Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сферах электронного документа и электронной цифровой подписи, информатизации, в области связи и телерадиовещания
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 88. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 марта 2015 года № 10493. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 20 ноября 2019 года № 314/НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 20.11.2019 № 314/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок приказа в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 26.01.2016 № 69 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 20-1 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", пунктом 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации", пунктом 2 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи" и пунктом 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 18 января 2012 года "О телерадиовещании"
Сноска. Преамбула в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 26.01.2016 № 69 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сфере электронного документа и электронной цифровой подписи, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 18.03.2019 № 15/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
3) цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в области связи и телерадиовещания, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказами и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 26.01.2016 № 69 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 18.03.2019 № 15/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба, ақпараттандыру салаларындағы және байланыс, телерадио хабарларын тарату салаларындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 88 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 18 наурызда № 10493 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 20 қарашадағы № 314/НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 20.11.2019 № 314/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 26.01.2016 № 69 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 20-1-бабының 2-тармағына, "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 2-тармағына, "Байланыс туралы" 2004 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 9-1-бабының 2-тармағына және "Телерадио хабарларын тарату туралы" 2012 жылғы 18 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 26.01.2016 № 69 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің бағалары;
2) Күші жойылды – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 18.03.2019 № 15/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес байланыс және телерадио хабарларын тарату саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің бағалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 26.01.2016 № 69 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Комитету связи, информатизации и информации Министерства по
инвестициям и развитию Республики Казахстан (Сарсенов С.С.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление копии приказа на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан Жумагалиева А.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти
календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН":
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_________________ Е. Досаев

2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті (С.С. Сарсенов):
1) осы бұйрық заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму вице-министрі А.Қ. Жұмағалиевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен сон қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
________________Е. Досаев

13 февраля 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 88
Цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сфере электронного документа и электронной цифровой подписи
Сноска. В заголовок внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется в соответствии с приказом Министра информации и коммуникаций РК от 21.11.2017 № 407 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Цены на услуги в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 12.04.2017 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование услуги
Единица измерения
Цена без учета НДС, тенге
Цена с учетом НДС, тенге
1
2
3
4
5
1.
Услуги доверенной третьей стороны Республики Казахстан, осуществляющей подтверждение подлинности иностранной электронной цифровой подписи
1 услуга*

2015 жылғы 13 ақпан
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 88 бұйрығына
1-қосымша
Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің бағалары
Ескерту. 1-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 21.11.2017 № 407 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 12.04.2017 № 133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с
Көрсетілетін қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
ҚҚС ескерілмеген бағасы, теңге
ҚҚС ескерілген бағасы, теңге
1
2
3
4
5
1.
Шетелдік электрондық цифрлық қолтаңбаның түпнұсқалылығын растауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының сенім білдірілген үшінші тарапы көрсететін қызметтер
1 қызмет*

18 867 196,43
21 131 260
2.
Услуги корневого удостоверяющего центра Республики Казахстан, осуществляющего подтверждение принадлежности и действительности открытых ключей электронной цифровой подписи удостоверяющих центров
1 услуга*
18 434 031,25
20 646 115
3.
Услуги национального удостоверяющего центра Республики Казахстан, обслуживающего участников "электронного правительства", государственных и негосударственных информационных систем
1 услуга*

18 867 196,43
21 131 260
2.
Куәландырушы орталықтардың электрондық цифрлық қолтаңбасының ашық кілтінің тиесілілігі мен дұрыстығын растауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының негізгі куәландырушы орталығы көрсететін қызметтер
1 қызмет*
18 434 031,25
20 646 115
3.
"Электрондық үкіметке", мемлекеттік және мемлекеттік емес ақпараттық жүйелерге қатысушыларға қызмет көрсететін Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығы көрсететін қызметтер
1 қызмет*

178 367 432,14
199 771 524
4.
Услуги удостоверяющего центра государственных органов Республики Казахстан, обслуживающего государственные органы, должностных лиц государственных органов в информационных системах государственных органов Республики Казахстан
1 услуга*
54 237 993,75
60 746 553
Примечание:
* Услуги оказываются уполномоченному органу в сфере электронного документа и электронной цифровой подписи
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 88
Цены на услуги, реализуемые субъектом
государственной монополии в сфере информатизации
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 18.03.2019 № 15/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 88
Цены на услуги, реализуемые субъектом
государственной монополии в области связи и телерадиовещания

178 367 432,14
199 771 524
4.
Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының ақпараттық жүйелерінде мемлекеттік органдарға, мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарына қызмет көрсететін Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының куәландырушы орталығы көрсететін қызметтер
1 қызмет*
54 237 993,75
60 746 553
Ескертпе:
*Қызметтер электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба саласындағы уәкілетті органға көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 88 бұйрығына
2-қосымша
Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің бағалары
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 18.03.2019 № 15/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 88 бұйрығына 3-қосымша
Байланыс және телерадио хабарларын тарату саласындағы
мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің
бағалары

Сноска. Приложение 3 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 26.01.2016 № 69 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра информации и коммуникаций РК от 19.10.2016 № 211 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 12.04.2017 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 31.05.2017 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 23.10.2018 № 86/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование услуги
Единица измерения
Цена без учета НДС, тенге
Цена с учетом НДС, тенге
1
2
3
4
5
1.
Техническое обеспечение работ по мониторингу радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств, включая измерение параметров радиосигналов, обнаружение побочных электромагнитных излучений радиоэлектронной аппаратуры, а также техническое обеспечение работ по выявлению
радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, действующих с нарушением законодательства Республики Казахстан в области связи, техническое обеспечение работ при проведении уполномоченным органом контроля качества услуг, оказываемых операторами связи, техническое обеспечение ведения реестра (базы данных) радиоэлектронных средств и радиочастотных присвоений,
техническое обеспечение работ при проведении уполномоченным органом в области технического сопровождения телерадиовещания контроля качества приема населением теле-, радиоканалов
1 услуга*
385 411 881, 25
431 661 307
2.
Техническое сопровождение мероприятий по международной координации орбитально-частотного ресурса Республики Казахстан в Международном союзе электросвязи
1 спутниковая сеть
5 256 689,29
5 887 492
3.
Исключена приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 23.10.2018 № 86/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4.
Проведение расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств:
стационарные (базовые) станций сотовой связи (1 типовая станция);
стационарные (базовые) станций системы беспроводного радиодоступа (WLL) (1 радиочастотное присвоение)
1 услуга
20 868, 75
23 373
стационарные приемо-передающие радиоэлектронные средства, предназначенные для ультракоротковолновой радиосвязи;
стационарные приемо-передающие радиоэлектронные средства, предназначенные для транкинговой системы радиосвязи;
стационарные (базовые) приемопередающие станции, предназначенные для радиотелеметрии; стационарные радиоэлектронные средства, предназначенные для длинноволнового, средневолнового, коротковолнового диапазона (за одну радиочастоту (радиоканал) для одной станции)
1 услуга

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 26.01.2016 № 69 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 19.10.2016 № 211 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12.04.2017 № 133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 31.05.2017 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 23.10.2018 № 86/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Р/с №
Көрсетілетін қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
ҚҚС ескерілмеген бағасы, теңге
ҚҚС ескерілген бағасы, теңге
1.
Радиосигналдар параметрлерін өлшеуді, радиоэлектрондық аппаратураның жанама электромагниттік сәулеленуін байқауды қоса алғанда, радиожиілік спектрі мен радиоэлектрондық құралдардың мониторингі жөніндегі жұмыстарды техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасының байланыс саласындағы заңнамасын бұза отырып жұмыс істейтін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды анықтау жөніндегі жұмыстарды техникалық қамтамасыз ету, уәкілетті орган байланыс операторлары көрсететін қызметтердің сапасына бақылау жүргізген кезде жұмыстарды техникалық қамтамасыз ету, радиоэлектрондық құралдардың және радиожиіліктерді иелікке берудің тізілімін (дерекқорын) жүргізуді техникалық қамтамасыз ету, телерадио хабарларын таратуды техникалық сүйемелдеу саласындағы уәкiлеттi органның теле-, радиоарналарды халықтың қабылдауының сапасын бақылауды жүргiзуі кезiнде жұмыстарды техникалық қамтамасыз ету
1 қызмет*
385 411 881, 25
431 661 307
2.
Халықаралық электр байланысы одағында Қазақстан Республикасының орбиталық-жиіліктік ресурсын халықаралық үйлестіру жөніндегі іс-шараларды техникалық сүйемелдеу
1 спутниктік желі
5 256 689,29
5 887 492
3.
Алып тасталды – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 23.10.2018 № 86/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4.
Радиоэлектрондық құралдардың электр магниттік үйлесімділігін есептеуді жүргізу:
ұялы байланыстың стационарлық (базалық) станциялары (1 типтік станция);
сымсыз радиоқолжетімділік жүйелерінің стационарлық (базалық) станциялары (WLL (1 радиожиілікті беру)
1 қызмет
20 868, 75
23 373
ультрақысқа толқынды радиобайланысқа арналған стационарлық қабылдау - тарату радиоэлектрондық құралдары;
транкингтік радиобайланыс жүйесіне арналған қабылдау - тарату радиоэлектрондық құралдары;
радиотелеметрияға арналған стационарлық (базалық) қабылдау - тарату станциялары; ұзын толқынды, орташа толқынды, қысқа толқынды диапазонға арналған стационарлық радиоэлектрондық құралдары (бір станцияға бір радиожиілік (радиоарна) үшін)
1 қызмет

18 008,93
20 170
радиорелейные станции (1 станция 1 частотное присвоение)
1 услуга
16 156,25
18 095
стационарные (земные) станции спутниковой связи (1 станция)
1 услуга
22 071,43
24 720
проведение расчетов электромагнитной совместимости и частотно-территориальное планирование:
радиопередающих устройств, предназначенных для передачи телевизионного вещания;
станции эфирно-кабельного телевидения;
радиопередающие устройства, предназначенные для передачи звукового (радио) вещания (1 радиочастота/телевизионный канал, 1 мультиплекс)
1 услуга
20 725,89
23 213
Выдача дубликата заключения экспертизы электромагнитной совместимости
1 услуга
976,79
1 094
5.
Предоставление доступа к ресурсам централизованной базы данных абонентских номеров операторам сотовой связи
1 услуга в месяц
6 388 236
7 154 825
6.
Предоставление доступа к ресурсам централизованной базы данных абонентских номеров операторам междугородной и международной связи
1 услуга в месяц
360 626

18 008, 93
20 170
радиорелелік станциялар (1 станция 1 жиілікті беру)
1 қызмет
16 156, 25
18 095
жерсеріктік байланыстың стационарлық (жердегі) станциялары (1 станция)
1 қызмет
22 071,43
24 720
мыналардың: телевизиялық хабар таратуға арналған радиотаратушы құрылғылардың; эфир-кәбілдік телевизия станцияларының; дыбыстық (радио) хабар таратуға арналған радиотаратушы құрылғылардың (1 радиожиілік/ телевизиялық арна 1 мультиплекс) электр магниттік үйлесімділігін есептеуді және жиіліктік-аумақтық жоспарлауды жүргізу
1 қызмет
20 725,89
23 213
Электромаганиттік үйлесімділік сараптама қорытындысының телнұсқасын беру
1 қызмет
976, 79
1 094
5.
Ұялы байланыс операторларына абоненттік нөмірлердің орталықтандырыған деректер базасының ресурстарына қол жеткізуге рұқсат беру
1 айда 1 қызмет
6 388 236
7 154 825
6.
Қалааралық және халықаралық байланыс операторларына абоненттік нөмірлердің орталықтандырыған деректер базасының ресурстарына қол жеткізуге рұқсат беру
1 айда 1 қызмет
360 626

403 902
Примечание:
* Услуги оказываются ведомству уполномоченного органа в области
связи и технического сопровождения телерадиовещания.

403 902
Ескерту:
*Қызметтер байланыс және телерадио хабарларын таратуды техникалық қолдап отыру саласындағы уәкілетті органның ведомствосына көрсетіледі.