Об утверждении Правил приема на обучение в Академию финансовой полиции Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции), реализующую профессиональные учебные программы высшего образования в сокращенные сроки
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) от 2 апреля 2014 года № 124. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2014 года № 9473. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 17 февраля 2021 года № 63.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 17.02.2021 № 63 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе", а также руководствуясь подпунктом 5) пункта 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2002 года "Об органах финансовой полиции Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила приема на обучение в Академии финансовой полиции (далее - Академия) Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) (далее - Агентство), реализующую профессиональные учебные программы высшего образования в сокращенные сроки.
2. Академии совместно с Департаментом правового обеспечения и международного сотрудничества Агентства обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Агентства.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель
Р. Тусупбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр образования и науки
Республики Казахстан
_________ А. Саринжипов
"___" ___________2014 года
Утверждены
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по борьбе с экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции)
от 2 апреля 2014 года № 124
Правила
приема на обучение в Академию финансовой полиции Агентства
Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции), реализующую
профессиональные учебные программы высшего образования в
сокращенные сроки

Жоғары білімнің кәсіби оқу қысқартылған мерзімде іске Қазақстан Республикасы қылмысқа және сыбайлас қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясының) Қаржы полициясы академиясына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) төрағасының 2014 жылғы 2 сәуірдегі № 124 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2014 жылы 28 мамырда № 9473 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2021 жылғы 17 ақпандағы № 63 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 17.02.2021 № 63 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 9-бабы l-тармағына сәйкес, сондай-ақ "Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 шілдедегі Заңының 7-бабы 3-тармағының 5) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жоғары білімнің кәсіби оқу бағдарламаларын қысқартылған мерзімде іске асыратын Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) (бұдан әрі - Агенттік) Қаржы полициясы академиясына (бұдан әрі - Академия) оқуға қабылдау қағидалары бекітілсін.
2. Академия Агенттіктің Құқықтық қамтамасыз ету және халықаралық ынтымақтастық департаментімен бірлесіп, осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіпте ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Р. Түсіпбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
_________ А. Сәрінжіпов
2014 жылғы "__" _____
Қазақстан Республикасы
Экономикалық қылмысқа және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес агенттігі (қаржы полициясы)
Төрағасының
2014 жылғы 2 сәуірдегі
№ 124 бұйрығымен бекітілген
Жоғары білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын қысқартылған
мерзімде іске асыратын Қаржы полициясы академиясына оқуға
қабылдау қағидалары

1. Общие положения
1. Правила приема на обучение в Академию финансовой полиции (далее – Академия) Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) (далее - Агентство), реализующую профессиональные учебные программы высшего образования в сокращенные сроки (далее – Правила), определяют порядок приема граждан на обучение в Академию по профессиональным учебным программам высшего образования в сокращенные сроки.
2. Правила приема на учебу в Академию включает организацию приема, конкурсного отбора граждан по медицинским, физическим и психофизиологическим показаниям, а также собеседование на знание основ права.
3. В Академию на обучение с сокращенным сроком обучения на конкурсной основе принимаются граждане (далее - кандидаты на учебу) не моложе двадцати одного года, имеющие высшее образование, а также:
1) желательно стаж трудовой деятельности по специальности после окончания высшего учебного заведения не менее одного года;
2) необходимые личные, моральные и профессиональные качества, состояние здоровья и физическое развитие.
4. Прием кандидатов для поступления на обучение осуществляется в три этапа:
на первом этапе – проводится отбор кандидатов на учебу по медицинским и психофизиологическим показаниям и физической подготовке;
на втором этапе – проводится собеседование на знание основ права.
на третьем этапе – мандатная комиссия на конкурсной основе проводит зачисление кандидатов на обучение с учетом данных по медицинским и психофизиологическим показаниям, физической подготовке.
5. Отбор кандидатов на обучение по медицинским, психофизиологическим показателям и физической подготовке проводится согласно графика работы приемной комиссии соответствующего года, утвержденного начальником Академии.
6. Информация о порядке приема на обучение по сокращенной форме обучения в Академию, графики проведения медицинского и психофизиологического освидетельствования, экзаменов по физической подготовке и собеседованию, результаты экзаменов по физической подготовке кандидатов на обучение размещаются на информационных стендах для своевременного доведения поступающим.
7. Возраст кандидата на учебу, а также его трудовой стаж исчисляется на день его зачисления в Академию. Период обучения в Академии по профессиональным учебным программам высшего образования с сокращенным сроком обучения зачисляется в стаж службы.
8. Кандидаты на учебу, изъявившие желание поступить в Академию на конкурсной основе подают заявление с 1 марта поступающего года в территориальные органы финансовой полиции в произвольной форме с указанием языка обучения.
К заявлению прилагаются:

1. Жалпы ережелер
1. Қаржы полициясы академиясына (бұдан әрі - Академияға) қысқартылған мерзімде жоғары білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын оқуға қабылдау ережесі (бұдан әрі – Қағидалар) Академияға қысқартылған мерзімде жоғары білімнің кәсіптік оқу бағдарламалары бойынша азаматтарды оқуға қабылдау тәртібін белгілейді.
2. Академияға оқуға қабылдау тәртібі азаматтарды медициналық, дене және психофизиологиялық көрсеткіштері, сондай-ақ құқық негіздерін білуге әңгімелесу бойынша қабылдау және конкурстық іріктеуді ұйымдастырудан тұрады.
3. Академияға қысқартылған мерзімде білім алуға конкурстық негізде жасы жиырма бірден кем емес, жоғары білімі бар адамдар (бұдан әрі – оқуға үміткерлер), сондай-ақ:
1) жоғары оқу орнын аяқтағаннан кейінгі мамандығы бойынша еңбек өтілі болғаны дұрыс;
2) қажетті жеке, моральдық және кәсіби қасиеттері ие, денсаулық жағдайы және физикалық жағынан дамыған азаматтар қабылданады.
4. Оқуға түсуге үміткерлерді қабылдау үш кезеңде жүзеге асырылады:
бірінші кезеңде – оқуға үміткерлерді іріктеу медициналық және психофизиологиялық көрсеткіштері мен дене дайындығы бойынша жүргізіледі;
екінші кезеңде – құқық негіздерін білуге әңгімелесу жүргізіледі;
үшінші кезеңде – мандаттық комиссия конкурстық негізде оқуға кандидаттарды медициналық және психофизиологиялық көрсеткіштері мен дене даярлығы бойынша мәліметтерін ескере отырып қабылдайды.
5. Оқуға кандидаттарды медициналық және психофизиологиялық көрсеткіштері мен дене шынықтыру даярлығы бойынша іріктеу Академия бастығымен бекітілген тиісті жылдағы қабылдау комиссиясының жұмыс кестесіне сәйкес жүргізіледі.
6. Академияға оқытудың қысқартылған нысаны бойынша оқуға қабылдау тәртібі туралы ақпарат, медициналық және психофизиологиялық куәландыруды жүргізу, дене даярлығы бойынша емтихан мен әңгімелесу жүргізу кестесі, оқуға үміткерлердің дене дайындығы бойынша нәтижелері ақпараттық тақтаға оқуға түсушілерге уақтылы жеткізу үшін орналастырылады.
7. Үміткердің оқуға түсу жасы, сондай-ақ оның еңбек өтілі Академияға қабылданған күнінен бастап есептеледі. Академияда қысқартылған мерзімде жоғары білімнің кәсіптік оқу бағдарламалары бойынша білім алу кезеңі қызмет өтіліне есептеледі.
8. Конкурстық негізде Академияға түсуге тілек білдірген оқуға үміткерлер оқуға түсетін жылдың 1 наурызынан бастап аумақтық қаржы полициясы органдарына ерікті түрде, білім алу тілін көрсете отырып, өтініш жазады.
Мыналар өтінішке қоса беріледі:

1) документ о высшем образовании с приложением (копия);
2) документ, удостоверяющий личность (копия);
3) шесть фотографий (без головного убора, размер 4,5 х 6 см);
4) трудовая книжка или иной документ, подтверждающий стаж работы (копия);
5) автобиография заполненная собственноручно;
6) военный билет либо приписное свидетельство (копия);
7) характеристика с последнего места работы.
9. Формирование контингента обучающихся в Академии осуществляется посредством размещения государственного образовательного заказа.
10. Кадровое подразделение Агентства в срок не позднее 5 рабочих дней со дня опубликования государственного образовательного заказа на соответствующий год обучения разрабатывает для территориальных подразделений органов финансовой полиции разнарядку по направлению кандидатов на учебу в Академию, которая утверждается приказом Председателя Агентства.
11. Кадровые подразделения территориальных органов финансовой полиции:
1) организуют размещение объявлений в средствах массовой информации, на интернет – ресурсах Агентства и территориальных органов финансовой полиции о сроках подачи заявлений, а также перечень документов, прилагаемых к заявлению для поступления в Академию;
2) обеспечивают отбор и проверку кандидатов на обучение по месту их жительства;
3) формируют личные дела кандидатов на обучение и направляют их в Академию до 15 июня года поступления.
12. Кандидаты на учебу по месту их жительства проходят медицинское освидетельствование в военно-врачебных комиссиях и психофизиологическое освидетельствование, в том числе полиграфологическое исследование для определения пригодности к службе.
13. Дата прибытия кандидатов на учебу на место дислокации определяется Академией, о чем кандидатов на учебу уведомляют за пятнадцать календарных дней через территориальные органы финансовой полиции.
14. Кандидаты на учебу, прибывшие в Академию для поступления на обучение на период поступления, находятся на казарменном положении без права выезда.
2. Порядок приема в Академию финансовой полиции
15. Прием на учебу в Академию осуществляется приемной и мандатной комиссиями. Составы приемной и мандатной комиссий утверждаются приказом Председателя Агентства.
В состав приемной и мандатной комиссий включаются лица руководящего состава, а также иные сотрудники Агентства и Академии.
Приемная и мандатная комиссии, руководствуясь настоящими Правилами, призваны обеспечить качественное комплектование Академии слушателями.
16. Приемная комиссия формируется в составе председателя, заместителя председателя, секретаря и не менее девяти членов комиссии.
Приемная комиссия:

1) жоғары білімі туралы құжат қосымшасымен (көшірме);
2) жеке басын куәландыратын құжат (көшірме);
3) алты фотосурет (бас киімсіз, көлемі, 4,5x6 см);
4) еңбек кітапшасы немесе еңбек өтілін растайтын өзге құжат (көшірме);
5) өз қолымен толтырылған өмірбаян;
6) әскери билет немесе тіркеу куәлігі (көшірме);
7) соңғы жұмыс орнынан мінездеме.
9. Академияға білім алушылардың контингентін қалыптастыру мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру негізінде жүзеге асырылады.
10. Агенттіктің кадр бөлімшесі тиісті оқу жылына мемлекеттік білім беру тапсырысы жарияланған күннен бастап 5 жұмыс күнінен кешіктірмей Агенттіктің аумақтық бөлімшелері үшін Академияға оқуға үміткерлерді жолдау бойынша Агенттік Төрағасының бұйрығымен бекітілетін рұқсат қағаз әзірлейді.
11. Қаржы полициясы органдарының кадр бөлімшелері:
1) Академияға оқуға түсу үшін бұқаралық ақпарат құралдарында, Агенттіктің және аумақтық қаржы полициясы органдарының интернет-ресурстарында өтініштерді беру мерзімдері, сондай-ақ өтінішке қоса берілетін құжаттардың тізбесі туралы хабарландырулар орналастыруды ұйымдастырады;
2) оқуға үміткерлердің тұрғылықты жері бойынша іріктеу және тексеруді қамтамасыз етеді;
3) оқуға үміткерлердің жеке істерін жинақтайды және оны оқуға түсетін жылдың 15 маусымына дейін Академияға жолдайды.
12. Оқуға үміткерлердің қызметке жарамдылығын анықтау үшін өздерінің тұрғылықты жерінен әскери-дәрігерлік комиссиялардан медициналық куәландыру және психофизиологиялық куәландыру, соның ішінде полиграфологиялық зерттеуден өткізіледі.
13. Академия үміткерлердің оқуға орналасу орнына келу мерзімін белгілейді, ол туралы аумақтық қаржы полициясы органдары арқылы оқуға үміткерлер он бес күнтізбелік күннен кешіктірілмей ескертіледі.
14. Академияға оқуға түсуге келген үміткерлер түсу кезеңінде шығу құқығынсыз казармалық жағдайда болады.
2. Қаржы полициясы академиясына қабылдау тәртібі
15. Қабылдау және мандаттық комиссиялар Академияға оқуға түсуді жүзеге асырады. Қабылдау және мандаттық комиссиялардың құрамы Агенттік Төрағасының бұйрығымен бекітіледі.
Қабылдау және мандаттық комиссиялардың құрамына басшы құрамның тұлғалары, сондай-ақ Агенттік пен Академияның өзге де қызметкерлері кіреді.
Қабылдау және мандаттық комиссиялар осы Қағидаларды басшылыққа ала отырып, Академияны тыңдаушылармен сапалы жасақтауды қамтамасыз етуге міндеттеледі.
16. Қабылдау комиссиясының құрамы комиссия төрағасы, төрағаның орынбасары, хатшысы және комиссияның мүшесі 9 кем болуы тиіс.
Қабылдау комиссиясы:

1) осуществляет рассмотрение личных дел кандидатов на учебу;
2) проводит психофизиологическое и медицинское освидетельствование, проверяет физическую подготовку, определяется пригодность кандидатов к службе в правоохранительных органах;
3) собеседование на знание основ права;
4) рассматривает жалобы и заявления по вопросам приема на учебу;
5) подготавливает конкурсные списки;
6) проводит анализ итогов приема кандидатов на учебу и формирует предложения по дальнейшему совершенствованию данной работы.
17. Руководство деятельностью приемной комиссии осуществляет председатель.
Председателем приемной комиссии назначается начальник Академии, либо лицо его замещающее.
Председатель приемной комиссии руководит деятельностью приемной комиссии, устанавливает полномочия ее членов и утверждает план работы данной комиссии.
Заместитель председателя приемной комиссии назначается из числа заместителей начальника Академии, который организует и контролирует деятельность членов приемной комиссии и секретаря комиссии, организует проведение собеседования на знание основ права, психофизиологического и медицинского освидетельствования, проверку физической подготовки.
Ответственным секретарем приемной комиссии назначается сотрудник Академии с опытом работы в Академии не менее 5 лет, на которого возлагается подготовка документов по реализации функций, возложенных на приемную комиссию, материалы к заседаниям, а также проект отчета о ее работе.
18. Деятельность приемной комиссии осуществляется в соответствии с планом работы. Заседание приемной комиссии проводится по решению председателя приемной комиссии и оформляется протоколом. Решения приемной комиссии принимаются простым большинством голосов при наличии не менее двух/третьих утвержденного состава. При равенстве голосов голос председателя приемной комиссии является решающим.
19. В приемную комиссию Академии кандидат на учебу предъявляет для проведения сверки оригиналы следующих документов: документ, удостоверяющий личность, диплом об окончании высшего учебного заведения с приложением, трудовая книжка (при наличии), военный билет или приписное свидетельство.
20. Мандатная комиссия создается в целях зачисления в Академию лиц, соответствующих требованиям к кандидатам на учебу в Академии.
21. Мандатная комиссия формируется в составе председателя, заместителя, секретаря и не менее семи членов комиссии.
22. Мандатная комиссия:
1) осуществляет проверку и анализ личных дел кандидатов на учебу, рекомендованных приемной комиссией Академии для дальнейшего прохождения профессионального отбора;

1) оқуға үміткерлердің жеке істерін қарауды жүзеге асырады;
2) психофизиологиялық және медициналық куәландыруды өткізеді, дене дайындығын тексереді, үміткерлердің құқық қорғау органдарында қызмет етуге жарамдығын анықтайды;
3) оқуға үміткерлердің құқық негіздерін білуі бойынша әңгімелесу;
4) оқуға қабылдау мәселелері жөнінде шағымдар мен өтініштерді қарайды;
5) конкурстық тізімдерді дайындайды;
6) оқуға үміткерлерді қабылдау қорытындыларына талдау жасайды және осы жұмысты одан әрі жетілдіру бойынша ұсыныстар жинақтайды;
17. Төраға қабылдау комиссиясының қызметіне басшылықты жүзеге асырады.
Академия бастығы немесе оны алмастырушы тұлға қабылдау комиссиясының төрағасы болып тағайындалады.
Қабылдау комиссиясының төрағасы қабылдау комиссиясы қызметіне басшылық етеді, оның мүшелерінің өкілеттіктерін белгілейді және осы комиссияның жұмыс жоспарын бекітеді.
Қабылдау комиссиясы төрағасының орынбасары болып Академия бастығының орынбасарларының арасынан тағайындалады, ол қабылдау комиссиясы мүшелері мен комиссия хатшысының жұмысын ұйымдастырады және қадағалайды, оқуға үміткерлердің құқық негіздерін білу бойынша әңгімелесу, психофизиологиялық және медициналық куәландыруды, дене дайындығын тексеруді ұйымдастырады.
Академияда 5 жылдан кем емес еңбек тәжірибесі бар Академия қызметкері қабылдау комиссиясының жауапты хатшысы болып тағайындалады, ол қабылдау комиссиясына жүктелген міндеттерді іске асыру бойынша құжаттарды, отырыс материалдарын әзірлейді, сондай-ақ оның жұмысы туралы есеп жобасын дайындайды.
18. Қабылдау комиссиясының қызметі жұмыс жоспарына сәйкес жүзеге асырылады. Қабылдау комиссиясының отырысы қабылдау комиссиясы төрағасының шешімі бойынша өткізіледі және хаттамамен ресімделеді.
Қабылдау комиссиясының шешімдері, бекітілген құрамның кемінде үштен екісі бар болғанда қарапайым көпшілік дауыспен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
19. Оқуға үміткер Академияның қабылдау комиссиясына келесі құжаттардың түпнұсқаларын салыстырып тексеру үшін ұсынады: жеке басын куәландыратын құжат, жоғары оқу орнын бітіргендігі туралы диплом қосымшасымен, еңбек кітапшасы (бар болуы), әскери билет немесе тіркелу туралы куәлік.
20. Мандаттық комиссия Академияда оқуға үміткерлерге қойылатын тиісті талаптарға сәйкес келетін адамдарды Академияға алу мақсатында құрылады.
21. Мандаттық комиссияның құрамы төраға, төрағаның орынбасары, хатшы және комиссияның жетіден кем емес мүшелерінен құрылады.
22. Мандаттық комиссия:
1) кәсіби іріктеуден одан әрі өту үшін Академияның қабылдау комиссиясы ұсынған оқуға үміткерлерді тексеруді және жеке істерін талдауды жүзеге асырады;

2) рассматривает конкурсные списки;
3) принимает решение о зачислении кандидатов на учебу в число слушателей Академии.
23. Председателем мандатной комиссии назначается заместитель Председателя Агентства, курирующий деятельность Академии.
Заместителем председателя мандатной комиссии назначается начальник Академии.
Секретарем мандатной комиссии назначается сотрудник Академии с опытом работы в Академии не менее 5 лет.
24. Ход заседания и решения мандатной комиссии оформляются в виде протокола.
25. Для проведения окончательного профессионального отбора приказом начальника Академии создаются:
1) временно действующая военно-врачебная комиссия;
2) комиссия по проверке физической подготовки кандидатов на учебу;
3) комиссия по приему на знание основ права;
4) апелляционная комиссия.
26. Председатели указанных комиссий назначаются из числа членов приемной комиссии.
27. Временно действующая военно-врачебная комиссия создается под председательством начальника медицинского отдела Академии с участием врачей специалистов для проведения в соответствии с Инструкцией по проведению военно-врачебной экспертизы в органах внутренних дел, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 июля 2010 года № 325 (зарегистрированной в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6407) окончательного медицинского освидетельствования кандидатов на учебу, с целью определения их годности по состоянию здоровья к поступлению на учебу.
28. По результатам медицинского освидетельствования временно действующей военно-врачебной комиссией на каждого кандидата на учебу выносится заключение о годности (не годности) к прохождению службы
29. Комиссия по физической подготовке кандидатов на учебу создается для осуществления мероприятий по организации отбора кандидатов на учебу по физическим показаниям под председательством начальника кафедры военной, физической и специальной подготовки Академии.
В состав комиссии по приему экзамена по физической подготовке входят сотрудники кафедры военной, физической и специальной подготовки Академии.
30. По результатам приема экзамена составляется экзаменационная ведомость, которая подписывается председателем и членами Комиссии по физической подготовке.
31. Нормативы экзамена по физической подготовке предусматривают выполнение кандидатами на учебу видов упражнений, указанных в приложении к настоящим Правилам.
32. Апелляционная комиссия создается для рассмотрения заявлений кандидатов на учебу по итогам отбора по физическим показаниям, по итогам собеседования на знание основ права.
В состав апелляционной комиссии входят председатель, члены комиссии.
Председателем апелляционной комиссии назначается один из заместителей начальника Академии, членами комиссии - начальники кафедр Академии.

2) конкурстық тізімдерді қарайды;
3) оқуға үміткерлерді Академия тыңдаушыларының қатарына алу туралы шешім қабылдайды.
23. Академия қызметіне жетекшілік ететін Агенттік Төрағасының орынбасары мандаттық комиссияның төрағасы болып тағайындалады.
Академия бастығы мандаттық комиссия төрағасының орынбасары болып тағайындалады.
Академиядағы жұмыс тәжірибесі 5 жылдан кем емес Академияның қызметкері мандаттық комиссияның хатшысы болып тағайындалады.
24. Мандаттық комиссия отырысының барысы мен шешімдері хаттама түрінде ресімделеді.
25. Соңғы кәсіби іріктеуді жүргізу үшін Академия бастығының бұйрығымен:
1) уақытша жұмыс істейтін әскери-дәрігерлік комиссия;
2) оқуға үміткерлердің дене дайындығын тексеру комиссиясы;
3) құқық негіздерін білуді қабылдау жөніндегі комиссия;
4) апелляциялық комиссия құрылады.
26. Аталған комиссия төрағалары қабылдау комиссиясы мүшелерінің арасынан тағайындалады.
27. Уақытша жұмыс істейтін әскери-дәрігерлік комиссия оқуға түсу үшін денсаулық жағдайы бойынша жарамдылығын анықтау мақсатында оқуға үміткерлерді соңғы медициналық куәландыруды өткізу үшін Академияның медициналық бөлімі бастығының төрағалығымен дәрігер мамандардың қатысуымен Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 27 шілдедегі № 325 бұйрығымен бекітілген (нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімдемесінде № 6407 болып тіркелген) Ішкі істер органдарында әскери-дәрігерлік сараптама өткізу туралы нұсқаулыққа сәйкес құрылады.
28. Медициналық куәландырудың нәтижелері бойынша уақытша жұмыс істейтін әскери-дәрігерлік комиссия әрбір оқуға үміткерге қызмет өткеруге жарамдылығы (жарамсыздығы) туралы қорытынды шығарады.
29. Академияның әскери, дене шынықтыру және арнайы дайындық кафедрасы бастығының төрағалығымен оқуға үміткерлерді дене көрсеткіштері бойынша іріктеуді ұйымдастыру мақсатындағы іс-шараларды жүзеге асыру үшін оқуға үміткерлердің дене дайындығы жөніндегі комиссия құрылады.
Дене дайындығынан емтихан қабылдау жөніндегі комиссияның құрамына Академияның әскери, дене шынықтыру және арнайы дайындық кафедрасының қызметкерлері кіреді.
30. Емтихан қабылдаудың нәтижелері бойынша Дене дайындығы жөніндегі комиссия төрағасы және мүшелері қол қоятын емтихандық ведомость құрастырылады.
31. Оқуға үміткерлердің дене дайындығы бойынша емтихан нормативтері осы Қағиданың қосымшасында көрсетілген жаттығу түрлерін орындауды көздейді.
32. Дене шынықтыру көрсеткіштері бойынша іректеу қорытындылары және құқық негіздерін білу қорытындылары бойынша оқуға түсуге үміткерлердің өтініштерін қарастыру үшін аппеляциялық комиссия құрылады.
Апелляциялық комиссия құрамына төраға, комиссия мүшелері кіреді.
Академия бастығы орынбасарының бірі Апелляциялық комиссия төрағасы болып, Академияның кафедра бастықтары комиссия мүшелері болып тағайындалады.

33. Апелляционная комиссия работает с каждым кандидатом на учебу в индивидуальном порядке. В случае неявки последнего на заседание апелляционной комиссии, его заявление на апелляцию не рассматривается.
34. Апелляцией является аргументированное письменное заявление кандидата на учебу с указанием причин, приведших к снижению результатов экзамена по физической подготовки в виду неправильного подсчета времени при выполнении упражнений, а также количества исполненных упражнений.
35. Заявление на апелляцию, подается в апелляционную комиссию до 13.00 часов следующего дня после объявления результатов экзамена по физической подготовке, а также, собеседования на знание основ права и рассматриваются апелляционной комиссией в течение одного рабочего дня.
36. В случае подтверждения снижения результатов физических показаний по причине неправильного подсчета времени при выполнении упражнений, а также количества исполненных упражнений, аппеляционная комиссия удовлетворяет заявление, предоставив кандидату на учебу право пересдачи экзамена по физической подготовке.
37. Решение по апелляции о несогласии с результатами собеседования, экзамена по физической подготовке принимается большинством голосов от общего числа членов комиссии. В случае равенства голосов голос председателя комиссии является решающим. Работа апелляционной комиссии оформляется протоколом, подписанным председателем и всеми членами комиссии.
38. В случае несогласия кандидата на учебу с решением апелляционной комисии, последний вправе обратиться в Агентство или в суд.
39. Зачисление кандидатов на обучение в число слушателей Академии производится по решению мандатной комиссии на конкурсной основе по результатам окончательного профессионального отбора до 31 июля года поступления.
40. В случае одинаковых показателей при проведении конкурса на зачисление в число слушателей Академии преимущественное право имеют:
1) лица, имеющие документы об образовании (дипломы) с отличием;
2) лица, имеющие более высокий средний балл приложения к диплому.
41. Решение мандатной комиссии о зачислении в состав слушателей оформляется протоколом на основании, которого издается приказ начальника Академии о зачислении.
Приложение
к Правилам приема на
обучение в Академию финансовой полиции,
Агентства Республики Казахстан
по борьбе с экономической и коррупционной
преступностью (финансовая полиция),
реализующую профессиональные учебные
программы высшего образования
в сокращенные сроки
Нормативы по физической подготовке
нормативы для мужчин
Наименование упражнений
Оценка
Нормативы
Бег 100 м. (сек.)
отлично

33. Аппеляциялық комиссия әрбір үміткермен жекеше түрде жұмыс жүргізеді. Ол аппеляциялық комиссияның отырысына келмеген жағдайда, оның аппеляцияға берген өтініші қаралмайды.
34. Оқуға үміткердің дене дайындығы емтиханы бойынша жаттығуды жасау кезінде уақытты, сондай-ақ орындалған жаттығулардың санын дұрыс есепке алмау немесе тестілеу тапсырмаларының дұрыс құрастырылмауына сәйкес тестілеу қортындысының нәтижелерін төмендетуге әкелген себептер көрсетіліп, дәлелденген жазбаша өтініш апелляция саналады.
35. Шағымдану себептері анық көрсетілген апелляциялық өтiнiш дене дайындығы бойынша емтихан, сондай-ақ құқық негіздерін білу бойынша әңгімелесу нәтижелерi жарияланғаннан кейiн келесi күнi сағат 13.00-ге дейiн қабылданады және апелляциялық комиссия өтiнiш берген күннен бастап бiр күн iшiнде қарастырады.
36. Жаттығуларды орындау кезінде уақытты, сондай-ақ орындалған жаттығулар санын дұрыс есептемеу себебі бойынша дене дайындығы көрсеткіштерінің нәтижелері төмендетілгені расталған жағдайда, аппеляциялық комиссия оқуға үміткерге дене дайындығы бойынша емтиханды қайта тапсыру құқығын берумен өтінішті қанағаттандырады.
37. Әңгімелесу, дене дайындығы бойынша емтихан нәтижелерімен келіспегені туралы апелляция бойынша шешім комиссия мүшелерінің жалпы санының көп дауысымен қабылданады. Егер дауыс тең болған жағдайда комиссия төрағасының даусы шешуші болып табылады. Апелляциялық комиссияның жұмысы комиссия төрағасы және барлық мүшелері қол қойған хаттамамен ресімделеді.
38. Үміткер апелляциялық комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда Агенттікке немесе сотқа шағымдануға құқылы.
39. Үміткерлерді Академияға тыңдаушы ретінде қабылдау мандаттық комиссияның шешімі бойынша конкурстық негізде соңғы кәсіби іріктеу нәтижелері бойынша оқуға түсу жылының 31 шілдесіне дейін өткізіледі.
40. Академия тыңдаушылары қатарына қабылдау үшін конкурс жүргізу кезінде көрсеткiштер бiрдей болған жағдайда, құқықтарға келесі тұлғалар ие болады:
1) білім беру орнын үздік бітіргені туралы құжаты (дипломдары) бар;
2) диплом (транскрипт) қосымшасындағы орташа ұпайдың жоғары болуы.
41. Тыңдаушылар қатарына қабылдау туралы мандаттық комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді, соның негізінде Академия бастығының қабылдау туралы бұйрығы шығады.
Жоғары білім берудің кәсіптік оқу
бағдарламаларын қысқартылған
мерзімде іске асыратын
Қаржы полициясы академиясына
оқуға қабылдау қағидалары
қосымша
Дене дайындығы бойынша нормативтер
ерлерге арналған нормативтер
Жаттығулардың атауы
Бағасы
Нормативтер
100 м. жүгіру (сек.)
өте жақсы