Об утверждении правил проведения раздельных сходов местного сообщества в сельских округах города Актобе
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 15 апреля 2014 года № 220. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 11 мая 2014 года № 3893. Утратило силу решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 28 августа 2018 года № 361
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 28.08.2018 № 361 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества", маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества в сельских округах города Актобе.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Актобе
Секретарь сессиимаслихата города Актобе
А. Байсеитов С. Шынтасова
УТВЕРЖДЕНЫ
решением маслихата города Актобе от 15 апреля 2014 года
№ 220
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества в сельских округах города Актобе
1..Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома в Каргалинском, Благодарном, Саздинском, Новом и Курайлинском сельских округах города Актобе.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома (далее - раздельный сход) на территории сельских округов созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Проведение раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается и организуется акимом сельского округа.
4. Для проведения раздельных сходов необходимо положительное решение акима города Актобе на проведение схода местного сообщества.

Ақтөбе қаласының ауылдық округтерінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидаларын бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2014 жылғы 15 сәуірдегі № 220 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 11 мамырда № 3893 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2018 жылғы 28 тамыздағы № 361 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 28.08.2018 № 361 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 39-3 бабының 6 тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Ақтөбе қаласының ауылдық округтерінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің Қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешім оны алғаш ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе қалалық мәслихатының
сессия төрағасы
Ақтөбе қалалықмәслихатының хатшысы
А. Байсеиітов С. Шынтасова
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2014 жылғы 15 сәуіріндегі
№ 220 шешімімен
БЕКІТІЛДІ
Ақтөбе қаласының ауылдық округтерінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 39-3 бабының 6 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес әзірленді және Ақтөбе қаласының Қарғалы, Благодар, Сазды, Новый және Қурайлы ауылдық округтері бойынша ауыл, көше, көп пәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу тәртібін белгілейді.
2. Ауылдық округтердің аумағындағы ауылдың, көшенің, көп пәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу
3. Бөлек жиынды ауылдық округ әкімі шақырады және ұйымдастырады.
4. Бөлек жиын өткізу үшін Ақтөбе қаласы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі болуы қажет.

5. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села, улицы, многоквартирного жилого дома, имеющих право в нем участвовать.
7. Аким сельского округа или уполномоченное им лицо является председателем раздельного схода и открывает раздельный сход.
8. Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
3. Определение количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества
9. Кандидатуры представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода.
10. Количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
11. Для участия в сходе местного сообщества участниками раздельного схода выдвигаются кандидатуры представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома, в возрасте старше 18 лет, дееспособные, не имеющие судимости в количественном составе на 100 жителей 1 человек.
12. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
13. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима города Актобе.

5. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелері туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
6. Бөлек жиынды ашар алдында тиісті ауылдың, көшенің, көп пәтерлі тұрғын үйдің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Ауылдық округ әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады және бөлек жиынды ашады.
8. Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
3. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көп пәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау
9. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көп пәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
10. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көп пәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
11. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көп пәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің кандидатуралары жасы 18-ден асқан, әрекет қабілеттігі бар, сотталмаған, әкімшілік-аумақтық бөлініс шекарасының аумағындағы тұрғылықты тіркелген азаматтардың әр 100 адамнан 1 адам құрамында бөлек жиынның қатысушыларымен ұсынылады.
12. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
13. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны Ақтөбе қаласы әкімінің аппаратына береді.