О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 992 "Об утверждении Правил выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 августа 2017 года № 529. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 сентября 2017 года № 15613
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 992 "Об утверждении Правил выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12880, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 18 февраля 2016 года № 32 (28158) следующие изменения и дополнения:
в Правилах выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан, утвержденного указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Прием, рассмотрение и выдача разрешений на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан производится Управлениями миграционной службы Департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы и областей (далее – ДВД), районными, городскими, отделами внутренних дел (далее – ГОРОВД) и представительством МВД.";
пункты 9, 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"9. Иностранцы и лица без гражданства, временно пребывающие в Республике Казахстан с визой на постоянное проживание либо прибывшие из государств, заключивших с Республикой Казахстан соглашения о безвизовом порядке въезда и пребывания, а также этнические казахи независимо от категории, выданной им визы, обращаются в органы внутренних дел для получения разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан (далее - разрешение).
За получением разрешения на постоянное жительство в Республике Казахстан не могут обращаться иностранцы и лица без гражданства перечисленные в статье 7 Закона";
10. Для получения разрешения, иностранцы и лица без гражданства предоставляет в органы внутренних дел по месту пребывания, следующие документы:
1) заявление-анкету о выдаче разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан, по форме согласно приложению 2 к настоящем Правилам;
2) копия и подлинник (для сверки) национального паспорта, документ лица без гражданства заявителя, срок действия, которых на день обращение свыше 180 календарных дней;
при совместном обращении копии и подлинник (для сверки) свидетельства о рождении ребенка или другой документ, удостоверяющий личность ребенка, не достигшего 16 - летнего возраста;

"Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 992 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 2 тамыздағы № 529 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 6 қыркүйекте № 15613 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 992 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12880 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2016 жылғы 18 ақпанда № 32 (28760) болып жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру қағидаларындағы:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттарды қабылдауды, қарауды және беруді Астана, Алматы қалаларының және облыстардың ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі – ІІД) көші-қон қызметі басқармалары, аудандық, қалалық ішкі істер бөлімдері (бұдан әрі – ҚАІІб) және Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) өкілдігі жүргізеді.";
9, 10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Қазақстан Республикасында тұрақты тұру визасымен уақытша болатын не Қазақстан Республикасымен кірудің және болудың визасыз тәртібі туралы келісім жасасқан мемлекеттерден келген шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар, сондай-ақ өздеріне берілген визаның санатына қарамастан, этникалық қазақтар Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) алу үшін ішкі істер органдарына өтініш береді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабында санамаланған шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар жүгіне алмайды.
10. Рұқсат алу үшін шетелдік және азаматтығы жоқ адам болу орны бойынша ішкі істер органдарына мынадай құжаттар ұсынады:
1) Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсатты беру туралы өтініш-сауалнама;
2) өтініш берушінің ұлттық паспортының көшірмесі және түпнұсқасы, азаматтығы жоқ адамның құжаты, жарамдылық мерзімі өтініш берген күні күнтізбелік 180 күннен астам болуы тиіс;
бірлескен өтініш берген кезде баланың туу туралы куәлігі немесе 16 жасқа толмаған баланың жеке басын растайтын баланың туу туралы куәлігі немесе басқа құжаттың көшірмесі және түпнұсқасы (салыстыра тексеру үшін);

3) письменное согласие государства подтверждающее разрешение на постоянное проживание за рубежом или листок убытия либо другой документ (за исключением иностранцев и лиц без гражданства, которые признаны беженцами или которым предоставлено убежище в Республике Казахстан и этнических казахов из Китайской Народной Республики если иное не предусмотрено международными договорами);
4) автобиографию на государственном либо русском языке, с подписью ходатайствующего;
5) документ о подтверждении своей платежеспособности согласно постановления Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2003 года № 1185 "Об утверждении Правил подтверждения иностранцами и лицами без гражданства, претендующими на получение разрешений на постоянное проживание в Республике Казахстан, своей платежеспособности в период пребывания в Республике Казахстан", за исключением этнических казахов, бывших соотечественников, родившихся или ранее состоявших в гражданстве Казахской Советской Социалистической Республики или Республики Казахстан, а также лиц, имеющих право на приобретение гражданства Республики Казахстан в упрощенном порядке на основании международных договоров Республики Казахстан, и членов их семей;
6) документ о судимости (отсутствии судимости) в государстве гражданской принадлежности и или постоянного проживания, выданный компетентным органом соответствующего государства (за исключением этнических казахов граждан Китайской Народной Республики, если иное не предусмотрено международными договорами);
7) нотариально удостоверенное согласие ребенка в возрасте от 14 до 18 лет на постоянное проживание в Республике Казахстан;
8) нотариально заверенный договор либо нотариально заверенное согласие с физическим или юридическим лицом о предоставлении заявителю жилища на проживание и постановку на постоянный регистрационный учет;
9) справку о медицинском освидетельствовании иностранцаоб отсутствии заболеваний, наличие которых запрещает въезд иностранцам и лицам без гражданства в Республику Казахстан в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года№ 664 "Об утверждении перечня заболеваний, наличие которых запрещает въезд иностранцам и лицам без гражданства в Республику Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7274);
10) 1 фотографию размером 35х45 мм;
11)справка об отсутствии или прекращении гражданства другого государства, выданный компетентным органом соответствующего государства (при обращении лица без гражданства не имеющего удостоверения лица без гражданства);

3) оның азаматтығы бар немесе тұрақты тұратын мемлекетінің жазбаша келісімі, ол кету парағы не шетелге тұрақты тұруға арналған рұқсатты растайтын басқа құжат ретінде жүруі мүмкін (босқындар деп танылған немесе Қазақстан Республикасында пана ұсынылған шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды және егер халықаралық шартта өзгеше көзделмесе, Қытай Халық Республикасынан келетін этникалық қазақтарды қоспағанда);
4) өтінішхат берушінің қолымен мемлекеттік не орыс тіліндегі өмірбаян;
5) этникалық қазақтарды, бұрынғы отандастарды, Қазақ Кеңестiк Социалистiк Республикасында немесе Қазақстан Республикасында туған немесе бұрын оның азаматтығында болған адамдарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының халықаралық шарттар негізінде жеңілдетілген тәртіпте Қазақстан Республикасының азаматтығын алуға құқығы бар адамдарды және олардың отбасы мүшелерiн қоспағанда, "Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсаттар алуға үміткер шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасында болу кезеңінде өздерінің төлем жасау қабілеттігін растау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 қарашадағы № 1185 қаулысына сәйкес өзінің төлем қабілеттілігін растау туралы құжат;
6) азаматтығы тиесілілігі немесе тұрақты тұратын мемлекетте соттылығы (соттылығының болмауы) туралы тиісті мемлекеттің құзыретті органы берген құжат (Қытай Халық Республикасы азаматтарының этникалық қазақтарын қоспағанда, егер өзге халықаралық шарттарда көзделмесе);
7) Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға 14-тен 18 жасқа дейінгі баланың нотариалды куәландырылған келісімі;
8) өтініш берушіге тұруға тұрғын үй ұсыну және тұрақты тіркеу есебіне қою туралы жеке және заңды тұлғамен нотариалды куәландырылған шарт не нотариалды куәландырылған келісім;
9) "Шетелдіктерде және азаматтығы жоқ адамдарда болуы олардың Қазақстан Республикасына келуіне тыйым салатын аурулардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 664 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 24 қазанда № 7274 болып тіркелді) сәйкес шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға келуге тыйым салынатын сырқаттардың бар-жоғы туралы шетелдіктің медициналық куәландыру туралы анықтамасы;
10) мөлшері 35х45 мм 1 фотосурет;
11) тиісті мемлекеттің құзыретті органы берген басқа мемлекеттің азаматтығының болмауы және тоқтатылуы туралы анықтама (азаматтығы жоқ адамның куәлігі жоқ азаматтығы жоқ адам өтініш берген кезде).

11. Срок действия документов, указанных в подпунктах 5), 6) и 9) пункта 10 настоящих Правил не более 180 календарных дней.";
пункт 13 исключить;
пункт 14, 15 и 16 изложить в следующей редакции:
"14. Дети до восемнадцатилетнего возраста, прибывшие на территорию Республики Казахстан отдельно от родителей либо в случае, если оба родителя являются гражданами Республики Казахстан, предоставляют в органы внутренних дел, документы, указанные в подпунктах 1), 2), 7) - 10) пункта 10 настоящих Правил.
15. Лица, имеющие постоянную регистрацию на территории Республики Казахстан, оформившие выход из гражданства Республики Казахстан либо утратившие гражданство Республики Казахстан, для регистрации в качестве иностранца или лица без гражданства представляют в органы
внутренних дел, документы, указанные в подпунктах 1), 2), 4), 9), 10) пункта 10 настоящих Правил.
16. Лица, проживающие на территории Республики Казахстан имеющие паспорта образца 1974 года, либо проживающие без документов удостоверяющих личность, принадлежность которых к гражданству Республики Казахстан, либо к гражданству какого-либо государства не установлена органами внутренних дел, дополнительно представляют документ, подтверждающий проживания либо регистрацию на территории Республики Казахстан.
Для установления личности лиц, органами внутренних дел Республики Казахстан по месту жительства составляется протокол опроса, в котором отражаются, когда и где проверяемые родились, гражданство родителей на момент их рождения, когда и по каким документам прибыли в Республику Казахстан, кто из родственников и где проживал или проживает в настоящее время, их гражданство и другие вопросы в зависимости от обстоятельств и так далее.
При установлении факта проживания либо рождении заявителя на территории другого государства, дополнительно представляется документ об отсутствии или прекращении гражданства другого государства, выданный компетентным органом соответствующего государства;
После проведения всех необходимых мероприятий выносится заключение о признании лицом без гражданства по форме согласно приложению 3 настоящих Правил, которое приобщается к учетному делу.";
дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:
16-1. В отношении лиц, указанных в пунктах 14 и 15 настоящих Правил, в территориальное подразделение Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ) направляется сообщение об их постановке на постоянный регистрационный учет, копия сообщения приобщается к материалам учетного дела.

11. Осы Қағиданың 10-тармағының 5), 6) және 9) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың жарамдылық мерзімі 180 күннен аспауы тиіс.";
13-тармақ алып тасталсын.
14, 15 және 16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Қазақстан Республикасы аумағына ата-анасынан бөлек, жасы он сегізге дейін келген балалар не егер ата-анасының екеуі де Қазақстан Республикасының азаматы болып табылған жағдайда осы Қағидалардың 10-тармағының 1), 2), 7) - 10) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ішкі істер органдарына ұсынады.
15. Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығуды ресімдеген Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тіркеуі бар не Қазақстан Республикасының азаматтығын жоғалтқан адамдар шетелдік не азаматтығы жоқ адам ретінде қайта тіркелуі үшін ішкі істер органдарына осы Қағиданың 10-тармағының 1), 2), 4), 9), 10) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
16. 1974 жылғы үлгідегі паспорты бар Қазақстан Республикасының аумағында тұратын не азаматтығы Қазақстан Республикасынына азаматтығына не қандай да бір мемлекеттің азаматтығына тиесілілігін ішкі істер органдары анықтамаған адамдар тұруын не Қазақстан Республикасының аумағында тіркелгенін растайтын қосымша құжат ұсынады (еңбек кітапшасы, үй кітабы, мекенжай анықтамасы, туу, неке қию туралы куәлігі, білім туралы аттестат немесе диплом).
Адамдардың жеке басын анықтау үшін Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары тұрғылықты жері бойынша жауап алудың толық хаттамасын құрайды, онда тексерілетін адам қашан және қайда туылғаны, олардың туу сәтінде ата-аналарының азаматтығы, Қазақстан Республикасына қашан және қандай құжат бойынша келгені, туыстарының қайсысы және қайда тұрғаны, қазіргі уақытта қайда тұратыны, олардың азаматтығы және мән-жайларға және т.б. қарамастан басқа мәселелер көрсетілуі тиіс.
Өтініш иесінің басқа мемлекеттің аумағында тұру не туылғаны анықталған кезде тиісті мемлекеттің құзыретті органы берген басқа мемлекеттің азаматтығының болмауы немесе тоқтатылуы туралы құжат қосымша ұсынылады.
Барлық қажетті іс-шаралар өткізілгеннен кейін өтініш білдіруші адамға азаматтығы жоқ адам мәртебесін беру туралы осы Қағиданың 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорытынды шығарылады, ол есепке алу ісіне жинақталады.";
мынадай мазмұндағы 16-1-тармақпен толықтырылсын:
"16-1. Осы Қағидалардың 14 және 15-тармақтарында көрсетілген адамдарға қатысты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі - ҰҚК) аумақтық бөліністеріне оларды тұрақты тіркеу есебіне қою туралы хабарлама жолданады, хабарламаның көшірмесі есепке алу ісінің материалдарына тігіледі.

Срок рассмотрение документов, указанных в пунктах 14 и 15 настоящих Правил составляет 10 календарных дней со дня приема документов.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Лицам, подавшим заявление на выдачу разрешения, выдается талон по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам. Талон выдается подразделениями миграционной службы ДВД либо ГОРОВД только после ввода сведений о лице, ходатайствующем о получении разрешения в информационную систему Миграционной службы.";
дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
"20-1. Подразделение миграционной службы ДВД либо ГОРОВД, принявшее к рассмотрению документы от иммигрантов о выдаче разрешения, осуществляет проверку:
1) по учетам органов внутренних дел;
2) по учетам Комитета по правовой статистике при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан;
3) документов о подтверждении платежеспособности, проверяется на предмет подлинности путем направления запроса в банковское учреждение;
Материалы по выдаче разрешения направляется на согласование в территориальное подразделение КНБ по каналам Единой информационной системы "Беркут.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Срок рассмотрения материалов о выдаче разрешении предоставленных иммигрантами в органы внутренних дел по месту пребывания в Республике Казахстан составляет 60 календарных дней со дня сдачи документов.
Проверка по учетам ДВД материалов о выдаче разрешения на постоянное жительство в Республике Казахстан поступивших из загранучреждений Республики Казахстан, составляет 15 календарных дней.";
пункты 25 и 26 изложить в следующей редакции:
"25. При положительном рассмотрении заявления о регистрации иностранцы и лица без гражданства подлежат регистрации по постоянному месту жительства.
В случае перемены постоянного места жительства учетное дело хранится в территориальном подразделении выдавшее разрешение на постоянное проживание в Республике Казахстан.
26. При принятии решения об отказе, в выдаче разрешения на постоянное жительство, по требованию заявителя оригиналы справок возвращаются, в учетное дело подшиваются копии справок, заверенные сотрудником миграционной службы.";
приложения 2, 3, 6, 7, 8 и 9 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2 - 5 к настоящему приказу.
2. Комитету миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде, заверенной гербовой печатью, на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.

Осы Қағидалардың 14 және 15-тармақтарында көрсетілген құжаттардың қарау мерзімі құжаттарды қабылдау күнінен бастап күнтізбелік 10 күнді құрайды.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Рұқсат беруге өтініш берген адамдарға осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша талон беріледі. Талонды рұқсат алу туралы өтініш беретін адам туралы мәліметтерді Көші-қон қызметі ақпараттық жүйесіне енгізгеннен кейін ІІД не ҚАІІб көші-қон қызметінің бөліністері береді.";
мынадай мазмұндағы 20-1-тармақпен толықтырылсын:
"20-1. Көшіп келушілерден рұқсатты беру туралы құжаттарды қарауға қабылдаған ІІД не ҚАІІб көші-қон қызметі бөлінісі:
1) ішкі істер органдарының есепке алуы бойынша;
2) Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы жанындағы Құқықтық статистика комитетінің есепке алуы бойынша;
3) төлем қабілеттігін растау туралы құжаттарды тексеруді жүзеге асырады, банк мекемесіне сұрау салу жолдау арқылы түпнұсқалық мәніне тексеріледі.
Рұқсат беру бойынша материалдар "Бүркіт" бірыңғай ақпараттық жүйесінің арналары бойынша ҰҚК аумақтық бөліністеріне келісуге жолданады.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Қазақстан Республикасында болу орны бойынша ішкі істер органдарына көшіп келушілер ұсынған рұқсаттарды беру туралы материалдарды қарау мерзімі құжаттарды тапсырған күннен бастап күнтізбелік 60 күнді құрайды.
ІІД есепке алулары бойынша Қазақстан Республикасының шетелдік мекемелерінен келіп түскен Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру туралы материалдарды тексеру күнтізбелік 15 күнді құрайды.";
25 және 26-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Өтінішті оң қараған жағдайда шетелдік және азаматтығы жоқ адам тұрақты тұру орны бойынша тіркеуге жатады.
Тұрақты тұратын орнын ауыстырған жағдайда есепке алу ісі Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға арналған рұқсатты берген аумақтық бөліністе сақталады.
26. Тұрақты тұруға рұқсат беруден бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда өтініш иесінің талабы бойынша анықтамалардың түпнұсқалары қайтарылады, есепке алу ісінде көші-қон қызметі қызметкері растаған анықтамалардың көшірмелері тігіледі.";
2, 3, 6, 7, 8 және 9-қосымшалар осы бұйрықтын 1, 2 - 5-қосымшаларына сәйкес жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығында мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан Тургумбаева Е.З. и Комитет миграционной службы (Кабденов М.Т.) Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Приложение 1
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 2 августа 2017 года № 529
Приложение 2
к Правилам выдачи иностранцам
и лицам без гражданства
разрешения на временное и
постоянное проживание в
Республике Казахстан
Утверждаю
Начальник либо заместитель
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ – АНКЕТА
О ВЫДАЧЕ РАЗРЕШЕНИЯ НА ПОСТОЯННОЕ ПРОЖИВАНИЕ
В РЕСПУБЛИКЕ КАЗАХСТАН
________________________________________________________________________________
наименование органа внутренних дел (ДВД, ГУОРОВД, РГУОРОВ
Регистрационный номер ____________________________________________________
(заполняется уполномоченным должностным лицом)
Место для фотографии (35 x 45 мм)
Прошу выдать разрешение на постоянное проживание в Республике Казахстан мне
и/или моему сыну, моей дочери, моему усыновленному ребенку/ребенку, над которым
установлена моя опека (попечительство) ребенку, находящемуся на государственном
попечении (ненужное зачеркнуть).
Временно зарегистрирован(а) в Республике Казахстан
с "___"_____20___ до "____" ______20____ по
адресу___________________________________
Мотивы, побудившие обратиться с данным заявлением___________________________
________________________________________________________________________________
Сведения о заявителе (заявителях)
1. Фамилия, имя, отчество (при наличии) ______________________________________
________________________________________________________________________________
в случае изменения фамилии, имени, отчества (при наличии) указать прежнюю фамилию,
имя, отчество ____________________________________________________________________
причину и дату изменения, фамилия и имя пишутся буквами русского и латинского алфавитов в соответствии с документом, удостоверяющим личность
________________________________________________________________________________

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары Е.З. Тургумбаевқа және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитетіне (М.Т. Қабденов) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министр
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрінің 2017 жылғы
2 тамыздағы № 529 бұйрығына
1-қосымшасы
Шетелдіктерге және азаматтығы
жоқ адамдарға Қазақстан
Республикасында
уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру қағидаларына
2-қосымшасы
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНДА ТҰРАҚТЫ ТҰРУҒА РҰҚСАТ БЕРУ ТУРАЛЫ ӨТІНІШ – САУАЛНАМА
___________________________________________________________________________
(ішкі істер органының (ІІД, ҚАІІБ(б), ӨҚАІІБ(б)) атауы)
Тіркеу нөмірі ______________________________________________________________
(уәкілетті лауазымды адам толтырады)
Фотосуреттің орны
(35 x 45 мм)
Маған және/немесе менің ұлыма, менің қызыма, менің асырап алған балама/менің қамқорлығым (қорғаншылығым) белгіленген балаға/мемлекеттің қамқорлығындағы балаға (қажет емесі сызылсын) Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беруді сұраймын.
20__ жылғы "___" _____ бастап 20__ жылғы "___" _____ дейін
______________________________________________________________________________
мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасында уақытша тіркелгенмін.
Осы өтінішпен жүгінуге себеп болған уәждер ___________________________________
________________________________________________________________________________
Өтініш беруші (өтініш берушілер) туралы мәліметтер
1. Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) ___________________________________
___________________________________________________________________________
(тегін, атын, әкесінің атын (ол болған жағдайда) өзгерткен жағдайда бұрынғы тегін, атын, әкесінің атын (ол болған жағдайда),
_____________________________________________________________________________
өзгерту себебі мен күнін көрсетсін, жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес тегі мен аты
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
орыс және (латын алфавиттерінің әріптерімен жазылады)

2. Число, месяц, год и место рождения ________________________________________
________________________________________________________________________________
3. Гражданство (подданство) какого иностранного государства имеете в настоящее
время (имели прежде) ____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
где, когда и на каком основании приобретено, утрачено
4. Пол ____________________________________________________________________
мужской, женский
5. Документ, удостоверяющий личность _______________________________________
________________________________________________________________________________
номер и серия документа, кем и когда выдан
6. Национальность _________________________________________________________
указывается по желанию
7.Вероисповедание ________________________________________________________
указывается по желанию
8. Родились ли на территории Республики Казахстан и состояли в гражданстве СССР
или родились на территории Республики Казахстан (ненужное зачеркнуть)
________________________________________________________________________________
документ, подтверждающий указанные сведения
9. Обращались ли ранее с заявлением о выдаче разрешения на постоянное проживание
в Республике Казахстан __________________________________________________________
если да, то когда и в какой орган, какое было принято решение
10. Семейное положение ____________________________________________________
женат (замужем), холост (незамужняя)
________________________________________________________________________________
разведен(а), номер свидетельства о браке (разводе), дата и место выдачи)
11. Члены семьи, включая несовершеннолетних детей (в том числе усыновленных,
опекаемых, находящихся на попечении):
Отношение к заявителю
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Год и месторождения
Гражданство (подданство)
Адрес место проживания, учебы
ИИН при наличии
Место, работы
12. Сведения о трудовой деятельности, включая учебу:
Дата (месяц и год)
Должность с указанием организации, работы приема, увольнения
Адрес места работы
13. Индивидуальный идентификационный номер (если имеется)
________________________________________________________________________________
номер свидетельства, дата и место выдачи, наименование органа, его выдавшего
14. Подвергались ли Вы административному наказанию (нарушившим Закон
Республики Казахстан "О правовом положении иностранцев") пределы Республики
Казахстан либо депортации в течение пяти лет, предшествовавших дню подачи заявления
________________________________________________________________________________
если да, то сколько раз и когда

2. Туған күні, айы, жылы және жері
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
3. Қазіргі уақытта қандай шет мемлекеттің азаматтығы (тиесілігі) бар (бұрын болды ма)
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(қайда, қашан және қандай негізде алынды, айырылды)
4. Жынысы ________________________________________________________________
(ер, әйел)
5. Жеке басын куәландыратын құжат __________________________________________
(құжаттың нөмірі және сериясы, кім және қашан берді)
6. Ұлты ___________________________________________________________________
(қалауы бойынша көрсетіледі)
7. Діни нанымы ____________________________________________________________
(қалауы бойынша көрсетіледі)
8. Қазақстан Республикасының аумағында тудыңыз ба және КСРО азаматтығында тұрдыңыз ба немесе Қазақстан Республикасының аумағында тудыңыз (қажет емесі сызылсын) _____________________________________________________________________
(көрсетілген мәліметтерді растайтын құжат)
9. Бұрын Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру туралы өтінішпен жүгіндіңіз ба ____________________________________________________________________
егер иә болса, онда қандай органға және қашан, қандай шешім қабылданды
10. Отбасы жағдайы ________________________________________________________
(үйленген (тұрмыста), бойдақ (тұрмысқа шықпаған),
___________________________________________________________________________
ажырасқан, неке қию (бұзу) туралы куәлік, берілген күні және орны)
11. Кәмелеттік жасқа толмаған (оның ішінде асырап алынған, қамқорындағы, қарамағындағы) балаларын қоса алғанда:
Өтініш берушіге қатысы
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Туған жылы және жері
Азаматтығы (тиесілігі)
Тұратын, оқитын жерінің мекенжайы
ЖСН ол болған жағдайда
Жұмыс орны
12. Оқуын қоса алғанда, еңбек қызметі туралы мәліметтер:
Күні (айы және жылы)
Мекемені көрсете отырып лауазымы, жұмысқа қабылдануы, жұмыстан шығуы
Жұмыс орнының мекенжайы
13. Жеке сәйкестендіру нөмірі (егер бар болса ___________________________________
_________________________________________________________________________
(куәлік нөмірі, берген күні мен орны, берген органның атауы)
14. Сіз Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкімшілік елден шығаруға не болмаса өтініш берудің алдында бес жыл ішінде елден қууға ұшырадыңыз ба ("Шетелдіктердің құқықтық жағдайы туралы" Қазақстан Республикасының Заңын бұзғандарға)
__________________________________________________________________________
егер ұшырасаңыз, неше рет және қашан

15. Были ли Вы осуждены вступившим в законную силу приговором суда за
совершение тяжкого или особо тяжкого уголовного проступка либо уголовного проступка,
рецидив которого признан опасным ________________________________________________
________________________________________________________________________________
если да, то сколько раз и когда
6. Имеете ли непогашенную или неснятую судимость за совершение уголовного
проступка на территории Республики Казахстан либо за ее пределами, если да, то сколько
раз и когда ______________________________________________________________________
17. Привлекались ли к административной ответственности за нарушение
законодательства Республики Казахстан в части обеспечения режима пребывания
(проживания) иностранцев в Республики Казахстан
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
если да, то сколько раз и когда
18. Имеются ли у Вас следующие заболевания: наркомания; психические
расстройства (заболевания); туберкулез; лепра (болезнь Гансена); инфекции, передаваемые
преимущественно половым путем (ИППП) сифилис, венерическая лимфогранулема
(донованоз), шанкроид; острые инфекционные заболевания (кроме острых респираторных
вирусных инфекций и гриппа) _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
если да, то каким именно
19. Сведения о ребенке, который вписывается при получении разрешения об
оставлении на постоянное жительство в Республике Казахстан родителя/получающего
самостоятельно разрешение (фамилия, имя, отчество (при наличии), дата и место рождения,
гражданство _____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Сведения о другом родителе указанных детей (фамилия, имя, отчество (при наличии),
дата рождения, гражданство, место жительства)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
20. Адрес места временного проживания, телефон _______________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Вместе с заявлением представляю следующие документы:
______________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Я предупрежден(а), что в выдаче разрешения на постоянное проживание в Республике
Казахстан мне может быть отказано либо выданный вид на жительство может быть
аннулирован в случаях, предусмотренных статьей 49 Закона Республики Казахстан
"О миграции населения". Подлинность представленных документов и достоверность
изложенных сведений подтверждаю.
"__"_______________________20___г.
_______________________________________________
(дата подачи заявления) (подпись заявителя)
Заявление принято к рассмотрению "__" ____________ 20___ г.
Правильность заполнения заявления и наличие необходимых документов проверил,
заявление подписано в моем присутствии, подлинность подписи заявителя подтверждаю
_____________________________________________________________________________
специальное звание (если имеется),
_____________________________________________________________________________
должность, фамилия, инициалы уполномоченного должностного лица, принявшего
документы ___________________________________________________________________
(подпись должностного лица)
Заявление заполняется от руки или с использованием технических средств
(пишущих машинок, компьютеров), без сокращений, аббревиатур, исправлений и прочерков.
Ответы на вопросы исчерпывающие. Текст, выполненный от руки, должен быть
разборчивым.
Проставляется штамп печать подразделения миграционной службы, принявшего
заявление.
Если заявитель является предпринимателем без образования юридического лица, то
указываются номер свидетельства о регистрации, наименование регистрирующего органа и
место выдачи.
Если заявителю назначена пенсия, указывается вид пенсии, номер пенсионного
удостоверения (свидетельства), кем и когда оно выдано.
Приложение 2
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 2 августа 2017 года № 529
Приложение 3
к Правилам выдачи иностранцам
и лицам без гражданства
разрешения на временное и
постоянное проживание в
Республике Казахстан
Форма
Утверждаю
Начальник либо заместитель
____________________________
____________________________
(специальное звание)
____________________________
(подпись) фамилия, и.о.
(при его наличии)
"__" ______________ 20__ г.
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
о присвоении лицу статуса лица без гражданства
_____________________________________________________________________
должность, специальное звание, фамилия имя отчество (при его наличии)
сотрудника
_____________________________________________________________________
рассмотрев заявление
_____________________________________________________________________
основание представления заявления, фамилия, имя, отчество (при его
наличии) заявителя,
_____________________________________________________________________
УСТАНОВИЛ:
Указываются: полные анкетные данные, место временной регистрации заявителя,
мотивы, побудившие обратиться с заявлением;
образование, профессия, род занятий, период временного проживания на территории
Республики Казахстан ранее, местожительства;
особенности личности заявителя, источник средств к существованию, семейное
положение, краткие сведения о родственниках;
результаты проверок личности по учетам органов внутренних дел и других
государственных органов, сведения о привлечении к административной ответственности;
сведения о детях и их полные анкетные данные;
характеристика заявителя;
основания для присвоения статуса лица без гражданства;
ПОСТАНОВИЛ:

15. Сіз ауыр немесе аса ауыр қылмыстық әрекет не болмаса қауіпті деп танылған қылмысты қайта жасағаныңыз үшін заңды күшіне енген сот үкімімен сотталдыңыз ба __________________________________________________________________________
егер сотталсаңыз, неше рет және қашан)
16. Қазақстан Республикасының аумағында не болмаса одан тыс жерлерде ауыр немесе асаауыр қылмыстық әрекет жасағаныңыз үшін өтелмеген немесе алынбаған соттылығыңыз бар ма _________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
егер болса, неше рет және қашан
17. Шетелдіктердің Қазақстан Республикасында болу (тұру) режимін қамтамасыз ету бөлігінде Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзғаныңыз үшін әкімшілік жауапкершілікке тартылдыңыз ба ______________________________________
егер тартылсаңыз, неше рет және қашан
_______________________________________________________________________
18. Сізде мынадай сырқаттар болды ма: нашақорлық, психикалық ауытқулар (сырқат);
туберкулез; лепра (Гансеннің сырқаты); жыныс жолдарымен арқылы берілетін инфекциялар (ЖЖБИ) – мерез, мерез лимфогранулемасы (донованоз), шанкроид; жіті инфекциялық аурулар (жіті респираторлық вирустық инфекциясы (тыныс органдарының жіті вирустық инфекциясынан) және грипптан басқа).___________________________
егер иә, онда қандай түрімен
19. Ата-анасы Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға қалдыру туралы рұқсат алған кезде жазылатын/дербес рұқсат алатын бала туралы мәлімет (тегі, аты, әкесінің аты, туған күні мен жері, азаматтығы)
___________________________________________________________________________
Көрсетілген балалардың басқа ата-анасы туралы мәлімет (тегі, аты, әкесінің аты, туған күні азаматтығы, тұрғылықты жері)
_________________________________________________________________________
20. Уақытша тұратын жерінің мекенжайы, телефоны _____________________________
_________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Өтінішпен бірге мынадай құжаттар ұсынамын:
__________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Маған Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға "Халықтың көші-қоны туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының 49-бабымен көзделген жағдайларда рұқсат беруден бас тартылуы не болмаса берілген тұруға ықтиярхаттың күші жойылуы мүмкін екені туралы ескертілді. Ұсынылған құжаттардың тұпнұсқалығын және жазылған мәліметтердің шынайылығын растаймын.
20__ жылғы "___" _________________________.
___________________________________________________________________________
(өтініш берілген күні) (өтініш берушінің қолы, лауазымды адам болған кезде қойылады)
20__ жылғы "___" ________________ _________ өтініш қарауға қабылданды.
Өтініштің толтырылғанының дұрыстығын және қажетті құжаттардың бар-жоғын тексердім, өтінішке мен болған кезде қол қойылды, өтініш берушінің қолының түпнұсқалығын растаймын ______________________________________________________
арнаулы атағы (егер бар болса),
__________________________________________________________________________
құжатты қабылдаған уәкілетті лауазымды адамның лауазымы, тегі, аты-жөні)
___________________________________________________________________________
(лауазымды адамның қолы)
Өтініш қысқартуларсыз, аббревиатураларсыз, түзетулерсіз және шимайсыз қолмен немесе техникалық құралдарды (жазу машинкалары, компьютерлер) пайдалана отырып толтырылады.
Сұрақтарға жауап жан-жақты болуы тиіс. Қолмен орындалған мәтін түсінікті болуы тиіс.
Өтінішті қабылдаған көші-қон қызметі бөлінісінің мөртабаны қойылады.
Егер өтініш беруші заңды тұлғаның білімінсіз кәсіпкер болып табылса, онда тіркеу туралы туралы куәліктің нөмірі, тіркеген органның атауы және берілген орны көрсетіледі.
Егер өтініш берушіге зейнетақы тағайындалса, зейнетақы түрі, зейнетақы куәлігіні нөмірі, оны кім және қашан бергені көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрінің 2017 жылғы
2 тамыздағы № 529 бұйрығына
2-қосымшасы
Шетелдіктерге және азаматтығы
жоқ адамдарға Қазақстан
Республикасында уақытша және
тұрақты тұруға рұқсаттар
беру қағидаларына
3-қосымшасы
Нысан
Бекітемін
Бастық не орынбасары
___________________________
____________________________
(арнаулы атағы)
____________ ___________________
(қолы) тегі, а.ә (бар болса)
20___ жылғы "____" _____________
Адамға азаматтығы жоқ адамның мәртебесін беру туралы ҚОРЫТЫНДЫ
_____________________________________________________________________
(лауазымы, арнайы атағы, қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________,
(өтініштің негіздемесі, өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты
____________________________________________________________________,
рұқсатты жою кезінде органның хабарламасы)
БЕЛГІЛЕЙДІ:
Мыналар:
өтініш берушінің толық сауалнамалық деректері, өтініш берушінің уақытша тіркеу орны, өтінішпен жүгінуге себеп болған;
білім, кәсібі, бұрын Қазақстан Республикасының аумағында уақытша тұрған кезеңде айналысқан ісі, тұрғылықты жері, Қазақстан Республикасынан тыс жерге шығуы, шығу мерзімдері;
өтініш берушінің жеке басының ерекшеліктері, жүзеге асыруға қаражат көзі, отбасы жағдайы, туысқандары туралы қысқаша мәлімет;
адамды ішкі істер органдарының және басқа да мемлекеттік органдардың есептері бойынша тексеру нәтижелері, әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы мәлімет;
балалары және толық айқындамалық деректер туралы мәлімет;
өтініш берушінің мінездемесі;
азаматтығы жоқ адамның мәртебесін беру үшін негіз
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Излагается аргументированное обоснование принятия положительного или
отрицательного решения о присвоении статуса лица без гражданства.
2. Указывается наименование органа внутренних дел, в которое направляется
сообщение о принятом решении.
3. Указывается подразделение, которое обеспечивает внесение изменений в учеты.
________________________________________ __________________________
должность, специальное звание, (подпись)
Ф.И.О. (при его наличии) сотрудника
"СОГЛАСЕН"
Руководитель подразделения миграционной службы либо заместитель
___________________________________________ _______________________
специальное звание, Ф.И.О.(при его наличии) (подпись)
"__" ____________ 20__ г.
В случае принятия решения об отказе, обязательна ссылка на конкретную статью
(часть, пункт) Закона Республики Казахстан "О миграции населения".
В случае подписания решения заместителем, которому предоставлено право подписи,
указывается его должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и специальное звание.
Приложение 3
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 2 августа 2017 года № 529
Приложение 6
к Правилам выдачи иностранцам
и лицам без гражданства
разрешения на временное и
постоянное проживание в
Республике Казахстан
Форма
Утверждаю
Начальник либо заместитель
_______________________________________
(специальное звание)
_______________________________________
(подпись) (фамилия, и. о. при его наличии)
"__" ______________ 20__ г.
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
о выдаче разрешения/либо мотивированном отказе
_______________________________________________________________________________
должность, специальное звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника
_______________________________________________________________________________,
рассмотрев заявление
________________________________________________________________________________
основание представления заявления, фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя,
_______________________________________________________________________________,
сообщение органа при аннулировании разрешения
УСТАНОВИЛ:
Указываются:
полные анкетные данные, место временной регистрации заявителя, мотивы,
побудившие обратиться с заявлением;
образование, профессия, род занятий, период временного проживания на территории
Республики Казахстан ранее, места жительства, выезды за пределы Республики Казахстан,
сроки выездов;
если одновременно с заявителем получают разрешение на постоянное жительство в
Республики Казахстан дети, то об это указывается как в установочной, так и в
постановляющей части. В случае, если ребенок имеет другую фамилию, также указывается
его фамилия;
особенности личности заявителя, источник средств к существованию, семейное
положение, краткие сведения о родственниках;
результаты проверок личности по учетам органов внутренних дел и других
государственных органов, сведения о привлечении к административной ответственности;
сведения о детях и их полные анкетные данные;
характеристика заявителя;
основания аннулирования вида на жительство, предусмотренные Законом Республики
Казахстан "О миграции населения".
ПОСТАНОВИЛ:

1. Азаматтығы жоқ адамның мәртебесін беру туралы оң немесе теріс шешім қабылдауға дәлелді негіздеме жазылады.
2. Қабылданған шешім туралы хабарлама жолданатын ішкі істер органының атауы көрсетіледі.
3. Есепке алуға өзгерістерді қамтамасыз ететін бөлініс көрсетіледі.
________________________________________ ____________________________
(лауазымы, арнаулы атағы, қызметкердің (қолы) тегі, аты, әкесінің аты)
"КЕЛІСЕМІН"
Көші-қон қызметі бөлінісінің басшысы не орынбасары
________________________________________ ____________________________
(арнаулы атағы, тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
20__ жылғы "__" ____________
--------------------------------
Бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңының нақты бабына (бөлік, тармақ) сілтеме міндетті.
Қол қою құқығы берілген орынбасар шешімге қол қойған жағдайда оның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және арнаулы атағы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрінің 2017 жылғы 2
тамыздағы № 529 бұйрығына
3-қосымшасы
Шетелдіктерге және азаматтығы
жоқ адамдарға Қазақстан
Республикасында уақытша және
тұрақты тұруға рұқсаттар беру
қағидаларына 6-қосымшасы
Нысан
Бекітемін
Бастық______________________
арнаулы атағы)
____________________________
____________________________
(қолы) тегі, а.ә (бар болса)
20___ жылғы "____" _____________
Рұқсатты беру/не дәйекті себептермен бас тарту туралы ҚОРЫТЫНДЫ
____________________________________________________________________
(лауазымы, арнайы атағы, қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(өтініштің негіздемесі, өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты
_____________________________________________________________________
рұқсатты жою кезінде органның хабарламасы)
БЕЛГІЛЕЙДІ:
Мыналар:
өтініш берушінің толық сауалнамалық деректері, өтініш берушінің уақытша тіркеу орны, өтінішпен жүгінуге себеп болған;
білім, кәсібі, бұрын Қазақстан Республикасының аумағында уақытша тұрған кезеңде айналысқан ісі, тұрғылықты жері, Қазақстан Республикасынан тыс жерге шығуы, шығу мерзімдері;
егер біруақытта Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсатты өтініш берушімен бірге балалары алса, онда бұл туралы айқындамалық сияқты қаулы ету бөлігінде де көрсетіледі. Егер баланың басқа тегі болған жағдайда, оның тегі көрсетіледі;
өтініш берушінің жеке басының ерекшеліктері, жүзеге асыруға қаражат көзі, отбасы жағдайы, туысқандары туралы қысқаша мәлімет;
адамды ішкі істер органдарының және басқа да мемлекеттік органдардың есептері бойынша тексеру нәтижелері, әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы мәлімет;
балалары және толық айқындамалық деректер туралы мәлімет;
өтініш берушінің мінездемесі;
"Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тұруға ықтиярхатты жоюға негіздеме.
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Излагается аргументированное обоснование принятия положительного или
отрицательного решения о выдаче вида на жительство/об аннулировании ранее выданного
вида на жительство.
2. Указывается наименование органа внутренних дел, в которое направляется
сообщение о принятом решении.
3. Указывается подразделение, которое обеспечивает внесение изменений в учеты.
_______________________________________ ________________________________________
должность, специальное звание, (подпись) Ф.И.О. (при его наличии) сотрудника
"СОГЛАСЕН"
Руководитель подразделения миграционной службы либо заместителя
________________________________________________________________________________
специальное звание, Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
"__" ____________ 20__ г.
Если утверждает заместитель, которому предоставлено право принятия решения,
указывается его должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и специальное звание.
Если одновременно с заявителем получают разрешение его несовершеннолетние дети,
то об этом указывается как в установочной, так и в констатирующей части.
В случае, если ребенок имеет другую фамилию, также указывается его фамилия.
В случае принятия решения об отказе в выдаче вида на жительство или
аннулирования ранее выданного разрешения обязательна ссылка на конкретную статью
(часть, пункт) Закона Республики Казахстан "О миграции населения".
В случае подписания решения заместителем, котором предоставлено право подписи,
указывается его должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и специальное звание.
Приложение 4
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 2 августа 2017 года № 529
Приложение 7
к Правилам выдачи иностранцам
и лицам без гражданства
разрешения на временное и
постоянное проживание в
Республике Казахстан
Форма
________________________________
________________________________
________________________________
(наименование подразделения)
Разрешение на постоянное проживание в
Республике Казахстан/либо отказ в выдаче разрешения
Сообщаю, что решением ____________________________________________________________
указать орган, принявший решение, дату
__________________________________________________________________________________
и номер принятия решения
Вам разрешено постоянное проживание/отказано в выдаче разрешения на постоянное
жительство в Республике Казахстан/срок действия вида на жительство продлен (ненужное
зачеркнуть) на основании __________________________________________________________________
указать пункт, часть, статью закона
Для оформления вида на жительство/продления срока действия вида на жительств Вам
необходимо обратиться____________________________________________________________________
адрес ДВД, ГУОРОВД, приемные дни
________________________________________________________________________________________
и часы приема, Ф.И.О. (при его наличии) сотрудника
________________________________________________________________________________________
Начальник подразделения миграционной службы (отдела, отделения) ДВД, ГУОРОВД
________________________________________________________________ ______________________
(специальное звание, фамилия, инициалы)                        (подпись)
"__" ____________ 20__ г. М.П.
Приложение 5
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 2 августа 2017 года № 529
Приложение 8
к Правилам выдачи иностранцам
и лицам без гражданства
разрешения на временное и
постоянное проживание в
Республике Казахстан
Форма
Утверждаю
Начальник _________________________
___________________________________
(специальное звание)
__________ _________________________
подпись фамилия, и.о. (при его наличии)
"__" ______________ 20__ г.
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
об аннулировании разрешения на постоянное проживание
_____________________________________________________________________________
должность, специальное звание, фамилия, и.о. (при его наличии) сотрудника
_____________________________________________________________________________
рассмотрев заявление
_____________________________________________________________________________
основание представления заявления, фамилия, имя, отчество (при егоналичии) заявителя,
__________________________________________________________________________
сообщение органа при аннулировании разрешения
УСТАНОВИЛ:
Указываются:
полные анкетные данные, место временной регистрации заявителя, мотивы, побудившие
обратиться с заявлением;
образование, профессия, род занятий, в период временного проживания на территории
Республики Казахстан ранее, места жительства, выезды за пределы Республики Казахстан, сроки
выездов;
если одновременно с заявителем получают разрешение на постоянное жительство в
Республики Казахстан дети, то об этом указывается как в установочной, так и в постановляющей
части. В случае, если ребенок имеет другую фамилию, также указывается его фамилия;
особенности личности заявителя, источник средств к существованию, семейное положение,
краткие сведения о родственниках;
результаты проверок личности по учетам органов внутренних дел и других государственных
органов, сведения о привлечении к административной ответственности;
сведения о детях и их полные анкетные данные;
характеристика заявителя;
основания аннулирования вида на жительство, предусмотренные Законом Республики
Казахстан "О миграции населения".
ПОСТАНОВИЛ:

1. Тұруға ықтиярхат беру/ бұрын берілген тұруға ықтиярхаттың күшін жою туралы оң немесе теріс шешім қабылдауға дәлелді негіздеме жазылады.
2. Қабылданған шешім туралы хабарлама жолданатын ішкі істер органының атауы көрсетіледі.
3. Есепке алуға өзгерістерді қамтамасыз ететін бөлініс көрсетіледі.
________________________________________ ____________________________
(лауазымы, арнайы атағы, қызметкердің (қолы) тегі, аты, әкесінің аты)
"КЕЛІСЕМІН"
Көші-қон қызметі бөлінісінің басшысы не орынбасары
_______________________________________ _____________________________
(арнайы атағы, тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
20__ жылғы "__" ____________
--------------------------------
Егер шешім қабылдау құқығы ұсынған орынбасары бекітсе, оның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты және арнайы атағы көрсетіледі.
Егер біруақытта рұқсатты өтініш берушімен оның кәмелетке толмаған балалары алса, онда бұл туралы айқындамалық және белгілеу бөлігінде көрсетіледі. Егер баланың басқа тегі болған жағдайда, оның тегі көрсетіледі.
Тұруға ықтиярхатты беруден немесе бұрын берілген рұқсаттың күшін жоюдан бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңының нақты бабына (бөлік, тармақ) сілтеме міндетті.
Қол қою құқығы берілген орынбасар шешімге қол қойған жағдайда оның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты және арнайы атағы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрінің 2017 жылғы
2 тамыздағы № 529 бұйрығына
4-қосымшасы
Шетелдіктерге және азаматтығы
жоқ адамдарға Қазақстан
Республикасында уақытша және
тұрақты тұруға рұқсаттар
беру қағидаларына
7-қосымшасы
Нысан
____________________________
___________________________
____________________________
(ІІД, ІІБ бөлінісінің атауы)
Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат/не рұқсат беруден бас тарту
_________________________________________________шешіммен хабарлаймын
(шешім қабылдаған органды, күнді және шешім қабылдау нөмірін көрсету)
_____________________________________________________________________
Сізге Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат берілді/ тұрақты тұруға рұқсат беруден бас тартылды/ тұруға ықтиярхаттың қолданылу мерзімі _________________________ (қажет емесін сызыптастау) негізінде ұзартылды. (заңның тармағын, бөлімін, бабын көрсету)
Тұруға ықтиярхатты ресімдеу/тұруға ықтиярхаттың қолданылу мерзімін ұзарту үшін Сіз__________________________________________________________________
(ІІД, ІІБ мекенжайы, қабылдау күндері
_____________________________________________________________________
және қабылдау сағаты, қызметкердің Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
өтініш білдіруіңіз қажет.
ІІД, ІІБ көші-қон қызметі бөлінісінің (бөлімнің, бөлімшенің) бастығы
_______________________________________ _____________________________
(арнаулы атағы, тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
20__ жылғы "__"____________ М.О.
Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрінің 2017 жылғы
2 тамыздағы № 529 бұйрығына
5-қосымшасы
Шетелдіктерге және азаматтығы
жоқ адамдарға Қазақстан
Республикасында уақытша және
тұрақты тұруға рұқсаттар
беру қағидаларына
8-қосымшасы
Нысан
Бекітемін
Бастық
____________________________
(арнаулы атағы)
____________________________
____________________________
(қолы) тегі, а.ә (бар болса)
20___ жылғы "____" _____________
Тұрақты тұруға арналған рұқсатты жою туралы ҚОРЫТЫНДЫ
_____________________________________________________________________
(лауазымы, арнайы атағы, қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________
(өтініштің негіздемесі, өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты
_____________________________________________________________________
рұқсатты жою кезінде органның хабарламасы)
БЕЛГІЛЕЙДІ:
Мыналар:
өтініш берушінің толық сауалнамалық деректері, өтініш берушінің уақытша тіркеу орны, өтінішпен жүгінуге себеп болған;
білім, кәсібі, бұрын Қазақстан Республикасының аумағында уақытша тұрған кезеңде айналысқан ісі, тұрғылықты жері, Қазақстан Республикасынан тыс жерге шығуы, шығу мерзімдері;
егер біруақытта Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсатты өтініш берушімен бірге балалары алса, онда бұл туралы айқындамалық сияқты қаулы ету бөлігінде де көрсетіледі. Егер баланың басқа тегі болған жағдайда, оның тегі көрсетіледі;
өтініш берушінің жеке басының ерекшеліктері, жүзеге асыруға қаражат көзі, отбасы жағдайы, туысқандары туралы қысқаша мәлімет;
адамды ішкі істер органдарының және басқа да мемлекеттік органдардың есептері бойынша тексеру нәтижелері, әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы мәлімет;
балалары және толық айқындамалық деректер туралы мәлімет;
өтініш берушінің мінездемесі;
"Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тұруға ықтиярхатты жоюға негіздеме.
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Излагается аргументированное обоснование принятия положительного или отрицательного
решения о выдаче вида на жительство/об аннулировании ранее выданного вида на жительство.
2. Указывается наименование органа внутренних дел, в которое направляется сообщение о
принятом решении.
3. Указывается подразделение, которое обеспечивает внесении изменений в учеты.
должность, специальное звание, (подпись)Ф.И.О. (при его наличии) сотрудника
"СОГЛАСЕН"
Руководитель подразделения миграционной службы либо заместитель
__________________________________________ ____________________
специальное звание, фамилия, инициалы                  (подпись)
"__" ____________ 20__ г.
Если одновременно с заявителем получают разрешение его несовершеннолетние дети, то об
этом указывается как в установочной, так и в констатирующей части. В случае, если ребенок имеет
другую фамилию, также указывается его фамилия.
В случае принятия решения об отказе в выдаче вида на жительство или аннулирования ранее
выданного разрешения обязательна ссылка на конкретную статью (часть, пункт) Закона Республики Казахстан "О миграции населения".
В случае подписания решения заместителем, которому предоставлено право подписи,
указывается его должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и специальное звание.
Приложение 6
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 2 августа 2017 года № 529
Приложение 9
к Правилам выдачи иностранцам
и лицам без гражданства
разрешения на временное и
постоянное проживание в
Республике Казахстан
Форма
УВЕДОМЛЕНИЕ
_____________________________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) заявителя,
____________________________________________________________________________
наименование подразделения ДВД, ГОРОВД
Сообщаю, что решением _______________________________________________________
указать орган, принявший решение, дату и номер принятия решения
разрешение на постоянное проживание в Республике Казахстан аннулировано на основании
________________________________________________________________________________
(указать пункт, часть) статьи 49 Закона Республики Казахстан "О миграции населения".
В соответствии с пунктом ___ статьи ___ Закона Республики Казахстан "О миграции
населения". Вы обязаны выехать из Республики Казахстан в течение 30 календарных дней.
В случае невыезда из Республики Казахстан Вас могут подвергнуть депортации.
Начальник Управления миграционной службы
(отдела, отделения) ДВД, ГОРОВД______________________________________________
____________________________________________________________________________
специальное звание, фамилия и. о. (при его наличии), (подпись)
"__" _____________ 20__ г. М.П.
Проставляется печать.
Уведомление получил "__" ____________ 20__ г
_____________________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии)(подпись)
_____________________________________________________________________
специальное звание, должность, Ф.И.О. (при его наличии).
_________________________________________ ___________________________
сотрудника, вручившего уведомление) (подпись)
"__" _____________ 20__ г.

1. Тұруға ықтиярхат беру/ бұрын берілген тұруға ықтиярхаттың күшін жою туралы оң немесе теріс шешім қабылдауға дәлелді негіздеме жазылады.
2. Қабылданған шешім туралы хабарлама жолданатын ішкі істер органының атауы көрсетіледі.
3. Есепке алуға өзгерістерді қамтамасыз ететін бөлініс көрсетіледі.
________________________________________ ____________________________
(лауазымы, арнайы атағы, қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
"КЕЛІСЕМІН"
Көші-қон қызметі бөлінісінің басшысы не орынбасары
_______________________________________ _____________________________
(арнайы атағы, тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
20__ жылғы "__" ____________
--------------------------------
Егер біруақытта рұқсатты өтініш берушімен оның кәмелетке толмаған балалары алса, онда бұл туралы айқындамалық және белгілеу бөлігінде көрсетіледі. Егер баланың басқа тегі болған жағдайда, оның тегі көрсетіледі.
Тұруға ықтиярхатты беруден немесе бұрын берілген рұқсаттың күшін жоюдан бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңының нақты бабына (бөлік, тармақ) сілтеме міндетті.
Қол қою құқығы берілген орынбасар шешімге қол қойған жағдайда оның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты және арнайы атағы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрінің 2017 жылғы 2
тамыздағы № 529 бұйрығына
6-қосымшасы
Шетелдіктерге және азаматтығы
жоқ адамдарға Қазақстан
Республикасында уақытша және
тұрақты тұруға рұқсаттар
беру қағидаларына
9-қосымшасы
Нысан
ХАБАРЛАМА
_____________________________________________________________________
Өтініш иесінің Т.А.Ә.(бар болған жағдайда),
_____________________________________________________________________
ІІД, ҚАІІОБ(б)
______________________________________________________________________
шешімді қабылдаған орган,
______________________________________________________________________
қабылдаған күні және нөмірі көрсету
Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға арналған рұқсат ____________ "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 49-бабының (тармағы, бөлігі көрсетілсін).____________________________ негізінде шешім қабылданғанын хабарлаймын.
"Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңының ___-бабының __-тармағына сәйкес Сіз Қазақстан Республикасынан күнтізбелік 30 күн ішінде шығуға міндеттісіз.
Қазақстан Республикасынан шықпаған жағдайда Сіз депортацияға ұшырайсыз.
ІІД, ҚАІІОБ(б) Көші-қон қызметі басқармасының (бөлімінің, бөлімшесінің) бастығы ________________________________________________________________________________
арнаулы атағы, тегі, а.ә (бар болған жағдайда), (қолы)
20__ жылғы "__" _____________ М.О.
Мөр қойылады.
Хабарламаны 20__жылғы "__" ____________ алдым
_____________________________________________________________________
Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)
__________________
(қолы)
_____________________________________________________________________
хабарламаны ұсынған қызметкердің
______________________________________ ______________________________
арнаулы атағы, тегі, а.ә (бар болған жағдайда) (қолы)
20__жылғы "__" _____________