Об утверждении размеров тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Баянаульский государственный национальный природный парк" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан физическим и юридическим лицам
Приказ и.о. Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 ноября 2016 года № 263. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14540.
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях", а также подпунктом 286) пункта 17 постановления Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые размеры тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Баянаульский государственный национальный природный парк" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан физическим и юридическим лицам, согласно приложению.
2. Управлению финансов Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного настоящего приказа направление в одном экземпляре его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
председателя Комитета
лесного хозяйства и
животного мира Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан
К. Устемиров
Утверждены
приказом исполняющего обязанности председателя
Комитета лесного хозяйства и
животного мира Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 ноября 2016 года № 263
Размеры тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Баянаульский государственный национальный природный парк" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан физическим и юридическим лицам

Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесінің жеке және заңды тұлғаларға ұсынылатын қызметтері үшін тарифтер мөлшерлерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті төрағасының м.а. 2016 жылғы 22 қарашадағы № 263 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14540 болып тіркелді.
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының 8-бабына сондай-ақ "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысының 17-тармағының 286) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесінің жеке және заңды тұлғаларға ұсынылатын қызметтері үшін тарифтер мөлшерлері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Қаржы басқармасы:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) тіркелген осы бұйрықтың алынған күнінен бастап он күнтізбелік күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағазға басылған және электронды түрдегі көшірмесінің бір данасын Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін шаруашылық іс жүргізу құқығындағы "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуден кейін он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесінің ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің ресми интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық ол алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрлігі Орман шаруашылығы
және жануарлар дүниесі комитеті
төрағасының міндетін атқарушы
Қ. Үстеміров
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар
дүниесі комитеті төрағасының
міндетін атқарушысының
2016 жылғы 22 қарашадағы
№ 263 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесінің жеке және заңды тұлғаларға ұсынылатын қызметтері үшін тарифтер мөлшерлері

Сноска. Приложение – в редакции приказа Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов РК от 10.10.2022 № 27-5/252-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование предоставляемых услуг физическим и юридическим лицам
Тарифы за услуги (тенге)
1
2
3
1
Предоставление оборудованных туристских троп, смотровых площадок, бивачных полян с расчетом на 1 (одного) человека в 1 (один) день
250
2
Предоставление палаточных лагерей или мест для их размещения на 1 (один) квадратный метр в 1 (один) день
2
3
Предоставление стоянок для транспорта из расчета 1 (одного) места, в сутки:
Легковые машины
Автобусы
Грузовые машины
108
216
270
4
Предоставление услуг при посещении и изучении объектов государственного природного - заповедного фонда, природного и историко-культурного наследия в день на 1 (одну) группу в количестве до 20 человек:
переводчика:
экскурсовода:
1 285
5
Предоставление услуг одного рейса по вывозке фикалии с объектов зоны отдыха, расположенных на особо охраняемой природной территории национального парка
10 726
6
Услуги по санитарной очистке и благоустройству представленных в пользование территории и объектов
300
7
Предоставление услуг одного рейса по вывозке мусора с объектов зоны отдыха, расположенных на особо охраняемой природной территории национального парка
8 828
8
Предоставление платных услуг конного проката из расчета за 1 (один) час с человека
1 135
9
Оказание услуг по договорам о совместной деятельности, заключаемым с физическими и юридическими лицами в туристких, рекреацинных и ограниченных хозяйственных целях
согласно договорам
10
Проведение научных исследований на территории национального парка, не связанных с сохранением и восстановлением объектов природного-заповедного фонда
согласно договорам
11
Прохождение по туристскому маршруту № 1 зона отдыха "Жасыбай" - скала "Кемпиртас", комбинированный (пеший-автомобильный) маршрут из расчета 1 группы (25 человек) в день
8 345
12
Прохождение по туристскому маршруту № 2 зона отдыха "Жасыбай" - пещера "Коныраулие" из расчета 1 группы (25 человек) в день
2 571
13
Прохождение по туристскому маршруту № 3 зона отдыха "Жасыбай" – "Ботаническая тропа" из расчета 1 группы (25 человек) в 4 часа
1 285
14
Прохождение по туристскому маршруту № 4 зона отдыха "Жасыбай" – село Баянаул - могила "Жасыбай батыра" из расчета 1 группы (25 человек) в 4 часа
1 285
15
Прохождение по туристскому маршруту № 5 зона отдыха "Сабындыколь" - могила "Жасыбай батыра" из расчета 1 группы (25 человек) в день

Ескерту. Мөлшері жаңа редакцияда - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті Төрағасының 10.10.2022 № 27-5/252-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жеке және заңды тұлғаларға ұсынылатын қызметтердің атауы
Қызметтер үшін тарифтер, (теңге)
1
2
3
1
Жабдықталған туристік соқпақтар, тамашалау алаңқайларын, дамылдау алаңқайларын 1 (бір) адамға 1 (бір) күнге есептеп ұсыну
250
2
Шатырлы лагерьлерді немесе оларды орналастыруға арналған орындарды 1 (бір) шаршы метрін 1 (бір) күнге ұсыну
2
3
Көліктеріне арналған тұрақтарды 1 (бір) орын есебінен, тәулігіне ұсыну, олар:
Жеңіл көліктер
Автобустар
Жүк көліктері
108
216
270
4
Мемлекеттік табиғи-қорық қоры, табиғи және тарихи-мәдени мұра объектілерінде болу және зерделеу кезінде 20 адамға дейінгі 1 (бір) топқа күніне мынадай қызметтерді ұсыну:
аудармашы:
экскурсия жүргізуші:
2 553
1 285
5
Ұлттық парктің ерекше қорғалатын табиғи аумағында орналасқан демалыс аймағының объектілерінен нәжіс тасып әкету бойынша бір рейстің қызметін ұсыну
10 726
6
Пайдалануға берілген аумақтар және объектілерді санитариялық тазалау және абаттандыру бойынша қызметтер
300
7
Ұлттық парктің ерекше қорғалатын табиғи аумағында орналасқан демалыс аймағының объектілерінен қоқыс шығару бойынша бір рейстің қызметін ұсыну
8 828
8
Атты жалға берудің бір адамнан 1 (бір) сағат есебінен ақылы қызметін ұсыну,
1 135
9
Туристік, рекреациялық және шектеулі шаруашылық мақсаттарда жеке және заңды тұлғалармен жасалатын бірлескен қызмет туралы шарттар бойынша қызмет көрсету
шарттарға сәйкес
10
Ұлттық парктің аумағында табиғи-қорық қорының объектілерін сақтау және оларды қалпына келтіруге байланысты емес ғылыми зерттеулер жүргізу
шарттарға сәйкес
11
"Жасыбай" демалыс аймағы – "Кемпіртас" жартасы - құрама (жаяу-автомобильдік) бағытпен күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 1 туристік бағыты бойымен жүріп өту
8 345
12
"Жасыбай" демалыс аймағы – "Қоңыр әулие" үңгірі - күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 2 туристік бағыты бойымен жүріп өту
2 571
13
"Жасыбай" демалыс аймағы – "Ботаникалық соқпағы" - 1 топ (25 адам) 4 сағат есебінен № 3 туристік бағыты бойымен жүріп өту,
1 285
14
"Жасыбай" демалыс аймағы - Баянауыл ауылы – "Жасыбай батыр" зираты - 1 топ (25 адам) 4 сағат есебінен № 4 туристік бағыты бойымен жүріп өту
1 285
15
"Сабындыкөл" демалыс аймағы – "Жасыбай батыр" зираты - күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 5 туристік бағыты бойымен жүріп өту

2 571
16
Прохождение по туристскому маршруту № 6 зона отдыха "Жасыбай" - скала "Голубь" из расчета 1 группы (25 человек) в день
2 571
17
Прохождение по туристскому маршруту № 7 зона отдыха "Жасыбай" - скала "Писаница туристов" из расчета 1 группы (25 человек) в 3 часа
964
18
Прохождение по туристскому маршруту № 8 зона отдыха "Жасыбай" - поляна "Кен алан" из расчета 1 группы (25 человек) в день, пеший маршрут.
2 571
19
Прохождение по туристскому маршруту № 9 зона отдыха "Сабындыколь" - зона отдыха "Торайгыр" из расчета 1 группы (25 человек) в день
13 705
20
Прохождение по туристскому маршруту № 10 зона отдыха "Жасыбай" – зона отдыха "Торайгыр" из расчета 1 группы (25 человек) в день
9 621
21
Прохождение по туристскому маршруту № 11 зона отдыха "Жасыбай" - пещера "Коныр аулие" из расчета 1 группы (25 человек) в день
8 770
22
Прохождение по туристскому маршруту № 12 зона отдыха "Жасыбай" - село Баянаул из расчета 1 группы (25 человек) в день
11 238
23
Прохождение по туристскому маршруту № 13 зона отдыха "Жасыбай" - мавзолей "Машхур Жусуп Копеева" из расчета 1 группы (25 человек) в день
14 513
24
Предоставление платных услуг при осуществлении культурно-просветительской, туристской и рекреационной деятельности по организации спортивно - любительской рыбалки, удочкой (не более 5 килограмм улова и 5 крючков на одного человека в день)
168
25
Предоставление услуг трактора из расчета на 1 (один) час
1 738
26
Предоставление услуг грузового автомобиля грузо-подемъностью не более 6 тонн из расчета протяженностью на 1 (один) километр:
с учетом горюче-смазочных материалов:
без учета горюче-смазочных материалов:
83
35
27
Предоставление услуг грузового автомобиля грузо-подъемностью не более 4,5 тонн из расчета протяженностью на 1 (один) километр:
с учетом горюче-смазочных материалов:
без учета горюче-смазочных материалов:
70
32
28
Предоставление услуг микроавтобуса (11 местный) из расчета протяженностью на 1 (один) километр:
с учетом горюче-смазочных материалов:
без учета горюче-смазочных материалов:
123
97
29
Предоставление услуг по перевозке людей из расчета протяженностью на 1 (один) километр с учетом горюче-смазочных материалов
187
30
Предоставление услуг микроавтобуса (9 местный) из расчета протяженностью на 1 (один) километр:
с учетом горюче-смазочных материалов:
без учета горюче-смазочных материалов:
76
44
31
Оказание услуг по сенокошению вдоль минерализованных полос и сенокосных угодий из расчета на 1 (одну) тонну
5 833,97
32
Предоставление услуг в сфере культурно – бытового (массового) назначения (танцевальная площадка) из расчета на 1 (одного) человека в день
40
33
Предоставление услуг по размещению трубопроводов, линий электропередачи и связи, дорог (кроме дорог общего пользования) на особо охраняемой природной территории из расчета на 1 (один) гектар в год

2 571
16
"Жасыбай" демалыс аймағы – "Көгершін" жартасы - күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 6 туристік бағыты бойымен жүріп өту
2 571
17
"Жасыбай" демалыс аймағы - "Туристер жазбалары" жартасы - 1 топ (25 адам) 3 сағат есебінен № 7 туристік бағыты бойымен жүріп өту,
964
18
"Жасыбай" демалыс аймағы - "Кең алаң" алаңқайы - күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 8 туристік бағыты бойымен жүріп өту
2 571
19
"Сабындыкөл" демалыс аймағы – "Торайғыр" демалыс аймағы - күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 9 туристік бағыты бойымен жүріп өту
13 705
20
"Жасыбай" демалыс аймағы – "Торайғыр" демалыс аймағы - күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 10 туристік бағыты бойымен жүріп өту
9 621
21
"Жасыбай" демалыс аймағы – "Қоңыр әулие" үңгірі - күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 11 туристік бағыты бойымен жүріп өту
8 770
22
"Жасыбай" демалыс аймағы - Баянауыл ауылы - күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 12 туристік бағыты бойымен жүріп өту
11 238
23
"Жасыбай" демалыс аймағы – "Мәшhүр Жүсіп Көпеев" кесенесі күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 13 туристік бағыты бойымен жүріп өту
14 513
24
Мәдени-ағарту, туристік және рекреациялық қызметті жүзеге асыру кезінде қармақпен спорттық-әуесқойлық балық аулауды ұйымдастыру бойынша ақылы қызметтер ұсыну (күніне 1 адамға шаққанда 5 кг ауланымнан және 5 қармақтан аспауы керек)
168
25
Трактор қызметін 1 (бір) сағат есебінен ұсыну,
1 738
26
Жүк көтергіштігі 6 тоннадан аспайтын жүк автомобилінің қызметін 1 (бір) километр қашықтыққа шаққанда есебінен ұсыну:
жанар-жағармай материалдарын есепке ала отырып:
жанар-жағармай материалдарын есепке алмай:
83 35
27
Жүк көтергіштігі 4,5 тоннадан аспайтын жүк автомобилінің қызметін 1 (бір) километр қашықтыққа шаққанда есебінен ұсыну:
жанар-жағармай материалдарын есепке ала отырып:
жанар-жағармай материалдарын есепке алмай:
70 32
28
Микроавтобус (11 орындық) қызметін, 1 (бір) километр қашықтыққа шаққанда есебінен ұсыну:
жанар-жағармай материалдарын есепке ала отырып:
жанар-жағармай материалдарын есепке алмай:
123 97
29
Адам тасымалдау бойынша қызметтер жанар-жағармай материалдарые есепке ала отырып 1 (бір) километр қашықтыққа шаққанда есебінен ұсыну:
187
30
Микроавтобус (9 орындық) қызметін 1 (бір) километр қашықтыққа шаққанда есебінен ұсыну:
жанар-жағармай материалдарын есепке ала отырып:
жанар-жағармай материалдарын есепке алмай:
76 44
31
Минералды жолақтардың бойында және шабындық жерлерде пішен шабу жөнінде қызметтер 1 (бір) тонна есебінен ұсыну
5 833,97
32
Мәдени-тұрмыстық (бұқаралық) мақсат саласында қызмет (би алаңы) күніне 1 (бір) адамға есебінен ұсыну
40
33
Ерекше қорғалатын табиғи аумақта жылына 1 (бір) гектарға шаққанда есебінен құбыр тарту, электр және байланыс желілерін орналастыру, жолдар (жалпы пайдаланылатын жолдардан басқа) салу жөнінде қызметтер ұсыну

365 973,2
Примечание: за услуги, указанные в пунктах 1, 8 предусматриваются следующие скидки:
детям дошкольного возраста - бесплатно;
детям школьного возраста в размере 50 (пятидесяти) процентов;
студентам очной формы обучения в размере 25 (двадцати пяти) процентов;
за услуги, указанные в пунктах 1, 2, 3, 11-23 плата с лиц с инвалидностью не взимается.

365 973,2
Ескертпе: 1, 8-тармақтарда аталған қызметтер үшін мынадай жеңілдіктер қарастырылады:
мектеп жасына дейінгі балаларға - тегін;
мектеп жасындағы балаларға - 50 (елу) пайыз;
күндізгі оқу бөлімінің студенттеріне - 25 (жиырма бес) пайыз;
мүгедектігі бар адамдардан 1, 2, 3, 11-23 тармақтарда көрсетілген қызметтер үшін төлем алынбайды.