О некоторых вопросах деятельности уполномоченных по этике
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 4 августа 2017 года № 156. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 августа 2017 года № 15534
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", пунктами 8 и 10 Положения об уполномоченном по этике, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму отчета о деятельности уполномоченных по этике согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму опросного листа для анонимного анкетирования, проводимого уполномоченными по этике, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 25 мая 2016 года № 106 "О некоторых вопросах деятельности уполномоченных по этике" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13831, опубликованный 11 июля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Департаменту контроля в сфере государственной службы Агентства в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном бланке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Агентства.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства, курирующего вопросы контроля в сфере государственной службы.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы и
противодействию коррупции
А. Шаимова
"СОГЛАСОВАН":
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_____________________ Н. Айдапкелов
8 августа 2017 года
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы
и противодействию коррупции
от 4 августа 2017 года № 156
Форма
Форма отчета о деятельности уполномоченных по этике
Отчетный период ___ квартал 20__ года
Индекс: 1-уэ
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц, представляющих отчет: уполномоченные по этике центральных государственных органов (за исключением правоохранительных и специальных государственных органов, а также Министерства обороны Республики Казахстан), территориальных подразделений центральных государственных органов, ведомств и его территориальных подразделений, загранучреждений, ревизионных комиссий, аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы, городов областного значения, районов, районов в городах.
Форма представляется:

Әдеп жөніндегі уәкілдер қызметінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агентігі Төрағасының м.а. 2017 жылғы 4 тамыздағы № 156 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 23 тамызда № 15534 болып тіркелді.
"Мемлекеттік статистика туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Әдеп жөніндегі уәкіл туралы ереженің 8 және 10-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес әдеп жөніндегі уәкілдердің қызметі туралы есеп нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес әдеп жөніндегі уәкілдер жүргізетін анонимді сауалнамаға арналған сауалнама парағының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 25 мамырдағы № 106 бұйрығы "Әдеп жөніндегі уәкілдер қызметінің кейбір мәселелері туралы" (нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізімінде № 13831 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 11 шілдеде жарияланған) күші жойылған деп танылсын.
3. Агенттіктің Мемлекеттік қызмет саласындағы бақылау департаменті Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Агенттіктің ресми интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау мемлекеттік қызмет мәселелеріне жетекшілік ететін Агенттік Төрағасының орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
төрағасының міндетін атқарушы
А. Шайымова
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасы
_____________________ Н. Айдапкелов
2017 жылғы 8 тамыз
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2017 жылғы 4 тамыздағы
№ 156 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Әдеп жөніндегі уәкілдердің қызметі туралы есеп нысаны
Есепті кезең 20___ жылғы ___тоқсан
Индекс: 1-әу
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: орталық мемлекеттік органдардың (құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігін қоспағанда), орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінің, ведомстволарының және олардың аумақтық бөлімшелерінің, шет елдегі мекемелерінің, тексеру комиссияларының, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана, облыстық маңызы бар қалалар, аудандар, қалалардағы аудандар әкімдері аппараттарының әдеп жөніндегі уәкілдері.
Нысанды:

1) уполномоченными по этике центральных государственных органов (за исключением правоохранительных и специальных государственных органов, а также Министерства обороны Республики Казахстан), аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы, ревизионных комиссий в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции;
2) уполномоченными по этике территориальных подразделений центральных государственных органов, ведомств и его территориальных подразделений, загранучреждений, аппаратов акимов городов областного значения, районов, районов в городах – уполномоченному по этике соответствующего государственного органа.
Срок представления:

1) орталық мемлекеттік органдардың (құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарды қоспағанда, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігін қоспағанда), облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдері аппараттарының, тексеру комиссияларының әдеп жөніндегі уәкілдері Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігіне (бұдан әрі – Агенттік);
2) орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінің, ведомстволарының және олардың аумақтық бөлімшелерінің, шет елдегі мекемелерінің, облыстық маңызы бар қалалар, аудандар, қалалардағы аудандар әкімдері аппараттарының әдеп жөніндегі уәкілдері тиісті мемлекеттік органның әдеп жөніндегі уәкілдеріне ұсынады.
Тапсыру мерзімі:

1) уполномоченные по этике территориальных подразделений центральных государственных органов, ведомств и его территориальных подразделений, загранучреждений, ревизионных комиссий, аппаратов акимов городов областного значения, районов, районов в городах один раз в квартал не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом;
2) уполномоченные по этике центральных государственных органов, (за исключением правоохранительных и специальных государственных органов, а также Министерства обороны Республики Казахстан), аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы, ревизионных комиссий один раз в квартал не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
№ п/п
Показатели
Всего за отчетный период
1.

1) орталық мемлекеттік органдар аумақтық бөлімшелерінің, ведомстволарының және олардың аумақтық бөлімшелерінің, шет елдегі мекемелерінің, облыстық маңызы бар қалалар, аудандар, қалалардағы аудандар әкімдері аппараттарының әдеп жөніндегі уәкілдері тоқсанда бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей;
2) орталық атқарушы органдардың (құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарды қоспағанда, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігін қоспағанда), облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдері аппараттарының, тексеру комиссияларының әдеп жөніндегі уәкілдері тоқсанда бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей.
№ р/с
Көрсеткіштер
Есепті кезеңдегі жалпы саны
1.

Оказана индивидуальная консультативная помощь по вопросам соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в сферах государственной службы, противодействия коррупции и Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 (далее – Этический кодекс), в том числе:
1.1
государственным служащим
1.2
физическим и юридическим лицам
2.
Осуществлено личных приемов граждан
2.1
в том числе выездных приемов
3.
Поступило обращений по фактам нарушения норм служебной этики государственными служащими, в том числе:
3.1
от государственных служащих
3.2
от физических и юридических лиц
3.3
от государственных органов
3.4
из СМИ
3.5
из других источников
3.6
всего обоснованных
3.7
всего восстановлены нарушенные права и законные интересы обратившихся
4.
Количество материалов, выявленных в ходе мониторинга публикаций СМИ в отношении служащих, в том числе:
4.1
позитивных материалов
4.2
негативных материалов
4.3
выявленные материалы в ходе мониторинга аккаунтов государственных служащих в социальных медиа
5.
Направлено материалов к соответствующим должностным лицам с предложением о рассмотрении ответственности государственных служащих, допустивших нарушение норм служебной этики, в том числе по ним приняты следующие меры:
5.1
привличено к дисциплинарной ответственности
5.2
материалы направлены на рассмотрение в правоохранительные или иные уполномоченные государственные органы для решения вопроса о привлечении лица к уголовной или административной ответственности
5.3
меры не приняты
5.4
в том числе ожидается принятие мер в следующем отчетном периоде
6.
Проведена разъяснительная работа по вопросам соблюдения законодательства Республики Казахстан в сферах государственной службы, противодействия коррупции и Этического кодекса, в том числе:
6.1
лекции и семинары
6.2
размещено видеосюжетов и радиоматериалов
6.3
опубликовано статей в печатных СМИ
6.4
на интернет-ресурсах
7.
Осуществлено выездов в регионы, в том числе:
7.1
в области
7.2
в районы
7.3
в сельские округа
7.4
в загранучреждения
8.
Количество поощренных лиц, внесших значительный вклад в формирование положительного имиджа государственного органа и позитивного климата в коллективе по предложению уполномоченного по этике
9.
Количество служащих, принявших участие в анонимном анкетировании по мониторингу соблюдения норм служебной этики и состояния морально-психологического климата в коллективе
9.1
количество принятых мер по итогам проведения анализа по результатам анонимного анкетирования по мониторингу соблюдения норм служебной этики и состояния морально-психологического климата в коллективе
10.
Количество государственных служащих в письменной форме уведомивших своего непосредственного руководителя или руководства государственного органа о возникшем конфликте интересов или возможности его возникновения
11.
Принято мер по предотвращению и урегулированию конфликта интересов непосредственными руководителями либо руководством государственного органа по обращениям лиц или при получении информации из других источников, в том числе:

Мемлекеттік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл салаларында Қазақстан Ресрубликасы заңнамаларының және Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексінің (бұдан әрі – Әдеп кодексі) талаптарын сақтау мәселелері бойынша жеке консультативті көмек көрсетілді, оның ішінде:
1.1
мемлекеттік қызметшілерге
1.2
жеке және заңды тұлғаларға
2.
Азаматтардың жеке қабылдаулары
2.1
оның ішінде шығу кездесулері
3.
Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын бұзу фактілері бойынша өтініштердің келіп түсуі, оның ішінде:
3.1
мемлекеттік қызметшілерден
3.2
жеке және заңды тұлғалардан
3.3
мемлекеттік органдардан
3.4
БАҚ-тан
3.5
басқа көздерден
3.6
дәлелділердің саны
3.7
арызданғандардың құқықтары мен заңды мүдделері қайта қалпына келтірілді
4.
БАҚ-тағы басылымдарды мониторингтеу барысында қызметшілерге қатысты анықталған материалдардың саны, оның ішінде:
4.1
жағымды материалдар
4.2
жағымсыз материалдар
4.3
әлеуметтік медиадағы аккаунтарды мониторингтеу барысында анықталған материалдар
5.
Қызметтік әдеп нормаларын бұзған мемлекеттік қызметшілердің жауапкершілігін қарастыруға қатысты материалдарды лауазымды тұлғаларға жолданған ұсыныстар, оның ішінде оларға қатысты мынадай шаралар қабылданды:
5.1
тәртіптік жауапкершілікке тартылды
5.2
қылмыстық және әкімшілік жауапкершілікке тарту мәселесін қарау үшін материалдар құқық қорғау және басқа да уәкілетті органдарға жіберілді
5.3
шара қабылданбады
5.4
оның ішінде шара қабылдау келесі есептік тоқсанда күтіледі
6.
Әдеп кодексі және мемлекеттік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл салаларында Қазақстан Республикасының заңнамаларын сақтау бойынша түсіндірме жұмыстары жүргізілді, оның ішінде:
6.1
дәріс пен семинарлар
6.2
орналастырылған бейнесюжеттер мен радиоматериалдар
6.3
БАҚ-та жарияланған баспалы мақалалар
6.4
интернет-ресурстарындағы мақалалар
7.
Аймақтарға шығу іске асырылды, оның ішінде:
7.1
облыстарға
7.2
аудандарға
7.3
селолық округтарға
7.4
шет елдерге
8.
Әдеп жөніндегі уәкілдің ұсынысы негізінде мемлекеттік органның оң имиджін және ұжымда жағымды ахуал қалыптастыруға елеулі үлес қосқаны үшін көтермеленген қызметшілердің саны
9.
Қызметтік әдеп нормаларының сақталуын, сондай-ақ ұжымдағы моральдық-психологиялық ахуалдың жай-күйін мониторингтеу мақсатында жүргізілетін анонимді сауалнамаға қатысушылардың саны, оның ішінде:
9.1
қызметтік әдеп нормаларының сақталуын, сондай-ақ ұжымдағы моральдық-психологиялық ахуалдың жай-күйін мониторингтеу мақсатында жүргізілген анонимді сауалнамаға анализ қорытындысы бойынша атқарылған шаралардың саны
10.
Туындаған мүдделер қақтығысы немесе оның туындау мүмкiндiгi туралы өзiне белгiлi болған сәтте тiкелей басшысын немесе мемлекеттiк органның басшылығын ол жөнінде жазбаша түрде хабардар еткен қызметкерлердің саны
11.
Азаматтардың өтініші немесе басқа да көздерден ақпарат алу негізінде тікелей басшылардың немесе мемлекеттік орган басшылығының мүдделер қақтығысын болдырмау мен реттеу туралы шара қабылданды, оның ішінде:

11.1
отстранены от исполнения должностных обязанностей, в связи с которым возник или может возникнуть конфликт интересов, лица, уведомившие в письменной форме о возникшем конфликте интересов или возможности его возникновения
11.2
изменены должностные обязанности по устранению конфликта интересов
11.3
приняты иные меры по устранению конфликта интересов
Наименование государственного органа:
________________________________
Адрес:
_______________________________
Уполномоченный по этике
(Ф.И.О. (при его наличии) подпись)
________________________________
Телефон:
_______________________________
Дата " " _____________ 20___ года
подпись
_______________________________
место печати
Пояснение по заполнению формы отчета о деятельности уполномоченных по этике
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы отчета о деятельности уполномоченных по этике (далее – Форма отчета) устанавливает единые требования по заполнению отчета о деятельности уполномоченных по этике и отражает результаты работы уполномоченных по этике.
2. Форма отчета заполняется и предоставляется по фактическому состоянию на момент предоставления отчета, на основании данных первичного учета и представляется в Агентство по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее - Агентство) уполномоченными по этике центральных государственных органах (за исключением правоохранительных и специальных государственных органов, а также Министерства обороны Республики Казахстан), аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы, ревизионных комиссий, уполномоченными по этике территориальных подразделений центральных государственных органов, ведомств и его территориальных подразделений, загранучреждений, аппаратов акимов городов областного значения, районов, районов в городах к уполномоченному по этике, занимающему самостоятельную должность соответствующего государственного органа ежеквартально, следующим за отчетным периодом.
3. Форма отчета подписывается уполномоченными по этике.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
4. В строках 1.1-1.2 указывается количество лиц, обратившихся за консультативной помощи к уполномоченным по этике по вопросам соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в сферах государственной службы, противодействия коррупции и Этического кодекса.
5. В строках 2-2.1 указывается количество осуществленных личных приемов граждан к уполномоченным по этике, в том числе выездных приемов.
6. В строке 3 указывается количество поступивших обращений к уполномоченным по этике по фактам нарушения норм служебной этики государственными служащими.

11.1
туындаған мүдделер қақтығысы немесе оның туындау мүмкiндiгi туралы жазбаша түрде хабардар еткен адамдардың мүдде қақтығысы туындаған немесе туындауы мүмкін лауазымды міндеттерін атқарудан шеттетілді
11.2
мүдделер қақатығысын болдырмауға байланысты лауазымды міндеттері өзгертілді
11.3
мүдделер қақатығысын болдырмауға байланысты өзге де шаралар қабылданды
Мемлекеттік органның атауы:
_________________________________
Мекен-жайы:
________________________________
Әдеп жөніндегі уәкіл
Т.А.Ә. (болған жағдайда) қолы)
_________________________________
Телефоны:
________________________________
20 жылғы "_____" ___________
қолы
________________________________
мөрдің орны
Әдеп жөніндегі уәкіл жұмысы туралы есеп
нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме Әдеп жөніндегі уәкіл жұмысы туралы есеп нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме есеп нысанын (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтырудың бірыңғай талаптарын анықтайды және әдеп жөніндегі уәкілдер жұмысының нәтижелерін белгілейді.
2. Есеп нысаны бастапқы есепке алу деректерінің негізінде есепті ұсыну кезіндегі нақты жағдайы бойынша толтырылып, орталық мемлекеттік органдардың (құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарды қоспағанда, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігін қоспағанда), облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдері аппараттарының, тексеру комиссияларының әдеп жөніндегі уәкілдері Агентікке, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінің, ведомстволарының және олардың аумақтық бөлімшелерінің, шет елдегі мекемелерінің, облыстық маңызы бар қалалар, аудандар, қалалардағы аудандар әкімдері аппараттарының әдеп жөніндегі уәкілдері дербес лауазымын атқаратын тиісті мемлекеттік органның әдеп жөніндегі уәкілдеріне тоқсан сайын есептік кезеңнен кейін ұсынады.
3. Агентікке ұсынылған есеп деректердің дұрыстылығына дербес лауазымдағы әдеп жөніндегі уәкілдер жауапты болады.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсініктеме
4. 1-1.2 жолда әдеп жөніндегі уәкілдерге мемлекеттік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл салаларында Қазақстан Ресрубликасы заңнамаларының және Әдеп кодексінің талаптарын сақтау мәселелері бойынша жеке консультативті көмекке жүгінгендердің саны көрсетіледі.
5. 2-2.1 жолдарында әдеп жөніндегі уәкілдердің жеке қабылдауларында болған азаматтардың саны көрсетіледі.
6. 3 жолда мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын бұзу фактілері бойынша әдеп жөніндегі уәкілдерге келіп түскен өтініштердің саны көрсетіледі.

7. В строках 3.1-3.7 указывается количество видов источников, обоснованных обращений и восстановленных нарушенных прав и законных интересов обратившихся к уполномоченному по этике.
8. В строках 4-4.2 указывается количество материалов, выявленных уполномоченными по этике в ходе мониторинга публикаций СМИ в отношении служащих, в том числе по видам.
9. В строке 4.3 указывается количество выявленных уполномоченными по этике материалов в ходе мониторинга аккаунтов государственных служащих в социальных медиа.
10. В строках 5-5.4 указывается количество направленных уполномоченными по этике материалов к соответствующим должностным лицам с предложением о рассмотрении ответственности государственных служащих, допустивших нарушение норм служебной этики, в том числе принятые по ним меры.
11. В строках 6-6.4 указывается количество проведенных уполномоченными по этике разъяснительных работ, в том числе по их видам, по вопросам соблюдения законодательства Республики Казахстан в сферах государственной службы, противодействия коррупции и Этического кодекса.
12. В строках 7-7.4 отражается количество осуществленных уполномоченными по этике выездов в регионы, в том числе в области, районы, сельские округа и загранучреждения.
13. В строке 8 отражается количество поощренных лиц, внесших значительный вклад в формирование положительного имиджа государственного органа и позитивного климата в коллективе по предложению уполномоченного по этике.
14. В строке 9 отражается количество служащих, принявших участие в анонимном анкетировании, проводимые уполномоченными по этике по мониторингу соблюдения норм служебной этики и состояния морально-психологического климата в коллективе.
15. В строке 9.1 отражается количество принятых мер по итогам проведения анализа по результатам анонимного анкетирования, проводимые уполномоченными по этике по мониторингу соблюдения норм служебной этики и состояния морально-психологического климата в коллективе.
16. В строке 10 отражается количество государственных служащих в письменной форме уведомивших своего непосредственного руководителя или руководства государственного органа о возникшем конфликте интересов или возможности его возникновения.
17. В строке 11 отражается количество принятых мер по предотвращению и урегулированию конфликта интересов непосредственными руководителями либо руководством государственного органа по обращениям лиц или при получении информации из других источников.
18. В строке 11.1 отражается количество отстраненных от исполнения должностных обязанностей, в связи с которым возник или может возникнуть конфликт интересов, лица, уведомившие в письменной форме о возникшем конфликте интересов или возможности его возникновения.

7. 3.1-3.7 әдеп жөніндегі уәкілдерге жүгінген тұлға түрлерінің, олардың ішінде дәлелді өтініштердің және арызданғандардың құқықтары мен заңды мүдделері қайта қалпына келтірілгендердің саны көрсетіледі.
8. 4-4.2 жолдарында әдеп жөніндегі уәкілдердің БАҚ-тағы басылымдарды мониторингтеу барысында қызметшілерге қатысты анықталған материалдардың, оның ішінде оның түрлерінің саны көрсетіледі.
9. 4.3-жолда әдеп жөніндегі уәкілдердің әлеуметтік медиадағы аккаунтарды мониторингтеу барысында анықталған материалдар саны көрсетіледі.
10. 5-5.4 жолдарында әдеп жөніндегі уәкілдердің қызметтік әдеп нормаларын бұзған мемлекеттік қызметшілердің жауапкершілігін қарастыруға қатысты материалдарды лауазымды тұлғаларға жолдаған ұсыныстары, оның ішінде оларға қатысты қабылданған шаралардың саны көрсетіледі.
11. 6-6.4 жолдарында әдеп кодексі және мемлекеттік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл салаларында Қазақстан Республикасының заңнамаларын сақтау бойынша әдеп жөніндегі уәкілдердің жүргізген түсіндірме жұмыстары, оның ішінде іс-шаралар түрлерінің саны көрсетіледі.
12. 7-7.4 жолдарында әдеп жөніндегі уәкілдердің аймақтарға, оның ішінде облыстарға, аудандарға, ауылдық округтерге, шет елдерге шығу фактілерінің саны көрсетіледі.
13. 8-жолда әдеп жөніндегі уәкілдің ұсынысы негізінде мемлекеттік органның оң имиджін және ұжымда жағымды ахуал қалыптастыруға елеулі үлес қосқаны үшін көтермеленген қызметшілердің саны көрсетіледі.
14. 9-жолда қызметтік әдеп нормаларының сақталуын, сондай-ақ ұжымдағы моральдық-психологиялық ахуалдың жай-күйін мониторингтеу мақсатында жүргізілетін анонимді сауалнамаға қатысушылардың саны көрсетіледі.
15. 9.1-жолда қызметтік әдеп нормаларының сақталуын, сондай-ақ ұжымдағы моральдық-психологиялық ахуалдың жай-күйін мониторингтеу мақсатында жүргізілген анонимді сауалнамаға анализ қорытындысы бойынша атқарылған шаралардың саны көрсетіледі.
16. 10-жолда туындаған мүдделер қақтығысы немесе оның туындау мүмкiндiгi туралы өзiне белгiлi болған сәтте тiкелей басшысын немесе мемлекеттiк органның басшылығын ол жөнінде жазбаша түрде хабардар еткен қызметкерлердің саны көрсетіледі.
17. 11-жолда азаматтардың өтініші немесе басқа да көздерден ақпарат алу негізінде тікелей басшылардың немесе мемлекеттік орган басшылығының мүдделер қақтығысын болдырмау мен реттеу туралы қабылданған шаралардың саны көрсетіледі.
18. 11.1-жолда туындаған мүдделер қақтығысы немесе оның туындау мүмкiндiгi туралы жазбаша түрде хабардар еткен адамдардың мүдде қақтығысы туындаған немесе туындауы мүмкін лауазымды міндеттерін атқарудан шеттетілгендердің саны көрсетіледі.

19. В строке 11.2 отражается количество измененных должностных обязанностей по устранению конфликта интересов.
20. В строке 11.3 отражается количество принятых иных мер по устранению конфликта интересов.
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 4 августа 2017 года № 156
Форма
Форма опросного листа для анонимного анкетирования,
проводимого уполномоченными по этике
Уполномоченный по этике
____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
в целях мониторинга соблюдения норм служебной этики, а также состояния морально-психологического климата в коллективе проводит (один раз в пол года) анонимное анкетирование.
1.
Мои коллеги всегда вежливы и корректны со мной
1)      да
2)      нет
3)      не всегда
4)      Ваш вариант: ________________
2.
Мое мнение всегда учитывается непосредственным руководителем
1)      да
2)      нет
3)      не всегда
4)      Ваш вариант: ________________
3.
Мои обоснованные замечания к коллегам по работе всегда воспринимаются адекватно
1)      да
2)      нет
3)      не всегда
4)      Ваш вариант: ________________
4.
Среди моих коллег существует практика распространения заведомо ложных сведений о личной жизни других работников/сотрудников
1)      да
2)      нет
3)      не всегда
4)      Ваш вариант: ________________
5.
Мне нравится морально-психологическая атмосфера в коллективе структурного подразделения
1)      да
2)      нет
3)      не всегда
4)      Ваш вариант: ________________
6.
Мой непосредственный руководитель способствует созданию в коллективе исключительно деловых взаимоотношений
1)      да
2)      нет
3)      не всегда
4)      Ваш вариант: ________________
7.
Мой непосредственный руководитель объективен в отношении со мной
1)      да
2)      нет
3)      не всегда
4)      Ваш вариант: ________________
8.
Я считаю, что нагрузка в структурном подразделении распределена равномерно
1)      да
2)      нет
3)      не всегда
4)      Ваш вариант: ________________
9.
От меня никогда не требуют исполнения поручений, выходящих за рамки моих должностных обязанностей
1)      да
2)      нет
3)      не всегда
4)      Ваш вариант: ________________
10.
Я доверяю своему непосредственному руководителю
1)      да
2)      нет
3)      не всегда
4)      Ваш вариант: ________________
11.
У нас в государственном органе принято помогать адаптироваться к впервые принятым работникам/сотрудникам
1)      да
2)      нет
3)      не всегда
4)      Ваш вариант: ________________
12.
Я всегда могу рассчитывать на помощь и поддержку непосредственного руководителя в трудных жизненных ситуациях

19. 11.2-жолда мүдделер қақтығысын болдырмауға байланысты өзгертілген лауазымды міндеттердің саны көрсетіледі.
20. 11.3-жолда мүдделер қақатығысын болдырмауға байланысты өзге де қабылданған шаралардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2017 жылғы 4 тамыздағы
№ 156 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Әдеп жөніндегі уәкілдер жүргізетін анонимді сауалнамаға
арналған сауалнама парағы
________________________________________ әдеп жөніндегі уәкілі
(мемлекеттік органның атауы)
қызметтік әдеп нормаларының сақталуын, сондай-ақ ұжымдағы моральдық-психологиялық ахуалдың жай-күйін мониторингтеу мақсатында (жарты жылда бір рет) анонимді сауалнама жүргізеді.
1.
Менің әріптестерімнің маған деген қарым-қатынасы әр кезде әдепті және сыпайы
1) иә
2) жоқ
3) үнемі емес
4) Сіздің нұсқаңыз: ________________
2.
Менің пікірім әр кезде менің тікелей басшылығымен ескеріледі
1) иә
2) жоқ
3) үнемі емес
4) Сіздің нұсқаңыз: ________________
3.
Менің жұымстағы әріптестеріме дәлелді ескертулерім әрқашан барабар қабылданады
1) иә
2) жоқ
3) үнемі емес
4) Сіздің нұсқаңыз: ________________
4.
Менің әріптестерімнің арасында өзге қызметкерлерге/жұмысшыларға қатысты көрінеу жалған мәліметтер тарату тәжірбиесі бар
1) иә
2) жоқ
3) үнемі емес
4) Сіздің нұсқаңыз: ________________
5.
Мен жұмыс істейтін ұжымдағы моральдық-психологиялық ахуал маған ұнайды
1) иә
2) жоқ
3) үнемі емес
4) Сіздің нұсқаңыз: ________________
6.
Менің тікелей басшылығым ұжымда тек қана іскерлік өзара қатынастардың қалыптасуына мүмкіндік жасайды
1) иә
2) жоқ
3) үнемі емес
4) Сіздің нұсқаңыз: ________________
7.
Менің тікелей басшылығымның маған деген қарым-қатынасы әділ
1) иә
2) жоқ
3) үнемі емес
4) Сіздің нұсқаңыз: ________________
8.
Мен жұмыс істейтін құрылымдық бөлімшеде жүктеме бірыңғай бөлінген деп санаймын
1) иә
2) жоқ
3) үнемі емес
4) Сіздің нұсқаңыз: ________________
9.
Менен лауазымдық міндеттерімнің құзыретінен асатын тапсырмаларды орындауды ешқашан талап етпейді
1) иә
2) жоқ
3) үнемі емес
4) Сіздің нұсқаңыз: ________________
10.
Мен өзімнің тікелей басшылығыма сенемін
1) иә
2) жоқ
3) үнемі емес
4) Сіздің нұсқаңыз: ________________
11.
Мен жұмыс істейтін мемлекеттік органда алғашқы рет жұмысқа қабылданған қызметкерлерге/жұмысшыларға бейімделуге көмектеседі
1) иә
2) жоқ
3) үнемі емес
4) Сіздің нұсқаңыз: ________________
12.
Мен күрделі өмірлік жағдайларда тікелей басшылығымның жәрдеміне және қолдауына сене аламын

1)      да
2)      нет
3)      не всегда
4)      Ваш вариант: ________________
13.
Имеется ли факты поручения непосредственным руководителем Вам своих личных дел?
1)      да
2)      нет
3)      Ваш вариант: ________________
14.
Обязывает ли Ваш непосредственный руководитель выходить на работу в праздничные и выходные дни?
1)      да
2)      нет
3)      не всегда
4)      Ваш вариант: ________________

1) иә
2) жоқ
3) үнемі емес
4) Сіздің нұсқаңыз: ________________
13.
Тікелей басшылығыңыздың Сізге жеке істерін тапсыру фактілері болды ма?
1) иә
2) жоқ
3) үнемі емес
4) Сіздің нұсқаңыз: ________________
14.
Тікелей басшылығыңыз Сізді мереке немесе демалыс күндері жұмысқа шығуды міндеттейді ме?
1) иә
2) жоқ
3) үнемі емес
4) Сіздің нұсқаңыз: ________________