Об утверждении Методики оценки качества оказания государственных услуг
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 27 ноября 2014 года № 38 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 ноября 2014 года № 181. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2014 года № 10039. Утратил силу совместным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 27 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 172
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра по делам государственной службы РК от 09.02.2016 № 27 и Министра по инвестициям и развитию РК от 09.02.2016 № 172 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 40 Системы ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 «О Системе ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы», ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемую Методику оценки качества оказания государственных услуг.
2. Департаменту прохождения государственной службы и профилактики коррупции Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции {Комекбаев А.А.), Комитету связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Сарсенов С.С.):
1) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести настоящий приказ до сведения центральных государственных и местных исполнительных органов;
3) обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на Интранет-портале государственных органов.
3. Признать утратившими силу:
1) совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2013 года № 06-7/2 и и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 января 2013 года № 22 «Об утверждении Методики оценки качества оказания государственных услуг» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8260), за исключением пункта 3;

Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 27 қарашадағы № 38 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 25 қарашадағы № 181 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 30 желтоқсанда № 10039 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 27 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 172 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері министрінің 09.02.2016 № 27 және ҚР Инвестициялар және даму министрінің 09.02.2016 № 172 (алғашқы ресми жариялану күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
«Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығымен бекітілген Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесінің 40-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау әдістемесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Мемлекеттік қызмет және сыбайлас жемқорлық профилактикасы департаменті (Ә.А. Көмекбаев), Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті (С.С. Сарсенов):
1) осы бұйрықты заңнамамен белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуін және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар назарына жеткізсін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурстарына және Мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау әдістемесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 9 қаңтардағы № 06-7/2 және Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2013 жылғы 10 қаңтардағы № 22 бірлескен бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 8260 тіркелген), 3-тармақты қоспағанда;

2) совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 28 ноября 2013 года № 06-7/172 и Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 30 ноября 2013 года № 964 «О внесении изменения в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2013 года № 06-7/2 и и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 января 2013 года № 22 «Об утверждении Методики оценки качества оказания государственных услуг» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9031);
3) совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 18 февраля 2014 года № 04-2-4/33 и Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 149 «О внесении изменения в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2013 года № 06-7/2 и и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 января 2013 года № 22 «Об утверждении Методики оценки качества оказания государственных услуг» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9182).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции Ахметжанова С.К., вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан Жумагалиева А.К.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
___________ К. Кожамжаров
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
__________ А. Исекешев
Утверждена
совместным приказом
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы и
противодействию коррупции
от 27 ноября 2014 года № 38
и Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 25 ноября 2014 года № 181
Методика оценки качества
оказания государственных услуг
1. Общие положения
1. Настоящая Методика оценки качества оказания государственных услуг (далее – Методика) разработана в целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 «О системе ежегодной оценки деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы» (далее – Система).

2) «Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау әдістемесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 9 қаңтардағы № 06-7/2 және Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2013 жылғы 10 қаңтардағы № 22 бірлескен бұйрығына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 28 қарашадағы № 06-7/172 және Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 30 қарашадағы № 964 бірлескен бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 9031 тіркелген);
3) «Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау әдістемесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 9 қаңтардағы № 06-7/2 және Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2013 жылғы 10 қаңтардағы № 22 бірлескен бұйрығына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 18 ақпандағы № 04-2-4/33 және Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрінің 2014 жылғы 14 ақпандағы № 149 бірлескен бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 9182 тіркелген).
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының орынбасары С.Қ. Ахметжановқа, Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі А.Қ.Жұмағалиевке жүктелсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің Төрағасы
__________ Қ. Қожамжаров
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
Министрі
_____________ Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2014 жылғы 27 қарашадағы № 38
және Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму Министрінің
2014 жылғы 25 қарашадағы № 181
бірлескен бұйрығына қосымша
Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау
әдiстемесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау әдiстемесi (бұдан әрі – Әдістеме) «Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығын (бұдан әрі – Жүйе) жүзеге асыру мақсатында әзірленді.

2. Методика определяет эффективность мер по обеспечению государственными органами физических и юридических лиц доступными и качественными государственными услугами, в том числе в электронном формате.
3. Оценка качества оказания государственных услуг проводится по государственным услугам, указанным в Реестре государственных услуг, утверждаемым согласно Закону Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» (далее – Реестр).
4. Оценка качества оказания государственных услуг осуществляется по результатам анализа информации государственных органов, представляемой в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Агентство) и Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство).
В ходе оценки дополнительно могут быть проведены социологические опросы услугополучателей.
5. Оценка качества оказания государственных услуг основывается на принципах:
1) законности;
2) объективности;
3) беспристрастности;
4) соблюдения конфиденциальности;
5) прозрачности;
6) всесторонности;
7) достоверности.
6. Источниками информации для проведения оценки качества оказания государственных услуг являются:
1) статистические данные государственных органов;
2) результаты проверок, проведенных в оцениваемых государственных органах;
3) результаты опросов услугополучателей;
4) сведения неправительственных организаций (общественных объединений).
2. Проведение оценки качества
оказания государственных услуг
7. Оценка качества оказания государственных услуг осуществляется по следующим критериям:
1) процессные критерии:
количество новых государственных услуг, включенных в Реестр;
степень оптимизации и автоматизации государственных услуг;
2) результативные критерии:
обеспечение качества оказания государственных услуг;
удовлетворенность услугополучателей государственными услугами, оказываемыми государственными органами;
обеспечение доступности государственных услуг.
8. По каждому критерию определяются показатели, в соответствии с которыми выставляются баллы.
Критерии и показатели для оценки качества оказания государственных услуг, предоставляемых центральными государственными и местными исполнительными органами, имеют весовые значения, согласно приложениям 1 и 2 к настоящей Методике.
9. Оценка качества оказания государственных услуг по критериям «количество новых государственных услуг, включенных в Реестр», «обеспечение качества государственных услуг», «удовлетворенность услугополучателей государственными услугами, оказываемыми государственными органами» и показателю «уровень информированности услугополучателей о порядке получения государственных услуг», предоставляемых центральными государственными и местными исполнительными органами, осуществляется Агентством.
Оценка качества оказания государственных услуг по критерию «степень оптимизации и автоматизации государственных услуг» и показателю «доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения», предоставляемых центральными государственными и местными исполнительными органами, осуществляется Министерством.
Оценка качества оказания государственных услуг, предоставляемых Агентством, осуществляется Администрацией Президента Республики Казахстан.
Оценка качества оказания государственных услуг по критерию «степень оптимизации и автоматизации государственных услуг» и показателю «доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения», предоставляемых Министерством, осуществляется Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан.
Оценке качества оказания подлежат услуги, предоставляемые центральными государственными органами, их ведомствами, территориальными подразделениями, территориальными подразделениями ведомств, подведомственными организациями и их территориальными подразделениями, а также местными исполнительными органами, включая областные, районные, городские и сельские исполнительные органы.

2. Әдістеме мемлекеттік органдармен жеке және заңды тұлғаларға қолайлы және сапалы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді, соның ішінде электрондық форматта көрсету шараларының тиімділігін анықтауға арналған.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау  Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Заңына сәйкес бекітілетін Мемлекеттік қызметтердің тізілімінде көрсетілген (бұдан әрі – Тізілім) мемлекеттік қызметтер бойынша жүргізіледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау мемлекеттік органдармен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігіне (бұдан әрі – Агенттік) және Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) жолданатын ақпаратқа талдау жасау арқылы жүргізіледі.
Бағалау барысында көрсетілетін қызметті алушылардан қосымша әлеуметтік сауалнама жүргізілуі мүмкін.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау:
1) заңдылық;
2) объективтілік;
3) турашылдық;
4) құпиялықты сақтау;
5) анықтылық;
6) жан-жақтылық;
7) ашықтық қағидаттарына негізделеді.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына бағалауды жүргізу үшін келесі ақпарат көздері:
1) мемлекеттік органдардың статистикалық мәліметтері;
2) бағаланатын мемлекеттік органдарда мемлекеттік органдармен жүргізілген тексерулердің нәтижелері;
3) көрсетілетін қызметті алушылардан жүргізілген сауалнама нәтижелері;
4) үкіметік емес ұйымдардың (қоғамдық бірлестіктердің) мәліметтері болады.
2. Мемлекеттік қызметтердің сапасына бағалауды жүргізу
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау мынадай өлшемдер бойынша жүргізіледі:
1) үдерісті өлшемдер:
Тізілімге енгізілген жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі;
2) нәтижелі өлшемдер:
мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз етуі;
мемлекеттік органдамен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың қанағаттануы;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін қамтамасыз етуі.
8. Әр өлшем бойынша көрсеткіштер анықталып, оларға сәйкес тиісті баллдар қойылады.
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау үшін өлшемдер мен көрсеткіштердің маңыздық үлесі осы Әдістеменің 1- және  2-қосымшаларында көрсетілген.
9. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен «Тізілімге енгізілген жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны», «мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз етуі», «мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың қанағаттануы» өлшемдері және «көрсетілетін қызмет алушылардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің алу тәртібі жөнінде ақпараттылық деңгейі» көрсеткіші бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау Агенттікпен жүргізіледі.
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен «мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі» өлшемі және «мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» көрсеткіші бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау Министрлікпен жүргізіледі.
Агенттікпен көрсетілетін мемлекеттiк қызметтер көрсетудің сапасын бағалау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен жүргізіледі.
Министрлікпен «мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі» өлшемі және «мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» көрсеткіші бойынша мемлекеттiк қызметтер көрсетудің сапасын бағалау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесімен жүргізіледі.
Бағалауға орталық мемлекеттік органдардармен, олардың ведомстволарымен, аумақтық бөлімшелерімен, ведомстволарының аумақтық бөлімшелерімен, ведомстволық бағынысты ұйымдар мен олардың аумақтық бөлімшелерімен, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдармен, соның ішінде облыс, аудан және қала мен ауылдық атқарушы органдармен көрсетілетін қызметтер жатады.

10. Для проведения оценки качества оказания государственных услуг в Агентстве создается рабочая группа (далее – Рабочая группа). Состав Рабочей группы утверждается приказом Агентства.
В состав Рабочей группы включаются представители Агентства и Министерства.
Рабочая группа проводит анализ сведений, полученных из различных источников, на предмет их достоверности, путем сопоставления представленных государственными органами данных и данных, полученных по результатам проведенных другими государственными органами проверок.
11. Оценка качества оказания государственных услуг осуществляется ежегодно по итогам отчетного (календарного) года.
12. Заключение о результатах оценки качества оказания государственных услуг, предоставляемых центральными государственными и местными исполнительными органами, готовится по форме согласно приложениям 3 и 4 к настоящей Методике.
Заключения о результатах оценки качества оказания государственных услуг по критерию «степень оптимизации и автоматизации государственных услуг» и показателю «доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения», предоставляемых центральными государственными и местными исполнительными органами предоставляются Министерством в Агентство по форме согласно приложению 5 к настоящей Методике.
Заключения о результатах оценки качества оказания государственных услуг, оказываемых Министерством, по критерию «степень оптимизации и автоматизации государственных услуг» и показателю «доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения» предоставляются Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан в Агентство.
Заключения о результатах оценки качества оказания государственных услуг предоставляются Агентством в Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
Заключения о результатах оценки качества оказания государственных услуг, оказываемых Агентством, предоставляются Администрацией Президента Республики Казахстан в Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
13. Агентство и Министерство для проведения оценки качества оказания государственных услуг использует информацию, предоставляемую аппаратом центрального государственного органа (по услугам, оказываемым центральным государственным органом, его ведомствами, территориальными подразделениями центрального государственного органа и его ведомств и подведомственными организациями), аппаратами акимов областей, городов Астаны и Алматы (по услугам, оказываемым областными, районными, городскими и сельскими исполнительными органами) в Агентство в рамках контроля за качеством государственных услуг.
Информация для проведения оценки качества оказания государственных услуг Агентства, представляется Агентством на бумажных и электронных носителях согласно Графику проведения оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы (далее – График) в Администрацию Президента Республики Казахстан.
Информация для проведения оценки качества оказания государственных услуг, оказываемых Министерством по критерию ««степень оптимизации и автоматизации государственных услуг» и показателю «доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения» представляется Министерством на бумажных и электронных носителях согласно Графику в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.

10. Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау үшін Агенттікте жұмыс тобы (бұдан әрі – Жұмыс тобы) құрылады. Жұмыс тобының құрамы Агенттіктің бұйрығымен бекітіледі.
Жұмыс тобының құрамына Агенттіктің және Министрліктің өкілдері кіреді.
Жұмыс тобы мемлекеттік органдармен ұсынылған мәліметтер мен мемлекеттік органдар жүргізген тексерулер нәтижесінде алынған ақпараттарды салыстыру арқылы әр-түрлі көздерден алынған мәліметтердің шынайылығына талдау жүргізеді.
11. Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау есеп (күнтізбелік) жылдың қорытындысы бойынша жыл сайын жүргізіледі.
12. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау нәтижелері жөніндегі қорытынды осы Әдістеменің 3- және 4-қосымшаларындағы нысанға сәйкес әзірленеді.
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен «мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі» өлшемі және «мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» көрсеткіші бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасын бағалау нәтижелері жөніндегі қорытындылар осы Әдістеменің 5-қосымшасындағы нысанға сәйкес әзірленеді және Министрлікпен Агенттікке ұсынылады.
Министрлікпен «мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі» өлшемі және «мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» көрсеткіші бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасын бағалау нәтижелері жөніндегі қорытындылар Агенттікке Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесімен ұсынылады.
Агенттікпен көрсетілетін мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау нәтижелері туралы қорытындылар Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне ұсынылады.
Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау нәтижелері туралы қорытындылар Агенттікпен Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне ұсынылады.
13. Агенттік және Министрлік мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына бағалауды жүргізу үшін орталық мемлекеттік органның аппаратарымен (орталық мемлекеттік органмен, оның ведомстволарымен, орталық мемлекеттік органның және оның ведомстволарының аумақтық бөлімшелерімен және ведомстволық бағынысты ұйымдармен көрсететін қызметтер бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері аппараттарымен (облыс, аудан және қала мен ауылдық атқарушы органдармен көрсетілетін қызметтер бойынша) ұсынылған ақпаратты пайдаланады.
Агенттікпен көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасын бағалау үшін ақпарат Агенттікпен Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Орталық мемлекеттiк органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органдары қызметiнiң тиiмдiлiгiне бағалау жүргізу кестесіне (бұдан әрі – Кесте) сәйкес қағаз және электрондық нұсқаларда ұсынылады.
Министрлікпен «мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі» өлшемі және «мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» көрсеткіші бойынша көрсетілетін мемлекеттiк қызметтердің сапасын бағалау үшін ақпарат Министрлікпен Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне Кестеге сәйкес қағаз және электрондық нұсқаларда ұсынылады.

3. Оценка эффективности
Параграф 1.Оценка по критерию
«Количество новых государственных услуг, включенных в Реестр»
14. Оценка по критерию «количество новых государственных услуг, включенных в Реестр» проводится на основе представляемой государственными органами в Агентство в рамках контроля за качеством государственных услуг информации по включению центральными государственными органами новых государственных услуг в Реестр в отчетном периоде.
В случае наличия видов государственных услуг, включенных в Реестр, а также в случае предоставления заключения уполномоченного органа в сфере оказания государственных услуг об отсутствии дополнительных видов государственных услуг, подлежащих включению в Реестр, к общей оценке эффективности деятельности государственного органа дополнительно присваивается 3 балла (К1).
Параграф 2. Оценка по критерию
«Степень оптимизации и автоматизации государственных услуг»
15. Оценка по критерию «степень оптимизации и автоматизации государственных услуг» проводится только в центральных государственных органах. Оценка проводится на основе анализа утвержденных стандартов государственных услуг, указанных в Реестре государственных услуг.
16. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
К2 – оценка центрального государственного органа по данному критерию;
a – итоговый балл, присваиваемый государственной услуге;
z – общее количество видов государственных услуг, оказываемых государственным органом в соответствии с Реестром;
W – доля измененных в отчетном периоде стандартов по государственным услугам;
m – количество измененных стандартов (стандарты по государственным услугам, оказываемым государственным органом (подведомственной организацией), в том числе для государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами, в которых сокращены сроки оказания услуг и/или количество необходимых документов, истребуемых от услугополучателей) в отчетном периоде;
n – общее количество стандартов.
Расчет итогового балла, присваиваемого государственной услуге, производится по следующей формуле:
если y = 0, то a = b * d
x – количество документов, запрашиваемых государственным органом для оказания государственной услуги, которые получены из межведомственных/ведомственных информационных систем;
y – количество документов, запрашиваемых государственным органом для оказания государственной услуги, которые могут быть получены из межведомственных/ведомственных информационных систем;
b – балл, присваиваемый государственной услуге согласно приложению 6 к настоящей Методике;
d – добавочный коэффициент в соответствии со сроком оказания государственной услуги.
Если на момент проведения оценки стандарт оказания государственной услуги не утвержден, итоговый балл, присваиваемый государственной услуге, равен 0.
В случае предоставления в отчетном периоде заключения Министерства о нецелесообразности или невозможности сокращения сроков оказания по всем услугам и/или количества необходимых документов, истребуемых от услугополучателей, доля измененных в отчетном периоде стандартов по государственным услугам равняется 1.
В случае если центральный государственный орган предоставил в отчетном периоде решение Межведомственной Комиссии о невозможности оказания государственной услуги в центрах обслуживания населения, работающих по принципу «одного окна», государственная услуга учитывается как оказываемая через центры обслуживания населения и ей присваивается соответствующий балл.

3. Тиімділікті бағалау
Параграф 1. «Тізілімге енгізілген жаңа мемлекеттік көрсетілетін
қызметтердің саны» өлшемі бойынша бағалау
14. «Тізілімге енгізілген жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны» өлшемі бойынша бағалау есептік кезеңде орталық мемлекеттік органдармен Тізілімге жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызметтер түрлерін қосу жөнінде мемлекеттік органдармен Агенттікке мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына бақылау жүргізу шеңберінде мемлекеттік органдармен ұсынылатын ақпарат негізінде жүргізіледі.
Тізілімге енгізілген мемлекеттік қызметтердің жаңа түрлері болған, сондай-ақ Тізілімге енгізілуге жататын жаңа мемлекеттік қызметтердің түрлері жоқтығы жөніндегі мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы уәкілетті органның қорытындысын ұсынған жағдайда мемлекеттік органның қызметі тиімділігінің жалпы бағасына 3 қосымша балл беріледі (К1).
Параграф 2. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру
және автоматтандыру деңгейі» өлшемі бойынша бағалау
15. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі» өлшемі бойынша бағалау тек ғана орталық мемлекеттік органдарда жүргізіледі. Бағалау Тізілімде көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің бекітілген стандарттарын талдау негізінде жүргізіледі.
16. Бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
К2 – аталған өлшем бойынша орталық мемлекеттік органның бағасы;
a – мемлекеттік қызметке қойылатын қорытынды баға;
z – Тізілімге сәйкес мемлекеттік органмен көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің жалпы саны;
W – мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша есептік кезеңде өзгертілген стандарттардың үлесі;
m – есептік кезеңде өзгертілген стандарттардың саны (мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен), соның ішінде жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер бойынша көрсету мерзімдері және/немесе көрсетілетін қызметтер алушылардан сұратылатын құжаттар саны азайтылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттар).
n – стандарттардың жалпы саны.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын қорытынды бағаны санау келесі формула бойынша жүргізіледі:
егер у = 0, онда a = b * d
x – мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік органмен ведомствоаралық/ведомстволық ақпараттық жүйелерден сұратылатын құжаттардың саны;
у – мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік органмен ведомствоаралық/ведомстволық ақпараттық жүйелерден алыналатын құжаттардың саны;
b – осы Әдістеменің 6-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын бал;
d – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету мерзіміне сәйкес қойылатын қосымша коэффициент.
Егер бағалау кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандарты бекітілмеген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын қорытынды балл 0 тең.
Министрліктің есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімін қысқарту және/немесе көрсетілетін қызметтер алушыларынан сұратылатын құжаттардың санын азайту орынысыздығы немесе мүмкінсіздігі жөніндегі қорытындысын ұсынған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша есептік кезеңде өзгертілген стандарттардың үлесі 1 тең болады.
Егер, орталық мемлекеттік есептік кезеңде орган «бір терезе» принципі бойынша жұмыс істейтін халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсету мүмкінсіздігі жөнінде Ведомствоарылық комиссияның шешімін ұсынған жағдайда, мемлекеттік орган халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетіледі деп саналады және оған тиісті балл қойылады.

Если в отчетном периоде центральным государственным органом проведена работа по включению государственной услуги в Перечень, то к баллу, присваиваемому государственной услуге по порядку оказания государственной услуги согласно приложению 6 к настоящей Методике, присваиваются дополнительные 3 балла.
В случае, если государственная услуга оказывается традиционным способом только в государственном органе, но в ходе ее оказания имеются документы, которые получены из межведомственных/ведомственных информационных систем, то расчет итогового балла, присваиваемого государственной услуге, производится путем умножения балла, присваиваемого государственной услуге по порядку оказания государственной услуги согласно приложению 6 к настоящей Методике (b) на добавочный коэффициент в соответствии со сроком оказания государственной услуги (d).
Добавочный коэффициент присваивается в зависимости от сроков оказания государственной услуги, указанных в стандарте:
если срок оказания государственной услуги составляет менее или равен 5 рабочим дням, то добавочный коэффициент (d) равен 1;
если срок оказания государственной услуги составляет свыше 5 рабочих дней, то добавочный коэффициент (d) равен 0,8.
Параграф 3. Оценка по критерию
«Обеспечение качества оказания государственных услуг»
17. Оценка по критерию «обеспечение качества оказания государственных услуг» проводится по показателям «соблюдение сроков оказания государственных услуг» и «эффективность внутреннего контроля государственного органа за качеством оказываемых государственных услуг».
18. Оценка по критерию «обеспечение качества оказания государственных услуг» проводится на основе информации, представляемой государственными органами в Агентство в рамках контроля за качеством государственных услуг по нарушениям сроков оказания государственных услуг и принятым мерам государственных органов по профилактике нарушений требований стандартов и регламентов государственных услуг.
19. Агентством в целях объективной оценки по данному критерию запрашивается информация из Министерства по государственным услугам, находящимся в информационной системе мониторинга
(далее – ИС «Мониторинг») о количестве нарушений сроков оказания государственных услуг.
При оценке учитываются данные по государственным услугам, подключенных к ИС «Мониторинг» и данные, представленные государственными органами по государственным услугам, не подключенным к ИС «Мониторинг».
При выявленных расхождениях по данному критерию между предоставленными данными центральных государственных и местных исполнительных органов и полученной информации из Информационной системы «Мониторинг» в первую очередь учитываются сведения из Информационной системы «Мониторинг» о допущенных нарушениях сроков оказания государственных услуг.

Егер, есептік кезеңде орталық мемлекеттік органмен Тізімге мемлекеттік қызметтерді қосу бойынша жұмыс жүргізілген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметке мемлекеттік қызметтің көрсету тәртібі негізінде осы Әдістеменің 6-қосымшасына сәйкес қойылатын баллға қосымша 3 балл қойылады.
Егер, мемлекеттік көрсетілетін қызмет дәстүрлі әдіспен тек ғана мемлекеттік органда көрсетілсе, алайда оны көрсету барысында ведомствоаралық/ведомстволық ақпараттық жүйелерден алынатын құжаттар болған жағдайда, мемлекеттік көсетілетін қызметке қойылатын қорытынды баллды санау мемлекеттік қызметтің көрсету тәртібі негізінде осы Әдістеменің 6-қосымшасына сәйкес қойылатын баллды (b) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету мерзіміне сәйкес қойылатын қосымша коэффициентке (d) көбейту арқылы анықталады.
Қосымша коэффициент стандарттарда көрсетілген мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімдеріне сәйкес қойылады:
егер мемлекеттік көрсетілетін қызметте көрсету мерзімі 5 жұмыс күні немесе одан аз болса, қосымша коэффициент (d) 1 тең;
егер мемлекеттік көрсетілетін қызметте көрсету мерзімі 5 жұмыс күнінен көп болса, қосымша коэффициент (d) 0,8 тең.
Параграф 3. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын
қамтамасыз етуі» өлшемі бойынша бағалау
17. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз етуі» өлшемі бойынша бағалау «мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мерзімдерінің сақталуы» және «мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына мемлекеттік органның ішкі бақылауының тиімділігі» көрсеткіштері бойынша жүргізіледі.
18. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз етуі» өлшемі бойынша бағалау мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету мерзімдерінің сақталуы және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін бұзуды алдын алу шаралары бойынша жүргізілген шаралар жөніндегі мемлекеттік органдармен Агенттікке мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына бақылау жүргізу шеңберінде мемлекеттік органдармен ұсынылатын ақпарат негізінде жүргізіледі.
19. Агенттікпен аталған өлшем бойынша әділетті бағалау мақсатында Министрліктің «Мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдері бұзылуының саны туралы мониторингі» ақпараттық жүйесінен (бұдан әрі – «Мониторингі» АЖ) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің көрсету мерзімдерін бұзу деректерінің саны сұратылады.
Бағалау кезінде «Мониторингі» АЖ-не қосылған мемлекеттік қызметтер бойынша ақпарат және «Мониторингі» АЖ-не қосылмаған мемлекеттік қызметтер бойынша мемлекеттік органдармен ұсынылған ақпарат есепке алынады.
Аталған өлшем бойынша орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен ұсынылған ақпарат пен «Мониторингі» АЖ-нен алынған ақпарат арасында айырмашылық анықталған жағдайда, бастапқы «Мониторингі» АЖ-нің мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің көрсету мерзімдерін бұзу туралы ақпараты қолданылады.

20. В случае сбоя информационной системы по техническим причинам, подтвержденного соответствующим документом, государственные услуги, оказанные в этот период, не учитываются при расчете данного критерия.
21. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
1) по центральным государственным органам:
2) по местным исполнительным органам:
K3 – оценка центрального государственного органа по данному критерию;
M1 – оценка местного исполнительного органа по данному критерию;
Р1 – значение показателя «соблюдение сроков оказания государственных услуг»;
Р2 – значение показателя «эффективность внутреннего контроля государственного органа за качеством оказываемых государственных услуг».
22. Оценка по показателю «соблюдение сроков оказания государственных услуг» рассчитывается по следующей формуле:
1) по центральным государственным органам:
Z1=0, если
2) по местным исполнительным органам:
R1=0, если m
P1 – оценка центрального государственного/местного исполнительного органа по данному показателю;
Z1, Z2 – составляющие оценки центрального государственного органа по данному показателю;
R1, R2 – составляющие оценки местного исполнительного органа по данному показателю;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному показателю по центральным государственным органам коэффициент равен 10);
m – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному показателю по местным исполнительным органам коэффициент равен 25);
a – количество государственных услуг, оказанных государственным органом (подведомственной организацией) через центры обслуживания населения с нарушением установленных сроков;
b – общее количество государственных услуг, оказанных государственным органом (подведомственной организацией) через центры обслуживания населения;
c – количество государственных услуг, оказанных в государственном органе (подведомственной организации) с нарушением установленных сроков;
d – общее количество государственных услуг, оказанных в государственном органе (подведомственной организации);
10 000 – коэффициент для определения среднего значения нарушений сроков на 10 000 оказанных услуг.
x – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по центральным государственным органам коэффициент равен (-6), по местным исполнительным органам равен (-10)).
i – количество несвоевременно оказанных электронных государственных услуг посредством портала «электронного правительства»;
n – общее количество оказанных электронных государственных услуг посредством портала «электронного правительства»;
q – количество несвоевременно оказанных электронных государственных услуг посредством портала «электронного лицензирования»;
f – общее количество оказанных электронных государственных услуг посредством портала «электронного лицензирования».
Если полученный результат по показателю составил значение со знаком минус, государственному органу по данному показателю ставится оценка 0.

20. Тиісті құжатпен расталған техникалық жағдайларға байланысты ақпараттың жүйе жұмыс істемеу кезінде көрсетілген мемлекеттік қызметтер аталған өлшемді санау кезінде есептелмейді.
21. Бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
2) жергілікті атқарушы органдар бойынша:
К3 – аталған өлшем бойынша орталық мемлекеттік органның бағасы;
M1 – аталған өлшем бойынша жергілікті атқарушы органның бағасы;
Р1 – «мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мерзімдерінің сақталуы» көрсеткішінің мағынасы;
Р2 – «мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына мемлекеттік органның ішкі бақылауының тиімділігі» көрсеткішінің мағынасы.
22. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мерзімдерінің сақталуы» көрсеткіші бойынша бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
2) жергілікті атақарушы органдар бойынша:
Р1 – аталған өлшем бойынша орталық мемлекеттік/жергілікті атқарушы органның бағасы;
Z1, Z2 – аталған өлшем бойынша орталық мемлекеттік орган бағасының құрамасы
R1, R2 – аталған өлшем бойынша жергілікті атқарушы орган бағасының құрамасы;
k – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (аталған өлшем бойынша орталық мемлекеттік органдардың коэффициенті 10-ға тең);
m – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (аталған өлшем бойынша жергілікті атқарушы органдардың коэффициенті 20-ға тең);
a – халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) белгіленген мерзімі бұзылып көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны;
b – халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің жалпы саны;
c – мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) белгіленген мерзімі бұзылып көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны;
d – мемлекеттік органда (ведомстволық бағынысты мекемеде) көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің жалпы саны;
10 000 – көрсетілген 10 000 қызметке шағымдардың орта мәнін анықтау үшін коэффициент;
x – алынған нәтижелерді таразылы мағынаға келтіруге арналған коэффициент (орталық мемлекеттік органдар бойынша коэффициент(-6-ға) тең, жергілікті атқарушы органдар бойынша (-10-ға ) тең);
i – «электрондық үкімет» порталы арқылы мерзімі бұзылып көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны;
n – «электрондық үкімет» порталы арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің жалпы саны;
q – «электрондық лицензиялау» порталы арқылы мерзімі бұзылып көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны;
f – «электрондық лицензиялау» порталы арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің жалпы саны.
Егер осы өлшем бойынша алынған нәтиже теріс мағынасын қабылдаған жағдайда, мемлекеттік органға аталған көрсеткіш бойынша 0 бағасы қойылады.

23. В случае отрицательной динамики нарушений сроков оказания государственных услуг по сравнению с прошлым оцениваемым периодом, из общей оценки государственного органа по данному показателю вычитаются штрафные баллы.
За отрицательную динамику нарушений сроков оказания государственных услуг предусматривается вычитание 0,1 штрафных балла за каждый зафиксированный факт. Сумма вычитаемых штрафных баллов за отрицательную динамику нарушений сроков оказания государственных услуг не должна превышать 3 баллов.
24. Оценка по показателю «эффективность внутреннего контроля государственного органа за качеством оказываемых государственных услуг» рассчитывается по следующей формуле:
1) по центральным государственным органам:
2) по местным исполнительным органам:
P2 – оценка центрального государственного/местного исполнительного органа по данному показателю;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному критерию по центральным государственным органам коэффициент равен 10);
m – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению(по данному критерию по местным исполнительным органам коэффициент равен 20);
a – количество принятых мер государственным органом по профилактике нарушений требований стандартов и регламентов государственных услуг (дисциплинарного характера по отношению к сотрудникам, в функциональные обязанности которых входят вопросы оказания государственных услуг, по результатам нарушения стандартов и регламентов государственных услуг);
b – общее количество нарушений стандартов и регламентов государственных услуг.
Под нарушениями стандартов и регламентов государственных услуг понимаются обоснованные жалобы услугополучателей на качество оказания государственных услуг и нарушения установленных сроков оказания государственных услуг.
В случае отсутствия у оцениваемого государственного органа нарушений стандартов и регламентов государственных услуг, то государственному органу ставится максимальный балл, предусмотренный данным показателем.
В случае привлечения сотрудника, в функциональные обязанности которого входят вопросы оказания государственных услуг, к дисциплинарной ответственности за неоднократные нарушения стандартов и регламентов государственных услуг, оцениваемый государственный орган представляет подтверждающие документы и материалы.
Параграф 4. Оценка по критерию
«Удовлетворенность услугополучателей государственными
услугами, оказываемыми государственными органами»

23. Өткен бағаланатын мерзіммен салыстырғанда мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімдерін бұзу бойынша теріс динамика болған жағдайда аталған көрсеткіш бойынша мемлекеттік органның жалпы бағасынан айыппұл баллдары шегеріледі.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімдерін бұзу бойынша теріс динамикасы үшін әр анықтап белгіленген дерек бойынша 0,1 айыппұл бал шегерілу көзделеді. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімдерін бұзу бойынша теріс динамикасы үшін айыппұл бал шегеру сомасы 3 баллдан көп бола алмайды.
24. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына мемлекеттік органның ішкі бақылауының тиімділігі» көрсеткіші бойынша бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
2)жергілікті атқарушы органдар бойынша:
Р2 – аталған өлшем бойынша орталық мемлекеттік/жергілікті атқарушы органның бағасы;
k – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (аталған өлшем бойынша орталық мемлекеттік органдардың коэффициенті 10-ға тең);
m – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (аталған өлшем бойынша жергілікті атқарушы органдардың коэффициенті 20-ға тең);
a – мемлекеттік органмен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін бұзуды алдын алу шаралары бойынша жүргізілген шаралардың (мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін бұзғаны үшін мемлекеттік қызметтер көрсету мәселесі функционалдық міндеттеріне кіретін қызметкерлерге қатысты қабылданған тәртіптік сипаттағы шараладың) саны;
b – мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттері бұзуларының жалпы саны.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін бұзылуы деп көрсетілетін қызметтер алушаларының мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына дәлелденген шағымдары мен мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мерзімдерін бұзулар түсініледі.
Бағаланатын мемлекеттік органда мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін бұзылуы болмаған жағдайда, мемлекеттік органға аталған өлшеммен көзделген ең жоғарғы балл қойылады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселесі функционалдық міндеттеріне кіретін қызметкер мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін бірнеше рет бұзғаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылған жағдайда, бағаланатын мемлекеттік орган тиісті дәлелдейтін құжаттар мен материалдарды ұсынады.
Параграф 4. «Мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін
қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың
қанағаттануы»  өлшемі бойынша бағалау

25. Оценка по критерию «удовлетворенность услугополучателей государственными услугами, оказываемыми государственными органами рассчитывается на основе информации, полученной по итогам проведенного общественного мониторинга качества оказания государственных услуг по государственному социальному заказу Агентства.
26. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
1) по центральным государственным органам:
2) по местным исполнительным органам:
К4 – оценка центрального государственного органа по данному критерию;
М2 – оценка местного исполнительного органа по данному критерию;
n - количество видов государственных услуг, принимавших участие в оценке по данному критерию;
Р1 – балл, присваиваемый государственной услуге согласно приложению 7 к настоящей Методике в зависимости от степени удовлетворенности услугополучателей одним конкретным видом государственной услуги, оказываемой государственным органом (подведомственной организацией).
27. В случае отсутствия видов государственных услуг оцениваемого государственного органа в общественном мониторинге качества оказания государственных услуг по государственному социальному заказу Агентства, то государственному органу по данному критерию выставляется среднее значение результатов государственных органов по данному критерию, услуги которых подверглись общественному мониторингу.
Параграф 5. Оценка по критерию
«Обеспечение доступности государственных услуг»
28. Оценка по критерию «обеспечение доступности государственных услуг» проводится по показателям «уровень информированности услугополучателей о порядке получения государственных услуг» и «доля пользователей государственных услуг, оказываемых через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения».
29. Оценка по критерию «уровень информированности услугополучателей о порядке получения государственных услуг» проводится на основе информации, полученной по итогам проведенного общественного мониторинга качества оказания государственных услуг по государственному социальному заказу Агентства и предоставляемой государственными органами в Агентство в рамках контроля за качеством государственных услуг.
30. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
1) по центральным государственным органам:
2) по местным исполнительным органам:
K5 – оценка центрального государственного органа по данному критерию;
M3 – оценка местного исполнительного органа по данному критерию;
Р1 – значение показателя «уровень информированности услугополучателей о порядке получения государственных услуг»;
Р2 – значение показателя «доля пользователей государственных услуг, оказываемых через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения».

25. «Мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың қанағаттануы» өлшемі бойынша бағалау Агенттіктің мемлекеттік әлеуметтік тапсырысы бойынша жүргізілген мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сапасына қоғамдық мониторингі қорытындылары бойынша алынған ақпараттың негізінде есептеледі.
26. Бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
2) жергілікті атқарушы органдар бойынша:
К4 – аталған көрсеткіш бойынша орталық мемлекеттік органның бағасы;
М2 – аталған көрсеткіш бойынша жергілікті атқарушы органның бағасы;
n – аталған өлшем бойынша бағалауға жатқан мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны;
Р1 – мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) көрсетілетін жеке мемлекеттік қызмет түрімен көрсетілетін қызмет алушылардың қанағаттану деңгейіне байланысты осы Әдістеменің
7-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын балл.
27. Егер бағаланатын мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет түрлері Агенттіктің мемлекеттік әлеуметтік тапсырысы бойынша жүргізілген мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сапасына қоғамдық мониторингінде болмаған жағдайда мемлекеттік органға аталған өлшем бойынша қызметтері қоғамдық мониторинге жатқызылған мемлекеттік органдар нәтижелерінің аталған өлшем бойынша орташа бағасы қойылады.
Параграф 5. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің
қолжетімділігін қамтамасыз етуі» өлшемі бойынша бағалау
28. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін қамтамасыз етуі» өлшемі бойынша бағалау «көрсетілетін қызмет алушылардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің алу тәртібі жөнінде ақпараттылық деңгейі» және «мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» көрсеткіштері бойынша жүргізіледі.
29. «Көрсетілетін қызмет алушылардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің алу тәртібі жөнінде ақпараттылық деңгейі» өлшемі бойынша бағалау Агенттіктің мемлекеттік әлеуметтік тапсырысы бойынша жүргізілген мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сапасына қоғамдық мониторингі қорытындылары бойынша алынған ақпараттың және мемлекеттік органдармен Агенттікке мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына бақылау жүргізу шеңберінде мемлекеттік органдармен ұсынылатын ақпарат негізінде жүргізіледі.
30. Бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
2) жергілікті атқарушы органдар бойынша:
К5 – аталған өлшем бойынша орталық мемлекеттік органның бағасы;
M3 – аталған өлшем бойынша жергілікті атқарушы органның бағасы;
Р1 – «көрсетілетін қызмет алушылардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің алу тәртібі жөнінде ақпараттылық деңгейі» көрсеткішінің мағынасы;
Р2 – «мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» көрсеткішінің мағынасы.

31. Оценка по показателю «уровень информированности услугополучателей о порядке получения государственных услуг» рассчитывается по следующей формуле:
1) по центральным государственным органам:
2) по местным исполнительным органам:
P1 – оценка центрального государственного/ местного исполнительного органа по данному показателю;
n - количество видов государственных услуг, принимавших участие в оценке по данному критерию;
Z1, R1 – балл, присваиваемый государственной услуге согласно приложению 8 к настоящей Методике в зависимости от уровня информированности услугополучателей о порядке получения конкретного вида государственной услуги, оказываемой государственным органом (подведомственной организацией).
32. В случае отсутствия видов государственных услуг оцениваемого государственного органа в общественном мониторинге качества оказания государственных услуг по государственному социальному заказу Агентства, то государственному органу по данному показателю выставляется среднее значение результатов государственных органов по данному показателю, услуги которых подверглись общественному мониторингу.
33. Оценка по показателю «доля пользователей государственных услуг, оказываемых через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения» рассчитывается по следующей формуле:
1) по центральным государственным органам:
2) по местным исполнительным органам:
P2 – оценка центрального государственного/ местного исполнительного органа по данному показателю;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению(по данному критерию по центральным государственным органам коэффициент равен 10);
m – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению(по данному критерию по местным исполнительным органам коэффициент равен 15);
a – количество электронных обращений за государственными услугами, оказываемыми через портал «электронного правительства»;
b – количество обращений в бумажной форме за государственными услугами, оказываемыми через портал «электронного правительства».
c – количество обращений за государственными услугами, оказываемыми на альтернативной основе в центрах обслуживания населения;
d – количество обращений в бумажной форме за государственными услугами, оказываемыми на альтернативной основе поступивших в непосредственно оцениваемый государственный орган.
34. В случае если оказание государственной услуги в электронном виде технически реализовано в отчетном периоде, однако стандарт государственной услуги утвержден только в 4 квартале отчетного периода, то при расчете значения данного критерия статистика обращений по данной государственной услуге не учитывается.
В случае если государственная услуга переведена в электронный формат и реализована в пилотном режиме, то при расчете значения по данному показателю, статистика обращений по данной государственной услуге не учитывается.
Министерство проверяет представленную государственными органами информацию путем анализа предоставляемых ими электронных услуг.

31. «Көрсетілетін қызмет алушылардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің алу тәртібі жөнінде ақпараттылық деңгейі» көрсеткіші бойынша бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
2) жергілікті атқарушы органдар бойынша:
Р1 – аталған өлшем бойынша орталық мемлекеттік/жергілікті атқарушы органның бағасы;
n – аталған өлшем бойынша бағалауға жатқан мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны;
Z1, R1 – мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) көрсетілетін қызмет алушылардың жеке мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің алу тәртібі жөнінде ақпараттылық деңгейіне байланысты осы Әдістеменің 8-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын балл.
32. Егер бағаланатын мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет түрлері Агенттіктің мемлекеттік әлеуметтік тапсырысы бойынша жүргізілген мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сапасына қоғамдық мониторингінде болмаған жағдайда мемлекеттік органға аталған көрсеткіш бойынша қызметтері қоғамдық мониторинге жатқызылған мемлекеттік органдар нәтижелерінің аталған өлшем бойынша орташа бағасы қойылады.
33. «Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» көрсеткіші бойынша бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
2) жергілікті атқарушы органдар бойынша:
P2 – аталған көрсеткіш бойынша орталық мемлекеттік/жергілікті атқарушы органның бағасы;
k – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы өлшем бойынша орталық мемлекеттік органдардың коэффициенті 10-ға тең);
m – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы өлшем бойынша жергілікті атқарушы органдардың коэффициенті 15-ке тең);
a – «электрондық үкімет» портал арқылы көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге берілген электрондық өтініштердің саны;
b – «электрондық үкімет» портал арқылы көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге берілген қағаз нұсқасындағы өтініштердің саны;
c – баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алу үшін өтініштердің саны;
d – тікелей бағаланатын мемлекеттік органға баламалы негізде көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алу үшін қағаз нұсқасында келіп түскен өтініштердің саны.
34. Мемлекеттік қызметті электрондық түрде көрсету техникалық түрде есептік кезеңде жүргізілсе, алайда мемлекеттік қызметтің стандарты есептік кезеңнің 4-тоқсанында бекітілген жағдайда аталған көрсеткішті сану кезінде аталған мемлекеттік қызмет бойынша келіп түскен өтініштердің статистикасы саналмайды.
Мемлекеттік қызмет электрондық форматқа аустырылып және пилоттық тәртіпте жүрзілген жағдайда аталған көрсеткішті сану кезінде аталған мемлекеттік қызмет бойынша келіп түскен өтініштердің статистикасы саналмайды.
Министрлік мемлекеттік органдармен ұсынылған ақпаратты олармен көрсетілетін электрондық қызметтердің сараптау арқылы тексереді.

4. Итоговая оценка государственных органов
по оказанию государственных услуг
35. Итоговая оценка государственных органов определяется путем сложения полученных результатов расчетов по всем критериям и умножением полученного значения на поправочный коэффициент:
1) по центральным государственным органам:
2) по местным исполнительным органам:
О1 – итоговая оценка центрального государственного органа по оказанию государственных услуг;
О2 – итоговая оценка местного исполнительного органа по оказанию государственных услуг;
К – критерии оценки центрального государственного органа;
М – критерии оценки местного исполнительного органа;
PС – поправочный коэффициент для центральных государственных органов;
PM – поправочный коэффициент для местных исполнительных органов.
36. В случае если значение полученной итоговой оценки эффективности превысит 100, итоговая оценка принимается равной 100 баллам.
37. Поправочный коэффициент – показатель, рассчитываемый с целью корректировки итоговой оценки государственного органа, имеющего повышенную нагрузку по оказанию государственных услуг в сравнении с другими оцениваемыми государственными органами.
38. Поправочный коэффициент определяется на основании уровня загруженности оцениваемого государственного органа, измеряемого показателем «индекса нагрузки».
39. Для государственных органов, индекс нагрузки которых равен или превышает средний уровень, поправочный коэффициент принимает значения в интервале от 1,01 до 1,10 (с равномерным шагом) – равномерно распределяется между данными государственными органами от наименее загруженных к наиболее. Максимальная величина поправочного коэффициента, применяемая к государственному органу с наибольшим индексом нагрузки, составляет 1,10.
40. Для государственных органов, индекс нагрузки которых ниже среднего уровня, поправочный коэффициент принимается равным 1.
41. Средний уровень нагрузки определяется отдельно для центральных государственных и местных исполнительных органов и рассчитывается как среднее арифметическое индексов нагрузки оцениваемых центральных государственных органов/местных исполнительных органов.
42. Поправочный коэффициент рассчитывается отдельно для каждого оцениваемого государственного органа. Определение максимального и минимального значений поправочных коэффициентов государственных органов производится отдельно для центральных государственных и местных исполнительных органов.
43. Индекс нагрузки – составной показатель, определяющий уровень нагрузки на государственный орган по оказанию государственных услуг.
Индекс нагрузки для центральных государственных органов рассчитывается на основании следующих показателей:
количество оказанных оцениваемым центральным государственным органом государственных услуг в отчетном периоде;
количество видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым центральным государственным органом в соответствии с Реестром.
Индекс нагрузки для местных исполнительных органов рассчитывается на основании следующих показателей:
количество оказанных оцениваемым местным исполнительным органом государственных услуг на душу населения в отчетном периоде, который рассчитывается путем деления общего количества оказанных оцениваемым местным исполнительным органом услуг в отчетном периоде на среднегодовую численность населения области, города республиканского значения, столицы. Среднегодовая численность населения является официальным показателем, публикуемым на веб-сайте Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан по итогам прошедшего года;
количество видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым местным исполнительным органом в соответствии с Реестром.

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету бойынша
мемлекеттік органдардың қорытынды бағасы
35. Мемлекеттік органдардың қорытынды бағасы барлық өлшемдер бойынша есептеуден алынған қорытындыларды қосу және алынған нәтижені оңалту коэффициентіне көбейту арқылы анықталады:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
2) жергілікті атқарушы органдар бойынша
О1 – орталық мемлекеттік органның мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету бойынша қорытынды бағасы;
О2 – жергілікті атқарушы органның мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету бойынша қорытынды бағасы;
К – орталық мемлекеттік органның бағалау өлшемдері;
М – жергілікті атқарушы органның бағалау өлшемдері;
РС – орталық мемлекеттік органдар үшін оңалту коэффициенті;
PM – жергілікті атқарушы органдар үшін оңалту коэффициенті.
36. Тиімділіктің қорытынды бағасының мағынасы 100-ден асқан жағдайда, қорытынды баға 100 балға тең болып саналады.
37. Оңалту коэффициенті – басқа бағаланатын мемлекеттік органдармен салыстырғанда мемлекеттік қызметтер көрсету бойынша жоғарлатылған жүктемесі бар мемлекеттік органның қорытынды бағасынын түзету мақсатында саналатын көрсеткіш.
38. Оңалту коэффициенті «жүктеме индексі» көрсеткішімен өлшенетін бағаланатын мемлекеттік органның жүктеулі деңгейі негізінде анықталады.
39. Жүктеме индексі орташа деңгейге тең немесе одан жоғары мемлекеттік органдар үшін оңалту коэффициенті (бірқалыпты қадаммен) 1,01-ден 1,10-ге дейінгі аралықтағы мағыналарды қабылдайды - аталған мемлекеттік органдар ең жүктеуліден аз жүктеуліге бірқалыпты үлестіріледі. Ең жоғары жүктеме индексі бар мемлекеттік органға қолданылатын оңалту коэффициентінің мағынасы 1,10 құрайды.
40. Жүктеме индексі орташа дәрежеден төмен мемлекеттік органдар үшін оңалту коэффициенті 1-ге тең болып қабылданады.
41. Орташа жүктеме индексі орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар үшін жеке анықталады және бағаланатын орталық мемлекеттік органдардың/жергілікті атқарушы органдардың жүктеме индекстерінің орташа арифметикалық мағынасы болып саналады.
42. Оңалту коэффициенті әр бағаланатын мемлекеттік орган үшін жеке саналады. Мемлекеттік органдардың оңалту коэффициенттерінің ең жоғарғы және төмен мағыналарының анықтауы орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар үшін жеке жүргізіледі.
43. Жүктеме индексі – мемлекеттік қызметтер көрсету бойынша мемлекеттік органға жүктеме деңгейін анықтайтын құрама көрсеткіш.
Орталық мемлекеттік органдар үшін жүктеме индексі келесі көрсеткіштердің негізінде есептеледі:
есептік кезеңде бағаланатын мемлекеттік органмен көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны;
Тізілімге сәйкес бағаланатын мемлекеттік органмен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны.
Жергілікті атқарушы орган үшін жүктеме индексі келесі көрсеткіштердің негізінде есептеледі:
бағаланатын жергілікті атқарушы органмен көрсетілген қызметтердің жалпы санын облыс, республикалық маңызы бар қала, астана халқының орта жылдық санына бөлу арқылы есептелетін есептік кезеңде жан басына шаққанда бағаланатын жергілікті атқарушы органмен көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны. Халықтың орта жылдық саны өткен жылдың қорытындысы бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің веб-сайтында жарияланатын ресми көрсеткіш болып саналады;
Тізілімге сәйкес бағаланатын жергілікті атқарушы органмен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны.

44. Расчет индекса нагрузки осуществляется путем перемножения показателей, указанных в пункте 43 настоящей Методики, приведенных в сопоставимый вид методом линейного масштабирования.
45. Расчет индекса нагрузки для отдельного центрального государственного органа осуществляется по следующей формуле:
SKi- индекс нагрузки отдельного центрального государственного органа (i);
bi– показатель количества оказанных оцениваемым центральным государственным органом (i) государственных услуг в отчетном периоде, приведенный в сопоставимый вид;
Ci– показатель количества видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым центральным государственным органом (i) в соответствии с Реестром, приведенный в сопоставимый вид.
Расчет индекса нагрузки для отдельного местного исполнительного органа осуществляется по следующей формуле:
SMm - индекс нагрузки отдельного местного исполнительного органа (m);
dm – показатель количества оказанных оцениваемым местным исполнительным органом (m) государственных услуг на душу населения в отчетном периоде, приведенный в сопоставимый вид;
fm – показатель количества видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым местным исполнительным органом (m) в соответствии с Реестром, приведенный в сопоставимый вид.
46. Расчет показателя количества оказанных оцениваемым центральным государственным органом государственных услуг в отчетном периоде, приведенный в сопоставимый вид, рассчитывается по следующей формуле:
Ri - показатель количества оказанных оцениваемым центральным государственным органом (i) государственных услуг в отчетном периоде;
Rmin - минимальное значение показателя количества оказанных всеми оцениваемыми центральными государственными органами государственных услуг в отчетном периоде;
Rmax - максимальное значение показателя количества оказанных всеми оцениваемыми центральными государственными органами государственных услуг в отчетном периоде;
Расчет показателя количества оказанных оцениваемым местным исполнительным органом государственных услуг на душу населения в отчетном периоде, приведенный в сопоставимый вид, рассчитывается по следующей формуле:
Nm- показатель количества оказанных оцениваемым местным исполнительным органом (m) государственных услуг на душу населения в отчетном периоде;
Nmin - минимальное значение показателя количества оказанных всеми оцениваемыми местными исполнительными органами государственных услуг на душу населения в отчетном периоде;
Nmax- максимальное значение показателя количества оказанных всеми оцениваемыми местными исполнительными органами государственных услуг на душу населения в отчетном периоде;

44. Жүктеме индексін есептеу Осы Әдістеменің 43-тармағында көрсетілген көрсеткіштерді көбейту және ұзындық көлемі әдісімен салыстырмалы түрге келтіру арқылы жүргізіледі.
45. Жеке орталық мемлекеттік орган үшін жүктеме индексін санау келесі формула бойынша есептеледі:
SKi – жеке мемлекеттік органның жүктеме индексі (i);
bi – бағаланатын орталық мемлекеттік органмен (i) есептік кезеңде көрсетілген мемлекеттік қызметтер санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткіші;
ci – Тізілімге сәйкес бағаланатын орталық мемлекеттік органмен (i) көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлері санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткіші.
Жеке жергілікті атқарушы орган үшін жүктеме индексін санау келесі формула бойынша есептеледі:
SMm – жеке мемлекеттік органның жүктеме индексі (m);
dm – бағаланатын жергілікті атқарушы органмен (m) есептік кезеңде жан басына шаққанда көрсетілген мемлекеттік қызметтер санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткіші;
fm – Тізілімге сәйкес бағаланатын жергілікті атқарушы органмен (m) көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлері санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткіші.
46. Бағаланатын орталық мемлекеттік органмен есептік кезеңде көрсетілген мемлекеттік қызметтер санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткішін санау келесі формула бойынша есептеледі:
Ri – есептік кезеңде бағаланатын орталық мемлекеттік органмен (i) көрсетілген мемлекеттік қызметтер санының көрсеткіші;
Rmin – есептік кезеңде барлық бағаланатын орталық мемлекеттік органдармен көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны көрсеткішінің ең төмен мағынасы;
Rmax – есептік кезеңде барлық бағаланатын орталық мемлекеттік органдармен көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны көрсеткішінің ең жоғарғы мағынасы.
Бағаланатын жергілікті атқарушы органмен есептік кезеңде жан басына шаққанда көрсетілген мемлекеттік қызметтер санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткішін санау келесі формула бойынша есептеледі:
Nm – есептік кезеңде бағаланатын жергілікті атқарушы органмен (m) жан басына шаққанда көрсетілген мемлекеттік қызметтер санының көрсеткіші;
Nmin – есептік кезеңде барлық бағаланатын жергілікті атқарушы органдармен жан басына шаққанда көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны көрсеткішінің ең төмен мағынасы;
Nmax – есептік кезеңде барлық бағаланатын жергілікті атқарушы органдармен жан басына шаққанда көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны көрсеткішінің ең жоғарғы мағынасы.

47. Расчет показателя количества видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым центральным государственным органом в соответствии с Реестром, приведенный в сопоставимый вид, рассчитывается по следующей формуле:
Ti- показатель количества видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым центральным государственным органом (i) в соответствии с Реестром;
Tmin- минимальное значение показателя количества видов государственных услуг, оказываемых всеми оцениваемыми центральными государственными органами в соответствии с Реестром;
Tmax- максимальное значение показателя количества видов государственных услуг, оказываемых всеми оцениваемыми центральными государственными органами в соответствии с Реестром.
Расчет показателя количества видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым местным исполнительным органом в соответствии с Реестром, приведенный в сопоставимый вид, рассчитывается по следующей формуле:
Lm- показатель количества видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым местным исполнительным органом (m) в соответствии с Реестром;
Lmin - минимальное значение показателя количества видов государственных услуг, оказываемых всеми оцениваемыми местными исполнительными органами в соответствии с Реестром;
Lmax- максимальное значение показателя количества видов государственных услуг, оказываемых всеми оцениваемыми местными исполнительными органами в соответствии с Реестром.
48. В соответствии с полученным результатом оценки определяется степень эффективности деятельности государственного органа. Высокая степень эффективности государственного органа соответствует показателю оценки от 90 до 100 баллов, средняя степень – от 70 до 89,99 баллов, низкая степень – от 50 до 69,99 баллов. Неэффективной признается деятельность государственного органа, набравшего по результатам оценки менее 49,99 баллов.
49. Заключение о результатах оценки качества оказания государственных услуг содержит:
наименование оцениваемого государственного органа;
таблицу оценок по всем критериям;
анализ эффективности деятельности государственного органа по критериям;
выводы и рекомендации.
5. Ответственность оцениваемых государственных органов за
представление ненадлежащей отчетной информации
50. В случае представления оцениваемым государственным органом в Агентство в рамках контроля за качеством государственных услуг недостоверной отчетной информации, из итоговой оценки государственного органа по данному направлению вычитаются штрафные баллы.
51. Недостоверной признается отчетная информация, в ходе перепроверки которой выявлены несоответствующие действительности факты.

47. Тізілімге сәйкес бағаланатын орталық мемлекеттік органмен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлері санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткішін санау келесі формула бойынша есептеледі:
Ti – Тізілімге сәйкес бағаланатын орталық мемлекеттік органмен (i) көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлері санының көрсеткіші;
Tmin – Тізілімге сәйкес барлық бағаланатын орталық мемлекеттік органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны көрсеткішінің ең төмен мағынасы;
Tmax – Тізілімге сәйкес барлық бағаланатын орталық мемлекеттік органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны көрсеткішінің ең жоғары мағынасы.
Тізілімге сәйкес бағаланатын жергілікті атқарушы органмен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлері санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткішін санау келесі формула бойынша есептеледі:
Lm – Тізілімге сәйкес бағаланатын жергілікті атқарушы органмен (m) көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлері санының көрсеткіші;
Lmin – Тізілімге сәйкес барлық бағаланатын жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны көрсеткішінің ең төмен мағынасы;
Lmax – Тізілімге сәйкес барлық бағаланатын жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны көрсеткішінің ең жоғары мағынасы.
48. Алынған бағаның нәтижелеріне сәйкес мемлекеттік органның қызметі тиімділігінің деңгейі анықталады. Мемлекеттік орган тиімділігінің жоғарғы деңгейі 100-ден 90 баллға, орташа деңгей – 70-тен 89,99-ға дейін, төмен деңгей – 50-ден 69,99-ға дейінгі бағаның көрсеткішіне сәйкес келеді. Тиімсіз деп бағалау қорытындылары бойынша 49,99 баллдан аз алған мемлекеттік органның қызметі болып табылады.
49. Мемлекеттiк қызметтер көрсетудің сапасын бағалау нәтижелері туралы қорытындысында:
бағаланатын мемлекеттік органның атауы;
барлық өлшемдер бойынша бағалардың кестесі;
өлшемдер бойынша мемлекеттік органның қызметі тиімділігінің талдауы;
қорытындылар мен ұсыныстар болады.
5. Тиісті емес есептік ақпарат ұсынғаны үшін бағаланатын
мемлекеттік органдардың жауапкершілігі
50. Бағаланатын мемлекеттік орган Агенттікке мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына бақылау жүргізу шеңберінде анық емес есептік ақпарат ұсынған жағдайда, мемлекеттік органның аталған бағыт бойынша қорытынды бағасынан айыппұл бал шегеріледі.
51. Қайта тексеру барысында шындыққа сәйкес келмейтін деректер анықталған жағдайда есептік ақпарат анық емес деп танылады.

52. Указанные недостоверные факты должны быть зафиксированы в акте сверки по итогам перепроверки данных, содержащихся в отчетной информации оцениваемых государственных органов по форме согласно приложению 9 к настоящей Методике, составляемом по итогам перепроверки данных, содержащихся в отчетной информации оцениваемых государственных органов.
53. За представление государственным органом недостоверной отчетной информации предусматривается вычитание 0,2 штрафных баллов за каждый зафиксированный факт, за несвоевременное представление информации государственным органом в ИС «Мониторинг», за исключением случаев технических сбоев на шлюзе «электронного правительства» или
ИС «Мониторинг», подтвержденных актом сверки по государственным услугам оказанных с нарушением сроков, 0,02 штрафных баллов за несвоевременное или ошибочное представление информации государственным органом в ИС «Мониторинг» за каждый зафиксированный факт. Сумма вычитаемых из итоговой оценки государственного органа за представление недостоверной информации штрафных баллов не должна превышать 5 баллов.
54. Сумма вычитаемых штрафных баллов за несвоевременное представление информации государственным органом в ИС «Мониторинг» рассчитывается по следующей формуле:
Z – итоговая оценка центрального государственного /местного исполнительного органа за предоставление несвоевременной информации в ИС «Мониторинг»;
L1 – общее количество нарушений сроков оказания государственных услуг, зафиксированных в ИС «Мониторинг»;
L2 – количество заявок, отображенных со статусом нарушенного срока оказания государственной услуги, возникших по техническим причинам на стороне шлюза «электронного правительства» и ИС «Мониторинг».
55. Информация по выявленным фактам отражается в разделе «Выводы и рекомендации» заключения о результатах оценки эффективности деятельности государственного органа.
6. Перепроверка данных, содержащихся
в отчетной информации оцениваемых государственных органов
56. Перепроверка достоверности данных, содержащихся в отчетной информации оцениваемых государственных органов (далее – Перепроверка) осуществляется Агентством и Министерством в соответствии с пунктом 51 Системы.
57. Перепроверка осуществляется непосредственно в оцениваемом государственном органе путем анализа подтверждающих документов (ведомственные отчеты, протокола, письма, результаты проверок других государственных органов и другое), а также просмотра информационных систем.
58. Сроки проведения перепроверки определяются Графиком.
7. Порядок обжалования результатов оценки

52. Аталған анық емес деректер бағаланатын мемлекеттік органдардың есептік ақпараттарындағы мәліметтерді қайта тексеру нәтижесі бойынша жасалатын осы Әдістеменің 9-қосымшасындағы нұсқаға сәйкес есептік ақпаратта мазмұндалған мәліметтерді қайта қарау қорытындысы бойынша салыстырып тексеру актісінде анықтап белгіленуі тиіс.
53. Анық емес есептік ақпаратты ұсынған мемлекеттік органнан әрбір тіркелген дерек бойынша 0,2 айыппұл баллдарын шегеру көзделеді, мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтер бойынша тексеру актісімен расталған «электрондық үкімет» шлюзінде немесе «Мониторингі» АЖ-де техникалық жұмыс істемеу жағдайларын есептемегенде, «Мониторингі» АЖ-не ақпаратты ұсыну мерзідерін бұзғаны үшін мемлекеттік органнан әрбір тіркелген дерек бойынша 0,02 айыппұл баллдарын шегеру көзделеді. Анық емес есептік ақпаратты ұсынғаны үшін мемлекеттік органның қорытынды бағасынан айыппұл бал шегеру сомасы 5 балдан көп бола алмайды.
54. Мемлекеттік органмен «Мониторингі» АЖ-не ақпаратты ұсыну мерзідерін бұзғаны үшін шегерілетін айыппұл баллдарының сомасы келесі формула бойынша есептеледі:
Z – «Мониторингі» АЖ-не ақпаратты ұсыну мерзімдерін бұзғаны үшін орталық мемлекеттік/ жергілікті атқарушы органның қорытынды бағасы;
L1 – «Мониторингі» АЖ-де тіркелген мемлекеттік қызметтер көрсетудің мерзімдері бұзылудың жалпы саны;
L2 – «Мониторингі» АЖ-нің және «электрондық үкімет» шлюзі жағында техникалық себептерге байланысты мемлекеттік қызметтер көрсетудің мерзімдері бұзылу мәртебесімен көрсетілген өтініштер саны.
55. Анықталған деректер бойынша ақпарат мемлекеттік орган қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері туралы қорытындысының «Қорытындылар мен ұсыныстар» тарауында көрсетіледі.
6. Бағаланатын мемлекеттік органдардың есептік ақпараттарындағы
мәліметтерді қайта тексеру
56. Бағаланатын мемлекеттік органдардың есептік ақпараттарындағы мәліметтердің нақтылығына қайта тексеру (бұдан әрі – Қайта тексеру) Агенттік және Министрлікпен Жүйенің 51-тармағына сәйкес жүргізіледі.
57. Қайта тексеру тікелей бағаланатын мемлекеттік органда растайтын құжаттарға (ведомстволық есептер, хаттамалар, хаттар, басқа мемлекеттік органдардың тексеру нәтижелері және т.б.) талдау, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді қарау арқылы жүргізіледі.
58. Қайта тексеруді жүргізудің мерзімдері Кестемен белгіленеді.
7. Бағалау қорытындыларына шағымдану тәртібі

59. Порядок обжалования результатов оценки осуществляется в соответствии с главой 6 Системы.
60. Со дня получения заключения о результатах оценки качества оказания государственных услуг оцениваемый государственный орган в случае несогласия с результатами оценки в течение пяти рабочих дней направляет в Агентство и Министерство возражения с подтверждающими документами.
В случае отсутствия возражений к результатам оценки оцениваемый государственный орган в течение пяти рабочих дней со дня получения заключения представляет в Агентство соответствующее уведомление. По истечении установленного срока возражения оцениваемых государственных органов не принимаются.
61. Для рассмотрения возражений в Агентстве формируется Специальная комиссия, в состав которой входят сотрудники Агентства и Министерства, не участвовавшие в оценке государственных органов, представивших возражения. Количество и состав специальной комиссии определяется Агентством самостоятельно, но не менее 5 человек.
62. В течение пяти рабочих дней со дня получения возражений от оцениваемых государственных органов с подтверждающими документами, Агентством и Министерством формируются и вносятся на рассмотрение специальной комиссии Таблицы разногласий по результатам оценки (далее – Таблица разногласий) по форме согласно приложению 10 к настоящей Методике.
63. Специальная комиссия проводит заседания по рассмотрению возражений и определению объективности результатов оценки, на которые приглашаются представители оцениваемых государственных органов, подавших возражения, заинтересованных отраслевых центральных государственных органов, а также сотрудники, участвовавшие в оценке государственных органов.
64. По результатам заседаний Специальной комиссии Таблицы разногласий дорабатываются, подписываются председателем Специальной комиссии и доводятся до сведения оцениваемого государственного органа.
65. В течение пятнадцати календарных дней со дня получения возражений от оцениваемых государственных органов Агентство направляет в рабочий орган Экспертной комиссии и оцениваемые государственные органы, обоснованные заключения о принятии либо непринятии возражений. В случае принятия возражений, скорректированные заключения о результатах оценки эффективности деятельности государственных органов одновременно направляются в оцениваемые государственные органы, представившых возражения.
66. Заключения Агентства о принятии либо непринятии возражений являются окончательными и обжалованию не подлежат.

59. Бағалау нәтижелеріне шағымдану тәртібі Жүйенің 6-тарауына сәйкес жүргізіледі.
60. Мемлекеттiк қызметтер көрсетудің сапасын бағалау нәтижелері жөнінде қорытынды алған күннен бастап бағалау нәтижелерімен келіспеген жағдайда бағаланатын мемлекеттік орган бес жұмыс күн ішінде Агенттікке және Министрлікке дәлелді құжаттармен бірге қарсылықтарын жолдайды.
Бағалау қорытындыларына қарсылықтар болмаған жағдайда бағаланатын мемлекеттік орган мемлекеттiк қызметтер көрсетудің сапасын бағалау нәтижелері жөнінде қорытынды алған күннен бастап бес жұмыс күн ішінде Агенттікке тиісті хабарлама жолдайды. Белгіленген мерзімнен кейін бағаланатын мемлекеттік органдардың жолданған қарсылықтары қабылданбайды.
61. Қарсылықтарды қарау үшін Агенттікте шағымдарды ұсынған мемлекеттік органдардың бағалауына қатысқан қызметкерлер кіре алмайтын Агенттік пен Министрліктің қызметкерлері құрамында Арнайы комиссия құрылады. Арнайы комиссияның саны мен құрамы Агенттікпен өздігімен анықталады, алайда 5 адамнан кем болмауы тиіс.
62. Бағаланатын мемлекеттік органдардан тиісті дәлелдейтін құжаттары қоса қарсылықтар түскен күннен бастап бес жұмыс күн ішінде Агенттікпен осы Әдістеменің 10-қосымшасындағы нысанға сәйкес Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері бойынша қайшылықтар кестесі (бұдан әрі – Қайшылықтар кестесі) әзірленеді және Арнайы комиссияның қарауына енгізіледі.
63. Арнайы комиссия қарсылықтарды қарау және бағалау нәтижелерінің әділеттілігін анықтау бойынша қарсылықтарды ұсынған бағаланатын мемлекеттік органдардың, мүдделі салалық орталық мемлекеттік органдардың өкілдері, сондай-ақ мемлекеттік органның бағалауында қатысқан қызметкерлері шақырылған отырыстарды өткізеді.
64. Арнайы комиссия отырыстарының нәтижелері бойынша Қайшылықтар кестелері қайта әзірленеді, Арнайы комиссия төрағасымен қол қойылады және бағаланатын мемлекеттік органның назарына жеткізіледі.
65. Бағаланатын мемлекеттік органдардан қарсылықтар келіп түскен күннен бастап он бес күнтүзбелік күн ішінде Агенттік Сараптамалық комиссияның жұмыс органына және бағаланатын мемлекеттік органдарға қарсылықтарды қабылдау немесе қабылдамау жөніндегі дәлелденген қорытындыларды жолдайды. Қарсылықтарды қабылданған жағдайда қайта пысықталған мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау жөніндегі қорытындылар қарсылықтарды ұсынған бағаланатын мемлекеттік органдарға біржолда жолданады.
66. Агенттіктің қарсылықтарды қабылдау немесе қабылдамау жөніндегі қорытындылар тұжырымды болып табылады және шағымдануға жатпайды.

67. Министерством в Агентство ежегодно до 15 февраля предоставляется информация по критерию «соблюдение сроков оказания государственных услуг» из ИС «Мониторинг» в разрезе государственных услуг и государственных органов.
8. Реорганизация или упразднение оцениваемого
государственного органа
68. В случае реорганизации или упразднения оцениваемого государственного органа в первом полугодии оцениваемого года оценка данного государственного органа осуществляется в рамках оценки государственного органа-правопреемника и учитывается при расчете итогового балла оценки государственного органа-правопреемника.

67. Министрлік Агенттікке жыл сайын 15 ақпанға дейін «Мониторингі» АЖ-нен «мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдерінің сақталуы» көрсеткіші бойынша ақпарат ұсынады.
8. Бағаланатын мемлекеттік органды қайта құру немесе тарату
68. Есептік кезеңнен кейінгі бірінші жартыжылдықта бағаланатын мемлекеттік орган қайта құрылған немесе таратылған жағдайда аталған мемлекеттік органды бағалау құқықтық мирасқор - мемлекеттік органның бағалау шеңберінде жүргізіледі және құқықтық мирасқор-мемлекеттік органның қорытынды бағасында есептеледі.

69. В случае реорганизации или упразднения оцениваемого государственного органа во втором полугодии оцениваемого года оценка его деятельности не осуществляется, а результаты анализа деятельности данного государственного органа учитываются при разработке рекомендаций и предложений, данных по итогам оценки государственному органу-правопреемнику.
70. При реорганизации или упразднении оцениваемого государственного органа в период с начала года, следующего за оцениваемым периодом, до установленных графиком оценки сроков представления государственными органами отчетных данных оценка данного государственного органа осуществляется с учетом результатов за оцениваемый период.
Результаты оценки по переданным функциям и полномочиям передаются в качестве рекомендаций в государственный орган-правопреемник.
Приложение 1
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Критерии и показатели
для оценки качества оказания государственных услуг,
предоставляемых центральными государственными органами
№ п\п
Наименование критерия/показателя
Весовое значение
Процессные критерии
1
Количество новых государственных услуг, включенных в Реестр
3
2
Степень оптимизации и автоматизации государственных услуг
25
Результативные критерии
3
Обеспечение качества оказания государственных услуг
25
3.1
Соблюдение сроков оказания государственных услуг
15
3.2
Эффективность внутреннего контроля государственного органа за качеством оказываемых государственных услуг
10
4
Удовлетворенность услугополучателей государственными услугами, оказываемыми государственными органами
25
5
Обеспечение доступности государственных услуг
25
5.1
Уровень информированности услугополучателей о порядке получения государственных услуг
15
5.2
Доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения
10
Приложение 2
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Критерии и показатели
для оценки качества оказания государственных услуг,
предоставляемых местными исполнительными органами
№ п\п
Наименование критерия/показателя
Весовое значение
Результативные критерии
1
Обеспечение качества оказания государственных услуг
45
1.1
Соблюдение сроков оказания государственных услуг
25
1.2
Эффективность внутреннего контроля государственного органа за качеством оказываемых государственных услуг
20
2
Удовлетворенность услугополучателей государственными услугами, оказываемыми государственными органами
25
3
Обеспечение доступности государственных услуг
30
3.1
Уровень информированности услугополучателей о порядке получения государственных услуг
15
3.2
Доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения
15
Приложение 3
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Форма
Заключение о результатах оценки качества оказания
государственных услуг
_____________________________________________________________________
(наименование центрального государственного органа)
_________________
(отчетный период)
Критерии оценки
Оценка
Процессные критерии
1
Количество новых государственных услуг, включенных в Реестр
2
Степень оптимизации и автоматизации государственных услуг
Результативные критерии
3
Обеспечение качества оказания государственных услуг
4
Удовлетворенность услугополучателей государственными услугами, оказываемыми государственными органами
5
Обеспечение доступности государственных услуг
Общая оценка по критериям
Поправочный коэффициент
Вычет штрафных баллов
Итоговая оценка с учетом поправочного коэффициента и вычета штрафных баллов
Анализ эффективности деятельности центрального государственного
органа по критериям оценки:

69. Есептік кезеңнен кейінгі екінші жартыжылдықта бағаланатын мемлекеттік орган қайта құрылған немесе таратылған жағдайда аталған мемлекеттік орган бағаланбайды және аталған мемлекеттік орган қызметінің талдауы бағалаудың қорытындылары бойынша құқықтық мирасқор-мемлекеттік органға берілетін қорытындылар мен ұсыныстарды әзірлеу барысында есептеледі.
70. Бағаланатын мемлекеттік орган бағаланатын кезеңнен кейінгі жылдың басынан бастап, мемлекеттік органдардың есепті деректерді беру мерзімдері бағалау кестесінде белгіленгенге дейінгі кезеңде қайта ұйымдастырылған немесе таратылған кезде аталған мемлекеттік органды бағалау бағаланатын кезеңдегі нәтижелер ескеріле отырып жүзеге асырылады.
Берілген функциялар мен өкілеттіктер бойынша бағалау нәтижелері құқықтық мирасқор - мемлекеттік органға ұсынымдар ретінде беріледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің
сапасын бағалау әдістемесіне
1-қосымша
Орталық мемлекеттік органдармен көрсетілетін мемлекеттік
көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау үшін өлшемдері мен
көрсеткіштері
т/т
Өлшемдер/көрсеткіштер атауы
Үлестік мәні
Үдерісті өлшемдер
1
Тізілімге енгізілген жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны
3
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі
25
Нәтижелі өлшемдер
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз етуі
25
3.1
Мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдерінің сақталуы
15
3.2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына мемлекеттік органның ішкі бақылауының тиімділігі
10
4
Мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың қанағаттануы
25
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін қамтамасыз етуі
25
5.1
Көрсетілетін қызмет алушылардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің алу тәртібі жөнінде ақпараттылық деңгейі
15
5.2
Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі
10
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің
сапасын бағалау әдістемесіне
2-қосымша
Жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік
көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау үшін көрсеткіштер мен
өлшемдер
т/т
Өлшемдер/көрсеткіштер атауы
Үлестік мәні
Нәтижелі өлшемдер
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз етуі
45
1.1
Мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдерінің сақталуы
25
1.2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына мемлекеттік органның ішкі бақылауының тиімділігі
20
2
Мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың қанағаттануы
25
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін қамтамасыз етуі
30
3.1
Көрсетілетін қызмет алушылардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің алу тәртібі жөнінде ақпараттылық деңгейі
15
3.2
Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі
15
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің
сапасын бағалау әдістемесіне
3-қосымша
Нысан
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау
нәтижелері туралы қорытынды
_____________________________________________________________________
(орталық мемлекеттік органның атауы)
________________
(есеп кезеңі)
Бағалау өлшемдері
Баға
Үдерісті өлшемдер
1
Тізілімге енгізілген жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі
Нәтижелі өлшемдер
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз етуі
4
Мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың қанағаттануы
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін қамтамасыз етуі
Өлшемдер бойынша жалпы баға
Оңалту коэффициенті
Айыппұл баллдары
Оңалту коэффициентін және шегерілген айыппұл баллдарын есептегендегі қорытынды баға
Орталық мемлекеттік органның қызметінің бағалау өлшемдері бойынша тиімділігін талдау:

1. По критерию «количество новых государственных услуг,
включенных в Реестр»:
2. По критерию «степень оптимизации и автоматизации
государственных услуг»:
3. По критерию «обеспечение качества оказания государственных
услуг»:
4. По критерию «удовлетворенность услугополучателей
государственными услугами, оказываемыми государственными органами»:
5. По критерию «обеспечение доступности государственных услуг»:
Выводы и рекомендации:
Заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
_________  _______________________ (подпись)   (расшифровка подписи)
Руководитель структурного подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, ответственного за оценку и контроль качества оказания государственных услуг
_________  _______________________ (подпись)   (расшифровка подписи)
«___» ______________ 20___г.
Приложение 4
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Форма
Заключение о результатах оценки качества оказания
государственных услуг
_____________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
________________
(отчетный период)
Критерии оценки
Оценка
Результативные критерии
1
Обеспечение качества оказания государственных услуг
2
Удовлетворенность услугополучателей государственными услугами, оказываемыми государственными органами
3
Обеспечение доступности государственных услуг
Общая оценка по критериям
Поправочный коэффициент
Вычет штрафных баллов
Итоговая оценка с учетом поправочного коэффициента и вычета штрафных баллов
Анализ эффективности деятельности центрального государственного
органа по критериям оценки:
1. По критерию «обеспечение качества оказания государственных
услуг»:
2. По критерию «удовлетворенность услугополучателей
государственными услугами, оказываемыми государственными органами»:
3.По критерию «обеспечение доступности государственных услуг»:
Выводы и рекомендации:
Заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
___________ ______________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Руководитель структурного подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, ответственного за оценку и контроль качества оказания государственных услуг
___________ ______________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
«____» ______________ 20___г.
Приложение 5
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Форма
Заключение о результатах оценки качества оказания
государственных услуг в электронном формате
по критерию «степень оптимизации и автоматизации государственных
услуг» и показателю «доля пользователей государственных услуг,
оказываемых государственным органом (подведомственной организацией)
через портал «электронного правительства» и центры обслуживания
населения»
_____________________________________________________________________
(наименование центрального государственного/
местного исполнительного органа)
________________
(отчетный период)
Критерии/показатели оценки
Оценка
1
Степень оптимизации и автоматизации государственных услуг
2
Доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения
3
Своевременность оказанных услуг, поступивших с портала «электронного правительства»
4
Своевременность оказанных услуг, поступивших с портала «электронного лицензирования»
Общая оценка
Анализ эффективности деятельности центрального
государственного/местного исполнительного органа по показателям
оценки:

1. «Тізілімге енгізілген жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны» өлшемі бойынша:
2. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі» өлшемі бойынша:
3. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз етуі» өлшемі бойынша:
4. «Мемлекеттік органдамен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың қанағаттануы» өлшемі бойынша:
5. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін қамтамасыз етуі» өлшемі бойынша:
Қорытындылар мен ұсыныстар:
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының орынбасары _________ _______________________
(қолы)     (қолдың мағынасын ашу)
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің
сапасын бағалауға және бақылауға жауапты құрылымдық
бөлімшенің басшысы            _________ _______________________
(қолы)     (қолдың мағынасын ашу)
«____ »______________20___ж.
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің
сапасын бағалау әдістемесіне
4-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сапасын бағалау нәтижелері
туралы қорытынды
_____________________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
________________
(есеп кезеңі)
Бағалау өлшемдері
Баға
Нәтижелі өлшемдер
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз етуі
2
Мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың қанағаттануы
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін қамтамасыз етуі
Өлшемдер бойынша жалпы баға
Оңалту коэффициенті
Айыппұл баллдары
Оңалту коэффициентін және шегерілген айыппұл баллдарын есептегендегі қорытынды баға
Жергілікті атқарушы органның қызметінің бағалау өлшемдері бойынша тиімділігін талдау:
1. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз етуі» өлшемі бойынша:
2. «Мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың қанағаттануы» өлшемі бойынша:
3. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін қамтамасыз етуі» өлшемі бойынша:
Қорытындылар мен ұсыныстар:
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының орынбасары _________ _______________________
(қолы)     (қолдың мағынасын ашу)
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің
сапасын бағалауға және бақылауға жауапты құрылымдық
бөлімшенің басшысы            _________ _______________________
(қолы)     (қолдың мағынасын ашу)
«____ »______________20___ж.
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің
сапасын бағалау әдістемесіне
5-қосымша
Нысан
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі» өлшемі және «мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» көрсеткіші бойынша
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау нәтижелері
туралы қорытынды
_____________________________________________________________________
(орталық мемлекеттік/жергілікті атқарушы органның атауы)
___________________
(есеп беру кезеңі)
Бағалау өлшемдері
Баға
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі
2
Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі
3
«Электрондық үкімет» порталынан келіп түскен қызметтерді уақытылы көрсету
4
«Электрондық лицензиялау» порталы арқылы қызметтерді уақытылы көрсету
Жалпы баға:
Бағалаудың көрсеткіштері бойынша орталық мемлекеттік/жергілікті атқарушы орган қызметінің тиімділігін талдау:

1. По критерию «Степень оптимизации и автоматизации
государственных услуг»:
2. По показателю «Доля пользователей государственных услуг,
оказываемых государственным органом (подведомственной организацией)
через портал «электронного правительства» и центры обслуживания
населения»:
3. По показателю «Своевременность оказанных услуг, поступивших
с портала «электронного правительства»:
4. По показателю «Своевременность оказанных услуг, поступивших
с портала «электронного лицензирования»:
Выводы и рекомендации:
Вице-министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан
__________ _______________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Председатель Комитета информации, информатизации и связи Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
___________ ______________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
«____» ______________ 20___ г.
Приложение 6
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Порядок оказания государственных услуг
Способ оказания государственной услуги
Балл
1.
Электронная государственная услуга, оказываемая через портал «электронного правительства», а также через центры обслуживания населения
25
2.
Электронная государственная услуга, оказываемая только через портал «электронного правительства» (не оказываемая через центры обслуживания населения)
20
3.
Государственная услуга, оказываемая традиционным способом только через центры обслуживания населения
15
4.
Государственная услуга, оказываемая традиционным способом на альтернативной основе (в государственном органе и через центры обслуживания населения)
10
5.
Государственная услуга, оказываемая традиционным способом, только в государственном органе
0
Приложение 7
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Удовлетворенность услугополучателей государственными
услугами, оказываемыми государственными органами
Уровень удовлетворенности услугополучателей государственными услугами, оказываемыми государственными органами
Балл
1.

1. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі» өлшемі бойынша:
2. «Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» көрсеткіші бойынша:
3. «Электрондық үкімет» порталынан келіп түскен қызметтерді уақытылы көрсету» көрсеткіші бойынша:
4. «Электрондық лицензиялау» порталы арқылы қызметтерді уақытылы көрсету» көрсеткіші бойынша:
Қорытынды мен ұсыныстар:
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының орынбасары _________ _______________________
(қолы)     (қолдың мағынасын ашу)
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің
сапасын бағалауға және бақылауға жауапты құрылымдық
бөлімшенің басшысы            _________ _______________________
(қолы)     (қолдың мағынасын ашу)
«____ »______________20___ж.
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің
сапасын бағалау әдістемесіне
6-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету тәртібі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету тәсілі
Балл
1
«Электрондық үкімет» порталы, халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызмет
25
2
«Электрондық үкімет» порталы арқылы көрсетілетін, алайда халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілмейтін электрондық мемлекеттік қызмет
20
3
Дәстүрлі әдіспен тек ғана халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызмет
15
4
Дәстүрлі әдіспен балама негізінде (мемлекеттік органда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы) көрсетілетін мемлекеттік қызмет
10
5
Дәстүрлі әдіспен тек ғана мемлекеттік органда көрсетілетін мемлекеттік қызмет
0
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің
сапасын бағалау әдістемесіне
7-қосымша
Мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің
сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың қанағаттануы
Мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың қанағаттану деңгейі
Балл
1

Удовлетворенность услугополучателей государственными услугами, оказываемыми государственными органами от 9,5 баллов до 10 баллов
25
2.
Удовлетворенность услугополучателей государственными услугами, оказываемыми государственными органами от 9,0 баллов до 9,4 баллов
22
3.
Удовлетворенность услугополучателей государственными услугами, оказываемыми государственными органами от 8,5 баллов до 8,9 баллов
19
4.
Удовлетворенность услугополучателей государственными услугами, оказываемыми государственными органами от 8,0 баллов до 8,4 баллов
15
5.
Удовлетворенность услугополучателей государственными услугами, оказываемыми государственными органами от 7,5 баллов до 7,9 баллов
12
6.
Удовлетворенность услугополучателей государственными услугами, оказываемыми государственными органами от 7,0 баллов до 7,4 баллов
10
7.
Удовлетворенность услугополучателей государственными услугами, оказываемыми государственными органами от 6,5 баллов до 6,9 баллов
7
8.
Удовлетворенность услугополучателей государственными услугами, оказываемыми государственными органами от 6,0 баллов до 6,4 баллов
5
9.
Удовлетворенность услугополучателей государственными услугами, оказываемыми государственными органами от 5,5 баллов до 5,9 баллов
3
10.
Удовлетворенность услугополучателей государственными услугами, оказываемыми государственными органами ниже 5,4 баллов
0
Приложение 8
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Доступность государственных услуг
Уровень доступности государственных услуг
Балл
1.
Уровень информированности услугополучателей о порядке получения государственных услуг от 9,1 баллов до 10 баллов
15
2.
Уровень информированности услугополучателей о порядке получения государственных услуг от 8,1 баллов до 9,0 баллов
12
3.
Уровень информированности услугополучателей о порядке получения государственных услуг от 7,1 баллов до 8,0 баллов
10
4.

Мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың 9,5-баллдан 10 баллға дейін қанағаттануы
25
2
Мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың 9,0 баллдан 9,4 баллға дейін қанағаттануы
22
3
Мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың 8,5 баллдан 8,9 баллға дейін қанағаттануы
19
4
Мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың 8,0 баллдан 8,4 баллға дейін қанағаттануы
15
5
Мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың 7,5 баллдан 7,9 баллға дейін қанағаттануы
12
6
Мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың 7,0 баллдан 7,4 баллға дейін қанағаттануы
10
7
Мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың 6,5 баллдан 6,9 баллға дейін қанағаттануы
7
8
Мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың 6,0 баллдан 6,4 баллға дейін қанағаттануы
5
9
Мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың 5,5 баллдан 5,9 баллға дейін қанағаттануы
3
10
Мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына көрсетілетін қызмет алушылардың 5,4 баллдан төмен қанағаттануы
0
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің
сапасын бағалау әдістемесіне
8-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігінің деңгейі
Балл
1
Көрсетілетін қызмет алушылардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің алу тәртібі жөнінде ақпараттылығының 9,1 баллдан 10 баллға дейін деңгейі
15
2
Көрсетілетін қызмет алушылардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің алу тәртібі жөнінде ақпараттылығының 8,1 баллдан 9,0 баллға дейін деңгейі
12
3
Көрсетілетін қызмет алушылардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің алу тәртібі жөнінде ақпараттылығының 7,1 баллдан 8,0 баллға дейін деңгейі
10
4

Уровень информированности услугополучателей о порядке получения государственных услуг от 6,1 баллов до 7,0 баллов
7
5.
Уровень информированности услугополучателей о порядке получения государственных услуг от 5,1 баллов до 6,0 баллов
3
6.
Уровень информированности услугополучателей о порядке получения государственных услуг ниже 5,0 баллов
0
Приложение 9
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Форма
АКТ СВЕРКИ
по итогам перепроверки данных, содержащихся в отчетной информации
_____________________________________________________________________
(наименование центрального государственного органа/
местного исполнительного органа)
_________________
(отчетный период)
Наименование
Вычитаемые баллы
1
Несвоевременное представление отчетной информации
2
Представление неполной информации
3
Представление недостоверной информации
ВСЕГО:
1. Согласно Графику оценки срок представления государственным
органом отчетной информации: «____» ____________ 201___ года.
Фактическая дата представления отчетной информации: «____»
____________ 201___ года.
Вычет составляет: ______ балла.
2. Представлена неполная информация, в том числе отсутствуют
следующие элементы (приложения, разделы, таблицы, значения
показателей и др.), предусмотренные установленными требованиями к
структуре отчетной информации:
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
...
Вычет составляет: ______ балла.
3. Представлена недостоверная информация. В ходе перепроверки
выявлены следующие несоответствия действительности фактов:
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
Вычет составляет: ______ балла.
ИТОГОВЫЙ ВЫЧЕТ: ______ балла.
Представитель Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной
службы и противодействию
коррупции, должность  _________   _________  ________________________
(дата)    (подпись)   (расшифровка подписи)
Представитель
оцениваемого
государственного
органа, должность    _________  _________    ________________________
(дата)     (подпись)    (расшифровка подписи)
Приложение 10
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Форма
Таблица разногласий по результатам оценки
_____________________________________________________________________
(наименование центрального государственного органа)
_________________
(отчетный период)
Заключение
Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Рекомендация
Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Возражение оцениваемого государственного органа
Решение по итогам обжалования
Примечание
1
2
3
Общий балл с учетом итогов обжалования составил ___.
Председатель комиссии        ____________ ___________________________
(подпись)      (расшифровка подписи)
С итогами обжалования ознакомлен:    __________ _____________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Представитель оцениваемого
государственного органа
«____» ______________ 20___ г.

Көрсетілетін қызмет алушылардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің алу тәртібі жөнінде ақпараттылығының 6,1 баллдан 7,0 баллға дейін деңгейі
7
5
Көрсетілетін қызмет алушылардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің алу тәртібі жөнінде ақпараттылығының 5,1 баллдан 6,0 баллға дейін деңгейі
3
6
Көрсетілетін қызмет алушылардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің алу тәртібі жөнінде ақпараттылығының 5,0 баллдан төмен деңгейі
0
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің
сапасын бағалау әдістемесіне
9-қосымша
Нысан
Есептік ақпаратта мазмұндалған мәліметтерді қайта қарау қорытындысы бойынша
САЛЫСТЫРУ АКТІСІ
(орталық мемлекеттік органның/жергілікті атқарушы органның атауы)
(есептік кезең)
Атауы
Алынып тасталатын балдар
1
Есептік ақпаратты уақытында ұсынбауы
2
Толық емес ақпаратты ұсынуы
3
Сенімде емес ақпаратты ұсынуы
БАРЛЫҒЫ:
1. Бағалау кестесіне сәйкес мемлекеттік органмен есептік ақпаратты ұсыну мерзімі: 201__жылдың «___»_______.
Есептік ақпаратты ұсынудың шынындағы мерзімі: 201__жылдың «___»_______
Алынып тастау: ______ баллды құрады.
2. Толық емес ақпарат ұсынылған, соның ішінде есептік ақпараттың құрылымына белгіленген талаптарымен қарастырылған келесі элементтердің жоқтығы (қосымшалар, бөлімдер, кестелер, көрсеткіштер белгілері және т.б.)
1)
2)
Алынып тастау: ______ баллды құрады.
3.Сенімсіз ақпарат ұсынылған. Қайта қарау барысында келесі деректердің шындығына сәйкессіздіктері анықталды:
1)
2)
Алынып тастау: ______ баллды құрады.
ҚОРЫТЫНДЫ АЛЫП ТАСТАУ: ______ баллды құрады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің өкілі
(мерзімі)
(қолы)
(қолдың мағынасын ашу)
Бағаланушы мемлекеттік органның өкілі
(мерзімі)
(қолы)
(қолдың мағынасын ашу)
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің
сапасын бағалау әдістемесіне
10-қосымша
Нысан
Бағалау нәтижелері бойынша келіспеушілік кестесі
______________________________________________________________
(орталық мемлекеттік органның атауы)
________________
(есептік кезең)
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің қорытындысы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің ұсынысы
Бағаланушы мемлекеттік органның қарсылық білдіруі
Шағымдану қорытындысы бойынша шешім
Ескертпе
1
2
3
Шағымдану қорытындысын ескергендегі орташа бал ___________ құрады.
Комиссия Төрағасы         __________  _______________________
(қолы)      (қолдың мағынасын ашу)
Шағымдану қорытындысымен таныстым: __________ _______________________
(қолы)    (қолдың мағынасын ашу)
Бағаланушы мемлекеттік органның төрағасы «____ »______________20___ж.