Об утверждении Положения коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Жамбылской области"
Постановление акимата Жамбылской области от 27 марта 2014 года № 100. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 30 апреля 2014 года № 2198. Утратило силу постановлением Жамбылского областного акимата 27 октября 2016 года № 312
Сноска. Утратило силу постановлением Жамбылского областного акимата от 27.10.2016 № 312 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Жамбылской области" (далее Управление).
2. Управлению в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Акимата Жамбылской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Е.Н. Манжуова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Кокрекбаев
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
№ 100 от 27 марта 2014 года
Положение
коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Жамбылской области" (далее - Управление) является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в сфере здравоохранения.
2. Управление не имеет ведомства.
3. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

"Жамбыл облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 27 наурыздағы № 100 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 сәуірде № 2198 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 22 қарашадағы № 312 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Жамбыл облыстық әкімдгінің 27.10.2016 № 312 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Жамбыл облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Басқарма) Ережесі бекітілсін.
2. Басқарма заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберуді;
3) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Е.Н.Манжуовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі К. Көкрекбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы 27 наурыздағы
№ 100 қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
Ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма), денсаулық сақтау саласында мемлекеттік басқару және бақылау функцияларын орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Басқарманың ведомстволары жоқ.
3. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Басқарма ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица:
почтовый индекс 080008, Республика Казахстан, Жамбылская область, город Тараз, улица Желтоксан, 78.
10. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Жамбылской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
12. Финансирование деятельности Управления осуществляется из республиканского и местных бюджетов.
13. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления.
Если Управлению законодательными предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия Управления: охрана здоровья граждан.
15. Задачи:
- организация руководства на территории Жамбылской области охраной здоровья населения;
- способствование удовлетворению потребностей населения в первичной медико-санитарной, экстренной и неотложной медицинской помощи, стационарном, реабилитационном и оздоровительном лечении;
- организация дела родовспоможения, проведение мероприятий по охране и укреплению здоровья женщин и детей;
- организация снабжения и контроля за обеспечением учреждений и предприятий здравоохранения области медикаментами, медицинским оборудованием и инструментарием, химическими реактивами, диагностическими и бактериальными препаратами, цельной кровью и ее компонентами, продуктами питания, топливом, хозяйственным оборудованием и инвентарем;
- контроль за рациональным использованием и распределением ресурсов здравоохранения области;
- содействие обеспечению населения лекарствами, препаратами и предметами гигиены и санитарии;
- содействие в постдипломном обучении медицинских работников и подготовке специалистов в области здравоохранения, внедрение достижений науки и техники;
- социальная защита работников сферы здравоохранения;
- выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую и фармацевтическую деятельности;
- осуществляет хранение и транспортировку вакцин и других иммунобиологических препаратов.

5. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Басқармаға егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Басқарманың құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері:
пошталық индексі 080008, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Желтоқсан көшесі, 78.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
12. Басқарманың қызметін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттерінен жүзеге асырылады.
13. Басқарма кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарманың функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Басқармаға заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. Басқарманың миссиясы: азаматтардың денсаулығын қорғау.
15. Міндеттері:
- Жамбыл облысы көлемінде тұрғындардың денсаулығын қорғау жұмысын басқаруды ұйымдастыру;
- тұрғындардың алғашқы медициналық–санитариялық, төтенше және жедел жәрдемдік көмек, стационарлық, оңалту және сауықтыруға қажеттіліктерін қанағаттандыруды қамтамасыз етуге көмектесу;
- ана мен балалар денсаулығын қорғау және нығайту шараларын, босануға көмек беру жұмыстарын ұйымдастыру;
- облыстық денсаулық сақтау мекемелерін және кәсіпорындарын дәрі–дәрмектермен, медициналық жабдықтар және құралдармен, химиялық реактивтермен, диагностикалық және бактериялогиялық препараттармен, жаңа алынған қан және оның құрам бөліктерімен, шаруашылық жабдықтар және құралдармен, отынмен, азықпен қамтамасыз етуді ұйымдастыру және қадағалау;
- тұрғындарды дәрі–дәрмек, гигиена және санитария заттарымен және препараттарымен жабдықтауға көмек көрсету;
- денсаулық сақтау аясында мамандар дайындау және медицина қызметкерлерінің білімін жетілдіру бойынша дипломнан кейінгі оқуға көмек көрсету, денсаулық сақтау мекемелерінің қызметінде ғылыми және техниканың медициналық тұрғыдағы тәжірибе жетістіктерін пайдалану;
- денсаулық сақтау саласының қызметкерлерін әлеуметтік қорғау;
- медициналық және фармацевтикалық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру;
- вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сақтау және тасымалдауды жүзеге асырады.

16. Функции:
- представляет и защищает интересы Управления перед Акимом области;
- разрабатывает стратегические планы развития системы здравоохранения области, подготавливает проекты постановлений, решений, распоряжений Акиму области в сфере охраны здоровья населения;
- обеспечивает финансирование в условиях консолидированного бюджета;
- проводит анализ финансово-хозяйственной деятельности организации здравоохранения;
- проводит анализ целевого использования бюджетных средств;
- рассматривает и утверждает положение прейскурантов цен по оказанию платных услуг;
- осуществляет контроль за эффективностью использования и сохранностью имущества, переданного государственному учреждению;
- осуществляет иные функции, установленные законодательством.
17. Права и обязанности:
права:
- вносить на акимат (акиму) Жамбылской области предложения по укреплению здоровья населения;
- в пределах своей компетенции запрашивать и получать от местных исполнительных органов, предприятий, организации и иных учреждений информации и документы;
- контроль за рациональным использованием и распределением ресурсов здравоохранения области;
- списание имущества стоимостью свыше 1000 кратного месячного расчетного показателя;
- организация и проведение процедур государственных закупок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках";
обязанности:
- составляет свод планов финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам;
- проводит экспертный анализ материнской и младенческой смертности, с принятием мер по снижению этих качественных показателей;
- координирует деятельность лечебных организации по своевременному и качественному исполнению бюджета;
- осуществляет внутренний контроль по утвержденному плану контрольных мероприятий;
- контроль за исполнением требовании Закона Республика Казахстан "О борьбе с коррупцией" в организациях здравоохранения;
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство Управлением осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель Управления назначается на должность и освобождается от должности акимом Жамбылской области.
20. Первый руководитель Управления имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя Управления:
- без доверенности действует от имени учреждения;
- представляет интересы учреждения во всех органах;
- устанавливает компетенцию своих заместителей и других руководящих работников;
- распоряжается имуществом учреждения, заключает договоры, выдает доверенности;
- открывает банковские счета и совершает сделки;
- издает приказы и дает указания, обязательные для всех работников;
- принимает на работу и увольняет с работы работников учреждения;
- принимает меры поощрения и налагает меры взыскания на работников;
- утверждает положения о структурных подразделениях Учреждения.
Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

16. Функциялары:
- облыс Әкімінің алдында басқарманың мүдделерін ұсынады және қорғайды;
- облыстағы денсаулық сақтау саласының стратегиялық жоспарын әзірлейді, облыс әкіміне тұрғындар денсаулығын қорғау жөніндегі тиісті қаулылардың, шешімдердің, өкімдердің жобаларын дайындайды;
- бірлескен бюджеттің шеңберінде қаржыландыруды қамтамасыз етеді;
- денсаулық сақтау ұйымдарының қаржы-шаруашылық қызметіне талдау жүргізеді;
- бюджет қаражатының мақсатты пайдалануына талдау жүргізеді;
- ақылы қызметтер бойынша бағалар прейскуранттардың ережесін қарап бекітеді;
- мемлекеттік ұйымға берілген мүліктің тиімді пайдалануына және сақталуына бақылауды жүзеге асырады;
- Қазақстан Республикасының Заңнамаларымен қарастырылған өзге де функцияларды жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
құқықтары:
- Жамбыл облысы әкімдігіне (әкіміне) облыс тұрғындарының денсаулығын нығайту жөнінде ұсыныстар енгізуге;
- өз құзіреті шегінде жергілікті атқарушы органдардан, кәсіпорындардан, ұйымдардан және басқа да мекемелерден ақпараттар мен құжаттарға ресми сұрау салуға және оларды алуға.
- облыстың денсаулық қорғау ресурстарының тиімді бөлінуі мен пайдалануын қадағалау;
- құны айлық есептік көрсеткіштен 1000 есе асатын мүліктерді есептен шығару;
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңына сәйкес мемлекеттік сатып алу рәсімдерін ұйымдастырып өткізеді;
міндеттері:
- міндеттемелер және төлемдер бойынша бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) жинақталған қаржыландыру жоспарын жасау;
- аналар мен балалар өліміне сараптамалық талдау жүргізеді, осы сапалылық көрсеткіштерді төмендету жөнінде шаралар қолданады;
- бюджетті дер кезінде және сапалы орындау бойынша емдеу ұйымдарының қызметін үйлестіреді;
- бекітілген бақылау іс-шаралар жоспарына сәйкес ішкі бақылауда жүзеге асырады;
- денсаулық сақтау ұйымдарында Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес" туралы Заңының талаптарының сақталуын қадағалау.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. Басқармаға басшылықты Басқармаға жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бiрiншi басшы жүзеге асырады.
19. Басқарманың бiрiншi басшысын Жамбыл облысы әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. Басқарманың бiрiншi басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. Басқарманың бiрiншi басшысының өкiлеттiгi:
- мекеме атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
- барлық органдарда Мекеме мүддесін қорғайды;
- өз орынбасарының және басқа да басшы қызметкерлерінің құзырын белгілейді;
- мекеме мүлкіне қожалық етеді, келісім жасайды, сенімхаттар береді;
- банкіде есепшоттар ашады, іс бойынша келісім жасайды;
- барлық қызметкерлерге міндетті болып табылатын бұйрықтар шығарады және тапсырмалар береді;
- мекеме қызметкерлерін жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
- қызметкерлерді марапаттау және шара қолдануды анықтайды;
- мекеменің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді бекітеді.
Басқарманың басшысы болмаған кезеңде оның өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
23. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником.
24. Имущество, закрепленное за Управлением относится к коммунальной собственности.
25. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень учреждений и предприятий, находящихся в ведении коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Жамбылской области"
1. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Жамбылский областной офтальмологический центр";
2. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения"Областной реабилитационный центр Материнство и детство";
3. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Жамбылская областная больница";
4. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Жамбылская областная детская больница";
5. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Жамбылский областной кожно-венерологический диспансер";
6. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Жамбылский областной наркологический диспансер";
7. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Жамбылский областной консультативно-диагностический центр";
8. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Областная детская стоматологическая поликлиника";
9. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Жамбылский областной центр формирования здорового образа жизни";
10. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Жамбылский областной онкологический диспансер";
11. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Жамбылский областной перинатальный центр";
12. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Жамбылский областной центр крови";
13 Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Жамбылский областной кардиологический диспансер";

22. Бiрiншi басшы өз орынбасарларының өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгiлейдi.
4. Мемлекеттiк органның мүлкi
23. Басқарма заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болу мүмкiн.
Басқарма мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiк есебінен қалыптастырылады.
24. Басқарма бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Басқарма өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттiк органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Жамбыл облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы мекемелер мен кәсіпорындардың тізбесі
1. "Жамбыл облыстық офтальмологиялық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
2. Жамбыл облыстық "Ана мен баланы аялау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
3. "Жамбыл облыстық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
4. "Жамбыл облыстық балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
5. "Жамбыл облыстық тері –венерологиялық диспансері" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
6. "Жамбыл облыстық наркологиялық диспансер" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
7. "Жамбыл облыстық кеңес беру және диагностикалық медицина орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
8. "Жамбыл облыстық балалар стоматологиялық емханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
9. "Жамбыл облыстық салауатты өмір салтын қалыптастыру мәселелерінің орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
10. "Жамбыл облыстық онкологиялық диспансері" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
11. "Жамбыл облыстық перинаталдық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
12. "Жамбыл облыстық қан орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
13. "Жамбыл облыстық кардиологиялық диспансері" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;

14. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Городская больница № 1";
15. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Городская больница № 2";
16. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Городская детская больница № 1";
17. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Городской перинатальный центр";
18. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Городская поликлиника № 1";
19. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Городская поликлиника № 2";
20. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Городская поликлиника № 3";
21. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Городская поликлиника № 4";
22. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Городская поликлиника № 5";
23. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Городская поликлиника № 6";
24. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Городская поликлиника № 7";
25. Коммунальное государственное казенное предприятия "Городская поликлиника № 9";
26. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Центральная районная больница Кордайского района";
27. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Центральная районная больница Талаского района";
28. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Центральная районная больница Меркенского района";
29. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Центральная районная больница Мойынкумского района";
30. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Центральная районная больница Т. Рыскулова района";
31. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Центральная районная больница Байзакского района";
32. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Центральная районная больница Сарысуского района";
33. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Центральная районная больница Жуалынского района";
34. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Центральная районная больница Шуского района";
35. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Центральная районная больница Жамбылского района";

14. "№ 1 Қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
15. "№ 2 Қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
16. "№ 1 Қалалық балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
17. "Қалалық перинатальдық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
18. "№ 1 қалалық емханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
19. "№ 2 қалалық емханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
20. "№ 3 қалалық емханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
21. "№ 4 қалалық емханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
22. "№ 5 қалалық емханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
23. "№ 6 қалалық емханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
24. "№ 7 қалалық емханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
25. "№ 9 қалалық емханасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны;
26. "Қордай аудандық орталық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
27. "Талас аудандық орталық аурухана" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
28. "Меркі аудандық орталық аурухана" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
29. "Сарысу аудандық орталық аурухана" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
30. "Мойынқұм аудандық орталық аурухана" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
31. "Т.Рысқұлов аудандық орталық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
32. "Байзақ аудандық орталық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
33. "Жамбыл аудандық орталық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
34. "Жуалы аудандық орталық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
35. "Шу аудандық орталық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;

36. Государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Городская поликлиника города Шу";
37. ГКП на ПХВ "Городская больница" города Шу;
38. Коммунальное государственное казенное предприятия "Медицинский колледж",
39. Коммунальное государственное казенное предприятия "Городская станция скорой медицинской помощи";
40. Коммунальное государственное казенное предприятия "Жамбылский областной психоневрологический диспансер";
41. Коммунальное государственное учреждение "База спецмедснабжения";
42. Коммунальное государственное учреждение "Жамбылский областной противотуберкулезный диспансер";
43. Коммунальное государственное учреждение "Жамбылская областная детская инфекционная больница";
44. Коммунальное государственное учреждение "Жамбылский областной центр СПИД";
45. Коммунальное государственное учреждение "Жамбылский областной костно-туберкулезный санаторий";
46. Коммунальное государственное учреждение "Уміт";
47. Коммунальное государственное учреждение "Противотуберкулезная больница Байзакского района";
48. Коммунальное государственное учреждение "Противотуберкулезная диспансер Жуалынского района",
49. Коммунальное государственное учреждение "Противотуберкулезная больница Меркенского района";
50. Коммунальное государственное учреждение "Противотуберкулезная больница Мойынкумского района";
51. Коммунальное государственное учреждение "Противотуберкулезная больница Кордайского района";
52. Коммунальное государственное учреждение "Противотуберкулезная больница Сарысуского района";
53. Коммунальное государственное учреждение "Противотуберкулезная больница Таласского района";
54. Коммунальное государственное учреждение "Противотуберкулезная больница Шуского района";
55. Коммунальное государственное учреждение "Противотуберкулезный диспансер района им. Т.Рыскулова";
56. Коммунальное государственное учреждение "Противотуберкулезный диспансер Жамбылского района";
57. Коммунальное государственное учреждение "Областная детская противотуберкулезный санаторий".

36. "Шу қалалық емханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
37. "Шу қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны,
38. "Жамбыл медициналық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны;
39. "Қалалық медициналық жедел жәрдем стансасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны;
40. "Жамбыл облыстық психикалық аурулар диспансері" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны;
41. "Арнайы медициналық жабдықтау базасы" коммуналық мемлекеттік мекемесі;
42. "Жамбыл облыстық туберкулезге қарсы диспансері" коммуналық мемлекеттік мекемесі;
43. "Жамбыл облыстық балалар жұқпалы аурулар ауруханасы" коммуналық мемлекеттік мекемесі;
44. "Жамбыл облыстық жұқтырылған иммун тапшылығы синдромының алдын алу және онымен күрес жүргізу орталығы" коммуналық мемлекеттік мекемесі;
45. "Жамбыл облыстық туберкулезге қарсы балалар ауруханасы" коммуналық мемлекеттік мекемесі;
46. "Үміт" мамандандырылған бөбектер үйі" коммуналық мемлекеттік мекемесі;
47. "Байзақ аудандық туберкулезге қарсы ауруханасы" коммуналық мемлекеттік мекемесі;
48. "Жуалы аудандық туберкулезге қарсы диспансері" коммуналық мемлекеттік мекемесі;
49. "Меркі аудандық туберкулезге қарсы диспансері" коммуналық мемлекеттік мекемесі;
50. "Мойынқұм аудандық туберкулезге қарсы ауруханасы" коммуналық мемлекеттік мекемесі;
51. "Қордай аудандық туберкулезге қарсы ауруханасы" коммуналық мемлекеттік мекемесі;
52. "Сарысу аудандық туберкулезге қарсы диспансері" коммуналық мемлекеттік мекемесі;
53."Талас аудандық туберкулезге қарсы ауруханасы" коммуналық мемлекеттік мекемесі;
54. "Шу аудандық туберкулезге қарсы ауруханасы" коммуналық мемлекеттік мекемесі;
55. "Т.Рысқұлов аудандық туберкулезге қарсы диспансері" коммуналық мемлекеттік мекемесі;
56. "Жамбыл аудандық туберкулезге қарсы диспансері" коммуналық мемлекеттік мекемесі;
57. "Облыстық туберкулезге қарсы балалар санаториясы" коммуналық мемлекеттік мекемесі.