Об утверждении Критериев оценки степени риска и проверочных листов в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты лиц с инвалидностью
Совместный приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1021 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 807. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12701.
Сноска. Заголовок - в редакции cовместного приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.09.2022 № 401 и Министра национальной экономики РК от 30.09.2022 № 69 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 01.01.2016.
В соответствии с пунктами 5 и 6 статьи 141 и пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЕМ:
Сноска. Преамбула - в редакции cовместного приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 12.01.2023 № 8 и Министра национальной экономики РК от 12.01.2023 № 1 (вводится в действие с 01.01.2023).
1. Утвердить:
1) критерии оценки степени риска в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты лиц с инвалидностью согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) проверочный лист в сфере государственного контроля по предоставлению специальных социальных услуг в отношении деятельности местных исполнительных органов/уполномоченных ими государственных органов, субъектов предоставляющих специальные социальные услуги согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу;
3) проверочный лист в сфере государственного контроля по предоставлению специальных социальных услуг в отношении деятельности субъектов (организаций), предоставляющих гарантированный объем специальных социальных услуг в условиях стационара, полустационара согласно приложению 3 к настоящему совместному приказу;
4) проверочный лист в сфере государственного контроля по предоставлению специальных социальных услуг в отношении деятельности субъектов (организаций), предоставляющих гарантированный объем специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому согласно приложению 4 к настоящему совместному приказу;
5) проверочный лист в сфере государственного контроля по предоставлению специальных социальных услуг в отношении деятельности субъектов (организаций), предоставляющих гарантированный объем специальных социальных услуг в условиях временного пребывания согласно приложению 5 к настоящему совместному приказу;

Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы және мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1021 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 807 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12701 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілуі тәртібін 5-т. қараңыз
Ескерту. Бірлескен бұйрықтың тақырыбы - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.09.2022 № 401 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 30.09.2022 № 69 бірлескен бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабының 5 және 6-тармақтарына және 143-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 12.01.2023 № 8 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 12.01.2023 № 1 бірлескен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы және мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшасына сәйкес арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынатын жергілікті атқарушы органдардың/олар уәкілеттік берген мемлекеттік органдардың, субъектілердің қызметіне қатысты арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету бойынша мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағы;
3) осы бірлескен бұйрыққа 3-қосымшасына сәйкес стационар, жартылай стационар жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсынатын субъектілердің (ұйымдардың) қызметіне қатысты арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету бойынша мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағы;
4) осы бірлескен бұйрыққа 4-қосымшасына сәйкес үйде қызмет көрсету жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетудің кепілдік берілген көлемін ұсынатын субъектілердің (ұйымдардың) қызметіне қатысты арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсыну бойынша мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағы;
5) осы бірлескен бұйрыққа 5-қосымшасына сәйкес уақытша болу жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсынатын субъектілердің (ұйымдардың) қызметіне қатысты арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету бойынша мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағы;

6) проверочный лист в сфере государственного контроля в отношении субъектов (организаций) независимо от формы собственности, обеспечивающих доступ лиц с инвалидностью к объектам социальной и транспортной инфраструктуры согласно приложению 6 к настоящему совместному приказу;
7) проверочный лист в сфере государственного контроля в отношении субъектов (организаций), осуществляющих выполнение реабилитационных мероприятий согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью согласно приложению 7 к настоящему совместному приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции совместного приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 31.10.2018 № 472 и Министра национальной экономики РК от 31.10.2018 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными cовместным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.09.2022 № 401 и Министра национальной экономики РК от 30.09.2022 № 69 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу совместный приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 541 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 496 "Об утверждении критериев оценки степени риска и форм проверочных листов в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты инвалидов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 11825, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 18 августа 2015 года).
3. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Жакупову С.К.

6) осы бірлескен бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік және көлік инфрақұрылымы объектілеріне қол жеткізуін қамтамасыз ететін меншік нысанына қарамастан субъектілерге (ұйымдарға) қатысты мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағы;
7) осы бірлескен бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес оңалту іс-шараларын орындауды жүзеге асыратын субъектілерге (ұйымдарға) қатысты мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағы.
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 31.10.2018 № 472 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 31.10.2018 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.09.2022 № 401 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 30.09.2022 № 69 бірлескен бұйрығымен.
2. "Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету саласындағы және мүгедектерді әлеуметтік қорғау аясындағы тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері мен тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 541 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 496 бірлескен бұйрығының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11825 болып тіркелген және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 18 тамызда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі С.Қ. Жақыповаға жүктелсін.

5. Настоящий совместный приказ вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
___________ Т. Дуйсенова
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Е. Досаев
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета
по правовой статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
___________ С. Айтпаева
"__" ________ 2015 года
Приложение 1
к совместному приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 1021
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года № 807
Критерии оценки степени риска в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты лиц с инвалидностью
Сноска. Приложение 1 – в редакции совместного приказа и.о. Министра труда и социальной защиты населения РК от 02.05.2023 № 143 и Министра национальной экономики РК от 02.05.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Критерии оценки степени риска в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты лиц с инвалидностью (далее – Критерии) разработаны в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан (далее – Кодекс), Социальным кодексом Республики Казахстан, приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2018 года № 3 "Об утверждении формы проверочного листа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17371) и Правилами формирования регулирующими государственными органами системы оценки и управления рисками, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 июня 2022 года № 48 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28577) для отбора субъектов контроля при проведении профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля.
Сноска. Пункт 14 - в редакции cовместного приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения РК от 15.06.2023 № 222 и Министра национальной экономики РК от 16.06.2023 № 116 (вводится в действие с 01.07.2023).
2. В настоящих Критериях использованы следующие понятия:
1) балл – количественная мера исчисления риска;
2) незначительное нарушение – нарушения требований, установленных нормативными правовыми актами, которые не отнесены к грубым и значительным нарушениям;

5. Осы бірлескен бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
___________ Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Е. Досаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөнiндегi
комитетiнің төрағасы
___________ С. Айтпаева
2015 жылғы 28 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1021 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 807 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы және мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а. 02.05.2023 № 143 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 02.05.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы және мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары (бұдан әрі – Өлшемшарттар) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне (бұдан әрі – Кодекс), Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне, "Тексеру парағының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының 2018 жылғы 31 шілдедегі № 3 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17371 болып тіркелген) және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының 2022 жылғы 22 маусымдағы № 48 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау жүйесін қалыптастыру қағидаларына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28577 болып тіркелген) субъектіге (объектінің) бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізу кезінде бақылау субъектілерін іріктеу үшін әзірленді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.06.2023 № 222 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 16.06.2023 № 116 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
2. Осы Өлшемшарттарда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) балл – тәуекелді есептеудің сандық өлшемі;
2) болмашы бұзушылық - өрескел және елеулі бұзушылықтарға жатпайтын, нормативтік құқықтық актілерде белгіленген талаптарды бұзу;

3) нормализация данных – статистическая процедура, предусматривающая приведение значений, измеренных в различных шкалах, к условно общей шкале;
4) значительное нарушение – нарушение требований, установленных нормативными правовыми актами в сфере социальной защиты лиц с инвалидностью и сфере предоставления специальных социальных услуг:
нарушения сроков вынесения решения о предоставлении гарантированного объема специальных социальных услуг в отношении получателя услуг и нарушения сроков проведения оценки и определения потребности в предоставлении специальных социальных услуг в отношении деятельности местных исполнительных органов/уполномоченных ими государственных органов, субъектов независимо от формы собственности, предоставляющих специальные социальные услуги;
нарушения сроков разработки индивидуальных планов работ после наблюдения специалистами организации за получателем услуг, нарушения по отсутствию и не полному заполнение индивидуального плана работ и журнала электронной картотеки получателя услуг, отсутствие документов подтверждающие обоснованное приостановление и (или) прекращение оказания специальных социальных услуг субъектов (организаций), предоставляющих гарантированный объем специальных социальных услуг в условиях стационара, полустационара, оказания услуг на дому и временного пребывания;
нарушения в предоставлении части требований социально-психологических, социально-педагогических, социально-трудовых, социально-культурных, социально-экономических, социально-правовых услуг субъектов (организаций), предоставляющих гарантированный объем специальных социальных услуг в условиях стационара, полустационара, оказания услуг на дому и временного пребывания;
нарушения по не обеспечению лиц с инвалидностью санаторно-курортным лечением, услугами индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, специалистом жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху, обязательными гигиеническими средствами, специальными социальными услугами в области социальной защиты населения в условиях стационара, полустационара и в условиях оказания услуг на дому для субъектов (организаций), осуществляющих выполнение реабилитационных мероприятий согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью;
нарушения по необеспечению доступа лицам с инвалидностью к зонам оказания услуг, к средствам информации и телекоммуникации на объекте, к общественным видам транспорта и к культурно-зрелищным мероприятиям, а также спортивным сооружениям для занятия физической культурой и спортом, предоставление специального спортивного инвентаря субъектов (организаций), обеспечивающих доступ лиц с инвалидностью к объектам социальной и транспортной инфраструктуры;

3) деректерді қалыпқа келтіру-әртүрлі шкалаларда өлшенген мәндерді шартты жалпы шкалаға келтіруді көздейтін статистикалық рәсім;
4) елеулі бұзушылық – мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы және арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерде белгіленген талаптарды бұзу:
қызмет алушыға қатысты арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсыну туралы шешім шығару мерзімдерін бұзу және жергілікті атқарушы органдардың/олар уәкілеттік берген мемлекеттік органдардың, меншік нысанына қарамастан арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін субъектілердің қызметіне қатысты арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынуға бағалау жүргізу және қажеттілікті айқындау мерзімдерін бұзу;
қызмет алушыға ұйымның мамандарының қадағалауынан кейін жеке жұмыс жоспарын мерзімдерін бұзуы, жеке жұмыс жоспардың және электрондық картотека журналының болмауы және толық толтырылмауы, стационар, жартылай стационар, үйде қызмет көрсету және уақытша болу жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсынатын субъектілердің (ұйымдардың) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетудің дәлелді тоқтата тұрылуын және (немесе) тоқтатылуын растайтын құжаттардың болмауы бойынша бұзушылық;
стационар, жартылай стационар, үйде қызмет көрсету және уақытша болу жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсынатын субъектерілердің (ұйымдардың) әлеуметтік-психологиялық, әлеуметтік-педагогикалық, әлеуметтік-еңбек, әлеуметтік-мәдени, әлеуметтік-экономикалық, әлеуметтік-құқықтық қызметтер талаптарының бөлігін ұсынудағы бұзушылықтар;
мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес оңалту іс-шараларын орындауды жүзеге асыратын субъектілер (ұйымдар) үшін мүгедектігі бар адамдарды санаторий-курорттық емделумен, жүріп тұруы қиын бірінші топ мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекші қызметін, есту қабілеті нашар мүгедектігі бар адамдарға ымдау тілінің маманын, оларды міндетті гигиеналық құралдармен стационар, жартылай стационар, үйде қызмет көрсету және уақытша болу жағдайларында мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес оңалту іс-шараларын орындауды жүзеге асыратын халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтермен қамтамасыз етпеу бойынша бұзушылықтар;
мүгедектігі бар адамдарды қызмет көрсету аймақтарына, объектідегі ақпарат және телекоммуникация құралдарына, қоғамдық көлік түрлеріне және мәдени ойын-сауық іс-шараларына, сондай-ақ дене шынықтырумен және спортпен шұғылдану үшін спорт ғимараттарына қолжетімділікті қамтамасыз етпеу, мүгедектігі бар адамдардың әлеуметтік нысандарға қолжетімділігін қамтамасыз ететін субъектілердің (ұйымдардың) арнайы спорт мүкәммалын ұсыну және көлік инфрақұрылымы бойынша бұзушылықтар;

5) выборочная совокупность (выборка) – перечень оцениваемых субъектов (объектов), относимых к однородной группе субъектов (объектов) контроля в сфере государственного контроля в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты лиц с инвалидностью;
6) грубое нарушение – нарушение требований, установленных нормативными правовыми актами в сфере социальной защиты лиц с инвалидностью и сфере предоставления специальных социальных услуг:
нарушения в предоставлении части требований социально-бытовых и социально-медицинских услуг субъектов (организаций), предоставляющих гарантированный объем специальных социальных услуг в условиях стационара, полустационара, оказания услуг на дому и временного пребывания;
нарушения по необеспечению доступа лицам с инвалидностью к входным группам, к санитарно-бытовым помещениям, к территории объекта, в пути движения субъектов (организаций), обеспечивающих доступ лиц с инвалидностью к объектам социальной и транспортной инфраструктуры;
нарушения по необеспечению лиц с инвалидностью протезно-ортопедической помощью, сурдотехническими средствами, тифлотехническими средствами и специальными средствами передвижения (кресло-колясками) для субъектов (организаций), осуществляющих выполнение реабилитационных мероприятий согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью;
7) риск – вероятность причинения вреда в результате деятельности субъекта контроля жизни или здоровью человека, законным интересам физических и юридических лиц, имущественным интересам государства с учетом степени тяжести его последствий;
8) объективные критерии оценки степени риска (далее – объективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора субъектов (объектов) контроля в зависимости от степени риска в определенной сфере деятельности и не зависящие непосредственно от отдельного субъекта (объекта) контроля;
9) субъективные критерии оценки степени риска (далее – субъективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора субъектов (объектов) контроля в зависимости от результатов деятельности конкретного субъекта (объекта) контроля;
10) система оценки и управления рисками - процесс принятия управленческих решений, направленных на снижение вероятности наступления неблагоприятных факторов путем распределения субъектов (объектов) контроля по степеням риска для последующего осуществления профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля с целью минимально возможной степени ограничения свободы предпринимательства, обеспечивая при этом допустимый уровень риска в соответствующих сферах деятельности, а также направленных на изменение уровня риска для конкретного субъекта (объекта) контроля и (или) освобождения такого субъекта (объекта) контроля от профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля;

5) іріктемелі жиынтық (іріктеме) – арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік бақылау саласындағы және мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобына жататын бағаланатын субъектілердің (объектілердің) тізбесі;
6) өрескел бұзушылық – мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы және арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерде белгіленген талаптарды бұзу:
стационар, жартылай стационар, үйде қызмет көрсету және уақытша болу жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтің кепілдік берілген көлемін ұсынатын субъектілердің (ұйымдардың) әлеуметтік-тұрмыстық және әлеуметтік-медициналық қызметтер талаптарының бір бөлігін ұсынудағы бұзушылықтар;
мүгедектігі бар адамдардың әлеуметтік және көлік инфрақұрылымы объектілеріне қолжетімділігін қамтамасыз ететін субъектілердің (ұйымдардың) кіріс топтарына, санитариялық-тұрмыстық орынжайларға, объектінің аумағына, қозғалыс жолына мүгедектігі бар адамдардың қолжетімділігін қамтамасыз етпеу бойынша бұзушылықтар;
мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес оңалту іс-шараларын орындауды жүзеге асыратын субъектілер (ұйымдар) үшін мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық құралдармен, тифлотехникалық құралдармен және арнайы жүріп-тұру құралдарымен (кресло-арбалармен) қамтамасыз етпеу бойынша бұзушылықтар;
7) тәуекел – бақылау субъектісінің қызметі нәтижесінде адам өміріне немесе денсаулығына, жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекеттің мүліктік мүдделеріне салдарларының ауырлық дәрежесін ескере отырып зиян келтіру ықтималдығы;
8) тәуекел дәрежесін бағалаудың объективті өлшемшарттары (бұдан әрі - объективті өлшемшарттар) - белгілі бір қызмет саласында тәуекел дәрежесіне байланысты және жеке бақылау субъектісіне (объектісіне) тікелей байланыссыз бақылау субъектілерін (объектілерін) іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
9) тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары (бұдан әрі - субъективті өлшемшарттар) - нақты бақылау субъектісінің (объектісінің) қызметі нәтижелеріне байланысты бақылау субъектілерін (объектілерін) іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
10) тәуекелдерді бағалау және басқару жүйесі – қызметтің тиісті салаларында тәуекелдің жол берілетін деңгейін қамтамасыз ете отырып, кәсіпкерлік еркіндігін барынша аз мүмкін болатындай дәрежеде шектеу мақсатында, бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды кейіннен жүзеге асыру үшін бақылау субъектілерін (объектілерін) тәуекел дәрежелері бойынша бөлу арқылы қолайсыз факторлардың туындау ықтималдығын азайтуға бағытталған, сондай-ақ нақты бақылау субъектісі (объектісі) үшін тәуекел деңгейін өзгертуге және (немесе) мұндай бақылау субъектісін (объектісін) бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылаудан босатуға бағытталған басқарушылық шешімдерді қабылдау процесі;

11) проверочный лист – перечень требований, предъявляемых к деятельности субъектов (объектов) контроля, несоблюдение которых влечет за собой угрозу жизни и здоровью человека, законным интересам физических и юридических лиц, государства.
Глава 2. Порядок формирования системы оценки и управления рисками при проведении профилактического контроля субъектов (объектов) контроля
3. Для целей управления рисками при осуществлении профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля критерии оценки степени риска для проведения профилактического контроля субъектов (объектов) контроля формируются посредством определения объективных и субъективных критериев, которые осуществляются поэтапно (мультикритериальный анализ решений).
На первом этапе территориальные департаменты Комитета труда и социальной защиты (далее – территориальные департаменты) по объективным критериям относят субъекты (объекты) контроля к одной из следующих степеней риска:
1) высокий риск;
2) средний риск;
Для сфер деятельности субъектов (объектов) контроля, отнесенных к высокой и средней степени риска по объективным критериям, проводятся профилактический контроль с посещением субъекта (объекта) контроля и внеплановая проверка.
На втором этапе территориальные департаменты по субъективным критериям относят субъекты (объекты) контроля к одной из следующих степеней риска:
1) высокий риск;
2) средний риск;
По показателям степени риска по субъективным критериям субъект (объект) контроля относится:
1) к высокой степени риска – при показателе степени риска от 71 до 100 включительно;
2) к средней степени риска – при показателе степени риска от 31 до 70 включительно;
4. В зависимости от возможного риска и значимости проблемы, единичности или системности нарушения, анализа принятых ранее решений по каждому источнику информации требования, предъявляемые к деятельности субъектов (объектов) контроля, соответствуют степени нарушения – грубое, значительное и незначительное.
Степень нарушения (грубое, значительное, незначительное) присваивается в соответствии с установленными определениями грубых, значительных, незначительных нарушений по субъективным критериям.
5. Критерии оценки степени риска для проведения профилактического контроля субъектов (объектов) контроля формируются посредством определения объективных и субъективных критериев.
Параграф 1. Объективные критерии

11) тексеру парағы – бақылау субъектілерінің (объектілерінің) қызметіне қойылатын, олардың сақталмауы адамның өмірі мен денсаулығына, жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің заңды мүдделеріне қатер төндіруге алып келетін талаптар тізбесі.
2–тарау. Бақылау субъектілеріне (объектілеріне) профилактикалық бақылау жүргізу кезінде тәуекелдерді бағалау және басқару жүйесін қалыптастыру тәртібі
3. Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды жүзеге асыру кезінде тәуекелдерді басқару мақсаттары үшін бақылау субъектілеріне (объектілеріне) профилактикалық бақылау жүргізу үшін тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары кезең-кезеңімен жүзеге асырылатын объективті және субъективті өлшемшарттарды айқындау арқылы қалыптастырылады (шешімдерді мультиөлшемшартты талдау).
Бірінші кезеңде Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – аумақтық департаменттер) объективті өлшемшарттар бойынша бақылау субъектілерін (объектілерін) мынадай тәуекел дәрежелерінің біріне жатқызады:
1) жоғары тәуекел;
2) орташа тәуекел;
Объективті өлшемшарттар бойынша жоғары және орташа тәуекел дәрежесіне жатқызылған бақылау субъектілерінің (объектілерінің) қызмет салалары үшін бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және жоспардан тыс тексеру жүргізіледі.
Екінші кезеңде аумақтық департаменттер субъективті өлшемшарттар бойынша Бақылау субъектілерін (объектілерін) мынадай тәуекел дәрежелерінің біріне жатқызады:
1) жоғары тәуекел;
2) орташа тәуекел;
Субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткіштері бойынша бақылау субъектісі (объектісі):
1) тәуекелдің жоғары дәрежесіне-тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 71-ден 100-ге дейін қоса алғанда;
2) тәуекелдің орташа дәрежесіне-тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 31-ден 70-ке дейін қоса алғанда;
4. Мәселенің ықтимал тәуекелі мен маңыздылығына, бұзушылықтың бірегейлігіне немесе жүйелілігіне, әрбір ақпарат көзі бойынша бұрын қабылданған шешімдерді талдауға байланысты бақылау субъектілерінің (объектілерінің) қызметіне қойылатын талаптар бұзушылық дәрежесіне сәйкес келеді – өрескел, елеулі және елеусіз.
Бұзушылық дәрежесі (өрескел, елеулі, елеусіз) субъективті өлшемшарттар бойынша өрескел, елеулі, елеусіз бұзушылықтардың белгіленген анықтамаларына сәйкес беріледі.
5. Бақылау субъектілеріне (объектілеріне) профилактикалық бақылау жүргізу үшін тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары объективті және субъективті өлшемшарттарды айқындау арқылы қалыптастырылады.
1-параграф. Объективті өлшемшарттар

6. По объективным критериям, к высокой степени риска относятся:
1) в сфере предоставления специальных социальных услуг - субъекты, осуществляющие деятельность в условиях стационара, полустационара, оказания услуг на дому и временного пребывания;
2) в области социальной защиты лиц с инвалидностью - субъекты, осуществляющие деятельность по выполнению реабилитационных мероприятий лиц с инвалидностью и обеспечивающие доступ к объектам здравоохранения, социальной защиты населения, государственных организаций и учреждений, объектам транспортной инфраструктуры, торговым, бытовым, жилым, хозяйственным, коммунальным, пищевым объектам, объектам финансовой, страховой, научной деятельности, предоставления услуг, объектам физической культуры и спорта, образования, общественного питания, досуга (развлекательная инфраструктура и в сфере культуры);
7. К средней степени риска в области социальной защиты лиц с инвалидностью относятся - субъекты, обеспечивающие доступ к объектам осуществляющим промышленную, производственную деятельность, к объектам строительства, сельского хозяйства, обрабатывающей промышленности.
Параграф 2. Субъективные критерии
8. Определение субъективных критериев осуществляется с применением следующих этапов:
1) формирование базы данных и сбор информации;
2) анализ информации и оценка рисков.
9. Формирование базы данных и сбор информации необходимы для выявления субъектов (объектов) контроля.
Для оценки степени риска используются следующие источники информации:
1) результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля;
2) результаты предыдущих проверок и профилактического контроля с посещением субъектов (объектов) контроля;
3) анализ данных Портала социальных услуг и результатов заключения комиссий на основе изучения пакета документов, представленных Поставщиком для регистрации на Портале социальных услуг.
10. На основании имеющихся источников информации территориальные департаменты формируют данные по субъективным критериям, подлежащие анализу и оценке.
При этом при анализе и оценке не применяются данные субъективных критериев, ранее учтенные и использованные в отношении конкретного субъекта (объекта) контроля либо данные, по которым истек срок исковой давности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В отношении субъектов контроля, устранивших в полном объеме выданные нарушения по итогам проведенного предыдущего профилактического контроля с посещением, не допускается включение их при формировании списков на очередной период государственного контроля.

6. Объективті өлшемшарттар бойынша тәуекелдің жоғары дәрежесіне мыналар жатады:
1) Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласында-қызметін стационар, жартылай стационар, үйде қызмет көрсету және уақытша болу жағдайларында жүзеге асыратын субъектілер;
2) мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласында – мүгедектігі бар адамдардың оңалту іс-шараларын орындау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын және денсаулық сақтау, халықты әлеуметтік қорғау объектілеріне, мемлекеттік ұйымдар мен мекемелерге, көлік инфрақұрылымы объектілеріне, сауда, тұрмыстық, тұрғын үй, шаруашылық, коммуналдық, тамақ объектілеріне, қаржы, сақтандыру, ғылыми объектілеріне қолжетімділікті қамтамасыз ететін субъектілер қызмет көрсету, дене шынықтыру және спорт, білім беру, қоғамдық тамақтану, демалыс объектілеріне қызмет көрсету (ойын-сауық инфрақұрылымы және мәдениет саласында).
7. Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы тәуекелдің орташа дәрежесіне - өнеркәсіптік, өндірістік қызметті жүзеге асыратын объектілерге, құрылыс, ауыл шаруашылығы, өңдеу өнеркәсібі объектілеріне қолжетімділікті қамтамасыз ететін субъектілер жатады.
2-параграф. Субъективті өлшемшарттар
8. Субъективті өлшемшарттарды анықтау келесі кезеңдерді қолдана отырып жүзеге асырылады:
1) Деректер базасын қалыптастыру және ақпарат жинау;
2) ақпаратты талдау және тәуекелдерді бағалау.
9. Бақылау субъектілерін (объектілерін) анықтау үшін мәліметтер базасын қалыптастыру және ақпарат жинау қажет.
Тәуекел дәрежесін бағалау үшін келесі ақпарат көздері пайдаланылады:
1) бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері;
2) бақылау субъектілеріне (объектілеріне) барумен алдыңғы тексерулер мен Профилактикалық бақылаудың нәтижелері;
3) әлеуметтік қызметтер порталында тіркелу үшін өнім беруші ұсынған құжаттар топтамасын зерделеу негізінде әлеуметтік қызметтер порталының деректерін және Комиссия қорытындысының нәтижелерін талдау.
10. Қолда бар ақпарат көздері негізінде аумақтық департаменттер талдауға және бағалауға жататын субъективті өлшемшарттар бойынша деректерді қалыптастырады.
Бұл ретте талдау және бағалау кезінде бақылаудың нақты субъектісіне (объектісіне) қатысты бұрын ескерілген және пайдаланылған субъективті өлшемшарттардың деректері не Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап қою мерзімі өткен деректер қолданылмайды.
Өткен профилактикалық бақылаудың қорытындылары бойынша берілген бұзушылықтарды толық көлемде жойған бақылау субъектілеріне қатысты кезекті мемлекеттік бақылау кезеңіне тізімдерді қалыптастыру кезінде оларды енгізуге жол берілмейді.

11. Исходя из приоритетности применяемых источников информации и значимости показателей субъективных критериев, в соответствии с порядком расчета показателя степени риска по субъективным критериям, определенным в главе 3 настоящих Критериев, рассчитывается показатель степени риска по субъективным критериям по шкале от 0 до 100 баллов.
Приоритетность применяемых источников информации и значимость показателей субъективных критериев устанавливаются в критериях оценки степени риска регулирующего государственного органа с учетом специфики соответствующей сферы государственного контроля согласно перечню субъективных критериев для определения степени риска по субъективным критериям по форме согласно приложению 2 к настоящим Критериям.
Показатели субъективных критериев определяются для каждой однородной группы субъектов (объектов) контроля в каждой сфере государственного контроля. Удельный вес по значимости показателей субъективных критериев определяется в зависимости от важности показателя в оценке риска для каждой однородной группы субъектов (объектов) контроля в каждой сфере государственного контроля. Допустимые значения показателей субъективных критериев регламентируются нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Параграф 3. Особенности формирования системы оценки и управления рисками для государственных органов, использующих информационные системы с учетом специфики и конфиденциальности, в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан
12. Система оценки и управления рисками ведется с использованием информационных систем, относящих субъекты (объекты) контроля к конкретным степеням риска и формирующих списки проведения контрольных мероприятий, а также основывается на государственной статистике, итогах ведомственного статистического наблюдения, а также информационных инструментах.
При отсутствии информационной системы оценки и управления рисками минимально допустимый порог количества субъектов (объектов) контроля, в отношении которых осуществляются профилактический контроль с посещением субъекта (объекта) контроля не должен превышать пяти процентов от общего количества таких субъектов контроля.
13. При формировании системы оценки рисков для территориальных департаментов, использующих информационные системы, с учетом специфики и конфиденциальности в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан, расчет показателя степени риска по субъективным критериям, а также показатели степени риска, в соответствии с которыми субъект контроля относится к высокой, средней или низкой степеням риска, устанавливаются в критериях оценки степени риска регулирующего государственного органа согласно перечню субъективных критериев для определения степени риска по субъективным критериям по форме согласно приложению 2 к настоящим Критериям.

11. Қолданылатын ақпарат көздерінің басымдылығын және субъективті өлшемшарттар көрсеткіштерінің маңыздылығын негізге ала отырып, осы Өлшемшарттардың 3-тарауында айқындалған субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткішін есептеу тәртібіне сәйкес 0-ден 100 балға дейінгі шкала бойынша субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткіші есептеледі.
Қолданылатын ақпарат көздерінің басымдығы және субъективті өлшемшарттар көрсеткіштерінің маңыздылығы осы Өлшемшарттарға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесін айқындау үшін субъективті өлшемшарттар тізбесіне сәйкес мемлекеттік бақылаудың тиісті саласының ерекшелігін ескере отырып, реттеуші мемлекеттік органның тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарында белгіленеді.
Субъективті өлшемшарттардың көрсеткіштері мемлекеттік бақылаудың әрбір саласындағы бақылау субъектілерінің (объектілерінің) әрбір біртекті тобы үшін айқындалады. Субъективті өлшемшарттар көрсеткіштерінің маңыздылығы бойынша үлес салмағы мемлекеттік бақылаудың әрбір саласындағы бақылау субъектілерінің (объектілерінің) әрбір біртекті тобы үшін тәуекелді бағалаудағы көрсеткіштің маңыздылығына байланысты айқындалады. Субъективті өлшемшарттар көрсеткіштерінің жол берілетін мәндері Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерімен регламенттеледі.
3-параграф. Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес ерекшелік пен құпиялылық ескеріле отырып, ақпараттық жүйелерді пайдаланатын мемлекеттік органдарға арналған тәуекелдерді бағалау және басқару жүйесін қалыптастыру ерекшеліктері
12. Тәуекелдерді бағалау және басқару жүйесі бақылау субъектілерін (объектілерін) тәуекелдің нақты дәрежелеріне жатқызатын және бақылау іс-шараларын жүргізу тізімдерін қалыптастыратын ақпараттық жүйелерді пайдалана отырып жүргізіледі, сондай-ақ мемлекеттік статистикаға, ведомстволық статистикалық байқаудың қорытындыларына, сондай-ақ ақпараттық құралдарға негізделеді.
Тәуекелдерді бағалау мен басқарудың ақпараттық жүйесі болмаған кезде оларға қатысты бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау жүзеге асырылатын бақылау субъектілері (объектілері) санының ең аз жол берілетін шегі осындай бақылау субъектілерінің жалпы санының бес пайызынан аспауға тиіс.
13. Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес ерекшелік пен құпиялылықты ескере отырып, ақпараттық жүйелерді пайдаланатын аумақтық департаменттер үшін тәуекелдерді бағалау жүйесін қалыптастыру кезінде субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткішін есептеу, сондай-ақ бақылау субъектісі жоғары, орташа немесе төмен тәуекел дәрежесіне жататын тәуекел дәрежесінің көрсеткіштері, осы өлшемшарттарға 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесін айқындау үшін субъективті өлшемшарттар тізбесіне сәйкес реттеуші мемлекеттік органның тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарында белгіленеді.

Глава 3. Порядок расчета степени риска по субъективным критериям
14. Для отнесения субъекта контроля к степени риска в соответствии с пунктом 3 настоящих Критериев применяется следующий порядок расчета показателя степени риска.
Территориальные департаменты собирают информацию и формируют базу данных по субъективным критериям из источников согласно пункту 9 настоящих Критериев.
Расчет показателя степени риска по субъективным критериям (R) осуществляется в автоматизированном режиме путем суммирования показателя степени риска по нарушениям по результатам предыдущих проверок и профилактического контроля с посещением субъектов (объектов) контроля (SP) и показателя степени риска по субъективным критериям, определенным в соответствии с пунктом 11 настоящих Критериев (SC), с последующей нормализацией значений, данных в диапазон от 0 до 100 баллов.
Rпром = SP + SC, где
Rпром – промежуточный показатель степени риска по субъективным критериям,
SР – показатель степени риска по нарушениям,
SC – показатель степени риска по субъективным критериям, определенным в соответствии с пунктом 11 настоящих Критериев.
Расчет производится по каждому субъекту (объекту) контроля однородной группы субъектов (объектов) контроля каждой сферы государственного контроля. При этом перечень оцениваемых субъектов (объектов) контроля, относимых к однородной группе субъектов (объектов) контроля одной сферы государственного контроля, образует выборочную совокупность (выборку) для последующей нормализации данных.
15. По данным, полученным по результатам предыдущих проверок и профилактического контроля с посещением субъектов (объектов) контроля, формируется показатель степени риска по нарушениям, оцениваемый в баллах от 0 до 100.
При выявлении одного грубого нарушения по любому из источников информации, указанных в пункте 9 настоящих Критериев, субъекту контроля приравнивается показатель степени риска 100 баллов и в отношении него проводится профилактический контроль с посещением субъекта (объекта) контроля.
При не выявлении грубых нарушений показатель степени риска по нарушениям рассчитывается суммарным показателем по нарушениям значительной и незначительной степени.
При определении показателя значительных нарушений применяется коэффициент 0,7.
Данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
SРз = (SР2 х 100/SР1) х 0,7, где:
SРз – показатель значительных нарушений;
SР1 – требуемое количество значительных нарушений;
SР2 – количество выявленных значительных нарушений;

3-тарау. Субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесін есептеу тәртібі
14. Бақылау субъектісін осы өлшемшарттардың 3-тармағына сәйкес тәуекел дәрежесіне жатқызу үшін тәуекел дәрежесі көрсеткішін есептеудің мынадай тәртібі қолданылады.
Аумақтық департаменттер осы өлшемшарттардың 9-тармағына сәйкес ақпарат жинайды және субъективті өлшемшарттар бойынша дерекқорды дереккөздерден қалыптастырады.
Субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткішін (R) есептеу алдыңғы тексерулер мен бақылау (SP) субъектілеріне (объектілеріне) бару арқылы профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша осы Қағидалардың (SC) 11-тармағына сәйкес айқындалған субъективті өлшемшарттарға сәйкес бұзушылықтар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткішін қорытындылау жолымен, деректер мәндерін 0-ден 100 баллға дейінгі диапозонға қалыпқа келтіре отырып, автоматтандырылған режимде жүзеге асырылады.
Rарал = SP + SC, мұндағы
Rарал – субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің аралық көрсеткіші,
SР – бұзушылықтар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткіші,
SC – осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкес айқындалған субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткіші.
Есеп мемлекеттік бақылаудың әрбір саласы бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобын бақылаудың әрбір субъектісі (объектісі) бойынша жүргізіледі. Бұл ретте мемлекеттік бақылаудың бір саласының бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобына жататын бағаланатын бақылау субъектілерінің (объектілерінің) тізбесі деректерді кейіннен қалыпқа келтіру үшін іріктемелі жиынтық (іріктеме) құрайды.
15. Бақылау субъектілеріне (объектілеріне) бару арқылы алдыңғы тексерулер мен профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша алынған деректер бойынша 0-ден 100-ге дейінгі баллмен бағаланатын бұзушылықтар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткіші қалыптастырылады.
Осы өлшемшарттардың 9-тармағында көрсетілген ақпарат көздерінің кез келгені бойынша бір өрескел бұзушылық анықталған кезде бақылау субъектісіне тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 100 балл теңестіріледі және оған қатысты бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып профилактикалық бақылау жүргізіледі.
Өрескел бұзушылықтар анықталмаған кезде бұзушылықтар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткіші елеулі және елеусіз дәрежедегі бұзушылықтар бойынша жиынтық көрсеткішпен есептеледі.
Елеулі бұзушылықтар көрсеткішін анықтау кезінде 0,7 коэффициенті қолданылады.
Бұл көрсеткіш келесі формула бойынша есептеледі:
SРе = (SР2 х 100/SР1) х 0,7, мұндағы:
SРе – елеулі бұзушылықтар көрсеткіші;
SР1 – маңызды бұзушылықтардың қажетті саны;
SР2 – анықталған елеулі бұзушылықтар саны.

При определении показателя незначительных нарушений применяется коэффициент 0,3.
Данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
SРн = (SР2 х 100/SР1) х 0,3, где:
SРн – показатель незначительных нарушений;
SР1 – требуемое количество незначительных нарушений;
SР2 – количество выявленных незначительных нарушений;
Показатель степени риска по нарушениям (SР) рассчитывается по шкале от 0 до 100 баллов и определяется путем суммирования показателей значительных и незначительных нарушений по следующей формуле:
SР = SРз + SРн, где:
SР – показатель степени риска по нарушениям;
SРз – показатель значительных нарушений;
SРн – показатель незначительных нарушений.
Полученное значение показателя степени риска по нарушениям включается в расчет показателя степени риска по субъективным критериям.
16. Расчет показателя степени риска по субъективным критериям, определенным в соответствии с пунктом 11 настоящих Критериев, производится по шкале от 0 до 100 баллов и осуществляется по следующей формуле:
Xi – показатель субъективного критерия,
Wi – удельный вес показателя субъективного критерия xi,
n – количество показателей.
Полученное значение показателя степени риска по субъективным критериям, определенным в соответствии с пунктом 11 настоящих Критериев, включается в расчет показателя степени риска по субъективным критериям.
17. Рассчитанные по субъектам (объектам) значения по показателю R нормализуются в диапазон от 0 до 100 баллов. Нормализация данных осуществляется по каждой выборочной совокупности (выборке) с использованием следующей формулы:
R – показатель степени риска (итоговый) по субъективным критериям отдельного субъекта (объекта) контроля,
Rmax – максимально возможное значение по шкале степени риска по субъективным критериям по субъектам (объектам), входящим в одну выборочную совокупность (выборку) (верхняя граница шкалы),
Rmin – минимально возможное значение по шкале степени риска по субъективным критериям по субъектам (объектам), входящим в одну выборочную совокупность (выборку) (нижняя граница шкалы),
Rпром – промежуточный показатель степени риска по субъективным критериям, рассчитанный в соответствии с пунктом 14 настоящих Критериев.
Глава 4. Проверочные листы
18. Проверочные листы составляются для однородных групп субъектов (объектов) контроля и включают требования в соответствии с пунктом 2 статьи 132 Кодекса и с соблюдением условий, определенных в пункте 2 статьи 143 Кодекса.

Болмашы бұзушылықтар көрсеткішін анықтау кезінде 0,3 коэффициенті қолданылады.
Бұл көрсеткіш келесі формула бойынша есептеледі:
SРб = (SР2 х 100/SР1) х 0,3, мұндағы:
SРб – болмашы бұзушылықтар көрсеткіші;
SР1 – болмашы бұзушылықтардың қажетті саны;
SР2 – анықталған болмашы бұзушылықтар саны.
Бұзушылықтар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткіші (ЅР) 0-ден 100 балға дейінгі шкала бойынша есептеледі және мынадай формула бойынша елеулі және болмашы бұзушылықтар көрсеткіштерін жинақтау жолымен айқындалады:
SР = SРе + SРБ, мұндағы:
SР – бұзушылықтар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткіші;
SРе – елеулі бұзушылықтар көрсеткіші;
SРб – болмашы бұзушылықтар көрсеткіші.
Бұзушылықтар бойынша тәуекел дәрежесі көрсеткішінің алынған мәні субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесі көрсеткішінің есебіне енгізіледі.
16. Осы өлшемшарттардың 11-тармағына сәйкес айқындалған субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткішін есептеу 0-ден 100 балға дейінгі шәкіл бойынша жүргізіледі және мынадай формула бойынша жүзеге асырылады:
xi – субъективті өлшемшарт көрсеткіші,
wi – xi субъективті өлшем көрсеткішінің үлес салмағы,
n – көрсеткіштер саны.
Осы өлшемшарттардың 11-тармағына сәйкес айқындалған субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесі көрсеткішінің алынған мәні субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесі көрсеткішінің есебіне енгізіледі.
17. Субъектілер (объектілер) бойынша есептелген R көрсеткіші бойынша мәндер 0-ден 100 балға дейінгі диапазонға қалыпқа келтіріледі. Деректерді қалыпқа келтіру әрбір іріктемелі жиынтық (іріктеме) бойынша мынадай формуланы пайдалана отырып жүзеге асырылады:
R – жеке бақылау субъектісінің (объектісінің) субъективті өлшемшарттары бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткіші (қорытынды),
Rmax – бір іріктемелі жиынтыққа (іріктемеге) кіретін субъектілер (объектілер) бойынша субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесі шкаласы бойынша ең жоғары ықтимал мән (шкаланың жоғарғы шекарасы),
Rmin – бір іріктемелі жиынтыққа (іріктемеге) кіретін субъектілер (объектілер) бойынша субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесі шкаласы бойынша мүмкін болатын ең төменгі мән (шкаланың төменгі шекарасы),
Rарал – осы Қағидалардың 14-тармағына сәйкес есептелген субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің аралық көрсеткіші.
4-тарау. Тексеру парақтары
18. Тексеру парақтары бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті топтары үшін жасалады және Кодекстің 132-бабының 2-тармағына сәйкес және Кодекстің 143-бабының 2-тармағында айқындалған шарттарды сақтай отырып талаптарды қамтиды.

1) наличию сертификата соответствия или декларации о соответствии при поставке товаров, подлежащих обязательному подтверждению соответствия;
2) наличию регистрационного удостоверения при поставке технических вспомогательных (компенсаторных) средств и специальных средств передвижения, относящихся к медицинским изделиям, подлежащим государственной регистрации и перерегистрации;
3) отсутствию налоговой задолженности и задолженности по социальным платежам;
4) отсутствие процедуры банкротства либо ликвидации;
5) отсутствию в реестре недобросовестных участников государственных закупок;

1) сәйкестігін міндетті түрде растауға жататын тауарларды беру кезінде сәйкестік сертификаты немесе сәйкестік туралы декларациясының болуы;
2) мемлекеттік тіркелуге және қайта тіркелуге тиіс медициналық бұйымдарға жататын техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдар мен арнаулы жүріп-тұру құралдарын беру кезінде тіркеу куәлігінің болуы;
3) салықтық берешегі және әлеуметтік төлемдер бойынша берешегінің болмауы;
4) банкроттық не тарату рәсімінің болмауы;
5) мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінде болмауы;

6) отсутствию в перечне ненадежных потенциальных поставщиков (поставщиков) Фонда национального благосостояния;
7) наличии документов, подтверждающих происхождение, характеристику и цену для реализации товаров и (или) оказания услуг;
8) наличии лицензии на осуществление медицинской деятельности при предоставлении санаторно-курортного лечения и медицинской реабилитологии;
9) наличии документа, подтверждающего квалификацию при оказании социальной услуги специалиста жестового языка.
грубое
73
Обеспечение поставщиками реализации лицам с инвалидностью на Портале социальных услуг товаров/услуг, указанных в индивидуальной программе абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
грубое
74
Своевременное рассмотрение комиссией информации, размещаемой лицом с инвалидностью на Портале социальных услуг, о неисполнении и (или) ненадлежащем исполнении обязательств, взятых поставщиком на себя посредством Портала социальных услуг и принятие соответствующего решения
грубое
75
Соблюдение комиссией порядка допуска, регистрации и снятия с регистрации поставщиков на Портале социальных услуг
грубое
76
Обеспечение своевременного возмещения гарантированной суммы товаров/услуг из средств государственного бюджета при реализации их лицам с инвалидностью через Портал социальных услуг
грубое
77
Наличие факта невыполнения гарантированного объема социально- бытовых, социально- медицинских услуг, из официальных источников средств массовой информации и интернет-ресурсов государственных органов
грубое
78
Наличие факта невыполнения гарантированного объема социально-психологических, социально-педагогических, социально-трудовых, социально-культурных, социально-экономических, социально-правовых услуг, из официальных источников средств массовой информации и интернет-ресурсов государственных органов
значительное
79
Наличие факта не обеспечения доступа лицам с инвалидностью к входным группам, к санитарно-бытовым помещениям, к территории объекта, в пути движения объектов, из официальных источников средств массовой информации, интернет-ресурсов государственных органов и сведений информационного портала Министерства труда и социальной защиты населения Республика Казахстан – "Интерактивная карта доступности"
грубое
80
Наличие факта не обеспечения доступа лицам с инвалидностью к зонам оказания услуг, к средствам информации и телекоммуникации на объекте, к общественным видам транспорта, из официальных источников средств массовой информации, интернет-ресурсов государственных органов и сведений информационного портала Министерства труда и социальной защиты населения Республика Казахстан – "Интерактивная карта доступности"
значительное
81
Наличие факта невыполнения реабилитационных мероприятий, в части обеспечения протезно-ортопедической помощью, сурдотехническими средствами, тифлотехническими средствами и специальными средствами передвижения (кресло-колясками) согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью, из официальных источников средств массовой информации и интернет-ресурсов государственных органов
грубое
82
Наличие факта невыполнения реабилитационных мероприятий, в части обеспечения санаторно-курортным лечением, услугами индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, специалистом жестового языка для инвалидов по слуху, обязательными гигиеническими средствами, специальными социальными услугами в области социальной защиты населения в условиях стационара, полустационара и в условиях оказания услуг на дому согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью, из официальных источников средств массовой информации и интернет-ресурсов государственных органов
значительное
83
Не соответствие фактического состава получателей гарантированного объема специальных социальных услуг по данным местных исполнительных органов (далее-МИО) с отчетными данными автоматизированной информационной системы Е-собес и Портала социальных услуг
значительное
84
Наличие факта невыполнения гарантированного объема социально - бытовых, социально- медицинских услуг по данным автоматизированной информационной системы Е-собес и Портала социальных услуг или информации МИО
грубое
85
Наличие факта невыполнения гарантированного объема социально-психологических, социально-педагогических, социально-трудовых, социально-культурных, социально-экономических, социально правовых услуг по данным автоматизированной информационной системы Е-собес и Портала социальных услуг или информации МИО
значительное
86
Наличие факта не обеспечения доступа лицам с инвалидностью к входным группам, к санитарно-бытовым помещениям, к территории объекта, в пути движения объектов по данным МИО
грубое
87
Наличие факта не обеспечения доступа лицам с инвалидностью к зонам оказания услуг, к средствам информации и телекоммуникации на объекте, к общественным видам транспорта по данным МИО
значительное
88
Наличие факта невыполнения реабилитационных мероприятий, в части обеспечения протезно-ортопедической помощью, сурдотехническими средствами, тифлотехническими средствами и специальными средствами передвижения (кресло-колясками) согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью по данным автоматизированной информационной системы Е-собес и Портал социальных услуг или информации МИО
грубое
89
Наличие факта невыполнения реабилитационных мероприятий, в части обеспечения санаторно-курортным лечением, услугами индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, специалистом жестового языка для инвалидов по слуху, обязательными гигиеническими средствами, специальными социальными услугами в области социальной защиты населения в условиях стационара, полустационара и в условиях оказания услуг на дому согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации инвалидов по данным автоматизированной информационной системы Е-собес и Портал социальных услуг или информации МИО
значительное
90
Наличие факта не обеспечения доступа лицам с инвалидностью к входным группам, к санитарно-бытовым помещениям, к территории объекта, в пути движения объектов по данным информационного портала Министерства труда и социальной защиты населения Республика Казахстан – "Интерактивная карта доступности"
грубое
91
Наличие факта не обеспечения доступа лицам с инвалидностью к зонам оказания услуг, к средствам информации и телекоммуникации на объекте по данным информационного портала Министерства труда и социальной защиты населения Республика Казахстан – "Интерактивная карта доступности"
грубое
92
Наличие факта невыполнения реабилитационных мероприятий, в части обеспечения протезно-ортопедической помощью, сурдотехническими средствами, тифлотехническими средствами и специальными средствами передвижения (кресло-колясками) согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью по данным автоматизированной информационной системы Е-собес и Портал социальных услуг
грубое
93
Наличие факта невыполнения реабилитационных мероприятий, в части обеспечения санаторно-курортным лечением, услугами индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, специалистом жестового языка для инвалидов по слуху, обязательными гигиеническими средствами, специальными социальными услугами в области социальной защиты населения в условиях стационара, полустационара и в условиях оказания услуг на дому согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации инвалидов по данным автоматизированной информационной системы Е-собес и Портал социальных услуг
значительное
94
Не соответствие фактического состава получателей гарантированного объема специальных социальных услуг по данным МИО с отчетными данными автоматизированной информационной системы Е-собес и Портала социальных услуг
значительное
95
Наличие факта невыполнения гарантированного объема социально - бытовых, социально- медицинских услуг по данным автоматизированной информационной системы Е-собес и Портала социальных услуг или информации МИО
грубое
96
Наличие факта невыполнения гарантированного объема социально-психологических, социально-педагогических, социально-трудовых, социально-культурных, социально-экономических, социально правовых услуг по данным автоматизированной информационной системы Е-собес и Портала социальных услуг или информации МИО
значительное
Приложение 2
к Критериям оценки риска
в сфере предоставления
специальных социальных
услуги в области социальной
защиты лиц с инвалидностью
Перечень субъективных критериев для определения степени риска по субъективным критериям оценки степени риска в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты лиц с инвалидностью
№ п/п
Показатель субъективного критерия
Источник информации по показателю субъективного критерия
Удельный вес по значимости, балл (в сумме не должен превышать 100 баллов), wi
Условия /значения, xi
условие 1/значение
условие 2/значение
1
2
3
4
5
6
Для профилактического контроля с посещением
1.
Наличие факта невыполнения реабилитационных мероприятий, в части обеспечения протезно-ортопедической помощью, сурдотехническими средствами, тифлотехническими средствами и специальными средствами передвижения (кресло-колясками) согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью по данным автоматизированной информационной системы Е-собес и Портал социальных услуг или информации МИО
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля;
100 %
Обеспечение
Не обеспечение
2.
Наличие факта невыполнения реабилитационных мероприятий, в части обеспечения санаторно-курортным лечением, услугами индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, специалистом жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху, обязательными гигиеническими средствами, специальными социальными услугами в области социальной защиты населения в условиях стационара, полустационара и в условиях оказания услуг на дому согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью по данным автоматизированной информационной системы Е-собес и Портал социальных услуг или информации МИО
70 %
Обеспечение
Не обеспечение
3
Наличие факта невыполнения реабилитационных мероприятий, в части обеспечения протезно-ортопедической помощью, сурдотехническими средствами, тифлотехническими средствами и специальными средствами передвижения (кресло-колясками) согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью по данным автоматизированной информационной системы Е-собес и Портал социальных услуг или информации МИО
Анализ данных Портала социальных услуг и результатов заключения комиссий на основе изучения пакета документов, представленных Поставщиком для регистрации на Портале социальных услуг.
100 %
Обеспечение
Не обеспечение
4
Наличие факта невыполнения реабилитационных мероприятий, в части обеспечения санаторно-курортным лечением, услугами индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, специалистом жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху, обязательными гигиеническими средствами, специальными социальными услугами в области социальной защиты населения в условиях стационара, полустационара и в условиях оказания услуг на дому согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью по данным автоматизированной информационной системы Е-собес и Портал социальных услуг или информации МИО
70 %
Обеспечение
Не обеспечение
Инструкция по заполнению шаблона:

6) сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне және (немесе) Ұлттық әл-ауқат қорының сенімсіз әлеуетті өнім берушілерінің (өнім берушілердің) тізбесіне енгізілмегені;
7) тауарларды өткізу және (немесе) қызметтерді көрсету үшін шығарылған жерін, сипаттамаларын және бағасын растайтын құжаттардың болуы;
8) санаторий-курорттық емдеуді және медициналық оңалтуды ұсыну кезінде медициналық қызметті жүзеге асыруға лицензиясының болуы;
9) ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметін көрсету кезінде біліктілігін растайтын құжаттың болмауы.
өрескел
73
Мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасы негізінде мүгедектігі бар адамдар әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы тауарларды және (немесе) көрсетілетін қызметтерді сатып алуға тапсырысты жүзеге асыруды қамтамасыз етуі
өрескел
74
Комиссияның мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталына орналастыратын, әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы өнім беруші өзіне алған міндеттемелерді орындамау және (немесе) тиісінше орындамау туралы ақпаратты уақтылы қарауы және тиісті шешім қабылдауы
өрескел
75
Комиссияның Әлеуметтік қызметтер порталына өнім берушілерді жіберу, оларды тіркеу және тіркеуден шығару тәртібін сақтауы
өрескел
76
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы өткізу кезінде мемлекеттік бюджет қаражатынан тауарлардың/көрсетілетін қызметтердің кепілдік берілген сомасын уақтылы өтеуді қамтамасыз ету
өрескел
77
Бұқаралық ақпарат құралдарының ресми ақпарат көздерінен және мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарынан әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-медициналық қызметтердің кепілдік берілген көлемінің орындалмау фактісінің болуы
өрескел
78
Бұқаралық ақпарат құралдарының ресми ақпарат көздерінен және мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарынан әлеуметтік-психологиялық, әлеуметтік-педагогикалық, әлеуметтік-еңбек, әлеуметтік-мәдени, әлеуметтік-экономикалық, әлеуметтік-құқықтық қызметтердің кепілдік берілген көлемінің орындалмау фактісінің болуы
елеулі
79
Бұқаралық ақпарат құралдарының ресми ақпарат көздерінен және мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарынан және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Интерактивтік қолжетімділік картасы" ақпараттық порталындағы мәліметтерден мүгедектігі бар адамдардың кіріс топтарына, санитариялық-тұрмыстық орынжайларға, объект аумағында, объектілерге баратын жолдарға қолжетімділігі қамтамасыз етілмеу фактісінің болуы
өрескел
80
Бұқаралық ақпарат құралдарының ресми көздерінен, мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарынан және Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Интерактивтік қолжетімділік картасы" ақпараттық порталындағы мәліметтерден мүгедектігі бар адамдарға қызмет көрсету аймақтарына, объектілерде ақпарат және телекоммуникация құралдарына, қоғамдық көлік түрлеріне қолжетімділігі қамтамасыз етілмеу фактісінің болуы
елеулі
81
Бұқаралық ақпарат құралдарының ресми көздерінен және мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарынан мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау және жеке оңалтудың бағдарламасына сәйкес протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық құралдармен, тифлотехникалық құралдармен және арнайы жүріп-тұру құралдарымен (кресло-арбалармен) қамтамасыз ету бөлігінде оңалту іс-шараларының орындалмау фактісінің болуы
өрескел
82
Бұқаралық ақпарат құралдарының ресми көздерінен және мемлекеттік органдардың интернет ресурстарынан мүгедектігі бар адамдарды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерді санаторий-курорттық емделумен, жеке көмекші қызметімен, есту қабілеті нашар мүгедектігі бар адамдарды ымдау тілі маманымен, міндетті гигиеналық құралдармен, стационар, жартылай стационар және үйде қызмет көрсету жағдайларында халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтермен қамтамасыз ету бөлігінде оңалту іс-шараларының орындалмау фактісінің болуы
елеулі
83
Жергілікті атқарушы органдардың (бұдан әрі - ЖАО) деректері бойынша арнаулы әлеуметтік қызметтің кепілдік берілген көлемін алушылардың нақты құрамының Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің және әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының есептік деректеріне сәйкес келмеуі
елеулі
84
Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесіндегі немесе ЖАО-ның ақпаратындағы және әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының деректер бойынша әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-медициналық қызметтердің кепілдік берілген көлемінің орындалмау фактісінің болуы
өрескел
85
Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің немесе ЖАО ақпаратының және әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының деректері бойынша әлеуметтік-психологиялық, әлеуметтік-педагогикалық, әлеуметтік-еңбек, әлеуметтік-мәдени, әлеуметтік-экономикалық, әлеуметтік-құқықтық қызметтердің кепілдік берілген көлемінің орындалмау фактісінің болуы
елеулі
86
ЖАО деректері бойынша мүгедектігі бар адамдарға кіру топтарына, санитариялық-тұрмыстық үй-жайларға, объектінің аумағына, объектіге бару жолында қолжетімділігінің қамтамасыз етілмеу фактісінің болуы
өрескел
87
ЖАО деректері бойынша мүгедектігі бар адамдарға қызмет көрсету аймақтарына, объектідегі ақпарат және телекоммуникация құралдарына, қоғамдық көлік түрлеріне қолжетімділігінің қамтамасыз етілмеу фактісінің болуы
елеулі
88
Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің немесе ЖАО ақпаратының және әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының деректері бойынша мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық құралдармен, тифлотехникалық құралдармен және арнайы жүріп-тұру құралдармен (кресло-арбалармен) қамтамасыз ету бөлігінде оңалту іс-шараларының орындалмау фактісінің болуы
өрескел
89
Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің немесе ЖАО ақпаратының және әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының деректері бойынша мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емделумен, жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерді жеке көмекшінің қызметтерімен, есту қабілеті нашар мүгедектерді ымдау тілі маманымен, міндетті гигиеналық құралдармен, стационар, жартылай стационар және үйде қызмет көрсету жағдайларында халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтерімен қамтамасыз ету бөлігінде оңалту іс-шараларының орындалмау фактісінің болуы
елеулі
90
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Интерактивтік қолжетімділік картасы" ақпараттық порталындағы мәліметтерден мүгедектігі бар адамдардың кіреберіс топтарға, санитариялық-тұрмыстық орынжайларға, объекті аумағына, объектілердің қозғалыс жолына кіруін қамтамасыз етпеу фактісінің болуы
өрескел
91
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Интерактивтік қолжетімділік картасы" ақпараттық порталындағы мәліметтерден мүгедектігі бар адамдардың қызмет көрсету аймақтарына, объектідегі ақпарат және телекоммуникация құралдарына қол жеткізуін қамтамасыз етпеу фактісінің болуы
өрескел
92
Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің және әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының деректері бойынша мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау және оңалтудың жеке бағдарламаларына сәйкес протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық құралдармен, тифлотехникалық құралдармен және арнайы жүріп-тұру құралдарымен (кресло-арбалармен) қамтамасыз ету бөлігінде оңалту іс-шараларын орындамау фактісінің болуы
өрескел
93
Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің және әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының деректері бойынша санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету бөлігінде, жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды жеке көмекшінің қызметтерімен, есту бойынша мүгедектігі бар адамдар үшін есту тілі маманымен, стационар жағдайында халықты әлеуметтік қорғау саласындағы міндетті гигиеналық құралдармен, арнаулы әлеуметтік қызметтермен қамтамасыз ету бөлігінде, мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау және оңалтудың жеке бағдарламаларына сәйкес жартылай стационарда және үйде қызмет көрсету жағдайында оңалту іс-шараларын орындамау фактісінің болуы
елеулі
94
Жергілікті атқарушы органдардың (бұдан әрі - ЖАО) деректері бойынша арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілді көлемін алушылардың нақты құрамының Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің және әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының есептік деректерімен сәйкес келмеуі
елеулі
95
Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің және әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының немесе ЖАО ақпаратының деректері бойынша әлеуметтік - тұрмыстық, әлеуметтік - медициналық қызметтердің кепілдік берілген көлемін орындамау фактісінің болуы
өрескел
96
Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің және әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының немесе ЖАО ақпаратының деректері бойынша әлеуметтік-психологиялық, әлеуметтік-педагогикалық, әлеуметтік-еңбек, әлеуметтік-мәдени, әлеуметтік-экономикалық, әлеуметтік-құқықтық қызметтердің кепілдік берілген көлемін орындамау фактісінің болуы
елеулі
Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсету саласындағы
және мүгедектігі бар
адамдарды әлеуметтік қорғау
саласындағы тәуекел дәрежесін
бағалау өлшемшарттарына
2-қосымша
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы және мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары бойынша тәуекел дәрежесін айқындауға арналған субъективті өлшемшарттар тізбесі
Р/с №
Субъективті өлшемшарттар көрсеткіші
Субъективті өлшемшарт көрсеткіші бойынша ақпарат көзі
Маңыздылығы бойынша үлес салмағы, балл (барлығы 100 баллға дейін болуы тиіс), wi
Шарттар / мәндер, xi
1-шарты / мәні
2-шарты / мәні
1
2
3
4
5
6
Бару арқылы профилактикалық бақылау үшін
1
Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің немесе ЖАО ақпаратының және әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының деректері бойынша мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық құралдармен, тифлотехникалық құралдармен және арнайы жүріп-тұру құралдармен (кресло-арбалармен) қамтамасыз ету бөлігінде оңалту іс-шараларының орындалмау фактісінің болуы
Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері
100%
Қамтамасыз ету
Қамтамасыз етілмеген
2
Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің немесе ЖАО ақпаратының және әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының деректері бойынша мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емделумен, жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды жеке көмекшінің қызметтерімен, есту қабілеті нашар мүгедектігі бар адамдарды ымдау тілі маманымен, міндетті гигиеналық құралдармен, стационар, жартылай стационар және үйде қызмет көрсету жағдайларында халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтерімен қамтамасыз ету бөлігінде оңалту іс-шараларының орындалмау фактісінің болуы
70%
Қамтамасыз ету
Қамтамасыз етілмеген
3
Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің немесе ЖАО ақпаратының және әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының деректері бойынша мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық құралдармен, тифлотехникалық құралдармен және арнайы жүріп-тұру құралдармен (кресло-арбалармен) қамтамасыз ету бөлігінде оңалту іс-шараларының орындалмау фактісінің болуы
Әлеуметтік қызметтер порталында тіркелу үшін өнім беруші ұсынған құжаттар топтамасын зерделеу негізінде әлеуметтік қызметтер порталының деректерін және Комиссия қорытындысының нәтижелерін талдау.
100%
Қамтамасыз ету
Қамтамасыз етілмеген
4
Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің немесе ЖАО ақпаратының және әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының деректері бойынша мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емделумен, жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды жеке көмекшінің қызметтерімен, есту қабілеті нашар мүгедектігі бар адамдарды ымдау тілі маманымен, міндетті гигиеналық құралдармен, стационар, жартылай стационар және үйде қызмет көрсету жағдайларында халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтерімен қамтамасыз ету бөлігінде оңалту іс-шараларының орындалмау фактісінің болуы
70%
Қамтамасыз ету
Қамтамасыз етілмеген
Шаблонды толтыру бойынша нұсқаулық:

1) Показатели субъективных критериев определяются для однородных групп субъектов (объектов) контроля в каждой сфере государственного контроля.
2) в графе 2 указывается показатель субъективного критерия.
3) в графе 3 указываются приоритетные источники информации.
4) в графе 4 указывается удельный вес по значимости показателя субъективного критерия в баллах. Сумма всех строк по данной графе не должно превышать 100 баллов.
5) в графе 5 указываются условия учета показателя субъективного критерия в расчете степени риска по субъективным критериям и числовые значения показателей субъективных критериев, соответствующие каждому условию. Числовые значения указываются в процентах от 0 до 100, в зависимости от повышения риска. Допустимые значения показателей субъективных критериев регламентируются нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Приложение 2
к совместному приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года №1021
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года № 807
Проверочный лист
Сноска. Приложение 2 - в редакции cовместного приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 12.01.2023 № 8 и Министра национальной экономики РК от 12.01.2023 № 1 (вводится в действие с 01.01.2023).
в сфере предоставления специальных социальных услуг
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
в соответствии со статьей 138
_________________________________________________________________
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан в отношении
деятельности местных исполнительных органов/уполномоченных ими
государственных органов, субъектов предоставляющих специальные
социальные услуги
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Государственный орган, назначивший проверку/профилактического контроля
с посещением субъекта (объекта) контроля
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением
субъекта (объекта) контроля
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер),
бизнес-идентификационный номер субъекта (объекта) контроля
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Адрес места нахождения _____________________________________________
___________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
Соблюдение срока десяти рабочих дней по проведению оценки и определения потребности в предоставлении специальных социальных услуг
2
Соблюдение срока трех рабочих дней по принятию решения о предоставлении гарантированного объема специальных социальных услуг в отношении получателя услуг
3
Соответствие фактического состава получателей услуг с отчетными данными автоматизированной информационной системы Е-собес и Портал социальных услуг
Должностное (ые) лицо (а)
_______________________________ _____________
(должность) (подпись)
____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель субъекта контроля
_______________________________ _____________
(должность) (подпись)
_____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 3
к совместному приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 1021
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года № 807
Проверочный лист

1) субъективті өлшемшарттардың көрсеткіштері мемлекеттік бақылаудың әрбір саласындағы бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті топтары үшін айқындалады.
2) 2-бағанда субъективті өлшемшарт көрсеткіші көрсетіледі.
3) 3-бағанда ақпараттың басым көздері көрсетіледі.
4) 4-бағанда балдардағы субъективті өлшемшарт көрсеткішінің маңыздылығы бойынша үлес салмағы көрсетіледі. Осы баған бойынша барлық жолдардың қосындысы 100 баллға дейін болуы тиіс.
5) 5-бағанда субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесін есептеуде субъективті өлшемшарт көрсеткішін есепке алу шарттары және әрбір шартқа сәйкес келетін субъективті өлшемшарттар көрсеткіштерінің сандық мәндері көрсетіледі. Сандық мәндер тәуекелдің жоғарылауына байланысты 0-ден 100-ге дейінгі пайызбен көрсетіледі. Субъективті өлшемшарттар көрсеткіштерінің жол берілетін мәндері Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерімен регламенттелуге тиіс.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1021 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 807 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Тексеру парағы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 12.01.2023 № 8 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 12.01.2023 № 1 бірлескен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынатын жергілікті атқарушы органдардың/олар
уәкілеттік берген мемлекеттік органдардың, субъектілердің қызметіне қатысты
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің
__________________________________________________________________________
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету аясында _________________________________
__________________________________________________________________________
138-бабына сәйкес
__________________________________________________________________________
бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы
____________________________________________________________________
Тексеруді/бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық
бақылауды тағайындаған мемлекеттік орган ______________________________
____________________________________________________________________
Тексеруді/бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық
бақылауды тағайындау туралы акт ______________________________________
____________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы _______________________________
____________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі),
бизнес- сәйкестендіру нөмірі ___________________________________________
____________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ________________________________________
____________________________________________________________________
Талаптар тізбесі Талапқа сәйкес келеді Талапқа сәйкес келмейді
1
Арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынуға бағалау жүргізу және қажеттілікті айқындау бойынша он жұмыс күні мерзімінің сақталуы
2
Қызметті алушыға қатысты арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсыну туралы шешім шығару бойынша үш жұмыс күні мерзімінің сақталуы
3
Қызмет алушылардың нақты құрамының Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің және әлеуметтік қызметтер порталының деректеріне сәйкес келуі
Лауазымды адам (-дар) ________________________________ ______________
лауазымы қолы
___________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы _________________________ ______________
лауазымы қолы
___________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1021 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 807 бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Тексеру парағы

Сноска. Приложение 3 - в редакции cовместного приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 12.01.2023 № 8 и Министра национальной экономики РК от 12.01.2023 № 1 (вводится в действие с 01.01.2023).
в сфере предоставления специальных социальных услуг
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
в соответствии со статьей 138
_________________________________________________________________
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
в отношении деятельности субъектов (организаций),
предоставляющих гарантированный объем специальных
социальных услуг в условиях стационара, полустационара
__________________________________________________________________
наименование однородной группы субъектов (объектов)
__________________________________________________________________
контроля
__________________________________________________________________
Государственный орган, назначивший проверку/профилактического контроля
с посещением субъекта (объекта) контроля ______________________________
___________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением
субъекта (объекта) контроля __________________________________________
___________________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля _____________________________
___________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер),
бизнес-идентификационный номер субъекта (объекта) контроля
___________________________________________________________________
Адрес места нахождения _____________________________________________
___________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
Соблюдение срока четырнадцати календарных дней по разработке индивидуальных планов работ после наблюдения специалистами организации за получателем услуг
2
Наличие и заполнение индивидуального плана работ с учетом индивидуальных потребностей получателей услуг
3
Соответствие фактического состава получателей услуг с отчетными данными автоматизированной информационной системы Е-собес и Портал социальных услуг
4
Наличие документов подтверждающие обоснованное приостановление и (или) прекращение оказания специальных социальных услуг в отношении получателя услуг
5
Предоставление социально-бытовых услуг в условиях стационара и полустационара по:
предоставлению питания, включая диетическое питание;
оказанию социально-бытовых услуг индивидуального обслуживающего и гигиенического характера;
предоставление одежды, обуви, постельного белья, предметов личной гигиены для лиц обсуживающихся в медико-социальных учреждениях, реабилитационных центрах, учебных заведениях для детей с инвалидностью, территориальных центрах социального обслуживания, отделениях дневного пребывания, центрах социальной адаптации
6
Предоставление социально-бытовых услуг в условиях стационара и полустационара по предоставлению жилой площади, адаптированных помещений и приспособлений, а также помещений, оснащенных мебелью и специализированным оборудованием, для реабилитационных, лечебных, образовательных, культурных мероприятий, отправления религиозных обрядов
7
Предоставление социально-бытовых в условиях стационара и полустационара по предоставлению транспортных услуг
8
Предоставление социально-бытовых услуг в условиях стационара и полустационара по обеспечению бытовым обслуживанием (стирка, сушка, глаженье, дезинфекция нательного белья, одежды, постельных принадлежностей)
9
Предоставление социально-бытовых услуг в условиях стационара и полустационара по наличию паспортов специализированных кабинетов
10
Предоставление социально-медицинских услуг в условиях стационара и полустационара по: организации и проведению медико-социального обследования, медицинских процедур, реабилитационных и лечебно-оздоровительных мероприятий; по оказанию доврачебной и первичной медико-санитарной помощи, в получении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, по обеспечению лекарственными средствами по заключению врачей
11
Предоставление социально-медицинских услуг в условиях стационара и полустационара по содействию в проведении медико-социальной экспертизы, помощь в обеспечение протезно-ортопедической и слухопротезной помощью, санаторно-курортным лечением, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, обязательными гигиеническими средствами в соответствии с индивидуальными программами абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью и обучению пользованием техническими вспомогательными (компенсаторными) и обязательными гигиеническими средствами
12
Предоставление социально-медицинских услуг в условиях стационара и полустационара по: консультированию по социально-медицинским вопросам, оказание услуг паллиативной, психиатрической и психотерапевтической помощи
13
Предоставление социально-психологических услуг в условиях стационара и полустационара по: осуществлению психологической диагностики, обследованию, консультированию, коррекции; по оказанию услуг психологической помощи, по проведению психологических тренингов, проведение занятий в группах взаимоподдержки, клубах общения
14
Предоставление социально-педагогических услуг в условиях стационара и полустационара по:
проведению социально-педагогического консультирования, педагогической диагностики;
по оказанию содействия в получении образования детьми с нарушениями опорно-двигательного аппарата в общеобразовательных школах;
по осуществлению обучения основам бытовой ориентации, формирования навыков самообслуживания, личной гигиены, поведения в быту и общественных местах, самоконтролю, навыкам общения и другим формам жизнедеятельности; коррекционной-развивающий диагностики;
по оказанию содействия в получении образования детьми по специальным учебным программам и умственными способностями;
в получении образования детьми с нарушениями опорно-двигательного аппарата в общеобразовательных школах, технических и профессиональных организациях
15
Предоставление социально-трудовых услуг в условиях стационара и полустационара по проведению лечебно-трудовой деятельности в специализированных кабинетах
16
Предоставление социально-трудовых услуг в условиях стационара и полустационара по осуществлению мероприятий по восстановлению утерянных бытовых навыков и обучению получателей услуг доступным профессиональным навыкам, по профессиональной реабилитации и ориентации инвалидов, профессиональной ориентации детей с нарушениями опорно-двигательного аппарата, формированию трудовых навыков по профилю
17
Предоставление социально-культурных услуг в условиях стационара и полустационара по: организации праздников и досуговых мероприятий и вовлечение в эти мероприятия получателей услуг; соблюдению условий по организации и проведение клубной и кружковой работы
18
Предоставление социально-экономических услуг в условиях стационара и полустационара по оказанию содействия в получении полагающихся льгот, пособий, компенсаций, алиментов и других выплат
19
Предоставление социально-правовых услуг по в условиях стационара и полустационара по: оказанию юридического консультирования и юридической помощи; соблюдение по обеспечению представительства в суде для защиты прав и интересов; осуществлению получения по доверенности пособий, других социальных выплат
20
Соблюдение качества оказываемых специальных социальных услуг в условиях стационара и полустационара
Должностное (ые) лицо (а)
__________________________________ ____________
(должность) (подпись)
_______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель субъекта контроля
__________________________________ _____________
(должность) (подпись)
_______________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 4
к совместному приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 1021
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года № 807
Проверочный лист

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 12.01.2023 № 8 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 12.01.2023 № 1 бірлескен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Стационар және жартылай стационар жағдайларында арнаулы әлеуметтік
қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсынатын субъектілердің (мекемелердің)
қызметіне қатысты ________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің
__________________________________________________________________________
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету аясында _________________________________
__________________________________________________________________________
138-бабына сәйкес
__________________________________________________________________________
бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы
__________________________________________________________________________
Тексеруді/бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық
бақылауды тағайындаған мемлекеттік орган ____________________________________
__________________________________________________________________________
Тексеруді/бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық
бақылауды тағайындау туралы акт ____________________________________________
__________________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы _____________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі),
бизнес- сәйкестендіру нөмірі _________________________________________________
__________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ______________________________________________
__________________________________________________________________________
Талаптар тізбесі Талапқа сәйкес келеді Талапқа сәйкес келмейді
1
Қызмет алушыға ұйымның мамандарының қадағалауынан кейін жеке жұмыс жоспарын әзірлеу бойынша күнтізбелік он төрт күн мерзімінің сақталуы
2
Қызмет алушылардың жеке қажеттіліктерін ескере отырып, жеке жұмыс жоспарының және электрондық картотека журналының болуы және толтырылуы
3
Қызмет алушылардың нақты құрамының Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің және әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы деректеріне сәйкес келуі
4
Қызмет алушыға қатысты арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетудің дәлелді тоқтатыла тұруын және (немесе) тоқтатылуын растайтын құжаттардың болуы
5
Стационар және жартылай стационар жағдайларында: медициналық-әлеуметтік мекемелерде, оңалту орталықтарында, мүгедектігі бар балаларға арналған оқу орындарында, аумақтық әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында, күндіз болу бөлімшелерінде, әлеуметтік бейімдеу орталықтарында қызмет көрсетілетін адамдар үшін заттай тамақтану, диеталық тамақтануды қоса алғанда, тамақ ұсыну;
жеке қызмет көрсетушінің әлеуметтік-тұрмыстық және гигиеналық сипаттағы қызметті көрсетуі;
жұмсақ инвентарь беру бойынша әлеуметтік-тұрмыстық қызметтерді ұсыну
6
Стационар және жартылай стационар жағдайларында тұрғын алаң, бейімделген орынжайлар мен құрылғылар, сондай-ақ оңалту, емдік, білім беру, мәдени іс-шараларды, діни рәсімдерді өткізу үшін жиһазбен арнайы құралдармен жабдықталған орынжайлар беру бойынша әлеуметтік-тұрмыстық қызметтер ұсыну
7
Стационар және жартылай стационар жағдайларында көлік қызметтерін ұсыну бойынша әлеуметтік-тұрмыстық қызметтерді ұсыну
8
Стационар және жартылай стационар жағдайларында тұрмыстық қызмет көрсетумен қамтамасыз ету (кір жуу, кептіру, үтіктеу, киімдерді, ішкі киімдерді, төсек орын жабдықтарын дезинфекциялау) бойынша әлеуметтік-тұрмыстық қызметтерді ұсыну
9
Стационар мен жартылай стационар жағдайларында мамандандырылған кабинеттер паспорттарының болуы бойынша әлеуметтік-тұрмыстық қызметтерді ұсыну
10
Стационар және жартылай стационар жағдайларында:
медициналық-әлеуметтік тексеруді, медициналық процедураларды, оңалту мен емдеу-сауықтыру іс-шараларын ұйымдастыру және жүргізу;
дәрігерге дейінгі және алғашқы медициналық-санитариялық көмек, дәрілік заттармен қамтамасыз ету бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін алуда көмек көрсету бойынша әлеуметтік-медициналық қызметтерді ұсыну
11
Стационар және жартылай стационар жағдайларында мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау және оңалтудың жеке бағдарламаларына сәйкес медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізуге, протездік-ортопедиялық және есту-протездік көмекпен, санаторий-курорттық емделумен, техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге жәрдемдесу және техникалық көмекші (орнын толтырушы) және міндетті гигиеналық құралдарды пайдалануға үйрету бойынша әлеуметтік-медициналық қызметтерді ұсыну
12
Стационар және жартылай стационар жағдайларында:
әлеуметтік-медициналық мәселелер жөнінде консультация беру;
паллиативтік, психиатриалық және психотерапиялық көмек көрсету бойынша әлеуметтік-медициналық қызметтерді ұсыну
13
Стационар және жартылай стационар жағдайларында:
психологиялық диагностиканы, тексеруді, консультация беруді, түзетуді жүзеге асыру;
психологиялық көмек қызметтерін көрсету, психологиялық тренингтер, өзара қолдау топтарында, қарым-қатынас клубтарында сабақтар өткізу бойынша әлеуметтік-психологиялық қызметтерді ұсыну
14
Стационар және жартылай стационар жағдайларында:
әлеуметтік-педагогикалық консультация беру, педагогикалық диагностика жүргізу;
жалпы білім беру мектептерінде тірек-қимыл аппараты бұзылған балалардың білім алуына жәрдемдесу;
тұрмыстық бағдарлану, өзіне-өзі қызмет көрсету, жеке гигиена, тұрмыста және қоғамдық орындарда өзін-өзі ұстау дағдыларын қалыптастыру, өзін-өзі бақылау, қарым-қатынас жасау және өзге де тыныс-тіршілік дағдыларын үйретуді жүзеге асыру;
түзеу-дамыту диагностикасы;
балалардың ақыл-ой қабілеттеріне сәйкес арнайы оқу бағдарламалары бойынша білім алуына жәрдемдесу;
тірек-қимыл аппараты бұзылған балалардың жалпы білім беретін мектептерде, техникалық және кәсіптік ұйымдарда білім алуына жәрдемдесу бойынша әлеуметтік-педагогикалық қызметтерді ұсыну
15
Стационар және жартылай стационар жағдайларында мамандандырылған кабинеттерде емдік-еңбек қызметін жүргізу бойынша әлеуметтік-еңбек қызметтерін ұсыну
16
Стационар және жартылай стационар жағдайларында қызмет алушылардың жоғалтқан тұрмыстық дағдыларын қалпына келтіру және қолжетімді кәсіптік дағдыларға үйрету, мүгедектігі бар адамдарды кәсіптік оңалту және бағдарлау, тірек-қимыл аппараты бұзылған балаларды кәсіптік бағдарлау іс-шараларын жүзеге асыру бойынша,
профиль бойынша еңбек дағдыларын қалыптастыру бойынша әлеуметтік-еңбек қызметтерін көрсету
17
Стационар және жартылай стационар жағдайларында мерекелер мен демалыс іс-шараларын ұйымдастыру және осы іс-шараларға қызмет алушыларды тарту; клубтық және үйірмелік жұмыстарды ұйымдастыру, жүргізу бойынша шарттарын сақтау әлеуметтік-мәдени қызметтерді ұсыну
18
Стационар және жартылай стационар жағдайларында тиісті жәрдемақыларды, өтемақыларды, алименттер мен басқа да төлемдерді алуға жәрдемдесу бойынша әлеуметтік-экономикалық қызметтерді ұсыну
19
Стационар және жартылай стационар жағдайларында:
заң тұрғысынан консультация беру және заң көмегін көрсету;
құқықтары мен мүдделерін қорғау үшін сотта өкілдікті қамтамасыз етуді сақтау;
жәрдемақыларды, басқа да әлеуметтік төлемдерді сенімхат бойынша алуды жүзеге асыруы бойынша әлеуметтік-құқықтық қызметтерді ұсыну
20
Стационар және жартылай стационар жағдайында көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтердің сапасын сақтау
Лауазымды адам (-дар) ______________________________ _______________
лауазымы қолы
__________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы _______________________ _______________
лауазымы қолы
__________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1021 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 807 бірлескен бұйрығына
4-қосымша
Тексеру парағы

Сноска. Приложение 4 - в редакции cовместного приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 12.01.2023 № 8 и Министра национальной экономики РК от 12.01.2023 № 1 (вводится в действие с 01.01.2023).
в сфере предоставления специальных социальных услуг
______________________________________________________________
______________________________________________________________
в соответствии со статьей 138
______________________________________________________________
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан в отношении
деятельности субъектов (организаций), предоставляющих гарантированный
объем специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Государственный орган, назначивший проверку/профилактического контроля
с посещением субъекта (объекта) контроля __________________________
_______________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением
субъекта (объекта) контроля ______________________________________
_______________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер),
бизнес-идентификационный номер субъекта (объекта) контроля
_______________________________________________________________
Адрес места нахождения _________________________________________
_______________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
Соблюдение срока четырнадцати календарных дней по разработке индивидуальных планов работ после наблюдения специалистами организации за получателем услуг
2
Наличие и полное заполнение индивидуального плана работ и журнала электронной картотеки получателя услуг
3
Соответствие фактического состава получателей услуг с отчетными данными автоматизированной информационной системы Е-собес и Портал социальных услуг
4
Наличие документов подтверждающие обоснованное приостановление и (или) прекращение оказания специальных социальных услуг в отношении получателя услуг
5
Предоставление социально-бытовых услуг в условиях оказания услуг на дому по оказанию социально-бытовых услуг индивидуального обслуживающего и гигиенического характера, бытового обслуживания
6
Предоставление социально-бытовых услуг в условиях оказания услуг на дому по осуществлению мероприятий для престарелых и лиц с инвалидностью по сопровождению вне дома в пределах одного населенного пункта, покупке и доставке на дом горячих обедов, продовольственных и непродовольственных товаров первой необходимости, помощи в приготовлении пищи, содействии в топке печей, доставке дров, угля и воды, сдачи вещей в стирку, химчистку, ремонт и обратная их доставка, помощи в стирке вещей, содействию в организации ремонта и уборки жилых помещений, содействию в оплате жилья и коммунальных услуг, помощи в организации ритуальных услуг
7
Предоставление социально-бытовых услуг в условиях оказания услуг на дому по осуществлению обучения членов семьи получателей услуг по практическим навыкам индивидуального обслуживающего и санитарно-гигиенического характера
8
Предоставление социально-медицинских услуг в условиях оказания услуг на дому по:
оказанию доврачебной помощи;
содействия в проведении медико-социальной экспертизы, в получении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, протезно-ортопедической и слухопротезной помощи, санаторно-курортного лечения, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, обязательными гигиеническими средствами в соответствии с индивидуальными программами абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью, лекарственными средствами;
осуществлению проведения медицинского консультирования, медицинских процедур, реабилитационных мероприятий, санитарно-гигиенических услуг
9
Предоставление социально-медицинских услуг в условиях оказания услуг на дому по осуществлению патронажного наблюдения детей с нарушениями опорно-двигательного аппарата, вызова врача на дом и сопровождение получателей услуг в организации здравоохранения
10
Предоставление социально-психологических услуг в условиях оказания услуг на дому по:
проведению социально-психологического патронажа;
оказанию социально-психологической помощи, социальная-психологическая поддержка членов семьи
11
Предоставление социально-педагогических услуг в условиях оказания услуг на дому по: проведению социально-педагогического консультирования, консультирования членов семей; осуществлению обучения основам бытовой ориентации, формирования навыков самообслуживания, личной гигиены, поведения в быту и общественных местах, самоконтролю, навыкам общения и другим формам жизнедеятельности
12
Предоставление социально-педагогических услуг в условиях оказания услуг на дому по оказанию содействия в получении образования детьми, оказание содействия в получении профессионального образования
13
Предоставление социально-трудовых услуг в условиях оказания услуг на дому по проведению мероприятий по профессиональной ориентации
14
Предоставление социально-трудовых услуг в условиях оказания услуг на дому по: проведению консультирования получателей услуг и членов их семей в организации надомного труда; оказанию содействия в получении профессии
15
Предоставление социально-культурных услуг в условиях оказания услуг на дому по: организации праздников и досуговых мероприятий; организации и проведение клубной и кружковой работы
16
Предоставление социально-культурных услуг в условиях оказания услуг на дому по вовлечению получателей услуг в досуговые мероприятия
17
Предоставление социально-экономических услуг в условиях оказания услуг на дому по: оказанию содействия в получении полагающихся льгот, пособий, компенсаций, алиментов и других выплат, улучшении жилищных условий; проведению консультирования престарелых и лиц с инвалидностью, а также семей, воспитывающих детей и осуществляющих уход за лицами старше восемнадцати лет, по вопросам самообеспечения и улучшения материального положения семьи
18
Предоставление социально-правовых услуг в условиях оказания услуг на дому по: оказанию юридического консультирования и юридической помощи; оказанию содействия органам, осуществляющим функции по опеке или попечительству, в устройстве детей на усыновление, попечение, патронат, под опеку; оформлению представлений на родителей, уклоняющихся от воспитания детей в комиссию по делам несовершеннолетних; оказанию содействия в привлечении к уголовной ответственности лиц, виновных в физическом и психическом насилии, совершенном в семье над получателями услуг или членами их семьи
19
Предоставление социально-правовых услуг в условиях оказания услуг на дому по обеспечению содействия в получении бесплатной юридической помощи адвоката
20
Соблюдение качества оказываемых специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому
Должностное (ые) лицо (а)
_______________________________ _____________
(должность) (подпись)
_____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель субъекта контроля
________________________________ _____________
(должность) (подпись)
______________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 5
к совместному приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года №1021
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года № 807
Проверочный лист

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 12.01.2023 № 8 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 12.01.2023 № 1 бірлескен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Үйде қызмет көрсету жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетудің
кепілдік берілген көлемін ұсынатын субъектілердің (ұйымдардың) қызметіне қатысты
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің
__________________________________________________________________________
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету аясында _________________________________
__________________________________________________________________________
138-бабына сәйкес
__________________________________________________________________________
бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы
__________________________________________________________________________
Тексеруді/бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық
бақылауды тағайындаған мемлекеттік орган ____________________________________
__________________________________________________________________________
Тексеруді/бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық
бақылауды тағайындау туралы акт ____________________________________________
__________________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы _____________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі),
бизнес- сәйкестендіру нөмірі _________________________________________________
__________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ______________________________________________
________________________________________________________________________
Талаптар тізбесі Талапқа сәйкес келеді Талапқа сәйкес келмейді
1
Қызмет алушыға ұйымның мамандарының қадағалауынан кейін жеке жұмыс жоспарын әзірлеу бойынша күнтізбелік он төрт күн мерзімінің сақталуы
2
Жеке жұмыс жоспарының және электрондық картотека журналының болуы және толық толтырылуы
3
Қызмет алушылардың нақты құрамының Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің және әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының деректеріне сәйкес келуі
4
Қызмет алушыларға қатысты арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетудің дәлелді тоқтатыла тұруын және (немесе) тоқтатылуын растайтын құжаттардың болуы
5
Үйде қызмет көрсету жағдайларында жеке қызмет көрсетушінің әлеуметтік-тұрмыстық және гигиеналық сипаттағы қызметтерді, тұрмыстық қызметтерді көрсетуі бойынша әлеуметтік-тұрмыстық қызметтерді ұсыну
6
Үйде қызмет көрсету жағдайларында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарды үйден тыс жерде бір елді мекен шегінде ілесіп жүру, ыстық тамақ, азық-түлік және күнделікті қажетті азық-түліктік емес тауарларды сатып алу және үйге жеткізіп беру, ас әзірлеуге көмектесу, пеш жағуға, отын, көмір және су тасуға жәрдемдесу, киімдерді жууға, химиялық тазалауға, жөндеуге тапсыру және оларды алып келу, кір жууға көмектесу, тұрғын жайларды жөндеуге және жинауға жәрдемдесу, тұрғын үй және коммуналдық қызметтерді төлеуге жәрдемдесу, жерлеу қызметін ұйымдастыруға көмектесу жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру бойынша әлеуметтік-тұрмыстық қызметтерді ұсыну
7
Үйде қызмет көрсету жағдайларында көрсетілетін қызмет алушылардың отбасы мүшелерін жеке қызмет көрсету және санитариялық-гигиеналық сипаттағы практикалық дағдыларға үйретуді жүзеге асыру бойынша әлеуметтік-тұрмыстық қызметтерді ұсыну
8
Үйде қызмет көрсету жағдайларында мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау және оңалтудың жеке бағдарламаларына сәйкес дәрігерге дейін көмек көрсетуді ұйымдастыруға;
медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізуге, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, протездік-ортопедиялық және есту-протездік көмек алуға жәрдемдесу, санаторий-курорттық емделу, техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен және дәрілік заттармен қамтамасыз етуге жәрдемдесу бойынша; медициналық консультациялар, медициналық процедуралар, оңалту іс-шараларын жүргізу, санитариялық-гигиеналық қызметтерді жүзеге асыру бойынша әлеуметтік-медициналық қызметтерді ұсыну
9
Үйде қызмет көрсету жағдайларында тірек-қимыл аппараты бұзылған балаларды патронаждық бақылауды, үйге дәрігер шақыртуды жүзеге асыру және қызмет алушыларға денсаулық сақтау ұйымдарына ілесіп жүру бойынша әлеуметтік-медициналық қызметтерді ұсыну
10
Үйде қызмет көрсету жағдайларында әлеуметтік-психологиялық патронаж жүргізу;
әлеуметтік-психологиялық көмек көрсету бойынша әлеуметтік-психологиялық қызметтерді ұсыну,
отбасы мүшелеріне әлеуметтік-психологиялық қолдау көрсету
11
Үйде қызмет көрсету жағдайларында: әлеуметтік-педагогикалық консультациялар, отбасы мүшелеріне консультациялар жүргізу;
тұрмыстық бағдар негіздеріне үйрету, өзіне-өзі қызмет көрсету, жеке гигиена, тұрмыста және қоғамдық орындарда өзін-өзі ұстау, өзін-өзі бақылау дағдыларын қалыптастыру негіздеріне, қарым-қатынас дағдыларына және басқа да тыныс-тіршілік түрлеріне үйретуді жүзеге асыру бойынша әлеуметтік-педагогикалық қызметтерді ұсыну
12
Үйде қызмет көрсету жағдайларында балалардың білім алуына, кәсіптік білім алуына жәрдемдесу бойынша әлеуметтік-педагогикалық қызметтерді ұсыну
13
Үйде қызмет көрсету жағдайларында кәсіптік бағдар беру іс-шараларын жүргізу бойынша әлеуметтік-еңбек қызметтерін ұсыну
14
Үйде қызмет көрсету жағдайларында: қызмет алушылар мен олардың отбасы мүшелеріне үй жағдайындағы жұмысты ұйымдастыруда консультациялар беру; мамандық алуға жәрдемдесу бойынша әлеуметтік-еңбек қызметтерін ұсыну
15
Үйде қызмет көрсету жағдайларында:
мерекелер мен демалыс іс-шараларын ұйымдастыру;
клуб және үйірме жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу бойынша әлеуметтік-мәдени қызметтерді ұсыну
16
Үйде қызмет көрсету жағдайларында қызмет алушыларды демалыс іс-шараларына тарту бойынша әлеуметтік-мәдени қызметтерді ұсыну
17
Үйде қызмет көрсету жағдайларында:
тиісті жеңілдіктерді, жәрдемақыларды, өтемақыларды, алименттер мен басқа да төлемдерді алуға, тұрғын үй жағдайын жақсартуға жәрдемдесу; қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға, сондай-ақ бала тәрбиелеп отырған және он сегіз жастан асқан адамдарды күтіп-бағатын отбасыларға өзін-өзі қамтамасыз ету және отбасының материалдық жағдайын жақсарту мәселелері бойынша консультациялар жүргізу бойынша әлеуметтік-экономикалық қызметтерді ұсыну
18
Үйде қызмет көрсету жағдайларында:
заңды тұрғыдан консультациялар беру және заң көмегін көрсету; қамқорлық немесе қорғаншылық функцияларын жүзеге асыратын органдарға балаларды асырап алуға, қамқорлыққа, патронатқа, қорғаншылыққа алуға жәрдемдесу;
кәмелетке толмағандар істері жөніндегі комиссияға бала тәрбиесінен жалтаратын ата-аналарға ұсынымдар ресімдеу;
қызмет алушыларға немесе олардың отбасы мүшелеріне отбасында жасалған физикалық және психикалық күш көрсетуде кінәлі адамдарды қылмыстық жауапкершілікке тартуға жәрдемдесу бойынша әлеуметтік-құқықтық қызметтерді ұсыну
19
Үйде қызмет көрсету жағдайларында адвокаттың заң көмегін тегін алуға жәрдемдесуді қамтамасыз ету бойынша әлеуметтік-құқықтық қызметтерді ұсыну
20
Үйде қызмет көрсету жағдайында көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтердің сапасын сақтау
Лауазымды адам (-дар) _______________________________ _______________
лауазымы қолы
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы ________________________ _______________
лауазымы қолы
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1021 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 807 бірлескен бұйрығына
5-қосымша
Тексеру парағы

Сноска. Приложение 5 - в редакции cовместного приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 12.01.2023 № 8 и Министра национальной экономики РК от 12.01.2023 № 1 (вводится в действие с 01.01.2023).
в сфере предоставления специальных социальных услуг
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
в соответствии со статьей 138
___________________________________________________________________
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан в отношении
деятельности субъектов (организаций), предоставляющих гарантированный
объем специальных социальных услуг в условиях временного пребывания
___________________________________________________________________
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Государственный орган, назначивший проверку/профилактического контроля
с посещением субъекта (объекта) контроля ______________________________
____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля ___________________________________________________
____________________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля ______________________________
____________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер),
бизнес-идентификационный номер субъекта (объекта) контроля
___________________________________________________________________
Адрес места нахождения _____________________________________________
___________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
Соблюдение срока четырнадцати календарных дней по разработке индивидуальных планов работ после наблюдения специалистами организации за получателем услуг
2
Наличие и полное заполнение индивидуального плана работ и журнала электронной картотеки получателя услуг
3
Соответствие фактического состава получателей услуг с отчетными данными автоматизированной информационной системы Е-собес и Портал социальных услуг
4
Наличие документов подтверждающие обоснованное приостановление и (или) прекращение оказания специальных социальных услуг в отношении получателя услуг
5
Предоставление социально-бытовых услуг в условиях временного пребывания по:
предоставлению койко-места, мебели, обеспечение постельными принадлежностями, предметами личной гигиены и нижнего белья;
содействие в восстановлении документов, удостоверяющих личность
6
Предоставление социально-бытовых услуг в условиях временного пребывания по:
соблюдению по оказанию социально-бытовых услуг индивидуального обслуживающего и гигиенического характера, бытового обслуживания, дезинфекция нижнего белья, одежды, постельных принадлежностей;
предоставлению питания для лиц, обсуживающихся в медико-социальных учреждениях, реабилитационных центрах, учебных заведениях для детей с инвалидностью, территориальных центрах социального обслуживания, отделениях дневного пребывания, центрах социальной адаптации
7
Предоставление социально-бытовых услуг в условиях временного пребывания по предоставлению транспортных услуг перевоза получателей услуг для лечения, обучения; сопровождение до пункта назначения лицам, имеющим затруднение в передвижении
8
Предоставление социально-бытовых услуг в условиях временного пребывания по оказанию содействия в отправке к прежнему месту жительства
9
Предоставление социально-медицинских услуг в условиях временного пребывания по: проведению первичного медицинского осмотра и первичной санитарной обработки, оказанию доврачебной медицинской помощи, содействие в госпитализации; содействию в получении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в обеспечении по заключению врачей лекарственными средствами
10
Предоставление социально-медицинских услуг в условиях временного пребывания по:
содействию в медицинском консультировании профильными специалистами;
содействию в подготовке документов для направления на медико-социальную экспертизу;
содействие в обеспечении техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, в получении санаторно-курортного лечения, в соответствии с ИПР;
11
Предоставление социально-психологических услуг в условиях временного пребывания по осуществлению психологической диагностики, обследования, консультирования, коррекции; оказанию психологической помощи, проведение психологических тренингов
12
Предоставление социально-трудовых услуг в условиях временного пребывания по проведению мероприятий по профессиональной ориентации, формированию трудовых навыков и содействию в проведении мероприятий по обучению доступным профессиональным навыкам
13
Предоставление социально-трудовых услуг в условиях временного пребывания по проведению мероприятий по обследованию имеющихся трудовых навыков
14
Предоставление социально-культурных услуг в условиях временного пребывания по: организации праздников и досуговых мероприятий; организации и проведение клубной и кружковой работы
15
Предоставление социально-культурных услуг в условиях временного пребывания по вовлечению получателей услуг в досуговые мероприятия
16
Предоставление социально-экономических услуг в условиях временного пребывания по оказанию содействия в получении полагающихся льгот, пособий, компенсаций
17
Предоставление социально-правовых услуг в условиях временного пребывания по оказанию юридического консультирования и юридической помощи, по оказанию содействия в оформлении необходимых документов для помещения престарелых граждан и лиц с инвалидностью в стационарные учреждения социальной защиты населения
18
Соблюдение качества оказываемых специальных социальных услуг в условиях временного пребывания
Должностное (ые) лицо (а)
_______________________________ _____________
(должность) (подпись)
____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель субъекта контроля
_______________________________ _____________
(должность) (подпись)
____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 6
к совместному приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 1021
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года № 807
Проверочный лист

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 12.01.2023 № 8 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 12.01.2023 № 1 бірлескен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Үйде қызмет көрсету жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетудің
кепілдік берілген көлемін ұсынатын субъектілердің (ұйымдардың) қызметіне қатысты
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің
__________________________________________________________________________
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету аясында _________________________________
__________________________________________________________________________
138-бабына сәйкес
__________________________________________________________________________
бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы
__________________________________________________________________________
Тексеруді/бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық
бақылауды тағайындаған мемлекеттік орган ____________________________________
__________________________________________________________________________
Тексеруді/бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық
бақылауды тағайындау туралы акт ____________________________________________
__________________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы _____________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі),
бизнес- сәйкестендіру нөмірі _________________________________________________
__________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ______________________________________________
________________________________________________________________________
Талаптар тізімі Талапқа сәйкес келеді Талапқа сәйкес келмейді
1
Қызмет алушыға ұйымның мамандарының қадағалауынан кейін жеке жұмыс жоспарын әзірлеу бойынша күнтізбелік он төрт күн мерзімінің сақталуы
2
Жеке жұмыс жоспарының және электрондық картотека журналының болуы және толық толтырылуы
3
Қызмет алушылардың нақты құрамының Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің және әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы деректеріне сәйкес келуі
4
Қызмет алушыға қатысты арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетудің негізді түрде тоқтатыла тұруын және (немесе) тоқтатылуын растайтын құжаттардың болуы
5
Уақытша болу жағдайларында:
койко-орын, жиһаз беру, төсек-орын жабдықтарымен, жеке гигиена заттарымен және ішкі киіммен қамтамасыз ету бойынша әлеуметтік-тұрмыстық қызметтерді ұсыну,
жеке басты куәландыратын құжаттарды қалпына келтіруге жәрдемдесу
6
Уақытша болу жағдайларында: медициналық-әлеуметтік мекемелерде, оңалту орталықтарында, мүгедектігі бар балаларға арналған оқу орындарында, аумақтық әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында, күндіз болу бөлімшелерінде, әлеуметтік бейімдеу орталықтарында қызмет көрсетілетін адамдар үшін жеке қызмет көрсетушінің және гигиеналық сипаттағы тұрмыстық қызмет көрсетуді, әлеуметтік-тұрмыстық қызмет көрсетуді, жұмсақ инвентарды дезинфекциялаумен беруді сақтау;
заттай тамақтануды ұсыну бойынша әлеуметтік-тұрмыстық қызметтерді ұсыну
7
Уақытша болу жағдайларында қызмет алушылардың емделуі, білім алуы үшін тасымалдау көлік қызметтерін ұсыну бойынша әлеуметтік-тұрмыстық қызметтерді, жүріп-тұруы қиын адамдарға уақытша болу ұйымы баратын жеріне дейін ілесіп баруды ұсыну
8
Уақытша болу жағдайларында бұрынғы тұрғылықты жеріне жіберуге жәрдемдесу бойынша әлеуметтік-тұрмыстық қызметтерді ұсыну
9
Уақытша болу жағдайларында:
алғашқы медициналық тексеруді және санитариялық тазалау жүргізуді жүзеге асыру, дәрігерге дейінгі көмек көрсету; ауруханаға жатқызуға ықпал жасауға, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін алуға, дәрігерлердің қорытындысы бойынша дәрілік заттармен қамтамасыз етуге жәрдемдесу бойынша әлеуметтік-медициналық қызметтерді ұсыну
10
Уақытша болу жағдайларында:
профильді мамандардың медициналық консультациялар беруі;
медициналық-әлеуметтік сараптамаға жіберу үшін құжаттарды дайындауға жәрдемдесу бойынша әлеуметтік-медициналық қызметтерді ұсыну;
мүгедектігі бар ададамдарды абилитациялау және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз етуге, санаторий-курорттық емделуді алуға жәрдемдесу
11
Уақытша болу жағдайларында психологиялық диагностиканы, тексеруді, консультацияларды, түзетуді жүзеге асыру, психологиялық көмек көрсету, психологиялық тренингтер өткізу бойынша әлеуметтік-психологиялық қызметтерді ұсыну
12
Уақытша болу жағдайларында кәсіптік бағдарлау, еңбек дағдыларын қалыптастыру жөніндегі іс-шараларды және қолжетімді кәсіптік дағдыларға үйрету жөніндегі іс-шараларды өткізуге жәрдемдесу бойынша әлеуметтік-еңбек қызметтерді ұсыну
13
Уақытша болу жағдайларында бар еңбек дағдыларын тексеру жөніндегі іс-шараларды өткізу бойынша әлеуметтік-еңбек қызметтерін ұсыну
14
Уақытша болу жағдайларында:
мерекелер мен демалыс іс-шараларын ұйымдастыру;
клуб және үйірме жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу бойынша әлеуметтік-мәдени қызметтерді ұсыну
15
Уақытша болу жағдайларында қызмет алушыларды демалыс іс-шараларына тарту бойынша әлеуметтік-мәдени қызметтерді ұсыну
16
Уақытша болу жағдайларында тиісті жеңілдіктерді, жәрдемақыларды, өтемақыларды алу бойынша әлеуметтік-экономикалық қызметтерді ұсыну
17
Уақытша болу жағдайларында заңды тұрғыда консультациялар беру және заң көмегін көрсету, егде жастағы азаматтар мен мүгедектігі бар адамдарды халықты әлеуметтік қорғаудың стационарлық мекемелеріне орналастыру үшін қажетті құжаттарды ресімдеуде жәрдемдесу бойынша әлеуметтік-экономикалық қызметтерді ұсыну
18
Уақытша болу жағдайында көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтердің сапасын сақтау
Лауазымды адам (-дар) __________________________________ ____________
лауазымы қолы
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы ___________________________ ____________
лауазымы қолы
___________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1021 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 807 бірлескен бұйрығына
6-қосымша
Тексеру парағы

Сноска. Приложение 6 - в редакции cовместного приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 12.01.2023 № 8 и Министра национальной экономики РК от 12.01.2023 № 1 (вводится в действие с 01.01.2023).
в области социальной защиты лиц с инвалидностью ________________________
_____________________________________________________________________
в соответствии со статьей 138
_____________________________________________________________________
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан в отношении субъектов
(организаций) независимо от формы собственности, обеспечивающих доступ лиц
с инвалидностью к объектам социальной и транспортной инфраструктуры
_____________________________________________________________________
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Государственный орган, назначивший проверку/профилактического контроля
с посещением субъекта (объекта) контроля ________________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекты
(объекты) контроля ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля _______________________________
_____________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный
номер субъекта (объекта) контроля
_____________________________________________________________________
Адрес места нахождения _______________________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
Обеспечение доступа лицам с инвалидностью к входным группам (лестница наружная, пандусы, входная площадка, входные и внутренние двери, дверной порог, лестницы)
2
Обеспечение доступа лицам с инвалидностью к зонам оказания услуг (гардероб, регистратура, справочная, кассы и иные места оказания услуг)
3
Обеспечение доступа лицам с инвалидностью к санитарно-бытовым помещениям (уборная с универсальной кабиной, умывальник, ванная, душевая кабина, унитаз, раковина, кнопка экстренной помощи, поручни, крючки)
4
Обеспечение доступа лицам с инвалидностью к средствам информации и телекоммуникации на объекте (тактильные средства информации, знаки и символы, сигналы тревоги, извещатели в лифтах)
5
Обеспечение доступа лицам с инвалидностью к территории объекта (парковки наземные, подземные, остановки такси и автобусов, административного здания, вокзалам, рынкам, торговым центрам)
6
Обеспечение доступа лицам с инвалидностью в пути движения (дорожки, тротуары, наружные лестницы, пороги выше положенного стандарта, внутренние пандусы)
7
Обеспечение доступа лицам с инвалидностью к общественным видам транспорта
8
Обеспечение лицам с инвалидностью условий для доступа к культурно-зрелищным мероприятиям
Должностное (ые) лицо (а)
________________________________ ___________
(должность) (подпись)
____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля
________________________________ ___________
(должность) (подпись)
Приложение 7
к совместному приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 1021
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года № 807
Проверочный лист

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 12.01.2023 № 8 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 12.01.2023 № 1 бірлескен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Үйде қызмет көрсету жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетудің
кепілдік берілген көлемін ұсынатын субъектілердің (ұйымдардың) қызметіне қатысты
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің
__________________________________________________________________________
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету аясында _________________________________
__________________________________________________________________________
138-бабына сәйкес
__________________________________________________________________________
бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы
__________________________________________________________________________
Тексеруді/бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық
бақылауды тағайындаған мемлекеттік орган ____________________________________
__________________________________________________________________________
Тексеруді/бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық
бақылауды тағайындау туралы акт ____________________________________________
__________________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы _____________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі),
бизнес- сәйкестендіру нөмірі _________________________________________________
__________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ______________________________________________
________________________________________________________________________
Талаптар тізімі Талапқа сәйкес келеді Талапқа сәйкес келмейді
1
Мүгедектігі бар адамдардың кіріс топтарына (сыртқы баспалдақ, пандус, кіру алаңы, кіру және ішкі есіктері, есік табалдырығы, баспалдақтар) қолжетімділігін қамтамасыз ету
2
Мүгедектігі бар адамдардың қызмет көрсету аймақтарына (гардероб, тіркеу орны, анықтама бұрышы, касса және басқа да қызмет көрсету орындары) қолжетімділігін қамтамасыз ету
3
Мүгедектігі бар адамдардың санитариялық-тұрмыстық орынжайларға (универсалды кабинасы бар дәретхана, қолжуғыш, ванна бөлмесі, душ бөлмесі, унитаз, раковина, жедел жәрдем түймешегі, есік тұтқалары) қолжетімділігін қамтамасыз ету
4
Мүгедектігі бар адамдарды объектіде бұқаралық ақпарат құралдары және телекоммуникация құралдарының қолжетімділігін қамтамасыз ету (ақпараттың тактильдік құралдары, белгілер мен символдар, дабыл сигналдары, лифтілердегі хабарлағыштар)
5
Мүгедектігі бар адамдардың объекті аумағына қолжетімділігін қамтамасыз ету (жерасты көлік қоятын орын, такси және автобус аялдамалары, әкімшілік ғимарат, вокзал, сауда орталықтары)
6
Мүгедектігі бар адамдарды жол қозғалысында қолжетімділігін қамтамасыз ету (жолдар, тротуарлар, сыртқы баспалдақ, тиісті стандарттан жоғары табалдырық, ішкі пандустар)
7
Мүгедектігі бар адамдарды қоғамдық көлік түрлеріне қолжетімділігін қамтамасыз ету
8
Мүгедектігі бар адамдарды мәдени-ойын-сауық іс-шараларына қолжетімділігін қамтамасыз ету
Лауазымды адам (-дар) ______________________________ _______________
лауазымы қолы
___________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы _______________________ _______________
лауазымы қолы
__________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1021 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 807 бірлескен бұйрығына
7-қосымша
Тексеру парағы

Сноска. Приложение 7 - в редакции cовместного приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 12.01.2023 № 8 и Министра национальной экономики РК от 12.01.2023 № 1 (вводится в действие с 01.01.2023).
в области социальной защиты лиц с инвалидностью _______________________
____________________________________________________________________
в соответствии со статьей 138
____________________________________________________________________
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан в отношении субъектов
(организаций), осуществляющих выполнение реабилитационных мероприятий
согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц
с инвалидностью _____________________________________________________
____________________________________________________________________
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Государственный орган, назначивший проверку/профилактического контроля
с посещением субъекта (объекта) контроля _______________________________
____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля ___________________________________________________
____________________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля ______________________________
____________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный
номер субъекта (объекта) контроля
____________________________________________________________________
Адрес места нахождения ______________________________________________
____________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
Обеспечение лиц с инвалидностью протезно-ортопедической помощью
2
Обеспечение лиц с инвалидностью сурдотехническими средствами
3
Обеспечение лиц с инвалидностью тифлотехническими средствами
4
Обеспечение лиц с инвалидностью специальными средствами передвижения (кресло-колясками)
5
Предоставление санаторно-курортного лечения лицам с инвалидностью
6
Предоставление индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении
7
Предоставление специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху
8
Обеспечение лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами
9
Обеспечение лиц с инвалидностью специальными социальными услугами в области социальной защиты населения в условиях стационара
10
Обеспечение лиц с инвалидностью специальными социальными услугами в области социальной защиты населения в условиях полустационара
11
Обеспечение лиц с инвалидностью специальными социальными услугами в области социальной защиты населения в условиях оказания услуг на дому
12
Соответствие поставщиков зарегистрированных на портале социальных услуг по:

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 12.01.2023 № 8 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 12.01.2023 № 1 бірлескен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Үйде қызмет көрсету жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетудің
кепілдік берілген көлемін ұсынатын субъектілердің (ұйымдардың) қызметіне қатысты
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің
__________________________________________________________________________
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету аясында _________________________________
__________________________________________________________________________
138-бабына сәйкес
__________________________________________________________________________
бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы
__________________________________________________________________________
Тексеруді/бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық
бақылауды тағайындаған мемлекеттік орган ____________________________________
__________________________________________________________________________
Тексеруді/бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық
бақылауды тағайындау туралы акт ____________________________________________
__________________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы _____________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі),
бизнес- сәйкестендіру нөмірі _________________________________________________
__________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ______________________________________________
________________________________________________________________________
Талаптар тізімі Талапқа сәйкес келеді Талапқа сәйкес келмейді
1
Мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен қамтамасыз ету
2
Мүгедектігі бар адамдарды сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз ету
3
Мүгедектігі бар адамдарды тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету
4
Мүгедектігі бар адамдарды арнайы жүріп-тұру құралдарымен (кресло-арбамен) қамтамасыз ету
5
Мүгедектігі бар адамдарды санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету
6
Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін жеке көмекші беру
7
Есту қабілеті нашар мүгедектігі бар адамдарға ымдау тілінің маманын ұсыну
8
Мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету
9
Мүгедектігі бар адамдарды стационар жағдайларында халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтермен қамтамасыз ету
10
Мүгедектігі бар адамдарды жартылай стационар жағдайларында халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтермен қамтамасыз ету
11
Мүгедектігі бар адамдарды үйде қызмет көрсету жағдайларында халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтермен қамтамасыз ету
12
Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тіркелген өнім берушілердің мынадай талаптарға сәйкес келуі:

от 28 декабря 2015 года
№ 807
Проверочный лист
в сфере государственного контроля в области социальной защиты
инвалидов в отношении субъектов/организаций независимо от формы
собственности, обеспечивающих доступ инвалидов к объектам
социальной и транспортной инфраструктуры, к культурно-зрелищным
организациям и спортивным сооружениям
Сноска. Приложение 8 исключено совместным приказомом Министра труда и социальной защиты населения РК от 31.10.2018 № 472 и Министра национальной экономики РК от 31.10.2018 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 9
к совместному приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года
№ 1021 и
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года
№ 807
Проверочный лист
в сфере государственного контроля в области социальной защиты
инвалидов в отношении субъектов/организаций независимо от формы
собственности, осуществляющих выполнение реабилитационных
мероприятий согласно индивидуальной программе
реабилитации инвалидов
Сноска. Приложение 9 исключено совместным приказомом Министра труда и социальной защиты населения РК от 31.10.2018 № 472 и Министра национальной экономики РК от 31.10.2018 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 807 бірлескен бұйрығына
8-қосымша
Меншік нысанына қарамастан, мүгедектердің әлеуметтік және көлік инфрақұрылымы объектілеріне, мәдени-ойын-сауық ұйымдарына және спорт ғимараттарына қолжетімділігін қамтамасыз ететін субъектілерге/ұйымдарға қатысты мүгедектерді әлеуметтік қорғау аясындағы мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағы
Ескерту. 8-қосымша алып тасталды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 31.10.2018 № 472 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 31.10.2018 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1021
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 807 бірлескен бұйрығына
9-қосымша
Меншік нысанына қарамастан, мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сай оңалту іс-шараларын орындауды жүзеге асыратын субъектілерге/ұйымдарға қатысты мүгедектерді әлеуметтік қорғау аясындағы мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағы
Ескерту. 9-қосымша алып тасталды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 31.10.2018 № 472 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 31.10.2018 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.