Об утверждении положений о Комитете лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его областных территориальных инспекциях
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 июня 2015 года № 18-5/520. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июля 2015 года № 11594. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 апреля 2017 года № 145.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства РК от 04.04.2017 № 145.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 29.09.2016 № 408.
1. Утвердить:
1) исключен приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 29.09.2016 № 408;
2) Положение о Акмолинской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан,согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Положение о Актюбинской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан,согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Положение о Алматинской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан,согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Положение о Атырауской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Положение о Западно-Казахстанской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Положение о Жамбылской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Положение о Карагандинской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, согласно приложению 8 к настоящему приказу;

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің және оның облыстық аумақтық инспекцияларының ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 5 маусымдағы № 18-5/520 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 8 шілдеде № 11594 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 04 сәуірдегі № 145 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 04.04.2017 № 145 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 29.09.2016 № 408 бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 29.09.2016 № 408 бұйрығымен.
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Ақмола облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Ақтөбе облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Алматы облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Атырау облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Батыс Қазақстан облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Жамбыл облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Қарағанды облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже;

8. Юридический адрес Инспекции: Республика Казахстан, 020000, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Громова, 21.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Акмолинская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
10. Настоящее положение является учредительным документом Инспекции.
11. Финансирование деятельности Инспекции осуществляется из республиканского бюджета.
12. Инспекция не вступает в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Инспекции.
Если Инспекции законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности Инспекции
13. Задачи: выполнение реализационных и контрольных функций в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Функции:
1) реализует государственную политику в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также особо охраняемых природных территорий;
2) участвует в выработке предложений по формированию государственной лесной политики и ее реализации;
3) осуществляет координацию и методическое руководство местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, ведающих лесным хозяйством, а также лесных учреждений и природоохранных организаций по вопросам охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения;
4) заслушивает отчет руководителя структурного подразделения местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, ведающего лесным хозяйством, а также руководителей лесных учреждений и природоохранных организаций по вопросам состояния, охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения;
5) приостанавливает, ограничивает и прекращает право лесопользования на участках государственного лесного фонда, а также работы, представляющие опасность для состояния и воспроизводства лесов в порядке, находящихся в его ведении, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) рассматривает дела об административных правонарушениях в области лесного законодательства Республики Казахстан, законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий;

8. Инспекцияның заңды орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 020000, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Громов көшесі, 21.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Ақмола облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесi.
10. Осы Ереже Инспекцияның құрылтай құжаты болып табылады.
11. Инспекцияның қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Инспекцияға кәсіпкерлік субъектілерімен Инспекцияның функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсе алмайды.
Егер Инспекцияға заңнамалық актілермен кірістерді әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Инспекцияның негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Мiндеттерi: орман шаруашылығы, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқарушылық және бақылау функцияларын орындау.
Функциялар:
1) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, сондай-ақ ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
2) мемлекеттік орман саясатын қалыптастыру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге және оны іске асыруға қатысады;
3) орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсiру мәселелерi бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың орман шаруашылығымен айналысатын жергiлiктi атқарушы органдарын, сондай-ақ орман мекемелерi мен табиғат қорғау ұйымдарын үйлестiрудi және оларға әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асырады;
4) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының орман шаруашылығымен айналысатын құрылымдық бөлімшесі басшысының, сондай-ақ орман мекемелері мен табиғат қорғау ұйымдары басшыларының орман қорының жай-күйі, оны күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру мәселелері жөніндегі есебін тыңдайды;
5) мемлекеттiк орман қоры учаскелерінде орман пайдалану құқығын, сондай-ақ өзінің қарауындағы ормандардың жай-күйiне және молықтырылуына қауiп төндiретiн жұмыстарды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тоқтата тұрады, шектейдi, тоқтатады;
6) Қазақстан Республикасының орман заңнамасы, Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше күзетілетін табиғи аумақтар саласындағы заңнамалары саласындағы әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстердi қарайды;

7) согласовывает с местным исполнительным органом области, разработанные ими проекты ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню);
8) осуществляет государственный контроль и надзор за выполнением мероприятий по защите лесов от вредителей и болезней, своевременностью принятых мер по предупреждению возникновения, распространения, точностью учета и прогнозирования очагов вредителей и болезней леса, ослабления и гибели насаждений от неблагоприятных воздействий природного, антропогенного характера;
9) осуществляет путем проверок государственный контроль и надзор за количественными и качественными изменениями в лесном фонде, его санитарным состоянием;
10) осуществляет путем проверок государственный контроль и надзор за порядком передачи лесных ресурсов в лесопользование на участках государственного лесного фонда и соблюдением договоров долгосрочного лесопользования;
11) осуществляет путем проверок государственный контроль и надзор за выполнением требований пожарной безопасности в лесах, мероприятий по предупреждению лесных пожаров, по обеспечению их своевременного обнаружения и ликвидации, а также точностью учета площадей гарей и определением причиненными пожарами ущерба государственному лесному фонду, своевременностью принятых мер по ликвидации последствий лесных пожаров;
12) осуществляет государственный контроль и надзор за состоянием, охраной, защитой и использованием особо охраняемых природных территорий и объектов государственного природно-заповедного фонда;
13) осуществляет путем проверок государственный контроль и надзор за отводом лесосек;
14) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением правил отпуска древесины на корню и рубок леса, иных правил лесопользования на участках государственного лесного фонда;
15) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением режимов охраны в лесах особо охраняемых природных территорий;
16) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением лесосеменного районирования, заготовки, переработки, хранения и использования лесных семян, ведением питомнического хозяйства на участках государственного лесного фонда;
17) осуществляет государственный контроль и надзор за использованием земель лесного фонда в соответствии с их целевым назначением и охраной этих земель;

7) аумақтық бөлімшелермен келiсе отырып, облыстардың жергiлiктi атқарушы органдары жасаған есептеулер негiзiнде мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде орман пайдалану төлемақысының ставкаларын (түбiрiмен босатылатын сүрек үшiн белгiленетiн ставкаларды қоспағанда) бекiтедi;
8) ормандарды орман зиянкестері мен ауруларынан қорғау жөнiндегi іс-шаралардың орындалуын, орман зиянкестері мен аурулары ошақтарының, екпелердің табиғи, антропогендік сипаттағы қолайсыз әсерлерден қурап-солып қалуының пайда болуының, таралуының алдын алу, олардың есебін жүргізу мен болжаудың дәлдiгi жөнiндегi шаралардың дер кезінде қабылдануын мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
9) орман қорындағы сандық және сапалық өзгерістерге, оның санитариялық жай-күйiне мемлекеттік бақылау мен қадағалауды тексерулер арқылы жүзеге асырады;
10) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман ресурстарын орман пайдалануға беру тәртібіне және ұзақ мерзімді орман пайдалану шарттарының сақталуына мемлекеттік бақылау мен қадағалауды тексерулер арқылы жүзеге асырады;
11) ормандарда өрт қауіпсіздігі талаптарының, орман өрттерінің алдын алу жөніндегі, оларды уақтылы байқауды және жоюды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралардың орындалуына, сондай-ақ өртеңдер алқаптарын есепке алудың дәлме-дәлдігіне және мемлекеттік орман қорына өрттен келтірілген залалды анықтауға, орман өрттерінің салдарларын жою жөнінде қолданылған шаралардың уақтылығына мемлекеттік бақылау мен қадағалауды тексерулер арқылы жүзеге асырады;
12) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мен мемлекеттiк табиғи-қорық қоры объектiлерiнiң жай-күйiне, күзетiлуiне, қорғалуына және пайдаланылуына мемлекеттiк бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
13) кеспеағаштардың бөлінуіне мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
14) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде сүректі түбірімен босату мен ағаш кесу қағидаларының, орман пайдаланудың өзге де қағидаларының сақталуына мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
15) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар ормандарындағы күзет режимдерінің сақталуын мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
16) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман тұқымдарының аудандастырылуына, орман тұқымдарын дайындау, өңдеу, сақтау мен пайдалану және олардың сапасын бақылау қағидаларының сақталуына, питомниктер шаруашылығының жүргізілуіне мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
17) орман қоры жерлерiнiң олардың нысаналы мақсатына сәйкес пайдаланылуын және осы жерлердің қорғалуын мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;

18) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением порядка пользования государственным лесным фондом при строительных работах, добыче полезных ископаемых, прокладке коммуникаций и выполнении иных работ, не связанных с ведением лесного хозяйства и лесопользованием;
19) проверяет деятельность пользователей животным миром в целях определения соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
20) организует и обеспечивает воспроизводство и государственный учет животного мира в резервном фонде рыбохозяйственных водоемах и (или) участках и охотничьих угодьях;
21) организует и (или) обеспечивает проведение научных исследований и проектно-изыскательских работ в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
22) организует ведение государственного учета, кадастра и мониторинга животного мира;
23) ведет, размещает и ежеквартально обновляет на интернет-ресурсе реестр зоологических коллекций;
24) выдает справку о происхождении вылова;
25) осуществляет международное сотрудничество в области лесных отношений, охраны, воспроизводства, использования животного мира, особо охраняемых природных территорий, включая реализацию международных договоров;
26) осуществляет контрольный лов, лов с целью интродукции, реинтродукции и гибридизации, организует лов в замороопасных водоемах и (или) участках;
27) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением порядка осуществления интродукции, реинтродукции и гибридизации животных;
28) осуществляет государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
29) осуществляет контроль за соблюдением правил ведения охотничьего, рыбного хозяйства;
30) осуществляет контроль за соблюдением Правил охоты и рыболовства;
31) осуществляет контроль за соблюдением нормативов в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
32) осуществляет контроль за соблюдением порядка содержания животных в неволе или полувольных условиях, а также зоологических коллекций;
33) осуществляет контроль за выполнением мероприятий по охране, воспроизводству и использованию животного мира;
34) осуществляет контроль за выполнением условий договора физическими и юридическими лицами на ведение охотничьего и рыбного хозяйства;

18) құрылыс жұмыстары, пайдалы қазбаларды өндіру, коммуникацияларды тарту және орман шаруашылығын жүргізумен және орман пайдаланумен байланысты емес өзге де жұмыстарды орындау кезінде мемлекеттік орман қорын пайдалану тәртiбiнiң сақталуын мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
19) Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасы талаптарының сақталуын айқындау мақсатында жануарлар дүниесін пайдаланушылардың қызметін тексереді;
20) балық шаруашылығы су айдындарының резервтiк қорында және (немесе) учаскелерiнде және аңшылық алқаптарда жануарлар дүниесінің өсімін молайту мен мемлекеттік есепке алуды ұйымдастырады және қамтамасыз етедi;
21) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми-зерттеулер мен жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізуді ұйымдастырады және (немесе) қамтамасыз етеді;
22) жануарлар дүниесін мемлекеттік есепке алуды, оның кадастры мен мониторингін жүргізуді ұйымдастырады;
23) зоологиялық коллекциялар тізілімін жүргізеді, интернет-ресурста орналастырады және тоқсан сайын жаңартады;
24) балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама береді;
25) халықаралық шарттарды іске асыруды қоса алғанда, орман қатынастары, жануарлар дүниесін күзету, өсімін молайту және пайдалану, ерекше күзетілетін табиғи аумақтар саласында халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асырады;
26) бақылау үшін аулауды, интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру мақсатында аулауды жүзеге асырады, балықтың қырылу қаупі бар су айдындарында және (немесе) учаскелерінде аулауды ұйымдастырады;
27) жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды, және будандастыруды жүзеге асыру тәртібінің сақталуына мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
28) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
29) аң, балық шаруашылығын жүргізу қағидаларының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
30) аңшылық және балық аулау қағидаларының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
31) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы нормативтердің сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
32) жануарларды еріксіз немесе жартылай ерікті жағдайларда ұстау тәртібінің, сондай-ақ зоологиялық коллекциялардың сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
33) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану жөніндегі іс-шаралардың орындалуын бақылауды жүзеге асырады;
34) жеке және заңды тұлғалардың аң және балық шаруашылығын жүргізу шартының талаптарын орындауын бақылауды жүзеге асырады;

35) осуществляет контроль за соблюдением установленных ограничений и запретов на пользование животным миром;
36) осуществляет государственный контроль и надзор за местными исполнительными органами в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
37) согласовывает установку рыбозащитных устройств водозаборных сооружений;
38) согласовывает движение всех видов водного транспорта с включенными двигателями в запретный для рыболовства период на рыбохозяйственных водоемах и (или) участках, а также в местах, запретных для рыболовства;
39) согласовывает технико-экономическое обоснование и проектно-сметную документацию, разрабатываемые субъектами, осуществляющими хозяйственную и иную деятельность, указанную в пунктах 1 и 2 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира";
40) согласовывает на основании биологического обоснования рыбохозяйственную мелиорацию на закрепленном рыбохозяйственном водоеме и (или) участке, ежегодную корректировку данных промыслового запаса рыбных ресурсов и других водных животных, проводимую пользователями животным миром при специальном пользовании;
41) на основании научных рекомендаций принимает решение о мелиоративном лове рыб в случаях возникновения угрозы замора, который неизбежно приведет к гибели рыб и невозможности устранения такой угрозы путем проведения текущей рыбохозяйственной мелиорации водных объектов или их частей;
42) разрабатывает перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения;
43) при выявлении нарушений законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира приостанавливает деятельность или вносит предложение о запрещении деятельности пользователей животным миром в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
44) выдает разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных.
14. Права и обязанности Инспекции:
1) запрашивает и получает в установленном законодательством порядке от государственных органов и иных организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
2) осуществляет иные права и обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности Инспекции
15. Инспекцию возглавляет руководитель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Ответственным секретарем Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан.
Руководитель имеет заместителя (ей), назначаемого (ых) на должность и освобождаемого (ых) от должности Ответственным секретарем Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.

35) жануарлар дүниесін пайдалануға белгіленген шектеулер мен тыйым салулардың сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
36) жануарлар дүниесін күзету, өсімін молайту және пайдалану саласында жергілікті атқарушы органдарға мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асырады;
37) су жинау құрылыстарына балықтарды қорғау құрылғыларын орналастыруды келіседі;
38) балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық аулауға тыйым салынған кезеңде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған жерлерде қозғалтқыштары қосылған су көлігінің барлық түрлерінің жүруін келіседі;
39) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 1 және 2-тармақтарында көрсетілген шаруашылық және өзге де қызметті жүзеге асыратын субъектілер әзірлейтін техникалық-экономикалық негіздемені және жобалау-сметалық құжаттаманы келіседі;
40) биологиялық негіздеменің негізінде бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдынында және (немесе) учаскесінде пайдаланушылар арнайы пайдалану кезiнде жүргізген балық шаруашылығы мелиорациясын, балық ресурстарының және басқа да су жануарларының кәсіпшілік қорының деректерін жыл сайын түзетуді келіседі;
41) ғылыми ұсынымдар негізінде балықтардың болмай қоймайтын қырылуына әкеп соғатын қырылу қаупі туындаған және су объектілерін немесе олардың бөліктерін ағымдағы балық шаруашылық мелиорациялауды жүргізу жолымен мұндай қауіпті жою мүмкін болмаған жағдайларда балықтарды мелиорациялық аулау туралы шешім қабылдайды;
42) жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесін әзірлейді;
43) Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасының бұзылуы анықталған кезде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жануарлар дүниесін пайдаланушының қызметін тоқтата тұрады немесе қызметіне тыйым салу туралы ұсыныс енгізеді;
44) жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсаттар береді.
14. Инспекцияның құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан, олардың лауазымды тұлғаларынан қажетті ақпаратты және материалдарды заңнамада белгіленген тәртіппен сұратады және алады;
2) қолданыстағы заңнамалық актілермен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.
3. Инспекцияның қызметін ұйымдастыру
15. Инспекцияны Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын басшы басқарады.
Басшының Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын орынбасары (лары) болады.

16. Руководитель организует и руководит работой Инспекции, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Инспекцию задач и осуществление ею своих функций, за качество и своевременность исходящих документов, а также целевое использование выделенных средств из республиканского бюджета.
17. В этих целях руководитель:
1) назначает на должности и освобождает от должностей работников Инспекции, кроме заместителей;
2) определяет обязанности и полномочия работников Инспекции и руководителей структурных подразделений Инспекции;
3) в установленном законодательством Республики Казахстан в области лесного хозяйства и животного мира, особо охраняемых природных территорий поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Инспекции, а также вносит представления председателю Комитета о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на заместителей;
4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах и иных организациях без доверенности.
18. В случае отсутствия руководителя Инспекции временное исполнение обязанностей руководителя Инспекции возлагается на основании приказа председателя Комитета на заместителя руководителя, в случае его отсутствия на другого работника Инспекции.
4. Имущество Инспекции
19. Инспекция может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
20. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
21. Инспекция самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
22. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 5 июня 2015 года № 18-5/520
Положение
о Актюбинской областной территориальной инспекции лесного
хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и
животного мира Министерства сельского хозяйства Республики
Казахстан

16. Басшы Инспекцияның жұмысын ұйымдастырады және басқарады және Инспекцияға жүктелген міндеттердің орындалуын және оның өз функцияларын жүзеге асыруын, сондай-ақ шығыс құжаттарының сапасы мен уақтылығын, сондай-ақ республикалық бюджеттен бөлінген қаражаттың нысаналы пайдаланылуына жеке жауапкершілікте болады
17. Осы мақсаттарда басшы:
1) орынбасарларынан басқа, Инспекция қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
2) Инспекция қызметкерлерінің, Инспекцияның құрылымдық бөлімшелері басшыларының міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды;
3) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Инспекция қызметкерлерін ынталандырады және оларға тәртіптік жазалар қолданады, сондай-ақ Комитет төрағасына өз орынбасарларын ынталандыру және оларға тәртіптік жазалар қолдану туралы ұсыным береді;
4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
18. Инспекция басшысы болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының бұйрығымен басшы орынбасарына, ол болмаған жағдайда Инспекцияның басқа қызметкеріне жүктеледі.
4. Инспекцияның мүлкі
19. Инспекцияның заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Инспекцияның мүлкi оған мемлекет берген мүлiктiң есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны инспекция балансында көрсетілетін өзге де мүліктен тұрады.
20. Инспекцияға бекітілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Инспекцияның өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығара алмайды немесе оған өзгедей тәсілмен билік ете алмайдыі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою
22. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 5 маусымдағы
№ 18-5/520 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің
Ақтөбе облыстық орман шаруашылығы және жануарлар
дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже

1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Актюбинская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных и контрольных функций в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию деятельности Иргиз-Тургайского государственного природного резервата и охрану Тургайского государственного зоологического заказника, а также на всех рыбохозяйственных водоемах и (или) участках (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Актюбинской области.
2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если она уполномочена на это в соответствии с законодательством.
6. Инспекция по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Инспекции и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Инспекции утверждаются Ответственным секретарем Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан в пределах общей численности территориальных подразделений Комитета.
8. Юридический адрес Инспекции: Республика Казахстан, 030006, Актюбинская область, город Актобе, улица Набережная, 11.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Актюбинская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Ақтөбе облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқарушылық және бақылау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Ырғыз-Торғай мемлекеттік табиғи резерватының қызметін және Торғай мемлекеттік зоологиялық қаумалының қорғалуын және Ақтөбе облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі барлық балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ олардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысты заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Инспекция азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
5. Инспекцияның егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болады.
6. Инспекция өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Инспекция басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Инспекцияның құрылымы және штат санын Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің жалпы саны шегінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша бекітеді.
8. Инспекцияның заңды орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 030006, Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Набережная көшесі, 11.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Ақтөбе облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесi.

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах и иных организациях без доверенности.
18. В случае отсутствия руководителя Инспекции временное исполнение обязанностей руководителя Инспекции возлагается на основании приказа председателя Комитета на заместителя руководителя, в случае его отсутствия на другого работника Инспекции.
4. Имущество Инспекции
19. Инспекция может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
20. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
21. Инспекция самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
22. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 4
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 5 июня 2015 года № 18-5/520
Положение
о Алматинской областной территориальной инспекции лесного
хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и
животного мира Министерства сельского хозяйства Республики
Казахстан
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Алматинская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных и контрольных функций в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию деятельности Алакольского и Алматинского государственных природных заповедников, Иле-Алатауского, Чарынского и Жонгар-Алатауского государственных национальных природных парков, государственных национальных природных парков "Алтын-Эмель" и "Көлсай-Көлдері", государственного регионального природного парка "Медеу", городского коммунального казенного предприятия "Алматинский зоологический парк", Илийского и Главного ботанических садов, а также на всех рыбохозяйственных водоемах и (или) участках (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Алматинской области.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
18. Инспекция басшысы болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының бұйрығымен басшы орынбасарына, ол болмаған жағдайда Инспекцияның басқа қызметкеріне жүктеледі.
4. Инспекцияның мүлкі
19. Инспекцияның заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Инспекцияның мүлкi оған мемлекет берген мүлiктiң есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны инспекция балансында көрсетілетін өзге де мүліктен тұрады.
20. Инспекцияға бекітілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Инспекцияның өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығара алмайды немесе оған өзгедей тәсілмен билік ете алмайдыі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою
22. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 5 маусымдағы
№ 18-5/520 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің
Алматы облыстық орман шаруашылығы және жануарлар
дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Алматы облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқарушылық және бақылау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Алакөл және Алматы мемлекеттік табиғи қорықтарының, Іле Алатауы, Шарын және Жоңғар Алатауы, "Алтын Емел" және "Көлсай көлдері" мемлекеттік ұлттық табиғи парктерінің, "Медеу" мемлекеттік өңірлік табиғи паркінің, "Алматы хайуанаттар бағы" қалалық коммуналдық қазыналық кәсіпорнының, Іле және Бас ботаникалық бақтарының қызметін және Алматы облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі барлық балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ олардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.

4. Имущество Инспекции
19. Инспекция может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
20. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
21. Инспекция самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
22. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 5
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 5 июня 2015 года № 18-5/520
Положение
о Атырауской областной территориальной инспекции лесного
хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и
животного мира Министерства сельского хозяйства Республики
Казахстан
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Атырауская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных и контрольных функций в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию деятельности государственного природного резервата "Акжайык",охрану Новинского государственного зоологического природного заказника, а также на всех рыбохозяйственных водоемах и (или) участках (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Атырауской области.
2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. Инспекцияның мүлкі
19. Инспекцияның заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Инспекцияның мүлкi оған мемлекет берген мүлiктiң есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны инспекция балансында көрсетілетін өзге де мүліктен тұрады.
20. Инспекцияға бекітілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Инспекцияның өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығара алмайды немесе оған өзгедей тәсілмен билік ете алмайдыі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою
22. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 5 маусымдағы
№ 18-5/520 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің
Атырау облыстық орман шаруашылығы және жануарлар
дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Атырау облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқарушылық және бақылау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция "Ақжайық" мемлекеттік табиғи резерватының, Новинск мемлекеттік зоологиялық табиғи қаумалының қызметін және Атырау облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі барлық балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ олардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысты заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
22. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 6
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 5 июня 2015 года № 18-5/520
Положение
о Западно-Казахстанской областной территориальной инспекции
лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и
животного мира Министерства сельского хозяйства Республики
Казахстан
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Западно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных и контрольных функций в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль и надзор за охраной части территории Бударинского государственного зоологического природного заказника, не входящей в государственный лесной фонд, а также на всех рыбохозяйственных водоемах и (или) участках (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Западно-Казахстанской области.
2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если она уполномочена на это в соответствии с законодательством.
6. Инспекция по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Инспекции и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Инспекции утверждаются Ответственным секретарем Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан в пределах общей численности территориальных подразделений Комитета.

5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою
22. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 5 маусымдағы
№ 18-5/520 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің
Батыс Қазақстан облыстық орман шаруашылығы және
жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Батыс Қазақстан облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқарушылық және бақылау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция мемлекеттік орман қорына енбейтін Бударин мемлекеттік зоологиялық табиғи қаумалы аумағының күзет бөлігіне және Батыс Қазақстан облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі барлық балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ олардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысты заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Инспекция азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
5. Инспекцияның егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болады.
6. Инспекция өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Инспекция басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Инспекцияның құрылымы және штат санын Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің жалпы саны шегінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша бекітеді.

1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Жамбылская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных и контрольных функций в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий, а также на всех рыбохозяйственных водоемах и (или) участках (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Жамбылской области.
2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если она уполномочена на это в соответствии с законодательством.
6. Инспекция по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Инспекции и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Инспекции утверждаются Ответственным секретарем Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан в пределах общей численности территориальных подразделений Комитета.
8. Юридический адрес Инспекции: Республика Казахстан, 080009, Жамбылская область, город Тараз, улица Аль-Фараби, 11.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Жамбылская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
10. Настоящее положение является учредительным документом Инспекции.

1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Жамбыл облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқарушылық және Жамбыл облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі барлық балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) бақылау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысты заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Инспекция азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
5. Инспекцияның егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болады.
6. Инспекция өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Инспекция басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Инспекцияның құрылымы және штат санын Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің жалпы саны шегінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша бекітеді.
8. Инспекцияның заңды орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 080009, Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Әл-Фараби көшесі, 11.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Жамбыл облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесi.
10. Осы Ереже Инспекцияның құрылтай құжаты болып табылады.

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах и иных организациях без доверенности.
18. В случае отсутствия руководителя Инспекции временное исполнение обязанностей руководителя Инспекции возлагается на основании приказа председателя Комитета на заместителя руководителя, в случае его отсутствия на другого работника Инспекции.
4. Имущество Инспекции
19. Инспекция может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
20. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
21. Инспекция самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
22. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 8
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 5 июня 2015 года № 18-5/520
Положение
о Карагандинской областной территориальной инспекции лесного
хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и
животного мира Министерства сельского хозяйства Республики
Казахстан
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Карагандинская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных и контрольных функций в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию за деятельностью Каркаралинского государственного национального природного парка, государственного национального природного парка "Буйратау", коммунального государственного казенного предприятия "Карагандинский государственный зоологический парк" и Жезказганского ботанического сада, а также на всех рыбохозяйственных водоемах и (или) участках (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Карагандинской области.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
18. Инспекция басшысы болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының бұйрығымен басшы орынбасарына, ол болмаған жағдайда Инспекцияның басқа қызметкеріне жүктеледі.
4. Инспекцияның мүлкі
19. Инспекцияның заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Инспекцияның мүлкi оған мемлекет берген мүлiктiң есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны инспекция балансында көрсетілетін өзге де мүліктен тұрады.
20. Инспекцияға бекітілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Инспекцияның өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығара алмайды немесе оған өзгедей тәсілмен билік ете алмайдыі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою
22. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 5 маусымдағы
№ 18-5/520 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің
Қарағанды облыстық орман шаруашылығы және жануарлар
дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Қарағанды облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқарушылық және бақылау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Қарқаралы, "Бұйратау" мемлекеттік ұлттық табиғи парктерінің, "Қарағанды мемлекеттік хайуанаттар бағы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының, Жезқазған ботаникалық бағы және Балқаш көлін қоспағанда Қарағанды облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі барлық балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ олардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.

4. Имущество Инспекции
19. Инспекция может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
20. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
21. Инспекция самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
22. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 9
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 5 июня 2015 года № 18-5/520
Положение
о Костанайской областной территориальной инспекции лесного
хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и
животного мира Министерства сельского хозяйства Республики
Казахстан
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Костанайская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных и контрольных функций в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию за деятельностью Наурзумского государственного природного заповедника и государственного природного резервата "Алтын Дала", а также на всех рыбохозяйственных водоемах и (или) участках (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Костанайской области.
2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. Инспекцияның мүлкі
19. Инспекцияның заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Инспекцияның мүлкi оған мемлекет берген мүлiктiң есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны инспекция балансында көрсетілетін өзге де мүліктен тұрады.
20. Инспекцияға бекітілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Инспекцияның өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығара алмайды немесе оған өзгедей тәсілмен билік ете алмайдыі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою
22. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 5 маусымдағы
№ 18-5/520 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің
Қостанай облыстық орман шаруашылығы және жануарлар
дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Қостанай облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқарушылық жән бақылау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Наурызым мемлекеттік табиғи қорығының және "Алтын Дала" мемлекеттік табиғи резерватының және Қостанай облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі барлық балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ олардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысты заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
22. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 10
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 5 июня 2015 года № 18-5/520
Положение
о Кызылординской областной территориальной инспекции лесного
хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и
животного мира Министерства сельского хозяйства Республики
Казахстан
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Кызылординская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных и контрольных функций в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию деятельности Барсакельмесского государственного природного заповедника, а также на всех рыбохозяйственных водоемах и (или) участках (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Кызылординской области.
2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если она уполномочена на это в соответствии с законодательством.
6. Инспекция по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Инспекции и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Инспекции утверждаются Ответственным секретарем Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан в пределах общей численности территориальных подразделений Комитета.

5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою
22. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 5 маусымдағы
№ 18-5/520 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің
Қызылорда облыстық орман шаруашылығы және жануарлар
дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Қызылорда облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi - Инспекция) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқарушылық және бақылау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Барсакелмес мемлекеттік табиғи қорығының және Қызылорда облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі барлық балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ олардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысты заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Инспекция азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
5. Инспекцияның егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болады.
6. Инспекция өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Инспекция басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Инспекцияның құрылымы және штат санын Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің жалпы саны шегінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша бекітеді.

1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Мангистауская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет уполномоченным на выполнение реализационных и контрольных функций в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию деятельности Устюртского государственного природного заповедника, Мангышлакского экспериментального ботанического сада и охрану Актау-Бузачинского государственного зоологического природного заказника, а также на всех рыбохозяйственных водоемах и (или) участках (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Мангистауской области.
2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если она уполномочена на это в соответствии с законодательством.
6. Инспекция по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Инспекции и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Инспекции утверждаются Ответственным секретарем Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан в пределах общей численности территориальных подразделений Комитета.
8. Юридический адрес Инспекции: Республика Казахстан, 130000, Мангистауская область, город Актау, район морской насосной станции ТЭЦ-1М.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Мангистауская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Маңғыстау облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқарушылық және бақылау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Үстірт мемлекеттік табиғи қорығының, Маңғышлақ тәжірибелік ботаникалық бағының және Ақтау-Бозашы мемлекеттік зоологиялық табиғи қаумалының және Маңғыстау облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі барлық балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ олардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысты заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Инспекция азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
5. Инспекцияның егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болады.
6. Инспекция өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Инспекция басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Инспекцияның құрылымы және штат санын Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің жалпы саны шегінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша бекітеді.
8. Инспекцияның заңды орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 130000, Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, Теңіз сорабы стансасы ауданы ЖЭО-1 М.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Маңғыстау облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесi.

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах и иных организациях без доверенности.
18. В случае отсутствия руководителя Инспекции временное исполнение обязанностей руководителя Инспекции возлагается на основании приказа председателя Комитета на заместителя руководителя, в случае его отсутствия на другого работника Инспекции.
4. Имущество Инспекции
19. Инспекция может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
20. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
21. Инспекция самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
22. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 12
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 5 июня 2015 года № 18-5/520
Положение
о Южно-Казахстанской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Южно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных и контрольных функций в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию деятельности Аксу-Жабаглинского и Каратауского государственных природных заповедников, Сайрам-Угамского государственного национального природного парка и государственного коммунального казенного предприятия "Шымкентский государственный зоологический парк", а также на всех рыбохозяйственных водоемах и (или) участках (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Южно-Казахстанской области.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
18. Инспекция басшысы болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының бұйрығымен басшы орынбасарына, ол болмаған жағдайда Инспекцияның басқа қызметкеріне жүктеледі.
4. Инспекцияның мүлкі
19. Инспекцияның заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Инспекцияның мүлкi оған мемлекет берген мүлiктiң есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны инспекция балансында көрсетілетін өзге де мүліктен тұрады.
20. Инспекцияға бекітілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Инспекцияның өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығара алмайды немесе оған өзгедей тәсілмен билік ете алмайдыі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою
22. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 5 маусымдағы
№ 18-5/520 бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің
Оңтүстiк Қазақстан облыстық орман шаруашылығы және
жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Оңтүстiк Қазақстан облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқарушылық және бақылау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Ақсу-Жабағылы және Қаратау мемлекеттік табиғи қорықтарының, Сайрам-Өгем мемлекеттік ұлттық табиғи паркінің және "Шымкент мемлекеттік хайуанаттар бағы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының және Оңтүстік Қазақстан облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі барлық балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ олардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.

4. Имущество Инспекции
19. Инспекция может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
20. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
21. Инспекция самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
22. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 13
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 5 июня 2015 года № 18-5/520
Положение
о Павлодарской областной территориальной инспекции лесного
хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и
животного мира Министерства сельского хозяйства Республики
Казахстан
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Павлодарская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных и контрольных функций в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию деятельности Баянаульского государственного национального природного парка и государственного лесного природного резервата "Ертіс Орманы" и охрану государственного комплексного природного заказника "Пойма реки Иртыш" и государственного памятника природы "Гусиный перелет", а также на всех рыбохозяйственных водоемах и (или) участках (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административных границ Павлодарской области.
2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. Инспекцияның мүлкі
19. Инспекцияның заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Инспекцияның мүлкi оған мемлекет берген мүлiктiң есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны инспекция балансында көрсетілетін өзге де мүліктен тұрады.
20. Инспекцияға бекітілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Инспекцияның өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығара алмайды немесе оған өзгедей тәсілмен билік ете алмайдыі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою
22. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 5 маусымдағы
№ 18-5/520 бұйрығына
13-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің
Павлодар облыстық орман шаруашылығы және жануарлар
дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Павлодар облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқарушылық және бақылау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи паркінің және "Ертіс орманы" мемлекеттік орман табиғи резерватының қызметін және "Ертіс жағалауы" мемлекеттік кешенді табиғи қаумалы мен "Қаз қайтуы" мемлекеттік табиғат ескерткішінің қорғалуын және Павлодар облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі барлық балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ олардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысты заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
22. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 14
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 5 июня 2015 года № 18-5/520
Положение
о Северо-Казахстанской областной территориальной инспекции
лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и
животного мира Министерства сельского хозяйства Республики
Казахстан
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Северо-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных и контрольных функций в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию деятельности государственного национального природного парка "Кокшетау", в пределах компетенции и охрану Мамлютского и Смирновского государственных зоологических природных заказников, а также на всех рыбохозяйственных водоемах и (или) участках (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Северо-Казахстанской области.
2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если она уполномочена на это в соответствии с законодательством.
6. Инспекция по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Инспекции и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.

5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою
22. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 5 маусымдағы
№ 18-5/520 бұйрығына
14-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің
Солтүстік Қазақстан облыстық орман шаруашылығы және
жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Солтүстік Қазақстан облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқарушылық және бақылау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция "Көкшетау" мемлекеттік ұлттық табиғи паркінің қызметін, құзіреті шегінде Мамлют және Смирнов мемлекеттік зоологиялық табиғи қаумалдарының және Солтүстік Қазақстан облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі барлық балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) қорғалуын да бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысты заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Инспекция азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
5. Инспекцияның егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болады.
6. Инспекция өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Инспекция басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных и контрольных функций в области лесного и рыбного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию деятельности Западно-Алтайского и Маркакольского государственных природных заповедников, Катон-Карагайского государственного национального природного парка, государственного лесного природного резервата "Семей-Орманы" и Алтайского ботанического сада, а также на всех рыбохозяйственных водоемах и (или) участках (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Восточно-Казахстанской области.
2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если она уполномочена на это в соответствии с законодательством.
6. Инспекция по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Инспекции и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Инспекции утверждаются Ответственным секретарем Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан в пределах общей численности территориальных подразделений Комитета.
8. Юридический адрес Инспекции: Республика Казахстан, 070004, Восточно-Казахстанская область, город Усть-Каменогорск, улица Мызы 2/1.

1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқарушылық және бақылау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Батыс Алтай және Марқакөл мемлекеттік табиғи қорықтарының, Қатонқарағай мемлекеттік ұлттық табиғи паркінің, "Семей орманы" мемлекеттік орман табиғи резерватының және Алтай ботаникалық бағының және Шығыс Қазақстан облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі барлық балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) қызметін бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысты заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Инспекция азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
5. Инспекцияның егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болады.
6. Инспекция өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Инспекция басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Инспекцияның құрылымы және штат санын Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің жалпы саны шегінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша бекітеді.
8. Инспекцияның заңды орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 070004, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Мызы көшесі 2/1.