О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 января 2018 года № 87 "Об утверждении форм заявлений, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 12 марта 2019 года № 216. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2019 года № 18396. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 22 декабря 2022 года № 1312.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.12.2022 № 1312 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 января 2018 года № 87 "Об утверждении форм заявлений, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16368, опубликован 28 февраля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 6 статьи 92, пунктом 4 статьи 98, пунктом 1 статьи 99, пунктом 1 статьи 100, пунктом 1 статьи 101, пунктом 1 статьи 102, пунктом 2 статьи 166, пунктом 2 статьи 461, пунктом 1 статьи 490, пунктом 1 статьи 497, пунктом 1 статьи 504, пунктом 1 статьи 511, пунктом 1 статьи 518 и пунктом 1 статьи 525 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые формы заявлений:
1) о принятии обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) о включении в реестр владельцев складов хранения собственных товаров, помещений или открытых площадок согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) о защите прав на объекты интеллектуальной собственности согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) о включении в реестр таможенных представителей согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) о включении в реестр таможенных перевозчиков согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) о включении в реестр владельцев мест временного хранения согласно приложению 6 к настоящему приказу;

"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде көзделген өтініштер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 30 қаңтардағы № 87 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 12 наурыздағы № 216 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 15 наурызда № 18396 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 1312 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.12.2022 № 1312 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде көзделген өтініштер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 30 қаңтардағы № 87 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16368 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 28 ақпанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 92-бабы 6-тармағына 98-бабының 4-тармағына, 99-бабының 1-тармағына, 100-бабының 1-тармағына, 101-бабының 1-тармағына, 102-бабының 1-тармағына, 166-бабының 2-тармағына, 461-бабының 2-тармағына, 490-бабының 1-тармағына, 497-бабының 1-тармағына, 504-бабының 1-тармағына, 511-бабының 1-тармағына, 518-бабының 1-тармағына және 525-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес кедендік баждарды, салықтарды, төлеу жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету туралы өтініш;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес өз тауарларын сақтау қоймалары, үй-жайлар немесе ашық алаңдар иелерінің тізіліміне енгізу туралы;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес зияткерлік меншік объектілерінің құқықтарын қорғау туралы;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу туралы;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес уақытша сақтау орындары иелерінің тізіліміне енгізу туралы;

7) о заключении договора залога имущества согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) о принятии решения о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) о включении в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли согласно приложению 9 к настоящему приказу.";
приложения 1, 6, 7 и 8 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр финансов
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение 1
к приказу Первого Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 марта 2019 года № 216
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 87
форма
____________________________
(полное наименование
юридического лица/фамилия,
имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес/
место жительства)
____________________________
(бизнес-идентификационный
номер/индивидуальный
идентификационный номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о принятии обеспечения исполнения обязанности по уплате
таможенных пошлин, налогов
В соответствии с пунктом 4 статьи 98
пунктом 1 статьи 99
пунктом 1 статьи 100
пунктом 1 статьи 101
пунктом 1 статьи 102
Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) прошу принять обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (далее – обеспечение исполнения обязанности).
Отмечается знаком Х одна или несколько из соответствующих ячеек
день регистрации уполномоченным органом уведомления о соблюдении условий включения в реестр уполномоченных экономических операторов (заполняется лицом, претендующим на включение в реестр уполномоченных экономических операторов)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Является ли данное обеспечение генеральным обеспечением исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
да
нет
Наименование товара
Количество товара (с указанием единицы измерения)
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
номер и дата контракта, коммерческих документов (при наличии)
Отмечается знаком Х одна или несколько из соответствующих ячеек:
способ (способы) обеспечения исполнения обязанности
сроки действия обеспечения исполнения обязанности
размер обеспечения исполнения обязанности
номер (при наличии) и дата документа, подтверждающего обеспечение исполнения обязанности

7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес мүлік кепілі шартын жасау туралы өтініштің нысаны бекітілсін;
8) осы бұйрыйққа 8-қосымшаға сәйкес кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеуге туралы шешім қабылдау;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу туралы.";
көрсетілген бұйрыққа 1, 6, 7 және 8-қосымшаларға осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4 - қосымшалармен жана редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлеккеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Бірінші Орынбасары –
Қазақстан Республикасы Қаржы министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 12 наурыздағы
№ 216 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 87 бұйрығына
1-қосымша
нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы/
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің
аты (болған кезде)
____________________________
(заңды мекенжайы)
____________________________
(нақты мекенжайы/тұрғылықты
жері)
___________________________
(бизнес-сәйкестендіру
нөмірі/жеке сәйкестендіру
нөмірі)
____________________________
(электрондық мекенжайы,
телефон)
____________________________
(мемдекеттік кірістер
органының атауы)
Кедендік баждарды, салықтарды, төлеу жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуін, қабылдау туралы өтініш
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 98-бабының
4-тармағы; 99-бабының
1-тармағы;
100-бабының
1- тармағы;
101-бабының 1- тармағы; 102-бабы 1- тармағы сәйкес кедендік баждарды, салықтарды, төлеу жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуін қабылдауды сұраймын.
Уәкілетті орган уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізудің шарттарын сақтау туралы хабарламаны тіркеу күні (уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізуге үміткер тұлға толтырады)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Осы қамтамасыз ету кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттеменің орындалуын бас қамтамасыз етуі болып табыла ма
ия
жоқ
Тауардың атауы
Тауардың саны (өлшем бірліктерін көрсету)
Еуразиялық экономика одағының сыртқы экономикалық қызметінің тауарлық номерклатурасының коды
Келісімшаттың, коммерциялық құжаттардың нөмірі және күні (болған кезде)
Тиісті ұяшықтардан бір немесе бірнеше ұяшық Х белгісімен белгіленеді:
Міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету тәсілі (тәсілдері)
Міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету әрекет мерзімі
Міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету мөлшері
Міндеттердің орындалуын қамтамасыз етуін растайтын құжаттын нөмірі (болған кезде) және күні

подпункт 1) пункта 1 статьи 97 Кодекса
подпункт 2) пункта 1 статьи 97 Кодекса
подпункт 3) пункта 1 статьи 97 Кодекса
подпункт 4) пункта 1 статьи 97 Кодекса
подпункт 5) пункта 1 статьи 97 Кодекса
Отмечается знаком Х одна или несколько из соответствующих ячеек:
вид таможенной операции
статья 194 Кодекса
статья 195 Кодекса
статья 196 Кодекса
статья 226 Кодекса
статья 257 Кодекса
статья 354 Кодекса
статья 387 Кодекса
подпункт 1) пункта 2 статьи 96 Кодекса
подпункт 2) пункта 2 статьи 96 Кодекса
подпункт 3) пункта 2 статьи 96 Кодекса
подпункт 4) пункта 2 статьи 96 Кодекса
подпункт 5) пункта 2 статьи 96 Кодекса
Отмечается знаком Х одна или несколько из соответствующих ячеек:
включение в таможенный реестр
таможенных представителей
таможенных перевозчиков
уполномоченных экономических операторов
сведения заполняются в случае необходимости оформления сертификата обеспечения
таможенный орган отправления
регистрационный номер предшествующего сертификата обеспечения (при наличии)
сведения о коммерческих и транспортных (перевозочных) документах
К настоящему заявлению прилагаем:
в зависимости от выбранного способа (способов) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов:
1) документы, указанные в пункте 4 статьи 98 Кодекса;
2) договор банковской гарантии, заключенным между банком-гарантом и плательщиком, и банковской гарантии;
3) договор поручительства, документы, подтверждающие обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов одним из способов, указанным в пункте 2 статьи 100 Кодекса;
4) отчет оценщика об оценке рыночной стоимости залогового имущества;
5) договор страхования.
Приложение: на ____листе (-ах).
Дата подачи: ____________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя юридического лица
____________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________________
Подпись ________________
Приложение 2
к приказу Первого Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 марта 2019 года № 216
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 87
форма
____________________________
(полное наименование
юридического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес)
____________________________
(бизнес-идентификационный номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о включении в реестр владельцев мест временного хранения
Просим Вас согласно пункту 1 статьи 504, пункту 1 статьи 511 и пункту 1 статьи 518
Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в
Республике Казахстан" (далее – Кодекс) включить в реестр владельцев мест временного хранения.
Указываем следующие сведения:
наличие в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде
сооружений, помещений (частей помещений) и (или) открытых площадок, предназначенных
для использования в качестве склада временного хранения. Если сооружения, помещения
(части помещений) и (или) открытые площадки находятся в аренде на день подачи заявления
о включении в реестр владельцев мест временного хранения, договор аренды в отношении
таких сооружений, помещений (частей помещений) и (или) открытых площадок должен быть
заключен на срок не менее одного года
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
наличие систем контроля въезда транспортных средств на территорию и выезда с
территории, входа лиц на территорию и (или) в помещения и выхода с территории и (или) из
помещений (где находятся документы, товары и транспортные средства, подлежащие
таможенному контролю), оборудованных средствами видеонаблюдения,
функционирующими в круглосуточном режиме, позволяющими осуществлять просмотр
видеоинформации о происшедших событиях в течение тридцати календарных дней на территории склада
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
наличие права владения, пользования и (или) распоряжения необходимыми погрузочно-
разгрузочными механизмами либо наличие договора с лицом, предоставляющим услуги,
связанные с использованием погрузочно-разгрузочных механизмов
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
наличие права владения, пользования и (или) распоряжения сертифицированным весовым
оборудованием, соответствующим характеру помещаемых товаров и транспортных средств,
а в случае помещения газа в специальные хранилища – наличие соответствующих приборов учета
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
наличие технически исправных подъездных путей
_______________________________________________________________________________;
наличие мест для досмотра товаров, в том числе крытых площадок, оснащенных
электрическим освещением и оборудованных средствами видеонаблюдения,
функционирующими в круглосуточном режиме, позволяющими осуществлять просмотр
видеоинформации в течение тридцати календарных дней. При этом место досмотра
обозначается по периметру краской желтого цвета или клейкой лентой и исключать наличие
не просматриваемых зон (участков) для средств видеонаблюдения
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
отсутствие на территории склада здания (строения) и сооружения, не связанные с
деятельностью мест временного хранения
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
территория, включая примыкающие погрузочно-разгрузочные площадки, за исключением
участков территории, на которых располагаются древесно-кустарниковая и травянистая
растительность естественного происхождения, должна быть обозначена в соответствии с

Кодекстің 97-бабы 1-тармағының 1) тармақшасы
Кодекстің 97-бабы 1-тармағының 2) тармақшасы
Кодекстің 97-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы
Кодекстің 97-бабы 1-тармағының 4) тармақшасы
Кодекстің 97-бабы 1-тармағының 5) тармақшасы
Тиісті ұяшықтардан бір немесе бірнеше ұяшық Х белгісімен белгіленеді:
кеден операцияларының түрі
Кодекстің 194-бабы
Кодекстің 195-бабы
Кодекстің 196-бабы
Кодекстің 226-бабы
Кодекстің 257-бабы
Кодекстің 354-бабы
Кодекстің 387-бабы
Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 1) тармақшасы
Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 2) тармақшасы
Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 3) тармақшасы
Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 4) тармақшасы
Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 5) тармақшасы
Тиісті ұяшықтардан бір немесе бірнеше ұяшық Х белгісімен белгіленеді:
кедендік тізілімге енгізу
кедендік өкілдер
кедендік тасымалдаушылар
уәкілетті экономикалық операторлар
мәліметтер қамтамасыз ету сертификатын ресімдеу қажеттігі жағдайында толтырылады
жөнелтуші кеден органы
қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (болған кезде)
коммерциялық және көліктік (тасымалдау) құжыттар туралы мәліметтер
Осы өтінішке:
кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттердің орындалуын қамтамасыз етудің таңдап алған тәсіліне (тәсілдеріне) байланысты:
1) Кодекстің 98-бабы 4-тармағында көрсетілген құжаттар;
2) кепіл беруші банк пен төлеуші арасында жасалған банк кепілінің шарты, және банк кепілі;
3) Кодекстің 100-бабы 2-тармағында көрсетілген тәсілдердің бірі кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуін, сондай-ақ кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаның және (немесе) уәкілетті экономикалық оператордың міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етуін растайтын құжат, кепілгерлік шарт;
4) кепілдік мүліктің нарықтық құнын бағалау туралы бағалаушының есебі:
5) сақтандыру шарты қоса беріледі.
Қосымша: ___парақ (-та).
Берген күні: ____________________
Заңды тұлғаның өкілінің тегі, аты, әкесінін аты (болған кезде) ______
_______________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінін аты (болған кезде)____________________________
Қолы ________________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 12 наурыздағы
№ 216 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 87 бұйрығына
6-қосымша
нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
____________________________
(заңды мекен-жайы)
____________________________
(нақты мекен-жайы)
____________________________
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
____________________________
(электрондық мекен-жайы,
телефоны)
____________________________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы)
Уақытша сақтау орындары иелерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі - Кодекс) 504-бабының 1-тармағына, 511-бабының 1-тармағына және 518-бабының 1-тармағына сәйкес сақтау орындары иелерінің тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Келесі мәліметтерді көрсетеміз:
уақытша сақтау орындары ретінде пайдалануға арналған және мынадай талаптарға сәйкес келетін құрылысжайлардың, үй-жайлардың (үй-жайлар бөліктерінің) және (немесе) ашық алаңдардың меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалға алынған болуы. Егер уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш берілген күнге құрылысжайлар, үй-жайлар (үй-жайлардың бөліктері) және (немесе) ашық алаңдар жалға алынған болса, мұндай құрылысжайларға, үй-жайларға (үй-жайлардың бөліктеріне) және (немесе) ашық алаңдарға қатысты жалға алу шарты кемінде бір жыл мерзімге жасалуға тиіс
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
тәулік бойы режимінде жұмыс істейтін, қойма аумағында күнтізбелік отыз күн ішінде болған оқиғалар туралы бейнеақпаратты қарауды жүзеге асыруға мүмкіндік беретін бейнебақылау құралдарымен жабдықталған, көлік құралдарының (кедендік бақылауға жататын құжаттар, тауарлар мен көлік құралдары тұрған) аумаққа кіруін және аумақтан шығуын, адамдардың аумаққа және (немесе) үй-жайға кіруін және аумақтан және (немесе) үй-жайдан шығуын бақылау жүйелерінің болуы
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
қажетті тиеу-түсіру механизмдерін иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқығын растау не тиеу-түсіру механизмдерін пайдаланумен байланысты көрсетілетін қызметтерді ұсынатын тұлғамен шарттың
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
орналастырылатын тауарлар мен көлік құралдарының сипатына сәйкес келетін сертификатталған таразы жабдығын иелену, пайдалану және (немесе) оған билік ету құқығын растау, ал арнаулы сақтау орындарына газ орналастырылған жағдайда – тиісті есепке алу аспаптарының болуы
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
техникалық жарамды кіреберіс жолдарының болуы
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
электр жарығымен жарақтандырылған және тәулік бойы режимде жұмыс істейтін, күнтізбелік отыз күн ішіндегі бейнеақпаратты қарауды жүзеге асыруға мүмкіндік беретін бейнебақылау құралдарымен жабдықталған, тауарларды жете тексеруге арналған орындардың, оның ішінде жабық алаңдардың болуы. Бұл ретте жете тексеру орны периметрі бойынша сары түсті бояумен немесе жабысқақ таспамен белгіленуге және бейнебақылау құралдарына көрінбей қалатын аймақтар (учаскелер) болмауға тиіс
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
аумақта қойма қызметіне қатысы жоқ ғимараттар (құрылыстар) мен құрылысжайлар орналаспауға тиіс_________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;

пунктом 5 статьи 404 Кодекса и иметь бетонное, асфальтовое либо иное твердое покрытие
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
наличие договора страхования риска гражданской ответственности владельца мест
временного хранения, которая может наступить вследствие причинения вреда товарам
других лиц, находящимся на хранении, или нарушения иных условий договоров хранения с
другими лицами, на страховую сумму, устанавливаемую договором
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
отсутствие на день обращения в орган государственных доходов не исполненной в
установленный срок обязанности по уплате таможенных платежей, налогов, специальных,
антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
отсутствие фактов привлечения в течение одного года до дня обращения в орган
государственных доходов к административной ответственности в соответствии со статьями 521,
528, 532, 533, 534, 539, 540, 544, 555 и 558 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
наличие договора (соглашения) о пользовании информационной системой электронных счетов-фактур
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Согласны на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, исключительно в рамках оказания
государственной услуги "Включение в реестр владельцев мест временного хранения".
_______________________________________________________________________________.
Дата подачи ____________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
представителя юридического лица____________________________________________________
Подпись ________________
Приложение 3
к приказу Первого Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 марта 2019 года № 216
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 87
форма
____________________________
(полное наименование
юридического лица/фамилия,
имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес/
место жительства)
____________________________
(бизнес-идентификационный
номер/индивидуальный
идентификационный номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о заключении договора залога имущества
В соответствии с пунктом 1 статьи 101 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря
2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) прошу
принять заявление на заключение договора залога имущества.
Настоящим заявлением подтверждаю, что предлагаемое к залогу имущество ________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование предмета залога и его фактический адрес)
_________________________________________________ отвечает следующим требованиям:
Отмечается знаком Х одна или несколько из соответствующих ячеек:
является ликвидным;
застраховано от утраты или повреждения (номер (при наличии) и дата);
не является арестованным имуществом*;
на имущество государственными органами не наложены ограничения*;
имущество не обременено правами третьих лиц и находится в собственности*___________
_______________________________________________________________________________;
(полное наименование юридического лица/фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
**В случае если предмет залога является собственностью третьего лица, указываются
следующие сведения: полное наименование юридического лица/фамилия, имя, отчество (при
его наличии) физического лица, являющегося собственником предмета залога; юридический
адрес; фактический адрес/место жительства; бизнес-идентификационный номер/
индивидуальный идентификационный номер; электронный адрес, телефон.
К заявлению прилагаются:
проект договора залога имущества __________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
отчет оценщика об оценке рыночной стоимости залогового имущества:
_______________________________________________________________________________.
(номер и дата)

табиғи жолмен шыққан ағашты-бұталы және шөптесін өсімдіктер өскен аумақ учаскелерін қоспағанда, жапсарлас тиеу-түсіру алаңдарын қоса алғанда, аумақ Кодекстің 404-бабының 5-тармағына сәйкес белгіленуге және оның бетон, асфальт не өзге де қатты төсемі болуға тиіс болуы ________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
басқа тұлғалардың сақтауда тұрған тауарларына зиян келтіру немесе басқа тұлғалармен жасалған сақтау шарттарының өзге талаптарын бұзу салдарынан басталуы мүмкін уақытша сақтау қоймасы иесінің азаматтық жауапкершілігінің тәуекелін шартта белгіленетін сақтандыру сомасына сақтандыру шартының болуы
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
мемлекеттік кірістер органына өтініш берілген күнге кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеу бойынша белгіленген мерзімде орындалмаған міндеттің болмауы
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
мемлекеттік кірістер органына өтініш берілген күнге дейінгі бір жыл ішінде Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 521, 528, 532, 533, 534, 539, 540, 544, 555 және 558-баптарына сәйкес әкімшілік жауаптылыққа тарту фактілерінің болмауы
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін пайдалану туралы шарттың (келісімнің) болуы
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
"Уақытша сақтау орындары иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету шеңберінде ақпараттық жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісу
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Берген күні: ____________________
Заңды тұлға өкілінің
тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде)____________________________
Қолы ___________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 12 наурыздағы
№ 216 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 87 бұйрығына
7-қосымша
нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы/
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінін
аты (болған кезде)
____________________________
(заңды мекенжайы)
____________________________
(нақты мекенжайы/тұрғылықты
жері)
____________________________
(бизнес-сәйкестендіру
нөмірі/жеке сәйкестендіру
нөмірі)
____________________________
(электрондық мекенжайы,
телефон)
____________________________
(мемдекеттік кірістер
органының атауы)
Мүлік кепілі шартын жасау туралы өтініш
"Қазақстан Республикасында кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 101-бабының 1-тармағына сәйкес (бұдан әрі – Кодекс) мүлік шартын жасауға өтінішті кабылдауыңызды сұраймын.
Осы өтінішпен кепілге ұсынылған мүлік ___________________________________
__________________________________________________________________________
(кепілдегі заттың атауы және оның нақты мекенжайы)
_____________________________________ мынадай талаптарға жауап беретінін
растаймын:
Тиісті ұяшықтардан бір немесе бірнеше ұяшық Х белгісімен белгіленеді
өтімділік болып табылады;
жоғалғаннын немесе бұзылғаннан сақтандырылған (құжат нөмірін (болған кезде) және растайтын құжаттың күні көрсетіледі);
тыйым салынған мүлік болып табылмайды*;
мүлікке мемлекеттік органдармен шектеулер қойылмаған*;
мүлік жеке меншікте және үшінші тұлғалардың құқықтарымен ауыртпалық салынбаған*
_________________________________________________________________________;
(заңды тұлғаның толық атауы/жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінін аты (болған кезде)
**Егер кепіл нысанасы үшінші тұлғаның жеке меншігі болып табылған жағдайда мынадай мәліметтер көрсетіледі: заңды тұлғаның толық атауы/ кепіл нысанының меншік иесі болып табылатын жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде); заңды мекенжайы; нақты мекенжайы/тұрғылықты жері; бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі; электронды мекенжайы, телефоны.
Өтінішке қосымша:
Мүлік кепілі шартының жобасы ___________________________________________;
Кепілдік мүліктің нарықтық құнын бағалау туралы бағалаушының есебі:
__________________________________________________________________________
(болған кезде нөмірі және күні)

В случае заключения договора залога имущества в соответствии с пунктом 8 статьи 101
Кодекса прошу принять обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных
пошлин, налогов (далее – обеспечение исполнения обязанности).
Является ли данное обеспечение генеральным обеспечением исполнения обязанности по
уплате таможенных пошлин, налогов
да
нет
Наименование товара
Количество товара (с указанием единицы измерения)
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
номер и дата контракта, коммерческих документов (при наличии)
Отмечается знаком Х одна или несколько из соответствующих ячеек:
вид таможенной операции
статья 194 Кодекса
статья 195 Кодекса
статья 196 Кодекса
статья 226 Кодекса
статья 257 Кодекса
статья 354 Кодекса
статья 387 Кодекса
подпункт 1) пункта 2 статьи 96 Кодекса
подпункт 2) пункта 2 статьи 96 Кодекса
подпункт 3) пункта 2 статьи 96 Кодекса
подпункт 4) пункта 2 статьи 96 Кодекса
подпункт 5) пункта 2 статьи 96 Кодекса
Отмечается знаком Х одна или несколько из соответствующих ячеек:
включение в таможенный реестр
таможенных представителей
таможенных перевозчиков
уполномоченных экономических операторов
сведения заполняются в случае необходимости оформления сертификата обеспечения
таможенный орган отправления
регистрационный номер предшествующего сертификата обеспечения (при наличии)
сведения о коммерческих и транспортных (перевозочных) документах
Приложение: на ____листе (-ах).
Дата подачи: ____________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя юридического лица _________
__________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________________________
Подпись ________________
Примечание:
*В случае если у заявителя имеются подтверждающие сведения, указанные в подпунктах В), Г), Д), их необходимо указать в заявлении.
**Заполняется в случае если договор залога имущества является трехсторонним
Приложение 4
к приказу Первого Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 марта 2019 года № 216
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 87
форма
____________________________
(полное наименование
юридического лица/фамилия,
имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес/место
жительства)
____________________________
(бизнес-идентификационный
номер/индивидуальный
идентификационный номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о принятии решения о предоставлении отсрочки или рассрочки
уплаты ввозных таможенных пошлин
В соответствии с пунктом 6 статьи 92 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря
2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) прошу
принять решение о предоставлении отсрочки/рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин.
Договор (контракт), коммерческие документы _________________________________________
________________________________________________________________________________
(номер (при наличии) и дата)
Наименование и описание товара
Количество товара (с указанием единицы измерения)
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС)*
Отмечается знаком Х одна из соответствующих ячеек:
о предоставлении отсрочки по уплате ввозных таможенных пошлин;
о предоставлении рассрочки по уплате ввозных таможенных пошлин.
Основание для изменения сроков уплаты ввозных таможенных пошлин (отмечается знаком Х одна из соответствующих ячеек):

Кодекстің 101-бабы 8-тармағына сәйкес мүлік кепілі шартын жасаған жағдайда, кедендік баждарды, салықтарды, төлеу жөніндегі (бұдан әрі – міндеттің орындалуын қамтамасыз ету) міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етуін қабылдауды сұраймын.
Осы қамтамасыз ету кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттеменің орындалуын бас қамтамасыз етуі болып табыла ма
ия
жоқ
Тауардың атауы
Тауардың саны (өлшем бірліктерін көрсету)
Еуразиялық экономика одағының сыртқы экономикалық қызметінің тауарлық номерклатурасының коды
Келісімшаттың, коммерциялық құжаттардың нөмірі және күні (болған кезде)
Тиісті ұяшықтардан бір немесе бірнеше ұяшық Х белгісімен белгіленеді:
кеден операцияларының түрі
Кодекстің 194-бабы
Кодекстің 195-бабы
Кодекстің 196-бабы
Кодекстің 226-бабы
Кодекстің 257-бабы
Кодекстің 354-бабы
Кодекстің 387-бабы
Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 1) тармақшасы
Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 2) тармақшасы
Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 3) тармақшасы
Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 4) тармақшасы
Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 5) тармақшасы
Тиісті ұяшықтардан бір немесе бірнеше ұяшық Х белгісімен белгіленеді:
кедендік тізілімге енгізу
кедендік өкілдер
кедендік тасымалдаушылар
уәкілетті экономикалық операторлар
мәліметтер қамтамасыз ету сертификатын ресімдеу қажеттігі жағдайында толтырылады
жөнелтуші кеден органы
қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (болған кезде)
коммерциялық және көліктік (тасымалдау) құжыттар туралы мәліметтер
Қосымша: ___ парақ (-та).
Берген күні: ____________________
Заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінін аты (болған кезде) _______
_______________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінін аты (болған кезде)_____________________________
Қолы ________________
Ескертпе:
* Егер өтініш берушіде В), Г), Д) тармақшаларында көрсетілген растайтын мәліметтер болған жағдайда, оларды өтініште көрсету қажет.
** егер кепілдік мүлік шарты үш тарапты болған жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 12 наурыздағы
№ 216 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 87 бұйрығына
8-қосымша
нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық
атауы/жеке тұлғаның тегі, аты,
әкесінін аты (болған кезде)
____________________________
(заңды мекен-жайы)
____________________________
(нақты мекен-жайы/тұрғылықты
жері)
____________________________
(бизнес-сәйкестендіру
нөмірі/жеке сәйкестендіру
нөмірі)
____________________________
(электрондық мекен-жайы,
телефон)
____________________________
(мемдекеттік кірістер
органының атауы)
Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеу туралы шешім қабылдау туралы өтініш
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 92-бабының 6-тармағына сәйкес кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру/бөліп төлеу туралы шешім қабылдауды сұраймын (керегінін астын сызу).
Шарт (келісімшарт), коммерциялық құжаттар ___________________________________
__________________________________________________________________________
(нөмірі (ол болған кезде ) және күні)
Тиісті ұяшықтың бірі Х белгісімен белгіленеді:
Тауардың атауы және сипаттамасы
Тауардың саны (өлшем бірлігінің көрсетілуімен)
Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенкратурасы (бұдан әрі - ЕАЭО СЭҚ ТН)*
кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру ұсыну туралы;
кедендік әкелу баждарын бөліп төлеуді ұсыну туралы.
Кедендік әкелу баждарын төлеу мерзімдерін өзгерту мына негіздемелер бойынша іске асырылады (тиісті ұяшықтың бірі Х белгісімен белгіленеді):

в соответствии с пунктом 1 статьи 92 Кодекса;
причинение плательщику ввозных таможенных пошлин ущерба в результате стихийного бедствия, технологической катастрофы или иных обстоятельств непреодолимой силы;
задержка плательщику ввозных таможенных пошлин финансирования из государственного бюджета или оплаты выполненного этим лицом государственного заказа;
осуществление поставок в рамках международных договоров Республики Казахстан;
ввоз на таможенную территорию Евразийского экономического союза организациями государств-членов Евразийского экономического союза, осуществляющими сельскохозяйственную деятельность, либо поставка для указанных организаций посадочного или посевного материала, средств защиты растений, сельскохозяйственной техники, объектов племенного животноводства (племенных сельскохозяйственных животных, птицы, рыбы и других объектов племенного животноводства), племенной продукции (материала), продуктов, используемых для кормления животных;
ввоз на таможенную территорию Евразийского экономического союза товаров для использования в промышленной переработке, в том числе сырья, материалов, технологического оборудования, комплектующих и запасных частей к нему (с уплатой процентов за отсрочку или рассрочку уплаты ввозных таможенных пошлин).
Срок, на который запрашивается отсрочка или рассрочка уплаты ввозных таможенных пошлин:
___________________________________________________________________________________________
(количество месяцев)
Сумма ввозных таможенных пошлин, в отношении которой запрашивается отсрочка или рассрочка**
___________________________________________________________________________________________
(тенге)
График поэтапной уплаты сумм ввозных таможенных пошлин, в отношении которых запрашивается рассрочка:
№ п/п
Сумма ввозных таможенных пошлин, тенге
Дата уплаты ввозных таможенных пошлин
1
2
****
Итого***
К заявлению прилагаем документы, подтверждающие основания для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин, предусмотренные приказом Министра финансов Республики Казахстан от 14 февраля 2018 года № 180 "Об утверждении Правил подтверждения наличия оснований для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин и форм решений о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин и об отказе в их предоставлении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16603):
_________________________________________________________________________________
(номер (при его наличии) и дата)
Примечание:

Кодекстің 92-бабының 1-тармағына сәйкес;
кедендік әкелу баждарын төлеушіге дүлей зілзала, технологиялық апат немесе мән-жайлары салдарынан зиян келтіруі өзге еңсерілмейтін күш;
кедендік әкелу баждарын төлеушіге мемлекеттік бюджеттен қаржыландыруды немесе осы тұлға орындаған мемлекеттік тапсырысқа ақы төлеуді кідіртуі;
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары шеңберінде жеткізулерді жүзеге асыруы;
ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын ұйымдардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына, көшет немесе егу материалдарын, өсімдіктерді қорғау құралдарын, ауыл шаруашылығы техникасын, асыл тұқымды мал шаруашылығы объектілерін (асыл тұқымды ауыл шаруашылығы жануарларын, құстарды, балықтарды және асыл тұқымды мал шаруашылығының басқа объектілерін), асыл тұқымды өнімді (материалды), жануарларды азықтандыру үшін пайдаланылатын өнімдерді әкелген не олар көрсетілген ұйымдар үшін берілген кезде;
өнеркәсіптік өңдеуге, оның ішінде шикізатты, материалдарды, технологиялық жабдықты, оның жинақтаушы және қосалқы бөлшектерін пайдалану үшін тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу (кедендік әкелу баждары төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеудің пайыздар төлеумен).
Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеудің берілген мерзімі:
_________________________________________________________________________
(айлардың саны)
Төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеуді ұсынуда төлеуге жататын кедендік әкелу
баждарының
сомасы**_______________________________________________________
(теңгеде)
Кедендік әкелу баждарын бөліп төлеуді ұсынған кезде толтырылады, кедендік әкелу баждарын бөліп төлеу кезінде кезеңімен бөліп төлеу кестесі:
№ р/с
кедендік әкелу баждарының сомасы, теңгеде
кедендік әкелу баждарының төлеу мерзімі
1
2
****
Жиыны***
"Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін негіздемелердің растау қағидаларын және кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру немесе оны беруден бас тарту туралы шешімнің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 14 ақпандағы № 180 бұйрығымен (№ 16603 нөмірімен Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізімінде тіркелген) көзделген кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін өтініштің негізділігін растайтын құжаттарға қоса
__________________________________________________________________________
(нөмірі (ол болған кезде ) және күні)
Ескертпе

*Столбец заполняется, когда запрашивается отсрочка или рассрочка уплаты ввозных таможенных пошлин по основаниям, установленным в подпункте 4) пункта 2 статьи 92, в пункте 3 статьи 92 Кодекса, при этом правильность классификации товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС определяется при таможенном декларировании товаров.
** Сумма ввозных таможенных пошлин, в отношении которой запрашивается отсрочка или рассрочка, рассчитана по рыночному курсу обмена валют, устанавливаемому в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, действующему на день регистрации заявления о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин.
*** Итоговая сумма ввозных таможенных пошлин должна быть равна сумме ввозных таможенных пошлин, отраженных в пункте 4 настоящего заявления.
**** Окончательная дата уплаты ввозных таможенных пошлин не должна превышать срока, указанного в пункте 3 настоящего заявления.
_________________________________________________________________________________
полное наименование подпись юридического лица/фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица

* Кодекстің 92-бабының 2-тармағының 4) тармақшасында, 92-бабының 3-тармақтарында белгіленген негіздер бойынша кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеу сұралғанда баған толтырылады, бұл ретте ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауарлардың сыныптаманың кедендік декларациялауда дұрыстығы айқындалады.
** Кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді қатысты берілген кедендік әкелу баждарын төлеу сомасы, Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес белгіленетін, кедендік әкелу баждарын төлеу бойынша кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру туралы өтініш тіркеген күні қолданыста болатын валюталар айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша жүргізіледі.
*** Кедендік әкелу баждарының қорытынды сомасы осы өтініштің 4-тармағында көрсетілген кедендік әкелу баждарының сомасына тең болуы керек.
**** Кедендік әкелу баждарын төлеудің нақты күні осы өтініштің 3-тармағында көрсетілген мерзімнен аспауы керек.
__________________                               ___________________
(заңды тұлғаның толық                                     қолы
атауы/жеке тұлғаның тегі,
аты, әкесінін аты (болған кезде)