Об определении порядка и размера оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) города Кокшетау
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 26 апреля 2016 года № С-2/8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 19 мая 2016 года № 5360. Утратило силу решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 9 апреля 2020 года № С-42/7
Сноска. Утратило силу решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 09.04.2020.№ С-42/7 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
Определить порядок и размер оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) города Кокшетау согласно приложению 1 к настоящему решению.
Признать утратившими силу некоторые решения Кокшетауского городского маслихата согласно приложению 2 к настоящему решению.
Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель 2 очередной
сессии Кокшетауского городского
маслихата
шестого созыва
В.Шиманский
Секретарь Кокшетауского городского
маслихата
шестого созыва
Б.Ғайса
"СОГЛАСОВАНО"
Аким города Кокшетау Е.Маржикпаев
26 апреля 2016 года
Приложение 1 к решению
Кокшетауского городского
маслихата
от 26 апреля 2016 года № С-2/8
Порядок и размер оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) города Кокшетау
1. Порядок оказания жилищной помощи
1. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в городе Кокшетау, поселке Станционный, Красноярском сельском округе.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 24.12.2019 № С-40/8 (вводится в действие со дня официального опубликования).

Көкшетау қаласының аз қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібін және мөлшерін айқындау туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 26 сәуірдегі № С-2/8 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 19 мамырда № 5360 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 9 сәуірдегі № С-42/7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 09.04.2020 № С-42/7 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 97 бабының 2 тармағына, "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 512 қаулысына, "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысына сәйкес, Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Көкшетау қаласының аз қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібі және мөлшері осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
Көкшетау қалалық мәслихатының кейбір шешімдері осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес күші жойылған деп танылсын.
Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтыншы шақырылған
Көкшетау қалалық мәслихатының
2 –ші кезекті сессиясының төрағасы
В.Шиманский
Алтыншы шақырылған
Көкшетау қалалық мәслихатының хатшысы
Б.Ғайса
"КЕЛІСІЛДІ"
Көкшетау қаласының әкімі Е.Маржықпаев
2016 жылғы 26 сәуір
Көкшетау қалалық
мәслихатының
2016 жылғы 26 сәуірдегі № С-2/8
шешіміне 1 қосымша
Көкшетау қаласының аз қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібі және мөлшері
1. Тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібі
1. Тұрғын үй көмегi жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен Көкшетау қаласында, Станционный кентінде, Краснояр ауылдық округінде тұрақты тұратын аз қамтамасыз етiлген отбасыларға (азаматтарға) ұсынылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 24.12.2019 № С-40/8 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2. Для назначения жилищной помощи семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) обращается в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" и/или посредством веб-портала "электронного правительства", согласно Правил предоставления жилищной помощи, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 24.12.2019 № С-40/8 (вводится в действие со дня официального опубликования).
3. Исключен решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 24.12.2019 № С-40/8 (вводится в действие со дня официального опубликования).
4. Назначение жилищной помощи производится на полный текущий квартал, при этом совокупный доход семьи (гражданина) и расходы на коммунальные услуги учитываются за истекший квартал, за исключением семей (граждан), имеющих в частной собственности более одной единицы жилья (квартиры, дома) или сдающих жилые помещения в наем (поднаем).
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 24.12.2019 № С-40/8 (вводится в действие со дня официального опубликования).
5. Расходы по коммунальным услугам берутся по предъявленным поставщиками счетам на оплату коммунальных услуг.
6. Уполномоченным органом по назначению и выплате жилищной помощи определено государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Кокшетау" (далее – уполномоченный орган).
7. Выплата жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) осуществляется уполномоченным органом согласно личного заявления претендента жилищной помощи, выплата жилищной помощи производится поставщикам коммунальных услуг. Компенсация за услуги связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникации, семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища, компенсация расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилищах или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде, компенсация арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, компенсация затрат за стоимость топлива (угля) зачисляются на личные счета заявителей через банки второго уровня.
Финансирование выплат жилищной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на соответствующий финансовый год.

2. Отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысымен бекітілген Тұрғын үй көмегін көрсету ережесіне сәйкес "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына және/немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы өтініш береді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 24.12.2019 № С-40/8 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Алынып тасталды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 24.12.2019 № С-40/8 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Жеке меншігінде бір бірліктен артық тұрғын үйі (пәтерлер, тұрғын үйлер) бар немесе тұрғын үй-жайларды жалдауға (қосымша жалдауға) беруші отбасыларды (азаматтарды) қоспағанда, тұрғын үй көмегі ағымдағы тоқсанға толық тағайындалады, ал отбасының (азаматтың) өткен тоқсандағы жиынтық табыстары мен коммуналдық қызметтерінің шығындары есепке алынады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 24.12.2019 № С-40/8 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Коммуналдық қызметтер бойынша шығындар жеткізушілердің коммуналдық қызметтер төлемдеріне ұсынған шоттары бойынша алынады.
6. Тұрғын үй көмегін тағайындау және төлеу бойынша өкілетті орган болып "Көкшетау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) анықталды.
7. Аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін төлеуді тұрғын үй көмегін алуға үміткерлердің жеке өтінішіне сәйкес уәкілетті орган жүзеге асырады, тұрғын үй көмегі төлемдері коммуналдық қызметтердің жеткізушілеріне жіберіледі. Тұрғынжайдың меншік иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) қалалық телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттік ақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтері үшін өтемақы, жекешелендірілген тұрғынжайларда тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлердi) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстарға өтемақы, жергiлiктi атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысын төлеуге өтемақы, отын (көмір) құнының шығыстарына өтемақы өтініш берушілердің жеке шоттарына екінші деңгейдегі банктер арқылы аударылады.
Тұрғын үй көмегi төлемдерін қаржыландыру қала бюджетiнде тиiстi қаржылық жылға қарастырылған қаражат шегiнде жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 24.12.2019 № С-40/8 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Размер оказания жилищной помощи
8. Совокупный доход семьи (гражданина) исчисляется уполномоченным органом за квартал, предшествовавший кварталу обращения за назначением жилищной помощи, в порядке, определяемом действующим законодательством.
9. Доля предельно допустимых расходов:
на содержание общего имущества объекта кондоминиума семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилищах или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон подключенный к сети телекоммуникаций, семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, устанавливается в размере 6% (процентов) одиноко проживающим пенсионерам, семьям одиноких матерей, семьям инвалидов 1, 2, 3 группы, семьям имеющим детей-инвалидов, многодетным семьям, семьям участников ликвидации аварии Чернобыльской атомной электростанции, семьям воинов-интернационалистов, если сумма совокупного дохода семьи не превышает двадцати трех месячных расчетных показателей в месяц, для остальных малообеспеченных семей (граждан) - 10% (процентов) к совокупному доходу семьи (гражданина).
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 22.11.2018 № С-24/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
10. Оплата на содержание общего имущества объекта кондоминиума семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилищах или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде и потребления коммунальных услуг сверх установленной нормы площади производится на общих основаниях. За норму площади жилья, обеспечиваемую компенсационными мерами принимается восемнадцать квадратных метров на человека. Для одиноко проживающих граждан за норму площади жилья, обеспечиваемую компенсационными мерами принимается тридцать квадратных метров.
11. Компенсационные нормы на потребление твердого топлива с местным отоплением устанавливается в размере 5 (пяти) тонн на отопительный сезон, на семью (гражданина) в квартал обращения в зависимости от занимаемой площади. Расход топлива на 1 квадратный метр учитывается в размере 49,75 килограммов в месяц. Стоимость угля принимать усредненную, сложившуюся за предыдущий квартал согласно сведениям городского управления статистики, по состоянию на последний месяц квартала, предшествующего кварталу расчета жилищной помощи.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 24.12.2019 № С-40/8 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері
8. Отбасының (азаматтың) жиынтық табысын өкілетті орган қолданыстағы заңнамаларда белгіленген тәртіпте тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш берген тоқсанның алдындағы тоқсанға есептейді.
9. Шекті жол берілетін шығыстар үлесі:
жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) кондоминимум объектісінің жалпы мүлкін күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстарға;
тұрғын үйдің меншік иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуына;
жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысын төлеуге жалғыз тұратын зейнеткерлерге, жалғыз басты аналардың отбасыларына, 1, 2, 3 топ мүгедектерінің отбасыларына, мүгедек балалары бар отбасыларға, көп балалы отбасыларға, Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылардың отбасыларына, интернационалист жауынгерлердің отбасыларына, егер отбасының жиынтық табысы айына жиырма үш айлық есептік көрсеткіштен аспаса, отбасының жиынтық табысының 6 % (пайыз), ал басқа аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) 10 % (пайыз) мөлшері белгіленді.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді – Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 22.11.2018 № С-24/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) кондоминимум объектісінің жалпы мүлкін күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстардың төлемдері және коммуналдық қызметтерді тұтыну белгіленген көлемнің нормасынан жоғары болса, төлем жалпыға бірдей негізде жүргізіледі. Жәрдемақы шараларымен қамтамасыз етілетін тұрғын үй көлемінің нормасы бір адамға он сегіз шаршы метр, жалғыз тұратын азаматтар үшін жәрдемақы шараларымен қамтамасыз етілетін тұрғын үй көлемінің нормасы отыз шаршы метр мөлшерінде қабылданады.
11. Жергілікті жылу берілетін қатты отынды пайдалануға өтемақылық нормалары алып жатқан көлеміне байланысты жылу беру маусымына отбасына (азаматқа) өтініш берген тоқсанда 5 (бес) тонна мөлшерінде белгіленеді. Отын шығыны айына 1 шаршы метрге 49,75 килограмм мөлшері есепке алынады. Көмірдің құны тұрғын үй көмегі есептелген тоқсанның алдыңдағы тоқсанның соңғы айындағы жағдай бойынша қалалық статистика басқармасының мәліметтеріне сәйкес алдыңғы тоқсанда қалыптасқан орташа баға қабылдансын.

Сноска. Пункт 11 изложен в новой редакции на казахском языке, текст на русском языке не изменяется решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 24.12.2019 № С-40/8 (вводится в действие со дня официального опубликования).
12. Установить норму расхода электрической энергии 150 (сто пятьдесят) киловатт на одного человека в месяц.
13. Компенсация повышения тарифов абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, производится в соответствии с правилами компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифа абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам".
Приложение 2 к решению
Кокшетауского городского
маслихата
от 26 апреля 2016 года № С-2/8
Перечень утративших силу некоторых решений Кокшетауского городского маслихата
1. Решение Кокшетауского городского маслихата от 16 февраля 2015 года № С-34/2 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) города Кокшетау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4675, опубликовано 12 марта 2015 года в газетах "Көкшетау" и "Степной Маяк");
2. Решение Кокшетауского городского маслихата от 29 апреля 2015 года № С-37/10 "О внесении изменения в решение Кокшетауского городского маслихата 16 февраля 2015 года № С-34/2 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) города Кокшетау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4812, опубликовано 2 июня 2015 года в газетах "Көкшетау" и "Степной Маяк");
3. Решение Кокшетауского городского маслихата от 24 декабря 2015 года № С- 44/4 "О внесении изменения в решение Кокшетауского городского маслихата 16 февраля 2015 года № С-34/2 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) города Кокшетау" от (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5215, опубликовано 21 января 2015 года в газетах "Көкшетау" и "Степной Маяк").

Ескерту. 11-тармақ қазақ тілінде жаңа редакцияда, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 24.12.2019 № С-40/8 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Электрқуатын беру (тұтыну) нормасы бір адамға айына 150 (жүз елу) киловатт. сағат белгіленсін.
13. Телекоммуникация тораптарына қосылған телефон үшін абоненттік төлемақы тарифтерінің көтерілуіне өтемақы төлеу "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифтерінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 512 қаулысымен бекітілген әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифтерінің көтерілуіне өтемақы төлеу ережесіне сәйкес жүргізіледі.
Көкшетау қалалық
мәслихатының 2016 жылғы
26 сәуірдегі № С-2/8 шешіміне 2 қосымша
Көкшетау қалалық мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдерінің тізімі
1. "Көкшетау қаласы аз қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" Көкшетау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 16 ақпандағы № С-34/2 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4675 тіркелген, 2015 жылы 12 наурызда "Көкшетау" және "Степной Маяк" газеттерінде жарияланған);
2. "Көкшетау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 16 ақпандағы № С-34/2 "Көкшетау қаласы аз қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Көкшетау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 29 сәуірдегі № С- 37/10 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4812 тіркелген, 2015 жылы 2 маусымда "Көкшетау" және "Степной Маяк" газеттерінде жарияланған);
3. "Көкшетау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 16 ақпандағы № С-34/2 "Көкшетау қаласы аз қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Көкшетау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № С-44/4 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5215 тіркелген, 2015 жылы 21 қаңтарда "Көкшетау" және "Степной Маяк" газеттерінде жарияланған).