О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 20 июля 2017 года № 167/21-VI "О Порядке оказания социальной помощи отдельным категориям граждан города Астаны в виде освобождения от оплаты за проезд на маршрутах городского пассажирского транспорта"
Решение маслихата города Астаны от 29 марта 2018 года № 244/30-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 18 апреля 2018 года № 1169
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О статусе столицы Республики Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 20 июля 2017 года № 167/21-VI "О Порядке оказания социальной помощи отдельным категориям граждан города Астаны в виде освобождения от оплаты за проезд на маршрутах городского пассажирского транспорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1124, опубликовано 19 августа 2017 года в газетах "Астана ақшамы" и "Вечерняя Астана") следующие изменения:
в Порядке оказания социальной помощи отдельным категориям граждан города Астаны в виде освобождения от оплаты за проезд на маршрутах городского пассажирского транспорта, утвержденном вышеуказанным решением:
в пункте 2 слова "Управление занятости, труда и социальной защиты города Астаны" заменить словами "Управление занятости и социальной защиты города Астаны";
в пункте 3 слова "Управление пассажирского транспорта города Астаны" заменить словами "Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города Астаны";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для оказания социальной помощи по мере необходимости, а также один раз в квартал Управлению предоставляются сведения (на электронных и бумажных носителях):
Департаментом "Межведомственный расчетный центр социальных выплат" – филиалом некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по городу Астана – о гражданах, относящихся к категориям, указанным в пункте 5 Порядка,
администратором – по многодетным семьям с 1 января 2018 года.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Социальная помощь предоставляется следующим категориям граждан:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним;

"Астана қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық бағдарлардың жолаушылар көлігінде жол жүруге төлем төлеуден босату түрінде әлеуметтік көмек көрсету тәртібі туралы" Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 20 шілдедегі № 167/21-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2018 жылғы 29 наурыздағы № 244/30-VI шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2018 жылғы 18 сәуірде № 1169 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына, "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңы 8-бабының 3-тармақшасына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Астана қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық бағдарлардың жолаушылар көлігінде жол жүруге төлем төлеуден босату түрінде әлеуметтік көмек көрсету тәртібі туралы" Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 20 шілдедегі № 167/21-VI шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1124 болып тіркелген, 2017 жылғы 19 тамыздағы "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген шешіммен бекітілген Астана қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық бағдарлардың жолаушылар көлігінде жол жүруге төлем төлеуден босату түрінде әлеуметтік көмек көрсету тәртібінде:
2-тармақтағы "Астана қаласының Жұмыспен қамту, еңбек және әлеуметтік қорғау басқармасы" деген сөздер "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтағы "Астана қаласының жолаушылар көлігі басқармасы" деген сөздер "Астана қаласының Көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Әлеуметтік көмекті көрсету үшін қажет болған жағдайда, сондай-ақ тоқсан сайын бір рет:
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлық қоғамының Астана қаласы бойынша филиалы – "Әлеуметтік төлемдерді ведомствоаралық есептеу орталығы" департаментімен – Тәртіптің 5-тармағында көрсетілген санаттарға жататын азаматтар туралы;
әкімшімен – 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап көп балалы отбасылар бойынша мәліметтер (электрондық және қағаз жеткізгіштерде) Басқармаға ұсынылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Әлеуметтік көмек азаматтардың мына санаттарына:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға;

2) пенсионерам по возрасту и выслуге лет, а также получателям государственных социальных пособий по возрасту и по случаю потери кормильца, достигшим пенсионного возраста;
3) многодетным матерям;
4) многодетным семьям;
5) инвалидам;
6) детям-инвалидам до восемнадцати лет, в том числе одному из родителей (законных представителей).".
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии маслихата города Астаны Р. Умербаева
Секретарь маслихата города Астаны Ж. Нурпиисов

2) жасы бойынша және еңбек сiңiрген жылдары бойынша зейнеткерлерге, сонымен қатар жасына байланысты және зейнеткерлік жасқа жеткен асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға;
3) көп балалы аналарға;
4) көп балалы отбасыларға;
5) мүгедектерге;
6) он сегiз жасқа дейiнгi мүгедек балаларға, оның ішінде ата-анасының (заңды өкiлдерінің) біреуіне ұсынылады.".
2. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрайымы
Р. Өмірбаева
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
Ж. Нұрпейісов