Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений
Постановление акимата Павлодарской области от 20 мая 2014 года № 171/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 09 июня 2014 года № 3847. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 24 апреля 2015 года № 112/4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 24.04.2015 № 112/4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственной услуги:
"Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством";
"Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков";
"Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка";
"Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ";
"Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий".
2. Признать утратившим силу постановление акимата Павлодарской области от 27 декабря 2012 года № 371/12 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3343, опубликовано в газетах "Звезда Прииртышья"5 февраля 2013 года № 14, "Сарыарка Самалы" 5 февраля 2013 года № 14).
3. Государственному учреждению "Управление земельных отношений Павлодарской области" обеспечить официальное опубликование настоящего постановления в установленном законодательством порядке.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Ашимбетова Н.К.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
К.Бозумбаев
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "20" мая 2014 года
№ 171/5
Регламент государственной услуги "Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости конкретных земельных участков,
продаваемых в частную собственность государством"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" (далее - государственная услуга) оказывается управлением земельных отношений Павлодарской области, отделами земельных отношений районов и городов областного значения согласно приложению 1 (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
канцелярию услугодателя;
филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области (далее - ЦОН).

Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 20 мамырдағы № 171/5 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 09 маусымда № 3847 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 112/4 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 24.04.2015 № 112/4 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту";
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту";
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру";
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру";
"Суармалы егістікті суарылмайтын алқап түрлеріне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттері бекітілсін.
2. Павлодар облысы әкімдігінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы" № 371/12 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3343 болып тіркелген, 2013 жылғы 5 ақпандағы № 14 "Звезда Прииртышья" газетінде, 2013 жылғы 5 ақпандағы № 14 "Сарыарқа самалы" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. "Павлодар облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте осы қаулының ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Н.К. Әшімбетовке жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Қ.Бозымбаев
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "20" мамырдағы
№ 171/5 қаулысымен
бекітілген
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің
кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) 1-қосымшаға сәйкес Павлодар облысының жер қатынастары басқармасы, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жер қатынастары бөлімдері көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление и документы, указанные в пункте 9 стандарта "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее - Стандарт).
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник услугодателя осуществляет прием, регистрацию документов и выдает талон услугополучателю. Руководство услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – в течение 1 рабочего дня;
2) ответственный исполнитель осуществляет проверку документов и подготавливает к утверждению акт (далее – акт). Руководство услугодателя рассматривает и подписывает акт – в течение 1 рабочего дня;
3) сотрудник услугодателя осуществляет регистрацию утвержденного акта в журнале исходящей корреспонденции и выдает услугополучателю – в течение 1 рабочего дня.
3. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры на выдачу акта приведены в приложении 2 (таблица) и блок-схема приложении 3 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
1. Для получения услуги услугополучатель представляет в ЦОН заявление и документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі – жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттар мен өтініш береді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға талон береді. Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттарды қарастырады және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 жұмыс күнінің ішінде;
2) жауапты орындаушы құжаттарды тексереді және актіні бекітуге дайындайды (бұдан әрі – акт). Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы актіні қарастырып, қол қояды – 1 жұмыс күнінің ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері бекітілген актіні шығыс хат-хабарлары журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді – 1 жұмыс күнінің ішінде.
3. Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісі кемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
2. Актіні беруге арналған әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы әрбір рәсім (іс-қимыл) бірізділігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және блок-сызба 3-қосымшасында қоса берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет
көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілген
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. Көрсетілген қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ХҚО-ға Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды беруі тиіс.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:

1) работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем и направляет услугодателю для исполнения – в течение 15 минут;
2) сотрудник услугодателя осуществляет прием, регистрацию документов. Руководство услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – в течение 1 рабочего дня;
3) ответственный исполнитель осуществляет проверку документов и подготавливает к утверждению акт (далее – акт). Руководство услугодателя рассматривает и подписывает акт – в течение 1 рабочего дня;
4) сотрудник услугодателя составляет реестр передачи документов и направляет в ЦОН. ЦОН выдает услугополучателю утвержденный акт – в течение 1 рабочего дня.
При приеме документов через услугодателя или ЦОН услугополучателю выдается талон о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя и их контактные телефоны.
Сведения об удостоверении личности или паспорте гражданина Республики Казахстан, справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, работник услугодателя и (или) ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенные (подписанные) ЭЦП уполномоченного лица.
Работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
2. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОНа на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности или доверенности
При обращении услугополучателя в ЦОН за получением готовых документов по истечении одного месяца, ЦОН в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в ЦОН, после чего ЦОН выдает готовые документы услугополучателю.
В случаях, если услугополучатель не обратился за получением документов в срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение срока, указанного в Стандарте. При отказе в приеме документов работником ЦОНа получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.

1) ХҚО қызметкері құжаттар түпнұсқаларының шынайылығын мемлекеттік ақпараттық жүйелерден берілген мәліметтермен салыстырып қарайды және көрсетілетін қызметті берушіге орындау үшін жолдайды – 15 минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттарды қарастырады және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 жұмыс күнінің ішінде;
3) жауапты орындаушы құжаттарды тексереді және актіні бекітуге дайындайды (бұдан әрі – акт). Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы актіні қарастырып, қол қояды – 1 жұмыс күнінің ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды беру тізілімін құрастырады және актіні ХҚО-ға жібереді. ХҚО көрсетілетін қызметті алушыға бекітілген актіні береді – 1 жұмыс күнінің ішінде.
Құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші немесе ХҚО арқылы қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талон беріледі:
cұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе паспорты туралы мәліметтерді, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаларды көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) ХҚО қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті адамның электрондық цифрлік қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады.
2. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруді ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға жеке басын куәландыратын құжат немесе сенімхат ұсынылған кезде қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы дайын құжаттарды алуға ХҚО-ға бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде ХҚО бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салады. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды ХҚО-ға жібереді, одан кейін ХҚО дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмеген жағдайда, ХҚО Стандартта көрсетілген мерзімде олардың сақталуын қамтамасыз етеді. ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда, көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға жеткіліксіз құжаттар көрсетілген қолхат беріледі.

Функциональное взаимодействие структурно-функциональных единиц, задействованных в оказании государственной услуги, приведено в блок-схеме приложении 4 и в диаграмме приложении 5 к настоящему регламенту.
3. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 6 к настоящему регламенту.

Мемлекеттік қызметті көрсетуде қатысқан құрылымдық-функционалдық бірліктердің функционалдық өзара іс-қимылы осы регламенттің 4-қосымшасында блок-сызбада және 5-қосымшасында диаграммада келтірілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 6-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.

Сноска. Регламент дополнен приложением 6 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 17.07.2014 N 246/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "20" мая 2014 года
№ 171/5
Регламент государственной услуги "Утверждение
землеустроительных проектов по формированию земельных участков"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" (далее - государственная услуга) оказывается управлением земельных отношений Павлодарской области, отделами земельных отношений районов и городов областного значения согласно приложению 1 (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
услугодателя посредством канцелярии или веб-портала "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал);
филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области (далее - ЦОН);
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги является приказ об утверждении землеустроительного проекта по формированию земельного участка (далее – приказ).
В случае обращения за получением приказа об утверждении землеустроительного проекта по формированию земельного участка на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги в оказании государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление и документы, указанные в пункте 9 стандарта "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее - Стандарт).
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

Ескерту. Регламент 6-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2014 N 246/7 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "20" мамырдағы
№ 171/5 қаулысымен
бекітілген
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге
орналастыру жобаларын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) 1-қосымшаға сәйкес (кесте) Павлодар облысының жер қатынастары басқармасы, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жер қатынастары бөлімдері көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы (бұдан әрі - ХҚО);
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрық (бұдан әрі - бұйрық).
Жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрықты қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және мөрмен көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту" стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттар мен өтініш береді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:

1) сотрудник услугодателя осуществляет прием, регистрацию документов услугополучателя и выдает талон. Руководство услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – в течение 1 рабочего дня;
2) ответственный исполнитель изучает документы и готовит проект приказа. Руководство услугодателя рассматривает и подписывает проект приказа – в течение 5 рабочих дней;
3) сотрудник услугодателя осуществляет регистрацию приказа в журнале исходящей корреспонденции и выдает услугополучателю – в течение 1 рабочего дня.
3. Результатом оказания государственной услуги является приказ об утверждении землеустроительного проекта по формированию земельного участка.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры на выдачу приказа приведены в приложении 2 (таблица) и блок-схема приложении 3 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
1. Для получения услуги услугополучатель представляет в ЦОН необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленными из государственных информационных систем и направляет услугодателю для исполнения – в течение 15 минут;
2) сотрудник услугодателя осуществляет прием, регистрацию документов услугополучателя. Руководство услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – в течение 1 рабочего дня;
3) ответственный исполнитель изучает документы и готовит проект приказа. Руководство услугодателя рассматривает и подписывает проект приказа – в течение 4 рабочих дней;
4) сотрудник услугодателя составляет реестр передачи документов и направляет приказ в ЦОН – в течение 1 рабочего дня;

1) көрсетілетін қызмет берушінің қызметкері құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға талон береді. Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттарды қарастырады және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 жұмыс күнінің ішінде;
2) жауапты орындаушы құжаттарды тексереді және бұйрықтың жобасын дайындайды. Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы бұйрық жобасын қарастырып, қол қояды – 5 жұмыс күнінің ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері бұйрықты хат-хабарлары журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді – 1 жұмыс күнінің ішінде.
3. Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
2. Бұйрықты беруге әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы әрбір рәсім (іс-қимыл) бірізділігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және блок-сызба 3-қосымшасында қоса берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет
көрсету берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. Көрсетілген қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ХҚО-ға Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды беруі тиіс.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) ХҚО қызметкері құжаттар түпнұсқаларының шынайылығын мемлекеттік ақпараттық жүйелерден берілген мәліметтермен салыстырып қарайды және көрсетілетін қызметті берушіге орындау үшін жолдайды – 15 минут ішінде;
2) көрсетілетін қызмет берушінің қызметкері құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттарды қарастырады және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 жұмыс күнінің ішінде;
3) жауапты орындаушы құжаттарды тексереді және бұйрықтың жобасын дайындайды. Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы бұйрық жобасын қарастырып, қол қояды – 4 жұмыс күнінің ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды беру тізілімін құрастырады және бұйрықты ХҚО-ға жібереді – 1 жұмыс күнінің ішінде;

5) ЦОН выдает услугополучателю приказ – в течение 1 рабочего дня.
При приеме документов через услугодателя или ЦОН услугополучателю выдается талон о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя и их контактные телефоны.
Сведения об удостоверении личности или паспорте гражданина Республики Казахстан, справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, работник услугодателя и (или) ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных (подписанных) ЭЦП уполномоченного лица.
Работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
2. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОНа на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности или доверенности.
При обращении услугополучателя в ЦОН за получением готовых документов по истечении одного месяца, ЦОН в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в ЦОН, после чего ЦОН выдает готовые документы услугополучателю.
В случаях, если услугополучатель не обратился за получением документов в срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение срока, указанного в Стандарте. При отказе в приеме документов работником ЦОНа получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Функциональное взаимодействие структурно-функциональных единиц, задействованных в оказании государственной услуги, приведено в блок-схеме приложении 4 и диаграмме приложении 5.
3. Срок оказания государственной услуги при обращении на портал – 7 рабочих дней.
Пошаговые действия и решения услугодателя через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);

5) ХҚО көрсетілетін қызметті алушыға бұйрықты береді – 1 жұмыс күні ішінде.
Құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші немесе ХҚО арқылы қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талон беріледі:
сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе паспорты туралы мәліметтерді, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаларды көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) ХҚО-ның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті адамның ЭЦҚ-сымен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады.
2. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруді ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға жеке басын куәландыратын құжат немесе сенімхат ұсынылған кезде қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы дайын құжаттарды алуға ХҚО-ға бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде ХҚО бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салады. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды ХҚО-ға жібереді, одан кейін ХҚО дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмеген жағдайда, ХҚО Стандартта көрсетілген мерзімде олардың сақталуын қамтамасыз етеді. ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда, көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға жеткіліксіз құжаттар көрсетілген қолхат беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетуде қатысқан құрылымдық-функционалдық бірліктердің функционалдық өзара іс-қимылы блок-сызба 4-қосымшада және диаграмма 5-қосымшада келтірілген.
3. Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - 7 жұмыс күні.
Портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің қадамдық іс-қимылдары және шешімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), сонымен қатар құпия сөз (порталда тіркелмеген көрсетілген қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады) арқылы порталда тіркеуді жүзеге асырады;

2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" (далее – АРМ РШЭП) для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированный порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал приведены в диаграмме приложении 6 к настоящему регламенту.
4. Подробное описание последовательности процедур (действий),взаимодействий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также
описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения
и порядка использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 7 к настоящему регламенту.

2) 1-процес – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталға ЖСН/БСН және құпия сөз енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1-шарт – порталда (ЖСН/БСН) және құпия сөз арқылы тіркелген көрсетілген қызметті алушы туралы деректердің нақтылығын тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұраудың нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі қажетті құжаттарды тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сонымен қатар сұрауды растау (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері қайтарылған (күшін жойған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ (сауалда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқасы расталмағандықтан сұрау салынған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті беруші сұрауды өңдеу үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ расталған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – ЭҮАШ АЖО) жіберу;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің Стандартта көрсетілген қызметті алушы қоса берген құжаттардың сәйкестігін тексеру және қызмет көрсету үшін негіздемені тексеру;
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтар болғандықтан сұрау салынған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құрастыру;
11) 7-процесс - порталмен құрастырылған қызметтің нәтижелерін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) көрсетілетін қызметті алушының алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдана отырып қалыптастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қатысқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдары осы регламенттің 6-қосымшасында диаграммада келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимылы тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 7-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.

8-718-2 32-48-27
Cityd@nursat.kz
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных
проектов по формированию земельных
участков"
Таблица 2. Описание последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями (работниками)
с указанием длительности каждой процедуры
Действия основного процесса (хода работ)
1
2
3
4
5
6
7
1
№ действия (хода работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
Сотрудник услугодателя
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
Руководство услугодателя
Сотрудник услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация документов
Рассмотрение документов
Изучение документов, подготовка проекта
Рассмотрение и подписание проекта
Регистрация в журнале исходящей корреспонденции
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Талон
Определение ответственного исполнителя
Проект приказа
Приказ
Выдача приказа услугополучателю
5
Сроки исполнения
В течение 1 рабочего дня
В течение рабочих 5 дней
В течение 1 рабочего дня
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных
проектов по формированию земельных
участков"
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных
проектов по формированию земельных
участков"
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных
проектов по формированию земельных
участков"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через ЦОН
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных
проектов по формированию земельных
участков"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через Портал
ИС Портал – Информационная система Портал
ШЭП - шлюз "электронного правительства"
АРМ РШВП - автоматизированное рабочее место региональный шлюз "электронного правительства"
Приложение 7
к регламенту государственной
услуги "Утверждение
землеустроительных проектов
по формированию земельных участков"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги "Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков"
Сноска. Регламент дополнен приложением 7 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 17.07.2014 N 246/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "20" мая 2014 года
№ 171/5
Регламент государственной услуги "Выдача решения на
изменение целевого назначения земельного участка"

8-718-232-48-27
Cityd@nursat.kz
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
2-кесте. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете
отырып құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы
әрбір рәсім (іс-қимыл) бірізділігінің сипаттамасы
Негізгі процестің іс-қимылдары (жұмыс ағымының)
1
2
3
4
5
6
7
1
Іс-қимылдың (жұмыс ағымының) №
1
2
3
4
5
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері
3
Іс-қимылдың (процесстің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қарастыру
Құжаттарды тексеру, жобаны дайындау
Жобаны қарастыру және оған қол қою
Шығыс хат-хабарлары журналында тіркеу
4
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Талон
Жауапты орындаушыны анықтау
Бұйрық жобасы
Бұйрық
Бұйрықты көрсетілетін қызметті алушыға беру
5
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күнінің ішінде
5 жұмыс күнінің ішінде
1 жұмыс күнінің ішінде
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
6
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
5-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалды
өзара іс-қимыл диаграммасы
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
6-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалды
өзара іс-қимыл диаграммасы
Портал АЖ – Портал ақпараттық жүйесі
ЭҮШ - "электрондық үкімет" шлюзі
ЭҮАШ АЖО - "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекіту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
7-қосымша
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекіту"
мемлекеттік қызметті көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 7-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2014 N 246/7 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "20" мамырдағы
№ 171/5 қаулысымен
бекітілген
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, районов и городов областного значения согласно приложению 1 (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляется:
услугодателя посредством канцелярии или веб-портала "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал);
филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области (далее - ЦОН);
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является постановление о выдаче решения на изменение целевого назначения земельного участка (далее – решение).
В случае обращения за получением постановления о выдаче решения на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
1. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление и документы, указанные в пункте 9 стандарта "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее - Стандарт).
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник услугодателя осуществляет прием, регистрацию документов и выдает талон услугополучателю – в течение 1 рабочего дня;
2) руководство услугодателя рассматривает документы и определяет уполномоченный орган для исполнения – в течение 1 рабочего дня;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы, определяет ответственного исполнителя. Ответственный исполнитель осуществляет проверку документов и подготавливает проект постановления – в течение 33 рабочих дней;
4) руководство услугодателя рассматривает и подписывает проект постановления – в течение 1 рабочего дня;

1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) 1-қосымшаға сәйкес облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы (бұдан әрі - ХҚО);
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі – жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру туралы қаулы (бұдан әрі – шешім).
Қағаз жеткізгіште шешім беру туралы қаулыны алуға жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электронды форматта ресімделеді, басып шығарылады және мөрмен көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжаттар нысанында жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылдар тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағындакөрсетілген құжаттар мен өтініш береді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға талон береді – 1 жұмыс күнінің ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттарды қарастырады және орындау үшін уәкілетті органды анықтайды - 1 жұмыс күнінің ішінде;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарастырады, жауапты орындаушыны анықтайды. Жауапты орындаушы құжаттарды тексереді және қаулы жобасын дайындайды – 33 жұмыс күнінің ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қаулы жобасын қарастырып, қол қояды – 1 жұмыс күнінің ішінде;

5) сотрудник услугодателя осуществляет регистрацию решения в журнале исходящей корреспонденции и выдает услугополучателю – в течение 1 рабочего дня.
3. Результатом оказания государственной услуги является постановление о выдаче решения на изменение целевого назначения земельного участка.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и уполномоченного органа, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры на выдачу решения приведены в приложении 2 (таблица) и блок-схеме приложении 3 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
1. Для получения услуги услугополучатель представляет в ЦОН заявление и документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленным из государственных информационных систем и направляет услугодателю для исполнения – в течение 15 минут;
2) сотрудник услугодателя осуществляет прием, регистрацию документов – в течение 1 рабочего дня;
3) руководство услугодателя рассматривает документы и определяет уполномоченный орган для исполнения – в течение 1 рабочего дня;
4) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы, определяет ответственного исполнителя. Ответственный исполнитель осуществляет проверку документов и подготавливает проект постановления – в течение 32 рабочих дней;
5) руководство услугодателя рассматривает и подписывает проект постановления – в течение 1 рабочего дня;
6) сотрудник услугодателя составляет реестр передачи документов и направляет решение в ЦОН – в течение 1 рабочего дня;
7) ЦОН выдает услугополучателю решение – в течение 1 рабочего дня.
При приеме документов через услугодателя или ЦОН услугополучателю выдается талон о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя и их контактные телефоны.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, справку о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках, правоустанавливающий документ на земельный участок, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
Работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.

5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері шешімді шығыс хат-хабарлары журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді – 1 жұмыс күнінің ішінде.
3. Жер учаскесінің пайдалану мақсатын өзгертуге шешім туралы қаулы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету процессінде қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) уәкілетті органның басшысы;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
2. Шешімді беруге арналған әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы әрбір рәсім (іс-қимыл) бірізділігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және блок-сызба 3-қосымшасында қоса берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет
көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілген
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. Көрсетілген қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ХҚО-ға Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды беруі тиіс.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) ХҚО қызметкері құжаттар түпнұсқаларының шынайылығын мемлекеттік ақпараттық жүйелерден берілген мәліметтермен салыстырып қарайды және көрсетілетін қызметті берушіге орындау үшін жолдайды – 15 минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады – 1 жұмыс күнінің ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттарды қарастырады және орындау үшін уәкілетті органды анықтайды - 1 жұмыс күнінің ішінде;
4) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарастырады, жауапты орындаушыны анықтайды. Жауапты орындаушы құжаттарды тексереді және қаулы жобасын дайындайды – 32 жұмыс күнінің ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қаулы жобасын қарастырып, қол қояды – 1 жұмыс күнінің ішінде;
6) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды беру тізімін құрастырады және шешімді ХҚО-ға жібереді –1 жұмыс күнінің ішінде;
7) ХҚО көрсетілетін қызметті алушыға шешімді береді – 1 жұмыс күнінің ішінде.
Құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші немесе ХҚО арқылы қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талон беріледі:
сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) туралы анықтаманы және оның техникалық сипаттамаларын, жер учаскесінде жылжымайтын мүлік объектісі бар болған жағдайда, жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжаттарды, әділет органдарынан жер учаскесіне ауыртпалықтардың жоқтығы, жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттар туралы анықтаманы көрсетілетін қызметті беруші және (немесе) ХҚО қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚО-ның қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушыдан жазбаша келісімін алады.

2. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОНа на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности или доверенности.
При обращении услугополучателя в ЦОН за получением готовых документов по истечении одного месяца, ЦОН в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в ЦОН, после чего ЦОН выдает готовые документы услугополучателю.
В случаях, если услугополучатель не обратился за получением документов в срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение срока, указанного в Стандарте. При отказе в приеме документов работником ЦОНа получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Функциональное взаимодействие структурно-функциональных единиц, задействованных в оказании государственной услуги, приведено в блок-схеме приложении 4 и диаграмме приложении 5.
3. Срок оказания государственной услуги при обращении на портал – 33 рабочих дня.
Пошаговые действия и решения услугодателя через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);

2. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруді ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға жеке басын куәландыратын құжат немесе сенімхат ұсынылған кезде қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы дайын құжаттарды алуға ХҚО-ға бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде, ХҚО бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салады. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды ХҚО-ға жібереді, одан кейін ХҚО дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмеген жағдайда, ХҚО Стандартта көрсетілген мерзімде олардың сақталуын қамтамасыз етеді. ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда, көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға жеткіліксіз құжаттар көрсетілген қолхат беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетуде қатысқан құрылымдық-функционалдық бірліктердің функционалдық өзара іс-қимылы 4-қосымша блок-сызбада және 5-қосымша диаграммада келтірілген.
3. Порталға жүгінгенде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - 33 жұмыс күні.
Портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің қадамдық іс-қимылдары және шешімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), сонымен қатар құпия сөз (порталда тіркелмеген көрсетілген қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады) арқылы порталда тіркеуді жүзеге асырады;
2) 1-процес – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталға ЖСН/БСН және құпия сөз енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1-шарт – порталда ЖСН/БСН және құпия сөз арқылы тіркелген көрсетілген қызметті алушы туралы деректердің нақтылығын тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы порталда хабарлама қалыптастыру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұраудың нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі қажетті құжаттарды тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сонымен қатар сұрауды растау (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері қайтарылған (күшін жойған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ (сауалда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;

4. Подробное описание последовательности процедур
(действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и
порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов
оказания государственной услуги согласно приложению 7 к настоящему регламенту.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимылы тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 7-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.

Сноска. Раздел 4 дополнен пунктом 4 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 17.07.2014 N 246/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
№ п/п
Наименование
Адрес
Контактный номер
Электронный адрес
1
2
3
4
5
1
Акимат Павлодарской области
Город Павлодар, Академика Сатпаева, 49
8-718-2 32-08-18
kense1.ao@pavlodar.gov.kz
2
Акимат
Актогайского района
Актогайский район, село Актогай, улица Абая, 75
8-718-41 2-14-50
kense.aakr@pavlodar.gov.kz
3
Акимат Баянаульского района
Баянаульский район, село Баянаул, улица Сатпаева, 45
8-718-40 9-12-03
kense.abr@pavlodar.gov.kz
4
Акимат Железинского района
Железинский район, село Железинка, улица Ауезова, 19
8-718-31 2-21-40
kense.azhr@pavlodar.gov.kz
5
Акимат Иртышского района
Иртышский район, село Иртышск, улица Кажымукана, 118
8-718-32 2-10-68
kense.aer@pavlodar.gov.kz
6
Акимат Качирского района
Качирский район, село Теренколь, улица Елгина, 172
8-718-33 2-15-70
kense.akr@pavlodar.gov.kz
7
Акимат Лебяжинского района
Лебяжинский район, село Акку, улица Всеволода Иванова, 92
8-718-39 2-10-32
kense.alr@pavlodar.gov.kz
8
Акимат Майского района
Майский район, село Коктобе, улица Аблайхана, 34
8-718-38 9-11-70
kense.amr@pavlodar.gov.kz
9
Акимат Павлодарского района
Павлодарский район, город Павлодар, улица Каирбаева, 32
8-718-2 32-20-89
kense.apr@pavlodar.gov.kz
10
Акимат Успенского района
Успенский район, село Успенка, улица Ленина, 71
8-718-34 9-19-37
kense.aur@pavlodar.gov.kz
11
Акимат Щербактинского района
Щербактинский район, село Шарбакты, улица Советов, 51
8-718-36 2-19-91
kense.ashr@pavlodar.gov.kz
12
Акимат города Аксу
Город Аксу, улица Астана, 52
8-718-37 5-01-63
kense.aa@pavlodar.gov.kz
13
Акимат города Экибастуза
Город Экибастуз, улица Машхур Жусупа, 45
8-718-77 4-09-45
kense.ae@pavlodar.gov.kz
14
Акимат города Павлодара
Город Павлодар, улица Каирбаева, 32
8-718-2 32-01-80
kense.ap@pavlodar.gov.kz
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Таблица 1. Описание последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями (работниками)
с указанием длительности каждой процедуры
Действия основного процесса (хода работы)
1
№ действия (хода работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование
Сотрудник услугодателя
Руководство услугодателя
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Руководство услугодателя
Сотрудник услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация документов
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов
Проверка документов, подготовка проекта
Рассмотрение и подписание проекта
Регистрация в журнале исходящей корреспонденции
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Талон
Определение уполномоченного органа
Определение ответственного исполнителя
Проект постановления
Решение
Выдача решения услугополучателю
5
Сроки исполнения
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
В течение 33 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
7
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании государственной услуги через ЦОН
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании государственной услуги через портал
ИС Портал – Информационная система Портал
ШЭП - шлюз "электронного правительства"
АРМ РШВП - автоматизированное рабочее место региональный шлюз "электронного правительства"
Приложение 7
к регламенту государственной
услуги "Выдача решения на
изменение целевого назначения
земельного участка"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги "Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка"

Ескерту. 4-бөлім 4-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2014 N 246/7 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Атауы
Мекен-жайы
Байланыс нөмірі
Электрондық мекен-жайы
1
2
3
4
5
1
Павлодар облысының әкімдігі
Павлодар қаласы, Академик Сәтбаев көшесі, 49
8-718-2 32-08-18
kense1.ao@pavlodar.gov.kz
2
Ақтоғай ауданының әкімдігі
Ақтоғай ауданы, Ақтоғай ауылы, Абай көшесі, 75
8-718-41 2-14-50
kense.aakr@pavlodar.gov.kz
3
Баянауыл ауданының әкімдігі
Баянауыл ауданы, Баянауыл ауылы, Сәтбаев көшесі, 45
8-718-40 9-12-03
kense.abr@pavlodar.gov.kz
4
Железин ауданының әкімдігі
Железин ауданы, Железинка ауылы, Әуезов көшесі, 19
8-718-31 2-21-40
kense.azhr@pavlodar.gov.kz
5
Ертіс ауданының әкімдігі
Ертіс ауданы, Ертіс ауылы, Қажымұқан көшесі, 118
8-718-32 2-10-68
kense.aer@pavlodar.gov.kz
6
Качиры ауданының әкімдігі
Качиры ауданы, Тереңкөл ауылы, Елгин көшесі, 172
8-718-33 2-15-70
kense.akr@pavlodar.gov.kz
7
Лебяжі ауданының әкімдігі
Лебяжі ауданы, Аққу ауылы, Всеволод Иванов көшесі, 92
8-718-39 2-10-32
kense.alr@pavlodar.gov.kz
8
Май аудынының әкімдігі
Май ауданы, Көктөбе ауылы, Абылайхан көшесі, 34
8-718-38 9-11-70
kense.amr@pavlodar.gov.kz
9
Павлодар ауданының әкімдігі
Павлодар ауданы, Павлодар қаласы, Қайырбаев көшесі, 32
8-718-2 32-20-89
kense.apr@pavlodar.gov.kz
10
Успен ауданының әкімдігі
Успен ауданы, Успенка ауылы, Ленин көшесі, 71
8-718-34 9-19-37
kense.aur@pavlodar.gov.kz
11
Шарбақты ауданының әкімдігі
Шарбақты ауданы, Шарбақты ауылы, Советов көшесі, 51
8-718-36 2-19-91
kense.ashr@pavlodar.gov.kz
12
Ақсу қаласының әкімдігі
Ақсу қаласы, Астана көшесі, 52
8-718-37 5-01-63
kense.aa@pavlodar.gov.kz
13
Екібастұз қаласының әкімдігі
Екібастұз қаласы, Мәшhүр Жүсіп көшесі, 45
8-718-77 4-09-45
kense.ae@pavlodar.gov.kz
14
Павлодар қаласының әкімдігі
Павлодар қаласы, Қайырбаев көшесі, 32
8-718-2 32-01-80
kense.ap@pavlodar.gov.kz
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
1-кесте. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете
отырып құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы
әрбір рәсім (іс-қимыл) бірізділігінің сипаттамасы
Негізгі процестің іс-қимылдары ( жұмыс ағымының)
1
Іс-қимылдың (жұмыс ағымының) №
1
2
3
4
5
6
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері
3
Іс-қимылдың (процесстің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қарастыру
Құжаттарды қарастыру
Құжаттарды зерттеу, жобаны дайындау
Жобаны қарастыру және оған қол қою
Шығыс хат-хабарлары журналында тіркеу
4
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Талон
Уәкілетті органды белгілеу
Жауапты орындаушыны белгілеу
Қаулы жобасы
Шешім
Шешімді көрсетілетін қызметті алушыға беру
5
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күнінің ішінде
1 жұмыс күнінің ішінде
33 жұмыс күнінің ішінде
1 жұмыс күнінің ішінде
1 жұмыс күнінің ішінде
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
6
7
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
5-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалды
өзара іс-қимыл диаграммасы
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
6-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалды
өзара іс-қимыл диаграммасы
Портал АЖ – Портал ақпараттық жүйесі
ЭҮШ - "электрондық үкімет" шлюзі
ЭҮАШ АЖО - "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
7-қосымша
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру" мемлекеттік
қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің
анықтамалығы

Сноска. Регламент дополнен приложением 7 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 17.07.2014 N 246/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "20" мая 2014 года
№ 171/5
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на
использование земельного участка для изыскательских работ"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, районов и городов областного значения согласно приложению 1 (далее-услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
услугодателя посредством канцелярии или веб-портала "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал);
филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области (далее - ЦОН);
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача распоряжения о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (далее – разрешение).
В случае обращения за получением распоряжения о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
1. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление и документы, указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее - Стандарт).
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

Ескерту. Регламент 7-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2014 N 246/7 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "20" мамырдағы
№ 171/5 қаулысымен
бекітілген
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін
пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) 1-қосымшаға сәйкес облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы (бұдан әрі – ХҚО);
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі – іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы өкім (бұдан әрі – рұқсат).
Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы өкімді қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және мөрмен көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттар мен өтініш береді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:

1) сотрудник услугодателя осуществляет прием, регистрацию документов и выдает талон услугополучателю – в течение 1 рабочего дня;
2) руководство услугодателя рассматривает документы и определяет уполномоченный орган для исполнения – в течение 1 рабочего дня;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы, определяет ответственного исполнителя. Ответственный исполнитель осуществляет проверку документов и подготавливает проект распоряжения – в течение 6 рабочих дней;
4) руководство услугодателя рассматривает и подписывает проект распоряжения – в течение 1 рабочего дня.
5) сотрудник услугодателя осуществляет регистрацию разрешения в журнале исходящей корреспонденции и выдает услугополучателю в течение 1 рабочего дня.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача распоряжения о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и уполномоченного органа, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководство уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры на выдачу разрешения приведены в приложении 2 (таблица) и блок-схема приложении 3 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
1. Для получения услуги услугополучатель представляет в ЦОН документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленными из государственных информационных систем и направляет услугодателю для исполнения – в течение 15 минут;
2) сотрудник услугодателя осуществляет прием, регистрацию документов – в течение 1 рабочего дня;
3) руководство услугодателя рассматривает документы и определяет уполномоченный орган для исполнения – в течение 1 рабочего дня;

1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға талон береді – 1 жұмыс күнінің ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттарды қарастырады және орындау үшін уәкілетті органды анықтайды – 1 жұмыс күнінің ішінде;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарастырады, жауапты орындаушыны анықтайды. Жауапты орындаушы құжаттарды тексереді және өкім жобасын дайындайды – 6 жұмыс күнінің ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы өкім жобасын қарастырып, қол қояды – 1 жұмыс күнінің ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері рұқсатты шығыс хат-хабарлары журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді – 1 жұмыс күнінің ішінде.
3. Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы өкім мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету процессінде қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) уәкілетті органның басшысы;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
2. Рұқсатты беруге арналған әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы әрбір рәсім (іс-қимыл) бірізділігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және блок-сызба 3-қосымшасында қоса берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет
көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілген
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ХҚО-ға Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды беруі тиіс.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) ХҚО қызметкері құжаттар түпнұсқаларының шынайылығын мемлекеттік ақпараттық жүйелерден берілген мәліметтермен салыстырып қарайды және көрсетілетін қызметті берушіге орындау үшін жолдайды – 15 минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады - 1 жұмыс күнінің ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттарды қарастырады және орындау үшін уәкілетті органды анықтайды – 1 жұмыс күнінің ішінде;

4) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы, определяет ответственного исполнителя. Ответственный исполнитель осуществляет проверку документов и подготавливает проект распоряжения – в течение 5 рабочих дней;
5) руководство услугодателя рассматривает и подписывает проект распоряжения – в течение 1 рабочего дня;
6) сотрудник услугодателя составляет реестр передачи документов и направляет разрешение в ЦОН – в течение 1 рабочего дня;
7) ЦОН выдает услугополучателю разрешение – в течение 1 рабочего дня.
При приеме документов через услугодателя или ЦОН услугополучателю выдается талон о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактные телефоны.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, справку о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках, работник услугодателя и (или) ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенные (подписанные) электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
2. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОНа на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности или доверенности.
В случаях, если услугополучатель не обратился за получением документов в срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение срока, указанного в Стандарте. При отказе в приеме документов работником ЦОН получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
При обращении услугополучателя в ЦОН за получением готовых документов по истечении одного месяца, ЦОН в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в ЦОН, после чего ЦОН выдает готовые документы услугополучателю.
Функциональное взаимодействие структурно-функциональных единиц, задействованных в оказании государственной услуги, приведено в блок-схеме приложении 4 и в диаграмме приложении 5.

4) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарастырады, жауапты орындаушыны анықтайды. Жауапты орындаушы құжаттарды тексереді және өкім жобасын дайындайды – 5 жұмыс күнінің ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы өкім жобасын қарастырып, қол қояды – 1 жұмыс күнінің ішінде;
6) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды беру тізілімін құрастырады және рұқсатты ХҚО-ға жібереді – 1 жұмыс күнінің ішінде;
7) ХҚО көрсетілетін қызметті алушыға рұқсатты береді – 1 жұмыс күнінің ішінде.
Көрсетілетін қызметті беруші немесе ХҚО арқылы құжаттарды қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талон беріледі:
сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
құжаттардың берілген күні (уақыты) және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі,
аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) туралы анықтаманы және оның техникалық сипаттамаларын көрсетілетін қызмет берушінің және (немесе) ХҚО қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті адамның ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттар нысанында алады.
2. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруді ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға жеке басын куәландыратын құжат немесе сенімхат ұсынылған кезде қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмеген жағдайда, ХҚО Стандартта көрсетілген мерзімде олардың сақталуын қамтамасыз етеді. ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда, көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға жеткіліксіз құжаттар көрсетілген қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы дайын құжаттарды алуға ХҚО-ға бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде ХҚО бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салады. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды ХҚО-ға жібереді, одан кейін ХҚО дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысқан құрылымдық-функционалдық бірліктердің функционалдық өзара іс-қимылы блок-сызба 4-қосымшада және диаграмма 5-қосымшада келтірілген.

11) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированный порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал приведены в диаграмме приложении 6 к настоящему регламенту.
4. Подробное описание последовательности процедур
(действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также
описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов
оказания государственной услуги согласно приложению 7 к настоящему регламенту.

11) 7-процесс – порталмен құрастырылған қызметтің нәтижелерін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) көрсетілетін қызметті алушының алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдана отырып қалыптастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қатысқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдары осы регламенттің 6-қосымшасында диаграммада келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимылы тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 7-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.

Сноска. Регламент дополнен приложением 7 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 17.07.2014 N 246/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "20" мая 2014 года
№ 171/5
Регламент государственной услуги "Выдача разрешений на
перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, районов и городов областного значения согласно приложению 1 (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является постановление услугодателя о разрешении перевода орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий (далее - разрешение).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление и документы, указанные в пункте 9 стандарта "Выдача разрешения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее - Стандарт).
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник услугодателя осуществляет прием, регистрацию документов и выдает талон услугополучателю – в течение 1 рабочего дня;
2) руководство услугодателя рассматривает документы и определяет уполномоченный орган для исполнения – в течение 1 рабочего дня;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы, определяет ответственного исполнителя. Ответственный исполнитель осуществляет проверку документов и подготавливает проект постановления – в течение 91 рабочего дня;
4) руководство услугодателя рассматривает и подписывает проект постановления – в течение 1 рабочего дня.
5) сотрудник услугодателя осуществляет регистрацию разрешения в журнале исходящей корреспонденции и выдает услугополучателю – в течение 1 рабочего дня.
3. Результатом оказания государственной услуги является постановление услугодателя о разрешении перевода орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий.

Ескерту. Регламент 7-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2014 N 246/7 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "20" мамырдағы
№ 171/5 қаулысымен
бекітілген
"Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне
ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) 1-қосымшаға сәйкес облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі – суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру туралы көрсетілетін қызметті берушінің қаулысы (бұдан әрі – рұқсат).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылдар тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген "Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру" стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттар мен өтініш береді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға талон береді – 1 жұмыс күнінің ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттарды қарастырады және орындау үшін уәкілетті органды анықтайды – 1 жұмыс күнінің ішінде;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарастырады, жауапты орындаушыны анықтайды. Жауапты орындаушы құжаттарды тексереді, қаулы жобасын дайындайды – 91 жұмыс күнінің ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қаулы жобасын қарастырып, қол қояды – 1 жұмыс күнінің ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері рұқсатты шығыс хат-хабарлары журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді – 1 жұмыс күнінің ішінде.
3. Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру туралы көрсетілетін қызметті берушінің қаулысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі болып табылады.

3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и уполномоченного органа, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководство уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры на выдачу разрешения приведены в приложении 2 (таблица) и блок-схема приложении 3 к настоящему регламенту.
3. Подробное описание последовательности процедур
(действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной
услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 3 дополнен пунктом 3 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 17.07.2014 N 246/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
Государственная услуга через филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области, веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал Е-лицензирование" www.elicense.kz не оказывается.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешений на перевод орошаемой
пашни в неорошаемые виды угодий"
№ п/п
Наименование
Адрес
Контактный
номер
Электронный
адрес
1
2
3
4
5
1
Акимат Павлодарской области
Город Павлодар, Академика Сатпаева, 49
8-718-2 32-08-18
kense1.ao@pavlodar.gov.kz
2
Акимат
Актогайского района
Актогайский район, село Актогай, улица Абая, 75

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету процессінде қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) уәкілетті органның басшысы;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
2. Рұқсатты беруге арналған әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы әрбір рәсім (іс-қимыл) бірізділігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) және блок-сызба 3-қосымшасында қоса берілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 3-бөлім 3-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2014 N 246/7 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет
көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілген
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы арқылы және www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
"Суармалы егістікті суарылмайтын
алқап түрлеріне ауыстыруға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Атауы
Мекен-жайы
Байланыс нөмірі
Электрондық мекенжайы
1
2
3
4
5
1
Павлодар облысының әкімдігі
Павлодар қаласы, Ак. Сәтбаев көшесі, 49
8-718-2 2-08-18
kense1.ao@pavlodar.gov.kz
2
Ақтоғай ауданының әкімдігі
Ақтоғай ауданы, Ақтоғай ауылы, Абай көшесі, 75