О дополнительном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно
Решение маслихата Мангистауской области от 30 июля 2014 года № 18/276. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 04 сентября 2014 года № 2489. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата от 28 августа 2020 года № 37/446
Сноска. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата от 28.08.2020 № 37/446(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 10.12.2019 № 32/388(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно предоставить лекарственные средства отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно согласно приложению к настоящему решению.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 10.12.2019 № 32/388(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председательствующий, секретарь
областного маслихата Б. Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление здравоохранения
Мангистауской области"
Бектубаев Р.Ф.
30 июля 2014 год
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Мангистауской области"
Уланова Ж.У.
30 июля 2014 год
Приложение
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 июля 2014 года № 18/276
Дополнительно предоставляемые лекарственные средства отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно
Сноска. Приложение в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 14.10.2016 № 5/60(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным решением Мангистауского областного маслихата от 10.12.2019 № 32/388(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Виды заболеваний
Наименование лекарственных средств
1
Мультифокальная, краниальная дистония
Ботулотоксин, 500 ЕД
2
Иммунная тромбоцитопения
Элтромбопаг, 50 мг
3

Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін дәрілік заттарды қосымша беру туралы
Маңғыстау облысы мәслихатының 2014 жылғы 30 шілдедегі № 18/276 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 04 қыркүйекте № 2489 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 28 тамыздағы № 37/446 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 28.08.2020 № 37/446 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 10.12.2019 № 32/388 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін дәрілік заттар қосымша берілсін.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 10.12.2019 № 32/388 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төрағалық етуші, облыстық
мәслихат хатшысы Б. Жүсіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының денсаулық
сақтау басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Р.Ф. Бектубаев
30 шілде 2014 жыл
"Маңғыстау облысының экономика
және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Ж.Ұ. Ұланова
30 шілде 2014 жыл Ор
Маңғыстау
облыстық мәслихатының
2014 жылғы 30 шілдедегі
№ 18/276 шешіміне қосымша
Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде қосымша тегін берілетін дәрілік заттар
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 14.10.2016 № 5/60 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді- Маңғыстау облыстық мәслихатының 10.12.2019 № 32/388 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Аурулардың түрлері
Дәрі-дәрмектердің атаулары
1
Мультифокалдық, краниалдық дистония
Ботулотоксин, 500 ӘТБ
2
Иммундық тромбоцитопения
Элтромбопаг, 50 мг
3

Исключена решением Мангистауского областного маслихата от 10.12.2019 № 32/388(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4
Врожденный порок сердца,
высокая легочная гипертензия
Силденафил, 100 мг
Силденафил, 25 мг
5
Вторичный гипогонадизм
Гонадотропин хорионический,100 МЕ
6
Психические заболевания
Миртазапин, таблетка 30 мг
7
Ювенильный артрит
Тоцилизумаб, 80 мг/4 мл
8
Непереносимость глюкозы и галактозы, панкреатическая форма
Панкреатин, капсула в
кишечнорастворимой оболочке, содержащая минимикросферы,
150 мг
9
Легочная артериальная гипертензия
Бозентан, таблетка 125 мг
10
Тромбофилия
Эноксапарин натрия, шприц-тюбик
0,3 МЕ
Надропарин кальция, шприц-тюбик
0,4 МЕ
11
Множественная миелома
Леналидомид, капсула 25 мг
12
Идиопатический миелофиброз
Руксолитиниб, таблетка 15 мг
13
Системная красная волчанка
Ритуксимаб, раствор для внутривенного введения 500 мг
14
Нейробластома забрюшинного пространства
Изотретиноин (13-цисретиновая кислота), таблетка 20 мг
15
Исключена решением Мангистауского областного маслихата от 10.12.2019 № 32/388(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16
Онкологические заболевания
Палбоциклиб, капсула
17
Буллезный эпидермолиз
Повязка 10 см*20 см; салфетка 10 см*20 см; бинты фиксирующие, эластичные 4 м*4 см; 4 м*10 см; 4 м*12 см; самофиксирующийся бинт 8 см*20 м; сетчатый трубчатый бинт 25 м; бинт ватный, особо мягкий, нестерильный 3 м*10 см; влажные гигиенические салфетки 200 мм*300 мм; защитный крем с цинком; защитное масло-спрей; защитная пена (протектор); моющий лосьон; очищающая пена; пена для ванны; пластырь, накладка на рану с мягким силиконовым покрытием Safetac 10 см*18 см; гибкая абсорбирующая тонкая прокладка 15 см*15 см; 20 см*50 см; пластырь с силиконовым покрытием 4 см*1,5 м; стерильная повязка, на поверхность покрытия нанесена мазь "Левомеколь" 10 см*10 см; специализированное питание; октенидол, обеззараживающий раствор; мазевая стерильная повязка 10 см*20 см; мазевая повязка, не содержащая фармпрепаратов 10 см *20 см; октенидина дигидрохлорид, обеззараживающий раствор; крем на основе оксида цинка гипоаллергенный; крем на основе сульфотиазола серебра; декспантенол 5% крем; декспантенол 5% мазь; бальзам для тела с липидами, смягчающий зуд.
Примечание:
Расшифровка аббревиатуры:
ЕД – единица действия;
МЕ – международная единица;
мг – миллиграмм;
мл – миллилитр.

Алынып тасталды- Маңғыстау облыстық мәслихатының 10.12.2019 № 32/388 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4
Іштен туа біткен жүрек ақауы, жоғары өкпе гипертензиясы
Силденафил, 100 мг
Силденафил, 25 мг
5
Қосалқы гипогонадизм
Гонадотропин хорионикалық, 100 ХБ
6
Психикалық ауру
Миртазапин, 30 мг таблетка
7
Ювенилдік артрит
Тоцилизумаб, 80 мг/4 мл
8
Глюкоза мен галактозаға төзе алмаушылықтың панкреатиттік формасы
Панкреатин, шағын микросферадан тұратын ішекте еритін қабықтағы капсула 150 мг
9
Өкпе артериялық ипертензиясы
Бозентан, 125 мг таблетка
10
Тромбофилия
Эноксапраин натрий, 0,3 ХБ құты-шприц
Надропарин кальций, 0,4 ХБ құты-шприц
11
Көптеген миелома
Леналидомид, 25 мг капсула
12
Идиопатиялық миелофиброз
Руксолитиниб, 15 мг таблетка
13
Жүйелі қызыл жегі
Ритуксимаб, көктамыр ішіне енгізуге арналған ерітінді 500 мг
14
Іш қуысы нейробластомасы
Изотретиноин (13-цисретин қышқылы),
20 мг таблетка
15
Алынып тасталды- Маңғыстау облыстық мәслихатының 10.12.2019 № 32/388 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
16
Онкологиялық аурулар
Палбоциклиб, капсула
17
Буллезды эпидермолиз
Таңғыш 10 см*20 см; майлық 10 см *20 см; бекіткіш, созылғыш таңғыштар 4 м*4 см; 4 м*10 см; 4 м*12 см; өздігінен бекітілетін таңғыш 8 см*20 м; созылғыш түтік тәрізді таңғыш 25 м; мақталы, ерекше жұмсақ, стерильді емес таңғыш 3 м*10 см; ылғалды гигиеналық майлықтар 200 мм*300 мм; мырыш қосылған қорғаныш кремі; қорғағыш спрей-майы; қорғаныш әсері бар көбік (протектор); жуынатын лосьон; тазартқыш көбік; ваннаға арналған көбік; жұмсақ силиконды жабынмен жараға жабуға арналған Safetac пластырь 10 см*18 см; икемді сіңіргіш жұқа төсеме 15 см*15 см; 20 см*50 см; жұмсақ силиконды жабынды пластырь 4 см*1,5 м; бетіне жақпамай "Левомеколь" жағылған тазартылған таңғыш 10 см*10 см; арнайы тамақтану; октенидол, зарарсыздандыратын ерітінді; стерильді жақпамайлы таңғыш 10 см*20 см; жақпамайлы фармацевтикалық препараттар қосылмаған таңғыш 10 см*20 см; октенидин дигидрохлориді, зарарсыздандыратын ерітінді; құрамында цинк оксиді бар гипоаллергенді крем; құрамында күміс сульфотиазолы бар крем; декспантенол 5% крем; декспантенол 5% жақпамай; қышуды азайтатын, денеге арналған, липид қосылған бальзам.
Ескерту:
аббревиатураларды ажыратып жазу:
ӘТБ – әсер ету бірлігі;
ХБ – халықаралық бірлік;
мг – миллиграмм;
мл – миллилитр.