Об утверждении Правил ведения специальной таможенной статистики
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 августа 2017 года № 521. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2017 года № 15778. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 25 января 2018 года № 64 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 25.01.2018 № 64 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 74 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" в целях систематизированного ведения специальной таможенной статистики ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения специальной таможенной статистики к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А. М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Н. Айдапкелов
"___" _________ 2017 года
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 августа 2017 года
№ 521
Правила ведения специальной таможенной статистики
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения специальной таможенной статистики (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 74 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) и определяют порядок ведения специальной таможенной статистики (сбора, формирования и представления данных) структурными подразделениями Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет).

Арнаулы кедендік статистиканы жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 24 тамыздағы № 521 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 қыркүйекте № 15778 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 25 қаңтардағы № 64 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 25.01.2018 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 74-бабының 1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес арнаулы кедендік статистиканы жүйелі жүргізу мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қоса беріліп отырған Арнаулы кедендік статистиканы жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М.Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолдануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитетінің төрағасы
______________ Н. Айдапкелов
2017 жылғы 29 тамыз
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 24 тамыздағы
№ 521 бұйрығымен бекітілді
Арнаулы кедендік статистиканы жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Арнаулы кедендік статистиканы жүргізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі - Кодекс) 74-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі - Комитет) құрылымдық бөлімшелерінің арнаулы кедендік статистиканы (деректерді жинақтау, қалыптастыру және ұсыну) жүргізу тәртібін айқындайды.

2. Специальная таможенная статистика представляет собой совокупность систематизированных сведений, необходимых для выполнения задач, возложенных на органы государственных доходов.
3. Задачами специальной таможенной статистики являются:
1) предоставление на регулярной основе количественной информации о деятельности органов государственных доходов в неразрывной связи с качественными характеристиками;
2) оптимизация отчетности, предоставляемой территориальными органами государственных доходов;
3) дальнейшая разработка количественных показателей специальной таможенной статистики для обеспечения контроля и эффективности деятельности в сфере таможенного дела территориальных органов государственных доходов.
4. Объектом учета специальной таможенной статистики являются сведения о деятельности органов государственных доходов в сфере таможенного дела.
5. К объектам учета специальной таможенной статистики отнесены следующие сведения:
1) об организационной структуре системы органов государственных доходов, в том числе показатели по кадровому составу;
2) об осуществлении порядка процедур перемещения товаров;
3) о лицах, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела;
4) о таможенных платежах и налогах;
5) о таможенном контроле и оформлении.
6. Данные специальной таможенной статистики формируются и используются органами государственных доходов в целях выполнения задач, возложенных на них.
7. На сведения, используемые для статистических целей, распространяются положения статьи 16 Кодекса.
Глава 2. Порядок ведения специальной таможенной статистики
8. Ведение специальной таможенной статистики осуществляется путем сбора и обработки данных, необходимых для формирования специальной таможенной статистики.
9. Источниками данных на этапах предварительного и основного таможенного оформления и таможенного контроля для формирования специальной таможенной статистики являются следующие документы:
декларации на товары;
пассажирские таможенные декларации;
таможенные приходные ордера;
транзитные декларации;
отчетные данные территориальных органов государственных доходов.
10. Сбор и формирование данных специальной таможенной статистики осуществляется соответствующими структурными подразделениями Комитета на основании сведений, содержащихся в информационных системах Комитета и статистической отчетности, предоставляемой территориальными органами государственных доходов.
11. Для формирования сводной ежемесячной (с нарастающим итогом) и годовой статистической информации, структурные подразделения Комитета ежемесячно, не позднее пяти рабочих дней, следующих за отчетным периодом, представляют в структурное подразделение, осуществляющее координацию деятельности Комитета в части свода данных специальной таможенной статистики Республики Казахстан, необходимые сведения по каждому показателю.

2. Арнаулы кедендік статистика мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті жүйеленген мәліметтердің жиынтығын білдіреді.
3. Арнаулы кедендік статистиканың міндеттері:
1) сапалы сипаттамамен үздіксіз байланыстағы мемлекеттік кірістер органдарының қызметі туралы сандық ақпаратты тұрақты негізде ұсыну;
2) аумақтық мемлекеттік кірістер органдары ұсынатын есептілікті оңтайландыру;
3) аумақтық мемлекеттік кірістер органдарының кеден ісі саласындағы қызметін бақылау және тиімділігін қамтамасыз ету үшін арнаулы кедендік статистиканың сандық көрсеткіштерін бұдан әрі әзірлеу болып табылады.
4. Кеден ісі саласындағы мемлекеттік кірістер органдарының қызметі туралы мәліметтері арнаулы кедендік статистиканың есепке алу объектісі болып табылады.
5. Арнаулы кедендік статистиканың есепке алу объектілеріне мынадай:
1) мемлекеттік кірістер органдары жүйесінің ұйымдастырушылық құрылымы, оның ішінде кадр құрамы бойынша көрсеткіштер туралы;
2) тауарлардың өткізу рәсімдерінің тәртібін жүзеге асыру туралы;
3) кеден ісі саласында қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы;
4) кедендік төлемдер мен салықтар туралы;
5) кедендік бақылау мен ресімдеу туралы мәліметтер жатқызылады.
6. Арнаулы кедендік статистика деректерін мемлекеттік кірістер органдары қалыптастырады және оларға жүктелген міндеттерді орындау мақсатында пайдалынылады.
7. Статистикалық мақсаттар үшін пайдаланылатын мәліметтерге Кодекстің 16-бабының ережелері қолданылады.
2-тарау. Арнаулы кедендік статистиканы жүргізу тәртібі
8. Арнаулы кедендік статистиканы жүргізу арнаулы кедендік статистиканы қалыптастыру үшін қажетті деректерді жинақтау және өңдеу жолымен жүзеге асырылады.
9. Алдын ала және негізгі кедендік ресімдеу мен кедендік бақылау кезеңдерінде мынадай құжаттар:
тауарларға арналған декларациялар;
жолаушылар кедендік декларациялары;
кедендік кіріс ордерлері;
транзиттік декларациялар;
аумақтық мемлекеттік кірістер органдарының есепті деректері арнаулы кедендік статистиканы қалыптастыру үшін қажетті деректер көздері болып табылады.
10. Арнаулы кедендік статистика деректерін жинақтау және қалыптастыру Комитеттің ақпараттық жүйелеріндегі мәліметтердің және аумақтық мемлекеттік кірістер органдары ұсынатын статистикалық есептіліктер негізінде Комитеттің тиісті құрылымдық бөлімшелері жүзеге асырады.
11. Жиынтық ай сайынғы (өсу қорытындысымен) және жылдық статистикалық ақпаратты қалыптастыру үшін Комитеттің құрылымдық бөлімшелері ай сайын есепті кезеңнен кейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірмей Комитеттің қызметіне Қазақстан Республикасының арнаулы кедендік статистика деректерін жинақтау бөлігінде үйлестіруді жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшеге әрбір көрсеткіш бойынша қажетті мәліметтерді ұсынады.

12. Ежемесячная сводная статистическая информация формируется к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом. Ежегодная сводная статистическая информация - к 15 числу первого месяца, следующего за отчетным годом.
13. Структурное подразделение, осуществляющее координацию деятельности Комитета в части свода данных специальной таможенной статистики Республики Казахстан, после осуществления сбора сводной информации, сведения специальной таможенной статистики размещает на ftp – ресурсе Комитета (ftp://192.168.204.210) согласно форме, представленной в соответствии с приложением "Основные показатели деятельности Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" к настоящим Правилам.
Глава 3. Заключительные положения
14. Ответственность за полноту, достоверность и своевременность предоставления специальной таможенной статистики, предусмотренную статьей 43 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", несут руководители соответствующих структурных подразделений Комитета.
Приложение
к Правилам ведения
специальной таможенной
статистики
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Основные показатели деятельности Комитета государственных доходов
Министерства финансов Республики Казахстан
ОтчҰтный период "__" _________ 20__год
Индекс: 1-ТС
Периодичность: ежемесячная/годовая.
Представляют: структурные подразделения Комитета государственных доходов
Министерства финансов Республики Казахстан на основании сведений, содержащихся в
информационных системах Комитета государственных доходов Министерства финансов
Республики Казахстан и статистической отчетности, предоставляемой территориальными
органами государственных доходов.
Куда представляется форма: в структурное подразделение, осуществляющее
координацию деятельности Комитета государственных доходов Министерства финансов
Республики Казахстан в части свода данных специальной таможенной статистики
Республики Казахстан.
Срок представления – ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным
периодом. Ежегодная сводная статистическая информация - к 15 числу первого месяца,
следующего за отчетным годом.
Данные по Республике Казахстан
Единица измерения
период _ года
период _ года
1
2
3
4
Общая информация
Количество Департаментов государственных доходов
единица
Количество самостоятельных таможен
единица
Количество подчиненных таможен
единица
Количество внутренних таможенных постов, в том числе:
единица
Центров таможенного оформления
единица
Специальных экономических зон
единица
Количество приграничных таможенных постов, в том числе контрольно-пропускных пунктов:
единица
Автомобильных
единица
Железнодорожных
единица
Аэропортов
единица
Морских
единица
Протяженность государственной границы Республики Казахстан
Общая, в том числе:
километр
с Российской Федерацией
километр
с Кыргызской Республикой
километр
с Республикой Узбекистан
километр
с Туркменистаном
километр
с Китайской Народной Республикой
километр
Граница, проходящая вдоль береговой линии Каспийского моря (по побережью)
километр
Объемы декларирования
Количество физических лиц
человек
Количество железнодорожных средств
вагонов
Количество автотранспортных средств
единиц
Книжки международных дорожных перевозок (МДП)
книжек МДП
Общее количество оформленных транзитных деклараций (ТД)
количество ТД
Количество оформленных деклараций на товары (ЭК-10)
количество
Количество оформленных деклараций на товары (Им-40)
количество
Среднее время таможенной очистки товаров, выпущенных по таможенной процедуре экспорта (ЭК-10)
минуты
Среднее время таможенной очистки товаров, выпущенных по таможенной процедуре выпуск для внутреннего потребления (Им-40)
минуты
Результативность применения системы управления рисками*
проценты
Среднее время таможенных операций в автомобильных пунктах пропуска (с круглосуточным режимом работы)
минуты
Доля деклараций, подаваемых в электронной форме**
проценты
Информация о лицах, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела
Количество таможенных представителей согласно Реестру
единиц
из них: действующие
единиц
Количество таможенных перевозчиков согласно Реестру
единиц
из них: действующие
единиц
Количество Уполномоченных экономических операторов (УЭО) согласно Реестру
единиц
из них: действующие
единиц
Количество владельцев складов временного хранения (СВХ) согласно Реестру
единиц
из них: действующие
единиц
Количество владельцев таможенных складов согласно Реестру
единиц
из них: действующие
единиц
Количество владельцев магазинов беспошлинной торговли согласно Реестру
единиц
из них: действующие
единиц
Количество владельцев свободных складов согласно Реестру
единиц
из них: действующие
единиц
Поступление таможенных платежей и налогов в бюджет
Всего
миллион тенге
Таможенные сборы
миллион тенге
Импортная таможенная пошлина
миллион тенге
Экспортная таможенная пошлина
миллион тенге
Защитная таможенная пошлина
миллион тенге
Налог на добавленную стоимость на импортируемые товары (общий)
миллион тенге
Акцизы на импорт
миллион тенге
Совокупный таможенный платеж
миллион тенге
Единая ставка таможенных пошлин, налогов
миллион тенге
Распределенные импортные пошлины Российской Федерации и Республики Беларусь и защитные пошлины
миллион тенге
О проведенных пост-таможенных проверках
Количество проведенных таможенных проверок
количество проверок
из них: выездных плановых проверок
количество проверок
выездных внеплановых проверок
количество проверок
камеральных таможенных проверок
количество проверок
Доначислено таможенные платежи и налоги
тысяч тенге
Взыскано таможенные платежи и налоги
тысяч тенге
Кадровый состав территориальных органов государственных доходов
Штатная численность таможенных постов территориальных органов государственных доходов
сотрудников
из них, фактическая численность составляет:
сотрудников
Уровень текучести персонала в таможенных постах за отчетный период
проценты
Примечание:
*отношение количества деклараций на товары, по которым в отчетном периоде выявлены нарушения в рамках системы управления рисками, к общему количеству деклараций на товары, с профилями риска и умноженное на 100
** после запуска электронного декларирования
Первый руководитель (или лицо, уполномоченное на подписание отчета)
__Ф.И.О.________________________________________________________(подпись)
_________________
(число, месяц, год)
Пояснение по заполнению формы "Основные показатели деятельности Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" приведены в приложении к указанной форме.
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных

12. Ай сайынғы жиынтық статистикалық ақпарат есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне қалыптастырылады. Жыл сайынғы жиынтық статистикалық ақпарат есепті жылдан кейінгі бірінші айының 15-і күніне қалыптасады.
13. Комитеттің қызметіне Қазақстан Республикасының арнаулы кедендік статистика деректерін жинақтау бөлігінде үйлестіруді жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі жиынтық ақпараттың жинақтауын жүзеге асырғаннан кейін, арнаулы кедендік статистиканың мәліметтерін Комитеттің ftp – ресурсына (ftp://192.168.204.210) осы Қағидаларға "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті қызметінің негізгі көрсеткіштері" деген қосымшасына сәйкес ұсынылған нысанға орналастырады.
3-тарау. Қорытынды ережелер
14. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабында көзделген арнаулы кедендік статистиканың толық, дұрыс және уақытылы ұсынылуы үшін Комитеттің тиісті құрылымдық бөлімшелерінің басшылары жауапты болады.
Арнаулы кедендік статистиканы
жүргізу қағидаларына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті қызметінің негізгі көрсеткіштері
Есептік кезең: 20__ жылғы "____" _____________
Индекс: 1-КҚ
Кезеңділігі: ай сайын/жылдық
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің ақпараттық жүйелерінде қамтылған мәліметтердің және аумақтық мемлекеттік кірістер органдары ұсынатын статистикалық есептіліктер негізінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің құрылымдық бөлімшелері ұсынады.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің қызметін Қазақстан Республикасының арнаулы кедендік статистика деректерін жинақтау бөлігінде үйлестіруді жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшеге ұсынылады.
Ұсыну мерзімі - ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне. Жыл сайынғы жиынтық статистикалық ақпарат - есепті жылдан кейінгі бірінші айдың 15-і күніне.
Қазақстан Республикасы бойынша деректер
өлшем бірлік
20__ жылғы кезең
20__ жылғы кезең
1
2
3
4
Жалпы ақпарат
Мемлекеттік кірістер департаменттерінің саны
бірлік
Дербес кедендердің саны
бірлік
Бағынысты кедендердің саны
бірлік
Ішкі кеден бекеттерінің саны, оның ішінде:
бірлік
Кедендік ресімдеу орталығы
бірлік
Арнайы экономикалық аймақ
бірлік
Шекара маңындағы кеден бекеттерінің саны, оның ішінде бақылау-өткізу пункттері:
бірлік
Автомобиль
бірлік
Теміржол
бірлік
Әуежай
бірлік
Теңіз
бірлік
Қазақстан Республикасы мемлекеттік шекарасының ұзындығы
Жалпы, оның ішінде:
километр
Ресей Федерациясымен
километр
Қырғыз Республикасымен
километр
Өзбекстан Республикасымен
километр
Түрікменстанмен
километр
Қытай Халық Республикасымен
километр
Каспий теңізінің жағалау сызығын бойлай өтетін шекарасы
километр
Декларациялаудың көлемі
Жеке тұлғалар саны
адам
Теміржол құралдарының саны
вагондар
Автокөлік құралдарының саны
бірлік
Халықаралық жол тасымалдау кітапшалары (ХЖТ)
ХЖТ кітапшасы
Ресімделген транзиттік декларациялардың жалпы саны (ТД)
ТД саны
Ресімделген тауарларға арналған декларациялар саны (ЭК-10)
саны
Ресімделген тауарларға арналған декларациялар саны (ИМ-10)
саны
Экспорт кедендік рәсімімен шығарылған тауарлардың кедендік тазартуының орташа уақыты (ЭК-10)
минут
Ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсімімен шығарылған тауарлардың кедендік тазартуының орташа уақыты (ИМ-10)
минут
Тәуекелдерді басқару жүйесін қолданудың нәтежелілігі*
пайыз
Автомобиль өткізу пункттеріндегі кедендік операциялардың орташа уақыты (тәулік бойы жұмыс режимімен)
минут
Электрондық нысанда ұсынылатын декларациялардың үлесі**
пайыз
Кеден ісі саласында қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат
Тізілімге сәйкес Кеден өкілдерінің саны
бірлік
оның ішінде: жұмыс істейтін
бірлік
Тізілімге сәйкес Кедендік тасымалдаушылар саны
бірлік
оның ішінде: жұмыс істейтін
бірлік
Тізілімге сәйкес Уәкiлетті экономикалық операторлар саны (УЭО)
бірлік
оның ішінде: жұмыс істейтін
бірлік
Тізілімге сәйкес Уақытша сақтау қоймалары иелерінің саны (УСҚ)
бірлік
оның ішінде: жұмыс істейтін
бірлік
Тізілімге сәйкес Кеден қоймалары иелерінің саны
бірлік
оның ішінде: жұмыс істейтін
бірлік
Тізілімге сәйкес Бажсыз сауда дүкендері иелерінің саны
бірлік
оның ішінде: жұмыс істейтін
бірлік
Тізілімге сәйкес Еркін қойма иелерінің саны
бірлік
оның ішінде: жұмыс істейтін
бірлік
Бюджетке кедендік төлемдер мен салықтардың түсуі
Барлығы
миллион теңге
Кедендік алымдар
миллион теңге
Импорттық кедендік баж
миллион теңге
Экспорттық кедендік баж
миллион теңге
Қорғау кедендік баж
миллион теңге
Импортталатын тауарларға арналған қосылған құн салығы (жалпы)
миллион теңге
Импортқа акциздер
миллион теңге
Кедендік төлемдердің жиынтығы
миллион теңге
Кедендік баждардың, салықтардың бірыңғай ставкасы
миллион теңге
Ресей Федерациясы және Беларусь Республикасы бөлген импорттық баждар және қорғау баждары
миллион теңге
Жүргізілген посткедендік тексерулер туралы
Жүргізілген кедендік тексерулер саны
тексерістер саны
оның ішінде: көшпелі жоспарлы тексерулер
тексерістер саны
көшпелі жоспардан тыс тексерулер
тексерістер саны
камералдық кедендік тексерулер
тексерістер саны
Қоса есептелген кедендік төлемдер және салықтар
мың теңге
Өндіріп алынған кедендік төлемдер және салықтар
мың теңге
Аумақтық мемлекеттік кірістер органдарының кадрлық құрамы
Аумақтық мемлекеттік кірістер органдарының кеден бекеттерінің штат саны
қызметкерлер
соның ішінде іс жүзіндегі санын құрайды:
қызметкерлер
есептілік кезеңдегі кеден бекеттеріндегі персоналдың тұрақтамаушылығының деңгейі
пайыз
Ескертпе: * тәуекелдерді басқару жүйесі шеңберінде есепті кезеңде бұзушылықтар анықталған тауарларға арналған декларациялардың санын, тәуекел бейіндерімен тауарларға арналған декларациялардың жалпы санына арақатынасы және 100-ге көбейтіледі
** электрондық декларациялау қосылғаннан кейін
Бірінші басшы (немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға)
Т.А.Ә. (қолы)
________________
(күні, айы, жылы)
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті қызметінің негізгі көрсеткіштері" деген нысанды толтыру бойынша түсіндірме көрсетілген нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 1 статьи 74 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" в целях систематизированного ведения специальной таможенной статистики.
3. Форма составляется структурными подразделениями Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан на основании сведений, содержащихся в информационных системах Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан и статистической отчетности, предоставляемой территориальными органами государственных доходов, ежемесячно/годовой.
4. Форму подписывает первый руководитель (или лицо, уполномоченное на подписание отчета), указывается месяц, день, год.
2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 заполняется краткое описание показателей (информации).
6. В графе 2 указывается единицы измерения.
7. В графе 3 указывается период получения (сбора) данных (месяц/год) за предоставляемый год. Далее в соответствующих строках по установленным показателям, графа заполняется количественными сведениями в соответствии с установленной единицей измерения.
8. В графе 4 указывается период получения (сбора) данных (месяц/год) за аналогичный период прошлого года. Далее в соответствующих строках по установленным показателям, графа заполняется количественными сведениями в соответствии с установленной единицей измерения.

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды (бұдан әрі – Нысан).
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 74-бабының 1-тармағына сәйкес арнаулы кедендік статистиканы жүйелі жүргізу мақсатында әзірленді.
3. Нысанды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің ақпараттық жүйелерінде қамтылған мәліметтердің және аумақтық мемлекеттік кірістер органдары ұсынатын ай сайын/жылдық статистикалық есептіліктер негізінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің құрылымдық бөлімшелері толтырады.
4. Нысанға бірінші басшы (немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға) қол қояды, күні, айы, жылы көрсетіледі.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда көрсеткіштердің (ақпараттардың) қысқаша сипаттамасы толтырылады.
6. 2-бағанда өлшем бірліктері көрсетіледі.
7. 3-бағанда жыл ішінде ұсынылатын деректерді алу (жинау) кезеңі (ай/жыл) көрсетіледі. Бұдан әрі белгіленген көрсеткіштер бойынша тиісті жолдарда баған белгіленген өлшем бірлігіне сәйкес сандық мәліметтермен толтырылады.
8. 4-бағанда өткен жылдың ұқсас кезеңі ішіндегі деректерді алу (жинау) кезеңі (ай/жыл) көрсетіледі. Бұдан әрі белгіленген көрсеткіштер бойынша тиісті жолдарда баған белгіленген өлшем бірлігіне сәйкес сандық мәліметтермен толтырылады.