О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 19 ноября 2013 года № 16/166 "Об утверждении размеров социальной помощи и перечня категорий нуждающихся граждан в Мунайлинском районе"
Решение маслихата Мунайлинского района Мангистауской области от 09 июня 2014 № 23/255. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 04 июля 2014 года № 2470. Утратило силу решением Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 16 апреля 2021 года № 3/21
Сноска. Утратило силу решением Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 16.04.2021 № 3/21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 19 ноября 2013 года № 16/166 "Об утверждении размеров социальной помощи и перечня категорий нуждающихся граждан в Мунайлинском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2320, опубликовано в газете "Мұнайлы" 27 декабря 2013 года) следующие изменения и дополнения:
1) в приложении 1 указанного решения:
исключить строку порядковый номер 1;
2) приложение 2 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Мунайлинского районного маслихата (А. Жанбуршина) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубикование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Мунайлинского районного маслихата по социальным вопросам, законности, правопорядка, по депутатским полномочиям и этике (председатель комиссии Себепбаева Г).

Аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 19 қарашадағы № 16/166 "Мұнайлы ауданында әлеуметтік көмек мөлшерін, мұқтаж азаматтар санаттарының тізімін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Мұнайлы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 09 маусымдағы № 23/255 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 04 шілдеде № 2470 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 16 сәуірдегі № 3/21 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 16.04.2021 № 3/21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуірдегі, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Зандарына, сонымен қатар "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 19 қарашадағы № 16/166 "Мұнайлы ауданында әлеуметтік көмек мөлшерін, мұқтаж азаматтар санаттарының тізімін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2320 болып тіркелген, 2013 жылғы 27 желтоқсандағы "Мұнайлы" газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1 қосымшасында:
реттік нөмірі 1 жол алынып тасталсын;
2) көрсетілген шешімнің 2 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Мұнайлы аудандық мәслихаты аппаратының басшысы (А. Жанбуршина) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Мұнайлы аудандық мәслихатының әлеуметтік мәселелер жөніндегі, заңдылық, құқық тәртібі, депутаттар өкілеттілігі және әдеп мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрайымы Г. Себепбаева).

4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Е. Құли
Временно осуществляющий полномочие
секретаря районного маслихата
К. Ильясов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель Мунайлинского
районного отдела занятости и
социальных программ
Акниязова Г.Т.
09 июня 2014 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель Мунайлинского
районного отдела экономики и
финансов
Сұңғат Ш.С.
09 июня 2014 года
Приложение
к решению районного маслихата
от 09 июня 2014 года № 23/255
Перечень категории получателей, размер социальной помощи к памятным датам и праздничным дням
п/п
Перечень памятных дат и праздничных дней
Категория
размер социальной помощи
Кратность социаль-
ной помощи
Получатели специального государственного социального пособия в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан"
1
Праздник Наурыз 22 марта
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алка", "Кумис алка, награжденные орденами "Мать героиня", "Материнская слава" (1, 2, 3 степени), медалью "Медаль материнства" (2 степени) бывшего Союза ССР
2 (два) месячных расчетных показателя
Один раз в год
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп, дети-инвалиды до 16 лет
5 (пять) месячных расчетных показателя
Один раз в год
2
26 апреля 1986 год День аварии на Чернобыль-
ской АЭС
Лица, ставшие инвалидами вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС
60 000 тенге
Один раз в год
Участники ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах
50 000 тенге
Один раз в год
Участники ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах
20 000 тенге
Один раз в год
3
День Победы 9 мая
Участники и инвалиды Великой Отечественной войны
100 000 тенге
Один раз в год
Лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны (кроме лиц, ставших инвалидами вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС)
60 000 тенге
Один раз в год
Лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах)
50 000 тенге
Один раз в год
Лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны

4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Е. Құли
Аудандық мәслихат хатшысы
өкілеттігін уақытша
жүзеге асырушы
К. Ильясов
"КЕЛІСІЛДІ"
Мұнайлы аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің басшысы
Г.Т. Акниязова
09 маусым 2014 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Мұнайлы аудандық экономика
және қаржы бөлімінің басшысы
Ш.С. Сұңғат
09 маусым 2014
Аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 09 маусымдағы
№ 23/255 шешіміне қосымша
Атаулы күндер мен мерекелік күндерге бір жолғы әлеуметтік көмек мөлшері, алушылар санаттарының тізбесі
№ п/п
Атаулы күндер мен мерекелік күндер тізімі
Санаты
Әлеуметтік көмек мөлшері
Әлеуметтік көмек еселігі
"Қазақстан Республикасында арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар туралы" 1999 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар
1
22 наурыз- Наурыз мерекесі
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған көп балалы аналар, Бұрынғы КСР Одағының "Батыр ана", "Аналық даңқ" (1,2,3 дәрежесі) ордендерімен, "Аналық медалі" (2 дәрежесі) медалімен марапатталған көп балалы аналар
2 (екі) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
Барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтың мүгедек балалары және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
5 (бес) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
2
1986 жыл 26 сәуір Чернобыль-
дағы АЭС апат күні
Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушы мүгедектер
60 000 теңге
Жылына бір рет
1986–1987 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушылар
50 000 теңге
Жылына бір рет
1988–1989 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушылар
20 000 теңге
Жылына бір рет
3
9 мамыр Жеңіс күні
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері
100 000 теңге
Жылына бір рет
Жеңілдіктер пен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғалар (Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушы мүгедектерден басқа)
60 000 теңге
Жылына бір рет
Жеңілдіктер пен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғалар (1986–1987 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушылардан басқа)
50 000 теңге
Жылына бір рет
Ұлы Отан соғыс жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусым-1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдар

10 000 тенге
Один раз в год
Вдовы, погибших воинов в годы Великой Отечественной войны, не вступившие в повторный брак, лица, указанные в подпунктах 3и 4 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан"
40 000 тенге
Один раз в год
Семьям военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действии в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия; семьи военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (умерших) при прохождении воинской службы, службы в специальных государственных органах в мирное время, семьи сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей; семьи погибших при ликвидации последствии катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварии на объектах гражданского или военного назначения; семьи умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний
10 000 тенге
Один раз в год
Не вступившие в повторный брак жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан награжденных медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных)
10 000 тенге
Один раз в год
Граждане, пострадавшие вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
20 000 тенге
Один раз в год
4
День Конституции Республики Казахстан 30 августа
Получателям государственного социального пособия по утере кормильца (на детей)
8 (восемь) месячных расчетных показателя
Один раз в год
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой
60 (шестьдесят) месячных расчетных показателя
Один раз в год
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды с 16 до
18 лет всех групп, дети-инвалиды до 16 лет
5 (пять) месячных расчетных показателя
Один раз в год
5
День инвалидов в Республике Казахстан 6 октября
Инвалиды всех групп и дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп, дети-инвалиды до 16 лет
2 (два) месячных расчетных показателя
Один раз в год
6
Праздник Единства народа Казахстана - 1 мая
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп, дети-инвалиды до 16 лет
5 (пять) месячных расчетных показателя
Один раз в год
7
День защиты детей - 1 июня
Дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп, дети-инвалиды до 16 лет
5 (пять) месячных расчетных показателя
Один раз в год
8
День Независимости - 16 декабря
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп, дети-инвалиды до 16 лет
5 (пять) месячных расчетных показателя
Один раз в год

10 000 теңге
Жылына бір рет
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жауынгерлердің қайта некеге отырмаған жесірлері, "Қазақстан Республикасында арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар туралы" 1999 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 4 бабының 3,4 тармағында көрсетілген тұлғалар
40 000 теңге
Жылына бір рет
Ауғанстандағы немесе соғыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттердегі соғыс қимылдары кезінде қаза тапқан (хабар- ошарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертігу, ауру салдарынан қайтыс болған әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасылары; бейбіт уақытта әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет атқару кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасылары, қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан ішкі істер органдары қызметкерлерінің отбасылары; Чернобыль АЭС-тағы апаттық және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарын жою кезінде қаза тапқандардың отбасылары; сәуле аурулары салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердің, сондай-ақ қайтыс болуы Чернобыль АЭС-тағы апаттық және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың әсеріне белгіленген тәртіппен байланысты болған азаматтардың отбасылары
10 000 теңге
Жылына бір рет
Қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және оларға теңестірілген мүгедектердің әйелі (ері), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын әрекет жасаушылардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинградтың тұрғынына" белгісімен марапатталған азаматтардың, жалпы сырқаттанудың, еңбекте мертігудің және басқа да себептердің (құқыққа қарсыларын қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылғандардың екінші рет некеге отырмаған әйелі (ері)
10 000 теңге
Жылына бір рет
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтар
20 000 теңге
Жылына бір рет
4
30 тамыз Қазақстан Республи-
касының Конститу-
ция күні
Асыраушысынан айырылуы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы (балаларға) алушылар
8 (сегіз) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғалар
60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
Барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтың мүгедек балалары және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
5 (бес) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
5
6 қазан Қазақстан Республи-
касының мүгедектер күні
Барлық топтың мүгедектері, 16 жастан 18 жасқа дейінгі мүгедектері мен мүгедек балалар, 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
2 (екі) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
6
1 мамыр - Қазақстан халқының бірлігі мерекесі
Барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтың мүгедек балалары және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
5 (бес) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
7
1 маусым балаларды қорғау күні
16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтың мүгедек балалары және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
5 (бес) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
8
16 желтоқсан - Тәуелсіз-
дік күні
Барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтың мүгедек балалары және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар"
5 (бес) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет

Категория лиц, не получающих специального государственного пособия в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан
9
Международ-
ный день пожилых людей 1 октября
Пенсионеры по возрасту старше 70 лет и получатели социального государственного пособия по возрасту
2 (два) месячных расчетных показателя
Один раз в год
10
День Конституции Республики Казахстан 30 августа
Лица, которым была назначена персональная пенсия за особые заслуги перед Мангистауской областью до 1991 года
36 (тридцать шесть) месячных расчетных показателя
Один раз в год

"Қазақстан Республикасында арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар туралы" 1999 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алмайтын тұлғалар санаты
9
1 қазан Халықара-
лық қарттар күні
Жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар және 70 жастан асқан зейнеткерлер
2 (екі) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
10
30 тамыз Қазақстан Республи-
касының Конститу-
ция күні
1991 жылға дейін Маңғыстау облысы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін дербес зейнетақы тағайындалған тұлғалар
36 (отыз алты) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет