Об установлении размера арендной платы в арендных домах государственного жилищного фонда Байганинского района
Постановление Байганинского районного акимата Актюбинской области от 16 января 2015 года № 10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 4 февраля 2015 года № 4192. Утратило силу постановлением акимата Байганинского района Актюбинской области от 10 марта 2021 года № 95
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Байганинского района Актюбинской области от 10.03.2021 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 "О жилищных отношениях" и Приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 26 августа 2011 года № 306 "Об утверждении Методики расчета размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда", акимат Байганинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размер ежемесячной арендной платы за пользование жилищем, в арендных домах государственного жилищного фонда Байганинского района, исходя из расчета арендной платы на 1 квадратный метр, согласно приложение 1, 2, 3, 4, 5.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Байганинского района Актюбинской области от 27.03.2018 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 20.06.2019 № 150 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района А. Ергалиева.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким района М.Аккагазов
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к постановлению акимата
района от 16 января 2015 года
№ 10
Размер ежемесячной арендной платы, установленной за пользование жилищем в арендных домах государственного жилищного фонда Байганинского района
1-квартирный жилой дом
(расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Ержанова, дом № 17)
При расчете арендной платы, взимаемой за проживание в государственных домах, применяются следующие показатели:

Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан жалға берілетін үйлерінде жалдау ақысының мөлшерін белгілеу туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық әкімдігінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 10 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 4 ақпанда № 4192 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Байғанин ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 10 наурыздағы № 95 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Байғанин ауданы әкімдігінің 10.03.2021 № 95 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтарындағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94 "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабының 1 тармағына және Қазақстан Республикасы Құрылыс және Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2011 жылғы 26 тамыздағы № 306 "Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" Бұйрығына сәйкес, Байғанин аудандық әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан жалға берілетін үйлерінде үй-жайды пайдаланғаны үшін ай сайынғы жалдау ақы мөлшері 1 шаршы метрге жалға алу төлемінің есебінен, 1, 2, 3, 4, 5 қосымшалары сәйкес белгіленсін.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық әкімдігінің 27.03.2018 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 20.06.2019 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары А.Ерғалиевке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі М. Аққағазов
Аудан әкімдігінің
2015 жылғы 16 қаңтардағы
№ 10 қаулысына
№ 1 ҚОСЫМША
Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын-үй қорынан жалға берілген үйлердегі үй-жайды пайдаланғаны үшін белгіленген ай сайынғы жалдау ақы мөлшері
1-пәтерлі тұрғын үй
(орналасқан мекен-жайы: Қарауылкелді ауылы, Ержанов көшесі, № 17 үй)
Мемлекеттік жалдау үйлерінде тұрғаны үшін алынатын жалдау ақы есебінде келесі көрсеткіштер қолданылады:

1) Сметная стоимость 1 дома построенного в 2012 году – 5 781 199 тенге:
Ц - стоимость 1 квадратного метра жилья, построенного в 2012 году – 77 704 тенге;
Е - общая площадь жилья, построенного в 2012 году – 74,4 квадратных метров;
Т - расчетный срок службы зданий построенного в 2012 году - 100 лет;
Г - годовая сумма затрат на квадратный метр жилья на эксплуатацию, капитальный и текущий ремонт жилого дома построенного в 2012 году - 0 тенге;
Р - сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (в тенге за 1 квадратный метр в месяц);
А- размер арендной платы за пользование жилищем (в тенге за 1 квадратный метр в месяц);
Формула расчета:
для арендных домов построенных в 2012 году:
Р = Г : 12 : Е;
Р = 0 : 12 : 74,4 = 0 тенге;
А = Ц : Т : 12 + Р;
А = 77 704 : 100 : 12 + 0 = 64,75 тенге.
Размер арендной платы за 1 квадратный метр в месяц - 64,75 тенге.
2-х квартирный жилой дом
(расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Ержанова, дом № 16)
2) Сметная стоимость 1 квартиры жилого дома, построенного в 2012 году – 5 630 050 тенге;
Ц - стоимость 1 квадратного метра жилья, построенного в 2012 году – 75 672 тенге;
Е - общая площадь жилья, построенного в 2012 году – 74,4 квадратных метров;
Т - расчетный срок службы зданий, построенного в 2012 году - 100 лет;
Г - годовая сумма затрат на квадратный метр жилья на эксплуатацию, капитальный и текущий ремонт жилого дома построенного в 2012 году - 0 тенге;
Р - сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (в тенге за 1 квадратный метр в месяц);
А - размер арендной платы за пользование жилищем (в тенге за 1 квадратный метр в месяц);
Формула расчета:
для арендных домов построенных в 2012 году:
Р = Г : 12 : Е;
Р = 0 : 12 : 74,4 = 0 тенге;
А = Ц : Т : 12 + Р;
А = 75 672 : 100 : 12 + 0 = 63,06 тенге.
Размер арендной платы за 1 квадратный метр в месяц - 63,06 тенге.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к постановлению акимата
района от 16 января 2015 года
№ 10
Размер ежемесячной арендной платы, установленной за пользование жилищем в арендных домах государственного жилищного фонда Байганинского района
2-х квартирный жилой дом
(расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Барак батыра, дом № 99)
При расчете арендной платы, взимаемой за проживание в государственных домах, применяются следующие показатели:
1) Сметная стоимость 1 квартиры жилого дома, построенного в 2013 году - 5 986 873 тенге;
Ц - стоимость 1 квадратного метра жилья, построенного в 2013 году – 80 468 тенге;
Е - общая площадь жилья, построенного в 2013 году – 74,4 квадратных метров;
Т - расчетный срок службы зданий построенного в 2013 году - 100 лет;
Г - годовая сумма затрат на квадратный метр жилья на эксплуатацию, капитальный и текущий ремонт жилого дома, построенного в 2013 году - 0 тенге;
Р - сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (в тенге за 1 квадратный метр в месяц);
А - размер арендной платы за пользование жилищем (в тенге за 1 квадратный метр в месяц);
Формула расчета:
для арендных домов построенных в 2013 году:
Р = Г : 12 : Е;

1) 2012 жылы салынған 1 үйдің сметалық құны – 5 781 199 теңге;
Ц - 2012 жылы салынған тұрғын үйдің 1 шаршы метрінің құны – 77 704 теңге;
Е - 2012 жылы салынған тұрғын үйдің жалпы аумағы – 74,4 шаршы метр;
Т - 2012 жылы салынған тұрғын үйдің есептік пайдалану мерзімі – 100 жыл;
Г - 2012 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылға 1 шаршы метрін пайдаланудың, күрделі және ағымдағы жөндеудің шығын сомасы – 0 теңге;
Р - тұрғын үйді күтіп-ұстауға қажетті төлемдер сомасы (1 айға 1 шаршы метр үшін теңге)
А - үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері (1 айға 1 шаршы метр үшін теңге);
Есептеу формуласы:
2012 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р = Г : 12: Е;
Р = 0 : 12 : 74,4 = 0 теңге;
А = Ц : Т: 12 + Р;
А = 77 704 : 100 : 12 + 0 = 64,75теңге.
1 айға 1 шаршы метрінің жалдау ақысының мөлшері- 64,75 теңге.
2-пәтерлі тұрғын үй
(орналасқан мекен-жайы: Қарауылкелді ауылы, Ержанов көшесі, № 16 үй)
2) 2012 жылы салынған тұрғын үйдің 1 пәтерінің сметалық құны - 5 630 050 теңге;
Ц – 2012 жылы салынған тұрғын үйдің 1 шаршы метрінің құны - 75 672 теңге;
Е – 2012 жылы салынған тұрғын үйдің жалпы аумағы – 74,4 шаршы метр;
Т – 2012 жылы салынған тұрғын үйдің есептік пайдалану мерзімі – 100 жыл;
Г – 2012 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылға 1 шаршы метрін пайдаланудың, күрделі және ағымдағы жөндеудің шығын сомасы – 0 теңге;
Р – тұрғын үйді күтіп-ұстауға қажетті төлемдер сомасы (1 айға 1 шаршы метр үшін тенге);
А – үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері (айына 1 шаршы метр үшін тенге);
Есептеу формуласы:
2012 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р = Г : 12 : Е;
Р = 0 : 12 : 74,4 = 0 теңге;
А = Ц : Т : 12 + Р;
А = 75 672 : 100 : 12 + 0 = 63,06 теңге.
1 айға 1 шаршы метрінің жалдау ақысының мөлшері - 63,06 теңге.
Аудан әкімдігінің
2015 жылғы 16 қаңтардағы
№ 10 қаулысына
№ 2 ҚОСЫМША
Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын-үй қорынан жалға берілген үйлердегі үй-жайды пайдаланғаны үшін белгіленген ай сайынғы жалдау ақы мөлшері
2-пәтерлі тұрғын үй
(орналасқан мекен-жайы: Қарауылкелді ауылы, Барақ батыр көшесі, № 99 үй)
Мемлекеттік жалдау үйлерінде тұрғаны үшін алынатын жалдау ақы есебінде келесі көрсеткіштер қолданылады:
1) 2013 жылы салынған тұрғын үйдің 1 пәтерінің сметалық құны – 5 986 873 теңге;
Ц – 2013 жылы салынған тұрғын үйдің 1 шаршы метрінің құны – 80 468 теңге;
Е – 2013 жылы салынған тұрғын үйдің жалпы аумағы – 74,4 шаршы метр;
Т – 2013 жылы салынған тұрғын үйдің есептік пайдалану мерзімі – 100 жыл;
Г – 2013 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылға 1 шаршы метрін пайдаланудың, күрделі және ағымдағы жөндеудің шығын сомасы – 0 теңге;
Р – тұрғын үйді күтіп-ұстауға қажетті төлемдер сомасы (1 айға 1 шаршы метр үшін теңге);
А – үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері (айына 1 шаршы метр үшін тенге);
Есептеу формуласы:
2013 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р = Г : 12 : Е;

Р = 0 : 12 : 74,4 = 0 тенге;
А = Ц : Т : 12 + Р;
А = 80 468 : 100 : 12 + 0 = 67,05 тенге.
Размер арендной платы за 1 квадратный метр в месяц - 67,05 тенге.
2-х квартирные жилые дома
(расположенные по адресу: село Карауылкелды, улица Барак батыра, дома № 101, 103, 105)
2) Сметная стоимость 1 квартиры жилого дома, построенного в 2013 году – 6 548 457 тенге;
Ц - стоимость строительства 1 квадратного метра жилья, построенного в 2013 году – 88 016 тенге;
Е - общая площадь жилья, построенного в 2013 году – 74,4 квадратных метров;
Т - расчетный срок службы зданий, построенного в 2013 году - 100 лет;
Г - годовая сумма затрат на квадратный метр жилья на эксплуатацию, капитальный и текущий ремонт жилого дома, построенного в 2013 году - 0 тенге;
Р - сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (в тенге за 1 квадратный метр в месяц);
А - размер арендной платы за пользование жилищем (в тенге за 1 квадратный метр в месяц);
Формула расчета:
для арендных домов построенных в 2013 году:
Р = Г : 12 : Е;
Р = 0 : 12 : 74,4 = 0 тенге;
А = Ц : Т : 12 + Р;
А = 88 016 : 100 : 12 + 0 = 73,34 тенге.
Размер арендной платы за 1 квадратный метр в месяц - 73,34 тенге.
Приложение 3 к постановлению
акимата района
от 16 января 2016 года № 10
Размер ежемесячной арендной платы, установленной за пользование жилищем в арендных домах государственного жилищного фонда Байганинского района Двухквартирный жилой дом
(расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Ержанова, дома № 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27)
Сноска. Постановление дополнено приложением 3 в соответствии с постановлением акимата Байганинского района Актюбинской области от 19.09.2016 № 162 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
При расчете арендной платы, взимаемой за проживание в государственных домах, применяются следующие показатели:
Сметная стоимость одной квартиры жилого дома, построенного в 2015 году – 7 798 895 тенге;
Ц - стоимость одного квадратного метра жилья, построенного в 2015 году – 104 824 тенге;
Е- общая площадь жилья, построенного в 2015 году –74,4 квадратных метров;
Т- расчетный срок службы зданий построенного в 2015 году – 100 лет;
Г- годовая сумма затрат на квадратный метр жилья на эксплуатацию, капитальный и текущий ремонт жилого дома, построенного в 2015 году – 0 тенге;
Р- сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (в тенге за 1 (один) квадратный метр в месяц);
А- размер арендной платы за пользование жилищем (в тенге за 1 (один) квадратный метр в месяц);
Формула расчета:
для арендных домов построенных в 2015 году:
Р = Г : 12 : Е;

Р = 0 : 12 : 74,4 = 0 теңге;
А = Ц : Т : 12 + Р;
А = 80 468 : 100 : 12 + 0= 67,05 теңге.
айға 1 шаршы метрінің жалдау ақысының мөлшері - 67,05 теңге.
2-пәтерлі тұрғын үйлер
(орналасқан мекен-жайы: Қарауылкелді ауылы, Барақ батыр көшесі, № 101, 103, 105 үйлер)
2) - 2013 жылы салынған тұрғын үйдің 1 пәтерінің сметалық құны – 6 548 457 теңге;
Ц – 2013 жылы салынған тұрғын үйдің 1 шаршы метрінің құны – 88 016 теңге;
Е – 2013 жылы салынған тұрғын үйдің жалпы аумағы – 74,4 шаршы метр;
Т – 2013 жылы салынған тұрғын үйдің есептік пайдалану мерзімі – 100 жыл;
Г – 2013 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылға 1 шаршы метрін пайдаланудың, күрделі және ағымдағы жөндеудің шығын сомасы – 0 теңге;
Р – тұрғын үйді күтіп-ұстауға қажетті төлемдер сомасы (1 айға 1 шаршы метр үшін теңге);
А – үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері (айына 1 шаршы метр үшін теңге);
Есептеу формуласы:
2013 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р = Г : 12 : Е;
Р = 0 : 12 : 74,4 = 0 теңге;
А = Ц : Т : 12 + Р;
А = 88 016 : 100 : 12 + 0 = 73,34 теңге.
1 айға 1 шаршы метрінің жалдау ақысының мөлшері - 73,34 тенге.
Аудан әкімдігінің
2016 жылғы 16 қаңтардағы
№ 10 қаулысына 3 қосымша
Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын-үй қорынан жалға берілген үйлердегі үй-жайды пайдаланғаны үшін белгіленген ай сайынғы жалдау ақы мөлшері Екі пәтерлі тұрғын үйлер
(орналасқан мекен-жайы: Қарауылкелді ауылы, Ержанов көшесі, № 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 үйлер)
Ескерту. Қаулы 3 қосымшамен толықтырылды – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық әкімдігінің 19.09.2016 № 162 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2015 жылы салынған тұрғын үйдің бір пәтерінің сметалық құны– 7 798 895 теңге;
Ц – 2015 жылы салынған тұрғын үйдің 1 (бір) шаршы метрінің құны– 104 824 теңге;
Е – 2015 жылы салынған тұрғын үйдің жалпы аумағы –74,4 шаршы метр;
Т – 2015 жылы салынған тұрғын үйдің есептік пайдалану мерзімі – 100 жыл;
Г – 2015 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылға 1 (бір) шаршы метрін пайдаланудың, күрделі және ағымдағы жөндеудің шығын сомасы – 0 теңге;
Р – тұрғын үйді күтіп-ұстауға қажетті төлемдер сомасы (бір айға 1 (бір) шаршы метр үшін теңге);
А – үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері (бір айға 1 (бір) шаршы метр үшін теңге);
Есептеу формуласы:
2015 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р = Г : 12 : Е;

Р = 0 : 12 : 74,4 = 0 тенге;
А = Ц : Т : 12+Р;
А = 104 824 : 100 : 12 + 0 = 87,35 тенге.
Размер арендной платы за 1 квадратный метр в месяц – 87,35 тенге.
Приложение 4 к постановлению акимата района от 16 января 2015 года № 10
Размер ежемесячной арендной платы, установленной за пользование жилищем в арендных домах государственного жилищного фонда Байганинского района Двухквартирный жилой дом (расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Аэропорт, дома № 70, № 71, № 72, № 73, № 74, № 75)
Сноска. Постановление дополнено приложением 4 в соответствии с постановлением акимата Байганинского района Актюбинской области от 27.03.2018 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
При расчете арендной платы, взимаемой за проживание в государственных домах, применяются следующие показатели:
Сметная стоимость 1 квартиры жилого дома, построенного в 2017 году – 8 515 836 тенге;
Ц - стоимость 1 квадратного метра жилья, построенного в 2017 году – 120 792 тенге;
Е- общая площадь жилья, построенного в 2017 году –70,5 квадратных метров;
Т- расчетный срок службы зданий построенного в 2017 году – 100 лет;
Г- годовая сумма затрат на квадратный метр жилья на эксплуатацию, капитальный и текущий ремонт жилого дома, построенного в 2017 году – 0 тенге;
Р- сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (в тенге за 1 квадратный метр в месяц);
А- размер арендной платы за пользование жилищем (в тенге за 1 квадратный метр в месяц);
Формула расчета:
для арендных домов построенных в 2017 году:
Р=Г: 12: Е;
Р= 0:12:70,5= 0 тенге;
А=Ц:Т:12+Р;
А=120 792:100:12+0=100,66 тенге.
Размер арендной платы за 1 квадратный метр в месяц –100,66 тенге.
Приложение 5 к постановлению акимата Байганинского района от 16 января 2015 года № 10
Размер ежемесячной арендной платы, установленной за пользование жилищем в арендных домах государственного жилищного фонда Байганинского района
Сноска. Постановление дополнено приложением 5 в соответствии с постановлением акимата Байганинского района Актюбинской области от 08.04.2019 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением акимата Байганинского района Актюбинской области от 20.06.2019 № 150 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Двух этажный, восьмиквартирный жилой дом (расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Аэропорт, дом № 80)
При расчете арендной платы, взимаемой за проживание в государственных домах, применяются следующие показатели:

Р = 0 : 12 : 74,4 = 0 теңге;
А = Ц : Т : 12 + Р;
А = 104 824 : 100 : 12 + 0 = 87,35 теңге.
Бір айға 1 (бір) шаршы метрінің жалдау ақысының мөлшері – 87,35 теңге.
Аудан әкімдігінің
2015 жылғы 16 қаңтардағы
№ 10 қаулысына 4 қосымша
Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын-үй қорынан жалға берілетін үйлерінде үй-жайды пайдаланғаны үшін белгіленген ай сайынғы жалдау ақы мөлшері Екі пәтерлі тұрғын үйлер (орналасқан мекен-жайы: Қарауылкелді ауылы, Аэропорт көшесі, № № 70, № 71, № 72, № 73, № 74, № 75 үйлер)
Ескерту. Қаулы 4 қосымшамен толықтырылды – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық әкімдігінің 27.03.2018 № 66 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2017 жылы салынған тұрғын үйдің 1 пәтерінің сметалық құны – 8 515 836 теңге;
Ц – 2017 жылы салынған тұрғын үйдің 1 шаршы метрінің құны – 120 792 теңге;
Е – 2017 жылы салынған тұрғын үйдің жалпы аумағы – 70,5 шаршы метр;
Т – 2017 жылы салынған тұрғын үйдің есептік пайдалану мерзімі – 100 жыл;
Г – 2017 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылға 1 шаршы метрін пайдаланудың, күрделі және ағымдағы жөндеудің шығын сомасы – 0 теңге;
Р – тұрғын үйді күтіп-ұстауға қажетті төлемдер сомасы (1 айға 1 шаршы метр үшін теңге);
А – үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері (айына 1 шаршы метр үшін теңге);
Есептеу формуласы:
2017 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р=Г:12:Е;
Р= 0:12:70,5= 0 теңге;
А=Ц:Т:12+Р;
А=120792:100:12+0= 100,66 теңге.
1 айға 1 шаршы метрінің жалдау ақысының мөлшері –100,66 теңге.
Байғанин ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 10 қаулысына 5 қосымша
Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын-үй қорынан жалға берілетін үйлерінде үй-жайды пайдаланғаны үшін белгіленген ай сайынғы жалдау ақы мөлшері
Ескерту. Қаулы 5 қосымшамен толықтырылды – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық әкімдігінің 08.04.2019 № 76 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық әкімдігінің 20.06.2019 № 150 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Екі қабатты, сегіз пәтерлі тұрғын үй (орналасқан мекен-жайы: Қарауылкелді ауылы, Аэропорт көшесі, № 80 үй)
Мемлекеттік жалдау үйлерінде тұрғаны үшін алынатын жалдау ақы есебінде келесі көрсеткіштер қолданылады:

Сметная стоимость 1 квартиры жилого дома, построенного в 2018 году – 70 685 994,96тенге;
Ц - стоимость 1 квадратного метра жилья, построенного в 2018 году – 113 643,08тенге;
Е- общая площадь жилья, построенного в 2018 году –622 квадратных метров;
Т- расчетный срок службы зданий построенного в 2018 году – 100 лет;
Г- годовая сумма затрат на 1 квадратный метр жилья на эксплуатацию, капитальный и текущий ремонт жилого дома, построенного в 2018 году – 0 тенге;
Р- сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (в тенге за 1 квадратный метр на 1 месяц);
А- размер арендной платы за пользование жилищем (в тенге за 1 квадратный метр на 1 месяц);
Формула расчета:
для арендных домов построенных в 2018 году:
Р=Г: 12: Е;
Р= 0:12:622= 0 тенге;
А=Ц:Т:12+Р;
А=113 643,08:100:12+0=94,70 тенге.
Размер арендной платы за 1 квадратный метр на 1 месяц –94,70 тенге.
Двухквартирный жилой дом (расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Жана курылыс-2, дом № 78)
При расчете арендной платы, взимаемой за проживание в государственных домах, применяются следующие показатели:
Сметная стоимость 1 квартиры жилого дома, построенного в 2018 году – 8 291 232, 22 тенге;
Ц - стоимость 1 квадратного метра жилья, построенного в 2018 году – 117 606, 13 тенге;
Е- общая площадь жилья, построенного в 2018 году –70,5 квадратных метров;
Т- расчетный срок службы зданий построенного в 2018 году – 100 лет;
Г- годовая сумма затрат на 1 квадратный метр жилья на эксплуатацию, капитальный и текущий ремонт жилого дома, построенного в 2018 году – 0 тенге;
Р- сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (в тенге за 1 квадратный метр на 1 месяц);
А- размер арендной платы за пользование жилищем (в тенге за 1 квадратный метр на 1 месяц);
Формула расчета:
для арендных домов построенных в 2018 году:
Р=Г: 12: Е;
Р= 0:12:70,5= 0 тенге;
А=Ц:Т:12+Р;
А=117 606, 13:100:12+0= 98,01 тенге.
Размер арендной платы за 1 квадратный метр на 1 месяц –98,01 тенге.
Двухквартирный жилой дом (расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Жана курылыс-2, дом № 80)
При расчете арендной платы, взимаемой за проживание в государственных домах, применяются следующие показатели:
Сметная стоимость 1 квартиры жилого дома, построенного в 2018 году – 7 742 402,66 тенге;
Ц - стоимость 1 квадратного метра жилья, построенного в 2018 году – 109 821,31 тенге;
Е- общая площадь жилья, построенного в 2018 году –70,5 квадратных метров;
Т- расчетный срок службы зданий построенного в 2018 году – 100 лет;
Г- годовая сумма затрат на 1 квадратный метр жилья на эксплуатацию, капитальный и текущий ремонт жилого дома, построенного в 2018 году – 0 тенге;
Р- сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (в тенге за 1 квадратный метр на 1 месяц);
А- размер арендной платы за пользование жилищем (в тенге за 1 квадратный метр на 1 месяц);
Формула расчета:
для арендных домов построенных в 2018 году:
Р=Г: 12: Е;

2018 жылы салынған тұрғын үйдің 1 пәтерінің сметалық құны– 70 685 994,96 теңге;
Ц – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің 1 шаршы метрінің құны–113 643,08 теңге;
Е – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің жалпы аумағы –622 шаршы метр;
Т – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің есептік пайдалану мерзімі – 100 жыл;
Г – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылға 1 шаршы метрін пайдаланудың, күрделі және ағымдағы жөндеудің шығын сомасы – 0 теңге;
Р – тұрғын үйді күтіп-ұстауға қажетті төлемдер сомасы (1 айға 1 шаршы метр үшін теңге);
А – үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері (1 айға 1 шаршы метр үшін теңге);
Есептеу формуласы:
2018 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р=Г:12: Е;
Р= 0:12:622= 0 теңге;
А=Ц:Т:12+Р;
А=113 643,08:100:12+0= 94,70 теңге.
1 айға 1 шаршы метрінің жалдау ақысының мөлшері –94,70 теңге.
Екі пәтерлі тұрғын үй (орналасқан мекен-жайы: Қарауылкелді ауылы, Жаңа құрылыс-2 көшесі, № 78 үй)
Мемлекеттік жалдау үйлерінде тұрғаны үшін алынатын жалдау ақы есебінде келесі көрсеткіштер қолданылады:
2018 жылы салынған тұрғын үйдің 1 пәтерінің сметалық құны– 8 291 232,22теңге;
Ц – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің 1 шаршы метрінің құны–117 606,13 теңге;
Е – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің жалпы аумағы – 70,5 шаршы метр;
Т – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің есептік пайдалану мерзімі – 100 жыл;
Г – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылға 1 шаршы метрін пайдаланудың, күрделі және ағымдағы жөндеудің шығын сомасы – 0 теңге;
Р – тұрғын үйді күтіп-ұстауға қажетті төлемдер сомасы (1 айға 1 шаршы метр үшін теңге);
А – үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері (1 айға 1 шаршы метр үшін теңге);
Есептеу формуласы:
2018 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р=Г:12: Е;
Р= 0:12:70,5= 0 теңге;
А=Ц:Т:12+Р;
А=117 606,13:100:12+0= 98,01 теңге.
1 айға 1 шаршы метрінің жалдау ақысының мөлшері –98,01 теңге.
Екі пәтерлі тұрғын үй (орналасқан мекен-жайы: Қарауылкелді ауылы, Жаңа құрылыс-2 көшесі, № 80 үй)
Мемлекеттік жалдау үйлерінде тұрғаны үшін алынатын жалдау ақы есебінде келесі көрсеткіштер қолданылады:
2018 жылы салынған тұрғын үйдің 1 пәтерінің сметалық құны– 7 742 402,66 теңге;
Ц – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің 1 шаршы метрінің құны–109 821,31 теңге;
Е – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің жалпы аумағы – 70,5 шаршы метр;
Т – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің есептік пайдалану мерзімі – 100 жыл;
Г – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылға 1 шаршы метрін пайдаланудың, күрделі және ағымдағы жөндеудің шығын сомасы – 0 теңге;
Р – тұрғын үйді күтіп-ұстауға қажетті төлемдер сомасы (1 айға 1 шаршы метр үшін теңге);
А – үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері (1 айға 1 шаршы метр үшін теңге);
Есептеу формуласы:
2018 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р=Г:12: Е;