Об утверждении Правил заключения контракта (договора) на государственное геологическое изучение недр
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 215. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2015 года № 10920. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 325 (вводится в действие с 29.06.2018)
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 11.05.2018 № 325 (вводится в действие с 29.06.2018).
В соответствии с подпунктом 32-3) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 29 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила заключения контракта (договора) на государственное геологическое изучение недр.
2. Комитету геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Нурабаев Б.К.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан Рау А.П.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ Е. Досаев
от 14 марта 2015 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
____________________ В. Школьник
от 20 марта 2015 год
Утверждены
приказом Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 215
Правила
заключения контракта (договора)
на государственное геологическое изучение недр

Жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеуге келісімшарт (шарт) жасасу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 215 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 cәуірде № 10920 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 325 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 11.05.2018 № 325 (29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 29 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 32-3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеуге арналған келісімшарт (шарт) жасасу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті (Б.Қ. Нұрабаев):
1) заңнамада бекітілген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың
интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2 тармағының 1), 2), және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі А.П. Рауға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
______________ Е. Досаев
2015 жылғы 14 наурыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
______________ В. Школьник
2015 жылғы 20 наурыз
Қазақстан Республикасы
Ивестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 215 бұйрығымен
бекітілген
Жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеуге келісімшарт
(шарт) жасасу қағидалары

1. Общие положения
1. Настоящие Правила заключения контракта (договора) на государственное геологическое изучение недр (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" и определяют порядок заключения контракта (договора) на проведение операции по государственному геологическому изучению недр (далее – контракт).
2. Контракт заключается между физическим или юридическим лицом (далее – Заявитель), имеющими намерение произвести государственное геологическое изучение недр за счет собственных средств и уполномоченным органом по изучению и использованию недр (далее – уполномоченный орган).
3. . Заключение контракта (договора) на государственное геологическое изучение недр, финансируемое за счет бюджетных средств, осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках".
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 11.08.2016 № 600 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Порядок заключения контракта (договора)
на государственное геологическое изучение недр
4. Для заключения контракта в уполномоченный орган заявителем подается заявка по форме, согласно приложению к настоящему приказу с приложением следующих документов:
1) для юридических лиц:
копии документов о государственной регистрации в качестве юридического лица;
2) для физических лиц:
копии документов, удостоверяющих личность заявителя, о постановки на учет в качестве индивидуального предпринимателя в органах государственных доходов.
5. Уполномоченный орган рассматривает заявку на заключение контракта в течение десяти рабочих дней со дня поступления заявки.
6. Уполномоченный орган в срок установленный пунктом 5 настоящих Правил отказывает в заключении контракта в случаях:
1) представления заявителем неполного пакета документов;
2) представления заявителем недостоверных сведений;
3) если заявленная площадь попадает на контрактную территорию или на земли особо охраняемых природных территорий, в случаях, предусмотренных пунктом 3 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях".
7. В случае поступления в уполномоченный орган на запрашиваемую территорию двух или более заявок одновременно контракт заключается с заявителем, подавшим заявку на заключение контракта первым.
8. В случае отсутствия оснований для отказа в заключении контракта, установленных пунктом 6 настоящих Правил, уполномоченный орган в срок, установленный пунктом 5 настоящих Правил, письменно уведомляет заявителя о возможности заключения контракта с указанием срока предоставления проектной документации в области государственного геологического изучения недр.
Проектная документация должна содержать сведения о видах, объемах работ и сумме денежных средств, с разбивкой по годам, выделяемых заявителем на выполнение этих работ.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеуге келісімшарт (шарт) жасасу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты (шарты) (бұдан әрі – келісімшарт) жасасу тәртібін анықтайды.
2. Келісімшарт өз қаражаты есебінен жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеуді жүргізу ниеті бар заңды немесе жеке тұлға (бұдан әрі - Өтініш беруші) және жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі - Уәкілетті орган) арасында жасалынады.
3. Бюджеттік қаражат есебінен қаржыландырылатын жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеуге келісімшарт (шарт) жасасу "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 11.08.2016 № 600 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеуге
келісімшарт (шарт) жасасу тәртібі
4. Келісімшарт (шарт) жасасу үшін мынадай құжаттарды қоса бере отырып, уәкілетті органға осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінім береді:
1) заңды тұлғалар үшін;
заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелуі туралы құжаттардың көшірмесі;
2) жеке тұлғалар үшін;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын, мемлекеттік кірістер органдарында жеке кәсіпкер ретінде есепке қою туралы құжаттардың көшірмелері;
5. Уәкілетті орган өтінімді түскен күннен бастап он жұмыс күн ішінде келісімшарт жасасуға арналған өтінімді қарастырады.
6. Уәкілетті орган осы қағидалардың 5 тармағында белгіленген мерзімде мынадай жағдайларда келісімшарт жасасудан бас тартады:
1) өтініш беруші толық емес құжаттар пакетін ұсынғанда;
2) өтініш беруші анық емес мәліметтер ұсынғанда;
3) егер мәлімделген аудан "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңында 23-бабы 3 тармағына көзделген жағдайларда келісімшарт аумағына немесе айрықша қорғалатын табиғи жерге жататын болса.
7. Уәкілетті органға сұратылатын аумаққа бір уақытта екі немесе одан да көп өтінім келіп түскен жағдайда келісімшарт жасасуға өтінімді бірінші берген өтініш берушімен жасалады.
8. Осы Қағидалардың 6-тармағында белгіленген, келісімшарты жасаудан бас тарту ушін негіз болмаған жағдайда уәкілетті орган осы Қағидалардың 5-тармағында белгіленген мерзімде, мемлекеттік геологиялық зерттеу саласындағы жобалау құжаттамасын ұсыну мерзімін көрсете отырып, өтініш берушіге келісім шарт жасасу мүмкіндігі туралы хабарлама жібереді.
Жобалау құжаттамасында жұмыс түрлері, көлемі және осы жұмыстарды орындауға өтініш беруші бөлетін, жылдар бойынша бөлінген ақшалай қаражат сомасы туралы мәлімет болуы тиіс.

9. Для заключения контракта заявителем в течение трех месяцев со дня получения уведомления о возможности заключения контракта в уполномоченный орган предоставляется проектная документация.
Срок предоставления проектной документации продлевается уполномоченным органом по письменному обращению заявителя, но не более чем на три месяца, в случае обращения заявителя не менее чем за десять рабочих дней до истечения срока, указанного в уведомлении уполномоченного органа.
10. Если в сроки, определенные уполномоченным органом, заявителем не представлена проектная документация, уполномоченный орган в течение десяти рабочих дней с момента истечения срока предоставления проектной документации направляет заявителю мотивированный отказ в заключении контракта.
11. Уполномоченный орган не позднее десяти рабочих дней со дня получения проектной документации подписывает и направляет заявителю проект контракта. Проект контракта должен быть подписан заявителем и представлен уполномоченному органу в течение десяти рабочих дней со дня представления ему подписанного проекта контракта.
12. После заключения контракта заявитель обеспечивает согласование проектной и иной документации, а также получение разрешений, необходимых для проведения операций по недропользованию, самостоятельно.
Приложение
к Правилам заключения контракта (договора)
на государственное геологическое изучение недр
Форма
Кому:_________________________________
(наименование государственного органа)
от кого:______________________________
(заявитель)
ЗАЯВКА
на заключение контракта (договора) на государственное
геологическое изучение недр
1. Предмет и цель контракта:
Проведение (указать вид работ - поисковых/поисково-оценочных) на (указать вид полезного ископаемого) в рамках государственного геологического изучения недр на (указать название площади, ее местонахождение).
2. Срок проведения работ, пространственные границы запрашиваемой территории, площадь территории:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
№ угловых точек
Географические координаты
Северная широта
Восточная долгота
градус
минута
секунда
градус
минута
секунда
1
2
3
4
3. Для юридических лиц:
наименование заявителя, его местонахождение:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
сведения о руководителях и заявителя - юридического лица:
_____________________________________________________________________

9. Келісімшарт (шарт) жасау мүмкіндігі туралы хабарлама алған күннен бастап үш ай ішінде өтініш беруші келісімшарт (шарт) жасау үшін уәкілетті органға жобалау құжаттамасын ұсынады.
Жобалау құжаттамасын ұсыну мерзімін уәкілетті орган өтініш берушінің жазбаша өтініші бойынша, бірақ уәкілетті органның хабарламасында көрсетілген мерзім өткенге дейін кемінде он жұмыс күні ішінде өтініш беруші ұсыныс жасаған жағдайда кемінде үш айдан аспайтын мерзімге ұзартады.
10. Егер уәкілетті орган белгілеген мерзімде өтініш беруші жобалау құжаттамасын ұсынбаса, уәкілетті орган (аумақтық бөлімше) он жұмыс күннін ішінде жобалау құжаттамасын ұсыну кезен өткенде өтініш берушіге келісімшарт (шарт) жасасудан дәлелді бас тарту жібереді.
11. Уәкілетті орган жобалау құжаттамасын және жұмыс бағдарламасын алған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей келісімшарт жобасына қол қояды және өтініш берушіге жібереді. Келісімшарт жобасына өтініш беруші қол қоюы және оған қол қойылған келісімшарт жобасы ұсынылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде уәкілетті органға ұсыну тиіс.
12. Келісімшарт жасалғаннан кейін өтініш беруші жобалау және өзге де құжаттаманы келісуді, сондай-ақ жер қойнауын пайдалануға қажетті операцияларды жүргізуге рұқсаттарды дербес алуды қамтамасыз етеді.
Жер қойнауын мемлекеттік
геологиялық зерттеуге келісімшарт
(шарт) жасасу қағидаларына
қосымша
Нысан
Кімге:______________________________
(мемлекеттік органның атауы)
кімнен:_____________________________
(өтінім беруші)
Жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеуге
келісімшарт (шарт) жасасуға
ӨТІНІМ
1. Келісімшарттың мәні мен мақсаты:
(алаңның атауын, оның орналасқан жерін көрсету) жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу шеңберінде (пайдалы қазба түрін көрсету) арналған (жұмыстар түрін көрсету - іздеу/іздеу-бағалау) жүргізу.
2. Жұмыстарды жүргізу мерзімі, сұралатын аумақтың кеңістік шекарасы, аумақтың ауданы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Бұрыштық нүктелердің №
Географиялық координаталары
Солтүстік ендігі
Шығыс бойлығы
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
3
4
3. Заңды тұлғалар үшін:
өтініш берушінің атауы, оның орналасқан жері:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
өтініш беруші заңды тұлға және басшылары туралы мәліметтер:
_____________________________________________________________________

4. Для физических лиц:
фамилия и имя заявителя, юридический адрес, гражданство:
_____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество и подпись заявителя
"____"_____________ 20 года

4. Жеке тұлғалар үшін:
өтініш берушінің тегі және аты, заңды мекенжайы, азаматтығы:
_____________________________________________________________________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты және қолы
20 жыл "____"_____________