Об утверждении Правил перевода курсантов (слушателей) Академии финансовой полиции Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции)
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) от 22 апреля 2014 года № 146. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 мая 2014 года № 9472. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 17 февраля 2021 года № 63.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 17.02.2021 № 63 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе", Правилами перевода и восстановления обучающихся по типам организации образования, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 110, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила перевода курсантов (слушателей) Академии финансовой полиции Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) (далее - Агентство).
2. Управлению кадров Агентства совместно с Академией финансовой полиции обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве, юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Агентства.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования.
Председатель
Р. Тусупбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр образования и науки
Республики Казахстан
____________ А. Саринжипов
"___" __________2014 года
Утверждены
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по борьбе с
экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции)
от 22 апреля 2014 года № 146
Правила перевода
курсантов (слушателей) Академии финансовой полиции Агентства
Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила перевода курсантов (слушателей) Академии финансовой полиции (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2011 года, "О правоохранительной службе", Правилами перевода и восстановления обучающихся по типам организации образования, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 110.

Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясының) Қаржы полициясы академиясының курсанттарын (тыңдаушыларын) ауыстыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полиция) төрағасының 2014 жылғы 22 сәуірдегі N 146 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2014 жылы 27 мамырда 9472 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2021 жылғы 17 ақпандағы № 63 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 17.02.2021 № 63 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 9-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 110 қаулысымен бекітілген Білім алушыларды білім беру ұйымдарының үлгілері бойынша ауыстыру және қайта қабылдау қағидаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясының) (бұдан әрі - Агенттік) Қаржы полициясы академиясының курсанттарын (тыңдаушыларын) ауыстыру қағидалары бекітілсін.
2. Агенттіктің Кадрлар басқармасы Қаржы полициясы академиямен бірлесе отырып, осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Р. Түсіпбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
_____________ А. Сәрінжіпов
2014 жылғы "___" ________
Қазақстан Республикасы
Экономикалық қылмысқа және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес агенттігі (қаржы полициясы)
Төрағасының 2014 жылғы 22 сәуірдегі
№ 146 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы)
Қаржы полициясы академиясының курсанттарын (тыңдаушыларын)
ауыстыру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Қаржы полициясы академиясының курсанттарын (тыңдаушыларын) ауыстыру туралы осы қағидалар (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 110 қаулысымен бекітілген Білім алушыларды білім беру ұйымдарының үлгілері бойынша ауыстыру және қайта қабылдау қағидаларына сәйкес әзірленген.

2. Правила определяют порядок перевода курсантов (слушателей) Академии финансовой полиции Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) (далее - Академия).
2. Порядок перевода в Академию финансовой полиции
3. Перевод в Академию из высших учебных заведений Республики Казахстан осуществляется в период летних каникул на тот же курс при наличии вакантных мест на соответствующем курсе в рамках государственного образовательного заказа, а также, если разница в учебных планах составляет для бакалавриата не более пяти учебных дисциплин обязательного компонента.
4. Процедура перевода из высших учебных заведений Республики Казахстан в Академию осуществляется в следующем порядке:
1) кандидат, желающий перевестись в Академию из высшего учебного заведения Республики Казахстан, подает заявление в произвольной форме о переводе на имя начальника Академии. К заявлению о переводе прилагаются следующие документы:
копия заявления о переводе в Академию на имя руководителя высшего учебного заведения, где он обучался (с подписью руководителя и печатью);
копия транскрипта, подписанного проректором по учебной работе и офис - регистратором и скрепленного печатью;
сертификат о сдаче единого национального тестирования или комплексного тестирования;
копия удостоверения личности;
свидетельство обладателя образовательного гранта (если является таковым).
2) Академия, при наличии вакантных мест на соответствующем курсе в течение трех рабочих дней:
подготавливает заключение о возможности перевода в Академию (далее - заключение) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
направляет копию заключения в территориальный орган финансовой полиции по постоянному местожительству кандидата о возможности перевода.
3) территориальный орган финансовой полиции в течение десяти рабочих дней:
выдает кандидату направление для прохождения медицинского освидетельствования в военно-врачебной комиссии системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - ВВК МВД) для определения годности к службе;
направляет материалы для проведения специальной проверки в отношении кандидата и его близких родственников;
направляет в Академию личное дело кандидата, к которому приобщаются:
6 фотографий 3х4, 1 фотография 9х12;
заключение ВВК МВД;
материалы специальной проверки;
анкета по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
автобиография;
приписное удостоверение или военный билет (оригинал);
4) Академия, в течение трех рабочих дней после получения личного дела, направляет материалы кандидата (копии Заключения, транскрипта, рабочего учебного плана, сертификата о сдаче единого национального тестирования, заключения ВВК МВД, заключения по результатам специальной проверки кандидата) в Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) (далее - Агентство) для согласования вопроса на соответствие наличия необходимых документо и вакантных мест при переводе кандидата в Академию;

2. Қағидалар Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) Қаржы полициясы академиясының (бұдан әрі – Академия) курсанттарын (тыңдаушыларын) ауыстыру тәртібін анықтайды.
2. Қаржы полициясы академиясына тыңдаушыларды ауыстыру тәртібі
3. Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарынан Академияға ауысу мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде тиісті курста бос орын бар болған жағдайда, сондай-ақ оқу жоспарындағы айырмашылық бакалавриат үшін міндетті компоненттің бес оқу пәнін құраса, жазғы демалыс кезеңінде жүзеге асырылады.
4. Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнынан Академияға ауысу рәсімі мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнынан Академияға ауысуға ниет білдірген үміткер Академия бастығының атына еркін түрде ауысу туралы өтініш береді. Ауысу туралы өтінішке келесі құжаттар қоса тіркеледі:
өзі оқыған жоғары оқу орны басшысының атына ауысу туралы жазылған өтініштің көшірмесі (басшының қолы қойылған және мөрмен бекітілген);
оқу ісі жөніндегі проректор қол қойған және мөрмен бекітілген, кеңсе тіркеушісі қол қойған транскрипттің көшірмесі;
ұлттық бірыңғай тестілеуді немесе кешенді тестілеуді тапсырғандығы туралы сертификат;
жеке куәліктің көшірмесі;
білім беру гранты иегерінің куәлігі (егер грант иегері болса);
2) тиісті курста бос орын бар болған жағдайда өтініш берген кезден бастап Академия үш жұмыс күні ішінде:
Академияға осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ауыстыру мүмкіндігі туралы қорытынды (бұдан әрі - қорытынды) дайындайды;
қаржы полициясының аумақтық органына үміткердің тұрақты тұратын жері бойынша ауысу мүмкіндігі туралы қорытындының көшірмесін жолдайды;
3) аумақтық қаржы полициясы органы қорытынды берген кезден бастап он жұмыс күні ішінде:
үміткерге қызметке жарамдылығын анықтау үшін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі жүйесінің әскери-дәрігерлік комиссиясында (бұдан әрі – ІІМ ӘДК) медициналық куәландырудан өту үшін жолдама береді;
үміткерге және оның жақын туыстарына қатысты арнайы тексеріс жүргізу үшін материалдарды жолдайды;
үміткердің жеке ісін Академияға жолдайды және оған:
3х4 - 6 фотосуретін, 9х12 - 1 фотосуретін;
ІІМ ӘДК қорытындысын;
арнайы тексеріс материалдарын;
осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сауалнаманы;
өмірбаянды;
тіркеу куәлігін немесе әскери билетті (түпнұсқа);
4) Академия жеке істі алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде үміткердің материалдарын (қорытындының, транскрипттің, жұмыс оқу жоспарының көшірмелерін, бірыңғай ұлттық тестілеуді тапсырғаны туралы сертификатты, ІІМ ӘДК қорытындысын, үміткердің арнаулы тексеріс нәтижесі бойынша қорытындысын) Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігіне (қаржы полициясына) (бұдан әрі - Агенттік) үміткерді Академияға ауыстыру кезінде қажетті құжаттардың сәйкестігі мен бос орынның бар болуы мәселесімен келісу үшін жібереді.

5) Управление кадров Агентства, в течение трех рабочих дней, рассмотрев материалы кандидата, направляет в Академию решение по вопросу о возможности перевода;
6) приемная комиссия, действующая в течение учебного года, в случае положительного решения Агентства о переводе кандидата в Академию, уведомляет последнего о дате проведения экзамена по физической подготовке;
7) по результатам сдачи экзамена по физической подготовке приказом начальника Академии кандидат зачисляется в число (курсантов) слушателей Академии на основании согласия Агентства, заключения и протокола приемной комиссии.
5. Начальник Академии в течение трех рабочих дней со дня издания приказа о зачислении кандидата в число (курсантов) слушателей Академии направляет письменный запрос в высшее учебное заведение, где ранее обучался кандидат о пересылке его учебного дела. К запросу прилагается копия приказа о зачисление кандидата в число (курсантов) слушателей.
6. Академическая разница в дисциплинах рабочих учебных планов определяется Академией на основе перечня изученных дисциплин, их программ и объемов в академических часах или кредитах, отраженных в транскрипте, или в справке, выдаваемой лицам, не завершившим образование.
7. Для ликвидации академической разницы в дисциплинах рабочего учебного плана слушатель записывается на эти дисциплины, посещает в течение академического периода все виды учебных занятий, сдает все виды текущего контроля, получает допуск к итоговому контролю.
8. График и сроки ликвидации академической разницы в дисциплинах учебных планов оформляются распоряжением начальника факультета Академии на текущий учебный год и включаются в индивидуальный учебный план курсанта (слушателя).
Приложение 1
к Правилам перевода
курсантов (слушателей) Академии
финансовой полиции Агентства
Республики Казахстан по борьбе с
экономической и коррупционной преступностью
(финансовой полиции)
Форма
УТВЕРЖДАЮ
Заместитель начальника Академии
по организациии учебно-методической работы
______________________________
(специальное звание)
___________________ (Ф.И.О.)
"_____" _____________ 20___ г.
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
Рассмотрев заявление гр. (Ф.И.О.) по поводу возможности его
перевода на ___ курс Академии финансовой полиции по специальности
"________________" из (название высшего учебного заведения Республики
Казахстан) специальности " ________________ "
УСТАНОВИЛИ:
Согласно пункта 23 Правил перевода и восстановления обучающихся
по типам организации образования, утвержденных постановлением
Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 110,
перевод в Академию из высших учебных заведений Республики Казахстан
осуществляется в период летних каникул на тот же курс при наличии
вакантных мест на соответствующем курсе в рамках государственного
образовательного заказа, а также, если разница в учебных планах
составляет для бакалавриата не более пяти учебных дисциплин
обязательного компонента.

5) Агенттіктің Кадрлар басқармасы үміткердің материалдарын үш жұмыс күні ішінде қарап, ауысу мүмкіндігі туралы шешімді Академияға жібереді.
6) оқу жылы бойы жұмыс істейтін қабылдау комиссиясы Агенттік үміткерді Академияға қабылдау туралы оң шешім шығарған жағдайда үміткерге дене шынықтыру дайындығы бойынша емтиханның өткізілетін күні туралы хабардар етеді.
7) дене шынықтыру дайындығына қатысты емтиханның нәтижелері бойынша үміткер Агенттіктің келісімі, қабылдау комиссиясының қорытындысы мен хаттамасы негізінде Академия бастығының бұйрығымен Академия курсанттарының (тыңдаушыларының) қатарына қабылданады.
5. Үміткерді Академияның курсанттары (тыңдаушылары) қатарына енгізу туралы бұйрық шыққан күннен бастап Академия бастығы үш жұмыс күні ішінде бұрын үміткер оқыған жоғары оқу орнына оның оқу ісінің құжаттарын Академияға жіберу туралы жазбаша сұраныс жолдайды. Сұранысқа үміткерді курсанттардың (тыңдаушылардың) қатарына енгізу туралы бұйрықтың көшірмесі қоса тіркеледі.
6. Оқу жұмыс жоспары пәндеріндегі академиялық айырмашылықты транскриптте немесе оқуын аяқтамаған азаматтарға берілген анықтамасында көрсетілген оқыған пәндерінің тізбесі, олардың бағдарламалары мен академиялық сағаттары немесе кредиттің мөлшері негізінде Академия анықтайды.
7. Тыңдаушы оқу жұмыс жоспарының пәндеріндегі академиялық айырмашылықтарды жою үшін осы пәндерге жазылады, ағымдағы академиялық кезеңде барлық оқу сабақтарына қатысады, ағымдағы бақылаудың барлық түрлерін тапсырады, қорытынды бақылауға рұқсат алады.
8. Оқу жұмыс жоспары пәндеріндегі академиялық айырмашылықтарды жою мерзімі мен кестесі ағымдағы оқу жылына Академияның факультет бастығының өкімімен ресімделеді және курсанттың (тыңдаушының) жеке оқу жоспарына енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экономикалық қылмысқа және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес агенттігі (қаржы полициясы)
Қаржы полициясы академиясының курсанттарын
(тыңдаушыларын) ауыстыру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
БЕКІТЕМІН
Академия бастығының
оқу-әдістемелік жұмыстарын
ұйымдастыру жөніндегі орынбасары
______________________________
(арнайы атағы)
__________________________ (ТАӘ)
20___ жылғы "_____" ____________
ҚОРЫТЫНДЫ
Азамат (ТАӘ) Қаржы полициясы академиясының "________________" мамандығы бойынша _____ курсына "________________" мамандығы (Қазақстан Республикасының жоғары оқу орынның атауы) ауысу мүмкіндігі туралы өтінішін қарастырып,
АНЫҚТАДЫ:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 110 қаулысымен бекітілген Білім алушыларды білім беру ұйымдарының үлгілері бойынша ауыстыру және қайта қабылдау қағидаларының 23-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнынан Академияға ауысу мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде тиісті курста бос орын бар болған жағдайда, сондай-ақ оқу жоспарындағы айырмашылық бакалавриат үшін міндетті компоненттің бес оқу пәнін құраса, жазғы демалыс кезеңінде жүзеге асырылады.

1. Сравнительный анализ учебных планов двух высших учебных
заведении (ксерокопия транскрипта) выявил академическую разницу по
следующим учебным дисциплинам обязательного компонента:
1) (название дисциплины, число кредитов, форма завершения);
2) (название дисциплины, число кредитов, форма завершения);
3) (название дисциплины, число кредитов, форма завершения);
4) (название дисциплины, число кредитов, форма завершения);
5) (название дисциплины, число кредитов, форма завершения).
а также учебным дисциплинам компонента по выбору:
1) (название дисциплины, число кредитов, форма завершения);
2) (название дисциплины, число кредитов, форма завершения);
3) (название дисциплины, число кредитов, форма завершения);
4) (название дисциплины, число кредитов, форма завершения).
При сравнении учебных планов двух высших учебных заведении
выявлена академическая разница по 5 (пяти) дисциплинам обязательного
компонента.
На основании изложенного, полагали бы перевод гр. (ФИО)
на __ курс Академии финансовой полиции по специальности "__________",
возможным/невозможным.
2. На сегоднешний день на ____ курсе по специальности
"______________" вакантных мест ________________________
(имеется/не имеется).
В связи с чем удовлетворить Вашу прозьбу о переводе в Академию
финансовой полиции ___________________________________ возможным.
(предоставляется/не представляется)
______________________ _______________
Начальник отдела кадров (Ф.И.О.)
(специальное звание)"Согласовано"
___________________________
Начальник факультета высшего
и послевузовского образования
(специальное звание), (Ф.И.О.)
Приложение 2
к Правилам перевода
курсантов (слушателей) Академии
финансовой полиции Агентства
Республики Казахстан по борьбе с
экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции)
Форма
Приложение 2
к Правилам перевода
курсантов (слушателей) Академии
финансовой полиции Агентства
Республики Казахстан по борьбе с
экономической и коррупционной преступностью
(финансовой полиции)
АНКЕТА
1. Фамилия ___________________________
Имя __________________________________
Отчество _____________________________
Место
для фото
2. Если изменяли фамилию, имя или отчество, то укажите их,
а также когда, где и по какой причине изменяли
3. Год, число, месяц и место
рождения (село, деревня,
город, район, область, край,
республика)
4. Гражданство (если изменяли,
то укажите по какой причине)
5. Образование (когда и какие
учебные заведения окончили,
номера дипломов).
Специальность по диплому.
Квалификация по диплому
6. Ученая степень, ученое
звание (когда присвоены,
номера дипломов)
7. Какими иностранными
языками и языками народов
Казахстана владеете и
можете объясняться (владеете свободно)

1. Екі жоғары оқу орындарының оқу жоспарларларын салыстырмалы талдау кезінде (транскрипт көшірмесі) келесі міндетті компонентті оқу пәндері бойынша академиялық айырмашылық анықталды:
1) (пәннің атауы, кредит саны, аяқталу нысаны);
2) (пәннің атауы, кредит саны, аяқталу нысаны);
3) (пәннің атауы, кредит саны, аяқталу нысаны);
4) (пәннің атауы, кредит саны, аяқталу нысаны);
5) (пәннің атауы, кредит саны, аяқталу нысаны);
сондай-ақ таңдау бойынша компонентті оқу пәндерінен:
1) (пәннің атауы, кредит саны, аяқталу нысаны);
2) (пәннің атауы, кредит саны, аяқталу нысаны);
3) (пәннің атауы, кредит саны, аяқталу нысаны);
4) (пәннің атауы, кредит саны, аяқталу нысаны).
Екі жоғары оқу орынның оқу жоспарларларын салыстыру кезінде академиялық айырмашылық міндетті компоненттің 5 (бес) пәні бойынша анықталды:
Айтылғандардың негізінде, "________________" мамандығы бойынша Қаржы полициясы академиясының ___ курсына азамат (ТАӘ) ауысуы мүмкін/мүмкін емес
2. Бүгінгі күні "________________" мамандығы бойынша ___ курста бос орын ___________________________
(бар/жоқ)
Осыған байланысты, Сіздің Қаржы полициясы академиясына ауысу туралы өтінішінізді қанағаттандыру _________________________
(мүмкін/мүмкін емес)
______________________ _______________
Кадрлар бөлімінің бастығы (ТАӘ)
(арнайы атағы)
"Келісілді"
_____________________
Жоғары және жоғары оқу орнынан
кейінгі білім беру факультетінің бастығы
(арнайы атағы), (ТАӘ)
Қазақстан Республикасы
Экономикалық қылмысқа және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес агенттігі (қаржы полициясы)
Қаржы полициясы академиясының курсанттарын
(тыңдаушыларын) ауыстыру қағидаларына
2-қосымша
АНКЕТА
1. Тегі _________________________________ Фотосуретке
Аты _____________________________________ арналған
Әкесінің аты ____________________________ орын
2. Егер тегіңізді, атыңызды не әкеңіздің атын өзгерткен болсаңыз, онда қашан, қандай себептермен өзгерткеніңізді көрсетіңіз
3. Туған жылы, күні, айы және орны (село, ауыл, қала, аудан, облыс, өлке, республика)
4. Азаматтығы (егер өзгерткен болсаңыз, қандай себептермен өзгерткеніңізді көрсетіңіз)
5. Білімі (қашан, қандай оқу орындарын аяқтадыңыз, дипломдардың нөмірі).
Диплом бойынша мамандығыңыз. Диплом бойынша біліктілігіңіз.
6. Ғылыми дәрежеңіз, ғылыми атағыңыз (қашан берілген, дипломдардың нөмірі)
7. Қандай шет тілдерді және Қазақстан халықтарының тілдерін білесіз және түсінісе аласыз (еркін сөйлейсіз)

8. Были ли Вы и Ваши близкие
родственники судимы
(когда и за что)
9. Были ли за границей
(где, когда и с какой целью)
10. Выполняемая работа с начала трудовой деятельности (включая учебу
в высших и средних учебных заведениях, военную службу, работу по
совместительству, предпринимательскую деятельность и т.п.)1
Месяц и год
Должность с указанием организации
Местонахождение организации
Поступления
Ухода
1 Необходимо именовать предприятия, учреждения и организации
так, как они назывались в свое время, военную службу записывать с
указанием должности и номера воинской части.
11. Ваши близкие родственники (отец, мать, братья, сестры, и дети), а
также муж (жена), в том числе и бывшие
Степень родства
Фамилия, имя, отчество2
Год, место рождения
Место работы, должность
Адрес места жительства
2 Если родственники изменяли фамилию, имя, отчество, то необходимо
указать их прежние фамилию, имя, отчество
12. Имеются ли у Вас или мужа (жены) родственники, постоянно
проживающие за границей (укажите фамилию, имя, отчество, год
рождения, степень родства, место жительства, страну проживания, с
какого времени они проживают за границей) __________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
13. Имеете ли Вы заграничный паспорт_______________________________
___________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(номер, серия, когда выдан)
14. Отношение к воинской обязанности и воинское звание ___________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
15. Домашний адрес и номер телефона ______________________________
__________________________________________________________________
16. Паспорт или документ его заменяющий____________________________
(номер, серия, кем и когда выдан)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
17. Дополнительные сведения (государственные награды, участие в
выборных представительных органах, а также другая информация, которую
оформляемый желает сообщить о себе)_________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________
"___"__________20___г. Подпись_____________

8. Сіз және Сіздің туыстарыңыз сотты болған ба (қашан және не үшін)
9. Шетелде болдыңыз ба (қайда, қашан және қандай мақсатпен)
10. Еңбек жолының басынан бастап атқарған жұмысыңыз (жоғары және орта оқу орындарындағы оқуды, әскери қызметті, қосымша жұмысты, кәсіпкерлік қызметті, т.б. қоса алғанда)1
Айы мен жылы
Ұйымды көрсетумен лауазымы
Ұйымның орналасқан жері
Түскен
Шыққан
1 Кәсіпорынды, мекемені және ұйымды сол кездегі атауларымен жазу қажет, әскери қызметті лауазымын және әскери бөлімшенің нөмірін көрсетумен жазу қажет.
11. Сіздің жақын туыстарыңыз (әке, шеше, ағалар, апалар және балалар), сондай-ақ жолдасыңыз (әйеліңіз), соның ішінде бұрынғылар
Туысқандық деңгейі
Тегі, аты, әкесінің аты2
Туған күні, жері
Жұмыс орны, лауазымы
Тұрғылықты жерінің мекенжайы
2 Егер туысқандарыңыз тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен болса, олардың бұрынғы тегін, атын, әкесінің атын көрсету қажет.
12. Сізде немесе жолдасыңызда (әйеліңізде) шетелде тұрақты тұратын туыстары бар ма (тегін, атын, әкесінің атын, туған жылын, туысқандық деңгейін, тұрғылықты жерін, тұратын елін, олар шетелде қай уақыттан бері тұратынын көрсетіңіз)
13. Сізде шетелдік төлқұжат бар ма? ___________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(нөмірі, сериясы қашан және кім берген)
14. Әскери қызметке қатысыңыз және әскери шеніңіз
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
15. Тұратын мекен-жайыңыз және телефон нөміріңіз
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
16. Төлқұжат немесе оны ауыстыратын құжат _____________________
_____________________________________________________________________
(нөмірі, сериясы, қашан және кім берген)
17. Қосымша мәліметтер (мемлекеттік) наградалар, сайланбалы өкілді органдарға қатысуы, сондай-ақ ресімделуші өзі туралы хабарлағысы келетін басқа ақпарат
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
"_____" ___________ 20__ жыл Қолы ____________