Об утверждении положения о государственном учреждении "Аппарат акима Акмолинской области"
Постановление акимата Акмолинской области от 2 октября 2014 года № А-9/483. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 30 октября 2014 года № 4429. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17 мая 2016 года № А-6/219
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17.05.2016 № А-6/219 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое положение о государственном учреждении "Аппарат акима Акмолинской области" (далее – Положение).
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Акмолинской области" обеспечить государственную регистрацию Положения в органах юстиции Акмолинской области в порядке и сроки, установленные действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на руководителя аппарата акима Акмолинской области Бультенова Т.С.
4. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области С.Кулагин
Утверждено
постановлением
акимата
Акмолинской области
от 2 октября 2014
года № А-9/483
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Акмолинской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Акмолинской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере обеспечения деятельности акимата и акима области.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Акмолинской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и Законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Акмолинской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также счета, открытые в установленном законодательством порядке.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Акмолинской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

"Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 2 қазандағы № А-9/483 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 қазанда № 4429 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 17 мамырдағы № А-6/219 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.05.2016 № А-6/219 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ
1. Қоса беріліп отырған "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже (бұдан әрі - Ереже) бекітілсін.
2. "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте және мерзімде Ережені әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімі аппаратының басшысы Т.С.Бөлтеновке жүктелсін.
4. Осы облыс әкімдігінің қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қазандағы
№ 9/483 қаулысымен
бекітілді
"Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі облыс әкімдігінің және әкімінің қызметін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.

5. Государственное учреждение "Аппарат акима Акмолинской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Акмолинской области" по вопросам своей компетенции в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, издает правовые акты в виде приказов.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Акмолинской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение: 020000, Республика Казахстан, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Абая, 83.
9. Полное наименование – государственное учреждение "Аппарат акима Акмолинской области".
10. Настоящее положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Акмолинской области".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Акмолинской области" области осуществляется из областного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Акмолинской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Акмолинской области". Если государственному учреждению "Аппарат акима Акмолинской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия: информационно-аналитическое, организационно-правовое обеспечение деятельности акима и акимата области, способствующее проведению государственной политики в создании благоприятных жизненных условий для повышения благосостояния жителей области.
14. Задачи:
1) организационное обеспечение деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Акмолинской области";
2) правовое обеспечение деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Акмолинской области";
3) материально-техническое обеспечение деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Акмолинской области".
15. Функции:
обеспечение взаимодействия акима области с Администрацией Президента Республики Казахстан, Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан, центральными исполнительными органами, областным маслихатом, государственными органами области, политическими партиями, религиозными объединениями, неправительственными и иными организациями;
организация мероприятий с участием Президента и Премьер-Министра Республики Казахстан;
анализ социально-экономического развития области;
разработка схемы управления областью;
организация работы по совершенствованию местного государственного управления и самоуправления;
организация работы по совершенствованию административно-территориального устройства области;
реализация Программы развития территорий Акмолинской области;
координация деятельности акиматов, акимов районов (городов областного значения), аппаратов акимов районов (городов областного значения), исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета, совершенствование их работы;
координация деятельности в социальной сфере и внутренней политики области;
организация деятельности по работе с региональными и республиканскими средствами массовой информации;
организация работы Акмолинской ассамблеи народа Казахстана;
организация работы по реализации гендерной политики;
организация взаимодействия и координация правоохранительных органов по межведомственным вопросам, в том числе в сфере обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области, в профилактике терроризма, а также в минимизации и (или) ликвидации последствий терроризма на территории области;
организация работы комиссии по вопросам борьбы с коррупцией, проведение анализа принимаемых мер по борьбе с коррупцией исполнительными органами, финансируемыми из областного бюджета, акиматами районов (городов областного значения);
организация работы антитеррористической комиссии;
организация мероприятий с участием акима области, заседаний акимата области;
организация исполнения и осуществление внутреннего аудита (контроль) за исполнением законодательных и подзаконных нормативных правовых актов, поручений Президента и Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, постановлений акимата области, решений, распоряжений и поручений акима области;
организация проведения акимом области отчетных встреч с населением;
координация проведения акимами районов (городов областного значения) отчетных встреч с населением;
организация кадровой политики, назначения, привлечения к дисциплинарной ответственности, увольнения должностных лиц, назначаемых акимом области, работников аппарата акима, организация повышения ими квалификации;
формирование кадрового резерва;
внесение предложения о привлечении к дисциплинарной ответственности должностных лиц государственных органов местного государственного управления за неисполнение актов и поручений Президента и Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, акима и акимата области и иной системы государственного планирования;
организация работы кадровой комиссии области;
организация подготовки выборов;
обеспечение взаимодействия акиматов и маслихатов с Центральной, областной и нижестоящими избирательными комиссиями;
анализ развития индустрии и привлечения инвестиций;
анализ развития отраслей сельского хозяйства области;
анализ развития производственной сферы области;
разработка проектов актов Президента и Правительства Республики Казахстан;
разработка проектов постановлений акимата области, решений и распоряжений акима области;
изучение проектов постановлений акимата области, решений и распоряжений акима области на соответствие действующему законодательству Республики Казахстан;
проведение правового мониторинга подзаконных нормативных правовых актов акима и акимата области;
организация и проведение претензионно-исковой работы акима и акимата области, аппарата акима области;
организация работы по составлению списков кандидатов в присяжные заседатели;
координация нормотворческой деятельности акиматов районов (городов областного значения), анализ внесенных актов прокурорского реагирования, претензионно-исковой работы;
обеспечение рассмотрения служебных документов, обращений физических и юридических лиц, организация документооборота с вышестоящими и нижестоящими государственными органами и организациями области;
информационное обеспечение деятельности акима области;
организация функционирования, финансируемых из местных бюджетов системы электронного документооборота;
организация создания функционирования информационных систем;
координация функционирования Интернет-ресурсов исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета, акиматов районов (городов областного значения);
координация деятельности исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета, акиматов районов (городов областного значения) по оказанию электронных государственных услуг;
осуществление анализа предоставления государственных услуг государственными органами местного государственного управления;
организация работы по представлению к награждению государственными наградами;
организация международного сотрудничества области;
организация работы по вопросам защиты государственных секретов;
материально-технического оснащения аппарат акима Акмолинской области;
координация деятельности организаций в сфере выполнения снабженческих функций государственных органов и обучения государственных служащих;
участие в обеспечении выполнения мероприятий по мобилизационной подготовке и мобилизации и территориальной обороне;
согласование мобилизационных планов акиматов районов, городов областного значения;
выработка и внесение предложений по объемам финансирования мероприятий по мобилизационной подготовке и территориальной обороне;
организация и обеспечение воинского учета и подготовки граждан к воинской службе, их призыва на воинскую службу, военные сборы и призыв по мобилизации.

5. "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өз құзыреттілігінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте бұйрықтар түрінде құқықтық актілер шығарады.
7. "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі құрылымы және штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Орналасқан жері: 020000, Қазақстан Республикасы, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Абай көшесі, 83.
9. Мемлекеттiк органның толық атауы: "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы ереже "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілермен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады. Егер де, "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда ондай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары
мен міндеттері
13. Миссиясы: облыс тұрғындарының әл-ауқатын арттыру үшін қолайлы өмірлік жағдай құруда мемлекеттік саясатты жүргізуге ықпал ететін облыс әкімінің және әкімдігінің қызметін ақпараттық-талдаумен және ұйымдық-құқықтық қамтамасыз ету.
14. Міндеттері:
1) "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдық қамтамасыз ету;
2) "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін құқықтық қамтамасыз ету;
3) "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
15. Функциялары:
облыс әкімінің Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесімен, орталық атқарушы органдарымен, облыстық мәслихатпен, облыстың мемлекеттік органдарымен, саяси партиялармен, діни бірлестіктермен, үкіметтік емес және басқа ұйымдармен өзара әрекет етуін қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасы Президентінің және Премьер-Министрінің қатысуымен іс-шараларды ұйымдастыру;
облыстың әлеуметтік-экономикалық дамуын талдау;
облысты басқару схемасын әзірлеу;
жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқаруды жетілдіру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
облыстың әкімшілік-аумақтық құрылысын жетілдіру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
Ақмола облысының аумағын дамыту бағдарламасын жүзеге асыру;
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) әкімдіктерінің және әкімдерінің, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) әкімдері аппараттарының, облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың қызметін үйлестіру, олардың жұмысын жетілдіру;
облыстың әлеуметтік саласы және ішкі саясат саласындағы қызметті үйлестіру;
өңірлік және республикалық бұқаралық ақпарат құралдарымен жұмыс жүргізу жөніндегі қызметті ұйымдастыру;
Қазақстан халқы Ақмола ассамблеясының жұмысын ұйымдастыру;
гендерлік саясатты жүзеге асыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
ведомствоаралық мәселелер, сондай-ақ облыс аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті қамтамасыз ету, терроризмнің алдын алу, сонымен қатар облыс аумағында терроризмнің салдарын минимализациялау және (немесе) жою саласында құқық қорғау органдарымен өзара әрекет етуді ұйымдастыру және үйлестіру;
сыбайлас жемқорлықпен күресу, облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдармен, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдіктерімен сыбайлас жемқорлықпен күресу бойынша қабылданып жатқан шараларға талдау жүргізу мәселелері жөніндегі комиссияның жұмысын ұйымдастыру;
терроризмге қарсы комиссияның жұмысын ұйымдастыру;
облыс әкімінің қатысуымен іс-шараларды, облыс әкімдігінің мәжілістерін ұйымдастыру;
заңнамалық және заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметі, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі тапсырмаларының, облыс әкімдігі қаулыларының, облыс әкімі шешімдерінің, өкімдерінің және тапсырмаларының орындалуына ішкі аудиттің (бақылаудың) орындалуын және жүзеге асырылуын ұйымдастыру;
облыс әкімімен халыққа есеп беру кездесулерін өткізуді ұйымдастыру;
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) әкімдерімен халыққа есеп беру кездесулерін өткізуді үйлестіру;
кадрлық саясатты ұйымдастыру, облыс әкімімен тағайындалатын лауазымды тұлғаларды, әкім аппаратының қызметкерлерін тағайындауды, тәртіптік жауапкершілікке тартуды, жұмыстан босатуды, олардың біліктілігін жетілдіруді ұйымдастыру;
кадрлық резервті қалыптастыру;
Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің, облыс әкімінің және әкімдігінің актілері мен тапсырмаларын және өзге де мемлекеттік жоспарлаудың жүйесін орындамағаны үшін жергілікті мемлекеттік басқарудағы мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларын тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы ұсыныс енгізу;
облыстағы кадрлық комиссияларын саясаттың ұйымдастыру;
сайлауға дайындалуды ұйымдастыру;
әкімдіктер мен мәслихаттардың Орталық, облыстық және төменгі тұрған сайлау комиссияларымен өзара әрекет етуін қамтамасыз ету;
индустрияның дамуын талдау және инвестицияларды тарту;
облыстың ауыл шаруашылық салаларының дамуын талдау;
облыстың өндіріс саласының дамуын талдау;
Қазақстан Республикасы Президенті және Үкіметі актілерінің жобаларын әзірлеу;
облыс әкімдігі қаулыларының, облыс әкімі шешімдерінің және өкімдерінің жобаларын әзірлеу;
облыс әкімдігі қаулылары, облыс әкімі шешімдері мен өкімдері жобаларының Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкестілігін зерделеу;
облыс әкімінің және әкімдігінің заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілеріне құқықтық мониторинг жүргізу;
облыс әкімінің және әкімдігінің, облыс әкімі аппаратының наразылық-талап арыз жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу;
алқа билерге үміткерлердің тізімдерін құрастыру бойынша жұмысты ұйымдастыру;
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) әкімдіктерінің норма шығармашылық қызметін үйлестіру, прокурорлық ықпал етудің енгізілген актілерін және наразылық-талап арыз жұмыстарын талдау;
қызметтік құжаттарды, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету, жоғарғы тұрған және төменгі тұрған мемлекеттік органдармен және облыстық ұйымдармен құжат айналымын ұйымдастыру;
облыс әкімінің қызметін ақпараттық қамтамасыз ету;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын электрондық құжат айналымы жүйесінің жұмыс істеуін ұйымдастыру;
ақпараттық жүйелерді құруды ұйымдастыру;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) әкімдіктерінің интернет-ресурстарының қызмет етуін үйлестіру;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) әкімдіктерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қызметін үйлестіру;
жергілікті мемлекеттік басқарудың мемлекеттік органдарымен мемлекеттік қызметтің ұсынылуына талдауды жүзеге асыру;
мемлекеттік наградалармен наградтауға ұсыну жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
облыстың халықаралық ынтымақтастығын ұйымдастыру;
мемлекеттік құпияларды қорғаудың мәселелері бойынша жұмысты ұйымдастыру;
Ақмола облысы әкімінің аппаратын материалды-техникалық қамтамасыз ету;
мемлекеттік органдардың жабдықтау қызметін орындау және мемлекеттік қызметшілерді оқыту саласындағы ұйымдардың қызметін үйлестіру;
жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру, аумақтық қорғаныс жөніндегі іс-шаралардың орындалуын қамтамасыз етуге қатысу;
аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар әкімдерінің жұмылдыру жоспарларын келісу;
жұмылдыру дайындығы және аумақтық қорғаныс жөніндегі іс-шараларды қаржыландыру көлемі бойынша ұсыныстар әзірлеу және енгізу;
әскери есепке алуды және азаматтарды әскери қызметке даярлауды, олардың әскери қызметке, әскери жиындарға шақырылуын және жұмылдыру бойынша шақырылуын ұйымдастыру және қамтамасыз ету.

16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать от государственных органов Республики Казахстан и иных организаций документы;
2) осуществлять методическое руководство деятельностью исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов;
3) участвовать в заседаниях акимата, активов области, районов (городов областного значения), комиссий, рабочих групп, мероприятиях, проводимых государственными органами области;
4) привлекать работников исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов, аппаратов акимов районов (городов областного значения) к участию в подготовке документов, рассматриваемых акиматом и акимом области;
5) осуществлять иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Акмолинской области" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач и осуществление им своих функций.
18. Руководитель государственного учреждения "Аппарат акима Акмолинской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом области.
19. Руководитель государственного учреждения "Аппарат акима Акмолинской области" имеет заместителей, назначаемых на должность и освобождаемого от должности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия руководителя государственного учреждения "Аппарат акима Акмолинской области":
1) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке назначает на должности и освобождает от должностей работников аппарата акима области;
2) представляет государственное учреждение "Аппарат акима Акмолинской области" в государственных организациями в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
3) подписывает правовые акты государственного учреждения "Аппарат акима Акмолинской области";
4) в установленном действующим законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложения дисциплинарного взыскания на сотрудников аппарата акима области;
5) утверждает должностные инструкции работников структурных подразделений аппарата акима области;
6) вносит на утверждение акиму области положения о структурных подразделениях аппарата акима области и должностные инструкции руководителей структурными подразделениями аппарата акима области;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Аппарат акима Акмолинской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

16. Құқықтары мен мiндеттерi:
1) Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарынан және өзге де ұйымдардан құжаттарды сұратуына және алуына;
2) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдардың қызметтеріне әдістемелік басшылықты жүзеге асыруына;
3) облыс, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) әкімдіктерінің және активтерінің, комиссиялардың, жұмыс топтарының отырыстарына, облыстың мемлекеттік органдарымен өткізілетін іс-шараларға қатысуына;
4) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдардың, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) әкімдері аппараттарының қызметшілерін облыс әкімдігімен және әкімімен қаралатын құжаттарды дайындауға тартуына;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өзге де уәкілеттіліктерді жүзеге асыруына құқығы бар.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басқару жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
18. "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысын Ақмола облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
19. "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасарлары болады.
20. "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшының өкiлеттiлігi:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;
2) "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік ұйымдарда ұсынады;
3) "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құқықтық актілеріне қол қояды;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте облыс әкімі аппаратының қызметкерлерін марапаттау, оларға материалдық көмек көрсету, тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
5) облыс әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
6) облыс әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшелері туралы ережені және облыс әкімі аппараты құрылымдық бөлімшелері басшыларының лауазымдық нұсқаулықтарын облыс әкімінің бекітуіне енгізеді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де уәкілеттіліктерді жүзеге асырады.
"Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезде, оның өкілеттіліктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға атқарады.

21. Руководитель государственного учреждения "Аппарат акима Акмолинской области" осуществляет руководство и организацию работы государственного учреждения "Аппарат акима Акмолинской области", несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач и осуществление им своих функций.
22. Руководитель государственного учреждения "Аппарат акима Акмолинской области" области принимает меры по противодействию коррупции и несет за это персональную ответственность.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Акмолинской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Акмолинской области", формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных фондов и оборотных средств.
24. Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Акмолинской области" относится к областному коммунальному имуществу.
25. Государственное учреждение "Аппарат акима Акмолинской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Акмолинской области" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень государственных учреждений, находящиеся в ведении государственного
учреждения "Аппарат акима Акмолинской области"
1) Коммунальное государственное учреждение "Қоғамдық келісім" при аппарате акима Акмолинской области;
2) Коммунальное государственное учреждение "Управление бригады территориальной обороны Акмолинской области" государственного учреждения "Аппарат акима Акмолинской области";
3) Государственное учреждение "Специализированная база аппарата акима Акмолинской области".

21. "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысы "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады, жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады.
22. "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысы сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұру бойынша шара қолданады және ол үшін дербес жауапты болады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жедел басқару құқығындағы заңнамамен қарастырылған жағдайларда негізделген мүлкін болады.
"Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған мемлекет берген мүліктің есебінен қалыптастырылады және негізгі қорлар мен айналым қаражатынан тұрады.
24. "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі облыстық коммуналдық мүлікке жатады.
25. Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттiк органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1) Ақмола облысы әкімі аппаратының жанындағы "Қоғамдық келісім" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2) "Ақмола облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің "Ақмола облысы аумақтық қорғаныс бригадасының басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
3) "Ақмола облысы әкімі аппаратының мамандандырылған базасы мемлекеттік мекемесі".