Об утверждении Правил о дополнительном регламентировании проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций
Решение маслихата города Рудного Костанайской области от 4 мая 2016 года № 18. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 18 мая 2016 года № 6379. Утратило силу решением маслихата города Рудного Костанайской области от 25 августа 2020 года № 510
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Рудного Костанайской области от 25.08.2020 года № 510 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан", статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат РЕШИЛ:
1. В целях дополнительного регламентирования порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций утвердить прилагаемые Правила о дополнительном регламентировании проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций.
2. Признать утратившим силу решение маслихата "О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций" от 25 марта 2011 года № 422 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под номером 9-2-182, опубликованное 8 апреля 2011 года в городской газете "Рудненский рабочий").
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
сессии городского маслихата
Ю. Каралаш
Секретарь городского маслихата
В. Лощинин
Руководитель государственного
учреждения "Рудненский
городской отдел внутренней
политики" акимата города
Рудного
_______________ А. Жилиспаев
Правила о дополнительном регламентировании
проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций
1. О проведении собрания, митинга, шествия, пикета или демонстрации подается заявление в местный исполнительный орган города областного значения (далее - акимат города Рудного).
2. Заявления о проведении собрания, митинга, шествия, пикета или демонстрации подают уполномоченные трудовых коллективов, общественных объединений или отдельных групп граждан Республики Казахстан, достигшие восемнадцатилетнего возраста.
3. Заявление о проведении собрания, митинга, шествия, пикета или демонстрации подается в письменной форме не позднее, чем за десять дней до намеченной даты их проведения. В заявлении указываются цель, форма, место проведения мероприятия или маршруты движения, время его начала и окончания, предполагаемое количество участников, фамилии, имена, отчества уполномоченных (организаторов) и лиц, ответственных за соблюдение общественного порядка, место их жительства и работы (учебы), дата подачи заявления. Срок подачи заявления исчисляется со дня его регистрации в акимате города Рудного.

Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізуді қосымша реттеу туралы қағидаларын бекіту туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2016 жылғы 4 мамырдағы № 18 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 18 мамырда № 6379 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2020 жылғы 25 тамыздағы № 510 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 25.08.2020 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасында бейбiт жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткiзу тәртiбi туралы" 1995 жылғы 17 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу мақсатында қоса беріліп отырған жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізуді қосымша реттеу туралы қағидалары бекітілсін.
2. Мәслихаттың "Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер мен демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" 2011 жылғы 25 наурыздағы № 422 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 9-2-182 нөмірімен тіркелген, 2011 жылғы 8 сәуірде "Рудненский рабочий" қалалық газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың кезектен
тыс сессиясының төрағасы
Ю. Каралаш
Қалалық мәслихаттың хатшысы
В. Лощинин
Рудный қаласы әкімдігінің
"Рудный қалалық ішкі саясат
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
басшысы
_______________ А. Жилиспаев
Мәслихаттың
2016 жылғы 4 мамырдағы
№ 18 шешімімен бекітілген
Жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізуді қосымша реттеу туралы қағидалары
1. Жиналыс, митинг, шеру, пикет немесе демонстрация өткiзу туралы облыстық маңызы бар қаланың жергiлiктi атқарушы органына (бұдан әрі – Рудный қаласының әкімдігі) өтiнiш берiледi.
2. Жиналыс, митинг, шеру, пикет немесе демонстрация өткiзу туралы өтiнiштердi еңбек ұжымдарының, қоғамдық бiрлестiктердiң немесе Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген топтарының он сегiз жасқа толған уәкiлдерi бередi.
3. Жиналыс, митинг, шеру, пикет немесе демонстрация өткiзу туралы өтiнiш оны өткiзудiң белгiленген датасынан кемiнде он күн бұрын жазбаша нысанда берiледi. Өтiнiште шараны өткiзу мақсаты, нысаны, өткiзiлетiн жерi немесе қозғалыс маршруттары, оның басталатын және аяқталатын уақыты, қатысушылардың ықтимал саны, уәкiлдердiң (ұйымдастырушылардың) және қоғамдық тәртiптiң сақталуына жауапты адамдардың тегi, аты, әкесiнiң аты, олардың тұратын және жұмыс iстейтiн (оқитын) жерi, өтiнiштiң берiлген датасы көрсетiледi. Өтiнiштiң берiлген мерзiмi оның Рудный қаласының әкімдігінде тiркелген күнiнен бастап есептеледi.

3) нарушен порядок их проведения, предусмотренный статьей 7 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан", а также при возникновении опасности для жизни и здоровья граждан, нарушение общественного порядка.
В случае отказа от выполнения законных требований представителя акимата города Рудного по его указанию органами внутренних дел принимаются необходимые меры по прекращению собрания, митинга, шествия, пикетирования и демонстрации.
Лица, нарушившие установленный порядок организации и проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Материальный ущерб, причиненный во время проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций их участниками гражданам, общественным объединениям, государству, подлежит возмещению в установленном законом порядке.
Все дополнительные затраты при проведении собрания, митинга, шествия, пикета и демонстрации, в том числе по охране общественного порядка, предоставлению помещений, санитарной очистке, освещению и техническому оснащению, возмещаются их организаторами.
Приложение 1
к Правилам о дополнительном
регламентировании проведения
собраний, митингов, шествий,
пикетов и демонстраций
Места проведения собраний и митингов
1. Город Рудный, Центральная площадь по улице Ленина.
2. Город Рудный, территория, прилегающая к памятнику Славы воинам Великой Отечественной войны, расположенному на проспекте Космонавтов.
3. Город Рудный, танцевальная площадка в Городском парке культуры и отдыха, расположенном на улице Парковая.
4. Город Рудный, территория, прилегающая к Ледовому дворцу спорта, расположенному на улице Ленина.
5. Город Рудный, территория перед памятником В. И. Ленина, расположенного на улице И. Франко.
6. Поселок Качар, Аллея Победы в 1 микрорайоне.
Приложение 2
к Правилам о дополнительном
регламентировании проведения
собраний, митингов, шествий,
пикетов и демонстраций
Маршруты проведения шествий и демонстраций
1. Город Рудный, по проспекту Космонавтов от пересечения улицы Ленина и проспекта Космонавтов до пересечения проспекта Космонавтов и улицы Парковая.
2. Город Рудный, по улице Мира от перекрестка улиц Горняков и Мира до пересечения улиц Мира и Ленина.
3. Город Рудный, по улице 40 лет Октября от перекрестка улиц 40 лет Октября и Дзержинского до пересечения улиц 40 лет Октября и Ленина.

3) оларды өткiзу кезiнде "Қазақстан Республикасында бейбiт жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткiзу тәртiбi туралы" 1995 жылғы 17 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабында көзделген тәртiп бұзылған жағдайда, сондай-ақ азаматтардың өмiрi мен денсаулығына қауiп төнетiн, қоғамдық тәртiп бұзылатын жағдайда Рудный қаласының әкімдігі өкілінің талабы бойынша тоқтатылады.
17. Рудный қаласының әкімдігі өкiлiнiң заңды талабын орындаудан бас тартылған жағдайда оның нұсқауы бойынша iшкi iстер органдары жиналысты, митингiнi, шерудi, пикет қоюды және демонстрацияны тоқтату жөнiнде қажеттi шаралар қолданады.
18. Жиналыстарды, митингiлердi, шерулердi, пикеттердi және демонстрацияларды ұйымдастыру мен өткiзудiң белгiленген тәртiбiн бұзған адамдар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауап бередi.
19. Жиналыстарды, митингiлердi, шерулердi, пикеттердi және демонстрацияларды өткiзу кезiнде оларға қатысушылардың азаматтарға, қоғамдық бiрлестiктерге, мемлекетке келтiрген материалдық залалы үшiн заңда белгiленген тәртiп бойынша өтем жасалуға тиiс.
20. Жиналыс, митинг, шеру, пикет және демонстрация өткізу кезінде, оның ішінде қоғамдық тәртiптi сақтау, үй-жайлар беру, санитарлық тазарту, жарық беру және техникалық қамсыздандыру жөнiндегi барлық қосымша шығындарды оларды ұйымдастырушылар өтейдi.
Жиналыстар, митингiлер,
шерулер, пикеттер және
демонстрациялар өткізуді
қосымша реттеу туралы
қағидаларына 1-қосымша
Жиналыстар және митингiлер өткізу орындары
1. Рудный қаласы, Ленин көшесі бойындағы Орталық алаң.
2. Рудный қаласы, Космонавтов даңғылында орналасқан Ұлы Отан соғысы батырларының даңқ ескерткішіне іргелес аумақ.
3. Рудный қаласы, Парковая көшесінде орналасқан Қалалық мәдениет және демалыс саябағындағы би алаңы.
4. Рудный қаласы, Ленин көшесінде орналасқан Мұзды спорт сарайына іргелес аумақ.
5. Рудный қаласы, И. Франко көшесінде орналасқан В. И. Лениннің ескерткіші алдындағы аумақ.
6. Қашар кенті, 1-шағын ауданындағы Жеңіс Аллеясы.
Жиналыстар, митингiлер,
шерулер, пикеттер және
демонстрациялар өткізуді
қосымша реттеу туралы
қағидаларына 2-қосымша
Шерулер және демонстрациялар өткізу маршруттары
1. Рудный қаласы, Ленин көшесі мен Космонавтов даңғылының қиылысынан бастап Космонавтов даңғылы бойынша Космонавтов даңғылы мен Парковая көшесінің қиылысына дейін.
2. Рудный қаласы, Горняков және Мира көшелерінің қиылысынан бастап Мира көшесі бойынша Мира және Ленин көшелерінің қиылысына дейін;
3. Рудный қаласы, 40 лет Октября және Дзержинский көшелерінің қиылысынан бастап 40 лет Октября көшесі бойынша 40 лет Октября және Ленин көшелерінің қиылысына дейін;

4. Поселок Качар, по Аллее Победы в 1 микрорайоне.

4. Қашар кенті, 1-шағын аудандағы Жеңіс Аллеясы.