О внесении изменений в постановление акимата города Алматы от 11 ноября 2015 года № 4/620 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области растениеводства, животноводства и сельского хозяйства, оказываемых в городе Алматы"
Постановление акимата города Алматы от 21 ноября 2017 года N 4/483. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 5 декабря 2017 года N 1431. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 25 сентября 2020 года № 3/391
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 25.09.2020 № 3/391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", со статьей 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Алматы от 11 ноября 2015 года № 4/620 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области растениеводства, животноводства и сельского хозяйства, оказываемых в городе Алматы (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1232, опубликованное 8 декабря 2015 года в газетах "Алматы ақшамы" и "Вечерний Алматы") следующие изменения:
регламент государственной услуги "Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Субсидирование на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивания (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему постановлению.

Алматы қаласы әкімдігінің Алматы қаласында көрсетілетін өсімдік шаруашылығы, мал шаруашылығы және ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" 2015 жылғы 11 қарашадағы № 4/620 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 21 қарашадағы № 4/483 қаулысы. Алматы қаласы әдiлет департаментінде 2017 жылғы 5 желтоқсанда № 1431 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 25 қыркүйектегі № 3/391 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 25.09.2020 № 3/391 (алғаш ресми жарияланған кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16 бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 50 бабына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласында көрсетілетін өсімдік шаруашылығы, мал шаруашылығы және ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" 2015 жылғы 11 қарашадағы № 4/620 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1232 болып тіркелген, 2015 жылғы 8 желтоқсанда "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген "Жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 3 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 4 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 5 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 6 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Бірегей, элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді, тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 7 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсiру шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 8 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 9 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған қаулымен бекітілген "Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 10 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

2. Управлению сельского хозяйства и ветеренарии города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных периодических изданиях, а также в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на официальном интернет-ресурсе акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы А. Мадиева.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Б. Байбек
Приложение 1
к постановлению акимата
города Алматы
от "21" ноября 2017 года
№ 4/483
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 ноября 2015 года № 4/620
Регламент государственной услуги
"Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства" 1. Общие положения
Государственная услуга "Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства" (далее – государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Алматы" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 3-2/378 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области животноводства".
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является: справка (далее – справка) о наличии личного подсобного хозяйства, согласно приложению 1 к Стандарту.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
1) при обращении к услугодателю и (или) в Государственную корпорацию за получением государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается, заверяется печатью и подписью руководителя;

2. Алматы қаласы Ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, оны кейіннен ресми мерзімді басылымдарда, сондай-ақ Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары А. Мәдиевке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Б. Байбек
Алматы қаласы әкімдігінің
2017 жылғы " 21 " қарашадағы
№ 4/483 қаулысына 1 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 11 қарашадағы
№ 4/620 қаулысымен бекітілген
"Жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы қаласы Ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 3-2/378 "Мал шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz, www. elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: стандарттың 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы анықтама (бұдан әрі – анықтама) болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
1) мемлекеттік қызметті қағаз жеткізгіште алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады және мөрмен және басшының қолымен куәландырылады.

2) при обращении через портал – справка в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя, которая направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги:
услугополучатель либо его представитель (по нотариально заверенной доверенности) представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает от услугополучателя либо его уполномоченного представителя заявление по форме согласно приложению 2 Стандарта, документ удостоверяющий личность (для идентификации), осуществляет регистрацию заявления и выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи результатов государственной услуги;
фамилии, имени, отчества (при наличии) работника, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества (при наличии) услугополучателя или его уполномоченного представителя, и их контактных телефонов;
Передает заявление руководителю услугодателя, для наложения визы - 5 (пять) минут;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя и налагает соответствующую визу - 5 (пять) минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет представленные документы на соответствие требованиям предусмотренные в стандарте, в случае положительного решения оформляет справку о наличии личного подсобного хозяйства и передает проект результата оказания государственной услуги руководителю услугодателя - 10 (десять) минут;
4) руководитель услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги - 5 (пять) минут;
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги (справку о наличии личного подсобного хозяйства) - 5 (пять) минут.

2) портал арқылы жүгінген кезде – анықтама көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз:
көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан не оның уәкілетті өкілінен Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті, (сәйкестендіру үшін) қабылдайды, өтінішті тіркеуді жүзеге асырады және тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
сұрау салуды қабылдау нөмірі және күні;
сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны және атаулары;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру күні (уақыты) және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда);
көрсетілетін қызметті алушының немесе оның уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), және олардың байланыс телефондары көрсетіледі.
Өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін береді - 5 (бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады және оны тиісті бұрыштамасымен бірге көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді - 5 (бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың стандартта көзделген талаптарға сәйкестігін тексереді, оң шешім шығарылған жағдайда қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы анықтаманы ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын береді - 10 (он) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы тиісті шешім қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді - 5 (бес) минут;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді жүзеге асырады - 5 (бес) минут.

6. Результат действия по оказанию государственной услуги – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги:
1) Результат действия – выдача услугополучателю расписки о приеме документов;
2) Результат действия – виза руководителя услугодателя;
3) Результат действия – проект результата оказания государственной услуги;
4) Результат действия – подпись результата оказания государственной услуги;
5) Результат действия – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя после приема документов, их регистрации и выдачи расписки, передает заявление руководителю для наложения визы - 5 (пять) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами и передает с соответствующей визой ответственному исполнителю услугодателя - 5 (пять) минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет представленные документы на соответствие требованиям предусмотренные в стандарте, в случае положительного решения оформляет справку о наличии личного подсобного хозяйства и передает проект результата оказания государственной услуги руководителю услугодателя - 10 (десять) минут;
4) руководитель услугодателя принимает соответствующее решение и передает результат оказания государственной услуги сотруднику канцелярии услугодателя - 5 (пять) минут;
5) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет выдачу результата государственной услуги услугополучателю - 5 (пять) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугаполучателя:

6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша іс-әрекеттің нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы:
1) Іс-әрекет нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беру;
2) Іс-әрекет нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) Іс-әрекет нәтижесі – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасы;
4) Іс-әрекет нәтижесі – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою;
5) Іс-әрекет нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің )
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әр рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдап, оларды тіркеп, қолхат бергеннен кейін өтінішті басшыға бұрыштама қою үшін береді - 5 (бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады және оны тиісті бұрыштамасымен бірге көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді - 5 (бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың стандартта көзделген талаптарға сәйкестігін тексереді, оң шешім шығарылған жағдайда қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы анықтаманы ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын береді - 10 (он) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы тиісті шешім қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді - 5 (бес) минут;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді жүзеге асырады - 5 (бес) минут.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеудің ұзақтығы:

1) услугополучатель либо его уполномоченный представитель предоставляет заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту и оригинал документа, удостоверяющего личность (для идентификации личности), а также письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан - 5 (пять) минут;
2) сотрудник центра сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленными из информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю и выдает расписку о приеме соответствующих документов - 5 (пять) минут;
3) сотрудник центра выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю либо его уполномоченному представителю - 10 (десять) минут.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) услугополучатель подает необходимые документы и заявление работнику Государственной корпорации, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди – в течении 2 (двух) минут;
2) ввод работника Государственной корпорации в автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы Государственной корпорации (далее – АРМ ИИС ГК) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги – в течение 1 (одной) минуты;
3) выбор работником Государственной корпорации государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод работником Государственной корпорации данных услугополучателя или данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности данные доверенности не заполняются) - в течении 2 (двух) минут;
4) направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственную базу данных физических лиц (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя, а также в Единой нотариальной информационной системе (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя – в течении 2 (двух) минут;
5) проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС - в течении 1 (одной) минуты;
6) формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ или данных доверенности в ЕНИС – в течении 1 (одной) минуты;

1) көрсетілетін қызметті алушы не оның уәкілетті өкілі осы стандарттың 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті және жеке басын (жеке басын сәйкестендіру үшін) куәландыратын құжаттың түпнұсқасын, сондай-ақ егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, орталық ұсынған нысан бойынша ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін ұсынады - 5 (бес) минут;
2) орталықтың қызметкері құжаттардың түпнұсқаларының дұрыстығын мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен ұсынылған мәліметтермен бірге салыстырып тексереді, содан кейін тұпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады және тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді - 5 (бес) минут;
3) орталықтың қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға не оның уәкілетті өкіліне мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді - 10 (он) минут.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияның қызметкеріне өтінішті және қажетті құжаттарды тапсыруды электрондық кезек ретімен "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырады – 2 (екі) минут ішінде;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін Мемлекеттік корпорация қызметкерінің Мемлекеттік корпорация ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі - МК ЫАЖ АЖО) логин мен парольді (авторизациялау процесі) енгізуі - 1 (бір) минут ішінде;
3) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың нысанын шығаруы және Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін немесе көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхаты бойынша (нотариалдық куәландырылған сенімхат болған жағдайда, сенімхат өзгеше куәландырылған жағдайда сенімхаттың деректері толтырылмайды) деректерді енгізуі – 2 (екі) минут ішінде;
4) электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі - ЖТ МДҚ) - көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сонымен қатар Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – БНАЖ) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхатының деректері туралы сұрау салуды жолдау – 2 (екі) минут ішінде;
5) ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің және БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру – 1 (бір) минут ішінде;
6) ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің немесе БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру – 1 (бір) минут ішінде;

7) направление электронных документов (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП работника Государственной корпорации через ШЭП в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (далее – АРМ РШЭП) – в течении 1 (одной) минуты;
8) регистрация электронных документов в АРМ РШЭП – в течении
1 (одной) минуты;
9) проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов – в течении 1 (одной) минуты;
10) формирование сообщения о мотивированном ответе об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя - в течении 1 (одной) минуты;
11) получение услугополучателем через работника Государственной корпорации результата государственной услуги (уведомление или мотивированный ответ об отказе), сформированной АРМ РШЭП - в течении 2 (двух) минут.
При обращении через Государственную корпорацию услугополучателю направляется уведомление на бумажном носителе с решением о назначении/не назначений субсидии, подписанное руководителем услугодателя, по формам, согласно приложениям к Стандарту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугадателя и услугаполучателя при оказании государсвтенных услуг через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее - ИИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированного услугополучателя на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;

7) электрондық үкіметтің өңірлік шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – ЭҮӨШ АЖО) ЭҮШ арқылы Мемлекеттік корпорация қызметкерінің ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) жолдау – 1 (бір) минут ішінде;
8) ЭҮӨШ АЖО-да электрондық құжаттарды тіркеу – 1 (бір) минут ішінде;
9) көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы қоса тіркеген құжаттардың сәйкестігін тексеруі (өңдеу) – 1 (бір) минут ішінде;
10) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап жөніндегі хабарламаны қалыптастыру – 1 (бір) минут ішінде;
11) көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияның қызметкері арқылы ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін (хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап) алуы – 2 (екі) минут ішінде.
Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша қағаз тасығышта көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылып, субсидия тағайындау/тағайындамау туралы шешімімен бірге хабарлама жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН), сондай-ақ парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін жүзеге асырылады) көмегімен порталға тіркелуді жүзеге асырады;
2) 1 процесс - көрсетілетін қызметті алушының қызметті алу үшін порталда ЖСН және парольді (авторизациялау процесі) енгізу процесі;
3) 1 шарт - ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын порталда тексеру;
4) 2 процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз электронного правительства в информационной системе "Е-собес" для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 - для основания оказания услуги услугодателем, соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта;
10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 - получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированного порталом.
При обращении через портал услугополучателю направляется уведомление с решением о назначении/не назначений субсидии в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок о наличии
личного подсобного хозяйства"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги
"Выдача справок о наличии
личного подсобного хозяйства"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к постановлению акимата
города Алматы

5) 3 процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін экранға сұрау салудың нысанын шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды (деректерді енгізу) толтыруы, Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде сұрау салудың нысанына тіркеу, сондай-ақ сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2 шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сонымен бірге сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) тексеру;
7) 4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмауына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 5 процесс – көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуды өңдеуі үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) электрондық үкіметтің шлюзі арқылы "Е-собес" ақпараттық жүйесіне жолдау;
9) 3 шарт - көрсетілетін қызметті берушінің қызметті көрсетуі үшін негіз, Стандарттың 9 тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушы қоса тіркеген құжаттардың сәйкес келуі;
10) 6 процесс - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 7 процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында субсидия тағайындау/тағайындамау туралы шешіммен бірге хабарлама жолданады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдары осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес диаграммада берілген.
"Жеке қосалқы
шаруашылықтың бар екендігі
туралы анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Жеке қосалқы
шаруашылықтың бар екендігі
туралы анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдарының диаграммасы
Шартты белгілер:
Алматы қаласы әкімдігінің

от " 21 " ноября 2017 года
№ 4/483
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 ноября 2015 года № 4/620
Регламент государственной услуги "Субсидирование на развитие племенного животноводства,
повышение продуктивности и качества продукции животноводства" 1. Общие положения
Государственная услуга "Субсидирование на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства" (далее – государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Алматы" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Субсидирование на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства" (далее - Стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 3-2/378 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области животноводства"
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является: уведомление о результатах рассмотрения заявки на получение субсидий по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, либо мотивированный ответ услугодателя об отказе по основаниям, указанным в пункте 10-1 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действии структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявки от услугополучателя по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
Процедура 1 - заявление услугополучателем подается в канцелярию услугодателя, регистрируется с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передается руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – не более 30 (тридцать) минут;

2017 жылғы " 21 " қарашадағы
№ 4/483 қаулысына 2 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 11 қарашадағы
№ 4/620 қаулысымен бекітілген
"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы
өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1 Жалпы ережелер
1. "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы қаласы Ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 3-2/378 "Мал шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттiк қызметті көрсетудің нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялар алуға арналған өтінімді қарастыру нәтижелері туралы хабарлама не көрсетілетін қызметті берушінің осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-1-тармағында көрсетілген негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауабы.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан өтінімді қабылдауы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1 рәсім - көрсетілетін қызметті алушы өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тапсырады, көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу нөмірі және күні беріліп тіркеледі, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына не оның орынбасарына беріледі. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минуттан аспайды;

Процедура 2 - руководитель услугодателя либо его заместитель налагает резолюции передает заявление руководителю отдела услугополучателя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – в течение 1 (одного) рабочего дня;
Процедура 3 - руководитель отдела услугодателя передает заявление услугополучателя ответственному специалисту отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – в течение 1 (одного) рабочего дня;
Процедура 4 - ответственный специалист отдела услугодателя после получения заявок и документов проверяет представленные услугополучателем документы на полноту и вносит на рассмотрение Межведомственной комиссии (далее – МВК) по определению и распределению субсидий услугополучателям. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, заявка и документы возвращаются на доработку. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 7 (семь) рабочих дней;
В случае установления факта неполноты представленных услугополучателем документов, ответственный специалист отдела дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления на получение государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня;
Процедура 5 - МВК рассматривает представленные документы, формирует список услугополучателей на получение субсидий и предоставляет на утверждение руководству услугодателя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (двух) рабочих дней;
Процедура 6 - руководитель услугодателя утверждает список - в течение 1 (одного) рабочего дня;
Процедура 7 – ответственный специалист отдела услугодателя формирует ведомость на выплату субсидий и представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (двух) рабочих дней;
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия).
Результат процедуры 1 – регистрация заявления (документов) услугополучателя по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
Результат процедуры 2 – руководитель услугодателя либо его заместитель налагает резолюцию, передает заявление руководителю отдела услугополучателя для исполнения;
Результат процедуры 3 – определение ответственного специалиста отдела услугодателя;
Результат процедуры 4 – рассмотрение представленных документов услугополучателя для получения субсидий;
Результат процедуры 5 – МВК формирует и вносит на утверждение руководству услугодателя списк услугополучателей на получение субсидий;
Результат процедуры 6 - руководитель услугодателя утверждает список;
Результат процедуры 7 – направление реестра в территориальное подразделение казначейства.

2 рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оның орынбасары бұрыштама қояды және өтінішті көрсетілетін қызметті алушының бөлім басшысына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
3 рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін бөлімнің жауапты маманына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4 рәсім - көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы құжаттар мен өтінімдерді алғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді және көрсетілетін қызметті алушыларға субсидиялар белгілеу және бөлу жөніндегі Ведомствоаралық комиссияның (бұдан әрі – ВАК) қарауына енгізеді. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, өтінім мен құжаттар пысықтауға қайтарылады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 7 (жеті) жұмыс күні;
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда бөлімнің жауапты маманы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішін әрі қарай қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартады – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5 рәсім - ВАК ұсынылған құжаттарды қарайды, субсидиялар алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар тізімін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына бекітуге ұсынады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 2 (екі) жұмыс күні;
6 рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің басшысы тізімді бекітеді - 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
7 рәсім – көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы субсидияларды төлеуге тізімдемені қалыптастырады және аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін ұсынады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 2 (екі) жұмыс күні.
6. Келесі рәсімді (іс-әрекетті) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1 рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының өтінішін (құжаттарын) Стандарттың 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша тіркеу;
2 рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оның орынбасары бұрыштама қояды, көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына орындауға береді;
3 рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманын анықтау;
4 рәсімнің нәтижесі – субсидиялар алу үшін көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қарау;
5 рәсімнің нәтижесі – ВАК субсидиялар алу үшін көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына бекітуге енгізеді;
6 рәсімнің нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің басшысы тізімді бекітеді;
7 рәсімнің нәтижесі – аумақтық қазынашылық бөлімшесіне тізілімді жолдау.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель;
3) руководитель отдела;
4) ответственный специалист отдела;
5) МВК.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) заявление услугополучателем подается в канцелярию услугодателя, регистрируется с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передается руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – не более 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель налагает резолюции передает заявление руководителю отдела услугополучателя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) руководитель отдела услугодателя передает заявление услугополучателя ответственному специалисту отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный специалист отдела услугодателя после получения заявок и документов проверяет представленные услугополучателем документы на полноту и вносит на рассмотрение МВК по определению и распределению субсидий услугополучателям. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, заявка и документы возвращаются на доработку. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 7 (семь) рабочих дней;
В случае установления факта неполноты представленных услугополучателем документов, ответственный специалист отдела дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления на получение государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) МВК рассматривает представленные документы, формирует список услугополучателей на получение субсидий и предоставляет на утверждение руководству услугодателя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (двух) рабочих дней;
6) руководитель услугодателя утверждает список - в течение 1 (одного) рабочего дня;
7) ответственный специалист отдела услугодателя формирует ведомость на выплату субсидий и представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (двух) рабочих дней;

3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оның орынбасары;
3) бөлім басшысы;
4) бөлімнің жауапты маманы;
5) ВАК.
8. Әр рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тапсырады, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы тіркеу нөмірі мен күнін бере отырып тіркейді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына не оның орынбасарына беріледі. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оның орынбасары бұрыштама қояды және өтінішті көрсетілетін қызметті алушының бөлім басшысына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін бөлімнің жауапты маманына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы құжаттар мен өтінімдерді алғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді және көрсетілетін қызметті алушыларға субсидиялар белгілеу және бөлу жөніндегі ВАК қарауына енгізеді. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, өтінім мен құжаттар пысықтауға қайтарылады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 7 (жеті) жұмыс күні;
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда бөлімнің жауапты маманы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішін әрі қарай қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартады – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) ВАК ұсынылған құжаттарды қарайды, субсидиялар алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар тізімін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына бекітуге ұсынады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 2 (екі) жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы тізімді - 1 (бір) жұмыс күні ішінде бекітеді;
7) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы субсидияларды төлеуге тізімдемені қалыптастырады және аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін ұсынады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 2 (екі) жұмыс күні.

4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) работник Государственной корпорации проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов, предоставленных услугополучателем, на соответствие пункту 9 Стандарта – 5 (пять) минут.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 10 Стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 5 к Стандарту.
При предоставлении полного пакета документов, работник Государственной корпорации регистрирует их в интегрированной информационной системе Государственной корпорации (далее – ИИС ГК) и выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов.
2) работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан – 5 (пять) минут;
3) работник Государственной корпорации идентифицирует личность услугополучателя, вносит соответствующую информацию об услугополучателе и список поданных документов в ИИС ГК, выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов – 5 (пять) минут;
4) работник Государственной корпорации подготавливает пакет документов и направляет его услугодателю через курьерскую или иную уполномоченную на это связь – 1 (один) рабочий день;
5) услугодатель осуществляет процедуры (действия) в соответствии с описанием порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и направляет в Государственную корпорацию результат оказания государственной услуги либо письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления – не более 11 (одиннацать) рабочих дней;
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) услугополучатель подает необходимые документы и заявление работнику Государственной корпорации, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди – в течении 2 (двух) минут;

4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеудің ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтініштің дұрыс толтырылуын және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар топтамасының толықтығын Стандарттың 9 тармағына сәйкес келуіне тексереді – 5 (бес) минут;
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 10 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 5 қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Құжаттар топтамасы толық ұсынылған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері оларды Мемлекеттік корпорацияның ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – МК ЫАЖ) тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді.
2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады – 5 (бес) минут;
3) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіреді, көрсетілетін қызметті алушы туралы тиісті ақпаратты және МК ЫАЖ ұсынылған құжаттардың тізімін енгізеді, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді – 5 (бес) минут;
4) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттар топтамасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушіге курьерлік немесе осы байланысқа өзге де уәкілетті арқылы жібереді – 1 (бір) жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасына сәйкес рәсімдерді (іс-әрекеттерді) жүзеге асырады және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін не өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты Мемлекеттік корпорацияға жолдайды – 11 (он бір) жұмыс күнінен аспайды.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияның қызметкеріне өтінішті және қажетті құжаттарды тапсыруды электрондық кезек ретімен "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырады – 2 (екі) минут ішінде;

2) ввод работника Государственной корпорации в интегрированной ИИС ГК логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги – в течение 1 (одной) минуты;
3) выбор работником Государственной корпорации государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод работником Государственной корпорации данных услугополучателя или данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности данные доверенности не заполняются) - в течении 2 (двух) минут;
4) направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственную базу данных физических лиц (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя, а также в Единой нотариальной информационной системе (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя – в течении 2 (двух) минут;
5) проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС - в течении 1 (одной) минуты;
6) формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ или данных доверенности в ЕНИС – в течении 1 (одной) минуты;
7) направление электронных документов (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) работника Государственной корпорации через ШЭП в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (далее – АРМ РШЭП) – в течении 1 (одной) минуты;
8) регистрация электронных документов в АРМ РШЭП – в течении 1 (одной) минуты;
9) проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов – в течении 1 (одной) минуты;
10) формирование сообщения о мотивированном ответе об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя - в течении 1 (одной) минуты;
11) получение услугополучателем через работника Государственной корпорации результата государственной услуги (уведомление или мотивированный ответ об отказе), сформированной АРМ РШЭП - в течении 2 (двух) минут.
При обращении через Государственную корпорацию услугополучателю направляется уведомление на бумажном носителе с решением о назначении/не назначений субсидии, подписанное руководителем услугодателя, по формам, согласно приложениям к Стандарту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему регламенту.

2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін Мемлекеттік корпорацияның қызметкері МК ЫАЖ логин мен парольді (авторизациялау процесі) енгізуі - 1 (бір) минут ішінде;
3) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың нысанын шығаруы және Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін немесе көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхаты бойынша (нотариалды куәландырылған сенімхат болған жағдайда, сенімхат өзгеше куәландырылған жағдайда сенімхаттың деректері толтырылмайды) деректерді енгізуі – 2 (екі) минут ішінде;
4) электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі - ЖТ МДҚ) - көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сонымен қатар Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – БНАЖ) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхатының деректері туралы сұрау салуды жолдау – 2 (екі) минут ішінде;
5) ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің және БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру – 1 (бір) минут ішінде;
6) ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің немесе БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру – 1 (бір) минут ішінде;
7) электрондық үкіметтің өңірлік шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – ЭҮӨШ АЖО) ЭҮШ арқылы Мемлекеттік корпорация қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) жолдау – 1 (бір) минут ішінде;
8) ЭҮӨШ АЖО-да электрондық құжаттарды тіркеу – 1 (бір) минут ішінде;
9) көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы қоса тіркеген құжаттардың сәйкестігін тексеруі (өңдеу) – 1 (бір) минут ішінде;
10) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап жөніндегі хабарламаны қалыптастыру – 1 (бір) минут ішінде;
11) көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорация қызметкері арқылы ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін (хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап) алуы – 2 (екі) минут ішінде.
Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша қағаз тасығышта көрсетілетін қызметті берушінің қолы қойылып, субсидия тағайындау/тағайындамау туралы шешіммен бірге хабарлама жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдердің (іс-әркеттердің) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.

от " 21 " ноября 2017 года
№ 4/483
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 ноября 2015 года № 4/620
Регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивания
(в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда" Общие положения
Государственная услуга "Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивания (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда" (далее – государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Алматы" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивания (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда" (далее - Стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 4-1/379 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда"
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: предоставление в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявок:
1) для получения субсидий на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, произведенную предыдущей осенью и (или) весной текущего года, представляемых услугодателю в срок до 15 (пятнадцатого) июня соответствующего года по форме согласно приложению 3 к Стандарту.
2) для получения субсидий на выращивание (уход) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда второй вегетации – для заложенных саженцами на карликовом подвое или саженцами книп-баум, второй-третьей вегетаций – для заложенных саженцами на полукарликовом подвое, второй-третьей-четвертой вегетаций – для заложенных саженцами на сильнорослых подвоях, со второй по седьмую вегетацию включительно – по яблоне сорта "Апорт", в срок до 1 (первого) сентября соответствующего года представляет услугодателю заявку на получение субсидий по форме согласно приложению 4 к Стандарту.

2017 жылғы " 21 " қарашадағы
№ 4/483 қаулысына 3 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 11 қарашадағы
№ 4/620 қаулысымен бекітілген
"Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу
және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы қаласы Ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 4-1/379 "Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлеуге берілетін төлем құжаттарын ұсыну.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
Өтінімдердің болуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады:
1) өткен жылдың күзінде және (немесе) ағымдағы жылдың көктемінде өндірілген жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуға субсидияларды алу үшін тиісті жылдың 15 (он бес) маусымына дейінгі мерзімде көрсетілетін қызметті берушіге Стандарттың 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша субсидияларды алу үшін.
2) жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерінің екінші вегетациясын – аласа бойлы телітушілердің көшеттерімен және книп-баум көшеттерімен отырғызылғандар үшін, екінші-үшінші вегетациясын – жартылай аласа бойлы телітушілердің көшеттерімен отырғызылғандар үшін, екінші-үшінші-төртінші вегетациясын – биік бойлы телітушілердің көшеттерімен отырығызылғандар үшін, екіншіден бастап жетінші вегетацияны қоса алғанда – алманың "Апорт" сорты бойынша өсіруге (күтіп-баптауға) субсидияларды алу үшін тиісті жылдың 1 қыркүйегіне дейінгі мерзімде көрсетілетін қызметті берушіге Стандарттың 4 қосымшасына сәйкес нысан бойынша субсидияларды алуға өтінім береді.

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии отдела осуществляет прием и регистрацию заявок, передает их руководителю услугодателю – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с поступившими заявками и направляет их ответственному руководителю отдела - 15 (пятнадцать) минут;
3) руководитель отдела услугодателя ознакамившися с поступившими заявками, направляет их ответственному исполнителю отдела услугодателя – 30 (тридцать) минут;
4) ответственный исполнитель отдела услугодателя проверяет представленные заявки на предмет соответствия условиям Правил субсидирования стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда (далее – Правила), утвержденные Приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-1/168 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда" и направляет их на рассмотрение межведомственной комиссии (далее – Комиссия) – 3 (три) рабочих дней;
5) комиссия с даты внесения ответственным исполнителем отдела заявки с выездом на место составляет акт обследования, после составления акта обследования принимает протокольное решение о предоставлении либо отказе;
в предоставлении субсидий и представляет их ответственному исполнителю отдела услугодателя – 5 (пять) рабочих дней;
6) ответственный исполнитель отдела услугодателя в случае принятия Комиссией решения о предоставлении субсидий направляет заявки с копиями соответствующих актов и копией протокольного решения руководителю отдела услугодателя – 1 (один) рабочий день;
7) руководитель отдела услугодателя направляет заявки с копиями соответствующих актов и копией протокольного решения руководителю услугодателя - 30 (тридцать) минут;
8) руководитель услугодателя ознакамливается с поступившими документами, принимает решение – 30 (тридцать) минут;
9) ответственный исполнитель отдела услугодателя с копиями соответствующих актов и копией протокольного решения представляет в территориальное подразделение казначейства платежные документы к оплате – 2 (два) рабочих дня.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):

5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) бөлімнің кеңсе қызметкері өтінімдерді қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы келіп түскен өтінімдермен танысады және оларды бөлімнің жауапты басшысына жібереді – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы келіп түскен өтінімдермен танысқан соң, оларды көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді – 30 (отыз) минут;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы ұсынылған өтінімдерді Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-1/168 "Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар) шарттарына сәйкес келуі тұрғысынан тексереді және оларды ведомствоаралық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) қарауына жібереді – 3 (үш) жұмыс күн;
5) комиссия бөлімнің жауапты орындаушысы өтінімді енгізген күннен бастап мекенжайға бара отырып, тексеру актісін жасайды, тексеру актісін жасағаннан кейін субсидияларды ұсыну не ұсынудан бас тарту туралы хаттамалық шешім қабылдайды және оларды көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысына ұсынады – 5 (бес) жұмыс күні;
6) Комиссия субсидияларды ұсыну туралы шешім қабылдаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы өтінімдерді тиісті актілерінің көшірмелерімен және хаттамалық шешімнің көшірмесімен бірге көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жібереді – 1 (бір) жұмыс күні;
7) көрсетілген қызметті берушінің бөлім басшысы өтінімдерді тиісті актілерінің көшірмелерімен және хаттамалық шешімнің көшірмесімен бірге көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді – 30 (отыз) минут;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы келіп түскен құжаттармен танысады, шешім қабылдайды – 30 (отыз) минут;
9) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы тиісті актілердің көшірмелерімен және хаттамалық шешімнің көшірмесімен бірге аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлеуге берілетін төлем құжаттарын ұсынады – 2 (екі) жұмыс күні.
6. Келесі рәсімдерді (іс-әрекеттерді) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижелері:

1) работник канцелярии отдела осуществляет прием и регистрацию заявок;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с поступившими заявками и направляет их ответственному руководителю отдела;
3) руководитель отдела услугодателя ознакамившись с поступившими заявками, направляет их ответственному исполнителю отдела услугодателя;
4) ответственный исполнитель отдела рассматривает и направляет поступившие заявки на рассмотрение Комиссии;
5) составление актов обследования, после принятия протокольного решения о предоставлении субсидий;
6) ответственный исполнитель отдела услугодателя в случае принятия Комиссией решения о предоставлении субсидий направляет заявки с копиями соответствующих актов и копией протокольного решения руководителю отдела услугодателя;
7) руководитель отдела услугодателя направляет заявки с копиями соответствующих актов и копией протокольного решения руководителю услугодателя;
8) руководитель услугодателя ознакамливается с поступившими документами, принимает решение;
9) представление в территориальное подразделение казначейства платежные документы к оплате ответственным исполнителем отдела услугодателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии отдела;
2) руководитель отдела;
3) ответственный исполнитель отдела;
4) межведомственная комиссия;
5) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии отдела осуществляет прием и регистрацию заявок, передает их руководителю услугодателю – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с поступившими заявками и направляет их ответственному руководителю отдела - 15 (пятнадцать) минут;
3) руководитель отдела услугодателя ознакамившися с поступившими заявками, направляет их ответственному исполнителю отдела услугодателя – 30 (тридцать) минут;
4) ответственный исполнитель отдела услугодателя проверяет представленные заявки на предмет соответствия условиям Правил, и направляет их на рассмотрение Комиссии – 3 (три) рабочих дней;

1) бөлімнің кеңсе қызметкері өтінімдерді қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы келіп түскен өтінімдермен танысады және оларды бөлімнің жауапты басшысына жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы келіп түскен өтінімдермен танысқан соң, оларды көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді;
4) бөлімнің жауапты орындаушысы келіп түскен өтінімдерді қарайды және Комиссияның қарауына жібереді;
5) субсидияларды ұсыну туралы хаттамалық шешім қабылдағаннан кейін тексеру актілерін жасау;
6) Коммисия субсидияларды ұсыну туралы шешім қабылдаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы өтінімдерді тиісті актілерінің көшірмелерімен және хаттамалық шешімнің көшірмесімен бірге көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жібереді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы өтінімдерді тиісті актілердің көшірмелерімен және хаттамалық шешімнің көшірмесімен бірге көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы келіп түскен құжаттармен танысады, шешім қабылдайды;
9) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысының аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлеуге берілетін төлем құжаттарын ұсынуы.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) бөлімнің кеңсе қызметкері;
2) бөлім басшысы;
3) бөлімнің жауапты орындаушысы;
4) ведомствоаралық комиссия;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әр рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) бөлімнің кеңсе қызметкері өтінімдерді қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы келіп түскен өтінімдермен танысады және оларды бөлімнің жауапты басшысына жібереді – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы келіп түскен өтінімдермен танысқан соң, оларды көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысына жібереді – 30 (отыз) минут;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы ұсынылған өтінімдерді Қағидалардың шарттарына сәйкес келуі тұрғысынан тексереді және оларды Комиссияның қарауына жібереді – 3 (үш) жұмыс күн;

7) направление электронных документов (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) работника Государственной корпорации через ШЭП в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (далее – АРМ РШЭП) – в течении 1 (одной) минуты;
8) регистрация электронных документов в АРМ РШЭП – в течении 1 (одной) минуты;
9) проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов – в течении 1 (одной) минуты;
10) формирование сообщения о мотивированном ответе об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя - в течении 1 (одной) минуты;
11) получение услугополучателем через работника Государственной корпорации результата государственной услуги (уведомление или мотивированный ответ об отказе), сформированной АРМ РШЭП - в течении 2 (двух) минут.
При обращении через Государственную корпорацию услугополучателю направляется уведомление на бумажном носителе с решением о назначении/не назначений субсидии, подписанное руководителем услугодателя, по формам, согласно приложениям к Стандарту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал:
Государственная услуга через веб-портал "электронного правительства" не оказывается, использование иных информационных систем в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
Приложение
к регламенту государственной
услуги
"Субсидирование стоимости
затрат на закладку и
выращивания (в том числе
восстановление) многолетних
насаждений плодово-ягодных
культур и винограда"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 4
к постановлению акимата
города Алматы
от " 21 " ноября 2017 года № 4/483
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 ноября 2015 года № 4/620
Регламент государственной услуги
"Субсидирование повышения урожайности и качества продукции
растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других
товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения
весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования
производства приоритетных культур" 1. Общие положения

7) электрондық үкіметтің өңірлік шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – ЭҮӨШ АЖО) ЭҮШ арқылы Мемлекеттік корпорация қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) жолдау – 1 (бір) минут ішінде;
8) ЭҮӨШ АЖО-да электрондық құжаттарды тіркеу – 1 (бір) минут ішінде;
9) көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы қоса тіркеген құжаттардың сәйкестігін тексеруі (өңдеу) – 1 (бір) минут ішінде;
10) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап жөніндегі хабарламаны қалыптастыру – 1 (бір) минут ішінде;
11) көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияның қызметкері арқылы ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін (хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап) алуы – 2 (екі) минут ішінде.
Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша қағаз тасығышта көрсетілетін қызметті берушінің қолы қойылып, субсидия тағайындау/тағайындамау туралы шешіммен бірге хабарлама жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді, мемлекеттік қызметті көрсету процесінде өзге де ақпараттық жүйелерді пайдалану көзделмеген.
"Жеміс-жидек дақылдары және
жүзімнің көпжылдық екпелерін
отырғызу және өсіру (оның
ішінде қалпына келтіру)
шығындарының құнын
субсидиялау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Алматы қаласы әкімдігінің
2017 жылғы " 21 " қарашадағы
№ 4/483 қаулысына 4 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 11 қарашадағы
№ 4/620 қаулысымен бекітілген
"Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң
шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының
және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да
тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга "Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур" (далее – государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Алматы" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-3/423 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур"
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: предоставление в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя (либо его представителя по доверенности), предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, результат и длительность его выполнения:

1. "Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы қаласы Ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-3/423 "Басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі бюджеттік субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем құжаттарын ұсыну.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
Мемлекеттiк қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті және Стандарттың 9 тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыдан (не сенімхат бойынша оның өкілі) алуы болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, нәтижесі және оны орындаудың ұзақтығы:

процедура 1 - сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления документов от услугополучателя производит их регистрацию с присвоением регистрационного номера и даты, выдает расписку о приеме пакета документов, после чего передает руководителю услугодателя либо его заместителю. Услугодатель получает письменное согласие услугаполчателя на использование сведений, составляющих охраняемую законном тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – не более 30 (тридцати) минут;
процедура 2 -рассмотрение документов услугополучателя руководителем услугодателя и передача ответственному руководителю отдела услугодателя на исполнение. Длительность выполнения не более 30 (тридцати) минут;
процедура 3 - руководитель отдела услугодателя передает заявление услугополучателя ответственному исполнителю отдела услугодателя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – не более 30 (тридцати) минут;
процедура 4 - ответственный исполнитель отдела услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы согласно пунктом 9 Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте (далее – Правила), утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-3/177 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11094), вносит на рассмотрение Межведомственной комиссии по определению списка сельскохозяйственных товаропроизводителей на получение субсидий (далее – МВК). В случае представления сельскохозяйственным товаропроизводителем (далее – СХТП) неполного пакета документов, заявка и документы возвращаются СХТП на доработку. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 3 (три) рабочих дня;
процедура 5 – МВК организует выезд членов МВК в хозяйства с целью визуальной проверки наличия всходов, а также соблюдения СХТП севооборотов, указанных в картах (схемах) размещения полей в севообороте, и составления акта приемки посевов. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) рабочих дней;

1 рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар келіп түскен күні оларды тіркеу нөмірін және уақытын бере отырып тіркейді, құжаттар топтамасын қабылдағаны туралы қолхат береді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына не оның орынбасарына береді. Көрсетілген қызметті беруші, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған құпия мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2 рәсім - көрсетілетін қызметті беруші басшысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы және көрсетілетін қызметті берушініңжауапты маманына орындауға беруі.Орындау ұзақтығы – 30 (отыз) минуттан аспайды;
3 рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минуттан аспайды;
4 рәсім - көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-3/177 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11094 болып тіркелген) Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар) 9 тармағына сәйкес тексереді, Субсидиялар алуға арналған ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерінің тізімін айқындау жөніндегі ведомствоаралық комиссияның (бұдан әрі – ВАК) қарауына енгізеді. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (бұдан әрі – АШТӨ) құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, өтінім мен құжаттар АШТӨ-ге пысықтауға қайтарылады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 3 (үш) жұмыс күні;
5 рәсім - ВАК өскіндердің болуын, сондай-ақ АШТӨ-нiң ауыспалы егісте танаптардың орналасу карталарында (сызбаларында) көрсетiлген ауыспалы егістердің сақталуын шолып тексеру мақсатында ВАК мүшелерiнiң шаруашылықтарға баруын ұйымдастырады және егістерді қабылдау актісін жасайды. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 2 (екі) жұмыс күні;

процедура 6 – МВК утверждает список услугополучателей в разрезе СХТП. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 3 (три) рабочих дня;
процедура 7 – ответственный специалист услугодателя формирует ведомость на выплату субсидий и представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) рабочих дня.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
Результат процедуры 1 – регистрация заявления (документов) услугополучателя;
Результат процедуры 2 – виза руководителя услугодателя либо его заместителя на заявлении услугополучателя, направление документов руководителю отдела услугодателя;
Результат процедуры 3 – определение ответственного исполнителя услугодателя;
Результат процедуры 4 – внесение пакета документов услугополучателя на рассмотрение МВК либо отказ ввиду неполноты пакета документов;
Результат процедуры 5 – проверка МВК наличия всходов и соблюдения севооборотов, составление акта приемки посевов, направление и утверждает;
Результат процедуры 6 – утверждение МВК списка услугополучателей;
Результат процедуры 7 – направление реестра счетов к оплате в территориальное подразделение казначейства.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя и (или) заместитель руководителя;
3) руководитель отдела сельского хозяйства услугодателя;
4) специалист отдела сельского хозяйства услугодателя;
5) МВК.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
процедура 1 - сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления документов от услугополучателя производит их регистрацию с присвоением регистрационного номера и даты, выдает расписку о приеме пакета документов, после чего передает руководителю услугодателя либо его заместителю. Услугодатель получает письменное согласие услугаполчателя на использование сведений, составляющих охраняемую законном тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
процедура 2 - рассмотрение документов услугополучателя руководителем услугодателя и передача ответственному руководителю отдела услугодателя на исполнение;
процедура 3 - руководитель отдела услугодателя передает заявление услугополучателя ответственному исполнителю отдела услугодателя;
процедура 4 - ответственный исполнитель отдела услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы согласно пункту 9 Правил, вносит на рассмотрение МВК по определению списка сельскохозяйственных товаропроизводителей на получение субсидий. В случае представления СХТП неполного пакета документов, заявка и документы возвращаются СХТП на доработку;
процедура 5 – МВК организует выезд членов МВК в хозяйства с целью визуальной проверки наличия всходов, а также соблюдения СХТП севооборотов, указанных в картах (схемах) размещения полей в севообороте, и составления акта приемки посевов;
процедура 6 – МВК утверждает список услугополучателей в разрезе СХТП;
процедура 7 – ответственный специалист услугодателя формирует ведомость на выплату субсидий и представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры.

6 рәсім - ВАКАШТӨ бөлінісіндекөрсетілетін қызметті алушылардың тізімін бекiтеді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 3 (үш) жұмыс күні;
7 рәсім - көрсетілетін қызметті беруші субсидияларды төлеуге арналған тізімдемені қалыптастырады және аумақтық қазынашылық бөлiмшесіне төлем шоттарының тiзiлiмiн ұсынады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 2 (екі) жұмыс күні;
6. Келесі рәсімді (іс-әрекетті) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1 рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының өтінішін (құжаттарын) тіркеу;
2 рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының өтінішіндегі көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оның орынбасарының бұрыштамасы, құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жолдау;
3 рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтау;
4 рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын ВАК қарауына енгізу не құжаттар топтамасының толық еместігіне байланысты бас тарту;
5 рәсімнің нәтижесі – ВАК-тың өскіндердің болуын және ауыспалы егістіктердің сақталуын тексеруі, егiстерді қабылдау актісін жасауы, жолдауы және бекітуі;
6 рәсімнің нәтижесі – ВАК көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін бекiтуі;
7 рәсімнің нәтижесі – төлем шоттарының тізілімін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне жолдау.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысыжәне (немесе) басшының орынбасары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің ауыл шаруашылығы бөлімінің маманы;
5) ВАК.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің, құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар келіп түскен күні оларды тіркеу нөмірін және уақытын бере отырып тіркейді, құжаттар топтамасының қабылданғаны туралы қолхат береді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына не оның орынбасарына береді. Көрсетілетін қызметті беруші, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына орындауға беруі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысына береді;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды Қағидалардың 9 тармағына сәйкес тексереді, Субсидиялар алуға арналған ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерінің тізімін айқындау жөніндегі ВАК қарауына енгізеді. АШТӨ құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, өтінім мен құжаттар пысықтауға қайтарылады;
5) ВАК өскіндердің болуын, сондай-ақ АШТӨ-нiң ауыспалы егісте танаптардың орналасу карталарында (сызбаларында) көрсетiлген ауыспалы егістердің сақталуын шолып тексеру мақсатында ВАК мүшелерiнiң шаруашылықтарға баруын ұйымдастырады және егістерді қабылдау актісін жасайды;
6) ВАК АШТӨ бөлінісінде қызметті көрсетілетін алушылардың тізімін бекiтеді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы субсидияларды төлеуге арналған тізімдемені қалыптастырады және аумақтық қазынашылық бөлiмшесіне төлем шоттарының тiзiлiмiн ұсынады.

4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателями, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) работник Государственной корпорации проверяет правильность заполнения заявки и полноту пакета документов, предоставленных услугополучателем, на соответствие пункта 4 настоящего Стандарта – 5 (пять) минут;
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 4 настоящего Стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявки и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к Стандарту.
2) работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан – 5 (пять) минут;
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов, работник Государственной корпорации выдает расписку о приеме соответствующих документов – 5 (пять) минут.
3) работник Государственной корпорации подготавливает пакет документов и направляет его услугодателю через курьерскую или иную уполномоченную на это связь – 1 (один) рабочий день;
4) услугодатель осуществляет процедуры (действия) в соответствии с описанием порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и направляет в Государственную корпорацию уведомление с решением о назначении/неназначении субсидий – 37 (тридцать семь) рабочих дней;
5) работник Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю – 15 (пятнадцать) минут.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через государственную корпорацию, его длительность:
1) услугополучатель подает необходимые документы и заявление работнику Государственной корпорации, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди – в течении 2 (двух) минут;
2) ввод работника Государственной корпорации в автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы Государственной корпорации (далее – АРМ ИИС ГК) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги – в течение 1 (одной) минуты;

4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті
көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеудің ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтініштің дұрыс толтырылуын және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар топтамасының толықтығын осы Стандарттың 4 тармағына сәйкес келуіне тексереді – 5 (бес) минут;
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын осы Стандарттың 4 тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдауданбас тартады және Стандарттың 4 қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады – 5 (бес) минут;
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттардытапсырған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді – 5 (бес) минут.
3) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттар топтамасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушіге курьерлік немесе осыған өзге де уәкілетті байланыс арқылы жібереді – 1 (бір) жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасына сәйкес рәсімдерді (іс-әрекеттерді) жүзеге асырады және субсидияларды тағайындау/тағайындамау туралы шешіммен хабарламаны Мемлекеттік корпорацияға жолдайды – 37 (отыз жеті) жұмыс күні;
5) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 15 (он бес) минут.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін мемлекеттік корпорация арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияның қызметкеріне өтінішті және қажетті құжаттарды тапсыруды электрондық кезек ретімен "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырады – 2 (екі) минут ішінде;
2) мемлекеттік қызмет көрсету үшін Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Мемлекеттік корпорация ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі - МК ЫАЖ АЖО) логин мен парольді (авторизациялау процесі) енгізуі - 1 (бір) минут ішінде;

3) выбор работником Государственной корпорации государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод работником Государственной корпорации данных услугополучателя или данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности данные доверенности не заполняются) - в течении 2 (двух) минут;
4) направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственную базу данных физических (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя, а также в Единой нотариальной информационной системе (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя – в течении 2 (двух) минут;
5) проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС - в течении 1 (одной) минуты;
6) формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ или данных доверенности в ЕНИС – в течении 1 (одной) минуты;
7) направление электронных документов (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП работника Государственной корпорации через ШЭП в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (далее – АРМ РШЭП) – в течении 1 (одной) минуты;
8) регистрация электронных документов в АРМ РШЭП – в течении 1 (одной) минуты;
9) проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов – в течении 1 (одной) минуты;
10) формирование сообщения о мотивированном ответе об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя - в течении 1 (одной) минуты;
11) получение услугополучателем через работника Государственной корпорации результата государственной услуги (уведомление или мотивированный ответ об отказе), сформированной АРМ РШЭП - в течении 2 (двух)минут.
При обращении через Государственную корпорацию услугополучателю направляется уведомление на бумажном носителе с решением о назначении/не назначений субсидии, подписанное руководителем услугодателя, по формам, согласно приложениям к Стандарту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему регламенту.

3) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетінқызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраусалудыңнысанын шығаруы және Мемлекеттік корпорация қызметкерініңкөрсетілетін қызметті алушыныңдеректерін немесе көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхаты бойынша (нотариалды куәландырылған сенімхат болған жағдайда, сенімхат өзгеше куәландырылған жағдайда сенімхаттың дерекетері толтырылмайды) деректерді енгізуі – 2 (екі) минут ішінде;
4) электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі - ЖТ МДҚ) - көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сонымен қатар Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – БНАЖ) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхатының деректері туралы сұраусалуды жолдау – 2 (екі) минут ішінде;
5) ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің және БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру – 1 (бір) минут ішінде;
6) ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушыдеректерінің немесе БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру – 1 (бір) минут ішінде;
7) электрондық үкіметтің өңірлік шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – ЭҮӨШ АЖО) ЭҮШ арқылы Мемлекеттік корпорация қызметкерінің ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) жолдау – 1 (бір) минут ішінде;
8) ЭҮӨШ АЖО-да электрондық құжаттарды тіркеу – 1 (бір) минут ішінде;
9) көрсетілетін қызметті берушініңкөрсетілетін қызметті алушы қоса тіркеген құжаттардыңсәйкестігін тексеруі (өңдеу) – 1 (бір) минут ішінде;
10) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап жөніндегі хабарламаны қалыптастыру – 1 (бір) минут ішінде;
11) көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорация қызметкері арқылы ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін (хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап) алуы – 2 (екі) минут ішінде;
Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша қағаз тасығышта көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылған, субсидия тағайындау/тағайындамау туралы шешіммен хабарлама жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдердің (іс-әркеттердің) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал;
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее - ИИН) и (или) бизнес идентификационного номера (далее - БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН и (или) БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и (или) БИН и пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий пакета документов в электронном виде, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН и (или) БИН, указанным в запросе, и ИИН и (или) БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
процесс 4 – формирование сообщения о мотивированном отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 5 – направление электронного пакета документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки запроса услугодателем;
условие 3 – изучение услугодателем представленных документов, которые являются основанием для оказания государственной услуги;
процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в пакете документов услугополучателя;
процесс 7 – получение услугополучателем результата государственной услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированный порталом.
При обращении через портал услугополучателю направляется уведомление с решением о назначении/не назначений субсидии в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал приведены в диаграмме согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование повышения урожайности и качества продукции
растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других
товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения
весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства
приоритетных культур"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги
"Субсидирование повышения
урожайности и качества
продукции растениеводства,
стоимости горюче-смазочных
материалов и других товарно-
материальных ценностей,
необходимых для проведения
весенне-полевых и уборочных
работ, путем субсидирования
производства приоритетных
культур"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 5
к постановлению акимата
города Алматы

11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) және (немесе) бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін жүзеге асырылады) көмегімен порталға тіркелуді жүзеге асырады;
1 процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының ЖСН және (немесе) БСН және парольді (авторизациялау процесі) енгізу процесі;
1 шарт - ЖСН және (немесе) БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын порталда тексеру;
2 процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы порталда хабарламаны қалыптастыру;
3 процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлкеттік қызметті көрсету үшін экранға сұраудың нысанын шығаруы және оның құрылымын және форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды (деректерді енгізу) толтыруы, қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде сұрау салудың нысанына тіркеуі, сондай-ақ сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
2 шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сонымен бірге сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН және (немесе) БСН, және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) тексеру;
4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмауына байланысты, сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5 процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды өңдеуі үшін ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттар топтамасын (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуы) ЭҮӨШ АЖО жолдау;
3 шарт - көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін негіз болатын құжаттарды зерделеуі;
6 процесс - көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасында бұзушылықтардың болуына байланысты, сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
7 процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында субсидияны тағайындау/тағайындамау туралы шешіммен хабарлама жолданады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдары осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес диаграммадаберілген.
"Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды,
жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi
басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы
өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай
материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын
жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың
құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдарының диаграммасы
Шартты белгілер:
Алматы қаласы әкімдігінің

от " 21 " ноября 2017 года
№ 4/483
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 ноября 2015 года № 4/620
Регламент государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование развития семеноводства" (далее – государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Алматы" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра сельскогохозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-2/419 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства"
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
услугополучатель, (либо его представитель по доверенности) представляет услугодателю и в Государственную корпорацию:
1) для получения субсидий за приобретенные субсидируемые семена – в срок до 30 июля соответствующего года – по яровым культурам, до 1 сентября соответствующего года – по многолетним травам, до 10 ноября соответствующего года – по озимым культурам:
заявку на получение субсидий на возмещение затрат по приобретению субсидируемых семян по форме, согласно приложению 4 к Стандарту государственной услуги.
2) для получения причитающихся субсидий за приобретенные субсидируемые семена (в случае предоставления права получения субсидий элитно-семеноводческому или семеноводческому хозяйству) – в срок до 30 июля соответствующего года – по яровым культурам, до 1 сентября соответствующего года – по многолетним травам, до 10 ноября соответствующего года – по озимым культурам:
заявку об оплате причитающихся субсидий по форме, согласно приложению 5 к Стандарту государственной услуги;
сводную заявку, сформированную на основании заявок сельскохозяйственных товаропроизводителей (далее –сельхозтоваропроизводитель), поданных через элитно-семеноводческое или семеноводческое хозяйство (при подаче нескольких заявок), по форме, согласно приложению 6 к Стандарту государственной услуги;

2017 жылғы " 21 " қарашадағы
№ 4/483 қаулысына 5 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 11қарашадағы
№ 4/620 қаулысымен бекітілген
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы қаласы Ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/419 "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация)арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін ұсыну.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме:
көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге және Мемлекеттік корпорацияға келесі құжаттарды ұсынуы болып табылады:
1) сатып алынған субсидияланатын тұқымдарға субсидиялар алу үшін жаздық дақылдар бойынша – тиісті жылдың 30 шілдесіне дейінгі, көпжылдық шөптер бойынша – тиісті жылдың 1 қыркүйегіне дейінгі, күздік дақылдар бойынша – тиісті жылдың 10 қарашасына дейінгі мерзімде:
мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 4 қосымшасына сәйкес нысан бойынша субсидияланатын тұқымдарды сатып алу жөніндегі шығындарды өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім.
2) сатып алынған субсидияланатын тұқымдарға тиесілі субсидияларды алу үшін (элиталық тұқым шаруашылығына немесе тұқым шаруашылығына субсидиялар алу құқығы берілген жағдайда) жаздық дақылдар бойынша – тиісті жылдың 30 шілдесіне дейінгі, көпжылдық шөптер бойынша – тиісті жылдың 1 қыркүйегіне дейінгі, күздік дақылдар бойынша – тиісті жылдың 10 қарашасына дейінгі мерзімде:
мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 5 қосымшасына сәйкес нысан бойынша тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінім;
мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 6 қосымшасына сәйкес нысан бойынша элиталық тұқым шаруашылығы немесе тұқым шаруашылығы арқылы берілген ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің (бұдан әрі - ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші) өтінімдері негізінде қалыптастырылған жиынтық өтінім (бірнеше өтінімдер берген кезде);

3) для получения субсидий за использованные на посев семена собственного производства – в срок до 30 июля соответствующего года – по яровым культурам, до 1 сентября соответствующего года – по многолетним травам, до 10 ноября соответствующего года – по озимым культурам:
заявку на получение субсидий за использованные субсидируемые семена по форме, согласно приложению 7 к Стандарту государственной услуги.
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, о регистрации юридического лица работник Государственной корпорации и услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП).
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов с последующей передачей руководителю услугодателя – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугадателя рассматривает документы и определяет ответственного руководителя отдела – 30 (тридцать) минут;
3) ответственный руководитель отдела рассматривает документы и определяет ответственного специалист отдела - 30 (тридцать) минут;
4) ответственный специалист отдела проверяет представленные документы на соответствие требованиям, предусмотренные пунктом 6 Стандарта государственной услуги, в случае несоответствия требованиям подготавливает мотивированный отказ по основаниям, предусмотренным пунктом 11 Стандарта государственной услуги, в случае положительного решения в предоставлении субсидии направляет заявку к руководителю отдела - 4 (четыре) рабочих дня;
5) руководитель отдела услугодателя рассматривает документы и выносит решение, отправляет на подпись руководителю услугодателя – 30 (тридцать) минут;
6) руководитель услугодателя рассматривает документы и в случае положительного решения, подписывает документ – 30 (тридцать) минут;
7) ответственный специалист услугодателя представляет в территориальное подразделение казначейства реестры счетов к оплате и (или) счета к оплате для перечисления причитающихся субсидий на счета сельхозтоваропроизводителей, элитно-семеноводческих или семеноводческих хозяйств – 1 (один) рабочий день.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

3) егіске пайдаланылған өзі өндірген тұқымдарға субсидиялар алу үшін – жаздық дақылдар бойынша тиісті жылдың 30 шілдесіне дейінгі, көпжылдық шөптер бойынша – тиісті жылдың 1 қыркүйегіне дейінгі, күздік дақылдар бойынша – тиісті жылдың 10 қарашасына дейінгі мерзімде:
мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 7 қосымшасына сәйкес нысан бойынша пайдаланылған субсидияланатын тұқымдар үшін субсидиялар алуға арналған өтінім.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді– 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және бөлімнің жауапты басшысын айқындайды – 30 (отыз) минут;
3) бөлімнің жауапты басшысы құжаттарды қарайды және бөлімнің жауапты маманын айқындайды – 30 (отыз) минут;
4) бөлімнің жауапты маманы ұсынылған құжаттардыңмемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 6 тармағында көзделген талаптарға сәйкес келуін тексереді, талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 11 тармағында көзделген негіздер бойынша дәлелді бас тартуды дайындайды, субсидияларды ұсынғанда оң шешім шығарған жағдайдабөлім басшысына өтінімді жолдайды – 4 (төрт) жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы құжаттарды қарайды және шешім шығарады, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді– 30 (отыз) минут;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және оң шешім шығарған жағдайда құжатқа қол қояды – 30 (отыз) минут;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің, элиталық тұқым немесе тұқым шаруашылықтарының шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін төлем шоттарының және (немесе) төлем шотының тізілімдерін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне ұсынады – 1 (бір) жұмыс күні.
6. Келесі рәсімді (іс-әрекетті) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі:

1) регистрация документов в канцелярии услугодателя;
2) рассмотрение и наложение резолюции руководителем услугодателя;
3) ответственный руководитель отдела рассматривает документы и определяет ответственного специалиста отдела, в случае положительного решения в предоставлении субсидии направляет заявку к руководителю отдела;
4) ответственный специалист отдела проверяет представленные документы на соответствие требованиям;
5) руководитель отдела услугодателя рассматривает документы и выносит решение, отправляет на подпись руководителю услугодателя;
6) руководитель услугодателя рассматривает документы и в случае положительного решения, подписывает документ;
7) предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей ответственным специалистом услугодателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии отдела;
2) руководитель отдела;
3) ответственный специалист отдела;
4) руководитель;
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов с последующей передачей руководителю услугодателя – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугадателя рассматривает документы и определяет ответственного руководителя отдела – 30 (тридцать) минут;
3) ответственный руководитель отдела рассматривает документы и определяет ответственного специалист отдела - 30 (тридцать) минут;
4) ответственный специалист отдела проверяет представленные документы на соответствие требованиям, предусмотренные пунктом 6 Стандарта государственной услуги, в случае несоответствия требованиям подготавливает мотивированный отказ по основаниям, предусмотренным пунктом 11 Стандарта государственной услуги, в случае положительного решения в предоставлении субсидии направляет заявку к руководителю отдела - 4 (четыре) рабочих дня;
5) руководитель отдела услугодателя рассматривает документы и выносит решение, отправляет на подпись руководителю услугодателя – 30 (тридцать) минут;
6) руководитель услугодателя рассматривает документы и в случае положительного решения, подписывает документ – 30 (тридцать) минут;

1) көрсетілген қызметті берушінің кеңсесінде құжаттарды тіркеу;
2) көрсетілген қызметті беруші басшысының қарауы және бұрыштама қоюы;
3) бөлімнің жауапты басшысы құжаттарды қарайды және бөлімнің жауапты маманын айқындайды, субсидия ұсынуда оң шешім шығарған жағдайда бөлім басшысына өтінімді жолдайды;
4) бөлімнің жауапты маманы ұсынылған құжаттардың талаптарға сәйкес келуін тексереді;
5) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің басшысы құжаттарды қарайды, және шешім қабылдайды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және оң шешім шығарған жағдайда құжатқа қол кояды;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін төлем шоттарының тізілімін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне ұсынуы.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) бөлімнің кеңсе қызметкері;
2) бөлім басшысы;
3) бөлімнің жауапты маманы;
4) басшы;
8. Әр рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және бөлімнің жауапты басшысын айқындайды – 30 (отыз) минут;
3) бөлімнің жауапты басшысы құжаттарды қарайды және бөлімнің жауапты маманын айқындайды – 30 (отыз) минут;
4) бөлімнің жауапты маманы ұсынылған құжаттардың мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 6 тармағында көзделген талаптарға сәйкес келуін тексереді, талаптарға сәйкес келмеген жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 11 тармағында көзделген негіздер бойынша дәлелді бас тартуды дайындайды, субсидияны ұсынғанда оң шешім шығарған жағдайда бөлім басшысына өтінімді жолдайды – 4 (төрт) жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы құжаттарды қарайды және шешім шығарады, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді – 30 (отыз) минут;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және оң шешім шығарған жағдайда құжатқа қол қояды – 30 (отыз) минут;

7) ответственный специалист услугодателя представляет в территориальное подразделение казначейства реестры счетов к оплате и (или) счета к оплате для перечисления причитающихся субсидий на счета сельхозтоваропроизводителей, элитно-семеноводческих или семеноводческих хозяйств – 1 (один) рабочий день.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность каждой процедуры (действия):
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) для получения государственной услуги представляет в Государственную корпорацию заявку по установленной форме, предусмотренные пунктом 6 Стандарта государственной услуги;
2) работник Государственной корпорации проверяет правильность заполнения заявления, полноту представленных документов, получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан и выдает услугополучателю соответствующую расписку – 10 (десять) минут;
3) работник Государственной корпорации идентифицирует личность услугополучателя, вносит соответствующую информацию об услугополучателе и список представленных документов – 10 (десять) минут;
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 6 Стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявки и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 9 к Стандарту государственной услуги.
4) работник Государственной корпорации, выдает услугополучателю расписку о приеме пакета документов с указанием даты выдачи результата оказания государственной услуги и передает услугодателю – 10 (десять) минут;
5) услугодатель осуществляет процедуры (действия) в соответствии с описанием порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и направляет в Государственную корпорацию – 5 (пять) рабочих дней;
6) работник Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме пакета документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю – 10 (десять) минут.

7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің, элиталық тұқым немесе тұқым шаруашылықтарының шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін төлем шоттарының және (немесе) төлем шотының тізілімдерін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне ұсынады – 1 (бір) жұмыс күні.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 6 тармағында көзделген белгіленген нысан бойынша өтінімді Мемлекеттік корпорацияға ұсынады;
2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтініштіңдұрыс толтырылуын, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады және көрсетілетін қызметті алушыға тиісті қолхат береді – 10 (он) минут;
3) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіреді, көрсетілетін қызметті алушы туралы тиісті ақпаратты және ұсынылған құжаттардың тізімін енгізеді – 10 (он) минут;
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 6 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінімді қабылдаудан бас тартады және мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 9 қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
4) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру күнін көрсете отырып құжаттар топтамасын қабылдағаны туралы қолхат береді және көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады – 10 (он) минут;
5) көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасына сәйкес рәсімдерді (іс-әрекеттерді) жүзеге асырады және Мемлекеттік корпорацияға жібереді - 5 (бес) жүмыс күні;
6) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттар топтамасын қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 10 (он) минут.

10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через государственную корпорацию, его длительность:
1) услугополучатель подает необходимые документы и заявление работнику Государственной корпорации, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди – в течении 2 (двух) минут;
2) ввод работника Государственной корпорации в автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы Государственной корпорации (далее – АРМ ИИС ГК) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги – в течение 1 (одной) минуты;
3) выбор работником Государственной корпорации государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод работником Государственной корпорации данных услугополучателя или данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности данные доверенности не заполняются) - в течении 2 (двух) минут;
4) направление запроса через ШЭП в государственную базу данных физических лиц (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя, а также в Единой нотариальной информационной системе (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя – в течении 2 (двух) минут;
5) проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС - в течении 1 (одной) минуты;
6) формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ или данных доверенности в ЕНИС – в течении 1 (одной) минуты;
7) направление электронных документов (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) работника Государственной корпорации через ШЭП в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (далее – АРМ РШЭП) – в течении 1 (одной) минуты;
8) регистрация электронных документов в АРМ РШЭП – в течении 1 (одной) минуты;
9) проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов – в течении 1 (одной) минуты;
10) формирование сообщения о мотивированном ответе об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя - в течении 1 (одной)минуты;
11) получение услугополучателем через работника Государственной корпорации результата государственной услуги (уведомление или мотивированный ответ об отказе), сформированной АРМ РШЭП - в течении 2 (двух) минут.
При обращении через Государственную корпорацию услугополучателю направляется уведомление на бумажном носителе с решением о назначении/не назначений субсидии, подписанное руководителем услугодателя, по формам, согласно приложениям к Стандарту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.

10. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін мемлекеттік корпорация арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияның қызметкеріне өтінішті және қажетті құжаттарды тапсыруды электрондық кезек ретімен "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырады – 2 (екі) минут ішінде;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін Мемлекеттік корпорацияқызметкерінің Мемлекеттік корпорация ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі - МК ЫАЖ АЖО) логин мен парольді (авторизациялау процесі) енгізуі - 1 (бір) минут ішінде;
3) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың нысанын шығаруы және Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін немесе көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхаты бойынша (нотариалды куәландырылған сенімхат болған жағдайда, сенімхат өзгеше куәландырылған жағдайда сенімхаттың дерекетері толтырылмайды) деректерді енгізуі – 2 (екі) минут ішінде;
4) ЭҮШ арқылы жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі - ЖТ МДҚ) - көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сонымен қатар Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – БНАЖ) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхатының деректері туралы сұрау салуды жолдау – 2 (екі) минут ішінде;
5) ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің және БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру – 1 (бір) минут ішінде;
6) ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің немесе БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру – 1 (бір) минут ішінде;
7) электрондық үкіметтің өңірлік шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – ЭҮӨШ АЖО) ЭҮШ арқылы Мемлекеттік корпорация қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) жолдау – 1 (бір) минут ішінде;
8) ЭҮӨШ АЖО-да электрондық құжаттарды тіркеу – 1 (бір) минут ішінде;
9) көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы қоса тіркеген құжаттардың сәйкестігін тексеруі (өңдеу) – 1 (бір) минут ішінде;
10) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап жөніндегі хабарламаны қалыптастыру – 1 (бір) минут ішінде;
11) көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорация қызметкері арқылы ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін (хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап) алуы – 2 (екі) минут ішінде;
Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша қағаз тасығышта көрсетілетін қызметті берушінің қолы қойылған, субсидия тағайындау/тағайындамау туралы шешіммен хабарлама жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдердің (іс-әркеттердің) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
Государственная услуга через веб-портал "электронного правительства" не оказывается, использование иных информационных систем в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено
Приложение
к регламенту государственной
услуги
"Субсидирование развития
семеноводства"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 6
к постановлению акимата
города Алматы
от " 21 " ноября 2017 года
№ 4/483
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 ноября 2015 года № 4/620
Регламент государственной услуги
"Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян" (далее – государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Алматы" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-2/416 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области семеноводства"
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz ,www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача свидетельства об аттестации (далее – свидетельство об аттестации) или мотивированный отказ по основаниям, указанным в пункте 9-1 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действии структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) следующих документов:
1) через канцелярию услугодателя: заявление по форме согласно приложению 1 Стандарта;
информацию о соответствии требованиям, предъявляемым к лабораториям по экспертизе качеств семян, в виде формы сведений, согласно приложению 2 к Стандарту.

11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді, мемлекеттік қызметті көрсету процесінде өзге де ақпараттық жүйелерді пайдалану қарастырылмаған.
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Алматы қаласы әкімдігінің
2017 жылғы " 21 " қарашадағы
№ 4/483 қаулысына 6 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 11 қарашадағы
№ 4/620 қаулысымен бекітілген
"Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы қаласы Ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/416 "Тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: аттестаттау туралы куәлік (бұдан әрі – аттестаттау туралы куәлік) беру немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-1-тармағында көрсетілген негіздер бойынша дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) келесі құжаттарды ұсынуы болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы: Стандарттың 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес мәліметтер нысаны түріндегі тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларға қойылатын талаптарға сәйкестік туралы ақпарат.

2) через портал: запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
электронная копия формы сведений о соответствии требованиям, предъявляемым к лабораториям по экспертизе качеств семян, в виде формы сведений, согласно приложению 2 к Стандарту.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения при обращении к услугодателю:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием, регистрацию полученных документов и выдачу талона о принятии заявления и пакета документов – не более 15 (пятнадцати) минут;
2) руководство услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного руководителя отдела, оформляет резолюцию и направляет документы ответственному исполнителю – не более 15 (пятнадцати) минут;
3) ответственный руководитель отдела услугодателя изучает и передает документы ответственному исполнителю отдела – 30 (тридцать) минут;
4) ответственный специалист отдела услугодателя изучает и передает документы в аттестационную комиссию – не более 30 (тридцати) минут;
5) аттестационная комиссия:
проверяет полноту представленных документов, с выездом на место проводит обследование в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов заявителя;
составляет акт обследования, на основании акта обследования в течение 1 (одного) рабочего дня;
на основании рассмотренных документов, акта обследования принимает решение об аттестации лаборатории по экспертизе качества семян в течение 2 (двух) рабочих дней;
оформляет и направляет протокол ответственному исполнителю услугодателя – не более 6 (шесть) рабочих дней;
6) ответственный исполнитель услугодателя согласно протоколу аттестационной комиссии подготавливает проект постановления и направляет его на согласование руководителю отдела услугодателя – 1 рабочий день;
7) ответственный руководитель отдела рассматривает проект постановления, в случае положительного решения направляет его на согласование руководителю услугодателя – 30 (тридцать) минут;
8) руководитель услугодателя утверждает проект постановления о присвоении услугополучателю статуса лаборатории по экспертизе качества семян, подписывает свидетельство об аттестации и направляет в канцелярию – не более 2 (двух) рабочих дней;
9) работник канцелярии услугодателя выдает свидетельство об аттестации – не более 15 (пятнадцати) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

2) портал арқылы:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес мәліметтер нысаны түріндегі тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларға қойылатын талаптарға сәйкестік туралы мәліметтер нысанының электрондық көшірмесі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, көрсетілетін қызметті алушыға жүгінген кезде оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі алынған құжаттарды қабылдайды, тіркейді және өтініш пен құжаттар топтамасының қабылданғаны туралы талон береді – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттармен танысып, бөлімінің жауапты басшысын айқындайды, бұрыштаманы ресімдеп, құжаттарды жауапты орындаушыға жолдайды – 15 (он бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты басшысы құжаттарды зерделеп, бөлімнің жауапты орындаушысына береді – 30 (отыз) минут;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы құжаттарды қарайды және аттестаттау коммисиясына береді – 30 (отыз) минуттан аспайды;
5) аттестаттау комиссиясы:
өтініш берушінің құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, сол жерге барып тексеру жүргізеді;
1 (бір) жұмыс күні ішінде тексеру актісінің негізінде тексеру актісін жасайды;
2 (екі) жұмыс күні ішінде қаралған құжаттардың, тексеру актісінің негізінде тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананы аттестаттау туралы шешім қабылдайды;
хаттаманы ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – 6 (алты) жұмыс күнінен аспайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы аттестаттау комиссиясының хаттамасына сәйкес қаулы жобасын дайындап, оны көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына келісуге жолдайды – 1 жұмыс күні;
7) бөлімнің жауапты басшысы қаулы жобасын қарайды, оң шешім шығарған жағдайда оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына келісуге жолдайды – 30 (отыз) минут;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушыға тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана мәртебесін беру туралы қаулы жобасын бекітеді, аттестаттау туралы куәлікке қол қояды және кеңсеге жолдайды – 2 (екі) жұмыс күнінен аспайды;
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері аттестаттау туралы куәлік береді – 15 (он бес) минуттан аспайды.
6. Келесі рәсімді (іс-әрекетті) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімінің (іс-әрекеттің) нәтижесі:

1) прием и регистрация документов, выдача талона о принятии заявления и пакета документов и направляет руководителю;
2) руководство услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного руководителя отдела, оформляет резолюцию и направляет документы ответственному исполнителю;
3) ответственный руководитель отдела услугодателя изучает и передает документы ответственному исполнителю отдела;
4) ответственный исполнитель отдела передает документы аттестационной комиссии;
5) составление акта обследования, оформление решение комиссии в форме протокола и направляет ответственному исполнителю;
6) подготовка проекта постановления;
7) утверждение проекта постановления;
8) подписание свидетельство об аттестации;
9) выдача свидетельства об аттестации.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений(работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) аттестационная комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием, регистрацию полученных документов и выдачу талона о принятии заявления и пакета документов – не более 15 (пятнадцати) минут;
2) руководство услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного руководителя отдела, оформляет резолюцию и направляет документы ответственному исполнителю – не более 15 (пятнадцати) минут;
3) ответственный руководитель отдела услугодателя изучает и передает документы ответственному исполнителю отдела – 30 (тридцать) минут;
4) ответственный специалист отдела услугодателя изучает и передает документы в аттестационную комиссию – не более 30 (тридцати) минут;
5) аттестационная комиссия:
проверяет полноту представленных документов, с выездом на место проводит обследование в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов заявителя;
составляет акт обследования, на основании акта обследования в течение 1 (одного) рабочего дня;
на основании рассмотренных документов, акта обследования принимает решение об аттестации лаборатории по экспертизе качества семян в течение 2 (двух) рабочих дней;
оформляет и направляет протокол ответственному исполнителю услугодателя – не более 6 (шесть) рабочих дней;

1) құжаттарды қабылдау және тіркеу, өтініш пен құжаттар топтамасының қабылданғаны туралы талон беріп, басшыға жолдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттармен танысып, бөлімнің жауапты басшысын айқындайды, бұрыштаманы ресімдеп, құжаттарды жауапты орындаушыға жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты басшысы құжаттарды зерделеп, бөлімнің жауапты орындаушысына береді;
4) бөлімнің жауапты орындаушысы құжаттарды аттестаттау комиссиясына береді;
5) тексеру актісін жасайды, комиссия шешімін хаттама түрінде ресімдеп, жауапты орындаушыға жолдайды;
6) қаулы жобасын дайындау;
7) қаулы жобасын бекіту;
8) аттестаттау туралы куәлікке қол қою;
9) аттестаттау туралы куәлік беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің ) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) аттестаттау комиссиясы.
8. Әр рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі алынған құжаттарды қабылдайды, тіркейді және өтініш пен құжаттар топтамасының қабылданғаны туралы талон береді – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттармен танысып, бөлімінің жауапты басшысын айқындайды, бұрыштаманы ресімдеп, құжаттарды жауапты орындаушыға жолдайды – 15 (он бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты басшысы құжаттарды зерделеп, бөлімнің жауапты орындаушысына береді – 30 (отыз) минут;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы құжаттарды қарайды және аттестаттау коммисиясына береді – 30 (отыз) минуттан аспайды;
5) аттестаттау комиссиясы:
өтініш берушінің құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, сол жерге барып тексеру жүргізеді;
1 (бір) жұмыс күні ішінде тексеру актісінің негізінде тексеру актісін жасайды;
2 (екі) жұмыс күні ішінде қаралған құжаттардың, тексеру актісінің негізінде тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананы аттестаттау туралы шешім қабылдайды;
хаттаманы ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – 6 (алты) жұмыс күнінен аспайды;

6) ответственный исполнитель услугодателя согласно протоколу аттестационной комиссии подготавливает проект постановления и направляет его на согласование руководителю отдела услугодателя – 1 рабочий день;
7) ответственный руководитель отдела рассматривает проект постановления, в случае положительного решения направляет его на согласование руководителю услугодателя – 30 (тридцать) минут;
8) руководитель услугодателя утверждает проект постановления о присвоении услугополучателю статуса лаборатории по экспертизе качества семян, подписывает свидетельство об аттестации и направляет в канцелярию – не более 2 (двух) рабочих дней;
9) работник канцелярии услугодателя выдает свидетельство об аттестации – не более 15 (пятнадцати) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Государственная услуга через Государственной корпорацией и его территориальными подразделениями не оказывается, использование иных информационных систем в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал;
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее - ИИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированного услугополучателя на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);

6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы аттестаттау комиссиясының хаттамасына сәйкес қаулы жобасын дайындап, оны көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына келісуге жолдайды – 1 жұмыс күні;
7) бөлімнің жауапты басшысы қаулы жобасын қарайды, оң шешім шығарған жағдайда оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына келісуге жолдайды – 30 (отыз) минут;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушыға тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана мәртебесін беру туралы қаулы жобасын бекітеді, аттестаттау туралы куәлікке қол қояды және кеңсеге жолдайды – 2 (екі) жұмыс күнінен аспайды;
9) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері аттестаттау туралы куәлік береді – 15 (он бес) минуттан аспайды.
4. Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік
қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет Мемлекеттік корпорация және оның аумақтық бөлімшелері арқылы көрсетілмейді, мемлекеттік қызметті көрсету процесінде өзге де ақпараттық жүйелерді пайдалану қарастырылмаған.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-әрекеттері) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН), сондай-ақ парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін жүзеге асырылады) көмегімен порталға тіркелуді жүзеге асырады;
2) 1 процесс - көрсетілетін қызметті алушының қызметті алу үшін порталда ЖСН және парольді (авторизациялау процесі) енгізу процесі;
3) 1 шарт - ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын порталда тексеру;
4) 2 процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы порталда хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін экранға сұрау салудың нысанын шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды (деректерді енгізу) толтыруы, Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде сұрау салудың нысанына тіркеуі, сондай-ақ сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбаның (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2 шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сонымен бірге сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) тексеру;

7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз электронного правительства в информационной системе "Е-собес" для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 - для основания оказания услуги услугодателем, соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта;
10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 - получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированного порталом.
При обращении через портал услугополучателю направляется уведомление с решением о назначении/не назначений субсидии в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал приведены в диаграмме согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги
"Аттестация лабораторий по
экспертизе качества семян"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги
"Аттестация лабораторий по
экспертизе качества семян"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 7
к постановлению акимата
города Алматы
от " 21 " ноября 2017 года
№ 4/483
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 ноября 2015 года № 4/620
Регламент государственной услуги
"Аттестация производителей оригинальных, элитных семян,
семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукции и реализаторов семян" (далее – государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Алматы" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукции и реализаторов семян" (далее - Стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-2/416 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области семеноводства"
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

7) 4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмауына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 5 процесс – көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуды өңдеуі үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) электрондық үкіметтің шлюзі арқылы "Е-собес" ақпараттық жүйесіне жолдау;
9) 3 шарт - көрсетілетін қызметті берушінің қызметті көрсетуі үшін негіз Стандарттың 9 тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушы қоса тіркеген құжаттардың сәйкес келуі;
10) 6 процесс - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 7 процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші басшының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында субсидия тағайындау/тағайындамау туралы шешіммен хабарлама жолданады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдары осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес диаграммада берілген.
"Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі
зертханаларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі
зертханаларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдарының диаграммасы
Шартты белгілер:
Алматы қаласы әкімдігінің
2017 жылғы " 21 " қарашадағы
№ 4/483 қаулысына 7 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 11 қарашадағы
№ 4/620 қаулысымен бекітілген
"Бірегей және элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген
тұқым өндірушілерді, тұқым өткізушілерді аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Бірегей және элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді, тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы қаласы Ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/416 "Тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Бірегей және элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді, тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттiк қызметті көрсетудің нәтижелерін беру:

1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является: свидетельство об аттестации мотивированный отказ по основаниям, указанным в пункте 10-1 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являются документы, необходимые для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
при обращении к услугодателю и в Государственную корпорацию:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
2) форма сведений согласно приложениям 2, 3, 4 и 5 к Стандарту;
на портале:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) форма сведений согласно приложениям 2, 3, 4 и 5 к Стандарту.
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, о регистрации юридического лица работник Государственной корпорации и услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов осуществляет прием документов, проводит регистрацию в государственной информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование") и направляет документы руководителю на резолюцию – 20 (двадцать) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает поступившие документы и определяет ответственного руководителя отдела услугодателя – 20 (двадцать) минут;
3) ответственный руководитель отдела с момента получения документов заявителя, проверяет полноту представленных документов, направляет ответственныму специалисту для дальнейшего перенаправление в экспертную комиссию (далее - Комиссия) – 2 (два) рабочих дня. В случае предоставления заявителем неполного пакета документов дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: аттестаттау туралы куәлік немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-1-тармағында көрсетілген негіздер бойынша дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әркетті) бастауға негіз көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар болып табылады:
көрсетілетін қызметті берушіге және Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
1) Стандарттың 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
2) Стандарттың 2, 3, 4 және 5 қосымшаларына сәйкес мәліметтер нысаны;
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) Стандарттың 2, 3, 4 және 5 қосымшаларына сәйкес мәліметтер нысаны.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы алады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" мемлекеттік ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ) тіркеуді жүргізеді және құжаттарды басшыға бұрыштама қоюға жібереді – 20 (жиырма) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы келіп түскен құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты басшысын айқындайды – 20 (жиырма) минут;
3) бөлімнің жауапты басшысы өтініш берушінің құжаттарын алған сәттен бастап ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және әрі қарай сараптамалық комиссияға қайта жіберу үшін жауапты маманға жібереді (бұдан әрі – Комиссия) – 2 (екі) жұмыс күні. Өтініш беруші құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда өтінішті әрі қарай қараудан дәлелді бас тартады;

4) Комиссия:
изучает представленные документы и с выездом на место определяет степень соответствия физического или юридического лица требованиям законодательства Республики Казахстан – 9 (девять) рабочих дней;
по результатам обследования заявителя составляет акт обследования – 1 (один) рабочий день;
по итогам рассмотрения документов, а также акта обследования принимает решение о соответствии или несоответствии физического или юридического лица требованиям, которое оформляется протоколом и подписывается всеми членами Комиссии – 1 (один) рабочий день;
5) ответственный руководитель отдела на основании положительного решения Комиссии направляет документы ответственному исполнителю отдела для подготовки проекта постановления – 1 (один) рабочий день. В случае несоответствия услугополучателя требованиям
дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
6) ответственный исполнитель отдела услугодателя подготавливает проект постановления и направляет его на согласование руководителю отдела услугодателя – 2 (два) рабочих дня. В случае несоответствия услугополучателя требованиям дает мотивированный ответ об отказе с указанием причины отказа;
7) ответственный руководитель отдела согласовывает проект постановления о присвоении услугополучателю статуса производителя оригинальных семян, элитно-семеноводческого хозяйства, семеноводческого хозяйства, реализатора семян и направляет его на подпись руководителю услугодателя – 3 (три) рабочих дня;
8) руководитель услугодателя через ИС ГБД "Е-лицензирование" подписывает ЭЦП свидетельство об аттестации. В случае обращения услугополучателя на бумажном носителе, свидетельство об аттестации распечатывается, заверяется подписью и печатью руководителя – 20 (двадцать) минут;
9) специалист канцелярии услугодателя выдает услугополучателю свидетельство об аттестации через ИС ГБД "Е-лицензирование" – 20 (двадцать) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием документов, проводит регистрацию в государственной информационной системе, направляет документы руководителю на резолюцию;
2) определение ответственного руководителя отдела услугодателя;
3) проверка ответственным руководителем отдела документов заявителя на полноту;
4) проверка степени соответствия требованиям;
составление акта обследования;
составление протокола;
5) на основании положительного решения Комиссии направление документов ответственному исполнителю отдела для подготовки проекта постановления;

4) Комиссия:
ұсынылған құжаттарды зерделейді және жергілікті жерге шыға отырып жеке немесе заңды тұлғаның Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келу деңгейін анықтайды – 9 (тоғыз) жұмыс күні;
өтініш берушінің тексеру нәтижелері бойынша тексеру актісін жасайды – 1 (бір) жұмыс күні;
құжаттарды, сондай-ақ тексеру актісін қарау қорытындысы бойынша жеке немесе заңды тұлғаның талаптарға сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы шешім қабылдайды, ол хаттамамен ресімделеді және барлық Комиссия мүшелері қолдарын қояды – 1 (бір) жұмыс күні;
5) бөлімнің жауапты басшысы Комиссияның оң шешімі негізінде қаулының жобасын дайындау үшін құжаттарды бөлімнің жауапты орындаушысына жібереді – 1 (бір) жұмыс күні. Көрсетілетін қызметті алушы талаптарға сәйкес келмеген жағдайда өтінішті әрі қарай қараудан бас тартады;
6) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы қаулының жобасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына келісуге жібереді – 2 (екі) жұмыс күні. Көрсетілетін қызметті алушы талаптарға сәйкес келмеген жағдайда бас тарту себептерін көрсете отырып, бас тарту туралы дәлелді жауапты береді;
7) бөлімнің жауапты басшысы көрсетілетін қызметты алушыға бірегей тұқым өндірушісі, элиталық тұқым шаруашылығы, тұқым шаруашылығы, тұқым өткізуші мәртебесін беру туралы қаулы жобасын келісіп және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді – 3 (үш) жұмыс күні;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы аттестаттау туралы куәлікке ЭЦҚ қол қояды. Көрсетілетін қызметті алушы қағаз жеткізгіште жүгінген жағдайда аттестаттау туралы куәлік басып шығарылады, басшының қолымен және мөрімен куәландырылады – 20 (жиырма) минут;
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушыға аттестаттау туралы куәлікті "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы береді – 20 (жиырма) минут.
6. Келесі рәсімді (іс-әрекетті) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1) құжаттарды қабылдайды, мемлекеттік ақпараттық жүйеде тіркеуді жүргізеді, құжаттарды басшыға бұрыштама қоюға жібереді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты басшысын айқындау;
3) бөлімнің жауапты басшысының өтініш берушінің құжаттарының толықтығын тексеруі;
4) талаптарға сәйкес келу дәрежесін тексеру;
тексеру актісін жасау;
хаттама жасау;
5) Коммисияның оң шешімінің негізінде құжаттарды бөлімнің жауапты орындаушысына қаулы жобасын әзірлеу үшін жолдау;

6) подготовка проекта постановления;
7) утверждение проекта постановления;
8) подписание свидетельства об аттестации;
9) выдача свидетельства об аттестации.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный отдел услугодателя;
4) комиссия;
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) специалист канцелярии услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов осуществляет прием документов, проводит регистрацию в государственной ИС ГБД "Е-лицензирование" и направляет документы руководителю на резолюцию – 20 (двадцать) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает поступившие документы и определяет ответственного руководителя отдела услугодателя – 20 (двадцать) минут;
3) ответственный руководитель отдела с момента получения документов заявителя, проверяет полноту представленных документов, направляет ответственныму специалисту для дальнейшего перенаправление в комиссию – 2 (два) рабочих дня. В случае предоставления заявителем неполного пакета документов дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) Комиссия:
изучает представленные документы и с выездом на место определяет степень соответствия физического или юридического лица требованиям законодательства Республики Казахстан – 9 (девять) рабочих дней;
по результатам обследования заявителя составляет акт обследования – 1 (один) рабочий день;
по итогам рассмотрения документов, а также акта обследования принимает решение о соответствии или несоответствии физического или юридического лица требованиям, которое оформляется протоколом и подписывается всеми членами Комиссии – 1 (один) рабочий день;
5) ответственный руководитель отдела на основании положительного решения Комиссии направляет документы ответственному исполнителю отдела для подготовки проекта постановления – 1 (один) рабочий день. В случае несоответствия услугополучателя требованиям
дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
6) ответственный исполнитель отдела услугодателя подготавливает проект постановления и направляет его на согласование руководителю отдела услугодателя – 2 (два) рабочих дня. В случае несоответствия услугополучателя требованиям дает мотивированный ответ об отказе с указанием причины отказа;

6) қаулы жобасын дайындау;
7) қаулы жобасын бекіту;
8) аттестаттау туралы куәлікке қол қою;
9) аттестаттау туралы куәлік беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты бөлімі;
4) комиссия.
8. Әр рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ тіркеуді жүргізеді және құжаттарды басшыға бұрыштама қоюға жібереді – 20 (жиырма) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы келіп түскен құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты басшысын айқындайды – 20 (жиырма) минут;
3) бөлімнің жауапты басшысы өтініш берушінің құжаттарын алған сәттен бастап ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және әрі қарай комиссияға қайта жіберу үшін жауапты маманға жібереді – 2 (екі) жұмыс күні. Өтініш беруші құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда өтінішті әрі қарай қараудан дәлелді бас тартады;
4) Комиссия:
ұсынылған құжаттарды зерделейді және жергілікті жерге шыға отырып жеке немесе заңды тұлғаның Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келу деңгейін анықтайды – 9 (тоғыз) жұмыс күні;
өтініш берушінің тексеру нәтижелері бойынша тексеру актісін жасайды – 1 (бір) жұмыс күні;
құжаттарды, сондай-ақ тексеру актісін қарау қорытындысы бойынша жеке немесе заңды тұлғаның талаптарға сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы шешім қабылдайды, ол хаттамамен ресімделеді және барлық Комиссия мүшелері қолдарын қояды – 1 (бір) жұмыс күні;
5) бөлімнің жауапты басшысы Комиссияның оң шешімі негізінде қаулының жобасын дайындау үшін құжаттарды бөлімнің жауапты орындаушысына жібереді – 1 (бір) жұмыс күні. Көрсетілетін қызметті алушы талаптарға сәйкес келмеген жағдайда өтінішті әрі қарай қараудан бас тартады;
6) көрсетілетін қызметті беруші бөлімнің жауапты орындаушысы қаулының жобасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына келісуге жібереді – 2 (екі) жұмыс күні. Көрсетілетін қызметті алушы талаптарға сәйкес келмеген жағдайда бас тарту себептерін көрсете отырып, бас тарту туралы дәлелді жауапты береді;

7) ответственный руководитель отдела согласовывает проект постановления о присвоении услугополучателю статуса производителя оригинальных семян, элитно-семеноводческого хозяйства, семеноводческого хозяйства, реализатора семян и направляет его на подпись руководителю услугодателя – 3 (три) рабочих дня;
8) руководитель услугодателя через ИС ГБД "Е-лицензирование" подписывает ЭЦП свидетельство об аттестации. В случае обращения услугополучателя на бумажном носителе, свидетельство об аттестации распечатывается, заверяется подписью и печатью руководителя – 20 (двадцать) минут;
9) специалист канцелярии услугодателя выдает услугополучателю свидетельство об аттестации через ИС ГБД "Е-лицензирование" – 20 (двадцать) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугодателя:
1) услугополучатель для получения государственной услуги обращается в Государственную корпорацию;
2) работник Государственной корпорации проверяет правильность заполнения заявления, полноту представленных документов, получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан и выдает услугополучателю соответствующую расписку – 10 (десять) минут;
3) работник Государственной корпорации идентифицирует личность услугополучателя, вносит соответствующую информацию об услугополучателе и список представленных документов – 5 (пять) минут;
4) работник Государственной корпорации, выдает услугополучателю расписку о приеме пакета документов с указанием даты выдачи результата оказания государственной услуги – 5 (пять) минут.
5) услугодатель осуществляет процедуры (действия) в соответствии с описанием порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги – 20 (двадцать) рабочих дней.
6) работник Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме пакета документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю – 10 (десять) минут.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:

7) бөлімнің жауапты басшысы көрсетілетін қызметты алушыға бірегей тұқым өндірушісі, элиталық тұқым шаруашылығы, тұқым шаруашылығы, тұқым өткізуші мәртебесін беру туралы қаулы жобасын келісіп және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді – 3 (үш) жұмыс күні;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы аттестаттау туралы куәлікке ЭЦҚ қол қояды. Көрсетілетін қызметті алушы қағаз жеткізгіште жүгінген жағдайда аттестаттау туралы куәлік басып шығарылады, басшының қолымен және мөрімен куәландырылады – 20 (жиырма) минут;
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушыға аттестаттау туралы куәлікті "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы береді – 20 (жиырма) минут.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеудің ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді;
2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтініштің дұрыс толтырылуын, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады және көрсетілетін қызметті алушыға тиісті қолхат береді – 10 (он) минут;
3) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіреді, көрсетілетін қызметті алушы туралы тиісті ақпаратты және ұсынылған құжаттардың тізімін енгізеді – 5 (бес) минут;
4) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру күнін көрсете отырып құжаттар топтамасын қабылдау туралы қолхат береді – 5 (бес) минут;
5) көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасына сәйкес рәсімдерді (іс-әрекеттерді) жүзеге асырады – 20 (жиырма) жұмыс күні;
6) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттар топтамасын қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 10 (он) минут.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:

от " 21 " ноября 2017 года
№ 4/483
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 ноября 2015 года № 4/620
Регламент государственной услуги
"Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных
культур в защищенном грунте" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте" (далее – государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Алматы" (далее – услогодатель) на основании стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте" (далее – Стандарт), утвержденного приказом исполняющего обязанности министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 4-1/428 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте".
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: предоставление в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя (либо его представитель по доверенности) к услугодателю и в Государственную корпорацию и предоставление следующего пакета документов:
1) заявка на получение субсидий стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте по форме, согласно приложению 3 к Стандарту;
2) копия справки банка второго уровня о наличии банковского счета с указанием его номера в одном экземпляре.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, регистрацию заявки – 15 (пятнадцать) минут;

2017 жылғы " 21 " қарашадағы
№ 4/483 қаулысына 8 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 11 қарашадағы
№ 4/620 қаулысымен бекітілген
"Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсiру
шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсiру шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы қаласы Ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 4-1/428 "Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсiру шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсiру шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлеуге берілетін төлем құжаттарын ұсыну.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге және Мемлекеттік корпорацияға жүгінуі және келесі құжаттар топтамасын ұсынуы болып табылады:
1) Стандарттың 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнына субсидиялар алуға өтінім;
2) нөмірін көрсете отырып, банктік шоттың бары туралы екінші деңгейдегі банктің анықтамасының бір данадағы көшірмесі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды, өтінімді тіркеуді жүзеге асырады – 15 (он бес) минут;

2) руководитель услугодателя накладывает визу на заявку и направляет ответственному исполнителю отдела – 30 (тридцать) минут;
3) ответственный исполнитель отдела услугодателя проверяет представленные документы на полноту и вносит на рассмотрение межведомственной комиссии (далее – МВК) – 1 (один) рабочий день.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, возвращает его услугополучателю на доработку;
4) МВК рассматривает представленные отделом документы, составляет список услугополучателей, претендующих на получение субсидий – 2 (два) рабочих дня;
визуально проверяет наличие всходов – 2 (два) календарных дней;
по итогам проверки составляет акт – 1 (один) час;
5) МВК утверждает акт – 1 (один) рабочий день;
6) МВК на основании акта и представленных услугополучателями документов составляет список услугополучателей на получение субсидии и отправляет к услугодателю – 1 (один) рабочий день;
7) МВК утверждает список услугополучателей – 30 (тридцать) минут;
8) ответственный исполнитель отдела услугодателя:
в случае отказа от включения услугополучателя в список МВК, выдает услугополучателю соответствующую справку с указанием причины отказа – 1 (один) рабочий день;
представляет руководителю услугодателя утвержденный МВК список услугополучателей на получение субсидий, акты приемки и справку банка второго уровня, национального оператора почты о наличии банковского счета с указанием его номера – 1 (один) час;
9) ответственный исполнитель отдела услугодателя проверяет на соответствие представленные документы, формирует ведомость на выплату бюджетных субсидий услугополучателям и направляет на подпись руководителю отдела финансирования и бухгалтерского учета услугодателя – 1 (один) час;
10) руководитель отдела финансирования и бухгалтерского учета услугодателя подписывает ведомость на выплату бюджетных субсидий услугополучателям и направляет на утверждение руководителю услугодателя – 1 (один) рабочий день;
11) руководитель услугодателя утверждает ведомость – 30 (тридцать) минут;
12) ответственный исполнитель услугодателя представляет в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей – 1 (один) рабочий день.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінімге бұрыштама қояды және бөлімнің жауапты орындаушысына жолдайды – 30 (отыз) минут;
3) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және ведомствоаралық комиссияның (бұдан әрі - ВАК) қарауына енгізеді – 1 (бір) жұмыс күні;
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, оны көрсетілетін қызметті алушыға пысықтауға қайтарады;
4) ВАК бөлім ұсынған құжаттарды қарайды, субсидиялар алуға үмiткер көрсетілетін қызметті алушылардың тiзiмiн жасайды – 2 (екі) жұмыс күні;
өскіндердің болуын көзбен шолып тексереді –2 (екі) күнтізбелік күн;
тексеру қорытындысы бойынша акт жасайды – 1 (бір) сағат;
5) ВАК актіні бекітеді – 1 (бір) жұмыс күні;
6) ВАК акті мен көрсетілетін қызметті алушылар ұсынған құжаттардың негізінде субсидия алуға көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін жасайды және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
7) ВАК көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін бекітеді – 30 (отыз) минут;
8) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы:
ВАК көрсетілетін қызметті алушыны тізімге қосудан бас тартқан жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға бас тарту себебін көрсете отырып, тиісті анықтама береді – 1 (бір) жұмыс күні;
ВАК бекіткен субсидияларды алуға көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін, қабылдау актілері мен нөмірін көрсете отырып, банктік шоттың бары туралы екінші деңгейдегі банктің, поштаның ұлттық операторының анықтамасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады – 1 (бір) сағат;
9) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың сәйкестігін тексереді, көрсетілетін қызметті алушыларға бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған тізімдемені қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің қаржыландыру және бухгалтерлік есеп бөлімінің басшысына қол қоюға жолдайды – 1 (бір) сағат;
10) көрсетілетін қызметті берушінің және бухгалтерлік есеп бөлімінің басшысы көрсетілетін қызметті алушыларға бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған тізімдемеге қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бекітуге жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
11) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы тізімдемені бекітеді – 30 (отыз) минут;
12) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлеуге берілетін төлем құжаттарын ұсынады – 1 (бір) жұмыс күні.
6. Келесі рәсімді (іс-әрекетті) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі:

1) зарегистрированная заявка услугополучателя;
2) виза руководителя отдела и направление ответственному исполнителю отдела услугодателя;
3) проверка представленных документов на полноту и внесение на рассмотрение МВК;
4) список услугополучателей, акт наличия всходов;
5) утвержденный акт;
6) список услугополучателей;
7) утвержденный список услугополучателей;
8) представление к услугодателю утвержденный список услугополучателей;
9) ведомость на выплату бюджетных субсидий услугополучателям, направление на подпись руководителю отдела финансирования и бухгалтерского учета услугодателя;
10) подписанная ведомость на выплату бюджетных субсидий услугополучателям и направление на утверждение руководителю услугодателя;
11) утвержденная ведомость;
12) представление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель отдела услугодателя;
4) МВК;
5) руководитель отдела финансирования и бухгалтерского учета услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, регистрацию заявки – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя накладывает визу на заявку и направляет ответственному исполнителю отдела – 30 (тридцать) минут;
3) ответственный исполнитель отдела услугодателя проверяет представленные документы на полноту и вносит на рассмотрение межведомственной комиссии (далее – МВК) – 1 (один) рабочий день.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, возвращает его услугополучателю на доработку;
4) МВК рассматривает представленные отделом документы, составляет список услугополучателей, претендующих на получение субсидий – 2 (два) рабочих дня;
визуально проверяет наличие всходов – 2 (два) календарных дней;
по итогам проверки составляет акт – 1 (один) час;

1) көрсетілетін қызметті алушының тіркелген өтінімі;
2) бөлім басшысының бұрыштамасы және көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысына жолдау;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру және ВАК-тың қарауына енгізу;
4) көрсетілетін қызметті алушылардың тізімі, өскіндердің болуы туралы акт;
5) бекітілген акт;
6) көрсетілетін қызметті алушылардың тізімі;
7) көрсетілетін қызметті алушылардың бекітілген тізімі;
8) көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін қызметті алушылардың бекітілген тізімін ұсыну;
9) көрсетілетін қызметті алушыларға бюджеттік субсидияларды төлеуге арналған тізімдемені көрсетілетін қызметті берушінің қаржыландыру және бухгалтерлік есеп бөлімінің басшысына қол қоюға жолдау;
10) қол қойылған, көрсетілетін қызметті алушыларға бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған тізімдеме және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бекітуге жолдау;
11) бекітілген тізімдеме;
12) аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін ұсыну.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы;
4) ВАК;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қаржыландыру және бухгалтерлік есеп бөлімінің басшысы;
8. Әр рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды, өтінімді тіркеуді жүзеге асырады – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінімге бұрыштама қояды және бөлімнің жауапты орындаушысына жолдайды – 30 (отыз) минут;
3) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және ведомствоаралық комиссияның (бұдан әрі - ВАК) қарауына енгізеді – 1 (бір) жұмыс күні;
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, оны көрсетілетін қызметті алушыға пысықтауға қайтарады;
4) ВАК бөлім ұсынған құжаттарды қарайды, субсидиялар алуға үмiткер көрсетілетін қызметті алушылардың тiзiмiн жасайды – 2 (екі) жұмыс күні;
өскіндердің болуын көзбен шолып тексереді –2 (екі) күнтізбелік күн;
тексеру қорытындысы бойынша акт жасайды – 1 (бір) сағат;

2) работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан – 5 (пять) минут;
3) работник Государственной корпорации идентифицирует личность услугополучателя, вносит соответствующую информацию об услугополучателе и список поданных документов в информационной системе "Интегрированная информационная система для Центров обслуживания населения" (далее – ИИС ЦОН), выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов – 5 (пять) минут;
4) работник Государственной корпорации подготавливает пакет документов и направляет его услугодателю через курьерскую или иную уполномоченную на это связь – 1 (один) рабочий день;
5) услугодатель осуществляет процедуры (действия) в соответствии с описанием порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и направляет в Государственную корпорацию результат оказания государственной услуги либо письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления – 37 (тридцать семь) рабочих дней;
6) работник Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю – 15 (пятнадцать) минут.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через государственную корпорацию, его длительность:
1) услугополучатель подает необходимые документы и заявление работнику Государственной корпорации, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди – в течении 2 (двух) минут;
2) ввод работника Государственной корпорации в автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы Государственной корпорации (далее – АРМ ИИС ГК) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги – в течение 1 (одной) минуты;
3) выбор работником Государственной корпорации государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод работником Государственной корпорации данных услугополучателя или данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности данные доверенности не заполняются) - в течении 2 (двух) минут;

2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады – 5 (бес) минут;
3) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіреді, көрсетілетін қызметті алушы туралы тиісті ақпаратты және тапсырылған құжаттардың тізімін "Халыққа қызмет көрсету орталықтарына арналған ықпалдастырылған ақпараттық жүйесі" (бұдан әрі – ХҚО ЫАЖ) ақпараттық жүйесіне енгізеді, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді – 5 (бес) минут;
4) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттар топтамасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушіге курьерлік немесе осы байланысқа өзге де уәкілетті арқылы жібереді – 1 (бір) жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасына сәйкес рәсімдерді (іс-әрекеттерді) жүзеге асырады және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін не өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты Мемлекеттік корпорацияға жолдайды – 37 (отыз жеті) жұмыс күнінен аспайды;
6) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 15 (он бес) минут.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін мемлекеттік корпорация арқылы алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік корпорацияның қызметкеріне өтінішті және қажетті құжаттарды тапсыруды электрондық кезек ретімен "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырады – 2 (екі) минут ішінде;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін Мемлекеттік корпорация қызметкерінің Мемлекеттік корпорацияның ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі - МК ЫАЖ АЖО) логин мен парольді (авторизациялау процесі) енгізуі - 1 (бір) минут ішінде;
3) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың нысанын шығаруы және Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін немесе көрсетілетін қызметті алушының өкілінің сенімхаты бойынша (нотариалды куәландырылған сенімхат болған жағдайда, сенімхат өзгеше куәландырылған жағдайда сенімхаттың деректері толтырылмайды) деректерді енгізуі – 2 (екі) минут ішінде;

от " 21 " ноября 2017 года
№ 4/483
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 11 ноября 2015 года № 4/620
Регламент государственной услуги
"Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов)
и биопрепаратов, предназначенных для обработки
сельскохозяйственных культур в целях защиты растений" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений" (далее – государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Алматы" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июня 2015 года № 15-1/522 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений"
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является: предоставление в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета сельскохозяйственных товаропроизводителей или отечественных производителей средств защиты растений при приобретении гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов у производителя средств защиты растений по удешевленной стоимости, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
1) заявка на получение субсидий за приобретенные гербициды по форме, согласно приложению 3 к Стандарту;

2017 жылғы " 21 " қарашадағы
№ 4/483 қаулысына 9 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 11 қарашадағы
№ 4/620 қаулысымен бекітілген
"Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын
өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың)
және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы қаласы Ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 8 маусымдағы № 15-1/522 "Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Өтінішттерді қабылдау және мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: өсімдіктерді қорғау құралдарын өңдірушіден гербицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің немесе отандық өндірушілердің банктік шоттарына тиесілі субсидияларды әрі қарай аудару үшін төлем құжаттарын ұсыну немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10 тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
1. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға үшін негіз мыналар болып табылады:
1) Стандарттың 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша сатып алынған гербицидтерге субсидиялар алуға арналған өтінім;

2) заявка на получение субсидий за приобретенные биоагенты (энтомофаги) и биопрепараты по полной стоимости по форме, согласно приложению 4 к Стандарту;
3) заявка об оплате причитающихся субсидий в пользу производителя средств защиты растений при приобретении гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов у производителя средств защиты растений по удешевленной стоимости по форме, согласно приложению 5 к Стандарту;
4) документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности).
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, о регистрации юридического лица работник Государственной корпорации и услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП).
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Услугодатель и работник Государственной корпорации получают согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов подтверждением принятия заявки:
1) отметка на копии заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты, времени приема пакета документов, фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
2) при приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа удостоверяющий личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов с последующей передачей руководителю услугодателя – 15 (пятнадцать) минут;

2) Стандарттың 4 қосымшасына сәйкес нысан бойынша толық құны бойынша сатып алынған биоагенттерге (энтомофагтарға) және биопрепараттарға субсидиялар алуға арналған өтінім;
3) Стандарттың 5 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өсімдіктерді қорғау құралдарын өндірушіден биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде тиесілі субсидияларды өсімдіктерді қорғау құралдарын өндірушінің пайдасына төлеу туралы өтінімнің;
4) жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші және Мемлекеттік корпорацияның қызметкері, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көлделмесе, мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінімнің қабылданғанын растай отырып, барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) өтінімінің көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегін, атын, әкесінің атын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі қою өтінімнің қабылданғанын растау болып табылады;
2) құжаттар Мемлекеттік корпорация арқылы қабылданған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру жеке басты куәландыратын құжатты ұсынған кезде (не нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі) тиісті құжаттарды қабылдау туралы сенімхат негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтиженің бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды әрі қарай сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, кейін көрсетілетін қызметті берушіге береді – 15 (он бес) минут;

2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного руководителя отдела услугодателя – 30 (тридцать) минут;
3) ответственный руководитель отдела услугодателя рассмотрев документы, определяет ответственного специалиста и передает документы для дальнейшего проверки на соответствие с требованиями - 30 (тридцать) минут;
4) ответственный специалист отдела услугодателя проверяет представленные документы на соответствие требованиям предусмотренные пунктом 9 стандарта, в случае несоответствия требованиям подготавливает мотивированный отказ по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта, в случае положительного решения в предоставлении субсидии направляет заявку к руководителю отдела услугодателя - 3 (три) рабочих дня;
5) руководитель отдела услугодателя направляет приложенные документы и заявку в предоставлении субсидии на рассмотрение руководителю услугодателя – 30 (тридцать) минут;
6) руководитель услугодателя рассматривает документы и принимает решение – 30 (тридцать) минут;
7) в случае положительного решения ответственный специалист отдела услугодателя представляет в территориальное подразделение казначейства платежные документы к оплате для перечисления субсидий на счета сельхозтоваропроизводителей или поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов – 1 (один) рабочий день.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация документов в канцелярии отдела;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного руководителя отдела услугодателя;
3) рассмотрение представленных документов ответственным руководителем отдела услугодателя;
4) ответственный специалист отдела услугодателя проверяет представленные документы на соответствие требованиям;
5) руководитель отдела услугодателя направляет приложенные документы и заявку в предоставлении субсидии на рассмотрение руководителю услугодателя;
6) руководитель услугодателя рассматривает документы и принимает решение;
7) представление в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты басшысын айқындайды – 30 (отыз) минут;
3) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты басшысы құжаттарды қарап, жауапты маманды айқындайды және әрі қарай құжаттардың талаптарға сәйкес келуін тексеруге береді – 30 (отыз) минут;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы ұсынылған құжаттардың стандарттың 9 тармағында көзделген талаптарға сәйкес келуін тексереді, талаптарға сәйкес келмеген жағдайда стандарттың 10 тармағында көзделген негіздер бойынша дәлелді жауапты дайындайды, субсидияларды ұсынуда оң шешім шығарған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына өтінімді жібереді – 3 (үш) жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы қоса тіркелген құжаттарды және субсидия ұсынуға арналған өтінімді көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға жібереді – 30 (отыз) минут;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және шешім қабылдайды – 30 (отыз) минут;
7) оң шешім шығарылған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы субсидияларды ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерінің немесе биоагенттердi (энтомофагтарды) және биопрепараттарды жеткізушілердің шоттарына одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлеуге берілетін төлем құжаттарын ұсынады – 1 (бір) жұмыс күні.
6. Келесі рәсімді (іс-әрекетті) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімінің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1) құжаттарды бөлім кеңсесінде тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты басшысын айқындайды;
3) ұсынылған құжаттарды көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің жауапты басшысының қарауы;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты маманы ұсынылған құжаттардың
талаптарға сәйкес келуін тексереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы қоса тіркелген құжаттарды және субсидия ұсынуға арналған өтінімді көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және шешім қабылдайды.
7) тиесілі субсидияларды көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлеуге берілетін төлем құжаттарын ұсыну.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:

1. Государственная услуга "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)" (далее – государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Алматы" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июля 2015 года № 4-4/679 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)".
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: предоставление в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей.
1) сельскохозяйственных товаропроизводителей (далее – СХТП) для возмещения затрат на приобретенные удобрения (за исключением органических) в текущем году и в 4 (четвертом) квартале предыдущего года у поставщиков удобрений и (или) непосредственно у иностранных производителей удобрений;
2) отечественных производителей удобрений для удешевления стоимости удобрений (за исключением органических), реализованных СХТП в текущем году и в 4 (четвертом) квартале предыдущего года.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являются:
- документы, предоставленные услугополучателем (либо уполномоченный представитель: юридического лица – по документу, подтверждающему полномочия; физического лица – по нотариально заверенной доверенности) представляет услугодателю и в Государственную корпорацию заявку по форме, согласно приложению 3 к Стандарту, на портал – заявку в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме, согласно приложению 3 к Стандарту.
Услугодатель и работник Государственной корпорации получают согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов подтверждением принятия заявки:

1. "Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы қаласы Ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 шілдедегі № 4-4/679 "Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттiк қызметті көрсетудің нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлеуге берілетін төлем құжаттарын ұсыну:
1) ағымдағы жылы және өткен жылдың 4 (төртінші) тоқсанында тыңайтқыштарды жеткізушіден және (немесе) тiкелей шетелдiк тыңайтқыштарды өндiрушiден сатып алынған тыңайтқыштарға (органикалықтарды қоспағанда) жұмсалған шығындарды өтеу үшін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің (бұдан әрі – АШТӨ);
2) ағымдағы жылы және өткен жылдың 4 (төртінші) тоқсанында АШТӨ өткізілген тыңайтқыштардың (органикалықтарды қоспағанда) құнын арзандату үшін отандық тыңайтқыш өндірушілердің.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар болып табылады: - көрсетілетін қызметті алушы (немесе уәкілетті өкілі: заңды тұлғаның – өкілеттігін растайтын құжат бойынша; жеке тұлғаның – нотариалды расталған сенімхат бойынша) көрсетілетін қызметті берушіге және Мемлекеттік корпорацияға – Стандарттың 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтiнiмді, порталға – Стандартының 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтiнiмді ұсынады.
Көрсетілетін қызметті беруші мен Мемлекеттік корпорацияның қызметкері, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:

1) услугополучателю - на бумажном носителе является отметка на копии его заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты, времени приема пакета документов, фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
2) в Государственную корпорацию – услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
3) на портал - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
В Государственной корпорации выдача готовых документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариальной доверенности, юридическому лицу – по документу, подтверждающему полномочия).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени (если выдача на бумажном носителе необходимо указать место получения) получения результата государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги и результат:
1) сотрудник канцелярии отдела осуществляет прием и регистрацию документов с последующей передачей руководителю отдела – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель отдела рассматривает документы и определяет ответственного руководителя отдела – 30 (тридцать) минут;
3) руководитель ответственного отдела рассматривает документы и направляет ответственному специалисту отдела – 30 (тридцать) минут;
4) ответственный специалист отдела проверяет представленные документы на предмет соответствия условиям, указанные в пункте 7 Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических) (далее – правила), утвержденных Приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)", в случае несоответствия условиям – письменно уведомляет услугополучателя с указанием причин непредоставления субсидий, в случае положительного решения в предоставлении субсидии направляет заявку руководителю отдела услугодателя – 4 (четыре) рабочих дня;

1) көрсетілетін қызметті алушыға – оның өтінімінің көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты, құжаттарды қабылдаған лауазымды адамның тегі және аты-жөні көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қойылғаны қағаз жеткізгіштегі өтінімнің қабылданғанын растау болып табылады.
2) Мемлекеттік корпорацияға - көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
3) порталға - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беруді оның қызметкері жеке басын куәландыратын құжатты (не нотариалдық сенімхат бойынша оның өкілі, заңды тұлғаға – өкілеттігін растайтын құжат бойынша) көрсеткен кезде қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорация нәтиженің бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды әрі қарай сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінсе, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салуды қабылдау мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген (егер қағаз тасығышта берілсе, онда алған орнын көрсету қажет) хабарлама жолданады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны және оның нәтижесі:
1) бөлімнің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, кейін бөлімнің басшысына тапсырады – 15 (он бес) минут;
2) бөлім басшысы құжаттарды қарайды және бөлімнің жауапты орындаушысын айқындайды – 30 (отыз) минут;
3) бөлімнің жауапты маманы ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 "Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау қағидаларының (бұдан әрі – қағидалар) 7 тармағында көрсетілген шарттарға сәйкес келуі тұрғысынан тексереді, талаптарға сәйкес келмеген жағдайда – субсидияларды ұсынбау себептерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушыны жазбаша хабардар етеді, субсидияларды ұсынуда оң шешім болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің басшысына өтінімді жібереді – 4 (төрт) жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы қоса тіркелген құжаттарды қарап, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға жібереді – 30 (отыз) минут;

5) руководитель отдела услугодателя рассматрев приложенные документы направялет на рассмотрение руководителю услугодателя – 30 (тридцать) минут;
6) руководитель услугодателя рассматривает документы, принимает решение – 30 (тридцать) минут;
7) в случае положительного решения ответственный специалист услугодателя представляет в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета сельхозтоваропроизводителей и отечественных производителей удобрений – 1 (один) рабочий день.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация документов в канцелярии отдела;
2) рассмотрение и наложение резолюции руководителем отдела;
3) руководитель ответственного отдела рассматривает документы и направляет ответственному специалисту отдела
6) предоставление в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета сельскохозяйственных товаропроизводителей и отечественных производителей удобрений ответственным специалистом услугодателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии отдела;
2) руководитель отдела;
3) ответственный специалист отдела;
4) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии отдела осуществляет прием и регистрацию документов с последующей передачей руководителю отдела – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель отдела рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя отдела – 30 (тридцать) минут;
3) ответственный специалист отдела проверяет представленные документы на предмет соответствия условиям, указанные в пункте 7 Правил, в случае несоотсветствия условиям – письменно увемдомляет услугополучателя с указанием причин непредоставления субсидий, в случае положительного решения в предоставлении субсидии направляет заявку руководителю отдела услугодателя – 4 (четыре) рабочих дня;
4) руководитель отдела услугодателя рассматрев приложенные документы направялет на рассмотрение руководителю услугодателя – 30 (тридцать) минут;

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды, шешім қабылдайды – 30 (отыз) минут;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерінің және отандық тыңайтқыш өндірушілердің банктік шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлеуге берілетін төлем құжаттарын ұсынады – 1 (бір) жұмыс күні.
6. Келесі рәсімді (іс-әрекетті) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1) құжаттарды бөлім кеңсесінде тіркеу;
2) бөлім басшысының қарауы және бұрыштама қоюы;
3) ұсынылған құжаттарды бөлімнің жауапты маманының қарауы, көрсетілетін қызметті берушіге беруі;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарап, шешім қабылдайды;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауы және бұрыштама қоюы;
6) көрсетілетін қызметті беруші жауапты маманының ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерінің және отандық тыңайтқыш өндірушілердің банктік шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлеуге берілетін төлем құжаттарын ұсынуы.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) бөлімнің кеңсе қызметкері;
2) бөлім басшысы;
3) бөлімнің жауапты маманы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әр рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) бөлімнің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, кейін бөлім басшысына береді – 15 (он бес) минут;
2) бөлім басшысы құжаттарды қарайды және бөлімнің жауапты орындаушысын айқындайды – 30 (отыз) минут;
3) бөлімнің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды Қағидалардың 7 тармағында көрсетілген шарттарға сәйкес келуі тұрғысынан тексереді, талаптарға сәйкес келмеген жағдайда – субсидияларды ұсынбау себептерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушыны жазбаша хабардар етеді, субсидияларды ұсынуда оң шешім болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің басшысына өтінімді жібереді – 4 (төрт) жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің басшысы қоса тіркелген құжаттарды қарап, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға жібереді – 30 (отыз) минут;

5) руководитель услугодателя рассматривает документы, принимает решение – 30 (тридцать) минут;
6) в случае положительного решения ответственный специалист услугодателя представляет в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета сельхозтоваропроизводителей и отечественных производителей удобрений – 1 (один) рабочий день.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя.
1) работник Государственной корпорации проверяет представленные документы, принимает и регистрирует заявку услугополучателя по форме согласно приложению 3 к Стандарту, выдает расписку о приеме документов с указанием даты и времени приема документов – 10 (десять) минут.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, указанных в пункте 9 Стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме документов и выдает расписку об отказе в приеме заявки;
2) услугодатель осуществляет процедуры (действия) в соответствии с описанием порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и направляет в Государственную корпорацию – 5 (пять) рабочих дней;
3) работник Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает услугополучателю готовый результат оказания государственной услуги – 10 (десять) минут.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через государственную корпорацию, его длительность:
1) услугополучатель подает необходимые документы и заявление работнику Государственной корпорации, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди – в течении 2 (двух) минут;
2) ввод работника Государственной корпорации в автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы Государственной корпорации (далее – АРМ ИИС ГК) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги – в течение 1 (одной) минуты;
3) выбор работником Государственной корпорации государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод работником Государственной корпорации данных услугополучателя или данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности данные доверенности не заполняются) - в течении 2 (двух) минут;

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды, шешім қабылдайды – 30 (отыз) минут;
6) оң шешім шығарылған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерінің және отандық тыңайтқыш өндірушілердің банктік шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлеуге берілетін төлем құжаттарын ұсынады – 1 (бір) жұмыс күні.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеудің ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері ұсынылған құжаттарды тексереді, Стандарттың 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының өтінімін қабылдайды және тіркейді, құжаттарды қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді – 10 (он) минут.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартады және өтінімді қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2) көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасына сәйкес рәсімдерді (іс-әрекеттерді) жүзеге асырады және Мемлекеттік корпорацияға жібереді – 5 (бес) жұмыс күні;
3) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетудің дайын нәтижесін береді – 10 (он) минут.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін мемлекеттік корпорация арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация қызметтеріне өтінішті және қажетті құжаттарды тапсыруды электрондық кезек ретімен "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырады – 2 (екі) минут ішінде;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін Мемлекеттік корпорация қызметкерінің Мемлекеттік корпорация ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі - МК ЫАЖ АЖО) логин мен парольді (авторизациялау процесі) енгізуі - 1 (бір) минут ішінде;
3) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың нысанын шығаруы және Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін немесе сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушы өкілінің (нотариалдық куәландырылған сенімхат болған жағдайда, сенімхат өзгеше куәландырылған жағдайда сенімхаттың деректері толтырылмайды) деректерін енгізуі – 2 (екі) минут ішінде;

4) направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственную базу данных физических (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя, а также в Единой нотариальной информационной системе (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя – в течении 2 (двух) минут;
5) проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС - в течении 1 (одной) минуты;
6) формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ или данных доверенности в ЕНИС – в течении 1 (одной) минуты;
7) направление электронных документов (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП работника Государственной корпорации через ШЭП в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (далее – АРМ РШЭП) – в течении 1 (одной) минуты;
8) регистрация электронныхдокументов в АРМ РШЭП – в течении 1 (одной) минуты;
9) проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов – в течении 1 (одной) минуты;
10) формирование сообщения о мотивированном ответе об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документахуслугополучателя - в течении 1 (одной) минуты;
11) получение услугополучателем через работника Государственной корпорации результата государственной услуги (уведомление или мотивированный отказ об отказе), сформированной АРМ РШЭП - в течении 2 (двух) минут.
При обращении через Государственную корпорацию услугополучателю направляется уведомление на бумажном носителе с решением о назначении или не назначении субсидии, подписанное уполномоченным лицом услугодателя, по формам, согласно приложениям 1 и 2 к Стандарту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:

4) электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі - ЖТ МДҚ) – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сонымен қатар Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – БНАЖ) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхатының деректері туралы сұрау салуды жолдау – 2 (екі) минут ішінде;
5) ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің және БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру – 1 (бір) минут ішінде;
6) ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-дағы сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру – 1 (бір) минут ішінде;
7) электрондық үкіметтің өңірлік шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – ЭҮӨШ АЖО) ЭҮШ арқылы Мемлекеттік корпорация қызметкерінің ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) жолдау – 1 (бір) минут ішінде;
8) ЭҮӨШ АЖО-да электрондық құжаттарды тіркеу – 1 (бір) минут ішінде;
9) көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы қоса тіркеген құжаттардың сәйкестігін тексеруі (өңдеу) – 1 (бір) минут ішінде;
10) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап жөніндегі хабарламаны қалыптастыру – 1 (бір) минут ішінде;
11) көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорация қызметкері арқылы ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін (хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді бас тарту) алуы – 2 (екі) минут ішінде;
Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға қағаз тасығышта Стандарттың 1 және 2 қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының қолы қойылған, субсидия тағайындау не тағайындамау туралы шешіммен хабарлама жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данныхо зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в автоматизированном рабочем месте для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – для основания оказания услуги, проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта;
10) процесс 6 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя;
11) процесс 7 - получение услугополучателем результата государственной услуги в истории получения государственных услуг личного кабинета услугополучателя в срок не более 15 (пятнадцати) минут.
При обращении через портал услугополучателю направляется уведомление с решением о назначении или неназначении субсидии в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги
"Субсидирование стоимости
удобрений
(за исключением органических)"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги
"Субсидирование стоимости
удобрений
(за исключением органических)"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:

1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін жүзеге асырылады) көмегімен порталға тіркелуді жүзеге асырады;
2) 1 процесс – көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталда ЖСН/БСН және парольді (авторизациялау процесі) енгізу процесі;
3) 1 шарт – ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын порталда тексеру;
4) 2 процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы порталда хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген көрсетілетін қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін экранға сұрау салудың нысанын шығаруы және оның құрылымын және форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды (деректерді енгізу) толтыруы, Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде сұрау салудың нысанына тіркеуі, сондай-ақ сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2 шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сонымен бірге сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН, және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасында) тексеру;
7) 4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмауына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды өңдеуі үшін "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуы) автоматтандырылған жұмыс орнына жолдау;
9) 3 шарт - көрсетілетін қызметті берушінің қызметті көрсетуі үшін негіз, Стандарттың 9 тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушы қоса тіркеген құжаттардың сәйкес келуі;
10) 6 процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған көрсетілетін қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады;
11) 7 процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінен мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алу тарихынан алуы – 15 (он бес) минуттан аспайтын мерзімде.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында субсидия тағайындау немесе тағайындамау туралы шешіммен хабарлама жолданады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдары осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес диаграммада берілген.
"Тыңайтқыштар
(органикалықтарды қоспағанда)
құнын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Тыңайтқыштар
(органикалықтарды қоспағанда)
құнын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдарының диаграммасы
Шартты белгілер: