О бюджете Жарминского района на 2017-2019 годы
Решение Жарминского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22 декабря 2016 года № 9/66-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 5 января 2017 года № 4799. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/75-VІ "О бюджете Восточно-Казахстанской области на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4773) Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 5724080,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1655064,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4724,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 154055,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3910236,0 тысяч тенге;
2) затраты – 5753390,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 695069,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 710702,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15633,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -724379,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 724379,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жарминского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 06.12.2017 № 16/135-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить в районном бюджете объемы субвенций, поступаемых из областного бюджета в сумме 3588535,0 тысяч тенге.
3. Принять к исполнению на 2017 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу в размере 100 (сто) процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/75-VІ "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4773).
4. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств устанавливаются повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях в соответствии с пунктами 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.

2017-2019 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Жарма аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 9/66-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 5 қаңтарда № 4799 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/75-VІ "2017-2019 жылдарға арналған Шығыс Қазақстан облысының бюджеті туралы" (нормативтік құқықтық актілерінің Тізілімінде № 4773 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Жарма аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5724080,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1655064,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4724,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 154055,1 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3910236,0 мың теңге;
2) шығындар – 5753390,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 695069,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 710702,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15633,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 724379,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 724379,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Жарма аудандық мәслихатының 06.12.2017 № 16/135-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджетке облыстық бюджеттен түсетін субвенция көлемi 3588535,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2017 жылға арналған аудан бюджетіне төлем көздерінен ұсталатын әлеуметтік салық, жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/75-VІ "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4773 болып тіркелген) шешімімен белгіленген 100 (жүз) пайыз атқаруға алынсын.
4. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек Кодексінің 139-бабының 9 тармағына сәйкекс азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгiленбесе, жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша бюджет қаражаты есебiнен қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсiн.
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды.

5. Утвердить бюджет на 2018 год в следующем объеме – 6404857,0 тысяч тенге согласно приложения 2.
6. Утвердить бюджет на 2019 год в следующем объеме – 6853197,0 тысяч тенге, согласно приложения 3.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 31000,0 тысяч тенге, согласно приложению 4.
8. Учесть перечень местных бюджетных программ, не подлежащих к секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год, согласно приложению 5.
9. Утвердить перечень бюджетных программ на реализацию инвестиционных бюджетных проектов на 2017 год согласно приложению 6.
10. Учесть перечень целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета на 2017 год согласно приложению 7.
11. Учесть перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2017-2019 годы с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) согласно приложению 8.
12. Учесть средства для реализации мер социальной поддержки специалистам социальной сферы сельских населенных пунктов на 2017 год согласно приложению 9.
13. Признать утратившим силу с 1 января 2017 года решения Жарминского районного маслихата за 2016 год согласно приложению 10.

5. 2018 жылдың бюджеті – 6404857,0 мың теңге көлемінде 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2019 жылдың бюджеті – 6853197,0 мың теңге көлемінде 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2017 жылға 31000,0 мың теңге сомасында 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті дамытудың бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2017 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен түскен нысаналы, ағымдағы және даму трансферттері 7 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
11. 2017-2019 жылдарға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлуімен аудан бюджетінің даму бағдарламаларының тізбесі 8 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
12. 2017 жылға арналған ауылдық елдімекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін қаражат 9 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
13. 2017 жылдын 1 қантарынан 2016 жылдағы Жарма аудандық мәслихаты шешімдерінің күші жойылды деп 10 қосымшаға сәйкес танылсын.

78806
01
Hалог на транспортные средства с юридических лиц
13466
02
Hалог на транспортные средства с физических лиц
65340
5
Единый земельный налог
5347
01
Единый земельный налог
5347
05
Внутренние налоги на товары, работы и оказание услуги
72535
2
Акцизы
4550
84
Бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан
4550
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
40862
15
Плата за пользование земельными участками
40862
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
27123
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
13042
29
Регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет
14081
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
12715
1
Государственная пошлина
12715
26
Государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет
12715
2
Неналоговые поступления
12434
01
Доходы от государственной собственности
2740
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
2740
08
Доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
1028
09
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
1712
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
278
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
278
18
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
278
06
Прочие неналоговые поступления
9416
1
Прочие неналоговые поступления
9416
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
9416
3
Поступления от продажи основного капитала

78806
01
Заңды тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық
13466
02
Жеке тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық
65340
5
Бірыңғай жер салығы
5347
01
Бірыңғай жер салығы
5347
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтер көрсетуге салынатын iшкi салықтар
72535
2
Акциздер
4550
84
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны
4550
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
40862
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
40862
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
27123
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым
13042
29
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін қызметін өнімді бөлу жөніндегі келісімшарт бойынша жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушының қосымша төлемі
14081
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
12715
1
Мемлекеттік баж
12715
26
Жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж
12715
2
Салықтық емес түсiмдер
12434
01
Мемлекет меншіктен түсетін кірістер
2740
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
2740
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
1028
09
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
1712
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) сталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
278
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
278
18
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
278
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
9416
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
9416
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
9416
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 6 к решению
Жарминского районного
маслихата № 9/66-VI
от 22 декабря 2016 года
Перечень целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета на 2017 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Жарминского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.03.2017 № 10/80-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Сумма (тыс.тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Всего

464
Аудан (облыстық маңызы бар қала) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Жарма ауданы мәслихатының
2016 жылғы22 желтоқсандағы
№ 9/66-VI шешіміне 6 қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен түскен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттері
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Жарма аудандық мәслихатының 28.03.2017 № 10/80-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Сома (мың теңге)
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Жиыны

от 22 декабря 2016 года
Предусмотренные средства для реализации мер социальной поддержки специалистам социальной сферы сельских населенных пунктов на 2017 год
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
68071,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
68071,0

2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 9/66-VI шешіміне 9 қосымша
2017 жылы ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бөлінген қаражат
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
68071,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
68071,0

006
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
68071,0
Приложение 10 к решению
Жарминского
районного маслихата № 9/66-VI
от 22 декабря 2016 года
Перечень нормативно правовых актов за 2016 год признаных утратившие силу
1. Решение Жарминского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 35/283-V "О бюджете Жарминского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4332 от 12 января 2016 года, опубликовано в газете "Қалба тынысы" № 5 (8887) от 21 января 2016 года, в информационно-правовой системе "Әділет" от 5 марта 2016 года);
2. Решение Жарминского районного маслихата от 15 марта 2016 года № 38/311-V "О внесении изменений в решение Жарминского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 35/283-V "О бюджете Жарминского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4454 от 30 марта 2016 года, опубликовано в газете "Қалба тынысы" № 29 (8910) от 23 апреля 2016 года, в информационно-правовой системе "Әділет" от 16 мая 2016 года);
3. Решение Жарминского районного маслихата от 11 апреля 2016 года № 2/9-VІ "О внесении изменений в решение Жарминского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 35/283-V "О бюджете Жарминского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4505 от 22 апреля 2016 года, опубликовано в газете "Қалба тынысы" № 34 (8915) от 28 мая 2016 года, в информационно-правовой системе "Әділет" от 1 августа 2016 года);
4. Решение Жарминского районного маслихата от 5 мая 2016 года № 3/17-VІ "О внесении изменений в решение Жарминского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 35/283-V "О бюджете Жарминского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4543 от 12 мая 2016 года, опубликовано в газете "Қалба тынысы" № 34 (8915) от 28 мая 2016 года, в информационно-правовой системе "Әділет");
5. Решение Жарминского районного маслихата от 7 июня 2016 года № 4/24-VІ "О внесении изменений в решение Жарминского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 35/283-V "О бюджете Жарминского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4563 от 15 июня 2016 года, опубликовано в газете "Қалба тынысы" № 51 (8932) от 24 сентября 2016 года, в информационно-правовой системе "Әділет" от 29 июня 2016 года);

006
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
68071,0
Жарма ауданы мәслихатының
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 9/66-VI шешіміне
10 қосымша
2016 жылғы нормативтік құқықтық актілердің күші жойылған шешімдерінің тізімі
1. Жарма аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/283-V "2016-2018 жылдарға арналған Жарма аудандық бюджеті туралы" шешімі (2016 жылғы 12 қантарда нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4332 болып тіркелген, "Қалба тынысы" газетінің 2016 жылғы 21 қаңтардағы № 5 (8887) санында, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 5 наурызда жарияланды);
2. Жарма аудандық мәслихатының 2016 жылғы 15 наурыздағы № 38/311-V ""2016-2018 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы" Жарма аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/283-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (2016 жылғы 30 наурызда нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4454 болып тіркелген, "Қалба тынысы" газетінің 2016 жылғы 23 сәуірдегі № 29 (8910) санында, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 16 мамырда жарияланды);
3. Жарма аудандық мәслихатының 2016 жылғы 11 сәуірдегі № 2/9-VІ "2016-2018 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы" Жарма аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/283-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (2016 жылғы 22 сәуірде нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4505 болып тіркелген, "Қалба тынысы" газетінің 2016 жылғы 28 мамырдағы № 34 (8915) санында, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 1 тамызда жарияланды);
4. Жарма аудандық мәслихатының 2016 жылғы 5 мамырдағы № 3/17-V "2016-2018 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы" Жарма аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/283-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (2016 жылғы 12 мамырда нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4543 болып тіркелген, "Қалба тынысы" газетінің 2016 жылғы 28 мамырдағы № 34 (8915) санында, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланды);
5. Жарма аудандық мәслихатының 2016 жылғы 7 маусымдағы № 4/24-VІ "2016-2018 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы" Жарма аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/283-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (2016 жылғы 15 маусымда нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4563 болып тіркелген, "Қалба тынысы" газетінің 2016 жылғы 24 қыркүйектегі № 51 (8932) санында, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 29 маусымда жарияланды);

6. Решение Жарминского районного маслихата от 3 августа 2016 года № 6/45-VІ "О внесении изменений в решение Жарминского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 35/283-V "О бюджете Жарминского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4641 от 11 августа 2016 года, опубликовано в газете "Қалба тынысы" № 47 (8928) от 27 августа 2016 года, в информационно-правовой системе "Әділет" от 14 октября 2016 года);
7. Решение Жарминского районного маслихата от 14 октября 2016 года № 7/49-VІ "О внесении изменений в решение Жарминского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 35/283-V "О бюджете Жарминского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4697 от 20 октября 2016 года, опубликовано в газете "Қалба тынысы" № 56 (8937) от 29 октября 2016 года, в информационно-правовой системе "Әділет" от 11 ноября 2016 года);
8. Решение Жарминского районного маслихата от 25 ноября 2016 года № 8/58-VІ "О внесении изменений в решение Жарминского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 35/283-V "О бюджете Жарминского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4751 от 2 декабря 2016 года, опубликовано в газете "Қалба тынысы" № 64 (8945) от 24 декабря 2016 года, в информационно-правовой системе "Әділет" от 12 декабря 2016 года).

6. Жарма аудандық мәслихатының 2016 жылғы 3 тамыздағы № 6/45-VІ "2016-2018 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы" Жарма аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/283-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (2016 жылғы 11 тамызда нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4641 болып тіркелген, "Қалба тынысы" газетінің 2016 жылғы 27 тамыздағы № 47 (8928) санында, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 14 қазанда жарияланды);
7. Жарма аудандық мәслихатының 2016 жылғы 14 қазандағы № 7/49-VІ "2016-2018 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы" Жарма аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/283-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (2016 жылғы 20 қазанда нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4697 болып тіркелген, "Қалба тынысы" газетінің 2016 жылғы 29 қазандағы № 56 (8937) санында, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 11 қарашада жарияланды);
8. Жарма аудандық мәслихатының 2016 жылғы 25 қарашадағы № 8/58-VІ "2016-2018 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы" Жарма аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/283-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (2016 жылғы 2 желтоқсанда нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4751 болып тіркелген, "Қалба тынысы" газетінің 2016 жылғы 24 желтоқсандағы № 64 (8945) санында, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 12 желтоқсанда жарияланды).