Об утверждении критериев оценки степени риска, проверочных листов по государственному контролю за охранной деятельностью, за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, и за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации
Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 декабря 2015 года № 1018 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2016 года № 1. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 февраля 2016 года № 13162. Утратил силу совместным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 757 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 32 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра внутренних дел РК от 30.10.2018 № 757 и Министра национальной экономики РК от 30.10.2018 № 32 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 141 и пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) критерии оценки степени риска по государственному контролю за охранной деятельностью, за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, и за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) проверочный лист по государственному контролю за охранной деятельностью, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) проверочный лист по государственному контролю за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) проверочный лист по государственному контролю за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, тексеру парақтарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 1018 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2016 жылғы 6 қаңтардағы № 1 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 22 ақпанда № 13162 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 757 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 32 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 30.10.2018 № 757 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 30.10.2018 № 32 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабының 3-тармағына және 143-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес күзет қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес күзет қызметін мемлекеттік бақылау бойынша тексеру парағы;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін мемлекеттік бақылау бойынша тексеру парағы;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік бақылау бойынша тексеру парағы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті (И.В. Лепеха):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканской центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
5) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего приказа.
3. Признать утратившим силу совместный приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 465 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 июня 2015 года № 556 "Об утверждении критериев оценки степени риска, форм проверочных листов по государственному контролю за охранной деятельностью, за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, и за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 29 июля 2015 года за № 11784).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан Тургумбаева Е.З.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
_______________М. Кусаинов
Министр
внутренних дел
Республики Казахстан
_____________К. Касымов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по
правовой статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
_____________С. Айтпаева
15 января 2016 г.
Приложение 1
к совместному приказу
Министра национальной
экономики Республики Казахстан

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін оның көшірмелерін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. "Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 465 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 маусымдағы № 556 бірлескен бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 29 шілдедегі № 11784 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары Е.З. Тургумбаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
________________ М. Құсайынов
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
_________________ Қ. Қасымов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика
және арнайы есепке алу
жөніндегі комитетінің төрағасы
__________________ С. Айтпаева
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің

от 6 января 2016 года № 1
и Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 11 декабря 2015 года № 1018
Критерии оценки степени риска по государственному контролю за
охранной деятельностью, за деятельностью специализированных
учебных центров по подготовке и повышению квалификации
работников, занимающих должности руководителя и охранника в
частной охранной организации, и за деятельностью по монтажу,
наладке и техническому обслуживанию средств охранной
сигнализации
1. Общие положения
1. Настоящие критерии оценки степени риска (далее – Критерии) разработаны для субъектов частного предпринимательства, занимающихся охранной деятельностью, деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, и деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации.
2. В настоящих Критериях используются следующие понятия:
1) риск – вероятность причинения вреда в результате деятельности проверяемого субъекта жизни или здоровью человека, окружающей среде, законным интересам физических и юридических лиц, имущественным интересам государства с учетом степени тяжести его последствий;
2) объективные критерии оценки степени риска (далее – объективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора проверяемых субъектов в зависимости от степени риска в определенной сфере деятельности и не зависящие непосредственно от отдельного проверяемого субъекта;
3) субъективные критерии оценки степени риска (далее – субъективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора проверяемых субъектов в зависимости от результатов деятельности конкретного проверяемого субъекта;
4) система оценки рисков – комплекс мероприятий, проводимый органом контроля и надзора, с целью назначения проверок;
5) грубые нарушения – нарушения, установленные нормативными правовыми актами Республики Казахстан, связанные с несоблюдением запрещающей, ограничивающей нормы законодательства (запрещено, запрещается, запрещаются, ограничения, не вправе, не могут, не может, не имеют, не имеющие, должны быть, не состоящие); с невыполнением требований законодательства к специализированным учебным центрам и их филиалам о наличии стрелкового тира; непредставление отчетности, информации, сведений по запросу органов внутренних дел или предоставление недостоверной; а также наличие неблагоприятных происшествий, возникших по вине работника, руководителя, учредителя проверяемого субъекта или самого проверяемого субъекта; наличие подтвержденных жалоб и обращений;

2016 жылғы 6 қаңтардағы № 1
және Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 1018 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші
лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін
арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін
және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру
және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік
бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары
1. Жалпы ережелер
1. Осы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары (бұдан әрі – Өлшемшарттар) күзет қызметімен, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметімен және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметпен айналысатын жеке кәсіпкерлік субъектілері үшін әзірленді.
2. Осы Өлшемшарттарда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тәуекел – тексерілетін субъектінің қызметі нәтижесінде адамның өмірі мен денсаулығына, қоршаған ортаға, жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекеттің мүліктік мүдделеріне, оның салдарының ауырлық дәрежесі ескерілген, зиян келтіру ықтималдығы;
2) тәуекел дәрежесін бағалаудың объективті өлшемшарттары (бұдан әрі – объективті өлшемшарттар) – белгілі бір қызмет саласындағы тәуекел дәрежесіне байланысты тексерілетін субъектілерді іріктеу үшін пайдаланылатын және жекелеген тексерілетін субъектіге тікелей тәуелді емес тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
3) тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары (бұдан әрі – субъективті өлшемшарттар) – нақты тексерілетін субъект қызметі нәтижелеріне байланысты тексерілетін субъектілерді іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
4) тәуекелдерді бағалау жүйесі – тексерістерді тағайындау мақсатында бақылау және қадағалау органы жүргізетін іс-шаралар кешені.
5) өрескел бұзушылықтар – заңнаманың тыйым салатын, шектейтін нормасын сақтамаумен (тыйым салынған, тыйым салынады, шектеулер, құқығы жоқ, мүмкін емес, жоқ, тиіс, тұрмайтын); мамандандырылған оқу орталықтарына және олардың филиалдарына қойылатын атыс қаруы бар болуы туралы заңнама талаптарын орындамаумен байланысты Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерімен белгіленген бұзушылықтар; ішкі істер органдарының сұрау салуы бойынша есептерді, ақпараттарды ұсынбау немесе расталмаған ақпараттарды ұсыну, сондай-ақ тексерілетін субъекті жұмыскерінің, басшысының, құрылтайшысының немесе тексерілетін субъектінің өз кінәсінен пайда болған жағымсыз оқиғалардың болуы; расталған шағымдар мен өтініштердің болуы;

6) значительные нарушения – нарушения проверяемым субъектом требований законодательства Республики Казахстан, совершение которых не влияет на качество оказываемых субъектом услуг;
7) незначительные нарушения – несоблюдение проверяемым субъектом законодательства Республики Казахстан в части заключения письменной формы договоров на оказание услуг, а также наличие подтвердившихся негативных публикаций и освещений качества оказываемых проверяемым субъектом услуг в средствах массовой информации.
3. Критерии оценки степени риска для выборочных проверок формируется посредством объективных и субъективных критериев.
Определение объективных критериев осуществляется посредством следующих этапов:
1) определение риска.
Определение риска осуществляется в зависимости от:
масштабов тяжести возможных негативных последствий вреда на регулируемую сферу (область);
возможности наступления неблагоприятного происшествия жизни или здоровью человека, окружающей среде, законным интересам физических и юридических лиц, имущественным интересам государства;
2) распределение проверяемых субъектов по степеням риска (высокая и не отнесенная к высокой) и определение степени риска, в которой будут проводиться выборочные проверки.
Определение субъективных критериев осуществляется с применением следующих этапов:
1) формирование базы данных и сбор информации;
2) анализ информации и оценка рисков.
2.Объективные критерии оценки степени риска
4. По объективным критериям проверяемые субъекты относятся:
к высокой степени риска:
1) юридические лица, осуществляющие охранную деятельность, деятельность специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации с использованием служебного оружия;
2) юридические лица, осуществляющие охранную деятельность, монтаж, наладку и техническое обслуживание средств охранной сигнализации, деятельность специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, насчитывающие среднегодовую численность работников более двухсот пятидесяти человек;
3) юридические лица, осуществляющие деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации и одновременно занимающиеся охранной деятельностью, с использованием служебного оружия;
к проверяемым субъектам, не отнесенным к высокой степени риска:

6) елеулі бұзушылықтар – тексерілетін субъектінің Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын бұзуы, оларды жасау субъект көрсететін қызметтердің сапасына әсерін тигізбейді.
7) болмашы бұзушылықтар – тексерілетін субъектінің қызметтерді көрсетуге келісімшарттардың жазбаша нысанын жасасу бөлігінде Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтамауы, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдарында расталған тексерілетін субъект көрсетіп отырған қызметтер сапасының жағымсыз басылымдары мен жариялымдарының болуы.
3. Ішінара тексерістер үшін тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары объективті және субъективті өлшемраттар арқылы құрылады.
Объективті өлшемшарттарды белгілеу мынадай кезеңдер арқылы жүзеге асырылады:
1) тәуекелді белгілеу.
Тәуекелді белгілеу:
реттелетін салаға (ауданға) келтірілетін зиянның болжамды жағымсыз зардаптарының ауырлық масштабтарына;
адамның өмірі мен денсаулығына, қоршаған ортаға, жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекеттің мүліктік мүдделеріне қатысты қолайсыз оқиғаның орын алуы мүмкіндігіне қарай жүзеге асырылады;
2) тексерілетін субъектілерді тәуекелдер дәрежелері (жоғарғы және жоғарыға жатпайтын) бойынша бөлу және ішінара тексерістер жүргізілетін тәуекел дәрежесін белгілеу арқылы жүзеге асырылады.
Субъективті өлшемшарттарды белгілеу мынадай:
1) деректер базасын құру және ақпарат жинау;
2) ақпаратты талдау және тәуекелдерді бағалау кезеңдерін қолдану арқылы жүзеге асырылады.
2. Тәуекел дәрежесін бағалаудың объективті өлшемшарттары
4. Объективті өлшемшарттар бойынша тексерілетін субъектілер мынадай тәуекел дәрежесіне жатады:
тәуекелдің жоғарғы дәрежесіне:
1) қызметтік қаруды пайдалана отырып, күзет қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтар қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар;
2) екі жүз елуден астам жұмыскерлердің жылдық орташа санын құрайтын күзет қызметін, күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсетуді, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтар қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар;
3) күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын және біруақытта қызметтік қаруды пайдалана отырып, күзет қызметімен айналысатын заңды тұлғалар жатады;
тәуекелдің жоғарғы дәрежесіне жатпайтын тексерілетін субъектілерге:

1) юридические лица, осуществляющие исключительно охранную деятельность, без использования служебного оружия и насчитывающие среднегодовую численность работников менее двухсот пятидесяти человек;
2) юридические физические лица, занимающиеся исключительно деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, насчитывающие среднегодовую численность работников менее двухсот пятидесяти человек.
В отношении проверяемых субъектов, отнесенных к высокой степени риска проводятся выборочные проверки, внеплановые проверки и иная форма контроля.
В отношении проверяемых субъектов, не отнесенных к высокой степени риска проводятся внеплановые проверки и иная форма контроля.
3. Субъективные критерии оценки степени риска
5. Для оценки степени рисков проверяемых субъектов, осуществляющих охранную деятельность используются следующие источники информации:
1) результаты мониторинга информации, отчетности, сведений, представляемых проверяемым субъектом и проводимых правоохранительными и специальными государственными органами оперативно-профилактических мероприятий;
2) результаты предыдущей проверки. Степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства Республики Казахстан, отраженных в проверочных листах;
3) наличие неблагоприятных происшествий, возникших по вине проверяемого субъекта. К неблагоприятным происшествиям относятся:
возбуждение уголовного и/или административного дела в отношении работника, руководителя, учредителя (участника) проверяемого субъекта или самого проверяемого субъекта;
совершение правонарушения, чрезвычайного происшествия, непосредственно связанного с обеспечением охраны (оказанием охранных услуг) на объекте, охраняемом проверяемым субъектом;
утрата, потеря служебного и гражданского оружия, специальных средств;
4) наличие подтвержденных жалоб и обращений;
5) анализ публикаций и освещений в средствах массовой информации.
6. Для оценки степени рисков проверяемых субъектов, осуществляющих деятельность специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации (далее – СУЦ) используются следующие источники информации:
1) результаты мониторинга информации, отчетности, сведений, представляемых проверяемым субъектом и проводимых правоохранительными и специальными государственными органами оперативно-профилактических мероприятий;
2) результаты предыдущей проверки. Степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства Республики Казахстан, отраженных в проверочных листах;

1) қызметтік қаруды пайдаланбай және екі жүз елуден төмен жұмыскерлердің жылдық орташа санын құрайтын тек күзет қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар;
2) екі жүз елуден төмен жұмыскерлердің жылдық орташа санын құрайтын тек күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметпен айналысатын заңды және жеке тұлғалар жатады.
Тәуекелдің жоғарғы дәржесіне жататын тексерілетін субъектілерге қатысты ішінара тексерістер, жоспардан тыс тексерістер және бақылаудың өзге нысаны жүргізіледі.
Тәуекелдің жоғарғы дәрежесіне жатпайтын тексерілетін субъектілерге қатысты жоспардан тыс тексерістер және бақылаудың өзге нысаны жүргізіледі.
3. Тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары
5. Күзет қызметін жүзеге асыратын тексерілетін субъектілердің тәуекелдер дәрежесін бағалау үшін мынадай ақпарат көздері:
1) тексерілетін субъект ұсынатын ақпарттарға, есептерге, мәліметтерге жүргізілген мониторинг және құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдар жүргізетін жедел-профилактикалық іс-шаралар нәтижелері;
2) алдыңғы тексеріс нәтижелері. Бұзушылықтың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, болмашы) тексеру парақтарында көрсетілген Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарын сақтамаған жағдайда белгіленеді;
3) тексерілетін субъектінің кінәсінен пайда болған жағымсыз оқиғалардың болуы. Жағымсыз оқиғаларға:
тексерілетін субъектінің жұмыскеріне, басшысына, құрылтайшысына (қатысушысына) немесе тексерілетін субъектінің өзіне қатысты қылмыстық және/немесе әкімшілік істі қозғау;
тексерілетін субъект күзететін объектіде күзетті қамтамасыз етумен (күзет қызметтерін көрсетумен) тікелей байланысты құқық бұзушылықты, төтенше жағдайды жасау;
қызметтік және азаматтық қаруды, арнайы құралдарды жою, жоғалту жатады;
4) расталған шағымдар мен өтініштердің болуы;
5) бұқаралық ақпарат құралдарындағы басылымдар мен жариялымдарды талдау пайдаланылады;
6. Жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының (бұдан әрі - МОО) қызметін жүзеге асыратын тексерілетін субъектілердің тәуекелдер дәрежесін бағалау үшін мынадай ақпарат көздері:
1) тексерілетін субъект ұсынатын ақпараттарға, есептерге, мәліметтерге жүргізілген мониторинг және құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдар жүргізетін жедел-профилактикалық іс-шаралар нәтижелері;
2) алдыңғы тексеріс нәтижелері. Бұзушылықтың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, болмашы) тексеру парақтарында көрсетілген Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарын сақтамаған жағдайда белгіленеді;

3) наличие неблагоприятных происшествий, возникших по вине проверяемого субъекта. К неблагоприятным происшествиям относятся: возбуждение уголовного и/или административного дела в отношении работника, руководителя, учредителя (участника) проверяемого субъекта или самого проверяемого субъекта;
утрата, потеря служебного и гражданского оружия, специальных средств;
4) наличие подтвержденных жалоб и обращений;
5) анализ публикаций и освещений в средствах массовой информации.
7. Для оценки степени рисков проверяемых субъектов, осуществляющих деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации используются следующие источники информации:
1) результаты предыдущей проверки. Степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства Республики Казахстан, отраженных в проверочных листах;
2) наличие неблагоприятных происшествий, возникших по вине проверяемого субъекта. К неблагоприятным происшествиям относятся возбуждение уголовного и/или административного дела в отношении работника, руководителя, учредителя (участника) проверяемого субъекта или самого проверяемого субъекта;
3) наличие подтвержденных жалоб и обращений;
4) анализ публикаций и освещений в средствах массовой информации;
5) результаты проводимых правоохранительными и специальными государственными органами оперативно-профилактических мероприятий;
6) результаты иных форм контроля. Степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства Республики Казахстан, отраженных в проверочных листах.
8. На основании имеющихся источников субъективные критерии подразделяются на три степени нарушения: грубые, значительные, незначительные.
Степень нарушений присваивается субъективным критериям в зависимости от возможного риска и значимости проблемы, единичности или системности нарушения, анализа принятых ранее решений.
Субъективные критерии, применяемые при оценке степени риска приведены в приложениях 1, 2 и 3 к настоящим Критериям.
При выявлении одного грубого нарушения, проверяемому субъекту приравнивается показатель степени риска 100 и в отношении него проводится выборочная проверка.
В случае если грубых нарушений не выявлено, то для определения показателя степени риска рассчитывается суммарный показатель по нарушениям значительной и незначительной степени.
При определении показателя значительных нарушений применяется коэффициент 0,7 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
Рз = (

3) тексерілетін субъектінің кінәсынан пайда болған жағымсыз оқиғалардың болуы. Жағымсыз оқиғаларға:
тексерілетін субъектінің жұмыскеріне, басшысына, құрылтайшысына (қатысушысына) немесе тексерілетін субъектінің өзіне қатысты қылмыстық және/немесе әкімшілік істі қозғау;
қызметтік және азаматтық қаруды, арнайы құралдарды жою, жоғалту жатады;
4) расталған шағымдар мен өтініштердің болуы;
5) бұқаралық ақпарат құралдарындағы басылымдар мен жариялымдарды талдау пайдаланылады.
7. Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын тексерілетін субъектілердің тәуекелдер дәрежесін бағалау үшін мынадай ақпарат көздері:
1) алдыңғы тексеріс нәтижелері. Бұзушылықтың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, болмашы) тексеру парақтарында көрсетілген Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарын сақтамаған жағдайда белгіленеді;
2) тексерілетін субъектінің кінәсынан пайда болған жағымсыз оқиғалардың болуы. Жағымсыз оқиғаларға: тексерілетін субъектінің жұмыскеріне, басшысына, құрылтайшысына (қатысушысына) немесе тексерілетін субъектінің өзіне қатысты қылмыстық және/немесе әкімшілік істі қозғау жатады;
3) расталған шағымдар мен өтініштердің болуы;
4) бұқаралық ақпарат құралдарындағы басылымдар мен жариялымдарды талдау;
5) құқық қорғау және арнайы мемлекеттік органдар жүргізетін жедел-профилактикалық іс-шаралардың нәтижелері;
6) бақылаудың өзге нысандарының нәтижелері пайдаланылады. Бұзушылықтың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, болмашы) тексеру парақтарында көрсетілген Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарын сақтамаған жағдайда белгіленеді.
8. Қолдағы бар ақпарат көздерді негізінде субъективтік өлшемшарттар бұзушылықтың үш дәрежесіне бөлінеді: өрескел, елеулі, болмашы.
Бұзушылық дәрежесі субъективтік өлшемшарттарға ықтимал тәуекелге және проблеманың маңыздылығына, бұзушылықтың жекешелігне немесе жүйелігіне, бұрын қабылданған шешімдерді талдауға байланысты беріледі.
Тәуекел дәрежесін бағалау кезінде қолданылатын субъективтік өлшемшарттар осы Өлшемшарттарға 1, 2 және 3-қосымшаларда келтірілген.
Бір өрескел бұзушылықты анықтаған кезде тексерілетін субъектіге 100 тәуекел дәрежесінің көрсеткіші беріледі және оған қатысты ішінара тексеріс жүргізіледі.
Егер өрескел бұзушылықтар анықталмаған жағдайда тәуекел дәрежесінің көрсеткішін анықтау үшін елеулі және болмашы дәрежедегі бұзушылықтар бойынша жиынтық көрсеткіш есептеледі.
Орындалмаған көрсеткіштердің үлес салмағына елеулі көрсеткіштердің сомасын айқындау кезінде 0,7 коэффициенті қолданылады және мынадай формула бойынша есептеледі:
Рз = (

Р2 х 100/
Р1) х 0,7
где:
Рз – показатель значительных нарушений;
Р1 – общее количество значительных нарушений;
Р2 - количество выявленных значительных нарушений;
При определении показателя незначительных нарушений применяется коэффициент 0,3 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
Рн = (
Р2 х 100/
Р1) х 0,3
где:
Рн – показатель незначительных нарушений;
Р1 – общее количество незначительных нарушений;
Р2 - количество выявленных незначительных нарушений;
Общий показатель степени риска (
Р) рассчитывается по шкале от 0 до 100 и определяется путем суммирования показателей значительных и незначительных нарушенийпо следующей формуле:
Р =
Рз +
Рн
где:
Р - общий показатель степени риска;
Рз - показатель значительных нарушений;
Рн - показатель незначительных нарушений.
9. По показателям степени риска проверяемый субъект относится:
1) к высокой степени риска – при показателе степени риска от 60 до 100 включительно и в отношении него проводится выборочная проверка;
2) к не отнесенной к высокой степени риска – при показателе степени 0 до 60 и в отношении него не проводится выборочная проверка.
10. Кратность проведения выборочной проверки определяется по результатам проводимого анализа и оценки получаемых сведений по субъективным критериям и не чаще одного раза в год.
11. Выборочные проверки проводятся на основании списков выборочных проверок, формируемых на полугодие по результатам проводимого анализа и оценки, утвержденных первым руководителем регулирующего государственного органа, которые направляются в уполномоченный орган по правовой статистике и специальным учетам в срок не позднее, чем за пятнадцать календарных дней до начала соответствующего отчетного периода.
12. Списки выборочных проверок составляются с учетом:
1) приоритетности проверяемых субъектов с наибольшим показателем степени риска по субъективным критериям;
2) нагрузки на должностных лиц, осуществляющих проверки, государственного органа.
При анализе и оценке не применяются данные субъективных критериев, ранее учтенных и использованных в отношении конкретного проверяемого субъекта.
Приложение 1
к Критериям оценки степени риска,
по государственному контролю за
охранной деятельностью, за деятельностью
специализированных учебных центров по
подготовке и повышению квалификации
работников, занимающих должности
руководителя и охранника в частной
охранной организации, и за деятельностью
по монтажу, наладке и техническому
обслуживанию средств охранной сигнализации
Субъективные критерии оценки степени риска
охранной деятельности
Сноска. Субъективные критерии с изменениями, внесенными совместным приказом Министра внутренних дел РК от 14.02.2017 № 112 и Министра национальной экономики РК от 03.03.2017 № 106 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Субъективные критерии оценки степени риска
Степень нарушений

Р2 х 100/
Р1) х 0,7
онда:
УРз – елеулі бұзушылықтардың көрсеткіші;
УР1 – елеулі бұзушылықтардың жалпы саны;
УР2 – анықталған елеулі бұзушылықтардың саны;
Болмашы бұзушылықтардың көрсеткішін айқындау кезінде 0,3 коэффициенті қолданылады және осы көрсеткіш мынадай формула бойынша есептеледі:
Рн = (
Р2 х 100/
Р1) х 0,3
онда:
Рн – болмашы бұзушылықтардың көрсеткіші;
Р1 – болмашы бұзушылықтардың жалпы саны;
Р2 – анықталған болмашы бұзушылықтардың саны.
Тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші (
Р) 0-ден 100-ге дейінгі шкала бойынша есептеледі және төмендегі формула бойынша елеулі және болмашы бұзушылықтар көрсеткіштерін қосу қосу арқылы белгіленеді:
Р =
Рз +
Рн
онда:
Р – тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші;
Рз – елеулі бұзушылықтардың саны;
Рн – болмашы бұзушылықтардың саны.
9. Тәуекел дәрежесінің көрсеткіштері бойынша тексерілетін субъект мыналарға жатады:
1) тәуекелдің жоғарғы дәрежесіне - тәуекел дәрежесінің 60-тан 100-ге дейінгі көрсеткіші кезінде және оған қатысты ішінара тексеріс жүргізіледі;
2) тәуекелдің жоғарғы дәрежесіне жатпайтын – дәреженің 0-ден 60-қа дейінгі көрсеткіші кезінде және оған қатысты ішінара тексеріс жүргізілмейді.
10. Ішінара тексерісті өткізу еселігі өткізілетін талдау және субъективті өлшемшарттар бойынша алынатын мәліметтерді бағалау нәтижелері бойынша анықталады және жылына бір реттен жиі болмайды.
11. Ішінара тексерістер құқықтық статистика және арнайы есептер жөніндегі уәкілетті органға тиісті есеп беру кезеңі басталардан күнтізбелік он бес күн бұрын жолданатын реттеуші мемлекеттік органның бірінші басшысы бекіткен жүргізілген талдау және бағалау нәтижелері бойынша жарты жылға құралатын ішінара тексерістер тізімдерінің негізінде жүргізіледі.
12. Ішінара тексерістер тізімі мыналарды:
1) субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің анағұрлым жоғары көрсеткіштері бар тексерілетін субъектілердің басымдылығын;
2) тексерісті жүзеге асыратын мемлекеттік органның лауазымды адамдарының жүктемесін ескере отырып құралады.
Талдау және бағалау кезінде бұрын ескерілген және нақты тексерілетін субъектіге қатысты пайдаланылған субъективті өлшемшарттардың деректері қолданылмайды.
Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында
басшы және күзетші лауазымдарын
атқаратын жұмыскерлерді даярлау
және біліктілігін арттыру жөніндегі
мамандандырылған оқу орталықтарының
қызметін және күзет сигнализациясы
құралдарын монтаждау, ретке келтіру
және техникалық қызмет көрсету
жөніндегі қызметті мемлекеттік
бақылау бойынша тәуекел дәрежесін
бағалау өлшемшарттарына 1-қосымша
Күзет қызметінің тәуекел дәрежесін бағалауға көрсеткіштер
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Ішкі істер министрінің 14.02.2017 № 112 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 03.03.2017 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективтік өлшемшарттары
Тәртіп бұзушылық дәрежесі

1) при охране стационарных объектов:
- не более 4,5 единиц штатного охранника на один круглосуточный пост охраны;
- не более 2,25 единиц штатного охранника на один двенадцатичасовой пост охраны;
- не более 1,5 единиц штатного охранника на один восьмичасовой пост охраны;
- не более 13,5 единиц штатного охранника на одну круглосуточную мобильную группу (группу оперативного реагирования) частной охранной организации, обслуживающую вызовы с охраняемых объектов;
2) при охране магистральных трубопроводов:
- одна круглосуточная мобильная группа на 40 - 80 километров линейной части магистральных нефтепроводов с учетом объездных путей, сложности рельефа местности, вдоль трассового проезда, удаленности от населенных пунктов, технических средств защиты линейной части, анализа угроз и криминальной опасности района;
- одна круглосуточная мобильная группа на 100 - 160 километров трассы охраняемой линейной части магистрального газопровода;
3) при охране грузов, перевозимых железнодорожным и автомобильным транспортом, численность охранников определяются условиями договора, в пределах нормативов, установленных для охраны стационарных объектов, установленным постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2002 года № 407 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "Об охранной деятельности"
Грубое
29
Работниками частной охранной организации, занимающими должности руководителя и охранника, допущен факт совершения уголовного правонарушения
Грубое
30
Исключена совместным приказом Министра внутренних дел РК от 14.02.2017 № 112 и Министра национальной экономики РК от 03.03.2017 № 106 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
31
Работники частной охранной организации, занимающие должность охранника не соблюдают следующие Правила ношения специальной одежды:
1. Специальная одежда носится охранниками, водителями-охранниками на охраняемых объектах, при сопровождении грузов, при несении службы в составе мобильных групп оперативного реагирования.
2. Пошив женской специальной одежды осуществляется по общим эскизам, с учетом особенностей покроя соответствующей одежды.
3. Оказание услуг по защите жизни и здоровья физических лиц от преступных и иных противоправных посягательств может осуществляться без специальной одежды, обозначающей принадлежность к субъекту охранной деятельности.
4. По соглашению сторон оказание охранных услуг осуществляется в специальной одежде для офисных помещений. В летнее время допускается несение службы без пиджака, в рубашке с короткими рукавами. На левом нагрудном кармане пиджака (рубашки) крепится бейдж с наименованием и логотипом частной охранной организации. По центру бейджа располагается надпись "КУЗЕТ". Допускается указание фамилии и инициалов охранника, либо его имени.
5. Оказание услуг по охране офисных помещений может осуществляться без головного убора.
6. Для охранников, несущих службу на наружных постах, допускается:
- при низких температурах воздуха в зимний период - ношение тулупов (шуб) и меховых унт;
- нанесение на специальную одежду (куртки) нагрудных и наспинных светоотражающих полос.

1) стационарлық объектілерді күзету кезінде:
- бір тәуліктік күзет постына 4,5 күзетшісі аспайтын штат күзет бірлігі;
- он екі сағаттық бір күзет постына 2,25-тен аспайтын штат күзет бірлігі;
- сегіз сағаттық бір күзет постына 1,5-тен аспайтын штат күзет бірлігі;
- күзетілетін объектілерден түсетін шақыруларға қызмет көрсететін жеке күзет ұйымының бір тәуліктік ұтқыр тобына (жедел ден қою тобына) 13,5-тен аспайтын штат күзет бірлігі;
2) магистральдық құбырларды күзету кезінде:
- айланып өтетін жолдарды, жер бедерінің күрделілігін, трасса жолының бойын, елді мекендерден алыстықты, желілік бөлігін техникалық құралдармен қорғауды, ауданға төнетін қауіп пен криминалдық қауіп-қатерді талдауды ескере отырып, магистральдық мұнай құбырының желілік бөлігінің 40 - 80 километріне бір тәуліктік ұтқыр топ;
- күзетілетін магистральді газ құбырының желілік бөлігі трассасының 100 - 160 километріне бір тәуліктік ұтқыр топ бекітілсін;
3) темір жол және автомобиль көлігімен тасымалданатын жүктерді күзету кезінде күзетшілердің саны стационарлық объектілерді күзету үшін орнатылған нормативтер шегінде шарт талаптарымен белгіленеді
Өрескел
29
Басшы және күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері қылмыстық құқық бұзушылықтар жасауға жол берген
Өрескел
30
Алып тасталды – ҚР Ішкі істер министрінің 14.02.2017 № 112 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 03.03.2017 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен
31
Күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері Арнайы киімді киіп жүру келесі қағидаларын сақтамайды:
1. Күзетшілер, жүргізуші-күзетшілер арнайы киімді күзетілетін объектілерде, жүктерді алып жүру кезінде, жедел ден қоятын ұтқыр топтар құрамында қызмет өткеру кезінде киеді.
2. Әйелдердің арнайы киімі тиісті киім пішімі ерекшеліктерін ескере отырып, жалпы эскиз бойынша тігіледі.
3. Жеке тұлғалардың өмірі мен денсаулығын қылмыстық және өзге де құқыққа қарсы қол сұғушылықтардан қорғау бойынша қызметтер көрсету күзет қызметі субъектісіне тиесілігін айқындайтын арнайы киімсіз жүзеге асырылуы мүмкін.
4. Тараптардың келісуі бойынша күзет қызметін көрсету кеңсе үй-жайларына арналған арнайы киіммен жүзеге асырылады. Жазғы уақытта күртесіз, жеңі қысқа көйлекпен қызмет атқаруға жол беріледі. Күртенің (көйлектің) сол жақ төс қалтасында күзет ұйымының атауы жазылған және логотипі бар бейдж бекітіледі. Бейдждің ортасына "КҮЗЕТ" деген жазу жазылады. Күзетшінің тегін және аты-жөнін немесе атын көрсетуге болады.
5. Кеңсе үй-жайларын күзету бойынша қызмет көрсету бас киімсіз жүзеге асырылуы мүмкін.
6. Сыртқы күзет орындарында қызмет өткеретін күзетшілер:
- қыс мезгілінде ауаның температурасы төмендеген кезде - тондар (ішіктер) және аң терісінен тігілген унтылар киюге;
- арнайы киімнің (күртенің) кеудесіне және арқасына жарық шағылыстыратын жолақтар тағуға болады.

7. В летнее время допускается ношение рубашки с коротким рукавом без куртки и галстука либо куртки с брюками с футболкой вместо рубашки
Значительное
32
Наличие у охранников частной охранной организации специальной одежды, несоответствующих следующим требованиям:
1. Летняя специальная одежда:
- бейсболка или кепи серого цвета;
- куртка серого цвета;
- куртка укороченная, серого цвета;
- рубашка голубого или белого цвета;
- футболка трикотажная голубого или белого цвета;
- галстук серого цвета;
- брюки, зауженные к низу силуэта, серого цвета;
- обувь классических моделей или специальная черного цвета.
2. Зимняя специальная одежда:
- шапка вязаная, серого или черного (в цветовой тон с воротником куртки утепленной) цвета;
- шапка-ушанка из натуральной облагороженной овчины или искусственного меха, серого или черного (в цветовой тон с воротником куртки утепленной) цвета;
- куртка утепленная, серого цвета, со съемным меховым воротником из натуральной облагороженной овчины или из искусственного меха серого или черного цвета с брюками утепленными, серого цвета;
- куртка утепленная, серого цвета, укороченная, со съемным меховым воротником из натуральной облагороженной овчины или искусственного меха серого или черного цвета с полукомбинезоном утепленным, серого цвета;
- рубашка голубого или белого цвета;
- футболка трикотажная голубого или белого цвета;
- галстук серого цвета;
- обувь утепленная, классических моделей или специальная черного цвета.
3. Специальная одежда для офисных помещений:
- пиджак однобортный мужской темного цвета;
- брюки зауженного книзу силуэта темного цвета;
- рубашка голубого или белого цвета;
- галстук темного цвета;
- обувь классических моделей черного цвета.
4. Нагрудный знак:
- знак имеет форму прямоугольника, с кантом по периметру желтого цвета и надписью "КУЗЕТ" желтого цвета;
- цвет поля знака - серый или голубой;
- размер знака - 120x30 мм;
- знак наносится выше левого нагрудного кармана рубашек, летних и зимних курток;
- знак изготавливается путем ткачества, вышивки, шелкографии, термотрансфера и должен обладать износоустойчивостью.
5. Наспинный знак:
- знак имеет форму прямоугольника, с кантом по периметру желтого цвета и надписью "КУЗЕТ" желтого цвета;
- цвет поля знака - серый или голубой;
- размер знака - 280x80 мм;
- знак наносится на заднюю часть летних и зимних курток, верхний край знака располагается по шву кокетки;
- знак изготавливается путем ткачества, вышивки, шелкографии, термотрансфера и должен обладать износоустойчивостью.
6. Нарукавный знак:
- форма, цветовая гамма, материал и способ изготовления определяются частной охранной организацией;
- на знаке изображается корпоративный логотип и наименование частной охранной организации;
- знак наносится на левый рукав рубашек, летних и зимних курток на 120 мм ниже плечевого шва;
- для работников - членов Ассоциации охранных организаций Республики Казахстан, допускается ношение знака с логотипом Ассоциации, изготовленному идентично корпоративному нарукавному знаку. Знак располагается на правом рукаве рубашек, летних и зимних курток, симметрично знаку на левом рукаве.

7. Жазғы уақытта күртесіз қысқа жең жейде және галстук немесе жейденің орнына футболка, шалбар және күрте киюге болады
Елеулі
32
Жеке күзет ұйымы күзетшілерінің "Жеке күзет ұйымдарының күзетші лауазымындағы қызметкерлерінің арнайы киім үлгілерін және оны киіп жүру қағидаларын бекіту туралы" Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 142 бұйрығымен белгіленген келесі талаптарға сәйкес келмейтін арнайы киімінің болуы:
1. Жазғы арнайы киім:
- бейсболка немесе сұр түсті кепи;
- сұр түсті күрте;
- сұр түсті қысқартылған күрте;
- көгілдір немесе ақ түсті жейде;
- көгілдір немесе ақ түсті трикотаж футболка;
- сұр түсті галстук;
- сұр түсті, бітімінің төменгі жағы тарылған шалбар;
- классикалық модельдегі немесе қара түсті арнайы аяқ киім.
2. Қысқы арнайы киім:
- тоқылған, сүр немесе қара (жылы күртенің жағасымен түстес) түсті бөрік;
- табиғи жақсартылған қой терісінен немесе сұр немесе қара (жылы; күртенің жағасымен түстес) түсті жасанды теріден жасалған құлақшын;
- сұр түсті, табиғи жақсартылған қой терісінен немесе сұр немесе қара түсті жасанды теріден жасалған алынатын тері жағасы бар жылы күрте сұр түсті, жылы шалбарымен;
- жылы, сұр түсті, қысқартылған, табиғи жақсартылған қой терісінен немесе сұр немесе қара түсті жасанды теріден жасалған алынатын тері жағасы бар күрте сұр түсті, жылы жартылай комбинезонымен;
- көгілдір немесе ақ түсті жейде;
- көгілдір немесе ақ түсті трикотаж футболка;
- сұр түсті галстук;
- классикалық модельдегі немесе арнайы қара түсті, жылы аяқ киім.
3. Кеңсе үй-жайларына арналған арнайы киім:
- ерлерге арналған күңгірт түсті бір ілме өңірлі күрте;
- төменгі жағы тарылтылған күңгірт түсті шалбар;
- көгілдір немесе ақ түсті жейде;
- күңгірт түсті галстук;
- классикалық модельдегі қара түсті аяқ киім.
4. Омырау белгісі:
- белгінің пішіні тікбұрышты, периметрі бойынша сары түсті жиегі және "КҮЗЕТ" деген сары түсті жазуы бар;
- белгі негізінің түсі - сұр немесе көгілдір;
- белгінің көлемі - 120x30 мм;
- белгі жейделердің, жазғы және қысқы күртелердің сол жақ омырау қалтасының жоғары жағына тағылады;
- белгі тоқымашылық, кестелеу, жібекпен тігу, термотрансфер жолымен әзірленеді және тозуға төзімді болуы тиіс.
5. Арқадағы белгі:
- белгінің пішіні тікбұрышты, периметрі бойынша сары түсті жиегі және "КҮЗЕТ" деген сары түсті жазуы бар;
- белгі жиегінің түсі - сұр немесе көгілдір;
- белгінің көлемі - 280x80 мм;
- белгі жазғы және қысқы күртелердің артқы жағына жапсырылады, белгінің жоғарғы жағы жауырын тігісі бойынша орналасады;
- белгі тоқымашылық, кестелеу, жібекпен тігу, термотрансфер жолымен әзірленеді және тозуға төзімді болуы тиіс.
6. Жеңдегі белгі:
- пішінін, түс гаммасын, материал және дайындау тәсілін жеке күзет ұйымы белгілейді;
- белгіде корпоративтік логотип және жеке күзет ұйымының атауы бейнеленеді;
- белгі жейделердің, жазғы және қысқы күртелердің сол жеңінде иық тігісінен 120 мм төмен жапсырылады;
- Қазақстан Республикасының Күзет ұйымдары қауымдастығы мүшелерінің қызметкерлері үшін корпоративтік белгісімен бірдей дайындалған Қауымдастықтың логотипі бар белгіні тағуға болады, Белгі жейденің, жазғы және қысқы күртелердің оң жеңіне, сол жеңдегі белгімен деңгейлес жапсырылады.

7. Знаки на головных уборах:
- знаки, изготовленные путем ткачества, или кокарды из легкоплавкого металла содержат в себе корпоративный логотип охранной организации;
- размер овального знака - 70 мм по горизонтали, 40 мм по вертикали;
- диаметр круглого знака - 40 мм;
- размер кокарды: высота - 60 мм, ширина - 40 мм;
- знаки наносятся по центру передней части головного убора.
8. Знаки на одежде для офисных помещений:
- на одежде для офисных помещений наносится нарукавный знак путем ткачества, вышивки, шелкографии, термотрансфера и должен обладать износоустойчивостью;
- форма, цветовая гамма, материал и способ изготовления определяются частной охранной организацией;
- на знаке изображается корпоративный логотип и наименование частной охранной организации;
- знак наносится на левый рукав рубашек и пиджака на 120 мм ниже плечевого шва, установленным приказом Министра внутренних дел от 23 февраля 2015 года № 142 "Об утверждении образцов специальной одежды и Правил ее ношения работниками частной охранной организации, занимающими должность охранника"
Грубое
33
Отсутствие письма-согласования уполномоченного органа по осуществлению контроля за охранной деятельностью на территории Республики Казахстан на право учреждения охранной организации национальной компанией
Грубое
34
Наличие факта оказания охранными организациями, учрежденными национальными компаниями, охранных услуг третьим лицам
Грубое
35
Юридические лица и граждане Республики Казахстан являются одновременно учредителями, участниками и (или) собственниками более чем одной организации, занимающейся охранной деятельностью
Грубое
36
Частная охранная организация являются дочерним предприятием организации, осуществляющей иную деятельность, кроме охранной. Для учредителя (участника) субъекта данный вид деятельности должен быть основным
Грубое
37
Учредителями (участниками) частной охранной организации являются учредители либо должностные лица организаций, в отношении которых оказываются охранные услуги
Грубое
38
Учредителями (участниками) частной охранной организации являются граждане, имеющие судимость за совершения преступления, а также юридические лица, в составе учредителей (участников) которых имеются указанные лица
Грубое
39
Учредителями (участниками) частной охранной организации являются юридические лица, в отношении которых оказываются охранные услуги, и аффилиированные с ними юридические лица
Грубое
40
Учредителями (участниками) частной охранной организации являются общественные объединения
Грубое
41
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются иностранные юридические лица, юридические лица с иностранным участием, иностранцы, а также лица без гражданства либо имеют в доверительном управлении частную охранную организацию
Грубое
42
Отсутствие у частной охранной организации помещения, предназначенного для хранения оружия и патронов к нему либо договора на их хранение в помещении (специально оборудованном хранилище), которое должно отвечать следующим требованиям, в случае использования ею служебного оружия:

7. Бас киімдердегі белгілер:
- тоқымашылық жолымен әзірленген белгілерде немесе тез балқығыш металдан жасалған кокардаларда күзет ұйымының корпоративтік логотипі болады;
- сопақша белгінің көлемі - көлденеңінен 70 мм, тігінен 40 мм;
- дөңгелек белгінің диаметрі - 40 мм;
- кокарданың көлемі: биіктігі - 60 мм, ені - 40 мм;
- белгілер бас киімнің алдыңғы бөлігінің ортасына жапсырылады.
8. Кеңсе үй-жайларына арналған киімдегі белгілер:
- кеңсе үй-жайларына арналған киімнің жеңіне тоқымашылық, кестелеу, жібекпен тігу, термотрансфер жолымен белгі салынады және ол тозуға төзімді болуы тиіс;
- пішінін, түс гаммасын, материалын және дайындау тәсілін жеке күзет ұйымы белгілейді;
- белгіде корпоративтік логотип және жеке күзет ұйымының атауы бейнеленеді;
- белгі жейделердің және күртелердің сол жеңінде иық тігісінің 120 мм төмен жапсырылады
Өрескел
33
Ұлттық компанияның күзет ұйымына құрылтайшы құқығына болу Қазақстан Республикасының аумағында күзет қызметін бақылауды жүзеге асыру жөнінде уәкілетті органның келісім-хаттың болмауы
Өрескел
34
Ұлттық компаниялар құрылтайшысы болатын күзет ұйымдарының үшінші тұлғаларға күзет қызметтерін көрсету фактісінің болуы
Өрескел
35
Заңды тұлғалардың және Қазақстан Республикасы азаматтарының біруақытта біреуден аса күзет қызметімен айналысатын ұйымның құрылтайшылары, қатысушылары және (немесе) меншік иелері болып табылады
Өрескел
36
Жеке күзет ұйымы күзеттен басқа өзге қызметті жүзеге асыратын ұйымның еншілес кәсіпорны болып табылады. Субъектінің құрылтайшысы (қатысушысы) үшін осы қызмет түрі – негізгі
Өрескел
37
Жеке күзет ұйымының құрылтайшысы (қатысушылары) өздеріне қатысты күзет қызметтерін көрсететін құрылтайшылар не болмаса ұйымның лауазымды адамдары болып табылмады
Өрескел
38
Жеке күзет ұйымының құрылтайшысы (қатысушысы) қылмыс жасағаны үшін соттылығы бар азаматтар, сондай-ақ құрылтайшылардың (қатысушылардың) құрамында көрсетілген адамдар бар заңды тұлғалар болып табылмады
Өрескел
39
Жеке күзет ұйымының құрылтайшысы (қатысушысы) өздерiне қатысты күзет қызметтерiн көрсететiн заңды тұлғалар және олар аффилиирлеген заңды тұлғалар болып табылады
Өрескел
40
Жеке күзет ұйымдарының құрылтайшылары (қатысушылары) қоғамдық бірлестіктер болып табылады
Өрескел
41
Жеке күзет ұйымының құрылтайшылары (қатысушылары) шетелдік заңды тұлғалар, шетелдің қатысуымен заңды тұлғалар, шетелдіктер, сондай-ақ азаматтығы бар болса сенімгерлік басқаруында жеке күзет ұйымы бар адамдар болып табылады
Өрескел
42
Жеке күзет ұйымының қызметтік қаруды пайдаланатын жағдайда қару мен оның патрондарды сақтауға арналған үй-жайы не болмаса белгіленген талаптарға жауап беретін үй-жайларда оларды сақтауға арналған шарттың болмауы, ол мынадай талаптарға сай болуы тиiс:

1) быть изолированным от других подсобных, служебных помещений, иметь капитальные стены, прочные потолочные перекрытия и пол. Внутренние стены (перегородки) должны быть эквивалентны по прочности спаренным гипсобетонным панелям толщиной 80 мм каждая, с проложенной между ними стальной решеткой или кирпичной стенке толщиной не менее 120 мм, армированной металлической сеткой. В ранее построенных зданиях допускаются перегородки из досок, усиленные стальными решетками;
2) иметь две двери, при этом наружную - дощатую однопольную толщиной не менее 40 мм, обитую с двух сторон оцинкованной кровельной сталью с загибом краев листа на торец двери, внутреннюю - решетчатую стальную. Наружная дверь должна запираться на два внутренних замка и опечатываться или опломбироваться, внутренняя решетчатая дверь - запираться на внутренний или навесной замок. Обрамление дверного проема оружейной комнаты (дверная коробка) выполняется из стального профиля. В ранее построенных зданиях допускаются деревянные коробки, усиленные уголком размером 30х40 мм, толщиной не менее 5 мм, вмонтированные в стену не менее чем десятью штырями из арматурной стали диаметром 10-12 мм;
3) иметь на оконных проемах с внутренней стороны помещения или между рамами стальные решетки. В помещениях, расположенных на первом этаже, оконные проемы оборудуются внутренними металлическими или деревянными, обитыми с двух сторон оцинкованной сталью, ставнями. Концы прутьев решеток заделываются в стену на глубину не менее 80 мм и заливаются бетоном. Ставни оконных проемов должны запираться на навесные замки. Решетки, устанавливаемые в дверные, оконные проемы и для усиления стен (перегородок), выполняются из стального прута диаметром не менее 15 мм. Прутья свариваются в каждом перекрестии, образуя ячейки не более 150х150 мм;
4) быть оборудованным в два и более рубежа охранно-пожарной сигнализацией, выполненной скрытой проводкой до щитка электропитания, с установкой датчиков на окнах, дверях, люках, стенах, потолках, полах, срабатывающей на открывание или взлом сейфов, шкафов, где хранятся оружие и патроны, а также на появление человека внутри помещения. Эти помещения должны быть переданы под охрану с подключением сигнализации на пульты централизованного наблюдения фирм-операторов, имеющих выносные рабочие места в дежурных частях органов внутренних дел. Допускается прокладка шлейфов охранной сигнализации в трубах только внутри помещения по железобетонным и бетонным строительным конструкциям;

1) басқа қосалқы, қызметтік үй-жайлардан оқшау болуы керек, қабырғалары қалың, төбе жабулары мен еденi берiк болуы тиiс. Iшкi қабырғалары (қоршаулары) беріктігі жағынан арасына болат тор өткiзiлген, әрқайсысының қалыңдығы 80 мм қосарланған гипсобетонды панельдерге немесе металл тормен арматураланған, қалыңдығы кемінде 120 мм кiрпiш қабырғаға тең болуы керек. Бұрын салынған ғимараттарда болат торлармен күшейтiлген тақтай қоршаулар жасауға рұқсат етiледi;
2) екі есiгi болуы керек, бұл ретте сыртқысы - қаңылтырдың шеттерi есiктiң жақтауына қайтарылып, екі жағы мырышты болат қаңылтырмен сомдалған, қалыңдығы кемiнде 40 мм бір қабат тақтайдан, ал iшкiсi - болат тордан жасалады.
Сыртқы есiк екi iшкi құлыппен жабылып, мөр немесе пломбы басылуы тиiс, iшкi торлы есік - iшкi немесе аспалы құлыппен жабылады.
Қару-жарақ бөлмесi есiгiнiң ойығы (есiктiң қорабы) болат жиекпен жақтауланады. Бұрын салынған үй-жайларда көлемi 30х40 мм-ден, қалыңдығы 5 мм-ден кем болмайтын, қабырғаға диаметрi 10-12 мм арматуралы болат шегемен он жерден қағылған бұрыштама темiрмен күшейтiлген ағаш қораптарға рұқсат беріледі;
3) үй-жайдың iшкi жағындағы терезе ойықтарында немесе жақтауларының арасында болат тор жүргiзiледi. Бiрiншi қабатта орналасқан бөлмелерде терезелері iшкi жағынан металл немесе екi жағынан мырышты болатпен қапталған ағаш қақпақпен жабдықталады. Торлардың ұшы қабырғаға кемінде 80 мм тереңдікке дейін қағылып және бетон құйып бекiтiледi. Терезенiң қақпақтары аспалы құлыппен жабылуы керек.
Есiк, терезе ойықтарына және қабырғаны нығайту үшiн тартылатын торлар диаметрi кемiнде 15 мм болат шыбықтан жасалады. Шыбықтардың тор көздерi кемінде 150х150 мм-ден айқастырылып дәнекерленедi;
4) екi және одан көп күзет-өрт белгі беру құралдарымен жабдықталады, ол электр қуатымен қамтамасыз ету қалқанына жасырын сым тарту арқылы орындалады, терезелерге, есіктерге, люктерге, қабырғаларға, төбеге, еденге қару мен патрондар сақталатын сейфтерді, шкафтарды ашқанда немесе бұзғанда, сондай-ақ бөлменің iшiнде адам жүргенде iске қосылатын хабарлағыштар орнатылады. Бұл үй-жайлар кезекші бөлімдеріндегі шығарылатын жұмыс орындары бар оператор-фирмалардың iшкi істер органдары күзет бөлiмшелерiнің күзетуiне берiлiп, белгiленген тәртiппен белгі беру құралдарының орталықтандырылған бақылау пультiне қосылады. Күзету белгi беру құралдарының шлейфін темiрбетонды және бетонды құрылыс конструкциялары бойынша тек қана бөлме iшiнде құбырмен жүргiзуге рұқсат етiледi;

7. Знаки на головных уборах:
- знаки, изготовленные путем ткачества, или кокарды из легкоплавкого металла содержат в себе корпоративный логотип охранной организации;
- размер овального знака - 70 мм по горизонтали, 40 мм по вертикали;
- диаметр круглого знака - 40 мм;
- размер кокарды: высота - 60 мм, ширина - 40 мм;
- знаки наносятся по центру передней части головного убора.
8. Знаки на одежде для офисных помещений:
- на одежде для офисных помещений наносится нарукавный знак путем ткачества, вышивки, шелкографии, термотрансфера и должен обладать износоустойчивостью;
- форма, цветовая гамма, материал и способ изготовления определяются частной охранной организацией;
- на знаке изображается корпоративный логотип и наименование частной охранной организации;
- знак наносится на левый рукав рубашек и пиджака на 120 мм ниже плечевого шва, установленным приказом Министра внутренних дел от 23 февраля 2015 года № 142 "Об утверждении образцов специальной одежды и Правил ее ношения работниками частной охранной организации, занимающими должность охранника"
Грубое
76
Наличие письма-согласования уполномоченного органа по осуществлению контроля за охранной деятельностью на территории Республики Казахстан на право учреждения охранной организации национальной компанией
Грубое
77
Отсутствие факта оказания охранными организациями, учрежденными национальными компаниями, охранных услуг третьим лицам
Грубое
78
Юридические лица и граждане Республики Казахстан не вправе быть одновременно учредителями, участниками и (или) собственниками более чем одной организации, занимающейся охранной деятельностью
Грубое
79
Частная охранная организация не может являться дочерним предприятием организации, осуществляющей иную деятельность, кроме охранной. Для учредителя (участника) субъекта данный вид деятельности должен быть основным
Грубое
80
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются учредители либо должностные лица организаций, в отношении которых оказываются охранные услуги
Грубое
81
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются граждане, имеющие судимость за совершения преступления, а также юридические лица, в составе учредителей (участников) которых имеются указанные лица
Грубое
82
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются юридические лица, в отношении которых оказываются охранные услуги, и аффилиированные с ними юридические лица
Грубое
83
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются общественные объединения
Грубое
84
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются иностранные юридические лица, юридические лица с иностранным участием, иностранцы, а также лица без гражданства либо не имеют в доверительном управлении частную охранную организацию
Грубое
85
Наличие у частной охранной организации помещения, предназначенного для хранения оружия и патронов к нему либо договора на их хранение в помещении (специально оборудованном хранилище), которое должно отвечать следующим требованиям, в случае использования ею служебного оружия:

7. Бас киімдердегі белгілер:
- тоқымашылық жолымен әзірленген белгілерде немесе тез балқығыш металдан жасалған кокардаларда күзет ұйымының корпоративтік логотипі болады;
- сопақша белгінің көлемі - көлденеңінен 70 мм, тігінен 40 мм;
- дөңгелек белгінің диаметрі - 40 мм;
- кокарданың көлемі: биіктігі - 60 мм, ені - 40 мм;
- белгілер бас киімнің алдыңғы бөлігінің ортасына жапсырылады.
8. Кеңсе үй-жайларына арналған киімдегі белгілер:
- кеңсе үй-жайларына арналған киімнің жеңіне тоқымашылық, кестелеу, жібекпен тігу, термотрансфер жолымен белгі салынады және ол тозуға төзімді болуы тиіс;
- пішінін, түс гаммасын, материалын және дайындау тәсілін жеке күзет ұйымы белгілейді;
- белгіде корпоративтік логотип және жеке күзет ұйымының атауы бейнеленеді;
- белгі жейделердің және күртелердің сол жеңінде иық тігісінің 120 мм төмен жапсырылады
Өрескел
76
Ұлттық компанияның күзет ұйымына құрылтайшы құқығына болу Қазақстан Республикасының аумағында күзет қызметін бақылауды жүзеге асыру жөнінде уәкілетті органның келісім-хаттың болуы
Өрескел
77
Ұлттық компаниялар құрылтайшысы болатын күзет ұйымдарының үшінші тұлғаларға күзет қызметтерін көрсету фактісінің жоқтығы
Өрескел
78
Заңды тұлғалардың және Қазақстан Республикасы азаматтарының біруақытта біреуден аса күзет қызметімен айналысатын ұйымның құрылтайшылары, қатысушылары және (немесе) меншік иелері болуға құқығы жоқ
Өрескел
79
Жеке күзет ұйымы күзеттен басқа өзге қызметті жүзеге асыратын ұйымның еншілес кәсіпорны болып табылмайды. Субъектінің құрылтайшысы (қатысушысы) үшін осы қызмет түрі – негізгі
Өрескел
80
Жеке күзет ұйымының құрылтайшысы (қатысушылары) өздеріне қатысты күзет қызметтерін көрсететін құрылтайшылар не болмаса ұйымның лауазымды адамдары болып табылмайды
Өрескел
81
Жеке күзет ұйымының құрылтайшысы (қатысушысы) қылмыс жасағаны үшін соттылығы бар азаматтар, сондай-ақ құрылтайшылардың (қатысушылардың) құрамында көрсетілген адамдар бар заңды тұлғалар болып табылмайды
Өрескел
82
Жеке күзет ұйымының құрылтайшысы (қатысушысы) өздерiне қатысты күзет қызметтерiн көрсететiн заңды тұлғалар және олар аффилиирлеген заңды тұлғалар болып табылмайды
Өрескел
83
Жеке күзет ұйымдарының құрылтайшылары (қатысушылары) қоғамдық бірлестіктер болып табылмайды
Өрескел
84
Жеке күзет ұйымының құрылтайшылары (қатысушылары) шетелдік заңды тұлғалар, шетелдің қатысуымен заңды тұлғалар, шетелдіктер, сондай-ақ азаматтығы жоқ не болмаса сенімгерлік басқаруында жеке күзет ұйымы бар адамдар болып табылмайды
Өрескел
85
Жеке күзет ұйымының қызметтік қаруды пайдаланатын жағдайда қару мен оның патрондарды сақтауға арналған үй-жайы не болмаса белгіленген талаптарға жауап беретін үй-жайларда оларды сақтауға арналған шарттың болуы, ол мынадай талаптарға сай болуы тиiс:

6) в комнате для хранения оружия и патронов к нему необходимо иметь противопожарные средства, опись имущества, в которую заносится количество шкафов, металлических ящиков с указанием их номеров и какой печатью они опечатываются;
7) от оружейной комнаты и металлических шкафов (сейфов) с оружием и патронами должно быть два комплекта ключей. Один комплект ключей постоянно находится у лица, ответственного за сохранность оружия и патронов к нему, второй - в опечатанном пенале у руководителя организации, на имя которого выдано разрешение на хранение. Запрещается оставлять ключи от оружейной комнаты, металлических шкафов (сейфов) с оружием и патронами в столах и иных доступных для посторонних лиц местах
Грубое
3. Наличие неблагоприятных происшествий, возникших по вине проверяемого субъекта:
86
Возбуждение уголовного дела в отношении охранника, руководителя, учредителя (участника) проверяемого субъекта или самого проверяемого субъекта
Грубое
87
Возбуждение административного дела в отношении охранника, руководителя, учредителя (участника) проверяемого субъекта или самого проверяемого субъекта
Грубое
88
На объекте, охраняемом проверяемым субъектом совершено правонарушение или случилось чрезвычайное происшествие, непосредственно связанное с обеспечением охраны (оказанием охранных услуг).
Грубое
89
Утрата, потеря служебного оружия, специальных средств
Грубое
4. Наличие подтвержденных жалоб и обращений:
90
Наличие подтвержденной жалобы или обращения физического либо юридического лица, посредством результата внеплановой проверки или иной формы контроля
Грубое
5. Анализ публикаций и освещений в средствах массовой информации:
91
Наличие подтвердившихся негативных публикаций и освещений качества, оказываемого частной охранной организацией охранных услуг в средствах массовой информации
Незначительное
92
Наличие подтвердившихся негативных публикаций и освещений в средствах массовой информации, с выявлением неблагоприятных происшествий
Значительное
Приложение 2
к Критериям оценки степени риска,
по государственному контролю за
охранной деятельностью, за деятельностью
специализированных учебных центров по
подготовке и повышению квалификации
работников, занимающих должности
руководителя и охранника в частной
охранной организации, и за деятельностью
по монтажу, наладке и техническому
обслуживанию средств охранной сигнализации
Субъективные критерии оценки степени риска деятельности
специализированных учебных центров по подготовке и повышению
квалификации работников, занимающих должности руководителя
и охранника в частной охранной организации
Сноска. Субъективные критерии с изменениями, внесенными совместным приказом Министра внутренних дел РК от 14.02.2017 № 112 и Министра национальной экономики РК от 03.03.2017 № 106 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Субъективные критерии оценки степени риска
Степень нарушений

6) қару мен патрондар сақтайтын бөлмеде өртке қарсы құралдар, мүлiктердiң тiзімдемесi болуы тиiс, онда шкафтардың, металл жәшiктердiң саны, олардың нөмiрлерi және қандай мөр басылғаны көрсетiледi;
7) қару мен оның патрондары бар қару-жарақ бөлмесi және металл шкафтар (сейфтер) кiлттерiнiң екi жинағы болуы тиiс.
Кiлттердiң бiр жинағы қару мен оның патрондарын сақтауға жауапты адамда, екiншiсi - атына сақтау рұқсаты берiлген ұйым басшысының мөрленген сауытында ұдайы сақталады.
Қару-жарақ бөлмесiнiң, қару мен патрондар бар металл шкафтардың, сейфтердiң кiлттерiн столдарда және бөгде адамдардың қолы жететiн өзге де жерлерде қалдыруға тыйым салынады.
Өрескел
3. Тексерілетін субъектінің кінәсінен пайда болған жағымсыз оқиғалардың болуы
86
Тексерілетін субъектінің күзетшісіне, басшысына, құрылтайшысына (қатысушысына) немесе тексерілетін субъектінің өзіне қатысты қылмыстық іс қозғау
Өрескел
87
Тексерілетін субъектінің күзетшісіне, басшысына, құрылтайшысына (қатысушысына) немесе тексерілетін субъектінің өзіне қатысты әкімшілік іс қозғау
Өрескел
88
Тексерілетін субъект күзететін объектіде күзетті қамтамасыз етумен (күзет қызметтерін көрсетумен) тікелей байланысты құқық бұзушылық жасалды немесе төтенше жағдай болды
Өрескел
89
Қызметтік қаруды, арнаулы құралдарды жою, жоғалту
Өрескел
4. Расталған шағымдар мен өтініштердің болуы:
90
Жоспардан тыс тексеріс нәтижесі немесе бақылаудың өзге түрі арқылы жеке не болмаса заңды тұлғаның расталған шағымы немесе өтінішінің болуы
Өрескел
5. Бұқаралық ақпарат құралдарындағы басылымдар мен жариялымдарды талдау:
91
Бұқаралық ақпарат құралдарында жеке күзет ұйымы көрсететін күзет қызметтерінің сапасы туралы расталған жағымсыз жариялымдар мен басылымдардың болуы
Болмашы
92
Жағымсыз оқиғаларды анықтай отырып, бұқаралық ақпарат құралдарында расталған жағымсыз жариялымдар мен басылымдардың болуы
Елеулі
Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында
басшы және күзетші лауазымдарын
атқаратын жұмыскерлерді даярлау
және біліктілігін арттыру жөніндегі
мамандандырылған оқу орталықтарының
қызметін және күзет сигнализациясы
құралдарын монтаждау, ретке келтіру
және техникалық қызмет көрсету
жөніндегі қызметті мемлекеттік
бақылау бойынша тәуекел дәрежесін
бағалау өлшемшарттарына 2-қосымша
Жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын
атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру
жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтары қызметінің тәуекел
дәрежесін бағалауға көрсеткіштер
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Ішкі істер министрінің 14.02.2017 № 112 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 03.03.2017 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары
Тәртіп бұзушылық дәрежесі

1. Результаты мониторинга:
1
Нарушение срока, установленного в запросе о представлении информации, отчетности, сведений
Значительное
2
Непредставление информации, отчетности, сведений согласно запросу или представление недостоверной информации, отчетности, сведений
Грубое
3
Отсутствие помещения для проведения занятий
Значительное
4
Отсутствие стрелкового тира для проведения занятий по огневой подготовке:
- для юридических лиц – на праве собственности;
- для филиалов – на праве собственности либо договора аренды
Грубое
5
Отсутствие специальных и технических средств, предусмотренных учебными программами и учебными планами
Значительное
6
Отсутствие преподавателей, обладающих соответствующими теоретическими, практическими знаниями и навыками преподавания в области своей профессиональной компетенции, и привлекаемых к процессу обучения специалистов, имеющих профессиональный опыт работы в области охранной деятельности (копии документов, подтверждающих учебную деятельность и трудовую деятельность (трудовая книжка; или трудовой договор с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения; или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора; или послужной список (перечень сведений о работе, трудовой деятельности работника), подписанный работодателем, заверенный печатью организации (при ее наличии); или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника))
Значительное
7
Наличие у учредителей (участников), руководителей специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации (далее – СУЦ) и их филиалов, медицинского документа, подтверждающего факт нахождения на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания, алкоголизма или наркомании
Грубое
8
Учредители (участники), руководители СУЦ и их филиалов имеют судимости за совершение преступления
Грубое
9
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов являются лица, освобожденные от уголовной ответственности на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
Грубое
10
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов являются лица в отношении которых в течение одного года до принятия на должность за совершение уголовного проступка вынесен обвинительный приговор суда или в течение одного года до принятия на должность не освобождены от уголовной ответственности за совершение уголовного проступка на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан
Грубое
11
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов являются лица, привлеченные к административной ответственности ранее в течение года до принятия на работу за совершение следующих умышленных административных правонарушений: неисполнение и (или) ненадлежащее исполнение обязанностей по обеспечению антитеррористической защиты и соблюдению должного уровня безопасности объекта, уязвимого в террористическом отношении (статья 149); мелкое хулиганство (статья 434); стрельба из огнестрельного, газового, пневматического, метательного и электрического оружия, применение пиротехнических изделий в населенных пунктах (статья 436); заведомо ложный вызов специальных служб (статья 438); заведомо ложная информация о факте коррупционного правонарушения (статья 439); распитие алкогольных напитков или появление в общественных местах в состоянии опьянения (статья 440); неповиновение законному требованию лица, участвующего в обеспечении общественного порядка (статья 443); предоставление помещений заведомо для занятия проституцией или сводничества (статья 450); изготовление, хранение, ввоз, перевозка, распространение на территории Республики Казахстан продукции средств массовой информации, а равно иной продукции (статья 453); воспрепятствование должностным лицам государственных инспекций и органов государственного контроля и надзора в выполнении ими служебных обязанностей, невыполнение постановлений, предписаний и иных требований (статья 462); занятие предпринимательской или иной деятельностью, а также осуществление действий (операций) без соответствующей регистрации, разрешения или направления уведомления (статья 463); нарушение норм лицензирования (статья 464); невозвращение лицензии и (или) приложения к лицензии лицензиару (статья 467); нарушение требований, предъявляемых к деятельности по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации (статья 469); нарушение законодательства Республики Казахстан в области охранной деятельности (статья 470); нарушение режима чрезвычайного положения (статья 476); нарушение правового режима в зоне проведения антитеррористической операции (статья 477); действия, провоцирующие нарушение правопорядка в условиях чрезвычайного положения (статья 478); несообщение о принятых мерах по устранению причин и условий, способствовавших совершению правонарушения (статья 479); передача лицам, содержащимся в учреждениях уголовно-исполнительной системы, специальных учреждениях, запрещенных веществ, изделий и предметов (статья 481); незаконные приобретение, передача, реализация, хранение, ношение, перевозка физическими и юридическими лицами оружия (статья 482); нарушение порядка хранения, учета, использования, перевозки, торговли, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением (статья 483); нарушение порядка приобретения, передачи, учета, хранения, использования, перевозки, ввоза на территорию Республики Казахстан, вывоза с территории Республики Казахстан и транзита по территории Республики Казахстан гражданского, служебного, наградного, коллекционного оружия, патронов к нему (статья 484); неправомерное применение огнестрельного, огнестрельного бесствольного, газового оружия, газового оружия с возможностью стрельбы патронами травматического действия, пневматического, метательного и электрического оружия (статья 485); нарушение порядка регистрации (перерегистрации) гражданского, служебного, наградного, коллекционного оружия либо постановки его на учет (статья 486); уклонение от сдачи для реализации гражданского оружия, патронов к нему (статья 487); нарушение законодательства Республики Казахстан о порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций (статья 488); нарушение законодательства Республики Казахстан об общественных объединениях, а также руководство, участие в деятельности незарегистрированных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке общественных, религиозных объединений, финансирование их деятельности (статья 489); нарушение законодательства Республики Казахстан о религиозной деятельности и религиозных объединениях (статья 490); незаконное изъятие паспортов, удостоверений личности или принятие их в залог (статья 494); представление заведомо ложных сведений в государственные органы Республики Казахстан при получении документов, удостоверяющих личность, либо при подаче заявления для получения разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан или о приеме в гражданство Республики Казахстан либо восстановлении в гражданстве Республики Казахстан (статья 495); нарушение законодательства Республики Казахстан о гражданстве (статья 496); нарушение установленных требований в сфере защиты государственных секретов, а также в работе со служебной информацией ограниченного распространения (статья 504); незаконное проникновение на охраняемые объекты (статья 506); проявление неуважения к суду (статья 653); ответственность участников производства по делу об административном правонарушении (статья 654); отказ или уклонение свидетеля от дачи показаний (статья 658); заведомо ложные показания свидетеля, потерпевшего, заключение эксперта или неправильный перевод (статья 659); неявка к прокурору, следователю и в орган дознания, судебному исполнителю, судебному приставу (статья 665); воспрепятствование законной деятельности прокурора, следователя, дознавателя, судебного пристава, судебного исполнителя (статья 667); неисполнение приговора суда, решения суда или иного судебного акта и исполнительного документа (статья 669); неисполнение постановления и иного законного требования судебного исполнителя, судебного пристава (статья 670); воспрепятствование судебному исполнителю в исполнении исполнительных документов (статья 673); незаконное ношение (использование) одежды со знаками различия и (или) символикой военной формы, а также форменной одежды и специального обмундирования (статья 675) предусмотренных Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях
Грубое
12
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов являются лица, уволенные менее трех лет назад по отрицательным мотивам с государственной, воинской службы, из правоохранительных органов, судов и органов юстиции
Грубое
13
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов являются лица, уволенные менее трех лет назад по отрицательным мотивам с должности охранника частной охранной организации
Грубое
14
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов являются иностранные юридические лица, юридические лица с иностранным участием, иностранцы, а также лица без гражданства
Грубое
15
Несоответствие служебного оружия и патронов к нему следующим видам, типам, моделям и количеству, установленным постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия":

1. Есептер мен мәліметтерге жүргізілген мониторинг нәтижелері:
1
Ақпарат, есептер, мәліметтер ұсыну туралы сұрау салуда белгіленген мерзімді бұзу
Елеулі
2
Сұрау салуға сәйкес ақпараттарды, есептерді, мәліметтерді ұсынбау немесе расталмаған ақпараттарды, есептерді, мәліметтерді ұсыну
Өрескел
3
Сабақтар өткізуге арналған үй-жайдың болмауы
Елеулі
4
Атыс даярлық бойынша сабақтар өткізуге арналған атыс тирінің болмауы:
Заңды тұлғалар үшін – меншік құқығында;
филиалдар үшін – меншік не болмаса жалға алу шарты құқығында
Өрескел
5
Оқу бағдарламалары мен оқу жоспарларында көзделген арнайы және техникалық құралдардың болмауы
Елеулі
6
Тиісті теориялық, практикалық білімдері және өзінің кәсіби құзыреті шегінде оқыту дағдылары бар оқытушылардың және күзет қызметі саласында жұмыс тәжірибесі бар оқыту процесіне тартылатын мамандардың болмауы (оқу және еңбек қызметін растайтын құжаттар көшірмелері (еңбек кітапшасы; немесе тоқтату күні мен оны тоқтатудың негізі туралы жұмыс берушінің белгісі бар еңбек шарты; немесе еңбек шартының жасалуы және тоқтатылуы негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс беруші актілерінен үзінді көшірмелер; немесе жұмыс беруші қол қойған, ұйымның мөрімен расталған қызметтік тізім (жұмыскердің жұмысы, еңбек қызметі туралы мәліметтер тізбесі) (болған кезде); немесе жұмыскердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған архивтік анықтама))
Елеулі
7
Жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының (бұдан әрі - МОО) және олардың филиалдарының құрылтайшыларында (қатысушылары), басшыларында психикалық ауруы, маскүнемдік немесе нашақорлық бойынша денсаулық сақтау органдарының есебінде тұратынын растайтын медициналық құжаттың болуы
Өрескел
8
МОО және олардың филиалдарының құрылтайшыларында (қатысушылары), басшыларында қылмыс жасағаны үшін соттылығы бар
Өрескел
9
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шектегі мерзiмі өткенге дейiн Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауапкершіліктен босатылған адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алады
Өрескел
10
Оларға қатысты күзетші лауазымына қабылданғанға дейін бір жыл ішінде қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін соттың айыптау үкімі шыққан немесе күзетші лауазымына қабылданғанға дейін бір жыл ішінде қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауапкершіліктен босатылмаған адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алады
Өрескел
11
Жұмысқа қабылданғанға дейін бір жыл ішінде Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде көзделген: террористiк тұрғыдан осал объектiнiң терроризмге қарсы қорғалуын қамтамасыз ету және қауiпсiздiгiнiң тиiстi деңгейiн сақтау жөнiндегi мiндеттердi орындамау және (немесе) тиiсiнше орындамау (149-бап); ұсақ бұзақылық (434-бап); елдi мекендерде атыс қаруынан, газды, пневматикалық, лақтырылатын және электрлі қарудан оқ ату, пиротехникалық бұйымдарды қолдану (436-бап); арнаулы қызметтердi көрiнеу жалған шақыру (438-бап); сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы көрінеу жалған ақпарат (439-бап); алкогольдік ішімдіктерді iшу немесе қоғамдық орындарға масаң күйде келу (440-бап); қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын адамның заңды талабына бағынбау (443-бап); көрінеу жезөкшелікпен айналысу немесе жеңгетайлық үшін үй-жайлар ұсыну (450-бап); бұқаралық ақпарат құралдарының өнiмiн, сол сияқты өзге де өнiмдi Қазақстан Республикасының аумағында дайындау, сақтау, әкелу, тасымалдау, тарату (453-бап); мемлекеттік инспекциялар мен мемлекеттік бақылау және қадағалау органдарының лауазымды адамдарына өздерінің қызметтік міндеттерін орындауына кедергі келтіру, қаулыларды, нұсқамаларды және өзге де талаптарды орындамау (462-бап); тиiстi тiркеусiз, рұқсатсыз немесе хабарлама жібермей кәсіпкерлік немесе өзге де қызметпен айналысу, сондай-ақ әрекеттердi (операцияларды)жүзеге асыру (463-бап); лицензиялау нормаларын бұзу (464-бап); лицензиарға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайтармау (467-бап); күзет дабылы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметке қойылатын талаптарды бұзу (469-бап); Қазақстан Республикасының күзет қызметі саласындағы заңнамасын бұзу (470-бап); төтенше жағдай режимiн бұзу (476-бап); терроризмге қарсы операция жүргізу аймағында құқықтық режимді бұзу (477-бап); төтенше жағдай кезiнде құқықтық тәртiпті бұзуға итермелейтiн әрекеттер (478-бап); құқық бұзушылық жасауға ықпал еткен себептер мен жағдайларды жою жөнiнде қолданылған шаралар туралы хабарламау (479-бап); қылмыстық-атқару жүйесiнің мекемелерiнде, арнаулы мекемелерде ұсталатын адамдарға тыйым салынған заттар, бұйымдар мен нәрселер беру (481-бап); жеке және заңды тұлғалардың қаруды заңсыз иеленіп алуы, беруі, өткізуі, сақтауы, алып жүруi, тасымалдауы (482-бап); азаматтық пиротехникалық заттарды және оларды қолданып жасалған бұйымдарды сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, олармен сауда жасау, оларды жою, әкелу, әкету тәртібін бұзу (483-бап); азаматтық, қызметтік, марапаттық, коллекциялық қаруды, оның патрондарын иелену, беру, есепке алу, сақтау, пайдалану, тасымалдау, Қазақстан Республикасының аумағына әкелу, Қазақстан Республикасының аумағынан әкету және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзитпен өткізу тәртібін бұзу (484-бап); атыс, ұңғысыз атыс қаруын, газды қаруды, жарақат салатын патрондармен ату мүмкіндігі бар газды қаруды, пневматикалық, лақтырылатын және электрлі қаруды құқыққа сыйымсыз қолдану (485-бап); азаматтық, қызметтiк, марапаттық, коллекциялық қаруды тiркеу (қайта тiркеу) не оны есепке қою тәртібін бұзу (486-бап); азаматтық қаруды, оның патрондарын өткізу үшiн тапсырудан жалтару (487-бап); Қазақстан Республикасының бейбiт жиналыстарды, митингiлерді, шерулерді, пикеттер мен демонстрацияларды ұйымдастыру және өткiзу тәртiбi туралы заңнамасын бұзу (488-бап); Қазақстан Республикасының қоғамдық бiрлестiктер туралы заңнамасын бұзу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тіркелмеген қоғамдық, дiни бiрлестiктердiң қызметіне басшылық жасау, қатысу, олардың қызметiн қаржыландыру (489-бап); Қазақстан Республикасының діни қызмет және діни бірлестіктер туралы заңнамасын бұзу (490-бап); паспорттарды, жеке куәліктерді заңсыз алып қою немесе оларды кепілге қабылдау (494-бап); жеке басты куәландыратын құжаттарды алған кезде не Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат алу үшін немесе Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау не Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру туралы өтініш берген кезде Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына көрiнеу жалған мәлiметтерді ұсыну (495-бап); Қазақстан Республикасының азаматтық туралы заңнамасын бұзу (496-бап); мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы, сондай-ақ таратылуы шектеулі қызметтік ақпаратпен жұмыс істеудегі белгіленген талаптарды бұзу (504-бап); күзетiлетiн объектiлерге заңсыз кіру (506-бап); сотты құрметтемеушілік (653-бап); әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс бойынша iс жүргізуге қатысушылардың жауаптылығы (654-бап); куәнiң айғақтар беруден бас тартуы немесе жалтаруы (658-бап); куәнiң, жәбiрленушiнiң көрiнеу жалған айғақтары, сарапшының көрiнеу жалған қорытындысы немесе көрінеу дұрыс емес аударма (659-бап); прокурорға, тергеушiге және анықтау органына, сот орындаушысына, сот приставына келмеу (665-бап); прокурордың, тергеушiнiң, анықтаушының, сот приставының, сот орындаушысының заңды қызметiне кедергi келтіру (667-бап); сот үкiмiн, сот шешiмiн немесе өзге де сот актiсiн және атқарушылық құжатты орындамау (669-бап); сот орындаушысының, сот приставының қаулысын және өзге де заңды талабын орындамау (670-бап); сот орындаушысына атқарушылық құжаттарды орындауға кедергi келтiру (673-бап); айырым белгiлерi және (немесе) нышаны бар әскери киiм нысанын, сондай-ақ нысанды киiм мен арнаулы киiм-кешектi заңсыз киiп жүру (пайдалану) (675-бап) қасақана әкімшілік құқық бұзушылықтарды жасағаны үшін бұрын әкімшілік жауапкершілікке тартылған адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алады
Өрескел
12
Кемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша мемлекеттік, әскери қызметтен, құқық қорғау органдарынан, соттардан және әділет органдарынан жұмыстан босатылған адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алады
Өрескел
13
Кемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша жеке күзет ұйымының күзетшісі лауазымынан босатылған адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алады
Өрескел
14
Шетелдік заңды тұлғалар, шетелдің қатысуымен заңды тұлғалар, шетелдіктер, сондай-ақ азаматтығы жоқ адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алады
Өрескел
15
Қызметтік қару мен оның патрондарының "Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру жөніндегі шаралар туралы" Үкіметтің 2000 жылғы 3 тамыздағы № 1176 қаулысымен белгіленген келесі түрлерге, типтерге, модельдерге және санға сәйкес келмеуі:

1) 5 единиц нарезного длинноствольного оружия;
2) 10 единиц нарезного короткоствольного оружия;
3) 7 единиц гладкоствольного длинноствольного оружия;
4) 7 единиц гладкоствольного короткоствольного оружия;
5) 5 единиц бесствольного травматического оружия;
6) 5 единиц электрического оружия.
Нормы боеприпасов устанавливаются из расчета:
- обучение охранников, руководителей частных охранных организаций - 18 патронов на обучаемого на каждый вид оружия;
- обучение охранников, осуществляющих защиту жизни и здоровья физических лиц - 500 патронов на обучаемого за весь курс;
- обучение владельцев гражданского охотничьего оружия и оружия самообороны - 20 патронов на одного владельца гражданского оружия;
- проверка боя оружия-8 патронов на одну единицу оружия
Грубое
16
Не соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, выявленных в ходе проводимых правоохранительными и специальными государственными органами оперативно – профилактических мероприятий
Грубое
2. Результаты предыдущей проверки: (Степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства Республики Казахстан, отраженных в проверочных листах)
17
Наличие помещения для проведения занятий
Значительное
18
Наличие стрелкового тира для проведения занятий по огневой подготовке:
- для юридических лиц – на праве собственности;
- для филиалов – на праве собственности либо договора аренды
Грубое
19
Наличие специальных и технических средств, предусмотренных учебными программами и учебными планами
Значительное
20
Наличие преподавателей, обладающих соответствующими теоретическими, практическими знаниями и навыками преподавания в области своей профессиональной компетенции, и привлекаемых к процессу обучения специалистов, имеющих профессиональный опыт работы в области охранной деятельности (копии документов, подтверждающих учебную деятельность и трудовую деятельность (трудовая книжка; или трудовой договор с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения; или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора; или послужной список (перечень сведений о работе, трудовой деятельности работника), подписанный работодателем, заверенный печатью организации (при ее наличии); или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника))
Значительное
21
Наличие у учредителей (участников), руководителей специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации (далее – СУЦ) и их филиалов, медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания, алкоголизма или наркомании
Грубое
22
Учредители (участники), руководители СУЦ и их филиалов не имеют судимости за совершение преступления
Грубое
23
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов не могут являться лица, освобожденные от уголовной ответственности на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
Грубое
24
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов не могут являться лица в отношении которых в течение одного года до принятия на должность за совершение уголовного проступка вынесен обвинительный приговор суда или в течение одного года до принятия на должность освобождены от уголовной ответственности за совершение уголовного проступка на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан
Грубое
25
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов не могут являться лица, привлеченные к административной ответственности ранее в течение года до принятия на работу за совершение следующих умышленных административных правонарушений: неисполнение и (или) ненадлежащее исполнение обязанностей по обеспечению антитеррористической защиты и соблюдению должного уровня безопасности объекта, уязвимого в террористическом отношении (статья 149); мелкое хулиганство (статья 434); стрельба из огнестрельного, газового, пневматического, метательного и электрического оружия, применение пиротехнических изделий в населенных пунктах (статья 436); заведомо ложный вызов специальных служб (статья 438); заведомо ложная информация о факте коррупционного правонарушения (статья 439); распитие алкогольных напитков или появление в общественных местах в состоянии опьянения (статья 440); неповиновение законному требованию лица, участвующего в обеспечении общественного порядка (статья 443); предоставление помещений заведомо для занятия проституцией или сводничества (статья 450); изготовление, хранение, ввоз, перевозка, распространение на территории Республики Казахстан продукции средств массовой информации, а равно иной продукции (статья 453); воспрепятствование должностным лицам государственных инспекций и органов государственного контроля и надзора в выполнении ими служебных обязанностей, невыполнение постановлений, предписаний и иных требований (статья 462); занятие предпринимательской или иной деятельностью, а также осуществление действий (операций) без соответствующей регистрации, разрешения или направления уведомления (статья 463); нарушение норм лицензирования (статья 464); невозвращение лицензии и (или) приложения к лицензии лицензиару (статья 467); нарушение требований, предъявляемых к деятельности по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации (статья 469); нарушение законодательства Республики Казахстан в области охранной деятельности (статья 470); нарушение режима чрезвычайного положения (статья 476); нарушение правового режима в зоне проведения антитеррористической операции (статья 477); действия, провоцирующие нарушение правопорядка в условиях чрезвычайного положения (статья 478); несообщение о принятых мерах по устранению причин и условий, способствовавших совершению правонарушения (статья 479); передача лицам, содержащимся в учреждениях уголовно-исполнительной системы, специальных учреждениях, запрещенных веществ, изделий и предметов (статья 481); незаконные приобретение, передача, реализация, хранение, ношение, перевозка физическими и юридическими лицами оружия (статья 482); нарушение порядка хранения, учета, использования, перевозки, торговли, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением (статья 483); нарушение порядка приобретения, передачи, учета, хранения, использования, перевозки, ввоза на территорию Республики Казахстан, вывоза с территории Республики Казахстан и транзита по территории Республики Казахстан гражданского, служебного, наградного, коллекционного оружия, патронов к нему (статья 484); неправомерное применение огнестрельного, огнестрельного бесствольного, газового оружия, газового оружия с возможностью стрельбы патронами травматического действия, пневматического, метательного и электрического оружия (статья 485); нарушение порядка регистрации (перерегистрации) гражданского, служебного, наградного, коллекционного оружия либо постановки его на учет (статья 486); уклонение от сдачи для реализации гражданского оружия, патронов к нему (статья 487); нарушение законодательства Республики Казахстан о порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций (статья 488); нарушение законодательства Республики Казахстан об общественных объединениях, а также руководство, участие в деятельности незарегистрированных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке общественных, религиозных объединений, финансирование их деятельности (статья 489); нарушение законодательства Республики Казахстан о религиозной деятельности и религиозных объединениях (статья 490); незаконное изъятие паспортов, удостоверений личности или принятие их в залог (статья 494); представление заведомо ложных сведений в государственные органы Республики Казахстан при получении документов, удостоверяющих личность, либо при подаче заявления для получения разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан или о приеме в гражданство Республики Казахстан либо восстановлении в гражданстве Республики Казахстан (статья 495); нарушение законодательства Республики Казахстан о гражданстве (статья 496); нарушение установленных требований в сфере защиты государственных секретов, а также в работе со служебной информацией ограниченного распространения (статья 504); незаконное проникновение на охраняемые объекты (статья 506); проявление неуважения к суду (статья 653); ответственность участников производства по делу об административном правонарушении (статья 654); отказ или уклонение свидетеля от дачи показаний (статья 658); заведомо ложные показания свидетеля, потерпевшего, заключение эксперта или неправильный перевод (статья 659); неявка к прокурору, следователю и в орган дознания, судебному исполнителю, судебному приставу (статья 665); воспрепятствование законной деятельности прокурора, следователя, дознавателя, судебного пристава, судебного исполнителя (статья 667); неисполнение приговора суда, решения суда или иного судебного акта и исполнительного документа (статья 669); неисполнение постановления и иного законного требования судебного исполнителя, судебного пристава (статья 670); воспрепятствование судебному исполнителю в исполнении исполнительных документов (статья 673); незаконное ношение (использование) одежды со знаками различия и (или) символикой военной формы, а также форменной одежды и специального обмундирования (статья 675) предусмотренных Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях
Грубое
26
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов не могут являться лица, уволенные менее трех лет назад по отрицательным мотивам с государственной, воинской службы, из правоохранительных органов, судов и органов юстиции
Грубое
27
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов не могут являться лица, уволенные менее трех лет назад по отрицательным мотивам с должности охранника частной охранной организации
Грубое
28
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов не являются иностранные юридические лица, юридические лица с иностранным участием, иностранцы, а также лица без гражданства
Грубое
29
Соответствие служебного оружия и патронов к нему следующим видам, типам, моделям и количеству, установленным постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия":

1) Ойықты ұзын ұңғылы қарудың 5 бірліктері;
2) Ойықты қысқа ұңғылы қарудың 10 бірліктері;
3) Тегіс ұңғылы ұзын ұңғылы қарудың 7 бірліктері;
4) Тегіс ұңғылы қысқа ұңғылы қарудың 7 бірліктері;
5) Ұңғысыз жарақат салатын қарудың 5 бірліктері;
6) Электр қарудың 5 бірліктері.
Оқ-дәрілердің нормалары:
- жеке күзет ұйымдарының күзетшілерін, басшыларын оқыту - оқитын қызметкерге әрбір қарудың түріне 18 патрон;
- жеке адамдардың өмірі мен денсаулығын қорғауды жүзеге асыратын күзетшілерді оқыту - оқитын қызметкерге барлық курс ішінде 500 патрон;
- азаматтық аңшылық қару мен өзін-өзі қорғау қаруының иелерін оқытуға - бір азаматтық қару иесіне 20 патрон;
- қарудың атуын тексеру - бір бірлік қаруға 8 патрон есебінен белгіленеді
Өрескел
16
Құқық қорғау және арнайы мемлекеттік органдар жүргізетін жедел-профилактикалық іс-шаралардың барысында анықталған Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмеуі
Өрескел
2. Алдыңғы тексеріс нәтижелері: (Бұзушылықтың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, болмашы) тексеру парақтарында көрсетілген Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарын сақтамаған жағдайда белгіленеді)
17
Сабақтар өткізуге арналған үй-жайдың болуы
Елеулі
18
Атыс даярлық бойынша сабақтар өткізуге арналған атыс тирінің болуы:
Заңды тұлғалар үшін – меншік құқығында;
филиалдар үшін – меншік не болмаса жалға алу шарты құқығында
Өрескел
19
Оқу бағдарламалары мен оқу жоспарларында көзделген арнайы және техникалық құралдардың болуы
Елеулі
20
Тиісті теориялық, практикалық білімдері және өзінің кәсіби құзыреті шегінде оқыту дағдылары бар оқытушылардың және күзет қызметі саласында жұмыс тәжірибесі бар оқыту процесіне тартылатын мамандардың болуы (оқу және еңбек қызметін растайтын құжаттар көшірмелері (еңбек кітапшасы; немесе тоқтату күні мен оны тоқтатудың негізі туралы жұмыс берушінің белгісі бар еңбек шарты; немесе еңбек шартының жасалуы және тоқтатылуы негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс беруші актілерінен үзінді көшірмелер; немесе жұмыс беруші қол қойған, ұйымның мөрімен расталған қызметтік тізім (жұмыскердің жұмысы, еңбек қызметі туралы мәліметтер тізбесі) (болған кезде); немесе жұмыскердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған архивтік анықтама))
Өрескел
21
Жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының (бұдан әрі - МОО) және олардың филиалдарының құрылтайшыларында (қатысушылары), басшыларында психикалық ауруы, маскүнемдік немесе нашақорлық бойынша денсаулық сақтау органдарының есебінде тұрмайтынын растайтын медициналық құжаттың болуы
Өрескел
22
МОО және олардың филиалдарының құрылтайшыларында (қатысушылары), басшыларында қылмыс жасағаны үшін соттылығы жоқ
Өрескел
23
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шектегі мерзiмі өткенге дейiн Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауапкершіліктен босатылған адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
Өрескел
24
Оларға қатысты күзетші лауазымына қабылданғанға дейін бір жыл ішінде қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін соттың айыптау үкімі шыққан немесе күзетші лауазымына қабылданғанға дейін бір жыл ішінде қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауапкершіліктен босатылған адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
Өрескел
25
Жұмысқа қабылданғанға дейін бір жыл ішінде Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде көзделген: террористiк тұрғыдан осал объектiнiң терроризмге қарсы қорғалуын қамтамасыз ету және қауiпсiздiгiнiң тиiстi деңгейiн сақтау жөнiндегi мiндеттердi орындамау және (немесе) тиiсiнше орындамау (149-бап); ұсақ бұзақылық (434-бап); елдi мекендерде атыс қаруынан, газды, пневматикалық, лақтырылатын және электрлі қарудан оқ ату, пиротехникалық бұйымдарды қолдану (436-бап); арнаулы қызметтердi көрiнеу жалған шақыру (438-бап); сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы көрінеу жалған ақпарат (439-бап); алкогольдік ішімдіктерді iшу немесе қоғамдық орындарға масаң күйде келу (440-бап); қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын адамның заңды талабына бағынбау (443-бап); көрінеу жезөкшелікпен айналысу немесе жеңгетайлық үшін үй-жайлар ұсыну (450-бап); бұқаралық ақпарат құралдарының өнiмiн, сол сияқты өзге де өнiмдi Қазақстан Республикасының аумағында дайындау, сақтау, әкелу, тасымалдау, тарату (453-бап); мемлекеттік инспекциялар мен мемлекеттік бақылау және қадағалау органдарының лауазымды адамдарына өздерінің қызметтік міндеттерін орындауына кедергі келтіру, қаулыларды, нұсқамаларды және өзге де талаптарды орындамау (462-бап); тиiстi тiркеусiз, рұқсатсыз немесе хабарлама жібермей кәсіпкерлік немесе өзге де қызметпен айналысу, сондай-ақ әрекеттердi (операцияларды)жүзеге асыру (463-бап); лицензиялау нормаларын бұзу (464-бап); лицензиарға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайтармау (467-бап); күзет дабылы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметке қойылатын талаптарды бұзу (469-бап); Қазақстан Республикасының күзет қызметі саласындағы заңнамасын бұзу (470-бап); төтенше жағдай режимiн бұзу (476-бап); терроризмге қарсы операция жүргізу аймағында құқықтық режимді бұзу (477-бап); төтенше жағдай кезiнде құқықтық тәртiпті бұзуға итермелейтiн әрекеттер (478-бап); құқық бұзушылық жасауға ықпал еткен себептер мен жағдайларды жою жөнiнде қолданылған шаралар туралы хабарламау (479-бап); қылмыстық-атқару жүйесiнің мекемелерiнде, арнаулы мекемелерде ұсталатын адамдарға тыйым салынған заттар, бұйымдар мен нәрселер беру (481-бап); жеке және заңды тұлғалардың қаруды заңсыз иеленіп алуы, беруі, өткізуі, сақтауы, алып жүруi, тасымалдауы (482-бап); азаматтық пиротехникалық заттарды және оларды қолданып жасалған бұйымдарды сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, олармен сауда жасау, оларды жою, әкелу, әкету тәртібін бұзу (483-бап); азаматтық, қызметтік, марапаттық, коллекциялық қаруды, оның патрондарын иелену, беру, есепке алу, сақтау, пайдалану, тасымалдау, Қазақстан Республикасының аумағына әкелу, Қазақстан Республикасының аумағынан әкету және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзитпен өткізу тәртібін бұзу (484-бап); атыс, ұңғысыз атыс қаруын, газды қаруды, жарақат салатын патрондармен ату мүмкіндігі бар газды қаруды, пневматикалық, лақтырылатын және электрлі қаруды құқыққа сыйымсыз қолдану (485-бап); азаматтық, қызметтiк, марапаттық, коллекциялық қаруды тiркеу (қайта тiркеу) не оны есепке қою тәртібін бұзу (486-бап); азаматтық қаруды, оның патрондарын өткізу үшiн тапсырудан жалтару (487-бап); Қазақстан Республикасының бейбiт жиналыстарды, митингiлерді, шерулерді, пикеттер мен демонстрацияларды ұйымдастыру және өткiзу тәртiбi туралы заңнамасын бұзу (488-бап); Қазақстан Республикасының қоғамдық бiрлестiктер туралы заңнамасын бұзу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тіркелмеген қоғамдық, дiни бiрлестiктердiң қызметіне басшылық жасау, қатысу, олардың қызметiн қаржыландыру (489-бап); Қазақстан Республикасының діни қызмет және діни бірлестіктер туралы заңнамасын бұзу (490-бап); паспорттарды, жеке куәліктерді заңсыз алып қою немесе оларды кепілге қабылдау (494-бап); жеке басты куәландыратын құжаттарды алған кезде не Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат алу үшін немесе Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау не Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру туралы өтініш берген кезде Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына көрiнеу жалған мәлiметтерді ұсыну (495-бап); Қазақстан Республикасының азаматтық туралы заңнамасын бұзу (496-бап); мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы, сондай-ақ таратылуы шектеулі қызметтік ақпаратпен жұмыс істеудегі белгіленген талаптарды бұзу (504-бап); күзетiлетiн объектiлерге заңсыз кіру (506-бап); сотты құрметтемеушілік (653-бап); әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс бойынша iс жүргізуге қатысушылардың жауаптылығы (654-бап); куәнiң айғақтар беруден бас тартуы немесе жалтаруы (658-бап); куәнiң, жәбiрленушiнiң көрiнеу жалған айғақтары, сарапшының көрiнеу жалған қорытындысы немесе көрінеу дұрыс емес аударма (659-бап); прокурорға, тергеушiге және анықтау органына, сот орындаушысына, сот приставына келмеу (665-бап); прокурордың, тергеушiнiң, анықтаушының, сот приставының, сот орындаушысының заңды қызметiне кедергi келтіру (667-бап); сот үкiмiн, сот шешiмiн немесе өзге де сот актiсiн және атқарушылық құжатты орындамау (669-бап); сот орындаушысының, сот приставының қаулысын және өзге де заңды талабын орындамау (670-бап); сот орындаушысына атқарушылық құжаттарды орындауға кедергi келтiру (673-бап); айырым белгiлерi және (немесе) нышаны бар әскери киiм нысанын, сондай-ақ нысанды киiм мен арнаулы киiм-кешектi заңсыз киiп жүру (пайдалану) (675-бап) қасақана әкімшілік құқық бұзушылықтарды жасағаны үшін бұрын әкімшілік жауапкершілікке тартылған адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
Өрескел
26
Кемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша мемлекеттік, әскери қызметтен, құқық қорғау органдарынан, соттардан және әділет органдарынан жұмыстан босатылған адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
Өрескел
27
Кемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша жеке күзет ұйымының күзетшісі лауазымынан босатылған адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
Өрескел
28
Шетелдік заңды тұлғалар, шетелдің қатысуымен заңды тұлғалар, шетелдіктер, сондай-ақ азаматтығы жоқ адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
Өрескел
29
Қызметтік қару мен оның патрондарының "Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру жөніндегі шаралар туралы" Үкіметтің 2000 жылғы 3 тамыздағы № 1176 қаулысымен белгіленген келесі түрлерге, типтерге, модельдерге және санға сәйкес келуі:

1) 5 единиц нарезного длинноствольного оружия;
2) 10 единиц нарезного короткоствольного оружия;
3) 7 единиц гладкоствольного длинноствольного оружия;
4) 7 единиц гладкоствольного короткоствольного оружия;
5) 5 единиц бесствольного травматического оружия;
6) 5 единиц электрического оружия.
Нормы боеприпасов устанавливаются из расчета:
- обучение охранников, руководителей частных охранных организаций - 18 патронов на обучаемого на каждый вид оружия;
- обучение охранников, осуществляющих защиту жизни и здоровья физических лиц - 500 патронов на обучаемого за весь курс;
- обучение владельцев гражданского охотничьего оружия и оружия самообороны - 20 патронов на одного владельца гражданского оружия;
- проверка боя оружия - 8 патронов на одну единицу оружия
Грубое
3. Наличие неблагоприятных происшествий, возникших по вине проверяемого субъекта:
30
Возбуждение уголовного дела в отношении работника, руководителя, учредителя (участника) проверяемого субъекта или самого проверяемого субъекта
Грубое
31
Возбуждение административного дела в отношении работника, руководителя, учредителя (участника) проверяемого субъекта или самого проверяемого субъекта
Грубое
32
Утрата, потеря служебного и гражданского оружия, специальных средств
Грубое
4. Наличие подтвержденных жалоб и обращений:
33
Наличие подтвержденной жалобы или обращения физического либо юридического лица, посредством результата внеплановой проверки или иной формы контроля
Грубое
5. Анализ публикаций и освещений в средствах массовой информации:
34
Наличие подтвердившихся негативных публикаций и освещений качества, оказываемого проверяемым субъектом услуг в средствах массовой информации
Незначительное
35
Наличие подтвердившихся негативных публикаций и освещений в средствах массовой информации, с выявлением неблагоприятных происшествий
Значительное
Приложение 3
к Критериям оценки степени
риска по государственному
контролю за охранной
деятельностью, за
деятельностью
специализированных
учебных центров по подготовке
и повышению квалификации
работников, занимающих
должности руководителя и
охранника в частной
охранной организации, и за
деятельностью по монтажу,
наладке и техническому
обслуживанию средств
охранной сигнализации
Сноска. Субъективные критерии в редакции совместного приказа Министра внутренних дел РК от 14.02.2017 № 112 и Министра национальной экономики РК от 03.03.2017 № 106 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Субъективные критерии оценки степени риска деятельности по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации
Субъективные критерии оценки степени риска
Степень нарушений

1) Ойықты ұзын ұңғылы қарудың 5 бірліктері;
2) Ойықты қысқа ұңғылы қарудың 10 бірліктері;
3) Тегіс ұңғылы ұзын ұңғылы қарудың 7 бірліктері;
4) Тегіс ұңғылы қысқа ұңғылы қарудың 7 бірліктері;
5) Ұңғысыз жарақат салатын қарудың 5 бірліктері;
6) Электр қарудың 5 бірліктері.
Оқ-дәрілердің нормалары:
- жеке күзет ұйымдарының күзетшілерін, басшыларын оқыту - оқитын қызметкерге әрбір қарудың түріне 18 патрон;
- жеке адамдардың өмірі мен денсаулығын қорғауды жүзеге асыратын күзетшілерді оқыту - оқитын қызметкерге барлық курс ішінде 500 патрон;
- азаматтық аңшылық қару мен өзін-өзі қорғау қаруының иелерін оқытуға - бір азаматтық қару иесіне 20 патрон;
- қарудың атуын тексеру - бір бірлік қаруға 8 патрон есебінен белгіленеді
Өрескел
3. Тексерілетін субъектінің кінәсінен пайда болған жағымсыз оқиғалардың болуы:
30
Тексерілетін субъектінің жұмысшысына, басшысына, құрылтайшысына (қатысушысына) немесе тексерілетін субъектінің өзіне қатысты қылмыстық іс қозғау
Өрескел
31
Тексерілетін субъектінің күзетшісіне, басшысына, құрылтайшысына (қатысушысына) немесе тексерілетін субъектінің өзіне қатысты әкімшілік іс қозғау
Өрескел
32
Қызметтік және азаматтық қаруды, арнайы құралдарды жою, жоғалту
Өрескел
4. Расталған шағымдар мен өтініштердің болуы:
33
Жоспардан тыс тексеріс нәтижесі немесе бақылаудың өзге нысаны арқылы жеке не болмаса заңды тұлғаның расталған шағымы немесе өтінішінің болуы
Өрескел
5. Бұқаралық ақпарат құралдарындағы басылымдар мен жариялымдарды талдау:
34
Бұқаралық ақпарат құралдарында тексерілетін субъект көрсететін қызметтердің сапасы туралы расталған теріс жариялымдар мен басылымдардың болуы
Болмашы
35
Жағымсыз оқиғаларды анықтай отырып, бұқаралық ақпарат құралдарында теріс жариялымдар мен басылымдардың болуы
Елеулі
Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында
басшы және күзетші лауазымдарын
атқаратын жұмыскерлерді даярлау
және біліктілігін арттыру жөніндегі
мамандандырылған оқу орталықтарының
қызметін және күзет сигнализациясы
құралдарын монтаждау, ретке келтіру
және техникалық қызмет көрсету
жөніндегі қызметті мемлекеттік
бақылау бойынша тәуекел дәрежесін
бағалау өлшемшарттарына 3-қосымша
Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметтін тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттар
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 14.02.2017 № 112 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 03.03.2017 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары
Тәртіп бұзушылық дәрежесі

6) в комнате для хранения оружия и патронов к нему необходимо иметь противопожарные средства, опись имущества, в которую заносится количество шкафов, металлических ящиков с указанием их номеров и какой печатью они опечатываются;
7) от оружейной комнаты и металлических шкафов (сейфов) с оружием и патронами должно быть два комплекта ключей. Один комплект ключей постоянно находится у лица, ответственного за сохранность оружия и патронов к нему, второй - в опечатанном пенале у руководителя организации, на имя которого выдано разрешение на хранение. Запрещается оставлять ключи от оружейной комнаты, металлических шкафов (сейфов) с оружием и патронами в столах и иных доступных для посторонних лиц местах
Должностное (ые) лицо (а) __________ _________ ____________________________________
(должность) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________ ________ _____________________________________
(должность)(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель
проверяемого субъекта __________________________________ __________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должность) (подпись)
Примечание:
* Сведения, получаемые из соответствующих государственных информационных
систем через шлюз "электронного правительства".
Приложение 3
к совместному приказу
Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 6 января 2016 года № 1
и Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 11 декабря 2015 года № 1018
Форма
Сноска. Проверочный лист в редакции совместного приказа Министра внутренних дел РК от 14.02.2017 № 112 и Министра национальной экономики РК от 03.03.2017 № 106 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Проверочный лист
в сфере частного предпринимательства за деятельностью
специализированных учебных центров по подготовке
и повышению квалификации работников, занимающих должности
руководителя и охранника в частной охранной организации,
в отношении юридических лиц, занимающихся деятельностью
специализированных учебных центров по подготовке и повышению
квалификации работников, занимающих должности
руководителя и охранника в частной охранной организации
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ________________________________________________________
(дата, №)
Наименование проверяемого субъекта _______________________________________________
________________________________________________________________________________
ИИН, БИН проверяемого субъекта __________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Наличие помещения для проведения занятий
2
Наличие стрелкового тира для проведения занятий по огневой подготовке:
- для юридических лиц - на праве собственности;
- для филиалов – на праве собственности либо договора аренды
3
Наличие специальных и технических средств, предусмотренных учебными программами и учебными планами
4
Наличие преподавателей, обладающих соответствующими теоретическими, практическими знаниями и навыками преподавания в области своей профессиональной компетенции, и привлекаемых к процессу обучения специалистов, имеющих профессиональный опыт работы в области охранной деятельности (копии документов, подтверждающих учебную деятельность и трудовую деятельность (трудовая книжка; или трудовой договор с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения; или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора; или послужной список (перечень сведений о работе, трудовой деятельности работника), подписанный работодателем, заверенный печатью организации (при ее наличии); или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника)).
5
Наличие у учредителей (участников), руководителей специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации (далее – СУЦ) и их филиалов, медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания, алкоголизма или наркомании
6*
Учредители (участники), руководители СУЦ и их филиалов не имеют судимости за совершение преступления
7*
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов не могут являться лица, освобожденные от уголовной ответственности на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
8*
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов не могут являться лица, в отношении которых в течение одного года до принятия на должность вынесен обвинительный приговор суда за совершение уголовного проступка или в течение одного года до принятия на должность освобождены от уголовной ответственности за совершение уголовного проступка на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан
9*
Учредители (участники), руководители СУЦ и их филиалов не привлекались к административной ответственности ранее в течение года до принятия на должность за совершение следующих умышленных административных правонарушений: неисполнение и (или) ненадлежащее исполнение обязанностей по обеспечению антитеррористической защиты и соблюдению должного уровня безопасности объекта, уязвимого в террористическом отношении (статья 149); мелкое хулиганство (статья 434); стрельба из огнестрельного, газового, пневматического, метательного и электрического оружия, применение пиротехнических изделий в населенных пунктах (статья 436); заведомо ложный вызов специальных служб (статья 438); заведомо ложная информация о факте коррупционного правонарушения (статья 439); распитие алкогольных напитков или появление в общественных местах в состоянии опьянения (статья 440); неповиновение законному требованию лица, участвующего в обеспечении общественного порядка (статья 443); предоставление помещений заведомо для занятия проституцией или сводничества (статья 450); изготовление, хранение, ввоз, перевозка, распространение на территории Республики Казахстан продукции средств массовой информации, а равно иной продукции (статья 453); воспрепятствование должностным лицам государственных инспекций и органов государственного контроля и надзора в выполнении ими служебных обязанностей, невыполнение постановлений, предписаний и иных требований (статья 462); занятие предпринимательской или иной деятельностью, а также осуществление действий (операций) без соответствующей регистрации, разрешения или направления уведомления (статья 463); нарушение норм лицензирования (статья 464); невозвращение лицензии и (или) приложения к лицензии лицензиару (статья 467); нарушение требований, предъявляемых к деятельности по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации (статья 469); нарушение законодательства Республики Казахстан в области охранной деятельности (статья 470); нарушение режима чрезвычайного положения (статья 476); нарушение правового режима в зоне проведения антитеррористической операции (статья 477); действия, провоцирующие нарушение правопорядка в условиях чрезвычайного положения (статья 478); несообщение о принятых мерах по устранению причин и условий, способствовавших совершению правонарушения (статья 479); передача лицам, содержащимся в учреждениях уголовно-исполнительной системы, специальных учреждениях, запрещенных веществ, изделий и предметов (статья 481); незаконные приобретение, передача, реализация, хранение, ношение, перевозка физическими и юридическими лицами оружия (статья 482); нарушение порядка хранения, учета, использования, перевозки, торговли, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением (статья 483); нарушение порядка приобретения, передачи, учета, хранения, использования, перевозки, ввоза на территорию Республики Казахстан, вывоза с территории Республики Казахстан и транзита по территории Республики Казахстан гражданского, служебного, наградного, коллекционного оружия, патронов к нему (статья 484); неправомерное применение огнестрельного, огнестрельного бесствольного, газового оружия, газового оружия с возможностью стрельбы патронами травматического действия, пневматического, метательного и электрического оружия (статья 485); нарушение порядка регистрации (перерегистрации) гражданского, служебного, наградного, коллекционного оружия либо постановки его на учет (статья 486); уклонение от сдачи для реализации гражданского оружия, патронов к нему (статья 487); нарушение законодательства Республики Казахстан о порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций (статья 488); нарушение законодательства Республики Казахстан об общественных объединениях, а также руководство, участие в деятельности незарегистрированных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке общественных, религиозных объединений, финансирование их деятельности (статья 489); нарушение законодательства Республики Казахстан о религиозной деятельности и религиозных объединениях (статья 490); незаконное изъятие паспортов, удостоверений личности или принятие их в залог (статья 494); представление заведомо ложных сведений в государственные органы Республики Казахстан при получении документов, удостоверяющих личность, либо при подаче заявления для получения разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан или о приеме в гражданство Республики Казахстан либо восстановлении в гражданстве Республики Казахстан (статья 495); нарушение законодательства Республики Казахстан о гражданстве (статья 496); нарушение установленных требований в сфере защиты государственных секретов, а также в работе со служебной информацией ограниченного распространения (статья 504); незаконное проникновение на охраняемые объекты (статья 506); проявление неуважения к суду (статья 653); ответственность участников производства по делу об административном правонарушении (статья 654); отказ или уклонение свидетеля от дачи показаний (статья 658); заведомо ложные показания свидетеля, потерпевшего, заключение эксперта или неправильный перевод (статья 659); неявка к прокурору, следователю и в орган дознания, судебному исполнителю, судебному приставу (статья 665); воспрепятствование законной деятельности прокурора, следователя, дознавателя, судебного пристава, судебного исполнителя (статья 667); неисполнение приговора суда, решения суда или иного судебного акта и исполнительного документа (статья 669); неисполнение постановления и иного законного требования судебного исполнителя, судебного пристава (статья 670); воспрепятствование судебному исполнителю в исполнении исполнительных документов (статья 673); незаконное ношение (использование) одежды со знаками различия и (или) символикой военной формы, а также форменной одежды и специального обмундирования (статья 675) предусмотренных Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях
10
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов не могут являться лица, уволенные менее трех лет назад по отрицательным мотивам с государственной, воинской службы, из правоохранительных органов, судов и органов юстиции
11
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов не могут являться лица, уволенные менее трех лет назад по отрицательным мотивам с должности охранника частной охранной организации
12
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов не могут являться иностранные юридические лица, юридические лица с иностранным участием, иностранцы, а также лица без гражданства
13
Соответствие служебного оружия и патронов к нему следующим видам, типам, моделям и количеству, установленным постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия":

6) қару мен патрондар сақтайтын бөлмеде өртке қарсы құралдар, мүлiктердiң тiзімдемесi болуы тиiс, онда шкафтардың, металл жәшiктердiң саны, олардың нөмiрлерi және қандай мөр басылғаны көрсетiледi;
7) қару мен оның патрондары бар қару-жарақ бөлмесi және металл шкафтар (сейфтер) кiлттерiнiң екi жинағы болуы тиiс.
Кiлттердiң бiр жинағы қару мен оның патрондарын сақтауға жауапты адамда, екiншiсi - атына сақтау рұқсаты берiлген ұйым басшысының мөрленген сауытында ұдайы сақталады.
Қару-жарақ бөлмесiнiң, қару мен патрондар бар металл шкафтардың, сейфтердiң кiлттерiн столдарда және бөгде адамдардың қолы жететiн өзге де жерлерде қалдыруға тыйым салынады.
Лауазымды адам (дар) ______ _____ ___________________________________
(лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
______ _____ ___________________________________
(лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Тексерілетін субъектінің басшысы
_________ _____ ___________________________________
(лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Ескертпе:
* Тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "Электрондық үкімет" шлюзі арқылы алынатын мәліметтер.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 6 қаңтардағы № 1
және Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 1018 бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Жеке кәсіпкерлік саласындағы жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметімен айналысатын заңды тұлғаларға қатысты тексеру парағы
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 14.02.2017 № 112 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 03.03.2017 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Тексерісті тағайындаған мемлекеттік орган____________________________
_________________________________________________________________
Тексерісті тағайындау туралы акті ___________________________________
(күні, №)
Тексерілетін субъектінің атауы ______________________________________
_________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің ЖСН, БСН __________________________________
__________________________________________________________________
Орналасқан орнының мекенжайы _____________________________________
Талаптардың тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1
Сабақтар өткізуге арналған үй-жайдың болуы
2
Атыс даярлығы бойынша сабақтар өткізуге арналған атыс тирінің болуы:
заңды тұлғалар үшін – меншік құқығында;
филиалдар үшін – меншік не болмаса жалға алу шарты құқығында
3
Оқу бағдарламалары мен оқу жоспарларында көзделген арнайы және техникалық құралдардың болуы
4
Тиісті теориялық, практикалық білімдері және өзінің кәсіби құзыреті шегінде оқыту дағдылары бар оқытушылардың және күзет қызметі саласында жұмыс тәжірибесі бар оқыту процесіне тартылатын мамандардың болуы (оқу және еңбек қызметін растайтын құжаттар көшірмелері (еңбек кітапшасы; немесе тоқтату күні мен оны тоқтатудың негізі туралы жұмыс берушінің белгісі бар еңбек шарты; немесе еңбек шартының жасалуы және тоқтатылуы негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс беруші актілерінен үзінді көшірмелер; немесе жұмыс беруші қол қойған, ұйымның мөрімен расталған қызметтік тізім (жұмыскердің жұмысы, еңбек қызметі туралы мәліметтер тізбесі) (болған кезде); немесе жұмыскердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған архивтік анықтама))
5
Жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының (бұдан әрі - МОО) және олардың филиалдарының құрылтайшыларында (қатысушылары), басшыларында психикалық ауруы, маскүнемдік немесе нашақорлық бойынша денсаулық сақтау органдарының есебінде тұрмайтынын растайтын медициналық құжаттың болуы
6*
МОО және олардың филиалдарының құрылтайшыларында (қатысушылары), басшыларында қылмыс жасағаны үшін соттылығы жоқ
7*
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шектегі мерзiмі өткенге дейiн Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабы бірінші бөлігінің 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтары немесе 36-бабы негізінде қылмыстық жауапкершіліктен босатылған адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
8*
Оларға қатысты лауазымға қабылданғанға дейін бір жыл ішінде қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін соттың айыптау үкімі шыққан немесе лауазымға қабылданғанға дейін бір жыл ішінде қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабы бірінші бөлігінің 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтары немесе 36-бабы негізінде қылмыстық жауапкершіліктен босатылған адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
9*
МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары лауазымға қабылданғанға дейін бір жыл ішінде Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде көзделген: террористiк тұрғыдан осал объектiнiң терроризмге қарсы қорғалуын қамтамасыз ету және қауiпсiздiгiнiң тиiстi деңгейiн сақтау жөнiндегi мiндеттердi орындамау және (немесе) тиiсiнше орындамау (149-бап); ұсақ бұзақылық (434-бап); елдi мекендерде атыс қаруынан, газды, пневматикалық, лақтырылатын және электрлі қарудан оқ ату, пиротехникалық бұйымдарды қолдану (436-бап); арнаулы қызметтердi көрiнеу жалған шақыру (438-бап); сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы көрінеу жалған ақпарат (439-бап); алкогольдік ішімдіктерді iшу немесе қоғамдық орындарға масаң күйде келу (440-бап); қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын адамның заңды талабына бағынбау (443-бап); көрінеу жезөкшелікпен айналысу немесе жеңгетайлық үшін үй-жайлар ұсыну (450-бап); бұқаралық ақпарат құралдарының өнiмiн, сол сияқты өзге де өнiмдi Қазақстан Республикасының аумағында дайындау, сақтау, әкелу, тасымалдау, тарату (453-бап); мемлекеттік инспекциялар мен мемлекеттік бақылау және қадағалау органдарының лауазымды адамдарына өздерінің қызметтік міндеттерін орындауына кедергі келтіру, қаулыларды, нұсқамаларды және өзге де талаптарды орындамау (462-бап); тиiстi тiркеусiз, рұқсатсыз немесе хабарлама жібермей кәсіпкерлік немесе өзге де қызметпен айналысу, сондай-ақ әрекеттердi (операцияларды)жүзеге асыру (463-бап); лицензиялау нормаларын бұзу (464-бап); лицензиарға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайтармау (467-бап); күзет дабылы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметке қойылатын талаптарды бұзу (469-бап); Қазақстан Республикасының күзет қызметі саласындағы заңнамасын бұзу (470-бап); төтенше жағдай режимiн бұзу (476-бап); терроризмге қарсы операция жүргізу аймағында құқықтық режимді бұзу (477-бап); төтенше жағдай кезiнде құқықтық тәртiпті бұзуға итермелейтiн әрекеттер (478-бап); құқық бұзушылық жасауға ықпал еткен себептер мен жағдайларды жою жөнiнде қолданылған шаралар туралы хабарламау (479-бап); қылмыстық-атқару жүйесiнің мекемелерiнде, арнаулы мекемелерде ұсталатын адамдарға тыйым салынған заттар, бұйымдар мен нәрселер беру (481-бап); жеке және заңды тұлғалардың қаруды заңсыз иеленіп алуы, беруі, өткізуі, сақтауы, алып жүруi, тасымалдауы (482-бап); азаматтық пиротехникалық заттарды және оларды қолданып жасалған бұйымдарды сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, олармен сауда жасау, оларды жою, әкелу, әкету тәртібін бұзу (483-бап); азаматтық, қызметтік, марапаттық, коллекциялық қаруды, оның патрондарын иелену, беру, есепке алу, сақтау, пайдалану, тасымалдау, Қазақстан Республикасының аумағына әкелу, Қазақстан Республикасының аумағынан әкету және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзитпен өткізу тәртібін бұзу (484-бап); атыс, ұңғысыз атыс қаруын, газды қаруды, жарақат салатын патрондармен ату мүмкіндігі бар газды қаруды, пневматикалық, лақтырылатын және электрлі қаруды құқыққа сыйымсыз қолдану (485-бап); азаматтық, қызметтiк, марапаттық, коллекциялық қаруды тiркеу (қайта тiркеу) не оны есепке қою тәртібін бұзу (486-бап); азаматтық қаруды, оның патрондарын өткізу үшiн тапсырудан жалтару (487-бап); Қазақстан Республикасының бейбiт жиналыстарды, митингiлерді, шерулерді, пикеттер мен демонстрацияларды ұйымдастыру және өткiзу тәртiбi туралы заңнамасын бұзу (488-бап); Қазақстан Республикасының қоғамдық бiрлестiктер туралы заңнамасын бұзу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тіркелмеген қоғамдық, дiни бiрлестiктердiң қызметіне басшылық жасау, қатысу, олардың қызметiн қаржыландыру (489-бап); Қазақстан Республикасының діни қызмет және діни бірлестіктер туралы заңнамасын бұзу (490-бап); паспорттарды, жеке куәліктерді заңсыз алып қою немесе оларды кепілге қабылдау (494-бап); жеке басты куәландыратын құжаттарды алған кезде не Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат алу үшін немесе Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау не Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру туралы өтініш берген кезде Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына көрiнеу жалған мәлiметтерді ұсыну (495-бап); Қазақстан Республикасының азаматтық туралы заңнамасын бұзу (496-бап); мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы, сондай-ақ таратылуы шектеулі қызметтік ақпаратпен жұмыс істеудегі белгіленген талаптарды бұзу (504-бап); күзетiлетiн объектiлерге заңсыз кіру (506-бап); сотты құрметтемеушілік (653-бап); әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс бойынша iс жүргізуге қатысушылардың жауаптылығы (654-бап); куәнiң айғақтар беруден бас тартуы немесе жалтаруы (658-бап); куәнiң, жәбiрленушiнiң көрiнеу жалған айғақтары, сарапшының көрiнеу жалған қорытындысы немесе көрінеу дұрыс емес аударма (659-бап); прокурорға, тергеушiге және анықтау органына, сот орындаушысына, сот приставына келмеу (665-бап); прокурордың, тергеушiнiң, анықтаушының, сот приставының, сот орындаушысының заңды қызметiне кедергi келтіру (667-бап); сот үкiмiн, сот шешiмiн немесе өзге де сот актiсiн және атқарушылық құжатты орындамау (669-бап); сот орындаушысының, сот приставының қаулысын және өзге де заңды талабын орындамау (670-бап); сот орындаушысына атқарушылық құжаттарды орындауға кедергi келтiру (673-бап); айырым белгiлерi және (немесе) нышаны бар әскери киiм нысанын, сондай-ақ нысанды киiм мен арнаулы киiм-кешектi заңсыз киiп жүру (пайдалану) (675-бап) қасақана әкімшілік құқық бұзушылықтарды жасағаны үшін бұрын әкімшілік жауапкершілікке тартылмаған
10
Кемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша мемлекеттік, әскери қызметтен, құқық қорғау органдарынан, соттардан және әділет органдарынан жұмыстан босатылған адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
11
Кемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша жеке күзет ұйымының күзетшісі лауазымынан босатылған адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
12
Шетелдік заңды тұлғалар, шетелдің қатысуымен заңды тұлғалар, шетелдіктер, сондай-ақ азаматтығы жоқ адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
13
Қызметтік қару мен оның патрондарының "Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру жөніндегі шаралар туралы" Үкіметтің 2000 жылғы 3 тамыздағы № 1176 қаулысымен белгіленген келесі түрлерге, типтерге, модельдерге және санға сәйкес келуі:

1) 5 единиц нарезного длинноствольного оружия;
2) 10 единиц нарезного короткоствольного оружия;
3) 7 единиц гладкоствольного длинноствольного оружия;
4) 7 единиц гладкоствольного короткоствольного оружия;
5) 5 единиц бесствольного травматического оружия;
6) 5 единиц электрического оружия.
7) Нормы боеприпасов устанавливаются из расчета:
- обучение охранников, руководителей частных охранных организаций - 18 патронов на обучаемого на каждый вид оружия;
- обучение охранников, осуществляющих защиту жизни и здоровья физических лиц - 500 патронов на обучаемого за весь курс;
- обучение владельцев гражданского охотничьего оружия и оружия самообороны - 20 патронов на одного владельца гражданского оружия;
- проверка боя оружия-8 патронов на одну единицу оружия
Должностное (ые) лицо (а) __________ __________ ___________________________________
(должность) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________ ________ _____________________________________
(должность)(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель
проверяемого субъекта __________________________________ __________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должность) (подпись)
Примечание:
* Сведения, получаемые из соответствующих государственных информационных
систем через шлюз "электронного правительства".
Приложение 4
к совместному приказу
Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 6 января 2016 года № 1
и Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 11 декабря 2015 года № 1018
Форма
Сноска. Проверочный лист в редакции совместного приказа Министра внутренних дел РК от 14.02.2017 № 112 и Министра национальной экономики РК от 03.03.2017 № 106 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Проверочный лист
в сфере частного предпринимательства за деятельностью
по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств
охранной сигнализации, в отношении физических и юридических
лиц, занимающихся монтажом, наладкой и техническим
обслуживанием средств охранной сигнализации
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ________________________________________________________
(дата, №)
Наименование проверяемого субъекта _______________________________________________
________________________________________________________________________________
ИИН, БИН проверяемого субъекта __________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
Для юридических лиц
1
Наличие у специалиста, производящего работы по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации (далее – субъект), документа свидетельствующего о высшем или среднем техническом образовании, соответствующем отрасли работ
2
Наличие у субъекта помещения с оборудованием (или договора на его аренду) для осуществления наладки, технического обслуживания средств охранной сигнализации и проверки технического состояния монтируемого оборудования
3
Руководитель субъекта является гражданином Республики Казахстан
4
Наличие у руководителя субъекта медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания
5*
Руководитель субъекта не имеет непогашенной или неснятой в установленном законом порядке судимости
6*
Руководителем субъекта не могут являться лица, освобожденные от уголовной ответственности за совершение преступления на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
7
Работники субъекта являются гражданами Республики Казахстан
8
Наличие у работников субъекта медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания
9*
Работники субъекта не имеют непогашенной или неснятой в установленном законом порядке судимости
10*
Работниками субъекта не могут являться лица, освобожденные от уголовной ответственности за совершение преступления на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
Для физических лиц
11
Наличие у физического лица, осуществляющего деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации документа свидетельствующего о высшем или среднем техническом образовании, соответствующем отрасли работ
12
Наличие у физического лица, осуществляющего деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации помещения с оборудованием (или договор на его аренду) для осуществления наладки, технического обслуживания средств охранной сигнализации и проверки технического состояния монтируемого оборудования
13
Физическое лицо, осуществляющее деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации является гражданином Республики Казахстан
14
Наличие у физического лица, осуществляющего деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации медицинского документа, подтверждающего факт отсутствия на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания
15*
Физическое лицо, осуществляющее деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации не имеет непогашенной или неснятой в установленном законом порядке судимости
16*
Физическим лицом, осуществляющим деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации не могут являться лица, освобожденные от уголовной ответственности за совершение преступления на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
Должностное (ые) лицо (а) __________ __________ ___________________________________
(должность) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________ ________ ____________________________________
(должность) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель
проверяемого субъекта __________________________________ __________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должность) (подпись)
Примечание:
* Сведения, получаемые из соответствующих государственных информационных
систем через шлюз "электронного правительства".

1) Ойықты ұзын ұңғылы қарудың 5 бірліктері;
2) Ойықты қысқа ұңғылы қарудың 10 бірліктері;
3) Тегіс ұңғылы ұзын ұңғылы қарудың 7 бірліктері;
4) Тегіс ұңғылы қысқа ұңғылы қарудың 7 бірліктері;
5) Ұңғысыз жарақат салатын қарудың 5 бірліктері;
6) Электр қарудың 5 бірліктері.
Оқ-дәрілердің нормалары:
- жеке күзет ұйымдарының күзетшілерін, басшыларын оқыту - оқитын қызметкерге әрбір қарудың түріне 18 патрон;
- жеке адамдардың өмірі мен денсаулығын қорғауды жүзеге асыратын күзетшілерді оқыту - оқитын қызметкерге барлық курс ішінде 500 патрон;
- азаматтық аңшылық қару мен өзін-өзі қорғау қаруының иелерін оқытуға - бір азаматтық қару иесіне 20 патрон;
- қарудың атуын тексеру - бір бірлік қаруға 8 патрон есебінен белгіленеді
Лауазымды адам (дар) ______ _____ ___________________________________
(лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
______ _____ ___________________________________
(лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Тексерілетін субъектінің басшысы
________ _____ ___________________________________
(лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Ескертпе:
* Тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "Электрондық үкімет" шлюзі арқылы алынатын мәліметтер.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 6 қаңтардағы № 1
және Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 1018 бірлескен бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Жеке кәсіпкерлік саласындағы күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті, күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсетумен айналысатын жеке және заңды тұлғаларға қатысты тексеру парағы
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 14.02.2017 № 112 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 03.03.2017 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Тексерісті тағайындаған мемлекеттік орган ____________________________
__________________________________________________________________
Тексерісті тағайындау туралы акті ____________________________________
(күні, №)
Тексерілетін субъектінің атауы _______________________________________
__________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің ЖСН, БСН ___________________________________
____________________________________________________________________
Орналасқан орнының мекенжайы _______________________________________
Талаптардың тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
Заңды тұлғалар үшін
1
Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі жұмысты жүргізетін маманында (бұдан әрі – субъект) жұмыс саласына сәйкес келетiн жоғары немесе орта техникалық бiлiмiн растайтын құжаттың болуы
2
Субъектінің күзет сигнализациясы құралдарын ретке келтiрудi, техникалық қызмет көрсетудi және жөнделетін жабдықтың техникалық жай-күйiн тексерудi жүзеге асыруға арналған жабдықтары бар үй-жайының (немесе оны жалға алу шартының) болуы
3
Субъект басшысы Қазақстан Республикасының азаматы болып табылады
4
Субъект басшысында психикалық ауруы бойынша денсаулық сақтау органдарының есебінде тұрмайтындығын растайтын медициналық құжаттың болуы
5*
Субъекті басшысының заңмен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығы жоқ
6*
Субъект басшысы Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiндегi мерзiм өткенге дейiн Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бап бірінші бөлігінің 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтары немесе 36-бабы негізінде қылмыстық жауаптылықтан босатылған адамдар бола алмайды
7
Субъект жұмыскерлері Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылады
8
Субъект жұмыскерлерінде психикалық ауруы бойынша денсаулық сақтау органдарының есебінде тұрмайтындығын растайтын медициналық құжаттың болуы
9*
Субъект жұмыскерлерінде заңмен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығы жоқ
10*
Субъект жұмыскерлері Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiндегi мерзiм өткенге дейiн Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабы бірінші бөлігінің 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтары немесе 36-бабы негізінде қылмыстық жауаптылықтан босатылған адамдар бола алмайды
Жеке тұлғалар үщін
11
Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызмет көрсетумен айналысатын жеке тұлғада жұмыс саласына сәйкес келетiн жоғарғы немесе орта техникалық бiлiмiн растайтын құжаттың болуы
12
Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызмет көрсетумен айналысатын жеке тұлғаның күзет сигнализациясы құралдарын ретке келтiрудi, техникалық қызмет көрсетудi және жөнделетін жабдықтың техникалық жай-күйiн тексерудi жүзеге асыруға арналған жабдықтары бар үй-жайының (немесе оны жалға алу шартының) болуы
13
Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызмет көрсетумен айналысатын жеке тұлға Қазақстан Республикасының азаматы болып табылады
14
Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызмет көрсетумен айналысатын жеке тұлғада психикалық ауруы бойынша денсаулық сақтау органдарында есепте тұрмайтындығын растайтын медициналық құжаттың болуы
15*
Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызмет көрсетумен айналысатын жеке тұлғаның заңмен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығы жоқ
16*
Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызмет көрсетумен айналысатын жеке тұлға Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiндегi мерзiм өткенге дейiн Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабы бірінші бөлігінің 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтары немесе 36-бабы негізінде қылмыстық жауаптылықтан босатылған адамдар бола алмайды
Лауазымды адам (дар) ______ _____ ___________________________________
(лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
______ _____ ___________________________________
(лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Тексерілетін субъектінің басшысы
______ _____ ___________________________________
(лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Ескертпе:
* Тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "Электрондық үкімет" шлюзі арқылы алынатын мәліметтер.