О внесении изменений и дополнения в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам согласования руководящих работников финансовых организаций, холдингов и Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 17 июня 2015 года № 102. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июля 2015 года № 11747.Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 305.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 26.12.2016 № 305 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 марта 2010 года № 26 "Об утверждении нормативных правовых актов, регулирующих деятельность Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6167, опубликованное 25 сентября 2010 года в газете "Казахстанская правда" № 253-254 (26314-26315)) следующее изменение:
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 95 "Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов и перечня документов, необходимых для получения согласия" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7561, опубликованное 4 августа 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 251-253 (27070-27072)) следующие изменения и дополнение:
в Правилах выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов и перечне документов, необходимых для получения согласия, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Не подлежит согласованию руководящий работник финансовой организации, холдинга, назначенный (избранный) на новый срок решением уполномоченного органа финансовой организации, холдинга, при условии, что данный кандидат был ранее согласован с уполномоченным органом на эту должность в данной финансовой организации или холдинге либо переведен с согласованной должности на нижестоящую должность в рамках одного органа данной финансовой организации, холдинга, и при условии соответствия данного кандидата требованиям, установленным статьей 20 Закона о банках, статьей 34 Закона о страховой деятельности, подпунктом 20) статьи 1, пунктом 4 статьи 54, пунктом 2 статьи 59 Закона об акционерных обществах, статьей 54 Закона о рынке ценных бумаг, статьей 9 Закона о бухгалтерском учете, статьей 55 Закона о пенсионном обеспечении и Правилами.
В этом случае финансовая организация, холдинг представляют копию выписки из решения уполномоченного органа данной финансовой организации, холдинга о назначении (избрании) руководящего работника на соответствующую должность с сопроводительным письмом, в котором указывается о соответствии данного кандидата требованиям, установленным законодательными актами Республики Казахстан. Представление иных документов не требуется.
Не подлежит согласованию с уполномоченным органом представитель уполномоченного органа, входящий в состав совета директоров финансовой организации.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы ұйымдарының, холдингтердің және "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін келісу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлтық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 17 маусымдағы № 102 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 24 шілдеде № 11747 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 305 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.12.2016 № 305 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 наурыздағы № 26 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6167 тіркелген, 2010 жылғы 26 қазанда "Егемен Қазақстан" газетінде № 439-442 (26285) жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
4-қосымша осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидаларын және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 95 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7561 тіркелген, 2012 жылғы 4 тамызда "Егемен Қазақстан" газетінде № 464-470 (27543) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидаларында және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесінде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы кандидат бұрын уәкілетті органмен тиісінше осы қаржы ұйымының немесе холдингтің тиісті лауазымына келісілген не келісілген лауазымнан осы қаржы ұйымының, холдингтің бір органы шеңберінде төменгі лауазымға ауыстырылған жағдайда және осы кандидат Банктер туралы заңның 20-бабында, Сақтандыру қызметі туралы заңның 34-бабында, Акционерлік қоғамдар туралы заңның 1-бабының 20) тармақшасында, 54-бабының 4-тармағында, 59-бабының 2-тармағында, Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 54-бабында, Бухгалтерлік есеп туралы заңның 9-бабында, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 55-бабында және Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келген жағдайда қаржы ұйымының, холдингтің уәкілетті органының шешімімен жаңа мерзімге тағайындалған (сайланған) қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкері келісілуге жатпайды.
Бұл жағдайда қаржы ұйымы, холдинг осы кандидаттың Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келуі көрсетілетін ілеспе хатпен, басшы қызметкерді тиісті лауазымға тағайындау (сайлау) жөніндегі осы қаржы ұйымының, холдингтің уәкілетті органы шешімінен үзінді-көшірменің көшірмесін ұсынады. Өзге құжаттарды ұсыну талап етілмейді.
Қаржы ұйымының директорлар кеңесі құрамына кіретін уәкілетті органның өкілі уәкілетті органмен келісілуге жатпайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"4. Финансовая организация, холдинг представляют в уполномоченный орган для согласования кандидатов следующие документы:
1) ходатайство, составленное в произвольной форме, с указанием о том, что кандидат на должность руководящего работника финансовой организации, холдинга (далее – кандидат) соответствует требованиям, предъявляемым к руководящим работникам финансовой организации, холдинга, а также о том, что сведения о кандидате документально проверены финансовой организацией, холдингом, и подписанное:
первым руководителем совета директоров финансовой организации, холдинга, а в случае его отсутствия одним из членов совета директоров по решению совета директоров (с представлением копии данного решения совета директоров), одним из акционеров финансовой организации, холдинга, страхового брокера, одним из участников финансовой организации, холдинга, уполномоченным на подписание данного документа (для финансовой организации, холдинга, созданных в организационно-правовой форме товарищества с ограниченной ответственностью) - при назначении (избрании) первого руководителя правления (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа);
первым руководителем правления финансовой организации, холдинга (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа) либо лицом, исполняющим его обязанности (с представлением копии решения о возложении исполнения обязанностей) - в остальных случаях;
2) копию должностной инструкции кандидата на должность члена правления финансовой организации, холдинга либо на должность иного руководителя финансовой организации, холдинга, соответствующего требованиям, установленным статьей 20 Закона о банках, статьей 34 Закона о страховой деятельности, статьей 54 Закона о рынке ценных бумаг, статьей 55 Закона о пенсионном обеспечении, которая содержит:
полномочия данного кандидата (с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), должности, его подписи и даты ознакомления с должностной инструкцией);
сведения о наименовании структурных подразделений и перечень вопросов относящихся к их компетенции, которые курирует данный кандидат;
ответственность при осуществлении своих функций;
3) в случае если кандидат на должность члена правления финансовой организации, холдинга работает в иной организации - выписку из решения совета директоров данной финансовой организации, холдинга - акционерного общества о даче согласия кандидату на работу в иной организации;
4) в случае если кандидат является членом правления акционерного общества - выписку из решения совета директоров данного общества о даче согласия кандидату на работу в финансовой организации, холдинге;

"4. Қаржы ұйымы, холдинг кандидаттарды келісуге уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкері лауазымына кандидаттың (бұдан әрі – кандидат) қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкерлеріне қойылған талаптарға сәйкес келуі жөнінде, сондай-ақ кандидат туралы мәліметтерді қаржы ұйымы, холдинг құжаттамалық жағынан тексергені жөнінде көрсетіле отырып, еркін нысанда жасалған және мыналар қол қойған өтінішхат:
басқарманың бірінші басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке жүзеге асыратын тұлға) тағайындалған (сайланған) кезде – қаржы ұйымының, холдингтің директорлар кеңесінің бірінші басшысы, ал ол болмаған жағдайда – директорлар кеңесінің шешімі бойынша директорлар кеңесі мүшелерінің бірі (директорлар кеңесінің осы шешімінің көшірмесін бере отырып), осы құжатқа қол қоюға уәкілетті (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған қаржы ұйымы, холдинг үшін) қаржы ұйымы, холдинг, сақтандыру брокері акционерлерінің бірі, қаржы ұйымы, холдинг қатысушыларының бірі;
басқа жағдайларда – қаржы ұйымы, холдинг басқармасының бірінші басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке жүзеге асыратын тұлға) не оның міндетін атқарушы тұлға (міндеттерді атқару жүктелгені туралы шешімнің көшірмесін бере отырып);
2) Банктер туралы заңның 20-бабында, Сақтандыру қызметі туралы заңның 34-бабында, Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 54-бабында, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 55-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келетін қаржы ұйымының, холдингтің басқармасы мүшесінің лауазымына не қаржы ұйымының, холдингтің өзге басшысы лауазымына кандидаттың мыналар қамтылатын лауазымдық нұсқаулығының көшірмесі:
осы кандидаттың өкілеттігі (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы және қойған қолы және лауазымдық нұсқаулығымен танысқан күні көрсетіле отырып);
құрылымдық бөлімшелердің атауы туралы мәліметтер және осы кандидат бақылау жасайтын олардың құзыретіне жататын мәселелер тізбесі;
өз функцияларын жүзеге асыру кезіндегі жауапкершілігі;
3) қаржы ұйымы, холдинг басқармасының мүшесі лауазымына кандидат өзге ұйымда жұмыс істеген жағдайда – осы қаржы ұйымының, холдинг-акционерлік қоғамның директорлар кеңесінің кандидатқа өзге ұйымда жұмыс істеуге келісім беру туралы шешімінің үзінді-көшірмесі;
4) егер кандидат акционерлік қоғам басқармасының мүшесі болып табылатын жағдайда - осы қоғамның директорлар кеңесінің кандидатқа қаржы ұйымында, холдингте жұмыс істеуге келісім беру туралы шешімінің үзінді-көшірмесі;

5) выписку из решения уполномоченного органа финансовой организации, холдинга либо копию приказа о назначении кандидата (при согласовании двух и более кандидатов - на каждого кандидата по одному экземпляру выписки из решения либо копии приказа) с указанием даты назначения (избрания) кандидата на руководящую должность финансовой организации, холдинга.
Если дата назначения (избрания) отсутствует, то датой назначения (избрания) кандидата считается дата принятия решения(приказа) уполномоченного органа финансовой организации, холдинга либо дата наступления события, указанного в решении (приказе).
В случае наступления события, указанного в решении (приказе), финансовая организация, холдинг представляют копии подтверждающих документов.
Выписка из решения уполномоченного органа финансовой организации, холдинга содержит следующие сведения:
полное наименование финансовой организации, холдинга и место нахождения правления финансовой организации, холдинга;
дата, время и место проведения общего собрания акционеров (заседания совета директоров);
сведения о лицах, участвовавших в заседании (для заседания совета директоров);
кворум общего собрания акционеров (заседания совета директоров);
повестка дня заседания общего собрания акционеров (заседания совета директоров) в части вопроса о назначении (избрания) кандидата на руководящую должность;
вопросы, поставленные на голосование, итоги голосования по ним в части назначения (избрания) кандидата на руководящую должность;
принятые решения в части назначения (избрания) кандидата на руководящую должность.
Выписка из решения уполномоченного органа финансовой организации, холдинга заверяется подписью работника (работников), уполномоченного (уполномоченных) на подписание данного документа, и оттиском печати (при наличии) финансовой организации, холдинга и содержит указание на верность выписки;
6) сведения о кандидате согласно приложению 1 к Правилам на электронном и бумажном носителях (цветная фотография в приложении 1 выполняется на светлом фоне размером 3х4);
7) копию документа, подтверждающего получение ученой степени в случае, предусмотренном подпунктом 4) пункта 5 Правил;
8) копию документа, удостоверяющего личность кандидата;
9) документ, подтверждающий отсутствие неснятой или непогашенной судимости, выданный уполномоченным государственным органом Республики Казахстан по формированию правовой статистики и специальных учетов (либо копию документа уполномоченного государственного органа Республики Казахстан по формированию правовой статистики и специальных учетов при представлении пакета документов на согласование одного и того же кандидата на две и более руководящие должности). Дата выдачи указанного документа не превышает трех месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства.
Указанный документ представляется также в форме распечатки с веб-портала "электронного правительства";

5) кандидатты қаржы ұйымының, холдингтің басшы лауазымына тағайындау (сайлау) күні көрсетіле отырып, қаржы ұйымының, холдингтің уәкілетті органының кандидатты тағайындау туралы шешімінің үзінді-көшірмесі (екі және одан да көп кандидат келісілген кезде – әр кандидатқа шешімнің үзінді-көшірмесінің не бұйрық көшірмесінің бір данасы).
Тағайындау (сайлау) күні болмаған жағдайда, кандидатты тағайындау (сайлау) күні қаржы ұйымының, холдингтің уәкілетті органы шешім (бұйрық) қабылдаған күн не аталған шешімдегі (бұйрықтағы) жағдайдың басталған күні болып саналады.
Шешімде (бұйрықта) көрсетілген жағдай басталған жағдайда, қаржы ұйымы, холдинг растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
Қаржы ұйымының, холдингтің уәкілетті органы шешімінің үзінді-көшірмесінде мынадай мәліметтер қамтылады:
қаржы ұйымының, холдингтің толық атауы және қаржы ұйымы, холдинг басқармасының орналасқан жері;
акционерлердің жалпы жиналысын (директорлар кеңесінің отырысын) өткізу күні, уақыты мен орны;
отырысқа қатысқан тұлғалар туралы мәліметтер (директорлар кеңесінің отырысы үшін);
акционерлердің жалпы жиналысының (директорлар кеңесі отырысының) кворумы;
кандидатты басшы лауазымына тағайындау (сайлау) туралы мәселе бөлігінде акционерлердің жалпы жиналысы отырысының (директорлар кеңесі отырысының) күн тәртібі;
дауыс беруге қойылған мәселелер, кандидатты басшы лауазымына тағайындау (сайлау) бөлігінде олар бойынша дауыс беру қорытындылары;
кандидатты басшы лауазымына тағайындау (сайлау) бөлігінде қабылданған шешімдер.
Қаржы ұйымының, холдингтің уәкілетті органы шешімінің үзінді-көшірмесі осындай құжатқа қол қоюға уәкілетті қызметкердің (қызметкерлердің) қолымен және қаржы ұйымы, холдинг мөрінің бедерімен (бар болса) расталады және үзінді-көшірменің дұрыс екеніне нұсқауды қамтиды;
6) Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес электрондық және қағаз тасымалдағыштарда (1-қосымшадағы түрлі-түсті фотосурет көлемі 3х4, ашық аяда орындалады) кандидат туралы мәліметтер;
7) Қағидалардың 5-тармағының 4) тармақшасында көзделген жағдайда ғылыми дәреже алғанын растайтын құжаттың көшірмесі;
8) кандидаттың жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
9) Қазақстан Республикасының құқықтық статистиканы және арнайы есепке алуды қалыптастыру жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органы берген алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқтығын растайтын құжат (не бір кандидатты екі және одан да көп басшы лауазымына келісуге құжаттар топтамасын берген кезде Қазақстан Республикасының құқықтық статистиканы және арнайы есепке алуды қалыптастыру жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган құжатының көшірмесі). Көрсетілген құжатты беру күні өтінішхат берілген күннің алдындағы үш айдан аспайды.
Көрсетілген құжат сондай-ақ "электрондық үкіметтің" веб-порталынан басып шығарылған нысанда ұсынылады;

10) рекомендательные письма на кандидата как минимум от двух лиц, указанных в пункте 5 Правил, составленные в произвольной форме с указанием должности, на которую рекомендуется кандидат, даты подписания и должности рекомендующего лица, а также профессиональных и (или) иных характеристик кандидата. Дата выдачи рекомендательного письма не превышает трех месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства;
11) сведения, подтверждающие наличие необходимого рейтинга у финансовой организации - нерезидента Республики Казахстан в случае, предусмотренном частью второй пункта 5 Правил;
12) копию сертификата профессионального бухгалтера, выданного организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров (аккредитованной центральным государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим регулирование деятельности в сфере бухгалтерского учета и финансовой отчетности), - для кандидата на должность главного бухгалтера;
13) документ, подтверждающий членство в профессиональной организации бухгалтеров (аккредитованной центральным государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим регулирование деятельности в сфере бухгалтерского учета и финансовой отчетности), - для кандидата на должность главного бухгалтера.
Ходатайство с приложением требуемых документов представляется на бумажном носителе либо в электронном виде через веб-портал "электронного правительства".";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Документы для согласования кандидата - нерезидента Республики Казахстан, предоставляемые финансовой организацией, холдингом на иностранном языке, подлежат легализации либо апостилированию в соответствии с законодательством Республики Казахстан или международным договором. Указанные документы при предоставлении в уполномоченный орган переводятся на казахский и русский языки и нотариально удостоверяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Финансовая организация, холдинг представляют полный пакет документов (с указанием кандидатов,ответственных лиц, контактных телефонов и адресов электронной почты) в уполномоченный орган для согласования кандидатов в срок не позже шестидесяти календарных дней со дня их назначения (избрания).
Документы, представленные для согласования кандидата на должность руководящего работника, рассматриваются уполномоченным органом в течение тридцати календарных дней с даты представления пакета документов, оформленных в соответствии с требованиями Правил.
В случае представления финансовой организацией, холдингом неполного пакета документов, предусмотренных Правилами, уполномоченный орган возвращает их финансовой организации, холдингу без рассмотрения в течение десяти календарных дней. Финансовая организация, холдинг представляют пакет документов с недостающими документами в срок не позже шестидесяти календарных дней со дня избрания (назначения) кандидатов на руководящую должность. При повторном представлении финансовой организацией, холдингом документов для согласования кандидатов исчисление срока их рассмотрения уполномоченным органом начинается с даты их повторного представления.
Уполномоченный орган направляет посредством почтовой и (или) факсимильной связи, и (или) электронной почты финансовой организации, холдингу письменный ответ с указанием замечаний и срока для их устранения в случае несоответствия представленных документов требованиям Правил.
Финансовая организация, холдинг устраняют замечания и предоставляют доработанные (исправленные) документы, соответствующие требованиям законодательства Республики Казахстан, в срок, установленный уполномоченным органом в направленном письменном уведомлении.
Отзыв документов, представленных для выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовой организации, холдинга, допускается до прохождения кандидатами тестирования в уполномоченном органе путем подачи финансовой организацией, холдингом письменного заявления в произвольной форме с указанием причины их отзыва.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

10) кандидат ұсынылатын лауазымды, ұсынып отырған тұлғаның қол қойған күнін және лауазымын, сондай-ақ кандидаттың кәсіби және (немесе) өзге мінездемелерін көрсете отырып, еркін нысанда жазылған, Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген кем дегенде екі тұлғадан кандидатқа берілген ұсыным хат. Ұсыным хатты беру күні өтінішхат берілген күннің алдындағы үш айдан аспайды;
11) Қағидалардың 5-тармағының екінші бөлігінде көзделген жағдайда – Қазақстан Республикасының бейрезиденті - қаржы ұйымында қажетті рейтингінің болуын растайтын мәліметтер;
12) бас бухгалтер лауазымына кандидат үшін – бухгалтерлерді кәсіптік сертификаттау жөніндегі ұйым (бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органы аккредиттеген) берген кәсіби бухгалтер сертификатының көшірмесі;
13) бас бухгалтер лауазымына кандидат үшін – бухгалтерлердің кәсіптік ұйымындағы (бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органы аккредиттеген) мүшелігін растайтын құжат.
Талап етілетін құжаттар қоса берілген өтінішхат қағаз тасымалдағышта не "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде ұсынылады.";
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Қаржы ұйымы, холдинг шет тілінде ұсынатын Қазақстан Республикасының бейрезиденті - кандидатты келісуге құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасына немесе халықаралық шартқа сәйкес заңдастырылуға не апостильделуге тиіс. Көрсетілген құжаттар уәкілетті органға ұсынылған кезде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазақ және орыс тілдеріне аударылады және нотариатпен куәландырылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қаржы ұйымы, холдинг кандидаттарды келісу үшін уәкілетті органға оның тағайындалған (сайланған) күнінен бастап күнтізбелік алпыс күннен кеш емес мерзімде құжаттардың толық топтамасын ұсынады (кандидаттарды, жауапты тұлғаларды, байланыс телефондарын және электрондық почта мекенжайларын көрсете отырып).
Уәкілетті орган басшы қызметкер лауазымына кандидатты келісу үшін ұсынылған құжаттарды Қағидалардың талаптарына сәйкес ресімделген құжаттардың толық топтамасы ұсынылған күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде қарайды.
Қаржы ұйымы, холдинг Қағидаларда көзделген құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда, уәкілетті орган оларды қаржы ұйымына, холдингке қараусыз күнтізбелік он күн ішінде қайтарады. Қаржы ұйымы, холдинг жетпеген құжаттар бар құжаттар топтамасын кандидаттарды басшы лауазымына тағайындау (сайлау) күнінен бастап күнтізбелік алпыс күннен кеш емес мерзімде ұсынады. Қаржы ұйымы, холдинг кандидаттарды келісу үшін құжаттарды қайталап берген кезде оларды уәкілетті органның қарау мерзімі оларды қайталап беру күнінен басталады.
Уәкілетті орган ұсынылған құжаттар Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда ескертулер мен оларды жою мерзімін көрсете отырып, қаржы ұйымына, холдингке почта және (немесе) факсимильді байланыс және (немесе) электрондық почта арқылы жазбаша жауап береді.
Қаржы ұйымы, холдинг ескертулерді жояды және пысықталған (түзетілген), Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келетін құжаттарды уәкілетті орган жіберілген жазбаша хабарламада белгілеген мерзімде ұсынады.
Қаржы ұйымының, холдингтің оларды қайтарып алу себептерін көрсете отырып, еркін нысандағы жазбаша өтініш беру жолымен кандидаттардың уәкілетті органда тестіден өтуіне дейін қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру үшін ұсынылған құжаттарды қайтарып алуға рұқсат етіледі.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"11. Ответственное подразделение уполномоченного органа уведомляет финансовую организацию, холдинг в письменном виде о дате проведения тестирования.
В случае неявки кандидата в установленный уполномоченным органом для прохождения тестирования срок по уважительным причинам финансовая организация, холдинг сообщают об этом в уполномоченный орган в письменной форме с указанием причин неявки.
Уполномоченный орган повторно назначает дату тестирования, но не позднее срока, предусмотренного частью второй пункта 7 Правил.
Неявка кандидата на тестирование в установленный уполномоченным органом срок приравнивается к отрицательному результату тестирования.";
подпункты 4), 5), 6) и 7) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"4) кандидат на должность первого руководителя правления (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) при наличии стажа работы не менее трех лет:
аудитором, непосредственно осуществлявшим аудит финансовой организации;
в этом же секторе финансового рынка и (или) в одной из международных финансовых организаций, указанных в пункте 3 Правил:
первым руководителем, членом совета директоров;
первым руководителем, членом правления, курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг;
главным бухгалтером;
руководителем самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления, филиала), деятельность которого была связана с оказанием финансовых услуг, финансовым и (или) управляющим директором, курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг;
5) кандидат на должность первого руководителя совета директоров - при наличии стажа работы не менее двух лет:
аудитором, непосредственно осуществлявшим аудит финансовой организации;
на финансовом рынке и (или) в одной из международных финансовых организаций согласно пункту 3 Правил:
первым руководителем, членом совета директоров;
первым руководителем, членом правления (курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг);
главным бухгалтером;
6) кандидат на должность первого руководителя и члена совета директоров, являющийся членом правления родительской финансовой организации, - при наличии стажа работы не менее трех лет:
аудитором, непосредственно осуществлявшим аудит финансовой организации;
на финансовом рынке и (или) в одной из международных финансовых организаций согласно пункту 3 Правил:
первым руководителем, членом совета директоров;
первым руководителем, членом правления (курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг);
главным бухгалтером;
7) кандидат на должности заместителя первого руководителя страхового брокера, члена правления, курирующих исключительно вопросы безопасности и административно-хозяйственные вопросы в финансовой организации, холдинге;";

"11. Уәкілетті органның жауапты бөлімшесі тестілеу өтетін күн туралы қаржы ұйымына, холдингке жазбаша түрде хабарлайды.
Уәкілетті орган белгілеген мерзімде кандидат тестілеуден өту үшін келмей қалған жағдайда, қаржы ұйымы, холдинг бұл туралы уәкілетті органға келмеген себептерін көрсете отырып жазбаша нысанда хабарлайды.
Уәкілетті орган тестілеуді өткізу күнін қайталап, бірақ Қағидалардың 7-тармағының екінші бөлігінде белгіленген мерзімнен кешіктірмей белгілейді.
Кандидаттың уәкілетті орган белгілеген мерзімде тестілеуге келмей қалуы тестілеудің теріс нәтижесіне теңестіріледі.";
12-тармақтың 4), 5), 6) және 7) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"4) мыналар болып кем дегенде үш жыл еңбек өтілі болса – басқарманың бірінші басшысы лауазымына кандидат (атқарушы органның функцияларын жеке жүзеге асыратын тұлға):
қаржы ұйымының аудитін тікелей жүзеге асырған аудитор;
қаржы нарығының осы секторында және (немесе) Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдарының бірінде:
директорлар кеңесінің бірінші басшысы, мүшесі;
қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге басқарманың жетекшілік ететін бірінші басшысы, мүшесі;
бас бухгалтер;
қызметі қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты болған дербес құрылымдық бөлімшенің (департамент, басқарма, филиал) басшысы, қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге жетекшілік ететін қаржылық және (немесе) басқарушы директор;
5) мыналар болып кем дегенде екі жыл жұмыс істеу стажы болса - директорлар кеңесінің бірінші басшысы лауазымына кандидат:
қаржы ұйымының аудитін тікелей жүзеге асырған аудитор;
қаржы ұйымында және (немесе) Қағидалардың 3-тармағына сәйкес халықаралық қаржы ұйымдарының бірінде:
директорлар кеңесінің бірінші басшысы, мүшесі;
басқарманың бірінші басшысы, мүшесі (қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған);
бас бухгалтер;
6) мыналар болып кем дегенде үш жыл жұмыс істеу стажы болса - бас қаржы ұйымының басқарма мүшесі болып табылатын бірінші басшы және директорлар кеңесінің мүшесі лауазымына кандидат:
қаржы ұйымының аудитін тікелей жүзеге асырған аудитор;
қаржы ұйымында және (немесе) Қағидалардың 3-тармағына сәйкес халықаралық қаржы ұйымдарының бірінде:
директорлар кеңесінің бірінші басшысы, мүшесі;
басқарманың бірінші басшысы, мүшесі (қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған);
бас бухгалтер;
7) қаржы ұйымының, холдингтің қауіпсіздік мәселелеріне және әкімшілік-шаруашылық мәселелеріне ғана жетекшілік ететін сақтандыру брокерінің бірінші басшысының орынбасары, басқарма мүшесі лауазымына кандидат;";

пункты 16, 17, 18, 19, 20, 21 и 22 исключить;
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. На рассмотрение Комиссии направляются документы, представленные финансовой организацией, холдингом. Члены Комиссии рассматривают документы и выражают свое мнение по рассматриваемому вопросу в протоколе, оформленном по форме в соответствии с приложением 2 к Правилам. В случаях, предусмотренных пунктом 15, абзацем четвертым подпункта 2) пункта 27 Правил, протокол не оформляется.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
3. Департаменту надзора за субъектами страхового рынка (Калиев А.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) совместно с Департаментом правового обеспечения
(Досмухамбетов Н.М.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Департаменту международных отношений и связей с общественностью (Казыбаев А.К.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Кожахметова К.Б.
6. Акционерному обществу "Фонд гарантирования страховых выплат" в течение шестидесяти календарных дней со дня введения в действие настоящего постановления представить в Национальный Банк Республики Казахстан пакет документов на согласование руководящих работников, ранее несогласованных им.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
К. Келимбетов
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июня 2015 года № 102
Приложение 4
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций
от 1 марта 2010 года № 26
Правила
выдачи и отзыва согласия на избрание (назначение) руководящих
работников Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых
выплат" и установления к ним квалификационных требований

16, 17, 18, 19, 20, 21 және 22-тармақтар алынып тасталсын;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Комиссияның қарауына қаржы ұйымы, холдинг берген құжаттар жіберіледі. Комиссия мүшелері құжаттарды қарайды және қаралып отырған мәселе жөнінде Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ресімделген хаттамада өз пікірін білдіреді. Қағидалардың 15-тармағында, 27-тармағының 2) тармақшасының төртінші абзацында көзделген жағдайларда хаттама ресімделмейді.";
1-қосымша осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
3. Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаменті (Қалиев Ә.Е.)заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Құқықтық қамтамасыз ету департаментімен (Досмұхамбетов Н.М.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс департаменті (Қазыбаев А.Қ.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Қ.Б. Қожахметовке жүктелсін.
6. "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы осы қаулы қолданысқа енгізілген күннен бастап күнтізбелік алпыс күн ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне өзі бұрын келіспеген басшы қызметкерлерді келісуге арналған құжаттар топтамасын ұсынсын.
7. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қ. Келімбетов
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 маусымдағы
№ 102 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2010 жылғы 1 наурыздағы
№ 26 қаулысына
4-қосымша
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік
қоғамының басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім
беру мен қайтарып алу және оларға біліктілік талаптарын
белгілеу қағидалары

1. Настоящие Правила выдачи и отзыва согласия на избрание (назначение) руководящих работников Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат" и установления к ним квалификационных требований (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 13 мая 2003 года " Об акционерных обществах" (далее – Закон об акционерных обществах), от 3 июля 2003 года " О Фонде гарантирования страховых выплат" (далее - Закон), от 28 февраля 2007 года " О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" (далее - Закон о бухгалтерском учете) и предусматривают порядок выдачи и отзыва согласия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) на избрание (назначение) руководящих работников Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат" (далее - Фонд), а также квалификационные требования к ним.
2. Руководящими работниками Фонда являются:
1) председатель и члены совета директоров Фонда;
2) первый руководитель, лица, осуществляющие функции заместителей первого руководителя независимо от наименования занимаемой должности, члены правления Фонда либо лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа Фонда, и его заместители;
3) главный бухгалтер Фонда.
3. Не может быть назначено (избрано) руководящим работником Фонда лицо:
1) не имеющее высшего образования;
2) имеющее стаж работы менее двух лет в соответствии с пунктом 4 Правил;
3) не имеющее безупречной деловой репутации;
4) ранее являвшееся первым руководителем совета директоров, первым руководителем правления или его заместителем, главным бухгалтером, крупным участником - физическим лицом, первым руководителем крупного участника - юридического лица финансовой организации в период не более чем за один год до принятия уполномоченным органом решения о консервации финансовой организации, принудительном выкупе ее акций, о лишении лицензии финансовой организации, а также о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке. Указанное требование применяется в течение пяти лет после принятия уполномоченным органом решения о консервации финансовой организации, принудительном выкупе ее акций, о лишении лицензии финансовой организации, а также о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом;
5) у которого было отозвано согласие на избрание (назначение) на должность руководящего работника Фонда и (или) финансовой организации. Указанное требование применяется в течение последних двенадцати последовательных месяцев после принятия уполномоченным органом решения об отзыве согласия на избрание (назначение) на должность руководящего работника.
Безупречная деловая репутация - наличие фактов, подтверждающих профессионализм, добросовестность, отсутствие неснятой или непогашенной судимости у лиц, претендующих на избрание (назначение) на должность руководящего работника.

1. Осы "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім беру мен қайтарып алу және оларға біліктілік талаптарын белгілеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар), "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы (бұдан әрі – Акционерлік қоғамдар туралы заң), "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 шілдедегі (бұдан әрі – Заң), "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" 2007 жылғы 28 ақпандағы (бұдан әрі – Бухгалтерлік есеп туралы заң) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – Қор) басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім беру мен қайтарып алу тәртібін, сондай-ақ оларға қойылатын біліктілік талаптарын көздейді.
2. Қордың басшы қызметкерлері мыналар болып табылады:
1) Қордың директорлар кеңесінің төрағасы мен мүшелері;
2) бірінші басшы, атқарып отырған қызметінің атауына қарамастан бірінші басшының орынбасарларының функцияларын жүзеге асырушы адамдар, Қордың басқарма мүшелері не Қордың атқару органының функцияларын жеке өзі жүзеге асырушы адам және оның орынбасары;
3) Қордың бас бухгалтері.
3. Қордың басшы қызметкері болып мына адам тағайындала алмайды (сайлана алмайды):
1) жоғары білімі жоқ;
2) Қағидалардың 4-тармағына сәйкес екі жылдан аз жұмыс өтілі бар;
3) мінсіз іскерлік беделі жоқ;
4) уәкілетті органның қаржы ұйымын консервациялау, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдауына дейін кем дегенде бір жыл бұрын қаржы ұйымының директорлар кеңесінің бірінші басшысы, басқармасының бірінші басшысы немесе оның орынбасары, бас бухгалтері, ірі қатысушы жеке тұлға, ірі қатысушы заңды тұлғаның бірінші басшысы болған тұлға. Көрсетілген талап уәкілетті органның қаржы ұйымын консервациялау, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағаннан кейін бес жыл ішінде қолданылады;
5) Қордың және (немесе) қаржы ұйымының басшы қызметкері лауазымына сайлануға (тағайындалуға) берілген келісім қайтарып алынған тұлға. Көрсетілген талап уәкілетті орган басшы қызметкері лауазымына сайлануға (тағайындалуға) берілген келісімді қайтарып алу туралы шешім қабылдағаннан кейінгі соңғы жүйелі он екі ай ішінде қолданылады.
Мінсіз іскерлік беделін – басшы қызметкері лауазымына сайлануға (тағайындалуға) үміткер адамдардың кәсібилігін, адалдығын, алып тасталмаған немесе өтелмеген соттылығының жоқтығын растайтын фактілердің болуы.

4. Необходимый в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 Правил для избрания (назначения) кандидата на должность руководящего работника Фонда стаж включает работу кандидата в Фонде в сфере предоставления и (или) регулирования, и (или) контроля и надзора финансовых услуг, и (или) в организациях, осуществляющих аудит финансовых организаций, и (или) работу кандидата в следующих международных финансовых организациях:
1) Азиатский банк развития;
2) Евразийский Банк развития;
3) Европейский банк реконструкции и развития;
4) Исламский банк развития;
5) Международная ассоциация развития;
6) Международная финансовая корпорация;
7) Международный банк реконструкции и развития;
8) Международный валютный фонд;
9) Международный центр по урегулированию инвестиционных споров;
10) Многостороннее агентство гарантии инвестиций.
5. Не подлежат согласованию с уполномоченным органом:
1) представитель уполномоченного органа, входящий в состав совета директоров Фонда;
2) руководящий работник Фонда, назначенный (избранный) на новый срок решением уполномоченного органа Фонда, при условии, что данный кандидат был ранее согласован с уполномоченным органом на соответствующую должность либо переведенный с согласованной должности на нижестоящую должность в рамках одного органа Фонда, и при условии соответствия данного кандидата требованиям, установленным пунктом 3 Правил.
В этом случае Фонд представляет копию выписки из решения уполномоченного органа о назначении (избрании) руководящего работника на соответствующую должность с сопроводительным письмом, в котором указывается о соответствии данного кандидата требованиям, установленным законодательными актами Республики Казахстан. Представление иных документов не требуется.
6. Руководящий работник Фонда занимает свою должность без согласования с уполномоченным органом не более шестидесяти календарных дней со дня его избрания (назначения).
По истечении срока, указанного в части первой настоящего пункта, и в случае непредставления полного пакета документов на согласование в уполномоченный орган или в случае отказа уполномоченным органом в согласовании Фонд расторгает трудовой договор с данным лицом либо в случае отсутствия трудового договора принимает меры по прекращению полномочий данного лица.
Не допускается исполнение обязанностей (замещение временно отсутствующего) руководящего работника Фонда без согласования с уполномоченным органом свыше срока, установленного в части первой настоящего пункта.
В случае отказа уполномоченного органа в выдаче согласия на избрание (назначение) руководящего работника Фонда и увольнения его с должности руководящего работника Фонда либо его перевода на иную должность в Фонде данное лицо повторно избирается (назначается) на должность руководящего работника Фонда не ранее чем через девяносто календарных дней после получения отказа в выдаче согласия на его избрание (назначение) либо его увольнения, либо перевода на иную должность, но не более двух раз в течение двенадцати последовательных месяцев.
В случае двух последовательных отказов уполномоченного органа в выдаче согласия на избрание (назначение) на должность руководящего работника Фонда данное лицо избирается (назначается) руководящим работником Фонда по истечении двенадцати последовательных месяцев со дня принятия уполномоченным органом решения о втором отказе в выдаче согласия на его избрание (назначение).

4. Қағидалардың 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес кандидатты Қордың басшы қызметкері лауазымына сайлау (тағайындау) үшін қажетті еңбек өтіліне кандидаттың Қордағы қаржылық қызмет көрсету және (немесе) реттеу саласында және (немесе) қаржы ұйымдарының аудитін жүзеге асыратын ұйымдарда және (немесе) кандидаттың мынадай халықаралық қаржы ұйымдарында істеген еңбек өтілі кіреді:
1) Азия даму банкі;
2) Еуразия даму банкі;
3) Еуропа қайта құру және даму банкі;
4) Ислам даму банкі;
5) Халықаралық даму қауымдастығы;
6) Халықаралық қаржы корпорациясы;
7) Халықаралық қайта құру және даму банкі;
8) Халықаралық валюта қоры;
9) Инвестициялық дауларды реттеу жөніндегі халықаралық орталық;
10) Көп салалы инвестицияларға кепілдік беру агенттігі.
5. Мыналар уәкілетті органмен келісуге жатпайды:
1) Қордың директорлар кеңесінің құрамына кіретін уәкілетті органның өкілі;
2) Қордың уәкілетті органының шешімімен жаңа мерзімге тағайындалған (сайланған) Қордың басшы қызметкері, осы кандидаттың бұрын уәкілетті органмен тиісті лауазымға келісілген болуы не келісілген лауазымнан төменде тұрған лауазымға Қордың бір органының аясында ауысуы және осы кандидаттың Қағидалардың 3-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келу шартымен.
Осындай жағдайда Қор басшы қызметкерді тиісті лауазымға тағайындау (сайлау) туралы уәкілетті органның шешімінің үзінді көшірмесін, осы кандидаттың Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келуі туралы көрсетілген ілеспе хатымен бірге ұсынады. Өзге құжаттарды ұсыну талап етілмейді.
6. Қордың басшы қызметкері уәкілетті органның келісімінсіз өзінің қызметінде, оны сайлаған (тағайындаған) күннен бастап күнтізбелік алпыс күннен аспайтын уақыт болады.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім аяқталған соң, және уәкілетті органға келісуге құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, немесе уәкілетті орган келісуден бас тартқан жағдайда, Қор осы тұлғамен еңбек шартын бұзады, не еңбек шарты болмаған жағдайда осы тұлғаның өкілеттіктерін тоқтату бойынша шаралар қабылдайды.
Уәкілетті органның келісімінсіз осы тармақтың бірінші бөлігінде белгіленген мерзімнен артық Қордың басшы қызметкерінің міндетін атқаруға (уақытша жоқ басшы қызметкердің орнында болуға) жол берілмейді.
Уәкілетті орган өтініш Қордың басшы қызметкері лауазымына сайлауға (тағайындауға) келісім беруден бас тартқан не ол Қордың басшы қызметкері лауазымынан босатылған не оны Қордағы өзге лауазымға ауыстырған жағдайда, бұл адам оны сайлауға (тағайындауға) келісім беруден бас тартылғаннан не ол лауазымнан босатылғаннан не өзге лауазымға ауыстырылғаннан кейін кемінде күнтізбелік тоқсан күн өткен соң, бірақ қатарынан он екі ай ішінде екі реттен артық емес, осы Қордың басшы қызметкері лауазымына сайланады (тағайындалады).
Уәкілетті орган Қордың басшы қызметкері лауазымына сайлауға (тағайындауға) келісім беруден қатарынан екі рет бас тартқан жағдайда, бұл адам өзін уәкілетті органның басшы қызметкері лауазымына сайлауға (тағайындауға) келісім беруден екінші рет бас тарту туралы шешімі қабылданған күннен бастап қатарынан он екі ай өткеннен кейін Қордың басшы қызметкері лауазымына сайланады (тағайындалады).

7. Согласование проводится уполномоченным органом по решению Комиссии по определению соответствия кандидатов на должности руководящих работников финансовых организаций при уполномоченном органе (далее - Комиссия) с приглашением кандидатов для прохождения тестирования либо без их приглашения в случаях, предусмотренных пунктом 14 Правил.
8. Фонд представляет в уполномоченный орган для согласования кандидата следующие документы:
1) ходатайство, составленное в произвольной форме, с указанием о том, что кандидат соответствует требованиям, предъявляемым к руководящим работникам Фонда, а также о том, что сведения о кандидате представлены в соответствии с Правилами и документально проверены Фондом, и подписанное:
первым руководителем совета директоров Фонда, в случае его отсутствия одним из членов совета директоров по решению совета директоров (с представлением копии данного решения совета директоров) - при избрании (назначении) первого руководителя правления Фонда (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа);
первым руководителем правления Фонда (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа) либо лицом, исполняющим его обязанности (с представлением копии решения о возложении исполнения обязанностей) - в остальных случаях;
2) выписку из решения уполномоченного органа Фонда либо копию приказа об избрании (назначении) кандидата (при согласовании двух и более кандидатов на каждого из них по одному экземпляру выписки из решения либо копии приказа) с указанием даты избрания (назначения) кандидата на руководящую должность Фонда.
Если дата избрания (назначения) отсутствует, то датой избрания (назначения) кандидата считается дата принятия решения (приказа) уполномоченного органа Фонда либо дата наступления события, указанного в решении (приказе).
В случае наступления события, указанного в решении (приказе), Фонд представляет копии подтверждающих документов.
Выписка из решения уполномоченного органа Фонда содержит следующие сведения:
полное наименование Фонда и место нахождения его правления;
дата, время и место проведения общего собрания акционеров (заседания совета директоров);
сведения о лицах, участвовавших в заседании (для заседания совета директоров);
кворум общего собрания акционеров (заседания совета директоров);
повестка дня заседания общего собрания акционеров (заседания совета директоров) в части вопроса об избрании (назначении) кандидата на руководящую должность;
вопросы, поставленные на голосование, итоги голосования по ним в части избрания (назначения) кандидата на руководящую должность;
принятые решения в части избрания (назначения) кандидата на руководящую должность.
Выписка из решения уполномоченного органа Фонда заверяется подписью работника (работников), уполномоченного (уполномоченных) на подписание данного документа, и оттиском печати Фонда и содержит указание на верность выписки;

7. Келісуді уәкілетті орган Кандидаттардың уәкілетті органның жанындағы қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлері лауазымына сәйкестігін айқындау жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) шешімі бойынша тестілеуден өткізу үшін кандидаттарды шақыра отырып не Қағидалардың 14-тармағында көзделген жағдайда оларды шақырмай өткізеді.
8. Қор кандидатты келісу үшін уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) кандидаттың Қордың басшы қызметкерлеріне қойылатын талаптарға сәйкес келуін, сондай-ақ кандидат туралы мәліметтер Қағидаларға сәйкес ұсынылғанын және Қор құжаттамалық жағынан тексерілгенін көрсетумен және оған мыналар:
Қордың басқармасының бірінші басшысын (атқару органының функциясын жеке өзі жүзеге асыратын адам) (сайлаған) тағайындаған кезде Қордың директорлар кеңесінің бірінші басшысы, ол болмаған жағдайда - директорлар кеңесінің шешімі бойынша (директорлар кеңесінің осы шешімінің көшірмесін бере отырып) директорлар кеңесінің бір мүшесі;
Қордың басқармасының бірінші басшысы (атқару органының функциясын жеке өзі жүзеге асыратын адам) не міндетін атқарушы адам (міндетін атқаруды жүктеу туралы шешімнің көшірмесін бере отырып) қол қойған еркін нысанда жасалған өтінішхатты – қалған жағдайларда;
2) Қордың басшы қызметіне кандидатты сайлау (тағайындау) күнін көрсете отырып, Қордың уәкілетті органының шешімінің үзінді-көшірмесін не кандидатты (сайлау) тағайындау туралы бұйрығының көшірмесін (екі және одан да көп кандидатты келісу кезінде олардың әрбіріне шешім көшірмесінің не бұйрық көшірмесінің бір данасы).
Сайлау (тағайындау) күні болмаса, кандидатты сайлау (тағайындау) күні Қордың уәкілетті органы шешім (бұйрық) қабылдаған күн не көрсетілген шешімдегі (бұйрықтағы) жағдайдың басталған күні болып саналады.
Шешімде (бұйрықта) көрсетілген оқиға басталған жағдайда Қор растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
Қордың уәкілетті органы шешімінің үзінді-көшірмесінде мынадай мәліметтер бар:
Қордың толық атауы және оның басқармасының орналасқан жері;
акционерлердің жалпы жиналысы (директорлар кеңесінің отырысы) өткізілген күні, уақыты және орны;
отырысқа қатысқан адамдар туралы (директорлар кеңесінің отырысы үшін) мәліметтер;
акционерлердің жалпы жиналысының (директорлар кеңесі отырысының) кворумы;
кандидатты басшы лауазымға сайлау (тағайындау) туралы мәселе бөлігінде акционерлердің жалпы жиналысы отырысының (директорлар кеңесі отырысының) күн тәртібі;
кандидатты басшы лауазымға сайлау (тағайындау) бөлігінде дауыс беруге қойылған мәселелер, олар бойынша дауыс беру қорытындылары;
кандидатты басшы лауазымға сайлау (тағайындау) бөлігінде қабылданған шешімдер.
Қордың уәкілетті органы шешімінің үзінді-көшірмесіне осы құжатқа қол қоюға уәкілетті қызметкердің (уәкілетті қызметкерлердің) қойылған қолымен және Қордың мөр бедерімен куәландырылады және үзінді-көшірменің дұрыстығын көрсетеді.

3) сведения о кандидате согласно приложению 1 к Правилам на электронном и бумажном носителях (фотография в приложении 1 выполняется на светлом фоне размером 3 х 4);
4) копию документа, удостоверяющего личность кандидата;
5) копию документа, подтверждающего получение ученой степени в случае, предусмотренном подпунктом 4) пункта 9 Правил;
6) документ, подтверждающий отсутствие неснятой или непогашенной судимости, выданный уполномоченным государственным органом по формированию правовой статистики и специальных учетов (либо копию документа уполномоченного государственного органа по формированию правовой статистики и специальных учетов при представлении пакета документов на согласование одного и того же кандидата на две и более руководящие должности). Дата выдачи указанного документа не превышает трех месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства;
7) рекомендательные письма на кандидата как минимум от двух лиц, перечисленных в пункте 9 Правил, составленные в произвольной форме с указанием должности, на которую рекомендуется кандидат, даты подписания и должности рекомендующего лица, а также профессиональных и (или) иных характеристик кандидата. Дата выдачи рекомендательного письма не превышает трех месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства;
8) копию сертификата профессионального бухгалтера, выданного организацией по сертификации (аккредитованной центральным государственным органом Республики Казахстан, осуществляющем регулирование деятельности в сфере бухгалтерского учета и финансовой отчетности), либо копию квалификационного свидетельства профессионального бухгалтера, выданного иностранным институтом, являющемся действительным членом Международной федерации бухгалтеров - для кандидата на должность главного бухгалтера;
9) в случае если кандидат на должность члена правления Фонда работает в иной организации - выписку из решения совета директоров Фонда о даче согласия кандидату на работу в иной организации;
10) в случае если кандидат является членом правления акционерного общества - выписку из решения совета директоров данного акционерного общества о даче согласия кандидату на работу в Фонде.
9. Рекомендующими лицами являются:
1) Объединение юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана";
2) председатель и члены совета директоров, первый руководитель правления (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа регистратора, трансфер-агента), первый руководитель страхового брокера, члены исполнительного органа финансовых организаций, ранее получившие согласие уполномоченного органа на их избрание (назначение), у которых данное согласие не отозвано;

3) электрондық және қағаз тасымалдағыштарда (1-қосымшадағы фотосурет 3 х 4 көлемімен ашық аяда жасалады) Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес кандидат туралы мәлімет;
4) кандидаттың жеке басын растайтын құжаттың көшірмесі;
5) Қағидалардың 9-тармағының 4) тармақшасында көзделген жағдайда ғылыми дәрежесін алғанын растайтын құжаттың көшірмесі;
6) құқықтық статистиканы және арнайы есепке алуды қалыптастыру жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган берген алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқтығын растайтын құжатты (не бір кандидатты екі және одан да көп басшы лауазымына келісуге құжаттар топтамасын берген кезде құқықтық статистиканы және арнайы есепке алуды қалыптастыру жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган құжатының көшірмесі). Көрсетілген құжатты беру күні өтінішхат берілген күннің алдындағы үш айдан аспайды;
7) кандидат ұсынылатын лауазымды, ұсынып отырған тұлғаның қол қойған күнін және лауазымын, сондай-ақ кандидаттың кәсіби және (немесе) өзге мінездемелерін көрсете отырып, еркін нысанда жазылған Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген кем дегенде екі тұлғадан кандидатқа берілген ұсыным хат. Ұсыным хатты беру күні өтінішхат берілген күннің алдындағы үш айдан аспайды;
8) бас бухгалтер лауазымына кандидат үшін сертификаттау жөніндегі ұйым (бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органы аккредиттеген) берген кәсіби бухгалтер сертификатының көшірмесі не Халықаралық бухгалтерлер федерациясының нағыз мүшесі болып табылатын шетел институтымен берілген кәсіби бухгалтердің біліктілік куәлігінің көшірмесі;
9) Қор басқармасының мүшесі лауазымына кандидат өзге ұйымда жұмыс істеген жағдайда – Қордың директорлар кеңесінің кандидатқа өзге ұйымда жұмыс істеуге келісім беру туралы шешімінің үзінді-көшірмесі;
10) кандидат акционерлік қоғамның басқарма мүшесі болып табылған жағдайда – осы акционерлік қоғамның директорлар кеңесінің кандидатқа Қорда жұмыс істеуге келісім беру туралы шешімінің үзінді-көшірмесі.
9. Ұсыным беруші тұлғалар мыналар болады:
1) "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігі;
2) бұрын өздерінің сайлануына (тағайындалуына) уәкілетті органның келісімін алған, бұл келісім қайтарып алынбаған директорлар кеңесінің төрағасы мен мүшелері, басқарманың бірінші басшысы (бір өзі тіркеушінің, трансфер-агенттің атқарушы органының функцияларын жүзеге асыратын тұлға), сақтандыру брокерінің бірінші басшысы, қаржы ұйымдарының атқарушы органының мүшелері;

3) первые руководители государственных органов и ведомств и их заместители, за исключением лиц, которые на дату подписания рекомендательного письма занимают должности первого руководителя уполномоченного органа или его заместителей;
4) лица, имеющие ученую степень доктора экономических и (или) юридических наук;
5) главы представительств, руководители международных финансовых организаций, перечень которых установлен пунктом 4 Правил.
При согласовании кандидатов - нерезидентов Республики Казахстан рекомендующими лицами являются председатель и члены совета директоров, руководитель и члены исполнительного органа финансовых организаций - нерезидентов Республики Казахстан, имеющих рейтинг не ниже "ВВ+", присвоенный одним из рейтинговых агентств, перечень которых установлен постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318.
Рекомендующими лицами не являются руководящий работник, акционер Фонда (заявителя), руководящий работник акционера Фонда (заявителя), а также супруг (супруга) кандидата, близкие родственники (родители, брат, сестра, дети) и свойственники кандидата (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги)), физическое лицо, к которому со стороны уполномоченного органа применены ограниченные меры воздействия и (или) санкции в течение одного года до подачи финансовой организацией ходатайства о согласовании кандидата.
10. Фонд для согласования кандидата на должность руководящего работника, одновременно занимающего должность руководящего работника в финансовой организации и согласованного с уполномоченным органом (далее - согласованный руководящий работник), представляет в уполномоченный орган:
1) ходатайство, составленное в произвольной форме с указанием о том, что сведения о кандидате, в том числе перечисленные в приложении 1 к Правилам, документально проверены Фондом (заявителем), и кандидат соответствует требованиям, установленным пунктом 3 Правил;
2) копию выписки из решения уполномоченного органа Фонда об избрании (назначении) кандидата;
3) копию документа, удостоверяющего личность кандидата;
4) документ, подтверждающий отсутствие неснятой или непогашенной судимости, выданный в форме справки уполномоченным государственным органом по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов (либо копию справки уполномоченного государственного органа по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов при представлении пакета документов на согласование одного и того же кандидата на иную руководящую должность). Дата выдачи указанного документа не может быть более трех месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства;

3) ұсынымхатқа қол қою күнінде уәкілетті органның бірінші басшысы және оның орынбасары лауазымындағы тұлғаларды қоспағанда, мемлекеттік органдардың және ведомстволардың бірінші басшылары немесе олардың орынбасарлары;
4) экономика және (немесе) заң ғылымдарының докторы деген ғылыми дәрежесі бар тұлғалар;
5) өкілдіктердің басшылары, тізбесі Қағидалардың 4-тармағында белгіленген халықаралық қаржы ұйымдарының басшылары.
Қазақстан Республикасының бейрезиденті кандидаттарды келіскен кезде - тізбесі "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген) белгіленген рейтингілік агенттіктердің бірі берген "ВВ+" төмен емес рейтингі бар Қазақстан Республикасының бейрезидент қаржы ұйымдарының директорлар кеңесінің төрағасы мен мүшелері, атқарушы орган басшысы мен мүшелері ұсыным беруші тұлғалар болады.
Қордың (өтініш берушінің) басшы қызметкері, акционері, Қордың (өтініш берушінің) акционерінің басшы қызметкері, сондай-ақ кандидаттың жұбайы (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі, балалары) және кандидаттың жекжаты (жұбайының (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі, балалары), уәкілетті органның тарапынан қаржы ұйымы кандидатты келісу туралы өтінішті бергенге дейінгі бір жыл ішінде шектеулі ықпал ету шаралары және (немесе) санкциялар қолданылған жеке тұлға ұсыным беруші тұлғалар болып табылмайды.
10. Қор бір мезгілде қаржы ұйымында басшы қызметкері лауазымында болған және уәкілетті органмен келісілген (бұдан әрі - келісілген басшы қызметкер) үміткерді басшы қызметкер лауазымына келісу үшін, уәкілетті органға мыналарды:
1) ерікті нысанда жасалған өтінішті, онда үміткер туралы мәліметтердің, оның ішінде Қағидалардың 1-қосымшасында жазылған мәліметтердің Қормен (өтініш берушімен) құжаттамалық тексерілгені және үміткердің Қағидалардың 3-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келетіні көрсетіледі;
Қордың уәкілетті органының үміткерді сайлау (тағайындау) туралы шешімінің үзінді көшірмесін;
3) үміткердің жеке тұлғасын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
4) құқықтық статистиканы және арнайы есепке алуды қалыптастыру жөніндегі уәкілетті органның анықтамасы нысанында берілген алынбаған немесе өтелмеген соттылығының болмауын растайтын құжатты (не сол бір үміткерді өзге басшылық лауазымына келісуге құжаттар топтамасын тапсырған кездегі құқықтық статистиканы және арнайы есепке алуды қалыптастыру жөніндегі уәкілетті органның анықтамасының көшірмесі) ұсынады. Көрсетілген құжаттың берілген күні өтініш беру күніне дейінгі үш айдан аспауға тиіс;

5) сведения о кандидате согласно приложению 1 к Правилам на электронном и бумажном носителях.
11. Документы, перечисленные в пунктах 8 и 10 Правил, представляются пронумерованными, прошитыми и заверенными печатью Фонда на обороте последнего листа частично поверх ярлыка с указанием количества прошитых листов, наклеенного на узел прошивки.
Документы для согласования кандидата - нерезидента Республики Казахстан, предоставляемые Фондом на иностранном языке, подлежат легализации либо апостилированию в соответствии с законодательством Республики Казахстан или международным договором. Указанные документы при предоставлении в уполномоченный орган подлежат переводу на казахский и русский языки и нотариальному удостоверению в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Копии документов заверяются подписями должностных лиц Фонда (с указанием должности, фамилии, имени, отчества (при его наличии)), обладающих правом подписи таких документов (с приложением документа, подтверждающего право заверять копии представленных документов), и оттиском печати Фонда с указанием на верность копии.
12. Фонд представляет пакет документов в уполномоченный орган для согласования кандидата в срок не позже шестидесяти календарных дней со дня его избрания (назначения).
Документы, представленные для согласования кандидата на должность руководящего работника, рассматриваются уполномоченным органом в течение пятнадцати календарных дней с даты представления пакета документов, оформленных в соответствии с требованиями Правил.
Уполномоченный орган направляет посредством почтовой и (или) факсимильной связи, и (или) электронной почты Фонду письменный ответ с указанием замечаний и срока для их устранения в случае несоответствия представленных документов требованиям Правил.
Фонд устраняет замечания и предоставляет доработанные (исправленные) документы, соответствующие требованиям законодательства Республики Казахстан, в срок, установленный уполномоченным органом в направленном письменном уведомлении.
В случае представления Фондом неполного пакета документов, предусмотренных Правилами, уполномоченный орган возвращает их Фонду без рассмотрения в течение десяти календарных дней. Фонд представляет недостающие документы в срок не позже шестидесяти календарных дней со дня избрания (назначения) кандидата на руководящую должность.
Отзыв документов, представленных для выдачи согласия на избрание (назначение) руководящих работников Фонда, допускается до прохождения кандидатами тестирования в уполномоченном органе путем подачи Фондом письменного заявления в произвольной форме с указанием причины их отзыва.

5) Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес үміткер туралы мәліметтер электрондық және қағаз тасымалдағышта.
11. Қағидалардың 8 және 10-тармақтарында аталған, бірнеше парақтан тұратын құжаттар нөмірленген, тігілген және соңғы парағының сыртында тігін түйіншегіне желімделген, парақтар саны көрсетілген жапсырманың жартылай үстінен қойылған Қордың мөрімен расталған болып ұсынылады.
Қор шет тілінде ұсынатын Қазақстан Республикасының бейрезиденті – кандидатты келісуге құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасына немесе халықаралық шартқа сәйкес заңдастырылуға не апостильделуге тиіс. Көрсетілген құжаттарды уәкілетті органға ұсынған кезде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазақ және орыс тілдеріне аударылуы және нотариатпен куәландырылуы тиіс.
Құжаттардың көшірмелері осындай құжаттарға (ұсынылған құжаттардың көшірмелерін куәландыру құқығын растайтын құжаттарды қоса бере отырып) қол қою құқығы бар Қордың лауазымды тұлғаларының қолымен және көшірменің дұрыс екенін көрсете отырып, Қордың мөр бедерімен (лауазымын, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) көрсете отырып) расталады.
12. Қор кандидатты келісу үшін уәкілетті органға оның (сайланған) тағайындалған күнінен бастап күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмейтін мерзімде құжаттар топтамасын ұсынады.
Басшы қызметкер лауазымына кандидатты келісу үшін ұсынылған құжаттарды уәкілетті орган Қағидалардың талаптарына сәйкес ресімделген құжаттар топтамасы ұсынылған күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде қарайды.
Уәкілетті орган ұсынылған құжаттар Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда ескертулер мен оларды жою мерзімін көрсете отырып, Қорға почта және (немесе) факсимильді байланыс және (немесе) электрондық почта арқылы жазбаша жауап береді.
Қор ескертулерді жояды және уәкілетті орган жіберілген жазбаша хабарламада белгілеген мерзімде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келетін, пысықталған (түзетілген) құжаттарды ұсынады.
Қор осы Қағидалардың көзделген құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда уәкілетті орган оларды Қорға қараусыз қайтарады. Қор жетіспейтін құжаттарды кандидат басқа қызметке сайланған (тағайындалған) күннен бастап күнтізбелік алпыс күннен кеш емес мерзімде ұсынады.
Қордың басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру үшін ұсынылған құжаттарды қайтару, Қор оларды қайтарудың себептерін көрсете отырып, еркін нысандағы жазбаша өтініш беру арқылы кандидаттың уәкілетті органда тестіден өткенге дейін рұқсат етіледі.

13. В целях подтверждения достоверности сведений об отсутствии неснятой или непогашенной судимости в стране гражданства (для иностранных граждан) или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства) иностранные граждане (лица без гражданства) в срок не позднее шести месяцев с даты избрания (назначения) на должность руководящего работника Фонда представляют в уполномоченный орган соответствующий документ, выданный государственным органом страны их гражданства (страны их постоянного проживания - для лиц без гражданства) либо страны, где кандидат постоянно проживал в течение последних пятнадцати лет.
В случае непредставления указанного документа в установленный настоящим пунктом срок сведения, на основании которых выдано согласие, считаются недостоверными, и выданное согласие подлежит отзыву уполномоченным органом по основаниям, предусмотренным пунктом 22 Правил.
В случае наличия у кандидата на должность руководящего работника стажа работы в финансовых организациях, являющихся нерезидентами Республики Казахстан, уполномоченный орган в целях подтверждения наличия у кандидата безупречной деловой репутации запрашивает от уполномоченного надзорного органа иностранного государства информацию о наличии либо отсутствии сведений, характеризующих деловую репутацию кандидата в период не более 10 (десяти) лет до даты назначения на должность руководящего работника в Фонде.
В случае представления уполномоченным надзорным органом иностранного государства информации об отсутствии у кандидата на должность руководящего работника безупречной деловой репутации сведения, на основании которых выдано согласие, считаются недостоверными, и выданное согласие подлежит отзыву уполномоченным органом по основаниям, предусмотренным пунктом 22 Правил.
14. Согласованию без приглашения на основании представленных документов подлежат следующие работники Фонда по решению Комиссии:
1) кандидат на руководящую должность, указанную в подпункте 2) пункта 2 Правил - при наличии стажа работы не менее трех лет в страховой (перестраховочной) организации либо в одной из международных финансовых организаций, указанных в пункте 4 Правил, ранее занимавший должность:
первого руководителя, члена правления (курировавшие вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг);
первого руководителя, члена совета директоров;
главного бухгалтера;
2) кандидат на должность первого руководителя, члена совета директоров Фонда - при наличии стажа работы не менее двух лет:
аудитором, непосредственно осуществлявшим аудит финансовой организации;
в страховой (перестраховочной) организации, Фонде и (или) в одной из международных организаций, указанных в пункте 4 Правил:
первым руководителем, членом совета директоров;
первым руководителем, членом правления (курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг);
главным бухгалтером;

13. Азаматтығы бар елінде (шетел азаматтары үшін) немесе тұрақты тұратын елінде (азаматтығы жоқ тұлғалар үшін) алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екендігі туралы мәліметтердің дәйектілігін растау мақсатында шетел азаматтары (азаматтығы жоқ тұлғалар) Қордың басшы қызметкері лауазымына (сайланған) тағайындалған күннен бастап алты айдан кеш емес мерзімде уәкілетті органға олардың азаматтығы бар елінің (азаматтығы жоқ тұлғалар үшін - тұрақты тұратын елінің) не кандидат соңғы он бес жыл ішінде тұрақты тұрған елінің мемлекеттік органы берген тиісті құжатты ұсынады.
Көрсетілген құжатты осы тармақта белгіленген мерзімде ұсынбаған жағдайда, мәліметтер негізінде келісім берілген осы мәліметтер дәйекті емес болып табылады және берілген келісім Қағидалардың 22-тармағында көзделген негіздер бойынша уәкілетті органмен қайтарып алуға жатады.
Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын басшы қызметкері лауазымына кандидаттың мінсіз іскерлік беделін растау мақсатында уәкілетті орган шет мемлекеттің уәкілетті қадағалау органынан Қорда басшы қызметкер лауазымына тағайындалған күнге дейінгі 10 (он) жылдан кем емес кезеңде кандидаттың іскерлік беделін сипаттайтын мәліметтердің болуы не жоқ екені жөнінде сұратады.
Шет мемлекеттің уәкілетті қадағалау органы басшы қызметкердің лауазымына кандидаттың мінсіз іскерлік беделі жоқтығы туралы ақпаратты ұсынған жағдайда, соның негізінде келісім берілген мәліметтер дәйексіз болып саналады, сондай-ақ берілген келісім Қағидалардың 22-тармағында көзделген негіздер бойынша уәкілетті органмен қайтарып алуға жатады.
14. Комиссия шешімі бойынша Қордың мынадай қызметкерлері ұсынылған құжаттардың негізінде:
1) Қағидалардың 2-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген басшы лауазымына кандидаттың:
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында не Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдардың бірінде бұрын:
бірінші басшысы, басқарма мүшесі (қаржылық қызмет көрсетумен байланысты мәселелерге жетекшілік еткен);
бірінші басшысы, директорлар кеңесінің мүшесі;
бас бухгалтер лауазымын атқарған кемінде үш жыл еңбек өтілі бар болса;
2) Қордың бірінші басшысы, директорлар кеңесінің мүшесі лауазымына кандидаттың:
қаржы ұйымының аудитін тікелей жүзеге асырған аудитор;
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында, Қорда және (немесе) осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдардың бірінің:
бірінші басшысы, директорлар кеңесінің мүшесі;
бірінші басшысы, басқарма мүшесі (қаржылық қызмет көрсетумен байланысты мәселелерге жетекшілік еткен);
бас бухгалтер ретінде кемінде екі жыл еңбек өтілі бар болса;

3) кандидат на должность главного бухгалтера Фонда - при наличии стажа работы не менее трех лет:
аудитором, непосредственно осуществлявшим аудит страховой (перестраховочной) организации;
в страховой (перестраховочной) организации, Фонде и (или) в одной из международных организаций, указанных в пункте 4 Правил:
первым руководителем, членом совета директоров;
первым руководителем, членом правления (курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг);
главным бухгалтером или заместителем главного бухгалтера;
руководителем (заместителем руководителя) самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления), деятельность которого была связана с оказанием финансовых услуг.
15. Согласование кандидата проводится Комиссией. Деятельность Комиссии осуществляется в соответствии с Правилами выдачи согласия на избрание (назначение) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов и перечнем документов, необходимых для получения согласия, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 95, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7561.
16. Ответственное подразделение уполномоченного органа уведомляет Фонд в письменном виде о дате проведения тестирования в срок, не превышающий срока, установленного частью второй пункта 12 Правил.
В случае неявки кандидата в установленный уполномоченным органом для прохождения тестирования срок по уважительным причинам Фонд сообщает об этом в уполномоченный орган в письменной форме с указанием причин неявки. Повторное тестирование назначается в период срока, предусмотренного частью второй пункта 12 Правил.
17. Согласование кандидатов проводится методом компьютерного тестирования по 30 вопросам в течение 45 минут.
18. Во время тестирования кандидатов в одном помещении с тестируемым лицом разрешается присутствие только сотрудников ответственного подразделения уполномоченного органа и переводчика при необходимости.
При прохождении тестирования кандидата не допускается использование каких-либо письменных, электронных или других информационных материалов. Нарушение изложенных в настоящем пункте условий приравнивается к отрицательному результату тестирования.
19. При получении положительного результата тестирования (не менее 70 процентов правильных ответов) кандидат считается согласованным на должность, на которую был избран (назначен).
Кандидат подлежит ознакомлению с результатами теста под роспись немедленно после прохождения тестирования.

3) Қордың бас бухгалтері лауазымына кандидаттың:
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аудитін тікелей жүзеге асырған аудитор;
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында, Қорда және (немесе) Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдардың бірінің:
бірінші басшысы, директорлар кеңесінің мүшесі;
бірінші басшысы, басқарма мүшесі (қаржылық қызмет көрсетумен байланысты мәселелерге жетекшілік еткен);
бас бухгалтер немесе бас бухгалтердің орынбасары;
қызметі қаржылық қызмет көрсетумен байланысты дербес құрылымдық бөлімшенің (департаменттің, басқарманың) басшысы (басшының орынбасары) ретінде кемінде үш жыл еңбек өтілі бар болса шақырмай келісіледі.
15. Кандидатты келісуді Комиссиямен жүргізеді. Комиссияның қызметі Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7561 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 95 қаулысымен бекітілген Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім беру қағидалары және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесіне сәйкес жүзеге асырады.
16. Уәкілетті органның жауапты бөлімшесі Қағидалардың 12-тармағының екінші бөлігінде белгіленгеннен аспайтын мерзімде тестілеудің өтетін күні туралы Қорға жазбаша хабарлайды.
Кандидат тестілеуден өту үшін дәлелді себептермен уәкілетті орган белгіленген мерзімде келмей қалған жағдайда, Қор бұл туралы уәкілетті органға келмеген себептерін көрсете отырып жазбаша нысанда хабарлайды. Қайта тестілеу Қағидалардың 12-тармағының екінші бөлігінде көзделген мерзім кезеңінде тағайындалады.
17. Кандидаттарды келісу 45 минут ішінде 30 сұрақ бойынша компьютерлік тестілеу әдісімен жүргізіледі.
18. Кандидаттарды тестілеу кезінде тестілеуден өтетін тұлғамен бірге бір бөлмеде тек уәкілетті органның жауапты бөлімшесі қызметкерлерінің және, қажет болған жағдайда, аудармашының ғана қатысуына рұқсат етіледі.
Кандидат тестілеуден өткен кезінде қандай да болмасын жазбаша, электрондық немесе басқа ақпараттық материалдарды қолдануға тыйым салынады. Осы тармақта аталған шарттарды бұзу тестілеудің теріс нәтижесіне теңестіріледі.
19. Тестілеудің оң нәтижесін алған жағдайда (кем дегенде дұрыс жауаптардың 70 пайызы) үміткер сайланған (тағайындалған) лауазымға келісілді деп саналады.
Кандидат тестілеуден өткеннен кейін тесттің қорытындысымен дереу қол қойып, таныстырылуға тиіс.

На рассмотрение Комиссии направляются документы, представленные Фондом. Члены Комиссии рассматривают документы и выражают свое мнение по рассматриваемому вопросу в протоколе, оформленном по форме в соответствии с приложением 2 к Правилам. В случаях, предусмотренных пунктом 19 Правил, абзацем четвертым подпункта 2) пункта 21 Правил, протокол не оформляется.
20. Выданное согласие на избрание (назначение) на должность руководящего работника Фонда отзывается приказом первого руководителя уполномоченного органа или лица, его замещающего, по основаниям, предусмотренным пунктом 22 Правил.
21. В выдаче согласия на избрание (назначение) руководящих работников Фонда уполномоченный орган отказывает по следующим основаниям:
1) наличие оснований, предусмотренных пунктом 3 Правил, и (или) несоответствие руководящего работника требованиям подпункта 20) статьи 1, пункта 4 статьи 54, пункта 2 статьи 59 Закона об акционерных обществах, статьи 9 Закона о бухгалтерском учете;
2) отрицательный результат тестирования.
Отрицательными результатами тестирования являются:
неявка кандидата на тестирование в назначенное время либо в случае назначения повторного тестирования - до истечения срока согласования кандидата уполномоченным органом, предусмотренного частью второй пункта 12 Правил;
результат тестирования кандидата составляет менее семидесяти процентов правильных ответов;
3) неустранение Фондом замечаний уполномоченного органа или представление Фондом доработанных с учетом замечаний уполномоченного органа документов по истечении срока, установленного уполномоченным органом для их устранения;
4) представление документов по истечении установленных пунктом 6 Правил сроков, в течение которых руководящий работник занимает свою должность без согласования с уполномоченным органом;
5) наличие санкций, примененных уполномоченным органом к кандидату.
Данное требование применяется в течение одного года до даты подачи Фондом ходатайства о согласовании кандидата;
6) наличие у уполномоченного органа сведений о фактах принятия решений кандидатом по вопросам, которые входили в его полномочия, повлекшим за собой нарушения финансовой организацией, Фондом, банковским, страховым холдингом законодательства Республики Казахстан, в которых кандидат занимает (занимал) должность руководящего работника либо исполняющего обязанности руководящего работника, и за которые уполномоченным органом в отношении данной финансовой организации, Фонда, банковского, страхового холдинга была применена ограниченная мера воздействия и (или) санкция.
Данное требование применяется в течение одного года со дня выявления уполномоченным органом нарушения;

Комиссияның қарауына Қор берген құжаттар жіберіледі. Комиссия мүшелері құжаттарды қарайды және қаралып отырған мәселе жөнінде Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ресімделген хаттамада өз пікірін білдіреді. Қағидалардың 19-тармағында, Қағидалардың 21-тармағы 2) тармақшасының төртінші абзацында көзделген жағдайларда хаттама ресімделмейді.
20. Қордың басшы қызметкері лауазымына тағайындауға (сайлауға) берілген келісім Қағидалардың 22-тармағында көзделген негіздер бойынша уәкілетті органның бірінші басшысының немесе оның орнындағы тұлғаның бұйрығымен қайтарылады.
21. Уәкілетті орган мынадай негіздемелер бойынша Қордың басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беруден бас тартады:
1) басшы қызметкерінің Акционерлік қоғамдар туралы заңның 1-бабының, 20) тармақшасының, 54-бабының 4-тармағының, 59-бабының 2-тармағының, Бухгалтерлік есеп туралы заңның 9-бабының талаптарына сәйкес келмеуі;
2) тестілеудің теріс нәтижесі.
Мыналар тестілеудің теріс нәтижесі болып табылады:
кандидаттың тағайындалған уақытта тестілеуге келмеуі не қайта тестілеуді тағайындаған жағдайда – Қағидалардың 12-тармағының екінші бөлігінде көзделген уәкілетті органның кандидатын келісу мерзімі аяқталғанға дейін;
кандидатты тестілеу нәтижесі дұрыс жауаптардың кемінде жетпіс пайызын құрайды;
3) Қордың уәкілетті органның ескертулерін жоймауы немесе Қордың уәкілетті органның ескертулерін ескеріп, пысықталған құжаттарды белгіленген уәкілетті органның құжаттарды қарау мерзімі аяқталғаннан кейін беруі;
4) белгіленген мерзімдер аяқталғаннан кейін құжаттарды ұсыну, осы мерзім ішінде басшы қызметкер өз лауазымды қызметін уәкілетті органның келісімінсіз иеленеді;
5) уәкілетті орган кандидатқа қолданған санкциялардың және (немесе) шектеулі ықпал ету шараларының болуы.
Осы талап Қор кандидатты келісу туралы өтінішхатты берген күнге дейінгі бір жыл ішінде қолданылады;
6) уәкілетті органда кандидат басшы қызметкер не басшы қызметкердің міндетін атқарушы лауазымын атқаратын (атқарған) қаржы ұйымының, холдингтің Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзуына әкеп соқтырған, өзінің өкілеттігіне кірген мәселелер бойынша кандидаттың шешімдер қабылдау және ол үшін осы қаржы ұйымына, холдингке қатысты уәкілетті органның шектеулі ықпал ету шарасын және (немесе) санкцияны қолдану фактілері туралы мәліметтердің болуы.
Осы талап уәкілетті орган бұзушылықты анықтаған күннен бастап бір жыл ішінде қолданылады;

7) наличие у уполномоченного органа сведений о том, что кандидат являлся стороной сделки, признанной заключенной в целях манипулирования на рынке ценных бумаг, и (или) повлекшей причинение ущерба третьему лицу (третьим лицам).
Данное требование применяется в случае наличия у уполномоченного органа фактов, подтверждающих, что манипулирование на рынке ценных бумаг и (или) причинение в результате совершения данной сделки ущерба третьему лицу (третьим лицам) вызвано недобросовестными действиями кандидата;
8) наличие у уполномоченного органа сведений о том, что кандидат являлся работником финансовой организации, в отношении которой уполномоченным органом были применены санкции и (или) ограниченные меры воздействия за совершение сделок, признанных заключенными в целях манипулирования на рынке ценных бумаг, и (или) работником финансовой организации, действия которого повлекли причинение ущерба финансовой организации и (или) третьему лицу (третьим лицам), участвующим в сделке.
Данное требование применяется в случае наличия у уполномоченного органа фактов, подтверждающих, что манипулирование на рынке ценных бумаг и (или) причинение в результате совершения данной сделки ущерба финансовой организации и (или) третьему лицу (третьим лицам) вызвано недобросовестными действиями либо бездействием кандидата.
22. Уполномоченный орган отзывает выданное согласие на избрание (назначение) на должность руководящего работника Фонда по следующим основаниям:
1) выявление недостоверных сведений, на основании которых было выдано согласие;
2) применение санкций к руководящему работнику в виде отстранения от выполнения служебных обязанностей;
3) наличие неснятой или непогашенной судимости.
В случае отзыва уполномоченным органом согласия на избрание (назначение) на должность руководящего работника Фонда Фонд расторгает трудовой договор с данным лицом либо в случае отсутствия трудового договора принимает меры по прекращению полномочий данного руководящего работника.
23. Уполномоченный орган ведет реестр руководящих работников Фонда, чьи кандидатуры были согласованы с ним.
24. Фонд в течение десяти календарных дней уведомляет уполномоченный орган обо всех изменениях, произошедших в составе руководящих работников, включая их избрание (назначение), перевод на другую должность и увольнение, о привлечении руководящего работника к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения, с приложением копий подтверждающих документов.
Приложение 1
к Правилам выдачи и отзыва согласия
на избрание (назначение) руководящих работников
Акционерного общества "Фонд гарантирования
страховых выплат" и установления к ним
квалификационных требований
Форма
место для фотографии
Сведения о кандидате
на должность руководящего работника
Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат"
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата
и должность, на которую кандидат назначается
в Акционерном обществе "Фонд гарантирования страховых выплат")
. Общие сведения
Дата и место рождения
Гражданство
Данные документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер

7) уәкілетті органда кандидаттың бағалы қағаздар нарығында айла-шарғы жасау мақсатында жасалған және (немесе) үшінші тұлғаға (үшінші тұлғаларға) шығын келтірген деп танылған тарап болып табылғаны туралы мәліметтердің болуы.
Осы талап уәкілетті органда бағалы қағаздар нарығындағы айла-шарғы жасау және (немесе) осы мәміле жасау нәтижесінде үшінші тұлғаға (үшінші тұлғаларға) зиян келтірілгені кандидаттың адал емес әрекеттерінен болғанын растайтын фактілері болған жағдайда қолданылады;
8) уәкілетті органда кандидаттың уәкілетті орган оған қатысты бағалы қағаздар нарығында айла-шарғы жасау мақсатында жасалған деп танылған мәмілелерді жасағаны үшін санкциялар және (немесе) шектеулі ықпал ету шаралары қолданылған қаржы ұйымының қызметкері және (немесе) іс-әрекеті мәмілеге қатысушы қаржы ұйымына және (немесе) үшінші тұлғаға (үшінші тұлғаларға) шығын келтірген қаржы ұйымының қызметкері болып табылғаны туралы мәліметтің болуы.
Осы талап уәкілетті органда бағалы қағаздар нарығындағы айла-шарғы жасау және (немесе) осы мәміле жасау нәтижесінде қаржы ұйымына және (немесе) үшінші тұлғаға (үшінші тұлғаларға) зиян келтірілгені кандидаттың адал емес әрекеттерінен не әрекетсіздігінен болғанын растайтын фактілері болған жағдайда қолданылады.
22. Уәкілетті орган Қордың басшы қызметкері лауазымына сайлауға (тағайындауға) берілген келісімді мынадай негіздемелер бойынша қайтарып алады:
1) негізінде келісім берілген мәліметтердің шынайы емес болғанын анықтау;
2) басшы қызметкерге қызметтік міндеттерін орындаудан шеттету түріндегі санкциялардың қолданылуы;
3) алынбаған немесе өтелмеген соттылығының болуы.
Уәкілетті орган Қордың басшы қызметкері лауазымына сайлауға (тағайындауға) келісімді қайтарып алған жағдайда, Қор осы тұлғамен жасалған еңбек шартын бұзады, не еңбек шарты болмаған жағдайда осы басшы қызметкердің өкілеттіктерін тоқтату бойынша шаралар қабылдайды.
23. Уәкілетті орган кандидатуралары өзімен келісілген Қордың басшы қызметкерлерінің тізілімін жүргізеді.
24. Қор уәкілетті органды күнтізбелік он күн ішінде басшы қызметкерлердің басқа лауазымға сайлауын (тағайындауын) ауысуын және жұмыстан босатылуын қоса, олардың құрамындағы болған барлық өзгерістер туралы, басшы қызметкерді сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасауға тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы, растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, хабардар етеді.
"Сақтандыру төлемдеріне
кепілдік беру қоры" акционерлік
қоғамының, банк, сақтандыру
холдингтерінің басшы қызметкерлерін
сайлауға (тағайындауға) келісім беру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
фотосуреттің орны
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік
қоғамының басшы қызметкері лауазымына кандидат туралы
Мәліметтер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамында
тағайындалатын лауазымы көрсетіледі)
. Жалпы мәліметтер
Туылған күні және орны
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжаттардың деректерi, жеке сәйкестендіру нөмірі

2. Образование
Наименование учебного заведения
Дата поступления - дата окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании, квалификация
Место нахождения учебного заведения
1.
3. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги))
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1.
4. Сведения об участии кандидата в уставном капитале или владении акциями юридических лиц
Наименование и место нахождения юридического лица
Уставные виды деятельности юридического лица
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих кандидату, к общему количеству голосующих акций юридического лица (в процентах)
1.
5. Сведения о прохождении семинаров, курсов по повышению квалификации за последние три года
Наименование организации
Дата и место проведения
Реквизиты сертификата (номер, дата выдачи)
1.
6. Сведения о трудовой деятельности
В данном пункте указываются сведения о должностях, которые занимал (занимает) кандидат за всю трудовую деятельность, в том числе должности в Акционерном обществе "Фонд гарантирования страховых выплат", представившем в государственный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций ходатайство о согласовании.
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1.
7. Сведения о проведении кандидатом аудита финансовых организаций, Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат"
_________________________________________________________________
(указать наименование организации, дата подписания кандидатом
аудиторского отчета в качестве аудитора - исполнителя).
8. Сведения о членстве в совете директоров и инвестиционных
комитетах в Фонде и (или) в других организациях
Период (дата, месяц, год)
Наименование организации
Должность, дата согласования (если требовалось)
Причины увольнения, освобождения от должности
1.
9. Имеющиеся публикации, научные разработки и другие достижения
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(да (нет), в случае наличия указать дату, в каких изданиях)
10. Сведения о наличии неснятой и непогашенной судимости
Дата
Наименование суда
Место нахождения суда
Вид наказания
Статья (и) законодательного акта, в соответствии с которой (ми) кандидат осужден
Дата принятия процессуального решения судом
1.

2. Білімі
Оқу орнының атауы
Түскен күні - бітірген күнi
Мамандығы
Білімі туралы дипломның деректемелері, біліктілігi
Оқу орны
орналасқан орны
1.
3. Зайыбы, жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі,
балалары) және жекжаты (зайыбының (жұбайының) ата-анасы, аға-інісі,
әпке-сіңлісі, балалары) туралы мәліметтер
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынастары
Жұмыс орны және лауазымы
1.
4. Кандидаттың заңды тұлғалардың жарғылық капиталында қатысуы
және акцияларын иеленуі туралы мәліметтер
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жерi
Заңды тұлғаның қызметінің жарғылық түрлерi
Жарғылық капиталда қатысу үлесі немесе кандидатқа тиесілі акциялар санының заңды тұлғаның дауыс беретін акцияларының жалпы санына ара қатынасы (пайызбен)
1.
5. Соңғы үш жылда семинарлардан, біліктілік көтеру жөніндегі
курстардан өту туралы мәліметтер
Ұйымның атауы
Өткізу күні және орны
Сертификат деректемелерi
1.
6. Еңбек қызметі туралы мәліметтер
Осы тармақта кандидаттың барлық еңбек қызметіндегі атқарған
(атқарып отырған) лауазымдары, оның ішінде қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі мемлекеттік органға келісу
туралы өтінішті берген "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры"
акционерлік қоғамында лауазымы туралы көрсетіледі.
Жұмыс кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны
Лауазымы
Тәртіптік шара қолданудың бар болуы
Жұмыстан шығу, қызметтен босату себептерi
1.
7. Кандидат қаржы ұйымдарының, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік
беру қоры" акционерлік қоғамының аудитін жүргізу туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
(ұйымның атауын, кандидат аудитор-орындаушы ретінде аудиторлық
есепке қол қойған күнін көрсету)
8. Қор және (немесе) басқа ұйымдардың директорлар кеңесінде
және инвестициялық комитеттеріндегі мүшелігі туралы мәліметтер
Кезең (күні, айы, жылы)
Ұйымның атауы
Лауазымы, келіскен күні (талап етілсе)
Жұмыстан шығу, лауазымынан босатылу себептерi
1.
9. Бар жарияланымдар, ғылыми әзірленімдер және басқа да
жетістіктері
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә/жоқ, бар болған жағдайда күні, қандай басылымдарда
көрсетілді)
10. Алынбаған немесе өтелмеген соттылықтың болуы туралы
мәліметтер
Күнi
Сот органының атауы
Соттың орналасқан орны
Жаза-ның түрi
Кандидат қылмыстық жауапкершілікке сәйкес тартылған заңнамалық актінің бабы
Соттың процессуалдық шешімді қабылдаған күнi
1.

11. Сведения о наличии фактов неисполнения принятых на себя
обязательств
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(да (нет), в случае наличия указанных фактов необходимо указать
наименование организации и сумму обязательств
. Сведения о том, являлся ли кандидат ранее первым руководителем совета директоров, первым руководителем правления или его заместителем, главным бухгалтером, крупным участником - физическим лицом, первым руководителем крупного участника (банковского или страхового холдинга) - юридического лица финансовой организации в период не более чем за один год до принятия государственным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения о консервации финансовой организации, банковского холдинга, являющегося родительской организацией банка, о принудительном выкупе акций, о лишении лицензии финансовой организации, а также о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период
работы)
13. Наличие данных об отзыве согласия на избрание (назначение) руководящего работника и об отстранении государственным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций от выполнения служебных обязанностей руководящего работника финансовой организации, Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", банковского, страхового холдинга
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период
работы, основания для отзыва согласия на избрание (назначение)
руководящего работника и наименование государственного органа по
регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых
организаций, принявшего такое решение)
14. Привлекался ли как руководитель финансовой организации, Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", банковского, страхового холдинга в качестве ответчика в судебных разбирательствах по вопросам деятельности финансовой организации, Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", банковского, страхового холдинга
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(да (нет), указать дату, наименование организации, ответчика в
судебном разбирательстве, рассматриваемый вопрос и решение суда)
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и полной. Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
(заполняется кандидатом собственноручно печатными буквами)
Подпись _____________________
Заполняется кандидатом на должность независимого директора Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат":
Подтверждаю, что я,
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

11. Өзіне қабылдаған міндеттемелерді орындамау фактілерінің
болуы туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә/жоқ, аталған фактілер болған жағдайда, ұйымның атауын және
міндеттемелер сомасын көрсету қажет)
12. Кандидат бұрын директорлар кеңесінің бірінші басшысы,
басқарманың (атқарушы органның) бірінші басшысы және оның орынбасары,
бас бухгалтері, ірі қатысушысы - жеке тұлға, ірі қатысушысының (банк
немесе сақтандыру холдингінің) - қаржы ұйымы заңды тұлғаның қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі
мемлекеттік органы қаржы ұйымын, банктің бас ұйымы болып табылатын
банк холдингін консервациялау туралы, акцияларды мәжбүрлеп сатып алу
туралы, қаржы ұйымын лицензиядан айыру туралы, сондай-ақ қаржы ұйымын
мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында
белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы шешімді
қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде бірінші басшысы
болғандығы туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә/жоқ, ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі көрсетілсін)
13. Басшы қызметкерін сайлауға (тағайындауға) келісімді
қайтарып алу және қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен
қадағалау жөніндегі мемлекеттік органға қаржы ұйымының, "Сақтандыру
төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының, банктік,
сақтандыру холдингінің бірінші басшысы қызметтік міндеттерін
орындаудан шеттетуі туралы деректердің болуы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә/жоқ, ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі, сайлауға
(тағайындауға) келісімді қайтарып алуға негіздемесі және осындай шешім қабылдаған қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен
қадағалау жөніндегі мемлекеттік органының атауы көрсетілсін)
14. Қаржы ұйымының, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры"
акционерлік қоғамының, банктік, сақтандыру холдингінің басшысы
ретінде қаржы ұйымы, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры"
акционерлік қоғамы, банктік, сақтандыру холдингі қызметінің
мәселелері бойынша сотта істі қарау кезінде жауап беруші ретінде
тартылды ма
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә/жоқ, күнін, сотта істі қарау кезіндегі жауап беруші - қаржы
ұйымының атауы, қаралған мәселе және сот шешімі)
Осы ақпаратты мен тексердім және оның толық және шынайы болып
табылатындығын растаймын. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті
дербес деректерді жинау мен өңдеуге және заңмен қорғалатын құпиядан
тұратын, ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді пайдалануға
келісім беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________
(кандидат өз қолымен баспа әріптерімен толтырады)
Қолы _______________________
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының тәуелсіз директоры лауазымына кандидат толтырады:
Мен, __________________________________________________________________________________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

соответствую требованиям, установленным Законом Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" для избрания (назначения) на должность независимого директора.
Подпись _________________________
Дата ____________________________
Приложение 2
к Правилам выдачи и отзыва согласия
на избрание (назначение) руководящих работников
Акционерного общества "Фонд гарантирования
страховых выплат" и установления к ним
квалификационных требований
Форма
Протокол № ______________
"____" _________ ____ года
Результаты рассмотрения Комиссией кандидата на должность
руководящего работника Акционерного общества
"Фонд гарантирования страховых выплат"
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата на должность
руководящего работника Акционерного общества "Фонд гарантирования
страховых выплат"
п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена Комиссии
Результат: "согласовать", "отказать в согласовании"
Примечание
(особое мнение члена Комиссии)
Подпись
1
2
3
4
5
Председатель Комиссии ______________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Решение комиссии: Согласовать
Отказать в согласовании
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июня 2015 года № 102
Приложение 1
к Правилам выдачи согласия
на назначение (избрание) руководящих
работников финансовых организаций,
банковских, страховых холдингов
и перечень документов, необходимых
для получения согласия
Форма
место для
фотографии
Сведения
о кандидате на должность руководящего работника
финансовой организации, холдинга
_________________________________________________________________
(указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата и
_________________________________________________________________
должность, на которую кандидат согласуется в финансовой организации, _________________________________________________________________
холдинге) (наименование финансовой организации, холдинга)
1. Общие сведения
Дата и место рождения
Гражданство
Данные документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер
2. Образование
Наименование учебного заведения
Год поступления - год окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании (дата и номер при наличии)
1.
3. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат,
сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга
(супруги))
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1.

тәуелсіз директор лауазымына сайлау (тағайындау) үшін "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы Заңында белгіленген талаптарға сәйкес келетінімді растаймын.
Қолы __________________
Күні _______________________________________
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік
беру қоры" акционерлік қоғамының
басшы қызметкерлерін сайлауға
(тағайындауға)келісім беру мен
қайтарып алу және оларға біліктілік
талаптарын белгілеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
№ ______________ Хаттама 200 __ жылғы "____" __________
Комиссияның "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры"
акционерлік қоғамының басшы қызметкері лауазымына үміткерді
қарауының қорытындысы ________________________________________________________________
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының
басшы қызметкері лауазымына үміткердің тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса)
р/с №
Комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қорытындысы: "келісілсін", "келісуден бас тартылсын"
Ескерту (Комиссия мүшесінің ерекше пікірі)
Қолы
2
3
4
5
Комиссия Төрағасы
__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Комиссия шешімі: Келісілсін
Келісуден бас тартылсын
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 маусымдағы
№ 102 қаулысына
2-қосымша
Қаржы ұйымдарының, банк,
сақтандыру холдингтерінің
басшы қызметкерлерін
тағайындауға (сайлауға)
келісім беру қағидаларына және
келісім алу үшін қажетті
құжаттар тізбесіне
1-қосымша
Нысан
фотосуреттiң
орны
Қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкері лауазымына
кандидат туралы мәліметтер _______________________________________________________________
(кандидаттың тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса) және
_______________________________________________________________
қаржы ұйымындағы, холдингтегі кандидат келісілетін лауазым
көрсетiледi)
_______________________________________________________________
(қаржы ұйымының, холдингтің атауы)
1. Жалпы мәлiметтер
Туған күні мен жері
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, жеке сәйкестендіру нөмірі
2. Білімі
Оқу орнының атауы
Түскен күнi - аяқтаған күнi
Мамандығы
Білімі туралы дипломның деректемелері (бар болса – күні мен нөмірі)
1.
3. Зайыбы, жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі,
балалары) және жекжаты (зайыбының (жұбайының) ата-анасы, аға-інісі,
әпке-сіңлісі, балалары) туралы мәліметтер
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынасы
Жұмыс орны мен лауазымы
1.

4. Сведения об участии кандидата в уставном капитале или
владении акциями юридических лиц
Наименование и место нахождения юридического лица
Уставные виды деятельности юридического лица
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих кандидату, к общему количеству голосующих акций юридического лица (в процентах)
1.
5. Сведения о трудовой деятельности
В данном пункте указываются сведения о всей трудовой деятельности кандидата (также членство в Совете директоров), в том числе с момента окончания высшего учебного заведения, с указанием должности в финансовой организации, холдинге, представившем в уполномоченный орган ходатайство о согласовании, а также период, в течение которого кандидатом трудовая деятельность не осуществлялась.
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы
Должность
(с указанием даты согласования, если требовалось)
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1.
6. Сведения о проведении кандидатом аудита финансовых
организаций
____________________________________________________________________
(указать наименование финансовой организации, срок проведения аудита,
дата подписания кандидатом аудиторского отчета в качестве аудитора -
исполнителя)
7. Сведения о членстве в инвестиционных комитетах в данной
организации и (или) в других организациях
Период (дата, месяц, год)
Наименование организации
Должность
Причины увольнения, освобождения от должности
1
8. Сведения о наличии фактов неисполнения принятых на себя
денежных обязательств
_____________________________________________________________________
(да (нет), в случае наличия указанных фактов необходимо указать
наименование организации и сумму обязательств)
9. Сведения о занятии должности управляющего директора в данной
организации и (или) в других организациях
Период
(дата, месяц, год)
Наименование организации
Курируемые структурные подразделения и вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг
Причины увольнения, освобождения от должности
1.
10. Сведения о том, являлся ли кандидат ранее первым руководителем совета директоров, первым руководителем правления или его заместителем, главным бухгалтером, крупным участником - физическим лицом, первым руководителем крупного участника - юридического лица финансовой организации (банковского или страхового холдинга) в период не более чем за один год до принятия государственным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения о консервации финансовой организации, холдинга, принудительном выкупе акций, о лишении лицензии финансовой организации, а также о принудительной ликвидации финансовой организации, или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке
_________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период
работы)

4. Кандидаттың заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы
немесе акцияларын иеленуі туралы мәліметтер
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері
Заңды тұлға қызметінің жарғылық түрлері
Заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе кандидатқа тиесілі акциялары санының дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
1.
5. Еңбек қызметі туралы мәліметтер
Осы тармақта кандидаттың бүкіл еңбек қызметi (сондай-ақ
Директорлар кеңесіндегі мүшелігі), оның iшiнде уәкiлеттi органға
келісу туралы өтiнiштi берген қаржы ұйымындағы, холдингтегі лауазымын
көрсете отырып, жоғарғы оқу орнын аяқтаған кезден бастап еңбек
қызметi туралы мәліметтер, сондай-ақ кандидат еңбек қызметін жүзеге
асырмаған кезең көрсетіледі.
Жұмыс істеген кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны
Лауазымы (талап етілген болса, келісу күнін көрсете отырып)
Тәртіптік жаза қолданудың болуы
Жұмыстан шығарылу, лауазымнан босатылу себептері
1.
6. Кандидаттың қаржы ұйымының аудитін жүргізуі туралы
мәліметтер
_____________________________________________________________________
(қаржы ұйымының атауын, аудит жүргізу мерзімін, кандидат
аудитор-орындаушы ретінде аудиторлық есепке қол қойған күнін көрсету
қажет).
7. Осы ұйымдағы және (немесе) басқа ұйымдардағы инвестициялық
комитеттерде мүшелігі туралы мәліметтер
Кезеңі (күні, айы, жылы)
Ұйымның атауы
Лауазымы
Жұмыстан шығарылу, лауазымнан босатылу себептері
1.
8. Өзіне қабылдаған ақшалай міндеттемелерді орындамау
фактісінің болуы туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
(иә (жоқ), көрсетілген фактілер болған жағдайда, ұйымның атауын
және міндеттеме сомасын көрсету қажет)
9. Осы ұйымдағы және (немесе) басқа ұйымдарда басқарушы
директор лауазымын атқарғаны туралы мәліметтер
Кезеңі (күні, айы, жылы)
Ұйымның атауы
Жетекшілік жасайтын құрылымдық бөлімшелер және қаржылық қызмет көрсетуге байланысты мәселелер
Жұмыстан шығарылу, лауазымнан босатылу себептері
1.
10. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау жөніндегі мемлекеттік орган қаржы ұйымын, банк холдингін
консервациялау, акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын
лицензиядан айыру туралы, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату
немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте
оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан
аспайтын кезеңде кандидаттың бұрын қаржы ұйымының (банк немесе
сақтандыру холдингінің) директорлар кеңесінің бірінші басшысы,
басқарманың бірінші басшысы және оның орынбасары, бас бухгалтері,
жеке тұлға - ірі қатысушысы, заңды тұлға - ірі қатысушысының бірінші
басшысы болғандығы туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңi көрсетiлсін)

11. Наличие данных об отзыве согласия на назначение (избрание) руководящего работника и об отстранении уполномоченным органом от выполнения служебных обязанностей руководящего работника финансовой организации, холдинга, Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат"
_____________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период
работы, основания для отзыва согласия на назначение (избрание) и
наименование государственного органа, принявшего такое решение)
12. Привлекался ли как руководитель финансовой организации, холдинга в качестве ответчика в судебных разбирательствах по вопросам деятельности финансовой организации, холдинга
_____________________________________________________________________
(да (нет), указать дату, наименование финансовой организации,
холдинга, ответчика в судебном разбирательстве, рассматриваемый
вопрос и решение суда)
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и полной. Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
(заполняется кандидатом собственноручно печатными буквами)
Подпись _________________________
Заполняется кандидатом на должность независимого директора финансовой организации, холдинга:
Подтверждаю, что я,
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_________________________________________________________________
соответствую требованиям, установленным Законом Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" для назначения (избрания) на должность независимого директора.
Подпись _________________________
Дата _____________________________
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июня 2015 года № 102
Приложение 2
к Правилам выдачи согласия
на назначение (избрание) руководящих
работников финансовых организаций,
банковских, страховых холдингов и
перечню документов, необходимых
для получения согласия
Форма
Протокол № _______
"__" _________ ____ года
Результаты рассмотрения Комиссией
кандидата на должность руководящего работника
финансовой организации, холдинга
____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата, наименование
финансовой организации, холдинга
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена Комиссии
Результат:
"согласовать", "отказать в согласовании"
Примечание (особое мнение члена Комиссии)
Подпись
1
2
3
4
5
Председатель Комиссии _____________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Решение комиссии: Согласовать
Отказать в согласовании

11. Уәкілетті органның басшы қызметкерін тағайындауға
(сайлауға) келісімді қайтарып алу және қаржы ұйымының, холдингтің,
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының
қызметтік мiндеттерiн орындаудан шеттетуі туралы деректердің болуы
_____________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңi, тағайындауға
(сайлауға) келісімді қайтарып алуға негіздеме және осындай шешім
қабылдаған мемлекеттік органның атауы көрсетiлсiн)
12. Қаржы ұйымының, холдингтің қызметі мәселелері бойынша қаржы
ұйымының, холдингтің басшысы ретінде сот қарауында жауапкер ретінде
тартылды ма
_____________________________________________________________________
(иә (жоқ), күні, қаржы ұйымының, холдингтің, сот қарауында
жауап берушінің атауы, қаралатын мәселе және сот шешімі көрсетілсін)
Осы ақпаратты өзім тексергенімді және оның дәйекті және толық
екендігін растаймын. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті дербес
деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен
қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________
(кандидат өз қолымен баспа әріптерімен толтырады)
Қолы ___________________
Қаржы ұйымының, холдингтің тәуелсіз директоры лауазымына кандидат толтырады:
Мен,
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________
тәуелсіз директор лауазымына тағайындау (сайлау) үшін "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген талаптарға сәйкес келетінімді растаймын.
Қолы ___________________
Күні _____________________________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 маусымдағы
№ 102 қаулысына
3-қосымша
Қаржы ұйымдарының, банк,
сақтандыру холдингтерінің
басшы қызметкерлерін
тағайындауға (сайлауға)
келісім беру қағидаларына және
келісім алу үшін қажетті
құжаттар тізбесіне
2-қосымша
Нысан
№ ______________ хаттама 20 __ жылғы "____" __________
Комиссияның қаржы ұйымы, холдинг
басшы қызметкерлерiнiң лауазымына
кандидатты қарау нәтижелерi ________________________________________________________________
Кандидаттың тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса), қаржы ұйымының,
холдингтің атауы
р/с №
Комиссия мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қорытынды:
"келісу", "келісуден бас тарту"
Ескерту
(Комиссия мүшелерінің ерекше пікірі)
Қолдар
1
2
3
4
5
Комиссияның Төрағасы __________________________________
Комиссия шешімі: Келісілсін
Келісуден бас тартылсын