О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Жанакорганского района от 6 июня 2014 года № 212 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 31 марта 2015 года № 275. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 09 апреля 2015 года № 4941. Утратило силу решением Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 24 декабря 2015 года № 343
Сноска. Утратило силу решением Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 24.12.2015 № 343 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" маслихат Жанакорганского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанакорганского районного маслихата от 6 июня 2014 года № 212 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4700, опубликовано 28 июня 2014 года в газете "Жаңақорган тынысы") следующие изменения и дополнения:
внесено изменение в заголовок решения на государственном языке, заголовок на русском языке оставить без изменения;
внесено изменение в преамбулу решения на государственном языке, преамбулу на русском языке оставить без изменения;
внесено изменение в заголовок Правила утвержденного указанным решением на государственном языке, заголовок на русском языке оставить без изменения;
в Правилах утвержденных указанным решением:
подпункт 8) пункта 2 изложить в следующей новой редакции:
"8) уполномоченный орган – коммунальное государственное учреждение "Жанакорганский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" финансируемый за счет местного бюджета, осуществляющий оказание социальной помощи;".
пункт 6 дополнить подпунктом 12-1) следующего содержания:
"12-1) дети, заболевшие болезнью гематологическими заболеваниями, включая гемобластозы и апластическую анемию, состоящие на диспансерном учете";
подпункт 1) пункта 8 изложить в следующей новой редакции:
"1) ко Дню Победы - 9 мая:
не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне; бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны – 40 месячного расчетного показателя;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 20 месячного расчетного показателя;

"Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасын бекіту туралы" Жаңақорған ауданы мәслихатының 2014 жылғы 6 маусымдағы № 212 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2015 жылғы 31 наурыздағы № 275 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 09 сәуірде № 4941 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 343 шешімімен
Ескерту . Күші жойылды - Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 24.12.2015 № 343 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Заңына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес Жаңақорған ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Жаңақорған ауданы мәслихатының 2014 жылғы 6 маусымдағы № 212 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4700 тіркелген, "Жаңақорған тынысы" газетінде 2014 жылғы 28 маусымда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған шешімнің тақырыбы мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы";
кіріспесі мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегi Заңына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 12 желтоқсандағы Заңына, "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі Заңына және "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес Жаңақорған ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:".
көрсетілген шешіммен бекітілген қағиданың атауы мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидалары";.
көрсетілген шешіммен бекітілген қағидасында:
2-тармақтың 8) тармақшасы мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"8) уәкiлеттi орган – жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын, әлеуметтік көмек көрсетуді жүзеге асыратын "Жаңақорған аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;".
6-тармақ мынадай 12 -1) тармақшамен толықтырылсын:
"12-1) гемобластоздар мен апластикалық анемияны қосқанда гематологиялық аурулармен ауырған диспансерлік есепте тұрған балалар";
8-тармақтың 1) тармақшасы мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"1) 9 мамыр – Жеңіс күніне орай:
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердің екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне, екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына – 40 айлық есептік көрсеткіш;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен марапатталған адамдарға – 20 айлық есептік көрсеткіш;

лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - 30 месячного расчетного показателя;
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны - единовременная помощь – 150 000 тенге";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Детям, состоящим на диспансерном учете с гематологическими заболеваниями, включая гемобластозы и апластическую анемию, ежемесячно предоставляется социальная помощь на получение лекарства, в размере – предельного размера не превышающего 7,6 месячного расчетного показателя".
2. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель внеочередной Секретарь Жанакорганского
ХХХХІ сессии Жанакорганского районного маслихата
районного маслихата
С. Ибрагимов А. Налибаев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управления координации
занятости и социального программ
Кызылординской области"
Ж.Жылкышиева ______________
"31" марта 2015 года

Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен марапатталған адамдарға, сондай-ақ тылда 1941 жылғы 22 маусым –1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен марапатталмаған адамдарға – 30 айлық есептік көрсеткіш;
Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне – бір жолғы көмек 150 000 теңге.";
мынадай 12-1 тармақпен толықтырылсын:
"12-1. Гемобластоздар мен апластикалық анемияны қосқанда гематологиялық аурулармен ауырған диспансерлік есепте тұрған балаларға дәрі-дәрімектер алуға әлеуметтік көмек ай сайын шекті шама 7,6 айлық есептік көрсеткіштен аспайтын мөлшерде көрсетіледі.".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Жаңақорған ауданы мәслихатының Жаңақорған ауданы
кезектен тыс ХХХХІ сессиясының мәслихатының хатшысы
төрағасы
С. Ибрагимов А. Налибаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қызылорда облысының
жұмыспен қамтуды үйлестіру
және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Ж. Жылқышиева ___________
"31" наурыз 2015 жыл