Об утверждении Правил представления сведений по юридическим лицам, осуществляющим сбор лома и отходов цветных и черных металлов, и физическим лицам, осуществляющим реализацию такого лома и отходов и их формы
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 4 октября 2018 года № 691. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 октября 2018 года № 17605.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 6 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила предоставления сведений по юридическим лицам, осуществляющим сбор лома и отходов цветных и черных металлов, и физическим лицам, осуществляющим реализацию такого лома и отходов, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму сведений по юридическим лицам, осуществляющим сбор лома и отходов цветных и черных металлов, и физическим лицам, осуществляющим реализацию такого лома и отходов, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_________ Смаилов А.А.
"__" __________2018 года
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 4 октября 2018 года № 691
Правила представления сведений по юридическим лицам, осуществляющим сбор лома и отходов цветных и черных металлов, и физическим лицам, осуществляющим реализацию такого лома и отходов

Түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинауды жүзеге асыратын заңды тұлғалар және осындай сынықтар мен қалдықтарды өткізуді жүзеге асыратын жеке тұлғалар бойынша мәліметтерді ұсыну қағидаларын және оның нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 4 қазандағы № 691 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 25 қазанда № 17605 болып тіркелді.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 26-бабы 6-тармағының 2-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарын жинауды жүзеге асыратын заңды тұлғалар және осындай сынықтар мен қалдықтарды өткізуді жүзеге асыратын жеке тұлғалар бойынша мәліметтерді ұсыну қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес түсті және қара металдардың сынығы мен қалдықтарын жинауды жүзеге асыратын заңды тұлғалар және осындай сынықтар мен қалдықтарды өткізуді жүзеге асыратын жеке тұлғалар бойынша мәліметтер нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
____________ Ә.Смайылов
2018 жылғы "__" _______
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2018 жылғы 4 қазандағы
№ 691 бұйрығына
1-қосымша
Түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинауды жүзеге асыратын заңды тұлғалар және осындай сынықтар мен қалдықтарды өткізуді жүзеге асыратын жеке тұлғалар бойынша мәліметтерді ұсыну қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления сведений по юридическим лицам, осуществляющим сбор лома и отходов цветных и черных металлов, и физическим лицам, осуществляющим реализацию такого лома и отходов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 6 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и в целях обмена сведений между Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство) и Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) по юридическим лицам, осуществляющим сбор лома и отходов цветных и черных металлов, и физическим лицам, осуществляющим реализацию такого лома и отходов (далее – сведения).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинауды жүзеге асыратын заңды тұлғалар және осындай сынықтар мен қалдықтарды өткізуді жүзеге асыратын жеке тұлғалар бойынша мәліметтерді ұсыну қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 26-бабы 6-тармағының 2) тармақшасына сәйкес және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) мен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің арасында Түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинауды жүзеге асыратын заңды тұлғалар және осындай сынықтар пен қалдықтарды өткізуді жүзеге асыратын жеке тұлғалар бойынша мәліметтермен алмасу мақсатында әзірленді.

Глава 2. Порядок представления сведений по юридическим лицам, осуществляющим сбор лома и отходов цветных и черных металлов, и физическим лицам, осуществляющим реализацию такого лома и отходов
2. Министерство ежегодно не позднее 31 марта года, следующего за отчетным, представляет в Комитет сведения по форме, согласно приложению 2 к настоящему Приказу.
3. Комитет в течение пяти рабочих дней со дня получения от Министерства сведений направляет их в территориальные органы государственных доходов по месту нахождения юридических лиц, осуществляющих сбор лома и отходов цветных и черных металлов, и физических лиц, осуществляющих реализацию такого лома и отходов.

2-тарау. Түсті және қара металдардың сынықатары мен қалдықтарын жинауды жүзеге асыратын заңды тұлғалар және осындай сынықтар мен қалдықтарды өткізуді жүзеге асыратын жеке тұлғалар бойынша мәліметтерді ұсыну тәртібі
2. Министрлік Комитетке осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметті жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 31 наурызынан кешіктірмей ұсынады.
3. Комитет Министрліктен мәліметті алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оларды түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинауды жүзеге асыратын заңды тұлғалардан және осындай сынықтар мен қалдықтарды өткізуді жүзеге асыратын жеке тұлғалар орналасқан жері бойынша аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына жібереді.

4. Территориальные органы государственных доходов по полученным от Комитета сведениям принимают меры по исполнению юридическими и физическими лицами налоговых обязательств, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет".
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 4 октября 2018 года № 691
Форма
Сведения по юридическим лицам, осуществляющим сбор лома и отходов цветных и черных металлов, и физическим лицам, осуществляющим реализацию такого лома и отходов
№ пп
Наименование юридического лица
Бизнес идентификационный номер
Фактическое место нахождения
Фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица
Индивидуальный идентификационный номер
Вес реализуемого лома
Цена за тонну
Сумма
Иные сведения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Пояснение по заполнению указанной формы приведено согласно приложению к настоящей форме.
Приложение
к форме Сведений по
юридическим лицам,
осуществляющим сбор лома и
отходов цветных и черных
металлов, и физическим лицам,
осуществляющим реализацию
такого лома и отходов
Пояснение по заполнению формы "Сведения по юридическим лицам, осуществляющим сбор лома и отходов цветных и черных металлов, и физическим лицам, осуществляющим реализацию такого лома и отходов"
Форма "Сведения по юридическим лицам, осуществляющим сбор лома
и отходов цветных и черных металлов, и физическим лицам, осуществляющим реализацию такого лома и отходов" заполняется следующим образом:
в графе 1 "№ пп" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2 "Наименование юридического лица" указывается наименование юридического лица, осуществляющего сбор лома и отходов цветных и черных металлов;
в графе 3 "Бизнес идентификационный номер" указывается бизнес идентификационный номер юридического лица, осуществляющего сбор лома и отходов цветных и черных металлов;
в графе 4 "Фактическое место нахождения" указывается адрес фактического места нахождения юридического лица, осуществляющего сбор лома и отходов цветных и черных металлов;
в графе 5 "Фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица" указывается Фамилия, имя, отчество физического лица, осуществляющего реализацию лома и отходов цветных и черных металлов;
в графе 6 "Индивидуальный идентификационный номер" указывается индивидуальный идентификационный номер физического лица, осуществляющего реализацию лома и отходов цветных и черных металлов;
в графе 7 "Вес реализуемого лома" указывается вес реализуемого лома и отходов цветных и черных металлов;
в графе 8 "Цена за тонну" указывается цена за тонну реализуемого лома и отходов цветных и черных металлов;

4. Аумақтық мемлекеттік кірістер органдары Комитеттен алынған мәліметтер бойынша "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексімен көзделген салықтық міндеттемелерді заңды және жеке тұлғалардың орындауы бойынша шаралар қабылдайды.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2018 жылғы 4 қазандағы
№ 691 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинауды жүзеге асыратын заңды тұлғалар және осындай сынықтар мен қалдықтарды өткізуді жүзеге асыратын жеке тұлғалар бойынша мәліметтер
Р/с №
Заңды тұлғаның атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Нақты орналасқан орны
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Өткізілетін сынықтың салмағы
Тонна үшін бағасы
Соммасы
Өзге де мәліметтер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Көрсетілген нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысандаға 2-қосымшаға сәйкес келтірілген.
Түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинауды жүзеге асыратын заңды тұлғалар және осындай сынықтар мен қалдықтарды өткізуді жүзеге асыратын жеке тұлғалар бойынша мәліметтер нысанына
қосымша
"Түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинауды жүзеге асыратын заңды тұлғалар және осындай сынықтар мен қалдықтарды өткізуді жүзеге асыратын жеке тұлғалар бойынша мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсініктеме
"Түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинауды жүзеге асыратын заңды тұлғалар және осындай сынықтар мен қалдықтарды өткізуді жүзеге асыратын жеке тұлғалар бойынша мәліметтер" нысаны мынадай тәсілмен толтырылады:
1-бағанда "Р/с №" нөмір ретпен көрсетіледі. Келесі ақпарат рет бойынша нөмірлену тәртібін бұзбауы керек;
"Заңды тұлғаның атауы" деген 2-бағанда түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинауды жүзеге асыратын заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
"Бизнес-сәйкестендіру нөмірі" деген 3-бағанда түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинауды жүзеге асыратын заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
"Нақты орналасқан орны" деген 4-бағанда түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинауды жүзеге асыратын заңды тұлғаның нақты орналасқан орнының мекен-жайы көрсетіледі;
"Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)" деген 5-бағанда түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын өткізуді жүзеге асыратын жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі;
"Жеке сәйкестендіру нөмірі" деген 6-бағанда түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын өткізуді жүзеге асыратын жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
"Өткізілетін сынықтың салмағы" деген 7-бағанда өткізілетін түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарының салмағы көрсетіледі;
"Тонна үшін бағасы" деген 8-бағанда өткізілетін түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарының тонна үшін бағасы көрсетіледі;

в графе 9 "Сумма" указывается сумма реализуемого лома и отходов цветных и черных металлов (в тенге), рассчитываемая как произведение граф 7 и 8;
в графе 10 "Иные сведения" указываются иные сведения.

"Соммасы" деген 9-шы бағанда өткізілетін түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтардың, 7 және 8-бағандардың көбейтіндісімен есептелетін соммасы (теңгеде) көрсетіледі.
"Өзге де мәліметтер" деген 10-бағанда өзге мәліметтер көрсетіледі.