Об обеспечении организации и оборудовании стоянок такси по Западно-Казахстанской области
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 29 ноября 2017 года № 296. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 22 декабря 2017 года № 4997. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 5 октября 2022 года № 207
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 05.10.2022 № 207 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Обеспечить организацию стоянок такси на территории Западно-Казахстанской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акиматам города Уральск и районов принять нижеперечисленные меры по оборудованию стоянок такси в соответствии с действующим законодательством:
1) отделить стоянки такси от стоянок других автомобилей специальными ограничительными линиями дорожной разметки или ограждениями и обозначить указателями голубого цвета с опознавательным знаком "Т" ("Такси") и изображением шашечного пояса по согласованию с Департаментом внутренних дел Западно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
2) обеспечить освещение стоянок такси в темное время суток.
3. Государственному учреждению "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Западно-Казахстанской области" принять необходимые меры по реализации данного постановления.
4. Государственному учреждению "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Западно-Казахстанской области" (Сатканов М.М.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Стексова И.В.

Батыс Қазақстан облысы бойынша такси тұрақтарын ұйымдастыру және жабдықтау туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 296 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 22 желтоқсанда № 4997 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 5 қазандағы № 207 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 05.10.2022 № 207 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2003 жылғы 4 шілдедегі "Автомобиль көлігі туралы" Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Батыс Қазақстан облысы аумағында такси тұрақтары ұйымдастырылсын.
2. Орал қаласы мен аудандар әкімдіктері қолданыстағы заңнамаға сәйкес такси тұрақтарын жабдықтау бойынша төменде көрсетілген шараларды қабылдасын:
1) такси тұрақтары басқа автомобиль тұрақтарынан жол таңбасының арнайы шектеу сызықтарымен немесе қоршаулармен бөлсін және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Батыс Қазақстан облысы ішкі істер департаментімен келiсім бойынша белгiленген көгiлдiр түстi "Т" ("Такси") айыру белгiсiмен және арнайы белдеумен белгiлеу;
2) такси тұрақтарын тәулiктiң қараңғы мезгiлiнде жарықтандырумен қамтамасыз ету.
3. "Батыс Қазақстан облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны іске асыру бойынша қажетті шараларды қабылдасын.
4. "Батыс Қазақстан облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (М.М.Сатқанов) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары И.В.Стексовке жүктелсін.

6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области А. Кульгинов
"СОГЛАСОВАНО"
Департамент внутренних дел
Западно-Казахстанской области
________________М.Аблазимов
29 11 2017 г.
Приложение
к постановлению акимата области
от 29 ноября 2017 года № 296
Перечни стоянок такси на территории Западно-Казахстанской области
Стоянки такси в городе Уральск
Наименование районов
1
Село Желаево улица Агрегатная напротив магазина "Желаево"
2
Микрорайон Кунаева, напротив главного входа в рынок "Женис" (на автостоянке)
3
Проспект Абулхаир хана, напротив главного входа в торговый дом "Азия Молл" (на автостоянке)
4
Микрорайон "Астана", напротив главного входа в торговый дом "Байтерек"
5
Улица С.Датова, на входе в рынок "Ел Ырысы"
6
Микрорайон "Астана", "Салтанат Сарайы" (на автостоянке)
7
Проспект Абулхаир хана, напротив торгового дома "Астана"
8
Проспект Абулхаир хана, кафе "Настенька"
9
Проспект Абулхаир хана, напротив торгового дома "Болашак" (на автостоянке)
10
Улица С.Датова, напротив входа в торговый дом "Променад"
11
Улица Гагарина, напротив рынка "Оним" (на автостоянке)
12
Улица С.Датова, напротив главного входа в торговый дом "Мечта" (на автостоянке)
13
Улица С.Датова, автовокзал (въезд на автостоянку)
14
Проспект Евразия, торговый дом "Сити Центр" (на автостоянке)
15
Проспект Евразия, напротив торгово-развлекательного комплекса "Галактика" (на автостоянке)
16
Проспект Евразия, напротив торгового дома "Алем Плаза" (на автостоянке)
17
Улица Кердери, магазин "Суровский"
18
Площадь Чапаева 1/1, автостоянка напротив главного входа в железнодорожный вокзал "Уральск"
19
Улица Курмангазы, напротив главного входа в торговый дом "Школьник"
20
Проспект Достык-Дружба, государственное коммунальное предприятие "Городская поликлиника №1" (на автостоянке)
21
Проспект Достык-Дружба, напротив торгового дома "Водолей"
22
Проспект Достык-Дружба, напротив храма "Христа Спасителя"
23
Улица Сарайшык, напротив главного входа в торгово-развлекательный комплекс "Эльдивино"
24
Улица Мухита, напротив входа в республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья Западно-Казахстанской области"
25
Улица Ж.Молдагалиева, напротив главного входа в торговый дом "Атриум"
26
Проспект Достык-Дружба, с правой стороны площади Абая (карман на автостоянке)
27
Улица Жангир хана, напротив аптеки Талап №36
28
Село Селекционный, напротив физкультурно-оздоровительного комплекса
29
Село Круглоозерное, напротив магазина "Ата-Ана"
30
Улица Курмангазы, напротив дома №173
31
Улица Курмангазы, дом 175, напротив торгового комплекса "Урал"
Стоянки такси
в районах Западно-Казахстанской области
Наименование районов
Места стоянок такси
1
Акжаикский

6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Көлгінов
"КЕЛІСІЛДІ"
Батыс Қазақстан облысының
ішкі істер департаменті
_____________М.Аблазимов
29 11 2017ж.
2017 жылғы 29 қарашадағы
№296
облыс әкімдігінің қаулысына
қосымша
Батыс Қазақстан облысы аумағындағы такси тұрақтарының тізбелері
Орал қаласындағы такси тұрақтары
Такси тұрақтарының орындары
1
Желаев ауылы, Агрегатная көшесі "Желаев" дүкеніне қарсы
2
Қонаев шағын ауданы, "Жеңіс" базарына басты кіреберіске қарсы (автотұрақта)
3
Әбілхайыр хан даңғылы, "АзияМолл" сауда үйінің басты кіреберісіне қарсы (автотұрақта)
4
"Астана" шағын ауданы, "Бәйтерек" сауда үйінің басты кіреберісіне қарсы
5
С.Датов көшесі, "Ел ырысы" базарына кіреберісте
6
"Астана" шағын ауданы, "Салтанат Сарайы" (автотұрақта)
7
Әбілхайыр хан даңғылы, "Астана" сауда үйіне қарсы
8
Әбілхайыр хан даңғылы, "Настенька" кафесі
9
Әбілхайыр хан даңғылы, "Болашақ" сауда үйіне қарсы (автотұрақта)
10
С.Датов көшесі, "Променад" сауда үйіне қарсы кіреберісте
11
Гагарин көшесі, "Өнім" базарына қарсы (автотұрақта)
12
С.Датов көшесі, "Мечта" сауда үйіне басты кіреберіске қарсы (автотұрақта)
13
С.Датов көшесі, Автовокзал (автотұраққа кіретін жер)
14
Еуразия даңғылы, "Сити Центр" сауда үйі (автотұрақта)
15
Еуразия даңғылы, "Галактика" сауда ойын-сауық кешеніне қарсы (автотұрақта)
16
Еуразия даңғылы, "Әлем Плаза" сауда үйіне қарсы (автотұрақта)
17
Кердері көшесі, "Суровский" дүкені
18
Чапаев алаңы 1/1, "Орал" теміржол бекетіне басты кіреберіске қарсы автотұрағы
19
Құрманғазы көшесі, "Школьник" сауда үйінің басты кіреберісіне қарсы
20
Достық-Дружба даңғылы, "№1 қалалық емханасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны (автотұрақта)
21
Достық-Дружба даңғылы, "Водолей" сауда үйіне қарсы
22
Достық-Дружба даңғылы, "Христос Спаситель" храмына қарсы
23
Сарайшық көшесі, "Эльдивино" сауда ойын-сауық кешеніне басты кіреберіске қарсы
24
Мұхит көшесі, "Батыс Қазақстан облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне кіреберіске қарсы
25
Ж.Молдағалиев көшесі, "Атриум" сауда үйіне басты кіреберіске қарсы
26
Достық-Дружба даңғылы, Абай алаңының оң жағында (автотұрақтағы қалташа)
27
Жәңгір хан көшесі, №36 "Талап" дәріханасына қарсы
28
Селекционный ауылы, дене шынықтыру-сауықтыру кешеніне қарсы
29
Круглоозерное ауылы, "Ата-Ана" дүкеніне қарсы
30
Кұрманғазы көшесі, №173 үйіне қарсы
31
Кұрманғазы көшесі, №175 үйі, "Урал" сауда кешеніне қарсы
Батыс Қазақстан облысының аудандарындағы такси тұрақтары
Аудандар-дың атауы
Такси тұрақтарының орындары
1
Ақжайық

1) село Чапаев, улица Казахстана, дом № 60а;
2) село Тайпак, улица Гагарина, участок №27д.
2
Бурлинский
1) город Аксай, напротив рынка "Рахат";
2) город Аксай, напротив торгового дома "21 век".
3
Бокейординский
село Сайхин, площадь центрального рынка
4
Жангалинский
1) село Жангала, улица С.Сапарова, перед торговым домом "Асемгуль";
2) село Жангала, улица Дружбы народов, ресторан "Асель";
3) село Жангала, улица Дружбы народов, перед зданием Поликлиники.
5
Жанибекский
село Жанибек, улица Чурина, дом №3, северная сторона здания автостанции
6
Зеленовский
1) село Переметное, на перечечении улиц Муханбетжанова и Локомотивная;
2) село Дарьинское, улица М.Шолохова, дом №18;
3) село Дарьинское, улица Л.Толстого, дом №5;
4) село Достык, улица Бостандык, дом №12;
5) село Достык, на пересечении улиц Ж.Молдагалиева и М.Утемисова;
6) село Большой Чаган, улица Абая, дом №22;
7) село Кушум, улица М.Утемисова, дом №38.
7
Казталовский
1) село Казталовка, площадь на пересечении улиц Ш.Мергалиева и У.Жангельдина, позади центрального рынка;
2) село Жалпактал, по улице Байконур, между средней школой им.К.Мендалиева и центральным стадионом
8
Каратобинский
село Каратобе, на пересечении улиц Мухита и Курмангазы.
9
Сырымский
село Жымпиты, улица Айтеке би, дом №11.
10
Таскалинский
1) село Таскала, улица Гоголя, напротив железнодорожного вокзала "Шипово";
2) село Таскала, улица Абая, перед зданием автостанции
11
Теректинский
село Федоровка, на пересечении улиц Абая и "50 лет пионерии";
12
Шынгырлауский
1) село Шынгырлау, возле районной больницы, на пересечении улиц Казахстан и Шевцова;
2) село Шынгырлау, на пересечении улиц Кунанбаева и Клышева.

1) Чапаев ауылы, Қазақстан көшесі, № 60а үй
2) Тайпақ ауылы, Гагарин көшесі, №27д учаскесі
2
Бөрлі
1) Ақсай қаласы, "Рахат" базарына қарсы;
2) Ақсай қаласы, "21 ғасыр" сауда үйіне қарсы
3
Бөкей ордасы
Сайқын ауылы, орталық базар алаңы
4
Жаңақала
1) Жаңақала ауылы, С.Сапаров көшесі, "Әсемгүл" сауда үйінің алды;
2) Жаңақала ауылы, Халықтар Достығы көшесі, "Әсел" мейрамханасы;
3) Жаңақала ауылы, Халықтар Достығы көшесі, Емхана ғимаратының алды.
5
Жәнібек
Жәнібек ауылы, Чурин көшесі, №3 үй, автостанция ғимаратының солтүстік жағы
6
Зеленов
1) Переметный ауылы, Мұханбетжанов және Локомотивная көшелерінің қиылысында;
2) Дариян ауылы, М.Шолохов көшесі, №18 үй;
3) Дариян ауылы, Л.Толстой көшесі, №5 үй;
4) Достық ауылы, Бостандық көшесі №12 үй;
5) Достық ауылы, Ж.Молдағалиев және М.Өтемісов көшелерінің қиылысы;
6) Үлкен Шаған ауылы, Абай көшесі, №22 үй;
7) Көшім ауылы, М.Өтемісов көшесі, №38 үй.
7
Казталов
1) Казталов ауылы, орталық базардың артқы жағында Ш.Мерғалиев және У.Жангелдин көшелерінің қиылысындағы алаң,
2) Жалпақтал ауылы, Байқоңыр көшесі, К.Мендалиев атындағы орта мектебі мен орталық стадион арасында.
8
Қаратөбе
Қаратөбе ауылы, Мұхит және Құрманғазы көшелерінің қиылысы
9
Сырым
Жымпиты ауылы, Әйтеке би көшесі, №11үй.
10
Тасқала
1) Тасқала ауылы, Гоголь көшесі, "Шипов" теміржол бекетіне қарсы;
2) Тасқала ауылы, Абай көшесі, автостанция ғимаратының алды.
11
Теректі
Федоровка ауылы, Абай және "Пионерияға 50 жыл" көшелерінің қиылысы;
12
Шыңғырлау
1) Шыңғырлау ауылы, аудандық аурухана маңы, Қазақстан және Шевцов көшелерінің қиылысы;
2) Шыңғырлау ауылы, Құнанбаев және Қлышев көшелерінің қиылысында.