О бюджете города Петропавловска на 2017-2019 годы
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2016 года № 1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 января 2017 года № 4017.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 28 607 559,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 803 702,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 465 789,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 223 954,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 114 113,8 тысячи тенге;
2) затраты – 30 953 503,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 649 495,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 649 495,9 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 000,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 25 000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 24 000,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -2 996 439,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 2 996 439,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 2 249 495,9 тысяч тенге;
погашение займов – 481 062,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 228 005,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 28.11.2017 № 1 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить, что доходы городского бюджета на 2017 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
акцизов;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налога на игорный бизнес;
государственной пошлины.
3. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности.
4. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли;
продажа нематериальных активов.

2017-2019 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетi туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 11 қаңтарда № 4017 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Петропавл қалалық маслихат ШЕШТІ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетi 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2017 жылға арналған мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28 607 559,3 мың теңге, соның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 11 803 702,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 465 789,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 223 954,5 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 14 114 113,8 мың теңге;
2) шығындар – 30 953 503,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 649 495,9 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 649 495,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 1 000,0 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 25 000,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 24 000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -2 996 439,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 2 996 439,7 мың теңге, соның ішінде:
қарыздардың түсуі – 2 249 495,9 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 481 062,0 мың теңге;
бюджеттік құралдардың қолданылатын қалдығы – 1 228 005,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 28.11.2017 № 1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған қала бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптасады деп анықталсын:
әлеуметтік салықтан;
мүлікке салынатын салықтан;
жер салығынан;
көлік құралдарына салынатын салықтан;
акциздерден;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн
түсiмдерден;
кәсіпкерлік және кәсіптік қызмет жүргізу үшін алымдардан;
ойын бизнесіне салықтан;
мемлекеттік баждан.
3. Қала бюджеті келесі салықтық емес түсімдерден қалыптасады деп анықталсын:
мемлекеттік меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістерден.
4. Қала бюджеті негізгі капиталды сатудан түсетін келесі түсімдерден қалыптасады деп анықталсын:
мемлекеттік мекемелер атына тіркелген мүлікті сатудан;
жер сатудан;
материалды емес активтерді сатудан.

5. Учесть в городском бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
2) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
3) внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
4) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2016 года № 213 "Об утверждении третьего этапа (2016-2018 годы) Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы";
5) развитие рынка труда;
6) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2014 года № 728 "Об утверждении Программы развития регионов до 2020 года" (далее – Программа развития регионов до 2020 года).
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата города Петропавловска о реализации решения городского маслихата о бюджете города Петропавловска на 2017-2019 годы.
6. Учесть в городском бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда, в том числе на:
1) кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения;
2) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных целевых трансфертов из Национального фонда определяется постановлением акимата города Петропавловска о реализации решения городского маслихата о бюджете города Петропавловска на 2017-2019 годы.
7. Учесть в городском бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) проведение капитального ремонта фасада здания акимата;
2) компенсацию части затрат работодателя на оплату труда работников, трудоустроенных по направлениям центра занятости населения по Программе развития территории;
3) выкуп здания для детского сада;
4) содержание двух кабинетов психолого-медико-педагогической коррекции;
5) приобретение электронных учебников;

5. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттердің түсуі есепке алынсын, соның ішінде:
1) тіл курстарынан тағылымдама өткен мұғалімдерге қосымша төлем;
2) негізгі қызметкердің оқуы кезінде орнын басуға мұғалімдерге қосымша төлем;
3) "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген ақшалай көмекті енгізу;
4) "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының үшінші кезеңін (2016-2018 жылдар) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 сәуірдегі № 213 Қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру;
5) еңбек нарығын дамыту;
6) "Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 28 маусымдағы № 728 Қаулысымен бекітілген (әрі қарай – Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы аясында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру.
Көрсетілген республикалық бюджеттен түскен нысаналы трансферттерді бөлу 2017-2019 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті туралы қалалық маслихаттың шешімін жүзеге асыру туралы Петропавл қаласы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте Ұлттық қордан нысаналы трансферттер мен несиелердің түсуі есепке алынсын, соның ішінде:
1) жылы сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін қайта жаңарту мен құрылысын несиелеу;
2) 2020 жылға дейін өңірлерді дамыту бағдарламасы аясында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және жайластыру.
Көрсетілген Ұлттық қордан нысаналы трансферттерді бөлу 2017-2019 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті туралы қалалық маслихаттың шешімін жүзеге асыру туралы Петропавл қаласы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
7. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен несиелердің түсуі есепке алынсын, соның ішінде:
1) әкімдік ғимаратының қасбетіне күрделі жөндеу жүргізуге;
2) Аумақтарды дамыту бағдарламасы бойынша жұмыспен қамту орталықтарының бағыттары бойынша жұмысқа орналастырылған қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеуге жұмыс беруші шығындарының бір бөлігін өтеуге;
3) балабақшаға арналған ғимарат сатып алу;
4) екі психологиялық-медициналық-педагогикалық түзету кабинетін ұстау;
5) электрондық оқулықтар сатып алу;

6) для направления учащихся в город Астану для посещения ЭКСПО-2017;
7) реализацию молодежной политики;
8) приобретение помещения;
9) выкуп инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
10) функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
11) ремонтные работы в Парке культуры и отдыха;
12) приобретение жилья для отдельных категорий граждан;
13) благоустройство улицы Конституции Казахстана от улицы Парковой до улицы Павла Васильева;
14) проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
15) приобретение специализированной техники;
16) обеспечение функционирования автомобильных дорог;
17) капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
18) ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
19) строительство четырех ста квартирных жилых домов по улице Жукова;
20) строительство универсального теннисного центра расположенного в микрорайоне "Жас – Оркен" в границах улиц имени Жамбыла-улица Труда - улица М.Горького - улица Ташитова (наружные инженерные сети и благоустройство);
21) разработка проектно-сметной документации на строительство жилых домов;
22) развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата города Петропавловска о реализации решения городского маслихата о бюджете города Петропавловска на 2017-2019 годы.
7-1. Предусмотреть расходы городского бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2017 года, согласно приложению 3-1.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 06.03.2017 № 1 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Учесть в расходах городского бюджета на 2017 год субвенцию в объеме 316 290 тысяч тенге.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2017 год в сумме 213 625,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 28.11.2017 № 1 (вводится в действие с 01.01.2017).
10. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.

6) ЭКСПО-2017 қатысуға оқушыларды Астана қаласына жіберу үшін;
7) жастар саясатын іске асыру;
8) үй-жай сатып алу;
9) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды сатып алу;
10) сумен жабдықтау және су беру жүйесін қолдану;
11) мәдениет және демалыс саябағындағы жөндеу жұмыстары;
12) азаматтардың жекелеген санаттары үшін тұрғын үй сатып алу;
13) Парковая көшесінен Павел Васильев көшесіне дейін Қазақстан Конституциясы көшесін абаттандыру;
14) энзоотиялық ауруларға қарсы алдын алу іс-шараларын жүргізу;
15) мамандандырылған техниканы сатып алу;
16) автомобиль жолдарын қолдануды қамтамасыз ету;
17) аудандық маңызы бар автомобиль жолдары мен елді мекендердің көшелерін күрделі және ағымдағы жөндеу;
18) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы аясында қала және елді-мекендер объектілерінің жөндеуі;
19) Жуков көшесі мекенжайында жүз пәтерлі төрт тұрғын үй салу;
20) Жамбыл атындағы көше - Труд көшесі – М.Горький көшесі - Ташитов көшесі шекараларында "Жас Өркен" ықшам ауданында орналасқан әмбебап теннис орталығын салу (сыртқы инженерлік желі және абаттандыру);
21) тұрғын үйлерді салуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу;
22) көлік инфрақұрылымын дамыту.
Көрсетілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу 2017-2019 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті туралы қалалық маслихаттың шешімін жүзеге асыру туралы Петропавл қаласы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
7-1. 2017 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен қала бюджетінің шығыстарын 3-1 қосымшаға сәйкес қарастыру.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды- Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 06.03.2017 № 1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2017 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарында 316 290 мың теңге көлемінде субвенция есепке алынсын.
9. 2017 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 213 625,5 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 28.11.2017 № 1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Бюджеттік сала жұмысшыларына еңбекақы төлемі толық көлемде қамтылсын.

29 978,0
003
Общеобразовательное обучение
5 181 739,2
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
349 382,6
006
Дополнительное образование для детей
364 972,5
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
2 037 907,8
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
62 971,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 533,6
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
40 000,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
260 711,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
144 085,3
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
144 085,3
467
Отдел строительства района (города областного значения)
64 297,3
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
47 057,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
17 240,3
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 073 301,9
464
Отдел образования района (города областного значения)
19 002,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
14 785,0
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
4 217,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 054 299,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
83 570,7
002
Программа занятости
315 591,0
005
Государственная адресная социальная помощь
20 208,0
006
Оказание жилищной помощи
34 931,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
167 500,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 063,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 243,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
61 187,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

29 978,0
003
Жалпы білім беру
5 181 739,2
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
349 382,6
006
Балаларға қосымша білім беру
364 972,5
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
2 037 907,8
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
62 971,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 533,6
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
40 000,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
260 711,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
144 085,3
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
144 085,3
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
64 297,3
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
47 057,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
17 240,3
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 073 301,9
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
19 002,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
14 785,0
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
4 217,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 054 299,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 570,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
315 591,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
20 208,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
34 931,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
167 500,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 063,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 243,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
61 187,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету

96 418,2
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
5 238,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
204 693,9
021
Капитальные расходы государственного органа
1 584,7
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
32 269,8
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
11 856,3
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
5 962,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 982,8
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
16 016 849,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25 806,0
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
25 806,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
2 724,5
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
2 724,5
467
Отдел строительства района (города областного значения)
11 258 222,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6 762 179,4
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 214 961,6
025
Приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
263 848,5
072
Строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройка общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
17 233,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 695 500,4
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
528 350,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
35 000,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
1 493 020,6
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
247 000,4
015
Освещение улиц в населенных пунктах
420 982,9
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
646 300,0
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных

96 418,2
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
5 238,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
204 693,9
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 584,7
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
32 269,8
025
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
11 856,3
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
5 962,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
6 982,8
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
16 016 849,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25 806,0
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
25 806,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
2 724,5
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
2 724,5
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
11 258 222,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6 762 179,4
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 214 961,6
025
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды сатып алу
263 848,5
072
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жастарға арналған жатақханаларды салу, салып бітіру
17 233,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 695 500,4
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
528 350,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақтаулуын ұйымдастыру
35 000,0
004
Азаматтардың жекелген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
1 493 020,6
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
247 000,4
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
420 982,9
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
646 300,0
017
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу

28 187,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
10 211,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 959,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
21 384,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
21 384,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
21 822,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
21 822,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
63 913,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
63 913,0
2
Оборона
40 079,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
40 079,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
40 079,0
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
59 360,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
59 360,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
59 360,0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
4
Образование
8 295 975,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
8 150 523,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
26 378,0
003
Общеобразовательное обучение
5 377 284,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
72 670,0
006
Дополнительное образование для детей
380 935,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
2 157 172,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
63 676,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 807,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
33 252,0

28 187,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
10 211,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 959,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
21 384,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 384,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
21 822,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 822,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
63 913,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 913,0
2
Қорғаныс
40 079,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
40 079,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
40 079,0
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
59 360,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
59 360,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
59 360,0
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
4
Бiлiм беру
8 295 975,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8 150 523,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 378,0
003
Жалпы білім беру
5 377 284,0
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
72 670,0
006
Балаларға қосымша білім беру
380 935,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
2 157 172,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
63 676,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 807,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
33 252,0