О внесении изменения и дополнений в приказы исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 16 июля 2015 года № 11-1-2/295 "Об утверждении перечня представительств, в отношении которых устанавливаются ограничения по возврату налога на добавленную стоимость" и от 30 июля 2015 года 11-1-2/314 "Об утверждении перечня дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, консульских учреждений иностранного государства, аккредитованные в Республике Казахстан, в отношении которых осуществляется возврат налога на добавленную стоимость"
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 5 июля 2017 года № 11-1-2/277. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 августа 2017 года № 15439. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 11-1-4/66-2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска Утратил силу приказом Министра финансов РК от 23.02.2018 № 11-1-4/66-2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 276 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и статьей 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 16 июля 2015 года № 11-1-2/295 "Об утверждении перечня представительств, в отношении которых устанавливаются ограничения по возврату налога на добавленную стоимость" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12026, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 22 сентября 2015 года) следующее изменение:
в перечне представительств, в отношении которых устанавливаются ограничения по возврату налога на добавленную стоимость, утвержденном указанным приказом:
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"
21.
Посольство Республики Корея
Генеральное Консульство Республики Корея
(г. Алматы)
Возврат НДС производится за бензин для дипломата: 600 литров в месяц на один служебный автомобиль
1. Возврат НДС производится только дипломатическому персоналу.
2. Нижний предел по одном у счету-фактуре на общую сумму покупки 47 долларов США.
3. Верхний предел на общую сумму НДС 950 долларов США в год на 1 семью.
4. Возврат НДС производится за бензин для дипломата: 400 литров в месяц.

"Қосылған құн салығын қайтару бойынша шектеулер белгіленетін өкілдіктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 16 шілдедегі № 11-1-2/295 және "Қосылған құн салығын қайтару жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің, шет мемлекеттердің консулдық мекемелерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі № 11-1-2/314 бұйрықтарына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2017 жылғы 5 шілдедегі № 11-1-2/277 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 4 тамызда № 15439 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 11-1-4/66-2 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Сыртқы істер министрінің 23.02.2018 № 11-1-4/66-2 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 276-бабына және "Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қосылған құн салығын қайтару бойынша шектеулер белгіленетін өкілдіктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 16 шілдедегі № 11-1-2/295 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12026 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 22 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген қосылған құн салығын қайтару бойынша шектеулер белгіленетін өкілдіктердің тізбесінде:
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
21.
Корея Республикасының Елшілігі
Корея Республикасының
Бас Консулдығы
(Алматы қ.)
ҚҚС-тың дипломатқа арналған бензин үшін қайтарылуы: айына бір қызметтік көлік үшін 600 литр.
1. ҚҚС қайтару тек дипломатиялық персоналға жүргізіледі.
2. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 47 АҚШ доллары.
3. ҚҚС жалпы сомасының жоғарғы шегі 1 отбасына жылына 950 АҚШ доллары.
4. ҚҚС-тың дипломатқа арналған бензин үшін қайтарылуы: айына бір қызметтік көлік үшін 400 литр.

5. Возврат НДС не производится за:
электроэнергию, газ.
";
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 30 июля 2015 года № 11-1-2/314 "Об утверждении Перечня дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, консульских учреждений иностранного государства, аккредитованных в Республике Казахстан, в отношении которых осуществляется возврат налога на добавленную стоимость" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12036, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 21 сентября 2015 года) следующие дополнения:
Перечень дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, консульских учреждений иностранного государства, аккредитованных в Республике Казахстан, в отношении которых осуществляется возврат налога на добавленную стоимость, утвержденном указанным приказом:
дополнить пунктом 45-1 следующего содержания:
"45-1. Посольство Португальской Республики.";
дополнить пунктом 67-1 следующего содержания:
"67-1. Генеральное Консульство Республики Корея в городе Алматы.";
дополнить пунктом 77-1 следующего содержания:
"77-1. Субрегиональный Координационный офис Всемирной организации здоровья животных по ящуру в городе Астане.";
дополнить пунктом 96 следующего содержания:
"96. Лица, имеющие право на льготы и преференции в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Международным бюро выставок о льготах и преференциях для официальных участников, связанных с проведением Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане.".
3. Службе государственного протокола Министерства иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в бумажном и электронном виде на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент администрации и контроля Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

5. ҚҚС-ты қайтару:
электр қуаты, газ үшін жүргізілмейді.
";
2. "Қосылған құн салығын қайтару жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің, шет мемлекеттердің консулдық мекемелерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі № 11-1-2/314 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12036 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 21 қыркүйекте жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген қосылған құн салығын қайтару жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасында аккредиттелген дипломатиялық және оларға теңестірілген шет мемлекеттер өкілдіктерінің, шет мемлекеттердің консулдық мекемелерінің тізбесі:
мынадай мазмұндағы 45-1-тармақпен толықтырылсын:
"45-1. Португалия Республикасының Елшілігі.";
мынадай мазмұндағы 67-1-тармақпен толықтырылсын:
"67-1. Алматы қаласындағы Корея Республикасының Бас консулдығы.";
мынадай мазмұндағы 77-1-тармақпен толықтырылсын:
"77-1. Астана қаласындағы Жануарлардың саулығы жөніндегі дүниежүзілік ұйымның Аусыл бойынша субөңірлік үйлестіру кеңсесі.";
мынадай мазмұндағы 96-тармақпен толықтырылсын:
"96. Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Халықаралық көрмелер бюросы арасындағы Астана қаласында ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізуге байланысты ресми қатысушылар үшін жеңілдіктер мен преференциялар туралы келісімге сәйкес жеңілдіктер мен преференцияларға құқығы бар тұлғалар.".
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Мемлекеттік протокол қызметі:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз және электронды көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің интернет - ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Әкімшілік және бақылау департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтер беруді қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя министра иностранных дел Республики Казахстан М.Б. Тлеуберди.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр К. Абдрахманов
"Согласовано"
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов
"___" ___________2017 года

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің Бірінші орынбасары М.Б. Тілеубердіге жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр Қ. Әбдірахманов
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов _______________
2017 жылғы "___"__________