Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям некоторых государственных органов
Постановление акимата города Кызылорда Кызылординской области от 13 февраля 2014 года N 1592. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 03 марта 2014 года N 4605. Утратило силу постановлением акимата города Кызылорда Кызылординской области от 23 января 2015 года N 2787
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Кызылорда Кызылординской области от 23.01.2015 N 2787 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе" акимат города Кызылорда ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить квалификационных требований к административным государственным должностям некоторых государственных органов согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Тлеумбетова М.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного дней после официального опубликования.
Аким города Кызылорда Н. Налибаев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель департамента по
Кызылординской области
Агентства по делам
государственной службы
Республики Казахстан
_________________Г. Турсынбаев
"13" февраля 2014 года
Утвержден постановлением
акимата города Кызылорда
от "13" февраля 2014 года N 1592
Квалификационные требования
Руководитель государственного учреждения "Городской отдел жилищно-коммунального хозяйство, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" E-R-1, 10-1-1
Критерии
Требование
Образование
Высшее юридическое, либо экономическое, либо техническое образование;
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее трех лет стажа государственной службы;
2) не менее одного года стажа государственной службы при условии завершения обучения, по программам высшего и послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) наличие ученой степени;
4) не менее одного года стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
5) не менее четырех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее одного года на руководящих должностях.
Профессиональное полномочие
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории;
Опыт работы

Кейбір мемлекеттік органдардың мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қызылорда облысы Қызылорда қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 13 ақпандағы N 1592 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 03 наурызда N 4605 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қызылорда қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы N 2787 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қызылорда қаласы әкімдігінің 23.01.2015 N 2787 қаулысымен (қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi).
"Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 13-бабы 5-тармағына сәйкес Қызылорда қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес кейбір мемлекеттік органдардың мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары М. Тлеумбетовке жүктелсін.
3. Осы қаулы ресми жарияланғанынан кейiн жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда қаласының әкімі Н. Нәлібаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
мемлекеттік қызмет істері Агенттігінің
Қызылорда облысы бойынша
департаментінің басшысы
_________________Ғ. Тұрсынбаев
"13" ақпан 2014 жыл
Қызылорда қаласы әкімдігінің
2014 жылғы "13" ақпандағы
N 1592 қаулысымен бекітілген
Біліктілік талаптары
"Қалалық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы E-R-1, 10-1-1
Критерийлер
Талап
Білімі
Жоғары заңгерлік немесе экономикалық немесе техникалық білімі.
Жұмыс тәжiрибесi келесi талаптардың бiрiне сәйкес болуы тиiс:
1) мемлекеттiк қызмет өтiлi үш жылдан кем емес;
2) жоғары немесе жоғары оқу орындарынан кейiнгi бiлiм бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде немесе шетелдiң жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия бекiтетiн басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттiк қызмет өтiлi бiр жылдан кем емес;
3) ғылыми дәрежесiнiң болуы;
4) мемлекеттiк органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда жұмыс өтiлi бiр жылдан кем емес;
5) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес облыстарда жұмыс өтiлi төрт жылдан кем емес, оның iшiнде басшылық лауазымдарда бiр жылдан кем емес.
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президентi туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкiметi туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы", "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық, актiлерiн, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағыты стратегиясын бiлуi.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер;
Жұмыс тәжірибесі

1. В соответствии к типовым квалификационным требованиям.
2. Способность руководить коллективом в сферах коммунального хозяйства в государственных органах, умение работы на компьютере с программами word, excel, e-mail, internet, способность анализировать стратегического плана, в обязательном порядке знание государственного языка, приветствуется знание иностранных языков.
Функциональные обязанности
1. Основные функциональные обязанности:
Ведение руководства и организации деятельности учреждения, несение ответственности за выполнение возложенных отделу заданий и обязанностей;
Координирование работ по своевременному обеспечению теплом, газом, горячей водой, электричеством жителей города, организации, предприятии;
Осуществление работ по строительству новых городских жилищных ресурсов, подвалов, тепла, питьевой воды; Своевременное рассмотрение заявлений и предложений граждан города по вопросам тепла, энергетики, коммунального хозяйства;
Организация регулирования и обеспечения пассажирским транспортом жителей города, регулирования дорожных движений, размещения технических средств, содержания и использования центральной площади, тротуаров, фонтанов, скверов, полевных каналов, уличных освещений, капитального ремонта дорог;
Внесение предложений по планированию развития коммунального хозяйства, производственного финансирования и трудового планирования;
Осуществление работ по развитию озеленения, совершенствованию и внедрению новой техники и обеспечению материально-техническим планированием подрядных организации;
При проектировании дальнейших работ изготавливают проектно-сметные документации и обеспечивает их экспертизу и передает их подрядным организациям;
Передача подрядным организациям изготовленные проектно-сметные документации и обеспечивает зкспертизу, дает задание в целях планирование выполняемых работ;
Своевременное рассмотрение предложений и заявлений граждан по вопросам коммунального хозяйства, автомобильных дорог, озеленению города;
Подача заявки при рамках выделенных средств на работы по озеленению и санитарной очистки города, расширению инженерных систем, капитальному ремонту, реконструкции.
2. Функции контроля:
Ведение координации и руководства всех коммунальных сфер по финансированию подрядных предприятий и организаций, координированию финансово-хозяйственных служб по утвержденному порядку.
Утвержден постановлением
акимата города Кызылорда
от "13" февраля 2014 года N 1592
Квалификационные требования

1. Типтік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мемлекеттік органдардың коммуналдық шаруашылығы саласындағы ұжыммен жұмыс жасау тәжірибесінің, басқару қабілетінің болуы;
Компьютерде word, excel, e-mail, internet бағдарламаларымен жұмыс жасай білуі, стратегиялық жоспарларды талдай білу қабілетінің болуы, міндетті түрде мемлекеттік тілді меңгеруі тиіс. Шет тілдерін меңгеруі қошталады.
Функционалдық міндеттері
1. Негізгі функционалдық міндеттері:
Мекеменің ісін ұйымдастырады және басшылық жасайды, бөлімге жүктелген міндеттер мен тапсырмалардың орындалуына жауапты болады;
Кәсіпорындарды, ұйымдарды, қала тұрғындарын уақытылы жылумен, газбен, ыстық сумен электр жарығымен қамтамасыз етуді бақылайды.
Қаланың жаңа тұрғын-үй қорларының өжірелердің, жылу және су жүйелерінің құрылыс жұмыстарын жүргізілуін жүзеге асырады. Қала тұрғындарының жылу, энергетика, коммуналдық шаруашылық мәселелері бойынша өтініштері мен ұсыныстарын уақытылы қарайды.
Қаладағы орталық алаңды, тротуарларды, субұрқақтарды, скверлерді, суарылатын каналдарды, көше жарықтарын, қала көшелеріне күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізуді, оларды күтіп-ұстауды және пайдалануды, жол жүрісін реттеуді, техникалық құралдарын орналастыруды, пайдалану және белгілеуді, қала халқын көлік қатынасымен қамтамасыз етуді және оны реттеуді ұйымдастырады.
Өндіріс, еңбек салаларын қаржыландыру және коммуналдық шаруашылық саласының жоспарларын дамыту мақсатында ұсыныстар енгізеді.
Көгалдандыруды дамыту, жаңа техникаларды енгізу және мердігер мекемелерді материалдық – техникалық жоспарларымен қамтамасыз етуді жүзеге асырады.
Алдағы уақытта атқарылатын жұмыстарды жобалауда жобалау-сметалық құжаттарын әзірлейді, оларды сараптамадан өткізуді қамтамасыз етеді және мердігер мекемелерге тапсырады.
Әзірленген жобалау- сметалық құжаттарды мердігер мекемелерге тапсырады және сараптамадан өткізуді қамтамасыз етеді, атқарылатын жұмыстарды жоспарлау мақсатында тапсырмалар береді.
Коммуналдық шаруашылық автомобиль жолдары және көгалдандыру мәселелері бойынша қала тұрғындарының өтініштері мен ұсыныстарын уақытылы қарайды.
Бөлінген қаражат көлеміне сәйкес абаттандыру, күрделі жөндеу, қайта жаңғырту, қаланың инженерлік жүйелерін кеңейту мақсатында азаматтардың өтініштері мен ұсыныстарын уақытылы қарайды.
2. Қадағалау функциялары:
Белгіленген тәртіппен қаржы шаруашылық қызметтердің жұмысына бақылау жүргізуді, барлық коммуналдық салалардағы мердігер мекемелер мен ұйымдарды қаржыландыруды басқарады және бақылайды.
Қызылорда қаласы әкімдігінің
2014 жылғы "13" ақпандағы
N 1592 қаулысымен бекітілген
Біліктілік талаптары

Руководитель государственного учреждение "Городской отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" E-R-1, 15-1-1
Критерии
Требование
Образование
Высшее юридическое, либо экономическое, либо техническое образование;
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее трех лет стажа государственной службы;
2) не менее одного года стажа государственной службы при условии завершения обучения по программам высшего и послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) наличие ученой степени;
4) не менее одного года стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
5) не менее четырех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее одного года на руководящих должностях.
Профессиональное полномочие
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов",
"О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории;
Опыт работы
1. В соответствии к типовым квалификационным требованиям.
2. Способность руководить, работать с гражданами, в сферах коммунального хозяйства в государственных органах, умение работы на компьютере программами word, excel, e-mail, internet, способность обсуждения стратегического плана, в обязательном порядке знание государственного языка, приветствуется знание иностранных языков.
Функциональные обязанности
1. Основные функциональные обязанности:
Ведение руководства и организации деятельности учреждения, несение ответственности за выполнение возложенных отделу заданий и обязанностей;
Организация регулирования и обеспечения пассажирским транспортом жителей города, регулирования дорожных движений, размещения технических средств, обозначения и использования, содержания и использования центральной площади, тротуаров, фонтанов, скверов, полевных каналов, уличных освещений, капитального ремонта дорог;
Введение предложений по финансированию промышленности и планированию труда и развитию планов коммунального хозяйства города.
Осуществление работ по развитию озеленения, совершенствованию и внедрению новой техники и обеспечению материально-техническим планированием подрядных организации;
При проектировании дальнейших работ изготавливают проектно-сметные документации и обеспечивает их экспертизу и передает их подрядным организациям;
Своевременное рассмотрение заявлений и предложений граждан по благоустройству, капитальному ремонту, реконструкции, расширению инженерных систем города в пределах выделенных средств.

"Қалалық коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы E-R-1, 15-1-1
Критерийлер
Талап
Білімі
Жоғары заңгерлік немесе экономикалық немесе техникалық білімі.
Жұмыс тәжiрибесi келесi талаптардың бiрiне сәйкес болуы тиiс:
1) мемлекеттiк қызмет өтiлi үш жылдан кем емес;
2) жоғары немесе жоғары оқу орындарынан кейiнгi бiлiм бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде немесе шетелдiң жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия бекiтетiн басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттiк қызмет өтiлi бiр жылдан кем емес;
3) ғылыми дәрежесiнiң болуы;
4) мемлекеттiк органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда жұмыс өтiлi бiр жылдан кем емес;
5) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес облыстарда жұмыс өтiлi төрт жылдан кем емес, оның iшiнде басшылық лауазымдарда бiр жылдан кем емес.
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президентi туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкiметi туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы", "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық, актiлерiн, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағыты стратегиясын бiлуi.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдердің болуы;
Жұмыс тәжірибесі
1. Типтік біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Мемлекеттік органдардың коммуналдық шаруашылығы саласындағы ұжыммен жұмыс жасау тәжірибесінің, басқару қабілетінің болу;
Компьютерде word, excel, e-mail, internet бағдарламаларымен жұмыс жасай білуі, стратегиялық жоспарларды талдай білу қабілетінің болуы, мемлекеттік тілді меңгеруі міндетті түрде. Шет тілдерін меңгеруі қошталады және мемлекеттік тілді толық меңгеруі қажет.
Функционалдық міндеттері
1. Негізгі функционалдық міндеттері:
Мекеменің ісін ұйымдастырады және басшылық жасайды, бөлімге жүктелген міндеттер мен тапсырмалардың орындалуына жауапты болады.
Қаладағы орталық алаңды, тротуарларды, субұрқақтарды, скверлерді, суарылатын каналдарды, көше жарықтарын, қала көшелеріне күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізуді, оларды күтіп-ұстауды және пайдалануды, жол жүрісін реттеуді, техникалық құралдарын орналастыруды, пайдалану және белгілеуді, қала халқын көлік қатынасымен қамтамасыз етуді және оны реттеуді ұйымдастырады.
Өндіріс, еңбек салаларын қаржыландыру және коммуналдық шаруашылық саласының жоспарларын дамыту мақсатында ұсыныстар енгізеді.
Көгалдандыруды дамыту, жаңа техникаларды енгізу және мердігер мекемелерді материалдық – техникалық жоспарларымен қамтамасыз етуді жүзеге асырады.
Алдағы уақытта атқарылатын жұмыстарды жобалауда жобалау-сметалық құжаттарын әзірлейді, оларды сараптамадан өткізуді қамтамасыз етеді және мердігер мекемелерге тапсырады.
Бөлінген қаражат көлеміне сәйкес абаттандыру, күрделі жөндеу, қайта жаңғырту, қаланың инженерлік жүйелерін кеңейту мақсатында азаматтардың өтініштері мен ұсыныстарын уақытылы қарайды.

2. Функции контроля:
Ведение координации и руководства всех коммунальных сфер по финансированию подрядных предприятий и организаций, координированию финансово-хозяйственных служб по утвержденному порядку.

2. Қадағалау функциялары:
Бекітілген тәртіп бойынша мердігер кәсіпорындар мен ұйымдарды қаржыландыру, қаржы-шаруашылық қызметін үйлестіру, ведомстволық бағыныштылық құқығындағы қаладағы барлық коммуналдық салалардың қызметін үйлестіреді және басқарады.