахстан __________________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа в области
_____________________________________________________________________
охраны, воспроизводства и использования животного мира или его
_____________________________________________________________________
территориального подразделения)
20__год «___»_________ _____ часов ___ минут ________________________
(место составления
протокола),
_____________________________________________________________________
город, поселок, село, район, область, рыбохозяйственный
водоем и (или)
_____________________________________________________________________
участок)
_____________________________________________________________________
(должность, фамилия и инициалы лица, составившего протокол)
Составил настоящий протокол об административном задержании
гражданина (гражданки)_______________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), дата рождения; место
жительства,
_____________________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность, серия, номер,
_____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер, где и кем выдан)
_________________________, который (ая) доставлен (а) в _____________
_____________________________________________________________________
городской, районный орган (территориальный орган)
20___год «___»______________ ____ часов ____ минут в связи с
совершением правонарушения, предусмотренного
_____________________________________________________________________
(статья, пункт Кодекса Республики
_____________________________________________________________________
Казахстан от 30 января 2001 года «Об административных
_____________________________________________________________________
правонарушениях», предусматривающего ответственность
_____________________________________________________________________
за совершение данного правонарушения, место задержания)
для _________________________________________________________________
(мотивы задержания - пресечение административного правонарушения,
_____________________________________________________________________
составление протокола об административном правонарушении, __________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
рассмотрение дела в соответствии с требованиями статьи Кодекса
Республики
_____________________________________________________________________
Казахстан от 30 января 2001 года «Об административных
правонарушениях».)
перед водворением в комнату задержанных в административном
порядке в присутствии понятых:
1. _______________, проживающего (ей) по адресу: ____________________
2. _______________, проживающего (ей) по адресу: ____________________
Был произведен личный досмотр и досмотр вещей, находящихся у
задержанного (ей) ___________________________________________________
(фамилия, инициалы)
У задержанного (ой) в присутствии понятых обнаружены и изъяты
для временного хранения _____________________________________________
_____________________________________________________________________
(вещи, ценности, документы, их индивидуальные признаки,
_____________________________________________________________________
а при необходимости - места и обстоятельства обнаружения)
Задержанный (ая) одет (а)______________________________________
_____________________________________________________________________
При наружном осмотре обнаружены телесные повреждения __________
_____________________________________________________________________
(какие именно, вызывалась скорая медицинская помощь, время
_____________________________________________________________________
вызова, номер вызова)
Задержанный (ая)________________________ просил (а) уведомить о
месте его (ее)нахождения ____________________________________________
(кого именно)
Заявления и замечания, сделанные при задержании и
досмотре ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(кем и какие)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подпись работника, проводившего досмотр _______________________
Подпись задержанного (ой)______________________________________
Подписи понятых _______________________________________________
О месте нахождения задержанного (ой) сообщено в _____
часов, ______ минут _________________________________________________
(день, месяц, год, кому именно, лично, по телефону)
О задержании несовершеннолетнего правонарушителя сообщено
в _____ часов, ______ минут _________________________________________
(день, месяц, год, уведомляются
обязательно его
_____________________________________________________________________
родители или лица, их заменяющие, кому именно, лично, по телефону)
Подпись лица, проводившего задержание _________________________
Гражданин (ка)____________ освобожден (на)___ часов ___ минут.
_____________________________________________________________________
(день, месяц, год)
причина освобождения __________________________________________
_____________________________________________________________________
При освобождении получил (а)___________________________________
_____________________________________________________________________
указывается, что возвращено ___________________________________
_____________________________________________________________________
претензий не имею ____________, имею __________________________
Подпись освобожденного (ой)____________________________________
Мне разъяснено, что административное задержание, проведенный
личный досмотр, досмотр вещей, изъятие вещей и документов могут быть
обжалованы в вышестоящему должностному лицу или прокурору.
Подпись освобожденного (ой) ___________________________________
Подпись лица, проводившего задержание _________________________
Приложение 3
к приказу Министра окружающей
среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 141-Ө
Форма
Протокол №
о личном досмотре, досмотре вещей находящихся при
физическом лице
Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики
Казахстан __________________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа в
области охраны,
_____________________________________________________________________
воспроизводства и использования животного мира или его
территориального
_____________________________________________________________________
подразделения)
«___» _____ 20__ года _______________________________________________
(место составления протокола (село, поселок,
город, рыбохозяйственный водоем и (или) участок)
1. Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность лица,
составившего протокол _______________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Сведения о лице подвергнутому личному досмотру: (фамилия,
имя, отчество (при наличии) адрес место жительства, документ
удостоверяющий личность, место работы, должность) ___________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

8. Оқиға болған жерді қарау туралы мәлімет ____________________
_____________________________________________________________________
(фото, бейне-аудио жазбаларды қолдануын, жарықтануы,
ауа райы жағдайын көрсету)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Қозғалған іске қатысты тұлғадан алынған құқық бұзушылық
объектісі болып табылатын жануарлар дүниесінің объектілері (олардың
бөліктері мен дериваттары) мен өнімдерінің тізбесі __________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Құқық бұзушылық құралы болып табылатын, алынған құжаттардың
және заттардың тізімі мен сипаттамасы _______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Іс бойынша шешім лауазымды тұлғамен қабылданатыны туралы
_____________________________________________________________________
(уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшенің толық атауы,
_____________________________________________________________________
лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болса), қызметі)
мекенжайы бойынша
_____________________________________________________________________
(күні, уақыты) __________________________________________ хабарланды.
Қолдары:
Хаттама толтырған тұлға _______________________________________
Әкімшілік құқық бұзушылықты жасаған тұлға _____________________
Куәгерлер _____________________________________________________
Хаттама көшірмесін алдым ______________________________________
(құқық бұзушының қолы)
20 ___ жылғы «____» _____________
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 141-Ө бұйрығына
2-қосымша
Нысан
№ _____ Әкімшілік ұстау туралы хаттама
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары
министрлігі _________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы
_____________________________________________________________________
уәкілетті орган ведомствосының немесе оның аумақтық
бөлімшесінің атауы)
200_жылғы «____» _______ __сағат__минут _____________________________
(хаттама жасалған орын)
_____________________________________________________________________
қала, поселкі, ауыл, аудан, облыс, су айдыны және (немесе) учаскесі)
_____________________________________________________________________
(хаттаманы жасаған тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты-жөні, туған күні, тұрақты орналасқан жері, тұлғаның жеке
_____________________________________________________________________
басын куәландыратын құжат, сериясы, нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмері
_____________________________________________ азаматты (азаматшаны)
кіммен, қашан берілді
_______________________ әкімшілік ұстау туралы осы хаттаманы жасады.
20___ жылғы «___» ______________ ___ сағат____ минутта
ол _____________________________________________________ жеткізілді.
қалалық, аудандық орган (аумақтық бөлімше)
_____________________________________________________________________
(осы құқық бұзушылықты жасаған үшін жауаптылықты қарастырған
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 1 қаңтардағы «Әкімшілік
___________________________________________________________ көзделген
құқық бұзушылық туралы» кодексі, тармағы, ұсталған орны
______________________________________________________________ үшін
ұстау сылтаулары - әкімшілік құқық бұзушылықты тоқтату
_____________________________________________________________________
әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманы жасау, Қазақстан
_____________________________________________________________________
Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы «Әкімшілік құқық бұзушылық
_____________________________________________________________________
туралы» кодекс бабының талаптарына сәйкес істі қарау құқық бұзушылықты
_____________________________________________________________________
жасағаны үшін жеткізілді.)
Әкімшілік тәртіппен ұстағандарды бөлмеге кіргізу алдында
1._______________, _________________________ мекен-жайында тұратын
2._______________, _________________________ мекен-жайында тұратын
айғақ адамдардың қатысуымен ________________________________ ұсталған
тұлғаға _____________________________________________________________
(тегі, аты, жөні)
жеке тексеру және онда болған заттардың тексерісі жүргізілді.
Ұсталынған тұлғада айғақ адамдардың қатысуымен уақытша сақтау үшін мыналар:
_____________________________________________________________________
(заттар, құнды заттар, олардың ерекше белгілері)
______________________________________ анықталды және алынып қойылды.
(ал қажетті жағдайда - анықталған жері мен жағдайлары)
Ұсталынған тұлға ____________________________________________________
__________________________________________________________ киінген.
Сырттай қараған кезде дене зақымдары анықталды ________________
(қандай, жедел
_____________________________________________________________________
медициналық жәрдем шақырылды ма, шақыру уақыты, шақыру нөмірі)
Ұсталынған ___________________________________ оның тұрған жері
туралы ___________________________________________ хабарлауды сұрады.
(кімді)
Ұстау және тексеру кезде жасалған арыздар және ескертулер _____
_____________________________________________________________________
(кіммен және қандай)
Тексеруді жүргізген қызметкердің қолы _______________________________
Ұсталынған тұлғаның қолы ____________________________________________
Айғақ адамдардың қолы _______________________________________________
Ұсталынған тұлғаның орналасқан жері туралы ____ сағ ___ мин _________
__________________________________________________ хабарландырылды.
(күні, айы, жылы, кімге, телефон арқылы)
Кәмелетке толмаған құқық бұзушыны ұстаған туралы ___ сағат ___ минут
_____________________________________________________________________
(күні, айы, жылы, міндетті түрде оның ата-анасы немесе оларды
ауыстыратын тұлғалар)
___________________________________________________ хабарландырылды.
(кімге, телефон арқылы)
Ұстауды жүргізген тұлғаның қолы _______________________________
200__ жылғы «___» _____ __ сағат ___ минут ______ азамат (ша) босатылды.
Босату себептері ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Босатылған кезде ________________________________________ алды.                               (не қайтарылғаны көрсетіледі)
Шағым жоқ __________________, бар _____________________________
Босатылған тұлғаның қолы ______________________________________
Әкімшілік ұстауға, жүргізілген жеке тексеруге, заттардың
тексерісіне, заттарды және құжаттарды алып қоюына жоғарғы тұратын
лауазымды тұлғаға немесе прокурорға шағым беруге болатыны маған түсіндірілді.
Босатылған тұлғаның қолы ______________________________________
Ұстауды жүргізген тұлғаның қолы _______________________________
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 141-Ө бұйрығына
3-қосымша
№ _____ Жеке тексеріс, жеке тұлғада болған заттардың тексерісі
туралы хаттама
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары
министрлігі _________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
_____________________________________________________________________
саласындағы уәкілетті орган ведомствосының немесе оның аумақтық
_____________________________________________________________________
бөлімшесінің атауы)
«___» __________           __________________________________________
(күні)                     (хаттаманы жасаған орын (ауыл, кент, қала,
су айдыны және (немесе) учаскесі)
1. Хаттаманы жасаған тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты
(болса)______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Жеке тексеріске әкелінген тұлға туралы мәліметтер: (тегі,
аты, әкесінің аты (болса), тұрғылықты жерінің мекен жайы, жеке басын
куәландыратын құжат, жұмыс орны, лауазымы) __________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

3. Понятые: (фамилия, инициалы, место жительства, документ
удостоверяющий личность)
1.___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Материалы, полученные при проведении осмотра с применением
фото- и киносъемки, видеозаписи, иных установленных средств фиксации
вещественных доказательств __________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Вид количество, иные идентификационные признаки вещей, в том
числе тип, марка, модель, калибр, серия, номер, признаки оружия,
количество и виды ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. В результате досмотра ______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подписи, фамилии и инициалы:
Должностного лица составившего протокол _______________________
Лица подвергнутого к личному досмотру _________________________
Владелец вещей подвергнутых к досмотру ________________________
Понятых: 1. ________________________ 2.________________________
Копию протокола получил (а) ___________________________________
(фамилия, инициалы, подпись
подвергнутого к личному досмотру)
«___» ____________ 20___ года
Приложение 4
к приказу Министра окружающей
среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 141-Ө
Форма
Протокол № ___
досмотра транспортных, плавучих средств
Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики
Казахстан __________________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа в области
_____________________________________________________________________
охраны, воспроизводства и использования животного мира или его
_____________________________________________________________________
территориального подразделения)
«___» _____ 20__ года _______________________________________________
(местонахождение объекта (село, поселок, город,
рыбохозяйственный водоем и (или) участок)

3. Куәгер адамдар: (тегі, аты-жөні, тұрғылықты жері, тұлғаның
жеке басын куәландыратын құжат)
1.___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Фото- және кино түсірілімінің, бейнежазбаның, заттай
дәлелдемелерді көрсетудің өзге де белгіленген құралдарын қолданып,
тексеру жүргізу кезінде алынған материалдар _________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Тексерілген заттардың түрі, саны, өзге де салыстыру
белгілері, соның ішінде қарудың маркасы, моделі, калибрі, сериясы,
номері, қарудың белгісі, саны және түрі _____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Тексеріс жүргізгенде анықталған ____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қолдары, тегі, аты-жөні:
Хаттаманы жасаған лауазымды тұлғаның __________________________
Жеке тексеріске әкелінген тұлғаның ____________________________
Тексерілген заттардың иесі ____________________________________
Куәгер адамдардың: 1. ___________________ 2.___________________
Хаттама көшірмесін алдым ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болса), қолы,
тексеріс жасалынған тұлғаның қолы)
20___ жылғы «__» __________________
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 141-Ө бұйрығына
4-қосымша
Нысан
№_______ Көлік, жүзу құралдарының
тексерісі туралы хаттама
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары
министрлігі _________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
_____________________________________________________________________
саласындағы уәкілетті орган ведомствосының немесе оның аумақтық
_____________________________________________________________________
бөлімшесінің атауы)
20__ жылғы «___» _________ ____________________________________
хаттаманы жасаған орын (ауыл, кент,
қала, су айдыны және (немесе) учаскесі)

1. Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность лица,
составившего протокол _______________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Сведения о личности владельца транспортного, плавучего
средства: (фамилия, имя, отчество (при наличии), место жительства,
документ удостоверяющий личность) ___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Сведения о типе, марке, модели, государственном
регистрационном номере, иных идентификационных признаках
транспортного, плавучего средства ___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Понятые: (фамилия, инициалы, место жительства, документ
удостоверяющий личность)
1.___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Запись и применение фото и киносъемки, видеозаписи и иных
способов фиксации вещественных доказательств ________________________
_____________________________________________________________________
6. В результате досмотра
обнаружено:__________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подписи, фамилии и инициалы:
Должностного лица составившего протокол _______________________
Понятых:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
Лица в отношении которого ведется производство по делу ________
_____________________________________________________________________
Владельца транспортного или плавучего средства, либо его
представителя _______________________________________________________
Копию протокола владелец транспортного или плавучего средства,
подвергнутого досмотру, либо его представитель получил ______________
_____________________________________________________________________
(фамилия, инициалы, подпись)
«___» ____________ 20___ года
Приложение 5
к приказу Министра окружающей
среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 141-Ө
Форма
Акт проверки № _____
Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики
Казахстан __________________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа в области
охраны,
_____________________________________________________________________
воспроизводства и использования животного мира или его
территориального
_____________________________________________________________________
подразделения)
«__» ______ 20__ года _______________________________________________
(место составления (село, поселок, город,
рыбохозяйственный водоем и (или) участок)
Мною, _________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, при наличии - отчество)
проведена проверка на основании _____________________________________
___________________________________, на соблюдение законодательства в
(приказ или другой
нормативный документ)
области охраны, воспроизводства и использования животного мира
в отношении _________________________________________________________
(наименование проверяемого субъекта)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество проверяемого субъекта,
_____________________________________________________________________
либо руководителя)
телефон:________________________ факс: ______________________________
Проверка проведена при участии ________________________________
(должность, фамилия, имя,
_____________________________________________________________________
при наличии - отчество)
_____________________________________________________________________
в присутствии
_____________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, при наличии – отчество
_____________________________________________________________________
представителя проверяемого субъекта)
Проверка проведена: ___________________________________________
(дата, место и период проведения проверки)
_____________________________________________________________________
При проверке установлено следующее:____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
С актом ознакомлен (а): _______________________________________
(фамилия, инициалы, подпись проверяемого
субъекта)
_____________________________________________________________________
(в случае отказа от ознакомления указать причину)
Подписи:
Должностного лица, составившего акт ___________________________
Уполномоченного представителя проверяемого субъекта ___________
Составлено в 2 экземплярах на _____ листах.
экземпляр первый ____________________________________________________
экземпляр второй ____________________________________________________
С актом ознакомлен и один экземпляр получил: __________________
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя и при наличии - отчество
_____________________________________________________________________
проверяемого субъекта либо его представителя)
Приложение 6
к приказу Министра окружающей
среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 141-Ө
Форма
Предписание № ____
об устранении нарушений требований законодательства
Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства
и использования животного мира
Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики
Казахстан __________________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа в области
охраны,
_____________________________________________________________________
воспроизводства и использования животного мира или его
территориального
_____________________________________________________________________
подразделения)
«__» ______ 20__ года _______________________________________________
(местонахождение объекта (село, поселок, город,
рыбохозяйственный водоем и (или) участок)
Государственным(и) инспектором(ами) по охране животного мира:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 53 Закона
Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве
и использовании животного мира» и статьей 16 Закона Республики

1. Хаттаманы жасаған тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болса)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Көлік немесе жүзу құралының ие тұлғасы туралы мәліметтер
(тегі, аты-жөні, тұрғылықты жерінің мекен-жайы, тұлғаның жеке басын
куәландыратын құжат) ________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Көлік немесе жүзу құралының түрі, маркасы, моделі,
мемлекеттік тіркеу нөмірі, өзге де салыстыру белгілер туралы
мәліметтер __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Куәгерлер (тегі, аты-жөні, тұрғылықты жерінің мекен-жайы,
тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат)
1 ___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2 ___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Фото, кинотүсірімдерді, видеожазбаларды, өзге де заттай
айғақтарды дәлелдеу тәсілдерді қолдану туралы жазбаша
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Тексеріс жүргізгенде анықталған ____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Хаттамаға қосылатын заттай айғақтарды дәлелдеу
материалдардың тізбесі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қолдары, тегі, аты-жөні:
Хаттаманы жасаған лауазымды тұлғаның __________________________
Куәгер адамдардың:
1. ____________________________________________________________
2._____________________________________________________________
Тұлғаның, оған қатысты іс жүргізу қозғалғанда _________________
_______________________________________________________________
Көлік, жүзу құралдар иесінің не оның өкілінің _________________
Хаттама көшірмесін Көлік құралдар, кіші мөлшердегі кемелер иесі
немесе оның заңды өкілі алды (қолы, тегі, аты-жөні, күні)____________
_____________________________________________________________________
20__ жылғы «___» __________
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 141-Ө бұйрығына
5-қосымша
Нысан
№ _____ тексеру актісі
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары
министрлігі _________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы
_____________________________________________________________________
уәкілетті орган ведомствосының немесе оның аумақтық
бөлімшесінің атауы)
20 __ жылғы «__» ___________ __________________________________
актіні жасаған орын (ауыл, елді мекен,
ала, су айдыны және (немесе) учаскесі)
Мен, __________________________________________________________
(тексеруші субъектінің атауы)
_____________________________________________________________________
қатысты, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы заңнаманы сақтай отырып, ________________________________
_____________________________________________________________________
(тексеруші субъектінің не басшының тегі, аты, болса - әкесінің аты)
негізінде тексеру өткіздім.
тел: _____________________________ факс: ____________________________
_____________________________________________________ болған тексеру
(тексеретін субъект өкілінің лауазымы, тегі,
аты, болса - әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, болса әкесінің аты)
қатысуымен өткізілді.
Тексеру жүргізілді: _________________________________________________
(тексеру өткізу кезеңі және күні, орны)
Тексеру кезінде мыналар анықталды:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Актімен таныстым: ___________________________________________________
(тегі, аты-жөні, тексеру өткізген субъектінің қолы)
_____________________________________________________________________
(таныстыру парағынан бас тартқан жағдайда себебін көрсету)
Қолдары:
Актіні жасаған лауазымды тұлға ________________________________
Тексеріліп отырған субъектінің уәкілетті өкілі ________________
2 данадан _____ парақта жасалды.
бірінші дана __________________________________________________
екінші дана ___________________________________________________
Актімен таныстым және бір данасын алдым:
_____________________________________________________________________
(тексеруші субъектінің не оның өкілінің қолы, тегі, аты және
болса - әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 141-Ө бұйрығына
6-қосымша
Нысан
№ ____ Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасының
талаптарын бұзушылықты жою туралы ұйғарым
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары
министрлігі _________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және
пайдалану саласындағы
____________________________________________________________________
уәкілетті орган ведомствосының немесе оның аумақтық
бөлімшесінің атауы)
20 __ жылғы «___» _____________________________________________
(объектінің орналасқан жері (ауыл, елді мекен,
қала, су айдыны және (немесе) учаскесі)
Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор (лар)
мен: ________________________________________________________________
(тегі, аты, болса - әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(тексеру өткізу ненің негізінде болғанын көрсету)

Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре
в Республике Казахстан», на основании _______________________________
_____________________________________________________________________
(указать на основании чего была проведена проверка)
проведена проверка соблюдения требований законодательства Республики
Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного
мира в: _____________________________________________________________
(полное наименование проверяемого субъекта или фамилия,
_____________________________________________________________________
имя, при наличии - отчество,
_____________________________________________________________________
должность, место работы заявителя, местонахождение проверяемого
субъекта, телефон, факс)
руководителем которого является _____________________________________
(должность, фамилия, имя, при наличии -
отчество)
проведена проверка при участии ______________________________________
(должность, фамилия, имя, при наличии -
отчество)
в присутствии _______________________________________________________
(должность, фамилия, имя, при наличии – отчество
_____________________________________________________________________
представителя проверяемого субъекта)
При проверке соблюдения законодательства Республики Казахстан в
области охраны, воспроизводства и использования животного мира
установлено следующее: ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководствуясь подпунктом 2) пункта 1 статьи 53 Закона
Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве
и использовании животного мира», Предписываю:
Содержание
предписания
Срок
исполнения
Основание
1
2
3
4
Информацию о выполнении предписания не позднее чем через 7
календарных дней после срока исполнения представить в _______________
_____________________________________________________________________
Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики
Казахстан по адресу:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Государственный инспектор по охране животного мира ____________
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, при наличии - отчество)
Присутствующие ______________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, при наличии - отчество)
Отпечатано в ___ экземплярах, приложения на ___ листах.
С предписанием ознакомлен и один экземпляр получил «_» ____ 20__ года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, при наличии – отчество
_____________________________________________________________________
проверяемого субъекта либо его представителя)
Приложение 7
к приказу Министра окружающей
среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 141-Ө
Форма
Предписание № _____
о запрещении или приостановлении хозяйственной
деятельности физических и юридических лиц
«__» _____ 20__ года ________________________________________________
(местонахождение объекта (село, поселок, город
рыбохозяйственный водоем и (или) участок)
Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики
Казахстан __________________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа в области
охраны,
_____________________________________________________________________
воспроизводства и использования животного мира или его
территориального
_____________________________________________________________________
подразделения)
Сведения о лице, чья деятельность запрещается/приостанавливается:
физическое либо юридическое лицо (нужное подчеркнуть)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)
_____________________________________________________________________
(для физического лица: наименование и реквизиты документа,
_____________________________________________________________________
удостоверяющего личность,
_____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер,
_____________________________________________________________________
сведения о регистрации по месту жительства, место работы,
_____________________________________________________________________
для юридического лица:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
номер государственной регистрации (перерегистрации)
юридического лица,
_____________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер
_____________________________________________________________________
и банковские реквизиты)
_____________________________________________________________________
(язык производства по рассматриваемому делу)
Я, должностное лицо ___________________________________________
(ведомство уполномоченного органа в области
охраны,
_____________________________________________________________________
воспроизводства и использования животного мира или его
_____________________________________________________________________
территориального подразделения)
при осуществлении государственного контроля в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира установил:
_____________________________________________________________________
(указать нарушения требований пунктов,
_____________________________________________________________________
статьей нормативных правовых актов
_____________________________________________________________________
в области охраны, воспроизводства и использования животного мира)
_____________________________________________________________________
На основании подпункта 2) пункта 1 статьи 53 Закона Республики
Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и
использовании животного мира» и пункта __________ статьи _____

негізінде Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалау
туралы» Заңының 16-бабы және Қазақстан Республикасының
2004 жылғы 9 шілдедегі «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту
және пайдалану туралы» Заңының 53-бабының 1-тармағының 2)тармақшасына сәйкес:
_____________________________________________________________________
(тексеріліп отырған субъектінің толық атауы немесе тегі, аты, болса -
_____________________________________________________________________
әкесінің аты, лауазымы, өтінім берушінің жұмыс орны,
тексеріліп отырған
_____________________________________________________________________
субъектінің орналасқан жері, телефоны, факсы)
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту
және пайдалану саласындағы заңнамасының талаптарын сақтауға тексеру
өткізілді.
Тексеру ________________________________________________ қатысуымен
(лауазымы, тегі, аты, болса - әкесінің аты)
___________________________________________ басшысы болып табылатын
(лауазымы, тегі, аты, болса - әкесінің аты)
қатысуымен __________________________________________________________
__________________________________________________________ өткізілді.
(тексеріліп отырған субъекті өкілінің лауазымы, тегі, аты,
болса - әкесінің аты)
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін
молайту және пайдалану саласындағы заңнамасының сақтауды тексеру
кезінде мыналар анықталды:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 53-бабының 1-тармағының
2) тармақшасын басшылыққа ала отырып, Ұйғарамын:
Ұйғарымның мазмұны
Орындау мерзімі
Негіздеме
1
2
3
4
Ұйғарымның орындалуы туралы ақпарат атқару мерзімінен кейін
күнтізбелік 7 күннен кешіктірілмей __________________________________
Қазақстан Республикасының Қоршаған орта және су ресурстары
министрлігіне мына мекенжай бойынша: ________________________________
_________________________________________________________ жіберілсін.
Жануарлар дүниесі бойынша мемлекеттік инспектор _______________
_____________________________________________________________________
(қолы, тегі, аты, болса - әкесінің аты)
Қатысушылар ___________ _______________________________________
(қолы)      (тегі, аты, болса - әкесінің аты)
___ данада басылып шықты, қосымшасы ___ парақта.
Ескертпемен таныстым және бір данасын алдым 20__жылғы «_____» _______
_____________________________________________________________________
(тексеруші субъектінің не оның өкілінің қолы, тегі,
аты-жөні, болса - әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 141-Ө бұйрығына
7-қосымша
Нысан
№ _____жеке және заңды тұлғалардың шаруашылық қызметіне тыйым
салу немесе тоқтата тұру туралы ұйғарым
20 ___ жылғы «___» __________ _______________________________________
(объектінің орналасқан жері (ауыл, елді мекен,
қала, су айдыны және (немесе) учаскесі)
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары
министрлігі _________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және
пайдалану саласындағы
_____________________________________________________________________
уәкілетті орган ведомствосының немесе оның аумақтық
бөлімшесінің атауы)
Қызметіне тыйым салынатын/тоқтата тұратын тұлға туралы мәліметтер:
Жеке не заңды тұлға (керектісін сызыңыз)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, болса әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғалар үшін: атауы және құжаттардың деректемелері, жеке басын
_____________________________________________________________________
куәландыратын құжат, жеке сәйкестендіру нөмірі, жұмыс орны,
_____________________________________________________________________
тұрғылықты жері бойынша тіркеу туралы мәлімет,
_____________________________________________________________________
заңды тұлғалар үшін: заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу нөмірі,
_____________________________________________________________________
немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі және банк деректемелері)
_____________________________________________________________________
(істі қарау бойынша өндіріс тілі)
Мен, лауазымды тұлға ________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және
__________________________________________________________________
пайдалану саласындағы уәкілетті орган ведомствосы немесе оның
аумақтық бөлімшесі)
жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру кезінде мыналарды
анықтадым:___________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және
пайдалану саласындағы
_____________________________________________________________________
нормативтік құқықтық актілердің баптары, тармақтарының талаптарының
бұзылғанын көрсету)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 4 шілдедегі «Жануарлар
дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Заңының
53-бабының 1-тармағының 2) тармақшасының және Қазақстан

Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года «Об
административных правонарушениях Республики Казахстан»
Предписываю:
приостановить/запретить (нужное подчеркнуть) до устранения
нарушений требований пункта (пунктов) статьи (статей) _______________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
либо до решения суда с «___» __________ 20 __ года __________________
_____________________________________________________________________
(указать вид приостанавливаемой деятельности)
Ответственность за выполнение настоящего предписания возлагается
на __________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, при наличии - отчество)
На основании пункта 2 статьи 53 Закона Республики Казахстан от
9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании
животного мира» данное предписание имеет обязательную силу.
Место печати
Должностное лицо ____________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа
_____________________________________________________________________
или его территориального подразделения,
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, при наличии - отчество)
Отпечатано в _____ экземплярах, приложения на _____ листах.
С предписанием ознакомлен и один экземпляр получил
«____» ______ 20__ года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, при наличии - отчество)
«_____» _________________ 20 ___ года
Приложение 8
к приказу Министра окружающей
среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 141-Ө
Форма
Постановление № _____
о привлечении виновного лица к административной
ответственности за нарушение законодательства Республики
Казахстан в области охраны, воспроизводства и
использования животного мира
«__» _____ 20__ года                    ____________________________
(место рассмотрения дела)
Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики
Казахстан __________________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа в области
охраны,
_____________________________________________________________________
воспроизводства и использования животного мира или его
территориального
_____________________________________________________________________
подразделения)
_____________________________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа или его
территориального
_____________________________________________________________________
подразделения, должность, фамилия, имя, при наличии - отчество)
рассмотрев дело об административном правонарушении, предусмотренном
_____________________________________________________________________
(указать статью Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года
_____________________________________________________________________
«Об административных правонарушениях» )
в отношении _________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество, гражданство, дата
и место рождения,
_____________________________________________________________________
место жительства, место работы, адрес, реквизиты работодателя)
установил: __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
В соответствии со статьей 21 Кодекса Республики Казахстан от 30
января 2001 года «Об административных правонарушениях» определяю
_______________ язык производства.
На основании изложенного, руководствуясь статьей ______________
Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года «Об
административных правонарушениях» государственный инспектор
_____________________________________________________________________
Постановил:
подвергнуть _________________________________________________________
(фамилия, имя при наличии - отчество, привлекаемого к
административной ответственности)
по статье ________ Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001
года «Об административных правонарушениях» в размере _______ месячный
расчетный показатель в сумме ____________________
(сумма прописью)
Штраф должен быть внесен не позднее ___ дней, со дня вступления в
законную силу, на бюджетный счет № _________________ в банк Комитета
Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, код ________
Налоговый комитет ___________________, бизнес-идентификационный
номер __________________________, Бинифициар банка __________________
банковский идентификационный код ______________ квитанция об уплате
штрафа представлена государственному инспектору по охране животного
мира, наложившему штраф.
Указать вид принимаемого решения по результатам рассмотрения дела
согласно статье 650 Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001
года «Об административных правонарушениях», а также _________________
_____________________________________________________________________
(решения вопросов об изъятых вещах и документах, находившихся при
физическом лице)
_____________________________________________________________________
(решения вопросов об изъятых документах и имуществе юридического
лица)
Настоящее постановление может быть обжаловано в соответствии со
статьями 655657 Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года
«Об административных правонарушениях», в течение 10 дней со дня
вручения копии постановления, а лицом не участвовавшим в рассмотрении
дела, в тот же срок, но со дня ее получения.
Должностное лицо ______________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество,
_____________________________________________________________________
наименование ведомства уполномоченного органа или его
территориального подразделения)
«___» __________ 20 ___ года.
Место печати
Лицо, привлекаемое к ответственности
один экземпляр постановления получил,
с правами и обязанностями ознакомлен
___________________________________
(фамилия, инициалы, подпись)
«___» ______________ 20 ___ года
Приложение 9
к приказу Министра окружающей
среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 141-Ө
Форма
Постановление № _____
об изъятии огнестрельного оружия, использованного
с нарушением законодательства Республики Казахстан
в области охраны, воспроизводства и использования животного
мира, запрещенных орудий добывания и незаконно добытых
объектов животного мира и их продукции для временного
хранения до вынесения судебного решения
«__» _____ 20__ года ________________________________________________
(местонахождение объекта (село, поселок, город
рыбохозяйственный водоем и (или) участок)
Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики
Казахстан __________________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа в области
охраны,
_____________________________________________________________________
воспроизводства и использования животного мира или его
территориального
_____________________________________________________________________
подразделения)
«__» _____________ 20___ года _______________________________________
(место вынесения постановления)
_____________________________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа или его
территориального
_____________________________________________________________________
подразделения, должность, фамилия, имя, при наличии - отчество)
рассмотрев материалы дела об административном правонарушении,
предусмотренном _____________________________________________________
(статьей Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001
года «Об административных правонарушениях»)
в отношении _________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчества, гражданство, дата
и место рождения,
_____________________________________________________________________
место жительства, место работы, адрес, реквизиты работодателя)
возбужденного на основании протокола № _____ от «___» ________ 20___
года и представленных материалов, установил: ________________________
(обстоятельства изъятия
огнестрельного оружия,
_____________________________________________________________________
использованного с нарушением Закона Республики Казахстан в области
_____________________________________________________________________
охраны, воспроизводства и использования животного
мира, запрещенных
_____________________________________________________________________
орудий добывания и незаконно добытых объектов животного мира и их
продукции)
В соответствии со статьей 21 Кодекса Республики Казахстан от 30
января 2001 года «Об административных правонарушениях»
определяю _________________ язык производства.
На основании изложенного, руководствуясь статьей ____________ Кодекса
Республики Казахстан от 30 января 2001 года «Об административных
правонарушениях» государственный инспектор __________________________
_____________________________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа или его
_____________________________________________________________________
территориального подразделения, фамилия, имя, при наличии - отчество)
Постановил:
изъять ______________________________________________________________
(номер, вид, марка изъятого огнестрельного оружия,
использованного с
_____________________________________________________________________
нарушением Закона Республики Казахстан в области охраны,
воспроизводства
_____________________________________________________________________
и использования животного мира, запрещенные орудия добывания и
_____________________________________________________________________
незаконно добытые объекты животного мира и их продукции)
_____________________________________________________________________
Настоящее постановление может быть обжаловано в порядке статей 655,
657 Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года «Об
административных правонарушениях», в течение 10 дней со дня вручения
копии постановления, а лицом не участвовавшим в рассмотрении дела, в
тот же срок, но со дня ее получения.
Должностное лицо ____________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа или его
_____________________________________________________________________
территориального подразделения, фамилия, имя, при наличии - отчество)
«____» ____________ 20 ___ года
Место печати
Лицо, привлекаемое к ответственности
один экземпляр постановления получил,
с правами и обязанностями ознакомлен
___________________________________
(фамилия, инициалы, подпись)
«____» ______________ 20 ___ года
Приложение 10
к приказу Министра окружающей
среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 22 апреля 2014 года № 141-Ө
Правила
составления и выдачи актов государственного инспектора
по охране животного мира
1. Общие положения

Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы «Әкімшілік құқық бұзушылық
туралы» кодексінің _____ бабының ___ тармағының негізінде,
Ұйғарамын:
20__жылғы «____» ___________бастап __________________________________
(тоқтатылған қызмет түрін көрсету)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________ бабының
(баптарының)____________ тармағының (тармақтарының) талаптарын бұзуды
тоқтатқанға дейін немесе сот шешіміне дейін тоқтату/тыйым салу
(керектісін сызыңыз)
Осы ұйғарымды орындауға жауаптылық
__________________________________________________________ жүктеледі.
(лауазымы, тегі, аты, болса әкесінің аты)
Осы ұйғарымның Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 4 шілдедегі
«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы»
Заңының 53-бабының 2-тармағының негізінде міндетті күші бар.
Мөр орны
Лауазымды тұлға _______________________________________________
(уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесі
_____________________________________________________________________
ведомствосының атауы, тегі, аты, болса әкесінің аты)
___ данада басылып шықты, қосымшасы ___ парақта.
Ескертпемен таныстым және бір данасын алдым 20__ жылғы «__» _________
_____________________________________________________________________
(қолы, тегі, аты, болса әкесінің аты)
20 __ жылғы «___» _________________
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 141-Ө бұйрығына
8-қосымша
Нысан
№ _____ Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнаманы бұзғандары
үшін кінәлі тұлғаларды әкімшілік жауаптылыққа тарту туралы
қаулы
20 __ жылғы «___» ____________ ______________________________________
(объектінің орналасқан жері (ауыл, елді мекен,
қала, су айдыны және (немесе) учаскесі)
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі
_____________________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы
_____________________________________________________________________
уәкілетті орган ведомствосының немесе оның аумақтық
бөлімшесінің атауы)
_____________________________________________________________________
(уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесі
ведомствосының атауы,
_____________________________________________________________________
лауазымы, тегі, аты, болса әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(жұмыс берушінің тегі, аты, болса әкесінің аты, азаматтығы,
_____________________________________________________________________
туған жері мен күні, тұрғылықты жері, жұмыс орны, деректемелері)
қатысты көзделген әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі қарап,
_____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы «Әкімшілік құқық
_____________________________________________________________________
бұзушылық туралы» кодексінің баптарын көрсету)
мыналарды анықтадым: ________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы «Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы» кодексінің 21-бабына сәйкес өндіріс тілін
______________________ белгілеймін.
Осы айтылғандардың негізінде, Қазақстан Республикасының
2001 жылғы 30 қаңтардағы «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы»
кодексінің ___ бабын басшылыққа ала отырып, мемлекеттік инспектор
_____________________________________________________________________
Қаулы етті:
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы «Әкімшілік
құқық бұзушылық туралы» кодексінің _____________ бабы бойынша
________________________ ________________________ (әкімшілік
жауапкершілікке тартылушының тегі, аты, болса әкесінің аты)
Айлық есептік көрсеткіш ______________________________ сомада қайтарсын.                 (сомасын жазып көрсету)
Айыппұл Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық
комитетінің банкіндегі № _____ бюжеттік есепшотына заң күшіне енген
күннен бастап _____ күннен кешіктірілмей енгізілуі, айыппұл төлеу
туралы түбіртек,_____________ Салық комитеті,
_____________ бизнес-сәйкестендіру нөмері ____________ банктік
сәйкестендіру коды _____________ айыппұл салынған, жануарлар дүниесін
қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторға ұсынылуы тиіс.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы «Әкімшілік
құқық бұзушылық туралы» кодексінің 650-бабына сәйкес қаралған істің
нәтижелері бойынша қабылданған шешім түрі көрсетілсін, сондай-ақ
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғада болып, алынып қойған заттар мен құжаттар туралы
мәселелердің шешімі)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның меншігінен алынып қойған құжаттар мен мүліктер
туралы шешімдер)
осы қаулыға Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы
«Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодекстің 655657-баптарына
сәйкес қаулы көшірмесі берілген күннен бастап 10 күн ішінде, ал істі
қарауға қатыспаған тұлғаларға, оны алған күннен бастап, сол мерзімде
шағым жасалуы мүмкін.
Лауазымды тұлға: ____________________________________________________
(уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімше
_____________________________________________________________________
ведомствосының атауы, тегі, аты, болса әкесінің аты)
20 ___ жылғы «___» __________
Мөр орны
Жауапкершілікке тартылған тұлға
қаулының бір данасын алды,
құқықтарымен және міндеттерімен
танысты ________________________
(тегі, аты-жөні, қолы)
20 ___ жылғы «___» ______________
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 141-Ө бұйрығына
9-қосымша
Нысан
№ _____ Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасын бұза
отырып пайдаланылған атыс қаруын, тыйым салынған олжалау
құралдарын және заңсыз олжаланған жануарлар дүниесі объектілері
мен олардың өнімдерін сот шешімі шығарылғанға дейін уақытша
сақтау үшін алып қою туралы қаулы
20 __ жылғы «____» _________ ________________________________________
(орналасқан мекен жайы (ауыл, елді мекен, қала,
су айдыны және (немесе) учаскесі)
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары
министрлігі _________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және
пайдалану саласындағы
_____________________________________________________________________
уәкілетті орган ведомствосының немесе оның аумақтық
бөлімшесінің атауы)
20 __ жылғы «__» _________ __________________________________________
(қаулы қабылданған жері)
Мен, лауазымды тұлға ________________________________________________
(уәкілетті орган ведомствосының немесе оның аумақтық
_____________________________________________________________________
бөлімшесінің атауы, тегі, аты, болса - әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(жұмыс берушінің тегі, аты, болса - әкесінің аты, азаматтығы,
_____________________________________________________________________
туған жері мен күні, тұрғылықты жері, жұмыс орны, деректемелері)
қатысты көзделген әкімшілік құқық бұзушылық туралы 20___жылғы
«___» __________ №____ хаттама негізінде қозғалған іс пен ұсынылған
материалдарды қарап,_________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы «Әкімшілік құқық
_____________________________________________________________________
бұзушылық туралы» кодексінің баптарын көрсету)
мыналарды анықтадым:
_____________________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы заңнамасын бұза отырып пайдаланылған
атыс қаруын,
_____________________________________________________________________
тыйым салынған олжалау құралдарын және заңсыз олжаланған жануарлар
_____________________________________________________________________
дүниесі объектілері мен олардың өнімдерін алып қою міндеттері)
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы «Әкімшілік
құқық бұзушылық туралы» кодексінің 21-бабына сәйкес өндіріс тілін
_____________________ белгілеймін.
Осы айтылғандардың негізінде, Қазақстан 2001 жылғы 30 қаңтардағы «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексінің ____ бабын басшылыққа ала отырып, мемлекеттік инспектор
_____________________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
_____________________________________________________________________
саласындағы уәкілетті орган ведомствосының немесе оның аумақтық
_____________________________________________________________________
бөлімшесінің атауы)
Қаулы етті:
_____________________________________________________________________
(Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы заңнамасын бұза отырып пайдаланылған жануарлар
_____________________________________________________________________
дүниесінің объектілері мен олардың өнімдерін заңсыз аулау мен тыйым
_____________________________________________________________________
салынған құралдар, алып тасталған дәрімен атылатын қару-жарақтардың
маркасы, нөмірі, түрі)
алып тастасын.
Осы қаулыға Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодекстің 655657-баптарына сәйкес қаулы көшірмесі берілген күннен бастап 10 күн ішінде, ал істі қарауға қатыспаған тұлғаларға, оны алған күннен бастап, сол мерзімде шағым жасалуы мүмкін.
Лауазымды тұлға: ____________________________________________________
(уәкілетті орган ведомствосы немесе оның аумақтық бөлімшесінің
_____________________________________________________________________
атауы, тегі, аты, болса әкесінің аты)
20 ___ жылғы «___» _____________
Мөр орны
Жауаптылыққа тартылған тұлға
қаулының бір данасын алды,
құқықтарымен және міндеттерімен
танысты _______________________
(тегі, аты-жөні, қолы)
20 ___ жылғы «___» ____________
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрінің
2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 141-Ө бұйрығына
10-қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік
инспектордың актілерін толтыру және беру қағидасы 1. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила составления и выдачи актов государственного инспектора по охране животного мира (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира» (далее - Закон) и определяют порядок их составления и выдачи.
2. В целях принятия правовых мер воздействия по результатам государственного контроля и надзора в зависимости от установленных нарушений требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира государственными инспекторами по охране животного мира уполномоченного государственного органа в области охраны, воспроизводства и использования животного мира (далее – уполномоченный орган) и территориальных подразделений, осуществляющими государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, издаются следующие акты:
1) протокол:
об административных правонарушениях;
об административном задержании;
о личном досмотре, досмотре вещей находящихся при физическом лице;
досмотра транспортных, плавучих средств;
2) акт проверки (далее - акт);
3) предписание:
об устранении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
о запрещении или приостановлении хозяйственной деятельности физических и юридических лиц;
4) постановление:
о привлечении виновного лица к административной ответственности за нарушение законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
об изъятии огнестрельного оружия, использованного с нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, запрещенных орудий добывания и незаконно добытых объектов животного мира и их продукции для временного хранения до вынесения судебного решения.
2. Порядок составления и выдачи актов
государственного инспектора по охране животного мира
3. После выявления (обнаружения) факта административного правонарушения, государственный инспектор по охране животного мира оформляет протокол об административном правонарушении в соответствии с порядком, установленным Кодексом Республики Казахстан от 30 января 2001 года «Об административных правонарушениях».
4. В протоколе об административном правонарушении указываются сведения об изымаемых видах животных и (или) их частей и дериватов.
В случае если подлежащие изъятию животные и (или) их части и дериваты оставляются у лица, в отношении которого возбуждено дело об административном правонарушении, в протоколе делается соответствующая запись с указанием причины оставления.

1. Осы Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектордың актілерін толтыру және беру қағидасы (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және оларды толтыру және беру тәртібін айқындайды.
2. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның (бұдан әрі – уәкілетті орган), жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшелердің жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторларының Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасы талаптарының бұзушылықтарына байланысты мемлекеттік бақылау мен қадағалау нәтижелері бойынша құқықтық ықпал ету шараларын қолдану мақсатында мынадай актілер шығарылады:
1) хаттама:
әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы;
әкімшілік ұстау туралы;
жеке тексеріс, жеке тұлғада болған заттардың тексерісі туралы;
көлік, жүзу құралдарының тексерісі туралы;
2) тексеру актісі (бұдан әрі – акт);
3) ұйғарым:
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықты жою туралы;
жеке және заңды тұлғалардың шаруашылық қызметіне тыйым салу немесе тоқтата тұру туралы;
4) қаулы:
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнаманы бұзғандары үшін кінәлі тұлғаларды әкімшілік жауаптылыққа тарту туралы;
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасын бұза отырып пайдаланылған атыс қаруын, тыйым салынған олжалау құралдарын және заңсыз олжаланған жануарлар дүниесі объектілері мен олардың өнімдерін сот шешімі шығарылғанға дейін уақытша сақтау үшін алып қою туралы.
2. Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік
инспектордың актілерін толтыру және беру тәртібі
3. Әкімшілік құқық бұзушылық фактісі анықталғаннан (айқындалғаннан) кейін жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі белгілеген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама ресімдейді.
4. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамада алынатын жануарлар түрлері және (немесе) оларды бөліктері мен дериваттары туралы мәліметтер көрсетіледі.
Алынатын жануарлар және (немесе) олардың бөліктері мен дериваттары әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс қозғалған тұлғада қалдырылатын жағдайда хаттамада қалдыру себептері көрсетіліп тиісті жазба жасалады.

В случаях наличия в незаконно добытой продукции видов животных, находящихся в перечне редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034 «Об утверждении Перечней редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений и животных», то делается соответствующая запись с указанием видового состава и количества (объема).
5. Физическому лицу, законному представителю юридического лица, в отношении которого составлен протокол об административном правонарушении, копия протокола об административном правонарушении вручается немедленно после его составления.
6. В протоколе об административном задержании указываются дата, время, место его составления, сведения о личности задержанного, время, место и основания задержания.
Копия протокола о задержании вручается лицу, задержанному за совершение административного правонарушения.
7. В протоколе о личном досмотре, досмотра вещей, находящихся при физическом лице указываются дата и место его составления, фамилия и инициалы лица, составившего протокол, сведения о лице, подвергнутому личному досмотру, виде, количестве, иных идентификационных признаках вещей, в том числе о типе, марке модели, калибре, серии, номере, признаках оружия, количестве и виде.
Протокол личного досмотра, досмотра вещей подписывается должностным лицом, его составившим, лицом подвергнутым личному досмотру, владельцем вещей, подвергнутых досмотру, понятыми. В случае отказа лица, подвергнутого личному досмотру, владельца вещей, подвергнутых досмотру, от подписания протокола в нем производится соответствующая запись.
8. В протоколе досмотра транспортных, плавучих средств указывается дата и место его составления, должность, фамилия и инициалы лица, составившего протокол, сведения о личности владельца транспортного, плавучего средства, подвергнутого досмотру, сведения о типе, марке модели, государственном регистрационном номере, иных идентификационных признаках транспортного средства.
Протокол досмотра транспортных, плавучих средств подписывается составителем протокола, лицом, в отношении которого ведется производство по делу, владельцем транспортного, плавучего средства подвергнутого досмотром либо его представителем.
Копия протокола досмотра транспортных, плавучих средств вручается лицу, во владении которого находятся подвергнутые досмотру транспортные, плавучие средства, либо его представителю или лицу, управляющему транспортным, плавучим средством.
9. По результатам проверки государственным инспектором по охране животного составляется акт в двух экземплярах. Один экземпляр акта выдается проверяемому субъекту, а другой находится у государственного инспектора по охране животного мира. В случае отсутствия нарушений в акте производится соответствующая запись.

Заңсыз олжаланған өнімде «Өсімдіктер мен жануарлардың сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген түрлерінің тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысымен бекітілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жануарлар түрлерінің тізбесінде бар жануарлар болған жағдайда түр құрамы мен саны (көлемі) көрсетіліп тиісті жазба жасалады.
5. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама толтырылған жеке тұлғаға, заңды тұлғаның заңды өкіліне әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың көшірмесі ол толтырылғаннан кейін қол қойғызылып дереу тапсырылады.
6. Әкімшілік ұстау туралы хаттамада оның жасалған күні, уақыты және орны, ұсталған адамның кім екені туралы мәліметтер, ұсталған уақыты, орны және негізі көрсетіледі.
Ұстау туралы хаттаманың көшірмесі әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны үшін ұсталған адамға тапсырылады.
7. Жеке тексеріс, жеке тұлғада болған заттардың тексерісі туралы хаттамада оның жасалған күні мен орны, хаттаманы жасаған адамның лауазымы, аты-жөні, тексерілген адам туралы мәлімет, заттардың түрі, саны, өзге де тақылеттестік белгілері туралы, соның ішінде қарудың тұрпаты, маркасы, үлгісі, калибрі, сериясы, нөмері, белгілері, оқ-дәрілер саны және түрі туралы мәліметтер көрсетіледі.
Жеке тексеріс, жеке тұлғада болған заттардың тексерісі туралы хаттамға оны жасаған лауазымды адам, жеке басы тексерілген адам, тексерілген заттар иесі, куәгерлер қол қояды. Жеке басы тексерілген адам, тексерілген заттар иесі хаттамаға қол қоюдан бас тартқан жағдайда, хаттамаға тиісті жазба жасалады.
8. Көлік, жүзу құралдарының тексерісі туралы хаттамада оның жасалған күні мен орны, хаттама жасаған адамның лауазымы, аты-жөні, тексерілген көлік, жүзу құралын иеленуші адамның жеке басы туралы мәліметтер, көлік, жүзу құралының тұрпаты, маркасы, үлгісі, мемлекеттік тіркеу нөмері, өзге де тақылеттестік белгілері туралы мәліметтер көрсетіледі.
Көлік, жүзу құралдарын тексеру хаттамасына оны жасаған лауазымды адам, өзіне қатысты іс жүргізіліп жатқан адам, тексеру жүргізілген көлік, жүзу құралының иесі не оның өкілі қол қояды.
Көлік, жүзу құралдарын тексеру хаттамасының көшірмесі көлік, жүзу құралдарын иеленуші адамға не оның өкіліне немесе заңды негізде көлік, жүзу құралын жүргізетін адамға тапсырылады.
9. Тексеру нәтижелері бойынша жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор екі данада акт толтырады. Актінің бір данасы тексерілетін субъектіге беріледі, ал басқасы жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторда болады. Тәртіп бұзушылық болмаған жағдайда актіде тиісті жазба жасалады.

10. В целях принятия правовых мер воздействия по результатам государственного контроля и надзора в зависимости от установленных нарушений требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использовании животного мира государственными инспекторами по охране животного мира издаются предписания.
Предписание об устранении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира заполняется в трех экземплярах.
11. Действия (бездействия) государственного инспектора по охране животного мира могут быть обжалованы в вышестоящие органы и (или) в суд.

10. Мемлекеттік бақылау мен қадағалау нәтижелері бойынша жануарлар дүниесін қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарының анықталған бұзушылықтарына байланысты құқықтық ықпал ету шараларын қолдану мақсатында жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар Заңға сәйкес ұйғарым шығарады.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасының талаптарын бұзушылықты жою туралы ұйғарым үш данада толтырылады.
11. Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектордың әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған органдарға және (немесе) сотқа шағым жасалуы мүмкін.