Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2018-2019 годы
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 29 января 2018 года № 162. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 16 февраля 2018 года № 7514. Утратило силу решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 15 ноября 2018 года № 235
Сноска. Утратило силу решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 15.11.2018 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2018-2019 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
сессии районного маслихата
О. Фрайденберг
Секретарь Денисовского
районного маслихата
А. Мурзабаев
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного учреждения
"Отдел предпринимательства и сельского
хозяйства акимата Денисовского района"
____________________________ А. Зимовец
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного учреждения
"Отдел земельных отношений
Денисовского района"
_________________________ С. Жангабулов
Утвержден
решением маслихата
от 29 января 2018 года № 162
План по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2018-2019 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Денисовского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2018-2019 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2018-2019 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2018-2019 годы);

Денисов ауданы бойынша 2018–2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2018 жылғы 29 қаңтардағы № 162 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 16 ақпанда № 7514 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2018 жылғы 15 қарашадағы № 235 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 15.11.2018 № 235 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес, Денисов ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Денисов ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс сессиясының төрайымы
О. Фрайденберг
Денисов аудандық
мәслихатының хатшысы
А. Мұрзабаев
КЕЛІСІЛДІ
"Денисов ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік
және ауыл шаруашылығы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________________ А. Зимовец
КЕЛІСІЛДІ
"Денисов ауданының жер қатынастары
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
басшысы
_____________________ С. Жангабулов
Мәслихаттың
2018 жылғы 29 қантардағы
№ 162 шешімімен бекітілген
Денисов ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Денисов ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Денисов ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1-қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Денисов ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2-қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Денисов ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3-қосымша);

4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2018-2019 годы);
5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2018-2019 годы);

4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Денисов ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4-қосымша);
5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Денисов ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5-қосымша);

6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2018-2019 годы);
7) Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2018-2019 годы).
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Денисовскому району

6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Денисов ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6-қосымша);
7) Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі (Денисов ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 7-қосымша).
Денисов ауданы бойынша

137
Товарищество с ограниченной ответственностью "ПРИРЕЧЕНСКОЕ"
138
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жаңа - Талап 2010"
139
Товарищество с ограниченной ответственностью "Алакульское"
140
Товарищество с ограниченной ответственностью "Имановка"
141
Товарищество с ограниченной ответственностью "Покровка"
142
Товарищество с ограниченной ответственностью "Баталинское"
143
Товарищество с ограниченной ответственностью "КОМАРОВА"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Денисовскому району
на 2018-2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2018
Отдых полный
Лето (часть июня, июль, часть августа)
Весна (часть мая – июнь)
Весна – осень (часть мая, июнь, часть августа, сентябрь)
2019
Лето (часть июня, июль, часть августа)
Весна (часть мая – июнь)
Весна – осень (часть мая, июнь, часть августа, сентябрь)
Отдых полный
Примечание: 1, 2, 3, 4-очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Денисовскому району
на 2018-2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
В Денисовском районе площадь сезонных пастбищ составляет 207792 гектар. В том числе земли сельскохозяйственного назначения 133829 гектаров, земли населенных пунктов 50611 гектаров, земли запаса 23352 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Денисовскому району
на 2018-2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды.
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Оросительных и обводнительных каналов не имеется.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Денисовскому району
на 2018-2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Денисовскому району
на 2018-2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Денисовскому району
на 2018-2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел, сельских округов
Количество загонов в 2018 году
Количество за­гонов в 2019 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Архангельский сельский округ
Отдых полный
Лето
Весна
Весна - осень
Лето
Весна
Весна – осень
Отдых полный
2
Аршалинский сельский округ
Весна - осень
Отдых полный
Лето
Весна
Отдых полный
Лето
Весна
Весна – осень
3
Аятский сельский округ
Весна
Весна - осень
Отдых полный
Лето
Весна – осень
Отдых полный
Лето
Весна
4
Денисовский сельский округ
Лето
Весна
Весна - осень
Отдых полный
Весна
Весна – осень
Отдых полный
Лето
5
Зааятский сельский округ
Отдых полный
Лето
Весна
Весна - осень
Лето
Весна
Весна – осень
Отдых полный
6
Комаровский сельский округ
Весна - осень
Отдых полный
Лето
Весна
Отдых полный
Лето
Весна
Весна – осень
7
Красноармейский сельский округ
Весна
Весна - осень
Отдых полный
Лето
Весна – осень
Отдых полный
Лето
Весна
8
Крымский сельский округ
Лето
Весна
Весна - осень
Отдых полный
Весна
Весна – осень
Отдых полный
Лето
9
село Перелески
Отдых полный
Лето
Весна
Весна - осень
Лето
Весна
Весна – осень
Отдых полный
10
Покровский сельский округ
Весна - осень
Отдых полный
Лето
Весна
Отдых полный
Лето
Весна
Весна – осень
11
Приреченский сельский округ
Весна
Весна - осень
Отдых полный
Лето
Весна – осень
Отдых полный
Лето
Весна
12
Свердловский сельский округ
Лето
Весна
Весна - осень
Отдых полный
Весна
Весна – осень
Отдых полный
Лето
13
Тельманский сельский округ
Отдых полный
Лето
Весна
Весна - осень
Лето
Весна
Весна – осень
Отдых полный
14
Тобольский сельский округ
Весна - осень
Отдых полный
Лето
Весна
Отдых полный
Лето
Весна
Весна – осень

137
"ПРИРЕЧЕНСКОЕ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
138
"Жаңа - Талап 2010" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
139
"Алакульское" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
140
"Имановка" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
141
"Покровка" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
142
"Баталинское" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
143
"КОМАРОВА" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Денисов ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жылдар
1-қаша
2-қаша
3-қаша
4- қаша
2018
Толық демалыс
Жаз (маусымның бөлігі, шілде, тамыздың бөлігі)
Көктем (мамырдың бөлігі, маусым)
Көктем-күз (мамырдың бөлігі, маусым, тамыздың бөлігі, қыркүйек)
2019
Жаз (маусымның бөлігі, шілде, тамыздың бөлігі)
Көктем (мамырдың бөлігі, маусым)
Көктем-күз (мамырдың бөлігі, маусым, тамыздың бөлігі, қыркүйек)
Толық демалыс
Ескертпе: 1, 2, 3, 4-жылына қашаларды пайдалану кезегі.
Денисов ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Денисов ауданында маусымдық жайылымдардың алаңы 354272 гектар құрайды. Оның ішінде 158890 гектар ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер, 57571 гектар елді мекендер жері, босалқы жерлерінде 137811 гектар.
Денисов ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы.
Бір ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Суару немесе суландыру каналдарын жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су көздеріне қол жеткізу схемасы
Денисов ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Денисов ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Денисов ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдардың, ауылдық округтердің атауы
2018 жылғы қашалар саны
2019 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Архангельск ауылдық округі
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
2
Аршалы ауылдық округі
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Көктем-күз
3
Әйет ауылдық округі
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
Көктем
4
Денисов ауылдық округі
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
5
Заәйет ауылдық округі
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
6
Комаров ауылдық округі
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Көктем-күз
7
Красноармейск ауылдық округі
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
Көктем
8
Қырым ауылдық округі
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
9
Перелески ауылы
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
10
Покров ауылдық округі
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Көктем-күз
11
Приречен ауылдық округі
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
Көктем
12
Свердлов ауылдық округі
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
13
Тельман ауылдық округі
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Жаз
Көктем
Көктем-күз
Толық демалыс
14
Тобыл ауылдық округі
Көктем-күз
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Толық демалыс
Жаз
Көктем
Көктем-күз