Об утверждении Методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 2 марта 2017 года № 81. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2017 года № 14964. Утратил силу приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 26 марта 2018 года № 103.
Сноска. Утратил силу приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 26.03.2018 № 103 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Методику оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу:
1) приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 22 августа 2016 года № 105 "Об утверждении Методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14260, опубликованный 7 октября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 261 "О внесении изменений в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 22 августа 2016 года № 105 "Об утверждении Методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14527, опубликованный 22 декабря 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Департаменту управления персоналом Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан (Рахимбаев А.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копий в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 2 наурыздағы № 81 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 31 наурызда № 14964 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 26 наурыздағы № 103 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 26.03.2018 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесі бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің жұмысын бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 22 тамыздағы № 105 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14260 болып тіркелген, 2016 жылғы 7 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің жұмысын бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 22 тамыздағы № 105 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 28 қарашадағы № 261 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14527 болып тіркелген, 2016 жылғы 22 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Персоналды басқару департаменті (А.Ә. Рахымбаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жариялау үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Республикалық құқықтық ақпарат орталығының" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан (Кожахметов Ж.М.).
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Д. Абаев
Утверждена
приказом Министра
информации
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 2 марта 2017 года № 81
Методика
оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Методика оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Методика) разработана в соответствии с пунктом 5 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" (далее - Закон) и Типовой методикой оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б", утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29 декабря 2016 года № 110 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14637), и определяет алгоритм оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан, его ведомств и территориальных подразделений ведомств (далее – служащие).
2. Оценка деятельности служащих (далее – оценка) проводится для определения эффективности и качества их работы.
3. Оценка проводится по результатам деятельности служащего на занимаемой должности:
1) по итогам квартала (квартальная оценка) – не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом (за исключением четвертого квартала, оценка которого проводится не позднее десятого декабря);
2) по итогам года (годовая оценка) – не позднее двадцать пятого декабря оцениваемого года.
Оценка служащего не проводится в случаях, если срок пребывания на занимаемой должности в оцениваемом периоде составляет менее трех месяцев, а также в период испытательного срока.
Служащие, находящиеся в социальных отпусках либо периоде временной нетрудоспособности, проходят оценку в течение 5 рабочих дней после выхода на работу.
Служащие, находящиеся в социальных отпусках и проработавшие в отчетном (оцениваемом) периоде более 1 месяца, оцениваются с учетом фактически отработанного времени.

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің жауапты хатшысына (Ж.М. Қожахметов) жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
Д. Абаев
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің
2017 жылғы 2 наурыздағы
№ 81 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 33-бабының 5-тармағына және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 110 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың үлгілік әдістемесіне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14637 болып тіркелген) сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің, оның ведомстволарының және ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің (бұдан әрі – қызметшілер) қызметін бағалау алгоритмін айқындайды.
2. Қызметшілердің қызметін бағалау (бұдан әрі – бағалау) олардың жұмыс тиімділігі мен сапасын анықтау үшін жүргізіледі.
3. Бағалау қызметшінің атқаратын лауазымындағы қызметінің нәтижелері бойынша:
1) тоқсан қорытындысы бойынша (тоқсандық бағалау) – бағаланып жатқан жылдағы есептік тоқсаннан кейінгі айдың онынан кешіктірмей (бағалануы оныншы желтоқсаннан кешіктірілмей өткізілетін төртінші тоқсанды қоспағанда);
2) жыл қорытындысы бойынша (жылдық бағалау) – бағаланып жатқан жылдың жиырма бесінші желтоқсанынан кешіктірмей жүргізіледі.
Қызметшіні бағалау оның нақты лауазымда орналасу мерзімі үш айдан кем болған жағдайда, сондай-ақ сынақ мерзімі кезеңінде өткізілмейді.
Әлеуметтік демалыстағы немесе еңбекке уақытша қабілетсіздігі кезеңіндегі қызметшілердің бағалауы жұмысқа шыққаннан кейін 5 жұмыс күні мерзімінде өтеді.
Әлеуметтік демалыстағы және есептік (бағаланатын) кезеңде 1 айдан көп жұмыс істеген қызметшілер нақты жұмыс істеген уақыты ескеріле отырып бағаланады.

4. Квартальная оценка проводится непосредственным руководителем и основывается на оценке исполнения служащим должностных обязанностей.
Непосредственным руководителем служащего является лицо, которому данный служащий подчинен согласно своей должностной инструкции.
5. Годовая оценка складывается из:
1) средней оценки служащего за отчетные кварталы;
2) оценки выполнения служащим индивидуального плана работы по форме, согласно приложению 1 к настоящей методике.
6. Для проведения оценки должностным лицом, имеющим право назначения на государственную должность и освобождения от государственной должности служащего создается Комиссия по оценке, рабочим органом которой является служба управления персоналом.
7. Комиссия по оценке состоит не менее чем из пяти членов, треть из которых должна состоять из представителей различных структурных подразделений государственного органа, в котором проводится оценка, в том числе председателя.
Замена отсутствующего члена или председателя Комиссии по оценке осуществляется по решению уполномоченного лица путем внесения изменения в приказ о создании комиссии по оценке.
Заседание Комиссии по оценке считается правомочным, если на нем присутствовали не менее двух третей ее состава.
8. Решение Комиссии по оценке принимается открытым голосованием и оформляется протоколом.
9. Результаты голосования определяются большинством голосов членов Комиссии по оценке. При равенстве голосов голос председателя Комиссии по оценке является решающим.
Секретарем Комиссии по оценке является сотрудник службы управления персоналом. Секретарь Комиссии по оценке не принимает участие в голосовании.
Глава 2. Составление индивидуального плана работы
10. Индивидуальный план работы составляется служащим совместно с его непосредственным руководителем не позднее десятого января оцениваемого года по форме, согласно приложению 1 к настоящей Методике.
11. При назначении служащего на должность после срока, указанного в пункте 10 настоящей Методики индивидуальный план работы служащего на занимаемой должности составляется в течение десяти рабочих дней со дня его назначения на должность.
12. Количество целевых показателей в индивидуальном плане работы служащего составляет не более четырех, которые должны быть конкретными, измеримыми, достижимыми, с определенным сроком исполнения.
13. Индивидуальный план составляется в двух экземплярах. Один экземпляр передается в службу управления персоналом. Второй экземпляр находится у руководителя структурного подразделения служащего.
Глава 3. Подготовка к проведению оценки

4. Тоқсандық бағалауды тікелей басшы жүргізеді және қызметшінің лауазымдық міндеттерді орындауын бағалауға негізделеді.
Лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес қызметші тікелей бағынатын тұлға, оның тікелей басшысы болып табылады.
5. Жылдық бағалау:
1) қызметшінің есептік тоқсандардағы орта бағасынан;
2) осы әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметшінің жеке жұмыс жоспарын орындау бағасынан құралады.
6. Бағалауды өткізу үшін қызметшіні мемлекеттік лауазымға тағайындау және мемлекеттік лауазымнан босату құқығы бар лауазымды тұлғамен бағалау жөніндегі комиссия құрылады, персоналды басқару қызметі оның жұмыс органы болып табылады.
7. Бағалау жөніндегі комиссия кемінде бес мүшеден тұрады, олардың үшеуі бағалау жүргізілетін мемлекеттік органнның түрлі құрылымдық бөлімшелерінің өкілдерінен, оның ішінде төрағадан тұруы тиіс.
Бағалау жөніндегі комиссияның төрағасы не мүшесі болмаған жағдайда, оларды алмастыру бағалау жөніндегі комиссияны құру туралы бұйрыққа өзгерістер енгізу арқылы уәкілетті тұлғаның шешімі бойынша жүзеге асырылады.
Бағалау жөніндегі комиссияның отырысы оның құрамының үштен екісінен астамы қатысқан жағдайда өкілетті болып есептеледі.
8. Бағалау жөніндегі комиссияның шешімі (хаттамасы) ашық дауыс беру арқылы қабылданады.
9. Дауыс беру қорытындысы бағалау жөніндегі комиссия мүшелерінің көпшілік дауысымен айқындалады. Дауыс саны тең болған жағдайда, комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
Бағалау жөніндегі комиссияның хатшысы ретінде персоналды басқару қызметінің қызметшісі болып табылады. Бағалау жөніндегі комиссияның хатшысы дауыс беруге қатыспайды.
2-тарау. Жұмыстың жеке жоспарын құрастыру
10. Жұмыстың жеке жоспары қызметшімен және оның тікелей басшысымен бірлесіп бағаланатын жылдың оныншы қаңтарынан кешіктірілмей осы әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құрастырылады.
11. Қызметшіні лауазымға осы әдістеменің 10-тармағында көрсетілген мерзім өткеннен кейін тағайындалған жағдайда, атқаратын лауазымдағы қызметші жұмысының жеке жоспары оны лауазымға тағайындаған күннен бастап он жұмыс күні ішінде құрастырылады.
12. Қызметші жұмысының жеке жоспарындағы мақсаттық көрсеткіштердің саны төрттен көп емес және олар нақты, өлшенетін, қолжетімді, белгілі бір орындау мерзімдермен болу қажет.
13. Жеке жоспар екі данада құрастырылады. Бір дана персоналды басқару қызметіне беріледі. Екінші дана қызметшінің құрылымдық бөлімше басшысында болады.
3-тарау. Бағалауды жүргізуге дайындық

14. Служба управления персоналом формирует график проведения оценки по согласованию с председателем Комиссии по оценке.
Служба управления персоналом за десять календарных дней до начала проведения оценки обеспечивает своевременное уведомление служащего, подлежащего оценке, и лиц, осуществляющих оценку, о проведении оценки и направляет им оценочные листы для заполнения.
Глава 4. Квартальная оценка исполнения должностных обязанностей
15. Оценка исполнения должностных обязанностей складывается из базовых, поощрительных и штрафных баллов.
16. Базовые баллы устанавливаются на уровне 100 баллов за выполнение служащим своих должностных обязанностей.
17. Поощрительные баллы служащим корпуса "Б" Министерства и его ведомств выставляются за показатели деятельности, превышающие средние объемы текущей работы, а также виды деятельности, являющиеся сложными в содержательном и/или организационном плане. В том числе:
1) своевременное и качественное исполнение поручений Президента Республики Казахстан от "+3" до "+5" баллов за каждый документ.
В случае исполнения двух и более поручений Президента Республики Казахстан поощрительный балл умножается на 3, при этом учитывается качество и своевременность исполнения указанных документов;
2) своевременное и качественное исполнение поручений Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан от "+2" до "+4" баллов за каждый документ.
В случае исполнения двух и более поручений Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан поощрительный балл умножается на 2, при этом учитывается качество и своевременность исполнения указанных документов.
За каждый исполненный документ со сроком менее 3 рабочих дней указанный в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта поощрительный балл умножается на 2.
По документам, направленным на голосование членов Правительства, не входящих в компетенцию Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан, поощрительный балл не выставляется;
По данному подпункту общий поощрительный балл не может превышать "+30";
3) своевременное и качественное исполнение поручений заместителя Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан, отдела Администрации Президента Республики Казахстан, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и его заместителя, а также подготовка ответов на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан от "+1" до "+3" баллов за каждый документ.
По данному подпункту общий поощрительный балл не может превышать "+10" баллов.

14. Персоналды басқару қызметі Бағалау жөніндегі комиссия төрағасының келісімімен бағалауды өткізу кестесін қалыптастырады.
Персоналды басқару қызметі бағалауға жататын қызметші және бағалауды іске асыратын тұлғаларды бағалау басталмастан күнтізбелік он күн бұрын бағалау туралы хабардар етуді қамтамасыз етеді және оларға бағалау парақтарын толтыру үшін жібереді.
4-тарау. Лауазымдық міндеттерді орындаудың тоқсандық бағалауы
15. Лауазымдық міндеттерді орындауды бағалау негізгі, көтермелеу және айыппұл балдарынан құралады.
16. Қызметшінің өз лауазымдық міндеттерін орындағаны үшін негізгі балдар 100 балл деңгейінде белгіленеді.
17. Көтермелеу балдары Министрліктің және оның ведомстволарының "Б" корпусы қызметшілеріне ағымдағы жұмыстың орташа көлемінен асатын қызмет көрсеткіштері, сондай-ақ мазмұндық және (немесе) ұйымдастырушылық жағынан күрделі болып табылатын қызмет түрлері үшін қойылады. Оның ішінде:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмаларын уақтылы және сапалы орындағаны үшін – әрбір құжатқа "+3"-тен "+5" балға дейін.
Қазақстан Республикасы Президентінің екі немесе одан да көп тапсырмаларын орындаған жағдайда, көтермелеу балы 3-ке көбейтіледі, бұл ретте көрсетілген құжаттардың орындалу сапасы мен уақтылығы ескеріледі;
2) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының тапсырмаларын уақтылы және сапалы орындағаны үшін – әрбір құжатқа "+2"-ден "+4" балға дейін.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының екі және одан да көп тапсырмаларын орындаған жағдайда, көтермелеу балы 2-ге көбейтіледі, бұл ретте көрсетілген құжаттардың орындалу сапасы мен уақтылығы ескеріледі;
Осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген, кемінде 3 жұмыс күні мерзімі бар әрбір орындалған құжат үшін көтермелеу балы 2-ге көбейтіледі.
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің құзыретіне кірмейтін Үкімет мүшелерінің дауыс беруге жолдаған құжаттар бойынша көтермелеу балы қойылмайды.
Аталған тармақша бойынша жалпы көтермелеу балы "+30" балдан аса алмайды;
3) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы орынбасарының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасарының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі бөлімінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының және оның орынбасарының тапсырмаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалдарына жауап дайындауды уақтылы және сапалы орындағаны үшін – әрбір құжатқа "+1"-ден "+3" балға дейін.
Аталған тармақша бойынша жалпы көтермелеу балы "+10" балдан аса алмайды;

Соисполнителям по согласованию с основным исполнителем, в том числе внутри Министерства своевременно внесшим значительный вклад и системные предложения в подготовку документа сводящему государственному органу по подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта, выставляется "+1" балл.
Соисполнителям внутри Министерства своевременно внесшим значительный вклад и системные предложения в подготовку документа по подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта, выставляется "+1" до "+3" баллов. При этом, за документы без замечаний и предложений поощрительный балл не выставляется;
4) своевременное и качественное рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Балл выставляется в зависимости от количества рассмотренных обращений физических и юридических лиц в отчетном периоде:
от 5 до 10 включительно – "+2" балла;
от 11 до 15 включительно – "+3" балла;
от 16 до 20 включительно – "+4" балла;
от 21 до 40 включительно – "+5" баллов.
В случае рассмотрения от 41 и более обращений физических и юридических лиц в отчетном периоде, максимальный поощрительный балл умножается на 2;
5) своевременное и качественное рассмотрение обращений физических и юридических лиц поступивших на блог Министра. Балл выставляется в зависимости от количества рассмотренных обращений в отчетном периоде:
от 3 до 5 включительно – "+2" балла;
от 6 до 7 включительно – "+3" балла;
от 8 до 10 включительно – "+4" балла;
от 11 до 30 включительно – "+5" баллов.
В случае рассмотрения от 31 и более обращений физических и юридических лиц поступивших на блог Министра в отчетном периоде, максимальный поощрительный балл умножается на 2;
6) своевременное и качественное рассмотрение проектов нормативных правовых актов, направленных на согласование государственными органами. Балл выставляется в зависимости от количества рассмотренных проектов нормативных правовых актов в отчетном периоде:
от 10 до 15 включительно – "+3" балла;
от 16 до 20 включительно – "+5" баллов;
При своевременном и качественном рассмотрении от 21 и более нормативных правовых актов, максимальный поощрительный балл данного критерия умножается на 2. В случае если сотрудники юридического департамента являются соисполнителями по данному пункту, им выставляется половина поощрительного балла;
7) своевременное и качественное исполнение входящей контрольной корреспонденции, за исключением документов, указанных в подпунктах 1) - 5) настоящего пункта. Балл выставляется в зависимости от количества исполненных входящих документов в отчетном периоде:
от 10 до 40 включительно – "+1" балл;

Осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларындағы жинақтаушы мемлекеттік органға құжаттарды дайындауда елеулі үлес әрі жүйелі ұсыныстарды уақытылы қосқан, негізгі орындаушымен келісім бойынша бірлесіп орындаушыларға, оның ішінде Министрлік ішінде бірлесіп орындаушыға "+1" балл қойылады.
Осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларындағы құжаттарды дайындауда елеулі үлес әрі жүйелі ұсыныстарды уақтылы қосқан, оның ішінде Министрлік ішінде бірлесіп орындаушыға "+1" - ден "+3" балға дейін қойылады. Бұл ретте, ескертулер мен ұсыныстар жоқ деп жазылған құжаттарға көтермелеу балдары қойылмайды.
4) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақтылы және сапалы қарастырғаны үшін. Балл есептік кезеңде жеке және заңды тұлғалардың қарастырылған өтініштер санына байланысты қойылады:
5-тен 10-ды қоса алғанға дейін – "+2" балл;
11-ден 15-ті қоса алғанға дейін – "+3" балл;
16-дан 20-ны қоса алғанға дейін – "+4" балл;
21-ден 40-ты қоса алғанға дейін – "+5" балл.
Есептік кезеңде 41 және одан жоғары жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырған жағдайда, көтермелеу балы 2-ге көбейтіледі;
5) Министрдің блогына келіп түскен жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақтылы және сапалы қарастырғаны үшін. Балл есептік кезеңде қарастырылған өтініштер санына байланысты қойылады:
3-тен 5-ті қоса алғанға дейін – "+2" балл;
6-дан 7-ні қоса алғанға дейін – "+3" балл;
8-ден 10-ды қоса алғанға дейін – "+4" балл;
11-ден 30-ды қоса алғанға дейін – "+5" балл.
Есептік кезеңде Министрдің блогына келіп түскен 31 және одан жоғары жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырған жағдайда, көтермелеу балы 2-ге көбейтіледі;
6) мемлекеттік органдар келісуге жолдаған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын уақтылы және сапалы қарастырғаны үшін. Балл есептік кезеңде қарастырылған нормативтік құқықтық актілер жобаларының санына байланысты қойылады:
10-нан 15-ті қоса алғанға дейін – "+3" балл;
16-дан 20-ны қоса алғанға дейін – "+5" балл;
21 және одан жоғары нормативтік құқықтық актілерді уақтылы және сапалы қарастырған кезде аталған критерий бойынша ең жоғарғы көтермелеу балы 2-ге көбейтіледі. Егер, аталған тармақ бойынша Заң департаментінің қызметкерлері бірлесіп орындаушы болса, оларға көтермелеу балының жартысы қойылады;
7) осы тармақтың 1) - 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды есептемегенде, бақылаудағы кіріс хат-хабарларды уақтылы және сапалы орындағаны үшін. Балл есептік кезеңде орындалған кіріс құжаттар санына байланысты қойылады:
10-нан 40-ты қоса алғанға дейін – "+1" балл;

от 41 до 50 включительно – "+2" балла;
от 51 до 60 включительно – "+3" балла;
от 61 до 70 включительно – "+4" балла;
от 71 и выше – "+5" баллов;
За каждый документ со сроком исполнения менее трех рабочих дней независимо от количества документов, служащему корпуса "Б" Министерства и его ведомств дополнительно присваивается "+2" поощрительных балла;
8) разработку проектов правовых актов, не предусмотренных в поручениях лиц, указанных в подпунктах 1), 2) и 3) настоящего пункта, присваивается поощрительные "+2" балла за каждый документ. По данному критерию общий поощрительный балл не может превышать "+10" баллов;
9) при качественной подготовке проектов нормативных правовых актов, имеющих такие признаки как сложность, трудозатратность разработки и новизну содержания, направленных на решение актуальных вопросов развития отрасли или деятельности Министерства без возвратов с Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан основному исполнителю проекта нормативного правового акта выставляются поощрительные баллы от "+3" до "+5" за каждый документ, а сотруднику Юридического департамента – соисполнителю документа от "+1" до "+3" баллов поощрительных баллов за каждый документ. При государственной регистрации в Министерстве юстиции без отказа, основному исполнителю и сотруднику Юридического департамента – соисполнителю документа от "+1" до "+3" баллов за каждый документ. По данному критерию общий поощрительный балл не может превышать "+10" баллов; Поощрительные баллы по данному показателю засчитываются только при внесении документов в указанные государственные органы в первый раз;
10) качественную проверку аутентичности текстов проектов ответов на поручения вышестоящих государственных органов, проектов нормативных правовых актов, организационно-распорядительных документов и других документов создаваемых в деятельности Министерства на казахском и русском языках. Балл выставляется в зависимости от количества редактированных печатных листов документов в отчетном периоде:
от 1000 до 1300 печатных листов включительно – "+2" балла;
от 1301 до 1600 печатных листов включительно – "+3" балла;
от 1601 до 2000 печатных листов включительно – "+5" баллов;
от 2001 и выше печатных листов максимальный поощрительный балл по данному критерию умножается на 2;
11) своевременное и качественное исполнение протокольных поручений и планов мероприятий, утвержденных Министром или лицом исполняющим его обязанности, ответственным секретарем и вице министрами. Балл выставляется в зависимости от количества исполненных поручений в отчетном периоде:

41-ден 50-ді қоса алғанға дейін – "+2" балл;
51-ден 60-ты қоса алғанға дейін – "+3" балл;
61-ден 70-ті қоса алғанға дейін – "+4" балл;
71 және одан жоғары – "+5" балл.
Кемінде 3 күн орындалу мерзімі бар әрбір құжатқа олардың санына қарамастан Министрліктің және оның ведомстволарының "Б" корпусы қызметшілеріне қосымша "+2" көтермелеу балы қойылады;
8) осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген тұлғалардың тапсырмаларында көзделмеген құқықтық актілердің жобаларын әзірлегені үшін әрбір құжатқа көтермелеу "+2" балы қойылады. Аталған критерий бойынша жалпы көтермелеу балы "+10" балдан аса алмайды;
9) әзірлеу күрделілігі, еңбек шығыны және мазмұнының жаңалығы сияқты белгілері бар, Министрліктің салаларын немесе қызметтерін дамытудың өзекті мәселелерін шешуге бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесінен қайтарусыз сапалы дайындаған кезде нормативтік құқықтық акті жобасының негізгі орындаушысына әрбір құжат үшін "+3"-тен "+5"-ке дейін, ал құжатты бірлесіп орындаған Заң департаментінің қызметкеріне әрбір құжат үшін "+1"-ден "+3"-ке дейін көтермелеу балдары қойылады. Әділет министрлігінен мемлекеттік тіркеуден қайтарусыз орындаған әрбір құжат үшін негізгі орындаушыға және құжатты бірлесіп орындаған Заң департаментінің қызметкеріне әрбір құжат үшін "+1"-ден "+3"-ке дейін көтермелеу балдары қойылады. Аталған критерий бойынша жалпы көтермелеу балы "+10" балдан аса алмайды. Аталған көрсеткіш бойынша көтермелеу балдары құжаттарды көрсетілген мемлекеттік органдарға бірінші рет ұсынған жағдайда ғана есептеледі;
10) жоғары тұрған мемлекеттiк органдардың тапсырмаларына жауап жобаларының, нормативтік құқықтық актілер, ұйымдық-өкімдік құжаттар және Министрліктің қызметінде құрылатын басқа да құжаттар жобаларының қазақ және орыс тілдеріндегі мәтіндерінің теңтүпнұсқалығын сапалы тексергені үшін. Балл есептік кезеңде редакцияланған құжаттардың баспа парақтар санына байланысты қойылады:
1000-нан – 1300-ді қоса алғанға дейін баспа парақ - "+2" балл;
1301-ден – 1600-ді қоса алғанға дейін баспа парақ - "+3" балл;
1601-ден – 2000-ды қоса алғанға дейін баспа парақ - "+5" балл;
Парақ саны 2001 және одан жоғары болған жағдайда, аталған критерий бойынша ең жоғарғы көтермелеу балы 2-ге көбейтіледі;
11) Министрмен немесе оның міндеттерін атқарушы адаммен, жауапты хатшымен және вице-министрлермен бекітілген хаттамалық тапсырмаларды және іс-шаралар жоспарларын уақтылы және сапалы орындағаны үшін. Балл есептік кезеңде орындалған тапсырмалар санына байланысты қойылады:

от 10 до 20 включительно – "+1" балл;
от 21 до 30 включительно – "+2" балла;
от 31 до 40 включительно – "+3" балла;
от 41 до 50 включительно – "+4" балла;
от 51 и выше – "+5" баллов;
12) своевременное и качественное рассмотрение конкурсных заявок от потенциальных поставщиков, членами конкурсной комиссии, а также секретарем конкурсной комиссии. Балл выставляется в зависимости от количества поданных заявок на каждый лот в отдельности в отчетном периоде:
от 10 до 15 заявок включительно – "+1" балл;
от 16 до 20 включительно – "+2" балла;
от 21 до 25 включительно – "+3" балла;
от 26 до 30 включительно – "+4" балла;
от 31 и выше – "+5" баллов;
13) своевременную и качественную разработку и согласование технических спецификаций. Балл выставляется в зависимости от количества документов в отчетном периоде:
от 10 до 15 включительно – "+1" балл;
от 16 до 20 включительно – "+2" балла;
от 21 до 25 включительно – "+3" балла;
от 26 до 30 включительно – "+4" балла;
от 31 до 50 включительно – "+5" баллов.
При согласовании 51 и более сложных технических спецификаций в течении 10 рабочих дней, максимальный поощрительный балл умножается на 2;
14) своевременную и качественную проверку экспертиз, актов выполненных работ в рамках государственных закупок и государственных заданий. Балл выставляется в зависимости от количества экспертиз и актов выполненных работ в рамках государственных закупок и государственных заданий в отчетном периоде:
от 5 до 10 включительно – "+2" балла;
от 11 до 15 включительно – "+3" балла;
от 16 до 20 включительно – "+4" балла;
от 21 и выше – "+5" баллов;
15) своевременную и качественную выдачу отраслевых заключений в рамках реализации требований законодательных актов. Балл выставляется в зависимости от количества выданных отраслевых заключений в рамках реализации требований законодательных актов в отчетном периоде:
от 5 до 10 включительно – "+1" балл;
от 11 до 15 включительно – "+2" балла;
от 16 до 20 включительно – "+3" балла;
от 21 до 25 включительно – "+4" балла;
от 26 и выше – "+5" баллов;
16) выявление по итогам аудита суммы нарушений в процентном соотношении от охваченного аудитом объема суммы, указанной в реестре нарушений. Балл выставляется в зависимости от охваченного аудитом объема суммы, указанной в реестре нарушений в отчетном периоде:
от 10% до 14% включительно – "+3" балла;
от 15 % до 30 % включительно – "+4" балла;
от 31% и выше – "+5" баллов;
17) обеспечение возмещения в ходе внутреннего аудита в республиканский бюджет или в бюджет подведомственной организации суммы, подлежащей возмещению. Балл выставляется в зависимости от процентов возмещенной суммы в отчетном периоде:

10-нан 20-ны қоса алғанға дейін – "+1" балл;
21-ден 30-ды қоса алғанға дейін – "+2" балл;
31-ден 40-ты қоса алғанға дейін – "+3" балл;
41-ден 50-ді қоса алғанға дейін – "+4" балл;
51 және одан жоғары – "+5" балл;
12) конкурстық комиссия мүшелерінің, сондай-ақ конкурстық комиссия хатшысының әлеуетті өнім берушілердің конкурстық өтінімдерін уақтылы және сапалы қарастырғаны үшін. Балл есептік кезеңде әрбір лотқа бөлек ұсынылған өтінімдер санына байланысты қойылады:
10-нан 15-ті қоса алғанға дейін – "+1" балл;
16-дан 20-ны қоса алғанға дейін – "+2" балл;
21-ден 25-ті қоса алғанға дейін – "+3" балл;
26-дан 30-ды қоса алғанға дейін – "+4" балл;
31 және одан жоғары – "+5" балл;
13) техникалық ерекшеліктерді уақтылы және сапалы әзірлегені және қарастырғаны үшін. Балл есептік кезеңде құжаттар санына байланысты қойылады:
10-нан 15-ті қоса алғанға дейін – "+1" балл;
16-дан 20-ны қоса алғанға дейін – "+2" балл;
21-ден 25-ті қоса алғанға дейін – "+3" балл;
26-дан 30-ды қоса алғанға дейін – "+4" балл;
31-ден 50-ді қоса алғанға дейін – "+5" балл.
10 жұмыс күні ішінде 51 және одан жоғары күрделі техникалық ерекшеліктерді келіскен кезде көтермелеу балы 2-ге көбейтіледі;
14) мемлекеттік сатып алу және мемлекеттік тапсырмалар шеңберінде орындалған жұмыс актілерін, сараптамаларды уақтылы және сапалы тексергені үшін. Балл есептік кезеңде мемлекеттік сатып алу және мемлекеттік тапсырмалар шеңберінде орындалған жұмыс актілерінің және сараптамалардың санына байланысты қойылады:
5-тен 10-ды қоса алғанға дейін – "+2" балл;
11-ден 15-ті қоса алғанға дейін – "+3" балл;
16-дан 20-ны қоса алғанға дейін – "+4" балл;
21 және одан жоғары – "+5" балл;
15) заңнамалық актілердің талаптарын іске асыру шеңберінде салалық қорытындыларды уақтылы және сапалы бергені үшін. Балл есептік кезеңде заңнамалық актілердің талаптарын іске асыру шеңберінде берілген салалық қорытындылардың санына байланысты қойылады:
5-тен 10-ды қоса алғанға дейін – "+1" балл;
11-ден 15-ті қоса алғанға дейін – "+2" балл;
16-дан 20-ны қоса алғанға дейін – "+3" балл;
21-ден 25-ті қоса алғанға дейін – "+4" балл;
26 және одан жоғары – "+5" балл;
16) аудит қорытындысы бойынша бұзушылық тізілімінде көрсетілген сома көлемін аудитпен қамтылғанның пайыздық қатынастағы бұзушылықтар сомасын анықтағаны үшін. Балл есептік кезеңде аудитпен қамтылған бұзушылық тізілімінде көрсетілген сома көлеміне байланысты қойылады:
10%-дан - 14%-ды қоса алғанға дейін – "+3" балл;
15 %-дан - 30 %-ды қоса алғанға дейін – "+4" балл;
31% және одан жоғары – "+5" балл;
17) ішкі аудит барысында республикалық бюджетке немесе ведомстволық бағынысты ұйымдардың бюджетіне өтеуге жататын соманы өтеуді қамтамасыз еткені үшін. Балл есептік кезеңде өтелген соманың пайызына байланысты қойылады:

от 10% до 14% включительно – "+3" балла;
от 15 % до 30 % включительно – "+4" балла;
от 31% и выше – "+5" баллов.
При этом поощрительный балл выставляется, в случае если сумма возмещения в ходе внутреннего аудита составила не менее 1 миллиона тенге;
18) своевременное и полное представление информации для размещения на интернет-портале "Открытые данные", интернет-ресурсе Министерства согласно Перечню открытых данных Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан, размещаемых на интернет-портале открытых данных, утвержденному приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 9 декабря 2016 года № 278 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14608) (далее – Перечень) выставляется "+2" балла;
19) своевременное и полное представление информации для размещения консолидированной финансовой отчетности, бюджетной отчетности в течение пятнадцати рабочих дней по истечении сроков ее формирования, информации о результатах государственного аудита и финансового контроля в течение пятнадцати рабочих дней после их получения от органов государственного аудита и финансового контроля, проектов бюджетных программ и отчетов о реализации бюджетных программ за истекший финансовый год на интернет-портале "Открытые бюджеты" согласно Правилам размещения информации на интернет-портале открытых бюджетов, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1271 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12803) (далее – Правила) выставляется "+2" балла;
20) своевременное представление информации для размещения отчетов о реализации стратегических планов, в части достижения целевых индикаторов, а также проведение публичного обсуждения деятельности государственного органа на интернет-портале "Оценка эффективности деятельности государственных органов" согласно Правилам размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов утвержденным приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 20 октября 2016 года № 214 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14463) (далее - Правила размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов) выставляется "+2" балла;
21) своевременное и качественное оказание государственных услуг в области связи (выдача, переоформление разрешения на использование радиочастотного спектра или мотивированный отказ в их выдаче, лицензия на предоставление услуг в области связи и выделение ресурса нумерации, а также их изъятие) и СМИ (постановка на учет, перечет, выдача дубликата свидетельства периодических печатных изданий, отечественных и иностранных теле-, радиоканалов или мотивированный отказ). Балл выставляется в зависимости от количества оказанных услуг в области связи (разрешений, письма об отказе, лицензии и приказов) и СМИ (постановка на учет, перечет, выдача дубликата свидетельства периодических печатных изданий, отечественных и иностранных теле-, радиоканалов или мотивированный отказ) в отчетном периоде:

10%-дан - 14%-ды қоса алғанға дейін – "+3" балл;
15%-дан - 30%-ды қоса алғанға дейін – "+4" балл;
31% және одан жоғары – "+5" балл.
Бұл ретте ішкі аудит барысында өтеу сомасы кемінде 1 миллион теңге болған жағдайда, көтермелеу балы қойылады.
18) Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 278 бұйрығымен бекітілген Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің ашық деректер тізбесіне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14608 болып тіркелген) (бұдан әрі – Тізбе) сәйкес "Ашық ақпарат" интранет-порталында, Министрліктің интернет-ресурсында орналастыру үшін ақпаратты уақтылы және толық ұсынғаны үшін "+2" балл қойылады;
19) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1271 бұйрығымен бекітілген Ашық бюджеттер интернет-порталында ақпарат орналастыру қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12803 болып тіркелген) (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес қалыптастыру мерзімі өткеннен кейін он бес жұмыс күні ішінде шоғырландырылған қаржы есептілігін; бюджет есептілігін; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органынан алғаннан кейін он бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау нәтижелері туралы ақпаратты; өткен қаржы жылына бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы есептерді және бюджеттік бағдарламалар жобаларын "Ашық бюджеттер" интернет-порталында орналастыру үшін ақпаратты уақтылы және толық ұсынғаны үшін "+2" балл қойылады;
20) Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 20 қазандағы № 214 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпарат орналастыру қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14463 болып тіркелген) (бұдан әрі – Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпарат орналастыру қағидалары) сәйкес нысаналы индикаторларға жету бөлігінде стратегиялық жоспарларды іске асыру туралы есептерді "Мемлекеттік орган қызметінің тиімділігін бағалау" интернет-порталында орналастыру үшін ақпаратты уақтылы ұсынғаны үшін, сондай-ақ мемлекеттік органның қызметін жария талқылау өткізгені үшін "+2" балл қойылады;
21) байланыс (радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат беру, рұқсатты қайта рәсімдеу немесе беруден дәлелді бас тарту, байланыс саласында қызмет көрсетуге лицензия беру және нөмірлеу ресурсын бөлу және де қайтарып алу) және БАҚ (мерзімді баспасөз басылымдарын, отандық және шетелдік, теле-, радиоарналарды есепке қою, қайта есепке қою, куәліктің телнұсқаларын беру немесе дәлелді бас тарту) саласындағы мемлекеттік қызметтерді уақтылы және сапалы көрсеткені үшін. Балл есептік кезеңде байланыс (рұқсаттар, бас тарту туралы хаттар, лицензиялар және нөмірлеу бұйрықтары) БАҚ (мерзімді баспасөз басылымдарын, отандық және шетелдік, теле-, радиоарналарды есепке қою, қайта есепке қою, куәліктің телнұсқаларын беру немесе дәлелді бас тарту) саласында көрсетілген қызметтердің санына байланысты қойылады:

от 170 до 180 включительно – "+1" балл;
от 181 до 200 включительно – "+2" балла;
от 201 до 250 включительно – "+3" балла;
от 251 до 300 включительно – "+4" балла;
от 301 и выше – "+5" баллов;
22) своевременное представление расчета расходов на государственные закупки товаров, работ, услуг в сфере информатизации в срок до 1 марта текущего финансового года посредством архитектурного портала в форме электронного документа согласно требованиям Инструкции по составлению, представлению и рассмотрению расчета расходов на государственные закупки товаров, работ, услуг в сфере информатизации, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 марта 2016 года № 274 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13631) (далее – Инструкция) выставляется "+3" балла;
23) вынесенное положительное решение суда в пользу Министерства. Балл выставляется в зависимости от количества вынесенных положительных решений суда в отчетном периоде:
от 1 до 5 решений включительно – "+3" балла;
от 6 до 10 включительно – "+4" балла;
от 11 и выше – "+5" баллов;
24) проведение антикоррупционного мониторинга выставляется "+3" балла;
25) проведение анализа коррупционных рисков членами уполномоченной рабочей группы выставляется "+3" балла;
26) своевременное и качественное устранение нарушений законодательства в эфире республиканских и региональных телеканалов в области телерадиовещания, в республиканских и региональных печатных средствах массовой информации в области средств массовой информации, на интернет-ресурсах. Балл выставляется в зависимости от количества устраненных нарушений в отчетном периоде:
от 100 до 110 включительно - "+1" балл;
от 111 до 120 включительно - "+2" балла;
от 121 до 130 включительно - "+3" балла;
от 131 до 140 включительно - "+4" балла;
от 141 и выше – "+5" баллов;
27) каждый факт согласования казахстанской позиции при участии в международных переговорах Республики Казахстан от имени Министерства присваивается "+2" балла.
По данному критерию общий поощрительный балл не может превышать "+10" баллов;
28) организация и успешное проведение крупных мероприятий с участием Президента Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан и его заместителей, Премьер-Министра и его заместителей с приглашением руководителей государственных органов, представителей гражданского общества, депутатов Парламента, иностранных делегатов, средств массовой информации – от "+1" до "+5" баллов за мероприятие, а также специальные информационные проекты в области средств массовой информации. Поощрительный балл выставляется служащему, непосредственно задействованному в организации и проведении мероприятия; По данному критерию общий поощрительный балл не может превышать "+15" баллов.
При оценке учитываются качество организации мероприятия, в том числе качество и своевременность подготовки материалов, отсутствие нареканий со стороны участников мероприятия, актуальность принятых на мероприятии решений и эффективность результатов для развития отрасли или деятельности Министерства;

170-тен 180-ді қоса алғанға дейін – "+1" балл;
181-ден 200-ді қоса алғанға дейін – "+2" балл;
201-ден 250-ді қоса алғанға дейін – "+3" балл;
251-ден 300-ді қоса алғанға дейін – "+4" балл;
301 және одан жоғары – "+5" балл;
22) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушысының 2016 жылғы 16 наурыздағы № 274 бұйрығымен бекітілген Ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға арналған шығыстардың есеп-қисабын жасау, ұсыну және қарау жөніндегі нұсқаулықтың (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13631 болып тіркелген) (бұдан әрі – Нұсқаулық) талаптарына сәйкес электрондық құжат нысанында архитектура порталы арқылы ағымдағы қаржы жылының 1 наурызына дейінгі мерзімде ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға арналған шығыстардың есеп-қисабын уақтылы ұсынғаны үшін "+3" балл қойылады;
23) Министрліктің пайдасына соттың оң шешімін шығарғаны үшін. Балл есептік кезеңде соттың шығарған оң шешімдері санына байланысты қойылады:
1-ден 5 шешімді қоса алғанға дейін – "+3" балл;
6-дан 10-ды қоса алғанға дейін – "+4" балл;
11 және одан жоғары – "+5" балл;
24) сыбайлас жемқорлыққа қарсы мониторинг жүргізгені үшін "+3" балл қойылады;
25) уәкілетті жұмыс тобы мүшелерінің сыбайлас жемқорлық тәуекелдеріне талдау жасағаны үшін "+3" балл қойылады;
26) телерадио хабарларын тарату саласындағы республикалық және өңірлік телеарналардың эфирінде, бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы республикалық және өңірлік баспасөз бұқаралық ақпарат құралдарында, интернет-ресурстарда заңнама бұзушылықтарын уақтылы және сапалы жойғаны үшін. Балл есептік кезеңде жойылған бұзушылықтардың санына байланысты қойылады.
100-ден 110-ды қоса алғанға дейін – "+1" балл;
111-ден 120-ны қоса алғанға дейін – "+2" балл;
121-ден 130-ды қоса алғанға дейін – "+3" балл;
131-ден 140-ты қоса алғанға дейін – "+4" балл;
141 және одан жоғары – "+5" балл;
27) Қазақстан Республикасының халықаралық келіссөздерге қатысу кезінде Министрліктің атынан қазақстандық ұстанымын келісудің әрбір фактісі үшін "+2" балл қойылады.
Аталған критерий бойынша жалпы көтермелеу балы "+10" балдан аса алмайды;
28) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының және оның орынбасарларының, Премьер-Министрдің және оның орынбасарларының қатысуымен мемлекеттік органдар басшыларын, азаматтық қоғам өкілдерін, Парламент депутаттарын, шетел делегаттарын, бұқаралық ақпарат құралдарын шақыра отырып, ірі іс-шараларды ұйымдастырып, сәтті өткізгені үшін, сондай-ақ Бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы арнайы ақпараттық жобалар үшін – "+1"-ден "+5" балға дейін. Көтермелеу балы іс-шараны ұйымдастыруға және өткізуге тікелей жұмылдырылған қызметшісіне қойылады; Аталған критерий бойынша жалпы көтермелеу балы "+15" балдан аса алмайды.
Бағалау кезінде іс-шараны ұйымдастыру сапасы, оның ішінде материалдардың сапасы және дайындау уақтылығы, іс-шараға қатысушылар тарапынан ескертулердің болмауы, іс-шараларда қабылданған шешімдердің өзектілігі және Министрліктің салаларын немесе қызметтерін дамыту үшін нәтижелердің тиімділігі ескеріледі.

29) внесение аналитических записок, направленных на достижение стратегических целей министерства и улучшение его деятельности, одобренные руководством. При одобрении рекомендации аналитической записки Министром в отчетном периоде ответственный секретарь, либо курирующий вице-министр выставляет:
от 1 до 3 записок включительно – "+3" балла;
от 4 и выше – "+5" баллов;
30) проведение интернет конференций в рамках проекта "Открытое правительство", проведение заседаний комиссии с участием представителей неправительственных организаций и других организаций. Балл выставляется в зависимости от количества проведенных интернет конференций, заседаний комиссий в отчетном периоде:
от 3 до 5 включительно – "+3" балла;
от 6 до 8 включительно – "+4" балла;
от 9 и выше – "+5" балла;
31) рассмотрение вопросов вынесенных на очные/заочные заседания советов директоров или наблюдательных советов. Балл выставляется в зависимости от количества рассмотренных вопросов в отчетном периоде:
от 2 до 5 включительно – "+1" балл;
от 6 до 9 включительно – "+2" балла;
от 10 до 13 включительно – "+3" балла";
от 14 до 17 включительно – "+4" балла";
от 18 и выше – "+5" баллов.
Соисполнителям, предоставившим своевременное и качественное заключение в зависимости от количества документов выставляется от "+1" до "+3" балла в зависимости от количества и сложности рассматриваемых вопросов.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 29.08.2017 № 328 (Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 августа 2017 года № 328).
18. За каждый поощряемый показатель или вид деятельности служащему непосредственным руководителем присваивается в соответствии с утвержденной шкалой от "+1" до "+5" балла.
Коэффициент эффективности сотрудника для расчета премирования служащих (далее – Коэффициент) (по итогам квартала) определяется в зависимости от общих поощрительных баллов по следующей схеме:
менее 100 баллов – 0,75;
от 100 до 109 баллов – 0,8;
от 110 до 119 баллов – 0,85;
от 120 до 129 баллов – 0,9;
от 130 до 139 баллов – 0,95;
от 140 баллов и выше – 1 и умножается на итоговый результат оценки с учетом штрафных баллов.
При получении оценки отлично с максимальным баллом при осуществлении премирования по итогам оценки деятельности структурных подразделений Министерства и территориальных подразделений ведомства итоговый балл руководителя структурного подразделения, а также территориального подразделения умножается на 1,2 (коэффициент).
При получении оценки удовлетворительно при осуществлении премирования по итогам оценки деятельности структурных подразделений Министерства и территориальных подразделений ведомства итоговый балл руководителя структурного подразделения, а также территориального подразделения умножается на 0,75 (коэффициент).

29) Министрліктің стратегиялық мақсаттарына қол жеткізуге және басшылық мақұлдаған қызметін жетілдіруге бағытталған талдамалық жазбаларды енгізгені үшін. Есептік кезеңде Министр талдамалық жазбаның ұсынымдарын мақұлдаған кезде, жауапты хатшы не жетекшілік ететін вице-министр:
1-ден 3 жазбаны қоса алғанға дейін - "+3" балл;
4 және одан жоғары - "+5" балл қояды;
30) "Ашық үкімет" жобасы шеңберінде интернет конференцияларды өткізгені, үкіметтік емес ұйымдар мен басқа да ұйымдар өкілдерінің қатысуымен комиссияның отырыстарын өткізгені үшін. Балл есептік кезеңде өткізілген интернет конференциялардың, комиссия отырыстарының санына байланысты қойылады:
3-тен 5-ті қоса алғанға дейін – "+3" балл;
6-дан 8-ді қоса алғанға дейін – "+4" балл;
9 және одан жоғары – "+5" балл қойылады;
31) директорлар кеңесінің немесе бақылаушы кеңестердің күндізгі және сырттай отырысында шығарылған мәселелерді қарастырғаны үшін. Балл есептік кезеңде қарастырылған мәселелердің санына байланысты қойылады;
2-ден 5-ті қоса алғанға дейін – "+1" балл;
6-дан 9-ды қоса алғанға дейін – "+2" балл;
10-нан 13-ті қоса алғанға дейін – "+3" балл;
14-тен 17-ні қоса алғанға дейін – "+4" балл;
18 және одан жоғары - "+5" балл қойылады.
Уақтылы және сапалы қорытынды берген бірлесіп орындаушыларға құжаттардың санына қарай қаралатын мәселелердің саны мен күрделілігіне байланысты "+1"-ден – "+3"-ке дейінгі балл қойылады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 29.08.2017 № 328 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Әрбір көтермелеу көрсеткіші мен қызмет түрі үшін тікелей басшы қызметшіге бекітілген шәкілге сәйкес "+1"-ден "+5"-ке дейін балл қояды.
Қызметшінің сыйақысын есептеу үшін қызметкердің тиімділік коэффициенті (бұдан әрі – Коэффициент) келесі схема бойынша жалпы көтермелеу балдарына байланысты анықталады:
100 балдан төмен – 0,75
100-109 балл – 0,8
110-119 балл – 0,85
120-129 балл – 0,9
130-139 балл – 0,95
140 балл және одан жоғары – 1 және айыппұл балдарын ескере отырып, қорытынды бағалау нәтижесіне көбейтіледі.
Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің және ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің қызметін бағалауды жүзеге асыру кезінде өте жақсы бағасының ең жоғары балын алған кезде, құрылымдық бөлімшелердің, сондай-ақ аумақтық бөлімшелердің басшыларының қорытынды балы 1,2-ге (Коэффициентке) көбейтіледі.
Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің және ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің қызметін бағалауды жүзеге асыру кезінде қанағаттанарлық деген баға алған кезде, құрылымдық бөлімшелердің, сондай-ақ аумақтық бөлімшелердің басшыларының қорытынды балы 0,75-ке (Коэффициентке) көбейтіледі.

При получении оценки неудовлетворительно при осуществлении оценки премирования по итогам деятельности структурных подразделений Министерства и территориальных подразделений ведомства итоговый балл руководителя структурного подразделения, а также территориального подразделения умножается на 0,5 (коэффициент).
При этом, условия указанные в данном пункте не распространяются для расчета премирования по итогам года. Расчет премирования по итогам года определяется в соответствии с условиями, указанными в пункте 46 настоящей Методики.
Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 26.06.2017 № 233 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
19. Штрафные баллы выставляются за нарушения исполнительской и трудовой дисциплины и вычитаются от общих поощрительных баллов.
20. Итоговый поощрительный балл с вычетом штрафных баллов не может превышать 40 баллов.
21. К нарушениям исполнительской дисциплины служащих корпуса "Б" Министерства и его ведомств относятся:
1) факт неисполнения, нарушения сроков исполнения, продления сроков исполнения, некачественного исполнения поручений Президента Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан равно как не внесение, несвоевременное внесение, либо внесение некачественной информации в государственный орган, осуществляющий свод по вышеуказанным поручениям;
При наличии указанных фактов два и более раз, за каждый факт нарушения штрафной балл умножается на 20;
2) факт неисполнения, нарушения сроков исполнения, продления сроков исполнения, некачественного исполнения поручений заместителя руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместителей Премьер-Министра Республики Казахстан, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан равно как не внесение, несвоевременное внесение, либо внесение некачественной информации в государственный орган, осуществляющий свод по вышеуказанным поручениям. Штрафной балл по данному критерию не выставляется по документам со сроком исполнения менее трех рабочих дней (включительно);
При наличии указанных фактов нарушения два и более раз, за каждый факт нарушения штрафной балл умножается на 5;
3) факт неисполнения, нарушения сроков исполнения, продления сроков исполнения, некачественного исполнения поручений отделов Администрации Президента Республики Казахстан, заместителей Руководителя Канцелярии Премьер-Министра, а также ответов на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан равно как не внесение, несвоевременное внесение, либо внесение некачественной информации в государственный орган, осуществляющее свод по вышеуказанным поручениям. Штрафной балл по данному критерию не выставляется по документам со сроком исполнения менее трех рабочих дней (включительно);

Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің және ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің қызметін бағалауды жүзеге асыру кезінде қанағаттанарлықсыз деген баға алған кезде, құрылымдық бөлімшелердің, сондай-ақ аумақтық бөлімшелердің басшыларының қорытынды балы 0,5-ке (Коэффициентке) көбейтіледі.
Бұл ретте, осы тармақта көрсетілген шарттар жыл қорытындысы бойынша сыйақы есептеу үшін қолданылмайды. Жыл қорытындысы бойынша сыйақы есептеу осы Әдістеменің 46-тармағында көрсетілген шарттарға сәйкес айқындалады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 26.06.2017 № 233 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
19. Айыппұл балдары орындау және еңбек тәртібін бұзғаны үшін қойылады және жалпы көтермелеу балдарынан шегеріледі.
20. Айыппұл балдары шегерілген қорытынды көтермелеу балы 40 балдан аса алмайды.
21. Министрліктің және оның ведомстволарының "Б" корпусы қызметшілерінің орындау тәртібін бұзуға келесілер жатады:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің тапсырмаларын орындамау, орындау мерзімдерін бұзу, орындау мерзімдерін ұзарту, сапасыз орындау фактілері енгізбегенге, уақтылы енгізбегенге, не жоғарыда аталған тапсырмалар бойынша жинақтауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға сапасыз ақпарат енгізгенге тең;
Аталған фактілер екі және одан да көп болған жағдайда, әрбір бұзушылық фактісі үшін айыппұл балы 20-ға көбейтіледі;
2) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының тапсырмаларын орындамау, орындау мерзімдерін бұзу, орындау мерзімдерін ұзарту, сапасыз орындау фактілері енгізбегенге, уақтылы енгізбегенге, не жоғарыда аталған тапсырмалар бойынша жинақтауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға сапасыз ақпарат енгізгенге тең. Айыппұл балы аталған критерий бойынша кемінде үш жұмыс күн (қоса алғанда) орындау мерзімі бар құжаттарға қойылмайды;
Аталған бұзушылық фактілері екі және одан да көп болған жағдайда, әрбір бұзушылық фактісі үшін айыппұл балы 5-ке көбейтіледі;
3) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі бөлімдерінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының орынбасарларының тапсырмаларын орындамау, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалдарына жауаптарын қайтармау, орындау мерзімдерін бұзу, орындау мерзімдерін ұзарту, сапасыз орындау фактілері енгізбегенге, уақтылы енгізбегенге, не жоғарыда аталған тапсырмалар бойынша жинақтауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға сапасыз ақпарат енгізгенге тең. Айыппұл балы аталған критерий бойынша кемінде үш жұмыс күн (қоса алғанда) орындау мерзімі бар құжаттарға қойылмайды;

4) факт не внесения, несвоевременного внесения, либо внесения некачественной информации в структурное подразделение Министерства, осуществляющий свод по поручениям, указанным в подпунктах 1-3) настоящего пункта;
5) факт нарушения сроков рассмотрения обращений физических и юридических лиц, в том числе обращений поступивших на блог Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан;
При наличии указанных фактов нарушения два и более раз, за каждый факт нарушения штрафной балл умножается на 20;
6) факт нарушения сроков предусмотренных регламентом Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан рассмотрения проектов правовых актов, направленных на согласование государственными органами;
7) факт нарушения сроков исполнения входящей корреспонденции, не относящейся к подпунктам 1) - 6) настоящего пункта;
8) факт несвоевременного внесения и (или) внесения некачественной информации посредством единой системы электронного документооборота государственных органов, интернет-портала государственных органов, соисполнителем основному исполнителю внутри Министерства, повлекшее нарушение исполнительской дисциплины. Основному исполнителю штрафной балл не выставляется;
9) факт нарушения сроков внесения в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан проектов нормативных правовых актов, а также в Министерство юстиции Республики Казахстан нормативных правовых актов на государственную регистрацию;
10) в случае отказа в государственной регистрации нормативного правового акта Министерством юстиции Республики Казахстан с замечаниями в соответствии с требованиями законодательства, штрафной балл выставляется основному исполнителю, а при наличии юридических замечаний относительно несоответствия Конституции Республики Казахстан и законодательству Республики Казахстан, в том числе законодательству в сфере противодействия коррупции штрафной балл выставляется сотрудникам юридического департамента, согласовавшим проект нормативного правового акта;
В случае отказа в государственной регистрации нормативно правового акта Министерством юстиции два и более раз штрафной балл умножается на 2;
11) в случае возврата нормативного правового акта с Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан с замечаниями в соответствии с требованиями законодательства, штрафной балл выставляется основному исполнителю, а при наличии юридических замечаний относительно несоответствия Конституции Республики Казахстан и законодательству Республики Казахстан, в том числе законодательству в сфере противодействия коррупции штрафной балл выставляется сотрудникам юридического департамента.
В случае возврата нормативного правового акта с Канцелярии Премьер-Министра два и более раз, штрафной балл умножается на 3;

4) осы тармақтың 1-3) тармақшаларында көрсетілген тапсырмалар бойынша жинақтауды жүзеге асыратын Министрліктің құрылымдық бөлімшесіне ақпарат енгізбеу, орындау мерзімдерін бұзу не сапасыз ақпарат енгізу фактілері;
5) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, оның ішінде Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің блогына келіп түскен өтініштерді қарастыру мерзімдерін бұзу фактілері;
Аталған бұзушылық фактілері екі және одан да көп болған жағдайда, әрбір бұзушылық фактісі үшін айыппұл балы 20-ға көбейтіледі;
6) мемлекеттік органдар келісуге жолдаған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын қарастыру Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің регламентімен көзделген мерзімдерін бұзу фактілері;
7) осы тармақтың 1) - 6) тармақшаларына жатпайтын кіріс хат-хабарларды орындау мерзімдерін бұзу фактілері;
8) Министрліктің ішінде бірлесіп орындаушымен негізгі орындаушыға электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі/мемлекеттік органдардың интранет порталы арқылы негізгі орындаушының орындау тәртібін бұзуына әкелетін ақпаратты уақтылы енгізбеу және/немесе сапасыз енгізу фактілері. Негізгі орындаушыға айыппұл балы қойылмайды;
9) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне нормативтік құқықтық актілер жобаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеуге енгізу мерзімдерінің бұзылу фактілері;
10) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінен нормативтік құқықтық акті заңнама талаптарына сәйкес ескертулермен мемлекеттік тіркеуден бас тартылған жағдайда, айыппұл балы негізгі орындаушыға қойылады, ал Қазақстан Республикасының Конституциясына және Қазақстан Республикасының заңнамасына, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамаға сәйкес келмеуіне қатысты заңдық ескертулері болған жағдайда, айыппұл балы нормативтік құқықтық акті жобасын келіскен Заң департаментінің қызметкерлеріне қойылады;
Әділет министрлігі нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркеуден екі және одан да көп рет бас тартқан жағдайда, айыппұл балы 2-ге көбейтіледі;
11) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесінен нормативтік құқықтық акті заңнама талаптарына сәйкес ескертулермен қайтарылған жағдайда, айыппұл балы негізгі орындаушыға қойылады, ал Қазақстан Республикасының Конституциясына және Қазақстан Республикасының заңнамасына, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамаға сәйкес келмеуіне қатысты заңдық ескертулер болған жағдайда, айыппұл балы Заң департаментінің қызметкерлеріне қойылады.
Премьер-Министрдің Кеңсесінен нормативтік құқықтық акті екі және одан да көп кері қайтарылған жағдайда, айыппұл балы 3-ке көбейтіледі;

12) факт получения нареканий вышестоящих государственных органов на предмет аутентичности текстов проектов нормативных правовых актов и соответствия грамматическим правилам казахского языка на служащего, ответственного за развитие государственного языка;
13) несвоевременное и некачественное закрытие карточек исполнения контрольных документов ответственному исполнителю при наличии 3 и более фактов выставляется штрафной балл "-2" за каждый факт;
14) факт несвоевременного и/или некачественного исполнения протокольного поручения и планов мероприятий, утвержденных министром или лицом исполняющим его обязанности, ответственным секретарем и вице-министром;
15) несвоевременное освоение бюджетных средств по субъективным причинам от общего объема выделенных средств структурному подразделению:
до 2 % – "-2" балла;
2,1% - 5% – штрафной балл умножается на 2;
5,1% - 10% – штрафной балл умножается на 3;
свыше 11% – штрафной балл умножается на 10;
16) факт внесения изменений и дополнений в планы финансирования в части переноса сумм между спецификами, переноса сумм специфик с текущего месяца на предстоящие месяцы или перераспределение бюджетных средств на другие мероприятия в рамках программ/подпрограмм по субъективным причинам.
При наличии двух и более фактов нарушений по данному пункту, штрафной балл умножается на 2,5;
17) факт нарушения процедур и сроков, установленных внутренним актом по вопросам организации и проведения государственных закупок.
В случае наличия более 3 фактов нарушений штрафной балл умножается на 5;
18) факт нарушения установленного законодательством сроков голосования на веб-портале государственных закупок, подписание протоколов по государственным закупкам. В случае наличия более 3 фактов нарушений штрафной балл умножается на 5;
19) факт нарушения сроков выдачи отраслевых заключений в рамках реализации требований законодательных актов. В случае наличия более 3 фактов нарушений штрафной балл умножается на 5;
20) факт нарушения бюджетного и иного законодательства, выявленных по итогам проверочных мероприятий контролирующими либо вышестоящими органами и принятых Министерством в отчетном периоде;
21) факт возвратов из Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделений счетов к оплате и иных финансовых документов, оформленных в нарушение установленных законодательством порядка. Штрафной балл выставляется сотрудникам ответственным за оформление указанных документов;
22) факт нарушения режима секретности (несанкционированный выезд за границу, не своевременная сдача документов на оформление допусков, не соблюдение внутреннего распорядка по приему иностранцев в Министерстве, отработка и хранение файловых секретных документов на рабочих компьютерах) в соответствии с требованиями законодательства. За нарушения два и более раз по данному пункту, штрафной балл умножается на 5;

12) жоғарғы тұрған мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілер жобалары мәтіндерінің теңтүпнұсқалығы мәніне және қазақ тілінің грамматикалық ережелеріне сәйкестігіне мемлекеттік тілді дамытуға жауапты қызметшісінің ескертулер алу фактілері;
13) жауапты орындаушының 3 және одан да көп бақылау құжаттарының орындалу карточкаларын уақтылы және сапасыз жабу фактілері болған жағдайда, әрбір факті бойынша "-2" айыппұл балы қойылады;
14) министрмен немесе оның міндеттерін атқарушы адаммен, жауапты хатшымен және вице-министрмен бекітілген хаттамалық тапсырмаларды және іс-шаралар жоспарларын уақтылы және/немесе сапалы орындамау фактілері;
15) құрылымдық бөлімшеге бөлінген жалпы қаражатты субъективті себептер бойынша бюджет құралдарын уақтылы игермеу:
2 %-ға дейін – "-2" балл;
2,1% - 5% – айыппұл балы 2-ге көбейтіледі;
5,1% - 10% – айыппұл балы 3-ке көбейтіледі;
10%-дан жоғары – айыппұл балы 10-ға көбейтіледі;
16) субъективті себептер бойынша ерекшеліктер арасында сомаларды ауыстыру, ағымдағы айдан алдағы айға ерекшелік сомасын ауыстыру немесе бағдарлама/кіші бағдарлама шеңберінде басқа іс-шараларға бюджет құралдарын қайта бөлу бөлігінде қаржыландыру жоспарларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу фактілері.
Аталған тармақ бойынша екі және одан да көп бұзушылық фактілері болған жағдайда, айыппұл балы 2,5-ке көбейтіледі;
17) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу мәселелері бойынша ішкі актімен белгіленген рәсімдер мен мерзімді бұзу фактілері.
Бұзушылық фактілері 3-тен көп болған жағдайда, айыппұл балы 5-ке көбейтіледі;
18) заңнамамен белгіленген мемлекеттік сатып алу веб-порталында дауыс беру, мемлекеттік сатып алу туралы хаттамаға қол қою мерзімдерін бұзу фактілері. Бұзушылық фактілері 3-тен көп болған жағдайда, айыппұл балы 5-ке көбейтіледі;
19) заңнама актілерінің талаптарын іске асыру шеңберінде салалық қорытындылар берудің мерзімдерін бұзу фактілері. Бұзушылық фактілері 3-тен көп болған жағдайда, айыппұл балы 5-ке көбейтіледі;
20) есептік кезеңде бақылаушы не жоғары тұрған органдармен тексеру іс-шараларының қорытындысы бойынша анықталған және Министрлік қабылдаған бюджет және өзге де заңнамаларының бұзылу фактілері;
21) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінен және оның аумақтық бөлімшелерінен төлем шоттары және заңнамада белгіленген тәртіппен бұзылып ресімделген басқа да қаржы құжаттарын қайтару фактілері. Айыппұл балы осы құжаттарды ресімдеуге жауапты қызметкерлерге қойылады;
22) заңнама талаптарына сәйкес құпиялылық режимін бұзу фактілері (рұқсатсыз шетелге шығу, рұқсатты ресімдеуге құжаттарды уақтылы тапсырмау, Министрлікте шетел азаматтарын қабылдау бойынша ішкі тәртіпті сақтамау, жұмыс компьютерлерінде құпия файл құжаттармен жұмыс істеу және сақтау және тағы басқа). Аталған тармақ бойынша екі және одан көп бұзушылықтар болған жағдайда, айыппұл балы 5-ке көбейтіледі;

23) наличие исков, поданных на Министерство и удовлетворенных судом в пользу истца, либо поданных Министерством и не удовлетворенных судом в пользу Министерства в отчетном периоде;
24) несвоевременное или некачественное проведение правового мониторинга нормативных правовых актов структурными подразделениями Министерства;
25) факт нарушения сроков, предусмотренных стандартами и регламентами оказания государственных услуг, в случае их оказания непосредственно служащим Министерства и его ведомств;
26) факт несвоевременного предоставления либо предоставления некачественных информационных материалов для наполнения официального интернет-ресурса Министерства;
27) факт несвоевременного и (или) некачественного исполнения поручения непосредственного руководителя;
28) факт несвоевременного и неполного представления информации для размещения на интернет-портале "Открытые данные", официальном интернет - ресурсе Министерства согласно Перечню;
29) факт несвоевременного и неполного представления информации о консолидированной финансовой отчетности, бюджетной отчетности, информации о результатах государственного аудита и финансового контроля, проектов бюджетных программ и отчетов о реализации бюджетных программ за истекший финансовый год для размещения на интернет-портале "Открытые бюджеты" согласно Правилам;
30) факт несвоевременного и неполного представления отчетов о реализации стратегических планов, в части достижения целевых индикаторов, а также проведение публичного обсуждения деятельности государственного органа для размещения на интернет-портале "Оценка эффективности деятельности государственного органа" согласно Правилам размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов;
31) не представление информации для проведения антикоррупционного мониторинга;
32) не представление информации для проведения анализа коррупционных рисков;
33) факт несвоевременного и некачественного оказания государственных услуг в области связи (выдача, переоформление разрешения на использование радиочастотного спектра или мотивированный отказ в их выдаче, лицензия на предоставление услуг в области связи и выделение ресурса нумерации, а также их изъятие);
34) факт несвоевременного представления расчета расходов на государственные закупки товаров, работ, услуг в сфере информатизации в срок до 1 марта текущего финансового года посредством архитектурного портала в форме электронного документа согласно требований Инструкции;
35) факт несвоевременного, некачественного устранения, а также не устранения нарушений законодательства в эфире республиканских и региональных телеканалов в области телерадиовещания; в республиканских и региональных печатных средствах массовой информации в области средств массовой информации; а также, на интернет-ресурсах;

23) есептік кезеңде Министрлікке берілген және талап қоюшы пайдасына сотпен қанағаттандырылған, не Министрліктің пайдасына Министрлікпен берілген және сотпен қанағаттандырылмаған талаптардың болуы;
24) Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен нормативтік құқықтық актілерінің құқықтық мониторингін уақтылы немесе сапалы өткізілмеуі;
25) тікелей қызмет көрсеткен жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарында және регламенттерінде көзделген мерзімдерін бұзу фактілері;
26) Министрліктің ресми интернет-ресурсын толықтыру үшін ақпараттық материалдарды уақтылы ұсынбау, не сапасыз ұсыну фактілері;
27) тікелей басшысының тапсырмаларын уақтылы және (немесе) сапалы орындамау фактілері;
28) Тізбеге сәйкес "Ашық деректер" интернет-порталында, Министрліктің ресми интернет-ресурсында орналастыру үшін ақпаратты уақтылы және толық ұсынбау фактілері;
29) Қағидаларға сәйкес шоғырландырылған қаржы есептілігі, бюджет есептілігі туралы ақпаратты, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау нәтижелері туралы ақпаратты, өткен қаржы жылына бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы есептерді және бюджеттік бағдарламалар жобаларын "Ашық бюджеттер" интернет-порталында орналастыру үшін уақтылы және толық ұсынбау фактілері;
30) Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпарат орналастыру қағидаларына сәйкес нысаналы индикаторларға жету бөлігінде стратегиялық жоспарларды іске асыру, сондай-ақ мемлекеттік органның қызметін жария талқылау өткізу туралы есептерді "Мемлекеттік органның қызметінің тиімділігін бағалау" интернет-порталында орналастыру үшін уақтылы және толық ұсынбау фактілері;
31) сыбайлас жемқорлыққа қарсы мониторинг жүргізу үшін ақпарат ұсынбау;
32) сыбайлас жемқорлық тәуекелдеріне талдау жасау үшін ақпарат ұсынбау;
33) байланыс саласындағы мемлекеттік қызметтерді уақытылы және сапалы көрсетпеу (радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат беру, рұқсатты қайта рәсімдеу немесе беруден дәлелді бас тарту, байланыс саласында қызмет көрсетуге лицензия беру және нөмірлеу ресурсын бөлу және де қайтарып алу);
34) Нұсқаулықтың талаптарына сәйкес электрондық құжат нысанында архитектура порталы арқылы ағымдағы қаржы жылының 1 наурызына дейінгі мерзімде ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға арналған шығыстарды уақтылы ұсынбау фактілері;
35) телерадио хабарларын тарату саласындағы республикалық және өңірлік телеарналардың эфирінде; бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы республикалық және өңірлік баспасөз бұқаралық ақпарат құралдарында; сондай-ақ интернет-ресурстарда заңнама бұзушылықтарын уақтылы және сапалы жоймау фактілері;

36) несогласование казахстанской позиции и недостижение взаимоприемлемого решения, равно не участие на международных переговорах Республики Казахстан от имени Министерства;
37) факт несвоевременного и некачественного представления отчетов по заграничным командировкам;
38) предоставление заключения менее чем за 2 рабочих дня до очных или заочных заседаний совета директоров или наблюдательных советов. При наличии указанных фактов три и более раз, за каждый факт нарушения штрафной балл умножается на 2;
39) внесение изменений на квартальной основе в бюджетные программы по инициативе структурных подразделений, в части изменения количественных значений прямых показателей, без изменения годовых сумм;
40) некачественное планирование бюджетных программ на квартальной основе, в том числе:
в I квартале - сумма неиспользованных бюджетных средств, подлежащих возврату в бюджет при 1-м уточнении;
во II квартале - качество предоставления бюджетной заявки (полнота, достоверность, сроки предоставления);
в III квартале - сумма неиспользованных бюджетных средств, подлежащих возврату в бюджет при 2-м уточнении;
в IV квартале - качество предоставления бюджетной заявки на поддержанную Министерством финансов Республики Казахстан сумму (полнота, достоверность, сроки предоставления).
В случае отсутствия ответственного исполнителя по нарушениям, указанным в подпунктах 1) – 40) настоящего пункта, штрафной балл выставляется руководителю структурного подразделения.
В случае нарушения поручений, указанных в подпунктах 4), 6) – 9), 13), 14), 24) - 30), 33) - 35), 37) настоящего пункта, сроков от 5 дней и выше штрафной балл умножается на 2.
Источниками информации о фактах нарушения исполнительской дисциплины служат документально подтвержденные сведения от службы документооборота, ответственных структурных подразделений и непосредственного руководителя служащего корпуса "Б".
При наличии дисциплинарного взыскания у служащего корпуса "Б", с итоговой оценки вычитаются 16% от общего количества баллов за каждый месяц в течении срока дисциплинарного взыскания в отчетном периоде.
Поощрительные и штрафные баллы по исполнительской дисциплине служащих территориальных органов Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации выставляются (далее – территориальные органы), согласно приложению 2 к настоящей Методике.
Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 29.08.2017 № 328 (Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 августа 2017 года № 328).

36) Қазақстандық ұстанымды келіспегені және өзаратиімді шешімдерге қол жеткізбегені Қазақстан Республикасының халықаралық келіссөздерде Министрліктің атынан қатыспауына тең.
37) шетел іссапарлары бойынша есептілікті уақтылы және сапалы ұсынбау фактілері;
38) Директорлар кеңесінің немесе бақылаушы кеңесінің күндізгі немесе сырттай отырыстарына дейін 2 күннен бұрын қорытындыны ұсыну. Көрсетілген фактілері үш және одан да көп болған жағдайда, әрбір бұзушылық фактісі үшін айыппұл балы 2-ге көбейтіледі;
39) Құрылымдық бөлімшелердің бастамасы бойынша бюджеттік бағдарламаларға тоқсандық негізінде жылдық соманы өзгертпей, тікелей көрсеткіштердің сандық мәнін өзгерту бөлігінде өзгерістер енгізу;
40) тоқсандық негізде бюджеттік бағдарламаларды сапасыз жоспарлау, оның ішінде:
І тоқсанда – бюджетке 1-ші нақтылауда қайтарылуға жататын пайдаланылмаған бюджет құралдарының сомасы;
ІІ тоқсанда – бюджеттік өтінімдерді ұсыну сапасы (толықтылығы, анықтығы, ұсыну мерзімдері);
ІІІ тоқсанда – бюджетке 2-ші нақтылауда қайтарылуға жататын пайдаланылмаған бюджет құралдарының сомасы;
ІV тоқсанда – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі қолдаған сомаға бюджеттік өтінімдерді ұсыну сапасы (толықтылығы, анықтығы, ұсыну мерзімдері).
21-тармақтың 1) - 40) тармақшаларында көрсетілген бұзушылықтар бойынша жауапты орындаушы болмаған жағдайда, айыппұл балдары құрылымдық бөлімше басшысына қойылады.
Осы тармақтың 4), 6) - 9), 13), 14), 24 - 30), 33) - 35), 37) тармақшаларында көрсетілген тапсырмалардың орындалу мерзімі 5-тен 10 күнге дейін бұзылған жағдайда, айыппұл балы 2-ге көбейтіледі.
Орындау тәртібін бұзу фактілері туралы ақпараттың дереккөздері ретінде құжатайналым қызметінің, жауапты құрылымдық бөлімшелерінің және "Б" корпусы қызметшісінің тікелей басшысының құжатпен расталған мәліметі саналады.
"Б" корпусының қызметшісінде тәртіптік жазасы бар болған жағдайда, есептік кезеңде тәртіптік жазаның мерзімі ішінде әрбір ай үшін қорытынды бағаның жалпы балынан 16% шегеріледі.
Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің аумақтық органдарының (бұдан әрі – аумақтық органдары) қызметшісінің орындау тәртібі бойынша көтермелеу және айыппұл балдары Әдістемеге 2-қосымшаға сәйкес қойылады.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 29.08.2017 № 328 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

22. К нарушениям трудовой дисциплины служащих относятся:
1) опоздание на работу без уважительной причины. При опоздании на работу без уважительной причины свыше 6 раз или суммарно свыше 60 минут за каждый факт нарушения штрафной балл умножается на 3;
2) нарушения служащими служебной этики.
Источниками информации о фактах нарушения трудовой дисциплины служат документально подтвержденные сведения от службы управления персоналом, непосредственного руководителя служащего, в отношении служащих территориальных органов сведения от Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации.
Сноска. Пункт 22 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 26.06.2017 № 233 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
23. За каждое нарушение исполнительской и трудовой дисциплины служащему выставляются штрафные баллы в размере "– 2" балла за каждый факт нарушения.
24. Для проведения оценки исполнения должностных обязанностей служащий предоставляет для согласования заполненный оценочный лист непосредственному руководителю по форме, согласно приложению 3 к настоящей Методике.
25. Непосредственный руководитель с учетом представленных службой управления персоналом, службой документооборота, Комитетом государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации (в отношении служащих корпуса "Б" территориальных органов) сведений о фактах нарушения служащим трудовой и исполнительской дисциплины, рассматривает оценочный лист на предмет достоверности представленных в нем сведений, вносит в него корректировки (в случае наличия) и согласовывает его.
26. Руководитель структурного подразделения индивидуально по каждому служащему может выставлять поощрительные ("+1" - "+5" баллов) и штрафные ("-2" балла). При этом, учитывается полезность, эффективность работы, сложность рассмотренных документов, в том числе обращений физических и юридических лиц, достижение целей и реализация задач Министерства, загруженность сотрудников в оцениваемый период и его деловые качества (высокие организаторские и аналитические способности, инициативность, исполнительность, ответственность). При этом, эти баллы выставляются после вычета штрафных баллов. Вместе с тем, данные баллы засчитываются, в случае заполнения примечания с конкретными обоснованиями. При наличии фактов нарушений по исполнительской или трудовой дисциплине пять и более раз, поощрительный балл по данному пункту не выставляется. По данному критерию общий поощрительный балл служащему не может превышать "+15" баллов.

22. Қызметшілердің еңбек тәртібін бұзуға:
1) дәлелді себепсіз жұмысқа кешігу. Дәлелді себепсіз жұмысқа 6 реттен көп немесе кешіккен немесе жиынтығы 60 минуттан асқан жағдайда, әрбір бұзушылық фактісі үшін айыппұл балы 3-ке көбейтіледі.
2) қызметшілердің қызметтік әдепті бұзуы жатады.
Еңбек тәртібін бұзу фактілері туралы ақпараттың дереккөздері ретінде персоналды басқару қызметінің, қызметшінің тікелей басшысының, аумақтық органдардың қызметшілеріне қатысты Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің құжатпен расталған мәліметі саналады.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 26.06.2017 № 233 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
23. Әр орындау және еңбек тәртібін бұзғаны үшін қызметшіге әр бұзу фактісі үшін "-2" көлемінде айыппұл балдары қойылады.
24. Лауазымдық міндеттердің орындалуын бағалауды жүргізу үшін қызметші тікелей басшыға осы Әдістемеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған бағалау парағын келісу үшін ұсынады.
25. Тікелей басшы қызметшінің еңбек және орындау тәртібін бұзғаны туралы персоналды басқару, құжат айналымы қызметтері, Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің (аумақтық органдардың қызметшілеріне қатысты) берген мәліметтерін есепке ала отырып, бағалау парағында берілген деректердің растығын қарастырып, оған өзгертулер (болған жағдайда) енгізеді және онымен келіседі.
26. Құрылымдық бөлімшенің басшысы әрбір қызметшісіне жеке көтермелеу ("+1"-ден - "+5" балға дейін) және айыппұл ("-2" балл) балдарын қоя алады. Бұл ретте, Министрліктің мақсаттарына жету мен міндеттерін іске асыруда қызметшінің пайдалылығы мен жұмысының оң әсері, қарастырылған құжаттардың күрделілігі, оның ішінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштері, есептік кезеңде жұмыс жүктемесі және оның іскерлік қасиеттері (жоғары ұйымдастырушылық және талдау қабілеттері, бастамашылық, орындаушылық, жауапкершілік) ескеріледі. Бұл ретте, осы балдар айыппұл балдары шегерілгеннен кейін қойылады. Сонымен бірге, нақты негіздемелері бар ескертпелерді толтырған жағдайда, аталған балдар есепке алынады. Орындау немесе еңбек тәртібін бес және одан да көп бұзу фактілері болған жағдайда, осы тармақ бойынша көтермелеу балы қойылмайды. Аталған критерий бойынша қызметшінің жалпы көтермелеу балы "+15" балдан аса алмайды.

Сноска. Пункт 26 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 26.06.2017 № 233 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
27. После согласования непосредственным руководителем оценочный лист подписывается служащим.
Отказ служащего от подписания оценочного листа не является препятствием для направления документов на заседание Комиссии по оценке. В этом случае работником службы управления персоналом и непосредственным руководителем служащего в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.
28. Итоговая квартальная оценка служащего вычисляется непосредственным руководителем по следующей формуле:
где
– квартальная оценка;
а – поощрительные баллы;
в – штрафные баллы.
29. Итоговая квартальная оценка выставляется по следующей шкале:
менее 80 баллов – "неудовлетворительно",
от 80 до 105 (включительно) баллов – "удовлетворительно",
от 106 до 130 (включительно) баллов – "эффективно",
свыше 130 баллов – "превосходно".
Глава 5. Годовая оценка
30. Для проведения годовой оценки служащий направляет для согласования заполненный оценочный лист выполнения индивидуального плана непосредственному руководителю по форме, согласно приложению 4 к настоящей Методике.
31. Непосредственный руководитель рассматривает оценочный лист на предмет достоверности представленных в нем сведений, вносит в него корректировки (в случае наличия) и согласовывает его.
32. Оценка выполнения индивидуального плана работы выставляется по следующей шкале:
за невыполнение целевого показателя, предусмотренного индивидуальным планом работы, присваивается - 2 балла;
за частичное выполнение целевого показателя - 3 балла;
за выполнение целевого показателя (достижение ожидаемого результата) - 4 балла;
за превышение ожидаемого результата целевого показателя - 5 баллов.
33. После согласования непосредственным руководителем оценочный лист заверяется служащим.
Отказ от подписания оценочного листа служащего не может служить препятствием для направления документов на заседание Комиссии по оценке. В этом случае работником службы управления персоналом и непосредственным руководителем служащего в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.
34. Итоговая годовая оценка служащего вычисляется службой управления персоналом не позднее пяти рабочих дней до заседания Комиссии по оценке по следующей формуле:
,
где:
– годовая оценка;
– средняя оценка за отчетные кварталы (среднеарифметическое значение). При этом полученное среднеарифметическое значение квартальных оценок с учетом шкалы, указанной в пункте 29 настоящей Методики, приводится к пятибалльной системе оценок, а именно:

Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 26.06.2017 № 233 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
27. Тікелей басшы келіскеннен кейін, бағалау парағына қызметшімен қол қойылады.
Қызметшінің бағалау парағына қол қоюдан бас тартуы құжаттарды Бағалау жөніндегі комиссияның отырысына жіберу үшін кедергі болмайды. Бұл жағдайда персоналды басқару қызметінің жұмыскері және қызметшінің тікелей басшысы еркін нысанда танысудан бас тарту туралы акт құрастырады.
28. Қызметшінің тікелей басшысы қызметшісінің тоқсандық қорытынды бағасын келесі формула арқылы есептейді:
мұнда,
– тоқсандық баға;
a – көтермелеу балдары;
в – айыппұл балдары.
29. Тоқсандық қорытынды баға келесі шәкіл бойынша қойылады:
80 балдан төмен – "қанағаттанарлықсыз",
80-нен 105 (қоса алғанда) балға дейін – "қанағаттанарлық",
106-дан 130 балға дейін (қоса алғанда) – "тиімді",
130 балдан астам – "өте жақсы" қойылады.
5-тарау. Жылдық бағалау
30. Жылдық бағалауды өткізу үшін қызметші тікелей басшыға келісу үшін осы Әдістемеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған жеке жоспарды орындау бағалау парағын жолдайды.
31. Тікелей басшы бағалау парағын онда берілген мәліметтердің анықтылығы тұрғысынан қарастырып, түзету енгізеді (болған жағдайда) және оған келісім береді.
32. Жұмыстың жеке жоспарының орындалуын бағалау келесі шәкіл бойынша қойылады:
жұмыстың жеке жоспарымен көзделген мақсаттық көрсеткіштің орындалмағаны үшін – 2 балл;
мақсаттық көрсеткіштің жартылай орындалғаны үшін – 3 балл;
мақсаттық көрсеткіштің орындалғаны (күтілетін нәтижеге қол жеткізу) үшін – 4 балл;
мақсаттық көрсеткіштің күтілетін нәтижесіне асыра қол жеткізгені үшін – 5 балл қойылады.
33. Тікелей басшымен келіскеннен кейін бағалау парағын қызметші растайды.
Қызметшінің бағалау парағына қол қоюдан бас тартуы құжаттарды Бағалау жөніндегі комиссияның отырысына жіберуге кедергі бола алмайды. Бұл жағдайда персоналды басқару қызметінің жұмыскері және қызметшінің тікелей басшысы танысудан бас тарту туралы еркін нысанда акт құрастырылады.
34. Қызметшінің жылдық қорытынды бағасы персоналды басқару қызметімен Бағалау жөніндегі комиссия отырысына дейін бес жұмыс күнінен кешіктірілмей келесі формула бойынша есептеледі:
мұнда:
– жылдық баға;
– есептік тоқсандардың орта бағасы (орта арифметикалық мәні).
Бұл ретте тоқсандық бағалардың алынған орта арифметикалық мәні осы Әдістеменің 28-тармағында көрсетілген шәкілді есепке ала отырып, бес балдық бағалар жүйесіне келтіріледі, атап айтқанда:

значению "неудовлетворительно" (менее 80 баллов) присваиваются 2 балла,
значению "удовлетворительно" (от 80 до 105 (включительно) баллов) – 3 балла,
значению "эффективно" (от 106 до 130 (включительно) баллов) – 4 балла,
значению "превосходно" (свыше 130 баллов) – 5 баллов;
– оценка выполнения индивидуального плана работы (среднеарифметическое значение).
35. Итоговая годовая оценка выставляется по следующей шкале:
менее 3 баллов – "неудовлетворительно",
от 3 до 3,9 баллов (включительно) – "удовлетворительно",
от 4 до 4,9 баллов (включительно) – "эффективно",
5 баллов – "превосходно".
Глава 6. Рассмотрение результатов оценки Комиссией
36. Служба управления персоналом обеспечивает проведение заседания Комиссии по рассмотрению результатов оценки в соответствии с графиком, согласованным с председателем Комиссии.
Служба управления персоналом предоставляет на заседание Комиссии следующие документы:
1) заполненные оценочные листы;
2) должностная инструкция служащего;
3) проект протокола заседания Комиссии по форме согласно приложению 5 к настоящей Методике.
37.Комиссия определяет размеры поощрительных и штрафных балов руководителей с учетом результатов оценки их сотрудников.
38.Комиссия рассматривает результаты квартальных и годовой оценки и принимает одно из следующих решений:
1) утвердить результаты оценки;
2) пересмотреть результаты оценки.
В случае принятия решения о пересмотре результатов оценки Комиссия корректирует оценку с соответствующим пояснением в протоколе.
39. Служба управления персоналом ознакамливает служащего с результатами оценки в течение двух рабочих дней со дня ее завершения.
Ознакомление служащего с результатами оценки осуществляется в письменной или электронной форме.
Отказ служащего от ознакомления не является препятствием для внесения результатов оценки в его послужной список. В этом случае работником службы управления персоналом в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.
40. Документы, указанные в пункте 36 настоящей Методики, а также подписанный протокол заседания Комиссии хранятся в службе управления персоналом.
Глава 7. Обжалование результатов оценки
41. Обжалование решения Комиссии служащим в уполномоченный орган по делам государственной службы или его территориальном департаменте осуществляется в течение десяти рабочих дней со дня вынесения решения.
42. Уполномоченный орган по делам государственной службы или его территориальный департамент в течение десяти рабочих дней со дня поступления жалобы служащего осуществляет ее рассмотрение и в случаях обнаружения нарушений установленного законодательством порядка проведения оценки рекомендует государственному органу отменить решение Комиссии.

"қанағаттанарлықсыз" мәнге (80 балдан төмен) – 2 балл,
"қанағаттанарлық" мәнге (80-нен 105 балға (қоса алғанда) дейін) – 3 балл,
"тиімді" мәнге (106-дан 130 балға (қоса алғанда) дейін) – 4 балл,
"өте жақсы" мәнге (130 балдан астам) – 5 балл;
– жеке жұмыс жоспарын орындау бағасы (орта арифметикалық мәні).
35. Жылдың қорытынды бағасы мынадай шәкіл бойынша қойылады:
3 балдан төмен – "қанағаттанарлықсыз";
3 балдан бастап 3,9 балға (қоса алғанда) дейін – "қанағаттанарлық";
4 балдан бастап 4,9 балға (қоса алғанда) дейін – "тиімді";
5 балл – "өте жақсы" қойылады.
6-тарау. Комиссияның бағалау нәтижелерін қарауы
36. Персоналды басқару қызметі Комиссия төрағасымен келісілген кестеге сәйкес бағалау нәтижелерін қарау бойынша Комиссияның отырысын өткізуді қамтамасыз етеді.
Персоналды басқару қызметі Комиссияның отырысына келесі құжаттарды:
1) толтырылған бағалау парақтарын;
2) қызметшінің лауазымдық нұсқаулығын;
3) осы Әдістемеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Комиссия отырысы хаттамасының жобасын тапсырады.
37. Комиссия басшылардың қызметкерлеріне жүргізілген бағалаудың нәтижелерін ескере отырып, көтермелеу және айыппұл балдарының мөлшерін айқындайды.
38. Комиссия тоқсандық және жылдық бағалау нәтижелерін қарастырады және келесі шешімдердің бірін шығарады:
1) бағалау нәтижелерін бекіту;
2) бағалау нәтижелерін қайта қарау.
Бағалау нәтижелерін қайта қарау туралы шешім қабылдаған жағдайда, Комиссия хаттамада тиісті түсіндірмемен бағаны түзетеді.
39. Персоналды басқару қызметі бағалау нәтижелерімен ол аяқталған соң екі жұмыс күні ішінде қызметшіні таныстырады.
Қызметшіні бағалау нәтижелерімен таныстыру жазбаша немесе электронды нысанда жүргізіледі.
Қызметшінің танысудан бас тартуы бағалау нәтижелерін оның қызметтік тізіміне енгізуге кедергі болмайды. Бұл жағдайда персоналды басқару қызметінің қызметкері танысудан бас тарту туралы еркін нұсқада акт құрастырылады.
40. Осы Әдістеменің 36-тармағында көрсетілген құжаттар, сондай-ақ Комиссия отырысының қол қойылған хаттамасы персоналды басқару қызметінде сақталады.
7-тарау. Бағалау нәтижелеріне шағымдану
41. Комиссия шешіміне қызметшінің мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органға немесе оның аумақтық департаментіне шағымдануы шешім шыққан күннен бастап он жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
42. Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган немесе оның аумақтық департаменті қызметшіден шағым түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде шағымды қарайды және заңнамамен белгіленген бағалау жүргізу тәртібінің бұзушылықтары анықталған жағдайда, мемлекеттік органға комиссия шешімінің күшін жою туралы ұсыныс жасайды.

43. Информация о принятом решении представляется Министерством информации и коммуникаций Республики Казахстан в течение двух недель в уполномоченный орган по делам государственной службы или его территориальный департамент.
44. Служащий вправе обжаловать результаты оценки в суде.
Глава 8. Принятие решений по результатам оценки
45. Результаты оценки деятельности государственных служащих являются основанием для принятия решений по выплате премий, бонусов, обучению.
46. Бонусы (годовая премия по итогам работы) выплачиваются служащим с результатами оценки "превосходно" и "эффективно". При этом для определения размера премии применяется начисленное число балла с единицей измерения – проценты. Бонус (годовая премия по итогам работы) сотруднику выплачивается в размере базовой суммы премии, умноженной на данный процент.
47. Обучение (повышение квалификации) служащего проводится по направлению, по которому деятельность служащего по итогам годовой оценки признана неудовлетворительной.
Служащий направляется на курсы повышения квалификации в течение трех месяцев после утверждения Комиссией результатов годовой оценки его деятельности.
48. Служащий, получивший оценку "неудовлетворительно", не закрепляется наставником за лицами, впервые принятыми на административные государственные должности.
49. Результаты оценки служащего по итогам двух лет подряд со значением "неудовлетворительно" являются основанием для принятия решения о понижении его в должности. При отсутствии любой вакантной нижестоящей должности служащий увольняется в порядке, установленном законодательством.
50. Результаты оценки деятельности служащих вносятся в их послужные списки.
Приложение 1
к Методике оценки
деятельности
административных
государственных
служащих
корпуса "Б"
Министерства
информации и
коммуникаций
Республики Казахстан
Форма
Индивидуальный план работы административного
государственного служащего корпуса "Б"
_______________________________________________________ год
(период, на который составляется индивидуальный план)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) служащего: __________________
________________________________________________________________________
Должность служащего: _____________________________________________
Наименование структурного подразделения служащего: _________________
________________________________________________________________________
Целевые показатели *
Ожидаемый результат
Примечание:
* Целевые показатели определяются с учетом их направленности на
достижение стратегической цели (целей) государственного органа, в случае ее (их)
отсутствия, исходя из функциональных обязанностей служащего.
Количество целевых показателей составляет не более четырех, из них не
менее половины измеримых.
Служащий __________________________
(фамилия, инициалы)
дата ______________________
подпись ___________________
Непосредственный руководитель _____________________________
(фамилия, инициалы)
дата _________________________
подпись ______________________
Приложение 2
к Методике оценки
деятельности
административных
государственных
служащих
корпуса "Б"
Министерства
информации и
коммуникаций
Республики Казахстан
Перечень
поощрительных и штрафных показателей территориальных органов Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан

43. Қабылданған шешім туралы ақпаратты мемлекеттік орган екі апта ішінде мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органға немесе оның аумақтық департаментіне жолданады.
44. Қызметшінің бағалау нәтижелеріне сотта шағымдануға құқығы бар.
8-тарау. Бағалау нәтижелері бойынша шешім қабылдау
45. Мемлекеттік қызметшілердің қызметін бағалау нәтижелері сыйақы, бонус төлеу, көтермелеу, оқыту, ротациялау бойынша шешім қабылдауға негіз болып табылады.
46. Бонустар (жұмыс қорытындысы бойынша жылдық сыйақы) "өте жақсы" және "тиімді" бағалау нәтижелері бар қызметшілеріне төленеді. Бұл ретте сыйақы көлемін анықтау үшін өлшеу бірлігімен есептелген балл саны – пайыз қолданылады. Қызметкерге бонус (жұмыс қорытындысы бойынша жылдық сыйақы) осы пайызға көбейтілген сыйақының базалық сомасы көлемінде сыйақы есептеледі.
47. Қызметшіні оқыту (біліктілігін арттыру) жылдық бағалаудың қорытындылары бойынша қызметшінің қанағаттанарлықсыз болып танылған қызмет бағыты бойынша жүргізіледі.
Қызметші комиссия оның қызметін жылдық бағалаудың нәтижелерін бекіткеннен кейін үш ай ішінде біліктілік жоғарылату курстарына жіберіледі.
48. "Қанағаттанарлықсыз" баға алған қызметші мемлекеттік әкімшілік лауазымға алғаш рет қабылданған тұлғаларға тәлімгер ретінде бекітілмейді.
49. Қызметші қатарынан екі жыл қорытындысы бойынша "қанағаттанарлықсыз" мәндегі бағалау нәтижесі оны лауазымында төмендетуге негіз болып табылады. Кез-келген төмен тұрған бос лауазым болмаған жағдайда, қызметші заңнамамен белгіленген тәртіпте жұмыстан шығарылады.
50. Қызметшілерді бағалаудың нәтижелері олардың қызметтік тізімдеріне енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрлігінің
"Б" корпусы мемлекеттік
әкімшілік қызметшілерінің
қызметін бағалау әдістемесіне
1-қосымша
Нысан
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің
жеке жұмыс жоспары
__________________________________ жыл
(жеке жоспар құрастырылатын кезең)
Қызметшінің (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
______________________________________________________________________________
Қызметшінің лауазымы: ___________________________________________________
Қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы: _______________________________
№ р/с
Мақсаттық көрсеткіштер*
Күтілетін нәтижелер
Ескертпе:
* Мақсаттық көрсеткіштер мемлекеттік органның стратегиялық мақсатына (мақсаттарына), олар болмаған жағдайда қызметшінің функционалдық міндеттеріне сәйкестігін есепке ала отыра анықталады.
Мақсаттық көрсеткіштердің саны төрттен көп емес, оның ішінде жартысы өлшенетін болуға тиіс.
Қызметші
___________________________
(тегі, аты-жөні)
күні _______________________
қолы ____________________
Тікелей басшы
___________________________
(тегі, аты-жөні)
күні _______________________
қолы ____________________
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрлігінің
"Б" корпусы мемлекеттік
әкімшілік қызметшілерінің
қызметін бағалау әдістемесіне
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитеті аумақтық органдарының көтермелеу және айыппұл көрсеткіштерінің тізбесі

1. Поощрительные баллы государственным административным служащим корпуса "Б" территориальных органов Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан (далее – служащих территориальных органов) выставляются за показатели деятельности, превышающие средние объемы текущей работы, а также виды деятельности, являющиеся сложными в содержательном и/или организационном плане. В том числе:
1) своевременное и качественное исполнение поручений Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации, Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан. Балл выставляется в зависимости от количества исполненных документов в отчетном периоде:
от 30 до 40 – "+1" балл;
от 41 до 50 – "+2" балла;
от 51 до 60 – "+3" балла;
от 61 до 70 – "+4" балла;
свыше 70 – "+5" баллов.
2) своевременное и качественное рассмотрение обращений физических и юридических лиц, за исключением заявок на получение разрешений на право использования радиочастотного спектра и заявок на получение разрешений на право эксплуатации радиоэлектронных средств. Балл выставляется в зависимости от количества рассмотренных обращений физических и юридических лиц в отчетном периоде:
от 4 до 10 – "+1" балла;
от 11 до 15 – "+2" балла;
от 16 до 20 - "+3" балла;
от 21 до 25 – "+4" балла;
свыше 25 – "+5" баллов;
3) своевременное и качественное исполнение входящей корреспонденции, за исключением документов, указанных в подпунктах 1) - 2) настоящего пункта. Балл выставляется в зависимости от количества исполненных документов в отчетном периоде:
от 30 до 40 – "+1" балл;
от 41 до 50 – "+2" балла;
от 51 до 60 – "+3" балла;
от 61 до 70 – "+4" балла;
свыше 70 – "+5" баллов.
За каждый документ со сроком исполнения менее трех рабочих дней независимо от количества документов, служащему территориального органа дополнительно присваивается "+2" поощрительных балла.
4) своевременное и качественное оказание государственных услуг по выдаче разрешительных документов в области связи и информатизации (заявок на получение разрешений на право использования радиочастотного спектра и заявок на получение разрешений на право эксплуатации радиоэлектронных средств) в отчетном периоде:
от 300 до 350 – "+1" балл;
от 351 до 400 – "+2" балла;
от 401 до 450 – "+3" балла;
от 451 до 500 – "+4" балла;
свыше 500 – "+5" баллов
6) своевременное и качественное проведение плановых и внеплановых проверок на предмет соблюдения нормативных правовых актов Республики Казахстан в отчетном периоде, не повлекших оспаривание или обжалование результатов проверок и принятых мер (предписания, протокола и др.), а также за своевременную оплату наложенных административных штрафов:

1. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитеті аумақтық органдарының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне (бұдан әрі – аумақтық органдарының қызметшілері) көтермелеу балдары ағымдағы жұмыстың орташа көлемінен асатын қызметінің көрсеткіштері, сондай-ақ мазмұны және/немесе ұйымдастыру жағынан күрделі болып табылатын қызметінің түрлері үшін қойылады. Оның ішінде:
1) Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің, Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің тапсырмаларын уақтылы және сапалы орындағаны үшін. Балл қызметшінің есептік кезеңде орындаған құжаттар санына байланысты қойылады:
30-дан 40-қа дейін – "+1" балл;
41-ден 50-ге дейін – "+2" балл;
51-ден 60-қа дейін – "+3" балл;
61-ден 70-ке дейін – "+4" балл;
70-тен жоғары – "+5" балл;
2) радиожиілік спектрін пайдалану құқығына рұқсат алу өтінімін және радио электрондық құралдарды пайдалану құқығына рұқсат алу өтінімін есептемегенде, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақтылы және сапалы қарастырғаны үшін. Балл қызметшінің есептік кезеңде қарастырған жеке және заңды тұлғалардың өтініштер санына байланысты қойылады:
4-тен 10-ға дейін – "+1" балл;
11-ден 15-ке дейін – "+2" балл;
16-дан 20-ға дейін – "+3" балл;
21-ден 25-ке дейін – "+4" балл;
25-тен жоғары – "+5" балл;
3) осы тармақтың 1) - 2) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды есептемегенде, кіріс хат-хабарларды уақтылы және сапалы орындағаны үшін. Балл қызметшінің есептік кезеңде орындаған құжаттар санына байланысты қойылады:
30-дан 40-қа дейін – "+1" балл;
41-ден 50-ге дейін – "+2" балл;
51-ден 60-қа дейін – "+3" балл;
61-ден 70-ке дейін – "+4" балл;
70-тен жоғары – "+5" балл.
Кемінде 3 күн орындалу мерзімі бар әрбір құжатқа аумақтық органның қызметшісіне олардың санына қарамастан қосымша "+2" көтермелеу балы қойылады;
4) байланыс және ақпараттандыру саласындағы рұқсат құжаттарын беру бойынша мемлекеттік қызметтерді (радиожиілік спектрін пайдалану құқығына рұқсат алу өтінімін және радио электрондық құралдарды пайдалану құқығына рұқсат алу өтінімін) есептік кезеңде уақтылы және сапалы көрсеткені үшін:
300-ден 350-ге дейін – "+1" балл;
351-ден 400-ге дейін – "+2" балл;
401-ден 450-ге дейін – "+3" балл;
451-ден 500-ге дейін – "+4" балл;
500-ден жоғары – "+5" балл;
5) есептік кезеңде тексеріс нәтижелеріне және қабылданған шараларға (ұйғарымдар, хаттамалар т.б.) дау айтуға немесе шағымдануға әкеп соқпаған Қазақстан Республикасы нормативтік-құқықтық актілерінің сақталуы мәніне жоспарлы және жоспардан тыс тексерістерді уақтылы және сапалы жүргізгені үшін, сондай-ақ салынған әкімшілік айыппұлдар уақтылы төленгені үшін:

от 1 до 3 – "+1" балла;
от 4 до 5 – "+3" балла;
свыше 5 – "+5" баллов;
7) выдачу техническое задание на проведение радиомониторинга в отчетном периоде:
от 2 до 3 – "+2" балла;
от 4 до 5 – "+3" балла;
от 6 до 7 – "+4" балла;
от 8 до 9 – "+5" баллов;
свыше 9 – поощрительный балл умножается на 2.
8) выдачу извещений на уплату в бюджет платы за использование радиочастотного спектра в отчетном периоде:
от 100 до 150 – "+1" балл;
от 151 до 200 – "+2" балла;
от 201 до 250 – "+3" балла;
от 251 до 300 – "+4" балла;
свыше 300 – "+5" баллов
9) своевременное и качественное исполнение протокольных поручений и планов мероприятий, утвержденных вышестоящими органами. Балл выставляется в зависимости от количества исполненных поручений в отчетном периоде:
от 10 до 20 – "+1" балл;
от 21 до 30 – "+2" балла;
от 31 до 40 – "+3" балла;
от 41 до 50 – "+4" балла;
свыше 50 – "+5" баллов;
10) обеспечение исполнения выданных предписаний по итогам контроля в 100% выставляется "+2" балла.
2. К нарушениям исполнительской дисциплины служащих корпуса "Б" территориальных органов ведомств относятся:
1) факт неисполнения, нарушения сроков исполнения, продления сроков исполнения, некачественного исполнения поручений Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации, Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан, а также результаты проверок, повлекших обжалование или оспаривание проверяемыми субъектами, которые были удовлетворены вышестояющими государственными органами или в судебном порядке.
При наличии указанных фактов нарушения два и более раз, за каждый факт нарушения штрафной балл умножается на 3;
2) факт неисполнения, нарушения сроков исполнения, продления сроков исполнения, некачественного исполнения обращений физических и юридических лиц.
При наличии указанных фактов нарушения два и более раз, за каждый факт нарушения штрафной балл умножается на 5;
3) факт нарушения сроков исполнения входящей корреспонденции, не относящейся к подпунктам 1) - 2) настоящего пункта;
4) фактов нарушения сроков регламентов государственных услуг по выдаче разрешительных документов в области связи и информатизации (заявок на получение разрешений на право использования радиочастотного спектра и заявок на получение разрешений на право эксплуатации радиоэлектронных средств) в отчетном периоде.
5) фактов нарушения исполнения протокольных поручений и планов мероприятий вышестоящих органов.

1-ден 3-ке дейін – "+1" балл;
4-тен 5-ке дейін – "+3" балл;
5-тен жоғары – "+5" балл;
6) есептік кезеңде радиомониторинг жүргізуге техникалық тапсырма бергені үшін:
2-ден 3-ке дейін – "+2" балл;
4-тен 5-ке дейін – "+3" балл;
6-дан 7-ге дейін – "+4" балл;
8-ден 9-ға дейін – "+5" балл;
9-дан жоғары – көтермелеу балы 2-ге көбейтіледі.
7) есептік кезеңде радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін бюджетке төлемақы төлеуге хабарлама бергені үшін:
100-ден 150-ге дейін – "+1" балл;
151-ден 200-ге дейін – "+2" балл;
201-ден 250-ге дейін – "+3" балл;
251-ден 300-ге дейін – "+4" балл;
300-ден жоғары – "+5" балл;
8) жоғары тұрған органдар бекіткен хаттамалық тапсырмаларды және іс-шаралар жоспарларын уақтылы және сапалы орындағаны үшін. Балл "Б" корпусы қызметшісінің есептік кезеңде орындаған тапсырмалар санына байланысты қойылады:
10-нан 20-ға дейін – "+1" балл;
21-ден 30-ға дейін – "+2" балл;
31-ден 40-қа дейін – "+3" балл;
41-ден 50-ге дейін – "+4" балл;
50-ден жоғары – "+5" балл;
9) бақылау қорытындысы бойынша берілген ұйғарымның 100% орындалуын қамтамасыз еткені үшін "+2" балл қойылады;
10) бақылау қорытындысы бойынша берілген нұсқамаларын (ұйғарымдарды) 100% орындалуын жүзеге асырғаны үшін.
2. Ведомстволарының аумақтық органдарының "Б" корпусы қызметшілерінің орындау тәртібін бұзуға келесілер жатады:
1) Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің, Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің тапсырмаларын орындамау, орындау мерзімдерін бұзу, орындау мерзімдерін ұзарту, сапасыз орындау фактілері, сондай-ақ, шағымдану мен дау айтуды тудырған тексеріс қорытындыларының жоғарғы мемлекеттік органдарымен немесе сот тәртібінде қанағаттандырылуы.
Аталған фактілер екі және одан да көп болған жағдайда, әрбір бұзушылық фактісі үшін айыппұл балы 3-ке көбейтіледі;
2) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін орындамау, орындау мерзімдерін бұзу, орындау мерзімдерін ұзарту, сапасыз орындау фактілері.
Аталған фактілер екі және одан да көп болған жағдайда, әрбір бұзушылық фактісі үшін айыппұл балы 5-ке көбейтіледі;
3) осы тармақтың 1) - 2) тармақшаларына жатпайтын кіріс хат-хабарларды орындау мерзімдерін бұзу фактілері;
4) есептік кезеңде байланыс және ақпараттандыру саласындағы рұқсат құжаттарын беру бойынша мемлекеттік қызмет (радиожиілік спектрін пайдалану құқығына рұқсат алу өтінімін және радио электрондық құралдарды пайдалану құқығына рұқсат алу өтінімін) регламентінің мерзімдерін бұзу фактілері;
5) жоғары тұрған органдар бекіткен хаттамалық тапсырмаларды және іс-шаралар жоспарларын бұзу фактілері;

6) несвоевременное освоение бюджетных средств по субъективным причинам от общего объема выделенных средств:
до 2 % – "-2" балла;
2,1% - 5% – штрафной балл умножается на 2;
5,1% - 10% – штрафной балл умножается на 3;
свыше 10% – штрафной балл умножается на 10;
7) факт внесения изменений и дополнений в планы финансирования в части переноса сумм между спецификами, переноса сумм специфик с текущего месяца на предстоящие месяцы или перераспределение бюджетных средств на другие мероприятия в рамках программ/подпрограмм по субъективным причинам.
При наличии двух и более фактов нарушений по данному пункту, штрафной балл умножается на 2,5;
8) факт нарушения установленного законодательством сроков голосования на веб - портале государственных закупок, подписание протоколов по государственным закупкам. В случае наличия более 3 фактов нарушений штрафной балл умножается на 5;
9) факт нарушения бюджетного и иного законодательства, выявленных по итогам проверочных мероприятий контролирующими либо вышестоящими органами и принятых Министерством в отчетном периоде;
10) факт неисполнения функциональных обязанностей менее 30%. При невыполнении функциональных обязанностей
от 31 до 40% - штрафной балл умножается на 2;
от 41 до 50% - штрафной балл умножается на 3;
свыше 50% - штрафной балл умножается на 5;
11) несвоевременное и неполное обеспечение исполнения выданных предписаний по итогам контроля.
За своевременность и достоверность представления сведений, руководитель территориального подразделения ведомства несет персональную ответственность в соответствии с законодательством.
В случае отсутствия ответственного исполнителя по нарушениям указанных в подпунктах 1) – 11) пункта 2 данного Приложения, штрафной балл выставляется руководителю территориального подразделения.
Приложение 3
к Методике оценки
деятельности
административных
государственных
служащих
корпуса "Б"
Министерства
информации и
коммуникаций
Республики Казахстан
Форма
Оценочный лист
___________________квартал ____ года
(оцениваемый период)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) оцениваемого служащего корпуса
"Б": ____________________________________________________________________
Должность оцениваемого служащего: _______________________________________
Наименование структурного подразделения оцениваемого служащего:
________________________________________________________________________
Оценка исполнения должностных обязанностей:
Самооценка государственного служащего
Оценка непосредственного руководителя
Примечание
Сведения о поощряемых показателях
и видах деятельности
Сведения о фактах нарушения исполнитель
ской дисциплины
Сведения о фактах нарушения трудовой дисциплины
Сведения о поощряемых показателях и видах деятельности
Сведения о фактах нарушения исполнительской дисциплины
Сведения о фактах нарушения трудовой дисциплины
Результат самооценки:
Результат оценки:
Служащий
____________________________
(фамилия, инициалы)
дата ________________________
подпись _____________________
Непосредственный руководитель
________________________________
(фамилия, инициалы)
дата ____________________________
подпись _________________________
Приложение 4
к Методике оценки
деятельности
административных
государственных
служащих
корпуса "Б"
Министерства
информации и
коммуникаций
Республики Казахстан
Форма
Оценочный лист
__________________________________________________год
(оцениваемый год)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) оцениваемого служащего:
_______________________________________________________________________
Должность оцениваемого служащего: ______________________________________
Наименование структурного подразделения оцениваемого служащего:
_______________________________________________________________________
Оценка выполнения индивидуального плана:
Результат целевого показателя
Значение
Результаты самооценки служащего
Результаты оценки руководителя
Примечание
Результат целевого показателя 1
от 2 до 5 баллов
Результат целевого показателя 2
от 2 до 5 баллов
Результат целевого показателя 3
от 2 до 5 баллов
Результат целевого показателя 4
от 2 до 5 баллов
Служащий
____________________________
(фамилия, инициалы)
дата ________________________
подпись ______________________
Непосредственный руководитель
________________________________
(фамилия, инициалы)
дата ____________________________
подпись _________________________
Приложение 5
к Методике оценки
деятельности
административных
государственных
служащих
корпуса "Б"
Министерства
информации и
коммуникаций
Республики Казахстан
Форма
Протокол заседания Комиссии по оценке
______________________________________________________
(наименование государственного органа)
______________________________________________________
(вид оценки: квартальная/ годовая и оцениваемый период
(квартал и (или) год)
Результаты оценки
п/п
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) служащих
Сведения о результатах оценки
Корректировка Комиссией результатов оценки (в случае наличия)
Рекомендации Комиссии
Заключение Комиссии:_______________________________________________________________
Проверено:
Секретарь Комиссии: ________________________ Дата: ___________
(фамилия, инициалы, подпись)
Председатель Комиссии: _____________________ Дата: ___________
(фамилия, инициалы, подпись)
Член Комиссии: ____________________________ Дата: ___________
(фамилия, инициалы, подпись)

6) бөлінген жалпы қаражатты субъективті себептер бойынша бюджет құралдарын уақтылы игермеу:
2 %-ға дейін – "-2" балл;
2,1% - 5% – айыппұл балы 2-ге көбейтіледі;
5,1% - 10% – айыппұл балы 3-ке көбейтіледі;
10%-дан жоғары – айыппұл балы 10-ға көбейтіледі;
7) субъективті себептер бойынша ерекшеліктер арасында сомаларды ауыстыру, ағымдағы айдан алдағы айға ерекшелік сомасын ауыстыру немесе бағдарлама/кіші бағдарлама шеңберінде басқа іс-шараларға бюджет құралдарын қайта бөлу бөлігінде қаржыландыру жоспарларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу фактілері.
Аталған тармақ бойынша екі және одан да көп бұзушылық фактілері болған жағдайда, айыппұл балы 2,5-ке көбейтіледі;
8) заңнамамен белгіленген мемлекеттік сатып алу веб-порталында дауыс беру, мемлекеттік сатып алу туралы хаттамаға қол қою мерзімдерін бұзу фактілері. Бұзушылық фактілері 3-тен көп болған жағдайда, айыппұл балы 5-ке көбейтіледі;
9) есептік кезеңде бақылаушы не жоғары тұрған органдармен тексеру іс-шараларының қорытындысы бойынша анықталған және Министрлікпен қабылданған бюджет және өзге де заңнамаларының бұзылу фактілері;
10) функционалдық міндеттердің 30% аз орындалған жағдайда.
Функционалдық міндеттердің орындалмауы:
31-ден 40%-ға дейін – айыппұл балы 2-ге көбейтіледі;
41-ден 50%-ға дейін – айыппұл балы 3-ке көбейтіледі;
50%-дан жоғары айыппұл балы 5-ке көбейтіледі.
11) бақылау қорытындысы бойынша берілген нұсқамаларын (ұйғарымдарды) уақытылы және толық орындалуын жүзеге асырмағаны үшін;
Ведомствоның аумақтық бөлімшесінің басшысы мәліметтердің растығына және уақытылы ұсынылуына заңнамаға сәйкес жеке жауапкершілікке тартылады.
2-тармақтың 1) - 11) тармақшаларында көрсетілген бұзушылықтар бойынша жауапты орындаушы болмаған жағдайда, айыппұл балдары аумақтық бөлімшесінің басшысына қойылады.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрлігінің
"Б" корпусы мемлекеттік
әкімшілік қызметшілерінің
қызметін бағалау әдістемесіне
3-қосымша
Нысан
Бағалау парағы
_____________________ тоқсан _____ жыл
(бағаланатын кезең)
Бағаланатын "Б" корпусы қызметшінің (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда):
__________________________________________________________________
Бағаланатын қызметшінің лауазымы:
__________________________________________________________________
Бағаланатын қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы:
_________________________________________________________________
Лауазымдық міндеттерді орындау бағасы:
№ р/с
Қызметшінің өзін-өзі бағалауы
Тікелей басшының бағалауы
Ескертпе
Көтермеленетін көрсеткіштер мен қызмет түрлері туралы мәліметтер
Орындау тәртібін бұзу туралы мәліметтер
Еңбек тәртібін бұзу туралы мәліметтер
Көтермеленетін көрсеткіштер мен қызмет түрлері туралы мәліметтер
Орындау тәртібін бұзу туралы мәліметтер
Еңбек тәртібін бұзу туралы мәліметтер
Өзін-өзі бағалау нәтижесі:
Бағалау нәтижесі:
Қызметші
___________________________
(тегі, аты-жөні)
күні _______________________
қолы ____________________
Тікелей басшы
___________________________
(тегі, аты-жөні)
күні _______________________
қолы ____________________
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрлігінің
"Б" корпусы мемлекеттік
әкімшілік қызметшілерінің
қызметін бағалау әдістемесіне
4-қосымша
Нысан
Бағалау парағы
_________________ жыл
(бағаланатын жыл)
Бағаланатын қызметшінің (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
_______________________________________________________________________________
Бағаланатын қызметшінің лауазымы:
_______________________________________________________________________________
Бағаланатын қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы:
_______________________________________________________________________________
Жеке жоспарды орындау бағасы
Мақсаттық көрсеткіштің нәтижесі
Маңызы
Қызметшінің өзін-өзі бағалау нәтижелері
Басшының бағалау нәтижелері
1 мақсаттық көрсеткіштің нәтижесі
2-ден 5 ке дейін
2 мақсаттық көрсеткіштің нәтижесі
2-ден 5 ке дейін
3 мақсаттық көрсеткіштің нәтижесі
2-ден 5 ке дейін
4 мақсаттық көрсеткіштің нәтижесі
2-ден 5 ке дейін
Қызметші
___________________________
(тегі, аты-жөні)
күні _______________________
қолы ____________________
Тікелей басшы
___________________________
(тегі, аты-жөні)
күні _______________________
қолы ____________________
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрлігінің
"Б" корпусы мемлекеттік
әкімшілік қызметшілерінің
қызметін бағалау әдістемесіне
5-қосымша
Нысан
Бағалау жөніндегі комиссия отырысының хаттамасы
______________________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
______________________________________________________________________________
(бағалау түрі: тоқсандық /жылдық және бағаланатын кезең тоқсан және (немесе) жыл)
Бағалау нәтижелері
р/с
Қызметшілердің (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда
Бағалау нәтижелері туралы мәлімет
Комиссияның бағалау нәтижелерін түзетуі (болған жағдайда)
Комиссияның ұсыныстары
Комиссия қорытындысы:
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Тексерген:
Комиссияның хатшысы: _____________________________ Күні: __________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда, қолы)
Комиссияның төрағасы: _____________________________ Күні: __________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
Комиссияның мүшесі: _______________________________ Күні: __________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда қолы)