Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Щербактинского района
Решение маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 15 января 2014 года № 106/37. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 17 февраля 2014 года № 3696. Утратило силу решением Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 29 сентября 2020 года № 266/81 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 29.09.2020 № 266/81 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2–3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года N 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", в целях оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан, Щербактинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Щербактинского района.
2. Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянные комиссии Щербактинского районного маслихата.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии, секретарь
районного маслихата Т. Абдрахманов
Утверждены
решением Щербактинского
районного маслихата
от 15 января 2014 года № 106/37
Правила оказания социальной помощи, установления
размеров и определения перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан Щербактинского района
Настоящие Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2–3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года N 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (далее – ТП).

Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Шарбақты ауданындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы
Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 2014 жылғы 15 қаңтардағы № 106/37 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 17 ақпанда № 3696 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 2020 жылғы 29 қыркүйектегі № 266/81 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 29.09.2020 № 266/81 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қаулысына сәйкес, мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету мақсатында Шарбақты аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Шарбақты ауданындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қоса ұсынылған Қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Шарбақты аудандық мәслихатының тұрақты комиссияларына жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихат хатшысы Т. Абдрахманов
Шарбақты аудандық
мәслихатының 2014 жылғы
15 қаңтардағы
№ 106/37 шешімімен
бекітілген
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің
және Шарбақты ауданындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидалары
Осы әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидалары (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6–бабы 2–3–тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы N 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қаулысына сәйкес әзірленді (бұдан әрі – ҮҚ).

1. Общие положения
1. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) памятные даты – события, имеющие общенародное историческое, духовное, культурное значение и оказавшие влияние на ход истории Республики Казахстан;
2) специальная комиссия – комиссия, создаваемая решением акима района, по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
3) прожиточный минимум – необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемой органами статистики в Павлодарской области;
4) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
5) среднедушевой доход семьи (гражданина) – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
6) центральный исполнительный орган – государственный орган, обеспечивающий реализацию государственной политики в сфере социальной защиты населения;
7) трудная жизненная ситуация – ситуация, объективно нарушающая жизнедеятельность гражданина, которую он не может преодолеть самостоятельно;
8) уполномоченный орган – Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Щербактинского района";
9) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация) - юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;
10) участковая комиссия – комиссия, создаваемая решением акима Щербактинского района для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью, и подготовки заключений;
11) предельный размер – утвержденный максимальный размер социальной помощи;
12) Исключен решением маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 22.06.2016 № 18/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)

1. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) атаулы күндер – жалпы халықтық тарихи, рухани, мәдени маңызы бар және Қазақстан Республикасы тарихының барысына ықпал еткен оқиғалар;
2) арнайы комиссия – өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша аудан әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
3) ең төмен күнкөріс деңгейі – Павлодар облысындағы статистикалық органдар есептейтін мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға қажетті ең төмен ақшалай кіріс;
4) мереке күндері – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
5) отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысы – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
6) орталық атқарушы орган – халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ететін мемлекеттік орган;
7) өмірлік қиын жағдай – азаматтың тыныс–тіршілігін объективті түрде бұзатын, ол оны өз бетінше еңсере алмайтын ахуал;
8) уәкілетті орган – "Шарбақты ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
9) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
10) учаскелік комиссия – әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу және қорытындылар дайындау үшін Шарбақты ауданы әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
11) шекті шама – әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері;
12) Алып тасталды – Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 22.06.2016 N 18/6 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

13) Исключен решением маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 22.06.2016 № 18/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 22.06.2015 N 217/61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 22.06.2016 № 18/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 17.05.2019 № 191/56 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая местными исполнительными органами (далее – МИО) в денежной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – получатели) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к памятным датам и праздничным дням.
3. Лицам, указанным в статье 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и статье 16 Закона Республики Казахстан 13 апреля 2005 "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.
4. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально).
5. Перечень памятных дат и праздничных дней для оказания социальной помощи:
1) 9 мая – День Победы;
2) 1 октября – Международный день пожилых людей;
3) 2 воскресенье октября – День инвалидов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 14.07.2014 N 134/46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Участковые и специальные комиссии осуществляют свою деятельность на основании положения, утверждаемого МИО Павлодарской области.
2. Порядок определения перечня категорий получателей
социальной помощи и установления размеров социальной помощи
7. Социальная помощь предоставляется гражданам из числа следующих категорий:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны (далее – ВОВ);
2) лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам ВОВ, а именно:
граждане, работавшие в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденные медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
бывшие несовершеннолетние узники концлагерей;

13) Алып тасталды – Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 22.06.2016 N 18/6 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 22.06.2015 N 217/61 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 22.06.2016 N 18/6 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 17.05.2019 № 191/56 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Осы Қағидаларда әлеуметтік көмек ретінде жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – ЖАО) мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі – алушылар) өмірлік қиын жағдай туындаған жағдайда, сондай–ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне ақшалай нысанда көрсететін көмек түсініледі
3. Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20–бабында және Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16–бабында көрсетілген адамдарға әлеуметтік көмек осы Қағидаларда көзделген тәртіппен көрсетіледі.
4. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын, тоқсан сайын) көрсетіледі.
5. Әлеуметтік көмек көрсету үшін мерекелік күндер мен атаулы күндер тізбесі:
1) Жеңіс күні – 9 мамыр;
2) Халықаралық қарттар күні – 1 қазан;
3) Қазақстан Республикасының Мүгедектер күні – қазанның 2 жексенбісі.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 14.07.2014 N 134/46 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Учаскелік және арнайы комиссиялар өз қызметін, Павлодар облысының ЖАО бекітетін ережелері негізінде жүзеге асырады.
2. Әлеуметтік көмек алушылар санаттарының
тізбесін айқындау және әлеуметтік көмектің шекті
мөлшерлерін белгілеу тәртібі туралы
7. Әлеуметтік көмек мына санаттардағы азаматтарға ұсынылады:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері (бұдан әрі – ҰОС);
2) жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдар, атап айтқанда:
қоршаудағы кезеңiнде Ленинград қаласының кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен марапатталған азаматтар;
концлагерлердiң бұрынғы кәмелет жасқа толмаған тұтқындары;

лица вольнонаемного состава Советской Армии, Военно – Морского Флота, войск и органов внутренних дел государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик (далее – СССР), занимавшие штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период ВОВ, либо находившихся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях установленных для военнослужащих частей действующей армии;
военнослужащие Советской Армии, принимавшие участие в боевых действиях в Афганистане;
лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 – 1987 годах;
3) другие категории лиц, приравненные по льготам и гарантиям к участникам ВОВ, а именно:
жены (мужья) умерших инвалидов ВОВ и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников ВОВ, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак;
лица, из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988 – 1989 годах;
лица, награжденные орденами и медалями бывшего СССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ;
4) лица проработавшие (прослужившие) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего СССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ;
5) лица, достигшие пенсионного возраста, получающие минимальный размер пенсии и пособия, а именно:
одинокие и одиноко проживающие граждане, достигшие пенсионного возраста;
пенсионеры, которым 80 и более лет;
6) инвалиды, а именно:
дети – инвалиды до 18 лет;
инвалиды 1, 2, 3 групп;
семьи, имеющие детей больных детским церебральным параличом;
инвалиды, имеющие несовершеннолетних детей;
инвалиды 1 группы, нуждающиеся в гемодиализе;
7) многодетные семьи, со среднедушевым доходом, не превышающим 1,5 кратного отношения к прожиточному минимуму, имеющие четырех и более несовершеннолетних детей;
8) студенты, обучающиеся в высших учебных заведениях области из малообеспеченных семей, доход которых на одного члена семьи не превышает установленной по области величины прожиточного минимума, дети – сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей;

ҰОС кезiнде майдандағы армия құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Кеңес Армиясының, Әскери–Теңiз Флотының, бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағының (бұдан әрі – КСРО) iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк әскерлерi мен органдарының ерiктi жалдама құрамаларының адамдары, яки сол кездерде қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлiмдерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептеледi қалаларда болған адамдар;
Ауғанстандағы соғыс оқиғаларына қатысқан Кеңес Армиясының әскери қызметкерлері;
1986 – 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдар;
3) жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан ҰОС қатысушыларына теңестiрiлген басқа да санаттардағы тұлғалар, атап айтқанда:
қайтыс болған ҰОС мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерi (күйеулерi), сондай–ақ қайтыс болған ҰОС қатысушыларының, партизандардың, астыртын күрес жүргiзген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезiнде зақым алуының нәтижесiнде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетiндерiнен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың басқа некеге тұрмаған әйелдерi (күйеулерi);
1988 – 1989 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдар;
ҰОС жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСРО ордендерiмен және медальдарымен марапатталған адамдар;
4) 1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде 6 ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) ҰОС жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСРО ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдар;
5) ең төмен зейнетақы және жәрдемақы алатын, зейнеткерлік жасқа жеткен адамдар, атап айтқанда:
жалғызбасты және жалғыз тұратын, зейнеткерлік жасқа жеткен адамдар;
80 және одан үлкен жастағы, зейнеткерлер;
6) мүгедектер, атап айтқанда:
18 жасқа дейінгі мүгедек балалар;
1, 2, 3 топтардағы мүгедектер;
церебральді сал ауруымен ауыратын балалары бар отбасылар;
кәмелет жасқа толмаған балалары бар мүгедектер;
гемодиализге мұқтаж 1 топ мүгедектері;
7) жан басына шаққандағы орташа табысы күнкөріс деңгейінен 1,5 еселі ара қатынасынан аспайтын төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасылар;
8) жан басына шаққандағы табысы облыста белгіленген күнкөріс деңгейінен аспайтын отбасыларының облыстың жоғары оқу орындарында оқитын студенттері, жетім балалар және ата–анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;

9) малообеспеченные граждане, а именно:
безработные предпенсионного возраста, доход которых на одного члена семьи не превышает установленной величины прожиточного минимума, состоящие на учете в качестве безработного в уполномоченном органе (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
лица, освободившиеся из мест лишения свободы;
малообеспеченные семьи, получающие государственную адресную социальную помощь;
малообеспеченные семьи, получающие государственное детское пособие;
беременные женщины, со среднедушевым доходом семьи, не превышающим прожиточного минимума, своевременно обратившиеся в районную больницу для постановки на учет по беременности до 12 недель;
семьи, со среднедушевым доходом, не превышающим прожиточного минимума, имеющие детей грудного возраста до 1 года на искусственном вскармливании;
семьи, с доходами ниже уровня прожиточного минимума, имеющие детей школьного возраста;
безработные, со среднедушевым доходом семьи не превышающим 1,5 кратного отношения к прожиточному минимуму, состоящие на учете в качестве безработного в уполномоченном органе;
граждане, попавшие в трудную жизненную ситуацию: болезнь, требующая лечения, длительная болезнь более 1 месяца, болезнь, требующая оперативного вмешательства, при наличии среднедушевого дохода семьи не превышающего 1,5 кратного отношения к прожиточному минимуму, пожар жилого помещения или стихийное бедствие;
семьи, с доходами, не превышающими установленной величины прожиточного минимума;
10) граждане, имеющие социально значимые заболевания, а именно:
лица, страдающие онкологическим заболеванием;
лица, страдающие туберкулезным заболеванием;
лица, инфицированные вирусом иммунодефицита человека;
11) Исключен решением маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 22.06.2016 № 18/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 22.06.2015 N 217/61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 04.04.2016 № 6/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 22.06.2016 № 18/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 17.05.2019 № 191/56 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Уполномоченный орган оказывает без учета дохода:

9) аз қамтамасыз етілген азаматтар, атап айтқанда:
уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркеуде тұрған, жан басына шаққанда отбасының орташа табысы белгіленген күнкөріс деңгейінен аспайтын зейнеткерлік алдындағы жұмыссыздар (жасына қарай екі жыл қалғанда зейнетке шығу);
бас бостандығынан айыру орнынан босап шыққан тұлғалар;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатын аз қамтамасыз етілген отбасылар;
мемлекеттік балалар жәрдемақысын алатын аз қамтамасыз етілген отбасылар;
12 аптаға дейін жүктілігіне байланысты аудандық ауруханаға дер кезінде есепке тұрған, жан басына шаққанда отбасының орташа табысы күнкөріс деңгейінен аспайтын жүкті әйелдер;
жасанды тағаммен тамақтандыратын 1 жасқа дейінгі емізіктегі баласы бар, жан басына шаққанда отбасының орташа табысы күнкөріс деңгейінен аспайтын отбасылар;
ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен, мектеп жасындағы балалары бар отбасылар;
уәкілетті органда жұмыссыз ретінде есепте тұрған, жан басына шаққандағы орташа табысы күнкөріс деңгейінен 1,5 еселі ара қатынасынан аспайтын жұмыссыздар;
өмірдің қиын жағдайына тап болған азаматтар: тұрғын жайдың өрті немесе стихиялық апат, жан басына шаққандағы орташа табысы күнкөріс деңгейінен 1,5 еселі ара қатынасынан аспайтын емделуге қажетті ауыру, 1 айдан аса ұзақ ауыру, ота жасауды қажет ететін ауыру;
табысы төменгі күнкөріс деңгейі белгіленген мөлшері аспайтын отбасылар;
10) әлеуметтік маңызды ауруы бар азаматтар, атап айтқанда:
онкологиялық ауруына шалдыққан тұлғалар;
туберкулез ауруына шалдыққан тұлғалар;
адамның иммундық тапшылық вирусын жұқтырған тұлғалар;
11) Алып тасталды – Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 22.06.2016 N 18/6 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 22.06.2015 N 217/61 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 04.04.2016 № 6/2 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 22.06.2016 N 18/6 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 17.05.2019 № 191/56 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. Уәкілетті орган табысын есептемей көрсетеді:

1) единовременную социальную помощь к памятным датам и праздничным дням:
ко дню Победы:
для категории, указанной в подпункте 1) пункта 7 настоящих Правил – на основании списка, согласованного с уполномоченной организацией;
для категорий, указанных в абзацах первом, втором, третьем подпункта 2), в абзацах первом, третьем подпункта 3), подпункте 4) пункта 7 настоящих Правил – на основании списка, согласованного с уполномоченной организацией;
для категорий, указанных в абзацах четвертом, пятом подпункта 2), в абзаце втором подпункта 3) пункта 7 настоящих Правил – на основании списка, согласованного с уполномоченной организацией;
к Международному дню пожилых людей:
для категорий, указанных в подпункте 5) пункта 7 настоящих Правил – на основании списка, согласованного с уполномоченной организацией;
ко Дню инвалидов Республики Казахстан:
для категорий, указанных в абзацах первом, втором (только инвалиды 1, 2 групп), четвертом подпункта 6) пункта 7 настоящих Правил – на основании списка, согласованного с уполномоченной организацией;
2) единовременную социальную помощь:
для категорий, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4) пункта 7 настоящих Правил на приобретение твердого топлива, в размере 15000 (пятнадцать тысяч) тенге – на основании списка, согласованного с уполномоченной организацией;
для категорий, указанных в подпункте 1), в абзаце четвертом, пятом подпункта 2), в абзаце втором подпункта 3) пункта 7 настоящих Правил на зубопротезирование в размере 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП) – на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, документа, удостоверяющего личность, документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, медицинской справки (с указанием затрат на зубопротезирование);
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 6) пункта 7 настоящих Правил (только инвалиды 3 группы) в размере 3000 (три тысячи) тенге – на основании списка, согласованного с уполномоченной организацией;
для категории, указанной в подпункте 8) пункта 7 настоящих Правил (только дети – сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей) в размере 5 МРП – на основании списка государственного учреждения "Отдел образования Щербактинского района" на личный счет опекуна;
для категории, указанной в подпункте 8) пункта 7 настоящих Правил (только дети – сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей), находящихся в государственном учреждении "Щербактинский детский дом семейного типа" в размере 10000 (десять тысяч) тенге – на основании списка государственного учреждения "Отдел образования Щербактинского района" на личный счет ребенка;

1) атаулы күндер мен мерекелік күндерге біржолғы әлеуметтік көмек:
Жеңіс күніне орай:
осы Қағиданың 7 тармағының 1) тармақшасында көрсетiлген санаттарға – уәкілетті ұйыммен келісілген тізімі негізінде;
осы Қағиданың 7 тармағы 2) тармақшасының бірінші, екінші, үшінші абзацтарында 3) тармақшасының бірінші, үшінші абзацтарында 4) тармақшасында көрсетілген санаттарға – уәкілетті ұйыммен келісілген тізімі негізінде;
осы Қағиданың 7 тармағы 2) тармақшасының төртінші, бесінші абзацтарында 3) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санаттарға – уәкілетті ұйыммен келісілген тізімі негізінде;
Халықаралық қарттар күніне орай:
осы Қағиданың 7 тармағы 5) тармақшасында көрсетілген санаттарға – уәкілетті ұйыммен келісілген тізімі негізінде;
Қазақстан Республикасының Мүгедектер күніне орай:
осы Қағиданың 7 тармағы 6) тармақшасының бірінші, екінші (тек қана 1, 2 топтардың мүгедектері), төртінші абзацтарында көрсетілген санаттарға – уәкілетті ұйыммен келісілген тізімі негізінде;
2) біржолғы әлеуметтік көмек:
осы Қағиданың 7 тармағының 1), 2), 3), 4) тармақшаларында көрсетілген санаттарға отын сатып алу үшін 15000 (он бес мың) теңге мөлшерінде – уәкілетті ұйыммен келісілген тізімі негізінде;
осы Қағиданың 7 тармағы 1) тармақшасында, 2) тармақшасының төртінші, бесінші абзацтарында 3) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санаттарға тіс протезін орнату үшін 10 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) мөлшерде – жеке есепшотының нөмірі екінші дәрежелі банктерде немесе жекелеген банктік операцияларды жүзеге асырушы қажетті лицензиясы бар ұйымдарда көрсетілген жеке өтініші, жеке басын куәландыратын құжат, тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат, медициналық анықтама (тіс протезіне жұмсалатын шығындар көрсетілуі тиіс) негізінде;
осы Қағиданың 7 тармағы 6) тармақшасының екінші абзацында (3 топтағы мүгедектер ғана) көрсетілген санаттарға 3000 (үш мың) теңге мөлшерінде – уәкілетті ұйыммен келісілген тізімі негізінде;
осы Қағиданың 7 тармағы 8) тармақшасында көрсетілген санаттарға (тек қана–жетім балалар, ата–анасының қамқорлығынсыз қалған балалар) 5 АЕК мөлшерінде – қамқоршының жеке есепшотына "Шарбақты ауданының оқу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің тізімі негізінде;
осы Қағиданың 7 тармағы 8) тармақшасында көрсетілген "Отбасы үлгісіндегі Шарбақты балалар үйі" мемлекеттік мекемесінде тұратын санатттарға (жетім балалар, ата–анасының қамқорлығынсыз қалған балалар) 10000 (он мың) теңге мөлшерінде – баланың жеке есепшотына "Шарбақты ауданының оқу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің тізімі негізінде;

для категории, указанной в подпункте 8) пункта 7 настоящих Правил (только дети – сироты) окончившим школу в текущем году в размере 100000 (сто тысяч) тенге – на основании списка государственного учреждения "Отдел образования Щербактинского района", при наличии личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, документа, удостоверяющего личность, документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, аттестата о среднем образовании и документа, подтверждающего статус сироты;
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 9) пункта 7 настоящих Правил в размере 10 МРП – на основании списка, предоставляемого государственным учреждением "Отдел внутренних дел Щербактинского района" при наличии личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, документа, удостоверяющего личность, документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, справки об освобождении из мест лишения свободы;
для категории, указанной в абзаце девятом подпункта 9) пункта 7 настоящих Правил (пожар или стихийное бедствие) в размере до 60 МРП (по решению районной специальной комиссии);
для категории, указанной в абзаце первом подпункта 10) пункта 7 настоящих Правил на лечение в размере 10 МРП – на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, документа, удостоверяющего личность, документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, медицинской справки, подтверждающей наличие онкологического заболевания;
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 10) пункта 7 настоящих Правил в размере 10 МРП – на основании списка, предоставляемого Щербактинским противотуберкулезным кабинетом при коммунальном государственном казенном предприятии "Павлодарский противотуберкулезный диспансер";
для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 10) пункта 7 в размере 10 МРП – на основании списка, предоставляемого Коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Щербактинская центральная районная больница" согласованного с Коммунальным государственным казенным предприятием "Павлодарский областной центр по профилактике и борьбе с Синдромом Приобретенного Иммуно Дефицита;

осы Қағиданың 7 тармағының 8) тармақшасында көрсетілген санаттарға ағымдағы жылда мектеп бітірген (тек қана – жетім балалар) 100000 (жүз мың) теңге мөлшерінде – "Шарбақты ауданының оқу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің тізімі негізінде, жеке есепшотының нөмірі екінші дәрежелі банктерде немесе жекелеген банктік операцияларды жүзеге асырушы қажетті лицензиясы бар ұйымдарда көрсетілген жеке өтініші, жеке басын куәландыратын құжат, тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат, орта білімі туралы аттестат және жетімдік мәртебесін растайтын құжаттар бар болған жағдайда;
осы Қағиданың 7 тармағы 9) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санаттарға 10 АЕК мөлшерінде – "Шарбақты аудандық ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ұсынған тізімі негізінде, жеке есепшотының нөмірі екінші дәрежелі банктерде немесе жекелеген банктік операцияларды жүзеге асырушы қажетті лицензиясы бар ұйымдарда көрсетілген жеке өтініші, жеке басын куәландыратын құжат, тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат, бас бостандығынан айыру орнынан бостандыққа шыққандығы туралы анықтамасы бар болған жағдайда;
осы Қағиданың 7 тармағы 9) тармақшасының тоғызыншы абзацында (өрт немесе стихиялық апат) көрсетілген санаттарға 60 АЕК мөлшеріне дейін (аудандық арнайы комиссия шешімі бойынша);
осы Қағиданың 7 тармағы 10) тармақшасының бірінші абзацында көрсетілген санаттарға емделу үшін 10 АЕК мөлшерінде – жеке есепшотының нөмірі екінші дәрежелі банктерде немесе жекелеген банктік операцияларды жүзеге асырушы қажетті лицензиясы бар ұйымдарда көрсетілген жеке өтініші, жеке басын куәландыратын құжат, тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат, онкологиялық ауруын растайтын медициналық аңықтама;
осы Қағиданың 7 тармағы 10) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санаттарға 10 АЕК мөлшерінде – "Павлодардың туберкулезге қарсы диспансері" қазынашылық мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының жанындағы Шарбақтының туберкулезге қарсы кабинеті ұсынған тізімі негізінде;
7-тармақтың 10) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санаты үшін 10 АЕК мөлшерінде - "Шарбақты аудандық орталық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны ұсынған "Жұқтырылған Иммун Тапшылығының Синдромының алдын алу және күресу бойынша Павлодар облыстық орталығы" Коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорынымен келісілген тізімі негізінде;

для категории, указанной в подпункте 1) пункта 7 настоящих Правил для проведения ремонта жилого помещения в размере 100000 (сто тысяч) тенге – на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, документа, удостоверяющего личность, документа, подтверждающего право домовладения, акта обследования жилищно-бытовых условий проживания;
3) ежеквартальную социальную помощь:
для категорий, указанных в абзацах четвертом, пятом подпункта 2), в абзаце втором подпункта 3) пункта 7 настоящих Правил на оздоровление в размере 2 МРП – на основании списка, согласованного с уполномоченной организацией;
4) ежемесячную социальную помощь:
для категории, указанной в подпункте 1) пункта 7 настоящих Правил социальная помощь на приобретение лекарств в размере 1 МРП – на основании списка, согласованного с уполномоченной организацией;
на возмещение затрат на жилищно–коммунальные услуги для категории, указанной в подпункте 1) пункта 7 настоящих Правил в размере 5 МРП – на основании списка, согласованного с уполномоченной организацией;
на возмещение затрат на жилищно – коммунальные услуги для категорий, указанных в абзацах первом, втором, четвертом, пятом подпункта 2), в абзаце втором подпункта 3) пункта 7 настоящих Правил в размере 2000 (две тысячи) тенге – на основании списка, согласованного с уполномоченной организацией;
для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 6) пункта 7 настоящих Правил в размере 2 МРП – на основании списка, согласованного с уполномоченной организацией;
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 10) пункта 7 настоящих Правил в размере 10 МРП – на основании списка, предоставляемого Щербактинским противотуберкулезным кабинетом при коммунальном государственном казенном предприятии "Павлодарский противотуберкулезный диспансер";
для категории, указанной в абзаце шестом подпункта 6) пункта 7 настоящих Правил в размере 10 (десять) МРП (на проезд) – на основании списка, предоставляемого Коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Щербактинская центральная районная больница".
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 18.04.2014 N 127/43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 14.07.2014 N 134/46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 04.04.2016 № 6/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 22.06.2016 № 18/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 11.09.2017 № 87/25 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 17.05.2019 № 191/56 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

осы Қағиданың 7 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген санаттарға тұрғын-үйге жөндеу жүргізу үшін 100000 (жүз мың) теңге мөлшерінде - жеке есепшотының нөмірі екінші дәрежелі банктерде немесе жекелеген банктік операцияларды жүзеге асырушы қажетті лицензиясы бар ұйымдарда көрсетілген жеке өтініші, жеке басын куәландыратын құжат, үй иелігі құқығын растайтын құжат, тұрмыс-жағдайларын тексеру актісі негізінде;
3) тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек:
осы Қағиданың 7 тармағы 2) тармақшасының төртінші, бесінші абзацтарында 3) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санаттарға сауықтыру үшін 2 АЕК мөлшерінде – уәкілетті ұйыммен келісілген тізімі негізінде;
4) ай сайынғы әлеуметтік көмек:
осы Қағиданың 7 тармағы 1) тармақшасында көрсетілген санаттарға дәрі–дәрмек сатып алу үшін әлеуметтік көмек 1 АЕК мөлшерінде – уәкілетті ұйыммен келісілген тізімі негізінде;
осы Қағиданың 7 тармағы 1) тармақшасында көрсетілген санаттарға тұрғын үй–коммуналдық шығындарының орнын толтыру үшін 5 АЕК мөлшерінде – уәкілетті ұйыммен келісілген тізімі негізінде;
осы Қағиданың 7 тармағы 2) тармақшасының бірінші, екінші, төртінші, бесінші абзацтарында 3) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санаттарға тұрғын үй–коммуналдық шығындарының орнын толтыру үшін 2000 (екі мың) теңге мөлшерінде – уәкілетті ұйыммен келісілген тізімі негізінде;
осы Қағиданың 7 тармағы 6) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санаттарға 2 АЕК мөлшерінде – уәкілетті ұйыммен келісілген тізімі негізінде;
осы Қағиданың 7 тармағы 10) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санаттарға 10 АЕК мөлшерінде – "Павлодардың туберкулезге қарсы диспансері" қазынашылық мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының жанындағы Шарбақтының туберкулезге қарсы кабинеті ұсынған тізімі негізінде;
осы Қағидалардың 7 тармағының 6) тармақшасының алтыншы абзацында көрсетілген санаттарға 10 (он) АЕК мөлшерінде (жол жүру үшін) – шаруашылық жүргізу құқығындағы "Шарбақты орталық аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнынан ұсынылған тізім негізінде.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 18.04.2014 N 127/43 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 14.07.2014 N 134/46 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 04.04.2016 № 6/2 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 22.06.2016 N 18/6 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 11.09.2017 № 87/25 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 17.05.2019 № 191/56 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

9. Уполномоченный орган оказывает с учетом дохода:
1) единовременную социальную помощь:
для категорий, указанных в подпунктах 6), 7), в абзацах третьем, четвертом, восьмом, десятом подпункта 9), в абзацах первом, втором подпункта 10) пункта 7 настоящих Правил семьям со среднедушевым доходом, не превышающим установленной величины прожиточного минимума на приобретение твердого топлива, проживающим в селе Шарбакты в размере 15000 (пятнадцать тысяч) тенге и проживающим в сельских округах в размере 20000 (двадцать тысяч) тенге – на оснований личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, документа, удостоверяющего личность, документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, акта обследования жилищно – бытовых условий, документа, подтверждающего статус, сведений о полученных доходах данной семьей за предшествующий квартал;
для категории, указанной в подпункте 8) пункта 7 настоящих Правил социальная помощь на оплату обучения в высшем учебном заведении в размере фактической стоимости обучения – на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, трехстороннего договора на оказание образовательных услуг, подписанного акимом района, руководителем высшего учебного заведения и студентом, документа, удостоверяющего личность, документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, акта обследования жилищно – бытовых условий проживания, аттестата о среднем образовании, сертификата, справки о заработной плате трудоспособных (работающих) членов семьи и копии трудовых книжек не работающих членов семьи (для выпускников общеобразовательных школ из малообеспеченных семей), свидетельства о смерти родителей, документа о назначении опекуна;
для категории, указанной в абзаце первом подпункта 9) пункта 7 настоящих Правил в размере 10 МРП – на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, документа, удостоверяющего личность, документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, документа, подтверждающего статус безработного, сведений о полученных доходах данной семьей за предшествующий квартал;
для категории, указанной в абзаце пятом подпункта 9) пункта 7 настоящих Правил в размере 10 МРП – на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, документа, удостоверяющего личность, документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, медицинской справки о постановке на учет по беременности, сведений о составе лица (семьи) по форме, утвержденной ТП, сведений о полученных доходах данной семьей за предшествующий квартал;

9. Уәкілетті ұйым табысын есептеп көрсетеді:
1) біржолғы әлеуметтік көмек:
осы Қағиданың 7 тармағының 6), 7) тармақшаларында 9) тармақшасының үшінші, төртінші, сегізінші, оныншы абзацтарында 10) тармақшасының бірінші, екінші абзацтарында көрсетілген санаттарға табысы төменгі күнкөріс деңгейі белгіленген мөлшері аспайтын отбасыларға отын сатып алу үшін Шарбақты ауылында тұратындарға 15000 (он бес мың) теңге мөлшерінде және ауылдық округтерде тұратындарға 20000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде – жеке есепшотының нөмірі екінші дәрежелі банктерде немесе жекелеген банктік операцияларды жүзеге асырушы қажетті лицензиясы бар ұйымдарда көрсетілген жеке өтініші, жеке басын куәландыратын құжаты, тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат, тұрмыс-жағдайларын тексеру актісі, мәртебесін растайтын құжат, осы отбасының алдыңғы тоқсанда алған табыстары туралы мәліметтер негізінде;
осы Қағиданың 7 тармағының 8) тармақшасында көрсетілген санаттарға оқу ақысының нақты төлем мөлшерінде жоғарғы оқу орындарына оқу ақыларын төлеу үшін әлеуметтік көмек – жеке есепшотының нөмірі екінші дәрежелі банктерде немесе жекелеген банктік операцияларды жүзеге асырушы қажетті лицензиясы бар ұйымдарда көрсетілген жеке өтініші, білім беру қызметін көрсету үшін аудан әкімімен, жоғарғы оқу орны басшысымен және шәкіртпен қол қойылған үш жақты келісім–шарт, жеке басын куәландыратын құжат, тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат, тұрғылықты жерінен тұрмыс-жағдайларын тексеру актісі, орта білімі туралы аттестат, сертификат, жұмысқа қабілетті (жұмыс істейтін) отбасы мүшелерінің еңбекақысы туралы анықтама және жұмыс істемейтіндер үшін еңбек кітапшасының көшірмесі (аз қамтамасыз етілген отбасыларындағы жалпы білім беру мектептерінің түлектеріне), ата–анасының қайтыс болғандығы туралы куәлігі, қамқоршыны тағайындау туралы құжат негізінде;
осы Қағиданың 7 тармағы 9) тармақшасының бірінші абзацында көрсетілген санаттарға 10 АЕК мөлшерінде – жеке есепшотының нөмірі екінші дәрежелі банктерде немесе жекелеген банктік операцияларды жүзеге асырушы қажетті лицензиясы бар ұйымдарда көрсетілген жеке өтініші, жеке басын куәландыратын құжат, тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат, жұмыссыз мәртебесін растайтын құжат, осы отбасының алдыңғы тоқсанда алған табыстары туралы мәліметтері негізінде;
осы Қағиданың 7 тармағы 9) тармақшасының бесінші абзацында көрсетілген санаттарға 10 АЕК мөлшерінде – жеке есепшотының нөмірі екінші дәрежелі банктерде немесе жекелеген банктік операцияларды жүзеге асырушы қажетті лицензиясы бар ұйымдарда көрсетілген жеке өтініші, жеке басын куәландыратын құжат, тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат, жүктілігіне байланысты есепте тұрғандығы жөнінде медициналық анықтама, ҮҚ бекітілген нысаны бойынша тұлғаның (отбасының) құрамы, осы отбасының алдыңғы тоқсанда алған табыстары туралы мәліметтері негізінде;

для категории, указанной в абзаце седьмом подпункта 9) пункта 7 настоящих Правил по акции "Дорога в школу" на одного школьника в размере 15000 (пятнадцать тысяч) тенге – на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, документа, удостоверяющего личность, документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, свидетельства о рождении детей, справки потверждения со школы, сведений о полученных доходах данной семьей за предшествующий квартал;
для категории, указанной в абзаце девятом подпункта 9) пункта 7 настоящих Правил (болезнь, требующая лечения, длительная болезнь более 1 месяца, болезнь, требующая оперативного вмешательства) социальная помощь до 10 МРП (по решению районной специальной комиссии);
2) ежемесячную социальную помощь:
для категории, указанной в подпункте 8) пункта 7 настоящих Правил, в период обучения на проживание, питание и проезд к месту жительства студентам, обучающимся по гранту акима области в размере 15235 (пятнадцать тысяч двести тридцать пять) тенге – на основании трехстороннего договора на оказание образовательных услуг;
для категории, указанной в абзаце шестом подпункта 9) пункта 7 настоящих Правил на приобретение детского питания в размере 4 МРП – на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, документа, удостоверяющего личность, документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, медицинской справки о нахождении ребенка на искуственном вскармливании, сведений о полученных доходах данной семьей за предшествующий квартал;
для категорий, указанных в абзацах четвертом, одиннадцатом подпункта 9) пункта 7 настоящих Правил, для компенсации родительской оплаты за детей, посещающих дошкольные организации, в размере 3 (три) МРП – на основании личного заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, документа, удостоверяющего личность, документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, свидетельства о рождении детей, сведений о полученных доходах данной семьей за предшествующий квартал, справки с дошкольной организации с предоставлением табеля посещаемости.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 24.09.2014 N 142/48 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 22.06.2015 N 217/61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 22.06.2016 № 18/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 17.05.2019 № 191/56 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

осы Қағиданың 7 тармағы 9) тармақшасының жетінші абзацында көрсетілген санаттарға "Мектепке жол" акциясы бойынша бір оқушыға 15000 (он бес мың) теңге мөлшерінде – жеке есепшотының нөмірі екінші дәрежелі банктерде немесе жекелеген банктік операцияларды жүзеге асырушы қажетті лицензиясы бар ұйымдарда көрсетілген жеке өтініші, жеке басын куәландыратын құжат, тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат, балалардың туу туралы куәлігі, мектепте оқитындығы жөніндегі аңықтама, осы отбасының алдыңғы тоқсанда алған табыстары туралы мәліметтері негізінде;
осы Қағиданың 7 тармағы 9) тармақшасының тоғызыншы абзацында (емделуге қажетті ауыру, 1 айдан аса ұзақ ауыру, ота жасауды қажет ететін ауыру) көрсетілген санаттарға әлеуметтік көмек 10 АЕК мөлшеріне дейін (аудандық арнайы комиссия шешімі бойынша);
2) ай сайынғы әлеуметтік көмек:
осы Қағиданың 7 тармағының 8) тармақшасында көрсетілген санаттарға облыс әкімінің грантымен оқып жатқан шәкірттерге оқу мерзімінде жатып–тұруына, тамақтануларына және жолақысына 15235 (он бес мың екі жүз отыз бес) теңге мөлшерінде – білім беру қызметін көрсету үшін үш жақты келісім шарт негізінде;
осы Қағиданың 7 тармағы 9) тармақшасының алтыншы абзацында көрсетілген санаттарға бала тағамын сатып алу үшін 4 АЕК мөлшерінде – жеке есепшотының нөмірі екінші дәрежелі банктерде немесе жекелеген банктік операцияларды жүзеге асырушы қажетті лицензиясы бар ұйымдарда көрсетілген жеке өтініші, жеке басын куәландыратын құжат, тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат, жасанды тағаммен тамақтанатын баланың тұрғылықты жері туралы медициналық анықтама, осы отбасының алдыңғы тоқсанда алған табыстары туралы мәліметтері негізінде;
осы Қағидалардың 7 тармағының 9) тармақшасының төртінші, он бірінші абзацында көрсетілген санаттарға мектепке дейінгі ұйымдарға баратын балалар үшін ата-аналық өтемақыға 3 (үш) АЕК мөлшерінде – екінші деңгейдегі банктердегі, сондай-ақ жеке банк опреацияларына лицензиясы бар ұйымдардағы дербес есеп шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, жеке басын куәландыратын құжат, тұрақты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат, баланың туу туралы куәлігі, өткен тоқсанда отбасының алған табысы туралы мәліметі, мектепке дейінгі ұйымдардан қатысу табелін ұсыну мен анықтаманың негізінде.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 24.09.2014 N 142/48 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 22.06.2015 N 217/61 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 22.06.2016 N 18/6 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 17.05.2019 № 191/56 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

10. К памятным датам и праздничным дням размер социальной помощи для отдельно взятой категории получателей устанавливается в едином размере по согласованию с МИО области.
Специальная комиссия при вынесении заключения о необходимости оказания социальной помощи руководствуется утвержденным местным представительным органам перечнем оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся.
11. Размер оказываемой социальной помощи в каждом отдельном случае определяет районная специальная комиссия и указывает его в заключении о необходимости оказания социальной помощи.
3. Порядок оказания социальной помощи
12. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням оказывается по списку, утверждаемому МИО по представлению уполномоченной организации либо иных организаций без истребования заявлений от получателей.
13. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму села, сельского округа представляет заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства;
3) сведения о составе лица (семьи) по форме, утвержденной ТП;
4) сведения о доходах лица (членов семьи);
5) акт и/или документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации.
14. Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
15. При поступлении заявления на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации уполномоченный орган или аким села, сельского округа в течение одного рабочего дня направляют документы заявителя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи).
16. Участковая комиссия в течение двух рабочих дней со дня получения документов проводит обследование заявителя, по результатам которого составляет акт о материальном положении лица (семьи), подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи по формам, утвержденным ТП и направляет их в уполномоченный орган или акиму села, сельского округа.
Аким села, сельского округа в течение двух рабочих дней со дня получения акта и заключения участковой комиссии направляет их с приложенными документами в уполномоченный орган.
17. В случае недостаточности документов для оказания социальной помощи, уполномоченный орган запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для рассмотрения представленных для оказания социальной помощи документов.

10. Осы Қағиданың 8 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген әлеуметтік көмектің мөлшері жекелеген азаматтардың санаттарына облыстың ЖАО келісімі бойынша бірыңғай мөлшерде белгіленеді.
Арнайы комиссия әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарған кезде жергілікті өкілетті органдар бекіткен азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу үшін негіздемелер тізбесін басшылыққа алады.
11. Әрбір жекелеген жағдайда көрсетілетін әлеуметтік көмек мөлшерін аудандық арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетеді.
3. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі
12. Атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмек алушылардан өтініштер талап етілмей уәкілетті ұйымның не өзге де ұйымдардың ұсынымы бойынша ЖАО бекітетін тізімі бойынша көрсетіледі.
13. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының атынан уәкілетті органға немесе ауыл, ауылдық округтың әкіміне өтінішке қоса келесі құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжатты;
2) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжатты;
3) ҮҚ бекіткен нысанда адамның (отбасының) құрамы туралы мәліметтерді;
4) адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтерді;
5) өмірлік қиын жағдайдың туындағанын растайтын актіні және/немесе құжатты ұсынады.
14. Құжаттарды салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларда және көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
15. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш келіп түскен кезде уәкілетті орган немесе ауыл, ауылдық округтің әкімі бір жұмыс күн ішінде өтініш берушінің құжаттарын адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жібереді.
16. Учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күн ішінде өтініш берушіге тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша ҮҚ бекіткен нысандар бойынша адамның (отбасының) материалдық жағдайы туралы акті жасайды, адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және оларды уәкілетті органға немесе ауыл, ауылдық округ әкіміне жібереді.
Ауыл, ауылдық округ әкімі учаскелік комиссияның актісі мен қорытындысын алған күннен бастап екі жұмыс күн ішінде оларды қоса берілген құжаттармен уәкілетті органға жібереді.
17. Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген жағдайда уәкілетті орган әлеуметтік көмек көрсетуге ұсынылған құжаттарды қарау үшін қажетті мәліметтерді тиісті органдардан сұратады.

18. В случае невозможности представления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей, уполномоченный орган принимает решение об оказании социальной помощи на основании данных иных уполномоченных органов и организаций, имеющих соответствующие сведения.
19. Уполномоченный орган в течение одного рабочего дня со дня поступления документов от участковой комиссии или акима села, сельского округа производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с законодательством Республики Казахстан и представляет полный пакет документов на рассмотрение специальной комиссии.
20. Специальная комиссия в течение двух рабочих дней со дня поступления документов выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывает размер социальной помощи.
21. Уполномоченный орган в течение восьми рабочих дней со дня регистрации документов заявителя на оказание социальной помощи принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи на основании принятых документов и заключения специальной комиссии о необходимости оказания социальной помощи.
В случаях, указанных в пунктах 17 и 18 настоящих Правил, уполномоченный орган принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи в течение двадцати рабочих дней со дня принятия документов от заявителя или акима села, сельского округа.
22. Уполномоченный орган письменно уведомляет заявителя о принятом решении (в случае отказа – с указанием основания) в течение трех рабочих дней со дня принятия решения.
23. Исключен решением маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 22.06.2016 № 18/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Отказ в оказании социальной помощи осуществляется в случаях:
1) выявления недостоверных сведений, представленных заявителями;
2) отказа, уклонения заявителя от проведения обследования материального положения лица (семьи);
3) превышения размера среднедушевого дохода лица (семьи) установленного местными представительными органами порога для оказания социальной помощи.
25. Финансирование расходов на предоставление социальной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных бюджетом района на текущий финансовый год.
25-1. Исключен решением маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 22.06.2016 № 18/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3-1. Заключение социального контракта активизации семьи

18. Өтініш берушінің қажетті құжаттарды олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты ұсынуға мүмкіндігі болмаған жағдайда уәкілетті орган тиісті мәліметтерді қамтитын өзге уәкілетті органдар мен ұйымдардың деректері негізінде әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылдайды.
19. Уәкілетті орган учаскелік комиссиядан немесе ауыл, ауылдық округ әкімінен құжаттар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізеді және құжаттардың толық пакетін арнайы комиссияның қарауына ұсынады.
20. Арнайы комиссия құжаттар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күн ішінде әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарады, оң қорытынды болған кезде әлеуметтік көмектің мөлшерін көрсетеді.
21. Уәкілетті орган өтініш берушінің әлеуметтік көмек алуға қажетті құжаттарын тіркеген күннен бастап сегіз жұмыс күн ішінде қабылданған құжаттар мен арнайы комиссияның әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындысы негізінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Осы Қағидалардың 17 және 18–тармақтарында көрсетілген жағдайларда уәкілетті орган өтініш берушіден немесе ауыл, ауылдық округтің әкімінен құжаттарды қабылдаған күннен бастап жиырма жұмыс күн ішінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
22. Уәкілетті орган шешім қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күн ішінде қабылданған шешім туралы (бас тартқан жағдайда – негіздемесін көрсете отырып) өтініш берушіні жазбаша хабардар етеді.
23. Алып тасталды – Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 22.06.2016 N 18/6 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
24. Әлеуметтік көмек көрсетуден бас тарту:
1) өтініш беруші ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған;
2) өтініш беруші адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізуден бас тартқан, жалтарған;
3) адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысы әлеуметтік көмек көрсету үшін жергілікті өкілді органдар белгілеген шектен артқан жағдайларда жүзеге асырылады.
25. Әлеуметтік көмек ұсынуға шығыстарды қаржыландыру ауданның бюджетінде көзделген ағымдағы қаржы жылына арналған қаражат шегінде жүзеге асырылады.
25-1. Алып тасталды – Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 22.06.2016 N 18/6 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-1. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасау

Сноска. Раздел 3-1 исключен решением маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 22.06.2016 № 18/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Основания для прекращения и возврата
предоставляемой социальной помощи
26. Социальная помощь прекращается в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное проживание за пределы соответствующей административно – территориальной единицы;
3) направления получателя на проживание в государственные медико–социальные учреждения;
4) выявления недостоверных сведений, представленных заявителем;
5) Исключен решением маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 22.06.2016 № 18/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Выплата социальной помощи прекращается с месяца наступления указанных обстоятельств.
Сноска. Пункт 26 с изменениями, внесенными решением маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 22.06.2015 N 217/61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 22.06.2016 № 18/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном или ином установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
5. Заключительное положение
Сноска. Решение дополнено разделом 5 в соответствии с решением маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 22.06.2015 N 217/61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е–Собес".
Приложение 1
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров
и определения перечня
отдельных категорий
нуждающихся граждан
Щербактинского района
утвержденных решением
Щербактинского районного
маслихата 15 января
2014 года № 106/37
Лист собеседования
на получение обусловленной денежной помощи
Сноска. Приложение - 1 исключено решением маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 22.06.2016 № 18/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров
и определения перечня
отдельных категорий
нуждающихся граждан
Щербактинского района
утвержденных решением
Щербактинского районного
маслихата 15 января
2014 года № 106/37
Анкета
о семейном и материальном положении заявителя

Ескерту. 3-1 тарауы алып тасталды – Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 22.06.2016 N 18/6 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Көрсетілетін әлеуметтік көмекті
тоқтату және қайтару үшін негіздемелер
26. Әлеуметтік көмек:
1) алушы қайтыс болған;
2) алушы тиісті әкімшілік–аумақтық бірліктің шегінен тыс тұрақты тұруға кеткен;
3) алушыны мемлекеттік медициналық–әлеуметтік мекемелерге тұруға жіберген;
4) алушы ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған жағдайларда тоқтатылады;
5) Алып тасталды – Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 22.06.2016 N 18/6 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Әлеуметтік көмекті төлеу көрсетілген жағдаяттар туындаған айдан бастап тоқтатылады.
Ескерту. 26-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 22.06.2015 N 217/61 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 22.06.2016 N 18/6 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
27. Артық төленген сомалар ерікті немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзгеше тәртіппен қайтаруға жатады.
5. Қорытынды ереже
Ескерту. Шешім 5 бөліммен толықтырылды - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 22.06.2015 N 217/61 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
28. Әлеуметтік көмек берудің мониторингі мен есепке алынуын уәкілетті орган "Е-Собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесін пайдалану арқылы жүргізеді.
2014 жылғы 15 қаңтардағы
Шарбақты аудандық
мәслихатының № 106/37
шешімімен бекітілген
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және Шарбақты ауданындағы
мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін
айқындаудың Қағидаларына
1 қосымша
Шартталған ақшалай көмек алу үшін
сауалнама парағы
Ескерту. 1-қосымша алып тасталды – Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 22.06.2016 N 18/6 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2014 жылғы 15 қаңтардағы
Шарбақты аудандық
мәслихатының № 106/37
шешімімен бекітілген
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және Шарбақты ауданындағы
мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін
айқындаудың Қағидаларына
2 қосымша
Өтініш берушінің отбасылық және
материалдық жағдайы туралы сауалнама